PDA

View Full Version : +Doping

Leheküljed : [1] 2

Ertai
24.02.02, 10:05
No on mees, dopingukahtlus:)
Paras kah kui vahele jääb, kuid ehk ei jäägi...
EPO nägu tal peas...

J.M. väljaspool võistlusi võetud proov näitas, et tulemus on positiivne ja ta ehk kasutas dopingut...
Ivanov saaks esimeseks, Veerpalu teiseks.

Siim
24.02.02, 10:11
Mnjaa... Hispaania spordiministeerium igatahes kinnitas asja. Seega asi üsna tõsine. Kuigi tegelikult ma loodan tema suhtes kõike paremat. Paistab teine nii mõnus mees;). Kuid kui ta tõesti on pettust teinud, siis on tõesti kuri karjas :viha: .

apunkto
24.02.02, 12:54
väga mõttetu värk, kõigile jääb veerpalu ju meelde nagu pronksimees ja vaevalt et see kuld ivanovile eriti rõõmu teeks, kuigi asi on aus jääb talle ikka teise mehe mark külge. Süsteem peaks ikka selline olema, mis dopinguga mehi rajale ei lase. Kes kord juba võitnud see võitnud. See medalite ümberjagamine on nii sportlastele kui ka publikule äärmiselt ebameeldiv ja mõttetu.vot nii.

Maarek
25.02.02, 15:28
No tra need patustajad. Tuleb välja, et olümpial anti siis lõppkokkuvõttes alusetult välja 3 kulda ja 3 hõbedat (Mühlegg-2 kulda, Lazutina-2 hõbedat, Danilova-kuld, hõbe). Päris haige, kui arvestada, et seetõttu jäid medalitest ilma näiteks Elofsson ja päris suur hulk teisi tegelasi. Ja seda ainult sellepärast, et ROK ei suuda tõestada, et patustajad ka enne 21-st veebruari dopingut panid.:viha: :viha: :viha:

Igal juhul jäävad Salt Lake City olümpiamängud meelde suurepärase üritusena, kus võidutses jälle doping.:( :( :(

mcnamara
25.02.02, 15:31
Igal juhul jäävad Salt Lake City olümpiamängud meelde suurepärase üritusena, kus võidutses jälle doping.:( :( :(

Olümpia oligi suurepärane üritus. Kõik rikkus ära ikka see murdmaasuusatamine. Eestlaste medalid on supertore asi, aga kui sel alal dopingule piiri ei panda, ei jaksa küll neid võistlusi enam tõsiselt võtta. :(

Ertai
25.02.02, 17:15
Jah aga äkki nüüd tehnika on paranenud mis dopinguid ära paremini seletavad, see on positiivne...aga kui seda krdi Hispaanlast näeks , läheks ja virutax:viha: :(

sicmic
25.02.02, 17:29
ma tõesti loodan, et geenimuutused spordist eemale hoitakse, sest värki a'la konna hüppevõimega ja lehma ajuga inimest võib lugeda spordi hukatuseks.

ühesõnaga loodan, et doping hakkaks kaduma, muidu on spordivõistlused hukule määratud, see geenivärk on veitsa utoopiline...

Pätu
25.02.02, 17:46
mikk, mina arvan et nad kõik kasutavad mingil määral dopinguid, sest kuda kurat sa jõuad selliseid asju ikka teha nigu nad teevad

Jyrka
25.02.02, 17:47
no shit serlok :doh:

Fazz
25.02.02, 17:55
Kahju et Mihhail Ivanovi samal ajal Mühleggi, Danilova ja Lazutinaga kontrollida ei osatud. See on ikka ülimalt kummastav, kuis esimestel distantsidel täiesti varjus olnud mees äkki maratonipäeval sellise hiilgevormi leidis :oih:

Vähemalt Mühleggi äkilisele turbodiisli fenomenile tuli üsna labane lahendus. Alaver imestaski, et kuis vahetult olümpia eel nii Veerpalu kui Mae teda nii lõdvalt kottisid.

Ertai
25.02.02, 18:49
Orginally posted by Fazz

Kahju et Mihhail Ivanovi samal ajal Mühleggi, Danilova ja Lazutinaga kontrollida ei osatud. See on ikka ülimalt kummastav, kuis esimestel distantsidel täiesti varjus olnud mees äkki maratonipäeval sellise hiilgevormi leidis :oih:

Vähemalt Mühleggi äkilisele turbodiisli fenomenile tuli üsna labane lahendus. Alaver imestaski, et kuis vahetult olümpia eel nii Veerpalu kui Mae teda nii lõdvalt kottisid.

Ivanov on puhaspoiss, kusjuures teda pakkusin Veerpalule 50mnes. suurimaks konkurendiks ja läks täppi, mees tegelt sõitnud pidevalt hästi!

Fazz
25.02.02, 22:24
Orginally posted by Ertai

Ivanov on puhaspoiss, kusjuures teda pakkusin Veerpalule 50mnes. suurimaks konkurendiks ja läks täppi, mees tegelt sõitnud pidevalt hästi!

Vaat selles kogu traagika seisnebki, et ta pole pidevalt hästi sõitnud. 15 km-s kaotas ta ju Andrusele ligi kahe mindiga ja MK-l on ta parimad tulemused sel hooajal olnud esikümne lõpus ning kokkuvõttes vaid 32. kohal. Aga tundub, et Ivanovi puhul ongi tegemist rohkem pikamaamehega, nii et võibolla tõesti oli tal põhiettevalmistus suunatud üksnes 50 km-le. Siiski Ivanov 15 km-s ja Ivanov 50 km-s olid kaks vääga erinevat Ivanovi.

mcnamara
24.10.02, 17:53
Väga ebameeldiv uudis on praegu YLE Teksti-TV-s. Eesti meediakanalitesse pole ta veel vist jõudnud. Norra ajaleht Aftenposten on avaldanud 12 suusataja nimed, kellel väidetavalt olid Lahti MMi aegu normaalsest erinev veri. Paljud nimetatutest on nüüdseks dopinguga vahele jäänud, aga point selles, et nimekirjas on ka Andrus Veerpalu... Samas tuleb märkida, et Andrus on kõik dopingukontrollid alati puhtalt läbinud.
Uudise ise leiab siit (paar klikki tuleb edasi teha):
http://www.yle.fi/urheilu/

yheksa
24.10.02, 20:13
Sama asi maakeeli.... Postimehes (http://www.postimees.ee/index.html?op=lugu&rubriik=2&id=76650&number=&onli ne=)

...eitea... imelik tundub see asi. Mis imeasi sundis neid nüüd kaks aastat hiljem avaldama miskeid vereproove. Andrus ise oma kommentaaris üldse kahtleb selles, kas ta\'lt on luba küsitud avaldada mingeidki andmeid.

Tundub selline tagantjärele tark olemine. Huvitav, et ühegi norraka vereproov ei erinenud tavalisest.... mitteköigevähematki.

Üleüldse on kahjuks/önneks tänapäeva sport nii kaugel, et senikaua kui pole keegi vahele jäänud ei saa ka kedagi süüdistada. Tühja juttu vöime me köik ajada....

Hästi iseloomustab Alaveri vastus küsimusele \"kuidas on eesti meestel dopinguda\" (ma usun, et küsimuse sönastus ei olnud täpselt selline aga pmst midagi nukest). Vastus - \"Jaak ja Andrus on läbinud mitmeid dopinguproove, seni on köik tulemused olnud negatiivseid. Rohkem ma ei lisaks\"

Kaunis :myts7:

van der Sarjas
24.10.02, 22:34
see on järjekordne norralaste plaan, et teisi mustata, sest ollakse kadedad, et peale Suure Björni lõpetamist on asja hakkanud vedama hoopis teised eesotsas eestlase Veerpaluga. Kadedad on need Norra türapead, muud midagi. eestis öeldakse sellel kohta hapud viinamarjad ......

Jaan
24.10.02, 23:26
Kurat ja p6rgu. Siinkohal tuletan meelde, et ametlikult on pool Norra murdmaa- ja laskesuusatamiskoondist astmahaiget. Seega on neil lubatud tarbida preparaate, mis laiendavad hingamisteid ning muidu oleks keelatud ainete nimekirjas. Norrakad on aga nagu 6iged mehed kunagi. Alles eelmine nädal kerkis avalikkuse ette taas shotlasest mäesuusataja Alan Baxteri juhtum. Nimelt avastati mehe dopinguproovis SLC olümpial keelatud ainet ja pronksmedal v6eti ära. Aga nüüd avastati, et keelatud aine sattus seelikukandja uriini läbi mingi meditsiinilise preparaadi ning antud juhul mingit soodustavat toimet polnud. Medal, aga jäeti tagasi andmata!!

Kui Artista siinkohal juhtub asja lugema, siis oleks huvitav teada, kuidas norralased ise vaatavad sellele, et neil koondis \"haigeid\" täis on.

Artista
24.10.02, 23:55
Ohh, ei ole ma nende kohalikega siin sellest rääkinud ning ka hetkel pole kedagi käepärast, kellele oma viha välja valada. :deemon: Aga ma lugesin kiirelt neid lugusid seal Aftenpostenis ning lugu ise on muidugi ütlemata tobe: sisuliselt reklaamib Aftenposten mingi anonüümse kõmuga omaenda poolt kirjastatavat raamatut, mis muide just täna poelettidele jõudis - ehk tegu on lihtsalt reklaaminipiga, et väsinud teemast midagigi veel välja lüpsta. Ka Estililt (et talt oleks Veerpalu nagu kaks kulda välja petnud) on võetud intervjuu, kus mees on siiski suhteliselt tagasihoidlik. Samas Norra spordijuhid ässavad nagu jõuavad. Kuid Vegard Ulvang annab kõigile siiski vastu pead, öeldes et kui tema oleks sellises nimekirjas, annaks ta asja kohtusse. Ja seda võiks tegelikult ka Veerpalule soovitada - selge on et sellised asjad mõjutavad paljut - reklaami- ja sponsorrahad jne. Kurat, see suusapoliitika on küll üks selline asi, mille poolest võib mu asukohamaa elanikke parajateks jobudeks pidada. :viha:

Jaan
25.10.02, 02:18
Vegard Ulvangi kohta v6in ma raudselt väita, et see mees oli seal \"astmahaigete\" nimekirjas sees.

asdf
25.10.02, 02:18
Originally posted by Artista

Kurat, see suusapoliitika on küll üks selline asi, mille poolest võib mu asukohamaa elanikke parajateks jobudeks pidada. :viha:

Nõustun 100% kogu sinu eelneva jutuga. Norrakad on lihtsalt meeletult kadedad selle üle, et nii suur suusama ei suuda väiksele Eestile ära teha..Kindlasti mõjutab asja ka see, et Eesti koondis palkas Norra määrdemeistri Magne Myrmo..Puhas kadedus ja skandaali tekitamine seal, kus seda pole.
Mina igatahes olen 100% kindel Veerpalu puhtuses, olen seda alati olnud ja olen uhke, et meie meestel on nii hästi läinud :õnnelik:
Las koerad hauguvad, karavan läheb edasi ;)

mcnamara
25.10.02, 12:27
Originally posted by asdf
Mina igatahes olen 100% kindel Veerpalu puhtuses, olen seda alati olnud ja olen uhke, et meie meestel on nii hästi läinud :õnnelik:
Las koerad hauguvad, karavan läheb edasi ;)

Ma vaatasin eile õhtul Rootsi TV spordiuudiseid. Sellest raamatust oli muidugi pikk lugu, mis lõppes kaadriga Andrus Veerpalust Lahti MMil, mille taustal öeldi: \"Kuigi seda ei ole võimalik tõestada, viitab kõik sellele, et nimekirjas olnud suusatajad kasutasid dopingut\".

Kirume me siin mis me kirume, asi on tehtud. Ja suhtumine on Rootsis ja Norras just selline, nagu ülal öeldud.

asdf
25.10.02, 12:33
Originally posted by mcnamara

Ma vaatasin eile õhtul Rootsi TV spordiuudiseid. Sellest raamatust oli muidugi pikk lugu, mis lõppes kaadriga Andrus Veerpalust Lahti MMil, mille taustal öeldi: \"Kuigi seda ei ole võimalik tõestada, viitab kõik sellele, et nimekirjas olnud suusatajad kasutasid dopingut\".

Kirume me siin mis me kirume, asi on tehtud. Ja suhtumine on Rootsis ja Norras just selline, nagu ülal öeldud.

njah..eks suured suusariigid nagu Norra ja Rootsi suudavad väikse Eesti maine maatasa teha.. Mõni norrakas või rootslane võiks nüüd dopinguga vahele jääda :P
Usun, et igagi vähegi spordiga kursis olev inimene (ka Norras ja Rootsis) teab, et tegelikult on tegemist väljemõeldisega, millel pole mingit tõendust. Tavalisele rahvale mõjub see loomulikult nagu Keskerakonna valimiskampaania Eestis.:kulm:

Alo
25.10.02, 14:13
Originally posted by Artista
Aftenpostenis ning lugu ise on muidugi ütlemata tobe: sisuliselt reklaamib Aftenposten mingi anonüümse kõmuga omaenda poolt kirjastatavat raamatut, mis muide just täna

Ja oh üllatust - juhuslikult satub see kõik nädalale, mil algab suusa MK! Loodame, et Andruse närvid sabotaažile paremini vastu peavad, kui Kristinal..

Alo

jyriöö
25.10.02, 16:12
Originally posted by Jaan

Alles eelmine nädal kerkis avalikkuse ette taas shotlasest mäesuusataja Alan Baxteri juhtum. Nimelt avastati mehe dopinguproovis SLC olümpial keelatud ainet ja pronksmedal v6eti ära. Aga nüüd avastati, et keelatud aine sattus seelikukandja uriini läbi mingi meditsiinilise preparaadi ning antud juhul mingit soodustavat toimet polnud. Medal, aga jäeti tagasi andmata!!

