PDA

View Full Version : MM 2010 poolfinaalid

mcnamara
04.07.10, 00:32
Uruguai - Holland
Saksamaa - Hispaania

Eufooriat need paarid minus ei tekita, aga ütleme nii, et tunduks sümpaatne kui tulemuseks oleks üks päris uus maailmameister. Seega olen pigem Hollandi ja Hispaania poolt.

Nohik
04.07.10, 00:37
Uruguai - Holland
Saksamaa - Hispaania

Eufooriat need paarid minus ei tekita, aga ütleme nii, et tunduks sümpaatne kui tulemuseks oleks üks päris uus maailmameister. Seega olen pigem Hollandi ja Hispaania poolt.

Holland v Saksamaa finaal oleks ju super mang?

budu
04.07.10, 00:37
Uruguai - Holland
Saksamaa - Hispaania

No võitja saab olla vaid Holland!Hispaania saab Saksalt kindlalt tappa ja miks mitte suuremalt kui Narkokunni meeskond täna

Panso
04.07.10, 00:39
Mulle tundub, et 1974 aasta finaal kordub. Sellisel juhul olen Hollandi poolt.

Kurat
04.07.10, 00:44
Sümpaatsele noore Saksamaa meeskonna eest pöidlad peos loomulikult.

Brick
04.07.10, 01:08
Pakun, et sakslased nüpeldavad 2-0 hispaaniat ja holland võtab ka sama tulemusega võidu Uruguay üle, seega Saksamaa - Holland finaal tunudb kõige tõenäolisem.

chac
04.07.10, 01:09
No võitja saab olla vaid Holland!Hispaania saab Saksalt kindlalt tappa ja miks mitte suuremalt kui Narkokunni meeskond täna

2 aastat tagasi EM finaalis võitis Hispaania 1:0
Torres lõi värava.

võistkonna tuumikud vist sellest ajast palju muutunud ei ole?

ja sakslastel on Müller väljas

kokkuvõttes - ei ole sugugi selge võitja selles paaris.

Tofoa
04.07.10, 01:43
Uruguay on finaalis! Ükskõik mis imega Holland alistatakse, tuleb finaalis neil vastu astuda tõenäoliselt siiski Saksamaale. Siis räägime edasi.

Pronks kuulub Hispaaniale.

Kassu
04.07.10, 10:17
Holland-Saksamaa finaal!

Aramis
04.07.10, 11:34
Ma arvan, et Holland on üks finalist. Teise finalisti osas on 50-50 ... Ma ei näe mingit eelist siin minu Saksamaal. Hispaanial on see tippmäng tegemata ja see on hiilgav sanss. Eelmisestfinaalistka psühhüollogiline eelis.

Devil
04.07.10, 11:37
Hispaania eelis on ka see, et nad pole kunagi nii kaugele jõudnud, aga ka nende kaitse on suht slow.

Maarek
04.07.10, 12:38
Ma seda Hollandi võitu Uruguay üle küll nii väga kindlaks ei peaks.
Brasiilia vastu olid nad mänguliselt nõrgemad, aga 2 head standardolukorda ja õnn seoses Melo eemaldamisega lubas neil teha suurüllatuse.
URU vastu on nad nüüd kindlasti ülekaalukad favoriidid, aga Hispaania näitas eile, kui raskeks võib selle koorma kandmine minna ja olukorrast pääsemiseks õnn (loe: kohtunik) appi peab tulema.

molbert
04.07.10, 13:30
Inimesed, inimesed, inimesed, mille pagana pärast teie mälu alati nii lühike on.
Iga kord vaatan ja imestan. Teeb Saksamaa paar head mängu järjest ja juba kõik riputavad neile medaleid kaela. Teeb Hispaania paar kahvatut mängu ja juba tambitakse ta maa alla. Lihtrahva loogika järgi on meeskond täpselt nii tugev kui tugev ta oli viimases mängus. Ei saa öelda küll, et Saksamaa selles paaris favoriit on. OK nad on selle turniiri vältel head mängu näidanud, aga miks keegi ei mäleta enam kaotust Serbiale. Hispaania on küll see turniir kahvatu olnud, aga kui mõlemad meeskonnad peaks suutma mängida nii, et kasutavad ära oma täit potensiaali, siis peaks Hispaania kindel võitja olema.

maanus
04.07.10, 13:41
Ma arvan, et võime ka kehva mänguga lõpuks võita on palju ohtlikum vastaste alateadvusele kui ainult skoori põhjal järeldada.
Samas, ma ei saa aru,milleks üldse imestate Argide hävingut, tea, veits otsida siit samast foorumist ja leiame postitusi mis ei lubanud Argidel isegi alagrupist edasi pääseda , rääkimata rahvusvahelisest eelarvamusest ,mis lubas hävingut peale Argide lõpliku MM koondise avalikus tulemist.
Point kui selline on see, et hispaanalsed pole ette alla andnud ja alahinnata oleks seda mansat üliohtlik.
Ma usun et Löw seda ka arvestab. Samas eile sai pikalt pärast Hispaania mängu vaadatud RTL miskist live saadet ja no seal oldi küll jube enesekindlad ja läbi ridade veits isegi mõnitati Hispaaniat.
See MM on mul 2/3 ennustusi läinud puusse kuna veits riskiga betisin (täitsa uskusin, et Serbia on MMil tegija) aga Urukidega olen siiani täppi pannud ja sisetunne ütleb, et lähevad finaali.

Epic
04.07.10, 13:56
OK nad on selle turniiri vältel head mängu näidanud, aga miks keegi ei mäleta enam kaotust Serbiale.

Ma arvan, et kõik mäletavad. Ja mäletavad seda ka, kuidas kümnekesi oldi ikkagi parem meeskond ja vaid õnnest jäi puudu, et tulemus vastupidine oleks.

Kurat
04.07.10, 14:18
2 aastat tagasi EM finaalis võitis Hispaania 1:0
Torres lõi värava.

võistkonna tuumikud vist sellest ajast palju muutunud ei ole?

ja sakslastel on Müller väljas

kokkuvõttes - ei ole sugugi selge võitja selles paaris.

Saksamaa:
Kogu 23 mehelisest koondisest on 9 meest samad ja põhis on 11'st mehest 6 samad, mis praegu. Vähemalt minu kiiruurimus näitab sellist tulemust. Seega Saksamaa koondis väga sama just ei ole.

JanK
04.07.10, 14:30
Eks Hollandil selline 75/25 šanss ole, Urukatel pole ju Suarezi ja ma ei usu, et Abreu suudab Suarezi koha väärikalt välja mängida. Okei, see selleks, vbla peatreener jätab Forlani üksi ründesse ja suunatakse rohkem jõudu keskväljale, ei tea. Hollandil on kindlasti superb emotsioon pärast viimast mängu, tulla 0-1 kaotusest välja ja 2-1 ära omada, magus, magus, sama muidugi ka Uruguayl. Minu arust selle MM-i emotsionaalsemaid momente kindlasti. : )

Saksamaa vs Hispaania - ma ei alahindaks Hispaania kaitset, iga mänguga muutub tuumik paremaks, alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama. Saksamaal muidugi Müllerit ei ole, kas Cacau on ikka vigastatud? Kui nii, siis jääb sama seis, mis Urukatel - ilmselt tuuakse keskväljale jõudu juurde.

