PDA

View Full Version : F1 karussell

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16

Peeter I
12.09.09, 20:57
Ega jah igaühe õigus kas kasutab KERS-I või ei.

urmar
13.09.09, 01:39
See Kers on ikka F1 surm.Loodame ,et ilma kersita mehed suudavad abivahendeid kasutavad mehed seljataga hoida.Kõige tähtsam tänasel päeval oli ,et Red Bullid stardirivis Brawnide selja taga on.Need on ainsad kellega veel võitlus käib,teistest suht savi kuna neil pole püüda midagi

Kardad? :D

AlwaysRed
13.09.09, 16:54
budukas paneb pidu;)

budu
13.09.09, 17:03
budukas paneb pidu;)

12 ringi vaja veel vastu pidada.

budu
13.09.09, 17:22
12 ringi vaja veel vastu pidada.

Nüüd on küll pidu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Parim meeskond tegi mis tahtis!!!!!Hamilton tegi klouni ja Räikkoneni päästis jälle Kers.

Tiitli eest võitlevad siis vaid parima meeskonna mehed.Tubli Barri ja Button!!!

Force India sõitja võidab see aasta veel ühe sõidu.

Mask
13.09.09, 17:47
*Thumbs up* Hamiltonile võitluslikuse eest. Üks boksipeatus ja hea kiirusega auto tõid Brawnidele võidu, muidu oli McLaren siiski täna kiirem ja ka eile, kui vaadata, mis koha sai raskema McLareniga eilses kvalifikatsioonis.

Ära tasub märkida, et kiirem ring läks Sutili nimele ja Räikkönen kaotas kiirema ringi arvestuses vaid mõnekümne tuhandikuga. Stabiilset kiirust siiski Ferraril täna polnud... eriti oldi raskustes kõva rehviseguga sõites.

Epic
13.09.09, 18:00
Kellele võitluslikus, kellele idiootsus.

freestyle01
13.09.09, 18:00
Nüüd tuleb loota, et Barrichello Buttonist ise mööda ei lähe :D Kalev Kruus pani ka ülekande alguses hästi " ...ja sõidetud on 11 ringi ja..KÄRBES SURI ÄRA!" lol :D

Mask
13.09.09, 18:05
Kellele võitluslikus, kellele idiootsus.

Hamilton ei võitle see hooaeg põhimõtteliselt mitte millegi eest seega miks mitte riskida? Vaevalt McLareni meeskondlik kolmas koht teda väga rahuldaks.

Epic
13.09.09, 18:11
Hamilton ei võitle see hooaeg põhimõtteliselt mitte millegi eest seega miks mitte riskida? Vaevalt McLareni meeskondlik kolmas koht teda väga rahuldaks.

Auto puru. 0 punkti asemel oleks ikka parem, kui oleks mõni punkt. Viimane ring jne.

Ja seda ütlen mina, kel oli trios panustatud Räikköneni poodiumikoha peale.

Mask
13.09.09, 18:16
Au asi. Tahtis ikkagi rahvuskaaslasele ära teha.

AlwaysRed
13.09.09, 18:26
Vaevalt McLareni meeskondlik kolmas koht teda väga rahuldaks.

Teda võib olla mitte, aga tiimile on punktid tähtsad.

budu
13.09.09, 19:28
Auto puru. 0 punkti asemel oleks ikka parem, kui oleks mõni punkt. Viimane ring jne.

Ja seda ütlen mina, kel oli trios panustatud Räikköneni poodiumikoha peale.

No meeskondade arvestuses oleks need 6 punkti McLarenile väga vajalikud olnud aga eks mees ise teadis millega riskis.

Aga mis mulle vist kõige rohkem ei meeldi on see,et viimasel ajal seostatakse Brawni ja Mercedes liitu kus viimane omandaks meeskonnast 75 prossu.Krt parem olla väike team kui mersu käpaalune,las see rõõm jääda McLarenile.See muidu tähendaks seda ,et keegi kahest peab lahkuma kuna mersu lemmik on Rosberg

allars
14.09.09, 18:20
Selge see, et Hamiltoni tegu oli väga loll. Ja ma väga kahtlen, et Mclarenil konstruktorite arvestuse kolmandast kohast poogen on. Brawnidelt laitmatu sõit ning seega läks täpselt nii nagu pidigi minema.

Mask
14.09.09, 18:24
Kui tiim lubas Hamiltonil võidu sõita, siis tundub, et ikka väga ei hoolita sellest kolmandast kohast.

Meeskonnapealik Martin Whitmarsh väljendas samuti pettumust, et poodiumikoht käest lasti ning ka seda, et ei palunud Hamiltonil oma kohta kindlustada.

„Võib kritiseerida meid või teda, aga me oleme võistlusmeeskond ja ta on suurepärane võistluspiloot. Ta pingutas lõpuni - ta lihtsalt on selline.”

http://sponest.ee/f1/news/3103

allars
14.09.09, 18:27
No jah, kui isegi oligi nii, siis enda aktsiaid ta vähemalt minu ja ka ilmselt paljude teiste silmis ei tõstnud.

Peeter I
15.09.09, 00:09
http://sport.err.ee/index.php?0598355 Nüüd on see lõplikult selge. Selle üle on mul ainult hea meel.

budu
15.09.09, 00:24
Kas ma võin shampad ja viinad külma panna või veel keegi julgeb kahelda selles,et minu lemmikmeeskonna sõitja maailmameistriks tuleb???Pidu saab siis korralik olema ja loodan selleks ajaks eestis tagasi olla.

Mask
15.09.09, 00:40
http://sport.err.ee/index.php?0598355 Nüüd on see lõplikult selge. Selle üle on mul ainult hea meel.

See on küll tore uudis.

Tofoa
15.09.09, 01:10
Kas ma võin shampad ja viinad külma panna või veel keegi julgeb kahelda selles,et minu lemmikmeeskonna sõitja maailmameistriks tuleb???Pidu saab siis korralik olema ja loodan selleks ajaks eestis tagasi olla.

Elagu maailma pikaajalisem BROWN GP FÄNN !!!11! eleven

budu
15.09.09, 01:33
Elagu maailma pikaajalisem BROWN GP FÄNN !!!11! eleven

Kui sa selle teema ajalugu loed siis saad aru ,et siis kui Villeneuvi manager kelle nimi kohe meelde ei tule, ostsid ära Ken Tyrellilt ära sama nimelise meeskonna,aasta siis oli 1998. Meeskond nimeks Britsh American Racing ja kasutati esimesel hooajal Supertechi mootoreid mida kasutas ka Williams.Aga eks kehvad olid nii mootorid kui ka alguses masin ise.Võin öelda ,et hooajal 99 olin ma veel Jordan Mugen-Honda poolt kus sõitsid minu ühed lemmikud läbi aegade ehk siis Damon Hill ja sakslane Hainz-Harald Frentzen,viimane veel võitles maailmameistri tiitli eest aga pidi ikkagi leppima kolmanda kohaga.Peale seda hooaega Hill lõpetas ja algas ka Jordani meeskonna allakäik.Aastast 2000 põhimõtteliselt olen ma B.A.R meeskonna poolt kelle suuromanikuks sai Honda ja hiljem ka vahetus ka nimi.vahet ei ole olnud mulle kes seal parajasti sõitnud on,kas prantslane Oliver Panis,Ricardo Zonta või Mika Salo.Kui alguses ei olnud tulemused need mida oodati siis aastal 2003 toodi meeskonda Jenson Button kes ka tegusi tegema hakkas.2004 hooajaks toodi Buttoni kõrvale Takuma Sato ja pean teda väga heaks sõitjaks ja loodan ,et mees veel leiab võimaluse naasta vormel 1.aasta 2004 oli üldse meeskonnale väga edukas kus Button küll võite ei saanud aga poodiumile sai mees suht tihti aga meeskond oli kõige lähemal võidule minu arust USA Gp kus Sato meeskonna taktikalise veatõttu vaid võidust ilma jäi.2005 võttis Honda lõplikult BAR-i üle ja loodi Honda meeskond aga tulemused läksid aina kehvemaks,kuigi jah imekombel ja isegi üllatavalt sai Button oma esimese võidu kätte.Ning see mis juhtus eelmisel hooaja lõpus peale Honda loobumis teadet,et kas meeskond jätkab või mitte, peaks kõigil selgelt veel meeles olema.Õnneks meeskond jätkas ja tulemused on rohkem kui ootuspärased.Mina olen omasi ka kehval ajal toedanud ja ei ole plaanis neid jätta kuigi paljud viimase aja uudised mis puudutavad meeskonna tuleviku mulle just naeru näole ei too.

Tofoa sa ei pea alati midagi vastu plõksima.Saan sinu kibestumisest aru kuna Ferraridel ei lähe hästi

urmar
15.09.09, 04:00
Dudulojusele võib siis õnne soovida. Pikad kannatuseaastad tõid lõpuks magusa võidu! :)

Mask
15.09.09, 14:24
Sauberile tehti üks null (http://sport.err.ee/index.php?0598373)

Aga mul on ka Brawnide üle siiralt hea meel, kuigi Barrichello ega ka Button ei kuulu just mu lemmikute hulka. Loodetavasti saab tiitli endale vanameister ja paneb lõpuks tunked varna ja teeb noortele ruumi (näiteks Bruno Sennale).

Kaldun arvama ,et järgmine hooaeg Brawnidel enam nii kerge olema ei saa, kuna reeglid väga ei muutu ja teised suured eesotsas McLareni ja Ferrariga tulevad järgi.

Räikkönen mainis juba 3 etappi tagasi ,et selle aasta autot enam ei arendata ja keskendutakse juba uuele hooajale aga samas jätkatakse poodumil, seega 5+ töö viimastel etappidel. Ka tiim ise pole enam lollusi teinud nagu hooaja algul.

budu
15.09.09, 15:23
Sauberile tehti üks null (http://sport.err.ee/index.php?0598373)

Aga mul on ka Brawnide üle siiralt hea meel, kuigi Barrichello ega ka Button ei kuulu just mu lemmikute hulka. Loodetavasti saab tiitli endale vanameister ja paneb lõpuks tunked varna ja teeb noortele ruumi (näiteks Bruno Sennale).

Kaldun arvama ,et järgmine hooaeg Brawnidel enam nii kerge olema ei saa, kuna reeglid väga ei muutu ja teised suured eesotsas McLareni ja Ferrariga tulevad järgi.

Räikkönen mainis juba 3 etappi tagasi ,et selle aasta autot enam ei arendata ja keskendutakse juba uuele hooajale aga samas jätkatakse poodumil, seega 5+ töö viimastel etappidel. Ka tiim ise pole enam lollusi teinud nagu hooaja algul.

aga kui lugeda seda uudist siis saan mina sellest nii aru ,et kui sauber kuskilt leiab omale mootoritarnija siis nad saavad jätkata vormel ühes,aga siis ju uuel hooajal 14 meeskonda kuigi ise nad panid piiriks 13 meeskonda,ise loodan Sauberi jätkamist.

Mask
15.09.09, 15:26
Ei, nad saavad koha, kui keegi loobub neist 13nest.

budu
15.09.09, 15:56
Ei, nad saavad koha, kui keegi loobub neist 13nest.

krt ma saan küll nii aru,et neil vaja vaid uus peasponsor ja mootorotarnija leida ja siis saavad jätkata vormel ühes.no see eesti meedias avaldatud uudis on kuidagi keeruliseks aetud.ehk keegi kes jagab inglise keelt paremini viitsib välismeediast selle kohta infi lugeda ja siia postitada

Mask
15.09.09, 16:05
Sul võib isegi õigus olla. (http://f1.gpupdate.net/en/news/2009/09/15/fia-calls-for-14-teams-in-2010/) Ma olin vaid seda ETV uudist lugenud.

budu
15.09.09, 16:18
Sul võib isegi õigus olla. (http://f1.gpupdate.net/en/news/2009/09/15/fia-calls-for-14-teams-in-2010/) Ma olin vaid seda ETV uudist lugenud.

aga kuskilt sama teemaga kõrva jäänud see asi,et meeskondade piirang pidi olema seotud just uute radadega kus pidavat boksi kohti olema vaid 13 meeskonna jagu.aga eks ehitavada ühe boksi juurde.muidu väga tervitatav kui stardis oleks 28 masinat,kuigi alguses kahtlen kas uued meeskonnad nii konkurentsi võimelised olema saavad,loodetavasti keegi ei hakka kunagist meeskonda Forti Fordi järgi tegema,kelle sõitjad ise ka ei jõudnud lugeda paljuga nad alati liidrilt suhkamisse said

Peeter I
15.09.09, 16:49
See just ongi kõige suurem küsimus. Kui konkurentsi võimelised need uued tiimid on?

budu
15.09.09, 18:13
Qadbak Sauber on siis BMW Sauber uus nimi ja omanik.http://f1.gpupdate.net/en/news/2009/09/15/qadbak-sauber-expecting-to-stay-in-f1/

SleepWalking
16.09.09, 15:48
flavio tuli kapist välja

budu
16.09.09, 16:03
flavio tuli kapist välja

millega siis nüüd hakkama sai?ütles,et Alonso on hoopis portugalist?

vincent
16.09.09, 16:06
budukale tutvumiseks. Good riddance, ütleks selle kohta.

http://www.guardian.co.uk/sport/2009/sep/16/flavio-briatore-pat-symonds-renault-quit-crash-singapore

Ja kui veel kedagi huvitab, siis selline dokument ka, kus täpsemalt kirjas, mis ja kuidas oli:

http://axisofoversteer.com/blog/documents/Fit%20Of%20PK.pdf

Mask
16.09.09, 16:09
millega siis nüüd hakkama sai?ütles,et Alonso on hoopis portugalist?

http://f1.gpupdate.net/en/news/2009/09/16/briatore-and-symonds-leave-renault-f1/

SleepWalking
16.09.09, 16:13
budukale tutvumiseks. Good riddance, ütleks selle kohta.
http://www.guardian.co.uk/sport/2009/sep/16/flavio-briatore-pat-symonds-renault-quit-crash-singapore

paneb küsima, et kas briatore on alati briatore olnud ning kas 90ndate keskpaigas tuleks ka üht-teist suuremat ümber jagada?

vincent
16.09.09, 16:18
Teatud seigad muidugi näitavad, et inimesena on ta ilmselt eluaeg paras molkus olnud. Aga vaevalt keegi vanu asju enam surkima hakkab.

Mask
16.09.09, 16:23
Saabki oma jalka klubile keskenduda.

Epic
16.09.09, 16:26
Uskumatu, et selline asi isegi võimalik saab olla.

SleepWalking
16.09.09, 16:38
Eks see ole üks küsimus jah, et mis sundis nii ekstreemsele teele minema. Aga läbiviimise amatöörlikkus on ikka naeruväärne, tagantjärele tark olles. Oleks pidanud valima kogenuma piloodi selleks etenduseks, ilmselt. No ja oleks ehk võinud ju jätta ära selle ringinumbri küsimise, gaasi valel ajal vajutamise, flavio jõulise show peale avariid jms. Aga minevikust eraldumine võimaldab ilmselt Renault'l sarjas jätkata, pärast kenakese trahvi maksmist, ma kujutan ette.

Peeter I
16.09.09, 17:56
Lõpuks olid nad lihtsalt nii nurka aetud, et pidid selle lihtsalt üles tunnistama.

budu
17.09.09, 12:11
http://sport.delfi.ee/news/auto/f1/f1-uldliider-nouab-90-miljoni-suurust-palgatousu.d?id=25707479

eston maravilha
17.09.09, 17:00
100 milkune trahv siis paluks.

seda päeva olen ma oodanud, millal briatorele saabast antakse. kuradi õline ahv raisk.

F.Totti
17.09.09, 19:04

seda päeva olen ma oodanud, millal briatorele saabast antakse. kuradi õline ahv raisk.

Eks Briatore on paras silmakirjateener küll! Läbiaegade on ta eelistanud mingeid kindlaid sõitjaid ja teised on sellevõrra tahaplaanile jäänud, kuid need kelle karjäärile ta tuult tagant on tõuganud, need on ka kuskile jõudnud:P
Oli temagi ju Schumi ajal Benettoni tiimi eesotsas-analoog alonsole...eelistab alati oma lemmikut....kuid siiski on ta juba F1-e maskotiks saanud, et kahju siiski, et selline legendaarne kuju lahkus...

budu
17.09.09, 20:48

Inglastel mingi värk,et kui oled mingil spordialal jamaga hakkama saanud siis ei tohi ka jalgpalliga seotud olla.Mees sunnitakse järelikult loobuma QPR-st.või olen ise midagi valesti aru saand?

salajane33
17.09.09, 21:57
Inglastel mingi värk,et kui oled mingil spordialal jamaga hakkama saanud siis ei tohi ka jalgpalliga seotud olla.Mees sunnitakse järelikult loobuma QPR-st.või olen ise midagi valesti aru saand?

Jah kuskil uudises oli see ka kirjas.

salajane33
20.09.09, 13:38
Hakkab natuke juba selguma 2010 aasta sõitjate nimekiri. http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=346920

Peeter I
20.09.09, 15:57
Hakkab natuke juba selguma 2010 aasta sõitjate nimekiri. http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=346920

Kimi ja tagasi McLarenisse? See oleks küll päris huvitav asjade käik.

Mask
20.09.09, 16:01
Seda juttu räägiti juba umbes kuu aega tagasi. Ennem ei usu, kui asi ametlik on. Alles nädal tagasi kinnitas soomlane ,et tal on järgmiseks hooajaks leping Ferrariga ja ta kavatseb lepingu lõpuni Ferraris sõita.

Peeter I
21.09.09, 16:30
Noo nii. Renault meeskonnale 2 aastane võistluskeeld.

vincent
21.09.09, 16:51
Noo nii. Renault meeskonnale 2 aastane võistluskeeld.

Jahah. Juhul, kui uskuda kodumaiseid debiilikutest "spordiajakirjanikke". Reaalsuses on tegu kaheaastase tingimisi keeluga. Aga noh, nüansid, eksole, peaasi, et saaks uudise hästihästi ruttu ikka üles.

Peeter I
21.09.09, 16:57
Jahah. Juhul, kui uskuda kodumaiseid debiilikutest "spordiajakirjanikke". Reaalsuses on tegu kaheaastase tingimisi keeluga. Aga noh, nüansid, eksole, peaasi, et saaks uudise hästihästi ruttu ikka üles.

Ja mina loll jään kõike kohe uskuma.

Epic
21.09.09, 19:27
Kurat, mõtlen ja mõtlen, ning kuskilt mul kumab see, et Renault'l oli juba mingi tingimisi karistus peal ju. Või ei olnud? See Alonso rehvijama.

Peeter I
21.09.09, 20:35
Aasia ringrajad vallutavad vormel ühte. Nüüd juba Lõuna-Koreas kah järgmine aasta etapp. Eks rahad mängivad siin oma osa.

Aílton
21.09.09, 23:30
Põhja-Korea lubas ilutulestiku sel puhul teha.

Ja karistuse kohta ütlen et Briatore tegi ennast jumala täis kokkuvõttes ja karistus talle näitab kes selle kõige taga oli.

SleepWalking
21.09.09, 23:49
Mulle jällegi näivad karistused naeruväärsed. Eriti see, mille sai tiim. No vabandage.

vincent
22.09.09, 00:17
Samas ilmselge, et kui BMW ja Honda on juba niikuinii läinud, siis veel ühele tootjale nad lihtsalt ei saanud enam jalaga anda. Paras huumor ikkagi, pakun, et nii kolme-nelja aasta eest oleks tuimalt kõigile osalistele mingi eluaegne keeld lajatatud.

aga tahaks muidugi näha, mida see nüüd QPR-i jaoks tähendab, kas antakse sealt pukist ka suusad. Eriti kui kaasneb võimalus, et päkapikk pakib ka oma rahakoti klõpsti kokku ja jeehat tõmbab. Kuigi eks sama vabalt võib FA ka leida, et härra on piisavalt 'fit and proper' ikkagi, sest no kui juba Thaksin kõlbas.

freestyle01
22.09.09, 16:12
siiski-siiski, välja ta löödigi (http://sport.err.ee/index.php?0598715)

Mask
22.09.09, 16:14
QPR-il ju omanike seas ka teisi paksu rahakotiga härrasid.

vincent
22.09.09, 16:30
Ametlikult siiski veel ei ole mitte kuhugi löödud. See etvsport ei suuda ju isegi The Sunist (ainus allikas kusjuures, mis nii kindlalt juba väidab, mitte et see ime oleks nüüd muidugi) õigesti tõlkida, või siis lihtsalt jääb sõnade "set for", "look certain", "if" jne tähendus tabamatuks. Kuigi jah, tõenäosus on muidugi suur.

Peeter I
23.09.09, 17:57
Luca di Montezemolo ütles lõpuks välja, et Kimi koht pole Ferrari meeskonnas pole kindel. Eks see ole näha mis otsus lõpuks tehakse.

Mehhanisaator
27.09.09, 16:41
Aga nüüd ma ei peagi Libavõmmi filmi lõpinu vaatam, kuna tänu komentaatorile sain teada filmi lõpu teada:)

allars
28.09.09, 00:16
Luca di Montezemolo ütles lõpuks välja, et Kimi koht pole Ferrari meeskonnas pole kindel. Eks see ole näha mis otsus lõpuks tehakse.

Ilmselt on juba ammu tehtud. Kimi läheb McLarenisse, Alonso punastesse ja Kubica võtab üle Alonso koha Reanult's.

Tofoa
28.09.09, 00:24
Ilmselt on juba ammu tehtud.

Võta mürki, kui nii pole.

Tofoa
28.09.09, 20:17
Muideks, eilne Heidfeldi katkestamine oli tal esimene pärast 17. juuni USA GP-d 2007. aastal.

NOT
30.09.09, 18:29
Ferrari F1 meeskond teatab BBC andmetel täna või homme, et on sõlminud kaheaastase lepingu Fernando Alonsoga. Kontrahti kohaselt ulatub hispaanlase aastapalk 391 miljoni Eesti kroonini!

28aastane Alonso hakkab Ferrari meeskonnas sõitmas koos hetkel raskest vigastusest taastuva brasiillase Felipe Massaga. Testpiloodi roll jääb praegu viimast asendava itaallase Giancarlo Fisichella kanda.

2007. aastal Ferrarile MM-tiitli toonud soomlane Kimi Räikkönen siirdub aga spekulatsioonide kohaselt tagasi McLareni meeskonda, kust ta Ferrarisse tuli. Räikköneni leping Ferrariga kestab küll järgmise hooaja lõpuni, kuid läbirääkimised selle enneaegse lõpetamise üle juba käivad.

Jääme ootama mis sellest saab ka siis lõpuks.

allars
30.09.09, 20:52
Alonso ametlikult Ferraris
http://sport.postimees.ee/?id=169965
http://www.formula1.com/news/headlines/2009/9/10015.html

Epic
30.09.09, 21:01
Suht nõmedalt peksti Kimi minema. McLaren saab hea dream team nüüd olema, kui Kimi sinna naaseb. Samas Button-Räikkönen Brawnis poleks ka väga palju halvem.

salajane33
30.09.09, 21:16
Kuuldvasti vahetavad Barichello ja Rosberg kohad.

Mask
30.09.09, 21:43
Noh jah... Mina, kui kunagine Schumi fänn eriti selle üle ei rõõmusta. Pöialt jään ikkagi Massale hoidma, aga vähemalt on Alonso kõvasti parem auto arendaja, kui Räikkönen.

RantZ
30.09.09, 22:11
Noh jah... Mina, kui kunagine Schumi fänn eriti selle üle ei rõõmusta. Pöialt jään ikkagi Massale hoidma, aga vähemalt on Alonso kõvasti parem auto arendaja, kui Räikkönen.

Endal täpselt sama arvamine. Alonso on kõige ebasümpaatsem mees seal minujaoks.

Mask
03.10.09, 14:48
Vot sellist kvalifikatsiooni pole ammu nähtud. Kolm korda punane lipp, 4 härrat sõitsid oma autod sodiks, plus veel Webberi hommikune auto lõhkumine. Õnneks keegi raskelt viga ei saanud, kuigi Timo Glock olevat jalga haavanud ja homme arvatavasti sõita ei saa. Eks japside rada on väga nõudlik ja ei andesta ühtegi viga. Tänu vihmale, mis eilseid vabatreeninguid segasid, ei saanud nooremad ja rohelisemad seal ka eriti sõita ja rajaga harjuda.
Segaseks jäi miks arvestati Brawnide aegu Q2's, kui nad sõitsid oma kiired ringid kollaste lippude väljasoleku ajal.

Igaljuhul kvalifikatsiooni võitis Sebastiann Vettel Jarno Trulli ja Lewis Hamiltoni ees. Force India tundub ka taas heas hoos olema, vähemalt Sutili juhitav auto. Bawnid on ka taas punktinõudlejad, kuigi esikoha eest nad ei pruugi sellel etapil võidelda (kui just väga raskete autodega rajal ei oldud). Ferrarid on seal, kus nad hooaja teisel poolel on olnud. Positiivne oli Toro Rossode kiirus, kuid kahjuks noored Buemi ja Alguersuari ei saanud kiire sõidu ja samal ajal auto rajal hoidmisega eriti hakkama.

