PDA

View Full Version : Hümni kuulamine

jots
08.03.02, 15:50
Esiteks iseendastmõistetavalt püsti seistes ja kaasa lauldes.
Pakuks välja ka sellise asja, et kuna pea kõigil haigla liikmetele on fännisall, siis võiks selle fännisalli pea kohale tõsta ja seda seal hoida - kaametameestel oleks mida filmida.

vandersell
08.03.02, 16:00
Püsti seistes, kaasa lauldes- nõus, salli ülal hoides ? ei tea. Minu jaoks on hümni laulmine nii püha tegevus, et ei ole erilist soovi kätega-salliga vehkida

kojamees
08.03.02, 16:02
Ilmselt osade vennikeste pead ei jää näha kuna nende kohal on lipp.:õlu:

aiFo
08.03.02, 16:52
aiFo kuulab-laulab hymni parem käsi rinnal, sydame kohal, seega t6stan salli alles pärast hymni... palun arvestada...

pRmt!

aif.

Poborsky
08.03.02, 17:10
Käed selja taga.

greenday
08.03.02, 19:14
Orginally posted by Poborsky

Käed selja taga.Just! Nii nagu koondise poisid ise. Salli pea kohal hoidmine lihtalt selleks, et ehk pärast ajalehest näeb polleks sünnis.

eston maravilha
08.03.02, 19:56
tegelt peaksid koondise poisid kätt südamel oidma. nagu mehhiko vahvad pojad. ise oian ka paremat kätt südamel.

Siim
08.03.02, 20:16
<------ Hoiab kätt südamel ja tunneb kuidas see erutunult põksib!

kojamees
08.03.02, 20:39
Hoidke kätt kus tahes,peaasi et püksis ei hoia.Ma tahtsin öelda seda et uus lipp tuleb nii suur et päris paljud meist jäävad tahestahtmata hümniajal lipu alla.:õlu:

ROOTSI KUNN
09.03.02, 13:00
Siin tekib kohe kõvasti probleeme, kuidas käituda hümni laulmise ajal. Tavaliselt hoitakse kätega salli pea kohal ,nii on see enamuses riikides kombeks. Kuna me nüüd valmistame seda suurt lippu ,siis oleks loogiline ,kui seda pea kohal hoitakse. Samas on variante mitmeid. Näiteks võib laulda ja hoida salle ning kohe selle järel haarata lipp
kätele, mis olekski minu meelest parim lahendus. Käe südamel hoidmine on iseenesest väga ilus vaadata, kuid mulle meenutab see toiming natuke ameeriklaste ülepingutatud ja teatraalset patriootlikkust. (vabandust ,kui kedagi solvasin) Nii,et mina pakuksin välja sellise variandi.
Hümni laulmine- samal ajal sall kahe käega pea kohal.
Seejäre haaratakse suur lipp kätele ja lainetatakse sellega
minut,poolteist.
Ning, kui Eesti lööb värava siis peale suuremat kargamist,mille ajal võiks salle jällegi peakohal keerutada,ühe käega nagy Hispaanias ja seejärel haarata jälle samamoodi nagu ennegi suur lipp kätele.
Jots ,sina kui teema algataja,mis sa arvad sellest.

greenday
09.03.02, 13:10
Orginally posted by eston

tegelt peaksid koondise poisid kätt südamel oidma. nagu mehhiko vahvad pojad. ise oian ka paremat kätt südamel.Miks nad peaksid? Minu meelest on ilgest seff see kuidas nad praegu käsi selja taga hoiavad.

jots
10.03.02, 23:34
Käe südamel hoidmine on iseenesest väga ilus vaadata, kuid mulle meenutab see toiming natuke ameeriklaste ülepingutatud ja teatraalset patriootlikkust. (vabandust ,kui kedagi solvasin)Täiesti õige, käed seljal igale tõsisele eesti mehele (naisele) kohane, mind isiklikult ajab käsi rinnal valesti hümni laulvad inimesed naerma (õnneks jalgpallihaigla liikmed oskavad kõik Eesti hümni peast, EKS OLE)