Ootame ilusat, kaasahaaravat, lahtist jalgpalli ning sündigu uus Soccerneti foorumite antikangelane, nagu Suarez ning kasutaja lorenzo saab jällegist kõigiga vaielda! :D

Kõmu müüb.

guccimucci
05.07.10, 11:52
Arvatavsti üritab Uruguay jälle penaltite peale mängida. Distsiplineeritult kaitses ja kiirrünnakute peale.
Saksamaa - Hispaania mängust võib tulla igasugu asju, aga fännina loodan muidugi, et Saksamaa alistab ka Hispaania suurelt :)

erxu
05.07.10, 11:53
Paljud juba räägivad, kui kergelt Saksamaa Hispaaniale ära paneb. Kuid tavaliselt on nii, et see keda peetakse vabalt favoriidiks põrub, loodan et sama juhtub ka Saksamaa - Hispaania mängus ja Hispaania saab lõpuks oma mängumootori täiel võimsusel käima, ning triivime finaali!

La Furia Roja, Sind surmani!

Danel233
05.07.10, 15:49
saksamaa vs hollad finaal võiks olla:D

90minuti lõpuni võiks olla viigi tulemus ja lõpus penaltid:D parim mis soovida:D

saksamaa poolt igalpool:)

17
05.07.10, 16:37
Holland-Uruguay mängu vilistab siis Irmatov ja Saksamaa-Hispaania mängu Kassai.

gianluca
05.07.10, 16:39
eeee, kas nii ei saaks, et saksamaa ja hispaania mõlemad välja kukuvad? :D

Daz Booob
05.07.10, 16:42
võttes arvesse seda kuidas mõlemad tiimid seni on mänginud, siis võiks öelda, et kumbki tiim turnale ei jõudnud :P

Tofoa
05.07.10, 16:53
võttes arvesse seda kuidas mõlemad tiimid seni on mänginud, siis võiks öelda, et kumbki tiim turnale ei jõudnud :P

wat ?

Daz Booob
05.07.10, 17:00
kamoon mees - kui päikene sind tülitab, siis ära õllepudelisse sülita.

pidasin lihtsalt silmas seda, et thi dzööörmanz'id on mänginud nõnda vingelt... mida paljud ei osanud oodata ja spaanlased mängivad justkui oleks viimased kolm nädalat kesvamärjukesele valu andnud.

Gallacher
05.07.10, 17:13
Ma olen Hispaania - Saksa mängus küll sakslaste poolt aga pean pisut paremateks hispaanlaste võimalusi. Sakslased on viimased kaks mängu liiga kergelt võitnud...

Aramis
05.07.10, 20:36
Ma olen Hispaania - Saksa mängus küll sakslaste poolt aga pean pisut paremateks hispaanlaste võimalusi. Sakslased on viimased kaks mängu liiga kergelt võitnud...

Duubeldan

Epic
05.07.10, 23:23
Mõlema poolfinaalpaariga on selline huvitav lugu, et potentsiaalselt võib tegu olla väravate rohkete mängudega, aga paraku ajalooline praktika näitab teistmoodi.

Holland - Uruguai - Usun, et Uruguail saab raske olema Lugano asendamine. Forlani õlgadel saab olema suur vastutus ja kuigi ta on tõestanud ennast, kui tähtsate värate lööja, siis miski ütleb minus, et Lõuna-Ameerika viimane uhkus jääb nulli peale. Holland peaks väravani jõudma.

Hispaania - Saksamaa - Del Bosque justkui annab koguaeg händikäpi vastastele ette oma jätkuva Torresi mängitamisega. Sakslaste kohta kuuleb juba väljendeid "tuleviku jalgpall" ja vägisi kipub sinna poole, et tulevik algabki 2010. aasta suvel. Said fritsud kergesti Messi ja co-ga hakkama, neutraliseerivad ka Villa ja co.

denisss
05.07.10, 23:50
ilgelt nõme ja samas ilgelt tore on see, et praeguse kursiga saavad 2 mu lemmikmeeskonda sel turniiril omavahel kokku. Kuigi holland peab võitma, ei saa öelda, et fritsud oleks natukenegi halba mängu näidanud see turniir... serbia, jah...aga kõik päevad polegi vennad. tuleb loota, et vähemalt diverid ei koge sel poolfinaali päeval saksamaa halba päeva. ;)

TheGunner
06.07.10, 00:06
Holland-Uruguay mängu vilistab siis Irmatov ja Saksamaa-Hispaania mängu Kassai.

Kes siis finaalis vilet laseb? Webb?

rauulo
06.07.10, 00:16
Kes siis finaalis vilet laseb? Webb?

Arvata võib .

Tundmatu
06.07.10, 01:35
eeee, kas nii ei saaks, et saksamaa ja hispaania mõlemad välja kukuvad? :D

Mulle see sobiks ;)

Aramis
06.07.10, 11:21
Mulle see sobiks ;)

Kus te ennem olite, turakad? Enam nii tõesti ei saa.

Tofoa
06.07.10, 16:25
http://www.iwebie.com/wp-content/uploads/2009/03/forlans-merger-with-manchester-city.jpg

See mees hävitab täna Hollandi!

Tanel
06.07.10, 16:37
Kaheksajalg Paul ennustas Hispaania võitu.

marcello
06.07.10, 17:56
Kaheksajalg Paul ennustas Hispaania võitu.

Tõestus kah:
http://www.youtube.com/watch?v=kFvrAdyFUJ8

maanus
06.07.10, 18:14
Seda ma ütlen, et kui Urukid edasi saavad siis panevad nad kogu selle asja kinni olgu siis vastas Hispaania või Saksamaa.

marcello
06.07.10, 18:25
Seda ma ütlen, et kui Urukid edasi saavad siis panevad nad kogu selle asja kinni olgu siis vastas Hispaania või Saksamaa.

Uruk: http://en.wikipedia.org/wiki/Uruk
Argentiinlased on Argid ja Paraquailased Parqid?

Kui vaadata nüüd Gimli ja Legolase tegutsemist Helmi süvikus urukite vastu, siis jääb nagu mulje, et urukid olid lihtsalt mass kahuriliha, kelle kallal siis kogenud sõdalased (hollandlased) oma mõõku ja muud inventari rõõmuga tapatööd teha lasid. Millise väljaõppega need urukid üldse olid? Erilist lahingukogemust neil vististi ei olnud

Jah, mul on igav;)

Jasper
06.07.10, 19:31
Argentiinlased on Argid ja Paraquailased Parqid?

Samas nii taktikalsest vaatevinklist võib esile tuua selle, et nii brittide, kui ka argode vastu sakslastel oli keskväljal ühemeheline ülekaal.
Argentiinlased on argod. Edasi arendades sobivad ka arksid, britud ja elinad.

denisss
06.07.10, 22:51
hahahahaa... count ... i'm counting on you ;)
ORANJE!!!!
CLOCKWORK ORANGE!

Maarek
06.07.10, 23:26
Äärekohtunikud on läätsed koju unustanud. Loodan, et see otsustavaks ei saa.

Kaspy
06.07.10, 23:59
Äärekohtunikud on läätsed koju unustanud. Loodan, et see otsustavaks ei saa.

Tehtud !

vincent
07.07.10, 00:00
Või siis mitte.

