PDA

View Full Version : MM 2010 - alagrupp D

mcnamara
31.05.10, 10:26
Saksamaa, Austraalia, Serbia, Gaana
Mängud:
13.06 SRB vs GHA
13.06 GER vs AUS
18.06 GER vs SRB
19.06 GHA vs AUS
23.06 AUS vs SRB
23.06 GHA vs GER

Epic
01.06.10, 21:55
Saksamaa favoriit ja enne turniiri juba mängimas ka kui võimalikud kandidaadid terve turniiri võidule.

Teine koht peaks olema üpris lahtine. Serbia on tõestanud end, kui potentsiaalne must hobune terve turniiri mõttes ja otsast lõpuni kvaliteeti täis. Gaana julgeksin panna nende järele. Ei ole küll Essieni, aga ka Rahvaste karikal saadi temata väga edukalt hakkama ning meeskond, millesse kuulus 9 eelmise aasta U20 maailmameistrit, on ka MM-ile sõitnud noorusliku koosseisuga. Muntari ja Rajevac on ära leppinud ning tänavuse hooaja klubijalgpalli Euroopa meister, koos palju kannatanud Appiahiga, hakkab seda noort meeskonda keskväljalt juhendama.

Austriaaliast ma väga ohtu ei näe. Lisaks sellele, et Hiddinkit enam pukis ei ole, on ründeliin kehvapoolne. Samas kogemustega Premier League'i mehed Schwartzeri, Neilli ja Cahilli näol peaksid suuremast häbist päästma. Või mitte häbist, aga nende toel peaks piisavalt soliidne esitus tulema. Kindlasti parem, kui naabritelt Uus-Meremaalt. Ahjaa, Kewell FTW ka!

mjaasa
02.06.10, 02:46
Austraalia ja Serbia oleks unelmate edasipääs siit.

karl54
06.06.10, 09:10
Viimasel ajal olen hakanud kahltlema serbia edasipääsus, mis tundus paar kuud tagasi üpriski kindel veel - kaotus Uus-meremaale ja endale 3 väravat lasta lüüa kameruni poolt just väga head valmisolekut mm. ei näita. Mis on saanud Serbia ülivõimsast kaitseliinist? samas tundeb, et väravaid osatakse lüüa. hetkeseisuga pakuks neile siiski Saksamaa järel teist kohta, sest ka Ghaana ja Austraalia on üpriski kõikuvat vormi näidanud. Peale ballacki vigastust tahtsin juba Saksamaa koondise maha kanda, aga ilmselt ma alahindasin saksamaa koondise teisi mängijaid, tegelikult on neil siiski väga arvestatav koondis, kes on võimeline üllatama, on ju Saksamaa viiamstel suurturniiridel vägagi hästi esinenud hoolimata, et pole oldud just suurimate favoriitide seas.
Ghanal ja Austraalial pole minu arust mängijat kes oleks võimeline mängu saatust vajadusel piisavalt mõjutama, ilma Essienita ei näe Aafrika poistel 4. kohast kõrgemale asja. Austraalia nõrgimaks küljeks pean ründeliini, eks palju sõltub ka Cahilli vormist kes heal päeval on võimeline igasugusi imetegusid tegema.

tauri657
06.06.10, 12:51
Ghanalaste viimane mäng Lätiga näitas küll selgelt, et neil poistel küll pole vähimatki edasipääsu lootust.

Epic
07.06.10, 00:41
Ghanalaste viimane mäng Lätiga näitas küll selgelt, et neil poistel küll pole vähimatki edasipääsu lootust.

Nii karm nüüd küll ei maksa olla. Mängiti ikkagi eksperimentaal koosseisus ja kõik põhiässad korraga platsil ei olnud. Lisaks veel miinus Muntari faktor.

