PDA

View Full Version : MM 2010 veerandfinaalid

Leheküljed : [1] 2

mcnamara
28.06.10, 13:34
Pooled paarid juba selged, nii et küllap tuleb siingi peatselt arutelu.

Tofoa
30.06.10, 00:54
Uruguay vs Lõuna-Korea -> Uruguay on edasi nii või naa, pole vahet kas vastaseks oleks olnud Nigeeria, Kreeka või Lõuna-Korea. Ennustus: Uruguay 3-1 Lõuna-Korea.
USA vs Ghana -> Ülehindasin selgelt Serbiat, arvasin, et tegu võiks olla musta hobusega, kuid tegelikult oli tegu täiesti mõttetu satsiga. USA'l peaks olema siiski rohkem kvaliteeti, et viimanegi Aafrika meeskond koju saata. Ennustus: USA 2-1 Ghana.
Holland vs Slovakkia -> Noh, minu lemmikud on juba lennuki peal, siis ei jää mul muud üle, kui tunnistada, et ei oleks nad ka Hollandi vastu saanud sellise mänguga, nagu sel turniiril näidati. Kuna ma Slovakkiat eriti kõrgelt vaatamata alagrupist edasipääsemisele ei hinda, siis ennustan Hollandi edasipääsu siit paarist. Ennustus: Holland 3-1 Slovakkia.
Brasiilia vs Tšiili -> Väga mõnus kohtumine tuleb, Brasiilia jaoks minu arvates midagi oluliselt kergemaks ei muutunud sellega, et Tšiili nende vastaseks tuli. Nagu nende eelmised kohtumised on draamat täis olnud, usun et võib ka see kord madinat näha, mille võitjaks ei pruugi Brasiilia olla. Olen siiralt Tšiili poolt ning loodan ja usun, et nad suudavad viiekordsed maailmameistrid koju saata. Realist minus aga kardab, et kohvimaa saab siiski napilt edasi. Ennustus Brasiilia 2-2 Tšiili, Tšiili lisaajal löödud väravaga edasi.

Argentiina vs Mehhiko -> Läks nii nagu ennustasin, seega ei näe ka põhjust miks ei võiks ma ka praegu öelda nii: "edasi saab Argentiina <- Olgugi, et Mehhiko on väga sümpaatset mängu näidanud, tuleb see kord tunnistada end lööduks selle turniiri parima meeskonna poolt." Ennustus: Argentiina 2-0 Mehhiko.
Saksamaa vs Inglismaa -> Ka see paar läks kokku nii nagu arvasin. Olgem ausad, selle mängu võitjat on kuradima raske ette ennustada. Saksamaa on näidanud paremat minekut, kui Inglismaa, kuid kuna tegu on MMiga, kus Uus-Meremaa ei kaotanud ühtegi mängu, siis võib siingi kõike juhtuda. Seepärast arvan endiselt, et inglased siit penaltitega edasi lähevad. Ennustus Saksamaa 1-1 Inglismaa, penaltid viivad edasi saarlased.
Paraguay vs Jaapan -> lolz, mõlemal meeskonnal eluvõimalus veerandfinaali jõuda. Kipun arvama, et selleks tiimiks on Paraguay, kuid Jaapani kindel mäng võib ka siin väikese üllatuspommi lõhata. Ennustus: Paraguay 1-0 Jaapan.
Hispaania vs Portugal -> oh yes! Veel üks väga mõnus mäng juba 1/8 finaalis. Mitte, et ma halba tahaks soovida, aga verd tahaks näha! Ilmselt Hispaania siit siiski oma võtab ning edasi läheb. Ennustus: Hispaania 3-2 Portugal.

Veerandfinaalis seega Uruguay, USA, Holland, Tšiili, Argentiina, Inglismaa, Paraguay & Hispaania.

noh, Uruguay, Holland, Argentiina, Paraguay ning Hispaania mu lootusi ei petnud, ning mängukäik oli enam-vähem selline nagu arvasin. Oleks USA ründajad vähe teravamad, oleks ka too mäng nende kasuks lõppenud. Tšiili ning Inglismaaga panin muidugi totaalselt puusse, aga eks realist minus seda ka kartis, sest olgem ausad, nii Brasiilia kui ka Saksamaa olid favoriidid vastavalt Tšiili ning Inglismaa vastu.

Veerandfinaalidest:

Uruguay - Ghana -> Minu kindel poolehoid kuulub Uruguayle, ning usun, et suudetakse ka siin oma paremus maksma panna, olgugi, et vastane on vähe kõvemast puust, kui seda 1/8 finaalis. Ennustus: Uruguay 2-1 Ghana.
Holland - Brasiilia -> Lootus, et Brasiilia siin mängus häviks on olemas, kuid realist minus kardab, et Hollandist sõidetakse üle. Ennustus: Holland 1-2 Brasiilia.
Argentiina - Saksamaa -> Kõige magusam veerandfinaal minu jaoks. Mõlemad meeskonnad on võimelised seda MMi võitma, ilmselt selle mängu võitja ka finaalis on. Kuna olen sel turniiril varem juba Argentiinale MM tiitlit ennustanud, siis pean ka siin sama loogikat järgmina ning ilmselt ka nende võiduga see mäng lõpeb. Ennustus Argentiina 2-2 Saksamaa normaalaeg, lisaaeg Argentiina 3-2 Saksamaa.
Paraguay - Hispaania -> Peaks tulema kõige ühekülgsem veerandfinaal. Kommentaarid on üleliigsed. Paraguay 0-2 Hispaania.

Keiss
30.06.10, 04:15
Ennustasin 6 tiimi õigesti, Paraguay ja Ghana on üllatused. Paraku need tiimid ka välja kukuvad. Teised 2 mängu on see-eest ülipõnevad. Holland on kavaldanud ja on end säästnud mistõttu nad on väga üllatusvõimelised. Argentiina peaks üle käima Saksamaast aga samas ka täiesti ettearvamatu mäng saab tulema. Argentiinal peaks püssirohtu olema rohkem.

Maarek
30.06.10, 09:55
On loota, et veerandfinaalides paar mängu ikka tulevad stiilis "lööge palju tahate, me lööme ikka rohkem" :)

mcnamara
30.06.10, 10:17
On loota, et veerandfinaalides paar mängu ikka tulevad stiilis "lööge palju tahate, me lööme ikka rohkem" :)

Argentiinlaste ja sakslaste mängust võib vast taolist loota, mujalt ei usu.

Mina olen kolme Euroopa meeskonna ja Gaana poolt - sümpaatseim järelejäänuist on tegelikult Aafrika tiim.
Realistlikult on üldine tase Brasiilial siiski Hollandist tublisti tugevam. Hollandlased peavad oma kinnisele stiilile truuks jääma, lootma brasside halba päeva ning Robbenilt ja Sneijderilt midagi erakordset.
Gaana - Uruguai tulemus tundub üpris lahtine. Kui väravaid ei kipu tulema, võib just see mäng lisaaja ja pendlateni venida. Uruguai esimese värava korral läheb Aafrika poistel raskeks.
Saksamaa ja Argentiina on kindlasti ilus mäng neutraalile. Mina ei suuda paraku ükskõikne olla ja loodan, et noored sakslased tõmbavad Diego kaitse ribadeks.
Ja no Hispaania peaks kõigi loogikate kohaselt võitma.

chac
30.06.10, 11:21
siit võivad väikese õnne kaasabil kergesti tulla ka ladina-ameerika unelmpoolfinaalid:
uruguai-brasiilia ja argentiina-paraguai :D

Devil
30.06.10, 11:34
Uruguai - Gaana FTW Black stars!
Argentiina - Saksamaa Ei ole midagi lihtsamat. Sama mis argentiina eelmine mäng. El Kun võidab mänge isegi pingilt!
Holland - Brasiilia Brassid saavad edasi, nende füüsise ja tehnika suhe on turniiri parim. Eelistaks muidugi oranje edenemist aga noh, elus ei lähe alati kõik nagu võiks.
Hispaania - Paraguai Paberil, turniiri ühekülgseim veeranfinaal. Paraguai võiks ju kontrast üllatada, aga Hispaania võtab siiski oma.

edit: see et brasside füüsise ja tehinka suhe parim on, ei tähenda, et nad turniiri parim tiim on. Seda on Argentiina.

Devil
30.06.10, 11:39
Saksamaa ja Argentiina on kindlasti ilus mäng neutraalile. Mina ei suuda paraku ükskõikne olla ja loodan, et noored sakslased tõmbavad Diego kaitse ribadeks.

Ülehaibitud on see noorus. Nende kahe tiimi F11 nooruse vahe on vaid 2 aastat. 23 vs 25 big difference. Ma loodan, et Messi näitab Per-ile, et ei tasu liiga aeglane olla :D. Aga kui El Kun platsile tuleb, siis on Saksamaa lootused kustunud.

Nohik
30.06.10, 23:25
Milliste meeskondade peale on motet raha panna? 3.5 saksamaa tundub suht korralik.

Kassu
01.07.10, 00:07
Milliste meeskondade peale on motet raha panna? 3.5 saksamaa tundub suht korralik.
Seda võib isegi proovida:D

Nohik
01.07.10, 00:20
Seda võib isegi proovida:D

Holland 4.5

RealMadrid15
01.07.10, 02:10
Ghana-Uruguay 0-2

Holland-Brasiilia 1-1(normaalaeg), penaltitega läheb edasi brasiilia.

Saksmaa-Argentiina Argentiina lähtub põhimõttest. Teie lööge meile palju suudate, meie lööme teile palju tahame. Ennustus:2-4

Hispaania-Paraguay Kuna Hispaania lülitas mu suure lemmiku Portugali välja, siis pakun nende 3-0 võitu. (kui nad juba Portugali alistasid, siis mis Paraguay veel on?

Joks
01.07.10, 03:03
Ghana-Uruguay 0-2

Holland-Brasiilia 1-1(normaalaeg), penaltitega läheb edasi brasiilia.

Saksmaa-Argentiina Argentiina lähtub põhimõttest. Teie lööge meile palju suudate, meie lööme teile palju tahame. Ennustus:2-4

Hispaania-Paraguay Kuna Hispaania lülitas mu suure lemmiku Portugali välja, siis pakun nende 3-0 võitu. (kui nad juba Portugali alistasid, siis mis Paraguay veel on?

Paraguay on parem, kui portugal...

krissucool
01.07.10, 03:21
Paraguay on parem, kui portugal...

Endalgi selline karvane tunne.

Keiss
01.07.10, 04:41
Raha tasub panna favoriitide peale. Nii jääb üldjuhul see endale :)

guccimucci
01.07.10, 11:16
Kardan Saksamaa-Argentiina mängu. Isegi, kui Saksamaa suudab Argentiina alistada võivad nad saada ohtralt kaarte. Friedrichil 1 kaart juba all, teised kaitsjad peaksid puhtad olema. Kindlasti tuleb mitu ohtlikku karistuslööki.
Muidugi ei saa unustada Saksamaa kiireid ääri (Özil-Müller-Podolski) ja kogemusi ründes (Klose-Cacau)

Aramis
01.07.10, 12:01
Kardan Saksamaa-Argentiina mängu. Isegi, kui Saksamaa suudab Argentiina alistada võivad nad saada ohtralt kaarte. Friedrichil 1 kaart juba all, teised kaitsjad peaksid puhtad olema. Kindlasti tuleb mitu ohtlikku karistuslööki.
Muidugi ei saa unustada Saksamaa kiireid ääri (Özil-Müller-Podolski) ja kogemusi ründes (Klose-Cacau)

Kurb on see, et see Friedrich 90% võtab selle kaardi siit. Aga noh, kui edasi saaks, siis ma oleks selle ohvriga rahul. Ilma Friedrichita muidugi pole meil järgmises mängus midagi teha. Kuigi ma Tascit päris maha ei kannaks. Kui tal füüsis korras, siis on tubli mees.
Argentiina ründeosa on üle prahi ja meist parem. Keskväljal oleme me head. Eriti kui seal vana mees Veron on, kes on briljantne playmaker, aga juba aeglaseks hakkab jääma.
Kaitse on mõlema meeskonna jaoks suurim küsimärk. Seal võib juhtuda mida tahes. Huvitav on see, kuidas on lahendatud Messi küsimus. Ühe mehega seda lahendada pole võimalik ja kui üritatakse, siis saab tulemus olema kurb.

rallikas
01.07.10, 14:56
Veerandfinaalidega kaardid nulli ei pidanud minema?

mcnamara
01.07.10, 15:06
Veerandfinaalidega kaardid nulli ei pidanud minema?

Lähevad küll jah.

Epic
01.07.10, 15:56
Uruguai - Ghana - Uruguai muidugi on kõvem ja ägedam igatpidi, aga mind ei üllataks, kui Mustad Tähed veel ühe lisaaja välja suudavad nõiduda ning siis võib Gyan taas kuskilt välja karata ja ära lüüa.

Holland - Brasiilia - Hollandile on seni ainsad väravad penaltist löödud, kuid samas on ka näha, et ega seal väga suurt kindlust ei ole. Kui eesliin hakkama ei saa, siis ei ole mingisugust lootust. Tõenäosus, et kõik klapid on väike, seega brassid edasi.

Argentina - Saksamaa - Argentina näitas Mehhiko vastu, et ega tegelikult enam väga uljad ründama ei olda. Õnnega saadi seal vajalikud väravad kätte. Saksamaa see vastu käitub vastupidiselt. Turniiri edenemisega tuleb enesekindlust ja julgust aina juurde ning see minu teooria järgi ei jäta siin ka argentinlastele erilist šanssi.

Paraguai - Hispaania - Olen proovinud ennast sellest Hispaania vaimustusest hoiduda, aga siin tehakse minimaalse higiga töö ära. Paraguail ju ikkagi seni vaid üks võit. Viik praeguste itaallastega pole miski saavutus, Uus-Meremaast ei saadud ka jagu ja japsidega oli teine 0-0 järjest.

EgoTrip
02.07.10, 18:33
täiesti perseees mis tõrje. mul jäid makaronid kurku kinni

Calva
02.07.10, 18:37
hah corner kick fail

Maarek
02.07.10, 18:51
Nojah, kätega jõuga selga ja kohtunikul vile parajasti tagumikku peitu pugenud. Van Bommelile tõmmatakse vihaga pärast olukorda jalaga reie pihta ja kohtunik nagu ei paneks tähelegi :doh: Kunagi anti selliste debiilsete ittimiste eest sirgelt punane, aga Brasiilia puhul vist peab julgema kohtiniku väljakule panema :doh:

Daz Booob
02.07.10, 18:52
täiesti perseees mis tõrje. mul jäid makaronid kurku kinni

tra, koguaeg pead ikka itaallasi sõimama vä?

Ei saa ma aru, mis kuradi ajujuttu aetakse selle samaba-jalka osas? Brassid on eluaeg kontrate peal elanud. Lihtsalt Dunga on keelanud selle üle palli hüppamise ja arutu jooksmise - see ongi samba-jalka või?

Daz Booob
02.07.10, 18:53
Nojah, kätega jõuga selga ja kohtunikul vile parajasti tagumikku peitu pugenud. Van Bommelile tõmmatakse vihaga pärast olukorda jalaga reite ja kohtunik ei pane tähele :doh: Kunagi anti selliste debiilsete ittimiste eest sirgelt punane, aga Brasiilia puhul vist ei julgeta vilistada :doh:

Bommel muidugi sikutas säherduse küünarnuki löögi Fabianole vastu pead, et veri jäi vaevu naha taga.
Ühele kollane ja teisele punane.

EgoTrip
02.07.10, 19:31
hahhh.
favela poisil viskas pildi eest
eneseusk ei lubagi kaotuseisus olla, ning arvavad, et on kuningad, ning mitte mingi tropp ei jookse minu eest palliga ära
täiesti super närvidega nussimine käib hollandi poolt. ooijer on kunn

WeThePeople
02.07.10, 19:34
oh jumal kui ebasümpaatne Robinho on.