Kaspy
07.07.10, 00:01
Või siis mitte.

50-60, minu arvamus on see et värav poleks tohtinud lugeda.

JanK
07.07.10, 00:02
joujou võtaks nüüd tiitli 'ära?

Maarek
07.07.10, 00:02
Kohtunikud selle turniiri ptsi on keeranud :(

vincent
07.07.10, 00:04
50-60, minu arvamus on see et värav poleks tohtinud lugeda.

Mis põhjusel, kui tohib küsida? Sellest on juba juttu olnud, et passiivseid sulge kohtunikud sel turniiril ära võtma ei kipu.

eika
07.07.10, 00:05
Mis põhjusel, kui tohib küsida? Sellest on juba juttu olnud, et passiivseid sulge kohtunikud sel turniiril ära võtma ei kipu.
See on passiivne suluseis, kui suluseisus ründaja väravavahi vaatevälja ees on ja pallilt eest ära hüppab?

Jasper
07.07.10, 00:08
See on passiivne suluseis, kui suluseisus ründaja väravavahi vaatevälja ees on ja pallilt eest ära hüppab?

Mis 'pallilt eest ära hüppab'? Proovis suunata ja väravat enda nimele saada kätt üles tõstes.

vincent
07.07.10, 00:11
kuni palli ei puutu, seni on antud soovitus passiivseks lugeda. kaebekirja võid plätterile saata.

ja üleüldse, antud kontekstis, nagu selgub, on tegu asjatu poleemikaga:

http://img685.imageshack.us/img685/8167/sneijderl.jpg

estsoccer
07.07.10, 00:12
Passiivseks suluseisuks loetakse seda kui ta ei puutu palli ning ei sega ka väravavahil palli lendu nägemast. Sellest on ju kurat nii palju juba juttu olnud.

budu
07.07.10, 00:14
Kohtunikud selle turniiri ptsi on keeranud :(

miks nii negatiivne?aga üldiselt võttes siis on kindlasti tegemist läbiaegade kõige kehvema turniiriga kohtunike esituses.

go Holland!

vincent
07.07.10, 00:17
sama hala käib minu meelest iga EMi/MMi järel. nagu ühes teises teemas juba soovitasin - võtke need eksimused kokku, jagage mängude arvuga ja võrrelge mõne suurliigaga. näis, kuidas siis tundub.

eika
07.07.10, 00:18
Eks see minulaadsete Uruguay poolehoidjate pettumuse tuleneb rohkem sellest, et terve mängu hoidsid kohtunikud jäigalt "kõik 50-60 suluseisuolukorrad vilistame igaks juhuks suluseisuks" ja ühtäkki, kui oli kõige suluseisuhõngulisem olukord terve mängu jooksul, jäeti vilistama.

Kaspy
07.07.10, 00:25
kuni palli ei puutu, seni on antud soovitus passiivseks lugeda. kaebekirja võid plätterile saata.

ja üleüldse, antud kontekstis, nagu selgub, on tegu asjatu poleemikaga:

http://img685.imageshack.us/img685/8167/sneijderl.jpg

Pigem v. Persie ikka oli jala jagu suluseisus, seda on muidugi ka kohtunikul raske näha. Seda tõestas ka inglaste stuudios läbi mängitud graafika, aga nagu Mr K. Keegan ütles, seda oli joonel raske näha.
Väravaolukorras aga passiivseks ta igaljuhul ei jäänud, muutes oma liigutusega väravavahi jaoks olukorra veel keerulisemaks.

karl54
07.07.10, 00:26
Ülivõimas, järjekordne võit sitta mänguga, finaalis loodetavasti kannatab vähe korralikumalt mängida. Kuyt oli täna mängu parim.

denisss
07.07.10, 00:29
Hahaha Forlan on BOSS! aga seekord õnneks sellest ei piisanud ;)

this one goes out for the tulips you have
goes out for the windmills you have
goes out for the beer you have
goes out for the weed you have

goes out fot the color you have!

marcello
07.07.10, 00:31
Hopp
Ajalugu on tehtud-euroopa riik võidab väljaspool euroopat toimuval MM-il tiitli. Nüüd võiks Hispaania-Hollandi finaal tulla siis oleks minu jaoks esimest korda alates 82 aastast kui mul oleks pohh kumb võidaks. 1994 oli finaal kus ma kumbagi võitmas ei tahtnud näha, minu poolest võiks nad siiani pendlaid lüüa;)

Uruguay pole kunagi meeldinud-1986 ja 1990 oli staar Fransescoli aga mängiti jõhkralt ja julmalt, seekordne tiim jättis jube hea mulje ja Forlan parim mees MM-il aga isiklikult pole kunagi fännanud ladina ameeriklasi.

lorenzo
07.07.10, 00:36
sama hala käib minu meelest iga EMi/MMi järel. nagu ühes teises teemas juba soovitasin - võtke need eksimused kokku, jagage mängude arvuga ja võrrelge mõne suurliigaga. näis, kuidas siis tundub.

et siis sinu arust tuleks pea liiva alla panna nagu jaanalind? ei, aitäh

elionpros
07.07.10, 00:39
Ref. pole mingid kotkasilmad seega tekkib taas küsimus? - Videokordused? Kastikohtunik oleks ka lahtise suuga seda vaatama jäänud.

count
07.07.10, 00:58
mul on Sneideri õe pärast häbi!

budu
07.07.10, 00:59
Ref. pole mingid kotkasilmad seega tekkib taas küsimus? - Videokordused? Kastikohtunik oleks ka lahtise suuga seda vaatama jäänud.

ikkagist ei poolda videokordusi,las jalka jääda nii nagu on,ok pange kaks kasti kohtunikku juurde aga muu las jääda samaks

Jasper
07.07.10, 01:01
Passiivseks suluseisuks loetakse seda kui ta ei puutu palli ning ei sega ka väravavahil palli lendu nägemast. Sellest on ju kurat nii palju juba juttu olnud.
No juttu võib kõigest teha, aga tähtis on see, mis on paberil.

Not offside offence

An attacker in an offside position (A) is not obstructing the goalkeeper’s line
of vision or making a gesture or movement which deceives or distracts him.

http://www.fifa.com/mm/document/affederation/generic/81/42/36/lawsofthegame_2010_11_e.pdf

Minu hinnangul Van Persie tegi löögiliigutuse(gesture), mis sundis Muslerat hüppega ootama(distraction). Ja nagu vincenti postitatud pildilt näha, siis jalg on üle joone.

-e- mitte, et ma selle situatsiooni puhul peaks turniiri ebaõnnestunuks või kohtunikke idiootideks. close call, aga absoluutse tõe huvides on minu arvamus selline.

marcello
07.07.10, 01:01
mul on Sneideri õe pärast häbi!

Kuhu kadusid laused "purjuspeaga tehtud" "kasuisa poolt nühitud" jne?
Tuli oma lapsepõlv meelde ja muutsid postitust?

count
07.07.10, 01:07
mul on hollandist kahju...

reed
07.07.10, 01:07
minu jaoks on sel turniiril üllatuseks see,et osa Hollandlasi on sellised vitused teesklejad na.kohtunikud ei üllata samas mitte millegiga,endiselt on nad oliver lombid.

mcnamara
07.07.10, 01:08
Mul on peamiselt seepärast hea meel, et karikas tuleb Euroopasse. Ja ausalt öeldes puht isiklikult Dirk Kuyti pärast ka. Metsikut tööd on ta 'poolis terve selle viletsa hooaja rüganud ja jaksab nüüd MM-il endiselt mäng mängu järel joosta ja rassida äärelt äärele. Loodetavasti teda MM-i parimate valimisel ei unustata.

marcello
07.07.10, 01:12
Yle pealt kordust vaadates jäi mulje, et Uruquailase jalg on van Persie jala taga täpselt. Pead ei anna, sest kordust ei näidatud sellest hetkest. Igatahes ühe hullu "200% sulg" on lollus.
Sul võib ju kahju olla, õnneks tulid makaronid eelmine kord ausalt meistriteks...

vincent
07.07.10, 01:13
et siis sinu arust tuleks pea liiva alla panna nagu jaanalind? ei, aitäh
for fuck's sake. sul ilmselgelt puudub kas võime lugeda, võime aru saada või siis mõlemad.

ma räägin sellest, et eksimusi ei ole tegelikult keskeltläbi rohkem kui tavapäraselt. kohtunikud on samuti inimesed ja millest eeldus, et nad hakkavad turniiril järsku paremini vilistama ega tee enam ühtegi viga, kui läbi terve hooaja on olukord samasugune olnud? seejuures kuus kohtunikku oleks näiteks minu meelest igati mõistlik lahendus, aga hetkel neid, nagu ka videokordusi ja jumal teab veel mis imevidinaid, ei ole, seega mis mõtet on selle üle kräunuda. samas on sul alati võimalus fifasse kiri saata ja tutvustada neile oma suurepäraseid plaane nagu "hakkame ära lugema väravaid, mida pole tegelikult olnud" või siis muid kavalaid skeeme, mis kohtunike eksimused nullini viiksid. milleks raisata aega mingi tühise foorumi peale, kui maailm ikka nii hirmsasti parandamist vajab.

ja mis jaanalinde puudutab, siis mulle isiklikult käivad inimlik lollus ja tühi mölisemine neist elukatest märksa rohkem närvidele.

rallikas
07.07.10, 01:17
Sulg muidugi oli, VP mõjutas ka mängukäiku, sest väravavaht jäi VP liigutust ootama, et kas sealt mõni suunamuutus võib tulla. Eks selliseid on küljekohtunikul ikka mega raske ära võtta, sest iga kord ei näe millal sööt tuleb või kellest pall edasi põrkab.

El President
07.07.10, 01:26
No juttu võib kõigest teha, aga tähtis on see, mis on paberil.

Not offside offence

An attacker in an offside position (A) is not obstructing the goalkeeper’s line
of vision or making a gesture or movement which deceives or distracts him.

http://www.fifa.com/mm/document/affederation/generic/81/42/36/lawsofthegame_2010_11_e.pdf

Minu hinnangul Van Persie tegi löögiliigutuse(gesture), mis sundis Muslerat hüppega ootama(distraction). Ja nagu vincenti postitatud pildilt näha, siis jalg on üle joone.

-e- mitte, et ma selle situatsiooni puhul peaks turniiri ebaõnnestunuks või kohtunikke idiootideks. close call, aga absoluutse tõe huvides on minu arvamus selline.

passiivset suluseisu siin polnud, sest suluseisugi polnud. joonekohtunik lippu ei tõstnud ja see otsustab.

olukord oli lihtsalt väga piiripealne ja sellel turniiril on varemgi niisuguseid läbi lastud ründajate kasuks. mingist kindlast suluseisust rääkida on mõttetu. telemehed panevad ka selle joone sinna oma silma järgi, mis vaatas seekord valelt poolt. puhas optiline illusioon. kehad olid neil kindlasti samal joonel. ega see suusatamine pole, kus putsapaelte järgi mõõdetakse...

joonekohtunik nägi olukorda uruguailase keha poolt. tema silm oli kuningas.

eston maravilha
07.07.10, 01:44
nagu vincu postitatud pildilt näha, siis polnud äärekohtunik suluseisu liinil, kuid otsus oli siiski õige, sest mingit sulgu seal polnud. otsepildis tundus kahtlane, kuid kordusest(ja ka sellelt pildilt) oli näha, et kehad on samal joonel ning mingi jalavibutuse järgi sulgu ei võeta. nibin-nabin, kuid siiski õige otsus. nagu ma kuskil teises teemas kirjutasin, siis räme kärn pandi maha hollandi-kamerun mängus.

arusaamatu oli aga poolteist minutit lisaaega lisaajale.

ps. olin uruguay poolt, kui keegi tahab erapoolikuses süüdistada.

CD7
07.07.10, 01:54
2 super väravat siit mängust. Nägin ka oma lemmikutelt Robbenilt ja Forlanilt mõlemalt ühe värava niiet peab rahul olema.

vandersell
07.07.10, 01:55
Tere.
Imege lutti!

Jasper
07.07.10, 01:58
olukord oli lihtsalt väga piiripealne ja sellel turniiril on varemgi niisuguseid läbi lastud ründajate kasuks. mingist kindlast suluseisust rääkida on mõttetu. telemehed panevad ka selle joone sinna oma silma järgi, mis vaatas seekord valelt poolt. puhas optiline illusioon.

Võib-olla.

kehad olid neil kindlasti samal joonel. ega see suusatamine pole, kus putsapaelte järgi mõõdetakse...

“nearer to his opponents’ goal line” means that any part of a player’s
head, body or feet is nearer to his opponents’ goal line than both the
ball and the second-last opponent. The arms are not included in this
definition

see kehade teema muudeti 2005 ära ja Tanel nuttis, et jalgpall ei saa olema see õige ja endine.

-e-
passiivset suluseisu siin polnud, sest suluseisugi polnud. joonekohtunik lippu ei tõstnud ja see otsustab.
Lampardi löödud väravat polnud, sest joonekohtunik lippu ei tõstnud?

lorenzo
07.07.10, 02:02
for fuck's sake. sul ilmselgelt puudub kas võime lugeda, võime aru saada või siis mõlemad.

ma räägin sellest, et eksimusi ei ole tegelikult keskeltläbi rohkem kui tavapäraselt. kohtunikud on samuti inimesed ja millest eeldus, et nad hakkavad turniiril järsku paremini vilistama ega tee enam ühtegi viga, kui läbi terve hooaja on olukord samasugune olnud? seejuures kuus kohtunikku oleks näiteks minu meelest igati mõistlik lahendus, aga hetkel neid, nagu ka videokordusi ja jumal teab veel mis imevidinaid, ei ole, seega mis mõtet on selle üle kräunuda. samas on sul alati võimalus fifasse kiri saata ja tutvustada neile oma suurepäraseid plaane nagu "hakkame ära lugema väravaid, mida pole tegelikult olnud" või siis muid kavalaid skeeme, mis kohtunike eksimused nullini viiksid. milleks raisata aega mingi tühise foorumi peale, kui maailm ikka nii hirmsasti parandamist vajab.

ja mis jaanalinde puudutab, siis mulle isiklikult käivad inimlik lollus ja tühi mölisemine neist elukatest märksa rohkem närvidele.

nagu näha tolerantsi puudus on siin foorumis päris suur. paistab et oma arvamust ja mõtteid ei tohi enam üldse avalikustada ja teistega jagada kui nn. foorumikunnide heakskiitu pole. puudutab ka muid teemasid.

muide aitäh sulle, ma enam ei hakka oma aega raiskama vaidlustele, sest nagu näha puudub enamus foorumlastel üldse huvi arutleda mingil teemal ja ka näha asju teises valguses, olenemata sellest kas see langeb kokku nende arvamusega või mitte.

omalt poolt vabandan, et tekitasin off-topicut siinsetes MM-de teemades, sest tegelikult oli vist üks parem teema selleks.

seniks rohkem tolerantsi ja avarat silmaringi!

Tofoa
07.07.10, 02:18
nagu näha tolerantsi puudus on siin foorumis päris suur. paistab et oma arvamust ja mõtteid ei tohi enam üldse avalikustada ja teistega jagada kui nn. foorumikunnide heakskiitu pole. puudutab ka muid teemasid.

Kirjuta kaebus kuskile.

Minu hinnangul äärekohtunik tegi täna Uruguayle liiga, kuid sellegi poolest ei soovi ma videokordusi näha. Sellised kohtunike eksimused teevadki jalgpalli ägedaks. Isegi Robin van Persie oli kindel, et värav ei lugenud, jalutas ta niivõrd rahulikult (pettunult) edasi pärast "väravat". Shit happens.

vincent
07.07.10, 02:19
keegi pole kunn ja arvata võib loomulikult alati, aga mul näiteks isiklikult on see viga küljes, et kui mõte tundub rumal, siis nii ka ütlen. vahel läbi lillede, vahel ka üsna otse. see omakorda on jällegi ainult minu arvamus ja ka sellest ei pea hoolima.

arutletud sai ju antud teema üle kõvasti ja algul ka täitsa asjalikult. seekord juhtus lihtsalt nii, et paljud polnud sinu seisukohaga üldsegi nõus. siis sai veel lisaks argumentidest mingil hetkel ühtede ja samade kinnisiideede korrutamine pluss sõnade väänamine, mille peale tuligi vähe teravam reaktsioon. nagu öeldud, selle kõige pärast ei tasu omakorda ülemäära solvuda.

peace.

elionpros
07.07.10, 02:29
nagu vincu postitatud pildilt näha, siis polnud äärekohtunik suluseisu liinil, kuid otsus oli siiski õige, sest mingit sulgu seal polnud. otsepildis tundus kahtlane, kuid kordusest(ja ka sellelt pildilt) oli näha, et kehad on samal joonel ning mingi jalavibutuse järgi sulgu ei võeta. nibin-nabin, kuid siiski õige otsus. nagu ma kuskil teises teemas kirjutasin, siis räme kärn pandi maha hollandi-kamerun mängus.

ps. olin uruguay poolt, kui keegi tahab erapoolikuses süüdistada.

Uruguaylastele võis see olla 100% suluseis, aga hollandlastele täiesti puhas olukord. Seitsmendas klassis õpitakse parrallelseid sirgeid, monteerijal pole see kooli etapp kindlasti vahele jäänud(, suva mis maast jutt oleks.) Kohtunikud ei pea olema mingid kotkasilmad.

Pall on ümmargune, seekord veeres Uruguay võrku.

Gallacher
07.07.10, 02:29
Einoh, napp suluseis muidugi oli aga rõhk sõnal napp - eriliseks kohtuniku veaks seda pidada ei saa. Esimesel poolajal kui vist Forlanile pikk pass ette anti, oli kohtuniku eksimus selge - vahe oli kaitsjaga mitukümmnend sentimeetrit - aga antud olukorras oli eksimus õnneks väike ja kokkuvõttes võitis Holland teenitult. Selliste ülinappide olukordade puhul, kus piltlikult öeldes küsimus selles kas ründaja jalg on eespool, kui kaitsja t..a, ei aitaks alati ka kümmekond kohtunikku ega videokordused.

Aga nüüd loodan vaid Saksamaa - Hollandi finaali. See oleks klassika, raisk! Vel kaks aastat tagasi olin EM-il GER-ESP vastasseisus lõunapoolsemate tüüpide poolt aga kahe viimase mängu (ja hispaanlaste senise suht uimaste esituste) põhjal olen selles paaris veendunud fritsude pooldaja.
Aga noh, isegi kui sakslassed kaotavad, tulgu vähemalt sama kõva mäng kui esimene poolfinaal.

lorenzo
07.07.10, 02:34
keegi pole kunn ja arvata võib loomulikult alati, aga mul näiteks isiklikult on see viga küljes, et kui mõte tundub rumal, siis nii ka ütlen. vahel läbi lillede, vahel ka üsna otse. see omakorda on jällegi ainult minu arvamus ja ka sellest ei pea hoolima.

arutletud sai ju antud teema üle kõvasti ja algul ka täitsa asjalikult. seekord juhtus lihtsalt nii, et paljud polnud sinu seisukohaga üldsegi nõus. siis sai veel lisaks argumentidest mingil hetkel ühtede ja samade kinnisiideede korrutamine pluss sõnade väänamine, mille peale tuligi vähe teravam reaktsioon. nagu öeldud, selle kõige pärast ei tasu omakorda ülemäära solvuda.

peace.

vincent, kogu austuse juures pole mul tegelikult sinu vastu midagi. ma pole mingi solvuja tüüp.

lihtsalt soovitus- kui rumal ka mingi idee võib olla, alati on mõistlik tekitada diskussioon. inimesi on ju erinevaid, erinevate mõtete ja ideedega, arusaamadega.
minu moto on näiteks selline- aru saada miks inimene mõtleb teisiti, miks on teise arusaamaga asjadest kui mina.
eks muidugi igaühel oma arusaam elust ja asjadest.

Tofoa
07.07.10, 04:06
minu moto on näiteks selline- aru saada miks inimene mõtleb teisiti, miks on teise arusaamaga asjadest kui mina.

Kas sa praegu näiteks saad aru miks ma sind perse saadan?

keenjus250
07.07.10, 11:17
Uruguay was robbed

Edson
07.07.10, 11:41
Mina olen põhimõtteliselt väikeriikide poolt. Hollandi fänn juba 22 aastat. Lõpuks ometi on Holland suutnud oma potentsiaali realiseerida ja üle pika aja taas MM finaali jõudnud. Samas on ka Uruguai väga sümpaatne koondis ja loodan, et nad võidavad pronksi.

Holland vs Saksamaa oleks muidugu musi finaal. Aga arvan, et ESP võidab GERi. Ja finaalis võidab Holland Hispaaniat. Selle paari (NED vs ESP) muide ennustasin finaali juba enne MM-i. Dokumenteeritud.

Riik, rahvaarv, pindala. Saksamaa on ikka räme koljat.

GER 81,7 milj, 357 000 km2
ESP 46 milj, 504 000 km2
NED: 16 milj, 41 500 km2
URU: 3,5 milj, 176 215 km2

elx
07.07.10, 12:46

ESP 46 milj, 504 000 km2
Ma arvan, et selliste numbrite juures pole enam suurt vahet (Uruguaai välja jättes) - kui rahvaarvuga on mingi kriitiline piir ületatud, siis tuleb lihtsalt need pärlid üles leida ja kõik hakkab olenema pigem treening- ja skautimise süsteemist kui rahvaarvust.

