PDA

View Full Version : Võitle, Eesti, võitle!

Martin
07.02.02, 14:26
Olin oma vanavanematel külas ning rääkisime kah Maksimovi artiklist ning vanaisa pakkus siis kah välja midagi uut, nö. paar lööklauset.

Sellest tulenevalt siis ka idee: äkki pakuks siia neid veel välja, vaataks, arutaks ning siis saab ehk repertuaari midagi juurde.

(tegemist on omaaegsete(!) hüüdlausetega muide)
1) Andorra meeskonna mäng on hea, sest et neil on kummipea! (saab ka nt: Ronaldo mäng on väga hea, sest tal on kummipea)
2) Eesti, Eesti, pane pressi, nii et Belgia vajub kössi!
3) Andorra meeled on nüüd kurvad (Andorra meeste meelded kurvad), kodus ootvad kaseurvad!

Tervitused siis ka minu vanavanematelt Eesti toetajatele :)

Edson
07.02.02, 14:43
Eelseisvat Horvaatia-Eesti mängu silmas pidades:

Suker, Suker, ära vussi, Oper vajutab su kössi!!

Edson
07.02.02, 14:59
Laulame lastelaulu: "A on tähtsam teiste seas, B on..." viisil!

Poom on popim teiste seas,
Oper lidub nagu loom,
Raio karmim kaitsemees,
Reim seisab nagu sein
JA SIIS HÜPPAB JÄLLE POOM!

O on ümar nagu Ti-bu-ke,
I on väike nagu Reim,
..jne
JA SIIS HÜPPAB JÄLLE POOM!

TÄIUSTAGE. LISAGE.

ROOTSI KUNN
07.02.02, 15:14
Martin ,tervita oma vanavanemaid ka minu poolt:)
Need tervitused on juba esimese vabariigi päevilt.
Belgia vastu võiks: Eesti, eesti pane pressi me ei karda punast dressi. Ja nii kõikide koondiste vasty.
Kummipea variant on lahedalt naljakas,naersin tükk aega.
pange poisid pead tööle!!

Edson
07.02.02, 15:15
või siis:

..JA SIIS TÕRJUB JÄLLE POOM!

kojamees
07.02.02, 17:18
Ilma naljata,kui vastaste kaitsemüür tugev siis sobiks PÕIKLE EESTI PÕIKLE:
Sorry ma tõesti ei saa kui naljaga.:õlu:

ROOTSI KUNN
07.02.02, 18:24
Ei noh peabki nalja saama ,Koja. Pärast parandame jälle lifti jne.;) :õnnelik:

Peku
08.02.02, 20:13
:D Kaotusseisus (mis Eesti koondisekesekesele tegelikult ei eksisteeri :D) TAARA AVITA!!!!!:kaval:

dieter
11.02.02, 12:24
Mina pakun oma mätta otsast vaadates :D sellise hüüdlausu, nagu "Eesti, Eesti - võidab niikuinii, ta võidab niikuinii, ta võidab niikuinii".
Ma kindel pole, aga viis vist on Yellow Submarine (we all live in the yellow submarine, yellow submarine, yellow submarine).
Mõtlemiseks vast kõlbab :lahe:

erxx
11.02.02, 14:10
Yellow Submarine on viisiks ülihea ja dieteri alustatud jupp sobib kah :)

dreyd
11.02.02, 14:30
nohh paneks siis ka siia mõne mõtte,
hästi sobib ümber laulmiseks mu arust Kukerpillid, ala

..kokku tahab saada üks armunud paar..., jt laulud, need sellised tuntud viisiga, mida mõnus möirata, ainult kohendatud sõnadega.

loodan et väga mööda ei pannud:doh:

Poborsky
11.02.02, 15:44
Belglased nimetavad endid punasteks kuraditeks (rode duivels).
Kas meie oleme sinised inglid.

Aramis
11.02.02, 16:25
Kui siis äkki meresinised inglid - vihjaks meie lokaalsetele väärtustele. Samas need inglid - jäteb mulje nagu oleksime juba "taevakarjas".Aga tegemist on ikkagi jalgpallimeeskonnaga...äkki mingi sinist värvi eluka nimetus?

kyps
11.02.02, 16:34
Inglid on hea küll, sest on ju Eesti koondislased ilusad kui noored jumalad.;)

dreyd
11.02.02, 16:37
sinisilmsed sindrinahad :D :D

Peku
11.02.02, 16:47
:D tegelt mu vanaema ütles kahh, et yellow submarine oli olnud mingisugune viis eesti ajal, kui jalgpalli võistlustel käidi... mu vanavanaisa olla olnud suur jalgpallifänn... :D

Jyrka
11.02.02, 17:15
sinised si*aaugud

AnZ Antzon
11.02.02, 17:33
Orginally posted by Jyrka

sinised si*aaugud

see on nyyd kyll vastikult ropp ja kole. eesti koondise kohta ikka nii ei ytleks. vat nii

vahetusm2ngija

Siim
11.02.02, 17:35
Orginally posted by Jyrka

sinised si*aaugud

Siin ei küsitud sinu ja sinu sõpruskonna hüüdnimesid!;) :viha: :viha: :viha:

aiFo
11.02.02, 17:38
hmmm... inglitega seoses meenuvad mulle kohe

a) mackem angels -- safc'i naisfännide miskine grupeering
b) hell's angels -- no comments

äkki nuputaks välja miskise teise "eluka", ei meeldi mulle SINIINGLI nimetus... aga see minu isiklik ja savijalgadel seisev arvamus, lihtsalt ka harjumatuse kysimus esialgu...

mis/kes siis v6iks olla see "elukas"?... kuiv6rd eesti jalkasymboolikaga seonduvad kohe needsinased vapikiisud:), siis oleks yks variant neid t6lgendada, aga:

a) l6vi -- liialt tavaline tundub mulle... kuiv6rd heraldikas kutsutakse sedatyypi kiisusid vist hoopiski teist moodi, siis ehk hoopis:
b) leopard -- suhtpuht originaalne leian ma... aga leopardil on ka muidugi omadus saada k6ikv6imalike terroriorganisatsioonide vapiloomaks, nagu ka yhel teisel kiisul nimega...
c) panter... hmm.. njaa...

iseenesest SINISED PANTRID v6i SINISED LEOPARDID k6lab nii enam-vähem ja leopard on isegi vist isegi k6ikse lahedama k6laga, probleem tekib ilmselt s6nayhendiga SINILEOPARDID, millest n6medad inimesed v6ivad teha oma pilaversiooni SINIPARDID vms kräpp...:(

siit tekib järgmine m6te, et äkki kasutada m6nda ausat ja tublit eestimaa looma, kellest ei saaks miskit n6medat hyydnime kuigi kergesti tuletada...

igati tore loom, kel sugulus vapiloomaga täiesti olemas ja kes eestimaakeeleski k6lab väga hästi, ja kes ka ingliskeeli on toreda k6laga, kui ainult... ilmselt pistavad k6ik nufc-fännid nyyd karjuma, kui aiFo pakub välja hyydnime SINISED KASSID, ehk siis ingliskeeli BLUECATS... mulle meeldib selle nime juures see, et KASS on siuke kokkuv6ttev s6na igat sorti kaslase osas, aga noh... avaldage arvamust... ise pakuks veel välja yhe toreda looma, kel eestimaaga samuti palju yhist nagu ka suguluses teiste kaslastega... tore metsakiisu nimega ILVES... aga siin tekib jama selle looma mitmusega... minu arust ei k6la eriti suupäraselt... SINISED ILVESED v6i SINI-ILVESED...:( ka inglisekeeli k6lab asi just nii nagu ta k6lab (LYNX peaks olema see nimetus vist ja mitmust nagu kohe ei oskagi pakkuda talle...:)) samas inglisekeeli oleks olemas ka teine s6na WILDCAT, mis hulka suupärasem ja tuletab meelde veel yhe eesti metsades aegajalt pesitseva:) looma -- METSKASSI... seega -- SINISED METSKASSID (ILVESED?) ja BLUE WILDCATS... niih, see sai nyyd pikk ja segane ning pea k6ik maailma kaslased said ilusti yles loetud...:) aga rafas -- avaldage arvamust!

pRmt!

aif-mjäu :P

Hellik
11.02.02, 17:50
Aif liigub väga õiges suunas. Ma olen juba ammu mõelnud, et Eesti fännid vajaksid ka mingit rahvusvahelist(inglisekeelset) nimetust. Tulemas on ju mitmeid välisreise(Aalborg, Poola, Zagreb?), kus oleks väga tore uue nimega loosung(id) üles panna. Seni mõningat kasutamist leidnud Blue Supporters pole kuigi originaalne. Võiks näiteks korraldada konkursi võimalike nimevariantide väljapakkumiseks ning lõpuks otsustaks hääletus.

Hellik
11.02.02, 18:37
Mõne looma nime kasutamine on ka hea idee. Samas tulevad selliste nimedega nagu Wildcats, Panthers, Lions vms. meelde eelkõige nii mõnedki Põhja-Ameerika klubimeeskonnad

Enivei,endale tulid pähe sellised nimed nagu True Blue ja Blue Believers. Kui mitte ametliku nimetusena, siis vähemalt niisama loosungite peal kasutamiseks(eriti esimene). Teine võib aga viidata religioonile?
:eiei:

AnZ Antzon
11.02.02, 18:44
heh True Blue on lahe ja mulle see meeldib, lisaks peaks vist ka 2ra m2rkima et nii kutsutakse ka itfc jalkaf2nne.
Blue Leaders oleks iseenesest ka kena k6laga aga nooh...
v2hemalt pakkusin miski idee v2lja

vahetusm2ngija

Jaan
11.02.02, 21:09
Orginally posted by aiFo

igati tore loom, kel sugulus vapiloomaga täiesti olemas ja kes eestimaakeeleski k6lab väga hästi, ja kes ka ingliskeeli on toreda k6laga, kui ainult... ilmselt pistavad k6ik nufc-fännid nyyd karjuma, kui aiFo pakub välja hyydnime SINISED KASSID, ehk siis ingliskeeli BLUECATS... mulle meeldib selle nime juures see, et KASS on siuke kokkuv6ttev s6na igat sorti kaslase osas, aga noh... avaldage arvamust... ise pakuks veel välja yhe toreda looma, kel eestimaaga samuti palju yhist nagu ka suguluses teiste kaslastega... tore metsakiisu nimega ILVES... aga siin tekib jama selle looma mitmusega... minu arust ei k6la eriti suupäraselt... SINISED ILVESED v6i SINI-ILVESED...:( ka inglisekeeli k6lab asi just nii nagu ta k6lab (LYNX peaks olema see nimetus vist ja mitmust nagu kohe ei oskagi pakkuda talle...:)) samas inglisekeeli oleks olemas ka teine s6na WILDCAT, mis hulka suupärasem ja tuletab meelde veel yhe eesti metsades aegajalt pesitseva:) looma -- METSKASSI... seega -- SINISED METSKASSID (ILVESED?) ja BLUE WILDCATS... niih, see sai nyyd pikk ja segane ning pea k6ik maailma kaslased said ilusti yles loetud...:) aga rafas -- avaldage arvamust!

pRmt!

aif-mjäu :P

Aif, n6me m6te, see kassi m6te. Nagu yleyldse loomanimed. Blue Pussycats 2kki?

