PDA

View Full Version : Fänniarmeede enesereklaami koht

vibu
05.08.09, 16:15
Niisiis. Kõik erinevad fänniarmeed on enda kohta teinud topicu.
Aga olgu siis ka üks, mille eesmärk on inimestele, kes ei kuulu veel ühegi meeskonna fännide hulka, näidata, et just MEIE oleme parimad fännid.

Mille poolest TEIE eristute TEISTEST? Miks peaks just TEIEGA liituma?

Milleks selline teemapüstitus? Selgitan.

Pole kunagi liigajalgpalli fänn olnud. Hoian silma peal, kuid pole enda jaoks valinud meeskodna, keda fännata. Olen aus- siin foorumis (mis peaks koondama jalgpalli armastajaid) näen fänne, kes hirmutavad mind iga meeskonna juurest eemale. Sest minu jaoks hakkab meeskond f'ännidest (muidu pole ju mõtet teleka eest minema minna). Kahjuks ei mõista seda Meistriliiga enda meeskonnad.
Niisiis esmane mulje meeksondade fänlusest-
FC FLORA. Kaks rühmitust. Kunn ja Sen märksõnadeks. Üks pool tolereerivam- teine konservatiivsem ja väljakutsuvam. Oleks tegu mängult-mängule käiva 300 pealise inimkarjaga, saaksin jagunemisest aru. Maailmavaateliselt on loogiline, kuid kui ühte asja ajades puudub paindlikkus ja oskus järeleandmisi teha (kaasaarvatud maailmavaates) siis pole fännide sõnum ühtne ega aktsepteeritav. Nii teiste fännide, kui ka meedia, meeskondade poolt.
LEVADIA. Kuvand ümber tekkinud, kui "tiblade" pundist. Venekeelsed hüüded, laulud jne. Minu jaoks isiklikult vahet pole, kuid häirib Levadia fännide nõrk närvikava- tüübid ei tea ise, kuhu nad kuuluvad. Kui teaks, siis ei laseks end ärritada FLORA radikaalse tiiva esindajate sõnavõttudest- ajaks oma asja julgelt edasi- olgu siis kasvõi venekeelsena. Ja oleks uhked nii meeskonna, kui ka iseendi üle. Kahjuks saab uhkust tunda vaid meeskonna üle- fännide laulud ei kõla kokku. Sisemine identiteedikriis (see on olemas) ei luba aga oma kohta tunnetada ja nii ollakse pidevas kaitseseisundis. See, kui teilt oodatakse eestikeelset kõnet, kirjapilti ja laule, ei tähenda, et teid rünnatakse sellepärast, et te olete venelased. Endale võiks selle selgeks teha. Ja mitte alluda provokatsioonidele.
NÕMME KALJU. Kuvand tekkinud, kui noorukeste kambast. Nagu postitustest aimata võib- on ka esimesed käärimised (või ka teised-kolmandad) juba olemas. Minemajooksjad samuti. Pereheitmise aeg on üldiselt aga hea- alles jäävad need, kes tõesti hoolivad ja tahavad kaasa elada meeskonnale, mitte glamuurile, ega reklaamile. Eks näha ole, mis sellest pundist saab. Kui suudaks unustada oma eesmärgi- suurim fänniarmee, siis võiks ka midagi sisulist tekkida.
SILLAMÄE KALEV. Viimastel päevadel kõvasti reklaami saanud rühmitus. Kisma Flora fännidega (unustagem ära põhjendused- kellel õigus, kellel mitte) näitab selgelt, et sisemise tunnetuse ja identiteediga pole kõik korras. Rahumeelsele, tülisid mitte armastavale fännile on näha, et vale koht, kuhu kuuluda.

Teiste kohta ei oska midagi välja tuua- eks olen ka ise suhteliselt kinniste silmadega ringi käinud.

Aga niisiis.
Siia ootaks fänniarmeede enesereklaami. Miks on nemad need parimad? Ei taha siia diskussiooni "tiblade" teemal, ega teiste fännide mahategemist. Miks peaks üks potensiaalne fänn valima just TEID? Mitte teie meeskodna aga just TEID? Kui õhtul mäng lõppeb, siis millised olid need teod, mille üle te iseendi puhul uhked olete?

Loodetavasti on arusaadav, milleks see topic tekitatud sai. Kui mitte, eks siis selgitan.

Ah jaa. Ja iga postitaja võiks oma seisukohtade juurde ära tuua meeskonna, keda fännab.

Artur
05.08.09, 16:34
Hea teema.

Keegi võiks kirjutada Flora kahe rühmituse erinevustest ja sarnasusest. Miks selline jagunemine? Mis mõttes on üks rühm tolereerivam, teine väljakutsuvam. Kas leidub ka maailmavaatelisi erinevusi? Ja kui, siis millised need on. Milline on rühmituste omavaheline läbisaamine; kui suured nad on numbriliselt, üksteisega võrreldes jne.

Martin
05.08.09, 16:40
Flora puhul peaks ainuke oluline asi olema teadmine, mis tribüünil ja kus vaatavad mängu Diana, Maris ja Co. Nendega on selle meeskonna toetamine vägagi talutav, kui nad just otsatribüünil ole. Kehv vaade, noh.

Mis Tartusse puutub, siis poisid võtavad mõnikord veidi palju napsu, kuid laulud on vahvad ja loovad ning seltskond tundub igati sõbralik. Tasahilju on sinna inimesi juurde tekkinud, ega sunniga saagi kedagi juurde pookida.