Edson
07.07.10, 13:16
Ma arvan, et selliste numbrite juures pole enam suurt vahet (Uruguaai välja jättes) - kui rahvaarvuga on mingi kriitiline piir ületatud, siis tuleb lihtsalt need pärlid üles leida ja kõik hakkab olenema pigem treening- ja skautimise süsteemist kui rahvaarvust.

Nojah, pmslt nõus. Vaadates viimaseid maailmameistreid, on see maailmameistriks saamise kriitiline piir kuskil 40 - 60 miljonit. Seega Holland oma 16 miljoniga kuulub selgelt väikeriigi alla, kelle võit oleks väga meeldiv üllatus.

2006 Itaalia 60 milj
2002 Brasiilia 192 milj
1998 Prantsusmaa 65 milj
1994 Brasiilia 192 milj
1990 Saksamaa 82 milj
1986 Argentiina 40 milj
1982 Itaalia 60 milj
1978 Argentiina 40 milj

Mõnuagent 007
07.07.10, 13:45
Kui Mark Van Bommelist saab maailmameister, siis pole see mäng mitte sittagi väärt.

Jasper
07.07.10, 13:51
Kui Mark Van Bommelist saab maailmameister, siis pole see mäng mitte sittagi väärt.
http://fabristol.files.wordpress.com/2008/06/p1_materazzi.jpg

Tauri.T
07.07.10, 14:18

Van Bommel otsustas pärast vea tegemist ja löögiliigutust Fernandezi suunas haavata saada. Sellele järgnenud karistuslöögist tuli Uruguay teine värav.

Edson
07.07.10, 14:58
Eile vaatasin peale poolfinaali veel närvide rahustuseks 2010 CL finaali.
Krt, täpselt samad näod mängivad kes poolfinaalides: Sneijder, Robben, van Bommel, Müller, jne + kari brasse.

Ainult teist värvi särgid on seljas ja ära jagatud kahe tiimi peale :)

Maailma tipp on ikka kitsas ja van Bommel on tegija.

chac
07.07.10, 15:01

ESP 46 milj, 504 000 km2

rahvaarvu järgi maailmameitritiitleid jagades võtaksid hiina ja india (mõlemad üle miljardi) ilmselt suurema osa ära :)

no ja miskit jääb muudele ka:
3. usa
4. indoneesia
5. brasiilia
6. pakistan
7. bangladesh
8. nigeeria
9. venemaa
10. jaapan
...

mcnamara
07.07.10, 15:04
rahvaarvu järgi maailmameitritiitleid jagades võtaksid hiina ja india (mõlemad üle miljardi) ilmselt suurema osa ära :)

India on kriketiriik. Ja Hiinas on jalgpall muutunud korruptsiooni ja kokkuleppemängude tõttu nii ebapopulaarseks, et kui aastal 1995 registreeriti umbkaudu 650000 uut noormängijat, siis täna 15000.

Maarek
07.07.10, 15:09
Nojah, pmslt nõus. Vaadates viimaseid maailmameistreid, on see maailmameistriks saamise kriitiline piir kuskil 40 - 60 miljonit.

Uruguay on ainus väikeriik, kes tiitli võitnud, aga samas on teised pisemad (Tšehhoslovakkia, Rootsi, Ungari ja mainitud Holland) finaalijõudmisega sellele mõnes mõttes üsna lähedal olnud.

FIFA hetkerankingus on pisikesed Portugal ja Holland lausa 3. ja 4. positsioonil, mistõttu ju nagu ei tohikski Hollandi finaalijõudmist eriliseks üllatuseks pidada.

Praegune globaliseerumine on tegelikult ju andnud võimaluse ka pisematele riikidele oma väiksema hulga pallurite treenimiseks suurtes riikides heade treenerite käe all. Jalgpalli mõistes pisikestest Balkani riikidest tuleb igal aastal Euroopa tippliigadesse oma mänguoskusi arendama üsna mitmeid mängumehi, kes suurvõistlustel nendesamade suurriikide vastu oma seal kätteõpitud mängunippe näitama hakkavad.
Serbia eest mängis MM'l vaid vist 3 Serbia Liiga mängumeest ja arvestades seda, et 30 aastat ja vanemaid mängumehi oli vaid 3, siis võivad järgmistel suurvõistlustel kelle iganes vastu lammutada.

Mõnuagent 007
07.07.10, 15:27
India on kriketiriik. Ja Hiinas on jalgpall muutunud korruptsiooni ja kokkuleppemängude tõttu nii ebapopulaarseks, et kui aastal 1995 registreeriti umbkaudu 650000 uut noormängijat, siis täna 15000.

Kui terve aasta koosneks nii headest päevadest kui täna, siis tuleks aastaga tubli 5,5 miljonit noormängijat ju.

JT8055
07.07.10, 15:33
Loodan, et me saame Holland - Ispaania finalis, vaid, minu arvates, Saksamaa väärisid seda rohkem.

Edson
07.07.10, 15:35
Kes sa siin Indiaid, Hiinasid jms suure rahvaarvuga riike välja tõid - suht nüri nali. Rahvaarvu kriitiline piir on ainult üks vajalik tegur. Keegi võiks teha magistritöö, mis selgitab teaduslikult välja kriitilised edutegurid MM tiitli võitmiseks. Oleks põnev kokkuvõtet lugeda.

Jah, Rumeeniad, Bulgaariad, Rootsid, jt väikesed riigid on jõudnud poolfinaalidesse või isegi finaali aga võitnud pole ometi keegi. Urugai võidud on ajaliselt natuke liiga kauged, siis paljud riigid ei osalenudki.

Võib suure tõenäosusega öelda, et ka seekord võidab Saksamaa või äärmisel juhul Hispaania. Hollandi võit oleks väga kõva sõna ja näitaks tõsiselt Hollandi jalgpallipüramiidi kvaliteeti.

Oranje!

PS. USA on ilmselt lähitulevikus (20-30a perspektiivis) üks tõsisemaid kandidaate, kes võib ühe tärni särgile saada.

noname
07.07.10, 17:08
Väga õnnelik Hollandi võidu üle, terve turniiri neile kaasa elanud :) Sneijder vaieldamatult turniiri üks parimaid mängijaid hetkel. Löönud igas vajalikus mängus värava ja saanud juba 4 MoM 6st mängust.

Ja isegi kui oli suluseis Sneijderi värava puhul eile, siis see tõesti oli sentimeetrite mäng ja patt oleks selles kohtunikku süüdistada, kes nägi seda situatsiooni hoopis teise nurga alt.

mcnamara
07.07.10, 17:24
Loodame siis klassikut täna. Sellist mängu, kus juhtida ja taga ajada saab nii üks kui teine. Ja muidugi efektset võiduväravat lisaajal. Kummale poole? Hispaania saab mu napi toetuse.

maanus
07.07.10, 20:10
See rahvaarvu teema on suht ülepingutatud, kui me räägime Hollandist.Me ei ole siin üldse arvestanud seda kui palju on mõjutanud Hollandi jalgpalli tema endiste koloniaalmaade "geenid" mida näiteks pole kõrvale panna ei Taanil , Belgial või Sakndinaavia maadel. Jalgpallimaana on ta siiski suurem kui Hiina ja India kokku või no pigem kasutaks siis terminit jalgpalli traditsioonidega maana on ta siiski jõud ja üks "suurtest" .

vello99
07.07.10, 20:48
Kes sa siin Indiaid, Hiinasid jms suure rahvaarvuga riike välja tõid - suht nüri nali. Rahvaarvu kriitiline piir on ainult üks vajalik tegur. Keegi võiks teha magistritöö, mis selgitab teaduslikult välja kriitilised edutegurid MM tiitli võitmiseks. Oleks põnev kokkuvõtet lugeda.