SimplyTheBest
09.06.10, 11:48
Serbia on jah must hobune, kuid ei maksa unustada ka et Saksamaa on oma kõige suurema nime, Ballacki kaotanud. Peale selle on nende endine top väravakütt, M. Klose vananemas.

guccimucci
12.06.10, 14:23
Klose on vormist väljas tõesti, aga Saksamaal on veel kvaliteetseid ründajaid. Sõprusmängus Bosnia ja Hertsegoviinaga näitas end väga hästi ründaja Cacau, samuti on heas vormis Schweinsteiger ja keegi noor uustulnuk Marin lõi samuti teravusi. Saksamaa rünne on hea, aga probleeme tekib kaitseliinis.

Aramis
12.06.10, 14:44
"Keegi noor uustulnuk" ..wtf ..Ilmne ülereageerimine minu poolt, aga juba eelmine suurvõistlus koondises ja terve hooaja werderi põhi ääreründajat kui uustulnukat kirjeldada... Not good!
Unistus väravaid löövast Klsoest on veel alles, aga tuhmumas iga hetkega. Keskväljal on väga mitu triblingut armastavat poolkaitsjat ja see teeb enesetunde heaks. Natuke on muret, et pole päris maailmatasemel karistuslöökide lööjat. Variante on, aga sellist Hässleri või Scholli tüüpi pole. Meie edu hakkab olenema sellest, kui kindlad on kolmik Neuer-Mertesacker-Friedrich. Teoorias on and võimelised väga hästi mängima, aga kerge mure on. Ei Khedira ega Schweini pole Fringsi või Jeremiase tüüpi väga all istuvad poolkaitsjad ja seetõttu võib kekskaitse jääda hätta keskelt tõusjatega.
Õnneks on alagrupp meil soodne ja esimesed kolm mängu tuleb case by case ära võtta.

Thugie
13.06.10, 20:01
Serbia ja Ghana mäng oli ilus. Aafrika poiste esitus oli väga hea, kiired/täpsed söödud. Hea meel, et nemad võitsid :)

TheGunner
13.06.10, 20:48

Mängu vaatasid? Ghana võitis.

Ei imestaks kui Ghana nüüd teisena edasi läheks. Austraalia vastu peaks ka võit tulema ja Saksamaa vastu võideldakse välja viik.

EgoTrip
13.06.10, 21:09
Mängu vaatasid? Ghana võitis.

kas sina mängu vaatasid?
ghaana oli läti vastu sitt mis sitt.
ime, et täna võideti. panin serbia peale korraliku summa ka muidugi

TheGunner
13.06.10, 21:15
Väljendasin ennast valesti. Tahtsin öelda seda et Serbia vastu tuli võit ja minu arust olidi parem meeskond platsil.

fitti
13.06.10, 21:46
Serblased olid küll seni kõige suurem pettumus sel turniiril. Kaitses letargilised, rünnakul üheplaanilised, keskväljal ideetud. Mitte mingeid riske ei võetud, veeretati taga kuni isu täis sai ja saadeti lõpuks tulemusetu pikk ette. Kuigi mul oli panus nende peal, siis ma lõpus juba tõesti lootsin, et Ghana nad ära karistataks. Ja Jehoova nuhtles neid ja fitti nägi et see hea oli.

Aílton
13.06.10, 22:08
Ghana oli hea. Serbia suutis hea olla,siis kui jäädi vähemusse. Haige oli see Kuzmanovici tõmblemine, nagu ta ise aru ei saanud et käsi oli:)

Mul on tunne et Ghana võib midagi suurt veel teha. Siiani kahtlemata parim mäng.

hanemoos
14.06.10, 00:32
yhepoolne mäng saksamaa poolt, aga seda mul vaja oligi et ennustuses 3 punkti kirja saada :D

TheGunner
14.06.10, 00:42
Uiboleht: "Nagu Ghana näitas siis kõik on võimatu." :D

Thugie
14.06.10, 00:49
Saksamaa esitus oli tõesti võimas, Austraalia jääb siin alagrupis paraku vist peksupoisiks, ei usu, et Ghana ja Serbia vastu neil lootust on.

erxu
14.06.10, 00:55
Saksamaa mäng oli päris kardetav, ilusad söödud ja kombinatsioonid käisid. Pole küll enda lemmiku Hispaania mängu veel näinud, aga Saksamaa selle mängu põhjal loeks küll üheks tiitlipretendendiks. Kõige parem esitus siiani.

kaitz
14.06.10, 00:58
Saksamaa mäng oli päris kardetav, ilusad söödud ja kombinatsioonid käisid. Pole küll enda lemmiku Hispaania mängu veel näinud, aga Saksamaa selle mängu põhjal loeks küll üheks tiitlipretendendiks. Kõige parem esitus siiani.

Mäng oli hea,aga vastane oli siiski paarklassi madalam,järgmises mängus saab parema pildi. Aga üldiselt rahul fännina,nyyd trennides natuke paremini võimaluste realiseerimist teha:p

Aramis
14.06.10, 01:03
Jep..Oli hea. Eriti ilus oli see rünnak, mille Müller natsa üle lõi. Hea meel Miro üle - hästi olulise värava lõi ja peale varasemat eksimust. Selgelt oli vastane vana ja aeglane - kaks järgmist on ohtlikumad.
Serbiaga tekib huvitav vastasseis - ülipikk Zigic väga pika Mertesakeri vastu ja kõrval väga mitu aastat koos klubis mänginud Pantelic vs Friedrich.

erxu
14.06.10, 01:14
Mäng oli hea,aga vastane oli siiski paarklassi madalam,järgmises mängus saab parema pildi. Aga üldiselt rahul fännina,nyyd trennides natuke paremini võimaluste realiseerimist teha:pJah, selles on sul õigus. Et sellise klassi meeskonna vastu kindlasti ongi lihtsam seda söötu mängida ja panna vastased enda taktikepi all liikuma. Kuid kes teab, mis juhtub kui vastas on kõrgklassi meeskonnad ja panevad vastased hoopis nemad liikuma oma taktikepi all. Hoidke kõva Saksamaa! Mulle hakkas Teie koondis isegi meeldima, mängite juba nagu Hispaania vutti ja mis veel parem, ei ole seda kuradi Ballackut kes tõmbas teie mainet alla MINU SILMIS, Özil on super mees!

Epic
14.06.10, 01:27
Sakslasi kiitsin juba turniiri eelselt, kuigi olles inglise vuti taustaga, siis fritsud üldsegi mitte ei sümpatiseeri. Selle ründaja taguse kolmiku mängu on lausa lust vaadata.

Austraalia...mnjahm-mnjahm. Nagu ma mainisin, ründajaid pole koosseisus ollagi. Cahill on küll seal ka Evertonis hädaolukorral mänginud, aga ta on ikkagi rohkem kasti ümber siblija, mitte selle sees tegutseja. Scott McDonaldi ignoreerimine Verbeeki poolt oli selge rumalus.

Serbia ja Gaana olid mõlemad suht meh. Serbial hakati alles viimases hädas, kui kümnekesi jäädi, midagi korda saatma. Nii passiivse mänguga küll grupist välja ei pääseta. Ja mis point on Zigicil, kui a) temale ei sihta peapalle ja b) ta käib kaitses abiks?

Gaana on Gyan. Mõned teised, näiteks A.Ayew, teevad küll teravaid liigutusi, aga värava oht tuleb küll vaid ühe mehe poolt.

Kui Serbia sakslaste vastu imet ei tee, siis on praegused grupiliidrid siit grupist ka edasi.

_AI_
14.06.10, 11:20
Mida need aussid enne mängu joonud olid? Mingi hetk meenutas see küll pisut üht teist mängu, kus munakujulist palli paeb üle joone viima. Palju oli sõna otseses mõttes meelega haiget tegemist, hilinemisejärgselt sisse sõitmist ja küünarnukkidega vehklemist. Seepärast ka Cahilli punane oli igati "õigustatud", varem või hiljem... Neill paistis selles osas eriti silma, ega Moore ka parem olnud. Ei ole usku neisse rohelise mandri meestesse...

sten21
14.06.10, 13:05
Sakslased ikka siiamaani kindlasti kõige võimsama mulje jätnud . Kuigi tundus et Argentiina oleks võinud ka rohkem ära lüüa .

Mulle meeldis sakslaste kannatlikus . Kindlasti praegu küll arvan et Saksamaa kõige tugevam . Vähemalt jättis sellise mulje !!!! Aga Hispaania , Itaalia Brasiilia ja Holland veel mängimata ka .

Wingback
14.06.10, 13:44
Sakslaste masinavärk töötab suurturniiriks taas täiesti õlitatult. Favoriidikoormat pole taas enda õlule võetud ja eks pärast sellist võimsat algust on enesekindlus laes ja siit on vaid lust edasi sõita. Poolfinaalimaterjal kindlasti. Seni mänginud meeskondadest on germaanid minuarust kõige ohtlikumad - kõik liinid töötavad väga kiirelt ja leidlikult.
Vanad suurturniiride 'kalad' panid taas i-dele täpid peale eile: Podolski, Klose, Lahm. :)
Ballack'i puudumine on jumala õnnistus.

Aramis
14.06.10, 14:28
No ega ta nüüd õnnistus küll pole. Ballack on siiski hea mängija.
Selge on see, et Saksamaa on alati osanud perfektselt valmistuda turniiriks. aga ühel hetkel hakkavad kogemused ka mängima ja neid on meil vähe. Seepärast olen ma jätkuvalt pessimistlik. Selle "hispaania vutiga" võib lihtsalt alt minna suvalises veerandfinaalis. Sooviks, et PO esimestes ringides tuleks saksa tiim rohkem safe stiili juurde tagasi ja hakkaks uuesti ilusat mängu mängima poolfinaalist alates.
Kui tugev sats vastu tuleb, siis on väga vaja, et ründetagusel kolmikul oleks võhma nii kaitses töötada, kui ka jätkata rünnakul vurri tegemist. See pole lihtne ülesanne - õnneks on Marin, Trochowski ,isegi Kroos ja võibolla ka Cacau võimeline neid kohti mängima.

guccimucci
14.06.10, 17:58
Khedira ja Schweinsteiger teevad igatahes koos head tööd. Saksamaal töötavad ääred ja ründajad, Schweini ja Khedira hoiavad tagasi ja teevad kaitses head tööd. Samas vajalikul hetkel tulevad tagant ja kõmmutavad peale. Ballack on sarnane, aga koondises on ikkagi rohkem ründav pool. Siiski midagi hullu ilma temata pole ja ehk jääkski tema jalad juba aeglaseks sellise mänguga, mida Saksamaa praegu pakub.
Klose on minujaoks pettumus, aga Löw usaldab teda ja kui väravaid lööb siis las mängib. Cacau jääb igaljuhul rohkem silma, kuid Löw juba ütles, et usaldab Podolski-Klose ründepaari. Samas Klose värav oli väga hästi löödud ja kogemusi on tal palju.
Marko Marin ei säranud nii, nagu kontrollmängus, aga toob mängu vajalikku kiirust ja teravust. Özil on suurepärane leid koondise jaoks, samuti Müller. Kokkuvõttes on sel aastal noori talente palju koondises ja usun, et nad jäävad kestma veel mitmeteks aastateks.
Peab muidugi lootma, et kui Saksamaa võidab alagrupi siis teeb seda ka Inglismaa, vastasel juhul võivad nad juba nö. tõelise võistluse alguses kokku minna.

keenjus250
18.06.10, 17:27
Podolski on pede!

TheGunner
18.06.10, 17:29
Podolski on pede!

Pede mitte, aga sitt oli. Pendla peaks ikka ära lööma.
Oleks pidanud ta välja vahetama ja Özili sisse jätma.

karl54
18.06.10, 17:30
Kurat Serbia hakkas teine poolaeg lollitama, oleks pidnud 3-4 väravat kindlasti veel taguma, Podolski penalti eksimus oli jah ränk.

count
18.06.10, 17:37
Millise mängu ajal ma küll magada suvatsesin :S

Epic
18.06.10, 17:46
Kui Serbia sakslaste vastu imet ei tee, siis on praegused grupiliidrid siit grupist ka edasi.

Tehti ära. Au ja kiitus!

Serbia aktsiad tõusid nüüd kõvasti. Suudeti mängida oma tugevuste peale äärtelt, mitte uimerdada niisama ringi ja loota, et kuskilt tuleb värav ära. Sakslaste saamatus muidugi oli imestama panev, eriti arvestades, kui halastamatud oldi Austraalia vastu oma võimaluste realiseerimisel.

See MM on mõnedel meeskondadel ikka täielik öö ja päev eri mängude võrdluses. Välja arvatud siis prantslastel, kes kompavad pimeduses juba 4 aastat.

Gaana - Saksamaa tuleb korralik lahing. Kui serblased mugavaks ei lase, siis ei tohiks Austraaliaga probleeme tekkida.

kaitz
18.06.10, 20:07
Saksamaa fännina väga pettunud tulemuses,mängupildiga iseenesest rahul aga kui võimalusi ikka ära ei löö,siis pole ka alagrupist edasisaamist asja,ehk tehakse omad järeldused koossolekul,mängu peategija oli siiski Hispaanlasest kohtunikul,kes ilmselgelt oli oma lemmikute kaotamiest veel masenduses ja üritas ka teiste mängu kollastega ära lõhkuda juhul kui Serbja või Saksamaa edasi saavad.

Aramis
18.06.10, 21:05
Mina hindaks seda paremaks mänguks kui esimest. Eriti teine poolaeg. Selle mängu järgi ma hindaks selle meeskonna sanshe väga tugevateks. Jutt siis Saksamaast.

kaitz
18.06.10, 21:21
Mina hindaks seda paremaks mänguks kui esimest. Eriti teine poolaeg. Selle mängu järgi ma hindaks selle meeskonna sanshe väga tugevateks. Jutt siis Saksamaast.

Üldiselt nõus sinuga,aga on mõned puudujäägid,mis mulle tänases mängus võrreldes esimesega ei meeldinud,nu tõenäolielt oli osaliselt tingitud vastasest,kes oli parem kui oli seda Austraalia.

Katk
19.06.10, 19:10
http://inter.theoffside.com/files/2008/12/rosetti-pow.jpg

Vot selline mees!

guccimucci
19.06.10, 20:48
Loodan, et Khedira, Lahm või Schweinsteiger kollast ei korja järgmine mäng, muidu võib päris raskeks minna Saksamaal.

Shermann
19.06.10, 21:08
Pärast grupiturniiri nullitakse vist kollased ära.

Nurmekas
19.06.10, 21:21
Aga mitte karistused.

Epic
19.06.10, 21:49
Gaanalaste kogematus siis lõi nüüd välja. Nii mannetut ülekaalus mängimist pole näinudki.

Ideaalne võimalus ka teise ringi kvalifitseeruda (üldse ainsa Aafrika meeskonnana äkki?), aga ei suudetud.

Viimastes mängudes ennustan, et fritsud teevad nendega üpris kerge töö. Austraalia läheb hurraaga väravaid lööma, aga keegi teenib taas punase ja serblased nii mökud ei ole, et selle kasutamata jätavad.

Kurat
20.06.10, 12:35
Selle MM'i käsipalli koondis on kah vist nüüdseks selgunud ja see on Serbia. Kaks ilmselget käega mängimist karistusalas ja seda veel kahes järjestikuses mängus.

Mask
24.06.10, 00:30
Vähemalt gaanalased päästsid aafriklaste au!

kaitz
24.06.10, 00:31
Nu võit oli ilus,aga olen siiski vääga pahane lollakate pallikaotustel omaväljakupoolel,loodan selliseid enam mitte näha pühap Inglaste vastu

Epic
24.06.10, 00:48
Vähemalt gaanalased päästsid aafriklaste au!

Suurepärane.

Ja täiesti reaalne veel kaugemale jõuda.

Thugie
24.06.10, 14:16
Kahjuks mängu ei näinud, kuid heameel on Ghanalaste üle ja äkki suudetakse ka USA-st läbi minna.

Iceman
24.06.10, 14:44
Kahjuks mängu ei näinud, kuid heameel on Ghanalaste üle ja äkki suudetakse ka USA-st läbi minna.

USAst kahjuks küll mitte.