Tegu oli tavalise nohurohuga, mille Ameerika variant erinevalt Briti omast sisaldas keelatud ainet metamfetamiini, mis mäesuusatamises saavutusvõimet kohe mitte kuidagi ei paranda.
Veerpalust niiplju, et meetod, millele ajaleht tugineb, on veel katsetamisjärgus ning mingitest faktidest ega järeldustest ei saagi veel rääkida. Ka härra Gundersen, kes seda asja arendab, distantseerus kogu loost. Veerpalul pole kunagi hemoglobiinitasemega probleeme olnud erinevalt nii mõnestki norrakast. Kõik on praegu siiski puhas spekulatsioon ja ajupesu.

Jaan
25.10.02, 19:40
Just. Seda unustatakse mainida, et enne kui seati sisse maksimaalne lubatav hemoglobiininäit, oli skandinaavlastel see 185-205 tihtilugu, et veri oli sama paks kui borsh ning tekkis t6sine oht, et suusatajad rajal surema hakkavad. Nagu juhtus aeg-ajalt jalgratturitega 70- ja 80-tel aastatel.

Artista
25.10.02, 21:40
Rootslased on ikka erilised põrsad! Dagbladetis on täna lugu, kus Rootsi peatreener ajab seda vana juttu, et 50% olümpial medaleid võitnud sportlased kasutasid dopingut ja sestap see nimekiri üldse ei üllatanud. Fakk :viha: Samas on aga positiivne see, et samas artiklis Norra treenerid on hoopistükkis selle raamatu autori peale üsna pahased ning üks nimetab - nii nagu minagi varem - kogu asja vaid selle raamatu jõulumüügi reklaamikampaaniaks. Kuid tegelikult on asi nüüd muidugi ilgelt jama - kahtlus on kaelas ning seda ei unusta ükski ajakirjanik enam mainimata. Eriti hull on aga, et sisuliselt on süüdistus kaelas kogu praegusel suusaeliidil, ka norralastel - läheb pikaks vastastikkuseks mudaloopimiseks. Nii et aitäh, Vidar!:deemon:

mjkk
25.10.02, 23:31
Jama lugu jah see Veerpalu asi, muidugi jätab see suure sitapleki meie spordile aga ikkagi. Andrus Veerpalu.......................................... ...................
:viha: Norrakatele
;) Veerpalule
:viha: Norrakatele

Jaan
28.01.04, 06:17
Vat on mees! Mäletatavasti ütles põõsa-Jürka oma aastakõnes, et spordis peaks dopingukuradiga sõdima ja sellel on vägagi huvitav vastureaktsioon tulnud. Kas polnud see Vaapo Vaher, kes soovitas kunagi kõikide ainete kasutamise lubada. Et las müttavad siis mõned aastad, kuni palliplatsil või jooksurajal kõngevad.

artikkel (http://www.washingtontimes.com/commentary/20040126-083606-6011r.htm)

budu
15.02.06, 23:36
nyyd siis j2lle yks eesti sportlane dponinguga vahel j22nud.krt milleks riskida kui neid proove v2etakse ju pea igal v2istlusel.ja vaevalt need olympiam2ngudki ilma dopingu juhtumiteta m22dub

Martin
16.02.06, 00:27
Algselt postitas budulojus

nyyd siis j2lle yks eesti sportlane dponinguga vahel j22nud.krt milleks riskida kui neid proove v2etakse ju pea igal v2istlusel.ja vaevalt need olympiam2ngudki ilma dopingu juhtumiteta m22dub
Nendel olümpiamängudel on esimene patustaja juba leitud. Brasiilia bobisõitja.

Ausalt ka.

budu
16.02.06, 07:57
:D :D :D ei tea milleks talle doping???

v6hiv66ras
16.02.06, 09:27
Algselt postitas Martin

Nendel olümpiamängudel on esimene patustaja juba leitud. Brasiilia bobisõitja.

Ausalt ka.
jah, ja saadeti juba kodumaale tagasi, sealt läkitati teele keegi suveolümpialane, kas mingi 100m jooksja, et bobitamine brasiilia koondisel ära ei jääks. Ega need vennad oma menüüd ei uuri ja suutäisi üles ei kirjuta.

vaikiv mees
16.02.06, 10:04
+Doping (http://foorum.soccernet.ee/read.php?TID=977)

Saarlane
16.02.06, 14:30

Oot-oot, seletage keegi mulle kah!

Mõnuagent 007
16.02.06, 14:30
Algselt postitas Saarlane

see krdi tõstja. Utsar vms

dreyd
16.02.06, 14:32
kindlasti kõva hoop mundasse, ka TAltsile. Kuigi ma ei tea,mis ta sellest Utsarist muidu arvas.

vello99
16.02.06, 14:37
Algselt postitas dreyd

kindlasti kõva hoop mundasse, ka TAltsile. Kuigi ma ei tea,mis ta sellest Utsarist muidu arvas.

Mis ta tõenaäoliselt ikka muud arvas kui enne mehed rauast laevad puust, nüüd.... vms sitta. Ja Taltsi ei puuduta see dopingu asi absoluutselt, sest tema ajal tehti maailmarekordeid ikka raske talutöö ning sooja piima pealt tekkinud lihastega.

vaikiv mees
16.02.06, 14:43
Põljova jääb ilma oma hõbedast, aga teine venelanna tõuseb sellega pronksile

Algselt postitas vello99

Ja Taltsi ei puuduta see dopingu asi absoluutselt, sest tema ajal tehti maailmarekordeid ikka raske talutöö ning sooja piima pealt tekkinud lihastega.

steroide tarvitati küll ka siis:

Kes mäletab Jaan Taltsi Carte Blanche\'i, mäletab ka seda, kuidas Jaan Talts rääkis rohtudest, mida ta omal ajal võttis ja mille hulgas on neidki, mida täna peetakse dopinguks. Samas – kui keegi dopingu peale viha peab, on see Talts.

Soomlane Kaarlo Kangasniemi võidab Taltsi Mexico olümpiamängudel tänu dopingule ja Talts saab hõbemedali.
ekspress (http://www.ekspress.ee/Arhiiv/Vanad/1996/43/persoon.html)

rohelineKonn
16.02.06, 17:53
selgitaksin noortele dopinguhuvilistele seda asja natukene. vaadake, doping ei ole selline paha valge tablett, mis on purgis ja tekitab kiusatus. võtan või ei võta. hea või halb. õige või vale. võit või kaotus. doping või puhas sport.

doping on see valge tablett, mille võtmise tagajärjel ületati mingi aine lubatud sisaldus organismis.

mäng käib piiril, ning need kellel on sitt arst või sitt õnn, kipuvad seda vahest ületama. need ongi siis need petturid.

alaver on eesti meeste kohta öelnud, et \"tegutseme suusaspordi igas nüansis proffessionaalselt\". ehk siis oleme allpool piiri. või kui ei ole, siis oleme kättesaamatud. ja kui tekkib oht, siis ajame paha aine teise ainega kehast ära. alaveril on häid alkeemikuist sõpru.

seega paluks mitte nimetada dopinguga vahelejääjat petturiks, vaid amatööriks.

dreyd
16.02.06, 18:40
vaikiv mees, kus on su iroonia soolikas? Koos pimesoolega lännu?:)

lorenzo
16.02.06, 18:41
Venemaa Olümpiakomitee kaebab ravimifirma kohtusse
16.02.2006

Venemaa Olümpiakomitee on otsustanud kaevata kohtusse Tšelkovi farmaatsiatehase, mille ravimist sattusid dopingained laskesuusataja Olga Põljova organismi.

Põljova põrus dopingukontrollis pärast 13. veebruaril toimunud 15 km võistlust, kus olümpiavõitjaks tuli teine venelanna Svetlana Išmuratova. Põljova lõpetas distantsi teisena, sakslanna Martina Glagow kolmandana ja veel üks venelanna Albina Ahhatova neljandana.

ETV SPORT

venelased on leidnud ikka patuoina alles:)

Saarlane
16.02.06, 19:50
Algselt postitas dannar

Ah kurat, ma juba kartsin, et keegi suusakoondisest:S

lorenzo
16.02.06, 19:54

Algselt postitas dannar

Ah kurat, ma juba kartsin, et keegi suusakoondisest:S

sa teisi lehti ei vaata vahest? voi uudiseid?

Raivo19
16.02.06, 20:17
Algselt postitas vaikiv mees

Algselt postitas vello99

Ja Taltsi ei puuduta see dopingu asi absoluutselt, sest tema ajal tehti maailmarekordeid ikka raske talutöö ning sooja piima pealt tekkinud lihastega.

Kes mäletab Jaan Taltsi Carte Blanche\'i, mäletab ka seda, kuidas Jaan Talts rääkis rohtudest, mida ta omal ajal võttis ja mille hulgas on neidki, mida täna peetakse dopinguks. Samas – kui keegi dopingu peale viha peab, on see Talts.

Soomlane Kaarlo Kangasniemi võidab Taltsi Mexico olümpiamängudel tänu dopingule ja Talts saab hõbemedali.

Vaevalt,et sel ajal nii ägedaid aineid üldse olemas oli.Musta kalamarja ja viina võis tõepoolest juba dopinguks pidada.
EPO üks kuur pidi 30 tonni maksma,natuke kallis,muidu prooviks omal nahal ära.Need,kes katsetanud,teavad rääkida,et suusatades laskumisel küsid endamisi:kus see uus tõus juba on? :P

vello99
16.02.06, 20:46
Algselt postitas Raivo19

Algselt postitas vaikiv mees

Algselt postitas vello99

Vaevalt,et sel ajal nii ägedaid aineid üldse olemas oli.Musta kalamarja ja viina võis tõepoolest juba dopinguks pidada.

Hmm, ma arvan et vanal ajal ikka oli tunduvalt kõvemat stuffi kui praegu kasutatakse. Kes tänapäeval ikka mingit korralikku anaboolset steroidi sisse kütab (tegevsportlastest ma mõtlen) a la stanozol vms sitta, pärast seda kui naistel hakkasid shlongid külge kasvama ja mehed kokku kukkuma ehk võetakse rahulikumalt

P.S. Huvi pärast vaatasin 2006 dopingu keelatud nimekirja. Ei teadnudki, et teatud spordialadel on alkohul keelatud, ok osadel does make sense auto- ja mootorisport, vibuspordis, modernse viievõistluse laskmisalal jms, aga et ka nt. piljardiföderatsiooni puhul on see keelatud... Samas jah kaine peaga on piljardikvaliteet ikka tunduvalt väiksem...

mcnamara
17.02.06, 09:06
Bode Miller dopingukasutusest spordis:
\"Sport is born clean and it would stay that way if it was the athletes who ran it for the pleasure of taking part,\" said Miller.
\"But then the fans and the media intervene and finish up by corrupting it with the pressure that they exercise.
\"Anyone who isn\'t strong is left in a corner, no-one asks for their autograph, they are abandoned in the cold shadows. Those who win, however, become icons.
\"From this inhuman pressure doping is born because the athlete feels the imperative of having to be number one. I believe instead that sport should be a private pressure, a challenge for yourself.\"

Päris mõistlik jutt.

rohelineKonn
17.02.06, 09:26
vaatan, et Bode Miller on liitunud Thomas More\'i koolkonnaga

wal
19.02.06, 16:00
Nüüd süüdistavad sommid eestlasi dopingus. Kuramuse hemohessin-pojat pole ilma vist kuskil võitnud? Siis, kui Veerpalu jäi Myllyla järel teiseks, veel ei kontrollitud seda, ent küllap tal juba oli. Mineviku legendide kohta tuleb ju järjest ülestunnistusi, et nad polnud puhtad...

SleepWalking
19.02.06, 16:31
soome keelt oskavatele iltasanomate (http://www.iltasanomat.fi/torino/sivu.asp?id=1131433) kolumn eestlaste võitude ja soomlaste vihjete kohta.

Suomi on jäänyt vanaveteen samalla lailla kuin jos vanhan kunnon porauslautta Georg Ots kilpailisi Tallinnan reitin nopeuskuninkuudesta kantosiipialuksia vastaan.

vaikiv mees
30.08.06, 21:01
soome kuulimees
Tiisanoja (http://www.yle.fi/urheilu/looppi/id49934.html) dopinguga vahel,
juba 2002 sai hoiatuse, kui jai prantsuse tollis mingi koguse omamisega kinni

budu
26.07.07, 18:22
Mitmekordseks Sloveenia parimaks sportlaseks valitud poolmailer Jolanda Čeplak on andnud positiivse dopinguproovi ja teda võib oodata kaheaastane võistluskeeld.

2004. aasta Ateena olümpial 800 meetri jooksus pronksmedali võitnud 30-aastane poolmailer andis EPOt sisaldanud proovi võistlusväliselt.

Dopinguproov võeti 18. juunil Monacos ja ka B proov oli positiivne.

«Ma pole kunagi dopingut tarvitanud ja üritan oma süütust kõikvõimalikul moel tõestada,» ütles sloveenitar Eurospordile.

Kui Čeplak mõistetakse dopingu tarvitamises süüdi, ootab teda kaheaastane võistluskeeld. See tähendaks seda, et jooksjal tuleb vahele jätta ka Pekingi olümpiamängud.

aga muidugi see mis toimub prantsusmaa velotuuril on ikka porno mis porno

Max313
26.07.07, 20:19

Aaaaa teema nime vaadates ma mõtlesin,et te räägite jalgratta spordist,aga jah kahju et dopingut nii palju kasutatakse.:(

Aílton
28.07.07, 10:16
seda dopingu on spordis nii palju, et raske on tõmmata piiri, kõik mis pole keelatud on lubatud ja ma olen suht kindel et teatud kontingent tegelebki sellega et töödata välja dopingut, mis esialgu keelatud nimistusse ei kuulu ja kui ükskord avastatakse, siis on selleks ajaks juba uus välja mõeldud. üks selline probleem on ka arstid, kus sportlane täpselt teab mis talle sisse pannakse, arst ütleb et jah nüüd läheb glükoosilahus, tglt on arst kinnimakstud ja süstib mõnda steroidi, muidugi ma pole päris kindel kas seda toimub tänapäeval või mitte, aga võimalik ta on. õnneks asi pole tänapäeval nii hull kui nö kuldsetel kaheksakümnendatel, pigem on asi peenemaks aetud ja varjatumaks

vaikiv mees
24.01.08, 21:07
Varis juba 2 korda dopingu kasutamise pärast vahele jäänud.

kus suitsu, seal siiski tuld..
saksa agentuur dpa teatab, et Varis on Oberhofi etapil positiivse proovi andnud

yle (http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id80799.html)

ise 6igustab ta spordiuudistes dopinguküttide eest pagemist stiilis, et tundmatutele nr-tele ei vasta vms

budu
22.04.08, 09:17
Eesti meistrivõistlustel kahelt tõstjalt võetud dopingu A-proov osutus positiivseks. Kuna aga süüalused pole veel kinnitanud, kas nõuavad ka B-proovi kontrollimist, jäävad nende nimed ja kasutatud ained esialgu saladuseks.