Tulemused, Jaapani GP ajasõit:

1. Sebastian Vettel Red Bull
2. Jarno Trulli Toyota
3. Lewis Hamilton McLaren
4. Adrian Sutil Force I
5. Rubens Barrichello Brawn
6. Nick Heidfeld BMW
7. Jenson Button Brawn
8. Kimi Räikkönen Ferrari
9. Heikki Kovalainen McLaren
10. Sebastien Buemi T. Rosso
11. Nico Rosberg Williams
12. Fernando Alonso Renault
13. Robert Kubica BMW
14. Timo Glock Toyota
15. Jaime Alguersuari T. Rosso
16. G. Fisichella Ferrari
17. Kazuki Nakajima Williams
18. Romain Grosjean Renault
19. Vitantonio Liuzzi Force I.
20. Mark Webber Red Bull

Aílton
03.10.09, 14:53
Segaseks jäi miks arvestati Brawnide agu Q2's, kui nad sõitsid oma kiired ringid kollaste lippude väljasoleku ajal.

Äkki nad olid enne kollaste lippude tulekut, selle tsoonist juba läbi sõitnud?

Mask
03.10.09, 14:57
Äkki nad olid enne kollaste lippude tulekut, selle tsoonist juba läbi sõitnud?

Minuarust ei olnud. Viimases sektoris oli kollane lipp ja veel näitas ka kuidas Barrichello Buemi tekitatud sodi vahelt pareeris. Võibolla nägin valesti, kuna natuke oli raskusi luukide lahti hoidmisega tänu pikaks läinud eilse päevale.

Edit: Barrichello, Button, Sutil, Alonso ja Buemi saidki juba karistada. (http://sport.err.ee/index.php?0599235)

Selline peaks siis järjestus välja nägema pärast mitmeid karistusi:

1. Vettel Red Bull-Renault
2. Trulli Toyota
3. Hamilton McLaren-Mercedes
4. Heidfeld BMW-Sauber
5. Raikkonen Ferrari
6. Rosberg Williams-Toyota
7. Kubica BMW-Sauber
8. Sutil Force India-Mercedes *
9. Barrichello Brawn-Mercedes *
10. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari
11. Button Brawn-Mercedes *
12. Fisichella Ferrari
13. Kovalainen McLaren-Mercedes **
14. Buemi Toro Rosso-Ferrari *
15. Nakajima Williams-Toyota
16. Grosjean Renault
17. Alonso Renault *
18. Liuzzi Force India-Mercedes **
19. Glock Toyota ***
20. Webber Red Bull-Renault ***

* Five-place grid penalty
** Five-place grid penalty for changing gearbox
*** Will use new chassis so will start from the pitlane

http://www.autosport.com/news/report.php/id/79191

Peeter I
03.10.09, 15:28
Eks ta üks paras crashfestival oli.

budu
03.10.09, 15:28
Aga just saksa kanalil näitas seda kohta kui Barrichello sealt sodi seest läbi sõitis siis lipumees vehkis rohelist lippu.ma ei saa aru miks karistus?

Mask
03.10.09, 16:11
Eks õhtu vaatab üle selle olukorra aga kaalud:

1. Sebastian Vettel, Red Bull, 658.5kg
2. Jarno Trulli, Toyota, 655.5
3. Lewis Hamilton, McLaren, 656
4. Nick Heidfeld, BMW Sauber, 660
5. Kimi Raikkonen, Ferrari, 661
6. Heikki Kovalainen, McLaren, 675
7. Nico Rosberg, Williams, 684.5
8. Robert Kubica, BMW Sauber, 686
9. Adrian Sutil, Force India, 650
10. Rubens Barrichello, Brawn GP, 660.5
11. Jaime Alguersuari, Toro Rosso, 682.5
12. Jenson Button, Brawn GP, 658.5
13. Giancarlo Fisichella, Ferrari, 661.5
14. Sebastien Buemi, Toro Rosso, 665.4
15. Kazuki Nakajima, Williams, 695.7
16. Romain Grosjean, Renault, 691.8
17. Fernando Alonso, Renault, 689.5
18. Vitantonio Liuzzi, Force India, 682.5
19. Timo Glock, Toyota, n/a
20. Mark Webber, Red Bull, n/a

lenc
03.10.09, 16:19
Aga just saksa kanalil näitas seda kohta kui Barrichello sealt sodi seest läbi sõitis siis lipumees vehkis rohelist lippu.ma ei saa aru miks karistus?

Kui selle lipumehe positsioon oli kohe pärast sodi asukohta, siis on kõik õige. Otseülekandes oli näha kuidas selle sirge alguses lehvitati kollaseid lippe ja oli ka suur vilkuv elektrooniline "lipp".

lenc
03.10.09, 16:55

Antud juhul ei saa ma üldse aru millest sa räägid? Vaatame Barrichello sõidu paari pilti teleülekandest:

http://www.nuclear.pri.ee/image/barri.jpg

ja

http://www.nuclear.pri.ee/image/barri2.jpg

Kollaseid lippe ju sitaks.

Mask
04.10.09, 13:08
Suht igav sõit ja Barrichello karistus jäi ikka täiega arusaamatus. Karistuseks vaid kohavõrra tagantpoolt start. Kruus küll seletas aga ma ei saanud mitte midagi aru...

budu
07.10.09, 23:12
Juba teist sõitu jutti ei ole näinud ja kas tõesti läheb juba kolmas hooaeg jutti nii pingeliseks kuigi ma seda nüüd küll ei oota.tuleb tunnistada,et meie omad kuidagi kehvakesed samas pullidel on kadunud kiirus jälle leitud

Mask
07.10.09, 23:16
Täna teatati ,et Kubica sõidab järgmine hooaeg Renault' meeskonnaga. Kimi Räikköneni on aga seostatud Red Bulliga järgmine hooaeg.

Epic
08.10.09, 20:40
Kimi Räikköneni on aga seostatud Red Bulliga järgmine hooaeg.

Mänedžer siiski lükkab jutud ümber, kuna Red Bullil on mõlemad kohad täidetud järgmise hooaja lõpuni.

allars
09.10.09, 00:11
Mänedžer siiski lükkab jutud ümber, kuna Red Bullil on mõlemad kohad täidetud järgmise hooaja lõpuni.

Eks kui vaja, saaks Webberi sealt minema ka. Iseasi mis ja kui kallistel tingimustel.

Bayern1989
11.10.09, 17:47
Venelast Petrovi võib järgmisel aastal F1 sarjas näha. Oma 15 millioni euroga mis ta tiimi tooks on tast huvitatud mitmed praegused sarjas sõitvad tiimid ja üks uustulnuk.

Mask
12.10.09, 17:22
Felipe Massa testis siis täna 2007. aasta autot. Viimaste kuulduste kohaselt ta siiski see hooaeg ei naase.

http://images.gpupdate.net/newsnew/139828.jpg

Massa enjoys F1 comeback at Fiorano (http://f1.gpupdate.net/en/news/2009/10/12/massa-enjoys-f1-comeback-at-fiorano/)
Massa enjoys return to F1 on Monday morning (http://f1.gpupdate.net/en/news/2009/10/12/massa-enjoys-return-to-f1-on-monday-morning/)

Eks ole näha järgmine hooaeg kas see õnnetus teda ka veel kiiremaks muutis ,nagu Kubicat. :)

olll
15.10.09, 03:02
ning vana hea Lotus tuleb tagasi !
legendaarne must John Player Special jääb vist küll nägemata ...

allars
16.10.09, 00:31
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6c/Mansell_Lotus_95T_Dallas_1984_F1.jpg/800px-Mansell_Lotus_95T_Dallas_1984_F1.jpg

präänik
16.10.09, 23:44
Küsimus, et kas ülehomset sõitu kusagilt netist ei ole näha?

Peeter I
17.10.09, 23:49
Kvalifikatsioon oli taas sündmusterohke. Barichello väljus sellest võitjana. Ei tea kuidas homme see ilm on. Button 14. ja Vettel 16.

marcello
18.10.09, 12:28
Kvalifikatsioon oli taas sündmusterohke. Barichello väljus sellest võitjana. Ei tea kuidas homme see ilm on. Button 12. ja Vettel 16.

Button stardib 14 positsioonilt!

After Saturday's heavy rain, conditions have improved in Sao Paulo, though there is still a strong likelihood that showers will at some stage affect this afternoon's event, which could see both Brawn and Jenson Button crowned champions. Temperatures are expected to reach 25 degrees Celsius.

cannuman
18.10.09, 15:28
mis ilmaprognoos lubab sõidu ajaks?

salajane33
18.10.09, 20:10
Lõpuks ka üks põnev start :D

Peeter I
18.10.09, 20:11

See on Brasiilia GP oma täies hiilguses.

Pepe_Šmõud
18.10.09, 20:13

Duubeldan :D koguaeg kirunud, et krt startides ei juhtu enam midagi.. aga nüüd juba sõitjad panevad üksteist põlema :D

salajane33
18.10.09, 21:30
Tubli töö Button ja Brawn siit tuleb tiitel!

Peeter I
18.10.09, 21:38
Võib siis Buttonile õnne soovida!

allars
18.10.09, 21:42
Võib jah, aga ise oleks lootnud, et tiitel jagatakse välja viimasel etapil ja teisele piloodile. Kahju...

Mehhanisaator
18.10.09, 21:42
Palju õnne uuele Maailmameistrile!

E: Ja Webberile ka!

Mask
19.10.09, 14:41
Lõppkokkuvõtes on mul siiralt hea meel, et Nupp meistriks tuli. Kindlasti oli ta seda väärt.
Kahju, et Räikköneniga nii läks. Algul "löödi nina lömmi" ja siis veel pandi põlema ka :D Põhimõtteliselt kaotas esikolmikukoha tänu Webberile ja Kovalainenile. Abu Dhabis Ferrarile kolmandat kohta meeskondade arvestuses päästa läheb nüüd ikka väga raskeks, kui tuletada meelde Ferrari kiirust Singapuri GP'l, mis samuti toimus tänavarajal ja õhtul.

SleepWalking
19.10.09, 15:17
Mul on jälle jubedalt kahju (järgnev on siis minu 2 senti, eksole), et hea hooaeg raisku läks. Nagu targemad ütlesid, et õige oleks minna tiitlit vastu võtma nokatsiga, mille peal rehvisponsori asemel kirjaks "double diffuser". Mitte, et tingimused ja reeglid poleks kõigile võrdsed olnud. Olid küll. Ja Brawn võitis. Aga ikkagi - kui maailmameister viimasel etapil helistab meeskonnale, et tal oleks vaja saada Toyotaga sõitvast kollanokast mööda pääseda ... siis on midagi ikkagi pahasti kogu selle värgiga.

Mu meelest pole kumbki Brawni sõitjatest piisavalt hea, et meistriks tulla. Seetõttu oleksingi näinud täna öösel hirmuunenägu (õnneks olid eile valimised ja unenäole anti sealt toidet) sellest, kuidas järgmisel hooajal leitakse mingi uus reegliauk ja Nööp on kahekordne meister. Siis veel kusagilt üks-kaks tiitlit ja meil on legend, kes tegelikult pole ei kiire ega riskialdis ega midagi. Arvestades, et reeglid muutuvad tulevaks aastaks päris palju (tankimiskeelud ja värgid), ei julgeks midagi välistada.

Elagu meister aga minupärast võiks juba edasi liikuda järgmise hooaja juurde.

mcnamara
19.10.09, 16:52
Inglane võitis taas, räägite? Kui nii jätkub, peaks vist tõesti hakkama jälle vormelivõidusõitu jälgima.

Martin
19.10.09, 18:21
. Aga ikkagi - kui maailmameister viimasel etapil helistab meeskonnale, et tal oleks vaja saada Toyotaga sõitvast kollanokast mööda pääseda ... siis on midagi ikkagi pahasti kogu selle värgiga.

Vau, seda pole küll kunagi varem tehtud. Rõve.

Mask
19.10.09, 18:27
Nupp lihtsalt kartis tõusvapäikesemaa poisse, sest nende vigurid on juba Sato ja Ide aegadest meeles ja Nakajima trikitas ka juba eile.
Jensoni vastu pole mul midagi ja tema algusaegadest Williamsi roolis sai isegi loodetud, et andekast sõitjast asja saaks. Vahepealne Honda aeg oli ikka väga nutune. Kahju natuke ,et Vetteli võimalused röövis tehnika sellel aastat aga järgmine hooaeg juba uue hooga.

lenc
19.10.09, 18:45
Aga ikkagi - kui maailmameister viimasel etapil helistab meeskonnale, et tal oleks vaja saada Toyotaga sõitvast kollanokast mööda pääseda ... siis on midagi ikkagi pahasti kogu selle värgiga.

Esiteks ei olnud tegu viimase etapiga. Ja teiseks, 2003. aastal sai Miki Schumacher viimasel etapil 8. koha, ka täiesti ebavääriline maailmameister või?

lenc
19.10.09, 18:49
Jensoni vastu pole mul midagi ja tema algusaegadest Williamsi roolis sai isegi loodetud, et andekast sõitjast asja saaks. Vahepealne Honda aeg oli ikka väga nutune.

Ojaa, see, et ta Hondaga 2004. aastal MM kokkuvõttes 3. koha sai pole üldse märkimist väärt ega midagi....

Mask
19.10.09, 18:56
Ojaa, see, et ta Hondaga 2004. aastal MM kokkuvõttes 3. koha sai pole üldse märkimist väärt ega midagi....

Pidasin silmas siis hooaegu 2007-08.

Aga sinumoodi tähenärja olles, kes on Miki Schumacher?

eika
19.10.09, 18:57
Ja teiseks, 2003. aastal sai Miki Schumacher viimasel etapil 8. koha, ka täiesti ebavääriline maailmameister või?
Jutt pole ainult ühest etapist, eksole. Peale seda, kui teised autod jõudsid Brawniga konkurentsi on Button vaid ühel korral poodiumile jõudnud.

6. 5. 7. 7. katk. 2. 5. 8. 5.

lenc
19.10.09, 19:11
Aga sinumoodi tähenärja olles, kes on Miki Schumacher?

A kes on Tiger Woods?

lenc
19.10.09, 19:15
Jutt pole ainult ühest etapist, eksole. Peale seda, kui teised autod jõudsid Brawniga konkurentsi on Button vaid ühel korral poodiumile jõudnud.

6. 5. 7. 7. katk. 2. 5. 8. 5.
Aga on keegi üldse regulaarselt poodiumile jõudnud sel hooajal kõigi etappide lõikes? Ei ole. Kõige suurem stabiilsus oligi Buttonil esimesed 7 etappi.

SleepWalking
19.10.09, 21:00
Esiteks ei olnud tegu viimase etapiga. Ja teiseks, 2003. aastal sai Miki Schumacher viimasel etapil 8. koha, ka täiesti ebavääriline maailmameister või?

viimane-shviimane. medalid jagati eile ära. ja pigem mõtlesin ma seda, et ta ei saanud möödasõiduga ilma kurtmata hakkama. meistrid minu väärtusskaalal peaksid olema sellisteks manöövriteks võimelised. button ei ole esimene selline tiitliomanik. piltlik kujund, ei muud.

lenc
19.10.09, 22:44
ja pigem mõtlesin ma seda, et ta ei saanud möödasõiduga ilma kurtmata hakkama. meistrid minu väärtusskaalal peaksid olema sellisteks manöövriteks võimelised.
Jälle tuleb võrdluseks Schumacher tuua. 1998. aasta Kanada GP järel mölises Hilliga, et too olevat blokeerinud teda möödasõidul (täpselt sama mida Button eile kurtis) ja Belgia GP-l sõitis möödasõidul Coulthardile tagant otsa, pärast mida läks eriline bitchfest lahti... Sinu arvates peaks siis ka Schumacher olema meistriks kõlbmatu sõitja?

Mask
19.10.09, 22:51
Jälle tuleb võrdluseks Schumacher tuua. 1998. aasta Kanada GP järel mölises Hilliga, et too olevat blokeerinud teda möödasõidul (täpselt sama mida Button eile kurtis) ja Belgia GP-l sõitis möödasõidul Coulthardile tagant otsa, pärast mida läks eriline bitchfest lahti... Sinu arvates peaks siis ka Schumacher olema meistriks kõlbmatu sõitja?

Miki Schumacher?

lenc
19.10.09, 23:07
Miki Schumacher?

Ikka tema, jah.

SleepWalking
19.10.09, 23:08
selle belgia võistluse autode telemeetriat uurides aeglustas coulthard sõidujoonel ja vihmas. ehk tegi sama, mida schumacher kunagi macaos veel f3 sarjas häkkisele, samas ilmselt teistsuguse agendaga. kuidas see kuidagigi võrreldav peaks olema, mina esimese hooga küll aru ei saa. ja ei, mulle ei meeldinud naljaka alalõuaga sakslane kunagi. aga ma ei väida, et ta on meistriks kõlbmatu.

diffuuser võitis selle hooaja, mitte sõitja talent. minu jaoks pole selline täisväärtuslik f1 hooaeg.

Mask
19.10.09, 23:20
Selles mõttes olen ma SWiga nõus ,et ajaks kui teised meeskonnad Brawnidele järgi jõudsid oli juba hilja ja Button oli ikka väga kena edumaa endale ette võitnud. Kui vaatame hooaja teist poolt (alates Saksamaa GP'st), siis esikuuiku pilootidest oli Button viimane punktidega ja temast oli isegi Webber edukam, kes jäi siin viimasel kaheksal sõidul punktideta lausa 5-korral.

Alates siis Saksamaa GP'st (hooaja teine pool) on kõige rohkem punkte kogunud:
1. Hamilton 40p (2 võitu)
2. Räikkönen 38p (1 võit)
3. Vettel 35p (1 võit)
4. Barrichello 32p (2 võitu)
5. Webber 26p (2 võitu)
6. Button 25p
----------------------
7. Rosberg 19p
8. Kovalainen 17p
9. Kubica 15p
10. Alonso 15p
11. Glock 11p
12. Trulli 10p
13. Heidfield 9p
14. Fisichella 8p
15. Massa 6p
16. Sutil 5p
17. Buemi 2p

Mina ei julge väita, et ta seda tiitlit ei väärinud.

SleepWalking
19.10.09, 23:41
pigem juhtus sarnane keiss viimati (aga võibolla peegelpildis, kuidas kellegi jaoks) 2005 selle rehviasjaga. varasemalt domineeriv ferrari paisati põrmu ning hooaja ainus võit saavutati sellel nelja autoga toimunud indy võistlusel. ja ferrari probleem sel hooajal? rehvileping toona täiesti konkurentsivõimetu bridgestone'iga. mis on samuti osa mootorispordist, tõsi. aga mingite veidrike väärtusskaalal ei paku sajaprotsendilist naudingut.

budu
20.10.09, 13:06
Mida te ulute,Buttonil kõige rohkem punkte,järelikult selle hooaja parim sõitja!!!Minul väga heameel selle üle ,et Button maailmameistriks tuli.kes siis teie arust oleks pidanud võitma??Räikkonen??
Aga see jaapanlane kes toyotas sõitis oli päris ajalik ja miks ei võiks ta järgmine hooaeg põhisõitja olla.No ja muidugi Fisichellat ei näidatud see sõit peaaegu üldse ja ikka idiootus minna paremad seisus olevast indiast fiati künasse.
järgmine hooaeg siis tuleb veel põnevam ja punased vajuvad veel rohkem sohu

rohelineKonn
20.10.09, 13:13
mina lisaks sellesse loetellu Nigel Manselli, kes oli kõige andetum vormel 1 maailmamaeister peale Damon Hilli. 1992 tuli tiitel tänu Williamsi aktiivvedrustusele, mida kellelgi teisel ei olnud. ja nii ta sõitis lihtsalt viuh Sennadest ja muust säärasest kaadrist mööda. reeglina võitis ringiga kõiki peale oma tiimikaaslase Patrese. nõme värk.

Mask
20.10.09, 13:53
Mida te ulute,Buttonil kõige rohkem punkte,järelikult selle hooaja parim sõitja!!!Minul väga heameel selle üle ,et Button maailmameistriks tuli.kes siis teie arust oleks pidanud võitma??Räikkonen??

Kui kõik oleks vaid nii must ja valge, onju? Põhimõtteliselt pean ise selle hooaja parimaks hoopiski Vettelit, kelle sõiduvahend tihtipeale alt vedas.

Räikkönenist rääkides, siis ka tema on hooaja teisel poolel väga kenasti sõitnud. Mees vist tundis, et kui Massa eemal on peab tema kõvastu pingutama ja punkte tooma. Kindlasti suhtun temasse hetkel palju positiivsemalt, kui hooaja algul.

Aga see jaapanlane kes toyotas sõitis oli päris ajalik ja miks ei võiks ta järgmine hooaeg põhisõitja olla.No ja muidugi Fisichellat ei näidatud see sõit peaaegu üldse ja ikka idiootus minna paremad seisus olevast indiast fiati künasse.
järgmine hooaeg siis tuleb veel põnevam ja punased vajuvad veel rohkem sohu

Fisichella on ise öelnud ,et tema unistus oli Ferrariga sõita ja pigem on ikka asi temas kinni ,kuna Räikkönen on stabiilselt punkte toonud. Järgmine hooaeg kindlasti Ferrari ja McLaren tõusevad. Räikkönen märkis juba poole hooajapealt ,et sellel hooajal enam eriti auto juures midagi ei uuendata ja keskendutakse järgmiseks hooajaks (umbes nagu Honda eelmine hooaeg).

Jaapanlase sõit oli ka mulle positiivne üllatus. Äkki siis järgmine hooaeg Toyota sõitjatepaar Räikkönen - Kobayashi?

Marduk
20.10.09, 14:04
Tegelikult oli Mansellil (või Williams-Hondal) ka varem sähvatusi. '86 oli vist vahe Prostiga punn või paar? Williamsil oli 80nendate lõpp 90nendate alguses hea masin. Mansell ja Williams sobisid kokku ja loogilisena võeti ka sõitjatiitel. Kas selle tiitli oleks võind Williamsiga võtta mõni teine tollane F1-staar? Võib-olla.

SW. Praegune punktisüsteem soosib tasakaalukate sõitjate legendiks saamist. Võidab see kellel on rohkem punkte, mitte kes rohkem võidab. Ei ole Prosti ja Senna vahelisi/aegseid intriige. Kahjuks.

Epic
20.10.09, 15:17
Räikkönenist rääkides, siis ka tema on hooaja teisel poolel väga kenasti sõitnud. Mees vist tundis, et kui Massa eemal on peab tema kõvastu pingutama ja punkte tooma. Kindlasti suhtun temasse hetkel palju positiivsemalt, kui hooaja algul.

Ütleks isegi üllatavalt hästi, kuna silma küll eriti ei hakanud, et mingi muutus oleks võrreldes esimese poolega toimunud.

Samas see teise poole ülevaade on väga huvitav. Poleks Brawnil seda difuusori edu esimesel poolel olnud, siis oleks tegu olnud viimase aja ühe tihedama andmisega üldse. Oleks-poleks. Aga eks ootame pikkisilmi järgmist hooaega.

SleepWalking
20.10.09, 15:39
Kimi meeldib mulle ka aga ma ei ole väga optimistlik tema suhtes. Vaadates ikka liiga tihti juhtunud allajäämisi Massale, langeb ta ilmselt mingisugusesse ürg-soomlaslikku ükskõiksusesse ja see pole väga abiks teel edule ehk mis peamine - ei anna meeskonnale piisavalt tagasisidet auto kohta. Loogiliselt võttes see siis ka kinga saamise põhjuseks on. Räikkonen sõitis ülinauditavalt Mäki aastatel aga Ferrari polnud tema forte, vaatamata tiitlile.

Kuna tal on järgmise aasta palk ilmselt juba kontole laekunud ja tiimis, kes samasuure panuse kontole on võimelised tegema, on kohtade arv loetud või siis kiire piloot ees (ainus erand ehk ongi Toyota, kes näib tahtvat ka raskel ajal raha põletada) - paneks oma tagasihoidliku raha sellele, et ta lõpetab.

marcello
21.10.09, 18:29
Kas Hamilton kuskil ei öelnud, et järgmine aasta sõidab tema kõrval veel üks maailmameister?
Aga muud juttu ka:

Raikkonen touted for Webber's Red Bull seat
Some fuss in the past 24 hours over a suggestion that Mark Webber's Formula One drive with Red Bull Racing may now be in doubt next year.

There's talk that Kimi Raikkonen could get Webber's seat because of McLaren's apparent reluctance to pay him what his management want for him to return there following his dumping by Ferrari at the end of this season to make way for Fernando Alonso.

Webber has a firm contract for next year, and we would expect it still far more likely that Raikkonen will be at McLaren than Red Bull.

Even if Raikkonen were to arrive at Red Bull, Webber could easily be slid across to sister team Toro Rosso.

And with Red Bull's engine for next year still unknown (while Toro Rosso will again have Ferrari power) that would not be the end of the world.

Indeed, it would be kind of full circle for Webber -- Toro Rosso being the modern incarnation of Minardi, where the Aussie began his F1 career in 2002.

Not ideal perhaps, but remember that Sebastian Vettel won a GP in a Toro Rosso little more than a year ago.

While we don't give a lot of credence to the Raikkonen-to-Red Bull story, here's how it has been reported at crash.net.

allars
21.10.09, 19:00
Kas Hamilton kuskil ei öelnud, et järgmine aasta sõidab tema kõrval veel üks maailmameister?
Aga muud juttu ka:

Pigem väitis ta minu arust, et ei taha sellise kaliibriga meest endale kõrvale, sest muidu tekib sama olukord, mis hooajal 2007.

Mask
21.10.09, 20:31
Kellel nüüd munad puudu on?

Peeter I
23.10.09, 15:52
FIA uueks presidendiks saigi minu arvates suht oodatult Jean Todt.

Mask
23.10.09, 16:02
Minul, kui vanal Ferrari pooldajal on selle üle väga hea meel.

lenc
23.10.09, 18:12
Minul, kui vanal Ferrari pooldajal on selle üle väga hea meel.

Praeguse maffia jätkamise üle minul küll hea meel ei ole.

Mask
23.10.09, 19:39
Praeguse maffia jätkamise üle minul küll hea meel ei ole.

Ei pea alati igas asjas tonti nägema.

vincent
23.10.09, 21:29
Selle tondi nägemiseks ei pea väga vaeva nägema, ta irvitab suht avalikult kõigile näkku.

Mask
23.10.09, 21:38
Ehk selgitad mulle rumalale?

vincent
23.10.09, 22:01
Todt = sisuliselt Mosley ja teised praegused soojal kohal istujad. Maxi ametlik toetus, FIA poolne Todti pushimine ja Vataneni tõrjumine mis tahes vahenditega on ilmselge märk selle kohta. Võim ja raha esiplaanil, keelan-käsen-poon-lasen stiilis juhtimine, läbipaistmatus, kõik läheb eeldatavasti edasi. Vaata kasvõi ainult viimaste aastate skandaalide käsitsemist, käitumist FIA-FOTA vaidlustes, kriitikatalumatust - kes FIA't avalikult kritiseeriva materjali avaldab, peab näiteks arvestama laimusüüdistuste ja võistluste akreditatsioonist keeldumisega. Jne jne. Kõik, mis seni oli halba, jääb ülimalt suure tõenäosusega ka Todti ajal püsima. Aga eks tema valimine oli just nendel samadel põhjustel ka etteaimatav.

lenc
23.10.09, 22:20
Ehk selgitad mulle rumalale?

Selle kohta on ilusti kirjutanud Toomas Vabamäe: http://www.ekspress.ee/ajaveeb/motoornerahutus/?p=423

pitpass.com (http://www.pitpass.com/fes_php/pitpass_feature_item.php) kirjutas, et hiljuti tähistas oma 100. aastapäeva Sloveenia auto-motoliit AMSZ. FIA presidendiks pürgiv Ari Vatanen soovis samuti üritusel osaleda, kuid talle öeldi ära. Põhjendus oli igati arukas: kuna käimas on Vataneni valimiskampaania, pole sobiv aastapäeva sel eesmärgil ära kasutada. Küll aga osales AMSZ juubelipidustustel Vataneni vastaskandidaat, FIA praeguse presidendi Max Mosley suursoosik Jean Todt. Härra Todt viibis nimelt kohal kui FIA e-turvalisuse kampaania president.
Viime nüüd otsad kokku: WMSC jättis Renault’ sisuliselt karistuseta tingimusel, et too toetab Jean Todti valimiskampaaniat. Rahaliselt kindlasti, aga võib olla kohustati Renault’ d ka esinema avaldustega Todti toetuseks. Ja katsugu Renault FIA diktaadile mitte alluda! Mosleyl on varrukas vähemalt üks trump, millega prantsuse autofirma niigi vilets maine lõplikult põhja lasta. Mäletate ehk veel, et McLareni-Ferrari spiooniskandaali kiiluvees ujus avalikkuse ette teinegi samalaadne juhtum. Nimelt olid mõned McLareni auto detailijoonised kuidagi jõudnud Renault’ tiimi töötajate kätte. Tookord jättis FIA selle tähelepanuta, aga praegu on lihtne tagamaad mõista. Mosley pistis selle juhtumi lihtsalt “toimikusse”, et sellega sobival hetkel Renault’d šantažeerida. Nüüd on sobiv hetk käes ja alles paar kuud tagasi ägedalt FIAt ja Mosleyt kritiseerinud tiim muutus üleöö vaguraks lambukeseks. Renault ei saa isegi kõige loogilisemat sammu teha ja F1st lahkuda, sest sellele järgneksid (eeldatavalt skandaalsed) paljastused.
Sloveenia-teema jätkuks veel niipalju, et AMSZ president Danijel Starman figureerib Jean Todti “valitsuskabinetis” kui tulevane FIA asepresident.

Käsi peseb kätt, ühed mustad mõlemad

Ma olen veendunud, et toimikud on Mosleyl olemas ka kõigi ülejäänud F1-tiimide ja nende võtmeisikute kohta. Tahame me või ei taha, aga tipptasemel mootorisport on paksult valskust täis ning ainult murdosa petturitest võetakse vahele. Mitteametlikku, tõestamata komprat leidub aga piisavalt. Crashgate‘iga oli ju sama lugu. Nelson Piquet seenior informeeris FIAt sellest juba eelmise aasta lõpul, tegutsema asuti millegipärast alles kolmveerand aastat hiljem.
Seega seisab Maxi riiulil kindlasti ka Jean Todti toimik. Todt on oma pika mootorispordikarjääri jooksul omandanud paadunud sulleri kuulsuse ning endale hulganisti vaenlasi kogunud. Pole ju F1-tiimid asjata pea üksmeelselt Todti FIA presidendiks valimise vastu. Seejuures pole Todt kunagi süüdi jäänud, mis on seletatav tema mõjukate eestkostjate ja JOKK-printsiibi oskusliku pruukimisega.
Todt on lubanud valitukssaamise korral FIA demokraatlikuks organisatsiooniks muuta. Sellist jama on isegi raske kommenteerida. Enne hakkab päike solgipangest tõusma. Mosley võib alati koputada oma toimikutele ja tagasihoidlikult köhatades küsida: “Jean, mon ami, mida sa õieti Norberto Fontanale 1997. aastal Jerezis ütlesid?” Mille peale Todt peab suu kriipsuks kokku pigistama ja edasi teenima. (Norberto Fontana oli 1997. aastal Sauberi F1-tiimi sõitja, meeskond aga kasutas Ferrari mootoreid. Fontana enda väitel olevat Todt võistluse eel käskinud tal Jaques Villeneuve’i möödasõidul takistada, et sedaviisi Michael Schumacherit maailmameistriks aidata).
Nii võib öelda, et Max Mosley taktikepi all töötav FIA meenutab oma efektiivsuselt Sitsiilia maffiat. Kõik teavad, et selle haardest pääsu pole, ja maksavad vaikides “katust”. Kui keegi aga liiga häälekalt Maxi kritiseerib või lausa tema vastu tegutsema asub, korraldatakse talle “näidispoomine” nagu Briatorele. See peab “ellujäänuid” distsiplineerima ja neile meenutama, kelle käes on võim.

Peeter I
23.10.09, 23:21
Mingi väike lootus mul oli, et äkki Vatanen saab selle presidendi koha endale. Aga jah selline see maailm on.

marcello
23.10.09, 23:37
FIA uueks presidendiks saigi minu arvates suht oodatult Jean Todt.

Mingi väike lootus mul oli, et äkki Vatanen saab selle presidendi koha endale. Aga jah selline see maailm on.

Go figure...

vincent
24.10.09, 00:40
Ootus pole lootus.

Figured.

lenc
24.10.09, 00:41
Go figure...
Minu arvates täiesti loogiline, et kui kahest variandist üks on eeldatav, siis teise suhtes saab olla ainult väike lootus. Aga kuidas sinu ajukeses need asjad töötavad ma ei tea...

marcello
24.10.09, 21:44
Minu hallollus oli eile leos;)

http://www.mtv3.fi/urheilu/f1/uutiset.shtml/arkistot/f1/2009/10/981931

Mercedeksen moottoriurheilujohtaja Norbert Haug linjasi tärkeimmät piirteet ensi kauden McLaren-kuljettajalle.

Muun muassa Jenson Buttonin ja Kimi Räikkösen on eri medioissa huhuiltu siirtyvän ensi kaudeksi Lewis Hamiltonin tallikaveriksi.

- Kimi on vaihtoehto, mutta paljon muitakin vaihtoehtoja on, Haug kertoi Autosportille.

- Yksi asia on varmaa - kaverit, jotka juoksevat rahan perässä eivät ole meitä varten - olivat he sitten keitä tahansa.

Haug ei suostunut kommentoimaan sen kummemmin nimiä, mutta latasi pöytään muutaman kuskia koskevan kriteerin.

- En nimeä ketään, mutta haluamme jonkun, joka on menestysorientoitunut ja omistautuu asiaan täysillä, mutta emme ketään, joka tarjoaa itseään ilmoittaen, että "minä olen kova nimi, maksakaa minulle kunnolla ja voin ajaa teille", Haug jyrisi.

- Tallin täytyy olla vakuuttunut, että kuski on nälkäinen, motivoitunut, fokusoitunut eikä hänen ensimmäinen ajatuksensa ole saada vain kamalasti rahaa, hän jatkoi.
Viimase lause järgi ei sobiks ei Kimi ega Nööp sinna siis. Button võib ju rääkida, et ta tahab ajalugu teha, samas ajab ta Brawnilt raha välja ja kas ta pärast maailmameistriks tulekut enam nii näljane on. Pealegi oli ta pärast hooaja esimest poolt nii pilvedes, et arvas ennast maailma parimaks vormelisõitjaks "kautta aikojen"

Mask
30.10.09, 18:29
Barrichello olevat juba väga kindlalt järgmiseks hooajaks Williamsis ja sama kindlalt lahkub Rosberg sealt.

Ferrari võib aga vabatreeningute järgi otsustades juba lehva-lehva meeskondliku kolmandale kohale teha. Nagu arvata oli pole Ferraridel tänavaringrajal eirit kiirust.

Mask
03.11.09, 19:48
http://f.postimees.ee/f/2009/11/03/260631t41h39d2.jpg

Schumi lüpsis täna rahvuste karika finaalis Jenson Buttonit ja hiljem ka kolmekordset Euroopa turismiautoda meistrit Andy Priaulxi, kes omakorda lõi Sebastian Vettelit. Saksamaa võitis siis finaalis britte 2:1. Poolfinaalis oli aga Vettel see, kes sakslastele 2 vajalikku võittu tõi jänkide vastu, sest Schumi kaotas omas sõidus üllatuslikult Travis Pastranale. Sakslased võitsid kolmandat aastat järjest.

Homme toimub individuaalne võistlus, mida kannab üle ka Eurosport. Võistlused toimuvad Pekingis.

Ise vaatasin sõitu ja väga põnev oli!

Tofoa
03.11.09, 20:38
Bekingis

Kus ?

Mask
03.11.09, 20:47
Kus ?

Tore ,et meil ikka sellised eeskujulikud valvekoerad foorumis. Näe, tõesti eksisin. Ikka "Pekingis" mõtlesin.

SleepWalking
04.11.09, 10:50
nonii, nüüd siis toyota (ametlikku teadet oodata lähitunnil) läheb kõige kaduva teed ehk järele hondale ja bmw-le. ka bridgestone loobub järgmise hooaja järel.

ja show peab minema edasi tiimidega nagu campos, usf1 ja manor.

kas me sellist sarja tahtsimegi?

Mask
04.11.09, 13:36
No vähemalt saab Sauber oma koha tagasi. Kurb muidu küll.

budu
16.11.09, 15:30
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/formula_one/8362295.stm
kas nii me tahame??

eston maravilha
16.11.09, 15:36
haha. mis tiimi nüüd valid?

budu
16.11.09, 15:49
haha. mis tiimi nüüd valid?

no pigistan silma kinni ja jätkan vanaga.kuigi ausalt mulle see plaan üldse ei meeldi aga no andke andeks aga minust fiati fänni ei saa kunagi

Mask
16.11.09, 16:07
Kui ise ei suudeta enam korralikku tiimi üles ehitada, siis on muidugi lihtsam teisi edukaid ära osta. Nimeks saab ka arvatavasti Mercedes.

budu
16.11.09, 16:11
Kui ise ei suudeta enam korralikku tiimi üles ehitada, siis on muidugi lihtsam teisi edukaid ära osta. Nimeks saab ka arvatavasti Mercedes.

teades sind kui mitte suurimat Brawn GP fänni aga tundub ,et ka sulle see lüke ei meeldi ,et mersu lihtsat nii teeb

Mask
16.11.09, 16:13
Mul ei ole Brawn GP vastu midagi, küll aga Mercedese vastu.

allars
16.11.09, 16:20
Mis vahet seal on, Mercedes oli juba ka enne nende mootoritarnija ning nüüd lihtsalt omandab suurema osaluse. Mclaren Mercedes on hoopis teine asi.

budu
16.11.09, 16:35
Mis vahet seal on, Mercedes oli juba ka enne nende mootoritarnija ning nüüd lihtsalt omandab suurema osaluse. Mclaren Mercedes on hoopis teine asi.

ei ole ju,nüüd lihtsalt mersu vahetab ühe toonori teise vastu aga nagu arusaan kaob F1 kaubamärk Brawn üldse ära ja mingi 3-4 aasta pärast otsustab mersu loobuda üldse vormelist.selles mõttes müts maha Frank Williamsi ees kes on kõik ostu pakkumised tagasi lükanud.F1 võiks ikka jääda erameeskondade pärusmaaks,sest neid tehasemeeskondi mina ei usalda

allars
16.11.09, 16:39
ei ole ju,nüüd lihtsalt mersu vahetab ühe toonori teise vastu aga nagu arusaan kaob F1 kaubamärk Brawn üldse ära ja mingi 3-4 aasta pärast otsustab mersu loobuda üldse vormelist.selles mõttes müts maha Frank Williamsi ees kes on kõik ostu pakkumised tagasi lükanud.F1 võiks ikka jääda erameeskondade pärusmaaks,sest neid tehasemeeskondi mina ei usalda

Hmm, mismõttes pole? Mercedes oli sellel hooajal tarnija nii Mclarenile kui ka Brawnile. Ilmselt huvitub Mercedes koostööst Brawniga rohkem ning selle tagajärg on pigem see, et Mclaren jääb ilma Mercedese jõuallikast. Ja Brawn kaob ilmselt ära jah, sest Mercedes omandab tiimis suurema osaluse, mistõttu ilmselt muutub kogu tiim nime järgi ka Mercedese tehasetiimiks.

eston maravilha
16.11.09, 16:49
uudist lugesite? mersu tarnib veel vähemalt 2015. aastani mclarenile mootoreid, samal ajal ostab mclaren osa mersu osalusest mclarenis tagasi. mis on hea! ron dennis võiks nüüd richard bransonit sebida, et see brawnist üle jääva papi talle annaks.

allars
16.11.09, 16:52
uudist lugesite? mersu tarnib veel vähemalt 2015. aastani mclarenile mootoreid, samal ajal ostab mclaren osa mersu osalusest mclarenis tagasi. mis on hea! ron dennis võiks nüüd richard bransonit sebida, et see brawnist üle jääva papi talle annaks.

Täitsa reaalne, kuid eks lepingut on ühel või teisel põhjusel võimalik selle aja sees vabalt ka üles öelda.

Mask
16.11.09, 23:47
Vahe on see ,et väiksest meeldivast meeskonnast saab suur hiid. Arvatavasti hakkab Mercedes ka mõjutama keda meeskonda palgatakse. Kuulduste järgi tehakse Buttonile lehva-lehva ja asemele tuleb duo Rosberg-Heidfield.

http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2009/11/mercedes_f1_car_2010-470x286.jpg

budu
16.11.09, 23:51
Vahe on see ,et väiksest meeldivast meeskonnast saab suur hiid. Arvatavasti hakkab Mercedes ka mõjutama keda meeskonda palgatakse. Kuulduste järgi tehakse Buttonile lehva-lehva ja asemele tuleb duo Rosberg-Heidfield.

http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2009/11/mercedes_f1_car_2010-470x286.jpg

No kui nad Buttoni pikale lainele saadavad hakkan siis kas Force India või mõne uue meeskonna fänniks.keda järgmine hooaeg fännan selle avaldan 1 veebruar,nii et hiljem ei saa keegi mind süüdistada et fännan neid kes hetkel tipus

Mask
16.11.09, 23:53
No kui Force India samamoodi areneb nagu see hooaeg, siis aastal 2011 võtab äkki mersu juba nemad üle, sest ka FI kasutab mersu mootoreid :D

Aga tõsiselt rääkides, siis Buttonit seostatakse McLareniga. Mersu tehab teha vist briti ja saksa tiimid. Button küsivat liiga suut palka Brawni käest, mis on pärast tänast ülevõtmist küll halenaljakas.

budu
17.11.09, 00:04
No kui Force India samamoodi areneb nagu see hooaeg, siis aastal 2011 võtab äkki mersu juba nemad üle, sest ka FI kasutab mersu mootoreid :D

Aga tõsiselt rääkides, siis Buttonit seostatakse McLareniga. Mersu tehab teha vist briti ja saksa tiimid.

Mina ütlen ausalt ,et mulle ei meeldi see autotootjate poliitika,ostame väikse teami ära ja siis mingi aja pärast loobume üldse.nüüd mõni võib öelda ,et miks ma siis Honda poolt olin aga Honda oli mulle juba siis sümpaatne kui Mick Doohan 90ndatel tsiklite MM-i hondaga tegusi tegi ja kui nad otsustavad tagasi tulla siis jätkan mina nende toetamist.aga F1 võiks ikka erameeskondade pärusmaaks jääda,see mis hetkel toimub on paras tsirkus ja isegi loodan seda ,et ka renault asjad kokku paneks ja mõni erameeskond selle koha omale saaks.palju oli 90ndate kespaigas vormel 1 tehasemeeskondi?minu mäletamist mööda vaid ferrari aga nemad on ka sarjas algusest peale olnud ja kuulda pole olnud et nad kavatseks loobuda,pole kunagi muide ferrari poolt olnud aga nad on sellele sarjale truuks jäänud ja ei tõmble nagu enamus autotootjaid.eks omamoodi huvitav oleks teade kellest saab uus rehivtarnija kuna Pirelli ei ole huvitatud ja sama pidi käima ka michelini kohta.eks paistab mis selles vormelis saama hakkab

Mask
17.11.09, 00:14
Mul pole nende tehasetiimide vastu midagi aga aru ma ei saa, et miks siis McLaren Mersule järsku enam ei sobinud.

Edit: Paistab ,et Mercedes annab siiski Ross Brawnile vabad käes sõitjate valimisel. (http://www.reuters.com/article/sportsNews/idUSTRE5AF4O220091116) Eks näha, kas nii ka on.

budu
17.11.09, 00:21
Mul pole nende tehasetiimide vastu midagi aga aru ma ei saa, et miks siis McLaren Mersule järsku enam ei sobinud.

Kuskilt juba käis läbi ,et Mersu tahab võitva meeskonnaga koostööd teha aga no see ei ole ju vabandus

eika
17.11.09, 00:42
aga F1 võiks ikka erameeskondade pärusmaaks jääda,see mis hetkel toimub on paras tsirkus ja isegi loodan seda ,et ka renault asjad kokku paneks ja mõni erameeskond selle koha omale saaks.
Minu meelest lähevad asjad praegu autoralliga sama rada. FIA mõtles ralli puhul "Pohhui nendest tehasetiimidest, küll erameeskonnad tulevad ja hakkavad möllama." Ja vaata, mis WRC`st saanud on: neli sõitjat töristavad omavahel.

Üheksakümnendetel olid Vormel ühes küll enamuses eratiimid, kuid samal ajal oli ka väga palju mootoritootjaid, kes olid F1`ga seotud: Mercedes, Renault, Ferrari, Ford, Honda, Peugeot, Yamaha jne. Palju järgmiseks hooajaks mootorivalmistajaid/tarnijaid alles on? Ferrari, Mercedes, Cusworth ja Renault (ma loodan, et wiki andmed on ikka õiged). Kõik. 4 mootoritarnijat, kellest 1 on niisamuti mõlgutamas loobumismõtteid. NELI!

budu
17.11.09, 00:48
Minu meelest lähevad asjad praegu autoralliga sama rada. FIA mõtles ralli puhul "Pohhui nendest tehasetiimidest, küll erameeskonnad tulevad ja hakkavad möllama." Ja vaata, mis WRC`st saanud on: neli sõitjat töristavad omavahel.

Üheksakümnendetel olid Vormel ühes küll enamuses eratiimid, kuid samal ajal oli ka väga palju mootoritootjaid, kes olid F1`ga seotud: Mercedes, Renault, Ferrari, Ford, Honda, Peugeot, Yamaha jne. Palju järgmiseks hooajaks mootorivalmistajaid/tarnijaid alles on? Ferrari, Mercedes, Cusworth ja Renault (ma loodan, et wiki andmed on ikka õiged). Kõik. 4 mootoritarnijat, kellest 1 on niisamuti mõlgutamas loobumismõtteid. NELI!

No ütleme koge meie kõigi jutu lõpetuseks,et FIA on tõiselt vaeva näinud sellega ,et kaks kuningliku ala nagu autoralli ja vormel 1 täiega persse keerata.Nüüd kui Mosley käpiknukk eesotsas on pole vist mingit lootust asjade paranemiseks.
Mosley on sama nagu Tallinna linnapea keda teiste arvamused kunagi ei ole huvitanud.

Tofoa
17.11.09, 00:54
Nüüd kui Mosley käpiknukk eesotsas on pole vist mingit lootust asjade paranemiseks.

Oot, Todt on Mosley käpiknukk?

budu
17.11.09, 01:03
Oot, Todt on Mosley käpiknukk?

Tofoa,kas sa ise ei ole sellest nagu arusaanud?vähemalt ajakirjanduse põhjal olen mina selles vägagi kindel

Mask
17.11.09, 13:43
Ei tasuks ajast ette rutata. Eks näeb kuidas Todtiga läheb.

Kas mitte WRC's järgmine hooaeg ei võistelda S2000 autodega? Kui nii, siis peaks WRC olukord kindlasti paranema ja ka uud meeskonnad peaksid sinna tulema.

Edit: Seda ka veel ,et Timo Glock liitus Manor GP meeskonnaga. (http://sport.err.ee/index.php?06101478)

Mask
17.11.09, 14:07
Button arvatavasti liitub McLareniga. (http://www.guardian.co.uk/sport/2009/nov/16/jenson-button-joins-mclaren-contract) Huvitav, mis nüüd siis Kimist saab? Väga kahju, kui teda järgmine aasta sõitmas ei näe. Tegemist siiski väga kiire piloodiga.

allars
17.11.09, 15:41
Button arvatavasti liitub McLareniga. (http://www.guardian.co.uk/sport/2009/nov/16/jenson-button-joins-mclaren-contract) Huvitav, mis nüüd siis Kimist saab? Väga kahju, kui teda järgmine aasta sõitmas ei näe. Tegemist siiski väga kiire piloodiga.

Renault's veel koht vaba, kuid vaevalt, et ta sinna läheb. Esialgsete spekulatsioonide kohaselt oleks pidanud just Kubica kõrvale Renalut'sse saama Glock, kuid nüüd liitus mees hoopiski F1 debütandi Manor Gp-ga.

Mask
17.11.09, 15:46
Renault pole just see meeskond kus Räikkönen tahaks sõita. Franck Montagny on arvatavasti mees, kes teise sõitjakoha Renault's endale saab

allars
17.11.09, 15:57
Eks näis jah, teoreetiliselt poleks võimatu ka veel see, et Kimi Red Bulliga liituks ja Webber Toro Rossosse läheks, kuid selle tõenäosus on siiski ilmselt väga väike.

Edit: Sellised absurdsed teooriad siis veel- http://sport.postimees.ee/?id=189182

SleepWalking
18.11.09, 10:24
bai-bai kimi!
ja kippis!

Iceman
18.11.09, 11:01
Jama värk.. :(

Mask
19.11.09, 13:42
bai-bai kimi!
ja kippis!

Täna juba uued uudised. (http://sport.err.ee/index.php?06101576)

Ja Buttoni minek McLarenisse on ka nüüd ametlik.

SleepWalking
19.11.09, 14:03
Täna juba uued uudised. (http://sport.err.ee/index.php?06101576)

No Kimi kinnitab ise vaheaastat (loe: lõpetamist) F1.com-ile. Ja teisalt, miks peaks mõni tiim teda täna üldse tahtma? Kui ka sarja suurim raha ja punaseim auto ei pakkunud motivatsiooni, siis on lood ikka pahasti. Mul isiklikult pole küll nüüd järgmisel hooajal kellelegi pöialt hoida aga no hooaja alguseni on veel natuke aega ka ja olen pakkumistele avatud.

vincent
19.11.09, 15:23
No mul on siiamaani kahju, et need jänkid oma võistkonnale ikkagi Team America nimeks ei pannud, siis juba puht selle pärast tasunuks toetada.

Aga uue hooaja autodest hakkavad ka esimesed pildid netti imbuma:

http://www.hodge.co.nz/images/product/image-5.jpg

Epic
19.11.09, 15:26
Üpris kipa. See kokpiti klaas on mingite uute reeglite tagajärg?

Iceman
19.11.09, 15:50
Arvan, et vincent pani irooniana selle pildi siis.
Ise olen suht kindel, et mingit kokpiti klaasi küll ei tule järgmine aasta.

vincent
19.11.09, 16:16
Mis mõttes irooniana. Massa käskis, neegrid keevitasid.

Mask
20.11.09, 00:46
Ma isiklikult ei usu ,et Räikkönen naaseb F1-te, kui ta järgmine hooaeg ei sõida.

budu
20.11.09, 00:53
Krt ma ei tea kuidas suhtuda sellesse ,et Button McLarenisse siirdus.Kahtlen kas see oli nüüd see kõige õigem samm aga eks uus hooaeg seda näitab.
aga Mask-iga olen nõus ,et kui juba Vormel 1 ära minnakse siis naljalt tagasi teed enam ei ole.On ka erandeid aga ikka väga vähe

Mask
20.11.09, 01:19
Kui oleksin Buttoni fänn, siis ma ei vaataks Mäkuga liitumisse hästi. Olen suht kindel, et esimest viiulit ta seal ei hakka mängima.

Räikkönen kindlasti ei saa tagasi karuselli, kui jätkab suure papi nõudmist ja tipptiimi saamist (Ferrari, McLaren). Rahaliselt on muidugi vaheaasta talle kasulik, sest siis maskab Ferrari talle kopsaka summa.

salajane33
20.11.09, 14:14
Seostatakse Schummit Brawniga, aga pole veel kindel. Mõne nädala pärast peaks selguma täpne endise Brawni sõitjad.

Mask
23.11.09, 19:16
Täna siis avalikustati oodatult ,et Nico Rosbergist saab järgmine hooaeg Mercedes GP sõitja (http://sport.err.ee/index.php?06101774).

budu
27.11.09, 17:05
Peter Sauber ostis BMW-lt tagasi osaluse Sauber F1 meeskonnas.Väga kena lüke ja hea on näha,et Sauber jätkab F1 ja esisõitjaks võib saada soomlane Kobalainen.juba liikusid kõlakas ,et BMW ostab hoopis ise Sauberilt meeskonna aktsaid välja ja BMW jätkab iseseisva meeskonnana.Kui neid BMW kõlakaid kuulata siis tundub nii,et see F1 loobumine tehti hetke emotsioonide põhjal.Ma ei imestaks kui BMW jääks Sauberi mootoritarnijaks

Mask
27.11.09, 17:23
Seda ka veel ,et FI jätkab järgmine hooaeg Liuzzi ja Sutili duoga.

budu
27.11.09, 17:25
Seda ka veel ,et FI jätkab järgmine hooaeg Liuzzi ja Sutili duoga.

No usun,et sellel meeskonnal on perspektiivi ja ei jää see etapivõit ei jää ka tulemata.Fisichella võib seda Ferrari seiklust väheke kahetseda kuna tundub,et uueks hooajaks ta omale põhisõitja kohta ei saa

allars
27.11.09, 17:55
No usun,et sellel meeskonnal on perspektiivi ja ei jää see etapivõit ei jää ka tulemata.Fisichella võib seda Ferrari seiklust väheke kahetseda kuna tundub,et uueks hooajaks ta omale põhisõitja kohta ei saa

Kahtlen, et etapivõit tuleb ja ka seda, et Fisico Ferrarisse minemist kahetseb. Järgmisest hooajast on ta seal testisõitja ja selles lepiti juba teadaolevalt kokku siis, kui Fisico Badoeri asemel rooli hüppas.

budu
27.11.09, 18:06
Kahtlen, et etapivõit tuleb ja ka seda, et Fisico Ferrarisse minemist kahetseb. Järgmisest hooajast on ta seal testisõitja ja selles lepiti juba teadaolevalt kokku siis, kui Fisico Badoeri asemel rooli hüppas.

No käivad kõlakad ,et järgmisel hooajal Mercedes aitab India tiimi rohkem kui see hooaeg ja sellest koostööst võib nii mõndagi sündida

allars
27.11.09, 18:23
No eks näis, kuid ega teised tiimid ka paigal tammu + arvestades seda, et järgmisel aastal on sõitjaid rohkem. Loodetavasti hakatakse kõrgemaid kohti stabiilselt jagama Ferrari, Mclareni, Mercedes GP ja Red Bulli vahel. Kuigi pole ka välisatud, et paar tiimi teistest rohkem üle on.

urmar
27.11.09, 23:33
ja esisõitjaks võib saada soomlane Kobalainen.

Mõni uus tegija? :p

budu
28.11.09, 02:15
Mõni uus tegija? :p

urmar ega sa nii blond ka ei ole

budu
30.11.09, 22:34
uleval hooajal vormel-1 sarjas debüüdi tegev Manor GP võistkond sõlmis sponsorlepingu multimiljonäri Richard Bransoniga ning seetõttu stardib meeskond järgmisel aastal Virgin Racing’i nime all.

Virgin on vormel-1 sarjas juba tuntud sponsor. Kõigepealt sponsoreeris ettevõte Takuma Satot ning tänavu Brawn GP-d, kes lõpuks võitis nii individuaalse kui meeskondliku MM-tiitli.

Virgin Racing’i esisõitjaks saab Timo Glock. Teise sõitja nime pole veel avalikustatud.

ERR SPORT

budu
02.12.09, 18:15
http://sport.delfi.ee/news/auto/f1/fia-nimetas-2010-aasta-vormel-1-mm-il-osalevad-meeskonnad.d?id=27266175

kui artiklit lugeda siis osaleb järgmisel hooajal kindlalt 13 meeskonda mitte 12.Loodame et sauber saab ka ikka jätkata

budu
03.12.09, 20:25
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=357566 sauber siis sai Toyota koha omale

SleepWalking
04.12.09, 10:06
bai-bai kimi!
ja kippis!

citrööni juunioritiimi rallileping järgmiseks hooajaks kotis. ehk leiab ta oma hingerahu seal.

Rein
04.12.09, 10:37
Ma isijlikult ei usu ,et Räikkönen naaseb F1-te, kui ta järgmine hooaeg ei sõida.

Tuplan!!!!!

Mask
04.12.09, 15:28
Tuplan!!!!!

Sõna "isiklikult" pidin ma vist küll pimedas kirjutama. :p

Aga edu Räikkönenile, kuigi ma arvan ,et seda tal vaja pole. Soomlased on kõik nagunii autorallis hirmkiired.

budu
04.12.09, 18:54
Aga see väga positiivne,et seda venda enam vormel 1 ei näe.

Mask
04.12.09, 19:21
Mis siin positiivset on? Tegemist oli siiski andeka ja kiire sõitjaga.

Iceman
04.12.09, 19:59
Positiivset siin pole jah midagi. F1, vähemalt üheks aastaks kaotas ühe parima sõitja.

budu
04.12.09, 20:04
Positiivset siin pole jah midagi. F1, vähemalt üheks aastaks kaotas ühe parima sõitja.

No mida siin nutta,mees ise ju ei tahtnud kuhugi meeskonda minna.pole neid jonnipunne vormelisse vaja,oli mehel pakkumisi küll aga temal vaja ju hullult pappi ja ma ei tea mida veel.

Mask
04.12.09, 20:09
Räikköneni jonnipunniks küll nimetada ei saa. Tema on pigem p*hhuist, kes ütles selgelt välja ,et tema sõidab vaid tippmeeskonnas. Kui sa oled ikkagi enamus karjääri tippmeeskondades veetnud, siis kuskil Toro Rossos või Force Indias sõita ju ei taha. Täitsa mõistetav otsus.

budu
04.12.09, 20:11
Räikköneni jonnipunniks küll nimetada ei saa. Tema on pigem p*hhuist, kes ütles selgelt välja ,et tema sõidab vaid tippmeeskonnas. Kui sa oled ikkagi enamus karjääri tippmeeskondades veetnud, siis kuskil Toro Rossos või Force Indias sõita ju ei taha. Täitsa mõistetav otsus.

aga vot siis oleks mees saanud näidata ,et suudab ka kehvemas meeskonnas hakkama saada.aga õnneks see õudus on lõppenud ja võin kihla vedada,et rallis hakkab ta ka samamoodi vinguma

Mask
04.12.09, 20:14
Tal pole vaja midagi tõestada. Mis sa tema vingumise all mõtled? Ma küll ei mäleta ,et ta eriline vinguja on. Vingujaks võib pigem Alonsot või Barrichellot nimetada.

allars
05.12.09, 03:09
aga vot siis oleks mees saanud näidata ,et suudab ka kehvemas meeskonnas hakkama saada.aga õnneks see õudus on lõppenud ja võin kihla vedada,et rallis hakkab ta ka samamoodi vinguma

Oled sa Kimiga kunagi silmast silma kohtunud, et tead kuidas mees erinevates olukordades käitub? Ilmselt mitte, seega on ka alusetu sul teda jonnipunniks ja vingujaks kutsuda. Ja pealegi, see on ju täiesti mõistetav, et mees kuskil kehvas tiimis sõita ei taha. Ehk mis väljundi leiaks seal endale piloot, kes on juba maailmameister ning sõitnud Ferrari ja Mclareni eest?

budu
11.12.09, 00:43
Rahvusvaheline autospordiliit (FIA) on kaalumas vormel-1 sarja maailmameistrivõistluste punktisüsteemi muutmist. FIA on pidamas oma aastakongressi, kus punktisüsteemi reform on üks kesksemaid teemasid.

Kongressi delegaatide ja vastava eelnõu väljatöötajate arvates võiks 2010. aastal F1 etapi võitja saada senise 10 asemel 25 punkti ning punktikohale jõudvate pilootide arv võiks kasvada kaheksalt kümnele.

Kõik punktireformi puudutavad kaalutlused on ajendatud kolme uue tiimi lisandumisega F1 karusselli. Tulevast hooajast sõidavad sarjas uute tulijatena Lotuse, Campose ja USF1 tiimid.

Lõplik otsus punktireformi osas langetatakse reedel.

SPORT-EKSPRESS/ERR SPORT

boobek
11.12.09, 00:58

Ma nüüd võin eksida, aga kas Kimi mitte algul paar hooaega kusagil Sauberis ei loksunud, enne kui Mäkuse võeti? Erinevalt kuldneegrist pidi tema siiski natukene vaeva nägema.

budu
11.12.09, 01:22
Ma nüüd võin eksida, aga kas Kimi mitte algul paar hooaega kusagil Sauberis ei loksunud, enne kui Mäkuse võeti? Erinevalt kuldneegrist pidi tema siiski natukene vaeva nägema.

selles suhtes sul õigus aga ega ta seal sauberis ka midagi erilist ei teinud

vincent
11.12.09, 01:37
selles suhtes sul õigus aga ega ta seal sauberis ka midagi erilist ei teinud
Jah tõepoolest, sõitis kõigest debüütvõistlusel punktidele, tegi seda hooaja jooksul veel kolmel korral ja oli veel neli korda esikaheksas. Seitsmest katkestamisest viis tulid tehnika süül. Seda hooajal, kui kolm esimest meeskonda olid teistel pikalt eest ära. Tõesti, mitte midagi erilist.

ma ei ole samuti kaugeltki mingi Räikköneni fänn, aga kui vaevab kange vajadus oma isiklikel arvamustel põhinevaid hüpoteese alati võiduka lõpuni tõestada, siis on abiks teha seda mingitegi faktide, mitte niisama lahmimise toel.

Mask
11.12.09, 20:34
Järgmisest hooajast siis uus punktisüsteem. (http://sport.err.ee/index.php?06102643)

1. koht 25p
2. 20p
3. 15p
4. 10p
5. 8p
6. 6p
7. 5p
8. 3p
9. 2p
10. 1p

Minu arvates täitsa positiivne muutus, kui arvesse võtta seda ,et järgmine hooaeg hakkab punkte jahtima lausa 26 meest. Negatiiven mulle, kui vana Schumi fännile on aga see, et kõik tema vanad punktirekordid saavad üle löödud. :p

SleepWalking
11.12.09, 20:40
Mõttetu. Oleks siis vana 10, 6, 4 ... tagasi toodud ... Aga pean vanema inimesena järjekordselt nentima, et need ajad ei tule kunagi tagasi.

salajane33
11.12.09, 21:48
Negatiiven mulle, kui vana Schumi fännile on aga see, et kõik tema vanad punktirekordid saavad üle löödud. :p

Ei saa välistada, et mees tuleb tagasi ja teeb ise suure punktirekordi :)

Nohik
11.12.09, 22:34
Järgmisest hooajast siis uus punktisüsteem. (http://sport.err.ee/index.php?06102643)

1. koht 25p
2. 20p
3. 15p
4. 10p
5. 8p
6. 6p
7. 5p
8. 3p
9. 2p
10. 1p

Minu arvates täitsa positiivne muutus, kui arvesse võtta seda ,et järgmine hooaeg hakkab punkte jahtima lausa 26 meest. Negatiiven mulle, kui vana Schumi fännile on aga see, et kõik tema vanad punktirekordid saavad üle löödud. :p

Meeldib, aga vahe esimese kolme vahel voiks suurem olla, et riskitaks rohkem.

Näiteks:

1. 25p
2. 18p
3. 13p
4. 10p
5. 8p
6. 6p
7. 5p
8. 3p
9. 2p
10. 1p

vincent
11.12.09, 23:24
Suurem vahe nüüd küll kedagi rohkem riskima ei sunni, pigem hoitakse elu eest oma kohta, sest üks katkestamine paneb tabeliseisu osas juba päris kõva paugu.

Nohik
12.12.09, 05:06
Suurem vahe nüüd küll kedagi rohkem riskima ei sunni, pigem hoitakse elu eest oma kohta, sest üks katkestamine paneb tabeliseisu osas juba päris kõva paugu.

Ehm? Mida väiksem on punktivahe kohtade vahel seda vähem on motet riskida ja seda mugavam on soita kolmandaks, et need kindlad punktid votta sest voidu väärtus on ju väiksem? Ega see punktiarv pole oluline vaid suhe erinevate kohtade vahel. Kui voidu eest saab rohkem punkte siis see annab ju eelise soitjatele, kes votavad rohke riske ja voidavad rohkem kui, et neile, kes on stabiilsed punktikorjajad.

aron8888
12.12.09, 16:44
Schumi und Mercedes: Jetzt fehlt nur noch die Unterschrift - ehk siis, asi peaks vaid allkirja taga olema :) väga positiivne.

Mask
12.12.09, 17:18
Schumi und Mercedes: Jetzt fehlt nur noch die Unterschrift - ehk siis, asi peaks vaid allkirja taga olema :) väga positiivne.

Arvatavasti see leping allkirjata jääbki.

keenjus250
12.12.09, 17:19
kui ta ka saab mecedesesse siis head tulemust ta küll ei sõida.

Mask
12.12.09, 17:26
kui ta ka saab mecedesesse siis head tulemust ta küll ei sõida.

Ehk seletad lähemalt?

budu
12.12.09, 17:29
No see on selge kui Shumi tagasi tuleb siis vaevalt nalja tegema,teda peab ka selles vanuses tõsiselt võtma

Epic
12.12.09, 17:32
Tal mingi kaelavigastus ju, ei? See tõttu ei saanud Massa asemel rooli ka.

Mask
12.12.09, 17:33
Tal mingi kaelavigastus ju, ei? See tõttu ei saanud Massa asemel rooli ka.

Kaelavigastusest olevat ta paranenud ja mõnede uudiste kohaselt teeb kõvasti trenni. Ei tahaks ikkagi uskuda, et Ferrari laseks tal sõita suure konkurendi eest.

vincent
12.12.09, 18:21
Mis selle rea allikas on, Bild, jah? Väga usaldusväärne.

allars
13.12.09, 14:04
No see on selge kui Shumi tagasi tuleb siis vaevalt nalja tegema,teda peab ka selles vanuses tõsiselt võtma

Heh, nalja. On üldse F1-s mõni piloot, kes teeks seal nalja?

Tofoa
13.12.09, 15:38

Alex Yoong

Mask
13.12.09, 15:46

Ma arvan ,et saad küll aru, mida Budukas mõtleb. Kui ta otsustabki tagasi tulla, ju ta siis ikka tunnetab ,et suudab kõige kõrgemate kohtade eest võidelda.

Edit: Kuskilt sai lausa loetud, et asi seisab vaid arstliku kontrolli taga ja teade liitumisest tuleb järgmine nädal.

urmar
13.12.09, 18:13
No nüüd toob Mercedes sellesse loosse selguse, Schumi ikkagi ei liitu nendega. Ilmselt saab teiseks sõitjaks Heidfeld.

Veidi hiljem targem olles pean ütlema, et see oli vana uudis, kus nii väideti. :doh:

allars
13.12.09, 18:23
Ma arvan ,et saad küll aru, mida Budukas mõtleb. Kui ta otsustabki tagasi tulla, ju ta siis ikka tunnetab ,et suudab kõige kõrgemate kohtade eest võidelda.

Edit: Kuskilt sai lausa loetud, et asi seisab vaid arstliku kontrolli taga ja teade liitumisest tuleb järgmine nädal.

Selge see, et kui ta isegi liituks sarjaga, ei seaks ta endale väiksemaid eesmärke, kui võistelda võitude ning ka tiitli eest. Sellest tulenevalt ka mu küsimus. Kas on üldse mõnda pilooti, kes F1-s ei seaks endale eesmärgiks etapivõitude võtmise või MM tiitli? Selge see, et reaalsuses pole ühel või teisel põhjusel see kõigil võimalik, mis aga ei tähenda seda, et nad vähem ei pingutaks. Piloot, kel neid eesmärke poleks, ei saakski olla võidusõitja. Eespool lihtsalt kasutasin buduka väljendit.

Mask
13.12.09, 18:43
No nüüd toob Mercedes sellesse loosse selguse, Schumi ikkagi ei liitu nendega. Ilmselt saab teiseks sõitjaks Heidfeld.

Mina küll sellist juttu pole kuskilt lugenud...

SleepWalking
13.12.09, 18:50
tagasitulemisel peaks mingi mõte olema. on selge, et raha tal vaja pole. on selge, et mittesõitmine on jätnud oma jälje. ehk kompenseerib arengus mitteosalemist osaliselt see, et reeglid on jälle nii palju muutunud - ehk kellelegi (sh topeltdifuuserimeestele) pole uueks hooajaks midagi garanteeritud. samas on see jällegi teisalt vaadates põhjus, miks seda tagasitulekut ikkagi toimuma ei saa. mulle isiklikult meeldiks küll kui ta ikkagi tuleks. ja noor keke talle koha kätte näitaks.

heikki lotusesse, trulli kõrvale.

urmar
13.12.09, 18:53
Mina küll sellist juttu pole kuskilt lugenud...

pean vist vabandama, lugesin Mercedese eitust, aga paraku oli 22. novembri uudis. :D

Mask
15.12.09, 15:01
Täna kinnitas Virgin Racing ,et nende teiseks sõitjaks saab Lucas di Grassi. Esisõitja kohta täidab aga Timo Glock.

Hetkel näeb sõitjate nimekiri välja selline:

McLaren: Button, Hamilton
MBGP: Rosberg, Mr. X
RBR: Vettel, Webber
Ferrari: Alonso, Massa
Williams: Barrichello, Hülkenberg
Renault: Kubica, Mr. X
Force India: Sutil, Liuzzi
STR: Buemi, Mr. X
Lotus: Trulli, Kovalainen
Campos: Senna, Mr. X
USF1: Mr. X, Mr X
Virgin: Glock, di Grassi
Sauber: Kobayashi, Mr. X

Schumacheri tagasituleku jutud ka aina tihenevad. Eile kirjutas Mirror ,et Schumacher on Mercedese pakkumisega nõustunud. Täna teatas aga Ferrari ,et nad ei kavatse Schumacheri tagasitulekut takistada. Ametlikku teadet veel ei ole.

z3ro
15.12.09, 15:22
kas tõesti tuleb hooaeg, kus saab F1 juurde tagasi naasta?

olll
16.12.09, 00:36
mingi uudise järgi selgub homme e. kolmapäeval kas Renault 2010 üldse jätkab
ning et mitu huvilist võistkonna ülevõtmiseks ka juba olemas

Mask
16.12.09, 14:43
mingi uudise järgi selgub homme e. kolmapäeval kas Renault 2010 üldse jätkab
ning et mitu huvilist võistkonna ülevõtmiseks ka juba olemas

Luksemburgi firma ostis Renault' vormelimeeskonna (http://ohtuleht.ee/index.aspx?id=359189)

Ehk siis jätkavad järgmine hooaeg Renault-Genii nime all ja Robert Kubica arvatavasti jääb ka ikka meeskonda.

budu
17.12.09, 10:45
Kobayashi jätkab Sauberis.http://sport.delfi.ee/news/auto/f1/sauberi-f1-tiim-palkas-jaapanlase.d?id=27616455

-Wiking-
17.12.09, 12:43
kas tõesti tuleb hooaeg, kus saab F1 juurde tagasi naasta?

See oleks tõesti suurepärane ja sari saaks taas juurde kedagi, kes tundub sealt pikemat aega olnud kadunud. Mercedes oli see team, kes pani õla alla tema kunagisele tulekule F1'te.

allars
17.12.09, 21:19
Kobayashi jätkab Sauberis.http://sport.delfi.ee/news/auto/f1/sauberi-f1-tiim-palkas-jaapanlase.d?id=27616455

Positiivne. See vend jättis enda eelmise hooaja kahe sõiduga väga sümpaatse mulje. Selle põhjal väärib kindlasti kohta F1-s.

urmar
23.12.09, 14:45
Ametlik: Mercedes kinnitas Michael Schumacheri palkamist
http://sport.err.ee/index.php?06103216

Loodetavasti on see nüüd lõplikult ametlik.

Mask
23.12.09, 15:55
Schumacheri ametlik kodulehelt on kirjas, et leping sõlmiti kolmeks aastaks. Tahab vist kümne kordseks maailmameistriks tulle. :D
http://www.michael-schumacher.de/?page=news&story_id=90298&lang=uk

Ei suuda järgmist hooaega ära oodata. Nii palju muudatusi reeglites. Palju põnevaid sõitjaid ja uued meeskonnad.

NOT
23.12.09, 17:11
Ei tea mis saama hakkab, kas Schumacher teeb oma maine maha??

urmar
23.12.09, 17:38
Mis mainet ta ikka maha teeb. Paljud ei taha ju teda seninigi tunnustada. Hoopis rohkem võib kannatada praeguste tippude maine, kui nad kaotama hakkaksid. Seepärast tuleb loota, et Schumit meelega rammima ei hakata.

lenc
23.12.09, 19:30
Seepärast tuleb loota, et Schumit meelega rammima ei hakata.

Kits kärneriks....

urmar
23.12.09, 19:41
Kits kärneriks....

Ma mõtlesin siin seda, et mõni suvaline jorss ei hakkaks teda välja sõitma stardis näiteks. Kui see juhtub liidritel omavahel, nagu tegi ka pühadus Senna ise, siis on see osa tiitliheitlusest. :p

urmar
23.12.09, 22:10
Kas http://sponest.ee on kinni pandud, või on täna juhuslikult teisele aadressile suunatud?

salajane33
23.12.09, 23:34
Kas http://sponest.ee on kinni pandud, või on täna juhuslikult teisele aadressile suunatud?

Vabandame ebamugavuste pärast. Seoses teenusepakkuja vahetusega oleme päev või paar kättesaamatud.

Sponest (sponest.com)

Nii kaua Twitter (http://twitter.com/Sponest)

Mehhanisaator
29.12.09, 21:56
Nelson Pique jr. naaseb F1 http://sport.postimees.ee/?id=205769

Peeter I
30.12.09, 14:30
Nelson Pique jr. naaseb F1 http://sport.postimees.ee/?id=205769

:D :D :D

kümme

Iceman
30.12.09, 14:52
Noh, vähemalt Campos teab, et tegu on usaldusväärse inimesega, kes täidab kõik sinu soovid. :)

sepakas
01.01.10, 23:02
Hispaanlased tegid vaese Pique kulul vaid veidi nalja... Kuuldavasti oli 28. detsember neil naljapäev:)