Nii,et mina pakuksin välja sellise variandi.
Hümni laulmine- samal ajal sall kahe käega pea kohal.
Seejäre haaratakse suur lipp kätele ja lainetatakse sellega
minut,poolteist.
Ning, kui Eesti lööb värava siis peale suuremat kargamist,mille ajal võiks salle jällegi peakohal keerutada,ühe käega nagy Hispaanias ja seejärel haarata jälle samamoodi nagu ennegi suur lipp kätele.
Mina jälle mõtlesin, et kuidas saaks nii teha, et kõik rahul oleksid:
Eesti hümn - käed seljal laulame kaasa
Vastase hümn - sallid pea kohal oleme vait
Pärast hümne - kisame, möllame ja lainetame oma suurt lippu.

Väravate puhul võin ma pea peal ka seista, kui tänu sellele koondis rohkem väravaid lööb.

Kosk
11.03.02, 02:51
Raiuge või kaäsi ära, aga südamele ei pane MITTE IIAL, sest USA mulle nüüd nii väga kah ei meeldi:õlu:

aiFo
11.03.02, 12:12
krt-krt kosk ja sinu p6him6tted...:deemon:

mis krdi eelarvamus see on, et käsi sydamel ja hoplaaa ---> mikihiir ja hamburgerid!!! kas pallurid, kes hymni ajal yksteisel käestkinni hoiavad, on... eee... peded jah?! :viha:

ehh... arvan, et niikaua kui keegi t6epoolest hymni ajal kätt pyksi ei topi on k6ik ok. :doh:

aiFo.eisaaaru

lell
11.03.02, 13:05
Eks ikka käed püksis, näts suus ja istudes...

Ah aga tegelt, mida ma öelda tahan on see, kas sellised asjad nagu hümni kuulamine või ka kogu eestlaste fännikultuur ei peaks ise välja kujunema või on vaja seda tingimata forsseerida?

Edson
11.03.02, 14:35
Hümni peab oskama õigete sõnadega kaasa laulda. Viisi pidamine ei oma erilist tähendust. Hääle tugevus on peamine kriteerium. See, kus ma oma käsi hoian: pea kohal, selja taga või hoopis pigistan pöialt, pole ju nii tähtis..

Poborsky
11.03.02, 14:47
Minu jaoks on tähtis, et mu kõrval seisvad inimesed oskaksid Eesti hümni laulda. See on üks põhjuseid, miks vaatan mängu fännitribüünil:)

Mulle ei meeldi mõte, et hümni ajal tõmmatakse suur lipp üle meie peade ja me ei näe *unnigi. Pakun välja tõmmata lipp peale hümni ehk ajal, kus platsil toimub võimalikult vähe huvitavat. Sest vaatamata enesenäitamise edevusele läheme statale ju ikkagi mängu vaatama ning omasid toetama. Kes mõtleb minuga ühte moodi?

Miq
11.03.02, 16:34
Orginally posted by Kosk

Raiuge või kaäsi ära, aga südamele ei pane MITTE IIAL, sest USA mulle nüüd nii väga kah ei meeldi:õlu:

Tähendab, Kosk naiivitar, ega see pole mingi USA värk. Ega ma ka ei tea, kust see pärit on, aga olen tähele pannud, et rohkem hoiavad kätt südame kohal slaavlased (jugod jt) ja lõunamaapojad. Ma ei leia küll, et see vale on, kui paremat kätt rinna peal hoian ja hümni õigesti laulan. Pigem näitab see just (vist selle asja mõte see ongi) Eesti südamelähedust.
Lipu koha pealt niipalju, et võiks ikka hümni ilusti ära laulda ja siis lainetada. Kanga alt ei kaja hääl nagu välja vist eriti hästi või nii.
Ja nüüd siis üks küsimus ka Venemaa hümni kohta - kunagi oli juba ka selline teema, et mida teha selle hümni, kui endise NL hümni ajal. Ühe võimalusena pakkus vist Kojamees välja lennukitegemise. Peaks vist kokku ära leppima, mida teha, muidu on nii, et osad istuvad, osad teevad lennukit, osad hoiavad salle, osad ümisevad kaasa jne.