CD7
02.07.10, 19:51
Uskumatu

Daz Booob
02.07.10, 19:52
Brassid on ikka lollid.
Van Bommelil lasti lihtsalt kunnida väljakul, eks kohtunik aitas ka sellele kaasa.

Kasepats-Pidur
02.07.10, 19:52
Päris valus brainfart Melo poolt.

Maarek
02.07.10, 19:53
Ilus tulemus :)

Kollased kutid saaavad nüüd tagasi Brasiilia vihmametsadesse puude otsa turnima minna, sest sinna nad kuuluvad.

EgoTrip
02.07.10, 19:53
mäng võideti eneseusuga
see kui 2-1 löödi lõi brasiilia täiesti rivist välja

Olar
02.07.10, 19:54
jeeeeeeeeeeeeeeeee

andre26
02.07.10, 19:55
SUPER! Holland on parim...emotsioonid laes. brassid olid nii lollid.

Thugie
02.07.10, 19:56
Tglt oli mäng juba ennem 1-1 väravat Hollandi kontrolli alla libisemas. Ooijer ikka jube õnnetu kaitsja, õnneks vist teda rohkem ei näe. Wesley Snaiper on kunn. Van Persie on ka ikka jube nüri.

Jasper
02.07.10, 19:58
Päris valus brainfart Melo poolt.

Standard, seekord märgati. Samasugune A-kategooria v-pea nagu Poulsen.

Kristen
02.07.10, 19:59
Suurepärane! Holland maailmameistriks!
Muidu selle viimase võimaluse oleks pidanud kindlasti ära lööma hollandlased

Iceman
02.07.10, 20:01
Ülimalt kaasahaarav mäng, hea ikka, et õige meeskond võitis. :)
Aga need lõpu võimalused, mis hollandil oli seisu suurendada ja nende löörimine nende enda poolt...see ajas mind ikka meeletult närvi. Ei saa aru miks nad ei tahtnud veel rohkem väravaid lüüa....võimalusi oli küll ja küll, aga noh mis sa teed, kui ise ei taheta väravaid lüüa.

freestyle01
02.07.10, 20:05
Nõustun täiega, et Sneijder on ikka super, aga van Persie ei saa kohe üldse hakkama, lisaks virutas mõlemad freekickid ka täiega üle. Ja kui Holland oleks veel lõpus laskunud Brasiilial ühe ära lüüa ja siis hiljem kaotanud, siis see oleks 200% nende oma süü, vaadates neid võimalusi, mis nad mängu lõpus kasutamata jätsid.

GO NETHERLANDS !!!!!!!!!!!!

Kassu
02.07.10, 20:06
Arusaamatu käitumine oli jah see mitte löömine, aga brassid ehitagu onni raisk. Kahjuks peab nüüd sitt urgu tagasi ronima! Sneijder ongi kunn! Oranje FTW!!!

CD7
02.07.10, 20:15
Robbenit jah kritiseeriks et alguses ei pand tähele et tal mingil juhul väravale ligi ei lasta ja peab ikka söötma. Hiljem tuli see juba täitsa välja ka.

ROOTSI KUNN
02.07.10, 20:17
Hea ja kaasahaarav mäng oli ja parem võitis .Brassid on viimastele aegadel aina vastikumaks muutunud .Põhiliselt oma ülbusest ja simuleerimisest tingituna.
Loodan et hea sõber Jansa ja Rumma Bastards ikka edaspidigi elu naudivad ja suurest kurvastusest kiirkaatrilt merre ei hüppa. :)

CD7
02.07.10, 20:28
Meres on hetkel väga mõnus soe. Ei ole seal hullu midagi.

Iceman
02.07.10, 20:31
Varsti saab kindlasti kuulata Dunga, Kaka ja co nuttu selle üle, et nende vastu mängiti liiga agressiivselt, kohtunik oli nende poolt ja nii neil ei olnudki mingit võimalust võita täna.

Aramis
02.07.10, 20:34
Kena Euroopa võit sellest mängust. Läksin Bayerni särgiga linna peale vaatama ja krdi ettekandja jõudis juba enne tellimuste võtmist ja mängu algust hea pirni panna, et Robben sai soendusel vigastada ja ei mängi kaasa. Päris clever üritus oli. Aga mäng oli täpselt nii hea, kui loota oli. Melo jah MoM tiitli selgelt ära teeninud Hollandi aspektist vaadatuna.

Malfoy
02.07.10, 20:43
Esimest korda sel MM-il hakkasin peale väravaid teleka ees kisama. Emotsioon on vägev. Nii väga lootsin brasside lahkumist turniirilt ja see saigi teoks. super-hüper

Aff
02.07.10, 21:22
Dungal oleks mõistlik end mõnda aega siberis läkiläki all peita. Häbi, kunagi meeldis mulle ta mängijana. Mõttetu taktikavalik.

Maarek
02.07.10, 21:44
Dungal oleks mõistlik end mõnda aega siberis läkiläki all peita. Häbi, kunagi meeldis mulle ta mängijana. Mõttetu taktikavalik.

Dunga läks ikka juba väga õhku täis, sest tema taktika senimaani ju töötas. Paar pisemat tiitlivõitu taskus ja kutt oli vist juba üsna veendunud, et lastakse lõpuni samas tempos välja. Õnneks leidus Melo näol needus, kes tema ilusa plaani ära rikkus :D

Epic
02.07.10, 22:20
Märkimisväärne tegelikult, et Ghana on nii kaugele jõudnud põhimõtteliselt kahte parimat mängijat - Muntarit ja Appiahit - peaaegu kasutamata. Nüüd, kus Ayew mängukeelu all, siis saab Muntari noogutuse, et algrivistuses alustada.

Põrgut, hakka või uskumagi, et libistatakse finaali välja. Holland on kindlasti võidetavam vastane, kui Brasiilia. Kui loomulikult sellest turniirile eelnenud sõprukast omad järeldused on tehtud (ärge mängige nii kõrge kaitseliiniga, god dammit!)

Aga enne tuleb Uruguaist mööda saada.

Oleks kuskil seinavärvi, siis teeks sama trikki, mida CNN-is üks päev näidati. Kämoon, Mustad Tähed!

PraS
02.07.10, 22:21
Mulle meenus Hollandi teise värava puhul Inglismaa värav nende kodusel 1996 EM'l. Inglise poisid ehk mäletavad selgemini, et kes see teine vend oli selles situatsioonis kui Shearer ära koksas. Jätkaja oli Anderton ?

vincent
02.07.10, 22:38
Jätkaja oli Anderton ?
siiski Adamsi pudelikork oli seal vahel. mitte et ma oleks muidugi peast mäletanud seda.

Aílton
02.07.10, 23:36
Esimest korda sel MM-il hakkasin peale väravaid teleka ees kisama. Emotsioon on vägev. Nii väga lootsin brasside lahkumist turniirilt ja see saigi teoks. super-hüper

Samad sõnad, brassid on minu jaoks nii ebasümpaatsed, et lausa puhas rõõm oli näha neid kaotamas.

CD7
02.07.10, 23:49
Mõnikord on, kui on 1 sümpaatne mängija, siis meeldib ka kui terve meeskond edasi. Seekord Ronaldinhot ei olnud, niiet polnud paljudel Brassidest kahju.

EgoTrip
03.07.10, 01:18
täiesti persses tegelikult
mingi homo püüab kätega joonelt palli. kindel värav ghaanale, ajaloo tegemine, peod terves aafrikas - kõik jäi ära, sest mingi kuradi homo püüab joonelt palli
et te situksite end täis hollandi vastu.
tra kui marru see ajab

Aílton
03.07.10, 01:19
Väga hea mäng oli ja millist draamat:D

Maarek
03.07.10, 01:19
Suurepärane tõrje :p
Polnud küll õige mees kätega tõrjumas, aga päästis mängu :)

Epic
03.07.10, 01:20
Nõme, nõme, nõme. Ikkagi kindel värav võetakse ära. Okei, saad võimaluse penaltit lüüa, aga see ei garanteeri väravat, mis lihtsalt ära rööviti.

rauulo
03.07.10, 01:21
täiesti persses tegelikult
mingi homo püüab kätega joonelt palli. kindel värav ghaanale, ajaloo tegemine, peod terves aafrikas - kõik jäi ära, sest mingi kuradi homo püüab joonelt palli
et te situksite end täis hollandi vastu.
tra kui marru see ajab

See oli antud olukorras ainuõige otsus ju :doh:

elionpros
03.07.10, 01:22
Suarez? - Hand of GOD? Tõuseb kindlasti rahvuskangelaseks!

Montag
Issand jumal, mine vittu Luis Suarez

rallikas
Kõik on reeglite pärane.. midagi pole teha. Kahju on Ghanast. Uruguay muutus minu jaoks veel ebasümpaatsemaks.

Maarek
03.07.10, 01:25
Nõme, nõme, nõme. Ikkagi kindel värav võetakse ära. Okei, saad võimaluse penaltit lüüa, aga see ei garanteeri väravat, mis lihtsalt ära rööviti.

Kuna see oli "nõme", siis oleks sina palli sisse lasknud?:doh:
See oli ainuõige otsus, mis andis veel imeõhukese võimaluse pääseda ja nagu elu näitas, siis tasus ära ;)

Mask
03.07.10, 01:26
Tohutult kahju, et gaanalased ajalugu ei teinud ja edasi ei saanud. Veidi arusaamatu oli, miks noor Adiyah, kes oli terve turniiri jooksul vaid veidi üle 20. minuti mängida, pandi pennut lööma.

Kurat
03.07.10, 01:27
Super Suarez :) Ja pole mõtet halada isegi penalteid lüües pakuti Ghanale võitu kandikul uuesti ja ei midagi. Väga hea Uruk-Haisid üle pika aja nii head turniiri tegemas.

Montag
03.07.10, 01:28
Mensah on ka ikka paras tola, miks kuradi pärast ta ei löönud penaltit vaid söötis. Keskkaitsja oleks võinud ikka raiuda.

Epic
03.07.10, 01:29
Kuna see oli "nõme", siis oleks sina palli sisse lasknud?:doh:
See oli ainuõige otsus, mis andis veel imeõhukese võimaluse pääseda ja nagu elu näitas, siis tasus ära ;)

Kõik nüüd tahavad video tehnoloogiat, aga mõni reegel võiks ka ülevaatamisele minna.

Mask
03.07.10, 01:33
Super Suarez :) Ja pole mõtet halada isegi penalteid lüües pakuti Ghanale võitu kandikul uuesti ja ei midagi. Väga hea Uruk-Haisid üle pika aja nii head turniiri tegemas.

Võitu nüüd päris ei pakutud. Pigem tagasituleku võimalust.

-RoMaRiO-
Lahedad debiilid olete, kes Suarezt kiruvad. Super vana, kes ohverdab end meeskonna nimel.

Ja kui sellisel momendil ei suuda penalti professionaalne jalgpallur ära lüüa, siis ei olegi miskit teha. Mustadele poistele kombeks.

PS! Olin erapooletu vaataja.

TheGunner
Jalgpall on üks jube mäng, mis on täis pisaraid ja kurbust.
Gaanalastest ikkagi meeletult kahju, Gyan näitas penaltiseerias et ta on ikkagi kunn.

allars
03.07.10, 01:38
Lahedad debiilid olete, kes Suarezt kiruvad. Super vana, kes ohverdab end meeskonna nimel.

PS! Olin erapooletu vaataja.

Mis siin ohverdada. Vaevalt, et ta mingile ohverdamisele sellel hetel mõtes, pigem automaatselt refleksist. Ja imelik oleks teda ka super vanaks nimetada, kuna tüüp sai tegelikult ju hakkama ühe kõige hullema reegli rikkumisega jalgpallis üldse. Kahju, vähemalt minu jaoks oli siiani üks Urugay sümpaatsemaid mängumehi.

vincent
03.07.10, 01:39
Adiyahi osas, et noortel poistel üldiselt jalg nii väga ei värise. Teoorias vähemalt siis. Mul pigem tekib samuti küsimus, et mis krdi nalja Mensah seal tegema läks oma ühesammulise hoojooksuga, see löök ei saanudki ju paremini välja tulla.

ja kui osadele on Suarez sümpaatne, siis minu jaoks tsementeeris ta tänasega (ei, mitte selle igati loomuliku reflektoorse käemängu pärast, vaid ülejäänud 119 minuti toel) lõplikult oma koha isiklikus "drog's ballacks" kategoorias. st mehed, kes on vaieldamatult väga head jalgpallurid, aga tekitavad oma maneeridega samavõrd suurt tülgastust. see libedik on läbinisti jälk tüüp isegi L-Am meeskondade kontekstis.

Daz Booob
03.07.10, 01:43
oh teid silmakirjatsejaid. varsti peab vigade tegemise ka ära lõpetama, sest tegelikult juhtub ju nii üsna jälke asju. kasvage suureks.

tra, ma olen kurb, et Ghana nüüd nõnda kaotas, aga teie sousti lugedes hakkan juba tasapisi pedekatele kaasa tundma.

tra nah. ajukad olete, soperdised, homod, pedofiilid - rikute kõik ilusa.

Kaspy
03.07.10, 01:46
Ehk on süüdi hoopis jalgpalli reeglistik, kus selline käitumine keelatud pole? Selliseid olukordi on olnud ja tuleb veel ka tulevikus, Suarez tegi olukorras seda, mis päästis tema meeskonna ja sai selles olukorras ka karistuse, hollandlaste vastu tuleb mängu tribüünilt jälgida, Ghanast on muidugi kahju aga selline kord jalgpall on...

-RoMaRiO-
03.07.10, 01:46
Tundub, et enamuste jaoks oleks Raio Piiroja kõige ebasümpaatsem mängija, kui Eestil oleks võimalus pääseda suurturniirile, päästes viimasel minutil joonelt palli käega.

Kui sul kaalul ikka võimalik edasipääs, siis tuleb kasvõi nö ebaausal teel see saavutada. Uruguays on Suarez tänase õhtu üks kangelasi igatahes, kuigi see karistus vist ei peaks olema 1 mäng vaid pigem 1+2?

Kassu
03.07.10, 01:47
Põrgut, hakka või uskumagi, et libistatakse finaali välja. Holland on kindlasti võidetavam vastane, kui Brasiilia.!

Uruguai on kindlasti võidetam vastane kui Brasiilia. Holland sõidab üle!:cool:

EgoTrip
03.07.10, 01:49
mina enda vaatenurgast väga suarezit ei mõrvakski.
ok, tõrjus joonelt jne. kes meist poleks seda teinud onju
aga...ghaana kindel värav, kohtumise täiesti viimasel minutil, kindel võit lihtsalt võeti ära
samas, reeglid on sellised, ning saadi penalti. kui lööd ära ole tehtud mees, kui mitte, siis lähed koju
väga ebaaus võit uruguaile, ning loodan konkreetset täissittumist hollandi ees

rallikas
03.07.10, 01:51
Uruguays on Suarez tänase õhtu üks kangelasi igatahes, kuigi see karistus vist ei peaks olema 1 mäng vaid pigem 1+2?

Professionaalne viga, lisakaristust ei tohiks tulla, aga kes see seda FIFAt ikka teab... Kewell lisakaristust selle eest ei saanud.

Maarek
03.07.10, 01:51
ja kui osadele on Suarez sümpaatne, siis minu jaoks tsementeeris ta tänasega (ei, mitte selle igati loomuliku reflektoorse käemängu pärast, vaid ülejäänud 119 minuti toel) lõplikult oma koha isiklikus "drog's ballacks" kategoorias. st mehed, kes on vaieldamatult väga head jalgpallurid, aga tekitavad oma maneeridega samavõrd suurt tülgastust. see libedik on läbinisti jälk tüüp isegi L-Am meeskondade kontekstis.