Peku
11.02.02, 22:07
:doh: hmm... ma arvan, et peaks ikka olema mingi võimas kodumaine loom.. näiteks sinikarud :P või siis sinikotkad võii... sinihundid ??????????:deemon: :õnnelik:

kyps
12.02.02, 09:24
Hundid on hea mõte. Samas võiks ka otsivad pilgud pöörata mõningate mütoloogiliste tegelaste poole. Titaanid on vähemalt kõla poolest normaalsed, aga väike jama on selles, et need ikka ju miskid kreeklaste jumalad. No üks võimalus on ka otsida oma nimetus just vanade eestlaste pühakute hulgast. Ise selle kandi päält tume, aga ehk keegi teab mõnd sobivat:) Selle asja miinuseks on aga see, et ilmselt ei ütle need nimed meie vastastele midagi.

Igatahes mõtlemist jagub küllaga:)

dreyd
12.02.02, 11:04
sinitaarad, sinihiielased?

jansa
12.02.02, 12:00
Orginally posted by kyps

Hundid on hea mõte. Samas võiks ka otsivad pilgud pöörata mõningate mütoloogiliste tegelaste poole. Titaanid on vähemalt kõla poolest normaalsed, aga väike jama on selles, et need ikka ju miskid kreeklaste jumalad. No üks võimalus on ka otsida oma nimetus just vanade eestlaste pühakute hulgast. Ise selle kandi päält tume, aga ehk keegi teab mõnd sobivat:) Selle asja miinuseks on aga see, et ilmselt ei ütle need nimed meie vastastele midagi.

Igatahes mõtlemist jagub küllaga:)

.................................................. .........................

muinas-eestlaste mütoloogias tuntud tegelinskid: ahjualused, kratid,sortsid, Vanapagan(sinised paganad/eestlased contra punased kuradid/belglased -satanistide kokkutulek Tallinnas, A.Le Coq Areenal 16.10.2002- kõik teretulnud ja võtke surnud lammas kaasa-:)), jumalustest : Uku, Pikne, Taara, ..nende kõigiga see halb lugu et ingliskeelde tõlkida keeruline ja eestikeeles kohmakad, ehki..sinised kratid ei kõla just halvasti ja sümboolikat saaks hästi arendada selle juurde aga viitab samas kuidagi ... huligaanselt vai mis?Nagu mingid välismaa poevargad.Siis veel meil sellised kõvad mehed nagu Kalevipoeg (son of a ..... ), Suur-Tõll - teemavälised täielikult!
loomadest pooldaks siiski kaslaste versioone sest kui on näiteks hunt, karu, või kasvõi hobune siis mis sesots oleks sallidel olevate lõvide/leopartidega, siis oleks selline identifitseerimis probleem meie suhtes teistel..nagu mingi loomaaed, kaelas lõvid ise aga hüüavad end ...karudeks etc.
WildCats on mu arust väga hää, on ta siis Blue või Estonian WildCats või Wild Blue Cats vms. Hea on mu arust ka Blue Believers samas on sõnal blue ka kõnekeeles tähenduseks kurvameelne - st. kurvameelsed-nukrad uskujad aga nii ei saa võtta siis oleks meie jaoks sõnal Blue kasutamis keeld üleüldse, kompromissina Navy-Blue Belivers?
Ma ise olen vaaginud ka sõna Saint kasutamist... Saint Blue Lions (kohmakas), Blue Saint Boys (contra Bad Blue Boys Tallinn 07.09.2002 :) ), ja liiga paipoisilik ilmselt..me oleme ju uurrgghhh...kurjad ja vihased tegelt... ja kui siis keegi välismaal liigse napsu all on ja magab kuskil pingi pääl siis vastasmeeskonna fännidel hää naerda et "näe pühak magab."..Usu ja uskumise alla sobiks ka jumalad/Gods millest võiks midagi mõtelda. Young Gods.....
Distsipliin, kord ja organiseeritus: Army, Division, Warriors, Soldiers. Soldiers of Blue, Blue Glory Army, Navy Blue Warriors etc. pole ise inglise keele asjatundja.
ja siis on meil veel rahvussümbolid: rukkilill. suitsupääsuke, kolm lõvi(inglismaa), Kaera-Jaan, murumuna müts, eesti tõugu hobune jne. aga nendest ei oska ma midagi arvata ega mõtelda..kui ainult lõvidest millest siin kohal eelnevalt juba arutletud on... aga mine tea mis mõnel öösel jälle pähe lüüa võib....

Martin
12.02.02, 12:13
Kratile peaks vastama enam-vähem sõna Goblin. Seega Blue Goblins, mis mulle igatahes meeldib.

Tiina
12.02.02, 12:20
Pagan on inglise keeles ka vist pagan.
Kratt oleks ka lahe.

aiFo
12.02.02, 14:31
darahh!

tore, et arutelu käib... niisiis, ytleks jälle paar s6na...

jansa tegi toreda kokkuv6tte ning tema kirjutist lugedes hakkas ka mulle järjest rohkem tunduma, et hyydnime ja eesti symboolika vahel peab olema lihtne, loogiline ja k6igile hästi arusaadav side. isegi keskmine eestlane ei oskaks seostada eesti jalkafänne eesti t6ugu hobusega... :) mis siin veel väljamaalastest rääkida... ja pealegi -- hobune ja jalgpall -- see on ju nigu sea selga sadul! :D

ok. ei tahaks eriti kasutada neid nn s6javäelisi nimetusi... samas BLUE GLORY ARMY k6lab suht-puht uhkelt, kuid fännid ise oleksid siis nii-ehk-naa soldierid, knightsid vms...

niih! gobblinid jms kraam... ei jaga ise seda temat eriti arvestataval tasemel, arvan, et kasutades tolkieni-maailma termineid v6ib meil tekkida vääritim6istmisi väljamaalaste ja ntx kasv6i Eesti selle ala fännidega... ei julgeks t6mmata nii julget sidet eesti mytoloogiasse... samas eesti keeles k6laks SINISED KRATID paganama hästi!:) ja SINISED PAGANAD... k6lab super, a siin ilmselt liialt suur paralleel punaste kuraditega t6mmatav...

niih! SAINTS... iseenesest ok, aga eesti keeli PYHAKUD k6lab kuidagi veidralt...

GODS... hmm...:) k6lab uhkelt ja YOUNG GODS...mmmmmmmm....:P SINISED JUMALAD... SINISED JUMALUSED... krt, äkki kisub liiga yliv6rdesse? :)

see, et sinine ka kurba tähendab v6iks igati ärakasutamist leida...

aga praeguse seisuga kaldub minu sympaatia WILD BLUE CATS'i suunas...

pRmt!

aif-mjäu.

oku
12.02.02, 14:48
Paneme sinine torm (blue storm), siis jooksevad kõik vastased juba enne mängu staadionilt minema :P

Mõtteid võiks siia kohe iga vähegi fänn pillata - mida suurem arutelu, seda parema tulemuseni jõuame.

Ma arvan, et parallelismi ei peaks väga kartma - kui on punased kuradid juba olemas, siis võime me vabalt sinised kuradid olla, kui see nimi meid iseloomustab, on sümboolika peale kenasti sätitav ja hästi kõlab. ;)

kyps
12.02.02, 14:58
Orginally posted by aiFo

isegi keskmine eestlane ei oskaks seostada eesti jalkafänne eesti t6ugu hobusega... :) mis siin veel väljamaalastest rääkida... ja pealegi -- hobune ja jalgpall -- see on ju nigu sea selga sadul! :D

Ära nüüd Ipswichi niimoodi kah halvusta:)

Teemast niipalju, et kratid ja paganad on minust kõikse paremad ja kannatavad ka inglise keelse vaste ära :ingel:

Kassid ja leopardid aga minust ei sobi mitte. Kas liialt leierdatud teema ei ole? :segadus:

Repserto LuaLua
12.02.02, 15:01
Blue Machos oleks tore :P

ja siis see Soldiers of Blue

või siis Blue Smurf Army

LuaLua,
Blue but still beautiful

Pätu
12.02.02, 15:04
kui teha siis selline mis eestikeeles kõlaks ka hästi , sest ega me seda väljamaalastele tee....... või teeme?

aiFo
12.02.02, 15:31
kyps, ole hää ja too lihtsad ja loogilised seosed:

a) eesti jalkafännide symboolika ja huntide-hobuste-karude vahel...

b) tolkieni maailma ning eesti mytoloogia vahel

Hellik
12.02.02, 15:49
Jätkates armeeliini: Blue Black Batallion

Üks võimalus oleks Int-Lambot või Priimägi meie märki otsima panna :D

Pätu
12.02.02, 15:53
blue lions

niikuinii osa mängijaid Tallinna Lõvidest

margunn
12.02.02, 15:56
nagu mayhem juba lausus meenutavad loomanimed liialt erinevaid usa liigade meeskondade nimesi. samas kuuluvad nimed nagu sinine leopard, sinine karu (ja muud loomadega seotud) rohkem indiaani kultuuri juurde.
seetõttu pakuks välja "blue thunder". väga šeff oleks sügisel ajakirjandusest lugeda, kuidas sinine kõu üle horvaatia käis.

jansa
12.02.02, 16:35
Orginally posted by Mayhem

Jätkates armeeliini: Blue Black Batallion

Üks võimalus oleks Int-Lambot või Priimägi meie märki otsima panna :D

.................................................. .............................

Eesti Sinised Surmatantsijad/Estonian Blue Deathdancers
:):Уlu:

kyps
12.02.02, 16:38
Orginally posted by aiFo

kyps, ole hää ja too lihtsad ja loogilised seosed:

a) eesti jalkafännide symboolika ja huntide-hobuste-karude vahel...

b) tolkieni maailma ning eesti mytoloogia vahel

Pea nüüd pea.

a) Pole väitnudki, et huntidel, karudel ja hobustel midagi Eesti jalkafännide sümboolikaga ühist on. Muideks Eesti jalkafännide sümboolika on alles väljakujunemisel ja need kolm lõvi sallil on tegelt laenatud ju vabariigi vapilt. Nii et tegelikult võiks vabalt mõni teine loom Eesti jalgpalli esindada. Tegelt arvan isegi, et mingi looma nimetuse võtmine pole kõige parem. Kui just mitte võtta sellist üldistavat väljendit nagu "animal", aga ka see tundub pisut liiga robustne.

b) Miks peab Tolkieni ja Eesti mütoloogia vahel üldse seoseid eksisteerima? Eesti mütoloogia on hea selle pärast, et ta on omane just meile. Kindlasti on meil krattide ja vanapaganatega rohkem ühist, kui mingite suurte kasslastega, kes soojal maal neegreid õgivad.

Fazz
12.02.02, 17:27
Martin:
Goblini eestikeelne vaste peaks olema pigem paharet kui kratt. Ent ega Sinised Paharetidki pahasti kõla ;)

Neist loomavariantidest tundub originaalseimana Sini(sed) Ilvesed / Blue Lynxes.

Siin pakutud variantidest meeldivad veel Blue Believers ja Blue Thunder, ent nende eestikeelsed variandid ei kõla vist kõige usutavamalt: Siniste(sse) Uskujad ja Sinine Kõu (Sinine Torm on emakeeles igal juhul parem)?

Samas võiks olla ka lihtsalt Sinimustvalged / Blueblackwhites :)

Fazz
12.02.02, 17:48
Orginally posted by aiFo

/.../ probleem tekib ilmselt s6nayhendiga SINILEOPARDID, millest n6medad inimesed v6ivad teha oma pilaversiooni SINIPARDID vms kräpp...:(

Aga miks mitte Sinikaelpardid / (Blue) Wild Ducks :P

Hellik
12.02.02, 18:30
Ühtsust kuulutaksid näiteks: Blue Brotherhood või Brothers in Blue. Vastassoost fänne esindaks siis näiteks loosung "Sisters in Blue" või midagist

Igatahes on tore, et arutelu käib. Ehk jõuab enne hooaja algust ka konkreetsete hääletuste-otsuste ning loosungite vorpimiseni

kyps
13.02.02, 11:18
Kuna fänne ühendavaks organisatsiooniks on JH, siis ehk olekski sobivaim endale nimetust otsida haigla inventaari või personali hulgast.

vibu
13.02.02, 11:51
Blue Riders (BR) Selline kompromiss nende loomanimedega ja mida iganes. eestikeeles siis
sinised kappajad?

