PDA

View Full Version : MM 2010 - alagrupp H

mcnamara
31.05.10, 10:37
Hispaania, Shveits, Honduuras, Tshiili
Mängud:
16.06 HON vs CHI
16.06 ESP vs SUI
21.06 CHI vs SUI
21.06 ESP vs HON
25.06 CHI vs ESP
25.06 SUI vs HON

Epic
03.06.10, 18:48
Mul on selline väike hirm, et Hispaania jaoks võib korduda möödunud suve Konföderatsioonide karikas, mis algas võimsalt, kuid siis hakkas mootor jukerdama. Samas on loos selline armuline olnud, et eeldatava nr. 2 meeskonnaga siin grupis, Tšiiliga, kohtutakse alles viimases voorus.

Tšiili ise oli täielik revolutsioon kvalifikatsioonis. Nii hea ründemängu poolest, kui ka tugeva kaitsega ning üle pikaaja esinemine finaalturniiril on tõsiasi. Paljud hetke koondislastest said 2007. aasta noorte MM-il pronksi ning seda nähaksegi ühe edu põhjusena. Aga kas nad on juba valmis ka päris MM-il tegusid tegema?

Šveitsi tõus, mis algas EM-i võõrustamisega, jätkus, minu jaoks üllatuslikult, ka selles MM valiktsükklis. Hitzfeld on üks tituleeritumaid treenereid maailmas, aga MM-tiitel tal puudub. See oleks muidugi sellele mängijate seltskonnale ka üpris utoopia, aga hästi läheb kindlasti. Isegi ajalugu soosib seda. Viimased kaks MM-i, kuhu on jõutud (1994, 2006), on ka grupist edasi saadud.

Honduras on selline üpris kaardistamata territoorium. Nii mitmedki mehed on riigi jalgpallile Euroopas head reklaami teinud (Palacios, Figueroa, Suazo), aga enamus mehi on siiski koduliigast ja selle kvaliteet on tõsine küsimärk. Aga kindlasti üllatusvõimaline. Ja siit grupist 'spaanlastele järgi minevat meeskonda ma ei oskagi pakkuda.

SimplyTheBest
09.06.10, 12:55
Honduras vaevalt et edasi saab. Tšiili võistleb Šveitsiga teise koha peale. Arvan, et Šveitsi aitab edasi varasem suurvõistluste kogemus, erinevalt Tšiilist või Hondurasest.

erxu
11.06.10, 15:51
Šveits näitas EMile küll kõva taset aga siiski ma usun, et Tšiili näitab veel kõvemat taset, nagu näidati valikmängudes, kus alagrupis lõpetati 2.kohaga Brasiilia järel.
Honduras on siis see, keda kõik ennustavad ehk viimane koht ning esimese koha hõlmab otseloomulikult Hispaania. Üllatusi võib juhtuda, kuid MM-tiitli kõige suurimale favoriidile alagrupis peale esimese koha midagi pakkuda oleks patt.
Seega :
1. Hispaania
2. Tšiili
3. Šveits
4. Honduras

Kuna ma Hispaania fänn, siis teen enda arvamusel väikese ennustuse ta grupimängude kohta.

16.06 Hispaania - Šveits
Ma nüüd ei teagi kas Šveitsi üks olulisemaid mängulülisid Alexander Frei mängib esimeses kohtumises Hispaania vastu. Kui tema peaks puuduma
edurivis, siis Šveitsi rünne oleks üsna nõrk sellist masti riigi vastu nagu Hispaania ja peavad leppima kaotusega. Hispaania võidab mängu 2:0

21.06 Hispaania - Honduras
Üheks MMi kõige nõrgemaks tiimiks nimetatud Honduras vaevalt suudab EM 2008 meeskonna vastu midagi olulist teha, kuid siiski üllatused on võimalikud aga kas selles mängus - vaevalt. Hispaania võidab 3:0

25.06 Tšiili - Hispaania
Tšiili on minuarvates Hispaania järel selle grupi kõige tugevam vastane ja see mäng saab kindlasti põnev olema, sest midagi kerget siit ei tule kellegile. Kui Hispaania suudab mängida oma võimetele vastavalt, siis peaks tulema võit ära. 2:1

marrrtin
13.06.10, 21:25
Oskab keegi öelda, kas Palacios on mänguvormis?

vincent
13.06.10, 22:00
Oskab keegi öelda, kas Palacios on mänguvormis?
Velasco adds Sunday that midfielder Wilson Palacios has recovered from a left thigh injury and is available.

riivo.94
16.06.10, 16:12
Tsiili on minu arvates väga hea meeskond. jee

Tanel
16.06.10, 17:28
Alexis Sanchez! Tšiili uskumatult sümpaatne.

Aílton
16.06.10, 17:45
Sanchez oli tõesti kunn. Näis mis siis Hispaania avavoorus produtseerib.

keenjus250
16.06.10, 19:53
Uskumatu!!

denisss
16.06.10, 19:53
vat kus lups. tuligi pauk luuavarrest. kitsepiim letsgo!

JanK
16.06.10, 19:54
VÕimas!!!

kaitz
16.06.10, 19:55
Võtke väljaaaaaaa Hispaania!!!!!!!!!!!!:D:D

ESIMENE ennustus,mis täkke läks:p

CD7
16.06.10, 19:56
Oleks pidand isegi 2-0 Šveitsile olema!

Aílton
16.06.10, 19:56
Tubli töö, Šveits!! See teeb asju kahtlemata huvitavamaks.

BCfey
16.06.10, 19:57
Nii halvasti pole ma Hispaania meeskonda varem mängimas näinud.. uskumatu

Kasepats-Pidur
16.06.10, 19:59
Barcelona sündroom.

Aílton
16.06.10, 20:01
Nii halvasti pole ma Hispaania meeskonda varem mängimas näinud.. uskumatu

Kuni kastini mängiti hästi. See et edasi midagi ei suudetud tuleb ebaõnne ja Šveitsi kaitsele kirjutada.

kaitz
16.06.10, 20:02
Hitzveldi kaitsemasin töötas suurepäraselt,ehk järgmistes mängudes luuakse ise ka rohkem olukordi.

Tanel
16.06.10, 20:03
Ütleks ausalt, et minu jaoks algas tõeline MM täna. Tšiili oli ülimalt sümpaatne ning Šveitsi koondise Inter-lik esitus tõi veel suurema sära silmadesse. Loodetavasti on õhtune lahing sama väärt.

Ma väga Hispaaniat ei kritiseeriks, veidi naiivselt mängisid aga nad on tiim, kes peaks turniir jätkudes väga väga kiirelt kasvama. Muidugi küsimus on sellest, kas nad mingil imemoel kaheksandikfinaalist välja ei jää ning tõenäoline, et kaheksandikfinaalis tuleks neil sel juhul vastu minna Brasiiliale (usun, et nad oma grupi võidavad siiski).

count
16.06.10, 20:04
"Kui Hispaania seda turniiri ei võida, saaab ainult süüdistada kolmandaid jõude - nagu näiteks 2002 MMi kohtunike töö vms. Hispaania on hirmuäratavalt tugevaim meeskond, nende peatamiseks mina rohtu ei tea."

Vat kuidas sõnu pean nüüd õgima. Howard Webb tegi küll kõik et Hispaania selle mängu võidaks. 5 minutit lisaaega oli selgelt üleüliia ja Piquele jäi millegipärast punane kaart ka andmata kui shveitsi värava ajal ta seda palli seal jubedalt kätega kallistas..... VÄGA ILUS VÕIT SHVEITSILT! Hispaania on räige FAIL. saan oma sõnu süüa jeee

v50
Super! Hea töö Šveits! Kahju ainult, et Derdiyok enda võimalust ära ei löönud, tegi üksi tervele Hispaania kaitseliinile ära ja siis lõi posti. Põnevaks see grupp igatahes läheb. :)

Thugie
nojah, vaatasin mängu kahe jalgpalli võõra inimesega, ning šveitsi mäng neid jalgpalliusku ei viinud, otse vastupidi.

BCfey
16.06.10, 20:05
Kuni kastini mängiti hästi. See et edasi midagi ei suudetud tuleb ebaõnne ja Šveitsi kaitsele kirjutada.
Pigem väsimus ja kehva tiimitöö. Iniesta, Xabi Alonso ja Navas olid ainukesed, kes oma tasemel mängisid. Minu arvates vähemalt.

2pac
16.06.10, 20:06
''Kõikvõimas Hispaania''
Positiivne tulemus ja eelkõige üllatus.

vincent
16.06.10, 20:10
Barcelona sündroom.
Võtsid sõnad suust. Vaba ruumi olemasolul suudetakse ilusti lükata ja kõik käivad käte peal, et maagiline jalgpall, aga pane kindel distsiplineeritud kaitse vastu ja järsku on kõik ideed otsas. Ebaõnnest on natuke kohatu rääkida, kui nt Navas peksab kõik tsenderdused kas vastu esimest kaitsjat või suure kaarega üle kasti. Aga no samas neile ilmselt samasuguses kaitsest lähtuvas stiilis mängivaid meeskondi enne veerandfinaali eriti vastu ei saa tulla, nii et võivad sellegipoolest veel kaugele jõuda.

CD7
16.06.10, 20:16
Ebaõnnest on natuke kohatu rääkida, kui nt Navas peksab kõik tsenderdused kas vastu esimest kaitsjat või suure kaarega üle kasti.

See ei olnud navas vaid David Silva vist seal äärel kes üldse hakkama ei saanud. Navas oli seal äärel jälle supper just minumeelest. Lõpus ehk paar paasi läbi ei läinud aga sai palju paremini seal äärel hakkama.

Vincente ei osanud Ottmari poiste vastu mürki välja mõelda ja siis saidki ise sutsata. Tahaks väita et kohati treenerilt nõrk ettevalmistus poistele.

vincent
16.06.10, 20:17
my bad, mõtlesin Silva ja kirjutasin Navas miskipärast.

Aramis
16.06.10, 20:19
Võtsid sõnad suust. Vaba ruumi olemasolul suudetakse ilusti lükata ja kõik käivad käte peal, et maagiline jalgpall, aga pane kindel distsiplineeritud kaitse vastu ja järsku on kõik ideed otsas. Ebaõnnest on natuke kohatu rääkida, kui nt Navas peksab kõik tsenderdused kas vastu esimest kaitsjat või suure kaarega üle kasti. Aga no samas neile ilmselt samasuguses kaitsest lähtuvas stiilis mängivaid meeskondi enne veerandfinaali eriti vastu ei saa tulla, nii et võivad sellegipoolest veel kaugele jõuda.

Duubeldaks selle jutu.

fitti
16.06.10, 20:38
Ma nüüd nägin seda olukorda ainult poole silmaga - Senderos taklas oma meest olukorras, kus viga sai; või nägin und?

Maekas
16.06.10, 20:40
Ma nüüd nägin seda olukorda ainult poole silmaga - Senderos taklas oma meest olukorras, kus viga sai; või nägin und?

Ei näinud und! Tiisler ja Zelinski veel rääkisid, kuidas see läheb rumalaimate vigastuste edetabeli liidriks pika puuga.

E: Šveits kasutas muidugi ebaausaid Taekwondo võtteid värava löömiseks :)

v50
16.06.10, 20:40
Mulle jäi segaseks miks ta üldse oma mehele sisse sõitis, ei jälginud tol hetkel telekat pingsalt.

CD7
16.06.10, 20:43
E: Šveits kasutas muidugi ebaausaid Taekwondo võtteid värava löömiseks :)

See võte muidugi tuli selle peale et Iker lendas ründajale nii sisse et selle peale oleks pidand juba penalti andma. Siis sellest saltost saigi, vist oli, pique jalaga ja lendas pallile kätega otsa.

CD7
16.06.10, 20:44
Mulle jäi segaseks miks ta üldse oma mehele sisse sõitis, ei jälginud tol hetkel telekat pingsalt.

Äksi oli täis tahtis palli kätte saada. Lolliks natuke läks lihtsalt ja ei näinud et pall oli oma mehel.

Catrick
16.06.10, 20:50
Hispaania 0-1 Sveits - Ei teagi kas peaks nutma või naerma.

budu
16.06.10, 21:11
See võte muidugi tuli selle peale et Iker lendas ründajale nii sisse et selle peale oleks pidand juba penalti andma. Siis sellest saltost saigi, vist oli, pique jalaga ja lendas pallile kätega otsa.

ma pakun,et kui sveits ei oleks sellest olukorrast väravat saanud siis oleks tulnud pennu ja hispaania vv punane,sest kaks korda jutti lendas jalad ees

T2rmo
16.06.10, 21:28
Suht uskumatu.

Epic
16.06.10, 21:43
Ei tea, millest tingituna mõned kommenteerisid Hispaania võitu Poola üle, kui väga võimsat, aga see plaan, et paneme Villa ette ja hakkame talle siis kuidagi moodi palli sukutama, ei tööta küll mitte.

Mina pole üldse harjunud sellist pilti nägema. Ikka on Villa ja Torres koos seal ees müranud.

_AI_
16.06.10, 21:58

No ma ei tea, neli-viis suht väga head võimalust, kus kaks rikuti ründajate poolt (Torres, villa), üks olukord, kus Pique oleks pidanud tegema seda, mida Interi vastu ning kaks superlööki väljast, mis jäid pisut ebaõnne taha (xabi, iniesta). Nendest olukordadest. Palju neid siis vaja läheb, et üks ultradefence üle mängida. Seekord ei piisanud, aga turniiri õnn ja õnnetus ongi see, et üks mäng päris kõike veel ei otsusta. Prantsusmaaga ikkagi võrreldes öö ja päev ning eilse brasside mänguga võrreldes, ütleks, et pea sarnane. brassid said kaks sisse, hispaanlased mitte. Võimalusi loodi ja mitte vähe, seega ma sündroomist ei räägiks.

molbert
16.06.10, 22:10
Kõik Hispaania ääred tänases mängus(Inieste, Silva, Navas, Pedro) mängisid nii sarnaselt. Individuaalselt äärekaitsjatest saadi kenasti mööda, aga edasi tuli ebatäpne sööt/tsenderdus, või lihtsalt Šveitsi keskkaitsjad võtsid peaga oma.
Usun, et liiga optimistlik ründamine saigi saatuslikuks. Oleks pidanud natuke madalamt pressingut tegema ja sedasi vastase lahti harutama ning laskma vastasel edasi liikuda ja siis palli saades ei oleks Šveits 11 mehega kaitses olnud.
Siiski usun, et potsensiaali poolest on Hispaania nr 1 sats sellel MMil.

ROOTSI KUNN
16.06.10, 22:11
Äsja helistas mulle üks hea sõber Zürichist ja teatas ,et kogu riik on tänavatel ja liiklus on täiesti umbes ja kesklinnad liikluseks üldse suletud .Rahvas on tänavatel möllamas ja rõõmustamas .Autolipud ja ringihuilgavad seltskonnad kogunev keskväljakutele võitu tähistama.
Shveitsis on täna rahvuslik pidu. Ainult jalgpall võib midagi sellist korda saata.

mjaasa
16.06.10, 22:30
Ainuke milles Navas hea oli, oli kiirus. Ükski tema sööt või tsenderdus ei leidnud oma meest. Inglise PL'is oli mingil saidil hea statistika iga mängija kohta, mitu söötu jne tegi. MM'i tarbeks midagi sellist pole? Kas on sündinud esimene suurüllatus täna siis? Kahju, et Alonso väravat ei saanud, väga mõnus pomm oli.

Tauri.T
16.06.10, 23:22
MM'i tarbeks midagi sellist pole?

fifa.com'i MatchCast

Blue Rock
17.06.10, 08:10
Usun, et liiga optimistlik ründamine saigi saatuslikuks. Oleks pidanud natuke madalamt pressingut tegema ja sedasi vastase lahti harutama ning laskma vastasel edasi liikuda ja siis palli saades ei oleks Šveits 11 mehega kaitses olnud.

Pigem väidaksin, et del Bosque lõikas endale näppu sellega, et alustas mängu kahe lõhkuva poolkaitsjaga (Busquets-Xabi). Mõistagi oli aimatav, et Hisoaania haarab pallikontrolli endale, kuid asi läks üleliigseks jahvatamaks. Taoliste pingsalt kaitsvate meeskondade vastu 4-4-2 meenutav kooslus on kindlasti mõtekam, sest Villa jääb muidu tahes tahtmata liiga üksikuks ründesse. Samas kui Torres jätkab samas tempos, nagu eile, siis algkoosseisu küll asja pole.

Kuid ega hispaanlased just otseselt halvasti ei mänginud, sest tihtipeale ka taolises partiist piisab võiduks. Võimalusi oli täitsa piisavalt ning kui del Bosque edaspidi jätab taolistes mängudes teise lõhkuva poolkaitsja pingile, ei tohiks sarnaseid probleeme enam tekkida. Cesc pidanuks olema Busquetsi või Alonso asemel, kui kord kolmemehelise keskväljasüdamikuga on plaanis opereerida.

Hondurase vastu peaks kolm punkti kõikide eelduste kohaselt ära tulema, ehkki Tšiili on juba märksa kõvem pähkel. Igatahes mõlemad sobivad enda stiili poolest vastasteks tunduvalt paremini, kui Šveits.

Katk
17.06.10, 14:32
Busquets on üldse ülimalt ülehinnatud mängija imho. Täiesti mõttetu teda seal platsil hoida kui pingilt on palju paremad mehed võtta. Cesc oleks pidanud vähemalt vahetusest sekkuma.
Minu silmis Iniesta oli üsna kahvatu (ei liikunud nii nagu tavaliselt, oli näha et vigastusest just tagasi tulnud), Silvast rääkimatagi. Villa nii pisike seal ees, et õhku on mõttetu anda ja jooksu peale korralikult palli ei antudki.
Cesc järgmine kord Busquetsi asemel algrivistusse ning siis Iniesta või Silva asemel Torres. Või isegi mõlemad välja ja lisaks Mata mängu.

Tanel
17.06.10, 15:06
Minu arvates on ka Busquets nii klubi kui ka koondise üks nõrgimaid lülisid.

Aga ei nõustu Blue Rockiga. Esiteks on minu arvates Xabi Alonso sama palju kaitsev poolkaitsja kui Andrea Pirlo ja ega see Busquetski mingi kõva mängulõhkuja pole. Ma arvan, et need kaks hoiavad selle koondise päris hästi tasakaalus (lähevad küll mõlemad tihti ründesse, aga mitte nii agaralt) ning kui veel rohkem ründavaid mängijaid toppida, siis läheks tiimi tasakaal paigast ära.

Hogweed
18.06.10, 02:32
Tavaliselt kaotaja meeskond ikka neid vahetusi teeb ja arvatavasti saab näha Tšiili vastu Cesci, sest mis mees on Busquets Arsenali kapteni Fabregase kõrval, kes lõi see hooaeg 19 väravat!
Igatahes ma olen Tšiili poolt siin alagrupis ja Hispaanial pole Alexise ja teiste Red Hot Chile Pepperite vastu lootust, arvan ma.

Joks
18.06.10, 11:24
Tavaliselt kaotaja meeskond ikka neid vahetusi teeb ja arvatavasti saab näha Tšiili vastu Cesci, sest mis mees on Busquets Arsenali kapteni Fabregase kõrval, kes lõi see hooaeg 19 väravat!
Igatahes ma olen Tšiili poolt siin alagrupis ja Hispaanial pole Alexise ja teiste Red Hot Chile Pepperite vastu lootust, arvan ma.

Selline mees, kes hoiab palli ja lõhub mängu, mitte ei ehita seda ules?

Blue Rock
18.06.10, 12:49
Aga ei nõustu Blue Rockiga. Esiteks on minu arvates Xabi Alonso sama palju kaitsev poolkaitsja kui Andrea Pirlo ja ega see Busquetski mingi kõva mängulõhkuja pole. Ma arvan, et need kaks hoiavad selle koondise päris hästi tasakaalus (lähevad küll mõlemad tihti ründesse, aga mitte nii agaralt) ning kui veel rohkem ründavaid mängijaid toppida, siis läheks tiimi tasakaal paigast ära.
Tasakaal jäänuks sellegi poolest, kui olnuks Busquetsi või Xavi asemel Cesc kolme mehe keskväljal olnud. Busquets-Xavi-Alonso on liiga kaitsva orientatsiooniga keskväljakolmik Šveitsi taolise, kaitses hästi organiseeritud meeskonna, vastu. Sarnaseid näiteid on Barcelona puhul klubitasandil nii mitmel korral nähtud. Ses suhtes võinukski eeldada, et Cesci taoline otsekohesem ja liikuvam olnuks tunduvalt parem rohi sarnases olukorras olnud.

...sest mis mees on Busquets Arsenali kapteni Fabregase kõrval, kes lõi see hooaeg 19 väravat!
Cesci kaasamine koosseisu on Hispaania vaatevinklist teretulnud, kuid meeste omavaheline võrdlemisi totter ja mõttetu, juba üksnes seetõttu, kuna mängivad sedavõrd erinevates rollides.

Thugie
21.06.10, 19:59
Super Tšiili, ei ole normaalne see mismoodi šveits mängib.

Hogweed
21.06.10, 20:07
Mäng läks just nii nagu ma lootsin, Šveits suutis teha rekordi ja Tšiili võttis võidu :) Selles alagrupis läheb alles põnevaks.

Aramis
21.06.10, 21:37
Masendav vilepartii järjekordselt. No kuidas sa annad punase kaardi sellise asja eest???
Saudi-Araabia küll.. Siiski tundub, et Shveits on nii või teisiti edasi. Eelduseks, et suudetakse Honduurast vähemalt kahe väravaga võita. Ei tohiks olla keeruline.
Aga jah Hispaania-Tsiili saab olema maiuspala.

Blue Rock
21.06.10, 22:10
Masendav vilepartii järjekordselt. No kuidas sa annad punase kaardi sellise asja eest???
Saudi-Araabia küll.. Siiski tundub, et Shveits on nii või teisiti edasi. Eelduseks, et suudetakse Honduurast vähemalt kahe väravaga võita. Ei tohiks olla keeruline.
Aga jah Hispaania-Tsiili saab olema maiuspala.
Kohtunike valdkonnas algus tundus ehk liigagi paljulubavalt, misjärel ootused ka edaspidise suhtes olid kõrgel. Kuid mõningad vilebrigaadid, nagu näiteks see viimane, sellisel tasandil ei tohiks eksisteerida.

Muidugi kõik on endiselt lahtine veel, aga siiski on selline tunne, et siiamaani endast kõige sümpaatse mulje jätnud Tšiili jääb alagruppi. Kuidagi raske uskuda, et Šveits Hondurasest jagu ei saaks ning olgem ausad, ka Hispaania on Tšiili vastu favoriit, hoolimata kõigest. Aga õnneks pall on ümmargune ka viimati mainitud mängus.

Thugie
22.06.10, 00:23
Uskumatu kui palju võimalusi siin raisati. Oleks vaid naabrite tasemel finishing olnud oleks ka kuskil 7-0 kandis mäng lõppeda.

Epic
22.06.10, 00:29
'spaanlased mängivad korralikult tulega. Tšiili tahab vältida brassidega kokku minemist. Honduras on kohati asjalik, aga mitte kõigi minutite vältel ja kui juustu/kella/armeenugade mehed veidigi rünnata tahavad, siis on skalp seal lihtsalt võtmiseks.

sziczinche
22.06.10, 00:35
Uskumatu kui palju võimalusi siin raisati. Oleks vaid naabrite tasemel finishing olnud oleks ka kuskil 7-0 kandis mäng lõppeda.

Kurat, Aragones oli treener, kes oskas häid & kavalaid vahetusi teha. del Bosque eesmärgiks on vist mängida barcelonalikku jalgpalli, masendav.

Terve mäng siuke kahtlane tunne, et Bosque keerab selle MM-i meil tuksi. :(

Täna küll 2-0 võideti, aga tuleb tänada Suazot, et tal head päeva polnud, ühesõnaga see 2-0 ikka täiesti joppas.

Ramose, Pique, Xavi suunas ainult suured kiidusõnad. Fabregas oli hunnik sitta, Navase eksisteerimisest nõnda kaua ei saanud üldse aru.

:mad:

ÄSS17
22.06.10, 00:52
fabregas tuligi ilmselgelt mängu korraldusega tempo maha võtta, see mis ta seal tegi ei olnud üldse tema moodi. ega del bosque vist ei ole sellest väravate vahe reeglist teadlik või on sveitsi pangas mingi summa ootamas:D

lorenzo
22.06.10, 04:04
ega del bosque vist ei ole sellest väravate vahe reeglist teadlik või on sveitsi pangas mingi summa ootamas:D

ega ei imestaks. mul siin paar hispaanlasest klienti igatahes seletasid, et võrdsete punktide korral saab otsustavaks omavaheline mäng ja samuti polnud väravatevahest kuulnud.

kopajuht
22.06.10, 12:32
Aga 2:0 on ju piisav küll. Hispaanial praegu +1 , Tšiilit peavad kindlasti võitma, see tähendab, et pärast viimast mängu on vähemalt +2 (kui võidavad minimaalselt ühe väravaga). Tšiilil praegu +2 ja kui Hispaaniale kaotavad on neil väravate vahe kõige paremal juhul +1. Seega viimases voorus piisab Hispaaniale igasugusest võidust, et alagrupist edasi saada. Tšiili peab siis muidugi lootma, et Honduras ei kaota šveitsile.

Stok
22.06.10, 12:57
Terve mäng siuke kahtlane tunne, et Bosque keerab selle MM-i meil tuksi. :(

Keeras jah, kaks 3-0 võitu Eesti üle. :(

Tofoa
22.06.10, 15:59
no, kui Hispaania võtab 1-0 võidu Tšiili üle, ning Honduras kaotab vaid 1-0 Šveitsile, siis on alagrupist edasi siiski Tšiili ning Hispaania.

kopajuht
22.06.10, 18:04
Tõsi jah, selline kombinatsioon sobib Tšiilile tõesti ka.

the Kop
25.06.10, 21:20
Loodetavasti võtab Hispaania kokku ennast siis täna ning "loodetavasti" on torres parem päev täna ;)

Hogweed
25.06.10, 21:40
Täna tuleb Tšiilil tõenäoliselt loota Hondurase peale, sest olgem ausad, Tšiilil pole sellise kaitsega Hispaania vastu lootust. Loodetavasti pean ikkagi sõnu sööma :)

denisss
25.06.10, 22:54
loodetavasti on täna mõni kohtunik ka platsil ja ei ole nii, et mäng on juiba ette ära antud latiinode jauramisele..

ja türa kui hale värav samal ajal nüüd tuli:)
kahju. jalgpall on surnud.peaaegu. holland on veel alles. jee

midfielder
26.06.10, 00:27
Äärmiselt kummaline mäng peale 1:2 löömist Tśiililt. Selle asemel, et üritada viiki ja seeläbi grupivõitu sihtida, asuti passiivselt vaatama Furia Roja palliveeretamist ja mingeid tõsiseltvõetavaid rünnakuüritusi enam ei tehtudki.

Ju siis oldi rahul vaid 16 hulka pääsemisega, sest raske uskuda, et neist brassidele vastast on. Kaks äärmiselt positiivset esitust said täna küll väga hädise esituse näol mageda jätku.

Grupivõidu puhul oleks neilt portude vastu kindlasti rohkem variante vaadates ka seda tabelipoolt teiste satside näol- Veerandis oleks vastu tulnud Paraguai-Jaapani mängu võitja ehk umbes selline väiksemate riikide nelik oleks tekkinud kui teisel tabeli poolel Uruguai, Lõuna-Korea, USA ja Ghana.

Ju siis ambitsioonid olid tagasihoidlikud, millest on kahju.

Tanel
26.06.10, 00:27
Tšiiiiiiiiiiiili! Napilt, aga edasi!

Hogweed
26.06.10, 00:30
kahju. jalgpall on surnud.peaaegu. holland on veel alles. jee
Õnneks puudutab see ainult koondise jalgpalli, klubide seas leidub selliseid normaalse jalgpalli mängijaid küllaga.

Aga läks kõik täpselt nii nagu ma lootsin ja Tšiili edasi, super!

vincent
26.06.10, 00:36
Äärmiselt kummaline mäng peale 1:2 löömist Tśiililt. Selle asemel, et üritada viiki ja seeläbi grupivõitu sihtida, asuti passiivselt vaatama Furia Roja palliveeretamist ja mingeid tõsiseltvõetavaid rünnakuüritusi enam ei tehtudki.

Ju siis oldi rahul vaid 16 hulka pääsemisega, sest raske uskuda, et neist brassidele vastast on. Kaks äärmiselt positiivset esitust said täna küll väga hädise esituse näol mageda jätku.

Grupivõidu puhul oleks neilt portude vastu kindlasti rohkem variante vaadates ka seda tabelipoolt teiste satside näol- Veerandis oleks vastu tulnud Paraguai-Jaapani mängu võitja ehk umbes selline väiksemate riikide nelik oleks tekkinud kui teisel tabeli poolel Uruguai, Lõuna-Korea, USA ja Ghana.

Nojah, aga teistpidi jälle - lähed vähemuses ründama ja tõmbad sellega mängu laiali, Hispaania lööb tänu sellele 3:1, Šveits kobistab näiteks kolmandal üleminutil Hondurasele ühe sisse ja ongi hoopis kojusõit. Varblane, pihk, tuvi, katus jne.

Cule
26.06.10, 00:39

Mis sa tahtsid, et nad hakkaksid ühe mehelise vähemusega nii hea vasturünnakutega tiimi vastu nagu Hispaania suurte jõududega ründama?Muide nad olid juba terve matshi kõvasti jooksnud, kindlasti andis ka see tunda.

Tofoa
26.06.10, 00:41
Nojah, aga teistpidi jälle - lähed vähemuses ründama ja tõmbad sellega mängu laiali, Hispaania lööb tänu sellele 3:1, Šveits kobistab näiteks kolmandal üleminutil Hondurasele ühe sisse ja ongi hoopis kojusõit. Varblane, pihk, tuvi, katus jne.

Lisaks sellele pole Brasiilial kunagi Tšiiliga kerge olnud, miks peaks nüüdki?

midfielder
26.06.10, 00:47
Mis sa tahtsid, et nad hakkaksid ühe mehelise vähemusega nii hea vasturünnakutega tiimi vastu nagu Hispaania suurte jõududega ründama?Muide nad olid juba terve matshi kõvasti jooksnud, kindlasti andis ka see tunda.

Vastupidi. Oleks oodanud just andide poegadelt vasturünnakuid ja teravamat pressingut spaanikutele, sest aega oli enam kui piisavalt, aga ju siis tuli Bielsalt juhiseid kogu rügement oma kaevikutesse üles rivistuda. See mis viimased 20 minutit toimus ei erinenud millegipoolest portugali keelsete riikide aja surnuks venitamisest.

Paraku ei näe küll neil mingeid võimalusi Seleccao vastu. Kordub 1998 kaheksandik ning kollased võtavad taaskord võidu. Mitu põhimeest veel kaartidega ka väljas esmaspäevaks.

Tanel
26.06.10, 01:03
Neil oli para põhimeest ka täna väljas. Ja see punase kaardi mees oli kõigest asendusmees vist Carmonal.

Mu arust üritasid nad alguses ikka väga head jalgpalli mängida, siis tuli see loll värav ja ei jõutud taastuda enne kui teine värav ja punane tuli. Siis tuli lihtsalt pöidlad pihus edasi mängida. Näidati, et lisaks ilusale jalgpallile suudetakse ka viimase hingetõmbeni võidelda.

Epic
26.06.10, 01:12
Näidati, et lisaks ilusale jalgpallile suudetakse ka viimase hingetõmbeni võidelda.

Samas tüüpidel vedas, et 'spaanlased ei hakanud viimast välja panema. Nii 60. minuti paiku, kui veel seda turvavat kaheväravalist edu sooviti ikkagi saada, siis see söödumäng oli küll kui konstante kurikaga peksmine ja tšiilikad pidasid vaevu-vaevu vastu.

Kuid lõpp hea, kõik hea.

midfielder
26.06.10, 01:14
Muidugi väikese vahemärkusena saab praeguse Ameerika mandri mõlema osapoole võimsa esituse valguses tulema eriti põnev 2011 Copa America. Ehkki teada on juba asjaolu, et tavapärase CONMEBOLI 10 riigi kõrval ei mängi USA ja Mehhiko, vaid jänkide asemel tahetakse külaliseks hoopis Jaapanit. Kuid kuna tegemist hoopis teise konföderatsiooni liikmesriigiga, siis võib asi vist vastuseisu tõttu katki jääda. Olenemata sellest kas 12-s riik on USA või Jaapan, on praegustest kaheksandikfinalistidest tervelt 7 esindust siis Uuest Maailmast, mis on tähelepanuväärne.