greenday
11.03.02, 16:48
Selle südamekäega on just nii nagu Tammsaare "Tõde ja Õigusega", kus mainitakse sõna armastus 1 kord. "Kõrboja peremehes" 0 korda. Ühesõnaga ma eestlasena ei pane oma kätt südamele näitamaks, et oma maad/koondist armastan. Sellest peab kuidagi muudmoodi aru saama.

crum
11.03.02, 17:52
See kus keegi hümni ajal kätt hoiab on igaühe isiklik asi. Ja seda ei saa teised ette kirjutada. Kellel on Eesti südames ja kellel taskus... Tegelikult pole hümni ajal kaamerasse edvistamisest nii või naa suurt kasu. ETV näitab samal ajal lihtsalt spraidi või mõne muu pesuvahendi reklaami. Tüübid ei mõika koondise mängust kui pühast ja terviklikust rituaalist *ittagi.

Rain
11.03.02, 18:35
Orginally posted by Poborsky

Kes mõtleb minuga ühte moodi?
Üks kõvemaid hetki koondise mängul on see, mis staadionil hümni ajal toimub. Kurat, see on sama suur emotsionaalne pomm nagu Eesti löödud värav. Mõte, et mul samal ajal silmad välja torgatakse, ei tekita erutust.
Oleksin nõus mõne minuti mängust lipu all olema, kui vaid hümni näeks/kuuleks/tunnetaks.

crum
11.03.02, 18:52
Orginally posted by Rain

Üks kõvemaid hetki koondise mängul on see, mis staadionil hümni ajal toimub. Kurat, see on sama suur emotsionaalne pomm nagu Eesti löödud värav. Mõte, et mul samal ajal silmad välja torgatakse, ei tekita erutust.
Oleksin nõus mõne minuti mängust lipu all olema, kui vaid hümni näeks/kuuleks/tunnetaks.

Aafrikas tehakse mõne minutiga hätrikk... Aga pärast hümni ja enne avavilet on just paras paus lipu varjus väike kone teha. Ilma, et Hr. Politsei sind vangi viiks.

vandersell
12.03.02, 10:45
Proovi sa ainult lipu all kone teha :viha: Annan isiklikult sellele vasta pead, kes üritab lipu all lõket tegema hakata. Pole meil vaja 9000 kroonist aukudega lippu :viha: :viha:

ROOTSI KUNN
12.03.02, 12:24
Paneme kiriku keset küla. Hümni lauldes hoiab enamus käsi seal ,kus tahab. Hea ,kui salli pea kohal. Siis peale laulmist võtame suure lipu pea kohale ja lainetame sellega
ning viimaseks teeme vene hümni aeg lennukit, kõigutades
kaht kätt külgedel üles alla.

vibu
12.03.02, 13:19
Minu arvates on tähtis see, et sõnad peas, viisipidamine pole tarvilik- laulda tuleb selge kõlava häälega. Vähemalt sõjaväes nõuti meil seda. Röökida pole tarvis. Ja mina isiklikult ei taha kohata sellist asja, et kui keegi hümni peale ka pisara poetab, et teda siis kui imelikku vaadatatakse.

Martin
12.03.02, 13:22
Mul hoopis isemoodi küsimus.

Kojamees - sa vist mainisid kuskil sellist müstilist asja nagu "lennuki tegemine Vene hümni ajal". Mida see endast kujutab, kuidas seda teha, miks jne.... rahvas on segaduses...