Poborsky
13.02.02, 13:01
Mul tekkis paar küsimust/mõtet:

a) ega blue inglise keeles ei tähenda mingil juhul pedet?

b) kas ilves pole ka bobcat või mis see bobcat on?

c) ei pea ilmtingimata sinisest kinni hoidma, on ka must ja valge

d) armee-teema ei sobi minu arvates

e) peaasi, et meid blue bastards ei hüüta...

f) blueberry on sinikas

g) the blues ei sobi: melanhoolia jms

Pätu
13.02.02, 14:10
tegin lõpuks endale selgeks et riigi vapuil pole leopardid vaid LÕVID.... nii , et ikkagi minu pakutud Blue Lions kõlbaks ju küll

Edson
13.02.02, 14:35
...tegelt mu vanaema ütles kahh, et yellow submarine oli olnud mingisugune viis eesti ajal, kui jalgpalli võistlustel käidi... mu vanavanaisa olla olnud suur jalgpallifänn...

Peku! Yellow Submarine viisi mõtlesid välja sellised mehed nagu J.Lennon ja P.McCartney. Aga nad mõtlesid selle laulu välja 60-ndatel nii, et eesti ajal ei saanud seda küll veel keegi ümiseda...

mel21
13.02.02, 14:39
Orginally posted by Mayhem

Seni mõningat kasutamist leidnud Blue Supporters pole kuigi originaalne.

Blue Supporters sai alguse ajal kui Eesti vutifännid veel sugugi nii organiseerunud polnud (aasta siis oli 2000). Minu mäletamist mööda polnud sel ajal kadriorus lehvimas ühtegi plagu, millel leiduks tekst (kui Saku välja arvata).

Ja nii mõte tekkiski. Ilmavalgust nägi BS vist kodumänguks Andorra vastu, kuid Kadriorus rippus ta suurema publiku ees alles sügiseks Portugali vastu.

BSi idee oli anda oma pisike ühendav osa veel hiljuti väga hajutatud fännidele. Jalgpallihaigla tänuväärse loomisega on aga asi viidud tükkmaad kõrgemale tasemele, mistõttu loosung on oma esialgse tähenduse kaotanud. Plagu on aga jäänud, ja ilmub salapärasel kombel (koos rulli kleeplindiga) Lillekülla ja mõnikordki välismängudele.

Oeh, nüüd läks pikaks :doh: , aga mõned ideed, mis Blue Supportersi nime nuputades (nii nagu neid mäletan) pähe tulid:

- tekst ingliskeelne, kuivõrd teiste koondiste fännid lihtsalt ei mõista nende jaoks arusaamatuid tähekombinatsioone
- pidi kindlasti sisaldama sõna Blue (kuigi jah, inglise keeles on veel sellel teine kõrvalmaiguga tähendus, aga värv on tugev ühendaja, mis kajastub ka siinses diskussioonis)
- Blue Army (igati kõbusja levinud, aga miinuseks jäi militaarne maik)
- Blue Flowers (rohkem naljaga, tähistab ka teatud inhaleerimisega seotud tegevust)
- Blue Devils (siitki läbi käinud)
- Blue Monday
- Blue Supporters (väga üldine ja kindlasti mitte originaalne, kuid tundus kõige neutraalsem, millega end paljud siduda suudavad. Rõhk on just omadussõnal Blue, mitte aga järgneval nimisõnal).

Edson
13.02.02, 14:41
SINISED KURADID.
SINILÕVID.

Minu arust parimad variandid.

indrek
13.02.02, 15:11
Mikson vaja tingimata inglise keelde tõlkida. Mis see meie asi on, et keegi aru ei saa mis plagule kirjutatud, eks siis tõlgime lahkesti.

Kirjutad Blue Army - venelased tõlgivad Goluboje armija (pede armee - kõlbab see siis kuhugi). Kui on eesti keeles kirjujutatud sinivägi vms võid venelastele vabalt tõlkida Sinija armija.

aga see minu arvamus, kes pole isegi jalpallihaigla liige.

indrek
13.02.02, 15:12
sinised kratid tundub olemasolevatest kõige huvitavam.

jansa
13.02.02, 18:37
...meie esiisad ja nii edasi läksid Eesti Leegioni lipu ja väeüksuse nime all võitlusesse vaenlase vastu II Maailmasõjas, laulsid laulu "Eesti Leegion sammub"... mida annaks kohendada ka vähe uuemate sõnadega meile - jalkafännidele kasulikumas kontekstis....(Eesti Sinine Leegion)
Pähe lõi veel ka Blue Team...

Peku
13.02.02, 20:33
:deemon: minu arust (kui minu arvamus siin ikke loeb)on kõige parem variant kindlalt sinised kratid või siis goblinsid
aga kui see ei sobi, siis äkki midagi prantsuskeeles(ei pea ilmtingimata olema ju ingliskeeles..)
Edson sry selle eksituse pä'ast:õnnelik:

smith
13.02.02, 21:16
THE BLUE GOBLINS - See oleks päris lahe ja originaalne, sest kellelgi teisel ple seda veel. Logo saaks ka laheda disainida.

Siim
13.02.02, 23:47
Itaallased on teadupärast "taevasinised", kuid meie sinine värvus on eelkõige tulnud merest. Seega pakuksin "meresinised". Inglise keeli siis Sea Blues vms.

jots
14.02.02, 01:54
Lühidalt minge per.e.
Mina olen eestlane, minu meeskond on eestlased. Miks pean ma oma lippu kaunistama miski kuradi võõrkeelse lauseüllitisega.

Küsin lihtsa küsimuse kas te käite välismaal Eesti koondist toetamas, või eputrillasid mängimas - Blue Goblins jne.

Teiseks leian, et hüüdnimi millega vastasfännid meid hüüdma hakkavad tuleb välja teenida, mitte ise välja mõelda.

Mu vanaema võib endale küll tõmmata selga nabapluusi, millel peale kirjutatud beib - mina kutsun teda ikka vanaemaks edasi.

Pigem tasuks mõelda hoopis selliste lipukirjade peale, mis ergutaksid meeskonda.

ROOTSI KUNN
14.02.02, 12:42
Jots, rahune maha, selles pole midagi halba ,et me koondisepoisse kuidagi sõbralikult või hellitavalt kutsume.
Ja isegi ingliskeelses variandis on see vajalik.
Mulle jäi kõige rohkem meelde ja ka sobib suurepäraselt
krattide variant. Kaaluda võiks leegionit ja loomadest, leoparde. Kuid kratid on nii mõnus ja samas ka eestipärane ,et kohe hakkas meeldima . Nii,et võiks mingil ajal 3-4 varianti hääletamisele panna ja otsustada.
Riputage hääletus üles ja läheb lahti!!!!!:õnnelik:

vibu
14.02.02, 13:43
sinirebased..... eestile tulus ekspordiartikkel.... kavalus meite meestel ka olemas.....

Poborsky
14.02.02, 16:18
Jotsiga nõus.

aiFo
14.02.02, 19:29
meresinised --- pole paha... väga ok mu meelest!

Aff
14.02.02, 20:06
meresinised pole tõesti paha, aga ka rukkisinised oleks sobiv, arvan ma.
:õlu:

Jaan
14.02.02, 22:09
K6ige parem oleks lihtsalt Eesti Leegion v6i Sinine Leegion. K6ik ylej22nu on jama.

jjriado
15.02.02, 12:28
Pakuks välja sellise laulujupi:

Ei need võidud/mängud seal,
raudtee lähistel,
iial, iial ei uunune!

Kahjuks tean originaalist ainult refrääni osa, aga äkki keegi teab rohkem ja suudab midagi edasi mõelda.

Aff
15.02.02, 17:06
Orginally posted by Jaan

K6ige parem oleks lihtsalt Eesti Leegion v6i Sinine Leegion. K6ik ylej22nu on jama.
Sõna "leegion" tekitab liiga sõjaväelise tunde või mis?

kojamees
15.02.02, 17:40
päris naljakas arutelu aga mulle sümpatiseerib Leegion rohkem kuigi see sinine seal ees ei sobi vist hästi.:õlu:

Poborsky
15.02.02, 17:52
Kui on leegion, siis oleme leegionärid.

dieter
15.02.02, 17:56
Kas mõned neist hüüdlausetest ka juba 27. märtsil on kavas üles võtta? St siis oleks enne statale minekut hea teada sellist asja ;) Või jätkab seltskond järgmises mängus esialgu veel vanade ja heade ning tuntud hüüdlausetega?

Maarek
15.02.02, 18:10
Sinine Esmaspäev (Blue Monday) oleks päris tegija.:) :) :)

sest Eesti koondise mängude ajal vastastel üksainus sinine esmaspäev hakkabki olema.

Jaan
15.02.02, 21:02
Orginally posted by Aff

Orginally posted by Jaan

Sõna "leegion" tekitab liiga sõjaväelise tunde või mis?

Ei

Rainman
15.02.02, 22:02
Kuidas kõlaks SINILINNUD e BLUEBIRDS? Või kõlab see kuidagi unistustemaalt a la sinilindu püüdma ;) Ja samas on ka USA masinatel Pontiacidel sarnased nimed... :oih: Lihtsalt tuli mõte.

eston maravilha
15.02.02, 23:05
bluebird on mingi vana nissani mudel aga thats not the point

ma siin niisama mõtlesin et miks mitte sinivaalad. :D

Devil
15.02.02, 23:19
sinihaid ikke :P... wähe karmim :D

Martin
15.02.02, 23:42
Eesti mäng on ilus ja särav
varsti tuleb ka esimene värav
Eesti ründa täiel rindel
siis on võit ja kuulsus kindel

Soti kuulub maailma klassi
Eesti ründa, ära kaitses passi
Eesto on tugev ja ei tee nalja
Soti tõmba nüüd jalad välja

Eestil paranevad söödud
siis vastane on kohe löödud
Kaitse edurivi aita
Muidu vastane teid ei paita

Soti poisid mõelge pääga
Alla andke kohe hääga

Vot sihuke salm. Päris ei kuskilt mujalt, kui taas mu vanaisalt, kes tuletas meelde siis taas ühe vanema salmi, mis tema ajal oli päris laialt kasutusel. Täiesti objektiivselt öeldes, tundub täiesti kasutuskõlbulik, kuigi mõnest kohat tuleb ehk lihvida.

Peku
16.02.02, 00:25
:D krt, martin sul on ikke toredad vanavanemad!!!
Tulevad igast heade mõtetega välja... :kaval:

Rain
16.02.02, 17:10
krattidest:
- Kratid on vanade eestlaste poolt kokku miksitud vidinad, mis pidid tuli per*es mööda öist taevast ringi lendama ja peremehele varandust kokku tassima. Palun seletage Krattide seos Eesti vutikoondisega. Mina seost ei näe.
- "Kratil" puudub ingliskeelne vaste.
- See, et nimetus "Sinised Kratid" eestipärane ja mõnus tundub, pole mingi argument seda kasutama hakata.

loomadest:
Nagu Aif seletas, peab looma ja koondise vahel tugev seos olema. Mida kuradit meid leoparditega seob? Või kassidega?
Lõvidega on jälle see jama, et see pole absoluutselt originaalne. Ning pealegi, Soomes juba ühed "Leijonat" on.

mis kõige tähtsam:
Sellise meetodiga rahvuskoondisele hüüdnime otsimine on tobe.
Kuidas te seda asja ette kujutate? Et korraldate soccerneti liikmete hulgas mingi küsitluse, mille võidab 20 subjektiivse häälega "Blue Goblins" ning kõik eestlased ja terve maailm hakkab seda aktsepteerima? Olge nüüd!
Küll välismaailm meie koondisele ise sobiva hüüdnime leiab. See ei pruugi tulla täna või homme, kuid kunagi tuleb ta kindlasti. Ning siis peegeldab see hüüdnimi juba üsna täpselt seda, kuidas me maailma silmis välja paistame. Ning kui hüüdnime ei tule, pole ka si**agi juhtunud.