Artur
05.08.09, 16:46
Flora puhul peaks ainuke oluline asi olema teadmine, mis tribüünil ja kus vaatavad mängu Diana, Maris ja Co. Nendega on selle meeskonna toetamine vägagi talutav, kui nad just otsatribüünil ole. Kehv vaade, noh.

Kahjuks mul pole aimugi, kes on Diana, Maris ja kes on nende company. Aga tüdrukuid võid mulle alati tutvustada.

Elari#3
05.08.09, 16:50
Mis jama sa ajad? Mis pagana enesereklaami? Tekitad siin põhimõtteliselt mingit poliitikat :(. Inimene valib ise, millisesse ja kas üldse kuuluda kuhugi fännklubisse jne. See valitakse ikka selle järgi, mis klubi meeldib. Mis moodi teie eristute teistest? Mis küsimus see üldse on :D. Kõik fännkonna erinevad üksteisest, olgu see siis kas või nimi. vibu, ma ei taha midagi halba öelda, aga see on selge propaganda, mida sa siin ülesse kutsud ju? Vb mõni päev kirjutangi siia ka Kure fännidest, aga mitte läbi sellise vaatevinkli ;)

vibu
05.08.09, 17:27
Mis jama sa ajad? Mis pagana enesereklaami? Tekitad siin põhimõtteliselt mingit poliitikat :(. Inimene valib ise, millisesse ja kas üldse kuuluda kuhugi fännklubisse jne. See valitakse ikka selle järgi, mis klubi meeldib. Mis moodi teie eristute teistest? Mis küsimus see üldse on :D. Kõik fännkonna erinevad üksteisest, olgu see siis kas või nimi. vibu, ma ei taha midagi halba öelda, aga see on selge propaganda, mida sa siin ülesse kutsud ju? Vb mõni päev kirjutangi siia ka Kure fännidest, aga mitte läbi sellise vaatevinkli ;)

Kas kutsun üles propagandale? Jah, kutsun. Kutsun erinevaid fänniühendusi propageerima just nende maailmavaadet, nende tegemisi, nende suhtumist oma meeskonda, nende vaadet jalgpallile, vastasmeeksondadesse jne. Üritan tekitada teemat, et iga normaalset analüüsivõimet omav inimene saaks selge pildi, mida üks või teine fänlus endast kujutab. Üritan kaardistada erinevate eesti fännikultuuride kaarti. See jutt, et juba nimi eristab... No anna andeks. Ei kannata kriitikat selline väide. Põhjendan- kui inimene ei suuda defineerida oma maailmavaadet, ei suuda kasvõi iseendale põhjendada MIKS? siis on tegemist massipsühhoosiga kaasas käivast inimesest, kellel on tekkinud kollektiivne mõtlemine, samas aru saamata, millest ta ise mõtleb. Loomulikult on igas koosluses oma kollektiivne mõtlemine, kuid teema ongi selleks, et aru saada- MILLINE on siis TEIE mõtlemine.

Sinu vastusest sain juba väikese pildi, aga eks ootan enne, kui võtan seisukoha Kure fännide kohta.

vibu
05.08.09, 17:33
Mis Tartusse puutub, siis poisid võtavad mõnikord veidi palju napsu, kuid laulud on vahvad ja loovad ning seltskond tundub igati sõbralik. Tasahilju on sinna inimesi juurde tekkinud, ega sunniga saagi kedagi juurde pookida.

Inimesi on mitut sorti- kes üleliigse napsu ajel läheb vägivaldseks, kellel algab suurenev huvi vastassugupoolde (et keegi ennast puudutatuna ei tunneks- kasvõi enda sugupoolde), kes muutub apaatseks kõige suhtes. Kui LIIGNE naps toob endaga kaasa vahvad aja loovad laulud, siis on andestatav. Mis kanaleid kasutades suhtleb Tartu rahvas meeskonna taustajõududega? Kui üldse. Ühised üritused? Toitlustamine kodustaadionil? Fänniatrubuutika? Mis fännidega koostöökontaktid/lahkehelid? Millest tingituna? Väljakujunenud liider grupil? Mille põhjal väljakujunenud? Lihtsalt täpsustavad küsimused, mis käib ka teiste kohta peale Tartu.

vibu
05.08.09, 17:44
Hea teema.

Keegi võiks kirjutada Flora kahe rühmituse erinevustest ja sarnasusest. Miks selline jagunemine? Mis mõttes on üks rühm tolereerivam, teine väljakutsuvam. Kas leidub ka maailmavaatelisi erinevusi? Ja kui, siis millised need on. Milline on rühmituste omavaheline läbisaamine; kui suured nad on numbriliselt, üksteisega võrreldes jne.

Mis puudutab numbriliselt, siis eks nad ise oska siin selle kohta paremini vastata. Erinevusest saan rääkida vaid selle koha pealt, mis mulje minule on jäänud. Eks erinevad tiivad ole kujunenud erinevate liidrite käe alla. Kuidas saavad liidrid omavahel läbi jääb nende kommenteerida, aga eks fännid nende liidrite taga on valinud oma liidri järele astumise just nimelt mingite isikuomaduste põhjal, mis neile meeldivad. See nüüd väga utreeritud näide aga mingi erinevuse neist liidritest annab kätte- ROOTSI KUNN istub Kadriorus ja elab Levadiale kaasa, kui Eestist pärit meeskonnale, kelle heitlus eurosarjas toob eesti jalgpallile reklaami, siis SEN on radikaalsem tiib- alaline vimm Levadia vastu ei luba kaasa elada. Ei vüta seisukohta, kes parem, kes halvem. Enda seisukoht on, et mis puudutab selget mõtlemist, siis kaldun heaks kiitma Kunni isikut. Mis puudutab OMA meeskonna fännamist, siis olen kindel, et SEN mõtleb tõsiselt, kui ütleb "Surmani Flora!". Nii ühtesid, kui teisi on küllap meeskonnale vaja. Kahju vaid, kui need kaks maailmavaadet kuidagi ühte paati ei mahu, sest niimoodi ei suudeta ühtlustada seda kuvandit, mida väljapoole kuvada. Kumbki veab oma atra ja potensiaalsetele uutele FLORA fännidele on põld võibolla liiga äkiline.

toonetikas
05.08.09, 17:45
paljuski sõltub klubi fännamine klubi kodulinnast. Elari või keegi teine võib sellise muinasjutu Kure fännidest kokku rääkida, kuid kui sul on ikka suht võimatu nende mängudel käia, siis on raske nende või kellega tahes liituda!

mõni sõna siis teemasse ka, Tuleviku fännidest, kes mõne arvates ei olegi õiged fännid. siiski oleme me igal mängul kohal (mina uurin praegu näiteks kuidas laupäeval Narva häälega sõita, kuigi tegemist selgelt ekstreemturismiga, eriti pärast eelmist laupäeva). kindlaid laule meil mängu ajal laulmiseks pole, kuid mõned hüüdlaused meil ikka on. teisi fännirühmitusi me siinkohal kopeerinud ei ole! võidu puhul laulame "Tulevik on võitmatu, uu-aa-uau!" meie eesmärgiks ei olegi terve mängu laulda, vaid ikka mängu jälgida ja vastavalt olukordadele reageerida, kas siis meeskonda kiites või tegudele innustamas.
meie tasuks on tänusõnad nii Lelovilt kui mängijatelt pärast mängu ning sel hooajal tihti ka võidupunktid tabelis. seltskond on meil tore, saab palju nalja, alkoholi me ei vaja, et lõbusad olla. tihti leiame end pärast mängu minu juures saunas muljetamas või asju arutamas, mälestusi heietamas või niisama nalja tegemas.
kuigi meeskond teeb trenni Tallinnas ja kodumängudele sõidavad bussiga nagu välismängule, oleme me oma kodulinna esiklubile lojaalsed surmani! osa fännegi elavad Tallinnas ning saavad siis mängule tulla, kui just seal linnas mäng toimub.

Tulevik maailmameistriks!

eika
05.08.09, 18:46
Eesti fänniarmeede välimääraja:

Flora = kurjad natsid ja ilusad naisfännid
Kalju = palja ülakehaga alaealised
Ljevadija= tiblad
Kalev = üks kaameramees ja üks pasunatüüp
Tulevik = 10 Viljandlast
Kuressaare = 10 Saarlast
Paide = 10 Paidekat
Tammeka = muhedad purjus tüübid
Sillamäe = tribüünil viina laskvad kurjad venelased
Trans = nii anderkraund värk, et keegi pole veel neid näinud

valik on Teie

edit:
panen igaksjuhuks jutu juurde ka sellise naerunäo: :) , et keegi mind sõimama ei hakkaks

vibu
05.08.09, 20:02
eika välimääraja on väga hea- näitab ilusti kätte selle kuvandi, mis fännid on endast loonud.
Eks ma nüüd mõistan, kuidas Viljandi fännid kõik toonetikase juurde sauna mahuvad...
Aga millisena näevad nad ise end? Vot selles on küsimus...

Nahkpea
05.08.09, 20:02
Eika välimääraja on tõesti hea. :D

präänik
05.08.09, 20:55
Trans = nii anderkraund värk, et keegi pole veel neid näinud

mina ühte olen näinud...

Aga see välimääraja on tõepoolest hea!

Noonik
05.08.09, 21:05
Eesti klubide fännide kohta oli kirjutatud eelmisel aastal artikkel. Ehk saad, vibu, sellest kah veidi abi.

http://soccernet.ee/news.php?id=23042&topic=Roosad reeded

Elari#3
05.08.09, 21:47
Sinu vastusest sain juba väikese pildi, aga eks ootan enne, kui võtan seisukoha Kure fännide kohta.
Ma ei salgagi mõtet, et kõik võiksid oma maailmavaatest siin rääkida. Pigem käis mulle see vastukarva, et miks valida just teie fännklubi? Mulle vist käib poliitika vastukarva :D. Sa said pildi minu arvamusest, mitte Kure fännidest üldiselt ;). Toonetikas, mis muinasjutu ma siis kokku võin rääkida? Ausalt öeldes ei julgegi midagi öelda, sest viimasel ajal on juba väikestest lausest terve klubi maine all :(

vibu
05.08.09, 22:17
Eesti klubide fännide kohta oli kirjutatud eelmisel aastal artikkel. Ehk saad, vibu, sellest kah veidi abi.

Noo. Vaatame siis-

NÕMME KALJU-

-"Esmane faktor on just see linn – Nõmme, klubil on identiteet, mis on minu jaoks väga oluline. Teiseks sobib mulle klubi visioon. Ja Nõmme Kalju on Eesti kõige seksikam jalgpalliklubi!" selgitab fännide üks eestvedajaid Mario alias Romario.

Identideedist saan veel aru- väikelinn, mis saanud suure osaks.
Klubi visoon? Fännide nägemus klubi visioonist palun.
"Seksikam jagpalliklubi???" No mille alusel seda Mario hindab. Eriti, kuna saan aru, et tegemist meesterahvaga. Palun- mis mõõdupuuga hinnatakse SEKSIKUST? No Flora naisfännid on seksikad (seda peab tunnistama isegi õnnelik perekonnainimene ja kahe lapse isa), aga NÕMME KALJU on seksikas? noo...

-"Kalju > Sex".
????

-"loomulikult kaks eriti seksikat pantrikostüümi – roosa ja roheline".
No krt. ma vist vanaks jäänud. Ei saa aru. Minul tõusis kui sõjaväes hommikuti eesti hümni laulsin, aga roosa ja roheline...

-"See, mida klubi on meile pakkunud, on lausa hämmastav ja teeks kõikidele tipptiimidelegi silmad ette," räägib Mario."

Äkki kirjeldate teistele ka, mida klubi on pakkunud. Kergendanud välismängudele sõitu? Teinud soodustusi? Andke aga teada. Tõesti huvitab.

-"Tribüünil meeldib Pantritele kõige enam Levadia toetajatega vastakuti laulda. Miks see nii on, Mario täpselt öelda ei oskagi, aga: "Eks natukene võib rollida mängida ka erinev emakeel.""

Vaatamata sellele, et mind süüdistatakse provokatsioonides, pean taaskord ütlema- rahvuse peale rõhumine on labane. Aga ei hakka pikemalt.

TALLINNA LEVADIA
-"Minu jaoks oli Levadia nagu Norma ja Lantana klubide järelkäija. Samas oli see klubi, mis oli Flora-süsteemist iseseisev ja piisavalt tugev, et olla Florale korralik konkurent. Loomulikult ka see, et seal mängisid paljud mängijad, keda ma austasin," seletab Pavel oma poolehoidu.

No saan aru- kahjuks ei ole välja toodud Paveli vanust, aga jutu järgi keskealine mees vähemalt. Mingisugune vastuseis Flora SÜSTEEMILE- kes natukene jalkat jälgind, saab aru, aga kes mitte, sellele peaks lahti selgitama.
Ka see, et mingeid mängijaid austab- loogiline.

-teistest erinevalt kasutatakse palju ka konkreetse mängu juurde kuuluvaid plagusid.

No see plagude värk on slaavi kultuurile ja temperamendile omane. Kui keegi saab aru, millest ma räägin. Ilma igasuguse irooniata ja etteheiteta.

-Pavel ise jõudis sel hooajal välisreisidest vaid Pärnusse ning sealt meenub talle esimese lõbusa asjana ... staadioni peldikud. "Kes seal oli, see teab. Ei kujuta ette, kuidas tüdrukud seal sellega hakkama saavad," naerab Pavel. "Samas on neil väga head fännid."

Müts maha fänni ees, kes kiidab vastasmeeskonna fänne.

-"Meie ajalugu on veel tulevikus, eks küsi aasta pärast uuesti," on ta kindel, et Levadia fännklubi mälestusväärsemad sündmused ootavad veel ees.

No pea aasta on möödas. Eks siis küsigem- oma arengus olete millega rahul? Mida võiks teistmoodi teha?

-"Meie põhirivaalid on need, kes kogu aeg sõimasid meie mängijaid nende rahvuse pärast ja kelle klubi oli monopoliks Eesti koondistele 1990ndatel aastatel – Flora fännid."

Siin peitubki iva. Kumbki pool ei suuda lahti lasta minevikust. Flora ultrad süüdistavad Levadia fänne oma esivanemate küüditamises ja seitsmes surmapatus (utreeritud näide) ja Levadia omad ei suuda maha matta 90ndaid, kus tõesti võis märgata mingit eelistamist koondise mängijate valikul. Samas- ärgem ajagem segi enam 2008-2009 aastal koondist ja meistriliiga klubi. Äkki saaks üle?

-Levadia suunas hüütakse vastasfännide poolt kõige enam "tiblad", kuid neil on sellele alati vastus olemas: "Meil on omad vene- ja eestikeelsed sõnumid nendele, kes solvavad meid või meie mängijaid emakeele pärast."

rrrrr. taaskord. See mis minu esimeses postituses. Aga selgitan veelkord- ja palun vaielge keegi vastu kui tahate. Sõna "tibla" või "sovjett" ei tähista rahvust. Ega keelt. Tähistab teatud maailmatunnetust. Õigem oleks öelda, et maailmatunnetamatust. Samamoodi nagu eestlase on solvav, kui talle "faschist" öeldakse. PALUN, TEHKEM ENDALE SELGEKS DEFINISTIOONID!

Ok. Väike ajalootund algajatele.
Sõna "fashism" on tulnud ladina keelest. Tähistas Vanas Roomas teistest "kõrgemalseisvaid" inimesi. Uuesti võttis selle sõna kasutusele MUSSOLLINI. Pole palju teateid eestlastest, kes võitlesid tolle rezhiimi eest.
Venelastel on "fashism" kui vaenlane juurdunud tänu sellele, et kui Poola koos NATSI Saksamaaga vallutati, siis põhjenduseks oli- "Poolas oli vaja võidelda fashismi vastu". Hiljem ei räägitud lühikese ajaloo tõttu Hitleri jüngritest kui natsidest (sest nendega oldi eelnevaalt kamraadid) vaid kui "fashistidest".

Pidada kommunismi eestlaste poolt pahaks on debiilsus-
kommunism oli ideoloogia. Ideoloogiat ei saa hukka mõista. Ärgem unustaem, kui palju eestlasi kuulus samuti parteisse. Ideoloogia pärast.
Stalinlikku rezhiimi, mis hukkas miljoneid venelasi, küüditas kümneid tuhandeid eestlaseid, mõrvas intelligentsi- ei tohi keegi aga kaitsta- ei välismaailm ega ka Levadia "tiblad", nagu neid kutsutakse.

-"Tuleb meelde see fantastiline florakate tripp meie mängule Narva vastu, kus lauldi Saksa keeles, karjuti "Levadia parassa..." ja nii edasi. Kui politseinikud kohale jõudsid ja paar florakat ära viisid, laulsime me hea meelega "Raio Piiroja" motiivile "Eesti Politsei"," meenutab Pavel.

Ja mis siis, et lauldi saksa keeles? Objektiivselt-ärgem unustagem, et eestlastel on sajandeid kestnud saksa kultuuriruum. Pikemat aega, kui vene oma. Luteri kirik. jne. Meile ei pruugi see meeldida, aga me peame tunnistama fakti. See, kui Levadia fännid ei saa sellest üle on nende probleem.

Lisan siia phe lingi- siis saavad Levadia fännid rääkida, et eestlased on juba aastatuhandeid "fashist" olnud-
http://ornament.dragon.ee/muinasesemed/rooma/pildid/513n.html

Ok, jätan hetkeks.
Muidu poleks nii pikalt kirjutanud, aga kuna paluti tähelepanu lingile päärata, kui teema algatajal, eks ma siis pöörasin ka.

toonetikas
05.08.09, 23:30
käisin vahepeal Tuleviku mängul ja vastan alles nüüd.

Elarile.
ei mõelnud midagi isiklikku sinu ega Kure vastu, see oli vaid näiteks kuna võtsid eelpool sõna. nii oleks ma võinud ükskõik mis klubi näiteks tuua...

saunajutule vastuseks, et häid fänne mahub palju ühte sauna! meid on jah vähe (millisel klubil ei oleks?) kuid me oleme stabiilsed. näiteks too Sillamäe mäng eelmisel laupäeval, kuhu 64-kohalise bussiga minekut reklaamiti. kus on need kümned fännid mõnel teisel laupäeval? Viljandis ei näinud ma kevadel ühtki VS või PT esindajat mängul. fänn ollakse vaid siis kui on mingi vastasseis ja saab kolki anda kellelegi.
kahjuks on suuremate fännklubide osadele liikmetele tähtsamaidki asju kui jalgpall ja oma klubi toetamine. näiteks vastaste mõnitamine, alkoholi tarvitamine või enda poolalasti võtmine. whatever turns you on! aga fännklubiga potentsiaalsed liitujad võite nii ära hirmutada.

Elari#3
05.08.09, 23:58
Pole hullu, toonetikas ;). Ma lihtsalt pahas tujus vist :D. Aga vb kunagi suudame selle uue ühispildi ka ära teha :D. Minu meelest oleks see väga tore, kui ühte värvi fännklubid ühispilti teevad :)

ballack
06.08.09, 02:01
Fänniklubidega ei liituta maailmavaate pärast. Peab endale leidma õige klubi ja siis vaatama mis fännid on klubil ja kui ei meeldi maailmavade (mida fänniühendused esindavad) siis tuleb luua uus ühendus.

Flora puhul võiks isegi hetkel jagada kolme punti mitte ainult Viies Sektor ja Parem Tiib. Parem Tiib on nagu nimigi ütleb väga parempoolsed. Viies Sektor, seal on rahulikud tegelased kes häälekalt kaasa elavad ja võimalikult palju mängudel käivad ja tolereerivad. Kolmas on siis Diana, Maarja, Maris ja co kes siis hetkel on rahulikult küljetribüünil (välismängudel muidugi elatakse kaasa nagu Viies Sektor) ja kellega on väga hea mängu jälgida ja juttu puhuda mängul. Põhimõtteliselt ei salli ei kommuniste ega natse.

Ühesõnaga kirju seltskond staadionil.

vibu
06.08.09, 14:43
[QUOTE=ballack;1063117]Fänniklubidega ei liituta maailmavaate pärast. Peab endale leidma õige klubi ja siis vaatama mis fännid on klubil ja kui ei meeldi maailmavade (mida fänniühendused esindavad) siis tuleb luua uus ühendus.
QUOTE]

maailma mastaabis võib sinuga mööndustega nõus olla. Eesti mastaabis kahjuks mitte. Arvestades, KUI suur publikuhuvi on eesti liiga mängude vastu, ei ole ei meediamaastikul ei inimeste mõtlemises tekkinud kuvandit MEESKONDADE erinevuses. Ok- Flora võrdub lambanahkses vestis Pohlakuga ja Levadia võrdub "tibla" Levadaga. Kõik. Kõik teised meeskonnad pole tegelikult "pildile" saanud. Kalju ka jah. Roosa panter. Brassid. Aga see on ka kõik. Seetõttu väidangi, et probleem on just selles, et valitakse meeskond, ked fännata täiesti valedel põhjustel- ühtedele kujutab mesinik Pohlak mingit eestluse võrdkuju, teistele Levada venelaste kultuuriareaali hoidjat. (Utreeritud näide) Kuna aga enaimik potensiaalseid fänne ei taha tegemist teha kummagagi, siis oleks just fännide ülessanne lammutada/kummutada/kinnitada kuvandeid. Seda enam, et meeskondade PR töö on olematu.

Sen
06.08.09, 15:09
Vibu, mina soovitaks sul käia mõnedel Meistriliiga mängudel, sest nagu ma aru saan otsid sa endale klubi fännide järgi. Ütlen ausalt, see on ikka päris naljakas.
Käi üks nädal ühtede fännide juures, teine nädal teiste jne. Järsku tõesti see toimib, kuigi ma sügavalt kahtlen.

vibu
06.08.09, 15:33
Vibu, mina soovitaks sul käia mõnedel Meistriliiga mängudel, sest nagu ma aru saan otsid sa endale klubi fännide järgi.

Ei sen. Ma ei otsi klubi, keda fännata. Ma otsin seltskonda kellega koos mõnusalt fännata. Siin ongi point. ja erinevus. vahet ei ole, kus eesti otsas see punt asub. Topic ikke rohkematele mõeldud, kui mina. Aga keegi väheste eranditega ei suuda iseenda sisse vaadata ja öelda- mille poolest just nemad iseendi üle uhked on.

Nahkpea
06.08.09, 17:18
Ma ei otsi klubi, keda fännata. Ma otsin seltskonda kellega koos mõnusalt fännata. Siin ongi point. ja erinevus.

Oot, keda ikkagi fännata? Otsid seltskonda, kellega fännata ja "ma ei otsi klubi, keda fännata"...keda sa siis fännama tahad hakata? Naisi staadionil? Ilusat ilma? Mida?

v50
06.08.09, 18:08
Vibu jutul on mõte taga, pole vaja möliseda. Räägib tõest juttu, palju on neid kapifänne aga teiste fännide juurde niisama ei tulda kuna nendest lihtsalt ei teata või neid peljatakse. Fännidest meil siin ju eelarvamused, tiblad, natsid, kileda häälega palja ülakehaga teismelised jne.

vibu
06.08.09, 18:28
-keda sa siis fännama tahad hakata? Naisi staadionil? Ilusat ilma? Mida?
Tahan fännata fiilingut, mida pakub inimeste leidmine, kes hindavad samu väärtushinnanguid, nagu ma ise.

Ok. Proovin ennast selgemini väljendada. Inimesele meeldib kirjandus. Lihtsalt meeldib. Aga välja on kujunenud mingi zanr, kirjanik, kes teistest rohkem meeldib. No lihtsalt on nii. Küllap see lemmikautor kannab endas mingeid väärtuseid, mida lugeja mõistab, või kui ei mõista, siis vähemalt üritab mõista. Sellepärast, et ta leiab endale mingeid pidepunkte, midagi OMAST. Nüüd võtab see lugeja oma lemmikautori ja tahab neid leitud/avastatud mõtteid, sõnumeid, maailmatunnetust kellegagi jagada. Ütleme nii- koos lugeda. Kasvõi pargipingil istudes. Filosofeerides.
Otsib seltskonna- nüüd on mitu võimalust. Kas see seltskond näeb/tunnetab kirjaniku kirja pandud mõtteid samamoodi, või kardinaalselt teisiti. Või leiab kirjandushuviline äkki hoopis seltskonna, kes on leidnud kirjaniku, kes pole küll kirjandushuvilise lemmikkirjanik (võib-olla pole ta temast isegi mitte kuulnud), kuid kannab sarnast sõnumit, edasiarendatud sõnumit, mille järgi kirjandushuviline januneb. Või kui ei leia sellist seltskonda, siis loeb üksi edasi.
Ja staadionid jäävadki tühjaks.
On ääretult kahju, kui inimesed ei suuda analüüsida oma tegevust. Jalgpallifänlus pole ju midagi enamat, kui kommuunasse kuulumine. Igal kommuunil on omad väärtushinnangud. Igas kommuunis on omad reeglid-väljakujunenud massimõtlemine. Kardan, et lahmimine teemal- "Olen kõige vingem fänn, kuulun kõige vingemasse ühendusse, suhtlen kõige vingemate tüüpidega ja toetan kõige vingemat klubi" on vaid jäämäe veepealne tipp. Niikaua kuni inimesed ei julge endale esitada küsimust MIKS?- niikaua on VINGENI veel väga pikk tee käia.

Sen
06.08.09, 18:32
Vibu jutul on mõte taga, pole vaja möliseda. Räägib tõest juttu, palju on neid kapifänne aga teiste fännide juurde niisama ei tulda kuna nendest lihtsalt ei teata või neid peljatakse. Fännidest meil siin ju eelarvamused, tiblad, natsid, kileda häälega palja ülakehaga teismelised jne.

Ja arvad et foorum on õige koht kus eelarvamusi kummutada?
Hästi!
Flora fännid ei ole natsid, ei tiblad, ei palja ülakehaga.
Istuvad vaikselt staadionil, õlut ei joo. Peale mängu lähevad kõik käsikäes sauna, joovad Saku kalja. Tavaliselt on meil 64 kohaline buss millega me käime kõikidel mängudel, ka kodumängudel.
Me ei kakle, me ei karju mängu ajal vaid vaatame pingsalt mängu. Mängu lõppedes plaksutame vaikselt.
Oleme kõige õigemad fännid Eestis!
Tulge staadionile ja veenduge selles ise.

vibu
06.08.09, 19:21
Ja arvad et foorum on õige koht kus eelarvamusi kummutada?

Miks kummutada? Saab ka kinnitada. Nagu ajalugu on tõestanud

Mister
06.08.09, 21:07
Ei sen. Ma ei otsi klubi, keda fännata. Ma otsin seltskonda kellega koos mõnusalt fännata. Siin ongi point. ja erinevus. vahet ei ole, kus eesti otsas see punt asub. Topic ikke rohkematele mõeldud, kui mina. Aga keegi väheste eranditega ei suuda iseenda sisse vaadata ja öelda- mille poolest just nemad iseendi üle uhked on.