13
12.03.02, 13:25
Rääkisid siin,et oled suuresti fännitribüünil kuna seal oskavad kõik mehed hümni laulda.Äkki sa tahtsid öelda nad lüritavad kõva häälega lauld kui palju oskavad.

tahaks näha venda kes oskab unepealt hümni peast ja kõiki salme.

Kardan,et neid vendasid on vähe.häbi tunnistada ,et mina unepealt küll ei oska kõiki salme,aga... luban et see viga saab lähemal ajal parandatud.(loe õpin hümni pähe).Soovitan seda teha ka teistel kes on minuga sarnases olukorras!!!

aiFo
12.03.02, 14:08
kolmteist, ma olen hämmingus... :oih:

vandersell
12.03.02, 14:20
Orginally posted by vibu

Ja mina isiklikult ei taha kohata sellist asja, et kui keegi hümni peale ka pisara poetab, et teda siis kui imelikku vaadatatakse.

Tuleb tunnistadaet olen üks nendest, kes hümni ajal pisara poetab. Teinekord tuleb lausa lahinal. Mõnikord ma isegi ütlen iseendale- seekord ei nuta, aga loodusjõudude vastu ei saa.. Ja ma ei häbene seda!

Mehed ei nuta- kas ma pole siis mees??

Poborsky
12.03.02, 14:42
Kolmteist,

ma pole proovinud une pealt hümni laulda. Eesti Vabariigi hümni kolm salmi (kuigi viimane üle mõistuse ei meeldi) laulan kaine peaga ära iga kell nii mis mühiseb. Ja mühiseb ka suurem osa fännitribüünist mu kõrval.

Pole vaja vist lisada, et suudan Eesti Vabariigi hümni laulda ka täis peaga. Olen harjutanud erinevatel staadionitel siin ja sealpool piiri:)

Pisaraid poetan ikka, viimati nutsin lahinal Leedus.

crum
12.03.02, 15:48
Orginally posted by van der Sell

Proovi sa ainult lipu all kone teha :viha: Annan isiklikult sellele vasta pead, kes üritab lipu all lõket tegema hakata. Pole meil vaja 9000 kroonist aukudega lippu :viha: :viha:

Lipupõletamisest: Ma ei võta seda kui konstruktiivset kriitikat. Väikest huumoripoissi sa küll ei mõika. Aksendid minu kirjas olid hoopis teistel kohtadel kui sina välja lugesid.
Aga las see praegu jääb...

Nutmisest: Mõtle kui nt. Piiroja hümni peale nutma puhkeks... Ükski vastane ei võtaks meest enam mitte kunagi tõsiselt. Hümn peaks nagu võitlusvaimu üles tõmbama või mis. See pole mingi *uradima nutulaul. Pärast nuta millal tahad.

Teravad on lahedad.

vandersell
12.03.02, 15:59
Orginally posted by crum

Lipupõletamisest: Ma ei võta seda kui konstruktiivset kriitikat. Väikest huumoripoissi sa küll ei mõika. Aksendid minu kirjas olid hoopis teistel kohtadel kui sina välja lugesid.

Nutmisest: Mõtle kui nt. Piiroja hümni peale nutma puhkeks... Ükski vastane ei võtaks meest enam mitte kunagi tõsiselt. Hümn peaks nagu võitlusvaimu üles tõmbama või mis. See pole mingi *uradima nutulaul. Pärast nuta millal tahad.

Teravad on lahedad.

sain aksendist aru küll, olin ka ise kohal. aga mis aukudesse lipul puutub, siis jään oma seisukohale, nagu ka pisara poetamise suhtes. Vaata, ma ei saa koju minna ja lihtsalt heast peast nutma hakata, Eesti hümn on minu jaoks nii ülev, et siinkohal sobib vesistada küll

ja minu arvates ei ole kurat siin foorumis keelatud

vibu
12.03.02, 16:07
Crum... aga sa mõtle selle peale, et see on vaid positiivne, kui vastased meite mängijaid tõsiselt ei võta. Mina näen seda küll sedapidi.... irw

Edson
12.03.02, 17:35
Miks Vene hümni ajal peab kätega vehkima? Ma ei saa aru. See näitab ainult matslikkust. Kui ka seal mingi sügavam tagamõte on, siis ei saa sellest peale autori ilmselt keegi teine aru. Hümni ajal võiks ikkagi kuss olla.