Jah, nagu väga paljude jaoks tsementeeris koha sealsamas täna nii mõnigi Brasiilia mängija. Mul vist jääb ühe käes sõrmedest puudus :p

Pes
03.07.10, 01:52
absoluutselt ei saa aru Vincent, miks Suarez ebasümpaatne, mulle ta nagu täiega meeldib oma mänguga.

vincent
03.07.10, 02:08
mängida ta mõistab, nagu ma ka märkisin, häirib üleüldine käitumine platsil. esimesena daivimas, esimesena kohtuniku juures kiunumas, täna mahtus sinna vahele veel ka eriti argpükslik jalaga selja tagant vastasele äsamine. tolgus. ning mis puudutab brasse, siis ka seal ansamblis on mõnigi sarnane mees paraku täitsa olemas jah. eredamalt võiks ilmselt Robinhot esile tõsta.

aga olgu korratud, et see kõik on puhtalt isiklik seisukoht. ei pea nõustuma.

Daz Booob
03.07.10, 02:19
mängida ta mõistab, nagu ma ka märkisin, häirib üleüldine käitumine platsil. esimesena daivimas, esimesena kohtuniku juures kiunumas, täna mahtus sinna vahele veel ka eriti argpükslik jalaga selja tagant vastasele äsamine. tolgus. ning mis puudutab brasse, siis ka seal ansamblis on mõnigi sarnane mees paraku täitsa olemas jah. eredamalt võiks ilmselt Robinhot esile tõsta.

aga olgu korratud, et see kõik on puhtalt isiklik seisukoht. ei pea nõustuma.

minu arust saab taolistest mängijatest paari alagrupijagu meeskondi kokku.

samas, mida soojem on kodumaa, seda debiilsemad on mängijate käitumismaneerid... võib olla ei tohiks inimesi hukka mõista sellepõhjal, kuidas nad meile harjumuspärases keskonnas käituvad? :)

Tanel
03.07.10, 02:27
Ma arvan, et Suarezt mingiks geeniuseks jms nimetada on liiast. Puhas refleks. Sama rumal, kui teda geeniuseks nimetada, on muidugi see kui teda selle eest sohitegijaks jms tembeldada. Absoluutselt iga mängija reaktsioon on sel hetkel: "Oh perse, see lendab sisse ja me oleme kaotusseisus." Siis tuleb ainult loota, et kehaosad piisavalt kiirelt liiguvad, et see ära hoida. Täiesti puhas instinkt ning ma võin oma pea pakule panna, et meist oleks iga üks samamoodi käitunud. Ja isegi kui keegi ei oleks nii teinud, on neile vaja paar lihtsamat testi teha (et näha kas refleksidega on ikka kõik korras), sest neile härrasmeestele/prouadele oleks alles mõni hetk hiljem kohale jõudnud küsimus: "Miks ma seda käega ära ei löönud?"

Muideks, keegi viskas sellise video Xtratime'i foorumisse:

http://www.youtube.com/watch?v=QBrFlDpQudY

Kurat vist ei saanud tööle seda: http://www.youtube.com/watch?v=QBrFlDpQudY

K Punkt
03.07.10, 02:39
Õigesti tegi Suarez, Ghanast muidugi kahju, aga neile anti võimalus ja kuna nad seda ära ei kasutanud, siis on kõik õige ;) See tegigi ju selle mängu põnevaks, mõelge kui igav oleks jalgpall kui selliseid olukordi ei oleks :)

lorenzo
03.07.10, 02:41
no see on ju erinev situatsioon. mängija võetakse viimase mängija poolt maha. antud olukorras peale mahaniitmist kas pall oleks veerenud väravasse?
Suarezi puhul oli aga 100% kindel et kui mees poleks kätt pallile ette pannud oleks 100% värav olnud.
mis te arvate mis signaali annab see kui sellised juhtumid on tolereeritavad? kas hakkame nägema edaspidi järjest rohkem selliseid situatsioone värava all?

K Punkt
03.07.10, 02:44
no see on ju erinev situatsioon. mängija võetakse viimase mängija poolt maha. antud olukorras peale mahaniitmist kas pall oleks veerenud väravasse?
Suarezi puhul oli aga 100% kindel et kui mees poleks kätt pallile ette pannud oleks 100% värav olnud.
mis te arvate mis signaali annab see kui sellised juhtumid on tolereeritavad? kas hakkame nägema edaspidi järjest rohkem selliseid situatsioone värava all?

Ei usu, et hakkame, sest mängija sai teenitud karistuse ja anti ka vastasele ju võimalus värav lüüa. Enamasti lüüakse pendlad ikka sisse ;)

orbitaaljaam
03.07.10, 02:45
vaevalt, et nüüd keegi väga kaheksandal mänguminutil hakkab käsi ette toppima, saades penalti plus punase kaardi. kas tõesti keegi suudab väita, et oleks vastupidiselt käitunud selles situatsioonis?!

Tanel
03.07.10, 02:51
mis te arvate mis signaali annab see kui sellised juhtumid on tolereeritavad? kas hakkame nägema edaspidi järjest rohkem selliseid situatsioone värava all?Antud olukorras oli mängijal samas ka mõtlemisaega (ja vanemad ManU fännid võivad öelda millise tähtusega see otsus võinuks olla). Sellised juhtumid on tolereeritavad juba ammust aega... kisa ja kära ei olnud kui Kewell seda tegi Ghana vastu. Kisa ja kära poleks olnud kui Asamoah oleks olukorra sisse löönud. Sellist asja on juba ammu tehtud ja tehakse edasi igal jalgpalli tasemel. Mängijat tema reaktsiooni pärast sohitegijaks tembeldamine on kiire ja läbimõtlemata järeldus.

Reeglite koha pealt võib tõesti nüüd küsimuse püstitada, et kas peaks lugema väravaks või mitte. Samas saab mängija ju ka oma karistuse = punane kaart ja vastasele penalti (ehk siis punane kaart tuli suure tõenäosusega mitte millegi eest... selles mängus täitis see küll haruldasel juhusel oma eesmärki). Hokis või korvpallis tiimi mängu lõpuni neljakesi mängima ei jäeta ju?

lorenzo
03.07.10, 02:59
ma saan aru nendest meestest siin, kellele mu mõtted ei meeldi, et eelkõige mängitakse üldreeglite järgi, nagu seda tehakse ka enamusjuhtudel elus, ehk mis ei ole keelatud on lubatud.

antud juhul tekib mul küsimus et mis kuradi asi see Fair Play siis on? andke andeks aga ma ei saa siis sellisel juhul aru mis on selle Fair Play mõte? mingid ausamad mängijad püüavad Fair Playst kinni pidada ja tegelikult kannatavad läbi selle, sest nagunii leidub samal ajal mängijaid kes "kompavad" piire. mis mõte on siis sellisel juhul sellist kampaaniat korraldada, kui ühed peavad sellest kinni ja teised tegelt vilistavad selle peale? puhas loosung ju. kui FIFA midagi toetavat selle kaitseks ei tee, siis pole ju mõtet sellest jahuda.

Tanel
03.07.10, 03:37
Fair Play on viimane asi, mis mängijal sel hetkel peast läbi käib. See ei ole mõne mängija piiri kompamine. Ma arvan üsna kindlalt, et sa oleks isegi antud olukorras neid piire kompanud. Ja samamoodi oleks Ghana mängijad teinud täna kui oleks selline olukord olnud.

vincent
03.07.10, 03:41
100% värav? vähemalt mulle tundus korduses küll lausa kahe nurga alt, et äkki oleks ka pea pallile taha saanud, kui poleks kätega võtma hakanud.

üldiselt, natuke liiga dramaatiliseks ei lähe see fair play peale vilistamise jutt? tegemist oli puhta refleksiga, keegi ei suuda ju sul seal millisekundi jooksul kalkuleerida, et lõpuni on nii ja nii mitu minutit, kas nüüd tasub punane võtta või lasen ikka sisse selle. iga mängija põhimõtteks peakski olema kaitsta oma väravat iga hinna eest ja ma ei näe siinkohal tõtt-öelda ka erilist sisulist vahet Suareze liigutusel või viimase mehena vastase mahatõmbamisel. karistus on reeglites ette nähtud ja see talle ka tuli, et Ghana ära ei löönud ja et mänguaeg otsa sai ja et pärast pennaldega ise võideti, on juba eraldi asjad, puhas kokkusattumus. nagu eespool öeldud, siis niimoodi joppab ehk ühel juhul sajast, kui mitte veel harvemini.

üldiselt, elus ja jalgpallis esineb palju suuremaid ebaõiglusi ja ebaausust. esimest oli täna tõepoolest päris palju, teist aga minimaalselt.

Martin
03.07.10, 04:11
nii lolli juttu, kui siin mõne härra poolt aetakse, pole ikka ammu lugenud

suarez on äge

mazz
03.07.10, 04:17
Olgu kuidas on, Uruguay aasta 2010 parim käsipallur on selgunud. Kuradi kahju, aga samas kuradi huvitav draama. Suarez tegi reegliteraamistikus parima võimaliku otsuse. Mis aga ei tähenda, et ta ei oleks üks suur emmm, põhjustel, mille vincent eelnevalt juba ilmekalt välja tõi. Loodan, et ta saab 2+1 ja Uruguay... imeb kas finaalis või siis ei jõuagi sinna... või siis jõuab sinna puhtalt Forlani imelise mängu toel.

Ühesõnaga täielik dilemma, mida sellest kõigest arvata. Ghanast ja Gyanist on igatahes enam kui kahju.

Panso
03.07.10, 04:38

Kas juhtum oli tolereeritav? Anti ju punane kaart ja penalti.

Ma arvan, et osad lähevad liiale selle fair playga. See oli viimane löök väravale enne penaltiseeria algust. Pane ükskõik kes sinna Suareze olukorda, ta teeb ükskõik mida, et mängu mitte kaotada.

Hakkab Suarez sul jah mõtlema, oot, see ju fair play.

Pealegi see oli rohkem reflektsioon kui ebaaus mäng.

Oleks Ghana penalti sisse löönud poleks seda vaidlust ka siin.

Ja ma arvan, et Suarez poleks nii käitunud kui mängida oleks jäänud veel miski 20 minutit. Ta teadis, et saab punase.

KeRRRt
03.07.10, 05:01
no hollandi mäng oli supper. aga no see van perse häitis mind ikka kohutavalt. ja miks robben alati vägisi enda vasakule jalale kõikke sättida tahab... ooeeh. arenemist nagu on. aga võit tuli ja brassid kõrbesid, see on põhiline.

ja no teine mäng. esimene poolaeg nagu polnudgi midagi, mõlemad üritasid ja siis esimese poolaja lisaajal muntaaaaaaaaaaaaaari. booom. lootsin, et ghana lääb kiirelt teise ka ära ja no võimalusi oli kuhjaga. aga forlan oli õige mees(imo. sellel turniiril üks parimatest, kui mitte parim) ja noh väravavaht oleks isegi pidanud selle äravõtma. ja see suareze käsi viimasel minutil. igaüks oleks teinud nii ja respect talle. emotsioonid olid mõlemamängu poolt ülimalt laes. holland võttis oma, kahju ghanast. gyan on kunn. ja kalkun võiks enda sissekeriva vindipalli teate küll kuhu pista.
GO HOLLAND!!!!! you can do it

lorenzo
03.07.10, 10:12
andke andeks aga oma refleksijutu võite ka ära unustada. kas tõesti oli tegemist puhtalt nn. kogemata käega? mees mängis ju võrkpalli, ilmse mõttega "teha kõikvõimalik selleks et pall väravasse ei läheks"

http://www.youtube.com/watch?v=ZT6ijUWt4-0&feature=related

surfaja
03.07.10, 10:32
Tundub, et enamuste jaoks oleks Raio Piiroja kõige ebasümpaatsem mängija, kui Eestil oleks võimalus pääseda suurturniirile, päästes viimasel minutil joonelt palli käega.

Kui sul kaalul ikka võimalik edasipääs, siis tuleb kasvõi nö ebaausal teel see saavutada. Uruguays on Suarez tänase õhtu üks kangelasi igatahes, kuigi see karistus vist ei peaks olema 1 mäng vaid pigem 1+2?
Ebaausal teel? Kumb rohkem kangelane on, kas Henry või Suarez. Viimase pattu vähendab vähemalt see, et kohtunik fikseeris olukorra ära ja Ghana sai uue võimaluse aga oleks see situatsioon jälle kahesilma vahele jäänud...
Ikka kangelane?

erxu
03.07.10, 10:54
Minu silmis küll. Kui kohtunik ei suuda selliseid asju ära näha, siis ega mängija selles süüdi ei ole. Ja arvata on, et selline otsus tuli puhtalt reaktsioonist, ning tõesti otsus oli õige. Ghanale anti ju võimalus väravat lüüa, ilmselt juba Gyan sees tundis kuidas hakkab meestega võidu peale viina võtma, aga oh ups failis.
Elagu Suarez, sa oled kunn! Ghana sõitke koju, lööge natukene penalteid koduhoovis ja tulge tagasi!! :))

rauulo
03.07.10, 11:00
Ebaausal teel? Kumb rohkem kangelane on, kas Henry või Suarez. Viimase pattu vähendab vähemalt see, et kohtunik fikseeris olukorra ära ja Ghana sai uue võimaluse aga oleks see situatsioon jälle kahesilma vahele jäänud...
Ikka kangelane?

See ei ole ju ebaaus- ärgem unustagem, et ta sai sealt punase kaardi ning Ghanal oli kasutada penalti- ole ainult ise mees ja löö ära. Fair playst võiks siis rääkida, kui kohtunikud poleks seda olukorda mingi imega näinud ja penaltit poleks määratud. Suarez tegi kõige õigema otsuse, mis üldse teha andis.

surfaja
03.07.10, 11:21
Ebaausa teema oli rohkem Romariole mõeldud a'la (Kui sul kaalul ikka võimalik edasipääs, siis tuleb kasvõi nö ebaausal teel see saavutada.)

Minu hinnangul Suarez tegi seda, mida tegema pidi ja samas Taneli postitatud lingis tegi ka Ole Gunnar täpselt seda mida oli vaja teha antud situatsioonis.

hofnar
03.07.10, 11:27
mida munni te hädaldate? kutt sai ju punase ja nekud penalti, oma viga neil, et närvid vastu ei pidanud.

Thugie
03.07.10, 11:31
Loodan suareze ja urughuay edaspidist täielikku põrumist, see polnud jalgpall.

chac
03.07.10, 11:58
kas see viimane trahvilöök mis ghanale määrati ja tänu millele see vaidlusalune situatsioon üldse toimuda sai - kas see oli ikka õiglaselt määratud?
kas kuskilt saaks trahvilöögi eelset situatsiooni veel vaadata?

17
03.07.10, 12:25

Ma praegu ei viitsi edasi lugeda, kas keegi on seda juba tsiteerinud, aga mis kurat, 100% värav? Pall oleks talle ju sirgelt vastu pead lennanud ja sealt väravajoonelt välja. See, et ta käed ette pani.. nagu Tanel mainis, siis refleks ja mõte jooksis lihtsalt kokku.

Daz Booob
03.07.10, 12:58
aga forlan oli õige mees(imo. sellel turniiril üks parimatest, kui mitte parim) ja noh väravavaht oleks isegi pidanud selle äravõtma.

ma kirjutaks selle värava Jabulani arvele - palli käitumine oli ikka räigelt eksitav. Löök tuli pigem sinna, kuhu vv liikus, aga siis tegi jõnksu ja trajektoor muutus.
Siinkohal tekib mõte, et kas ikka selline pall, mis on justkui raadioteel juhitav, on ikka õige lähenemine?
Ma saan aru, et vv on raskem ja näeme rohkem väravaid (vist), aga võib olla peaks üldse vv silmad kinni siduma - oleks see vast huvitav vaatepilt.

Maarek
03.07.10, 13:06
Olen täiesti veendunud, et kõikidele mängijatele on treener andnud korralduse kriisiolukorras tegutseda instinktiivselt, isegi kui sellega kaasneb käega mäng või viimase mehe viga. Ei pea Suarez't mingiks kangelaseks, sest ta tegi seda, mida tegema pidi. Arvan, et ta oleks selle olukorra suutnud klaarida ka peaga, aga kuna oli vaja olukord ilmtingimata päästa, siis hakkas paaniliselt kätega vehkima.
Tema tegu polnud määrustepärane ja oma karistuse ta selle eest ju sai. Hakata mingit jama ajama teemal, et värav oleks pidanud lugema, on jabur, sest kui väravat pole olnud, siis ei saa seda ju mitte kuidagi ära lugeda.

Tanel
03.07.10, 13:20
andke andeks aga oma refleksijutu võite ka ära unustada. kas tõesti oli tegemist puhtalt nn. kogemata käega? mees mängis ju võrkpalli, ilmse mõttega "teha kõikvõimalik selleks et pall väravasse ei läheks"

http://www.youtube.com/watch?v=ZT6ijUWt4-0&feature=relatedRefleks ongi võrkpalli mängima hakata selles olukorras. Tal oli üheks mõtteks aega ja ma ei usu, et see mõte oli, kuidas oleks ilus käituda ja et ta ei tohiks seda vaesele Aafrika kontinendile teha.

Jällegi ma arvan seda, et mingiks geeniuseks ja kangelaseks jms teda nimetada on samm liiga kaugel. Ta tegi seda, mida ta tegema pidi ja mis oli loogiline antud olukorras. Ma nüüd ei ütle, et ta kätega oma pead kaitses vaid pigem ikka väravat. Ju ta ei olnud peaga mängimiseks valmis.

Martin
03.07.10, 13:53
Lõpetage nüüd lorenzo materadamine ära, tema oleks palli väravasse lasknud ja jutul lõpp. Mis siis, et keegi teda enda meeskonda enam ei tahaks. Kuid vähemalt on ta kõige suurema hingega inimene.

Calva
03.07.10, 13:59
ma pole sellistt asja kunagi oma 11-12aastase karjääri jooksul näinud nagu eile oli:) uskumatu, kahju ghanast

count
03.07.10, 15:02
Ma olen igast paska lugenud ja kirjutanud, aga lorenzo teeb praegu küll kõigile silmad ette....

KeRRRt
03.07.10, 15:29
ma pole sellistt asja kunagi oma 11-12aastase karjääri jooksul näinud nagu eile oli:) uskumatu, kahju ghanast

kusjuures kui oli 2002 MM siis oli ka need tudvustavad videod. ja minu mäletamist mööda tegi üks aafrika võistkond seal tutvustamis videos saamoodi, et tõrjus kätega ja sai punase. võibolla kellegil vanemal on paremini meeles.

Tanel
03.07.10, 15:39
FIFA kaalub praegu Suareze bänni pikendamist. Naljanumber.

hofnar
03.07.10, 15:58
http://www.youtube.com/v/56Ec22kASnE&feature=channel

Iceman
03.07.10, 16:19
FIFA kaalub praegu Suareze bänni pikendamist. Naljanumber.

Respect Fifale, kui Suarez saabki pikema karistuse. See mees ei tohi finaalis mängida, juhul, kui urukad peaksid saama finaali.

tank
03.07.10, 16:24
Loodan suareze ja urughuay edaspidist täielikku põrumist, see polnud jalgpall.

Kas edasipääsu oleks siis väärinud meeskond, kes alagrupist sai edasi nelja punkti ja kahe löödud väravaga? Mõlemad väravad lisaks veel penaltidest. Uruguai on mänginud väga ilusat jalgpalli.

Blackout
03.07.10, 16:29
Suarez tegi seda, mida oleks teinud iga jalgpallur tema asemel. Hoopis Melo-suguseid räpaseid ahve on tarvis karmilt karistada.

Tanel
03.07.10, 16:56
Respect Fifale, kui Suarez saabki pikema karistuse. See mees ei tohi finaalis mängida, juhul, kui urukad peaksid saama finaali.
Kewell sai sama asja eest punase kaardi ja tema keeldu ei pikendatud. Järelikult tuleb Suarezele määrata sama manneeri järgi keeld.

Vask
03.07.10, 17:11
Ma ei saa aru, et kas te mõtlete, et kohtunik oleks selle väravaks pidanud lugema. Muidu kujutage ette Eesti koondist tähtsas mängus ja tekib samasugune olukord.Kas siis Eesti koondis oleks nüüd kõigile ebasümpaatne. Suarez tegi täiesti õigesti ja mina annaksin kõva respecti selle eest.

Mask
03.07.10, 17:11
Kui ma õieti mäletan, siis Kewelli käsi oli juhuslik.

erxu
03.07.10, 17:14
Minuarust ka Kewelli käsi jäi kogemata ette, aga Suarez pani tahtlikult käe ette.

Tanel
03.07.10, 17:17
Võib-olla tõesti jah üritas ta rinnaga seda ära lüüa. Aga vahet pole, ma ei paneks Suareze käitumist kindlasti mitte "unsportsmanlike conduct" alla, sest iga sportsman oleks seda teinud.

Epic
03.07.10, 17:44
Võib-olla tõesti jah üritas ta rinnaga seda ära lüüa. Aga vahet pole, ma ei paneks Suareze käitumist kindlasti mitte "unsportsmanlike conduct" alla, sest iga sportsman oleks seda teinud.

Sportlik oleks olnud ikka reeglite kohaselt mängida. Ega seesugune sigatsemine seal väravajoonel ei erine kuidagi moodi daivimisest ja muust sellisest.

Sellise jutu järgi peaks Grosso ka siis suur ja imetlustvääriv sportsman olema oma 2006 vägitüki eest Austraalia vastu. Aitas meeskonna ikkagi võidule ju.

-RoMaRiO-
03.07.10, 17:44
Ikka kangelane?

Ma ei ole küll 100% kindel, aga ma usun, et Henry oli mõnesmõttes Prantsusmaal küll kangelane, sest fänni kokkuvõttes ei huvita, kuidas see tulemus saavutati.

Mõni Prantsusmaa fänn, Mask näiteks, võib rääkida, mis tunded temas sellega seoses olid. Aga noh, arvestades Prantsusmaa fiaskot sel MM-l, oleks tõesti parem olnud nii meeskonnale kui ka fännidele, kui sinna poleks üldse jõutud.

Samas kui 2010 MM oleks kinni pandud, siis usun, et terve Prantsusmaa tänaks õnne ning Henryd, et läbi sellise ussi munni MM-le jõuti.

Tofoa
03.07.10, 17:46
Sellise jutu järgi peaks Grosso ka siis suur ja imetlustvääriv sportsman olema oma 2006 vägitüki eest Austraalia vastu. Aitas meeskonna ikkagi võidule ju.

Tramidavittu? Milles see vägitükk seisnes? Kui pead silmas seda, et mees imeliselt mängis kastis kahest mehest mööda kellest viimane ta maha tõmbas ning niiviisi Itaalia penalti sai, siis respekt Sulle. Kõikidel teistel juhtudel mine otsi omale prillid.

Epic
03.07.10, 17:51
Tramidavittu? Milles see vägitükk seisnes? Kui pead silmas seda, et mees imeliselt mängis kastis kahest mehest mööda kellest viimane ta maha tõmbas ning niiviisi Itaalia penalti sai, siis respekt Sulle. Kõikidel teistel juhtudel mine otsi omale prillid.

Pfffffhahahahaaa....no, sorri.

Sinu puhul on klassikaline palk-pind silmades kaasus.

marcello
03.07.10, 17:56
Ei olegi midagi kommenteerida--- Up yours, Andres Vaher

Ghaanast on sitaks kahju.

Tanel
03.07.10, 17:57
Sportlik oleks olnud ikka reeglite kohaselt mängida. Ega seesugune sigatsemine seal väravajoonel ei erine kuidagi moodi daivimisest ja muust sellisest.

Grossot ma kaitsesin muideks esialgu ühena vähestest. Aga aastaid hiljem ma võin küll tunnistada, et tegu oli üsna selge daiviga.

Jutt ei ole aga suurest ja imetlusväärsest sportsmanist. Ära vääna mu sõnu. Mina räägin puhtalt sellest, et tema reaktsioon oli kõige tavalisem üldse ning seda oleks ilmselt teinud ka kõige sportsmanim mees maailmas ning ei, seda ei saa võrrelda daivimise, isegi Henry käega või muu sellisega.

Aga vahet pole, mina ei viitsi sellega vaielda. Olen lihtsalt rahul, et edasi sai tiim, kel on ka reaalseid võimalusi midagi korda saata.

Panso
03.07.10, 18:03
Fifa võiks tagant järgi Maradonale ka karistuse siis juba anda.

Näiteks, et ta ei tohiks mitte ühelgi moel mm-ga seotud olla, alustades selle promomisest mõnes reklaamis, lõpetades treenimisega.

Ebaausate võtetega mehed ei tohiks ju jalgpallis tegutseda.

----------
Ma teadsin kohe kui Suarez selle asja ära tegi, et see on nagu kondi viskamine näljaste koerte ette.

Saite oma viha ilusti Suareze peal välja elada, vähemalt keegi sai vähem haiget.

Fifa tegelt bännib Suareze ainult selle pärast, et nende huvi oli kindlasti Aafrika meeskonna pääs semidesse. Ja noh, olekski ju pääsetud. Nüüd siis hakkavad reegleid muutma turniiri jooksul kuna Ghana ei löönud oma penaltit ära. Punane kaart peaks tähendama, et Suarez jätab semifinaali mängu vahele, aga finaali või 3 koha mängu jaoks peaks ta jälle rivis olema.

Ja ma ikkagist leian, et mis Suarez tegi, ja mida näiteks Henry või Maradona tegi on erinevad. Üks asi on käega pall väravasse toimetada. Teine asi on kätt kasutada kaitsmiseks. 99,9% võtab kohtunik need olukorrad kohe ära, ja võttiski ju eile, penalti ja punane kaart. Aga Henry ja Maradona on mingid ülemaailmsed iidolid keda ei karistatut.

Võiks siis juba Maradonale ka väänata, nii tagant järgi.

Blatter: "Argentiina hakkab finaali jõudma, mis asi selle Maradonaga oligi, mingi jumala käsi, mis see oli?"

tank
03.07.10, 18:04
Näe, isegi pallipoisid löövad Argentiinale väravaid;)

vaikiv mees
03.07.10, 18:21
Ja ma ikkagist leian, et mis Suarez tegi, ja mida näiteks Henry või Maradona tegi on erinevad. Üks asi on käega pall väravasse toimetada. Teine asi on kätt kasutada kaitsmiseks.

pole see midagi nii erinev(v.a muidugi selle poolest, et Suareze puhul kohtunik ikkagi karistas kaardi ja pendlaga),

samuti kindlustad ju seda, et skoor oleks sulle soodsam

Mask
03.07.10, 18:21
Ma ei ole küll 100% kindel, aga ma usun, et Henry oli mõnesmõttes Prantsusmaal küll kangelane, sest fänni kokkuvõttes ei huvita, kuidas see tulemus saavutati.

Mõni Prantsusmaa fänn, Mask näiteks, võib rääkida, mis tunded temas sellega seoses olid. Aga noh, arvestades Prantsusmaa fiaskot sel MM-l, oleks tõesti parem olnud nii meeskonnale kui ka fännidele, kui sinna poleks üldse jõutud.

Samas kui 2010 MM oleks kinni pandud, siis usun, et terve Prantsusmaa tänaks õnne ning Henryd, et läbi sellise ussi munni MM-le jõuti.

Mind isiklikult olin pettunud, et sellel viisil MM-ile pääseti aga Henry´t ma selleeest risti lööma ei hakkaks, kuna mees mängis lihtsalt olukorra lõpuni.

vincent
03.07.10, 18:35
Epic, ausalt - kui Scholes võttis paar hooaega tagasi Fulhami vastu täpselt samamoodi kätega kindla värava joone pealt ära, kas pidasid ka seda ebaausaks mänguks ja oleksid tahtnud talle pikemat karistust kui see, mis ta reeglite kohaselt niigi sai?

tagantjärgi lisabänn oleks igatahes absoluutselt kõige hullem otsus, mida FIFA antud olukorras teha saaks. oleks Gyan selle pendla sisse löönud, kas keegi üldse kaaluks karistuse pikendamise varianti?

krizto
03.07.10, 18:49
oleks Gyan selle pendla sisse löönud, kas keegi üldse kaaluks karistuse pikendamise varianti?

Aga mida olekski seal kaaluda? Uruguayl poleks ju rohkem mänge olnud ja seega ei saaks Suarezt bännida mängudest, mida pole olemas.

Daz Booob
03.07.10, 18:53
et siis peale MM-i kaotavad kaardid kehtivuse?

marcello
03.07.10, 19:03
Aga mida olekski seal kaaluda? Uruguayl poleks ju rohkem mänge olnud ja seega ei saaks Suarezt bännida mängudest, mida pole olemas.

Jah, kui MM lõppeb, läheb Uruguay rahvuskoondis laiali ja rahvusvahelisi mänge enam ei pea

Epic
03.07.10, 19:03
Epic, ausalt - kui Scholes võttis paar hooaega tagasi Fulhami vastu täpselt samamoodi kätega kindla värava joone pealt ära, kas pidasid ka seda ebaausaks mänguks ja oleksid tahtnud talle pikemat karistust kui see, mis ta reeglite kohaselt niigi sai?

Ausalt, ei mäleta seda intsidenti, aga ebaaus mäng oli see kindlasti. Kurb on tegelikult vaadata, kuidas see bjuuutiful geim järjest räpasemaks muutub.

See muidugi on loomulik, et tehakse ükskõik mida, et võiduni jõuda. Aga kas selle tõttu peaksid ka igasugu määrustevastased sigatsemised justkui okei olema?

Nagu tiinekad ja "reeglid on olemas selleks, et neid rikkuda."

Selles suhtes propsid Diego Forlanile. Seda meest ei mäleta kuskil daivimas, käega mängimas või vastastega rõvetsemas.

Daz Booob
03.07.10, 19:15
sigatsemised ei olegi okei ning sellepärast on isegi olemas kollased ja punased kaardid ning teinekord, kui tahtlikult konte murtakse, saab ka pikema karistuse.

kätega mängimine pole nüüd eriline sigatsemine. lihtsalt situatsioon on inimestes sigatsemise välja toonud - keerame nüüd ja täiega, vaadake mida ta tegi!

vincent
03.07.10, 19:19
jah, ebaaus mäng, mis sai ka punase kaardi ja mängukeeluga karistatud. aga kas Scholes on siis tüüpiline fair playst mitte lugu pidav nahhaal või tegi ta äkki selle liigutuse samuti reflektoorselt? retooriline küsimus, mõistagi. nagu Daz Booob juba jõudis öelda - muidugi ei ole ükski reeglite rikkumine okei, aga nende eest on olemas vastavad karistused ja seekord vastav karistus ka tuli. milleks on vaja veel mingeid sanktsioone rakendada?

igatahes mul on tunne, et me ei räägiks siin seda juttu üldse, kui Suarez oleks võrkpalli harrastanud näiteks kuskil 60. mänguminuti paiku. aga reeglid peavad olema samasugused nii 2. kui ka 90+2. minutil. oli reeglite rikkumine, kohtunik vilistas ja määras ettenähtud karistuse. lihtne. kõik see, mis pärast juhtub, on juba hoopis teine asi ja ei tohi mõjutada karistuse määramist. samuti pole oluline see, mitu mängu turniiri lõpuni on jäänud. sest kui oleks see intsident toimunud näiteks alagrupi otsustavas mängus, kas tuleks siis mängija bännida turniiri lõpuni, kuna edasi saadi ju ebaausalt? või veel edasi minnes, kui näiteks mõnes liigas saab mees punase ja peaks vahele jätma järgmise mängu nõrga vastasega, kas siis tuleks näiteks karistust samuti pikendada põhjendusega, et see pole rikkumisega proportsioonis? ma ei näe loogikates erilist vahet.

ja antud turniirilt on õnneks olemas seesama Kewelli pretsedent. kohtunik saatis ta ära tahtliku käemängu eest ja ta sai ühemängulise keelu. mismoodi see ja Suareze olukord peaksid teineteisest erinema? reegleid võib tahta, aga ei saa ju tegelikult tõlgendada subjektiivselt vastavalt kontekstile ja sellele, mis võib tulevikus juhtuda, muidu muutub asi farsiks, või ei?

mul on ausalt öeldes natuke keeruline mõista, kuidas mitu täiesti intelligentset foorumlast ei taha/suuda kõigest sellest kuidagi aru saada. peab vist edasiste pettumuste vältimiseks arutelu siitpoolt lukku keerama.