Vibu, tule laupäeval Hiiu Staadionile :) 14.30 hakkab Kalju fännide ja Art Internationali vaheline mäng ja peale seda kohe Kalju vs Sillamäe :) Väga atraktiivne jalgpallipäev tuleb.
Usun, et laupäeval saad sa meie (fännide) keskel ülimõnusa fiilingu. Soovitan tulla ;)

elx
07.08.09, 01:49
vibu, sa unustad ühe olulise asja - regionaalsed klubid! viljandlane, pärnakas või tartlane ei hakka florat fännama. Seejuures on muidugi alati erandeid.

lorenzo
07.08.09, 06:36
miskipärast arvan ma et ta on selllega juba arvestanud. näiteks tallinnas on sitaks klubisid identideedita

jkddp
08.08.09, 00:15
Näiteks üks identideedita klubi kadus hiljuti eesti jalkpalli maastikult, olles aastaid tipus ja tipu lähedal figureerinud.

mis rühmituse alla sealsed "2-3" fänni läksid?

Odras
21.08.09, 18:44
Selle teema kohta võin õelda, et näiteks homme toimuval Kalju mängul saab totaalse fiilingu. Ise ka alles sellest hooajast Kalju fänn, ning mis kaasa kiskus oli just see, et esimene mäng kus sai käidud toimus soomes HJK vastu.
See tõmbas kaasa, ja siiani lahutamatu osa nädalast(mõningate eranditega) laupäevad veeta kalju seltskonnaga. Toetada meeskonda, kuni pole häält.
Pantrid, on grupeering kes välismängudel võivad anda poole publikust isegi. Ning on tõestus tulnud, et ei palavus, külmad ilmad ega isegi paduvihm ei hoia pantreid fännamast.

See muudabki roosade pantrite seltskonna meeldivaks, kui võtta kõike rahulikult ja arved klaarida palliplatsil, mitte tribüünil vastaste kohta sõmulaule lauldes. Otseselt pantrite repertuaari ei kuulu ühtegi vastasi solvavaid, ega ebaviisakate sõnadega laule. Kui neid kõlab aeg ajalt siis seetõttu, et mõni panter on loomaaias saanud vee asemel muud keelemärjukest liiga palju. Õnneks on tulnud nii nimetatud vasak tiib, kes kohe selliste asjade kostused võtab häälekalt üles mõne kalju toetus loo, et platsile ja tribüüni teise otsa solvanguid otseselt isegi ei kostuks.

818
22.08.09, 15:23
Vasak Tiib? :D

elx
22.08.09, 15:43
varsti võib siis roosade esituses midagi sellist leida?
http://www.youtube.com/v/8qHkYXqOPeU

HaTe
22.08.09, 15:49
No karta on. Samamoodi nagu kaovad need brasiillased,kaob ka brasiilia lipp,kui peaksid asemele tulema venemaa mängijad,tuleb lippu vana lipp karjuvad´ Atšhko´ ning nad ei ole enam Roosad Pantrid,vaid hakkavad hüüdma endeid´ Bolshevikudeks`

elx
22.08.09, 16:04
üldiselt mina vasakpoolsust venelastega ei seostaks, eriti tänapäevas.

kesa
22.08.09, 17:48
Selle teema kohta võin õelda, et näiteks homme toimuval Kalju mängul saab totaalse fiilingu. Ise ka alles sellest hooajast Kalju fänn, ning mis kaasa kiskus oli just see, et esimene mäng kus sai käidud toimus soomes HJK vastu.
See tõmbas kaasa, ja siiani lahutamatu osa nädalast(mõningate eranditega) laupäevad veeta kalju seltskonnaga. Toetada meeskonda, kuni pole häält.
Pantrid, on grupeering kes välismängudel võivad anda poole publikust isegi. Ning on tõestus tulnud, et ei palavus, külmad ilmad ega isegi paduvihm ei hoia pantreid fännamast.

See muudabki roosade pantrite seltskonna meeldivaks, kui võtta kõike rahulikult ja arved klaarida palliplatsil, mitte tribüünil vastaste kohta sõmulaule lauldes. Otseselt pantrite repertuaari ei kuulu ühtegi vastasi solvavaid, ega ebaviisakate sõnadega laule. Kui neid kõlab aeg ajalt siis seetõttu, et mõni panter on loomaaias saanud vee asemel muud keelemärjukest liiga palju. Õnneks on tulnud nii nimetatud vasak tiib, kes kohe selliste asjade kostused võtab häälekalt üles mõne kalju toetus loo, et platsile ja tribüüni teise otsa solvanguid otseselt isegi ei kostuks.

Ühesõnaga poliitiliselt korrektne, multikultuurne roosa kamp oma tsensorite ja komissaridega.
Nagu pioneerid rivivõistlustel :)

Velts Jaamade Vahelt
22.08.09, 20:29
Et vältida mingeid arusaamatusi, siis Kalju fännide Vasak Tiib ei oma mingeid seoseid vasakpoolsete vaadetega, olgu need sotsialism, stalinism jne, vaid Vasak tuleneb täielikult nende kodanike asukohast tribüünil, ehk teistest fännidest vasakul pool.

Saarlane
22.08.09, 20:30
Äkki siis muuta oma nime, et ei tekiks valearusaamu?

Velts Jaamade Vahelt
22.08.09, 20:32
Saarlane,
Kuna ma ise nende hulka ei kuulu, pole see minu teha. Kuid väike selgitustöö oleks abiks küll neile selle koha pealt.