Ma ise ei ole lugenud, aga jäi kuskilt silma Soccernomics nimeline teos, mis seda põhimõtteliselt analüüsis. Võib-olla otsis selle mingi otsin ka amazonist koju. Nende järeldus oli, et tulvikus loovad ilma US, Jaapan, Türgi ja Austraalia (esimese kahega ma ise põhimõtteliselt nõus, Türgi 50/50, austraalia lololol)

http://www.amazon.com/Soccernomics-Australia-Turkey-Iraq-Are-Destined/dp/1568584253

Thugie
07.07.10, 21:27
Heameel, et Holland finaali pääses :)
Gio värav oli kena, nüüd tuleb loota, et Uruguai medalita ikka jääks. Kahjurõõm on ka rõõm.

Danel233
07.07.10, 22:33
krt ei näinudki 2 poolaega,äike tuli ja hirmus padukas vihma oli ka õues:D täa vist meil nii hull ei ole ilm:D

Loodan et saksamaa ja holland finaalis,ja uruguay 3-ndaks:)

Martin
07.07.10, 23:28
lihtsalt soovitus- kui rumal ka mingi idee võib olla, alati on mõistlik tekitada diskussioon. inimesi on ju erinevaid, erinevate mõtete ja ideedega, arusaamadega.

http://www.threadbombing.com/data/media/15/Never_go_full_retard.jpg

smörgåsbord
08.07.10, 00:19
kuradi kaheksajalg.

karl54
08.07.10, 00:21
Saksamaa oli kehv täna, esimene vähe tugevam vastane ka see mm.

budu
08.07.10, 00:22
Hollandi pooldajana siis heameel,et finaalis saime vastu hispaania.Saksa ikka oleks liiga kõva pähekl olnud aga hispaanlaste mäng ei ole kogu selle turniiri midagi erilist olnud.täna lihtsalt oli saksa väga sitt mitte hispaania hea

midfielder
08.07.10, 00:22
Piiritu rõõm et ennustus täide läks ja finaali said meeskonnad, kes kunagi tiitlit varem võitnud pole. Midagi paremat ei saagi soovida. Lõpuks see kopitanud ja ühtede samade võitjate rivi saab uue ja väärika kaheksanda liikme. Ammu oli juba aeg. ;) Ja lõpuks saab teoks Cruyffi ennustatud finaal ning toimub mäng, mida juba EURO 2008 raames väga paljud näha soovisid.

Karla
08.07.10, 00:23
Hollandi pooldajana siis heameel,et finaalis saime vastu hispaania.Saksa ikka oleks liiga kõva pähekl olnud aga hispaanlaste mäng ei ole kogu selle turniiri midagi erilist olnud.täna lihtsalt oli saksa väga sitt mitte hispaania hea
Mine perse!!

marcello
08.07.10, 00:23
Piiritu rõõm et ennustus täide läks ja finaali said meeskonnad, kes kunagi tiitlit varem võitnud pole. Midagi paremat ei saagi soovida. Lõpuks see kopitanud ja ühtede samade võitjate rivi saab uue ja väärika kaheksanda liikme. Ammu oli juba aeg. ;)
Two thumbs up!
Unelmate finaal tulemas.
Aitäh, Paul;)

PraS
08.07.10, 00:26
Löw sa oled geenius oma tropi Piotriga kes oli kaitses imeline kuna oli isegi keskpoolikust vasakul.

Sa hoiad venda kes ei saand ühtegi söötu jalga ehk siis Kloset 90 minti sees. Sul ju nii kehvad liikuvad ründajad olemas. Tänases mängus oli selgelt vaja Cacaud. Ja jubeduse tipp oli Gomeze sisse toomine.

Aga räige tipp oli selle ürituse nurgalöögi kaitsmine. Kuidas saab kasti keskel olla mingi lambikas vaba olla ja just see oli vastaste keskkaitsja :O

Löw võib olla kohati geenius kuid kohati tundub,et vana on täielik amatöör. Seda oli näha Bosnia mängust ja täna ka.

Ja Bastian oli täna jälle oma õigel tasemel. Mitmel korral oli positsioonist väljas.

Mängu staar oli muidugi Anre kes oli väga tihti positsioonist väljas. Miks peab keskkaitsja tormama rünnakule. Kas kaitsvad poolikut pole kellele pall edasi anda ?

Even
08.07.10, 00:29
Ma ise ei ole lugenud, aga jäi kuskilt silma Soccernomics nimeline teos, mis seda põhimõtteliselt analüüsis. Võib-olla otsis selle mingi otsin ka amazonist koju. Nende järeldus oli, et tulvikus loovad ilma US, Jaapan, Türgi ja Austraalia (esimese kahega ma ise põhimõtteliselt nõus, Türgi 50/50, austraalia lololol)

http://www.amazon.com/Soccernomics-Australia-Turkey-Iraq-Are-Destined/dp/1568584253see raamat on täitsa edukalt ka rahva raamatus müügil. sirvisin ja tundus päris põnev.

Nohik
08.07.10, 00:31

Tehakse nii palju kui vaja. Holland pole nuud ka jube fantastiliselt manginud.

Epic
08.07.10, 00:37
Löw ainuisikuliselt lasi täna oma meeskonna põhja.

Peale kahte suurepärast mängu. Entusiastliku, kartmatu suhtumusega. Võidab ikka see, kes lööb kõige rohkem väravaid. Täna täielik vastand. Tuim, jänes püksis. Loodame, et kordame Šveitsi imet.

Tagasi nina nokkima.

elx
08.07.10, 00:38
jätan parem need kurjad sõnad ütlemata..

mcnamara
08.07.10, 00:40
Hispaanlastele anti liiga palju ruumi ja teisel poolajal aina rohkem ja rohkem. Iniesta, Xavi ja Alonso said teha mida kõige paremini oskavad.

Pes
08.07.10, 00:40
Miks mindi see mäng nii kaitsvalt mängima Hispaania vastu, väga imelik taktika Löwi poolt. Omad vitsad peksavad, ei saa nii võita kui lastatakse hispaanial palli veeretada. kahju

Maarek
08.07.10, 00:44
Sakslased mängiti ikka igas elemendis üle ja kui oleks see kommentaatorite luul mingist fritsude üllatusväravast täide läinud, siis oleks küll väga sitt tunne olnud, sest nad poleks seda grammigi väärt olnud.

4-1 Inglismaa ja 4-0 Argentiina vastu vist tekitas neile tunde, et on võitmatud. Õnneks toodi maa peale tagasi :p

PraS
08.07.10, 00:46
Kusjuures see kaitsetaktika polndki nii hull. ARG vastu jumängiti enamuses samasugust mängu, kuid Arg ei mängind niipalju läbisööste ning Bastian oli siis jumalik.

Igatahes see Piotr on ju viimasel poolel aastal näidanud,et ta vbõib mängida mingi alamate vastu kuid tippsatside vastu on ta kasutu :D

Ääred olid liialt madalal ning bastian oli liialt kõrgel ehk siis Sami pidi alumine olema ning tema eelised seal ei avaldu.

Klose ei saand endale sobilikke palle ja kui ka sai siis olid äärepoolikud äärekaitsjate süles.

PraS
08.07.10, 00:47
Finaalis sooviks enam kohtuniku võitu, kuna täna ta oli ikka väga väga kehva :)

Mask
08.07.10, 00:49
Sakslasi ei tundundki ära. Liiga passiivselt mängiti ja koos tuttavatega mängu vaadates veel mainisin mingil 60. minutil, et nii jätkates löövad hispaanlased varsti ära ja nii kahjuks läkski.

Vähemalt minu ootus, et maailmameistriks tuleb meeskond Euroopast ja soovitult keegi, kes pole ennem võitjaks tulnud, läheb täide.

Tanel
08.07.10, 00:51
Eks endalgi tekkis juba enne see tunne, et ega sel Saksamaale toodi kandikul kõik varem kätte, aga noh, olin enne veerandfinaali julgelt Argentina poole kaldumas ja siis sain vastu näppe nii, et ei julgenud samaga enne poolfinaali välja tulla. Täna olid nad ikka väga hambutud ja ütleks, et Paraguay ja Tšiili mängisid paremini Hispaania vastu ning ega sama võiks öelda ka Šveitsi kohta. Ja eks seal Saksa tiimis tegelikult sellist maagilist kvaliteeti ka polnud, paar-kolm mängijat, aga teised olid noored ning kolmandad sellised mehed, kes päris tippklubitaset välja ei mängi ning tõeliselt suure survega kohaneda ei suuda.

eika
08.07.10, 00:51
Löw sa oled geenius oma tropi Piotriga kes oli kaitses imeline kuna oli isegi keskpoolikust vasakul.

Aga räige tipp oli selle ürituse nurgalöögi kaitsmine. Kuidas saab kasti keskel olla mingi lambikas vaba olla ja just see oli vastaste keskkaitsja :O

Löw ei saa võtta Khediral käest kinni ja teda tema katetavale mehele järele lohistada.

Maarek
08.07.10, 00:53
Kõige naljakam oli kogu asja juures see, et hispaanlastel oli täiesti mõttetu anda karistusalasse kõrgeid palle, sest Mertesackeril polnud neid probleem klaarida, aga hoolimata sellest löödi värav peaga :p

Devil
08.07.10, 00:53
Ma arvan, et kõik mäletavad. Ja mäletavad seda ka, kuidas kümnekesi oldi ikkagi parem meeskond ja vaid õnnest jäi puudu, et tulemus vastupidine oleks.

Tra sa targutad, Sveits oli Hispaaniast parem, kui Hispaania kaotas?

Hispaania näitas, et lihtsalt nooruse ja uljusega finaali asja pole. Ja näitas seda kindlalt.

TheGunner
08.07.10, 00:59
See oli ikka täitsa nali kui palju sakslased suutsid ära vajuda.
No läksid kaitsvalt mängima siis läksid, aga seal kuskil 60. min peal oli asi juba lootusetult ära vajund ja ei suudetudki ründama asuda.

Hispaania oli ka tänaseks mänguks hästi valmistunud, mehed mängisid hästi ja enesekindlust oli kõigil.
Pedro kasutegur oli kõvasti suurem kui Torresel, kuigi see oli üllatav, et ta tolles kaks ühe vastu olukorras söötu ei andnud.
Kõige üllatavam asi oli aga see, et võiduvärav tuli nurgalöögist. :) Kuna spaniardid seda viimati tegid muide?

Epic
08.07.10, 01:05
Tra sa targutad, Sveits oli Hispaaniast parem, kui Hispaania kaotas?

Pole targutanud. Tõin lihtsalt välja fakti, mille võimalik, et eelnev postitaja oli unustanud.

Mis see Sveits-Hispaania siia puutub?

eika
08.07.10, 01:21
:(

http://estaticos02.marca.com/blogs/el-otro-mundial/imagenes_posts/2010/07/07/bobby2.jpg

JanK
08.07.10, 01:25
no küll oleks armas

Tofoa
08.07.10, 02:25
põhjus twitteri tegemiseks

mcnamara
08.07.10, 10:27
Saksamaa - Hispaania oli selle turniiri esimene mäng, kus ei näidatud ainsatki kollast kaarti, punasest rääkimata? Väga rahulikud olid mõlemad poolfinaalide kohtunikud - nii usbekk kui ungarlane - võib-olla osa sest rahust peegeldus ka mängijatele.

budu
08.07.10, 10:39
Mees oli jälle kohal!http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/hispaania-saksa-mangu-sekkus-paadunud-hairik-jimmy-jump.d?id=32038079&l=fplead

keenjus250
08.07.10, 11:24
Saksamaa - Hispaania oli selle turniiri esimene mäng, kus ei näidatud ainsatki kollast kaarti, punasest rääkimata?

Põhja-Korea - Elevandiluurannik mängus ei jagatud ka ainsatki kaarti.

CD7
08.07.10, 13:52
Ma tahaks väita et väljamängitud väravavõimalusi oli Hispaanlastel sama palju või et vähemgi kui Sakslastel. See corner oli standard. Aga välja mängitud võimalustest tuli ainult Pedro(oli vist) koperdamine 16. meetri kastis meelde. Mis oleks pidand vist pennal olema aga ainult vist. Saksal oli paar meest ründest puudu. Arvan et Cacau ja Marin oleks seal tööd teinud. Kroos ja Gomez(!!!!) olid munadeta seal. Kolmanda koha mängus näeme ka jälle kui vajalik Müller on.

Tanel
08.07.10, 15:17
Mees oli jälle kohal!http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/hispaania-saksa-mangu-sekkus-paadunud-hairik-jimmy-jump.d?id=32038079&l=fplead
See ei ole ju Jimmy Jump.

CD7
08.07.10, 15:31
Lisage sõbraks siis ka kohe:

http://www.facebook.com/il.falco1

vandersell
08.07.10, 16:21

Jimmy Jumpi esimene etteaste leidsis aset 2004. aasta jalgpalli EM-turniiril. Siis viskas ta Kataloonia lipu Portugali mängija Luis Figo pihta, kes oli just siirdunud FC Barcelona konkurendi Real Madridi ridadesse.
4 aastat on tõepoolest just, äsja, hiljuti.

See ei ole ju Jimmy Jump.
Noh, ja see ka.

kaitz
08.07.10, 22:42

Noh, ja see ka.

Saksamaa tegi MM kõige kahvatuma mängu,kui kolmanda kohapeale ka nii minnakse sellise
tatkikaga siis ei tule ka sealt midagi

kaitz
08.07.10, 22:44

Noh, ja see ka.

Saksamaa tegi MM kõige kahvatuma mängu,kui kolmanda kohapeale ka nii minnakse sellise
......, siis ei tule ka sealt midagi

Tofoa
09.07.10, 00:24

miks sa selli tsiteerid? :confused:

elx
10.07.10, 01:00

Pole ju tegelikult vahet kas 3. või 4. koht - jalgpallis on vaid karikavõit.