Poborsky
12.03.02, 18:04
Nõus, Edson.

Alo
12.03.02, 18:11
Kolmteist, pakun et niipalju kui mehi Eesti sõjaväes on käinud, oskab ka une pealt hümni laulda. Endal kroonust 6 aastat möödas, kuid mängudel hümni mäletamisega probleeme pole olnud.

greenday
12.03.02, 18:30
Orginally posted by crum

Teravad on lahedad.mängija ja pealtvaataja kuulavad hümni hoopis erinevatest aspektidest. Pealtvaatajatele laangeb suurem emopoiss.

kojamees
12.03.02, 18:40
"Lennuki "tegemisest nii palju ,et seda peab täpsemalt järele pärima herr Vosem nol -i käest.Minuteada seda hümniaeg eitehta pigem kui vastane ründab.Ja mitte iga vastase puhul ei ole see õige.Nimelt ei solvata sellega ei vastas meeskonda ega ka selle fänne ,vaid pigem tuletatakse meelde ,et teie riik on meid pommitand.kuidas seda teha selgub kohapeal,kuigi arvan et paljud juba teavad,too rahvusvaheline.:õlu:

greenday
12.03.02, 18:55
Orginally posted by kojamees

Nimelt ei solvata sellega ei vastas meeskonda ega ka selle fänne ,vaid pigem tuletatakse meelde ,et teie riik on meid pommitand. Hahahhahhaaa

Alo
12.03.02, 18:58
Orginally posted by kojamees

"Lennuki "tegemisest nii palju ,et seda peab täpsemalt järele pärima herr Vosem nol -i käest.Minuteada seda hümniaeg eitehta pigem kui vastane ründab.Ja mitte iga vastase puhul ei ole see õige.Nimelt ei solvata sellega ei vastas meeskonda ega ka selle fänne ,vaid pigem tuletatakse meelde ,et teie riik on meid pommitand.kuidas seda teha selgub kohapeal,kuigi arvan et paljud juba teavad,too rahvusvaheline.:õlu:

Hümni ajal ei ole küll hea mõte, eriti arvestades, et külaliste hümni ju enne Eesti oma mängitakse. Ei tahaks mõeldagi, mis venelased meie hümni ajal tegema hakkavad, kui me nende hümni ajal kõik kätega vehiks.. :(

ROOTSI KUNN
13.03.02, 10:23
Vene Hümni ajal pole mõttet tõmmelda.
Aga lennukit tehakse hoopis muul ajal ja selleks pole
vosjemi selgitusi vaja sest ega tema pole seda välja mõtelnud.See ,et sa Kojamees ei tea ,mis on lennuki tegemine näitab ,et oled jalgpallireele hüpanud poole sõidu pealt.:doh:
Lennukit ehk lendurite päeva ,kuidas kelleskile meeldib tehakse põhiliselt siis ,kui vastasmeeskonna mängija lööb
meie väravale ning paneb mööda.
Tehakse ka teisel juhul,kuid seost lendamisega on võrdlemisi raske leida. Näit: vaatasin mõned aastad tagasi UEFA
karika finaalis Stockholmis ja seal tegid Chelsy fännid lennukit Stuttgarti mängijatele,kes iga kord teatraalselt ja kõrge lennuga maha kukkusid.
Arvan ,et meie võime ka venelastele seda mõlemal juhul teha
Päris äge on vaadata ,kui kas või sadakond inimest ühiselt
mingeid liigutusi või plaksutusi teevad või salliga keerytavad.
Vot niiii

indrek
13.03.02, 10:49
Kunn: Chelsea - Inglismaa, Stuttgart - Saksamaa - seos pommitamistega on ju teisest maailmasõjast olemas. Nii nagu punakotkastel Tallinna ja Narva pommitamistega. Kui lennuki tegemine on seotud varasemate pommitamistega, siis see sobib küll.
Kust sa kunn võtad, et ei ole mingit seost pommitamistega? küsisid?

