PDA

View Full Version : MM 2010 kaheksandikfinaalid

mcnamara
22.06.10, 17:52
Esimesed paarid saavad täna õhtul selgeks. Seetõttu avan vastava teema. Söakat arutelu!

Tofoa
22.06.10, 18:27
http://www.youtube.com/v/rLglFSV88w4

arvan, et oleks aus sellega alustada.

MEX-URU <- meeskonnad, kes TAHAVAD ning on SUUTELISED edasi saama.
FRA-LAV <- SUUR SUUR SUUUR NALI, klounide kamp, kes ei tohiks MMil osaledagi vs meeskond, kel kvaliteeti napib, kuid tahtejõuga mängitakse kolmanda järgu Euroopa meeskond siiski üle.

A
1/8 finaali ennustasin juba enne turniiri algust mõistagi Mehhikot ning Uruguay'd. Neil meeskondadel on minu silmis kvaliteet olemas ning seda on nad ka eelmise kahe mänguga tõestanud. Viimase mängu tähtsus alagrupis on selgitada grupi võitja, kelleks minu hinnangul on pigem Uruguay, kes võtab täna napi võidu Mehhiko üle. Enne turniiri tegin sõbraga kihlveo, kus ennustasin, et Prantsusmaa ei löö ühtegi väravat VÕI jääb oma alagrupis viimaseks. Money in the bank! LAV kotib täna Prantsusmaad. Olgugi, et on oodata LAV'ilt palju väravaid, arvan, et olukord Mehhiko jaoks nii kriitiliseks ei muutu. Ennustus: Uruguay 2-1 Mehhiko; LAV 3-0 konnad.

B
Siin alagrupis tundub kõik selge olevat. Argentiina, kui selle turniiri suursoosik, läheb 9 punktiga edasi. Teise koha saab vaatamata senistele kaotustele Nigeeria, kellel piisab vaid aasia kuttide alistamisest. Selleks peaksid nad võimelised olema küll. Ennustus: Argentiina 3-1 Kreeka; Nigeeria 2-0 Lõuna Korea.

C
Arvan, et inglased suudavad end viimaseks mänguks kokku võtta. Alagrupis saavad nad siiski teise koha, olles samadel punktidel ameeriklastega. Parem väravatevahe viib USA esimesena edasi. Sloveenia imeline turniir saab paraku siin lõpu. Ennustus: USA 2-1 Alžeeria; Inglismaa 2-0 Sloveenia.

D
Saksamaa võtab grupivõidu, alistades viimases mängus kindlalt neegripoisid. Ghana jääb välja ning teisena pääseb edasi Serbia, kes alistab viimases mängus kängurumaa. Simple as that. Ennustus: Ghana 1-3 Saksamaa; Austraalia 0-2 Serbia.

E
Hollandi edasipääs esimesena on selge, teise koha võtab Taani, kes alistab Jaapani viimases mängus. Selle turniiri selgelt nõrgim alagrupp, Holland ei sära ning ülejäänud kolm meeskonda on samuti üsna mannetud. Ennustus: Holland 3-1 Kamerun; Taani 2-1 Jaapan.

F
Esimesena läheb edasi Paraguay, nagu ma ka enne turniiri ennustasin. Teiseks saab Itaalia, kes saab oma mängu play-off'ideks käima. Ennustus: Paraguay 2-0 Uus-Meremaa; Itaalia 2-0 Slovakkia.

G
Brasiilia võidab oma alagrupi Portugali ees. Kuigi Portugalil on väga hea võimalus alagrupp võita - piisaks ju vaid võidust Brasiilia üle. Pigem lepivad nad siiski viiki või tuleb kohvipoistel lausa 9 punktiga siit alagrupist edasi minna. Aafriklased võivad kommuniste kottida küll, kuid kaheksat nad ei löö. Ennustus: Brasiilia 2-2 Portugal; Elevandiluurannik 3-1 Korea Rahvavabariik.

H
Viimane alagrupp on kõige huvitavam. Hispaanlased on raskes seisus, kuid ometi on nende edasipääs suhteliselt selge minu jaoks. Kolmest mängust kahes nad ei komista ning saavad kuue punktiga alagrupist edasi. Kuna arvan, et Šveits korraldab Hondurasele sauna, siis pean kurvastusega nentima, et Tšiili, kes on väga ilusat mängu näidanud, peab koju sõitma. Loodan, et eksin Tšiili suhtes, ehk meeskond suudab siiski Hispaaniat üllatada. Šveits võidab ka alagrupi. Ennustus: Tšiili 1-2 Hispaania; Šveits 2-0 Honduras.

1/8 finaali paarid:
Uruguay vs Nigeeria -> edasi saab Uruguay <- Uruguayl on selgelt kvaliteeti ning tahtejõudu enam, kui mustadel.
USA vs Serbia -> edasi saab USA <- Üsna võrdne mäng, kuid ameeriklastel peaks kvaliteeti pisut enam olema.
Holland vs Itaalia -> edasi saab Itaalia <- Hollandi masinavärk vähe tugevama meeskonna vastu ei tööta nii kuis peaks, Itaalia läheb kerge vaevaga siit edasi.
Brasiilia vs Hispaania -> edasi saab Hispaania <- Tuleb väravaterohke ning ilus mäng, pigem usun, et Euroopa meistrid võtavad võidu.

Argentiina vs Mehhiko -> edasi saab Argentiina <- Olgugi, et Mehhiko on väga sümpaatset mängu näidanud, tuleb see kord tunnistada end lööduks selle turniiri parima meeskonna poolt.
Saksamaa vs Inglismaa -> edasi saab Inglismaa <- Sakslased mängivad hästi, kuid Inglismaa on end samuti käima saanud. Engländ penaltidega edasi. Yes, im not kidding.
Paraguay vs Taani -> edasi saab Paraguay <- Meeskonna mäng versus kõige mannetum meeskond play-off'ides. Kindel võit Lõuna-Ameerikasse.
Šveits vs Portugal -> edasi saab Portugal <- Šveits kaitseb ning Portugal ründab, lõpuks Ronaldo siiski nad ära karistab.

veerandfinaalid:
Uruguay vs USA -> poolfinaali pääseb Uruguay
Itaalia vs Hispaania -> poolfinaali pääseb Itaalia
Argentiina vs Inglismaa -> poolfinaali pääseb Argentiina
Paraguay vs Portugal -> poolfinaali pääseb Portugal

poolfinaalid:
Uruguay vs Itaalia -> finaali Itaalia
Argentiina vs Portugal -> finaali Argentiina

pronksimäng:
Uruguay vs Portugal -> pronks Uruguay

finaal:
Itaalia vs Argentiina -> võitjaks Argentiina

2pac
22.06.10, 18:56
Kõik õige aga finaali võitja on see teine maa :)

kaitz
22.06.10, 19:59
Mis krdi Itaaliast te sokite jobud:D,NEIL POLE NORMAALSET RÜNDAJAT ollagi.

Tim|
22.06.10, 20:02
Kui üritad teha head kokkuvõtet, mis küll ka enam jaolt tuli hästi välja, võiksid ikkagi teha sellise asja läbi erapooletu silmade..

salajane33
22.06.10, 20:09
Kui üritad teha head kokkuvõtet, mis küll ka enam jaolt tuli hästi välja, võiksid ikkagi teha sellise asja läbi erapooletu silmade..

Pane alates verandfinaalidest Itaalia asemel Holland ja saab enam-vähem paika ;)

jaamu
22.06.10, 20:29
C
Arvan, et inglased suudavad end viimaseks mänguks kokku võtta. Alagrupis saavad nad siiski teise koha, olles samadel punktidel ameeriklastega. Parem väravatevahe viib USA esimesena edasi. Sloveenia imeline turniir saab paraku siin lõpu. Ennustus: USA 2-1 Alžeeria; Inglismaa 2-0 Sloveenia.

Sinu ennustatud tulemustega on Inglismaal parem väravate vahe

K Punkt
22.06.10, 23:09
Pane alates verandfinaalidest Itaalia asemel Holland ja saab enam-vähem paika ;)

Nõustun eelkõnelejaga ;)

Aramis
22.06.10, 23:24
Lugesin ja oli huvitav, aga siis kui tuli see "england penaltitega", siis sain aru, et püütakse vana Raikin-Baskini koolkonda matkida ja edasi ei vaadanud.
Pannud lihtsalt Inglismaa 2-1 90 minutiga ...ma oleks edasi lugenud.

Tofoa
22.06.10, 23:26
Lugesin ja oli huvitav, aga siis kui tuli see "england penaltitega", siis sain aru, et püütakse vana Raikin-Baskini koolkonda matkida ja edasi ei vaadanud.

Traditsiooniud murduvad.

Mask
22.06.10, 23:27

Kuidas sa nii kaugele jõudsid? Mina jõudsin selle osani

Holland vs Itaalia -> edasi saab Itaalia <- Hollandi masinavärk vähe tugevama meeskonna vastu ei tööta nii kuis peaks, Itaalia läheb kerge vaevaga siit edasi. ja loobusin edasi lugemast.

vaikiv mees
23.06.10, 00:41
esimesed 1/8-finaalid selgunud:
26.06. URU-KOR
27.06. ARG-MEX

budu
23.06.10, 14:01
No finaalis näeme Englad-Netherland.Muidugi ei imestaks kui sinna jõuaks USA,nende mäng oleneb muidugi sellest kes vilistama on pannud.viimane kord oli nende kahjuks platsil Tarzani sõber!

Tofoa
23.06.10, 16:00
No finaalis näeme Englad-Netherland.Muidugi ei imestaks kui sinna jõuaks USA,nende mäng oleneb muidugi sellest kes vilistama on pannud.viimane kord oli nende kahjuks platsil Tarzani sõber!

hydralol

Aramis
23.06.10, 18:15

Mina enne tänast mängu täiesti 50-50, et kas siit alagrupist läheb edasi USA või Alzeeria. JA mängupilt kinnitab et mul on õigus - vägagi tasane mäng.

eika
24.06.10, 00:30
(kui mu arvutused paika peavad, siis) Üks poolfinalist tuleb seltskonnast

Uruguay vs Lõuna Korea ja USA vs Ghana

ja teine

Argetina vs Mehhiko ja Saksamaa vs Inglismaa

Oh seda MMi ilu :)

Aga üldiselt on minu MMi musta hobuse elik Uruguay edenemine väga lihtsaks tehtud.

fcfloraforever
24.06.10, 01:26
Kui Inglismaa peaks välja langema, siis kõige rohkem oleks kahju vast sellest, et ei saaks enam kuulata nende fänne, kes vuvuzelad väga kenasti üle laulavad, täna oli väga mõnus kuulata. Aga üldiselt olen selles paaris Saksamaa poolt.

mcnamara
24.06.10, 12:15
Esimesest neljast grupist paistab mulle, et edasi on saanud igati õiged meeskonnad. Meeskonnad, kes on mänginud head jalgpalli või siis vähemalt end otsustaval hetkel kokku võtnud.
Gaana üle on hea meel, et Aafrika siiski 16 hulgas esindatud. Ehkki läbi häda. Meeskonnal pole piisavat rünnakujõudu, aga organiseeritus ja hing on tasemel. Hea meel ka jänkide üle, kellel tõesti tahtsid kohtunikud vägisi naha üle kõrvade tõmmata. Ja Lõuna-Korea - omakorda Aasia uhkus.
Mis aga Euroopa vuti ülistajatesse puutub siin foorumis, siis: kuuest meeskonnast vaid kaks pääsesid A-D gruppidest edasi. Nii et pole neid kohti finaalturniiril liiga vähe midagi.
Täna aga Taanile pöialt hoidma.

17
24.06.10, 19:57
limpsi mind, tofofafafa :)

WeThePeople
24.06.10, 20:00
hydralol
.....

kaitz
24.06.10, 20:04
Traditsiooniud murduvad.

Murdusid sellega,et saadeti kohvreid pakkima Milano makarone sööma:D

2pac
24.06.10, 20:15
Murdusid sellega,et saadeti kohvreid pakkima Milano makarone sööma:D

Geh zum Teufel!

Joks
24.06.10, 22:29
võite kõik vittu minna, või siis moe pealinna....

Ibanez
25.06.10, 01:51
Nii palju siis Itaaliast finaalis.

jansa
25.06.10, 13:36
..itaalia-makaronid ja prantsuse-kuked väljas - juba see on minu jaoks käesoleva MMi päästnud, kui saksa ja inglise ka poleks edasi pääsend oleks suisa unelmate turniir... õnneks nendest kahest viimasest langeb üks välja 27.06. milleks on tõenäoliselt Inglismaa kuna nende poolt mängitav jalgpall on seegi turniir paras okse.
Paistab Saksa-Brasiilia finaal e. 2002a. turniiri kordus tulema.

Kassu
25.06.10, 13:47
Paistab Saksa-Brasiilia finaal e. 2002a. turniiri kordus tulema.

Ma vaatasin binokliga, ei paistnud kyll midagi sellist. Paistis, aga et Brasiilial voib veerandfinaalis Hollandi vastu raskeks minna.

jansa
25.06.10, 14:03
Ma vaatasin binokliga, ei paistnud kyll midagi sellist. Paistis, aga et Brasiilial voib veerandfinaalis Hollandi vastu raskeks minna.

... mul näitas binokkel sama - tuleb ilus mäng! 3:2 kollastele.

d-fox
25.06.10, 14:04
... mul näitas binokkel sama - tuleb ilus mäng! 3:2 kollastele.

1994 all over again.

midfielder
26.06.10, 00:40
Omapärane paradoks kujunes Euroopa koondiste puhul välja. Kõik 16 hulka pääsenud 6 satsi kohtuvad omavahel, seega vaid 3 vana maailma esindust pääsebki veerandisse võrreldes 2006 mm-i kuue satsiga.

Lõuna-Ameerikalt 100% esindatus 5, Euroopast 6, Põhja-Ameerikast ja Aasiast 2 ja Aafrikast 1.

Eelmise tiitlivõistlusega kaotas kõige rohkem kohti 16 hulgas Euroopa- 11 toona, nüüd 6 ja suurimad edasirühkijad on Lõuna-Ameerika 5 eelmise mm-i 3 vastu ja Aasia 2 eelmisel korral 0. Põhja-Ameerika sai ühe riigi enam sel korral ehk 2 punti kui 2006 ning musta mandri mehed jäid taas 1 esinduse juurde nagu Saksamaalgi.

Tofoa
26.06.10, 00:59
1/8 finaali paarid:
Uruguay vs Nigeeria -> edasi saab Uruguay <- Uruguayl on selgelt kvaliteeti ning tahtejõudu enam, kui mustadel.
USA vs Serbia -> edasi saab USA <- Üsna võrdne mäng, kuid ameeriklastel peaks kvaliteeti pisut enam olema.
Holland vs Itaalia -> edasi saab Itaalia <- Hollandi masinavärk vähe tugevama meeskonna vastu ei tööta nii kuis peaks, Itaalia läheb kerge vaevaga siit edasi.
Brasiilia vs Hispaania -> edasi saab Hispaania <- Tuleb väravaterohke ning ilus mäng, pigem usun, et Euroopa meistrid võtavad võidu.

Argentiina vs Mehhiko -> edasi saab Argentiina <- Olgugi, et Mehhiko on väga sümpaatset mängu näidanud, tuleb see kord tunnistada end lööduks selle turniiri parima meeskonna poolt.
Saksamaa vs Inglismaa -> edasi saab Inglismaa <- Sakslased mängivad hästi, kuid Inglismaa on end samuti käima saanud. Engländ penaltidega edasi. Yes, im not kidding.
Paraguay vs Taani -> edasi saab Paraguay <- Meeskonna mäng versus kõige mannetum meeskond play-off'ides. Kindel võit Lõuna-Ameerikasse.
Šveits vs Portugal -> edasi saab Portugal <- Šveits kaitseb ning Portugal ründab, lõpuks Ronaldo siiski nad ära karistab.

Tegelikkuses siis:

Uruguay vs Lõuna-Korea -> Uruguay on edasi nii või naa, pole vahet kas vastaseks oleks olnud Nigeeria, Kreeka või Lõuna-Korea. Ennustus: Uruguay 3-1 Lõuna-Korea.
USA vs Ghana -> Ülehindasin selgelt Serbiat, arvasin, et tegu võiks olla musta hobusega, kuid tegelikult oli tegu täiesti mõttetu satsiga. USA'l peaks olema siiski rohkem kvaliteeti, et viimanegi Aafrika meeskond koju saata. Ennustus: USA 2-1 Ghana.
Holland vs Slovakkia -> Noh, minu lemmikud on juba lennuki peal, siis ei jää mul muud üle, kui tunnistada, et ei oleks nad ka Hollandi vastu saanud sellise mänguga, nagu sel turniiril näidati. Kuna ma Slovakkiat eriti kõrgelt vaatamata alagrupist edasipääsemisele ei hinda, siis ennustan Hollandi edasipääsu siit paarist. Ennustus: Holland 3-1 Slovakkia.
Brasiilia vs Tšiili -> Väga mõnus kohtumine tuleb, Brasiilia jaoks minu arvates midagi oluliselt kergemaks ei muutunud sellega, et Tšiili nende vastaseks tuli. Nagu nende eelmised kohtumised on draamat täis olnud, usun et võib ka see kord madinat näha, mille võitjaks ei pruugi Brasiilia olla. Olen siiralt Tšiili poolt ning loodan ja usun, et nad suudavad viiekordsed maailmameistrid koju saata. Realist minus aga kardab, et kohvimaa saab siiski napilt edasi. Ennustus Brasiilia 2-2 Tšiili, Tšiili lisaajal löödud väravaga edasi.

