PDA

View Full Version : Inglise liigade tase

UK_Footie
14.05.09, 00:40
'Eestlased välismaal' foorumis läks teemaks, mis tasemel erinevad inglise liigad on ja kas eestlane peaks Championshipist madalamal mängida tahtma või ei, samuti millise liigaga Meistriliigat võrrelda saaks ja kus liigas Levadia hakkama võiks saada. Selles foorumis on sellele diskussioonile igatahes parem koht.

Alustuseks siis ehk neli küsimust:

1. Millise liigaga Meistriliigat võrrelda? Seda nii mängijate kui ka taustajõudude, tingimuste ja professionaalsuse tasemel.
2. Kas Eesti tippklubid saaksid Championshipis hakkama?
3. Kas Eesti mängijatel oleks teoreetiliselt mõttekam pallida mõnes inglise madalamas liigas (League 1-2, Conference) või pigem oma Meistriliigas/ Skandinaavias?
4. Mida inglise liigadest allpool Premiershipi üldse teate ja arvate?

Tofoa
14.05.09, 00:43
1. League Two
2. Ei
3. Miinimum League Two
4. Ei tule ütlema, et tean kõike, kuid hoian kursis. Pean tunnistama, et BSN/BSS liigad on ka huvitavamad kui mõne muu riigi tugevuselt 3. liigad.

lorenzo
14.05.09, 01:24
keegi teab öelda kus maalt hakkab inglastel amatöörklubid olema?

vincent
14.05.09, 01:36
Conference'is on juba segamini täis- ja poolprofiklubid, sealt allapoole veel mõned üksikud poolprofid ja enamik juba amatöörklubid. Ehk siis üldjoontes nii umbes 7.-8. liigatasandist alates hakkab profivärk ära lõppema.

Üldiselt kui huvi püramiidi ja seal toimuva vastu on sügavam, siis ega wiki vastavast artiklist (http://en.wikipedia.org/wiki/English_football_league_system) täpsemat ja samas ülevaatlikumat kohta eriti pole.

Martin
14.05.09, 10:47
1. Millise liigaga Meistriliigat võrrelda? Seda nii mängijate kui ka taustajõudude, tingimuste ja professionaalsuse tasemel.
Üks-kaks-kolm klubi pendeldaks äkki League Two ja Conference vahel, ülejäänud kuskil 8 tasemel ja madalamal.

2. Kas Eesti tippklubid saaksid Championshipis hakkama?
Praegse koosseisuga äkki üks.

3. Kas Eesti mängijatel oleks teoreetiliselt mõttekam pallida mõnes inglise madalamas liigas (League 1-2, Conference) või pigem oma Meistriliigas/ Skandinaavias?
Alati välismaal, kuid siia alla ei kuulu Soome kuues või Norra kolmas liiga.

4. Mida inglise liigadest allpool Premiershipi üldse teate ja arvate?
Ainuke tõeline jalgpall.

rohelineKonn
14.05.09, 11:31
Millwall - Leedsi vaadates tekkis ka ühel ketseril napakas idee võrrelda nende klubide taset eesti tippklubidega. Ma nüüd pole ise Levadiat mängimas näinud, aga justkui mäletan, et nad võitsid Kaljut suht napilt hiljuti. Kalju - Flora mängu käisin vaatamas ja julgen väita, et mõlemad klubid imeks isegi Millwallilt väravatevahega 5+. Isegi nende puujalgade tehnika on eesti pallivõlurite kõrval nagu brasside oma, kuid põhiliselt tapaks nad tempoga, mis on nagu teisest maailmast.

Seega, inglise kolmas liiga (League 1) on kindlasti oluliselt üle eesti tippude taseme. pakuks, et tänane Levadia pendeldaks Conferenci piirimail, Championshipis oleks nad relegatsiooni vormistanud jaanuari lõpuks.