jansa
13.03.02, 11:08
...olen üpris kindel et Tallinna pommitamisega mingid 58 aastat tagasi ning oma seost selles küll ei oska venelased (kellest enamus ju 20-30 aastased ) näha ja see idee jääb neile arusaamatuks, seda enam et neile on ju koguaeg õpetatud (ja ka meile 50 aastat) et ega nemad ei pommitanud vaid sakslased. Venelased ei saaks siis vist enamuses Euroopa riikides staadionitel viibida kuna II Maailmasõja raames pommitasid nad vist küll enamus riike maatasa (v.a. Lääne_Euroopa). Tsetseenias oleks muidugi teine asi aga ma kardan et tsetseenidel pole enam ei meeskonmda ega staadionist rääkimata...:(
Kui see meie eneseteadvust ja hinnangut tõstab eeldusel et teised eestlased staadionil ja telekate taga(kui toimub ülekanne või spordiuudistes näidatakse) sellest pointist arusaavad - siis küll.
Küll aga ei meeldi mullegi idee hümni ajal mingit vehkimist korraldada, sellest tulenev võib korra alt väljuda ja mine tea kuidas seda meie idanaabrid tõlgendavad...

Martin
13.03.02, 12:07
Orginally posted by ROOTSI KUNN
See ,et sa Kojamees ei tea ,mis on lennuki tegemine näitab ,et oled jalgpallireele hüpanud poole sõidu pealt.:doh:

Ju olen mina ka poole sõidu pealt hüpanud, sest isegi pärast sinu juttu ei saanud ma aru, kuidas "lennuki" tegemine välja näeb.

Käed laiali ja põristad "põrr-põrr" ja siis teed nagu kukuks? Äkki seletad ikka lahti, vihje, et mingil mängul kuskil Euroopas tehti, pole just kõige parem õppimismaterjal.

Poborsky
13.03.02, 13:22
Olen Jansaga täielikult nõus: vastaste (ükskõik, kes nad ka ei oleks) hümni ajal olgu vaikus ning mütsid maas.

Mina isiklikult elan Eesti ja vastaste hümnile kaasa üpriski sarnasel moel: ainult selle vahega, et Eesti hümni ajal ma laulan.

jimmy
13.03.02, 13:24
to crum

koni ei pea sa enam peitma...minuteada saavutati pohlakuga suusõnaline kokku
leppe et yks fännitsooni osa võib savutada kyll...aga millal jõuame kokkuleppele
et alegog arenal ka väikse õlle saaks poolajal lasta....

crum
13.03.02, 17:42
Jeeh. Ja siis saaks vändata laheda sovietimaigulise propaganda filmi. Näidata karvakasvanud, alkoholist ja nikotiinist läbiimbunud fänne:reiv:, kes on ühte staadioni nurka kogunenud ja politsei lindiga eristatud. Õlled ja suitsud ees. Keskerakondlased tõmbaks end kohe käima. Ja hakkaks raha (tsiviliseeritud fännidega:ingel:) korvapallile kantima.

kojamees
14.03.02, 16:18
Rootsi Kunn pole siin ei ree peale astumisest juttugi,nimelt sama mäng mida kirjeldasid oli seal ju nii et va saksmannid pommitasid ju inglismaad.Kui keegi väravast möödalööb siis enamus meist hüüjab "AMATÖÖR" aga ei tee lennukit või karlson katuselt.:õlu: