320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Fänniarmeede enesereklaami koht

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Fänniarmeede enesereklaami koht

    Niisiis. Kõik erinevad fänniarmeed on enda kohta teinud topicu.
    Aga olgu siis ka üks, mille eesmärk on inimestele, kes ei kuulu veel ühegi meeskonna fännide hulka, näidata, et just MEIE oleme parimad fännid.

    Mille poolest TEIE eristute TEISTEST? Miks peaks just TEIEGA liituma?

    Milleks selline teemapüstitus? Selgitan.

    Pole kunagi liigajalgpalli fänn olnud. Hoian silma peal, kuid pole enda jaoks valinud meeskodna, keda fännata. Olen aus- siin foorumis (mis peaks koondama jalgpalli armastajaid) näen fänne, kes hirmutavad mind iga meeskonna juurest eemale. Sest minu jaoks hakkab meeskond f'ännidest (muidu pole ju mõtet teleka eest minema minna). Kahjuks ei mõista seda Meistriliiga enda meeskonnad.
    Niisiis esmane mulje meeksondade fänlusest-
    FC FLORA. Kaks rühmitust. Kunn ja Sen märksõnadeks. Üks pool tolereerivam- teine konservatiivsem ja väljakutsuvam. Oleks tegu mängult-mängule käiva 300 pealise inimkarjaga, saaksin jagunemisest aru. Maailmavaateliselt on loogiline, kuid kui ühte asja ajades puudub paindlikkus ja oskus järeleandmisi teha (kaasaarvatud maailmavaates) siis pole fännide sõnum ühtne ega aktsepteeritav. Nii teiste fännide, kui ka meedia, meeskondade poolt.
    LEVADIA. Kuvand ümber tekkinud, kui "tiblade" pundist. Venekeelsed hüüded, laulud jne. Minu jaoks isiklikult vahet pole, kuid häirib Levadia fännide nõrk närvikava- tüübid ei tea ise, kuhu nad kuuluvad. Kui teaks, siis ei laseks end ärritada FLORA radikaalse tiiva esindajate sõnavõttudest- ajaks oma asja julgelt edasi- olgu siis kasvõi venekeelsena. Ja oleks uhked nii meeskonna, kui ka iseendi üle. Kahjuks saab uhkust tunda vaid meeskonna üle- fännide laulud ei kõla kokku. Sisemine identiteedikriis (see on olemas) ei luba aga oma kohta tunnetada ja nii ollakse pidevas kaitseseisundis. See, kui teilt oodatakse eestikeelset kõnet, kirjapilti ja laule, ei tähenda, et teid rünnatakse sellepärast, et te olete venelased. Endale võiks selle selgeks teha. Ja mitte alluda provokatsioonidele.
    NÕMME KALJU. Kuvand tekkinud, kui noorukeste kambast. Nagu postitustest aimata võib- on ka esimesed käärimised (või ka teised-kolmandad) juba olemas. Minemajooksjad samuti. Pereheitmise aeg on üldiselt aga hea- alles jäävad need, kes tõesti hoolivad ja tahavad kaasa elada meeskonnale, mitte glamuurile, ega reklaamile. Eks näha ole, mis sellest pundist saab. Kui suudaks unustada oma eesmärgi- suurim fänniarmee, siis võiks ka midagi sisulist tekkida.
    SILLAMÄE KALEV. Viimastel päevadel kõvasti reklaami saanud rühmitus. Kisma Flora fännidega (unustagem ära põhjendused- kellel õigus, kellel mitte) näitab selgelt, et sisemise tunnetuse ja identiteediga pole kõik korras. Rahumeelsele, tülisid mitte armastavale fännile on näha, et vale koht, kuhu kuuluda.

    Teiste kohta ei oska midagi välja tuua- eks olen ka ise suhteliselt kinniste silmadega ringi käinud.