-RoMaRiO-
22.08.09, 22:33
võtke kokku ennast, midagi ametlikku ei ole, vnoh ju siis on kui mõni kutt omakesksis räägib, .

PETSINHO
22.08.09, 22:44
Uskumatu :D üks inimene viskab "vasaku tiiva" huumori (iroonia) oma teksti sisse ja mitu lolli haaravad sellest kohe naiivselt kinni :D Hea töö :D

HaTe
23.08.09, 14:10
Iroonia vennad olete,samamoodi nagu ma ei saanud vastust sellele,mis siis juhtub kui brassid ära lähevad ja treener kaob mis siis saab? sain sinu kui ka teistepoolt ainult hämamist vastu,mitte keegi ei taha sellele küsimusele kahjuks vastata konkreetselt,kuna siis vajub teie organisatsioon kokku ka,kuna teie rühmitus on liiga palju just brasiilia kohapealt üles ehitatud,ning kui seda muuta kaovad ka ka kõik fännid.Kui kõik teised saavad,aru et teie sektoris siiski üpriski Diktatuurile vastav osa mis on liiga palju brasiilias kinni ning kui see asi muutub ja teised mõistavad seda jääte tühjade kätega;)
Peace!

Mister
23.08.09, 15:14
Iroonia vennad olete,samamoodi nagu ma ei saanud vastust sellele,mis siis juhtub kui brassid ära lähevad ja treener kaob mis siis saab? sain sinu kui ka teistepoolt ainult hämamist vastu,mitte keegi ei taha sellele küsimusele kahjuks vastata konkreetselt,kuna siis vajub teie organisatsioon kokku ka,kuna teie rühmitus on liiga palju just brasiilia kohapealt üles ehitatud,ning kui seda muuta kaovad ka ka kõik fännid.Kui kõik teised saavad,aru et teie sektoris siiski üpriski Diktatuurile vastav osa mis on liiga palju brasiilias kinni ning kui see asi muutub ja teised mõistavad seda jääte tühjade kätega;)
Peace!

Meie ei kao kunagi kuhugi ;) Ja brasiillased ja treener ka ei kao niipea ;)

Tore, et sa meie pärast nii palju muretsed, aga Sa muretse parem oma probleemide pärast mitte ära käi koguaeg meie fänluse ja probleemide kallal tänitamas.

Peace.

vincent
23.08.09, 16:00
tsensorid, komissarid, diktatuur, pioneeride rivivõistlus.

ei, päris lõbus on asjatundjate käest kuulda, mis tegelikult toimub.

Rein
23.08.09, 18:29
Otseselt pantrite repertuaari ei kuulu ühtegi vastasi solvavaid, ega ebaviisakate sõnadega laule. Kui neid kõlab aeg ajalt siis seetõttu, et mõni panter on loomaaias saanud vee asemel muud keelemärjukest liiga palju. Õnneks on tulnud nii nimetatud vasak tiib, kes kohe selliste asjade kostused võtab häälekalt üles mõne kalju toetus loo, et platsile ja tribüüni teise otsa solvanguid otseselt isegi ei kostuks.

Vau, olete siis 10 kuuga kõva arengu teinud.
Aga ahv jääb minu arvates ikka ahviks, isegi siis kui talle ülikond selga panna ja ilusti ära raseerida.

elx
24.08.09, 10:26
Vau, olete siis 10 kuuga kõva arengu teinud.
Aga ahv jääb minu arvates ikka ahviks, isegi siis kui talle ülikond selga panna ja ilusti ära raseerida.

nad tegid minu arvates suunamuutuse üpeale ühte ajaleheartiklit..

Martin
23.02.10, 16:08
Kes reklaamib ilusas Eesti koondise särgis Eesti koondist? Huvitav, kas naine kuulas Ewert Sundja plaati väää?

http://www.reporter.ee/2010/02/23/tana-krimis-politsei-tootab-ropu-soimu-saatel/

marcello
24.02.10, 14:31
Kes reklaamib ilusas Eesti koondise särgis Eesti koondist? Huvitav, kas naine kuulas Ewert Sundja plaati väää?

http://www.reporter.ee/2010/02/23/tana-krimis-politsei-tootab-ropu-soimu-saatel/

Viga

Sellist lehekülge ei leitud!

meesmuiste
24.02.10, 15:41
Viga

Sellist lehekülge ei leitud!

tegemist oli saate Krimi promoga. Kuna oli ainult promo, siis seetõttu ka see video maha võetud.

yordan
18.04.10, 13:25
Welco armee Electric Legion hooaja esimesel kodumängul. Laupäeva õhtul kell 20.00 ning 2C ja tuulise ilmaga oli annelinna staadionil fännitribüün puupüsti täis - kokku u 50 inimest. Kokku oli pealtvaatajaid hinnanguliselt 90 ringis..

818
21.04.10, 01:14
Meie ei kao kunagi kuhugi ;) Ja brasiillased ja treener ka ei kao niipea ;)

Tore, et sa meie pärast nii palju muretsed, aga Sa muretse parem oma probleemide pärast mitte ära käi koguaeg meie fänluse ja probleemide kallal tänitamas.

Peace.

HAHAHA, In your face!:deemon:

Mister
21.04.10, 01:25
HAHAHA, In your face!:deemon:

Kadunud pole me kuhugi.
Jalkas oli üks ilgelt hea artikkel pealkirjaga "Mees kus su trumm on?"
Loe ja saad aru. See kui me ühel mängul häält ei tee ei tähenda, et meid olemas pole. Natuke nukker seis muidugi on, aga küll varsti jälle jalul oleme.