Iceman
03.07.10, 19:34
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!

Lausa lust on sellist mängu vaadata.
Kahju küll Argetiinast, väga oleks tahtnud ka Argetiinat MM'na näha.

Daz Booob
03.07.10, 19:45
:) sweet Inglased võivad nüüd Capellol palka tõsta.

Tanel
03.07.10, 19:49
Fantastiline!

midfielder
03.07.10, 19:52
Kuidas küll elu pöördub vaid päevadega.

Eile enne esimest veerandfinaali räägiti Euroopa vuti surmast ja võimalikust all South-American poolfinaalidest. Hispaania vaevalt eksib õhtul ning taaskord näitab Vana Maailm nagu 2006 mm-il kus vutimaailma raskuskese endiselt asub.

Kurat
03.07.10, 19:59
Super tulemus, Saksamaa näitas koha kätte sellele Argentiina jalgpalli Andres Sõbrale. Muide Hispaania võidus ma nii surmkindel ei ole aga pigem on nad siiski favoriidid tõesti. Eriti hea meel on et "suured" Lõuna-Ameerika riigid väljas on.

Panso
03.07.10, 20:00
Maradona toodi maa peale tagasi. Huvitav mis tast saab nüüd? Jätkab koondise juhtimist?

count
03.07.10, 20:03
Põhiline punkt oli ikkagi Müller aka. "pallipoisi" värav. See peaks nüüd Maradona lõuad väga kauaks kinni lööma! Sakslastest muidugi väga nunnu esitus.
Nüüd võib juba ka kindlalt öelda finaalis osalevad meeskonnad : Uruguay vs. Hispaania!
Jalgpall on elus!

Panso
03.07.10, 20:04
Kuidas küll elu pöördub vaid päevadega.

Eile enne esimest veerandfinaali räägiti Euroopa vuti surmast ja võimalikust all South-American poolfinaalidest. Hispaania vaevalt eksib õhtul ning taaskord näitab Vana Maailm nagu 2006 mm-il kus vutimaailma raskuskese endiselt asub.

:ham4:

Kuigi Hispaania võiks koju minna.

http://g.delfi.ee/images/pix/495x320/b892897e/file31930579_76589ca8.jpg

:love:

Panso
03.07.10, 20:05
Jalgpall on elus!

Ilusad sõnad Itaalia koondise poolehoidjalt. :D

mcnamara
03.07.10, 20:16
Hmm ma pean ütlema, et sakslaste esitus on hämmastav sellel MM-il. Enne turniiri tundus, et poolkaitsega saavad neil olema suured probleemid. Aga Schweinsteiger, Khedira ja Podolski valitsesid täna seda mängu seal totaalselt. Argentiina lihtsalt tõmbus eemale ja lasi vastastel teha, mis tahtsid. Täiesti uskumatu. Tea, mis imesid järgmise pühapäevani veel näha saab.

Thugie
03.07.10, 20:17
Enne turniiri algust ei julenud üldse saksale mingit edu pakkuda, nüüd üha enam tundub, et tiitel neile kukub.

Panso
03.07.10, 20:22
Ma tegelt ikka arvasin, et Saksamaa kaugele läheb see mm. Aga uskusin, et Argentinast nad jagu ei saa.

Bayern eeskätt on hakanud panustama uutele noortele sakslastele ja tulemused on näha.

Aga Saksamaa on olnud viimase 3 mm stabiilseim meeskond. Ja viimase 3 suurturniiri puhul veel enam (mm06, euro08, mm10).

Mingil põhjusel arvan, et nad ikka ei võida seda. :D

vaikiv mees
03.07.10, 20:27
igatahes mul on tunne, et me ei räägiks siin seda juttu üldse, kui Suarez oleks võrkpalli harrastanud näiteks kuskil 60. mänguminuti paiku.
jah, siis oleks jutt hoopis teine-
kas Zelinski hangib teise kollase siis, kui mäng juba läbi või 60.min, kui vastasel veel pool tundi aega arv.enamuses üritada

ja antud turniirilt on õnneks olemas seesama Kewelli pretsedent. kohtunik saatis ta ära tahtliku käemängu eest ja ta sai ühemängulise keelu. mismoodi see ja Suareze olukord peaksid teineteisest erinema?

et mismoodi erineb? sedamoodi, et kui tegu oli tahtlik, siis ongi sarnane situatsioon (v.a muidugi seesama moment, et AUS pidi veel hulk aega vähemuses vastu pidama), aga kindlasti sa märkasid foorumis puhkenud seakisa nende esituses, kes arvasid vastupidist- palli tabamus oli juhuslik ja paljude lemmik Kewell pidanuks jätkama

reegleid võib tahta, aga ei saa ju tegelikult tõlgendada subjektiivselt vastavalt kontekstile

saab ja seda tehaksegi, piiripealsete juhtumite puhul kohtunik muuga ei tegelegi kui tõlgendab, eksole ju,
nt sedasama käega mängimist karistusalas

Saksamaa kui suurturniiride meeskond:

2002 MM - finaalis
2004 EM - ???
2006 MM - poolfinaal & 3ndad
2008 EM - finaalis
2010 MM - poolfinaal juba

samas ebastabiilsus, (http://en.wikipedia.org/wiki/Germany_national_football_team#Competitive_record) õnnestumiste sekka sekka totaalseid krahhe-
MM'94& '98 kaotus veerandf-s, EM2000 &2004 (http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?p=490462) kukkumine juba alagrupis

Daz Booob
03.07.10, 20:39
jah, siis oleks jutt hoopis teine-
kas Zelinski hangib teise kollase siis, kui mäng juba läbi või 60.min, kui vastasel veel pool tundi aega arv.enamuses üritada

et siis sõltuvalt sellest, palju on mängitud, kes mängivad, kus mängivad... siis... ahh tra nah, lööge see pall nii väravasse, käeluud puruks siis.
kui ei suuda väravat lüüa, mis iganes põhjusel, siis oled kodja. elu on näidanud ja reegel kinnitatud.

sziczinche
03.07.10, 20:39
Saksamaa kui suurturniiride meeskond:

2002 MM - finaalis
2004 EM - ???
2006 MM - poolfinaal & 3ndad
2008 EM - finaalis
2010 MM - poolfinaal juba

...

Emokid on siiani ikka väga head tööd teinud. Ise oodanuks rohkem Argentinat Hispaaniale vastu. Nüüd aga sai La Furia Roja tõelise pähkli pureda, sest käsipallitreenerist Maradona meeskonna vastu olnuks tunduvalt kergem mängida.

Maradonale tervitused, nüüd hakkavad argentina meedias vitsad ka teda peksma, polnud vaja siis Zanjat ja Bambit koju jätta.

Jalgpall elab edasi, Hispaania võtab õhtul oma, Del Bosque on siiamaani head tööd teinud ning Forlan ülejäänud karjaga sai eile edasi.

Kroos & Co-le tervitused. Peaasi, et end tühjaks ei mängi enne finaali. :õlu:

rauulo
03.07.10, 20:46
igatahes mul on tunne, et me ei räägiks siin seda juttu üldse, kui Suarez oleks võrkpalli harrastanud näiteks kuskil 60. mänguminuti paiku.

Või siis, kui Gyan oleks penalti sisse põrutanud.

K Punkt
03.07.10, 20:48
Ai kurja, mis siis nüüd juhtus... :(

vincent
03.07.10, 21:03
ma saan kõigest sellest aru, et pool tundi aega üritada jne jne, püüdsin selgitada oma seisukohta, et kui 24. minutil on karistuseks punane, penalti ja üks mäng bänni, siis ka 90+2. minutil peaks olema karistuseks punane, penalti ja üks mäng bänni. las ma selgitan sarnasusi korra veel hästi puust ja punaselt ja seda puhtalt reeglite aspektist.

Kewell mängis käega - kohtunik pidas seda tahtlikuks - andis punase kaardi - järgnes penalti - Kewell sai ühemängulise bänni
Suarez mängis käega - kohtunik pidas seda tahtlikuks - andis punase kaardi - järgnes penalti - Suarez sai ühemängulise bänni

sellega mõlemad konkreetsed olukorrad tegelikult piirduvad ja lõppevad. punkt. et kängurute fännid kuskil foorumis pole tahtlikkusega nõus, ei oma tegelikus maailmas mitte mingit tähtsust. ja bänni aluseks omakorda ei saa võtta seda, mitmes mänguminut käib, kas järgnev penalti lüüakse sisse, mis tulemusega mäng lõppeb ja mitu mängu on jäänud turniiri lõpuni. kust sa tõmbad näiteks piiri, millest alates on vastastel veel "piisavalt" aega üritada? pool tundi? kaksteist minutit? seitse?

mängu räpasemaks muutumise osas veel - kui võetakse kiirrünnak kaardivääriliselt maha, siis öeldakse selle kohta sageli "professionaalne viga". enamasti pigem tunnustava kui laitva tooniga. siin on üks näide (http://www.youtube.com/watch?v=QBrFlDpQudY). kui paljud nimetaksid objektiivselt seda fair play vaimule sülitamiseks ja kui paljud enda ohverdamiseks meeskonna nimel? kui ei taha siia kirjutada, siis püüdke vähemalt iseendale täiesti ausalt tunnistada. ja veel korra rõhutan, et Suarez sai karistada vastavalt kehtivatele reeglitele. ma mõistaksin antud poleemikat täiesti, kui kohtunik poleks märganud või poleks näiteks reeglitepärast otsust teinud, aga ta ju tegi?

mulle lihtsalt näib, et osade arvajate puhul mängib märksa olulisemat rolli eilse tulemuse ebasümpaatsus, mitte niivõrd printsipiaalne suhtumine ausa mängu põhimõtetesse. minu meelest natuke... silmakirjalik. muud ei olegi.

Tofoa
03.07.10, 21:06
mulle lihtsalt näib, et osade arvajate puhul mängib märksa olulisemat rolli eilse tulemuse ebasümpaatsus, mitte niivõrd printsipiaalne suhtumine ausa mängu põhimõtetesse. minu meelest natuke... silmakirjalik. muud ei olegi.

Ma ei saa aru, kuidas sa viitsid nii palju oma aega taunide peale kulutada?

Mask
03.07.10, 21:08
Võimas esitus sakslastel ja õnnitlus nende poolehoidjatele. Nüüd ei tohiks enam väga suuri kahtlusi olla, et ka see MM-tiitel rändab samuti Euroopasse.

Aramis
03.07.10, 21:08
Hmm ma pean ütlema, et sakslaste esitus on hämmastav sellel MM-il. Enne turniiri tundus, et poolkaitsega saavad neil olema suured probleemid. Aga Schweinsteiger, Khedira ja Podolski valitsesid täna seda mängu seal totaalselt. Argentiina lihtsalt tõmbus eemale ja lasi vastastel teha, mis tahtsid. Täiesti uskumatu. Tea, mis imesid järgmise pühapäevani veel näha saab.

Nii oli ja siiani tooni andnud Özil oli tagasihoidlik - tõenäoliselt eilse haigestumise tõttu.
Ja see Suareze case - kui nad peaks veel ühe mängu banni lisaks andma, siis minu arust see on räige sigadus. Mille eest?

JanK
03.07.10, 21:20
Et saaks ikka mustadele poikadele mustal mandril sittarisse pugeda.

Ebaaususe tipp oleks see küll. Häbi FIFA-le, et selline idee üldse väljagi toodi.

Daz Booob
03.07.10, 21:23
thi dzööörmanz - kaval rass :)

http://f.postimees.ee/f/2010/07/03/397047t54h9745.jpg

sziczinche
03.07.10, 21:29
ma saan kõigest sellest aru, et pool tundi aega üritada jne jne, püüdsin selgitada oma seisukohta, et kui 24. minutil on karistuseks punane, penalti ja üks mäng bänni, siis ka 90+2. minutil peaks olema karistuseks punane, penalti ja üks mäng bänni. las ma selgitan sarnasusi korra veel hästi puust ja punaselt ja seda puhtalt reeglite aspektist.

Kewell mängis käega - kohtunik pidas seda tahtlikuks - andis punase kaardi - järgnes penalti - Kewell sai ühemängulise bänni
Suarez mängis käega - kohtunik pidas seda tahtlikuks - andis punase kaardi - järgnes penalti - Suarez sai ühemängulise bänni

sellega mõlemad konkreetsed olukorrad tegelikult piirduvad ja lõppevad. punkt. et kängurute fännid kuskil foorumis pole tahtlikkusega nõus, ei oma tegelikus maailmas mitte mingit tähtsust. ja bänni aluseks omakorda ei saa võtta seda, mitmes mänguminut käib, kas järgnev penalti lüüakse sisse, mis tulemusega mäng lõppeb ja mitu mängu on jäänud turniiri lõpuni. kust sa tõmbad näiteks piiri, millest alates on vastastel veel "piisavalt" aega üritada? pool tundi? kaksteist minutit? seitse?

mängu räpasemaks muutumise osas veel - kui võetakse kiirrünnak kaardivääriliselt maha, siis öeldakse selle kohta sageli "professionaalne viga". enamasti pigem tunnustava kui laitva tooniga. siin on üks näide (http://www.youtube.com/watch?v=QBrFlDpQudY). kui paljud nimetaksid objektiivselt seda fair play vaimule sülitamiseks ja kui paljud enda ohverdamiseks meeskonna nimel? kui ei taha siia kirjutada, siis püüdke vähemalt iseendale täiesti ausalt tunnistada. ja veel korra rõhutan, et Suarez sai karistada vastavalt kehtivatele reeglitele. ma mõistaksin antud poleemikat täiesti, kui kohtunik poleks märganud või poleks näiteks reeglitepärast otsust teinud, aga ta ju tegi?

+1

Igati aus ja korrektne sõnavõtt!

kaitz
03.07.10, 21:31
Võimas esitus sakslastel ja õnnitlus nende poolehoidjatele. Nüüd ei tohiks enam väga suuri kahtlusi olla, et ka see MM-tiitel rändab samuti Euroopasse.

Lõpuks peale poolteisttundi ka arvutisse,meeleolu on lihtsalt võimas,natuke on kahju,et mõned Slovakid vaatamist vähe häirisid aga anname selle neile andeks väravad said ilusasti vaadatud,poolfinaali saab juba jälgida rahus kodus Eestis:p ja loodetavasti võiduka lõpuni välja,kus finaalis "ootab" Holland.

Catrick
03.07.10, 21:42
Ma ei saa aru. Suarez mängis ju lihtsalt käega.. Käsi nagu käsi ikka. Okei noh jah, see oli ikka üsna võrkpalli mängimise käsi, mitte väike kõks. Siiski, ta mängis käega, sai punase, ei saa Hollandi vastu mängida. Tema sai oma karistuse. Gaana sai lüüa penalti, mis noh ütleme, et on ikka 98% võimalus. Aga Gyan eksis mis seal siis enam ? Kas siis te oleksite Suareze asemel ennast eest ära tõmmanud ja pallil lasknud sisse minna ?

Kuigi pean ka ütlema, et Ghaana meeskonnast kahju, sest esiteks ainus aafrika riik, kes kaugele jõudis ja mängupildi järgi oleks veel kaugemalegi võinud jõuda ja teiseks mulle meeldib nende visadus ja nad ei veerenud maas, ega tahtnud igast väiksest kõksust karistuslööki saada, nii nagu enamus teised meeskonnad, ning said üsna kiiresti püsti.

kaitz
03.07.10, 21:46
Ma ei saa aru. Suarez mängis ju lihtsalt käega.. Käsi nagu käsi ikka. Okei noh jah, see oli ikka üsna võrkpalli mängimise käsi, mitte väike kõks. Siiski, ta mängis käega, sai punase, ei saa Hollandi vastu mängida. Tema sai oma karistuse. Gaana sai lüüa penalti, mis noh ütleme, et on ikka 98% võimalus. Aga Gyan eksis mis seal siis enam ? Kas siis te oleksite Suareze asemel ennast eest ära tõmmanud ja pallil lasknud sisse minna ?

Kuigi pean ka ütlema, et Ghaana meeskonnast kahju, sest esiteks ainus aafrika riik, kes kaugele jõudis ja mängupildi järgi oleks veel kaugemalegi võinud jõuda ja teiseks mulle meeldib nende visadus ja nad ei veerenud maas, ega tahtnud igast väiksest kõksust karistuslööki saada, nii nagu enamus teised meeskonnad, ning said üsna kiiresti püsti.

Aga parem oli Gahna,mis paraku ei maksa enam midagi ja penalti seerjas olin kindel,et Urugay siit võidu võtab.

Tofoa
03.07.10, 21:48
Aga parem oli Gahna.

Ma eeldan, et sa vana retard mõtlesid praegu Ghanat. Milles siis aafriklased paremad olid? Või kuidas saad midagi sellist väita?

JanK
03.07.10, 22:09
Üldjoontes oli võrdne pela.

allars
03.07.10, 22:21
Ma eeldan, et sa vana retard mõtlesid praegu Ghanat. Milles siis aafriklased paremad olid? Või kuidas saad midagi sellist väita?

Mis alustel sa teisi retardiks nimetad?

Mask
03.07.10, 22:25
Aga Diego Armando Maradonale: Nii juhtub, kui sa jätad koju Lucho, Zanetti ja Cambiasso. Otamendi äär lekkis ikka täiega ja sellel kohal oleks Zanetti kindlasti paremini hakkama saanud. Keskväljal aga polnud meest, kes oleks suutnud Argentiina mängu käima panna. Selle tööga oleks oivaliselt hakkama saanud Lucho.

lorenzo
03.07.10, 22:36

lõpuks ometi keegi saab aru. paistab et maailm polegi veel täiesti hukas:)

mis ma tahan öelda..mul poogen tegelt kas oli käsi või mitte. mõte pole mitte selles, kas Suarez, Henry, Maradona, Rivaldo jt. on jalgpalli häbiplekid või mitte, mul pohhui. mõte on see, et sellised väärastunud, ebasportlikud võtted kaoksid siit jalgpalliväljakult. FIFA peab andma siinjuures tugeva signaali, et sellised tegevused on mõtetud mängija poolt- Suarez mängis eile väravajoonel võrkpalli, oleks pidanud saama punase + värav oleks pidanud lugema. ehk mängi palli ikka lubatud kehaosadega, sest käega mäng ei aitaks mitte mingil juhul. räägite siin et aga see ongi ju normaalne. kus see siis normaalne on? see on ju kaudselt käega mängu tolereerimine. wtf millest me räägime siis sellisel juhul? mängige siis ameerika jalgpalli, kus joostakse pall vapsee käes ringi.
mind lihtsalt paneb kurvastama see, kuidas ma pean peale mängu või järgmisel päeval lugema ajakirjandusest selliste mängude järelkajasid.

pealkirju- Suarezi "uus jumala käsi" viis Uruguai poolfinaali (http://jalgpall.err.ee/uudised/A-alagrupp/1198), Milline draama! Suareze käsi aitas Uruguai penaltiseeria ja võiduni (http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=385268), Suarez: Pidin palli käega mängima.

miks ma sellist jura pean lugema? kui mingi kohtumine on mingi kahtlase vile või ebaaususe läbi kannatada saanud, siis miks ma pean lugema eelkõige sellist laadi pealkirju? peale eilset mängu mäletab igaüks kuidas Suarez "mängis viimasel sekundil kangelast", kuid jalgpallist kui mängust endast ei mäleta enam keegi.
Maradona kuldset kätt mäletavad ka kõik. kuid paljud üldse mäletavad kelle vastu ta käega selle värava lõi? või mis aastal see üldse toimus? aga legend missugune.
sakslaste ja inglaste mängust mäletavad ka kindlasti mõne aja pärast inimesed ainult seda kohtuniku eksimust.

kusjuures see mõte mis siin lävib et "aga Uruguay sai ju oma karistuse. Ghana oleks pidanud olema mees ja selle pendla sisse lööma".

kas see ikka on nii? mõelge nüüd veidi. gaanalane lõi palli väravale. uruguailasel polnud muud varianti kui joonelt pall käega välja lükata. gaanalaselt võeti sellega kindel värav ära.
uruguailane mängis käega, mis keelatud ja päästis värava sellega. gaanalaste jaoks muutus olukord 100%-st seisust 50-50, sest keegi ei garanteeri et penalt sisse läheb, nagu ka seekord oli näha.

aga pohhui ju onju

lorenzo
03.07.10, 22:37
Aga Diego Armando Maradonale: Nii juhtub, kui sa jätad koju Lucho, Zanetti ja Cambiasso. Otamendi äär lekkis ikka täiega ja sellel kohal oleks Zanetti kindlasti paremini hakkama saanud. Keskväljal aga polnud meest, kes oleks suutnud Argentiina mängu käima panna. Selle tööga oleks oivaliselt hakkama saanud Lucho.

kui eelnevalt ei löönud Maradona viga välja, mida kardeti, siis nüüd toodi see suurelt ja kandikul kohe kätte

JanK
03.07.10, 22:37
FIFA oli armuline: Suarezile määrati ühemänguline keeld (http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=385349)

Hea hea.

Miroslav Klose tõusis resultatiivsustabelis Ronaldo kannule (http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=385348)

Iceman
03.07.10, 22:52
Kuradi Fifa...mõnitavad siin aafriklasi. Sellise teo eest oleks väärinud ikka pikemat karistust Suarez.

Aramis
03.07.10, 22:55
Lorenzo, kumb sinu arust on parem - kas mängida kümnekesi tõenäoliselt värav taga olles või mängida värav taga võrdse arv mängumeestega?
Ja ärme aruta, mis minutil vigu tehakse. Minu arust on karistus selgelt väga tugev ja konkreetne sellise klounaadi eest ja midagi ei pea muutma jalgpalli reeglites.

vincent
03.07.10, 23:03
jällegi, kust maalt sa tõmbad oma uutesse reeglitesse joone, et üks pall oleks 100% väravasse läinud ja see teine mitte? nagu näha, pole ma ainus, kellele tundub, et käsi ette panemata oleks äkki õnnestunud Suarezel see löök ka peaga tõrjuda. või veel üks asi kõigile muudele muredele lisaks, mis jääb kohtuniku suva järgi otsustada?

pealegi, punane kaart + mängukeeld on ju vägagi selge käega mängu mittetolereerimine. see, kui mingid kollase pressi klounid peavad seda lahedaks ja legendaarseks või et mäletatakse vaid skandaale, on nagu rohkem inimeste põhimõtetes ja väärtushinnangutes kinni, mitte et selle pärast peaks hakkama reegleid ümber tegema.

ja ma küll ei oska ega viitsi kuskilt kogu maailma penaltite realiseerimisprotsenti otsida, aga see on ju raudselt ikka tugevasti üle 50. parim võimalik lahendus siiski sellistes situatsioonides.

Maarek
03.07.10, 23:04
Kuradi Fifa...mõnitavad siin aafriklasi. Sellise teo eest oleks väärinud ikka pikemat karistust Suarez.

Loe nüüd need mõningad üsnagi pikad postitused vincenti poolt läbi. Loe kaks korda ja siis võibolla hakkad taipama, et siin ei ole küsimus aafriklastes vaid REEGLITES ja kui üks mees sai sellise asja eest karistuseks bänni üheks mänguks, siis oleks olnud äärmiselt ebaaus, kui Suarezile seda pikemaks ajaks oleks määratud selle eest, et ta tegi seda viimase Aafrika tiimi vastu või tal õnnestus seda teha viimasel üleajaminutil :doh: See oleks lihtsalt olnud liiga haige!!!

Maarek
03.07.10, 23:13
Suarez mängis eile väravajoonel võrkpalli, oleks pidanud saama punase + värav oleks pidanud lugema.

Kunagi pole seda tehtud, aga nüüd nagu oleks pidanud reeglitevastaselt värava ära lugema? :p
Ära aja naerma, lorenzo.

midfielder
03.07.10, 23:17
Kohtunikud jätkavad oma tuntud headuses. Paraguaylt siis ka rööviti täiesti määrustepärane värav. Huvitav kas sõltumata mängu lõpptulemusest Blatter nüüd Paraguay rahva käest samuti vabandust palub nagu ta mehhiklaste ja inglaste puhul kohtunike analoogsete pirukate puhul tegi.

tank
03.07.10, 23:19
Kohtunikud jätkavad oma tuntud headuses. Paraguaylt siis ka rööviti täiesti määrustepärane värav. Huvitav kas sõltumata mängu lõpptulemusest Blatter nüüd Paraguay rahva käest samuti vabandust palub nagu ta mehhiklaste ja inglaste puhul kohtunike analoogsete pirukate puhul tegi.

Paraku hüppas suluseisus mees aktiivselt pallile ja segas kaitsjaid. Tõenäoliselt selle kohtunik ära vilistaski.

Tanel
03.07.10, 23:22
Eks seal on nii ja naa. Cardozo (?), kes oli suluseisus, hüppas seal üles, kuid pihta ei saanud. Ja see oli nüüd kordades napim otsus kui need sinu mainitud.

Panso
03.07.10, 23:25
Long ball aimed for Cardozo who misses it AND VALDEZ ON THE LOOSE BALL WITH THE CHESTED TOUCH AND HE DRILLS IT HOME! But the flag is up! Offside! Cardozo was off but Valdez wasn't - correctly Cardozo was adjuged to be interfering as he moved towards the ball.

eurosport.com

midfielder
03.07.10, 23:32
Paraku hüppas suluseisus mees aktiivselt pallile ja segas kaitsjaid. Tõenäoliselt selle kohtunik ära vilistaski.

Võimalik, kuigi kordusest võis näha, et pall oli suunatud selgelt Valdezele ja sulukas olnud mees jäi epitsentrist oma kümmekond meetrit eemale.

Midagi sarnast oli ka Holland-Kameruni mängus kus van Persie lõi värava ehkki tol hetkel oli sulus Kuyt kui ta van der Vaarti söödule jooksis nagu Robingi ehkki hüppas üle pallist kuid värav luges.

Ilmselt siis tõlgendas kohtunik seda omamoodi ehkki too mäng ei olnud ka sellise kaaluga nagu tänane. :rolleyes:

lorenzo
03.07.10, 23:34
Aramis, küsimus tõesti ei ole minutites. küsimus on selles, nagu ma ka varem mainisin- ebasportlik käitumine tuleb väljakult välja juurida.

vincent- lahendus lihtne- väravajoonel palli käega mängimine= väravaga. siin muidugi vahest vist vajalik videokorduse kasutuselevõtt:). ja oma penaltiprotsendiga lähed sa oma jutuga vastuollu ju. inglased näiteks vist ei taha penaltitest midagi kuulda. point ei ole ju mingi protsent, vaid jällegi see, et igasugune troll ei hakkaks oma õnne proovima käega mänguga, mis tegelikult on ju ebasportlik ja reeglite vastane.

Maarek, kunagi pole seda tehtud, ja siis? jalgratast ka enne tema leiutamist ju polnud. aga noh konservatiivsus eelkõige.

Daz Booob
03.07.10, 23:34
kle midfielder, ära nüüd näe tonti seal, kus seda pole. mis kümmekond meetrit?

midfielder
03.07.10, 23:42
kle midfielder, ära nüüd näe tonti seal, kus seda pole. mis kümmekond meetrit?

No 5-7 meetrit siis. Kindlasti oli Cardozo ja Valdeze vahel rohkem tühja ruumi kui minu poolt ennist mainitud situatsioonis Kuytil ja van Persiel kes olid paari meetri sees kui sööt tuli Rafalt. Aga no jumal sellega. Kohtunik tegi oma otsuse ja jälgime mängu. ;)

JanK
03.07.10, 23:42
Mind ajab see Suarezipoleemika naerma juba.

Daz Booob
03.07.10, 23:44
Aramis, küsimus tõesti ei ole minutites. küsimus on selles, nagu ma ka varem mainisin- ebasportlik käitumine tuleb väljakult välja juurida.

mis kodja juttu sa ajad?

budu
03.07.10, 23:47
Krt loodame kõik ikka ,et hispaania saab lõpuks koju minna.aga kohtunik on neid asunud päästma

JanK
03.07.10, 23:50
täiesti perses 5 minutit. VIVA LA PARAGUAY!

2mSööt3mMööda
03.07.10, 23:51
vincent- lahendus lihtne- väravajoonel palli käega mängimine= väravaga.
Olen suht kindel, et mingi 90% vaatajatest nautis seda eilset draamat mängu lõpus ja mingil kümnel protsendil vaatajatest oli ehk südamest kahju Ghanast ja kirusid seda olukorda ja "ebaõiglust" taga.

Arvad nüüd tõesti, et ala juhid hakkavad seda draama faktorit välja juurima...dream on ütleks!

Yle näitas kohalike ghana fännidega intervjuusid ja nende poolt polnud selle reegli osas ühtegi kobinat ntx.

urmar
03.07.10, 23:52
Lorenzo, kui videokorduste kasutuselevõttu tuleks tõsiselt kaaluda, siis väravasse mitteläinud palli väravaks lugemine on juba tõsisem revolutsioon jalgpallis. :D

lorenzo
03.07.10, 23:56
mis kodja juttu sa ajad?

andestust, äkki seletaksid pikemalt?

daywalker, seda on näha jah, et rahvas vajab ainult tsirkust ja leiba.

urmar- viva la revolucion!

Jasper
04.07.10, 00:02
Yle näitas kohalike ghana fännidega intervjuusid ja nende poolt polnud selle reegli osas ühtegi kobinat ntx.

Ghana mängijad polnud ka üldse mitte kurvad, kui kohtunik punase ja penalti andis.

Daz Booob
04.07.10, 00:09
andestust, äkki seletaksid pikemalt?

ebasportlik on pigem kokkuleppemäng, tahtlik vigastamine. käega mängimine on määrustevastane.

ma saan aru küll, et sa püüad luua ideaalset, puhast, steriilselt jalgpalli ning sellepärast ka küsin, et mis kodja juttu sa ikkagi ajad?

budu
04.07.10, 00:11
sellel villal ikka joppab.läbi õnne need väravad on ta ära kobistanud.loodame,et paraguay suudab ikka võita ja ennast täis hispaania koju saata

JanK
04.07.10, 00:12
Oskab keegi öelda, miks del Bosque on nullemotsionaalne?

urmar
04.07.10, 00:13
Aga mis siis oleks saanud, kui ka teine uruguailane oleks eile näiteks palli tõrjunud, oli ju tal ka võimalus. Kas siis eemaldataks kaks mängijat korraga?