Ilusaks indikatsiooniks on kasvõi keskmised pealtvaatajate arvud:
CC 18000
L1 7500 (sh leeds ja leichester 20000+, madalaim ~3200)
L2 4100 (madalaim ~1400)
CON 1700 (madalaim ~700)

taku*
14.05.09, 12:05
teoorias.... kui näiteks levadia mängiks kokakoolas, suudaks ennast igaks mänguks häälestada sarnaselt NUFC mängudele, siis ma ei usu, et nad tabeli keskosast palju madalamale platseeruks...

allars
14.05.09, 12:58
teoorias.... kui näiteks levadia mängiks kokakoolas, suudaks ennast igaks mänguks häälestada sarnaselt NUFC mängudele, siis ma ei usu, et nad tabeli keskosast palju madalamale platseeruks...

Jah ja ilmselt jääksid nad ikkagi ka füüsises alla. Ehk vaevalt, et nad jõuaksid mängida sellisel tasemel mänge kogu aeg järjest. See ilmselt üks suuremaid põhjuseid üldse.

UK_Footie
14.05.09, 21:25
Jap, Conference'is on m6ned klubid poolprofid, aga tegelikut saavad Inglismaal m@ngijad rohkem v6i v@hem pappi kuni isegi tugevuselt kymnenda tasemeni v@lja. Nt Ilkestonis, mis nyyd just Conference Northi t6usis, saavad poisid £400-500 m@ngu eest. Samas trennis k@imise eest ja suvel neil tasemetl ja allpool m@ngijad raha ei saa.

Aga t@isproffe m@ngijaid jah, ikka Conference Premierist allpool ei leia.

To taku: jah, teoorias... Aga kas tegelikult oleks v6imalik end igaks m@nguks niimoodi h@@lestada (ei oleks) ja psyhholoogiline pool psyhholoogilseks, kui fyysiline vastu ei pea siis ei suuda end ka piiramatult motiveerida... Need kaks ikkagi seotud, NSL :D Paaris m@ngus saaks punkte kindlasti, aga kardan et sellega asi piirduks...

taku*
15.05.09, 00:16
samas see fantaseerimine on üks tänamatu tegevus... kui levadia mängiks kokakoolas, oleks neil sitaks parem finants seis, mis võimaldaks paremat füüsilist ettevalmistust ja mida iganes muud.... seega

nokk/saba, kinni/lahti

rallikas
15.05.09, 14:34
Ma usun, et Levadia saaks oma koosseisuga League 1-es päris hästi hakkama. Mängu tempoga suudetakse paari kuuga kohaneda ning sealt edasi läheks vist mäng paremini.. Aga need on oleksid..

alvarez
15.05.09, 15:43
no Leedsist sõidetaks üle for sure

lorenzo
15.05.09, 20:56
mängutempo järgi oleksid siis La Liga ja Serie A ka mingi Conference tasemel

UK_Footie
15.05.09, 22:02
no Leedsist sõidetaks üle for sure

vaidlen vastu. ehkki v6rdselt mängida ehk suudaks. aga nagu enne inimesed korduvalt öelnud, ühekordseid häid tulemusi saaks kindlasti, aga terve hooaja küll üle league 2 v conference taseme vastu ei peaks.

muide, conference'is on kohutavad väravavahid! mitte kõik aga kahte päris halba olen näinud, üks neist on juhtumisi Inglismaa C-koondise puurivaht?! Tõesti vist JUHTUMISI :D

Muide, huvitav on see, et inglise amatööride (C) koondis koosneb Conference'i mängijatest, kes tegelikult on täiskohaga profid.

Jürvi-Hool
16.05.09, 15:16
Mis te arvata kuidas Eesti koondis nendes liigades hakkama saaks?

Jose
17.05.09, 19:55
Mis te arvata kuidas Eesti koondis nendes liigades hakkama saaks?

Ma arvan,et Championshipi võidaks ära.

UK_Footie
17.05.09, 20:59
Ma arvan,et Championshipi võidaks ära.

kahtlane... alustuseks peaks rohkem kui paar m@ngijat championshipi tasemel klubides m@ngima... Kui oleks 11 Klavanit siis ehk...

Jose
17.05.09, 21:03
kahtlane... alustuseks peaks rohkem kui paar m@ngijat championshipi tasemel klubides m@ngima... Kui oleks 11 Klavanit siis ehk...

Klavan pole Championshipi tasemel.

Epic
17.05.09, 21:28
Kus on loogika?

Jose
17.05.09, 23:56
Kus on loogika?

Hollandi ja Championshipil on erinev tase.

UK_Footie
18.05.09, 13:21
Kumba k6rgemaks pead?
Iseloomult erinevad liigad kindlasti ja raske v6rrelda.
Klavani t6in n@iteks seet6ttu, et tema on eestlastest hetkel k6ige k6vemas klubis, ehk siis kui selle j@rgi vaadata, siis miks mitte parim m@ngija? (Champions League ootamas ikkagi)
Samas hetkel pole yhelgi Eesti m@ngijal inglise liigaklubiga kehtivat allakirjutatud lepingut - yle aastate!
Nii et miskip@rast kahtlen, kas Eesti koondis Championshipi @ra v6idaks - mitut Championshipi m@ngu sel hooajal n@inud olete?

Epic
18.05.09, 17:02
Hollandi ja Championshipil on erinev tase.

Et siis Hollandi meister saaks Blackpooli ja sõprade käest peksa?

Jose
18.05.09, 18:45

Pigem vastupidi,kuigi ma ei üllataks ,kui Blackpool teeks kena skoori AZ vastu.

Tofoa
18.05.09, 19:09
Samas hetkel pole yhelgi Eesti m@ngijal inglise liigaklubiga kehtivat allakirjutatud lepingut - yle aastate!

Hetkel? Stjopal on, kui ma ei eksi. Järgmiseks aastaks hetkel pole.

Pigem vastupidi,kuigi ma ei üllataks ,kui Blackpool teeks kena skoori AZ vastu.

Kus otsast siis erinev tase on, kui mõlemat pidi võib skoor olla?

Epic
18.05.09, 19:52
Eesti koondis siis nagu võidaks Championshipi ära. Aga Klavan, kui Hollandi meister ja koondise parim mängija, ei ole selle tasemel. Ja siis selgub, et Championshipi klubi jääks ikkagi Hollandi meistrile alla.

Jose
18.05.09, 20:18
Hetkel? Stjopal on, kui ma ei eksi. Järgmiseks aastaks hetkel pole.

Kus otsast siis erinev tase on, kui mõlemat pidi võib skoor olla?

Ma mõtlesin selle all,et just Blackpool võib olla üllataja,aga üldiselt on ikka Hollandi liiga kõvem ,kui Championship.

wordprez
10.05.19, 11:16
Selle jaoks võiks eraldi teema olla. Päriselt.

Kuuldavasti on premm jälle maailma parim liiga. Viimati juhtus see eelmine aasta.

Daz Booob
10.05.19, 11:32
Vähe valesti saad aru asjadest. Premm on ainukene liiga.

wordprez
10.05.19, 11:36
Mis need teised tuutud sahmivad siis?

Daz Booob
10.05.19, 11:39
Duvid noh.

cabron
11.05.19, 00:43

meenuvad arutelud lapsepõlvest teemal kumb võidaks - kas Terminator või Predator.

wordprez
11.05.19, 01:08
meenuvad arutelud lapsepõlvest teemal kumb võidaks - kas Terminator või Predator.

Kle predator ei vōitnud isegi non terminator arniet

Mõnuagent 007
11.05.19, 05:40
Kle predator ei vōitnud isegi non terminator arniet

Ja Sarah Connor võitis terminaator-Arnie.

Daz Booob
11.05.19, 11:18
See oli kokkumäng.