Orginally posted by ROOTSI KUNN
Jots, rahune maha, selles pole midagi halba ,et me koondisepoisse kuidagi sõbralikult või hellitavalt kutsume.
Ma arvan ka, et selles pole midagi halba. Mõne jaoks on hellitav "Blue Army", mõne jaoks "Smurfid", mõne jaoks "Kratid", mõne jaoks "Need Tüübid Kes Seal Kuskil Lillekülas Mingit Kuuli Taga Ajavad".

Mõte selles, et seda nime ei tohi sundida. Küll ta tuleb omal ajal, spontaanselt.

Fazz
17.02.02, 13:10
Orginally posted by Rain

krattidest:
- Kratid on vanade eestlaste poolt kokku miksitud vidinad, mis pidid tuli per*es mööda öist taevast ringi lendama ja peremehele varandust kokku tassima. Palun seletage Krattide seos Eesti vutikoondisega. Mina seost ei näe.
- "Kratil" puudub ingliskeelne vaste.

Silveti järgi ongi selleks vasteks treasure-bringing goblin elik varandust kokkutassiv paharet :P

mis kõige tähtsam:
Kuidas te seda asja ette kujutate? Et korraldate soccerneti liikmete hulgas mingi küsitluse, mille võidab 20 subjektiivse häälega "Blue Goblins" ning kõik eestlased ja terve maailm hakkab seda aktsepteerima? Olge nüüd!
Küll välismaailm meie koondisele ise sobiva hüüdnime leiab. See ei pruugi tulla täna või homme, kuid kunagi tuleb ta kindlasti. Ning siis peegeldab see hüüdnimi juba üsna täpselt seda, kuidas me maailma silmis välja paistame. Ning kui hüüdnime ei tule, pole ka si**agi juhtunud.

Tegelt kõik õige, mis kirjutad, ent mingeid loosungeid läheb siiski vaja. Tundub, et paljudele meeldib sõna 'leegion'. See on tõesti märksa sportlikuma varjundiga kui armee või pataljon. Ja et vältida sõna 'siniste' kahemõttelisust, siis ei jäägi muud üle, kui kasutada ühendit 'sinimustvalgete leegion'. Pmst võib nii nimetada koondise toetajaid kui koondist ennast. Ka loosungina kõlab VÕITLE, SINIMUSTVALGETE LEEGION! (FIGHT BLUEBLACKWHITES' LEGION!) märksa asjalikumalt kui nt 'Võitle, Siniste Krattide koondis!' Seda muret ei tohiks ka tekkida, et mingi kossumeeskond selle üle võtab, sest viie mehe kohta leegion on palju öeldud ja nende võistlusvorm ei ühti ka täielikult rahvusvärvidega nagu jalkakoondisel.

kojamees
17.02.02, 19:46
Lugedes seda teemat tekkis konkreetne ettepanek panna lihtsalt "EESTI LEEGION".Kohe paljud samastama ,kuid mis sellest.Ennekõike peaks me vastu päid saama EESTI LEEGIONIS võidelnud meestelt:Vähem läheb meile korda punaste plära ja propakanda.Küsimusele kas E.F.F. i liikmed on meelestatud fašistlikult,vastaks ma järgmiselt."Loomulikult oleme me teadlikud antud nime ajaloolisest taustast ja võimalikest paraleelidest mida ajakirjandus hakkab tõmbama.Leiame et antud nime puhul ei maksa täht-tähehaaval otsida seost,sest ka Jalgpallihaigla ei ole meditsiiniline asutus.Kohatu oleks küsida kas "Eesti Naine" toimetuses töötavad ainult naised,kas on neil kõigil eesti kodakondsus ja mis saab meestöötajatest ja kaasautoritest.Kas on plaan vahetada ka nende sugu."
"EESTI LEEGION" on parajalt intrigeeriv nimi, kuid siiski on ta rohkem kõlavam ja lihtsam nimi eespool väljapakutud nimedest.Ehk kas me viskame selle kondi teistele pureda.Keda huvitab nimede sarnasus toon kaks huvitavat Paraleeli,mille tausta uurige ise
1933 a. Isamaaliit=Isamaaliit
Kodukaitse=Kodukaitse.
õlu:

vibu
17.02.02, 21:13
Teate, see arutelu on juba üle igasuguste piiride läinud... Mõtlen siin vaikselt, et tulen Eesti-vene mängule roosa kassi kostüümis (mis iseenesest on sõnukirjeldamatult ilus ja vinge, kuid), tõmban sinisärgi peale, võtan pasuna kätte ning olen sinicat....

jansa
18.02.02, 18:20
Orginally posted by Rain
Vastuseks vingujatele
krattidest:
- Kratid on vanade eestlaste poolt kokku miksitud vidinad, mis pidid tuli per*es mööda öist taevast ringi lendama ja peremehele varandust kokku tassima. Palun seletage Krattide seos Eesti vutikoondisega. Mina seost ei näe. /....... võitude ja ilusate mängude näol Eestile kuulsust(loe. varandust) saavutama(loe:tassima)..kõige lihtsam ja esmasem seos/võrdlus. Kratt sellepärast et ta on eesti oma vidin nagu sa ütlesid..miks on norrakatel trollid, miks venelastel gnoomid ja babajagaad, inglastel kääbikud, soomlastel tuuslarid jne. On raske arusaada?............/
- "Kratil" puudub ingliskeelne vaste. /...... on ju vaste olemas, jälgi eelnenuid ja järgnevaid postitusi..../
- See, et nimetus "Sinised Kratid" eestipärane ja mõnus tundub, pole mingi argument seda kasutama hakata. /....... huvitav mis siis veel rohkem argumenteeritud peaks olema..raskesti hääldatav ja võõramaine nimi... "mariinsinised Maarjamaa sokkeripioneerid" või?....../

loomadest:
Nagu Aif seletas, peab looma ja koondise vahel tugev seos olema. Mida kuradit meid leoparditega seob? Või kassidega?/......... on arutelusi selle ümber et vapiloomad on leopardid...nemad ja ka lõvid on kasslaste sugukonnast tetavasti...üldistatult kasslased..et näiteks mitte võtta üle inglaste kolme lõvi märki..../
Lõvidega on jälle see jama, et see pole absoluutselt originaalne. Ning pealegi, Soomes juba ühed "Leijonat" on./............... jah on küll aga see on jäähoki fännide ja -meeskonna hüüdnimeks..... so what, originaalsuse kohapealt jah, ei vaidle vasta...aga samas väga maskuliinne ja jõuline...../

mis kõige tähtsam:
Kuidas te seda asja ette kujutate? Et korraldate soccerneti liikmete hulgas mingi küsitluse, mille võidab 20 subjektiivse häälega "Blue Goblins" ning kõik eestlased ja terve maailm hakkab seda aktsepteerima? Olge nüüd!/....loomulikult hakkab akseptima kui me seda ise aksepteerime ja teadvustame oma lippude, plagude, laulude, märkide, sallide või kasvõi minu pärast tatoveeringute abil. Kui teadvustame meedia abil et eesti fännid on koondunud ühise nime "whatever" ja reklaamime seda ka välismaal siis loomulikult see võetakse varem või hiljem omaks. Tuleb lihtsalt rohkelt välismängudel kaasas käija ja omasid toetada kõikvõimalikul positiivsel(mõnikord ehk ka negatiivsel) moel, millest tekib teistel meie suhtes hoiak ja suhtumine, samamoodi kodumängudel kallite kaasmaalaste ees......./
Küll välismaailm meie koondisele ise sobiva hüüdnime leiab./....äkki panevad "sinised peded kes jalkat mängida ei oska"...mingi mängu põhjal, kas me saaksime seda omaks võtta? Kui me endid kuidagi eristada või identifitseerida tahame siis peaksime selle nime ikkagi ise looma/valima/hääletama/selle vastavalt käituma/riietuma/suhtuma.....kas me mõtleks näiteks venemaalt tulnud fännidele mingi norm. nime välja või?....../ See ei pruugi tulla täna või homme, kuid kunagi tuleb ta kindlasti. Ning siis peegeldab see hüüdnimi juba üsna täpselt seda, kuidas me maailma silmis välja paistame. Ning kui hüüdnime ei tule, pole ka si**agi juhtunud.

Orginally posted by ROOTSI KUNN
Ma arvan ka, et selles pole midagi halba. Mõne jaoks on hellitav "Blue Army", mõne jaoks "Smurfid", mõne jaoks "Kratid", mõne jaoks "Need Tüübid Kes Seal Kuskil Lillekülas Mingit Kuuli Taga Ajavad".

Mõte selles, et seda nime ei tohi sundida. Küll ta tuleb omal ajal, spontaanselt........./ aga mingi algtõuge sellek peab ju olema..selleks ka ilmselt siinne teema avati. Põhimõtteliselt poleks siis ju ka salle ja lippe ja plagusid ja laule vaja..küll nad kunagi..võibolla 25 aastapärast ikka tulevad, aga see mis ei idane see mädaneb, ja eesti jalgpall on niigi maailma ja euroopa kultuurist u. 40 aastat maas ja varjusurmas olnud, nüüd on meie aeg see asi jälle uuesti jalule upitada ja ülesse ehitada ja selleks peab alustama ka lihtsamatest asjadest..olgu see kas siis või meie üldnimetus mida on näiteks tunduvalt lihtsam fabritseerida kui näiteks salle või lippe sest meie fännide maksujõulisus on hetkel madalam kui vaimupotensiaal...../
Tuld.... ja ärgem laske tujul langeda, eks virisejaid ja niisama nina nokkijaid leidub Eesti rahva poegade-tytarde seas endiselt, loodame et nad jäävad vähemusse...

jansa
18.02.02, 18:29
Orginally posted by vibu

Teate, see arutelu on juba üle igasuguste piiride läinud... Mõtlen siin vaikselt, et tulen Eesti-vene mängule roosa kassi kostüümis (mis iseenesest on sõnukirjeldamatult ilus ja vinge, kuid), tõmban sinisärgi peale, võtan pasuna kätte ning olen sinicat....

.....kes keelab, riietu või transvestiidiks kui selles end mugavalt tunned, korvpalli mängude ajal jooksevad ka igasugused tolad ja klounid mööda saali ringi...nalja kui palju... me siin iseenesest arutasime et mis võiks meid - jalkafänne - ühtseks liita ja koondada ja teadvustada maailmale, erinemaks näiteks meie oma issanda loomaaiast nö. korvpallifännidest.....kui sa aru ei saanud. Vaba meedia vist ajab siin mõned inimesed peast hulluks sest valikuvõimalus nii suur....

aiFo
18.02.02, 20:04
hmm... asi on vist j6udnud jah sellesse seisu, et mina kah ei viitsi...

leopardid -- ma ei ole kyll heraldikas tugev, aga kas mitteprofiilis e. "ärapööratud nägudega" kiisusid mitte leopardideks ei kutsuta... olen nagu kuulnud, et jutt kolmest l6vist ei ole eesti vapi puhul korrektne (ärge nyyd kurjaks saage, kui ma eksin, selgitage pigem asja heraldika koha pealt) kass on aga suhtpuht laiade piiridega oma olemuselt. seoseks seesama eesti ja ka eff'i vapp... olgu tegemist kas leopardide, l6vide, ilveste, puumade, metskasside, tiigrite v6i misiganes kaslastega, ikkagi v6ib nende kohta öelda lihtsalt ja ilusti kass see oli siis neile, kes seoseid otsivad... seosed olemas arvan ma... tugevamad kui teiste "loomade" puhul, arvan ma...

niih! teine grupp rafast, kes arvab, et pole tarvis kujundada nö vägisi miskit symbolit eesti futifännidele... njah, 6igus teil arvan ma ja saan sest aru... kui osale fännkonnast ei meeldi, siis olgu nii ja las jääb nii, sest sellist jama, et on ametlikult kinnitatud miskine hyydnimetus ja miski osa raffast arvab lihtsalt, et see on jama ning puhtalt isiklikust ebasympaatiast hyydnime pihta ignoreerib seda nime... njah, las jääb siis pealegi nö. ametlik hyydnimi vastu v6tmata, tundub, et see on k6igile parem...

samas... mis puutub "trendindusse"... soovitan lugeda jaanuse kirjutusi sellesama teema all... hyydnime fabritseerimine on ju olemuselt samasugune nagu staadioni nimetamine arenaks... algul on meeletu vastuseis, kuid hiljem tundub nimetus juba niiv6rd omane, et ei tee nagu märkamagi... kui keegi m6tleb välja miskise laulus6nad/viisi ning pakub seda teistele jalkafännidele laulmiseks, siis loobub ka k6ige optimistlikum tegelane, kui vastuseks hakkab tulema reaktsioone a'la jama!, m6ttetu!, s6nad on seosetud!... ehhh... ega sinna vist eriti miskit parata ei ole... meie k6igi närvide säästmiseks on vist targem, kui igayks, kes miskit välja m6tleb, levitab oma m6tte ideed v6i siis produkti seltskonnas/s6pruskonnas, kellega ta enam-vähem yhel meelel on ning kes teda toetavad... suuremastaabilised promod jätame esialgu ära... teeme k6ike nii tasahilju ning omaette, nagu eestlasele kohane...

njah, ei midagi isiklikku, aga hyydnime otsimise kampaania on vist omadega piima järele läinud... jätkaks selle teema all ehk pisut valutuma teemaga -- hyydlaused...

pRmt!

aif.

p.s. esialgu soovitaks hyyuna hyytavate hulka kandideerima yhe, ka ristilipu peal oleva kirja V6ITLE EESTI -- V6IDA!!! iseenesest asi ylilihtne... rytmiks sobiks yhtede maailma k6ige m6ttetumate jalkafännide s6jahyyd: toon-toon -- army! (syda tilgub verd kui seda kirjutan...:)) kes rytmi vastu huvi tunneb, kysigu minu v6i lua käest, kes mulle seda hyydu on l6putuid kordi ette kirenud, va' skunk selline! :) ok, pRmt!

jots
18.02.02, 23:10
"Eesti Leegion"iga olen mina nõus ja olen ka nõus oma raha investeerima sellise hüüdlausega lipu tegemisse.

Külla aga keeldun ma tunnistamast igasuguseid eesti fännide võõrkeelseid hüüdlauseid a'la "Estonian Legion" jne.

Muideks Venemaaga mänguks võiks ärksamad hinged valmis meisterdada plagu "garjotsie estonskie barni" oleks ka lahe.

Rain
18.02.02, 23:48
hoolimata sellest, et rahval tüdimusehunnik ees on, olen sunnitud midagi ütlema...

Orginally posted by jansa

...loomulikult hakkab akseptima kui me seda ise aksepteerime ja teadvustame oma lippude, plagude, laulude, märkide, sallide või kasvõi minu pärast tatoveeringute abil. Kui teadvustame meedia abil et eesti fännid on koondunud ühise nime "whatever" ja reklaamime seda ka välismaal siis loomulikult see võetakse varem või hiljem omaks. Tuleb lihtsalt rohkelt välismängudel kaasas käija ja omasid toetada kõikvõimalikul positiivsel(mõnikord ehk ka negatiivsel) moel, millest tekib teistel meie suhtes hoiak ja suhtumine, samamoodi kodumängudel kallite kaasmaalaste ees
Õige jutt, kahtlemata, kuid me räägime üksteisest mööda.
Sina tahad ennast (loe fänne) identifitseerida, mina rääkisin vutikoondise identiteedi loomisest. Vahe on sees.
Üks näide minu jutu kohta- kui belglased aastal 1906 Hollandis kohalikega vutti mängisid ja 15 mintsa enne lõppu 1:2 taga olid ning lõpuks 3:2 võitsid, siis kirjutas keegi hollandi ajakirjanik, et "Belglased võitlesid nagu punased kuradid". Sellest väljendist haarasid kinni ka teised ajakirjanikud ning laiem üldsus. Hüüdnimi "Punased Kuradid" oli sündinud.
Väljastpoolt tulnud identiteet on objektiivsem ja maailma silmis legitiimsem. Ega Eesti Märgi loomiseks neid britte niisama kohale tassitud. Vot seda tahtsin öelda.

Mis aga meie kui fännide eripära väljatoomisse ja selle reklaamimisse puutub (lipud, plakatid, laulud, märgid, sallid, tätoveeringud jne.), siis olen sinuga täpselt samal arvamusel, see on hädavajalik.

Orginally posted by jansa

Kratt sellepärast et ta on eesti oma vidin nagu sa ütlesid..miks on norrakatel trollid, miks venelastel gnoomid ja babajagaad, inglastel kääbikud, soomlastel tuuslarid jne. On raske arusaada?
Ei, Jansa, ei ole raske aru saada.
Inglastel on fish and chips, ometi ei kutsu nad ennast kalapulkadeks.

Orginally posted by Aifo

hyydnime fabritseerimine on ju olemuselt samasugune nagu staadioni nimetamine arenaks... algul on meeletu vastuseis, kuid hiljem tundub nimetus juba niiv6rd omane, et ei tee nagu märkamagi... kui keegi m6tleb välja miskise laulus6nad/viisi ning pakub seda teistele jalkafännidele laulmiseks, siis loobub ka k6ige optimistlikum tegelane, kui vastuseks hakkab tulema reaktsioone a'la jama!, m6ttetu!, s6nad on seosetud!
Jep. See, et siin mõned mehed "vinguvad", ei ole veel mingi põhjus käega löömiseks. ;)

EESTI LEEGIONIL pole häda midagi.

eston maravilha
19.02.02, 00:14
vastuseks koskile siis jah eesti vapil on leopardid mitte lõvid nagu ekslikult arvatakse.

Fazz
19.02.02, 01:08
Huvitav, kes siin nüüd ikkagi eksib, ega ometi EV president, kes oma koduleheküljel riiklikke sümboleid kirjeldades kuulutab, et:

Eesti riigivapil on kaks kuju: suur riigivapp (pildil)ja väike riigivapp. Suurel riigivapil on kuldsel kilbil kolm sinist sammuvat ja otsa vaatavat (passant gardant) lõvi. Vapi kilpi ümbritseb külgedelt ja alt kaks kilbi alaosas ristuvat kuldset tammeoksa. Väikese vapi kilp ja vapikujund on samad mis suurel riigivapil, kuid ilma tammeoksteta.

http://www.president.ee/est/ametitegevus/riiklikud_symbolid.html

eston maravilha
19.02.02, 01:30
no siis on see lollis sest seda leopardi juttu olen kuulnud mitmest kohast ja ka koolis on tollest asjast räägitud

ah kurat kes seda tegelt teab mis seal on äkki on hoopis nälginud koerad(näevad küll vähe sedamoodi välja)

yheksa
19.02.02, 09:41
Lõvidest ja leoparditest. Kunagi mind millegipärast huvitas see küsimus. Ja, et ka Teie teaks :-)

Jup nii ta on, et seaduses on öeldud umbes kuidagi nii - Eesti suureks riigivapiks on kuldsel kilbil kolm sinist sammuvat, otsavaatavat (passant gardant) lõvi.

Heraldika seisukohalt võttes, ütleb miski vana artikkel ajalehes - "Küsimuse peale, miks on Tallinna vapilõvisid aegajalt leopardideks nimetatud, selgitas Herodes (Eesti Muinsuskaitse Seltsi heraldikakolleegiumi esimees), et päris vale see ei ole. «Heraldika on teadus ja näiteks prantsuse süsteemis nimetatakse sellises asendis vapilõvisid leopardideks, kuigi zooloogiliselt on kujutatud siiski lõvisid.» Inglismaa vapil on samas asendis lõvid ja seal nimetatakse neid sammuvateks otsevaatavateks lõvideks. Tema arvates võiks neid eesti keeles siiski lõvideks nimetada."

Seega pmst on õige nii Lõvi kui Leopard! Kuid eestlastena peaks siiski seadusest lähtuma ja nimetama neid lõvideks :-)

Tänan tähelepanu eest!

kyps
26.02.02, 13:53
Kumbast nimest siis jutt käib? Ega me ju ometi koondisele nime pane? Mina sain aru et fännidele. Kui nii, siis on meil JH näol nimi juba olemas ja rohkem polegi vaja nuputada.

Orginally posted by Rain

mis kõige tähtsam:
Küll välismaailm meie koondisele ise sobiva hüüdnime leiab.

No võibolla on tobe, võibolla mitte. Kui on nimi olemas siis küll seda kunagi ka aktsepteerima hakatakse. Kui aga pole siis on lood kehvemad.

Välismaailm leiab? Ehk tooksid näiteid laiast maailmast, kus naabrid või suisa teise mandri riigid on kätte võtnud ja mingile koondisele hellitava nime pannud. Enesel peale Belgia näite midagi ei meenugi. Kui see traditsiooniks ei ole, et ehk teeks ise sellega algust ja oleks muule maailmale teerajajaks.

Teeksingi siis ettepaneku mõelda hüüdnimed näiteks Senegali, Vanuatu, Panama ja Tai koondistele. Pärast läkitaks ametlikud kirjad teele, et N: "Lp. Tai jalgpalliliit, eesti fännid otsustasid teie koondist hakata kutsuma "Red Pigsi" nimega. Loodan, et te aktsepteerite meie nime ja võtate selle peagi omaks. Kõike paremat soovides, JH juhtkond":P

Kamikaze
21.03.02, 16:42
Avaldaksin üle pika aja ka siin oma arvamust. Minu arvates ei saa sellise kena nimega MTÜ nagu Jalpallihaigla liikmeid ja seda ühingut toetavaid kodanikke kutsuda muud moodi kui patsientideks! kasvõi sinisteks mul ükskõik.

Tiina
21.03.02, 17:25
(blue) mental patients :D

Saiake, kõik Eesti jalka koondise toetajad ei ole Jalgpallihaigla liikmed (või selle toetajad).

Kamikaze
21.03.02, 17:41
Orginally posted by AnuReksia

(blue) mental patients :D

Saiake, kõik Eesti jalka koondise toetajad ei ole Jalgpallihaigla liikmed (või selle toetajad).

Veel mitte. Aga kas poolehiodjad kes omaette hoiavad peavad kah mõnd hästikõlavat ja kuhugi liigitavat nime kandma?

Tiina
21.03.02, 19:28
Orginally posted by Saiake

Aga kas poolehiodjad kes omaette hoiavad peavad kah mõnd hästikõlavat ja kuhugi liigitavat nime kandma?

See, et jalgpalli huviline ei ole Jalgpallihaigla liige ei tähenda veel, et ta omaette hoiab.

Pätu
21.03.02, 21:59
olgu need JH liikmed patsiendid või tohtrid, aga siin arutasid nende nimede üle ka muud inimesed kui JH liikmed ja mitte ei arutatud kuda JH liikmeid kutsuda vaid eesti fänne või smth like that :P

jansa
22.03.02, 12:30
... toetan siinkohal igati AiFo viimast postitust ja süda jäi mulgi verd tilkuma et üksmeelel või konsensusele ei jõutud. Teema oli minuarust üliatraktiivne ja põnev. Seda olnuks võimalik juba enne Vene mängu ka JH tutvustavates meediaartiklites välja pakkuda ja reklaamida. Aga noh.. siinkohal jah : nii palju kui on inimesi on erinevaid seisukohti ja arvamusi, seda eriti eestlaste seas, lõpp tulmus ei huvita kedagi tihtilugu. Ise oleks küll rõõmus kui meid liigitataks ja kvalifikatseeritaks mingi üldise nimetuse all kui ainult eesti koondise toetajad või mis veel hullem : ennast õllest täiskaaninud joodikute kamp kes staadionil ajastarust laule mõmisevad ja röögivad (V.Maksimov) PEACE!

Panterina
31.03.02, 18:39
...sõna sinine võix ikka hüüdnimesse jääda.See sõna lihtsalt sobib Eestiga .Mix mitte näitex sinisärklased... or Sinised võitlejad. Kuigi tegelt peax vist mingi hüüdnimi ise välja kujunema,kui nii paugust hakata mõtlema,ega siis ei tule kohe pähe mingit tabavat nime.See peab juhtuma lihtsalt nii,et torkab lihtsalt pähe mingi hea nimi mingis teatud situatsioonis,mis sobib hästi teatava olukorraga.

dieter
01.04.02, 14:12
Mul väike ettepanek haigla juhtidele. Kui satute taas asjaomaste organitega igasugu jalgpalliga seotud küsimusi arutama, ehk räägite läbi ka ETV-ga (minu vabandused, kui seda juba teinud olete) selles osas, et ka Eesti fännisektori ligidusse mõne mikrofoni suunaks. Ma kolmapäeval nägin küll mingit jorssi seal sellega liikumas, aga see oli suunatud platsi poole, mistõttu ergutushüüdeid teles kuulda polnud. Üldse oli teles nagu ülekaalus Rossija Rossija, ehkki raudselt oli (eriti lõpu eel) Eesti hüüdeid rohkem kuulda. Kuigi ma ise kuulsin loomulikult väga tugevalt fännisektori hüüdeid, siis mõnede veidi eemal istunud (ehk siis tribüüni keskel) inimeste sõnul oli kogu möll siiski tunduvalt tugevamini nö Eesti kasuks, ent telekast jääb teine mulje. Ka mul mõned tuttavad, kes telerist vaatasid, küsisid, et mis lahti ja miks Rossijat rohkem kuulda oli.
Kuigi võib-olla olen ma (ja minu sõbrad) mingid kõrvavärdjad ja tegelikult tuleb telest ka meie hüüdu korralikult, ent sellised mõtted mul siiski tekkisid.

aiFo
01.04.02, 14:30
jup!

jutt 6ige! mis veel häirib, on seesinane staadioni k6larisysteem, mille olemusest ja otstarbest otsatribyynil kyll mingit sotti ei saa...:(

vandersell
01.04.02, 15:20
Õige! ja peale selle, et ma ei kuulnud mis kõlaritest tuli, olen ma ka silmavärdjas :D ja sain alles peale mängu teada kes väravad lõid ;)

Alo
01.04.02, 16:25
Orginally posted by aiFo

jutt 6ige! mis veel häirib, on seesinane staadioni k6larisysteem, mille olemusest ja otstarbest otsatribyynil kyll mingit sotti ei saa...:(

Olgem ausad, selle otstarbest ei saa ühelgi tribüünil sotti..

Alo

airmike
07.04.02, 14:19
enne mängu hüüdis( vist fänn klubi esimees)üks kiilakas vana mängijate tutvustamisel mikrist ja kõllidest mängija eesnime seejärel hüüdis kogu staadijon mängija perekonna nime ,sitaks kõva raisk,äkki kannataks meil ka midagi sellist korraldada.

Jaan
08.04.02, 08:01
Originally posted by airmike

enne mängu hüüdis( vist fänn klubi esimees)üks kiilakas vana mängijate tutvustamisel mikrist ja kõllidest mängija eesnime seejärel hüüdis kogu staadijon mängija perekonna nime ,sitaks kõva raisk,äkki kannataks meil ka midagi sellist korraldada.

Tore, et oled selle enda jaoks avastanud. Nüüd küsimus meie kuulajatele - kirjutage ôigesti sônad "fänn klubi", "staadijon" ja "perekonna nimi".

Poborsky
08.04.02, 16:39
Muuseas, eesti keeles on fänniklubi, mitte fännklubi.

Brasco
16.04.02, 16:27
blueblackwhites ehk sinu must valged, meeldib mulle väga......

SiniKratid on väga lõbus...

samas enda poolt pakux välja ka KuldHävitajad või siis KuldLõvid, kuna on ju eesti vapil lõvid siiski kuldsed mitte sinised...

samas võib ju ka olla Kuldsed Sinised :reiv:

Kuid eesti koondise särkide järgi võib panna samas ka
SiniHävitajad

Tembu
24.05.02, 13:36
Vastasete moraali saab alla suruda lauluga, mis näiteks Poolas kõlas nii:....give it up,give it up,Poland give it up..na-na-nannananaaaa....give it up,give it up,Poland give it up!!
Ja et siis järgmine kord teaks kõik sõnu ja laulaks nii mis kole:)

Alo
24.05.02, 13:48
Originally posted by tremboni
Vastasete moraali saab alla suruda lauluga, mis näiteks Poolas kõlas nii:....give it up,give it up,Poland give it up..na-na-nannananaaaa....give it up,give it up,Poland give it up!!
Ja et siis järgmine kord teaks kõik sõnu ja laulaks nii mis kole:)

Oleks nagu tuttav lugu, a viisi küll ei tea. Äkki keegi ütleb, mis esitaja ja täpse loonimega tegu, otsiks mp3 välja? Miski diskolugu vist? Pole selles scenes eriti käpp.. :)

Ja Poolas ma seda laulu nagu ei kuulnud, ilmselt karjusin ise midagi muud nendel puhkudel.. :)

Alo

kessu
24.05.02, 14:35
lihtsalt selline mõte tuli pähe, et kas sellise loosungi karjumine, et 'give it up, give it up, Poland give it up!!' pole nagu kuidagi piiripeal selle põhimõttega, et toeta omasid, aga ära alaväärista vastast? ma ei usu, et eesti koondislased sellist laulust oluliselt innustust juurde saaksid, aga samas ilmselt vastste fännid ajaks vihale kyll... igatahes mind kyll ajaks, kui keegi sedasi eesti koondise kohta laulaks... 'give it up, give it up, Estonia give it up!!'... või ma eksin?

Ints
24.05.02, 14:56
Äkki keegi ütleb, mis esitaja ja täpse loonimega tegu, otsiks mp3 välja? Miski diskolugu vist?

Tegemist on 1993 aasta discohitiga Cut`N`Move "Give It Up"

Tembu
26.05.02, 15:55
Kessu,
kui see laul ....give it up,give it up....ei sobi siis peaks ka hüüdmata jätma sellised read nagu. "poola on pasa ja võit on meie oma". See ju kah alavääristab vastast või kuidas?

Pätu
26.05.02, 16:06
miks me ei võiks vastaseid alavääristada... issand, me peame neid ju tümitama :) igal pool alavääristatakse vastast... no big diil

Poborsky
27.05.02, 14:28
Mina arvan, et vastast võib natuke ikka nokkida, aga samas respekteerida ning ei tasu üle piiri minna. Kasvõi enda ja kaasmaalaste turvalisuse huvides.

Toon näite: 1998. käisime Bukarestis Steaua-Flora mängu vaatamas. Ühel hetkel tõmmati florakas maha ning Liba-Ats karjus "**** off!" või midagi sarnast. Ma ei oska hästi kirjeldada sadade rumeenlaste ilmeid, aga nad olid väga kurjad ning proovisid seepeale politseirõngast läbi tungida, et meiega nö suhelda. Eestlasi oli tribüünil umbes 8 inimest, kohalikke mingi paarkümmend tuhat, 10 000 kindlasti. Mina käitun viisakalt, et sellistest (ja järgnevatest) olukordadest tervelt pääseda. Euroopas on meid vastastega võrreldes ikka suhteliselt vähe, nt Viinis, Stockholmis, Prahas, Dublinis, Eindhovenis jm. Kui me viisakate fännidega käitume ebaviisakalt, hakatakse peagi meisse samamoodi suhtuma.

Arvan veel seda, et Eesti fännide imidzhi üks osa on laulud. Kui saata vastaseid nende oma keeles või nendele arusaadavas keeles igasugustesse kohtadesse, võib ka probleeme tulla. Näiteks järgmisel aastal Moskvas. Kas seal julgeme saja- või kahesajakesi samamoodi käituda kui mujal, on küsimus? Kui ei, käitume silmakirjalikult.

Mulle tundub, et praegusel hetkel on ainult üks koht, kus meile tõsiselt tappa tahetakse anda:(

Lõpetuseks tahan öelda, et olen uhke, et lärmi teeb üks eestlane kümne eest!

kessu
27.05.02, 14:42
no tore!:) lihtsalt nagu ytlesin enne, et tekkis mõte lihtsalt ja hea kui leitakse, et selles laulus pole midagi halba. see oligi eesmärk, et tekitada väike arutelu...:kisakõri:
:õlu:

Alo
27.05.02, 17:20
Originally posted by Poborsky
Toon näite: 1998. käisime Bukarestis Steaua-Flora mängu

Puhtast uudishimust - Poborski, mitmel välismängul sa kokku käinud oled? Palju neist koondise, palju muid mänge?

Kes Eestis see kõige kõvem jalgpallireisihunt võiks olla?

Alo

Juks
27.05.02, 17:24
Ei tahaks küll Poborsky eest vastama hakata, aga suunaksin sind, Alo, ostma ajakirja "Eesti Jalgpall 2002", kus mõned reisihundid, sh. Poborsky, oma muljetest räägivad.

Poborsky
29.05.02, 02:54
Tere,

raske öelda, kes Eesti kõige kõvem jalgpallireisihunt on ja kas sellel niiväga tähtsustki on. Aga ilmselt tuleb otsida minu, Katsi, Vossem Nolli, Oti ja Papa hulgast. Kui Kannikut mitte arvestada:) Ahjaa, ilmselt "juhib" 8:0, kes lisaks minu loetelule on käinud ka Valgevenes (nagu ka Ott ja Papa, aga esimene ei käinud Rootsis ja teine Andorras-Iirimaal, Kats ei käinud Hollandis).

Mina olen käinud nii:
Lätis 3 koondise mängu
Leedus 3 koondise mängu (või oli 4?)
Soomes 1
Rootsis 1
Austrias 1
Tshehhis 1
Andorras 1
Iirimaal 1
Hollandis 1
Poola 1
Eestis ca 40
(Palun eelnevat loetelu mitte võtta kelkimisena!)

Lisaks muud mängud EM 2000 ajal Belgias, Venemaal, Soomes, Jugoslaavias, Norras, Rumeenias, Lätis ja ...

NB! Ma ei väsi rõhutamast, et Ott on näinud kõiki Eesti koondise kodumänge!

Peku
26.06.02, 17:04
mmm...
ma pole vanemaid postitusi sirvinud, äkki on seda juba pakutud, aga...
on üks selline laul, mida esitas Henry Laks ja mis oli selline isamaaline lugu
ja sellised sõnad olid kah
"Isamaa ilu hoieldes
vaenlase vastu võideldes
Pane Tähele!!!
Pane Tähele"
ja vahepeaöl oli 1 eeslaulja ja teised laulsid järgi, sõnu täpselt ei mäleta, aga geniaalne jalgpallilaul

pelaja
01.07.02, 06:47
hmm... ma arvan, et peaks ikka olema mingi võimas kodumaine loom.. näiteks sinikarud või siis sinikotkad võii... sinihundid ??????????

mis ajast sinikarud, -kotkad, -hundid midagi kodumaist on?...kodumaised midagi lambad, sead....miks yldse mingid loomad, viskaks yldse näiteks verivorsti, syldi ja saku õlu:sega4:

pelaja
01.07.02, 06:51
Peku postitati: 11-02-02 19:07:10

hmm... ma arvan, et peaks ikka olema mingi võimas kodu maine loom.. näiteks sinikarud või siis sinikotkad võii... sinihundid ??????????

st

Glazza
05.08.02, 00:08
No offence Man Utd fännid ja inimsed, kes rääkisid, et vastast ei sobi kurjustada, aga Oasis laulis ühel oma kontserdil Who the fuck are Man United, who the fuck are Man United.

Loll pea ei võta hetkel vastu, mis laulust see oli, aga lõpp meenub: and the xxxx go marching on..

Samas stiilis võiks lasta Who he fuck are the Red Devils jne

Epic
05.08.02, 02:08
Originally posted by Stennur

No offence Man Utd fännid ja inimsed, kes rääkisid, et vastast ei sobi kurjustada, aga Oasis laulis ühel oma kontserdil Who the fuck are Man United, who the fuck are Man United.

Loll pea ei võta hetkel vastu, mis laulust see oli, aga lõpp meenub: and the xxxx go marching on..

Samas stiilis võiks lasta Who he fuck are the Red Devils jne

Jaa milles mõte oli???
loll laps tahaks tiada :kaval:

Siim
05.08.02, 03:06
Küll juba väga-väga teemast mööda, aga Oasis vennad ju tuntud, kui Manchester City poolehoidjad.;)

jjriado
13.08.02, 17:47
Sihukene tähelepanek, et see Eesti leegioni laul, mida koondise mängudel lauldakse, kõlaks palju võimsamalt, kui seda natuke teistmoodi laulda. Iga salmi lõpus venitatakse viimast sõna kolm korda (näit: ...või langen maaaaaaaaaaaaa!!). Asja saaks uhkemaks teha nii, et nendest kolmest korrast, mis seda ühte rida lauldakse, jätaks ühel juhul (näiteks keskisel) venitamise ära [sama näite põhjal niisiis-...või langen ma (mitte maaaaaaaaa)]. Käisin hiljuti sõda mängimas ja seal lauldi seda laulu just niimoodi ja see kõlas paremini kui praegu fännide poolt kasutusel olev varjant. Kui tahtmist on võiks Moldova mängu ajal ära proovida.

Alo
13.08.02, 19:09
Originally posted by jjriado
juhul (näiteks keskisel) venitamise ära [sama näite põhjal niisiis-...või langen ma (mitte maaaaaaaaa)]. Käisin hiljuti sõda mängimas ja seal lauldi seda laulu just niimoodi ja see kõlas paremini kui praegu fännide poolt kasutusel olev varjant. Kui tahtmist on võiks Moldova mängu ajal ära proovida.

Õige märkus, ka mina olen seda alati nii laulnud. Ja kõlab paremini.

Alo

Poborsky
13.08.02, 20:19
Olen nõus, aga suure massi puhul on muudatusteks eeslauljat vaja.

ROOTSI KUNN
13.08.02, 20:57
Igatahes peab proovima ja kui kohe ei tule välja siis ükskord harjuvad ära.
Ja teine asi ,mida võiks proovida seekord on see perekonnanime hüüdmine ,mis oleks üpris lahe. Ma katsun Kure Gunnariga kokku leppida ,et ta seda natuke kaasa aitaks.
Võibolla on juba Belgia mänguks uued nipid selged ja jälle lõbusam hambaid pesta....:D

Poborsky
14.08.02, 03:12
Kunn, see on sul hea idee.

Alo
15.08.02, 14:50
Olen nõus, aga suure massi puhul on muudatusteks eeslauljat vaja.

Ma võin hakata.. :)

Kui tõsisemalt rääkida, siis selle laulu kohta veel täpsustuseks - ka pärast seda \'valleville\'t lauldakse viimast sõna järsult, \'või laangeen MAH\'.

Teine asi, hümn. Kas EJL pole kunagi mõelnud hümni ajaks solisti? Poolas oli laulja olemas. Isegi Eesti korvpalli maavõistlustel on Koit Toome vms ette laulnud. Orkestrit pole staadionil tihtipeale kuulda ning päris kole on kuulata, kuidas 4 tribüüni kõik ise ajal hümni lõpetavad.

Ja veel, Eestis lastakse miskipärast vastuvõtja hümn kohe külaliste omale selga, nii et meie hümni algus mattub vastasfännide juubeldustesse ära. Selle probleemi lahendaks ka muidugi eeslaulja, kuid orkester võiks pisukese pausi ikka pidada.

Eelnev nutulaul oli siis kirjutatud lootuses, et see kunagi EJL ja muidugi härra Dirigendi kõrvu jõuaks.

Alo:õlu:

ROOTSI KUNN
15.08.02, 15:53
Mis puudutab pausi kahe hümni vahel siis seda annab korraldada ja see peaks igal juhul olema.
Aga solisti kohapealt on minule jäänud selline mulje ,et jalgpallimängude eel neid eriti ei kasutata, sest siis ei saa fännid kaasa laulda. Meie tahame oma hümni laulda ,sest see loob meeleolu ja hea tunde. Mäletan küll ,kui mingi kossumängu eel Toome laulis.
Ausalt öeldes on hea ,et ikka vutifännid ise laulda saavad, lihtsalt staadionile on korralikku võimendust vaja jne.

Tembu
15.08.02, 17:38
...ja vaheaegadel paluks lasta muusikat(kui võimalik siis diskot:))!! Meenutage Poolat ja siis teate,millest ma räägin:)

Alo
15.08.02, 22:02
Originally posted by ROOTSI KUNN
Mis puudutab pausi kahe hümni vahel siis seda annab korraldada ja see peaks igal juhul olema.

Tore, kui annab korraldada.

Aga solisti kohapealt on minule jäänud selline mulje ,et jalgpallimängude eel neid eriti ei kasutata, sest siis ei saa fännid kaasa laulda. Meie tahame oma hümni laulda ,sest see loob meeleolu ja hea tunde. Mäletan küll ,kui mingi kossumängu eel

Minu arvates oli Varssavis fännide laulu solisti kõrval kuulda küll.

Alo

rauno
15.08.02, 22:38
Kui eesti hümni juhtub laulma Koit Toome siis on kindlasti fännide häält hümni ajal kuulda ja mitte vähe:D
siin ei aita teda isegi hea võimendus ja mikrofon;)

vaherhar
19.08.02, 20:34
Tuli meelde, et A le ja Ole kõlavad ühte moodi võibolla annaks siit mingi laulu teha.:oih:

Jansu
17.09.02, 23:18
Originally posted by tembuu

...ja vaheaegadel paluks lasta muusikat(kui võimalik siis diskot:))!! Meenutage Poolat ja siis teate,millest ma räägin:)

oujeeee....me teame millest räägid:) :õnnelik:
normaalselt vana teema see praegu ju:P

asdf
18.09.02, 00:47
Vähemalt mulle meeldivad vanad head hüüded..näiteks \"on ainult üks Marko Kristal\", \"võitle, eesti, võitle\", \"ja ... on pasa ja võit meie oma\" jne :) Raske on midagi uut ja löövat välja mõelda :deemon:

asdf
24.09.02, 02:54
Belgia vastu tuleb hüüda järgnevadi asju: Estland slaat Belgiė tegen het gras - Eesti suru Belgia vastu muru, Vecht Estland vecht - Võitle Eesti võitle..ja siis mõned ropud sõnad nagu näiteks kus m\'n kloten, eikel, smeerlap, klootzak, mietje :D

Estland aan de top!!! :õnnelik:

vaherhar
24.09.02, 14:37
Arvan, et eestlased võiksid ikka eesti keele juurde jääda ja kui pea tööle panna siis võib huvitavaid asju ka välja mõelda.Kuigi see on ühest laulust võetud katkend ja ma ei tea kas see sobib ?
JÄÄ JUMALAGA MANN SEST TUULES OLI RAMM JA REISUSIHIKS OLI MEILE PORTUGAL.:õnnelik:

Vürst
25.09.02, 20:31
Mõni asi võiks ju olla inglise keeles.Näiteks:AND ESTONIA WILL GO... AND ESTONIA WILL GO... AND ESTONIA WILL GO TO PORTUGAL!!! :sega4: :sega4: :sega4:

jansa
25.09.02, 21:29
Originally posted by suskar

Mõni asi võiks ju olla inglise keeles.Näiteks:AND ESTONIA WILL GO... AND ESTONIA WILL GO... AND ESTONIA WILL GO TO PORTUGAL!!! :sega4: :sega4: :sega4:

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

..iseenesest viisile \"..jää jumalaga Mann ja tuules oli ramm...\" sobib see ingliskeelne vaste päris hästi...

Jaan
26.09.02, 07:42
Milleks need hüüdlaused on - omade toetamiseks v6i v66raste ees eputamiseks?

Poborsky
26.09.02, 12:12
Vabandan selle postituse pärast, aga ei saa inimesega muidu kuidagi kontakti:

Jaan, kus sa oled ja mis teed: palun kirjuta pob.orsky@mail.ee

Glazza
26.09.02, 16:35
Ma ei mäleta otseselt kas seda teemat on puudutatud, aga teeks üleskutse Jalgpallihaigla tegijatele.

Kui praegu toimub enne mängu mängijate tutvustamine nii, et mees mikrofoni taga ütleb mängija nime välja ning siis plaksutatakse tobedalt selle peale, siis võiks rakendada süsteemi, kus mikrofoni öeldakse: Nr 4, Raio... ja siis rahvas hüüab ülejäänu. Usun et sellega läheks kõik kaasa ning mängijatesse süstiks kindlasti hea laengu kuulda 10000 suust oma nime..

Ehk oleks võimalik rääkida EJL või siis staadionitöötajatega

Martin
26.09.02, 17:02
siis võiks rakendada süsteemi, kus mikrofoni öeldakse: Nr 4, Raio... ja siis rahvas hüüab ülejäänu. Usun et sellega läheks kõik kaasa ning mängijatesse süstiks kindlasti hea laengu kuulda 10000 suust oma nime..

Arvad, et Belgias siis belgialased teavad Raio perekonnanime, et 10 tuhat suudab ta nime karjuda? :õnnelik:

asdf
26.09.02, 17:31
Stennuril on hea mõte :) Tuleks selline asi ära korraldada :kaval:

aiFo
26.09.02, 17:35

Kui praegu toimub enne mängu mängijate tutvustamine nii, et mees mikrofoni taga ütleb mängija nime välja ning siis plaksutatakse tobedalt selle peale, siis võiks rakendada süsteemi, kus mikrofoni öeldakse: Nr 4, Raio... ja siis rahvas hüüab ülejäänu. Usun et sellega läheks kõik kaasa ning mängijatesse süstiks kindlasti hea laengu kuulda 10000 suust oma nime..

Ehk oleks võimalik rääkida EJL või siis staadionitöötajatega

minuarust midagi sellist on teha yritatud... iiri m2ng ntx... siis kukkus kyll asi ysna hapult v2lja:(

a samas asi v22riks uuesti proovimist

asdf
27.09.02, 01:27
Kuna siin on 6 lehekülge vastuseid, siis ei tea, kas keegi seda varem pakkunud on aga üks hea laul, mida üles võtta oleks Meie Mees - Sinine vilkur? Enne Moldova mängu osa raffast Tammsaares miskit ümises..:sega4:

Poborsky
27.09.02, 17:36
Minu isiklik arvamus on, et vilkurilaul ei sobi staadionile. Osa rahvast võib ju Tammsaare parki seda laulma jääda?

jjriado
27.09.02, 18:02

Minu isiklik arvamus on, et vilkurilaul ei sobi staadionile. Osa rahvast võib ju Tammsaare parki seda laulma jääda?

Tammsaare parki ei maksa nüüd küll kedagi jätta, kalli piletihinna tõttu staadion niigi pooltühi. Aga jah, vilkurilaulu jätaks ma siiski mõnele suvalisele läbule, mitte ei tooks staadionile kaasa.

Poborsky
27.09.02, 18:13
Nõus.

Tembu
27.09.02, 18:59
Lahedat laulu laulsid Arsenali fännid Eindhovenis....Ei teagi kes laulab ja mis nimi tal on kuid sama viisijuppi esitas omal ajal ka Mart Mardisalu....Sõnad olid nagu ikka: \"..I love you babe and.....\" või oli siiski ainult sama viis ja teised sõnad?! Ühesõnaga olen nüüd ise kah segaduses mida tahtsin õieti öelda:( Aga vaevalt niiiii keerulised lood meite repertuaari sobiksid:(

Lugu selline: ..on Wirumaa virulaste hoida,on Wirumaa virulaste kaitsta...Kas pole mitte lahe ja kelmikas lugu?Sel just sobiv kõla staadionil laulmiseks ja parajalt Isamaalik(see oli varjatud reklaam!) kah...Mis arvate,härrased?

Rainman
28.09.02, 19:08
Originally posted by tembuu

Lugu selline: ..on Wirumaa virulaste hoida,on Wirumaa virulaste kaitsta...
...on wiru-laste kodumaa see... sulle kodu laulame! :õnnelik:

vaherhar
01.10.02, 20:08
Eesti lipp

Kaunistagem eesti kojad
kolme koduvärviga,
mille alla eesti pojad
ühiselt voiks koonduda;
ühine neil olgu püüe
ühes venna armuga.
Kostku voimsalt meie hüüe:
Eesti, Eesti, ela sa!

Sinine on sinu taevas,
kallis Eesti kodumaa;
oled kord sa ohus, vaevas,
sinna üles vaata sa.
Must on sinu mullapinda,
mida higis haritud,
must on kuub, mis eesti rinda
vanast juba varjanud.

Sinine ja must ja valge
kaunistagu Eestimaad,
vili võrsugu siin selge,
paisugu tal täieks pääd!
Vaprast meelest, venna armust
eesti kojad kõlagu,
kostku taeva poole põrmust:
Eesti, Eesti, ela saaadionil laulda, seda oskavad paljud.

Alo
01.10.02, 21:30
Originally posted by vaherhar

Vaprast meelest, venna armust
eesti kojad kõlagu,
kostku taeva poole põrmust:
Eesti, Eesti, ela saaadionil laulda, seda oskavad paljud.

Viimase salmi viimane rida tegelikult siis:

Eesti, Eesti elagu!

Laul on väga uhke ja seda peaks igaüks oskama, kuid kas staadionile sobiks...? No mängu ajal vast mitte, kuid näiteks pärast võidukat mängu kindlasti.

Alo

Alo
01.10.02, 21:50
Üks uhke lugu on veel Narva pataljoni laul.

http://www.hot.ee/lvpfoto/laul-s11.htm

Untsakad on selle loo ära teinud ja nende kodulehel (http://www.untsakad.ee/Nizni%20Novgorod%20lyrics.html#Kord%20v%F5itles%20 L%F5una-Venemaal) on ka mp3 üleval. Sõnad on neil natuke teistmoodi, selles suhtes ma usaldan miskipärast ülaltoodud linki pisut rohkem. Mõned õrnakesed siin ei taha kindlasti ka tähti SS kõrvuti häädalda, nagu Untsakate variandis on.. :)

Pluss on veel see, et tegu marsiga, mis kõlbab hästi ka mängu ajal ehk ka staadionile sammudes laulda.

Alo

ROOTSI KUNN
02.10.02, 02:14
Narva pataljoni laul on võimas ja väga patriootiline. Ja seda peab hästi laulma ,kahtlen kas me veel selliste lauludega hakkama saame.
Ja nagu kogemused näitavad ei suudeta ühtegi siin teemas mainitut ellu viia.
Kas või sedagi ,et mängiiate perekonnanimesid üheskoos hüüda. Seda võiks ikkagi hakata harjutama ja küll ta ükskord välja tuleb ja jällegi oleksime ühe uue traditsiooni võrra rikkamad. Varsti ahvivad kõik vutifännide algatust.:õnnelik:

Poborsky
02.10.02, 16:42
Rääkisin Gunnariga, eks näis, kas võttis ettepanekut kuulda. Ütlesin ka seda, et ilmtingimata peaks hümnide vahel paus olema!

jimmy
02.10.02, 18:28
...jahh kunni idee on ok ja teostatav
...aga mis puutub neisse ülejäänutesse laulujuppidesse siis on minu arvamus endine...
et nende uute laulude juurde pookimine on kangutamine...mis tuleb see tuleb ja mis ei see ei....
ta kyll tuleb ajapikku aga vähemalt kindlalt...minumeelest ongi kaks laulu mis viimaste aastate jooksul läbi löönd on... need on ,see metsavendade lugu ja mõisade põletamise värk...plus siis muidugi juba vanad tegijad notsustuff jne...
ja yldiselt võiks selle orjuse ka juba ära unustada ja laulda jalgpalliteemaatilisemat stuffi
..muidugi tuleb need vist enne teha...

vaherhar
14.10.02, 20:26
Edasi EESTI edasi EESTI edasi EESTI.
Me läheme Me läheme EM-ile
Võiks pikemalt e. kauem hüüda ka teisi hüüdlauseid, et need ka mõjuksid ja kui vastane lööb värava ärge heitke meelt vaid toetage omi, sest siis on seda kõige rohkem vaja.:õnnelik:

Glazza
17.10.02, 21:01
Ma ei tea kas asi oli minus või tõesti ei olnud sel mängul neid võimendeid sama palju, kui Moldova mängul. Mäletan, et siis oli kõik ja väga selgesti kuulda, aga nüüd, vusssss

Glazza
19.11.02, 16:40
Kuna neid vutilugusid isegi vähe on, eriti Eesi endi omasid, siis Kojamehe uus laul...

Tundub raske või tobedalt kaasa lauldav, aga kuulake laulu, siis ühtteist ehk koidab -
http://www.hot.ee/fontaneros/index.html

Eesti kallis, oo kingi meil see Võit
Ma tahan Võitu. Võitu vajan ma....

seda oleks aga mõtet teha ilmselt vaid siis kui see vormistada kõlavaks. Seda teeks minu meelest kui see - võitu vajan ma...venitada pikemaks ehk siis ma-aa-aaaa-aa

kuulake laulu, siis jõuab kohale, mis ma mõtlen. See lõpp oleks mingi asja cover, aga ma ei mäleta mis see on.

Parimat

ROOTSI KUNN
19.11.02, 21:42
Mulle meeldib ,et jälle uus laul loodud ja solist ei ole mitte mingi onu stjopa sillamäelt vaid mees meie endi seast .:P
Ja minumeelest ei peagi kõik laulud olema selleks ,et kaasa laulda . Seda on igatahes parem kuulata .:)

kojamees
20.11.02, 02:14
Sele looga see pull,et on jah cover,kuigi ma ei tea kes seda originaali laulab on sellest loost teinud coveri The Toy Dolls.Seda on nüüd siis kohandatud.Aa aa aa venitamine on väga raske kui taustavokaali on lauldud kolm korda neli,seega kaksteist inimest ei lõpeta ühel ajal.Aga elu on näidanud ,et fännid mugandavad vastavalt oma äranägemise järgi.:õnnelik: :õnnelik:

asdf
20.11.02, 02:31
Minu meelest on tegemist väga laheda lauluga, mis tuleks kindlasti ka staadionile sulatada :)

Eesti kallis, oo kingi meil see Võit
Ma tahan Võitu. Võitu vajan ma....

Arvate, et ei vea välja nii suure massiga? Julgen arvata, et kui see laul kõigi fännide seas tuntuks saab (nii nagu Eesti Maailmameister) siis ei tohiks selle massiettekandega probleeme olla ? :õnnelik:

jots
20.11.02, 02:38
väga tubli koja 5+

oku
20.11.02, 21:03
See Eesti Kallis on supertäkk lugu! Selle 6pime k6ik selgeks.

M6iss
21.11.02, 21:05
Ei noh, lugu on ikka ülikõva
Seda saab platsi kõrval auga laulda.
:reiv: :reiv:

b0xter
21.11.02, 22:14
laul on jah vägagi kõva ;)

Spin
22.11.02, 01:30
see võibolla küll veidi vale teema, kuid mul ettepanek. ma ise küll pole siin mingi väga suur laulude asjatundja, kuid oleks väga hea, kui keegi levitaks mängudel lehti või paneks interneti kuhugi välja laulud, mis on eesti fännide nii öelda ametlikud ja mida koos lauldakse. siis saaks ka mitte nii suured fännid neid laulda ja eesti meeskonnale kaasa elada. kokkuvõttes tekiks siis staadionil tugevam ja võimsam õhkkond. ma ei tia kas see asi on mõeldav?

Lapeteus
22.11.02, 12:57
Originally posted by Alo

Üks uhke lugu on veel Narva pataljoni laul.

http://www.hot.ee/lvpfoto/laul-s11.htm

Untsakad on selle loo ära teinud ja nende kodulehel (http://www.untsakad.ee/Nizni%20Novgorod%20lyrics.html#Kord%20v%F5itles%20 L%F5una-Venemaal) on ka mp3 üleval. Sõnad on neil natuke teistmoodi, selles suhtes ma usaldan miskipärast ülaltoodud linki pisut rohkem. Mõned õrnakesed siin ei taha kindlasti ka tähti SS kõrvuti häädalda, nagu Untsakate variandis on.. :)

Pluss on veel see, et tegu marsiga, mis kõlbab hästi ka mängu ajal ehk ka staadionile sammudes laulda.

Alo

Seda laulu võiks ehk, pigem tuleks laulda, kui me peame uuesti maavõistlust rüssadega. Muidu on see laul pisut kohatu, sest Neveli sood ja Tšerkassõ stepid ei ole kuidagi jalgpalliga seaotud, v.a. lagedas stepis oleks päris koom jalkat mängida. Muidu on laul ülikõva!:P

Rainman
24.11.02, 17:27
Originally posted by oku

See Eesti Kallis on supertäkk lugu! Selle 6pime k6ik selgeks.
Nii, millal stuudio kinni paneme ja harjutama hakkame? ;) Päris meeldiv oleks järgmisel aastal koondist üllatada :õnnelik:

arroww
24.11.02, 18:58
kes see Jurka on? mida ta siin jamab?
eesti jalgpall veel naitab koigile, kes on kes ...:kaval: :kaval: :kaval: