PDA

View Full Version : F1 karussell

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16

eika
05.04.09, 14:32
Varsti on kõigil KERS ja siis lähevad möödasõidud juba selle peale, kes suudab oma power boosti paremini jagada ja õigel hetkel kasutada.
Miks peaks kõik meeskonnad KERSI kasutusele võtma, kui autod ilma KERSITA töötavad hetkel paremini?

MihkelK.
05.04.09, 14:43
Sest KERS on tulevik. Hetkel on asi uus ja töökindlusega on küsimusi + autode ehitus ei võimalda efektiivselt seda kasutada. Kõik vähegi ambitsioonikad meeskonnad teevad kõva tööd selle kallal, et KERS tööle saada, sest reaalselt ei ütleks keegi 80 hj lisaboostist ära. Ja ega KERS pole ainus põhjus, miks Ferrud, Mäkid ja ülejäänud selle kasutajad hetkel sitad on.

Stauf
05.04.09, 14:44
Kubica käest küsiti praegu, et kas ja millal hakkad KERSi kasutama. Vastuseks oli, et praegu ei oska öelda ja kui, siis ainult mõne raja peal aga kindlasti mitte iga GP.

Kasper
05.04.09, 14:46
Sel ajal, kui Hamilton autos chillib, on Kimi lühikeste pükste ja cap'iga toas ning sööb jäätist.

Stauf
05.04.09, 14:52
Sel ajal, kui Hamilton autos chillib, on Kimi lühikeste pükste ja cap'iga toas ning sööb jäätist.

Kovalainenit mõtlesid äkki? Praegu on Heikkil jäts käes ja müts peas intekat andes.

EDIT: läbi, pooled punktid.

salajane33
05.04.09, 14:55
Kovalainenit mõtlesid äkki? Praegu on Heikkil jäts käes ja müts peas intekat andes.

EDIT: läbi, pooled punktid.

Enne sõi Kimi ka jäätist.

KeRRRt
05.04.09, 14:58
kõige parem see, et ferraari ikka nulli peal. lambukesed. kõik teised saavad nüüd traffi raudselt. kahju tegelikult :(
hamilton saab ka raudselt millegiga paska...

Kasper
05.04.09, 15:02
Täiesti haige värk. 23 ringi jääb sõita mingi 50+ mõnest ringist ja niimoodi lõpetatakse sõit ära. Suuuuht imelik, aga nojah. Vähemalt on huvitav poodium...

salajane33
05.04.09, 15:02
hamilton saab ka raudselt millegiga paska...

Tore oleks, kui nii tehtaks

KeRRRt
05.04.09, 15:03
tore oleks kui sa saakisd aru, et sommid on peded. ja ferru aeg on läbi :)

Stauf
Täiesti haige värk. 23 ringi jääb sõita mingi 50+ mõnest ringist ja niimoodi lõpetatakse sõit ära. Suuuuht imelik, aga nojah. Vähemalt on huvitav poodium...

looduse vastu ei saa.

cannuman
vägev ma ütlen

Mask
05.04.09, 15:04
Sest KERS on tulevik. Hetkel on asi uus ja töökindlusega on küsimusi + autode ehitus ei võimalda efektiivselt seda kasutada. Kõik vähegi ambitsioonikad meeskonnad teevad kõva tööd selle kallal, et KERS tööle saada, sest reaalselt ei ütleks keegi 80 hj lisaboostist ära. Ja ega KERS pole ainus põhjus, miks Ferrud, Mäkid ja ülejäänud selle kasutajad hetkel sitad on.

Tulevik järgmine hooaeg. See hooaeg kipun arvama ,et need kes hetkel seda kasutavad loobuvad ka KERS-i kasutamisest.
"Difuusorigang" on ees otsas, KERS-i kasutajad taga.

Sellist jama on raske kommenteerida.

Epic
05.04.09, 15:05
Nojah, pool aega lihtsalt kottide sügamist ja kuivatamist. Oleks võinud ikka kauem magada.

Kasper
05.04.09, 15:06
Oota mis sul oma naabrite vastu on?

Tofoa
05.04.09, 15:08

ummm ... ignoreeri teda.

SleepWalking
05.04.09, 15:09
Sest KERS on tulevik.

... ja eesti majanduskasv ei rauge iial, eksole.

täna on kers siiski selle kasutajate liikumisele selgeks takistuseks (lisades siia kasvõi näiteks räikkose kersi kaks katkiminemist kolme päeva jooksul) ning edasise osas kindlaid järeldusi teha on ehk pisut enneaegne? ei ole väga reaalne, et ambitsioonikad meeskonnad kersi arenduse nimel on nõus hooaja või paar tulemusi ootama. oleksin märksa vähem üllatunud, kui mõne etapi pärast loobutaks seksikast uuendusest sootuks.

MihkelK.
05.04.09, 15:14
... ja eesti majanduskasv ei rauge iial, eksole.

täna on kers siiski selle kasutajate liikumisele selgeks takistuseks (lisades siia kasvõi näiteks räikkose kersi kaks katkiminemist kolme päeva jooksul) ning edasise osas kindlaid järeldusi teha on ehk pisut enneaegne? ei ole väga reaalne, et ambitsioonikad meeskonnad kersi arenduse nimel on nõus hooaja või paar tulemusi ootama. oleksin märksa vähem üllatunud, kui mõne etapi pärast loobutaks seksikast uuendusest sootuks.

No sel juhul loobuvad ju kõik. Ja tulemus on ikka sama, Alonso ei saa rongi tekitada, sest pole enam power boosti, mis kiirendustel mööda sõita ei lase. Muutused aerodünaamikas on close racingu vägagi võimalikuks teinud.

Mina ennustan, et järgmiseks hooajaks on KERS pea kõigil autos, sest süsteemil on potentsiaali. Miks muidu kõige mainekamad meeskonnad selle kohe kasutusele tõid. Kui läheb teisiti, siis on niipidi, aga sündmused rajal nii või teisiti igavad küll ei ole. Välja arvatud tänane sõidu poolikuks jätmine. Mis muidugi oli FIA tarkpeade töö, kes sõitu Euroopa televaatajatele sobivamale ajale surusid. Ma vaataks parema meelega kell 6 hommikul põnevat täispikkuses sõitu, kui seda paadijura kell 12.

rallikas
05.04.09, 15:16
Küsimus suurele ringile. Millal toimus viimati punktide poolitamine?

Mask
05.04.09, 15:17
Kui ma õieti mäletan siis järgmisest hooajast on KERS kohustuslik. Kui Alonso KERS-i ei kasuta muutub ta ka kindlalt kiiremaks.

vincent
05.04.09, 15:19
Küsimus suurele ringile. Millal toimus viimati punktide poolitamine?
Peast pakuks, et kunagi Austraalias, kui veel hullemini kallas. Üheksakümnendate algul millalgi, Senna oli sel ajal veel igatahes McLarenis.

edit: '91. Hilisemast küll ei mäleta.

KeRRRt
05.04.09, 15:32

kovalainen on nii nagu ta on...

aga see täpitähtedega poiss

http://www.upload.ee/image/42453/raikse.jpg

sorry kui kellegi tundeid haavasin vms. lihtsalt mulle meeldib niGGer rohkem kui mingi emotsioonitu somm või tita häälega rääkiv brass

SleepWalking
05.04.09, 15:55
lihtsalt mulle meeldib niGGer rohkem kui mingi emotsioonitu somm või tita häälega rääkiv brass

tore, et teada andsid.

KeRRRt
05.04.09, 17:09
tore, et teada andsid.

no minult küsiti, mis mul enda naabrite vastu on. vastasin lihtsalt. pidin talle sõnumi saatma või?

Aílton
05.04.09, 17:12
no minult küsiti, mis mul enda naabrite vastu on. vastasin lihtsalt.

Brasiilia on meie naaber!?

Jose
05.04.09, 18:09
Brasiilia on meie naaber!?

Ja meie president on Hussein

budu
05.04.09, 18:34
Peast pakuks, et kunagi Austraalias, kui veel hullemini kallas. Üheksakümnendate algul millalgi, Senna oli sel ajal veel igatahes McLarenis.

edit: '91. Hilisemast küll ei mäleta.

Pühapäevane Malaisa GP-l juhtunu, kus võistlus ekstreemsete ilmaolude tõttu pooleli jäeti ning võistlejatele finišis nn. pooled punktid anti, oli vormeliajaloos viies juhtum kus nii talitatud.

Esimest korda talitati nii 1975. aastal seoses traagilise juhtumiga Hispaania GP-l. Sakslase Rolf Stommeleni juhitud Lola masin paiskus 29. ringil tribüünile ning tappis viis peatvaatajat. Võistlus jäeti koheselt pooleli ning punktikohale jõudnud pilootide punktid poolitati. GP läks ajalukku ka selle poolest, et kuuendana sõitnud itaallannast Lella Lombardist sai vormeliajaloo esimene ja seni ainus naine, kes punktikohale jõudnud. Lombardi sai 0,5 punkti. Tänaseni pole ükski naispiloot seega ühtegi täispunkti teeninud.

Samal, 1975. aastal olid korraldajad sunnitud katkestama Austria GP. Österreichringil tegi võistlemise võimatuks lakkamatult sadanud paduvihm. Karjääri ainsa etapivõidu sai tänaseks meie hulgast lahkunud itaallane Vittorio Brambilla, hüüdnimega Monza Gorilla.

Vihm sundis katkestama ka 1984. aastal Monaco GP-d kui 77st ringist oli sõidetud 31. Võidu võttis prantslane Alain Prost. Punktidele jõudis austerlane Niki Lauda, kes hooaja lõpus edestas Prosti kõigest vaid 0,5 punktiga.

Viimati enne tänast jäeti võistlus pooleli Austraalia GP-l 1991. aastal. Piloodid jõudsid läbida 81-st ettenähtust kõigest 14 ringi. Poolikud võidupunktid sai legendaarne brasiillane Ayrton Senna. Huvitav tõik on seegi, et Itaalia vormelipiloot Gianni Morbidelli teenis karjääri esimesed pool punkti. Järgmise, täispunktini pidi ta ootama kuni 1994. aastani.

REUTERS

aga hea et Button jälle esimene

urmar
05.04.09, 20:38
Küllap hakkab Barrichello varsti kurtma, et tiim eelistab Buttonit. Taastub olukord ferraris, kus olid nii barr, kui ka brawn. Eks kuidagimoodi peab ju põhjendama, et miks ta ikka tiimis viimane on. :)

F.Totti
05.04.09, 21:23
Ma kujutan ette, et hooaja lõpuks ehk jõudude vahekord võrdsustub ja ega difuusorite protest võib paljugi muuta, kui see vastu võetakse! Samas kui vaadata siis normaal oludes ongi kiireimad just kes kasutavad neid kahekorruselisi monstrumeid nimelt siis: Williams,Toyota,Brawn.
Aga kaua Brawn neid Honda töö vilju ikka maitseb.Eks personaal ja rahalised piirangud ehk hakkavad varsti nende tulemusi mõjutama- kui mitte see hooaeg siis järgmine.
Aga elame näeme.
Muidu on tore vahelduseks näha ferrarit,renaulti ja mclarenit loksumas kuskil minardile omases tagareas:)kuigi minardi enam ei osale:D
Aga ma loodan, et Ferrari ja tiim punased võtavad mõistuse ja jõu kokku ja hakkavad võidu sõitma, sest sellised lükked nagu malaysias pole minu silmad ferra ajaloos veel näinud:)

Tofoa
05.04.09, 21:46
Aga ma loodan, et Ferrari ja tiim punased võtavad mõistuse ja jõu kokku ja hakkavad võidu sõitma, sest sellised lükked nagu malaysias pole minu silmad ferra ajaloos veel näinud:)

Tänksu Totti, kirjuta Ferrarisse kiri, ütle, et nad ei pinguta piisavalt vms. Seal on täiesti rumalad inimesed ju?

salajane33
05.04.09, 22:21

tore oleks, kui sa saaks aru, et see aasta ei tee su mclaren midagi ja arvata on, et aasta alguses ka ferraril pole lootust nii, et algab brawni,toyota ajastu(kui just 14 aprill midagi ei juhtu)

E: See ütleb kõik:
01 Brawn-Mercedes 25
02 Toyota 16.5
03 BMW Sauber 4
04 Renault 4
05 Williams-Toyota 3.5
06 STR-Ferrari 3
07 RBR-Renault 1.5
08 McLaren-Mercedes 1
09 Force India-Mercedes 0
10 Ferrari 0

F.Totti
05.04.09, 22:27
Tänksu Totti, kirjuta Ferrarisse kiri, ütle, et nad ei pinguta piisavalt vms. Seal on täiesti rumalad inimesed ju?

Ennäe imet nad reageerisidki mu kirjakesele:p Tundub, et minu sõna siiski veel maksab midagi seal tiimis;)

"Asjad ei lähe hästi ning meie tulemused on vastuvõetamatud ja ma ei lepi sellega," sõnas Ferrari tiimi juht Stefano Domenicali. "Kindlasti on vaja lahendada meid kummitavad tehnilised probleemid. Lisaks ei tohi me endale lubada selliseid taktikalisi möödalaskmisi nagu täna."

Tulemustega pole rahul ka sõitjad ise. "See oli meie jaoks väga halb võistlus ja peame alustama uuesti nullist," lisas Massa.

viide: http://sport.err.ee/index.php?0590566

Epic
05.04.09, 22:29
tore oleks, kui sa saaks aru, et see aasta ei tee su mclaren midagi ja arvata on, et aasta alguses ka ferraril pole lootust nii, et algab brawni,toyota ajastu(kui just 14 aprill midagi ei juhtu)

E: See ütleb kõik:
01 Brawn-Mercedes 25
02 Toyota 16.5
03 BMW Sauber 4
04 Renault 4
05 Williams-Toyota 3.5
06 STR-Ferrari 3
07 RBR-Renault 1.5
08 McLaren-Mercedes 1
09 Force India-Mercedes 0
10 Ferrari 0

Nagu tabelist näha on kaotajaid rohkem, kui võitjaid. Konkurentsi huvides võiks nende difuusoritega midagi ettevõtta ja ma olen üpris kindel, et FIA seda ka teeb.

Mask
05.04.09, 22:41
Nagu tabelist näha on kaotajaid rohkem, kui võitjaid. Konkurentsi huvides võiks nende difuusoritega midagi ettevõtta ja ma olen üpris kindel, et FIA seda ka teeb.

Või siis kuulutatakse seaduspärasteks ja teised tulevad ka nendega "välja".

Huvi pärast lugesin esimesi lehekülgi. Enamus olid 2002 aastal Ferrari ja Schumacheri vihkajad.

F.Totti
05.04.09, 23:07
Mina olin ja olen põline Ferrari ja Schumi fänn! Tugev tiim oli-kus kõik toimis pea laitmatult.Eks Schumigi ootas oma aja ära-pidi ju temagi vaheaastatel paljudele allavanduma ja pöialt imema.Oleks hea meel kui Schumi ise uuesti autosse kargaks ja võidusõitma kihutaks:)

Mask
05.04.09, 23:24
Olen ka Schumacheri fänn olnud ja selles tuleb eelkõige oma isa süüdistada, kes mind väga väikesest peale (olin kuskil 4-5 aastane) õpetas, et pöialt tuleb ikka Schumacherile hoida.
Kurvaks teeb ,et praegune Ferrari on Schumacheri aegse Ferrari hale vari aga küll see seis taas paremaks läheb.

budu
06.04.09, 00:17
Olen ka Schumacheri fänn olnud ja selles tuleb eelkõige oma isa süüdistada, kes mind väga väikesest peale (olin kuskil 4-5 aastane) õpetas, et pöialt tuleb ikka Schumacherile hoida.
Kurvaks teeb ,et praegune Ferrari on Schumacheri aegse Ferrari hale vari aga küll see seis taas paremaks läheb.

No see mees kes pani aluse Schumi võitudele on sama tegemas nüüd Brawn GP-ga.Paljud millegi pärast suhutuvad sellesse meeskonda suure negatiivsusega,raske muidugi teil kui olete kas Mclareni või Ferrari poolehoidja.aga mina isiklikult väga rahul sellega mis hetkel toimub.need kaks suurt on ise varasematel aegadel suutnud reeglite ridade vahelt lugeda ja sellega palju ka võitnud,aga nüüd kui seda on suutnud teised teha on kohe üks suur hädaldamine.Kuna kõigile on teada FIA suur Ferrari lembus siis on hirm et Brawni masinad saavad keelu aga kui FIA ikka tahab erapooletu olla ei muudeta midagi.

vincent
06.04.09, 00:41
need kaks suurt on ise varasematel aegadel suutnud reeglite ridade vahelt lugeda ja sellega palju ka võitnud,aga nüüd kui seda on suutnud teised teha on kohe üks suur hädaldamine.
Sada protsenti selle mõttega nõus.

Ja mis neid difuusoreid puudutab - kui kord on juba seaduslikeks tunnistatud ja autod starti lubatud, siis tõmbaks FIA endale tõepoolest kolinal vee peale, kui hakkaks takkajärgi mitme etapi tulemusi nullima. Kui tahetakse mingit absoluutset võrdsust, siis tuleb see ka algusest peale reeglitega tagada. Seda ei saa teha stiilis "näe, need on teistest kiiremad, keelame nüüd nende autod ära ja võtame kõik punktid kah". Variante on ju palju, kasvõi näiteks turismiautode sarjades kasutatakse ballaste - kes teistest kõvasti kiirem, saab lihtsalt lisaraskuse külge. F1-s tahetakse aga praegu reegleid teha tagantjärele. Kui reeglites oli auk või mitmeti tõlgendatav koht sees, siis pole see vastava koha leidnud tiimide, vaid reeglite tegija süü. Ja probleemid oleks tulnud lahendada kindlasti enne hooaja algust. Nüüd on juba hilja.

eika
06.04.09, 01:12
Brawn GP võiks tänavu kõik etapid võita. Võib-olla siis jäetaks need kuradi reeglid rahule ja lastaks meeskondadel rahulikult areneda. Mitu aastat ei tehtud suuri muudatusi ja samm-sammult muutusid meeskonnad võrdsemaks. Eelmise aasta lõpuks oli juba neli tipptiimi- BMW, Ferrari, McLaren ja Renault- ning ega teisedki tiimid just valgusaastate kaugusel polnud. Ja ikka on vaja mingi uus komejant kokku keerata- toome slikid tagasi ja teeme laia esitiiva ja nii edasi. Huvitav, mis järgmiseks aastaks välja mõeldakse (peale selle medalisüsteemi)?

urmar
06.04.09, 01:24
Huvitav, mis järgmiseks aastaks välja mõeldakse (peale selle medalisüsteemi)?

Seoses selle medalisüsteemiga oleks huvitav teada, kas seekord oleks antud ikka täisesikoht või siis pool? :)

Mask
06.04.09, 01:42
No see mees kes pani aluse Schumi võitudele on sama tegemas nüüd Brawn GP-ga.Paljud millegi pärast suhutuvad sellesse meeskonda suure negatiivsusega,raske muidugi teil kui olete kas Mclareni või Ferrari poolehoidja.aga mina isiklikult väga rahul sellega mis hetkel toimub.need kaks suurt on ise varasematel aegadel suutnud reeglite ridade vahelt lugeda ja sellega palju ka võitnud,aga nüüd kui seda on suutnud teised teha on kohe üks suur hädaldamine.Kuna kõigile on teada FIA suur Ferrari lembus siis on hirm et Brawni masinad saavad keelu aga kui FIA ikka tahab erapooletu olla ei muudeta midagi.

Ütleme ,et üks nendest, kes pani Schumacheri võitudele aluse. Ma Ross Brawni küll ainukesena esile ei tooks. Mäletatavasti oli 2005 hooaeg Ferrarile täielik fiasco ja toona oli Brawn veel meeskonnas. 2005 hooeg oli siis see hooaeg, kui Ferrarit ei konstrueerinud enam Rory Byrne vaid tema nö õpipoiss Aldo Costa.
Brawn GP suur edu on vast sellest tingitud ,et hakati selle hooaja autot väga vara ehitama... samal ajal arendasid nii McLaren, kui ka Ferrari veel oma eelmise hooaja autot kuni viimase etapini, kuna võisteldi tiitlite eest. Muidugi Brawn GP edus on ka suur roll Ross Brawnil.

Kui selles difuusorgängist rääkida, siis ma ka ei poolda punktide ära võtmis.

Tofoa
06.04.09, 01:50
Millega Byrne tegeleb üldse praegu? Kes selle aasta auto Ferraridel konstrueeris?

Mask
06.04.09, 01:55
Rory Byrne on Ferraris konsultant ja kuuldavasti pidi pärast seda hooaeg täielikult pensionile minema.
Aldo Costa ongi viimased 5 aastat konstrueerinud ja ütleme ,et 2006, 2007 ja 2008 aasta autod tulid tal ju hästi välja.

Need kaks suurt on ise varasematel aegadel suutnud reeglite ridade vahelt lugeda ja sellega palju ka võitnud,aga nüüd kui seda on suutnud teised teha on kohe üks suur hädaldamine.Kuna kõigile on teada FIA suur Ferrari lembus siis on hirm et Brawni masinad saavad keelu aga kui FIA ikka tahab erapooletu olla ei muudeta midagi.

See nüüd päris tõsi ka ei ole. Vingumist oli ka Schumacheri võitude ajal ja vingumist on ka tulevikus võitjate aadressil. Reegleid ju hakatigi trastiliselt 2005ndal aastal muutma, kuna taheti ühemehe show ära lõpetada.

lorenzo
06.04.09, 03:42
ausalt öeldes pettumus et sellistes tingimustes sõit katkestati. et kas siis nüüd enam vihmaga ei sõidetagi? krt meenuvad 90.ndate sõidud, kus Senna sõitis veel McLarenis ja Berger ning Prost Ferraris ja Mansell Williamsis ning oli vist USA GP kus ainult autode punane tagatuli oli näha ja ikka sõideti...

Mask
06.04.09, 12:29
Hispaania ajaleht: Brawni autodel on reeglitevastane väljalasketoru (http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=323292)

F.Totti
06.04.09, 12:30
Mask räägib väga õiget juttu!
Eks sõit oli jh pettumus, mina näiteks ootasin vihma, kuid ei uskunud, et asi nii hulluks kisub!Vihm toob alati põnevust, kuid kui see võidusõidu päris ära rikub on ka jama. No eile ikka oli vahepeal päris hull- pea iga mees käis juba rajalt väljas- lihtsalt pidamist polnud enam, laus vihma ja vee sees ikka vormelitega võidu ei sõida.Eks imelik lõpp oli sõidule, kuid mehed juba olid autodest väljas ja nagu sõidumeeleolu kui sellist enam polnud.
Muidugi oleks võinud sõitu jätkata kuni tugevaim jääb rajale, kuid ka see poles siis enam mingi korralik võistlus olnud...

Mask
06.04.09, 13:02
Sõidu pooleli jätmist võib Ecclestone süüdistada, kes Austraalia, Malaisia ja ka järgmise etapi Hiinas hilisemale ajale lükkas. Vihm polnudki enam suurim probleem (sadu lõppes ja sellises kuumuses kuivab rada kiiresti), ilm lihtsalt hakkas liiga pimedaks minema.

MihkelK.
06.04.09, 13:11
Sõidu pooleli jätmist võib Ecclestone süüdistada, kes Austraalia, Malaisia ja ka järgmise etapi Hiinas hilisemale ajale lükkas. Vihm polnudki enam suurim probleem (sadu lõppes ja sellises kuumuses kuivab rada kiiresti), ilm lihtsalt hakkas liiga pimedaks minema.

Kaks tundi sai ka täis. Kuuldavasti punase lipu korral enam kella seisma ei panda.

Mask
06.04.09, 13:21
Kaks tundi sai ka täis. Kuuldavasti punase lipu korral enam kella seisma ei panda.

Kvalifikatsioonis ikka pannakse?

MihkelK.
06.04.09, 13:27
Kvalifikatsioonis ikka pannakse?

Tõenäoliselt... On vist juhtunud ka paar korda viimase paari aasta jooksul. See sõidu ajapiirangu uus reegel on vist aastast 2005 või 2006:

41.4 Whilst the race is suspended :
- neither the race nor the timekeeping system will stop ;
- cars may be worked on once they have stopped behind the red flag line or entered the pits but any such work must not impede the resumption of the race ;
- refuelling is forbidden. A ten second time penalty (see Article 16.3b) will be imposed on any driver who enters the pit lane and whose car is refuelled after the signal to suspend the race was given. However, any car which was in the pit entry or pit lane when the signal to suspend the race was given will not incur a penalty ;
- only team members and officials will be permitted on the grid.

Mask
06.04.09, 13:36
2007 aasta Euroopa GL-l Nürburgringil tuli ka kõvasti vihma ja toodi ka punane lipp välja aga pärast sõideti edasi aga ju siis aega nii plaju ei kulunud, et sõit kahte tundi ära ei mahtunud.

Epic
06.04.09, 13:39
2007 aasta Euroopa GL-l Nürburgringil tuli ka kõvasti vihma ja toodi ka punane lipp välja aga pärast sõideti edasi aga ju siis aega nii plaju ei kulunud, et sõit kahte tundi ära ei mahtunud.

Ma häguselt mäletan, et läks napilt üle kahe tunni.

E: nii oligi, võitja Alonso aeg 2:06:26.358

Mask
06.04.09, 19:01
Huvi pärast vaatasin tulemusi ja ,kui "difuusorigäng" saab 14. aprillil disklahvi siis näeksid tulemused välja sellised:

Austraalia:
1 Fernando Alsonso (Renault) 10
2 Sebastien Buemi (Toro Rosso) 8
3 Sebastien Bourdais (Toro Rosso) 6
4 Adrian Sutil (Force India) 5
5 Nick Heidfield (BMW) 4
6 Giancarlo Fisichella (Force India) 3
7 Mark Webber (Red Bull) 2
8 Sebastian Vettel (Red Bull) 1
9 Robert Kubica (BMW)
10 Kimi Räikkönen (Ferrari)

Malaisia:
1 Nick Heidfield (BMW) 10:2=5
2 Mark Webber (Red Bull) 8:2=4
3 Lewis Hamilton (McLaren) 6:2=3
4 Felipe Massa (Ferrari) 5:2=2,5
5 Sebastien Bourdais (Toro Rosso) 4:2=2
6 Fernando Alonso (Renault) 3:2=1,5
7 Nelson Piquet Jr (Renault) 2:2=1
8 Kimi Räikkönen (Ferrari) 1:2=0,5
9 Sebastian Vettel (Red Bull)
10 Sebastien Buemi (Toro Rosso)
11 Adrian Sutil (India Force)
12 Giancarlo Sutil (Force India)

ja punktiseisud oleksid:

Meeskonnad:
1 Toro Rosso 16
2 Renault 12,5
3 BMW 9
4 Force India 8
5 Red Bull 7
6 McLaren 3
7 Ferrari 3

Sõitjad:
1 Alsonso 11,5
2 Heidfield 9
3 Buemi 8
4 Bourdais 8
5 Webber 6
6 Sutil 5
7 Hamilton 3
8 Fisichella 3
9 Massa 2,5
10 Piquet Jr 1
11 Vettel 1
12 Räikkönen 0,5

See nüüd päris tõsi ka ei ole. Vingumist oli ka Schumacheri võitude ajal ja vingumist on ka tulevikus võitjate aadressil. Reegleid ju hakatigi trastiliselt 2005ndal aastal muutma, kuna taheti ühemehe show ära lõpetada.

Seda tahtsin veel lisada ,et alati ei tasu kõike Ferrari kaela keerata. Vaat ,et suurim diskvalifitseerimise pooldaja on Renault'i juht Flavio Briatore (http://sponest.ee/f1/news/2416).

salajane33
06.04.09, 20:13
Nagu TV3 mainis siis Ecclestone viitis aega kuna muidu oleks pidanud suurtele telefrimadele osa raha tagasi maksma. Nojah igaüks hoiab kokku oma moodi.

Kui tahetakse need difuusorid ära keelata siis oleks põnevam, kui jäetaks tulemused ikka nii nagu need hetkel on, aga hetkel tundub see ebatõenäoline.

budu
06.04.09, 20:52
No kui nüüd neid difuuseri gängi omasi karistatakse siis võin Bernie end ikka põlema panna.Kuidas saab karistada neid kes ei ole reeglite vastu eksinud???Kui Ferrari ja Renault oleks sama teinud siis kahtlen kas oleks üldse mingit jama sellega olnud.See otsus 14 aprill näitab kui tõsiselt saab sellist organisatsiooni nagu FIA võtta.Kui need kolm meeskonda karistada saavad peaksid nad järgmisi etappe boikoteerima.see minu arvamus

Mask
06.04.09, 21:02
Kui sa suudaksid ära seletada milline on see "viga/auk" nendes difuusori reeglites, mille abil Williams, Brawn GP ja Toyota ehitasid autodele kahekorrulised difuusorid, siis ma vb nõustuksin sinuga.

MihkelK.
06.04.09, 21:28
Miks ta seda selgitama peab, kui igasugused tehnilised komisjonid on kõik juba tunnistanud, et midagi reeglitevastast kuskil pole.

James Alleni blog samal teemal. (http://allenonf1.wordpress.com/2009/04/05/why-ross-brawn-has-a-clear-consience/)

I’ve been told by a senior engineer from a non-trick diffuser team that Brawn came to one meeting and said, albeit not in so many words, “Look we need to change the rules here because we are going to be miles ahead next year.”

The others chuckled politely given how far back Honda were at the time. They are not chuckling now.

Põhimõtteliselt pole Brawn ja co midagi valesti teinud ja kui FIA tagantjärele hakkab mingeid sanktsioone välja mõtlema, siis võib see sari kogu täiega sinnasamusesse käia. Ainus õige lahendus, kui need difuuserid neile ei meeldi, on järgmiseks hooajaks reeglid ümber kirjutada.

budu
06.04.09, 21:28
Kui sa suudaksid ära seletada milline on see "viga/auk" nendes difuusori reeglites, mille abil Williams, Brawn GP ja Toyota ehitasid autodele kahekordsed difuusorid, siis ma vb nõustuksin sinuga.

Aga leia mulle see reegel kus on keelatud selline difuuser!

SleepWalking
06.04.09, 21:36
Põhimõtteliselt pole Brawn ja co midagi valesti teinud ja kui FIA tagantjärele hakkab mingeid sanktsioone välja mõtlema, siis võib see sari kogu täiega sinnasamusesse käia.

FIA kehtestas tiimide vastuseisust hoolimata Bernie soovi kohaselt võitude-arvu-järgi-meistriks reegli kaks nädalat enne uut hooaega. Seega võib neilt põhimõtteliselt kõike oodata.

Samas täna spekuleerime ju täiesti teadmata, mis jurakas neil seal küljes on ja kuidas see reeglitega korreleerub - või on siin mõni F1 insener, kes valgustaks?

MihkelK.
06.04.09, 21:43
No viidata saab ju ainult nendele samustele tehnilistele komisjonidele, kes need autod üle on vaadanud ja leidnud, et juriidiliselt on kõik korrektne. Samas eks muidugi teoreetiliselt on võimalik mingeid põhjusi sealtsamusest välja tirida a la 'difuuserid ei ole kooskõlas reeglite vaimuga' või midagi sarnaselt totrat. Aga loodetavasti saavad need tüübid seal eesotsas ise aru, milline PR katastroof see oleks. Eriti kuna suured tiimid on ju põhimõtteliselt leppinud olukorraga ja arendavad ise ka oma trikkdifuusereid.

Mask
06.04.09, 22:07
Parima seletuse leitsin ma siit (http://www.formula1.com/news/technical/2009/0/634.html). Raske on sellest inglise keeles aru saada, aga tundub ,et mõlemal poolel on õigus...
Lõplikult otsustab ikkagi FIA kohus.

vincent
07.04.09, 02:01
See link (http://www.autosport.com/news/report.php/id/73083) aitab ehk veel paremini asja olemusele pihta saada. Ning kolme "kavalpea" ja teiste difuusorite erinevusest saab kõige paremini ilmselt selle pildi pealt aru:

http://img.photobucket.com/albums/v691/Ajacied/jnhbgvfscdfngh.jpg

ma ei ole mingi füüsika- ega ammugi mitte aerodünaamikguru, seetõttu ei hakka üritamagi siin kõike täpsemalt lahti seletada, aga hästi lühidalt kokku võttes käib vaidlus eeskätt selle üle, mida lugeda difuusoriks. Nagu näha, on Williams, Toyota ja Brawn toonud difuusorit keskelt allapoole, sest reeglid panevad paika ainult selle osa maksimaalse kõrguse, mitte aga minimaalset. Ülespoole jäävat osa loevad nemad juba kerestruktuuriks, mitte enam difuusoriks. Sellele kehtivad aga suuremad lubatud mõõtmed. Teised meeskonnad pole mõistagi nõus ja peavad difuusoriks kogu kupatust - ehk siis kõike, mis on espool oleval pildil kollase värviga märgitud. Siin tuleb aga mängu teine vaidlusalune punkt - reegel ütleb sõna-sõnalt nii: "Any intersection of the surfaces in this area with a lateral or longitudinal vertical plane should form one continuous line which is visible from beneath the car" (võtmesõnad boldis). Ühesõnaga - 175 mm kõrguspiirang kehtib osade kohta, mis on nähtavad altvaates. Kõik, mis sellest pinnast ülespoole jääb, pole ju aga alt nähtav. Ja ka ühe sektsiooni allapoole toomine on tegelikult lubatud - Brawn teeb seda sujuvalt, Williams väikese ja Toyota täisnurkse jõnksuga. Teised pole loomulikult jälle nõus, aga vaata kust otsast tahad, keelatud see praeguste reeglitega ei ole. Kusjuures, Williamsi ja eriti Brawni puhul ei piirdu asi sugugi ainult tagaosa aerodünaamiliste lahendustega, vaid nad on väiksemaid, kuid vähemalt sama osavaid nippe kasutanud ka Venturi düüsi eesotsas ehk õhu sissevõtu avade juures. Eks millalgi võib ka nende lahenduste kohta protesti oodata... nii umbes seitsmelt võistkonnalt.

--

Ning last but not least, kogu kino juures ei saa muiidugi märkimata jätta seda kõige halekoomilisemat seika, et kui Brawni uskuda, siis tuli ta selle jutuga, et reegleid peaks konkreetsemaks muutma, tiimide koosolekul lagedale eelmise aasta märtsis. Lisades seejuures, et muidu oleme me järgmisel hooajal kõigist pool sekki ringilt kiiremad. Kuna tol hetkel oli tegu keskeltläbi 17. kohal tiksuvate Hondadega, siis itsitasid teised tiimid muidugi habemesse ja saatsid härra viisakalt puu taha. Kes pärast naerab...

budu
08.04.09, 09:19
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=323679

Shermann
12.04.09, 14:48
millega Asmer praegu tegeleb?

Mask
12.04.09, 14:52
Mingi jutt oli, et jätkab BMW palgal.

budu
15.04.09, 11:13
Täna siis pidavat tulema kohtuotsus kas keeratakse kogu see F1 persse või on lootust tunnistada et reeglite vastu mitte keegi ei eksinud.mind lihtsalt häirib fakt et FIA ja Ferrari on südamesõbrad

Mask
15.04.09, 12:25
Täna siis pidavat tulema kohtuotsus kas keeratakse kogu see F1 persse või on lootust tunnistada et reeglite vastu mitte keegi ei eksinud.mind lihtsalt häirib fakt et FIA ja Ferrari on südamesõbrad

Mind lihtsalt ajab närvi ,et sa igas asjas Ferrarit süüdistad.

Tofoa
15.04.09, 13:15
Mind lihtsalt ajab närvi ,et sa igas asjas Ferrarit süüdistad.

Umm, ära põe, tegelikult maailma valitsevad vabamüürlased, Paul McCartney on surnud, WTC lasti alla USA valitsuse poolt, keegi pole kunagi kuu peal käinud, Elvis elab, Roswellis on UFOd, Savisaar on KGB-s, Printsess Diana mõrvati, AIDS loodi laboris, globaalse soojenemise taga on suurriikide valitsused, et saaks takse tõsta, Shakespeare oli keegi teine, Pearl Harbor oli samuti USA valitsuse poolt tehtu, 2004. aasta tsunaami oli araablaste poolt tehtud ja nii edasi ja edasi, see on BUDUFAKINGLOJUS! :love:

MihkelK.
15.04.09, 13:22
Difuuserid siis legaalseks tunnistatud. Tubli FIA, üks väheseid õigeid otsuseid viimasel ajal.

urmar
15.04.09, 13:32
Peame siis pöialt, et Button järgmised etapid ka võidaks ja Bernie aru saaks, kui ruttu selgunuks tänavune meister, kui tema uuenduslik punktisüsteem juba kehtinuks. :)

F.Totti
15.04.09, 13:35
Kes tahab võib lugeda siit!
http://sport.err.ee/index.php?0591056
Ja F1 võitis ainult sellest!

Mask
15.04.09, 13:47
Väga hea. Nüüd vähemalt on sellega selgus majas.

cannuman
15.04.09, 17:22
yess kui äge

eika
15.04.09, 17:35
Huvitav kaua teistel tiimidel aega läheb, et samalaadne difuusor oma auto külge orgunnida ja nad konkurentsivõimeliseks muutuvad?

edit: parandasin kirjavea.

budu
15.04.09, 17:48
Umm, ära põe, tegelikult maailma valitsevad vabamüürlased, Paul McCartney on surnud, WTC lasti alla USA valitsuse poolt, keegi pole kunagi kuu peal käinud, Elvis elab, Roswellis on UFOd, Savisaar on KGB-s, Printsess Diana mõrvati, AIDS loodi laboris, globaalse soojenemise taga on suurriikide valitsused, et saaks takse tõsta, Shakespeare oli keegi teine, Pearl Harbor oli samuti USA valitsuse poolt tehtu, 2004. aasta tsunaami oli araablaste poolt tehtud ja nii edasi ja edasi, see on BUDUFAKINGLOJUS! :love:

Kle pede kas sa vaidled vastu et FIA on siiamaani suht palju just Ferrarit soosinud???võta klapide silmadelt ehk siis saad maailmast ka reaalselt aru.
Aga tänane uudis on ju super!!!

aga ferraril ikka pisar silmas.http://sport.postimees.ee/?id=107277
http://sport.postimees.ee/?id=107151

vincent
15.04.09, 17:53
Kes on vahepeal arendustööd teinud, neil võib minna suht kiirelt. Samas see pole pulk, mida lihtsalt hooga külge visata, vaid sisuliselt osa auto struktuurist. Piltide järgi tundub, et McLaren on tänaseks otsuseks kõige paremini valmistunud - kisu aga need ülemised katteplaadid maha ja pajeehali:

http://www.geeksalad.ca/wp-content/uploads/2009/03/mclaren_diffuser.jpg

ja ei saa jätta taaskord märkimata, et:

inglise keeles - diffuser
eesti keeles - difuusor ;)

budu
15.04.09, 17:56
nädala ennustus http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=324284

eika
15.04.09, 17:59
aga ferraril ikka pisar silmas
Ma usun, et kõigil 7 tiimil on pisar silmas. Meeskonnad peavad idiootselt raha kulutama, kuigi asja oleks võinud juba ammu selgeks teha. Üldiselt oleks FIA poolt õiglane, kui ülejäänud tiimidele antaks testiaegu juurde. Muidu see Renault tiimi väide "Asi pole selles, et me jäime õigel ajal rongist maha... Lihtsalt FIA ütles meile, et see on keelatud" on ka täitsa huvitav.

Aga põhimõtteliselt andis FIA teada, et ei loe mitte reeglite sisuline pool, vaid kõik mis pole reeglites otsesõnaliselt keelatud on lubatud. Keegi asjatundjam inimene võiks öelda, kas FIA`l on alati selline suhtumine olnud?

salajane33
15.04.09, 18:00
Huvitav kaua teistel tiimidel aega läheb, et samalaadne difuuser oma auto külge orgunnida ja nad konkurentsivõimeliseks muutuvad?

Kuskil käis uudis läbi, et Renault üritab nüüd Hiinas testida oma difuusorit.

E: http://ohtuleht.ee/index.aspx?id=324565

Tofoa
15.04.09, 18:06
Kle pede kas sa vaidled vastu et FIA on siiamaani suht palju just Ferrarit soosinud???võta klapide silmadelt ehk siis saad maailmast ka reaalselt aru.

FIA ei ole Ferrarit kunagi soosinud rohkem, kui teisi. Mõnes otsuses võib-olla tundub jah, et soositakse Ferrarit, samas teises jälle Renaulti, kolmandas BMW-d ja neljandas Brawn GP-d, see on alati nii olnud, selle vastu ei saa. Iga otsus on kellegi teise jaoks kasulikum. Sa ava oma silmad ning märkad, et maailm ei koosne ainult vandenõudest.

lorenzo
15.04.09, 18:09
"Asi pole selles, et me jäime õigel ajal rongist maha... Lihtsalt FIA ütles meile, et see on keelatud," seletas Ford.

kes siis udu ikkagi ajab?

Mask
16.04.09, 14:29
Aga tänane uudis on ju super!!!

aga ferraril ikka pisar silmas.http://sport.postimees.ee/?id=107277
http://sport.postimees.ee/?id=107151

Ma vaidlen ka vastu.

Difuusori ehitamine pidi aega võtma ja kuna testida ei saa (ainult tuuletunnelis) siis on suht keeruline.
Ferrari on igatahes teatanud ,et Hiinas nad KERS-i ei kasuta. (http://sponest.ee/f1/news/2477) Mõistlik otsus.

budu
17.04.09, 15:56
http://www.sportnet.ee/artikkel/83227

budu
17.04.09, 19:25
Briatore väheke pettunud.http://www.sportnet.ee/artikkel/83240

salajane33
17.04.09, 21:57
Massa: "KERS-i mahavõtmine samm tagasi", Räikkönen: "Ei tunne KERS'ist puudust" (http://sponest.ee/f1/news/2490)
Pole vist ka see nädalavahetus Ferrarilt punkte oodata.

cannuman
17.04.09, 23:12
Sel ajal kui teised oma difuusoritega nussivad, üritab Trulli maavärinas kodu kaotanuid toetada rahaliselt.

SleepWalking
17.04.09, 23:53
Sel ajal kui teised oma difuusoritega nussivad, üritab Trulli maavärinas kodu kaotanuid toetada rahaliselt.

need teised siis ... mental image of the day.

Tofoa
18.04.09, 00:44
Button aka Paracarro
Geniaalne :naer1:

budu
18.04.09, 11:04
No Brawn GP masinad täna kohe väga aeglased aga usun et homme Button esimene sest vaadates aegu siis Red Bullid ja Alonso on väga kergete autodega rajal.Aga Vettel oli tubli

eika
18.04.09, 12:01
Vettel on vaat et andekaim sõitja hetkel F1s. Alatasa suudab sitast saia teha, loodetavasti avaneb mehele peagi mõne tipptiimi uks.

lenc
18.04.09, 12:44
Vettel on vaat et andekaim sõitja hetkel F1s. Alatasa suudab sitast saia teha, loodetavasti avaneb mehele peagi mõne tipptiimi uks.

Millist "tipptiimi" sa mõtled? Kas seda, kes pole ühtegi punkti teeninud, või seda kelle masinad nibin-nabin 10 hulka jõuavad.

eika
18.04.09, 12:57
Millist "tipptiimi" sa mõtled? Kas seda, kes pole ühtegi punkti teeninud, või seda kelle masinad nibin-nabin 10 hulka jõuavad.
Mõtlen neid tiime, kes mootoreid nö sisse ei osta- BMW, Ferrari, McLaren, Renault, Toyota. Ma miskipärast arvan, et nendel meeskondadel on piisavalt finantsi ja oskusi, et järgmiseks hooajaks taas tippu tõusta.

Mask
18.04.09, 14:48
Nagu oodata oligi, siis esikümne kolm viimast olid veoautodega rajal ja kolm esimest sõitsid põhimõtteliselt aurudel. Vettel, Alonso ja Webber teevad siis esimese otsa lühikese ja pehmete rehvidega, mis pidid ülikiiresti kuluma. Räikkönen, Hamilton ja Buemi aga kõvarehviseguga ja rajal ollakse siis kauem.

Pre-race weights & provisional grid
1. Sebastian Vettel, Red Bull, 644kg
2. Fernando Alonso, Renault, 637
3. Mark Webber, Red Bull, 646.5
4. Rubens Barrichello, Brawn GP, 661
5. Jenson Button, Brawn GP, 659
6. Jarno Trulli, Toyota, 664.5
7. Nico Rosberg, Williams, 650.5
8. Kimi Raikkonen, Ferrari, 673.5
9. Lewis Hamilton, McLaren, 679
10. Sebastien Buemi, Toro Rosso, 673
11. Nick Heidfeld, BMW Sauber, 679
12. Heikki Kovalainen, McLaren, 697
13. Felipe Massa, Ferrari, 690
14. Kazuki Nakajima, Williams, 682.7
15. Sebastien Bourdais, Toro Rosso, 690
16. Nelson Piquet, Renault, 697.9
17. Robert Kubica, BMW Sauber, 659
18. Adrian Sutil, Force India, 648
19. Timo Glock, Toyota, 652
20. Giancarlo Fisichella, Force India, 679.5

lenc
18.04.09, 15:01
Nagu oodata oligi, siis esikümne kolm viimast olid veoautodega rajal ja kolm esimest sõitsid põhimõtteliselt aurudel.

32 kilo kütust on ainult aurud? Idioot.

Mask
18.04.09, 15:37
Võrreldes järgmistega. Ega 68 kg pole ka veoauto. Oma kommentaarid minu aadressil võid endale hoida.

F.Totti
18.04.09, 21:44
Rääkides siin kilodest siis mitu liitrit kütust või mitu kg kütust F1 paak mahutab? Siis saaks nagu aimu kas tegu on aurudega!

lenc
18.04.09, 21:52
Rääkides siin kilodest siis mitu liitrit kütust või mitu kg kütust F1 paak mahutab? Siis saaks nagu aimu kas tegu on aurudega!

See pidavat olema umbes 100 kilo ringis.

Ibanez
18.04.09, 22:04
Stardis lüpsab üks Brawn mõne venna ära ja ongi jälle võitja selgunud... Loodaks, et hõbenooled leiavad end taas vähemalt ühe autoga punktidel ja punased lahkuvad tühjade pihkudega. Rubensi kord võita muide!

salajane33
18.04.09, 22:11
Stardis lüpsab üks Brawn mõne venna ära ja ongi jälle võitja selgunud... Loodaks, et hõbenooled leiavad end taas vähemalt ühe autoga punktidel ja punased lahkuvad tühjade pihkudega. Rubensi kord võita muide!

Kui Brawn siis ennem võidab Jenson, kui Rubens.

Ibanez
18.04.09, 22:31
Kuigi võiks Rubens. Mees on kõige rohkem tiitlit väärt hetke sõitjatest F1 sarjas. Maailmarekordiliselt etappe sõitnud ja tiitlit pole saavutanud. GO Rubens! ;)

SleepWalking
18.04.09, 22:50
Kuigi võiks Rubens. Mees on kõige rohkem tiitlit väärt hetke sõitjatest F1 sarjas. Maailmarekordiliselt etappe sõitnud ja tiitlit pole saavutanud. GO Rubens! ;)

pigem näitab see, et ta on nii palju sõitnud ja pole tiitlit nagu hoopis midagi muud ...

Tofoa
18.04.09, 22:53

Kui seni pole suutnud nii paljude ürituste järel võita, siis järelikult pole ta tiitlit väärt, või mis?

E:SW juba vastas enne mind

Isiklikult loodan, et Vettel sel hooajal teravust säilitab ning MM tiitli konkurentsis püsib :)

eston maravilha
18.04.09, 23:45
See pidavat olema umbes 100 kilo ringis.

ei ole küll kindel, kuid on kõrva jäänud, et üle 100 kilo ei tohi korraga kütust pardal olla.

cannuman
19.04.09, 12:01
sajab :)

Mask
19.04.09, 13:19
Masendav üksteise järgi kulgemine oli ees otsas. Korralik madin käis viimaste punktide peale. Vettelilt tubli sõit ja võit, ning esimene võit Red Bullile.
Massast tohutulult kahju. Oleks võinud isegi esikolmikusse sõita, sest tundus ,et tema auto töötas päris hästi. Räikköneni kiirust vast kärpis mingi tehniline rike.

vincent
19.04.09, 15:48
Infoks, et Eurosport näitab praegu otse World Series by Renault sarja, kus Sten Pentus hetkel sõidu esikoha eest võitleb.

Tofoa
19.04.09, 15:57
Infoks, et Eurosport näitab praegu otse World Series by Renault sarja, kus Sten Pentus hetkel sõidu esikoha eest võitleb.

Lõpetas siis teisena. Eurospordi kommentaatorid kiitsid Pentust.

Ibanez
19.04.09, 16:48
Red Bull tegi tõesti hea sõidu mõlema autoga. Kaksikvõit igati teenitult käes. Üllatav oli muidugi Kubica jätkamine pärast Trulli seljas käimist. Milleeniumi aegu sellised asjad lõppesid mõlema osapoole jaoks reeglina pealtvaatajate rolli jäämisega (meenub kasvõi Ralfi ja Rubensi olukord).

Hamilton ja Massa pakkusid häid möödumisi ja ka kobedaid pirukaid. Massast kahju, Ferrarist mitte karvavõrdki.

Kasper
19.04.09, 16:56
Hamilton ja Massa pakkusid häid möödumisi ja ka kobedaid pirukaid. Massast kahju, Ferrarist mitte karvavõrdki.
Kellest Massa mööda sõitis? Korra Trullist, aga veel?

Tofoa
19.04.09, 17:03

Umm, Massa tõusis 13-dalt kohalt 3. kohale enne katkestamist. Ma usun, et mõnest sõitis ikka veel mööda.

Mask
19.04.09, 17:06

Räikkönenist ja mõnes mõttes ka Hamiltonist. Mõned kukkusid boksipeatustega eest ära.

eston maravilha
19.04.09, 20:58
Üllatav oli muidugi Kubica jätkamine pärast Trulli seljas käimist. Milleeniumi aegu sellised asjad lõppesid mõlema osapoole jaoks reeglina pealtvaatajate rolli jäämisega (meenub kasvõi Ralfi ja Rubensi olukord).

no sellistel juhtudel olerneb kõik sellest kuidas see autole ning eriti vedrustusele-sildadele mõjub. järelikult ei suutnud kubica ühtegi vedrustuse komponenti kõveraks sõita ning vahetust vajas vaid tiib.

budu
20.04.09, 18:34
Ämber-http://www.sportnet.ee/artikkel/83354

F.Totti
20.04.09, 19:37
1)Minu jaoks oli ka üllatav, et Kubica jätkas, see oli ikka suht valus laks, sellise kokkupõrke tulemusena ikka edasi võistelda.Ma pole sellist ekstreemsust ja vastupidavust veel näinud F1 autodel.
2)Tundub, et Vettelist võib saada Schumi mantlipärija ja tore oli üle pika aja jälle Saksamaa hümni kuulata:) Vettel ikka suht geniaalne vana ,vihmaga tundub eriti spets.
3)Ma arvan, et see ämber võis tekkida sellest, et Red Bull ise ei teavitanud sellest või siis lastakse hümni ainult ühe mehe auks.Njh ei tea mida need pilukad mõtlesid:)Kuid hümn võitu ,meeskonda ja tiimi ei riku ehk:D
4)Mulle tundub, et Schumi ja Totd peavad uuesti Ferra tiimi ohjad enda kätte võtma, sest nii tujutud vennad kui Kimi ja Massa.Samuti suht kogenematud uued tiimijuhid, kes ootamatult juhtpositsioonidele pandud ja kõrgeid otsuseid vastu võtma pandud ei saa oma asjadega hakkama. Eks hooaja teine pool näitab kui palju sisu on ferraris:D

Mask
20.04.09, 19:46
Mis hümni jamast sa räägid? Lasti ju Saksamaa ja siis Inglismaa hümni.
Massa ja Räikköneni tujutust väga pahaks ei saa panna, kui sellise rämpsuga sõitma pead, mis poolt sõitugi vastu ei pea.

eika
20.04.09, 19:48

Loe Budu linki. Inglise hümni asemel oleks pidanud olema Austria hümn.

budu
20.04.09, 19:49
Massa ja Räikköneni tujutust väga pahaks ei saa panna, kui sellise rämpsuga sõitma pead, mis poolt sõitugi vastu ei pea.

Aga Red Bull on Austria meeskond

Tofoa
20.04.09, 19:53

Inglismaa hümni asemel oleks pidanud Austria hümn olema.
Ferrari pani pange sellega, kui vahetati Rory Byrne välja. Sealt hakkas allakäik. Kõige nael oli nüüd see, kui FIA ütles Ferrarile, et kahekorruselised difuusorid on keelatud. Siis Ferrari tegi ühekorruselise difuusori aga nüüd selgus, et kahekorruseline on ikkagi lubatud. Niiet mina nimetaks seda FIA ämbriks samuti. Kusjuures, FIA ütles ka teistele tiimidele, et nii ei tohi difuusorit ehitada, nagu Toyota, Brawn GP või Williams. Tiitel läheb Red Bullile ja Vettelile.

MihkelK.
20.04.09, 19:54
No tegelikult on Red Bulli niiöelda 'kodukohaks' küll Inglismaa, ses mõttes, et autode ehitus, arendus ja testimine toimub ikka seal. Aga noh, sama võib öelda ka Renault' kohta, aga kellelegi vaevalt et mõttesse tuleks neile Suurbritannia hümni lasta. Nii et jah.

F.Totti
20.04.09, 19:55
Ma ise miskipärast seostasin Red Bulli ja Toro Rossot alati Itaaliaga- aga vaat siis:)Järelikult peaks rohkem energiajooke jooma:D

Tofoa
20.04.09, 19:56
Toro Rosso ongi Itaalia tiim.

F.Totti
20.04.09, 20:04
Jh ma tean, sellepärast seostasin red bulli ka itaaliaga!

Mask
20.04.09, 20:21
Loe Budu linki. Inglise hümni asemel oleks pidanud olema Austria hümn.

Budu peaks õppima linke panema :P
Jäi kahe silmavahele.

Aga Red Bull on Austria meeskond

Ma nagu pidasin seda ikka Inglismaa meeskonnaks... aga jah RB on Austria firma.

Inglismaa hümni asemel oleks pidanud Austria hümn olema.
Ferrari pani pange sellega, kui vahetati Rory Byrne välja. Sealt hakkas allakäik. Kõige nael oli nüüd see, kui FIA ütles Ferrarile, et kahekorruselised difuusorid on keelatud. Siis Ferrari tegi ühekorruselise difuusori aga nüüd selgus, et kahekorruseline on ikkagi lubatud. Niiet mina nimetaks seda FIA ämbriks samuti. Kusjuures, FIA ütles ka teistele tiimidele, et nii ei tohi difuusorit ehitada, nagu Toyota, Brawn GP või Williams. Tiitel läheb Red Bullile ja Vettelile.

Rory Byrne'i ei vahetatud välja, mees tahtis ise tasapisi pensile minna aga Ferrari on teda ikka suutnud meeskonnas hoida Aldo Costa nõustajana/abilisena. Aldo Costa on ise korralikke autosi ehitanud, millega Räikkönen tiitli võitis ja Massa eelmine hooaeg napilt teiseks jäi. Samuti 2006 aasta Ferrari oli Costa ehitatud, millega Schumacher 06' hooajal teiseks tuli. Tõsi sellist vastupidavust pole Costa Ferraridel olnud, nagu omalajal Byrne'i konstueeritud autodel oli.

Tofoa
20.04.09, 20:25
Jah, olen kursis, et Byrne läks ise pensile, kuid Ferrari ei suutnud talle minu meeles küll piisavalt head asendajat leida. Costa pole minu silmis ühtegi Byrne'ga võrdväärset autot teinud. Mõned autod on jah piisavalt head olnud, et nibin nabin võita või nibin nabin teiseks jääda. Siiski, poiss areneb. Järgmine hooaeg tahaks tiitlit.

Mask
20.04.09, 20:29
Jah, olen kursis, et Byrne läks ise pensile, kuid Ferrari ei suutnud talle minu meeles küll piisavalt head asendajat leida. Costa pole minu silmis ühtegi Byrne'ga võrdväärset autot teinud. Mõned autod on jah piisavalt head olnud, et nibin nabin võita või nibin nabin teiseks jääda. Siiski, poiss areneb. Järgmine hooaeg tahaks tiitlit.

Byrne õpetas Costa ise välja. Muide järgmise hooaja teemal on Domenicali tunnistanud (http://sponest.ee/f1/news/2515) ,et kui pärast Hispaania etappi midagi paremaks ei muutu, siis ilmselt hakatakse järgmiseks hooajaks keskenduma.

F.Totti
20.04.09, 20:30
Eks Costa autodele on oma mõju avaldanud ka see, et Mootoripiirangud on viimastel hooaegadel rangemad.Ja enamus kasutavad ka tipptiimide käigukaste mootoreid jne....

Mask
24.04.09, 16:32
Väga valus on ikka vaadata, kuidas vabatreeningutel Ferrarid viimaste seas tiksuvad. Rosberg muidugi pani taas teised vabakad kinni nagu ta kõigil eelnevatel selle hooaja etappide vabatreeningutel on teinud.

Tofoa
24.04.09, 22:29
Kes teie meelest väärivad kohta F1's kõige vähem?
Omalt poolt pakuks, et Piquet, Kovalainen ja Fisi.

Piquet ja Kovalainen on sellised andetud vennad (võrreldes teiste pilootidega), selgelt jäävad oma maailmameistritest tiimikaaslastele alla. Fisi best before tundub samuti juba möödas olevat. Isiklikult leian, et need mehed võiks teistele/noortele ruumi teha. Kunagi oli selline mees nagu Monteiro. Ma usun, et seda venda alahinnati räigelt.

Epic
24.04.09, 22:42
Piquet ja Kovalainen on sellised andetud vennad (võrreldes teiste pilootidega), selgelt jäävad oma maailmameistritest tiimikaaslastele alla.

Jääb selline mulje küll, aga mõlemal on kirjas GP2 sarja teine koht. Piquet jäi omal ajal alla vaid Hamiltonile, teiste seas edastas näiteks Glocki. Kovalaineni ees võitis Rosberg.

Mask
24.04.09, 22:43
Kes teie meelest väärivad kohta F1's kõige vähem?
Omalt poolt pakuks, et Piquet, Kovalainen ja Fisi.

Piquet ja Kovalainen on sellised andetud vennad (võrreldes teiste pilootidega), selgelt jäävad oma maailmameistritest tiimikaaslastele alla. Fisi best before tundub samuti juba möödas olevat. Isiklikult leian, et need mehed võiks teistele/noortele ruumi teha. Kunagi oli selline mees nagu Monteiro. Ma usun, et seda venda alahinnati räigelt.

Võrdsetes oludes võib Kovalainen suht võrdselt Hamiltoniga sõita, mida tõestas ta ka eelmine sõit. Eelmine hooaeg väitis mees ise ka ,et Hamiltoni soositi rohkem ja Q3-es pandi talle lihtsalt rohkem kütust. Q1 ja Q2 oli Kovalainen vaat ,et veel kiirem Hamiltonist.
Eks Piquel ole ka sarnane olukord nagu Kovalainenilgi.

Samas Fisichella suhtes olen ma nõus. Võiks juba tasapisi pensile minna koos teise pensionääri Barrichelloga ja teha andekatele noortele nagu Bruno Senna ruumi.

lennylenz
25.04.09, 11:01
minu arust nakajima on suht mõttetu vend suudab suht korraliku autoga alati oma vigade tõttu tagaosas loksuda või hoopis katkestada....

F.Totti
25.04.09, 18:19
minu arust nakajima on suht mõttetu vend suudab suht korraliku autoga alati oma vigade tõttu tagaosas loksuda või hoopis katkestada....

Mõtlesin ka just sedasama, et suht mõtetu vana ei saa aru mis selle venna point on seal tiimis:)
Viimane etapp ka tüüp lihtsalt eksles seal rajal- nagu õpiks vormeliga sõitma!
Võimalik, et ta on nö. tiimile sponsoriks toob raha sisse- sõidab täna oma kopsakatele summadele!

Aga loodan, et see kloun sealt varsti minema lüüakse!

Mask
25.04.09, 18:52
Sellel juhul õppis ka Hamilton eelmine etapp sõitma?

budu
25.04.09, 18:56
Mõtlesin ka just sedasama, et suht mõtetu vana ei saa aru mis selle venna point on seal tiimis:)
Viimane etapp ka tüüp lihtsalt eksles seal rajal- nagu õpiks vormeliga sõitma!
Võimalik, et ta on nö. tiimile sponsoriks toob raha sisse- sõidab täna oma kopsakatele summadele!

Aga loodan, et see kloun sealt varsti minema lüüakse!

F1 ei ole mingeid naljamehi,see aeg on läbi kui said omale koha osta.tegemist on suht hea sõitjaga aga lihtsalt ebaõnne on palju olnud

SleepWalking
25.04.09, 20:18
Klokk kõige kergema autoga rajal. Aga mulje, et Brawnid väga rasked olid, polnud päris põhjendatud. Ferrarid ilmselt võtavad homme mõned punktid ka.

1. Jarno Trulli, Toyota, 648.5 kg
2. Timo Glock, Toyota, 643
3. Sebastian Vettel, Red Bull, 659
4. Jenson Button, Brawn GP, 652.5
5. Lewis Hamilton, McLaren, 652.5
6. Rubens Barrichello, Brawn GP, 649
7. Fernando Alonso, Renault, 650.5
8. Felipe Massa, Ferrari, 664.5
9. Nico Rosberg, Williams, 670.5
10. Kimi Raikkonen, Ferrari, 671.5
11. Heikki Kovalainen, McLaren, 678.5
12. Kazuki Nakajima, Williams, 680.9
13. Robert Kubica, BMW Sauber, 698.6
14. Nick Heidfeld, BMW Sauber, 696.3
15. Nelson Piquet, Renault, 677.6
16. Sebastien Buemi, Toro Rosso, 678.5
17. Giancarlo Fisichella, Force India, 652
18. Mark Webber, Red Bull, 656
19. Adrian Sutil, Force India, 679
20. Sebastien Bourdais, Toro Rosso, 667.5

Mask
25.04.09, 20:26
Vettel üllatuslikult raske autoga rajal (võrreldes esiviisikuga). Viimastes sõitudes on ikka tema olnud see, kes ühe kergeima autoga Q3-e on sõitnud.

Tofoa
25.04.09, 20:31
Sutil tõsteti Webberi taha (http://www.formula1.com/news/headlines/2009/4/9256.html)

F.Totti
26.04.09, 01:30
http://sport.err.ee/index.php?0591595 Siin jutt ka kodumaa keeles..

Saarlane
26.04.09, 17:54
Ei olnud väga põnev sõit. Samas osad tegid ajalugu (mingi tuuker) ja osad suutsid ikkagi pääseda selle tegemisest (Ferrari).

AlwaysRed
26.04.09, 18:29
Ei olnud väga põnev sõit.

Vihma ei tulnud.

Mask
26.04.09, 18:31
Põnevat sõitu esikohale pole see hooaeg olnudki.

F.Totti
27.04.09, 00:43
Ma paraku ei näinud sõitu, ehk oskab keegi öelda mis jälle selle luuser Nakajimaga juhtus?

Epic
27.04.09, 00:45
Ma paraku ei näinud sõitu, ehk oskab keegi öelda mis jälle selle luuser Nakajimaga juhtus?

Üks hetk sõitis lihtsalt boksi. Mingi aeg varem lõhkus oma esitiiba ka, kui ma ei eksi.

Saarlane
27.04.09, 00:57
Müstiline vend tõesti. Tuletab Takuma Satot meelde.

Mask
27.04.09, 01:21
Üks hetk sõitis lihtsalt boksi. Mingi aeg varem lõhkus oma esitiiba ka, kui ma ei eksi.

Põrkas BMW Sauberitega stardis kokku.

Eks seal tagapool stardis juhtub neid kokkupõrkeid sagedamini, kui ees otsas.

Kasper
27.04.09, 01:54
Põrkas BMW Sauberitega stardis kokku.

Eks seal tagapool stardis juhtub neid kokkupõrkeid sagedamini, kui ees otsas.
Mis sa tast kaitsed?:)

Mask
27.04.09, 02:07
Mis sa tast kaitsed?:)

Ega ma ei kaitsegi, vähemalt mitte teadlikult, aga see hooaeg lihtsalt lendab neid esitiibu rohkem. Massa ju lõhkus ka oma esitiiva täna ära, kui jäi Räikköneni ja Barrcichello karpi stardis.
Tõusvapäikesemaa poeg Nakaijima kindlasti pole mingi kõva sõitja aga ,kui vaadata Rosbergi viimaseid sõite siis selle Williamsiga ikka sõidus midagi erilist korda saata on raske.

budu
27.04.09, 10:08
Ega ma ei kaitsegi, vähemalt mitte teadlikult, aga see hooaeg lihtsalt lendab neid esitiibu rohkem. Massa ju lõhkus ka oma esitiiva täna ära, kui jäi Räikköneni ja Barrcichello karpi stardis.
Tõusvapäikesemaa poeg Nakaijima kindlasti pole mingi kõva sõitja aga ,kui vaadata Rosbergi viimaseid sõite siis selle Williamsiga ikka sõidus midagi erilist korda saata on raske.

Ega jah see Williams saab oma reklaami minutid kätte treeningsõitudes aga kui läheb võistlus lahti siis vajuvad autod kiirelt pildilt.Aga eile olid kaks mees jälle omal tasemel,Button jälle võitis ja Trulli kes järjekordselt oli ametis vedurijuhina.

Mask
27.04.09, 19:04
Kusjuures Trulli vedur rikkus Vettelil võimaluse Buttonile vähekegi närvikõdi teha.
Toyotade takitika läks ikka täielikult metsa ka ja, kui oleks sama rehvitaktikaga mindud teele, siis oleks võibolla võinud ka esikoha eest võidelda.
Eks Ross Brown kavaldas taas teised meeskonnad üle.

Euroopaks ehk tõusevad Ferrarid ka tuhast oma uue difuusoriga, sest hetke kiirus erilist kriitikat ei kannata.

piimamees
27.04.09, 20:34

Sato näol oli heal päeval väga kiire sõitjaga tegu ju. Isegi Super Aguri suutis punktideni viia...

rallikas
27.04.09, 21:36
Sato näol oli heal päeval väga kiire sõitjaga tegu ju. Isegi Super Aguri suutis punktideni viia...

Overtake of the Year 2007 (http://www.youtube.com/watch?v=MAwSmjV1Mi8)

allars
29.04.09, 23:45
Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) Maailma Mootorispordi Nõukogu (WMSC) otsustas McLareni vormel-1 meeskonda karistada tingimisi võistluskeeluga.

«Karistuseks on meeskonna võistluskeeld kolmel MM-etapil, kuid see jõustub vaid siis, kui ilmneb mingeid uusi asitõendeid või kui meeskond järgneva 12 kuu jooksul reegleid rikub,» seisis FIA avalduses.

F.Totti
29.04.09, 23:48
Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) Maailma Mootorispordi Nõukogu (WMSC) otsustas McLareni vormel-1 meeskonda karistada tingimisi võistluskeeluga.

«Karistuseks on meeskonna võistluskeeld kolmel MM-etapil, kuid see jõustub vaid siis, kui ilmneb mingeid uusi asitõendeid või kui meeskond järgneva 12 kuu jooksul reegleid rikub,» seisis FIA avalduses.

See on neile just kiusatuseks, et saada uus karistus! Neile ju meeldivad karistused. Saada nüpeldada vanade eestlaste moodi orjalaual!
Aga jh 100 miljonit doltsi oli neile vist ikka vähe:D

Mask
08.05.09, 14:54
Esimeste vabakate järgi küll ei tundu ,et Ferrari oleks millegi erilisega selle kahe nädalase ajaga suutnud auto juures paremaks saada. Aga ega need vabatreeningud veel täit tõde ei näita.

Tulemused, 1. vabatreening:

1. Jenson Button Brawn 1.21,799
2. Jarno Trulli Toyota 1.22,154
3. Robert Kubica BMW 1.22,221
4. Nick Heidfeld BMW 1.22,658
5. Kazuki Nakajima Williams 1.22,659
6. Nico Rosberg Williams 1.22,667
7. Nelsinho Piquet jr Renault 1.22,753
8. Timo Glock Toyota 1.22,828
9. Felipe Massa Ferrari 1.22,855
10. Rubens Barrichello Brawn 1.22,859
11. Kimi Räikkönen Ferrari 1.22,873
12. Mark Webber Red Bull 1.22,934
13. Sebastian Vettel Red Bull 1.22,959
14. Lewis Hamilton McLaren 1.23,077
15. Sebastien Bourdais T. Rosso 1.23,088
16. Gianc. Fisichella Force I 1.23,089
17. Fernando Alonso Renault 1.23,157
18. Sebastien Buemi T. Rosso 1.23,185
19. Heikki Kovalainen McLaren 1.23,522
20. Adrian Sutil Force I 1.23,536

budu
08.05.09, 23:17
Brawn GP vormelitiim ja Sony Pictures Releasing International sõlmisid koostöölepingu, mille kohaselt reklaamitakse Brawni masinatel Barcelona etapil mai lõpus kinodesse jõudvat "Terminaator: Lunastus" filmi.

Jenson Buttoni ja Rubens Barrichello vormeli tagatiivad kannavad terve nädalavahetuse "Terminator Salvation" tunnuspilti.

"Meil on suur au tutvustada 580 miljonile vormel ühe vaatajale 90 riigis ühte Hollywoodi aasta suurimat filmi. Terminaatori bränd sobib Brawn GP ja vormel ühega ideaalselt," vahendab formula1.com Brawn GP tegevjuhi Nick Fry sõnu. "Terminatori kaubamärgis astuvad masinavärgid vastu inimmõistuse leidlikkusele – võitlus selle üle, kes jääb peale, tõotab pakkuda põnevaid lahinguid ja suurt draamat."

Sony Pictures Releasing International'il ja vormel ühel on juba pikaajaline sponsorsuhe. 2003. aasta Suurbritannia GP-l viibis isiklikult kohal ka Arnold Schwarzenegger, et teha reklaami filmile "Terminator 3: The Rise Of The Machines

Mask
09.05.09, 14:37
http://images.gpupdate.net/large/125442.jpg

No nii! Hommikuste vabatreeningute kiiremad Ferrarid:

3. vabatreeningu tulemused:

01. Felipe Massa, Ferrari 1.20.553
02. Kimi Räikkönen, Ferrari 1.20.635
03. Jenson Button, Brawn 1.21.050
04. Rubens Barrichello, Brawn 1.21.163
05. Robert Kubica, BMW 1.21.239
06. Jarno Trulli, Toyota 1.21.265
07. Lewis Hamilton, McLaren 1.21.346
08. Timo Glock, Toyota 1.21.377
09. Sebastien Buemi, Toro Rosso 1.21.424
10. Fernando Alonso, Renault 1.21.499
11. Heikki Kovalainen, McLaren 1.21.519
12. Nico Rosberg, Williams 1.21.594
13. Mark Webber, Red Bull 1.21.629
14. Sebastien Bourdais, Toro Rosso 1.21.649
15. Nelsinho Piquet, Renault 1.21.685
16. Sebastian Vettel, Red Bull 1.21.689
17. Giancarlo Fisichella, Force India 1.21.909
18. Kazuki Nakajima, Williams 1.22.043
19. Adrian Sutil, Force India 1.22.232
20. Nick Heidfeld, BMW 1.23.457

salajane33
09.05.09, 14:40
Ferrud said jalad alla? Eks kvalif. näeb, kuidas tegelikult.

eika
09.05.09, 14:42
Neid vabatreeningu tulemusi ei tasu kuigivõrd tõsiselt võtta- eriti arvestades asjaolu, et tänavu on meeskondadel testikilomeetrite arv miinimumi viidud. Nii on vabatreeningud lihtsalt üks suur testimine.

salajane33
09.05.09, 14:45
Neid vabatreeningu tulemusi ei tasu kuigivõrd tõsiselt võtta- eriti arvestades asjaolu, et tänavu on meeskondadel testikilomeetrite arv miinimumi viidud. Nii on vabatreeningud lihtsalt üks suur testimine.

Kes teab, kes teab? :D

Mask
09.05.09, 14:52

Seda muidugi aga midagi nad siiski näitavad. Mingit kasu peavad ju Ferrari uuendused neile andma!

Kasper
09.05.09, 17:20
Aga miks TV3 täna kordusest asja näitab?

surfaja
09.05.09, 17:31
Tra küll.Ei midagi uut Ferrarilt...erilised lambad küll.

Mask
09.05.09, 18:41
Vähemalt oli Massa neljas koht palsam haavadele.

budu
10.05.09, 00:08
Vormel-1 juhi Bernie Ecclestone’i sõnul soovib järgmisel aastal sarjaga liituda kaks USA võistkonda. Barcelonas Hispaania GP etapil viibiv Ecclestone teatas, et lisaks varem teada olevale USF1 võistkonnale on veel üks USA tiim avaldanud soovi vormel-1 sarjaga liituda, kirjutab f1-live. «Hetkel on kaks USA tiimi soovi avaldanud,» rääkis Ecclestone enne Hispaania GP kvalifikatsiooni. «Hea on sarjas uusi võistkondi näha.» Spekulatsioonide kohaselt võivad vormel-1 projektiga tegelema hakata Penske või Andretti Green võistkonnad.

No peale nende on veel mainitud Super Agurit,Aston Martinit ja Lolat

KeRRRt
10.05.09, 17:49
Vähemalt oli Massa neljas koht palsam haavadele.

ferraari on üks parimaid tiime praegu. seda etappi eriti vaadates.
olen aus, ka minu lemmik on üli sitt

Mask
10.05.09, 17:53
ferraari on üks parimaid tiime praegu. seda etappi eriti vaadates.
olen aus, ka minu lemmik on üli sitt

Ma sellist sitta ei viitsi üldse kommenteerida. Faking amatööride meeskond.

eika
10.05.09, 18:03
Kammoon, Ferrari möödalaskmised olid ainuke põnev asi tänase võistluse juures. Noh, Webberi taktika oli ka põnev, aga üldiselt oli ikka überigav sõit.

Mask
10.05.09, 18:04
Kammoon, Ferrari möödalaskmised olid ainuke põnev asi tänase võistluse juures. Noh, Webberi taktika oli ka põnev, aga üldiselt oli ikka überigav sõit.

5 sõidust 3 on üliigavad sõidud olnud. Ainult vihm on sõite natuke huvitavaks teinud.

Selles mõttes on F1 eelmise hooajaga võrreldes täieliku taandaregu teinud. Eelmine hooaeg käis ikka kõva andmine viimase etapini. Kuigi autod on suht võrdsed, siis möödasõite näeb veel harvemini, kui Ferrari katkestamist.

eika
10.05.09, 18:24
Selles mõttes on F1 eelmise hooajaga võrreldes täieliku taandaregu teinud. Eelmine hooaeg käis ikka kõva andmine viimase etapini. Kuigi autod on suht võrdsed, siis möödasõite näeb veel harvemini, kui Ferrari katkestamist.
Ja kui ma sama jutu peale esimest või teist etappi siia kirjutasin, siis sain ma sõimata, et ma olen imbetsill ja tänavune hooaeg on superpõnev.

Karm reaalsus on see, et eelmise hooaja lõpuks oli 4 tipptiimi (Bemari, Ferrari, McLaren ja Renault), siis tänavu on poolteist meeskonda, kes võidule sõidavad- Brawn GP ja Red Bull. FIA võiks reeglitega n*ssimise nüüd mitmeks hooajaks ära lõpetada!

Mask
10.05.09, 18:31
Ja kui ma sama jutu peale esimest või teist etappi siia kirjutasin, siis sain ma sõimata, et ma olen imbetsill ja tänavune hooaeg on superpõnev.

Karm reaalsus on see, et eelmise hooaja lõpuks oli 4 tipptiimi (Bemari, Ferrari, McLaren ja Renault), siis tänavu on poolteist meeskonda, kes võidule sõidavad- Brawn GP ja Red Bull. FIA võiks reeglitega n*ssimise nüüd mitmeks hooajaks ära lõpetada!

Mina sõimajate seas ei olnud. Juba Austraalia tundus mulle igav ja ega ei julenud väga sellel teemal sõna võtta, kuna ka mind oleks imbetsilliks sõimatud ja süüdistatud ,et Ferrari fännina ei oska ma kaotada. :p

budu
10.05.09, 20:44
No mina kui Brawn GP poolehoidja olen hooaja algusega väga rahul ja ei ütleks ,et nüüd hullult igavad sõidud oleks.Paljud virisevad ,et puudub põnevus aga miks siis keegi ei virisenud kui Fiatid koguaeg võitsid??
Aga selle etapiga saime tõestust,et parimad matemaatikud on Ferrari meeskonnas.

Epic
10.05.09, 20:50
Ferrarisi on siin kirutud ju juba teema algusest saati. :)

KeRRRt
10.05.09, 21:00

kirutakse lõpuni välja :P

budu
10.05.09, 22:28

Pidasin silmas seda,et tänvust hooaega peavad igavaks just Ferrari fännid kuna nende omad ei võida.Aga siis kui Schumi tegi mis tahtis sis nemad vaikisid.

Tofoa
10.05.09, 22:31
Pidasin silmas seda,et tänvust hooaega peavad igavaks just Ferrari fännid kuna nende omad ei võida.Aga siis kui Schumi tegi mis tahtis sis nemad vaikisid.

Küsimus:
Pead Sa tänavust hooaega igavaks?

budu
10.05.09, 22:39
Küsimus:

EI PEA!!!Mis sest et olen võtjate poolt aga tegelt on ju see hea et masinad suht võrdsed,muidugi võistlussõidus seda päris aru ei saa aga vaata kval.tulemusi

salajane33
10.05.09, 22:49
Varsti teevad teie Ferrarid ja teised ka omale selle difuusori siis vb põnevust.

Tofoa
10.05.09, 23:04

EI PEA!!!

On siin rohkem sõnu vaja?

Mask
11.05.09, 00:39
EI PEA!!!Mis sest et olen võtjate poolt aga tegelt on ju see hea et masinad suht võrdsed,muidugi võistlussõidus seda päris aru ei saa aga vaata kval.tulemusi

Mina Ferrari fännina ei ole öelnud ,et Schumacheri valitsemisaeg polnud igav.

Mis kasu neist võrdsetest autodest on ,KUI MÖÖDASÕITE EI OLE?

lenc
11.05.09, 00:55
Mis kasu neist võrdsetest autodest on ,KUI MÖÖDASÕITE EI OLE?

No mina kui loogika austaja ütleksin, et võrdsete autode korral polegi võimalik mööda sõita. Selleks, et üks teisest mööda sõidaks, peaks ta ju kiirem olema.

Tofoa
11.05.09, 01:16
Selleks, et üks teisest mööda sõidaks, peaks ta ju kiirem olema.

Ära unusta, et piloodid juhivad vormeleid.

lenc
11.05.09, 01:22
Ära unusta, et piloodid juhivad vormeleid.

Ma ei unusta seda, aga kui masinad on võrdsed ja mõlemad sõitjad ulatuvad sirge peal pedaali põhja vajutama, siis möödasõite eriti ei toimu.

Kasper
11.05.09, 02:25
Aga miks TV3 täna kordusest asja näitab?
Endiselt siis keegi ei oska öelda, miks kvalifikatsioon kolmelt kordusest tuli?

Ei viitsiks nagu väga rumalate küsimuste teemasse ka minna.

lenc
11.05.09, 02:48
Endiselt siis keegi ei oska öelda, miks kvalifikatsioon kolmelt kordusest tuli?

Selleks, et rohkem inimesi tahaks Viasat Sport Balticut näha ja Viasati paketi telliksid.

Kasper
11.05.09, 03:58
Selleks, et rohkem inimesi tahaks Viasat Sport Balticut näha ja Viasati paketi telliksid.
:p. Kirjade järgi on vist VSB praegu nähtav ainult Kuldpaketis, mille kuutasu on Stardi omast kuskil 200 krooni hulgas kallim, kuid minu arust on VSB ka ainus kanal, mis Kuldpaketi Stardi omast paremaks teeb. Seega, kui paljud inimesed oleksid nõus põhimõtteliselt ühe kanali eest 200 krooni kuus lisaks maksma? Mu jutt on küll väga objektiivne, kuid hetkel tundub, et väga kaua enam kodus Kuldpaketti ei oma...

Aga et mitte liialt teemast kõrvale kalduda, siis Ferrarilt täna ja eile ikka väga ebareaalsed olukorrad, kui Kimi piirdus Q3-ega ja kui täna Massale liiga vähe kütust pandi...

lenc
11.05.09, 12:13
Aga et mitte liialt teemast kõrvale kalduda, siis Ferrarilt täna ja eile ikka väga ebareaalsed olukorrad, kui Kimi piirdus Q3-ega ja kui täna Massale liiga vähe kütust pandi...

Kle, Kimi ei saanud isegi Q1-st edasi.

aanvaller
11.05.09, 12:25
kimi saab kinga kui järgmine etapp sama halvasti läheb..

Mask
11.05.09, 13:21
Ma ei unusta seda, aga kui masinad on võrdsed ja mõlemad sõitjad ulatuvad sirge peal pedaali põhja vajutama, siis möödasõite eriti ei toimu.

Tuulde saamisest oled midagi kuulnud?

Massa kütusejamast:

Oli kindlasti suur pettumus, kui meeskond teatas kütuse lõppemisest?

„Meil polnud kalkuleerimisega probleeme. Rike tekkis masinaga, kuid ma ei tea, kas viga oli inimlik või masina poolt. Peame analüüsima, mis oli probleem.”

„See oli väga masendav. Võitled kogu sõidu ja siis pead hoo maha võtma. Säästsin juba pärast viimast peatust kütust, kuid sellest ei piisanud, seega pidin tõsiselt hoogu vähendama ja Vetteli mööda laskma. Kaotasin koha Fernandole ja peaaegu Nickile, seega oli üsna masendav.”

Mask
11.05.09, 14:37
Selline intrigeeriv uudis ka veel.
Rubens Barrichello: Kui oli tiimikorraldus, siis lahkun päevapealt! (http://sport.err.ee/index.php?0592375)

allars
11.05.09, 18:48
No nüüd järsku lahkuvad kõik: Kimi, Rubens ja veel posu tiime.

salajane33
11.05.09, 20:00
No nüüd järsku lahkuvad kõik: Kimi, Rubens ja veel posu tiime.

Posu tiime pidi veel juurde tulema, kui see eelarve piir tehakse.

Kasper
11.05.09, 20:24
Kle, Kimi ei saanud isegi Q1-st edasi.
Mu pask jah... Need lähevad pidevalt mul sassi.

urmar
11.05.09, 20:25
Kuulda on, et kui eelarve piir miljoni kroonini viiakse, siis võib Vihur ka tiimi välja panna, Estonia vormeli baasil. Peaasi, et difuuser kuidagi peale mahub. :)

Mask
11.05.09, 20:45
Räikköneni ja Hamiltoni ära mineku jutte ei tasuks väga tõsiselt võtta...

allars
11.05.09, 22:15
Räikköneni ja Hamiltoni ära mineku jutte ei tasuks väga tõsiselt võtta...

Ilmselt küll, nagu ka kõiki muid jutte. Loodetavasti ikka seda piiri peale ei panna. Jutt ja meedia teevad vast asja suuremaks, kui see tegelikult on. Samuti oli selle McLareni värgiga. Kõik pasundasid ei tea millest, aga lõpuks väänati ikkagi tingimisi.

Shazib
12.05.09, 18:29
Väike pangetus Elbre poolt. (http://thebeast.planet.ee/Elbre_KERS=Aarekivi.wav)

budu
12.05.09, 20:28
Ferrari loobub vormel-1 sarjast selle hooaja lõpus, kui meeskondadele kavandatav eelarvekärbe tuleval hooajal käiku läheb, otsustati täna Ferrari juhatuse koosolekul.

FIA eesotsas organisatsiooni juhi Max Mosley’ga tahab tuleval aastal kehtestada tiimidele eelarvelimiidi, mille suurus oleks 40 miljonit Suurbritannia naela ehk umbes 940 miljonit Eesti krooni.

Juba varem ähvardasid eelarvelimiidi peale sarjast lahkuda Toyota ja Red Bulli meeskonnad. Sarja eakaim ja edukaim meeskond Ferrari seisab vastu ka ideele, mille kohaselt hakkaksid kõik meeskonnad sõitma standardsete mootoritega.

ei lähe see ferrari mitte kuhugi

lenc
12.05.09, 21:20
McLaren visatakse sarjast välja, Räikkönen vallandatakse, Barrichello loobub, Ferrari lahkub ja 2012 põhjustab planeet Nibiru maailmalõpu. Aamen!

Epic
12.05.09, 21:40
Ma ju ütlesin, et asi läheb WRC suguseks klounaadiks, ma ju ütlesin...

lenc
12.05.09, 21:56
Ma ju ütlesin, et asi läheb WRC suguseks klounaadiks, ma ju ütlesin...

Kas sa oled tõesti nii loll/kergeusklik/sinisilme, et usud seda mida tiimid f1-s räägivad. Kaua läheb sinusugustel arusaamiseks, et f1-s käib kogu aeg üks suur bluffimine ja häma. Kas sa tõesti arvad, et Ferrari loobub sarjas osalemisest? Mida neil sellest võita oleks? Ainult kaotada.

budu
12.05.09, 21:59
Kas sa oled tõesti nii loll/kergeusklik/sinisilme, et usud seda mida tiimid f1-s räägivad. Kaua läheb sinusugustel arusaamiseks, et f1-s käib kogu aeg üks suur bluffimine ja häma. Kas sa tõesti arvad, et Ferrari loobub sarjas osalemisest? Mida neil sellest võita oleks? Ainult kaotada.

Ferrari hakkab siis kas WRC või WTCC osalema

Mask
12.05.09, 22:00

No kui tulevad standardsed mootorid siis ma ei kahtle üldse ,et Ferrari lahkub.
Sama jutt ka Mercedese, Toyota ja Renaulti kohta.

lenc
12.05.09, 23:02
Ferrari hakkab siis kas WRC või WTCC osalema

No mõtle nüüd ikka peaga. Kui suur reklaamiväljund on F1 võrreldes WRC ja WTCC-ga. Kui nende marketingi osakonnas samuti idioodid töötavad, siis võib-olla tõesti tehakse see vahetus, aga ma siiski kahtlen...

budu
12.05.09, 23:08
No mõtle nüüd ikka peaga. Kui suur reklaamiväljund on F1 võrreldes WRC ja WTCC-ga. Kui nende marketingi osakonnas samuti idioodid töötavad, siis võib-olla tõesti tehakse see vahetus, aga ma siiski kahtlen...

No see oli naljaga mõeldud.

Tofoa
12.05.09, 23:29
No see oli naljaga mõeldud.

Sa teed nalja?

Epic
13.05.09, 00:51

Ma oleksin kindlasti loll/kergeusklik/sinisilmne, kui ma oleksin seda tõsiselt mõelnud.

Epic
23.05.09, 17:13
Ferrari jaoks hakkab tasapisi lõpuks midagi looma?

Räikkönenil hea võimalus KERS-iga stardis liidriks tõusta, edasine peaks lihtne olema.

Kasper
23.05.09, 17:28
Ferrari jaoks hakkab tasapisi lõpuks midagi looma?

Räikkönenil hea võimalus KERS-iga stardis liidriks tõusta, edasine peaks lihtne olema.
No eks homme näis jah, kas suudetakse midagi veel ära ka soperdada või mitte. Igatahes tore, et mõlemad esikümnes on ja ma leian, et Kimil on tõesti päris hea šans midagi korda saata homsel võistlussõidul. :)

budu
23.05.09, 18:00
Ma juba vaatasin et läheb jamaks aga Button oli jälle parim.Homme peaks siis järgmise võidu ära võtma kuna olen kindel punaste ebaõnnes.

Mask
23.05.09, 18:06
See Buttoni edu ajab juba südame pahaks. Küll Räikkönen teda stardis lüpsab ja teada on ,et Monacos on raske mööduda.

budu
23.05.09, 18:15
See Buttoni edu ajab juba südame pahaks. Küll Räikkönen teda stardis lüpsab ja teada on ,et Monacos on raske mööduda.

Te vist olete rahul kui Ferrari koguaeg võidaks.No läheb Monacos nii kuis läheb kuna pean seda rada kõige igavamaks ja mõtetumaks.

Mask
23.05.09, 18:19
Te vist olete rahul kui Ferrari koguaeg võidaks.No läheb Monacos nii kuis läheb kuna pean seda rada kõige igavamaks ja mõtetumaks.

Ei aga sina oled rahul, kui Button ja Brawn koguaeg võidaks seega kõik ülejäänud 18 piloodi võidu puhul jään ma päevaga rahule. ;)

Edit: Mitte midagi isikliku budu, lihtsalt Brawnide haip hakkab üle viskama.

Tofoa
23.05.09, 22:46
Ei aga sina oled rahul, kui Button ja Brawn koguaeg võidaks seega kõik ülejäänud 18 piloodi võidu puhul jään ma päevaga rahule. ;)

Duubeldan.

piimamees
24.05.09, 13:09
sorry, aga Buttoni ja selle külatiimi iga järgnev võit on lähemale F1 surmale... Suht mõttetu on vaadata seda, kuidas võitjaks või maailmameistriks tuleb parim reeglitega manipuleerija. Iga vähmegi normaalne inimene saab aru, kui FIA poleks sellise sita kokku keeranud, istuksin Button ja Rubens kuskil India poiste juures ja esikoha eest võitleksid tõsised sõitjad- Alonso, Massa, Kimi, Hamilton.

lenc
24.05.09, 15:02
sorry, aga Buttoni ja selle külatiimi iga järgnev võit on lähemale F1 surmale... Suht mõttetu on vaadata seda, kuidas võitjaks või maailmameistriks tuleb parim reeglitega manipuleerija. Iga vähmegi normaalne inimene saab aru, kui FIA poleks sellise sita kokku keeranud, istuksin Button ja Rubens kuskil India poiste juures ja esikoha eest võitleksid tõsised sõitjad- Alonso, Massa, Kimi, Hamilton.

Button on jura ja Brawn GP on mingi külatiim? Kuule mine perse õige! See, et sul pole aimugi kes on Jenson Button, Ross Brawn, Nick Fry ja Rubens barrichello, näitab ainult sinu enda lollust. Kogu see meeskond koosneb oma ala tippudest ning on äärmiselt professionaalne (erinevalt Ferrari klounidest) ja nende edu pole mitte mingi reeglitega manipuleerimine vaid väga sihipärase töö tulemus.

eika
24.05.09, 15:07
Button on jura ja Brawn GP on mingi külatiim? Kuule mine perse õige! See, et sul pole aimugi kes on Jenson Button, Ross Brawn, Nick Fry ja Rubens barrichello, näitab ainult sinu enda lollust. Kogu see meeskond koosneb oma ala tippudest ning on äärmiselt professionaalne (erinevalt Ferrari klounidest) ja nende edu pole mitte mingi reeglitega manipuleerimine vaid väga sihipärase töö tulemus.
Ja see, kui sa Ferrari liikmeid klounideks kutsud näitab sinu tarkust?

Aga olgem ausad- Button ja Barrichello on keskpärased sõitjad, kes valitsevad sarja vaid seetõttu, et neil on ülivõimsalt parim auto perse all.

Mask
24.05.09, 15:11
Eriti irooniline ja naljakas oleks, kui need "klounid" täna sõidu kinni paneks.

SleepWalking
24.05.09, 15:22
ma sain küll pigem nii aru, et lenc oli irooniline...

lenc
24.05.09, 15:29
Ja see, kui sa Ferrari liikmeid klounideks kutsud näitab sinu tarkust?
No sel hooajal pole neil ju muud olnud kui üks fopaa teise otsa. Kas ma peaks neid siis professionaalsuse musternäidiseks nimetama või?

Aga olgem ausad- Button ja Barrichello on keskpärased sõitjad, kes valitsevad sarja vaid seetõttu, et neil on ülivõimsalt parim auto perse all.
Nad mõlemad on varasemalt tulnud MM-sarja kokkuvõttes esikolmikusse. Keskpärane sõitja seda ei suuda.

flameas
24.05.09, 15:46
Barichello on kogenud aga mitte kiire. Schumacher tegi talle alati ära. Vabatreeningutel - kus iganes.
Button oli enne seda hooaega võitnud hädaga ühe üli-segastes ilmaoludes toimunud Ungari GP. Muud pole ta midagi saavutanud. Omal ajal oli Sato tast tihti kiirem..

eika
24.05.09, 15:52
Nad mõlemad on varasemalt tulnud MM-sarja kokkuvõttes esikolmikusse. Keskpärane sõitja seda ei suuda.
Button ja Barrichello kogusid kahe eelmise hooajaga kahepeale kokku 20 punkti. Tugev sõitja venitaks ka nõrga auto punktikohtadele.

lenc
24.05.09, 15:59
Button ja Barrichello kogusid kahe eelmise hooajaga kahepeale kokku 20 punkti. Tugev sõitja venitaks ka nõrga auto punktikohtadele.

Mitu punkti teenis Alonso 2001. aastal Minardiga sõites? null.

eika
24.05.09, 16:02
Sa saad ise ka aru, et selline võrdlus on arulage.

cannuman
24.05.09, 16:12
Massa sai piki kotte

cannuman
24.05.09, 16:13

äkki on Alonso sitt sõitja?

lenc
24.05.09, 17:27
Sa saad ise ka aru, et selline võrdlus on arulage.

Kuidas nii, ise kirjutasid, et hea sõitja võtab ka kehva masinaga punktikohti?

eika
24.05.09, 17:32
Jah, okei, sul on õigus.

piimamees
24.05.09, 17:54

aga näites Webber viis minardi kunagi punktideni. Siis, kui veel kuus esimest said punkte. Viies koht vms. Sato ja aguri. Buttoni edu taga on teistest sitaks parem auto. Ja mis puutub külatiimi...Neil polnud Austraalias ühtegi sponsorit!! Nende õnneks oli Honda eelmisel aastal julmalt pappi tuulde visanud ning Brown sai eelmine hooaeg varakult juba auto tegemisega (honda raha eest) pihta hakata.

Martin
24.05.09, 18:05
Ma küll ei mäleta, et keegi vingunuks, kui onu Schummi rajal lennukiga sõitis ja teised Flintstone'ide moodi üritasid.

lenc
24.05.09, 18:10
aga näites Webber viis minardi kunagi punktideni. Siis, kui veel kuus esimest said punkte. Viies koht vms.
Minardi jõudis punktidele ainult siis kui eespool oli väga palju katkestajaid. 2002 Austraalias Webber just niimoodi selle viienda koha sai. Selline tegelane nagu Zsolt Baumgartner sai ka Minardiga niimoodi punktikohale.

eika
24.05.09, 18:13
Ma küll ei mäleta, et keegi vingunuks, kui onu Schummi rajal lennukiga sõitis ja teised Flintstone'ide moodi üritasid.
Loe antud teema esimesi postitusi (aastast 2002)- pooled postitused on Ferrari ja Schumacheri edu üle virisemisest :)

Mask
24.05.09, 18:19

Loe esimesi lehekülgi.