Daz Booob
04.07.10, 00:15
Oskab keegi öelda, miks del Bosque on nullemotsionaalne?

sest ta on olnud Real Madridi treener.

budu
04.07.10, 00:23
No sellisest Hispaaniast saab saksa küll mingi 6-0 jagu.kahjuks täna parem team kaotas aga paraguay tegi super MM-i.Hispaania oleks pidanud juba peale alagruppe koos itaalia ja prantslastega koju minema

Nohik
04.07.10, 00:24
sellel villal ikka joppab.läbi õnne need väravad on ta ära kobistanud.loodame,et paraguay suudab ikka võita ja ennast täis hispaania koju saata

Kust otsast on Hispaania ennast tais?

marcello
04.07.10, 00:38
Miks oli Torres platsil ja eelmise mängu üks parimaid, Llorente ei saanud isegi vahetusest sisse? Vigastus? Ilmselgelt on Torres väga sitt sel turniiril.
Budukas on jälle liimi nuusutanud ja urmar tahab teda rumalusega üle lüüa, mis ka edukalt õnnestub!

Mitte sittagi pole muutunud kui paar nädalat eemal oled.

lorenzo
04.07.10, 00:38
Valdez polnud suluseisus ja Hispaania korduspenaltijärgselt ei mänginud Villar palli, vaid hispaanlase jalga

marcello
04.07.10, 00:45
Valdez polnud suluseisus ja Hispaania korduspenaltijärgselt ei mänginud Villar palli, vaid hispaanlase jalga

Oleks see sulus olnud mees jalad maas hoidnud, mitte palli üritanud mängida poleks sulgu vilistatud kah.
Teise asjaga täiesti nõus aga kohtunikul polnud piisavalt mune, et veel pennal anda. Nagunii andis pendla liiga kergelt

lorenzo
04.07.10, 00:48
ebasportlik on pigem kokkuleppemäng, tahtlik vigastamine. käega mängimine on määrustevastane.

ma saan aru küll, et sa püüad luua ideaalset, puhast, steriilselt jalgpalli ning sellepärast ka küsin, et mis kodja juttu sa ikkagi ajad?

andestust, aga ikka ei saa aru mis asi see "kodja jutt" on?

ja steriilne jalgpall? selle all mõtled reeglipäraselt mängitavat jalgpalli?

Daz Booob
04.07.10, 00:56

wow. nüüd pead üksi edasi rääkima.

smörgåsbord
04.07.10, 00:58
Valdez polnud suluseisus ja Hispaania korduspenaltijärgselt ei mänginud Villar palli, vaid hispaanlase jalga.. Paraguai pidanuks samuti korduspenalti saama (kui juba loetlemiseks läks).

ja steriilne jalgpall? selle all mõtled reeglipäraselt mängitavat jalgpalli?pea, peksma, sein.

_AI_
04.07.10, 00:59

Lorenzo, ühtegi mängu pole võimalik reeglitepäraselt mängida. Pole ju raske aru saada, sinu loogika viib ühe mängu aga tuhande erireeglite rägastikku. Kui Väravaht tõmbab viimasel minutil puhtalt läbi pääsenud ründaja käega kannast maha, siis ka peaks värava lugema, sest vaja ju vaid ründajal vaid varbaga koksata. Ja siis hakkab kõik otsast peale: kas oleks kaitsja jõudnud, kas oleks olnud võimeline üldse koksama jne jne. utoopia jäägu ikkagi Thomas More'i raamatusse Lihtne ja selge, pall ei läinud väravasse ja kui seda ei juhtus, siis tõesti ei saa seda väravaks lugeda. Korvpalli langevat palli siinkohal näiteks ei saa tuua...

chac
04.07.10, 01:03

Äkki aitab juba.
Isegi males juhtub vahel eksimusi, näiteks ajaületamisi, millele järgneb vastav karistus - partii loetakse kaotatuks.

Enamik eksimusi on reeglitega fikseeritud, ja need mis pole, jäetakse kohtuniku otsustada.
Praegused olemasolevad ja kehtivad reeglid nägid ette sellise karistuse ja that's it.
Keset MM, veel enam poole mängu pealt ei saa ju hakata uusi reegleid kehtestama.

JanK
04.07.10, 01:04
Lõpetage see Suarezipoleemika ära juba. :D

urmar
04.07.10, 01:06
Miks oli Torres platsil ja eelmise mängu üks parimaid, Llorente ei saanud isegi vahetusest sisse? Vigastus? Ilmselgelt on Torres väga sitt sel turniiril.
Budukas on jälle liimi nuusutanud ja urmar tahab teda rumalusega üle lüüa, mis ka edukalt õnnestub!

Üks suur hunnik oli eemal, muud erilist ei olnud jah. Võta teinegi kord ravikuure ette. :p

erxu
04.07.10, 01:08
Marcello, Vicente D.Bosque jaoks tundus see mäng olevat nii lihtne veerandfinaal, kui veel saab olla ja lootis et äkki nende tõeline salarelv suudab selle mänguga oma head vormi taastada.

lorenzo
04.07.10, 01:18
Boob, respekt, et niigi palju oled viitsinud väidelda. tegelt ka. poleks oodanud.
aga ikkagi äkki seletaksid selle "kodja jutu" termini lahti? ja sihilikul ja juhuslikul veal on vahe.

chac, keegi pole rääkinud reeglite muutmisest mängu jooksul. oleks täiesti rahul kui hetke reegleid vaadataks kasvõi lähitulevikus ringi, nagu Blatter lubas.

JanK, asi pole Suarezis. Asi on jalgpallis üldse. vahet pole kes sellisesse olukorda satud, olgu see Suarez või nagu siin keegi tõi näiteks Eesti koondise palluri võimisiganes.

K Punkt
04.07.10, 01:27
Kust otsast on Hispaania ennast tais?

Näiteks kui nad šveitsile kaotasid tormasid nad kohe riietusruumi ja ei surunud kätt ega midagi ;) See näitabki nende ülbust :)

Vingute siin ikka selle Suareze kallal, aga sellised olukorrad ju teevadki jalgpalli põnevaks, mõelge kui eile õhtul oleks see käega mängimine automaatselt väravaks loetud ? Oleks kõik see pinge ja emotsioon saamata jäänud. Reegleid muutma hakata on ka täielik absurdsus. Oletame, et Ghana oleks olnud 50. minutil 1 - 0 taga, Suarez oleks võtnud samamoodi käega, Ghana oleks löönud penalti sisse ( nagu tavaliselt tehakse ) ja nad oleks saanud veel ülekaalus ka mängida, ehk siis +1 värav juurde arvatavasti ja Ghana oleks võitnud :) Lihtsalt noluck, et see nii hilja juhtus :)

Kui tahad ebasportliku käitumist välja juurida, siis tuleks alustada divimisest jne.

erxu
04.07.10, 01:29
Hetke emotsiooniga on paljud inimesed sellised. Võib-olla, kui sa kohe esimese ja tähtsa mängu pähe saad mõttetult, siis sina võib-olla tõesti õnnitled neid veel rõõmsalt ja jagad särke seal omavahel. Mina aga tõmbaks kohe riietusruumi ära mõtlema mis sitaga me hakkama saime ja ei viitsiks küll kellegiga kätelda.

chac
04.07.10, 01:35
Oleks see sulus olnud mees jalad maas hoidnud, mitte palli üritanud mängida poleks sulgu vilistatud kah.
Teise asjaga täiesti nõus aga kohtunikul polnud piisavalt mune, et veel pennal anda. Nagunii andis pendla liiga kergelt

ka teise pendla puhul jooksid hispaanlased enne lööki kasti.
aga et vv tõrjus siis polnud põhjust veelkord pennalt anda, pigem kohe pall väravahile anda.

eston maravilha
04.07.10, 02:03
Võimalik, kuigi kordusest võis näha, et pall oli suunatud selgelt Valdezele ja sulukas olnud mees jäi epitsentrist oma kümmekond meetrit eemale.

Midagi sarnast oli ka Holland-Kameruni mängus kus van Persie lõi värava ehkki tol hetkel oli sulus Kuyt kui ta van der Vaarti söödule jooksis nagu Robingi ehkki hüppas üle pallist kuid värav luges.

Ilmselt siis tõlgendas kohtunik seda omamoodi ehkki too mäng ei olnud ka sellise kaaluga nagu tänane. :rolleyes:

räme eksimus kohtunikelt holland-kamerun mängus, sest üle palli hüpanud kuyt oli palli suhtes aktiivne ning seega suluseisus.

sicmic
04.07.10, 04:12
ja sihilikul ja juhuslikul veal on vahe.

Ja kes sihilikul ja juhuslikul vahet teeb?

homeworld
04.07.10, 12:03
Kahju, et Paraguayle veidi sitasti tehti, pennu järgselt pidi uus pennu tulema, aga ei kahjuks...

Thugie
04.07.10, 14:34
Vingute siin ikka selle Suareze kallal, aga sellised olukorrad ju teevadki jalgpalli põnevaks,

Põnevaks `? Minul nt kadus täielikult jalgaplli vaatamise isu peale sellist võtet. No tõesti, see pole jalgpall, mäng on muutunud nii räpaseks ja jubedaks, et 90minutist healjuhul 25min viitsib jälgida. Kõik see daivimine, ajaviitmine+see sama käe olukord. Võitma peaks see, kes on parem, mitte see kelle kasuks rohkem kohtunik eksib või kes teab mis alatute võtetega väravaid lööb/väravaid ära võtab.

Daz Booob
04.07.10, 15:00
no mõni õnnetu inimene peab ka olema. võid ennast priviligeeritute hulka lugeda.

vincent
04.07.10, 16:27
ma ei taha nüüd halvasti öelda, aga osade halamiste põhjal jääb küll mulje, nagu inimesed oleks elus esimest korda sattunud jalgpalli vaatama. põhimõtteliselt samasuguseid olukordi tuleb suurliigades ette iga vooru ajal, igal nädalavahetusel. räpane ja jube. no mida juttu. harden the fuck up.

Kurat
04.07.10, 16:51
Ja kui siia juurde tuua veel Maradona "hand of god", siis jalgpall on jube ja räpane juba aastakümneid olnud päris hirmutav.

lorenzo
04.07.10, 20:06
ma ei taha nüüd halvasti öelda, aga osade halamiste põhjal jääb küll mulje, nagu inimesed oleks elus esimest korda sattunud jalgpalli vaatama. põhimõtteliselt samasuguseid olukordi tuleb suurliigades ette iga vooru ajal, igal nädalavahetusel. räpane ja jube. no mida juttu. harden the fuck up.

omalt poolt vastaks nõnda- kui asi juhtuks tõesti harva, siis võiks ju isegi asjale silma kinni pigistada ja varem mind see ei häirinudki kui olla tõsi. aga mingi hetke saab lihtsalt limiit täis. varem ajasid sellised seigad rohkem naerma, nüüd aga võiks piltlikult öelda et nutma.
tõsi on muidugi ka see, et oma kümmekond aastat tagasi ma kohe kindlasti ei jälginud niipalju jalgpalli kui seda tänapäeval. võimalused on tänapäeval lihtsalt tunduvalt suuremad.

vincent
04.07.10, 20:51
aga mida nii hirmsat on siis juhtunud selle turniiri jooksul? arvestame seejuures, et tänaseks on mängitud juba 60 mängu ehk siis tegelikult ju tervelt kuue (!) tippliiga vooru jagu.

kohtunike tõeliselt suured bläkid seni - Lampardi lugemata jäetud värav, Tevezi suluseis, Edu lugemata jäetud värav, Luis Fabiano käega mäng, ehk ka Estrada punane Hispaania vastu ja Kaka punane. rohkem mul küll suuri prohmakaid ette ei tule, jätame need igasugu Villade nibin-nabin suluseisud ja muud asjad hetkeks. teeb siis kuus tükki ehk sedasama suurliigade võrdlust kasutades iga mänguvooru peale keskeltläbi üks. ei ole üle mõistuse ebanormaalne minu arust. pealegi ma julgen väita, et kui omas liigas mängivad näiteks Hull-Wigan või Almeria-Malaga või Udinese-Cagliari või kes iganes ja siis kohtunik seal mõne tõsise kärna paneb, siis pöörab sellele tähelepanu ikka tugevalt vähem inimesi kui näiteks MM-il mingis Uus-Meremaa ja Slovakkia mängus samasugusele eksimusele.

mingeid väga robustseid fair play rikkumisi mul samuti ette ei tule. hea küll, osade lohutuseks las see Suareze käsi siis olla.

sihilikud toorutsemised stiilis küünarnukk näkku jms - hetkel ei meenu ausalt öeldes ühtegi peale portugaallaste-brasside rüselemiste ja siis Melo olukorra. igatahes jällegi mitte rohkem kui kuue tippliiga vooru peale keskmiselt, ma julgeks väita, et pigem isegi vähem. daivimine ja ajaviitmine? minu subjektiivne mulje on näiteks, et seda esineb isegi vaata et harjumuspärasest vähem.

pigem on põhjus lihtsalt selles, et suurturniiride ajal kolm nädalat järjest päevas kahte-kolme mängu vaadates asjad kumuleeruvad ja siis tundubki, et kõik on nii jube ja tõeline jalgpall on surnd. ei ole tegelikult.

Jasper
04.07.10, 20:58
Siia pole vist see jõudnudki, et enne Suareze kätt jäi vilistamata suluseis:
http://www.youtube.com/v/mCK9KC949o0

Panso
04.07.10, 21:02
Saada see FIFAle :D Äkki Suarez saab Hollandi vastu mängida veel.

lorenzo
04.07.10, 21:22
aga mida nii hirmsat on siis juhtunud selle turniiri jooksul? arvestame seejuures, et tänaseks on mängitud juba 60 mängu ehk siis tegelikult ju tervelt kuue (!) tippliiga vooru jagu.

kohtunike tõeliselt suured bläkid seni - Lampardi lugemata jäetud värav, Tevezi suluseis, Edu lugemata jäetud värav, Luis Fabiano käega mäng, ehk ka Estrada punane Hispaania vastu ja Kaka punane. rohkem mul küll suuri prohmakaid ette ei tule, jätame need igasugu Villade nibin-nabin suluseisud ja muud asjad hetkeks. teeb siis kuus tükki ehk sedasama suurliigade võrdlust kasutades iga mänguvooru peale keskeltläbi üks. ei ole üle mõistuse ebanormaalne minu arust. pealegi ma julgen väita, et kui omas liigas mängivad näiteks Hull-Wigan või Almeria-Malaga või Udinese-Cagliari või kes iganes ja siis kohtunik seal mõne tõsise kärna paneb, siis pöörab sellele tähelepanu ikka tugevalt vähem inimesi kui näiteks MM-il mingis Uus-Meremaa ja Slovakkia mängus samasugusele eksimusele.

mingeid väga robustseid fair play rikkumisi mul samuti ette ei tule. hea küll, osade lohutuseks las see Suareze käsi siis olla.

sihilikud toorutsemised stiilis küünarnukk näkku jms - hetkel ei meenu ausalt öeldes ühtegi peale portugaallaste-brasside rüselemiste ja siis Melo olukorra. igatahes jällegi mitte rohkem kui kuue tippliiga vooru peale keskmiselt, ma julgeks väita, et pigem isegi vähem. daivimine ja ajaviitmine? minu subjektiivne mulje on näiteks, et seda esineb isegi vaata et harjumuspärasest vähem.

pigem on põhjus lihtsalt selles, et suurturniiride ajal kolm nädalat järjest päevas kahte-kolme mängu vaadates asjad kumuleeruvad ja siis tundubki, et kõik on nii jube ja tõeline jalgpall on surnd. ei ole tegelikult.

see võib tõesti nii olla. samas on ka ju kasvõi "suvaline" alagrupimäng tunduvalt suurema kaaluga kui näiteks ükskõik millise liiga mis vooru mäng (ok v.a ehk siis traditsioonilised klassikud).
tegelt minuarust suht sama värk nagu ka CL-ga. ainuke vahe, et seal on suurem papp mängus klubidel ja MM on rahvusliku uhkuse näitamine.

aga see ei ole ju point. kui sellised asjad juhtuks ükskõik mis riigi mis iganes tasemel liigades, arvad et mu suhtumine oleks teine?

vincent
04.07.10, 21:43
no ma usun, et antud näites Hulli, Wigani, Almeria, Malaga, Udinese ja Cagliari jaoks on need siiski äärmiselt suure kaaluga mängud või mis? see poleemika sai oma alguse suuresti ideaalidest rääkimisega, kas ei ole selle taustal mõnevõrra ketserlik hakata lahterdama mänge kaalukateks ja vähemkaalukateks? ükskõik siis, kas lähtuvalt jagatavast papist, suuremast-väiksemast rahvuslikust uhkusest või mis iganes muust kategooriast.

mis aga puudutab viimast rida, siis täpselt selles ongi ju point! täiesti õige, et juhtuvad. aga on enne juhtunud ja jäävad edaspidigi juhtuma, sest tegu on mänguga, mida mängivad ja mida vilistavad tavalised inimesed ühes kõigi oma nõrkustega. kui mängija otsustab võidu nimel räigelt petta, siis tuleneb see vast ennekõike ikka sellest, milline ta on inimesena, mitte sellest, millega ta tegeleb? "jalgpall peegeldab ühiskonda" võib kõlada klišeena, aga täpselt nii ju tegelikult ongi.

lorenzo
04.07.10, 21:56
no ma usun, et antud näites Hulli, Wigani, Almeria, Malaga, Udinese ja Cagliari jaoks on need siiski äärmiselt suure kaaluga mängud või mis? see poleemika sai oma alguse suuresti ideaalidest rääkimisega, kas ei ole selle taustal mõnevõrra ketserlik hakata lahterdama mänge kaalukateks ja vähemkaalukateks? ükskõik siis, kas lähtuvalt jagatavast papist, suuremast-väiksemast rahvuslikust uhkusest või mis iganes muust kategooriast.

.

olen nõus. lihtsalt nende klubide mänge pole olnud eriti au nagu näha. eks see ole ka ju kajastamise probleem- ikka räägitakse ju juhtumitest, mis on toimunud mingite suurklubide osalusel peetavates mängudes. ja kahjuks on ka tihtipeale telepildiga nii nagu on.
aga minu puhul kindlasti pole vahet. selline jama tuleb lihtsalt jalgpallist välja saada. tasemest hoolimata.
mis puudutab aga sinu viimast lõiku, siis olen nõus. selline on tänapäeva jalgpall. aga selline ta tegelikult ei peaks olema. see on tähtsate asjapulkade otsustada, sest tegelikult saab kohtuniku veafaktori suht 0 lähedale viia ja ka mängu õiglasemaks muuta. iseasi kas selleks on tahtmist. money rules

vincent
04.07.10, 22:27
http://www.clothdiapernation.com/vbforums/images/smilies/th_smiley_emoticons_doh.gif

tundub, et sa ei saa endiselt mitte millestki aru, mida ma kirjutan.

mina ei väida, et kõik on muutunud ja et selline on praegune jalgpall, vaid seda, et põhimõtteliselt vaadates oli niimoodi enne, on praegu ja on ka tulevikus. ehk siis tegelikult risti vastupidist seisukohale, nagu oleks tänapäeva jalgpall muutunud kuidagi räigelt ebaõiglasemaks kui vanasti. kunagi rikuti reegleid toorutsedes, praegu daivides, tulevikus kindlasti leitakse veel mingi kolmas või kasvõi kahesaja kolmas variant. ma ei tea, kuidas sa kavatsed saada "selle jama" ühestainsast eluvaldkonnast ehk jalgpallist välja, kui sul pole just mingit überlahedat ja kergelt teostatavat terve maailma moraalse fiksimise plaani. kui on, siis muidugi jõudu.

mis puudutab seda kajastuse punkti, siis samuti veel korra puust ja punaseks - just täpselt. kuna MMi kajastatakse rohkem, siis selle tõttu võimendatakse ka vigu, justkui oleksid nad eriti arvukad ja eriti räiged. tegelikult ei ole.

ja nüüd jäi tõesti peaga seina pikali jooksmisest kael kangeks. mulle aitab.

lorenzo
04.07.10, 22:46
lahendused on ju olemas ja olen ka neid nimetanud. videokordused eelkõige legaalseks.
Suarezi juhtumi puhul- punane kaart + värav loetuks.

tervet maailma tõesti ei saa vist moraalselt fiksida

hofnar
04.07.10, 23:17
lahendused on ju olemas ja olen ka neid nimetanud. videokordused eelkõige legaalseks.

tervet maailma tõesti ei saa vist moraalselt fiksida

no anna andeks, sa tead kindlasti jalgpallist minust rohkem, kuid see on küll kõige idiootsem plaan üldse.

lorenzo
04.07.10, 23:46
oma kogu tagasihoidlikkuse juures ma kohe kindlasti ei pea ennast mingiks suureks jalgpallitundjaks, eriti veel kui ma võrreldavat inimest üldsegi ei tunne:) ja see polegi ju peamine. antud foorumi peamine mõte on ju arutelu eri inimeste vahel , kel vahest võivad ka ju vabalt erinevad arusaamad asjadest olla.

ja alati on ju lihtne öelda lihtsalt et " see on jama" või " et see on idiootne plaan". võta vincentist eeskuju:)

vincentile aga veel vastuseks selle lõigu kohta "kunagi rikuti reegleid toorutsedes, praegu daivides, tulevikus kindlasti leitakse veel mingi kolmas või kasvõi kahesaja kolmas variant" (sorri et niimoodi lõikan kontekstist välja)- kusjuures huvitaval kombel on ju pea alati nendele juhtumitele üldsus reageerinud. Toorutsemisi hakati kaartidega ja vigade fikseerimisega karistama. Ka daivimise vastu on ju võitlema hakatud. Vanasti ju selle eest kaarti ei antud, nüüd aga antakse. Kunagi tohiti väravavahile tagasi sööta, nüüd enam mitte, lisaks ei tohi väravaht aega viita meelega jne. Mingi aeg määrati mängu saatus vapsee kuldse väravaga, nüüd jälle muudeti tagasi. Huvitav et nende muutuste vastu nagu suurt kobinat pole olnud. Vähemalt mitte niisuurt kui seda on näiteks videokorduste vastu hetkel. Muutusi on pidevalt olnud ja kindlasti tuleb veel kui leitakse järjekordne kitsaskoht üles.

K Punkt
04.07.10, 23:57
no anna andeks, sa tead kindlasti jalgpallist minust rohkem, kuid see on küll kõige idiootsem plaan üldse.

+1

Sa ei saa mingit moodi väravat lugeda kui pall ei ole võrgus !

krissucool
05.07.10, 01:08
+1

Sa ei saa mingit moodi väravat lugeda kui pall ei ole võrgus !

Korvpallis korvi saab.
(see ei olnud nõustumine selle väitega ,vaid lihtsalt üks näide).

rauulo
05.07.10, 01:22
Korvpallis korvi saab.

Seda ei saa võrrelda.

Tundmatu
05.07.10, 01:22
Korvpallis korvi saab.

Saab korvi, aga ei miskit viga vms.
Kuid tegemist on võrreldamatute asjadega

krissucool
05.07.10, 01:49
Saab korvi, aga ei miskit viga vms.
Kuid tegemist on võrreldamatute asjadega

Aga teoreetiliselt on ka see võimalus,et mitte anda punast vaid lihtsalt värav ja kollane sellise olukorra eest kus võetakse kindel värav käega ära.
See läheb tegelikult muidugi rohkem juba fantaasiavaldkonda.

Nohik
05.07.10, 02:07
Aga teoreetiliselt on ka see võimalus,et mitte anda punast vaid lihtsalt värav ja kollane sellise olukorra eest kus võetakse kindel värav käega ära.
See läheb tegelikult muidugi rohkem juba fantaasiavaldkonda.

Uhe kossu korvi tahtsus on natuke teistsugune kui uhe varava jalgpallis.

Gallacher
05.07.10, 02:59
Põnevaks `? Minul nt kadus täielikult jalgaplli vaatamise isu peale sellist võtet. No tõesti, see pole jalgpall, mäng on muutunud nii räpaseks ja jubedaks, et 90minutist healjuhul 25min viitsib jälgida. Kõik see daivimine, ajaviitmine+see sama käe olukord. Võitma peaks see, kes on parem, mitte see kelle kasuks rohkem kohtunik eksib või kes teab mis alatute võtetega väravaid lööb/väravaid ära võtab
Võitiski see kes oli parem. Arusaamatu, mis kohtunik eksimusest sa siin seletad, ,määrati ju nii pennal kui punane.
Lorenzo jutt, et taolistel juhtudel tuleks kõigele lisaks määrata veel värav (mida reaalsest pole või polnud) on nii totter, et sõnu ei jätku.

lorenzo
05.07.10, 03:14
ok, vincent, kes on mu nn. oponent antud vaidluses, isegi möönas vaikselt, et Suarezi käitumine oli ebasportlik.

Gallacher ja K Punkt, on teil näiteks mingi variant lahenduseks, et selliseid juhtumeid ei juhtuks niivõrd kergelt? ehk et Suareziga sarnases situatsioonis olevatel mängijatel ei tekiks mingitki mõtet mängida palli värava joonel käega nagu võrkpalli?

vincent
05.07.10, 03:36
ok, vincent, kes on mu nn. oponent antud vaidluses, isegi möönas vaikselt, et Suarezi käitumine oli ebasportlik.

Gallacher ja K Punkt, on teil näiteks mingi variant lahenduseks, et selliseid juhtumeid ei juhtuks niivõrd kergelt? ehk et Suareziga sarnases situatsioonis olevatel mängijatel ei tekiks mingitki mõtet mängida palli värava joonel käega nagu võrkpalli?

söön sõnu, aga nagu näha, oleme jälle ringiga tagasi alguses. kas sul on tõesti arusaamisega probleeme või?

reeglites on juba karistus kirjas ja Suarez sai karistada. see, et järgenenud sündmuste käik vastasmeeskonda ei soosinud, ei puutu ju antud reegli seisukohalt asjasse. sinu loogik järgi peaks pennalt ka nii kaua lööma, kuni lõpuks sisse läheb, sest muidu ei saada ju väljateenitud edu.

ja mis puudutab järjekordset minu sõnade väänamist siin teemas, siis seekord ütlen küll otse, et käi kuradile. mitte midagi ma ei möönnud. märkisin ära, et kui tahad, siis võib selle olukorra ühe vaidlusaluse momendina välja tuua, aga jään endiselt kindlale seisukohale, et see ei olnud kuskilt otsast ebasportlik käitumine, vaid täiesti loogiline reflektoorne reaktsioon. mitte midagi, mille eest kangelaseks nimetada, aga ka mitte midagi ekstrakaristust väärivat.

võtad mingi oma uitmõtte ja siis hakkad sinna ümber põhjendusi konstrueerima ning vaidlemise pärast vaidlema. oleks võinud oodata selle foorumi põmmpeadelt, aga mitte seni ühe asjalikuma mulje jätnud postitajalt. piinlik on lugeda ausalt öeldes.

Tundmatu
05.07.10, 03:50
Samas kui me nüüd asja veel idiootsemaks ajaksime ja nõuame videokordusi, siis sealt näeme, et tegemist oli suluseisuga! Kõik! Siis peaks ju videokordust vaadates nägema, et Ghana sai teenimatu edu, kasutades reeglitevastast suluseisu. Alles peale selle selgeks vaidlemist, võiks üldse hakata arutlema käega mängu üle.

Kuid reaalsuses on nii nagu on ja täna kehtiva reegliraamatu baasil on otsus langetatud ja minu võhikliku pilgu arvates igati korrektne. Uruguai pool sai karistatud, Ghana pool sai kasutada karistuslööki. See kas ja kuidas edasi asi läks, pole situatsiooni hinnates enam oluline.

molbert
05.07.10, 04:26
1. Suarez tegi mis pidi ja minu silmis küll ebasümpaatsemaks ei muutunud.

2. Videokordused on nõmedad. Niigi on kõik tänapäeval tehnikaga liiga seotud ja need videokordused muudaks jalgpalli liiga steriilseks. Pigem tuua siis juba kohtunikke juurde. A la kes seisaks ja passiks ainult väravajoont näiteks.

cannuman
05.07.10, 08:32

Anaalnoomitus. Vastasmeeskonna suurim sugumürsk karistab pärast mängu ära. Antud juhul siis üks suur m-iga niggadest võtaks Suareze ette...

surfaja
05.07.10, 09:36
Gallacher ja K Punkt, on teil näiteks mingi variant lahenduseks, et selliseid juhtumeid ei juhtuks niivõrd kergelt? ehk et Suareziga sarnases situatsioonis olevatel mängijatel ei tekiks mingitki mõtet mängida palli värava joonel käega nagu võrkpalli?Neil tuleks oma reegleid täiendada. Juhul kui on 100% ebasportlik juhtum, siis las bännivad mitmeks kuuks või aastaks koondise eest mängimise eest keeluga ja see käigu ka igasuguste simulantide ja purjetajate kohta. Ehk siis hakkavad mõtlema.

Maarek
05.07.10, 11:06
Neil tuleks oma reegleid täiendada. Juhul kui on 100% ebasportlik juhtum, siis las bännivad mitmeks kuuks või aastaks koondise eest mängimise eest keeluga ja see käigu ka igasuguste simulantide ja purjetajate kohta. Ehk siis hakkavad mõtlema.

Reeglid ju ei keela bännida pikemaks perioodiks. Tim Cahill väidetavalt pääses üsna napilt pikemast karistusest.
Kui juba virutada, siis kõigile vastavalt raskusastmele. Kui Kewell bänniti reeglitevastase käemängu eest üheks kohtumiseks, siis oleks olnud ebaõiglane Suarez bännida rohkemaks. Ei oma ju mingit tähtsust see, et asi toimus play-off faasis või et käsipall toimus mängu viimasel minutil.

EgoTrip
05.07.10, 11:24
kas te juba ära ei väsi jauramisest?

mcnamara
05.07.10, 11:40
Neil tuleks oma reegleid täiendada. Juhul kui on 100% ebasportlik juhtum, siis las bännivad mitmeks kuuks või aastaks koondise eest mängimise eest keeluga ja see käigu ka igasuguste simulantide ja purjetajate kohta. Ehk siis hakkavad mõtlema.

Põhimõtteliselt nõus selle seisukohaga. Juba Henry juhtumi järgselt sai sama välja öeldud.
Aga selle MM-i kontekstis ei aita mitte üks põrm. Reegleid on järgitud, mängija sai karistada, Gaana võimaluse. Pole mõtet edasi kurta.

vandersell
05.07.10, 13:20
Päris väsitav lugemine.

lõpuks ometi keegi saab aru. paistab et maailm polegi veel täiesti hukas:)
Olenemata kontekstist ei muutu väide õigeks, kui keegi sellega lõpuks nõustub.

Paar nädalat? Pigem paar aastat. Või üheksa.

harden the fuck up.
Chill, puhkusepoiss! :jäätis:

chac
05.07.10, 14:11

värav loetuks - mille alusel?

et pall OLEKS VÕINUD väravasse lennata? aga võibolla oleks suarez ikkagi pea vahele saanud?

aga hea küll unustame suarez'i ja proovime tekitada reeglit mille alusel loetakse ära värav. pall lendab värava poole ja käsi jääb ette - kas see on autmaatselt värav?
kui kaugel peab käsi olema väravast, kas trahvikastis, väravajoonel, ükskõik kus?
kui mängijal endal või mõnel teisel mängijal ikkagi veel oli võimalus lüüa pall reeglitekohaselt ära kas siis lugeda värav või ei?
kui pall suundub posti suunas kas siis lugeda värav või ei?
kui käsi on näiteks näo ees kaitseks ja pall lendab väravajoonel vastu nägu/käsi, kas siis lugeda värav või ei?