Argentiina vs Mehhiko -> Läks nii nagu ennustasin, seega ei näe ka põhjust miks ei võiks ma ka praegu öelda nii: "edasi saab Argentiina <- Olgugi, et Mehhiko on väga sümpaatset mängu näidanud, tuleb see kord tunnistada end lööduks selle turniiri parima meeskonna poolt." Ennustus: Argentiina 2-0 Mehhiko.
Saksamaa vs Inglismaa -> Ka see paar läks kokku nii nagu arvasin. Olgem ausad, selle mängu võitjat on kuradima raske ette ennustada. Saksamaa on näidanud paremat minekut, kui Inglismaa, kuid kuna tegu on MMiga, kus Uus-Meremaa ei kaotanud ühtegi mängu, siis võib siingi kõike juhtuda. Seepärast arvan endiselt, et inglased siit penaltitega edasi lähevad. Ennustus Saksamaa 1-1 Inglismaa, penaltid viivad edasi saarlased.
Paraguay vs Jaapan -> lolz, mõlemal meeskonnal eluvõimalus veerandfinaali jõuda. Kipun arvama, et selleks tiimiks on Paraguay, kuid Jaapani kindel mäng võib ka siin väikese üllatuspommi lõhata. Ennustus: Paraguay 1-0 Jaapan.
Hispaania vs Portugal -> oh yes! Veel üks väga mõnus mäng juba 1/8 finaalis. Mitte, et ma halba tahaks soovida, aga verd tahaks näha! Ilmselt Hispaania siit siiski oma võtab ning edasi läheb. Ennustus: Hispaania 3-2 Portugal.

Veerandfinaalis seega Uruguay, USA, Holland, Tšiili, Argentiina, Inglismaa, Paraguay & Hispaania.

mcnamara
26.06.10, 01:10
Hetkeseisuga Ameerika mandri turniir. Peaaegu pooled kohad 16 seas ehk siis 5 lõunast ehk kõik alustajad edasi pluss 2 põhjast. Ka Aasia 2 edasipääsejat on tubli tulemus. Euroopa 6 on kaunis nõrk tulemus, aga Aafrika 1 muidugi veel hullem.
Kui kõigepealt ehk homsetest mängudest rääkida, siis pöialt hoian Koreale ja Gaanale. Korea puhul on edu ilmselt reaalsem, aga vaatame.

guccimucci
26.06.10, 01:12
Kahtlen Tšiili edus veerandfinaalides. Kui tähele panite (ja kui mina õieti aru sain) siis tänases mängus said mõlemad keskkaitsjad kollase kaardi ning järgmine mäng mängida ei saa. Lisaks sai see põhivend punase (andis karistuslööke, nurgalööke jms).. Samas Brasiilia sai Eesti vastu üsna napi 1-0 võidu, whynot Tšiili. Mängida oskavad, seda on näidanud.
Oleksin üsna õnnelik, kui Jaapan alistaks Paraguay ja näitaks samasugust jalgpalli edasi.
Hispaania ja Portugali mängus ootaksin mõlema võitu, aga kuna mõlemad ju edasi ei saa hoian pöialt Portugalile. Ütlen ühe märksõna: 7-0
Urugay - Lõuna-"Park Ji-Sung"-Korea. Mäletan Lõuna-Korea mängu Kreeka vastu, mis oli väga nauditav. Kahjuks teisi mänge ei näinud, aga edasi nad said. Arvan, et Forlan üks-kaks väravat lööb, kuid Lõuna-Korea läheb ikkagi edasi.
Ja nüüd minu lemmikust - Saksamaa. Suhteliselt raske saab olema. Arvan millegipärast, et Inglismaa on parem vastane kui USA, aga kui Inglismaa alistatakse saadakse tõenäoliselt vastu Argentiina ja sealt võib kõike tulla. Serbia vastu mängiti ilusasti, aga Klose punane ja värav tõi kaotuse. Samas viimane mäng (nii palju kui seda nägin) ei tundunud väga suur ja tuli üsna tagasihoidlik 1-0. Özilil oli jälle 1v1 olukord, aga jäi taaskord realiseerimata. Kuigi löök, mille ta väravasse saatis oli kena :)

Loodetavasti tuleb põnev veerandfinaal, Saksamaa saab edasi ja tulevad mõned üllatused.

Gallacher
26.06.10, 01:12
Noh, ma olen kindel, et rohkem kui üks mäng kaheksast lõpeb lisaaja ja/või penaltidega. Samuti ei saa mitte aru loogikast, et Inglismaa-Saksamaa mängus saavad esimesed pennaldega edasi. Ja eks ole ka Tshiili edasipääsu Brasiilia vastu raske loota, ehkki mul iseenesest midagi selle vastu ei oleks, eriti peale tänast Brasiilia mängu.
Muude asjade koha pealt olen üsna sama meelt.

Gallacher
26.06.10, 01:18
See käis Tofoa kommentaari kohta.

KeRRRt
26.06.10, 06:30
finaal on holland vs brasiilia võitja ja argentiina vs hispaania võitja. arvatavasti holland vs argentiina.

denisss
26.06.10, 08:12
kurat, kui holland peaks brassid ära sööma, siis ma ausõna, ausõna ei lõpeta seda nädalat, mis niigi heinekeni ja jointi lainel kulgenud. aga samas me ju kõik teame kuidas nad tavaliselt oma suurturniire lõpetavaD :D

mcnamara
26.06.10, 09:39
Noh, ma olen kindel, et rohkem kui üks mäng kaheksast lõpeb lisaaja ja/või penaltidega.

Vaat jah, neid pendlaseeriaid ei tahaks sugugi näha, aga turniiri senist käiku vaadates tunduvad vältimatud.
Kui ma peaksin nüüd ütlema, mis meeskondi tahaksin võitmas näha, siis Korea ja Gaana kõrval Inglismaa, Mehhiko, Holland, Brasiilia, Paraguai ja Hispaania.
Muidugi päris nii ei lähe, aga mõned põhjendused siiski.
1. Kõigepealt muidugi see, et Portugal ja eriti Argentiina on mulle traditsiooniliselt ebasümpaatsed ning nende poolt ma olla ei saa.
2. Minu mainitud 8 oleks igati kena: esindatud neli erinevat föderatsiooni.
3. Ma ei armasta üliagressiivset pressingut vaadata. Seetõttu pigem Tshiili ja Jaapani edu ei sooviks.
4. Euroopa kuuikust jääb paratamatult kolm. Inglismaad olen alati toetanud ja Hispaania ning Holland on atraktiivsemad meeskonnad kui Slovakkia või Portugal. Ja muidugi omavad kahekesi ka finaalipotensiaali.

moya
26.06.10, 13:57
3. Ma ei armasta üliagressiivset pressingut vaadata. Seetõttu pigem Tshiili ja Jaapani edu ei sooviks.

no Tšiili ja Jaapani pressingul ja mängumaneeril on ikka põhimõtteline vahe. Jaapan üritab mängu tappa ja nõelata kontratega, Tšiili soovib ise mängu enda kätte võtta olgu vastaseks kasvõi Hispaania või Brasiilia.

Võiks lisada, et nt Paraguay taktika tundub olevat midagi CHI ja JPN vahepealset - käiakse üle väljaku väga aktiivselt peale, aga enamasti selleks et ise midagi looma hakata, mitte ainult selleks et vastase rünnakuid nurjata. Nii et ka Paraguay mäng ei tohiks sulle vist meele järgi olla.

Aga ikkagi kamoon, kuidas saab Tšiili mäng mitte meeldida??

Tanel
26.06.10, 15:25
Tšiili mängis kümne mehega Hispaania vastu sama hästi kui mõni tugevam võistkond ei suuda üheteistkümnekesi... Iniesta isegi ütles, et nad olid raskustes. Ma tõesti ei mõista, mis otsast see on kole mäng, mida nad mängivad. See on kordades parem ja ilusam mäng mida näitavad hetkel Portugal, Inglismaa, Holland jms. Ma pole kaitsva mängu kriitik (ja kui seda tehakse eduseisust siis ma isegi naudin head kaitsetööd), aga kui tuleb mõni pealtnäha nõrgem, aga ülimalt organiseeritud tiim ja julgeb ükskõik kelle vastu ründama minna, siis see peab lihtsalt sümpaatne olema!

PraS
26.06.10, 16:50
Arvestada tasuks ka seda,et Tšiili kaks keskpoolikut peaks 1/8finaaliks tagasi olema.

Devil
26.06.10, 16:58
Argentiina võidab brasse finaalis 3-1

Epic
26.06.10, 17:22
Uruguai vs Lõuna-Korea - Uruguai ainuke meeskond, mis alagrupis väravat enda selja taha ei lasknud ja see ütleb nii mõndagi. Lõuna-Koreal on selgelt näha seda hollandlaste pärandit. Erinevalt igipõlisest rivaalist Jaapanist ollakse rünnates enesekindlamad, aga seetõttu on ka kaitsemäng kohati üpris küsitav. Uruguai arvatavasti kasutab selle ära ka.

USA vs Gaana - Minu meelest üks kindlamaid mänge, mis võiks lisajale minna. Mõlemad on korralikul määral õnne peal jooksnud ja seesugune normaalrežiimil mäng on kahvatu. Samas on mõlemad võimelised hästi mängima (USA 0-2 Sloveenia vastu, Gaana kohati Saksamaa vastu), aga kuna siin on nii palju kaalul, siis arvatavasti jääb ikkagi niisama kulgemiseks. Aga kuna aafriklastel on Gyani näol olemas mees, kes võib üks hetk ära lüüa, siis edasipääsule toetaks ikkagi Gaanat. Seejuures, ma olen näinud mõttepilti, kus terve Aafrika nüüd on Mustadel Tähtedel toeks ja nii minnakse finaali välja.

Holland vs Slovakkia - Slovakkialt suurepärane mäng itaallaste vastu. Ülejäänud MM-il veedetud minutid on aga olnud pigem kehvapoolsed. Holland kogub vaikselt hoogu ja siin on igati hea perspektiiv põmmutada oma 3 väravat vähemalt.

Brasiilia vs Tšiili - Ma arvan, et Tšiili muutub nüüd väljakukkumismängudes ettevaatlikumaks ja seetõttu kaob ka see sära ning potentsiaalne edu. Brasiilia saab edasi.

Argentina vs Mehhiko - Kes neid viimaseid valikmänge mäletab, kus keset mingit orkaan Fernandot Peruu vastu kuidagi moodi võit saadi jne, siis peab nõustuma, et edasiminek on märgatav. Selles paaris võib edasipääsu takistada vaid Demichelise või Gutierrezi käkk.

Saksamaa vs Inglismaa - Inglased head viimased viis minutit meeleheitlikult sloveenide vastu nurgalipu juures palli hoidmas on ikka üpris šokeeriv nähtus. Võimalik, et siis tõesti on ettevalmistusega näppu lõigatud, kuna see hall olekslemine platsil ei viita kuidagi moodi sinna poole, et võiks turniiril kaugele jõuda. Saksamaa lasi Serbia vastu apsu sisse, teist korda seda enam ei tehta.

Paraguai vs Jaapan - Seoses teatud Tianjing Songjiangi mehega on mulle aasialased meeldima hakanud ja japsid näitasid ka taanlaste vastu, kuidas on võimalik minimaalsete riskidega veenev võit võtta. Äkki näkkab taas.

Hispaania vs Portugal - Mina lähen siin Portugaliga. See nullimängude seeria tegelikult on väga impressiivne. Kritiseeri Quierozi kui palju tahes, aga see näitab, et kuskile ollakse ikkagi teel. Hispaania pole mind üldse veenud. Söödame-söödame, loodame-loodame, kuigi talenti on ründes vaimustaval määral.

Mask
26.06.10, 17:29
Minu arvates Slovakkia ei olnud ka Itaalia vastu eriti hea. Pigem oli asi Itaalia saamatuses. Kui itaallased suutsid värava tagasi lüüa hakkasid slovakkide jalad ikka väga kõvasti värisema.

Enamuse Epicu ennustusega nõus, hea töö!

American
26.06.10, 17:48
Argentiina - Brasiilia finaal on kõige reaalsem, kuigi ise loodan et brassid ja nende ülbus põrub juba Tšiili vastu.

Kristen
26.06.10, 18:43
Uruguai vs Lõuna-Korea - Uruguai ainuke meeskond, mis alagrupis väravat enda selja taha ei lasknud ja see ütleb nii mõndagi.
Portugal ka.

Epic
26.06.10, 19:02
Portugal ka.

Nojah, väike tähelepanu hajumine. :)

Aga seni esimene poolaeg hea näide, kui kindlad seal taga ikkagi ollakse. Korealased on jäetud vaid kauglööke üritama. Samas on seni kõigis mängudes värav löödud ja Park Chu Young on järsku oma karistuslöökide talendi leidnud. Ju on Monacos Nene pealt õppinud.

Thugie
26.06.10, 19:53
Väga huvitav esimene mäng. Suareze võiduvärav oli eriti kena, mitte et esimene lahjem oleks olnud :P
Kahju, et tribüünid kole tühjad olid.

count
26.06.10, 20:10
Uruguai maailmameistriks!

American
26.06.10, 20:16
Uruguai vajub eduseisus liiga ära, sama juhtus ka Mehhiko vastu. Viigiseisul mängis Uruguai paremini ja edasi sai õige meeskond.

mjaasa
26.06.10, 20:23
Mitte et mul midagi selle vastu oleks, aga kõik Itaalia fännid on nüüd järsku Uruguai poolt. Leppisite enne turniiri kokku või? Kui Uruguai põrub nüüd äkki veerandfinaalis, kelle poolt siis olete?

vendetta
26.06.10, 20:53
Sest Uruguay on väga sümpaatne meeskond, ilma mõttetult haibitud staarideta? Nagu mõned ajaloolised Itaalia meeskonnad, kes meeskonnavaimu ja mänguga on suuri staare kottinud?

mcnamara
26.06.10, 21:13
Uruguai mäng teise poolaja algul oli masendav, aga plusspunktid siiski satsile, et Korea viigivärava järel suutsid end uuesti kokku võtta ja jalgpalli mängima hakata. Suarezi võiduvärav muidugi imeilus.

Tofoa
26.06.10, 21:28
Vedasin sõbraga pudeli peale kihla, et Uruguay jõuab finaali.

eika
26.06.10, 21:31
Mitte et mul midagi selle vastu oleks, aga kõik Itaalia fännid on nüüd järsku Uruguai poolt. Leppisite enne turniiri kokku või? Kui Uruguai põrub nüüd äkki veerandfinaalis, kelle poolt siis olete?
See on keeruliselt läbi kalkuleeritud süsteem. Ma veidi seletan sulle:

Igal eestlasel tohib oma rahvuskoondise kõrval olla 1 lemmik suurriigi koondis. Suurriikidena kvalifitseeruvad viimase 20 aasta põhjal Argentina, Brasiilia, Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania, Saksamaa, Inglismaa, Holland, Portugal. Kui sa toetad nende hulgast mitut koondist, siis sa oled mõttu gloryhunter a la Eesti-Portugali koondise mängul Portugali särgiga istuv 13-aastane Eesti tüdruk. Mõningase erandina võivad su lemmikkoondised olla erinevatelt kontinentidelt a la sulle meeldivad Argentina ja Prantsusmaa. See on okei. Samas kui sulle meeldivad nii Holland kui Inglismaa, oled sa tropp.

Kui juba olla ühe Euroopa koondise poolt, siis on loogiline, et su teised lemmikud on muudelt mandritelt. Ameerikas langevad niisiis Argetiina ja Brasiilia ära. Alles jäävad põhimõtteliselt USAkad, Mehhiklased, Tšiillased, Pärakhaid ja Urukhaid. Nendest viiest on Uruguayl päris mitu meest Serie A`s, neil on mokkamööda särgivärv, neil on turniiri kõige ägedam ründaja (Suarez) ja kõige ägedamad lokid (Forlan). Igati loogiline valik. Kuigi mõned itaallased on ka Tšiili ja Ameeriklaste paati istunud,

Kui Uruguay põruma peaks ega siis meil, Itaalia fännidel, ei jää muud üle, kui hakata käima teiste koondiste teemades parastamas "Inglismaa langes välja, paras, jee" või "Hea, et Portugali näitlejaid ei pea enam vaatama- vastik meeskond."

count
26.06.10, 21:49
Kusjuures väga hästi seletatud :) Vähemalt minul endal on selline olukord. Natuke veider oleks ka MMi vaadata ja ainule kõigi VASTU olla. Ja Uruguai on minu silmis teinud parimad partiid.
Kahju aind et Inglismaa nii kaugele ei vea. Uruguai saaks neile mõned nipid õpetada...

Tofoa
26.06.10, 21:56
Kusjuures väga hästi seletatud :) Vähemalt minul endal on selline olukord.

duubeldan, FORLANI LOKID!

keenjus250
26.06.10, 21:59
lubasid maski munni imeda-tegemata
lubasid interi särgi põletamisest video teha-tegemata

ja neid on veel ja veel...

Mask
26.06.10, 22:20
Mulle on ka koguaeg tundunud, et C*unt ja Tofoa on minust sisse võetud. Sorry poisid aga mulle meeldivad naised.

Kuna prantslased väljas, siis loodan, et tiitli võtab kas Vanast maailmast pärit meeskond (teatavasti pole Euroopa meeskonnad Euroopast väljas MM-tiitlit võitnud) või meeskond, kes pole varem MM-tiitlit võitnud (Holland oleks sümpaatne). Veidi loodan ka ,et aafriklaste ainukene konkurentsi jäänud esindaja jõuaks võimalikult kaugele (poolfinaal oleks juba kõva saavutus).
Kedagi teist ma siiski fännata ei kavatse. :)

Aramis
26.06.10, 22:27
Uruguai vajub eduseisus liiga ära, sama juhtus ka Mehhiko vastu. Viigiseisul mängis Uruguai paremini ja edasi sai õige meeskond.

Nii muide targad meeskonnad mängivadki. See võib tunduda initsiatiivi mõttetu ära andmisena, aga elu on näidanud, et see on meelega tehtud.

foorumid
26.06.10, 23:10
kas mm-il peavad kõik samasugused butsasid kandma ? Kõigil on ju samasugused butsad

count
27.06.10, 01:04
Täna mängis kaks meeskonda PUMA vormis ja mõlemad võitsid...hakkan nägema midagi korrapärast...
e: kes veel PUMA kannab?

dimaggio
27.06.10, 01:05
Nojah, mõlemad sümpaatsed meeskonnad siis tänasega väljas...

mcnamara
27.06.10, 01:12
ANC aegu talvel uurisin, kas see Gaana tubli poisslapse nimi Asamoah ka midagi tähendab. Ei leidnud eriti infot. Aga vutti sellenimelised mehed mängida oskavad. Hea meel, et Aafrika jätkab. Ja tõelise superväravaga.

Edit: Leidsin! Asamoah pidavat tähendama kartmatut sõdalast. Sobiv nimi.

PraS
27.06.10, 02:19
Täna mängis kaks meeskonda PUMA vormis ja mõlemad võitsid...hakkan nägema midagi korrapärast...
e: kes veel PUMA kannab?

Täna on siis Adidase päev.

count
27.06.10, 03:09
Täna on siis Adidase päev.

Pigem ikka Adidas ja Nike ;)

Zlatan
27.06.10, 04:48
Kahju USA-st, oleks neid tahtnud poolfinaalis näha.

http://www.youtube.com/watch?v=jbn3rOPmR9w

Tofoa
27.06.10, 05:26
http://www.youtube.com/v/jbn3rOPmR9w

fix .

Thugie
27.06.10, 11:30

Igal eestlasel tohib oma rahvuskoondise kõrval olla 1 lemmik suurriigi koondis. Suurriikidena kvalifitseeruvad viimase 20 aasta põhjal Argentina, Brasiilia, Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania, Saksamaa, Inglismaa, Holland, Portugal. Kui sa toetad nende hulgast mitut koondist, siis sa oled mõttu gloryhunter a la Eesti-Portugali koondise mängul Portugali särgiga istuv 13-aastane Eesti tüdruk. Mõningase erandina võivad su lemmikkoondised olla erinevatelt kontinentidelt a la sulle meeldivad Argentina ja Prantsusmaa. See on okei. Samas kui sulle meeldivad nii Holland kui Inglismaa, oled sa tropp.

Kui juba olla ühe Euroopa koondise poolt, siis on loogiline, et su teised lemmikud on muudelt mandritelt. Ameerikas langevad niisiis Argetiina ja Brasiilia ära. Alles jäävad põhimõtteliselt USAkad, Mehhiklased, Tšiillased, Pärakhaid ja Urukhaid. Nendest viiest on Uruguayl päris mitu meest Serie A`s, neil on mokkamööda särgivärv, neil on turniiri kõige ägedam ründaja (Suarez) ja kõige ägedamad lokid (Forlan). Igati loogiline valik. Kuigi mõned itaallased on ka Tšiili ja Ameeriklaste paati istunud,

Kui Uruguay põruma peaks ega siis meil, Itaalia fännidel, ei jää muud üle, kui hakata käima teiste koondiste teemades parastamas "Inglismaa langes välja, paras, jee" või "Hea, et Portugali näitlejaid ei pea enam vaatama- vastik meeskond."

Vot see on asi millest mina aru ei saa. Tohin olla ainult ühe tiimi poolt ? Pole kunagi olnud mingi konkreetse klubi/rahvuse pooldaja. Meeldivad mängijad, mitte rahvus/klubi. Mina ei suuda elusees endale selgeks teha miks peaks mingi eestlane olema tulihingeline Itaalia/Saksa või ManU/Barca fänn. Rahvus/klubi on näide. Jalgpallifännina jälgin mängu, otsin ilu, enamjaolt ründavat, hingega mängivaid tiime, mitte konkreetset rahvust, sellel turniiril on mulle rohkem kui 1 sümpaatne tiimi konkreetselt mandrilt.

Aramis
27.06.10, 12:27
Õnnelik inimene, kes suudab asja ratsionaalselt võtta.
Mina tänu nendele asjadele, mida sina jälgid pole jälle kellgi vastu. Kuna pea igas meeskonnas on mängijad,kes mulle meeldivad. Aga kuna see sajopp saksa pooldamise osas lõi kunagi ennem pähe, siis välja see siit niisama ka ei lähe. Ja nemad mulle meeldivad ikka 100% ;)

Maarek
27.06.10, 13:50
Jah, Diego "Hand of God" Maradona ja Batistuta on süüdi, miks Argentiina minu jaoks kunagi kohalt 1 ei lahku, aga igal turniiril on positiivseid elamusi pakkuvaid tiime ja mina eika loogikat ei tahaks järgida, sest sel MM-l on selles suhtes silma jäänud samuti Lõuna-Ameerika tiimid Uruguai ja Tšiili. Kuigi võimalus pole väga suur, siiski loodan, et viimased arrogantsetele kollastele koha kätte näitavad.

Tanel
27.06.10, 15:05
Peaks ka siis juba sõna sekka ütlema, et ei saa küll Thugiega 100% nõustuda (tulihingelise Interi toetajana), aga MM-il toetan ma teatud mängijaid ja tiime, kes pakuvad mulle emotsioone. Hetkel loodan Ameerika tiimide või Hollandi edu peale siis. Üllatajad nii väga ei meeldi - need, kes kogu maailma õnne vajavad, et midagi teha. Kui Uruguay-sugused tiimid lõpuks oma võimete kohaselt mängivad ja suurtega võrdselt suudavad esineda, siis sellised tiimid mulle meeldivad.

Jürvi-Hool
27.06.10, 17:39
http://i45.tinypic.com/2d1wxs1.jpg
http://i45.tinypic.com/2mdgosn.jpg
http://i49.tinypic.com/29w4ns1.jpg
http://i49.tinypic.com/351xopc.jpg

Jürvi-Hool
27.06.10, 17:43
http://i46.tinypic.com/9qcsk7.jpg
http://i47.tinypic.com/2hx5d3t.jpg
http://i45.tinypic.com/2gxr4n8.jpg
http://i46.tinypic.com/5d6lq9.jpg

PraS
27.06.10, 17:47
Ära jätka Jürvi. Muidu tuleb kohe vincent ja hakkab nalja tegema ja oma pildikesi panema siia :(

MANC teema on ju õpetuseks sulle.

Montag
27.06.10, 18:34
Özil-Klose-Müller-Podolski, inglastel pole olnud selle neliku vastu siiamaani midagi välja pakkuda.

EDIT: Sellesse nimistusse võiks lisada ka kohtunikebrigaadi.

mjaasa
27.06.10, 18:56
Inglased valdavad palli päris ilusti. Lõppviimistlus jääb jamaks ainult. Ja kaitse ka eriline huumor kurat. Kaks väravat peaks lööma, siis saab Argentiinale(?) kätte maksta. Rooney võiks ka midagi asjalikku lõpuks korda saata.

krissucool
27.06.10, 18:56
Ei tea kas sakslased on teinud mingi kihlveo ,et kui mitu väravat suudetakse Jamesi jalgevahelt lüüa.

count
27.06.10, 18:57
Ei tea kas sakslased on teinud mingi kihlveo ,et kui mitu väravat suudetakse Jamesi jalgevahelt lüüa.

James on ikka suhteliselt FAIL... just sayin

Tim|
27.06.10, 19:33
James on ikka suhteliselt FAIL... just sayin

Kuigi sul on point, aga.. Kus Itaalia on? Oh snap.

Tanel
27.06.10, 19:51
Mis see Itaalia siia puutub?

Mask
27.06.10, 19:53
Väga sümpaatne mäng sakslastelt. Sellise tempoga võib päris kaugele jõuda.

Maarek
27.06.10, 19:53
Kuigi sul on point, aga.. Kus Itaalia on? Oh snap.

Mis puutub siia Itaalia, naljamees?:doh:
Ega nemad inglasi ei pidanud platsil abistamas käima :p

edit: oops, Tanel jõudis küsimusega ette

Tanel
27.06.10, 19:59
Btw, Neuer oli tippklass. Kaitse tundus sakslastel kohati üsnagi läbitav ja saab olema huvitav, kuidas nad Messiga hakkama saavad. (aga noh, mine tea, mis õhtul juhtub veel)

Aga jah, Inglismaa, jätta välja avapoolaja lõpp ja teise esimesed 10-15 minutit olid ikka jubedad. Jube kui aeglased nad kaitsefaasis on, Barry oli juba varem paras pask, ei saa aru, miks Capello teda uuesti kasutas, eriti kui oli näha, et avapoolajal ta hakkama ei saanud.

eika
27.06.10, 20:00
MMile läks 3 meeskonda nii, et proovis kõik oma staarid korraga platsile mahutada. Inglismaa, Prantsusmaa ja Holland. Esimesed 2 on juba väljas ja eks näis, kuidas Robbeniga täiendatud Hollandil läheb.

hofnar
27.06.10, 20:05
MMile läks 3 meeskonda nii, et proovis kõik oma staarid korraga platsile mahutada. Inglismaa, Prantsusmaa ja Holland. Esimesed 2 on juba väljas ja eks näis, kuidas Robbeniga täiendatud Hollandil läheb.

noh, Holland pani oma grupi 9 punktiga kinni vähemalt, inglastel läks aga asi viimase mängu peale.

PraS
27.06.10, 20:07
Lihtsalt hämmastav kuidas need "maailmaklassiga staarid" paika pandi. Kuidas veel 1.5a. tagasi saksa III liigas pallinud Müller selle "maailma parima" vasakkaitsja Cashley Cole paika pani.

Meeldiv on see, et kõige suurem murelaps saksa koondises on vast meie kõige kindlam lüli olnd siiamaani ehk siis Neuer.

Muret tekitav on vaid see,et kui järgmises ringis peaks saama keegi poolikutest kollase siis võib ikka väga väga raskeks minna, kuna nagu täna jälle näha oli siis sellist vurri enam tööle ei saada kui keegi põhist välja võetakse. Muidugi on ka võimalus tervenenud Cacau-d kasutada poolkaitses, kus ta koduklubis korduvalt mänginud on.

Nüüd vähemalt lõppeb selle aasta MMil see lõputu haip Inglismaa tugevusest.

-RoMaRiO-
27.06.10, 20:12
Parem võistkond võidab alati, aga kurb, et jäi II p.a show 2:2 seisult nägemata.

Kurb, et Inglismaa läks 2:1 seisult juba nii vara nii suurte jõududega ründama, eriti kui sul nii aeglased mängumehed on. Johnson ja Barry ei ole ju tegelikult nii aeglased, vähemalt Premieris tundub esimene väga mõnusalt lippav ning Barry peaks kah iseenesest olema kiirem kui Liivo Leetma.

Saksamaa ja eeldatavalt Argentiina tuleb super.

eika
27.06.10, 20:15
noh, Holland pani oma grupi 9 punktiga kinni vähemalt, inglastel läks aga asi viimase mängu peale.
Samas Holland mängis alagruppides ilma Robbenita. Kasutades NBA kolumnist Simmonsi väljendit, siis võib vabalt tänavusel MMil mängus olla Ewingu efekt, kus meeskonnad mängivad ilma superstaarita märksa paremini. Saksamaa on ilma Ballackita, Ghana ilma Essienita ja mõlemad näitavad supermängu. Näiteks Argentina ja Brasiilia on jätnud mitmed superstaarid (ja sellest tulevnevalt ka potensiaalsed sisekliima rikkujad) koju alates Zanettist ja Cambiassost lõpetades Ronaldinhoga. Ja asi toimib. Tegelikult näitas juba viimane EM, kus Hispaania mängis ilma Torreseta märksa paremini, et rahvuskoondise peab koostama nagu klubi. Meeskonnas peab olema kõike alates rollimängijates lõpetades superstaaridega. Kui panna platsile 11 supermängijat, siis meeskond lihtsalt ei mahu platsile ära.

Minu juttu ainult ei kinnita tänavune Itaalia, kus Lippi üritas koostada ilma suurte isiksusteta meeskonda kuid ikka feilis. Siiski vaadates tänavust MMi, siis peab ütlema, et Lippi lähenemine oli vähemalt õige.

vendetta
27.06.10, 20:32
eika, Argentina näide ka eriti ei päde. Zanetti on üks viimaseid mängijaid jalgpallis (eriti lõuna ameerikasx), kes võiks sisekliimale kahjuks tulla.

Aga sakslaste saavutus on tõesti hämmastav ja Capello põrumine täielik müstika. EPLi staare sõna otseses mõttes ju alandati lõpus kui sakslased neid lihtsalt jooksutasid, ise rahulikult lonkides ja enam isegi mitte igale pallile järgi joostes oli mängupilt selline, et kui me vaid tahame lööme minuti jooksul 5-1 ära. UK meedia, kes enne mängu arvas, et many-by-man võttes on nende poisid kõvasti üle ja ükski saksa mängija ei alustaks inglise meeskonna alrgivistuses tegi ennast täiesti lolliks. Priceless või kuda seda momenti internetifolklooris kutsutaksegi :D

eika
27.06.10, 20:34
eika, Argentina näide ka eriti ei päde. Zanetti on üks viimaseid mängijaid jalgpallis (eriti lõuna ameerikasx), kes võiks sisekliimale kahjuks tulla.
Ma olen aru saanud, et Zanetti visati koondisest välja peale seda, kui ta mängu vaheajal korjas mehed kokku ja ütles "unustage kõik, mida Maradona rääkis ja teeme hoopis nii"

vendetta
27.06.10, 21:00
Ma olen aru saanud, et Zanetti visati koondisest välja peale seda, kui ta mängu vaheajal korjas mehed kokku ja ütles "unustage kõik, mida Maradona rääkis ja teeme hoopis nii"

See lugu on pigem meedias hästi müüv muinasjutt. Välistada ei saa muidugi, aga mina usun pigem seda versiooni, mida olen kuulnud argie jalgpalliga hästi kursis olevate inimeste käes - tegu oli lihtsalt Maradona egolaksuga. Kõigi aegade parima jalgpalluri kõrval ei saa olla teist liidrit, kõik meeskonnas peavad vaatama alt üles vaid Isakesele treeneripingil, psühholoogid võiks seda pikemalt lahata, mis kompleksid ja mehhanismid seal võisid olla. Pealegi Maradona mingeid mänguplaane ja taktikaid väga ei joonista seal, mille vastu Zanetti oleks saanud mässu õhutada, Argentina taustajõud koosnevad väga nimekatest ja suurte teadmistega meestest. Mingeid Maradona ulmeleiutisi seal läbi ei lasta kuigi meediale meeldib seda just nii serveerida, eriti kui tulemus alla ootuste jääb. Olgu sellega kuidas on, igaühele kellele Argetina koondis sümpatiseerib mingilgi määral, on lihtsalt valus vaadata, kuidas see äpardus nimega Jonas seal ringi sahmerdab, just seal peaks ju elegantselt purjetama Zanetti...
Mehhiko vastu pole see veel vast edasipääsu otsustavaks probleemiks aga Saksamaa?

lorenzo
27.06.10, 21:01
see on muidugi huvitav et Bundesliga tegi Premierile sellise skooriga ära. mis tegelt näitab seda kui nõrk oleks Premier kui seal välismaalaste piirang oleks

Joks
27.06.10, 21:13
see on muidugi huvitav et Bundesliga tegi Premierile sellise skooriga ära. mis tegelt näitab seda kui nõrk oleks Premier kui seal välismaalaste piirang oleks

just-just kõike saab uhe mängu pealt otsustada..

PraS
27.06.10, 21:34

See on tõsine mõttekoht tegelt.

Pole ju viimastel aastatel keskit peale tulnd. Rooney ja siis need sprinterid Lennon, Wright-Phillips ja Walcott.

Nendest üliandekatest maailma parimatest noortest kes eelmisel suvel U20 turnal saksa teise liiga poistelt suhkamit said ei maksaks üldse rääkida.

Nagu ka teleülekande ajal Tiisler mainis, siis äkki oleks tõesti aeg vaadata liigade struktuur üle ja seal midagi muuta. Enamus klubisi on üüratutes võlgades ning mängijaid makstakse räigelt üle.

Thugie
27.06.10, 21:36
Uskumatu, missuguse prohmakaga kohtunikud hakkama said. Inglismaa comeback võeti ära, ning peale seda vajus mäng üha rohkem Saksamaa kätte. Kaitseliin oli inglastel ikka jube mannetu, samamoodi ei märganud peaaegu üldse Rooneyt-Heskeyt.

Epic
27.06.10, 21:41
Väga sümpaatne mäng sakslastelt. Sellise tempoga võib päris kaugele jõuda.

See, mida ma juba enne turniiri mainisin. Liikumine ja söödumäng, mida seal eesliinis pakutakse on lihtsalt fantastiline.

Ja mida enam neid inglaste mänge vaadata (noh, edasi pole enam võimalik), siis tõesti, nagu ka Pohlak mainis, ettevalmistusel on ikka korralik käkk keeratud. Lõpuks liiguti platsil nagu ületreenitud Aivar Rehemaad.

vaikiv mees
27.06.10, 21:42
See lugu on pigem meedias hästi müüv muinasjutt. Välistada ei saa muidugi, aga mina usun pigem seda versiooni, mida olen kuulnud argie jalgpalliga hästi kursis olevate inimeste käes - tegu oli lihtsalt Maradona egolaksuga.

no mispoolest see vähem linnalegend on? tuttav on ARG koondise siseringist?

Aramis
27.06.10, 21:46
Kohtuniku prohkamas on väljaspool kahtlust, aga et see midagi muutnuks? 2-1 taga olles on väga hea psühholoogiline feeling minna teisele poolajale. Ma annaks au sakslastele, kes suutsid s4ellest ebameeldivast 2-1 eduseisust nii välja tulla. See oli tase, ent samas nähes seda koosseisu, siis saab aru, et vasturünnak on nende jaoks üks parimaid relvi.

Tanel
27.06.10, 21:49
No see samas tõmbab natuke maha kui 2:1 seisu pealt 2:2 värav lugemata jääb. Mul oli suht suva, kes edasi läks, aga kahjuks ei suutnud Inglismaa viigistada, et sellest üks tõeline lahing tuleks.

Tofoa
27.06.10, 22:55
Kohtuniku prohkamas on väljaspool kahtlust, aga et see midagi muutnuks? 2-1 taga olles on väga hea psühholoogiline feeling minna teisele poolajale. Ma annaks au sakslastele, kes suutsid s4ellest ebameeldivast 2-1 eduseisust nii välja tulla. See oli tase, ent samas nähes seda koosseisu, siis saab aru, et vasturünnak on nende jaoks üks parimaid relvi.

ooot, et siis Sinu arust on 2-1 kaotusseisus parem minna teisele poolajale vastu, kui 2-2 viigiseisul?

Maarek
27.06.10, 23:37
ooot, et siis Sinu arust on 2-1 kaotusseisus parem minna teisele poolajale vastu, kui 2-2 viigiseisul?

Igaüks vaatab asja oma nurga alt. Inglise fännina oleks Aramise seisukoht tõenäoliselt erinev olnud ;)

Stok
27.06.10, 23:43
Tegelikult näitas juba viimane EM, kus Hispaania mängis ilma Torreseta märksa paremini, et rahvuskoondise peab koostama nagu klubi.

Mõtled Raul Gonzalezt äkki? Torres ju mängis EM-il ja sugugi mitte halvasti. Hispaania mängis ilma Torreseta ainult alagrupi viimase mängu.

$$$
27.06.10, 23:52
Mõtled Raul Gonzalezt äkki? Torres ju mängis EM-il ja sugugi mitte halvasti. Hispaania mängis ilma Torreseta ainult alagrupi viimase mängu.

Rääkimata sellest, et lõi finaalis värava.

K Punkt
28.06.10, 02:48
See lugu on pigem meedias hästi müüv muinasjutt. Välistada ei saa muidugi, aga mina usun pigem seda versiooni, mida olen kuulnud argie jalgpalliga hästi kursis olevate inimeste käes - tegu oli lihtsalt Maradona egolaksuga. Kõigi aegade parima jalgpalluri kõrval ei saa olla teist liidrit, kõik meeskonnas peavad vaatama alt üles vaid Isakesele treeneripingil, psühholoogid võiks seda pikemalt lahata, mis kompleksid ja mehhanismid seal võisid olla. Pealegi Maradona mingeid mänguplaane ja taktikaid väga ei joonista seal, mille vastu Zanetti oleks saanud mässu õhutada, Argentina taustajõud koosnevad väga nimekatest ja suurte teadmistega meestest. Mingeid Maradona ulmeleiutisi seal läbi ei lasta kuigi meediale meeldib seda just nii serveerida, eriti kui tulemus alla ootuste jääb. Olgu sellega kuidas on, igaühele kellele Argetina koondis sümpatiseerib mingilgi määral, on lihtsalt valus vaadata, kuidas see äpardus nimega Jonas seal ringi sahmerdab, just seal peaks ju elegantselt purjetama Zanetti...
Mehhiko vastu pole see veel vast edasipääsu otsustavaks probleemiks aga Saksamaa?

Aga mina usun ikka seda teist juttu :) Kes see Argentiina jalgpalliga hästi kursis inimene enda võistkonna peatreenerit maha teeks ?

Seda, et kõik mängijad peavad treeneri poole vaatama alt üles, see on ju loogiline ! Mõtle, mis siis saaks kui mängijad vaataksid ülevalt alla treeneri peale ? Siis juhtuks arvatavasti sama nagu juhtus Prantsusmaaga ;)

Kust sa tead, et Maradona mänguplaane ja taktikaid ei joonista ? :) Tal on ju palju kogemusi MM-ilt ja saab neid ju ära kasutada ;)

Aramis
28.06.10, 03:14

Mina vaatan jah saksa fänni seisukohast ja eelistanuksin 2-2 seisu 2-1 juhtimisele poolajaks. See on väga ebameeldiv seis - nii kui 2-2 tuleb teisel poolajal, siis on üsna kindel, et sinna tuleb kohe veel üks otsa. 2-2 poolajal pannakse plaanid ja initsiatiiv rünnata hoopis teistmoodi paika.
Aga noh, see on minu personaalne teooria ja ega see normaalne ei saa tunduda kõrvaltvaatajale.

vendetta
28.06.10, 03:43
<<<< k punkt ja veel keegi eespool
Ausalt öeldes ma ei viitsi pikemalt seletada, pealegi mu kirjutamisoskus ka väga viletsaks jäänud. Palun proovige aru saada, ma ei tahtnud mingit ''tunnen fafainsaiderit'' muljet siin jätta, lihtsalt on endal juba aastaid olnud sügav huvi Lõuna-Ameerika jalgpalli vastu ja ka suhelnud palju inimestega, kes kohapeal käivad mänge vaatamas ja on pärit sellest kultuuriruumist, seda on raske mõne sõnaga selgitada kui palju see neile tähendab ja mul on tõeliselt hea meel, et neil (lõunaameeriklastel) on see turniir nii hästi läinud. Kogu see Maradona meediakajastus on sellegipoolest täielik BS. Saage aru, Maradona on käilakuju ja motivaator :) Midagi nagu oli sakslastel Klinsmann ja Löw. Koondis kui selline on Argentinas tohutu masinavärk ja tegu ei ole mingi ühe mehe showga.

denisss
28.06.10, 19:53
ma ei tea noh... kuradi sitamaiguline võit. liiga lihtne. ilmselt järgmine mäng on hollandil ees samasugune küsimus nagu igal suurturniiril... kas võtta jalad van persie alt välja või kohe igaks juhuks kohvrid pakkida.

a nuh võibolla see ongi see energia- ja vaeva säästmise taktika. :) peaasi, et võit tuli.

krizto
28.06.10, 20:02
Kas ma nägin õigesti, et ETV valis ilusaimaks väravaks reeglitevastase Tevezi kolli?

rauulo
28.06.10, 20:09
Ma tõsiselt loodan, et mõeldi Teveze teist väravat selles mängus ja pandi kogemata vale video, selle värava ilusaimaks lugemine oleks juba absurdne.

KID
28.06.10, 20:10
Kas ma nägin õigesti, et ETV valis ilusaimaks väravaks reeglitevastase Tevezi kolli?
Huvitav jah. Kui teine koht oli ära näidatud, siis olin kindel, et nüüd tuleb Tevezi kauglöök, aga ei.

noname
28.06.10, 20:18
need polnud ilusaimad kollid, mida ETV täna näitas

allars
28.06.10, 20:21

Ilmselt jah oli ikka kogemata kellelgi apsakas sisse sattunud. Või siis teine variant - keegi arvab end suur ironisaator olevat.

Thugie
28.06.10, 20:51
Päris mannetu esitus oranžidelt, tundub, et mängitakse vaid niipalju kui edasipääsuks vaja on.

Kassu
28.06.10, 21:33
Päris mannetu esitus oranžidelt, tundub, et mängitakse vaid niipalju kui edasipääsuks vaja on.

No aga milleks tõmmelda kui sul vastas on Slovakkia??? Et kaarte teenida, vigastusi korjata? Oled kunagi kuulnud sellisest asjast nagu taktika vä? ma saan aru et võibolla on igav mängu jälgida kui mingit actionit ei toimu aga kuna tegemist on siiski tiitlivõistlusega siis kas juhtpositsioonil olles peab iga Slovakkia mehe jalale vastu jooksma? Ma ei kirjuta seda ainult sellepärast et ma tulihingeline Hollandi fänn olen vaid naljakas on lugeda kui kirjutatakse ala "mulle tundub..ahh igav..mõttetu..", kui tegemist on MM'ga. Slovakkia ees müts maha! Visad võitlejad. Tiitlikaitsja saatsid pastat sööma ja võrridega sõitma ja ega Hollandilgi kerge nende vastu ei olnud.

Wingback
28.06.10, 21:47
Tšiililt ootaks nüüd korralikku üllatuspauku sellele turniirile. ;)
Tehnikat on, kiirust on, loovust on, kaitset on ka. Kuis täna külma peaga asjad on, vot seda ei tea...

krizto
28.06.10, 21:47
need polnud ilusaimad kollid, mida ETV täna näitas

Jutt käib pärast Hollandi ja Slovakkia mängu näidatud klipist. Mängu vaheajal tõesti näidati TOP 5 käkke vms

orbitaaljaam
28.06.10, 22:36
jaa, võidab Itaalia 1:0 või 2:1, on tegu igava kaitsest lähtuva mängu ja jalgpalli surmaga. koperdab Holland 90 minutit platsil ringi, on see tark taktika.
go figure

Mask
28.06.10, 22:37
No aga milleks tõmmelda kui sul vastas on Slovakkia??? Et kaarte teenida, vigastusi korjata? Oled kunagi kuulnud sellisest asjast nagu taktika vä? ma saan aru et võibolla on igav mängu jälgida kui mingit actionit ei toimu aga kuna tegemist on siiski tiitlivõistlusega siis kas juhtpositsioonil olles peab iga Slovakkia mehe jalale vastu jooksma? Ma ei kirjuta seda ainult sellepärast et ma tulihingeline Hollandi fänn olen vaid naljakas on lugeda kui kirjutatakse ala "mulle tundub..ahh igav..mõttetu..", kui tegemist on MM'ga. Slovakkia ees müts maha! Visad võitlejad. Tiitlikaitsja saatsid pastat sööma ja võrridega sõitma ja ega Hollandilgi kerge nende vastu ei olnud.

Selline vastase alahindamine ja poolkõva mängimine võib väga kehvasti lõppeda. Kahju, et slovakid veidi varem seda väravat ära ei löönud, sest 1:2 seisust oleks võinud veel mängu saada.

krissucool
28.06.10, 22:49

Asi ei ole nii kerge ,et ükspäev uimerdame seal väljakul ja kobistame oma võidu ära ja teine päev kui vastas vähe tugevam meeskond,et oii küll me siis paneme.On ajaloos piisavalt näiteid ,et see kõik ei käi päris nii kergelt.

chac
28.06.10, 22:50
jaa, võidab Itaalia 1:0 või 2:1, on tegu igava kaitsest lähtuva mängu ja jalgpalli surmaga. koperdab Holland 90 minutit platsil ringi, on see tark taktika.
go figure

hea märkus.
eks nüüd tuleb hakata saksamaa ilusat ja loovat jalgpalli fännama ;)
o tempora o mores

holland, brasiilia, uruguai mängivad nagu sakslased ja sakslased mängivad nagu ....?

krissucool
28.06.10, 23:06
Häbi Brasiilia,see ei ole jalgpall mida nad teevad seal.Kordamööda lihtsalt hüpatakse ilma mingi põhjuseta murule ja siis veel on jultumust minna kohtunikule nutma kui väga neile liiga tehakse.Paras kamp kloune.Aganohh ,eks see ole ka omamoodi kunst orsmth.

Kassu
29.06.10, 00:23
Ei olegi alahinnanud kedagi! Slovakkia sats oli tubli! Ja oleks tädil noku oleks onu või nokuga tädi! Ja mis kuradi jalgpalli surm? Minge ravile!

Edit: Pole kaua siin foorumis olnud aga mida vi**u räägivad mingid mehed siin topicus mingitest top 5 väravatest? Jalgpall on tõesti ilus ja visuaalselt nauditav spordiala, aga kas siin mingid moderaatorid on v?

Wingback
29.06.10, 00:42
Omamoodi uskumatu, et seda saab öelda just Brasiilia meeskonna kohta, aga turniiri parim kaitsemäng on just neil. Hollandi aktsiad vähenesid kõvasti nähes tänast. :doh:

Tšiili...mnjah...suur pettumus. Isegi lihtsamad olukorrad ja pealelöögid nii mööda. :(

mcnamara
29.06.10, 00:45
Brasiilia on muidugi fenomenaalne. Justkui midagi ei juhtu, võrdne veeretamine ja siis pauguga kaks väravat ei tea kuskilt ja mäng tehtud. Nii mõnedki koondised võiksid õppida.
Holland vs Slovakkia esimese poolaja kestel mõtlesin, et ahah esimest korda play-offides mängitakse Euroopa jalgpalli. Sihitut kaitsest lähtuvat sorti. Õnneks teine 45 oli parem.
Ja muuseas - kuus kaheksandikfinaali peetud ja igaühes löödud vähemalt kolm väravat. Alagrupimängude väravatepõud on äkki kadunud.

TheGunner
29.06.10, 02:08
Tšiili mängis lihtsalt üle. Mitu korda kui oli hea löögikoht hakkati seal karistusalas ikkagi söötma. Brassidelt muidugi hea mäng, kaitse kindel, rünne hea. MMi finalistid? No, varsti näeme.

Alagrupimängude väravatepõud on äkki kadunud.

Tegelikult lõppes see suuremas osas juba peale 1. vooru.

Aílton
29.06.10, 20:46
Kahju jaapanlastest, oli sümpaatseim meeskond väljapool Euroopat, kes gruppidest edasi sai.

erxu
29.06.10, 20:47
Supper, see on täielik Lõuna-ameerika MM ikka.

hofnar
29.06.10, 21:33
noh eelmine oli Euroopa oma, see siis Lõuna-Ameerika oma

Mask
30.06.10, 00:26
Brassid ja hispaanlased võiks ikka veidi rohkem jalgade peal proovida püsida. Portugallased pole selles suhtes tavaliselt paremad aga täna olid nad minujaoks küll kõvasti sümpaatsemad.

Kaspy
30.06.10, 00:31
Suluseis? Miks olukorda ei pauseerita korduses?

Maarek
30.06.10, 00:36
Suluseis? Miks olukorda ei pauseerita korduses?

Paistab, et kuni Blatteri kadumiseni areenilt kahtlasi väravaid pärast enam ei pausiga ei näidata, sest "mängu ilu" peab ju jääma.
Punase kaardi olukorda näitas ka päris "hästi".

vincent
30.06.10, 00:39
paistab küll nii jah. pead liiva alla peites ju probleemid teatavasti kaovad.

aga samas oli joonemees seekord oma ülesannete kõrgusel:

http://img714.imageshack.us/img714/1268/villaov.jpg

aa, ja no Capdevila: http://www.bordercollieuk.co.cc/smf/Smileys/default/smack.gif

kui oleks kuidagi võimalik, et see kloun järgnevateks mängudeks mingi bänni saab, siis seda tervitaks küll kahe käega. aga me ju mõistagi ei vaata videosid, sest nii on fair play.

Wingback
30.06.10, 13:31
Portugali väravavahist hakkas veidi kahju. Rida suurepäraseid tõrjeid. Ainuke, kes oma taseme täiesti välja mängis oma meeskonnas.
Hispaania muidu teenitult edasi. Selgelt üle mänguliselt.

Tanel
30.06.10, 14:06
Mu arust oli seal paar meest siiski veel. Coentrao oli ülimalt positiivne. Muidugi teisel poolajal paar korda Ramos tegi talle ära juba, aga eks see oli ilmselt tujulangusest tingitud.

Mask
30.06.10, 14:11
Coentrao on minu arvates Portugali üks parimaid sellel turniiril olnud. Väga aktiivne rünnakul ja kaitses saab ka hakkama.

TheGunner
30.06.10, 14:24
Naljakas mõelda, et enne MMi oli just vasakkaitse nende üks murekoht. Praegu on olnud see aga üks kindlamaid kohti. :p

JanK
01.07.10, 18:35
Coentraole tuleb magus leping ka nüüd. Õnnestunud MM - väärt hüppelaud.

Mask
01.07.10, 18:46
Neid mehi on kindlasti veel peale Contrao, kes väiksematest klubidest tänu edukale MM-ile suurematesse võivad liikuda. Esimestena tulevad ette nime nagu Vincent Enyeama, Keisuke Honda ja Asamoah Gyan.

Kaspy
01.07.10, 19:09
Honda alles liikus CSKA-sse, vaevalt et teda nüüd kergelt minema lastakse, muidugi kui pakkumine on piisavalt atraktiivne...

Mask
01.07.10, 19:17
Honda alles liikus CSKA-sse, vaevalt et teda nüüd kergelt minema lastakse, muidugi kui pakkumine on piisavalt atraktiivne...

No kui mitte veel suvel, siis jaanuaris võib küll minek olla pärast Venemaa liiga hooaja lõppu. Özilil peaks ka kosilaste järjekord hetkel päris pikk olema ja ka Nicolas Otamendi võiks ju Euroopasse liikuda.

jyriöö
02.07.10, 12:46
I do not think World Cups are great places to sign players from because World Cup football is often very different from the type of football played in the league that you are looking for players to play in.

Tuleb vaid nõustuda. Üldiselt tundub suurturniiridel esilekerkinud, suure käraga kõvematesse klubidesse liikunud ning kiirelt läbikukkunud mängijate nimekiri oluliselt suurem olema

Tofoa
15.09.10, 20:55
Mina vaatan jah saksa fänni seisukohast ja eelistanuksin 2-2 seisu 2-1 juhtimisele poolajaks. See on väga ebameeldiv seis - nii kui 2-2 tuleb teisel poolajal, siis on üsna kindel, et sinna tuleb kohe veel üks otsa. 2-2 poolajal pannakse plaanid ja initsiatiiv rünnata hoopis teistmoodi paika.
Aga noh, see on minu personaalne teooria ja ega see normaalne ei saa tunduda kõrvaltvaatajale.

Mind jäi see endiselt kummitama ja praegu otsisin spetsiaalselt selle postituse üles, et öelda, et sa oled ikka täistaun.