Tänaseks täpselt kaks kuud ametis olnud Eesti Tõstespordi Liidu president Jaan Talts juunior kinnitas eile SL Õhtulehe teavet, et kaks Eesti tõstjat on langenud dopingupüünisesse.

"Jah, see vastab tõele. Aga kuna B-proovid on veel tegemata, ei saa nende nimesid ega manustatud aineid avaldada," märkis Talts. Tema sõnul informeeriti kõnealuseid sportlasi vahelejäämisest eelmisel nädalal ning neil on 28. aprillini aega teatada, kas nad nõuavad B-proovi testimist.

"Uue juhatuse üks esimesi otsuseid oli, et patused on patused ja nad tuleb puhastest välja sõeluda. Sport ja doping ei sobi kokku. Kartsime natuke ette, aga julgesime võtta vastutuse. Me ei tahtnud sugugi viivitada," selgitas vastne alajuht uut ja jõulist võitlust.

Tema isa, hiljuti Eesti koondise peatreeneri ametisse asunud Jaan Talts seenior nõudis samuti ranget kontrolli. "Need neli proovi võeti suuresti minu palvel. Kui selle töö vastu võtsin, tahtsin ikka esmalt teada, mida sportlased teevad," lausus olümpiavõitja, kuid ei soovinud vahelejäänutest täpsemalt rääkida.

Taltsi sõnul kavatsetakse dopingutestidele kulutada aastas umbes 50 000 krooni (üks proov maksab 7000–8000 krooni). "See on meie jaoks üsna suur summa, aga kindlasti läheb kulutus asja ette."

budu
17.07.08, 17:57
maailmas on kaks spodriala kus või 100 prossu kindel olla et kasutatakse dopingut,jalgratturid ja tõstjad.muidugi omaette koomiline on Tour de Doping.krt mehed ei taha kuidagi aru saada et kontroll läheb iga aastaks paremaks aga ikkagi leidub idikaid kes sellest aru ei taha saada.
http://sport.err.ee/index.php?0576051

mcnamara
18.07.08, 14:54
Hää uudis Londoni kõrgemast kohtust. Paar aastat dopingukokteile manustanud Dwain Chambers ei saa olümpiale ja Briti olümpiakomitee nõue, et dopinguga vahelejäänuid enam iialgi lümpjale ei lasta, jäi esialgu kehtima.
Kahju on sellest, et teised riigid seda kiiduväärt nõuet oma seadustesse sisse pole pannud ja karta on, et järgmisel aastal kaob see ka brittidel. Kui keegi esitab piisavalt põhjendatud kohtuasja.

Raivo19
18.07.08, 15:24
Paar aastat tagasi vahele jäänud David Millar sõtkub võideldes edasi?

mcnamara
18.07.08, 16:03
Paar aastat tagasi vahele jäänud David Millar sõtkub võideldes edasi?

Jah, aga mitte olümpial.

Jürvi-Hool
18.07.08, 18:59
doping on nii hää... mmmmm hüvä virõ!

roolikas
20.07.08, 22:27
maailmas on kaks spodriala kus või 100 prossu kindel olla et kasutatakse dopingut,jalgratturid ja tõstjad.muidugi omaette koomiline on Tour de Doping.krt mehed ei taha kuidagi aru saada et kontroll läheb iga aastaks paremaks aga ikkagi leidub idikaid kes sellest aru ei taha saada.
http://sport.err.ee/index.php?0576051

lisaksin su "listi" ka veel murdmaasuusatamise, ka eestlastes ei või kindel olla.

Tofoa
20.07.08, 23:51
Murdmaasuusatamises on doping pigem minevik ja soomlaste värk praegu. Võiks lisada kergejõustiku USA koondise näiteks. Tegelikkuses tuleks kasutada reeglit: Kui pole vahele jäänud, siis oled puhas.

SleepWalking
21.07.08, 00:07
Murdmaasuusatamises on doping pigem minevik ja soomlaste värk praegu.

päris hea.

budu
05.08.08, 20:39
viimastel päevadel tulnud päris palju dopingu juhtumeid päevavalgele nagu seeni peale vihma.

taalia profirattur Emanuele Sella on põrunud Itaalia Jalgrattaspordi Liidu teatel dopingukontrollis. Meest testiti võistluste vahelisel perioodil, aine nimetust mille jälgi proovist leiti ei ole avaldatud.

"Ma ei tea sellest mitte midagi. Mulle pole keegi midagi rääkinud. Miski sellest ei ole tõsi," lausus 27-aastane sportlane ise.

Sella võitis sellel aastal Giro d'Italial kolm etappi, kuid Itaalia olümpiakoondisesse mees ei kuulu. Ta on nüüd Riccardo Ricco ja Marta Bastianelli järel kolmas kuu aja jooksul dopinguga vahele jäänud Itaalia profirattur.

Tofoa
05.08.08, 23:47
Kaks huvitavat dopingu teadet kergejõustikust:
Nõuan ka B-proovi kontrollimist, kuna ma pole kunagi oma elus dopingut tarvitanud, ega tea sellest ravimist midagi (http://www.sportnet.ee/artikkel/73147)
ning Michael Johnson tagastas Sydney teatekulla ROK-ile
(http://sport.err.ee/index.php?0577401)

budu
15.08.08, 08:40
Pekingi olümpial laskmises kaks medalit võitnud Põhja-Korea sportlane Kim Jong Su on jäänud vahele keelatud ainete kasutamisega ja on Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt võistlustelt eemaldatud.

Kim Jong Su võitis Pekingis 50 meetri püstoliharjutuses hõbemedali ja 10 meetri õhupüstoliga pronksmedali.

Dopinguga on vahele jäänud ka Vietnami riistvõimleja Thi Ngan Thuong Do, kes sai Pekingis 82. ehk viimase koha.

Esmaspäeval oli esimese sportlasena jäänud käimasolevatel suvemängudel dopinguga vahele Hispaania jalgrattur Maria Isabel Moreno.

Pekingis võetakse kokku 4500 dopinguproovi

Shermann
15.08.08, 09:15
Dopinguga on vahele jäänud ka Vietnami riistvõimleja Thi Ngan Thuong Do, kes sai Pekingis 82. ehk viimase koha.
Dopinguga viimaseks jääda on täitsa lahe :p

jansa
15.08.08, 12:45
..varsti - või kunagi tulevikus - saame kindlasti teada kuidas üks ameerika ujuja nii ülivõimas on!

hofnar
15.08.08, 13:01
Lance Armstrongi kätte ei saadud, ei saada ka Phelpsi.

JanK
15.08.08, 13:08
Arvad ikkagi, et tegu pole ülimalt talendika sportlasega?

Kamoon, oleme reaalsed, kõik sportlased söövad midagi.

jansa
15.08.08, 14:16
Lance Armstrongi kätte ei saadud, ei saada ka Phelpsi.

..aga Marioni - selle Jones-i plika said.

Shermann
15.08.08, 14:18
Miks oleks vaja kasutada laskjal dopingut?

lenc
15.08.08, 15:02
..aga Marioni - selle Jones-i plika said.

Ei saanud. Kõik proovid olid puhtad. Alles pika vanglakaristuse ähvardusel pandi linnuke siutsuma.

JanK
15.08.08, 15:12
Miks oleks vaja kasutada laskjal dopingut?

Et rahulikuks jääda. Närvid ju.

Maarek
15.08.08, 21:27
..varsti - või kunagi tulevikus - saame kindlasti teada kuidas üks ameerika ujuja nii ülivõimas on!

Ian "Thorpedo" Thorpe kadus pärast üsnagi edukat Ateena olümpiat (2 kulda, hõbe ja pronks muidugi kaugel Phelpsist :p) "puhkusele", et siis aasta hiljem naastes enam mitte midagi saavutada. Sel hetkel jäi powerit lihtsalt väheks ja oligi kohe põhjus kiirelt ujumismüts ja prillid varna riputada :D

Kusjuures, kutt oli vist sel hetkel 23 aastane ehk tegi päris kiire karjääri ja teenis kokku 5 olümpiakulda ja tühised 11 maailmameistritiitlit ;)

AlwaysRed
15.08.08, 23:23

Kas Paavo Nurmi tarvitas kah sinu meelest dopingut? Haile Gebrselassie? Michael Johnson?

See et mõned debiilikud dopingut söövad, ei tähenda veel et kõik seda teevad. Õnneks on siin ilmas sportlasi, kes jõuavad olümpiavõitudeni järjepidevate treeningute tulemusel, mitte keelatud aineid õgides.

Phelpsi on nii palju testitud, et kui ta ka dopingut tarvitaks, siis oleks ta juba ammu vahele jäänud.

Tofoa
15.08.08, 23:49
Johnson on ulme, mina tema puhtuses nii kindel ei oleks.

JanK
15.08.08, 23:52
Mina olen. Mees on ikkagi ebanormaalse jooksustiiliga ja joosta 200m ja 400m WR - WOW.

Epic
16.08.08, 00:15
Mina olen. Mees on ikkagi ebanormaalse jooksustiiliga ja joosta 200m ja 400m WR - WOW.

Et siis Phelps kindlasti paneb dopingut aga Johnson kindlasti mitte. Näo järgi otsustad? Või oled rassist?

JanK
16.08.08, 00:28
Kõik söövad, ka Johnson sõi, aga mitte midagi hullu.

Tofoa
16.08.08, 00:48
Kõik söövad, ka Johnson sõi, aga mitte midagi hullu.

Sina oled muidugi see lähedal seisev isik, et kõike tead.

JanK
16.08.08, 01:07
Ma olin Johnsoni treener. Kurat, kuidas sa siis ei tea?

smörgåsbord
16.08.08, 01:15
JanK'i teooriate põhialuseks on tees "kõik inimesed söövad", millega ei saa ju väga mööda panna.

jansa
16.08.08, 01:34
Kas Paavo Nurmi tarvitas kah sinu meelest dopingut? Haile Gebrselassie? Michael Johnson?

.

..Paavo Nurmi- kindlasti mitte -see oli teine aeg ja teine keskkond - sama loogika järgi võinukas ka Lurich, Hackenshmidt, Aberg jt.tolleaja tegiad dopingut panna...või siis sootuks Robin Hood, Kalevipoeg, Herakles jt.

aga Florence Grifith Joyner - vahele ei jäänud mehe häälega "kaunitar" kelle 200m rekord siiani vist kehtib ja kes oma kullad LA mängudelt ära tõi ning mõned head ajad tagasi mingi südame vms.(tüsistuse)häire tõttu ää kooles,
Carl Lewis jpt. - nendeosas võib küll kindel olla et - "ne poimali - ne vor!"

Lisaks veel Jarmila Kratochvilova (400 ja 800m), ddr-lased,
venelastest ma ei räägigi.... sest siis oli jällegi teistsugue aeg...

Tofoa
16.08.08, 01:39
aga Florence Grifith Joyner - vahele ei jäänud mehe häälega "kaunitar" kelle 200m rekord siiani vist kehtib ja kes oma kullad LA mängudelt ära tõi ning mõned head ajad tagasi mingi südame vms.(tüsistuse)häire tõttu ää kooles,

Tal on ka 100m WR ning pigem suri ta dopingu üledoosi :lahe: rahvakeeli rääkides.

Mõnuagent 007
17.08.08, 19:40
Tal on ka 100m WR ning pigem suri ta dopingu üledoosi :lahe: rahvakeeli rääkides.

Suri dopingu üledoosi? Et 10 aastat pärast spordiga lõpparve tegemist pistis ta endale kümnekordse koguse stanozooli sisse, et jõuaks poes coca-cola leti juurde teistest kiiremini jõuda?
Infarkt oli ju lihtsalt. Muidugi tema ajad polnud normaalsed ka, et puhas ta ilmselt ei olnud.
Seejuures meenub mulle Souli olümpiaraamatust selline kena keiss, et Petra Felke viskas kuskil odaviske maailmarekiks 80.00, kõik vihjasid dopsile. Samal ajal oli Felke suurim konkurent mingi britt, kes viskas kõigest 76 meetrit, aga tema puhul dopsile ei vihjatud. Läks kümme aastat mööda ja Trine Hattestad, kes siis valitses, võitis suurtiitleid 68 meetriste tulemustega:)

budu
17.08.08, 19:43
Suri dopingu üledoosi? Et 10 aastat pärast spordiga lõpparve tegemist pistis ta endale kümnekordse koguse stanozooli sisse, et jõuaks poes coca-cola leti juurde teistest kiiremini jõuda?
Infarkt oli ju lihtsalt. Muidugi tema ajad polnud normaalsed ka, et puhas ta ilmselt ei olnud.
Seejuures meenub mulle Souli olümpiaraamatust selline kena keiss, et Petra Felke viskas kuskil odaviske maailmarekiks 80.00, kõik vihjasid dopsile. Samal ajal oli Felke suurim konkurent mingi britt, kes viskas kõigest 76 meetrit, aga tema puhul dopsile ei vihjatud. Läks kümme aastat mööda ja Trine Hattestad, kes siis valitses, võitis suurtiitleid 68 meetriste tulemustega:)

vahepeal on mitu korda oda kaalu muudetud ja sellest ka erinevad tulemused.kas isegi häda värniku treener Puuste kunagi 100m täis sai

Mõnuagent 007
17.08.08, 19:48
vahepeal on mitu korda oda kaalu muudetud ja sellest ka erinevad tulemused.kas isegi häda värniku treener Puuste kunagi 100m täis sai
Eiei. HAttestad ja Felke viskasid sama odaga. Minu teada vahetati oda esmakordselt kuskil 80-ndate keskel, seejärel virutas Felke uuega 80, sis enam meesnaisi polnd ja tulemused kukkusid rämedalt. Viimane odamuutus tehtigi naistele seepärast, et rekordid olid liiga ulmelised.

jansa
17.08.08, 22:52
...Puuste 100 m visanud ei ole -oli Uwe Hohn DDRist kes 104 m viskas peale mida ka oda raskuskeset muudeti et ta liiga kaugele ei lendaks ja Petra Felke konkurent oli vist britt/neeger Fathima Whitbred vms. igati hirmus koll kellega öösel-pimedas küll tänaval kokkusaada ei julgeks....

lorenzo
18.08.08, 02:06
Phelpsi on nii palju testitud, et kui ta ka dopingut tarvitaks, siis oleks ta juba ammu vahele jäänud.

seda et rattureid testitakse ka ju pidevalt aga ikka jäävad vahele mingi aeg.

Jeti88
18.08.08, 19:05

Mees, miks sa võtad sõna kui sa ei tea fakte?!?!

budu
03.09.08, 21:25
Väidetavalt teatavad Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja Rahvusvaheline Kergejõustikuliit peatselt kahest medalimehest, kes Pekingi olümpial dopinguga vahele jäid.

Venemaa veebikülje gazeta.ru andmetel olevat Rahvusvahelisele Antidopingu Agentuurile (WADA) lähedal seisev isik öelnud, et jutt käib Valgevene vasaraheitjatest Vadim Devjatovskist ja Ivan Tihhonist, kes tulid vastavalt teiseks-kolmandaks.

Devjatovski juba tegi dopingu tõttu läbi ühe võistluskeelu aastatel 2000-2002, seega peaks teda praegusel juhul ootama eluaegne võistluskeeld. Kolmekordne maailmameister (2003, 2005, 2007) Tihhon pole varem vahele jäänud

Tofoa
06.09.08, 14:43
Väidetavalt teatavad Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja Rahvusvaheline Kergejõustikuliit peatselt kahest medalimehest, kes Pekingi olümpial dopinguga vahele jäid.

Venemaa veebikülje gazeta.ru andmetel olevat Rahvusvahelisele Antidopingu Agentuurile (WADA) lähedal seisev isik öelnud, et jutt käib Valgevene vasaraheitjatest Vadim Devjatovskist ja Ivan Tihhonist, kes tulid vastavalt teiseks-kolmandaks.

Devjatovski juba tegi dopingu tõttu läbi ühe võistluskeelu aastatel 2000-2002, seega peaks teda praegusel juhul ootama eluaegne võistluskeeld. Kolmekordne maailmameister (2003, 2005, 2007) Tihhon pole varem vahele jäänud

Need mehed on kogu oma elu dopsi pannud

z3ro
12.09.08, 14:45

parim koht uudises :)

budu
24.12.08, 18:34
Kulturist Marek Kalmus kes varemgi keelatud ainete tarvitamisega vahele jäänud, on taas andnud positiivse dopinguproovi. Kalmus andis proovi peale Eesti meistrivõistlusi, kus ta tuli klassikalise kulturismi kategoorias Eesti meistriks.

Lisaks Kalmusele andis positiivse proovi ka kehakaalus kuni 80kg võitjaks tulnud Valter Olonen. Sportlastel on võimalus taotleda B-proovi testi.

Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit teatab, et 29.ndal detsembril toimub Liidu arutelu sportlastega, kelle dopingutulemused osutusid positiivseks.

Eksklusiivses intervjuus fitness.ee lehele ei eitanud Kalmus dopingutarvitamist öeldes, et dopinguküttide töö jätab küll soovida, ent tulemused on 50% õiged. Kalmus põhjendas keelatud ainete manustamist sellega, et doping on kehaehitaja üks toidulisand teatud hetkest.

"Pean silmas, et kui loomulik arengupotensiaal on 100ga laes, siis otsustab iga sportlane ise, kas rahuldub olemasolevaga või üritab rohkemat," sõnas Kalmus.

"On üsna lapsik arvata, loota, et kohupiima ja kartuliga su biitseps paisub 57cm-ks," lisas ta.

17
25.12.08, 03:20
Mõnusalt ennasttäis vend ikka selle intervjuu põhjal, süstib pähe vist ka.

Tofoa
25.12.08, 14:49
Eksklusiivses intervjuus fitness.ee lehele ei eitanud Kalmus dopingutarvitamist öeldes, et dopinguküttide töö jätab küll soovida, ent tulemused on 50% õiged. Kalmus põhjendas keelatud ainete manustamist sellega, et doping on kehaehitaja üks toidulisand teatud hetkest.

"Pean silmas, et kui loomulik arengupotensiaal on 100ga laes, siis otsustab iga sportlane ise, kas rahuldub olemasolevaga või üritab rohkemat," sõnas Kalmus.

"On üsna lapsik arvata, loota, et kohupiima ja kartuliga su biitseps paisub 57cm-ks," lisas ta.

Õiget juttu ajab mees.

Felipe
25.12.08, 19:22
Mõnusalt ennasttäis vend ikka selle intervjuu põhjal, süstib pähe vist ka.

Kalmus küll ennasttäis ei ole. Marek räägib seal intervjuus asjadest nii nagu on, selline ongi Marek Kalmus, selline ongi Eesti kulturismi hetkeseis. Sellest ma ainult aru ei saa miks teda nüüd nii sügavalt hukka mõistetakse. Inimesed nagu elavad silmaklapid peas, seda et kulturismis steroide tarvitatakse see on teada tuntud asi, nüüd kui keegi vahele jäi on kohe kisa suur ja Kalmus paha-poiss. Mina respekteerin Kalmust, tema tegu võib-olla ei olnud õige, aga kui sa tahad mängida nagu maailmas mängitakse pead väljakutse vastuvõtma, kahju et EKFL on ainus riigi föderatsioon mis ei mängi maailma reeglitega...

17
25.12.08, 20:31
Miks me peame kõike tegema nagu mingid sitased sabarakud? Miks me ei võiks vahelduse mõttes ise, omade legaalsete vahendite, omade legaalsete nippidega midagi saavutada?

Dopingu tarvitamist tippspordis õigustada, astu lennukilt maha, aitäh.

Felipe
25.12.08, 23:31
Miks me peame kõike tegema nagu mingid sitased sabarakud? Miks me ei võiks vahelduse mõttes ise, omade legaalsete vahendite, omade legaalsete nippidega midagi saavutada?

Dopingu tarvitamist tippspordis õigustada, astu lennukilt maha, aitäh.

Sa ei ole vist kulturismiga kursis. Sa võid oma legaalsete vahenditega jamada, nagu Ott teeb, aga kui sul on eluvorm, rasvaprotsent kehas on viidud nii miinimumini kui vähegi saab ja sa saad tiitlivõistlustel alles mingi 11 koha (nagu Ott), siis ma ei oska midagi öelda, võid ju jamada ja mitte olla sabarakk, aga sa ei ole tipus. Vaata Miko, legaalsete vahenditega sellel alal SA EI SAAVUTA MITTE SITTAGI. Ma ei õigustagi tippspordis dopingu tarvitamist, kuid SELLEL alal ei ole ilma selleta midagi teha. Teiste riikide kulturismi liidud hoiduvad meelega dopingukontrollide tegemistes, et nende suured koljatid saata võitlustele. Eesti kulturismi ja Fitnessi liit on võtnud ühena vähestest riikidest teise suuna.

Doping on tegelikult tippsordis väga tähtsal osas ja väga paljud inimesed kasutavd seda, aga see teadus on lihtsalt juba nii kaugele arendatud, et praeguste vahenditega läheb selle avastamine raskeks ( ei mõtle kulturismi vaid muid alasid)

17
25.12.08, 23:38
Ühesõnaga jõudsime sinna välja, et kulturism on pask.

Felipe
25.12.08, 23:39
See on sinu arvamus. Mina seda ei jaga.

Tegelt ajas mind su lause odavalt naerma :D, aga noo mis sa teed.

17
25.12.08, 23:50
Mis ei ole puhas, on pask. Sport dopinguga ei ole puhas, on pask. Doping on kuluturismis, on pask.

Felipe
25.12.08, 23:54
Mis ei ole puhas, on pask. Sport dopinguga ei ole puhas, on pask. Doping on kuluturismis, on pask.

tead mees ma ütlen sulle seda ka, et profijalgpall ei ole ka puhas sport, kas sinu arust on jalgpall ka nüüd pask ? Ava oma silmad ometi.

Jürvi-Hool
26.12.08, 00:02
Huvitav, kas 17 arvab, et ongi olemas aine, mis on DOPING ja see on oma olemuselt juba PAHA PAHA PAHA.

17
26.12.08, 00:21
Ma üritasin oma esimese postitusega juhtida tähelepanu küll pigem sellele, et leida vabandusi stiilis "aga muudmoodi ei saagi" või "teised teevad ka" dopingu kasutamisele on kõige lapsikum ever.

Aga noh, eks need ole oma aju ka lihastesse pumbanud ja sellega enam naljalt asjalikku mõttetegevust ei areta.

rallikas
26.12.08, 00:39
Ütleme lihtsalt.

Doping on pededele!

Jasper
26.12.08, 00:46
Pole ju mõtet vaielda, kui inimene kaitseb pähesüstimist.

Felipe
26.12.08, 12:54
Pole ju mõtet vaielda, kui inimene kaitseb pähesüstimist.

Nagu ma ühes oma eelnevas postituses ka mainisin, siis ma ei õigusta dopingu kasutamist tippspordis, aga kulturismis on see lihtsalt igapäevane asi (kulturismi profiliigades on steroidid lubatud ja seal on rohkem katseklaasi musklimehed. Amatöörkulturismis on keelatud, aga seal kasutatakse ikka), teistel spordialadel peaks steroidide ja muude keelatud ainete kasutamine olema rangelt ja väga raskesti karistatav, hullemini kui praegu, kulturism oń lihtsalt teistsugune sport. :)

17
26.12.08, 13:27
Raske sellist asja spordiks nimetada..

eika
27.12.08, 11:17
"Pean silmas, et kui loomulik arengupotensiaal on 100ga laes, siis otsustab iga sportlane ise, kas rahuldub olemasolevaga või üritab rohkemat," sõnas Kalmus. "On üsna lapsik arvata, loota, et kohupiima ja kartuliga su biitseps paisub 57cm-ks," lisas ta.
Haige jutt. Kui ta saavutas oma võimetest 100% ja tahtis endast enamat välja pigistada, siis okei- doping on lahendus. Aga mille kuradi pärast on vaja end võistlustele vedada? Kasutagu oma keelatuid aineid kodus. Ostab reede õhtul kaks pudelit veini, määrib end Risso rapsiõliga sisse, helistab Inna Uidule ja näitab talle oma sajaviideprotsendilisi lihaseid.

Kalmuse loogiks järgi peaks kõik maailma 100-meetri jooksjad peale Usain Bolti keelatud aineid tarbima, sest Usain tasemele nende arengupotensiaal ei ulatu.

taku*
28.12.08, 15:40
joptvõi matt.

dopingu alla liigitatakse mustmiljon asja. osadel spordialadel on keelatud ainete hulgas (võistlusperioodil)ka alkohol.. kas siis pudel õlut juues olen ma pask vä?

türademaa ja usa.

treeningperioodil on suht loomulik igasuguste lisade tarbimine, võistlusperioodil peab asja nii ajastama, et konkreetselt võistluspäeval ei oleks organismis vastava määrusega kehtestatud keelatud aineid/näitajaid.

mutu on ka ilge pede ja munn, sest ka narkootilised ained käivad dopingu alla... vomps ja teised, saage üle nüüd. te pole ise kunagi ühtegi spordiala nii tõsiselt teinud, et maailma tipp oleks käega katsutav. või ma eksin? seega, kui ei tea,pole mõtet tühja möliseda ja maha manada teisi,eks. Kalmus räägib 100% õiget juttu.

See on minu arvamus.

marti88
28.12.08, 17:40
Mina küsisin Kalmuselt aineid ..aga ta mingi ihnuskoi vms :S
pole ikka meilile vastanud.. oma saladusi vist ei reeda:/ Aa ma vist unustasin öelda ,et ma ei taha kulturistiks saada vms..

Jasper
28.12.08, 18:33
vomps ja teised, saage üle nüüd. te pole ise kunagi ühtegi spordiala nii tõsiselt teinud, et maailma tipp oleks käega katsutav.

Süsti pähe!

eika
28.12.08, 19:09
dopingu alla liigitatakse mustmiljon asja. osadel spordialadel on keelatud ainete hulgas (võistlusperioodil)ka alkohol.. kas siis pudel õlut juues olen ma pask vä?

treeningperioodil on suht loomulik igasuguste lisade tarbimine, võistlusperioodil peab asja nii ajastama, et konkreetselt võistluspäeval ei oleks organismis vastava määrusega kehtestatud keelatud aineid/näitajaid.

Methandrostenolon ehk maakeeli metaan ei ole lihtlabane lõõgastaja nagu õlu. Tegu ikkagi ainega, mis lühikeseks ajaks aitab vett organismi koguda ning musklid punni ajada.

magnisco
28.12.08, 19:11
Nagu ma ühes oma eelnevas postituses ka mainisin, siis ma ei õigusta dopingu kasutamist tippspordis, aga kulturismis on see lihtsalt igapäevane asi (kulturismi profiliigades on steroidid lubatud ja seal on rohkem katseklaasi musklimehed. Amatöörkulturismis on keelatud, aga seal kasutatakse ikka), teistel spordialadel peaks steroidide ja muude keelatud ainete kasutamine olema rangelt ja väga raskesti karistatav, hullemini kui praegu, kulturism oń lihtsalt teistsugune sport. :)

Felipe, kas sa tõesti arvad, et kõik kulturistid, kes midagi on saavutanud, pole puhtad? Ma arvan, et sa eksid sügavalt.

17, kui sa kulturismi spordiks ei pea, siissa oled lihtsalt loll :)

marti88
28.12.08, 19:17
Kulturism on pededele!

17
28.12.08, 19:49
Kuidas sa taku aru ei saa, dopingu kasutamist õigustada, kuidas kurat saab seda normaalseks jutuks nimetada?

Felipe
28.12.08, 20:34
Felipe, kas sa tõesti arvad, et kõik kulturistid, kes midagi on saavutanud, pole puhtad? Ma arvan, et sa eksid sügavalt.

Oleneb mis tasemelt me kõige pealt asju vaatame? Eesti meistrivõistlused, seal kindlasti on puhtad mehed reeglina võidutsenud.

Igasugused mõtetumad võistlused nt need kus Vend Vähk on saanud häid kohti, igasugused Põhjamaade karikad vms, seal on ka puhtad poisid, aga amatööride EM-id ja MM-id, kus steroidide kasutamine on keelatud, siis "puhta" mehe edusse ma eriti ei usu, kuigi on olnud ka erandeid. Vähemalt enam ei taha uskuda, doktorid laborites on juba väga kaugele arenenud :)

Felipe
28.12.08, 20:39
Või ega sa praegu öelda ei taha, et Ray Cutleri ja Dexter Jacksoni tasemel mehed on puhtad :D :D

taku*
28.12.08, 22:27
herr vombat, sina nimetad kuressaaret normaalseks jalgpalliklubiks... iga vend ajab oma sokki. süsti pähe.

wacho
31.12.08, 13:04
Sueddeutsche: Нойнер и Хенкель могут быть дисквалифицированы за употребление допинга
Немецкие биатлонистки Магдалена Нойнер и Андреа Хенкель могут быть дисквалифицированы за употребление допинга, сообщает издание Sueddeutsche. Венская лаборатория обнаружила, что несколько известных немецких спортсменов систематически использовали кровяной допинг на этапах Кубка мира.

Биатлонисты дали письменные показания, что они никогда не употребляли запрещенные вещества. В ближайшее время будет проведено расследование этого дела, которое пока не подвергается широкой огласке.

Huvitav. Venelaste väljamõeldis, et konkurente mustata? Mina Sueddeutsche lehel küll midagi ei näinud. Aga olles realist, kui sakslased on dopingut täis siis venelased ise ka puhtad ei ole.

17
15.01.09, 16:38
Kalmusele eluaegne (http://www.sportnet.ee/artikkel/79739)

Vabandust väljenduse pärast, aga olen aus - paras sitale!!

Felipe
15.01.09, 17:09
Pole küll asjaga kursis hetkel, aga minu teada see ei tohiks keelata tal profiliigas edasi võistlemist :D

Edit: Küsisin sõbralt ning kuna keeld kehtib ainult IFBB korraldavatele võistlustele, siis muudes kulturismiliigades võib Kalmus osaleda ka edaspidi :D

Jürvi-Hool
15.01.09, 18:29
Minuni jõudnud mitteametlikel andmetel on 17 dopingukontrollis põrunud. Selgituseks öeldi LIIGA PALJU KOOGIKESI.

Mask
27.03.09, 12:43
Järjekordne venku, kes jäi vahele (http://sport.err.ee/index.php?0590066)

mcnamara
29.04.09, 16:47
Rebellin, Schumacher ja Ramzi - ikka vastupidavussportlased Cera küüsis. Hää meel, et uuesti testimine toimus: paar olümpiamedali võitnud valemängijat õnnestus takkajärgi paljastada.

lorenzo
29.04.09, 18:52
see et selline vana äss Rebellin vahele võeti näitab et Kirsipuul oli ikka tuline õigus, et kogu eliit paneb dopingut.

Kebab
09.07.09, 16:07
Nüüd siis ametlik. http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=337019

Rashid Ramzi (Bahrein) ja Itaalia ratturi Davide Rebellini B-proovid tõestasid Cera tarvitamist.

Mulle tuleb meelde kuidas olümpia ajal Kirsipuu kommenteeris seda sõitu ja ütles, et Rebellini sõit on väga kahtlane, et selline väikene mees ei saa kuidagi sellisel rajal nii hästi sõitis ja tal oli hea meel, et too kulda ei võtnud. Nüüd tuleb tõesti välja, et Krisipuu vaist ei petnud teda. Selline sõit oli puhtalt võimatu.
Ramzi vahelejäämise üle on ka siiralt hea meel. Selle üle võib vaielda, aga mulle sellised teise riigi all suure raha eest võistlevad sportlased ei meeldi. Nendest keenia ja etioopia katarlastest ja bahreinlastest on siiber seal suurvõistlusutel.

Sellega seoses meenud, et Katar hakkas kunagi häid brasiilasi, kes koondist polnud esindanud endale kokku ostma, aga FIFA suutis õnneks sellele kuidagi käe ette panna. Korvpallis seda pole kahjuks suudetud ja pea igas euroopa koondises on oma ameeriklane.

mcnamara
24.07.09, 12:56
Alles eile väitis Asafa Powell, et briti sprinterid on laisad. Paistab, et jamaikalaste enda kohta seda öelda ei saa. (http://svt.se/2.110321/1.1633835/jamaicanska_sprinters_fast_for_dopning?lid=puff_16 33836&lpos=rubrik)

lenc
24.07.09, 18:37
Alles eile väitis Asafa Powell, et briti sprinterid on laisad. Paistab, et jamaikalaste enda kohta seda öelda ei saa. (http://svt.se/2.110321/1.1633835/jamaicanska_sprinters_fast_for_dopning?lid=puff_16 33836&lpos=rubrik)

Nii et Jamaika meistrikatel jäi 5 sportlast keelatud ainega vahele. Kui nüüd arvestada, et kanep kuulub ka keelatud ainete hulka, siis on saak isegi kesine :D

cannuman
29.09.09, 14:27
http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/eesti/eesti-sprindimeister-jai-dopinguga-vahele.d?id=25961169&com=1

Nice, Eesti sprindimeister jäi vahele

Peeter I
29.09.09, 14:37
http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/eesti/eesti-sprindimeister-jai-dopinguga-vahele.d?id=25961169&com=1

Ei tea mis mõtted tal peas olid.

eston maravilha
29.09.09, 14:53
sa uudist ikka lugesid?

Peeter I
29.09.09, 15:45
sa uudist ikka lugesid?

Noo jah... Minu poolne FAIL.

Mõnuagent 007
29.09.09, 16:07

Ilmselt sõi Kalevi komme.

17
30.11.09, 16:56
Järjekordne tõestus sellele, et need ennast sitakarvasteks võõpavad musklimehed on ikka parajad kivipead.

Elagu Argo Ader!

Svenniid
30.11.09, 17:41
Järjekordne tõestus sellele, et need ennast sitakarvasteks võõpavad musklimehed on ikka parajad kivipead.

Elagu Argo Ader!

Kõik suusatajad ja kettaheitjad on samuti?

Raivo19
01.12.09, 04:51
Oli ju kord nii, et Müürsepp tuli NBA- st Euroopasse kossu mängima ja hingamisteede ravimiseks kasutas efedriini, mis USA-s täiesti lubatud. Siin aga keelatud ja 3-kuulise keelu ta sai. Peale mida Mürka ütles, et palju asju, mis seal lubatud, on Euroopas keelatud.

Kui see nüüd õige jutt on Argo Aderi(tean teda küll, sest ta ju treener Spartas, kus mängime) toidulisandite kasutamisest. Ja tõepoolest antud aines on n.ö. salaja efekti tõstmiseks stanozolol sees, ilma, et pakendil kirjas oleks, mida ka Kiivikas kinnitas, et nii tehakse. Siis ametliku firma toote puhul tõstaks küll lärmi, sest see ju tahtlik valeinfo levitamine. Kuidas nii saab aineid müüa, kui komponendid pole peal kirjas? Või ostis ta päris põrandaalt mingitelt isehakanud gangsta-keemikutelt?

Maarek
03.12.09, 09:42
Punnis mehed alustasid sõja :D

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=357315

Ja vastus Kalmuselt: :p

Aga kui ajakirjanduses juba nii mainisid siis mis seal ikka. Vastan samaga.

Tänasest päevast ma sind sitavankat enam su puhtuses ei toeta. Tiksu sel laval 2x aastas ja ole või 50x meister ja kujuta endale ette , et kõik su peale hirmus kadedad on.

MIDA ROHKEMAT TAHTA MEHELT KES OMA ÄRITEGEMIST ALUSTASKI JUST KEELATUD AINETE MÜÜGIGA EESTIS JA KELLE ENDA SUURIM ARENGUHÜPE JUST SELLESE PERIOODI JÄÄB. / see on ka alati olnud väike kahtluse koht minu poolt, sinu puhtuses, ainuke aga kui sa mölised ja ennast seal kuningaks pead siis, palun, ütlen selle välja/ ÄRA TULE RÄÄKIMA, ET SA POLE SELLISE ÄRIGA KUNAGI TEGELENUD. SA POLE KA KUNAGI SEDA TUNNISTANUD, ERINEVALT SU SÕBRAST TOKKOST. Lükka ümber ka see minu väide, et ma olen ise korduvalt sinult kunagi keelatud aineid ostnud siis oled sa ikka tõesti paras... ja paneb ka kõik sinu teised väljaütlemised , eriti just dopinguteemal suure kahtluse alla.

Nagu juba kuskil mainitud, siis ei pane keegi varsti enam tähelegi, et Aderiga mingi jama juhtus :D

budu
03.12.09, 11:00
Punnis mehed alustasid sõja :D

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=357315

Ja vastus Kalmuselt: :p

Aga kui ajakirjanduses juba nii mainisid siis mis seal ikka. Vastan samaga.

Tänasest päevast ma sind sitavankat enam su puhtuses ei toeta. Tiksu sel laval 2x aastas ja ole või 50x meister ja kujuta endale ette , et kõik su peale hirmus kadedad on.

MIDA ROHKEMAT TAHTA MEHELT KES OMA ÄRITEGEMIST ALUSTASKI JUST KEELATUD AINETE MÜÜGIGA EESTIS JA KELLE ENDA SUURIM ARENGUHÜPE JUST SELLESE PERIOODI JÄÄB. / see on ka alati olnud väike kahtluse koht minu poolt, sinu puhtuses, ainuke aga kui sa mölised ja ennast seal kuningaks pead siis, palun, ütlen selle välja/ ÄRA TULE RÄÄKIMA, ET SA POLE SELLISE ÄRIGA KUNAGI TEGELENUD. SA POLE KA KUNAGI SEDA TUNNISTANUD, ERINEVALT SU SÕBRAST TOKKOST. Lükka ümber ka see minu väide, et ma olen ise korduvalt sinult kunagi keelatud aineid ostnud siis oled sa ikka tõesti paras... ja paneb ka kõik sinu teised väljaütlemised , eriti just dopinguteemal suure kahtluse alla.

Nagu juba kuskil mainitud, siis ei pane keegi varsti enam tähelegi, et Aderiga mingi jama juhtus :D

krt see ala ei ole ka ikka sport

JanK
03.12.09, 12:24
See on teadus.

cannuman
04.02.10, 11:35
Lugesin siin just mingi uudise alt kommentaare Myllylä dopingujuhtumi kohta. Vend tunnistas asja üles, nagu ka mitme teised tegelased seda varem teinud on.

Minu meelest oleks huvitav või tore kui sellised tegelased, kes näiteks tõesti kahetsevad oma tegusid, hakkasid võitlema dopingu kasutamise vastu. Näiteks jagaksid oma informatsioonid ja teadmisi dopingu-küttidega, et praeguseid patustajaid rohkem tabada.

Selline värk võiks aidata neil oma mainet parandada ja tippsporti natukenegi puhtamana hoida.

mcnamara
04.02.10, 11:37
Minu meelest oleks huvitav või tore kui sellised tegelased, kes näiteks tõesti kahetsevad oma tegusid, hakkasid võitlema dopingu kasutamise vastu. Näiteks jagaksid oma informatsioonid ja teadmisi dopingu-küttidega, et praeguseid patustajaid rohkem tabada.

Selline värk võiks aidata neil oma mainet parandada ja tippsporti natukenegi puhtamana hoida.

No sellist käitumist on vahetevahel ka ette tulnud. Näiteks Dwain Chambers tuleb meelde.

cannuman
04.02.10, 11:38
ja Dwain tegi täpsemalt mida?

mcnamara
04.02.10, 11:47
ja Dwain tegi täpsemalt mida?

Rääkis dopinguagentuurile põhjalikult Victor Conte afääridest, milles ta ise osaline oli. Rääkis ka ajakirjanduses oma käitumise põhjustest, minu teada on osalenud ka brittide antidopingu mainekujunduses. Sai sellest hoolimata peale sülitatud ja sõimatud, mis mõneti muidugi ka õiglane. Väga raske tee, harva valitud.
Lihtsamad ja tavalisemad:
1. Vanduda jumala ja oma surnud ema ees süütust, võidelda viimse kohtupulgani. Vahest pääseda tänu tehnilisele detailile, vahest mitte. Praktiseerijad: kreeklased, jänkid, mitmesugused jalgratturid.
2. Kaduda avalikkusest jäljetult, jättes oma medalid ja auhinnarahad tagastamata. Praktiseerijad: enamik valgevenelasi ja venelasi.

mcnamara
11.02.10, 15:45
30 vahvat olümplast on juba enne võistlusi vahele jäänud. Enne kui nimed täna õhtul teatavaks tehakse, pole mõtet ainsaski ennustuses osaleda.

keenjus250
11.02.10, 21:37
nimed jäeti vahemalt veel enda teada (http://vancouver.postimees.ee/?id=223621)

gianluca
13.05.10, 13:53
Moskva armee spordiklubi siis taaskord patustamas - teine väravavaht Artur Nigmatullin sai aasta lõpuni mängukeelu. Tüüp on ka venelaste U19 puurilukk.

http://www.iltasanomat.fi/urheilu/uutinen.asp?id=2141691

Jasper
04.02.13, 17:57
Bill Simmonsilt ilus tükk asjadest, mille üle ma üha rohkem mõtlen (http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?7041-Dokfilm&p=1487465&viewfull=1#post1487465). snippet:

Does that make me a bad person? Am I damaged? You tell me. At the Grantland office, it's been something of a running joke: I call it my "Pee In The Cup" list. I never wrote about that list because ESPN Me overruled Sports Fan Me (smartly, in this case). Just know that it doesn't take much to get added to the list. Some of my favorite ways include …

• Skip the Olympics (which has much stricter drug testing) in your prime for any dubious reason and you're on the list.

• Enjoy your best season in years in your late 30s, four or five years after your last "best season," and you're on the list.

• If you're a skinny dude who miraculously managed to add 20 pounds of muscle to your scarecrow frame, you're on the list.

• If you chopped down the recovery time of a debilitating injury to something that just didn't seem possible a year ago, you're on the list.

• If you were really good and really ripped at a really young age, and now your body is breaking down much sooner than it should be breaking down, you're on the list.

• If you're exhibiting a level of superhuman endurance that has little correlation to the endurance of any of your competitors, you're on the list.

Full article - http://www.grantland.com/story/_/id/8904906/daring-ask-ped-question

Jasper
14.07.13, 21:16
peab selle dopingu teemal pikemalt arutlema, et sport normaalselt ära defineerida. hetkel tundub, et Bolti rekordid on pigem lihtsalt ühe uue droogi + andeka sportlase tulemus, kui lihtsalt ebainimlikkus(paranesid ju ka teiste sprinterite tulemused äkiliselt peale Bolti esimest olümpiafinaali). samas tundub tõesti, et puhtalt võidki võistelda ainult teisejärguliste tiitlite võitude eest.

6:25PM, SUN 14 JUL 2013
Report: Five Jamaican athletes fail drug tests
Last updated Sun 14 Jul 2013
Sport Jamaica

Five Jamaican athletes - including two London 2012 medallists (http://www.itv.com/news/update/2013-07-14/report-five-jamaican-athletes-test-positive-for-banned-substances/) - have tested positive for banned substances, according to the Jamaican newspaper the Gleaner.

Two field and three track athletes reportedly tested positive for the banned substances following recent tests at Jamaica's National Stadium.

The paper reports that two of the runners who allegedly tested positive for the banned substances won medals at the Olympic Games in London.

The Jamaican Anti-Doping Agency said it had not received any independent verification of the adverse findings.

The revelations, a month ahead of the World Championships, come after the American sprinter Tyson Gay revealed he had tested positive for a banned substance.
Bolt peaks endiselt puhas olema, aga ...

mcnamara
14.07.13, 22:48
Gay ja Powell. Ning naissprinter Sherone Simpson. Dopingukoll on sprindis väga rängalt sees. Gay hakkaski sel suvel kuidagi kahtlaselt kiiresti jooksma.

idikas
15.07.13, 01:46
Nesta Carter ilmselt ka

wordprez
15.07.13, 09:19
Nii umbes nädal vmt tagasi kirjutas eurosport, et Campbell-Brown olla positiivsesse tömmanud mingi testi.

mcnamara
15.07.13, 10:49
Jääb küsimus, kas see kõige suurem kala ka võrku jääb. Kergejõustikule oleks see hoop võrreldav jalgratta Armstrongi saagaga. Kui mitte hullem. Sest juba aastaid turundatakse kergeraksu ainult ühe nimega.

Jasper
15.07.13, 12:28
Dopingukoll on sprindis väga rängalt sees.
dopingukoll või dopingukontroll. tennis ja vutt säilitasid oma näo, kui Fuentese verekotid uurimata hävitamisele saadeti. uefa hakkab verd testima alles 2013/14 hooajast. (http://www.uefa.com/uefa/footballfirst/protectingthegame/antidoping/news/newsid=1968443.html)

Tanel
15.07.13, 13:02
Doping legaliseerida!

Meil huvitavam vaadata igasuguseid friike. Ja kui vaja hauda joosta ennast, siis tehku seda. Rohkem toitu teistele.

lenc
15.07.13, 13:40
Doping legaliseerida!

Meil huvitavam vaadata igasuguseid friike. Ja kui vaja hauda joosta ennast, siis tehku seda. Rohkem toitu teistele.

Ja eriti tore on see, kui kõikidele 17-aastastele tüdrukutule anaboolseid steroide sisse söötma hakatakse. Siis on pärast ööklubis lantides ka selline hasartmängu element sees. Millise lisandvarustusega tibi peale satud...

mcnamara
15.07.13, 14:02
Mina pooldan legaliseerimise asemel eluaegset võistluskeeldu. Palju see ei aita, aga vähemalt ei pea tšiitereid enam uuesti võistlemas nägema.

Tanel
15.07.13, 14:15
Ja eriti tore on see, kui kõikidele 17-aastastele tüdrukutule anaboolseid steroide sisse söötma hakatakse. Siis on pärast ööklubis lantides ka selline hasartmängu element sees. Millise lisandvarustusega tibi peale satud...
No peaasi, et ise teadlikud ollakse sellest, mida sisse võetakse.

Olümpiale mitu võistlusklassi:

100 m sprint dopinguga
100 m sprint dopinguta
100 m sprint 100+ kg

Stok
20.07.13, 00:27
Tuleks ümber sõnastada profisport ja amatöörsport. Profid kasutavad kõiki vahendeid, amatöörid teevad lihtsalt trenni. Pierre de Cubertain oleks kindlasti sillas, kui olümpial oleks ainult amatöörid.

vaikiv mees
20.07.13, 13:02
1980 Moskva OMil osalesidki "amatöörid", kes tegid "puhast" sporti

et tagada mingigi puhtus, tuleb sel juhul kontrolli ikkagi jätkata siis ka "amatööride" seas,
eriti, kui neil on selline stiimul nagu olümpiakuld, millele profid ei tohigi konkureerida

P.S. sest tarvitajal on ju selles mittetarvitajate klassis palju mõnusam võistelda, eriti,
kui ei kontrollita ka
Aga meie töölkäimisest väsinud olümpialased kvalifitseeruvad kindlasti asjaarmastajatena, kõik ei saa isegi seda piskut stipendiumi, palgast rääkimata

Jasper
17.12.13, 18:55
Tartu arst Vitali Bernatski paljastab Eesti Päevalehele ulatusliku dopingukasutamise Eesti spordis. (http://epl.delfi.ee/news/eesti/dopinguarsti-ulestunnistus-varustasin-eesti-sportlasi-kasvuhormooni-ja-epo-ga.d?id=67453728)

Margus K.
- lõi kontakti dr Bernatskiga ~1995,
- kellel olid ärevus ja südamerütmihäired.
- söötis arstile peamiselt kergejõustiklasi
- kui ma õigesti aru saan, siis oli maakoht Puka vallas, kus käidi süstimas.
- kui Bernatski kasutütrel oli raha vaja soovitas pöörduda Margus M-i poole. Bernatski sai Margus M. ja Aavo K. kaudu 1.2mm (arsti väitel Margus K. raha), kes aga enne laenutähtaja langemist viisid ära 400 tolmuimejat (kogumaksumusega 15,2mm_lol)

urmar
17.12.13, 20:19
Müstika on see, et kergejõustikujuhid selles arstist midagi ei teadnud. Keegi vist vassib kõvasti või sattus Päevaleht aferisti ohvriks.

Mõnuagent 007
17.12.13, 20:28
Müstika on see, et kergejõustikujuhid selles arstist midagi ei teadnud. Keegi vist vassib kõvasti või sattus Päevaleht aferisti ohvriks.

Ei tea nad jee.

tkkt
17.12.13, 20:57

Googleda härra nime (Margus Kübar) ja vaata, kas leiad mingi seose EOK juhiga :)

Tofoa
18.12.13, 08:24
Dopinguarst: tunneksin ennast kindlamini, kui annaksin ametliku tunnistuse prokuratuurile (http://epl.delfi.ee/news/eesti/dopinguarst-tunneksin-ennast-kindlamini-kui-annaksin-ametliku-tunnistuse-prokuratuurile.d?id=67461896)

Jasper
09.01.14, 22:54
Raul Olle ei mäleta miks ta dr. Bernatskile ülekandeid tegi (http://epl.delfi.ee/news/eesti/dokumendid-seovad-dopinguskandaaliga-suusakuulsus-raul-ollet.d?id=67578472).

maamesilane
09.01.14, 23:47
Küll mäletab Alaver,et 12 aastat tagasi aitas Raul sõpra! Olle AK-s samas eitas sõbrasuhteid! Kes see suusaliidu suhtekorraldaja on?

rainis007
09.01.14, 23:53
Kuradi kahju, et nüüd selline lugu. Olle on olnud äärmiselt sümpaatne sportlane ja muidu muhe säga. Aga no kui kasvõi vaadata ja kuulata tema juttu AKs. Mida selline kehakeel ja ebalev asjandus ütlema peaks ? Ei jäta väga otsi lahti kahjuks.

Mitte, et see stsenaarium muidu väga usutav oleks, et vaene sportlane, kes peab niigi igat krooni sponsoritelt hankima võtab mingi hetk kätte ja kannab üle 20 000 eegu (mis tollal ajal oli ikka märksa kõvem raha) üle nii, et isegi ei mäleta hiljem. Ja muidugi äärmiselt mugavalt... raha tagastati siis sullis ? Sest muidu oleks võimalik tal ju kontoväljavõttest näidata, et sai raha tagasi ka ja korras.

Siit moraal... kui tahad "asju" nii teha, et vahele ei jää, siis arvelda sullis. ei uju mingid kompromiteerivad faktid aastaid hiljem enam üles....

Stok
10.01.14, 07:34
Kui kellelgi on facebook, siis tehke kommuun "Usume Rauli!" ja kõik läheb jälle hästi.

wordprez
10.01.14, 08:26
Olle kommentaariga meenus üks mingil põhjusel nähtud lõik saatest Tõehetk:

"Kas teile on makstud alastipiltide tegemise eest?"

"Ei."

"See vastus on vale."

"Ma tean, et pilte on tehtud küll, aga ma ei tea, kas nende eest maksti." :D

Ei, täitsa baller vend.

mcnamara
10.01.14, 09:27
Seni kuni Alaveri seltskond Eesti murdmaad ohjab, pole mainet, au ega kuulsust. Kahju meie noortest suusatajatest, kellele välismaal seetõttu kõõrdi vaadatakse.

Nurmekas
10.01.14, 13:50
Vaevalt, et Rehemaale ja co-le keegi viltu vaatab. Kui, siis pigem muigega. Et ju siis ostsid noored vanalt rebaselt platseebopille.

maisi lapsed
10.01.14, 14:52
Dopingu Toomas kahjuks on nii vana ja ei mäleta midagi!

Jasper
06.02.14, 18:16
Doping in Football: Fifty Years of Evidence (http://www.4dfoot.com/2013/02/09/doping-in-football-fifty-years-of-evidence/) featuring Grande inter, GOBBI, Marseille, Barcelona, Valencia, Parma, Inglismaa, Guardiola, Zidane ja ka teised.

Paul Breitner: "The footballer who believes that with doping he can keep his starting place, who can contribute more to victory, and can earn more money – why would he not use doping? The motivation to dope is the same for a footballer as it is for a cyclist."

zaz
06.02.14, 21:01
See pole enam isegi naljakas.. leitakse mingid kuradi molekulid 8 aasta tagusest ajast, mis võivad viidata, et võivad viidata, et midagi nagu võis teoksil olla? Täiesti perses. RIP eesti talisport

Veerpalu puhul oli ka ju alguses jutt, et "kasvuhormooni tase oli normaalse sportlase tasemel" isegi mingid graafikud olid välja otsitud...
Vähemalt on reageerimine seekord hulka adekvaatsem. Ja ma tõesti südamest loodan, et lõpeb ka Kikule paremini see lugu.
Vastasel korral tõesti võib igasuguse murdmaasuusatamise tippspordina Eestis vist ära lõpetada.

Mõnuagent 007
06.02.14, 21:04
Äkki võtaks veel Kaija Parve proovid ka lahti? Või Ants Antsoni omad?
Ära demagoogitse. Olukorras, kus dopingukontroll võitleb rahaliselt väiksemate vahenditega tervist rikkuva spordimeditsiini vastu, peab jääma võimalus, et sportlastel-asjapulkadel mõlgub peas oht, kus täna võin kasutada küll tuvastamatut vahendit, aga mingi hetk tuleb dopingukontroll järgi ja vahelejäämine püsib. Kaheksa aastat on selleks ajaks üsna pädev periood.

Mõnuagent 007
06.02.14, 21:33
Ma olen nõus, et tuleb vahele võtta, maksku mis maksab. Lihtsalt tunne jääb, et WADA ja sportlaste arstid on need, kes võistlevad, mitte sportlased. Ja kui peakski midagi välja tulema, siis esialgu näib, et Šmigun ei teadnud midagi ning tanki tuleks lükata arstid. Pigem aus ja vaene kui pärast aastaid hiljem mõelda, mis hinnaga on tulemused saavutatud ning inimestele positiivseid emotsioone pakutud.

Sport ongi suur äri, kus võistlevad erinevad süsteemid, mis koosnevad sponsoritest, arstidest ja kõigest juuresolevast. Sportlased on lihtsalt nupud, kelle tervis on sekundaarne ja kellel seisab kogu oht. Kui Šmigun vahele jääb, siis on ta ise must lammas. Need, kes talle asju sisse süstivad, need saavad enda tööd edasi teha.

orbitaaljaam
06.02.14, 21:49
Tra, kas Molekulil oli Kenderi-jamast veel vähe ning üritab ikka uuesti areenile ronida ning lisaks kultuuritegelastele nussib nüüd ka spordikangelasi? Mölakas!!!

Gallacher
06.02.14, 23:20
Kas keegi oskab inimkeeli seletada lahti selle jutu, et "täpselt kaks kuud tagasi sain teate, et kaheksa aastat tagasi, 2006. aasta Torino OMi käigus ajavahemikul 12.–16. veebruar võetud dopinguproovide uuel kontrollimisel A-proovist ei ole leitud keelatud aineid, kuid väidetavalt leidub selles molekule, mille kaudu on tuletatud kahtlustus keelatud aine kasutamisest"? On see lihtsalt häma või milles asi?

zelee
07.02.14, 08:58
Bjørgenile riputatakse juba medaleid kaela Postimees (http://sport.postimees.ee/2688430/norra-meedia-bj-rgen-voib-smigun-vahi-olumpiakulla-endale-saada)

cbulls13
07.02.14, 17:58
:fpalm: Postimees ilmselgelt naudib tekkinud olukorda

Devil
07.02.14, 18:23
Miks ROK ei kaitse neid Norra sportlaseid, kes endale külmas "treenides" on astma saanud.

maamesilane
08.02.14, 19:23
Kogu see keiss on selleks,et eemaldada Rehemaa treener Tolik ja seega vajutada Rehemaa esinemisele räme pitser!

metssiga
08.02.14, 19:44
kogu viimase loo juures minu arust on veider, et härra port on hakanud liigapalju sõna võtma ja seda mitte faktidele põhinedes,vaid oma arvamusi, mis ei tugine muule kui isiklikule mõttele, avaldama. pole nagu päris ametniku asi mu arust. tehku üks pressiteade, kui on millest teha. praegu niisama umbes peksta jätab sita maitse tast endast ja ka oma organisatsioonist.

Mask
08.02.14, 19:57
kogu viimase loo juures minu arust on veider, et härra port on hakanud liigapalju sõna võtma ja seda mitte faktidele põhinedes,vaid oma arvamusi, mis ei tugine muule kui isiklikule mõttele, avaldama. pole nagu päris ametniku asi mu arust. tehku üks pressiteade, kui on millest teha. praegu niisama umbes peksta jätab sita maitse tast endast ja ka oma organisatsioonist.

Mulle tundub, et sellel mehel on lihtsalt tähelepanu vajadus. Pole vist päevagi möödunud pärast seda vene meedia uudist, kui Port oma arvamusega välja pole tulnud (piirduks see siis ühe uudisega). Hullem, kui mingisugused strippar-markod ja farmi-gabrielid kokku.

lenc
08.02.14, 21:16
Mulle tundub, et sellel mehel on lihtsalt tähelepanu vajadus. Pole vist päevagi möödunud pärast seda vene meedia uudist, kui Port oma arvamusega välja pole tulnud (piirduks see siis ühe uudisega). Hullem, kui mingisugused strippar-markod ja farmi-gabrielid kokku.

Küsimus on pigem selles, et tema on ainus isik Eestis, kes üldse antidopingu poole peal sõna võtab. Kuigi ta pole üldse oma organisatsiooniski "Kõige kõvem mees". See tähendab, et kuna kõikide dopinguteemaliste lugude juures on kõigil meediaväljaannetel vaja objektiivsuse huvides esitada vastaspoole seisukoht, siis sellega tegelebki Eestis ainult härra Port. Tahaks küsida kus kõik ülejäänud SA Eesti Antidoping juhatuse liikmed ja muud tegelased ennast peidavad?

zelee
08.02.14, 21:23
Eee, kindlasti oli Port see kes helistas ajakirjanikule "Kuule, ole mees tee nüüd üks artikkel minust ja sellest dopingu asjast. Ma arvan seda seda ja seda". Pani toru ära mõtles: "Ei krt, vähe pressi saanud veel. Helistan tollele tädile ka. Ta kindlasti on nõus mind lehte panema". Pani uuesti toru ära. "Õhtuleht kirjutab ka kindlasti artikli. Helistan neile ka".
Pordi kui antidopingu juhi ülesanne ongi avalikkusele infot jagada, seda enam et antud juhtub puudutab eesti ja maailma mõistes suurt nime. Kui tuleks ainult no comment siis süüdistataks info varjamises. Ja pädevusest tal kindlasti puudu ei jää.

metssiga
08.02.14, 21:43
mingeid oletusi kommenteerida ei ole nagu küll tema asi, tema asi on rääkida faktidest, mitte hinnata oma arvamusele tuginedes, kes millal ja kuidas avaldusi teeb. suht kibestunud mulje jääb nii temast kui organisatsioonist. peaks nagu konkreetset joont hoidma, et räägib kui midagi kindlat on. kõigile parem, oletusi oskab peep pahv ka teha.

Jasper
08.02.14, 21:44
vau.

"Kiku(!) juhtum: kas maailma(!!) kättemaks(!!!) Veerpalu(!!!!) eest?" VAU.

Mask
08.02.14, 21:53
Eee, kindlasti oli Port see kes helistas ajakirjanikule "Kuule, ole mees tee nüüd üks artikkel minust ja sellest dopingu asjast. Ma arvan seda seda ja seda". Pani toru ära mõtles: "Ei krt, vähe pressi saanud veel. Helistan tollele tädile ka. Ta kindlasti on nõus mind lehte panema". Pani uuesti toru ära. "Õhtuleht kirjutab ka kindlasti artikli. Helistan neile ka".
Pordi kui antidopingu juhi ülesanne ongi avalikkusele infot jagada, seda enam et antud juhtub puudutab eesti ja maailma mõistes suurt nime. Kui tuleks ainult no comment siis süüdistataks info varjamises. Ja pädevusest tal kindlasti puudu ei jää.

Kindlasti mitte. Aga kas on vaja absoluutselt kõike kommenterida alustades Smiguni avaldusest lõpetades Eesti antidopingu tagatubadest toimuvast.

Edit: metssiga sõnastas/väljendas paremini, mida silmas pidasin.

erxu
08.02.14, 22:16
krt see doping selle spordi veel perse keerab, pangu kasvõi kõik dopingut minul savi aga sellist palagani ma ka ei kannata nagu praegu on, et mingi 8 aasta vanused tulemused on järsku kehtetud ja keegi on aineid paugutanud. tõsiselt savi ausalt öeldes, võiks olla siis, et need testid mis kohe v õistluse ajal tehti ja paar kuud hiljem avalikuks tehti on ametlikud ja asi korras. miks on vaja mitu aastat hiljem hakata mingi 3x võimsama tehnoloogiaga uuesti tarka panema.

siiras lolli mängimine ja spordist pole siin enam haisugi

rainis007
08.02.14, 22:28
8 aasta vanused tulemused on järsku kehtetud ja keegi on aineid paugutanud. tõsiselt savi ausalt öeldes, võiks olla siis, et need testid mis kohe v õistluse ajal tehti ja paar kuud hiljem avalikuks tehti on ametlikud ja asi korras. miks on vaja mitu aastat hiljem hakata mingi 3x võimsama tehnoloogiaga uuesti tarka panema.

siiras lolli mängimine ja spordist pole siin enam haisugi

Jah, dopingukontroll on lolli mängimine. See on ka lolli mängimine, eksole, et WADAd ja muud loomad peavad keelatud ainete vastu võitlema väiksemate ressurssidega kui need laborid, mis keemiat kokku mökerdavad. FFS, nii ei jäägi ju muud varianti, kui tagantjärgi kontrollida !!

Nagu juba vanad eestlased ütlesid - ega õige hõlma ei hakka keegi. Kui pole midagi teinud siis analüüsigu ja testigu pärast täpselt nii mitu korda kui viitsimist/materjali on.

metssiga
08.02.14, 22:51
tõsi küll, et õige hõlma keegi ei hakka, aga praegu on see piir ikka nii õhuke, et kes õige on ja kes pole. tavainimene siin ei suudagi aru saada noist asjadest ja siis taandub kõik uskumise ja emotsioonide levelile. praegu tundubki et härra port proovib iga hinna eest kujundada hoiakuid, mis tegelikult temale kui ametiisikule ei ole kohane, aga eks nad said veerpalu keissiga kõva litaka vastu näppe, nii finantsiliselt, kui moraalselt ja püüab samu vigu vältida ja üritab üldist meelsust kallutada, aga see jätabki sellise nõiajahi mulje lõppkokku võttes ja uskumatult palju ongi inimesi, kes tõemeeli ilma irooniata peavadki seda ühe mehe ja organi kättemaksuks. mis on aga kurb ju. tegelikult võitlevad nad õige asja eest, kuid ühe mehe soov või edevus või teab siis mis teeb sellest klounaadi laadse asja, mis varsti kandub enam-vähem tissi-missi valimise laadapalagani tasemele.

zelee
08.02.14, 23:28
Mis kättemaksust te siin räägite kui antidopingu agentuur ei saa wadast materjalegi tellitud. Reaalselt on Port ainus inimene kelle poole on ajakirjandusel pöörduda dopingu küsimustes. Ja seda rauda taovad nad usinalt. Seda enam, et ta on antidopingu kõneisik. http://epl.delfi.ee/news/eesti/kristjan-port-eesti-antidopingu-noukogus-on-selge-vastuolu.d?id=67762687

Küsiks, et kas Port oli siis see kes hakkas Kristiina vanu proove avama ja uurima?

metssiga
08.02.14, 23:40
loe üle, ei räägigi kättemaksust, vaid sellest et kuna port võtab vales kohas valel teemal sõna, siis paljudele just selline mulje jääb... see on point

budu
23.02.14, 10:23
Nu kas nüüd siis Björgeni kord? http://olympia.postimees.ee/2706848/norra-meedia-bjorgeni-dopinguproovist-leiti-keelatud-ainete-jalgi

Mõnuagent 007
23.02.14, 10:36
Nu kas nüüd siis Björgeni kord? http://olympia.postimees.ee/2706848/norra-meedia-bjorgeni-dopinguproovist-leiti-keelatud-ainete-jalgi

goddamn, djüüd...

cannuman
23.02.14, 10:39
värsked uudised kodumaalt räägivad et budul ja icemanil oli pauk enneaegselt lahti läinud. Shampus siis jah.

Iceman
23.02.14, 10:39
Norralased tegid vist ikka nalja. :D

http://olympia.postimees.ee/2706848/norralased-viskasid-bjorgeni-ja-dopingu-teemadel-karmi-nalja

Rein
23.02.14, 10:40

Milles on Björgeni kord?

budu
23.02.14, 10:51
Milles on Björgeni kord?

No Postimees on juba jõudnud pealkirja ja teksti ära muuta! Alguses oli,et Björgeni dopinguproovis mingid kahtlased näidud

Shaq
23.02.14, 10:53
inglisekeeles on repliik: it`s funny cause it`s true.

Mask
23.02.14, 12:01
Mina norrakate asemel oleks ettevaatlikum selliste naljadega.

Aga tundub, et tänavuse hooaja Tour de ski üllataja Dürr on küll vahele jäänud. Polnud teda ka täna stardis.

mcnamara
23.02.14, 12:12
Aga tundub, et tänavuse hooaja Tour de ski üllataja Dürr on küll vahele jäänud. Polnud teda ka täna stardis.

Ses suhtes tubli mees, et vähemalt tunnistab ausalt üles.

Jeti88
24.02.14, 18:30
Die Welt twiitis, et Patrick Sinkewitz sai täna CASilt 8 aastase võistluskeelu kehavälise kasvuhormooni manustamise eest. Tundub, et uued piirnormid on kohtus vettpidavad.

Jasper
06.03.14, 17:08
Several medal winners returned high haemoglobin counts at the Salt Lake City Olympics (http://www.svt.se/ug/several-medal-winners-returned-high-haemoglobin-counts-at-the-salt-lake-city-olympics)

http://www.svt.se/cachable_image/1394004843/ug/article1866323.svt/alternates/large/Jaak%20Mae.jpg

saab filmi kuskil näha ka? samal lehel üleval muidugi (http://www.svt.se/wd?widgetId=23991&sectionId=12&articleId=1849884&type=embed&contextSectionId=12&position=11) :fpalm:

cannuman
06.03.14, 21:47
Ma ei tea mis kuradi ühikud need seal on, aga minu isiklik rekord on 173

ericbana
06.03.14, 23:27
Sama siin. Otsisin huvi pärast enda hemoglobiini näidud välja, mis sai spordiarsti juures omal ajal mõõdetud. Viie aasta jooksul kaks korda aastas. Rida oli selline: 168, 169, 167, 169, 170, 170, 169, 168, 169, 172.

Seega ainult selle põhjal on küll veider midagi väita või kedagi kahtlustada. Ise pole teinud mitte kõige vähematki, et näit nii kõrge oleks; hematogeeni, peeti ja maksa pole kordagi elus näiteks söönud ;) Et miks ei peaks siis tippsportlasel, kes treenib kõrgmäestikus/istub alpimajas ja teeb suurte koormustega trenni hemoglobiini näit nii kõrge olema? Minu meelest on see isegi loogiline, et tippsportlase veri on parem, kui minu oma, kes ma toona max 10h nädalas oma lõbuks treenisin.

Halb ründaja
07.03.14, 00:11
Wikipedia ütleb sedasi keskmise hemoglobiini taseme kohta. Teil siis ilmselt tulemused grammi liitri kohta, tabelis ilmselt millimooli liitri kohta.

Men: 13.8 to 18.0 g/dL (138 to 180 g/L, or 8.56 to 11.17 mmol/L)
Women: 12.1 to 15.1 g/dL (121 to 151 g/L, or 7.51 to 9.37 mmol/L)

Mõnuagent 007
07.03.14, 06:50
Sama siin. Otsisin huvi pärast enda hemoglobiini näidud välja, mis sai spordiarsti juures omal ajal mõõdetud. Viie aasta jooksul kaks korda aastas. Rida oli selline: 168, 169, 167, 169, 170, 170, 169, 168, 169, 172.

Seega ainult selle põhjal on küll veider midagi väita või kedagi kahtlustada. Ise pole teinud mitte kõige vähematki, et näit nii kõrge oleks; hematogeeni, peeti ja maksa pole kordagi elus näiteks söönud ;) Et miks ei peaks siis tippsportlasel, kes treenib kõrgmäestikus/istub alpimajas ja teeb suurte koormustega trenni hemoglobiini näit nii kõrge olema? Minu meelest on see isegi loogiline, et tippsportlase veri on parem, kui minu oma, kes ma toona max 10h nädalas oma lõbuks treenisin.
Te nagu vaatasite üldse? Ja näiteks saate aru, et mida tähendab kõikumine. Ei?

ericbana
07.03.14, 07:18
pilti vaatasin.

lenc
08.03.14, 04:01
pilti vaatasin.

No võtame näiteks ühe sportlase näidud: juunikuus 124, septembris 145, veebruaris vahetult enne MM-i 169. Mingist loomulikust kõrgest hemoglobiinitasemest pole küll mõtet jahuda.

dareth
08.03.14, 09:20
No võtame näiteks ühe sportlase näidud: juunikuus 124, septembris 145, veebruaris vahetult enne MM-i 169. Mingist loomulikust kõrgest hemoglobiinitasemest pole küll mõtet jahuda.

Aga kui ta kaks nädalat enne MM-i on hommikust õhtuni alpimajas kükitanud, siis peab tõusma. Selle pärast seal käiaksegi ju.

dontastik
11.04.14, 15:59
http://sport.delfi.ee/news/varia/muu/port-bernatski-on-komisjonile-raakinud-samadest-nimedest.d?id=68421879

http://epl.delfi.ee/news/eesti/valedetektorispetsialist-jaan-huik-vitali-bernatski-raagib-tott.d?id=68420169

Mõnuagent 007
11.04.14, 16:08
http://sport.delfi.ee/news/varia/muu/port-bernatski-on-komisjonile-raakinud-samadest-nimedest.d?id=68421879

http://epl.delfi.ee/news/eesti/valedetektorispetsialist-jaan-huik-vitali-bernatski-raagib-tott.d?id=68420169

Elegantne käik Kärdilt.

vincent
11.04.14, 18:57
Elegantne käik Kärdilt.

Kuigi ma olen endiselt skeptiline kogu selle kupatuse reaalse tõendatavuse osas vs ühe mehe jutt, siis ajakirjanduslikult tõesti suurepärane lüke. Näis, kas keegi nüüd "läheb lõhki" ka selle peale.

Y2KViinaordu
11.04.14, 21:44
Kui juba, siis igal rindel http://sport.postimees.ee/2759512/smigun-vahi-laks-torino-omi-dopinguprooviga-kohtusse Kuidagi paljuks läheb neid dopingujamasid.

Jeti88
11.04.14, 21:55
Kui juba, siis igal rindel http://sport.postimees.ee/2759512/smigun-vahi-laks-torino-omi-dopinguprooviga-kohtusse Kuidagi paljuks läheb neid dopingujamasid.

Paanika? Huvitav kas varsti keegi patustest murdub ka ja tuleb oma stooriga pattu kahetsema...

EDIT: on keegi varem üldse tulnud sellise asja peale nagu a-proovi kohtusse kaebamine?

cannuman
11.04.14, 22:00
võib-olla isegi kahetseks, aga siis on ilge jama igasugu sponsor- ja auhinnarahadega. Respekt on nagunii nullis ja piinlik on nii sportlastel kui fännidel nende protseduuride taha pugemise pärast.

Felipe
12.04.14, 20:54
Laskesuusatajad on meil olnud viimasel 10 aastal suhteliselt saamatud, kas Bernatskilt ostetud dopingut ei kasutatud või eksiti manustamise või millegiga et see neil mõjuma ei hakanud ?

Felipe
12.04.14, 20:57
alaver on eesti meeste kohta öelnud, et \"tegutseme suusaspordi igas nüansis proffessionaalselt\". ehk siis oleme allpool piiri. või kui ei ole, siis oleme kättesaamatud. ja kui tekkib oht, siis ajame paha aine teise ainega kehast ära. alaveril on häid alkeemikuist sõpru.

2006 aasta postitus konnalt. Päris kaua aega läks Veerpalu skandaalini.

Halb ründaja
13.04.14, 17:28
Kui sa oled andetu sportlane (noh, nagu meie laskesuusatajad), siis vist doping sulle kohtadele võitlemiseks piisavalt juurde ei anna.

cannuman
13.04.14, 18:02
Laskesuusatajad on meil olnud viimasel 10 aastal suhteliselt saamatud, kas Bernatskilt ostetud dopingut ei kasutatud või eksiti manustamise või millegiga et see neil mõjuma ei hakanud ?

andekamad konkurendid kasutavad ka

Gallacher
07.04.15, 02:24
http://www.postimees.ee/3143591/esmaspaeval-fookuses-kas-dopinguvaba-tippsport-on-eestis-voimalik

Alates 40:30 juttu ka jalgpallist. Uiboleht väidab, et jalkas kui tehnilisel alal dopingust suuremat kasu ei ole, seega suuremat probleemi pole ja toob tõestuseks, et eelmise aasta 2000-st proovist oli positiivne vaid üks, ajakirjanik Mikk Salu aga ka Märt Roosna ja Kristjan Port leiavad, et see jutt on täielik jama. Võta siis kinni, kellel õigus.

cannuman
10.04.15, 00:40
see et jalkas dopingust kasu ei ole, on selge bullshit.

ericbana
10.04.15, 00:59
Kindlasti on kasu, sest jooksmist on palju ja mänge tihedalt.

Aga selles saates räägitud jutu väärtus on küll suht null minu meelest. Võivad seal kraaksuda küll, aga jutul pole mingit põhja all. Sisuliselt soe õhk ja täielik spekulatsioon.

Jasper
17.11.15, 15:49
Venemaa dopingusaladused (http://kanal2.ee/pluss/video/?id=28735) kuueks päevaks järelvaadatav.

järg (pildimaterjal on mitmes kohas kinni pandud)[Geheimsache Doping (www..de/information/reportage-dokumentation/dokus/videos/geheimsache-doping-engl-version-100.html)]

https://www.youtube.com/watch?v=kE0EWas-aHE

OT: kas Kanal2 teebki nüüd saadetele/filmidele foksnjüusilikke introsid BRRRRRRRAAAAAWWWWRWRRRMRMRMMRMRMMMMM (http://inception.davepedu.com/)-i saatel?

ericbana
13.10.16, 14:18
http://f.pmo.ee/f/2016/10/13/5951369t100h2d7c.jpg

Eks lõpuks tuleb mingi "ära enam tee" stiilis karistus ka. Aga vähemalt on naljakas. Nutvat Norra suusatajat on alati tore vaadata.

plastic'99
13.10.16, 14:26
Käed eemale Therese Johaugist!!!

http://americaswhiteboy.com/wp-content/uploads/2014/02/Therese-Johaug-Cross-Country-Skiing-Hot-Sexy-Blonde-2014-Winter-Olympics-Sochi.jpg

ericbana
13.10.16, 14:30
Absoluutselt ei huvita.

http://f.pmo.ee/f/2016/10/13/5951373t75h3464.jpg

plastic'99
13.10.16, 14:34
http://i.skyrock.net/1595/37231595/pics/2393918753_1.jpg

futbolidipaul
13.10.16, 14:35
Eks lõpuks tuleb mingi "ära enam tee" stiilis karistus ka. Aga vähemalt on naljakas. Nutvat Norra suusatajat on alati tore vaadata.

Pärast Sini-valget valet ja Armstrongi jama on üldse raske kedagi uskuda. Ka Veerpalu ja Šmiguni.

Delfino
13.10.16, 22:00
Siiski veits jama, et neist kõige ilusam just

plastic'99
13.10.16, 23:04

no täpselt.

Mask
14.10.16, 06:01
Mulle meeldis, kuidas Port eilsetes etv uudistes isegi ümber nurga Johaugile õigustust leidis, aga Veerpalu ja Smiguni puhul oli esimene, kes kõrri hüppas. Eestlase lemmiktoit tõesti teine eestlane.

fcfloraforever
14.10.16, 06:25
Mulle meeldis, kuidas Port eilsetes etv uudistes isegi ümber nurga Johaugile õigustust leidis, aga Veerpalu ja Smiguni puhul oli esimene, kes kõrri hüppas. Eestlase lemmik tõesti teine eestlane.
Tegemist on siiski norrakaga..
Kuigi ega kestvusspordi puhtusesse ei usu enam ammu. 99% panevad kõik ja seega tulemustes nagu vahet polekski kui ei panda välja arvatud läbitava distantsi aeg😃

GoldenEagle
14.10.16, 06:40
Kui aus olla, siis see suurte musklitega norralanna oleks võinud vahele jääda, tal ilmselt testosterooni sees rohkem kui paljudel meestelgi. :D

+1, vaatamata sellele, et norrakas.

Jasper
14.10.16, 12:45
täiesti ulme konstruktsioone leiutatakse Porti heitimiseks. Eestlase lemmiktoit tõesti teine eestlane.

Mõnuagent 007
14.10.16, 12:53

Ilmselt sai meigist tegelikult dopingut.

lenc
14.10.16, 12:55
Mulle meeldis, kuidas Port eilsetes etv uudistes isegi ümber nurga Johaugile õigustust leidis, aga Veerpalu ja Smiguni puhul oli esimene, kes kõrri hüppas. Eestlase lemmiktoit tõesti teine eestlane.

See, et Porti hinnangul VÕIS Johaugi seletus ka adekvaatne olla, ei tähenda et ta õigustaks dopinguainete nimekirjas oleva aine kasutamist. Antud juhul aga keegi ju ei eita, et sportlane seda ainet kasutas. Veerpalu ja Šmigun aga eitasid/eitavad kõike, nemad polevat teinud-näinud-tarbinud mitte kui midagi. Ja selles on point. Kui oleks Johaug ja tema tiim ka hakkanud väitma, et nemad pole midagi teinud ja kõik on üks suur WADA vandenõu nende vastu, siis ma arvan et oleks ka Porti reaktsioon hoopis teistsugune.

Mask
14.10.16, 17:24
Ahh ole nüüd. Seda huulekreemi juttu usub ainult paadunud Johaugi austaja või puhtloll. Ehk antud juhul käib täpselt samasugune vassimine ja valetamine.

RealFan
15.10.16, 04:55
Ahh ole nüüd. Seda huulekreemi juttu usub ainult paadunud Johaugi austaja või puhtloll. Ehk antud juhul käib täpselt samasugune vassimine ja valetamine.

Huulekreemijutt on kergelt jabur jah aga kas Sinu arvates on loogiline, et tippsuusataja kasutab teadlikult (sooritusvõime tõstmiseks) steroide (taastumist soodustavad aga võhma kui sellist vist väga juurde ei anna, pigem vastupidi), millega on juba aastaid tagasi vahele jäädud?

Šminguni viimase keisi kohta on natuke vähe infot (minu teada pole isegi avaldatud, mis aine ja selle kogusega oli tegu) ning Veerpalu puhul rõhuti sisuliselt protseduuri formaalsetele probleemidele. Mida halba siis Port Šmiguni kohta ütles?

Mõmmik
15.10.16, 07:47
Huulekreemijutt on kergelt jabur jah aga kas Sinu arvates on loogiline, et tippsuusataja kasutab teadlikult (sooritusvõime tõstmiseks) steroide (taastumist soodustavad aga võhma kui sellist vist väga juurde ei anna, pigem vastupidi), millega on juba aastaid tagasi vahele jäädud?

Šminguni viimase keisi kohta on natuke vähe infot (minu teada pole isegi avaldatud, mis aine ja selle kogusega oli tegu) ning Veerpalu puhul rõhuti sisuliselt protseduuri formaalsetele probleemidele. Mida halba siis Port Šmiguni kohta ütles?

Minu arust on suht geniaalne plaan mingit teatud ainet lahmida, kui sul on varem juba välja mõeldud plaan, millega lagedale tuled, kui peaksid vahele jääma. Ühesõnaga tead mingit toodet, mis seda sisaldab ja siis ehitad oma vabandusjutu ümber selle a'la see huulekreem ja Contadori lihateema.
Kõik see tippsport on räpane ja igalühel on mingi 10 erinevat stsenaariumit, millega vajadusel lagedale tulla. Kõik vahelejääjad raiuvad tulihingeliselt, et pole midagi teinud ja kaevavad asja edasi. Esialgu tuleb üks idiootne vabandus ja siis väike transfer ning ongi asi tahe.

Stok
15.10.16, 11:51

Jah, on loogiline. Inimestel, eriti põmmpeadel, nagu sportlased on, ei meeldi teiste vigadest õppida. Võib-olla arst pakkus kahte ainet: dopingut ja dopingumaskeerijat? Minu arust on äärmiselt ebaloogiline, et Ivica Olic tegeles panustamisega või kui mõni duud tõmbab kokaiini ninna, sest sellega on ju paljud varem vahele jäänud ja on teada, et on keelatud.

mjaasa
15.10.16, 12:31
Kas mu silmad näevad Bente Skari ja selle mehemoodi naise vahele jäämist? Loodan küll

RealFan
16.10.16, 00:43
Jah, on loogiline. Inimestel, eriti põmmpeadel, nagu sportlased on, ei meeldi teiste vigadest õppida. Võib-olla arst pakkus kahte ainet: dopingut ja dopingumaskeerijat? Minu arust on äärmiselt ebaloogiline, et Ivica Olic tegeles panustamisega või kui mõni duud tõmbab kokaiini ninna, sest sellega on ju paljud varem vahele jäänud ja on teada, et on keelatud.

Poolt tsiteeritavast tekstist suutsid lugeda, äkki saad selle teise poolega ka hakkama. Ehk siis, miks peaks Johaug tarvitama steroide (leiutatud on ju ka igasugu astmaravimid ja EPOd jne)? Millist kasu ta sellest saab?

Minu arust on suht geniaalne plaan mingit teatud ainet lahmida, kui sul on varem juba välja mõeldud plaan, millega lagedale tuled, kui peaksid vahele jääma. Ühesõnaga tead mingit toodet, mis seda sisaldab ja siis ehitad oma vabandusjutu ümber selle a'la see huulekreem ja Contadori lihateema.
Kõik see tippsport on räpane ja igalühel on mingi 10 erinevat stsenaariumit, millega vajadusel lagedale tulla. Kõik vahelejääjad raiuvad tulihingeliselt, et pole midagi teinud ja kaevavad asja edasi. Esialgu tuleb üks idiootne vabandus ja siis väike transfer ning ongi asi tahe.

Mõte iseenesest on pädev. Kuid siiski, miks peaks suusataja (kes vist sprindiga eriti ei tegele) tarbima just steroide?

Mõnuagent 007
16.10.16, 09:38
Mõte iseenesest on pädev. Kuid siiski, miks peaks suusataja (kes vist sprindiga eriti ei tegele) tarbima just steroide?

EPO ja astmarohuga Björgeni lihaseid küll ei kasvata. Selleks on ikka steroi, ptüi, trolliveri ja mannapuder.

LeeMarx
16.10.16, 10:06
Mis asja? Norrakad on viimaks ette võetud? :O

maamesilane
16.10.16, 10:53
Nõrgematele A-Ha,tugevamad kuulavad black metalt ja põletavad maha mõne kiriku! Burn Your Local Church! :)