Muidu sõidu algus tõotas põnevat sõitu, kuid mida aega edasi seda igavamaks taas kiskus. Ferrari näitas täna juba ,et hakatakse tasapisi Brawnidele kannale astuma ,sest tempo oli neil sarnane ja vaat ,et veel kiireimgi (Massa sõidu kiireim ring), kuid kahjuks taktikaga läks taas nats nihu ja istuti ka tihti teiste taga kinni. Massa Buttoni, Rosbergi, Vetteli ,ja Räikkönen Barrichello taga. Eriti valusalt kaotati aega, siis kui Vettelil ja Brawnidel olid pehmed rehvid all. Kahju ka ,et Räikkönen stardis nats magas. Türgis kahe nädala pärast peaks veel paremini minema, sest Massa on seal viimased kolm hooaega võitnud.

Muide see Minardi ja eelmise hooaja Honda võrdlus küll on natuke kohatu, sest Minardi oli ikka toona (2000ndate aastate algul) konkurentsitult aeglasem. Samas eelmine hooaeg jõudis Honda heal päeval esikümnesse.

piimamees
24.05.09, 18:22
Minardi jõudis punktidele ainult siis kui eespool oli väga palju katkestajaid. 2002 Austraalias Webber just niimoodi selle viienda koha sai. Selline tegelane nagu Zsolt Baumgartner sai ka Minardiga niimoodi punktikohale.

Noh, ega Aguri just palju minardist ei erinenud aga

Overtake of the Year 2007 (http://www.youtube.com/watch?v=MAwSmjV1Mi8)

Edit: sellel ajal olid Buttoni honda Aguriga pea sama või isegi parem auto. Ja Button sügas kotte kuskil lõpus..

budu
24.05.09, 19:01
Barichello on kogenud aga mitte kiire. Schumacher tegi talle alati ära. Vabatreeningutel - kus iganes.
Button oli enne seda hooaega võitnud hädaga ühe üli-segastes ilmaoludes toimunud Ungari GP. Muud pole ta midagi saavutanud. Omal ajal oli Sato tast tihti kiirem..

Kle Gennadi,kui Barrichellol oleks võimaldatud sama hea masinaga sõita kui schumi siis oleks paljud tulemused teised olnud aga seal meeskonnas oli kõige tähtsam´sakslase tulemus,mitu korda pidi barrichello ferraris oldud aja jookul schumile teed andma???
Need kes peavad Buttonit ja Barrichellot keskpärasteks sõitajateks ei tea vist F1 mitte halligi.Need ajad on möödas kui keskpärased sõitjad omale F1 sõitja koha ostsid.Button ja Brawn GP on tipus tänu heale auto arendusele ja sõitjad on ka väga head.ei piisa vaid heast mehest vaid masin peab ka kiire olema ja kestma.Mäletate veel aegu kui Ferrari just ei old teab mis tippmeeskond,kui mitu aastat tuli oodata kui Schumi neile üle pikaaja MM tiitli tõi?
Minu arust annab see F1 palju juurde kui erameeskonnad suudavad rikastele tehase teamidele kandadele astuda ja neid ka edestada.

Tänane sõit oli jälle, super kaksikvõit olemas ja loodame edu jätkule Türgis

Mask
24.05.09, 19:04
Kle Gennadi,kui Barrichellol oleks võimaldatud sama hea masinaga sõita kui schumi siis oleks paljud tulemused teised olnud aga seal meeskonnas oli kõige tähtsam´sakslase tulemus,mitu korda pidi barrichello ferraris oldud aja jookul schumile teed andma???
Need kes peavad Buttonit ja Barrichellot keskpärasteks sõitajateks ei tea vist F1 mitte halligi.Need ajad on möödas kui keskpärased sõitjad omale F1 sõitja koha ostsid.Button ja Brawn GP on tipus tänu heale auto arendusele ja sõitjad on ka väga head.ei piisa vaid heast mehest vaid masin peab ka kiire olema ja kestma.Mäletate veel aegu kui Ferrari just ei old teab mis tippmeeskond,kui mitu aastat tuli oodata kui Schumi neile üle pikaaja MM tiitli tõi?
Minu arust annab see F1 palju juurde kui erameeskonnad suudavad rikastele tehase teamidele kandadele astuda ja neid ka edestada.

Tänane sõit oli jälle, super kaksikvõit olemas ja loodame edu jätkule Türgis

Loll jutt. Ära usu mida see Barrichello koguaeg meedias ulub. Aeglasemat autot talle nüüd küll koguaeg ei antud. Lihtsalt oli kehvem taktika. Mõtetu on neid olekseid ka siin jurada.
See vaese erameeskonna jutt on ka loll, sest auto ehitati Honda rahadega.

F.Totti
24.05.09, 19:27
Ma miskipärast kipun arvama, et järgmine hooaeg Brawnid enam nii võimsad ei ole, kuna nende ümber ikka palju suurtiime ja kes juba praegu keskenduvad järgmisele hooajale ja panevad suuri summasid järgmisele aastale, et võimalikult hea auto ehitada. Hetkel ju Brawnid siiski maitsevad Honda mitu hooaega tehtud töövilju , kuid ega see kaua kesta ja nagu näha siis Ferra on suutnud siin pea paari etapiga oma auto saada kenasti liikuma jälle ja arvatavasti ei suuda Brawn oma edu nii võimsalt hoida-mida aeg edasi.See Brawni tõus pigem selline aastane nähtus nagu lumikelluke mis korra oma nägu näitab...Oli ka ju vahepeal Honda juba esikohti võtmas siin mõned aastad tagasi, kuid peale seda tuli jälle totaalne langus....
Igatahes küll asi varsti normaliseerub....
Putsi ja see Barrichello, mida ta ulub- kes käskis tal kõik need aastad schumi perse taga passida- ammu oleks võinud minema minna. Olgu mees ja sõitku kõigil on võimalus olla kiire ja saavutada etapivõite!Schumm oli lihtsalt kõva vana , ei tea nagu F1 ajaloost , kes oleks enda ümber kogunud nii laitmatult töötava löögirusika! Ja Schumm oli tegija nii Benettonis kui Ferras.Ta oli lihtsalt kõva töömees-hullem testija ja täiuslikkuse ihaldaja...ja siis teised kes sama ei suutnud või olid niisama luuserid siis pildusid sappi ta aadressil! Et umbes ta coppis kõik seadistused ja asjad tahtis kõiki rajalt välja sõita- temal olid tiimis alati eelised ja kõige parem auto jne pla pla pla....
Barrichello lihtsalt pole suutnud ennast maksma panna niivõrd seal karussellis! Loomulikult on mees hea võidusõitja ja kogemustega mees, kuid kogemustega mees võiks rääkida ka meedias tarka ja arukat juttu, mitte ainult nutta!

Tofoa
27.05.09, 18:13
Williams heideti FOTA-st välja (http://sportnet.ee/artikkel/84747)

F.Totti
30.05.09, 01:20
http://sport.err.ee/index.php?0593259

Tundub, et torm on vaibumas ja kõik see pere jälle kenasti üheskoos!
Tore et asi ei lõppenud inetult ja veel mingi abielulahutusega....:D

budu
03.06.09, 21:33
Praeguseks hetkeks on teada, et vormel-1 sarjaga soovivad liituda kuus meeskonda: Prodrive, Lola, Team USF1, Campos Meta 1, Team Superfund ja Litespeed GP. Kuid lisaks nendele kandideerivad 2010. aasta hooajaks endine vormel-1 meeskond March ning Epsilon Euskad. Marchi meeskond oli viimati rajal 1992. aastal, kuid järgneval aastal ei saadud tiimi enam kokku. Sellest ajast alates on idee püsinud briti Andrew Fittonin mõtteis ning Swindon jalgpallimeeskonna juhatuse esimees võttis teema uuesti üles. Siiski ei taha March tiim osalemist kinnitada ning oodatakse ära 12. juuni FIA otsused. Kusjuures algselt oli March meeskonna alustajate seas ka Max Mosley ehk FIA praegune juht. Hispaania meeskonna Epsilon Euskadi juht Joan Villadelprat rääkis Autosportile, et Epsilon kavatseb juba nüüd sarjaga liituda. Villadelprati sõnul ei tahtnud Epsilon melu enne kui vajalik raha on koos. Nüüd on raha koos ja meeskond on kinnitanud soovi osaleda. «Meil on finantseerimine tagatud neljaks järgmiseks aastaks ja raamid on paigas,» teatas Villadelprat. Epsiloni eripäraks on see, et meeskonnaga teevad koostööd vormeliakadeemia, mehhaanikakool, inseneri kool ning kõik on planeeritu kardispordi tasemest alates. Meeskonna juht Villadelprat töötas varem Ferrari ja McLareni ridades

Need ei ole ka veel ainukesed kes liituda soovivad,kõlakad käivad et legendaarne Brabhami team tahab taasliituda sarjaga

urmar
04.06.09, 03:15
Jama värk, kui nii palju uusi toro rossosid korraga tuleb. Kahju vaid, et Vihuri omad ei kandideeri. :)

budu
04.06.09, 11:32
Jama värk, kui nii palju uusi toro rossosid korraga tuleb. Kahju vaid, et Vihuri omad ei kandideeri. :)

No sina oleks siis rahul kui vaid Ferrarid kahekesi oleks,siis vähemalt nad võidaks

allars
04.06.09, 11:46

Mis Toro Rossodel viga on?

Mask
07.06.09, 20:12
Üliigav hooaeg jätkub. :uni:

Tofoa
07.06.09, 20:37

Budukal on küll põnev.

budu
07.06.09, 20:37

Ei saa kurta et oleks igav)))No ainuke jama oli see et Barrichello ei lõpetanud

F1 autode MM-sarja ajaloo üks kuulsamaid masinamarke Lotus võib juba tuleval aastal taas rajal olla. Seni F3 võidusõitudel osalenud Briti meeskond Lightspeed sai Lotuse kaubamärgi praeguselt valdajalt David Huntilt loa selle võidusõidumaailmas tuntud nime kasutamiseks.

Lightspeedi juht Nino Judge ja tehniline direktor Steve Kenchington on mõlemad minevikus Lotuses töötanud. Meeskond lõpetas MM-sarjas 1994. aastal, olles võitnud seitse konstruktorite karikat. Lotuse roolis tulid maailmameistriks viis pilooti – Jim Clark, Graham Hill, Jochen Rindt, Emerson Fittipaldi ja Mario Andretti. Aastaid juhtis meeskonda Colin Chapman.

FIA avaldab 2010. aastal osalevate meeskondade nimistu 12. juunil ja tõenäoliselt on selles tänavuse 10 asemel 13 tiimi.

Tofoa
07.06.09, 20:57
Ei saa kurta et oleks igav)))No ainuke jama oli see et Barrichello ei lõpetanud

heh, mis ma ütlesin :doh:

urmar
08.06.09, 00:57
Barrichello tõestas veelkord, et ta ikka tippsõitja ei ole. Kogu aeg juhtub midagi ikka temaga. Ootan endiselt huviga, millal ta kurtma hakkab, et talle Brawnis liiga tehakse.

Aga kahju, et Berniel ei õnnestunud läbi suruda seda, et tiitel etapivõitude põhjal välja antakse. Sel juhul oleks meister juba praktiliselt ja paari etapi pärast ka teoreetiliselt selge. :p

Tofoa
08.06.09, 01:10
Aga kahju, et Berniel ei õnnestunud läbi suruda seda, et tiitel etapivõitude põhjal välja antakse. Sel juhul oleks meister juba praktiliselt ja paari etapi pärast ka teoreetiliselt selge. :p

Ega Bernie on alati tuntud olnud kui kõige helgem F1 pea.

SleepWalking
08.06.09, 16:41

peaksin hakkama hoopiski vormelit prognoosima.

The Formula One Teams' Association has agreed to abandon the energy storage and recovery system (Kers) for the 2010 season, BBC Sport understands.

The optional Kinetic Energy Recovery System can give cars a power boost, but only Ferrari and McLaren are now still using it seven races into the season. Fota will drop it because of its poor uptake - and pressure from motorsport's governing body, the FIA, to cut costs.

Mask
08.06.09, 17:26
peaksin hakkama hoopiski vormelit prognoosima.

Mõtetu "vidin" jah. Terve see "teeme autod võrdsemaks uute reeglitega" on F1 tagasi Schumacheri ja Ferrari valitsemisaega viinud uue meeskonna ja uue peategelasega, kus üks mees ja meeskond lihtsalt sõidab teistelt eest ära. Kui toona oli vähemalt veel madalamatele kohtadele võidusõitu veidi nähe siis see hooaeg on ka see kadunud. Käib üksteise järel kulgemine ja kohad vahetuvad tavaliselt vaid stardis või boksipeatustega. Vihmasõidud on natuke põnevust toonud.

Tõesti mida saavutati oli see ,et ajasõidus on vahed väiksemaks läinud. Minule on isiklikult isegi ajasõit tasapisi põnevamaks saamas, kui põhisõit.

Eilses sõidus nägi põnevust vaid siis, kui märgatavalt kiirem auto möödus aeglasematest (Barrichello trikitamine ja Pique Jr möödasõit Hamiltonist, kui Hamiltonil oli märgatavamalt raskem auto.)

Mis kurat oli eelmisel hooajal viga ,et pidi neid reegleid taas nii kõvasti väänama ja keerama?

Ise olen tasapisi lootmas, et suured eralduvad F1-st ja teevad uue sarja. See 3 meest meeskonnas oleks päris huvitav. :)

Edit: Mõelda vaid, kui oleks Bernie medalisüsteem juba see hooaeg sisse pandud, siis Buttonil oleks veel vaid 3 võitu vaja ja tiitel oleks juba taskus ja ülejäänud hooaja oleks võinud Button juba kodus telekast vaadata.