    Aga niisiis.
    Siia ootaks fänniarmeede enesereklaami. Miks on nemad need parimad? Ei taha siia diskussiooni "tiblade" teemal, ega teiste fännide mahategemist. Miks peaks üks potensiaalne fänn valima just TEID? Mitte teie meeskodna aga just TEID? Kui õhtul mäng lõppeb, siis millised olid need teod, mille üle te iseendi puhul uhked olete?

    Loodetavasti on arusaadav, milleks see topic tekitatud sai. Kui mitte, eks siis selgitan.

    Ah jaa. Ja iga postitaja võiks oma seisukohtade juurde ära tuua meeskonna, keda fännab.
    keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

    #2
    Hea teema.

    Keegi võiks kirjutada Flora kahe rühmituse erinevustest ja sarnasusest. Miks selline jagunemine? Mis mõttes on üks rühm tolereerivam, teine väljakutsuvam. Kas leidub ka maailmavaatelisi erinevusi? Ja kui, siis millised need on. Milline on rühmituste omavaheline läbisaamine; kui suured nad on numbriliselt, üksteisega võrreldes jne.

    Kommentaar


      #3
      Flora puhul peaks ainuke oluline asi olema teadmine, mis tribüünil ja kus vaatavad mängu Diana, Maris ja Co. Nendega on selle meeskonna toetamine vägagi talutav, kui nad just otsatribüünil ole. Kehv vaade, noh.

      Mis Tartusse puutub, siis poisid võtavad mõnikord veidi palju napsu, kuid laulud on vahvad ja loovad ning seltskond tundub igati sõbralik. Tasahilju on sinna inimesi juurde tekkinud, ega sunniga saagi kedagi juurde pookida.
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        #4
        Algselt postitas Martin Vaata postitust
        Flora puhul peaks ainuke oluline asi olema teadmine, mis tribüünil ja kus vaatavad mängu Diana, Maris ja Co. Nendega on selle meeskonna toetamine vägagi talutav, kui nad just otsatribüünil ole. Kehv vaade, noh.
        Kahjuks mul pole aimugi, kes on Diana, Maris ja kes on nende company. Aga tüdrukuid võid mulle alati tutvustada.

        Kommentaar


          #5
          Mis jama sa ajad? Mis pagana enesereklaami? Tekitad siin põhimõtteliselt mingit poliitikat . Inimene valib ise, millisesse ja kas üldse kuuluda kuhugi fännklubisse jne. See valitakse ikka selle järgi, mis klubi meeldib. Mis moodi teie eristute teistest? Mis küsimus see üldse on . Kõik fännkonna erinevad üksteisest, olgu see siis kas või nimi. vibu, ma ei taha midagi halba öelda, aga see on selge propaganda, mida sa siin ülesse kutsud ju? Vb mõni päev kirjutangi siia ka Kure fännidest, aga mitte läbi sellise vaatevinkli

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas Elari#3 Vaata postitust
            Mis jama sa ajad? Mis pagana enesereklaami? Tekitad siin põhimõtteliselt mingit poliitikat . Inimene valib ise, millisesse ja kas üldse kuuluda kuhugi fännklubisse jne. See valitakse ikka selle järgi, mis klubi meeldib. Mis moodi teie eristute teistest? Mis küsimus see üldse on . Kõik fännkonna erinevad üksteisest, olgu see siis kas või nimi. vibu, ma ei taha midagi halba öelda, aga see on selge propaganda, mida sa siin ülesse kutsud ju? Vb mõni päev kirjutangi siia ka Kure fännidest, aga mitte läbi sellise vaatevinkli
            Kas kutsun üles propagandale? Jah, kutsun. Kutsun erinevaid fänniühendusi propageerima just nende maailmavaadet, nende tegemisi, nende suhtumist oma meeskonda, nende vaadet jalgpallile, vastasmeeksondadesse jne. Üritan tekitada teemat, et iga normaalset analüüsivõimet omav inimene saaks selge pildi, mida üks või teine fänlus endast kujutab. Üritan kaardistada erinevate eesti fännikultuuride kaarti. See jutt, et juba nimi eristab... No anna andeks. Ei kannata kriitikat selline väide. Põhjendan- kui inimene ei suuda defineerida oma maailmavaadet, ei suuda kasvõi iseendale põhjendada MIKS? siis on tegemist massipsühhoosiga kaasas käivast inimesest, kellel on tekkinud kollektiivne mõtlemine, samas aru saamata, millest ta ise mõtleb. Loomulikult on igas koosluses oma kollektiivne mõtlemine, kuid teema ongi selleks, et aru saada- MILLINE on siis TEIE mõtlemine.

            Sinu vastusest sain juba väikese pildi, aga eks ootan enne, kui võtan seisukoha Kure fännide kohta.
            keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas Martin Vaata postitust
              Mis Tartusse puutub, siis poisid võtavad mõnikord veidi palju napsu, kuid laulud on vahvad ja loovad ning seltskond tundub igati sõbralik. Tasahilju on sinna inimesi juurde tekkinud, ega sunniga saagi kedagi juurde pookida.

              Inimesi on mitut sorti- kes üleliigse napsu ajel läheb vägivaldseks, kellel algab suurenev huvi vastassugupoolde (et keegi ennast puudutatuna ei tunneks- kasvõi enda sugupoolde), kes muutub apaatseks kõige suhtes. Kui LIIGNE naps toob endaga kaasa vahvad aja loovad laulud, siis on andestatav. Mis kanaleid kasutades suhtleb Tartu rahvas meeskonna taustajõududega? Kui üldse. Ühised üritused? Toitlustamine kodustaadionil? Fänniatrubuutika? Mis fännidega koostöökontaktid/lahkehelid? Millest tingituna? Väljakujunenud liider grupil? Mille põhjal väljakujunenud? Lihtsalt täpsustavad küsimused, mis käib ka teiste kohta peale Tartu.
              keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas Artur Vaata postitust
                Hea teema.

                Keegi võiks kirjutada Flora kahe rühmituse erinevustest ja sarnasusest. Miks selline jagunemine? Mis mõttes on üks rühm tolereerivam, teine väljakutsuvam. Kas leidub ka maailmavaatelisi erinevusi? Ja kui, siis millised need on. Milline on rühmituste omavaheline läbisaamine; kui suured nad on numbriliselt, üksteisega võrreldes jne.
                Mis puudutab numbriliselt, siis eks nad ise oska siin selle kohta paremini vastata. Erinevusest saan rääkida vaid selle koha pealt, mis mulje minule on jäänud. Eks erinevad tiivad ole kujunenud erinevate liidrite käe alla. Kuidas saavad liidrid omavahel läbi jääb nende kommenteerida, aga eks fännid nende liidrite taga on valinud oma liidri järele astumise just nimelt mingite isikuomaduste põhjal, mis neile meeldivad. See nüüd väga utreeritud näide aga mingi erinevuse neist liidritest annab kätte- ROOTSI KUNN istub Kadriorus ja elab Levadiale kaasa, kui Eestist pärit meeskonnale, kelle heitlus eurosarjas toob eesti jalgpallile reklaami, siis SEN on radikaalsem tiib- alaline vimm Levadia vastu ei luba kaasa elada. Ei vüta seisukohta, kes parem, kes halvem. Enda seisukoht on, et mis puudutab selget mõtlemist, siis kaldun heaks kiitma Kunni isikut. Mis puudutab OMA meeskonna fännamist, siis olen kindel, et SEN mõtleb tõsiselt, kui ütleb "Surmani Flora!". Nii ühtesid, kui teisi on küllap meeskonnale vaja. Kahju vaid, kui need kaks maailmavaadet kuidagi ühte paati ei mahu, sest niimoodi ei suudeta ühtlustada seda kuvandit, mida väljapoole kuvada. Kumbki veab oma atra ja potensiaalsetele uutele FLORA fännidele on põld võibolla liiga äkiline.
                keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

                Kommentaar


                  #9
                  paljuski sõltub klubi fännamine klubi kodulinnast. Elari või keegi teine võib sellise muinasjutu Kure fännidest kokku rääkida, kuid kui sul on ikka suht võimatu nende mängudel käia, siis on raske nende või kellega tahes liituda!

                  mõni sõna siis teemasse ka, Tuleviku fännidest, kes mõne arvates ei olegi õiged fännid. siiski oleme me igal mängul kohal (mina uurin praegu näiteks kuidas laupäeval Narva häälega sõita, kuigi tegemist selgelt ekstreemturismiga, eriti pärast eelmist laupäeva). kindlaid laule meil mängu ajal laulmiseks pole, kuid mõned hüüdlaused meil ikka on. teisi fännirühmitusi me siinkohal kopeerinud ei ole! võidu puhul laulame "Tulevik on võitmatu, uu-aa-uau!" meie eesmärgiks ei olegi terve mängu laulda, vaid ikka mängu jälgida ja vastavalt olukordadele reageerida, kas siis meeskonda kiites või tegudele innustamas.
                  meie tasuks on tänusõnad nii Lelovilt kui mängijatelt pärast mängu ning sel hooajal tihti ka võidupunktid tabelis. seltskond on meil tore, saab palju nalja, alkoholi me ei vaja, et lõbusad olla. tihti leiame end pärast mängu minu juures saunas muljetamas või asju arutamas, mälestusi heietamas või niisama nalja tegemas.
                  kuigi meeskond teeb trenni Tallinnas ja kodumängudele sõidavad bussiga nagu välismängule, oleme me oma kodulinna esiklubile lojaalsed surmani! osa fännegi elavad Tallinnas ning saavad siis mängule tulla, kui just seal linnas mäng toimub.

                  Tulevik maailmameistriks!
                  Viljandi Tulevik on meie endi kätes!

                  Kommentaar


                    #10
                    Eesti fänniarmeede välimääraja:

                    Flora = kurjad natsid ja ilusad naisfännid
                    Kalju = palja ülakehaga alaealised
                    Ljevadija= tiblad
                    Kalev = üks kaameramees ja üks pasunatüüp
                    Tulevik = 10 Viljandlast
                    Kuressaare = 10 Saarlast
                    Paide = 10 Paidekat
                    Tammeka = muhedad purjus tüübid
                    Sillamäe = tribüünil viina laskvad kurjad venelased
                    Trans = nii anderkraund värk, et keegi pole veel neid näinud

                    valik on Teie

                    edit:
                    panen igaksjuhuks jutu juurde ka sellise naerunäo: , et keegi mind sõimama ei hakkaks

                    Kommentaar


                      #11
                      eika välimääraja on väga hea- näitab ilusti kätte selle kuvandi, mis fännid on endast loonud.
                      Eks ma nüüd mõistan, kuidas Viljandi fännid kõik toonetikase juurde sauna mahuvad...
                      Aga millisena näevad nad ise end? Vot selles on küsimus...
                      keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

                      Kommentaar


                        #12
                        Eika välimääraja on tõesti hea.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas eika Vaata postitust
                          Trans = nii anderkraund värk, et keegi pole veel neid näinud
                          mina ühte olen näinud...



                          Aga see välimääraja on tõepoolest hea!

                          Kommentaar


                            #14
                            Eesti klubide fännide kohta oli kirjutatud eelmisel aastal artikkel. Ehk saad, vibu, sellest kah veidi abi.

                            http://soccernet.ee/news.php?id=23042&topic=Roosad reeded

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas vibu Vaata postitust
                              Sinu vastusest sain juba väikese pildi, aga eks ootan enne, kui võtan seisukoha Kure fännide kohta.
                              Ma ei salgagi mõtet, et kõik võiksid oma maailmavaatest siin rääkida. Pigem käis mulle see vastukarva, et miks valida just teie fännklubi? Mulle vist käib poliitika vastukarva . Sa said pildi minu arvamusest, mitte Kure fännidest üldiselt . Toonetikas, mis muinasjutu ma siis kokku võin rääkida? Ausalt öeldes ei julgegi midagi öelda, sest viimasel ajal on juba väikestest lausest terve klubi maine all

                              Kommentaar

                              Working...
                              X