PDA

View Full Version : MM 2010 finaal

mcnamara
08.07.10, 00:37
Holland - Hispaania

Uus meister Euroopasse Aafrikast. Mingi hetk selle turniiri käigus tundus raskesti usutav stsenaarium. Aga nii kaugel oleme.

Tanel
08.07.10, 00:53
Muidugi mõned võib-olla ei ole nõus, aga minu arust said finaali kaks tiimi, kes seda ka väärisid. Tõsi, ei ole suudetud/tahetud oma tavapärast jalgpalli mängida, aga siiski on oldud piisavalt veenvad ning kui vaja on, on alati see järgmine käik lõpuks üles leitud.

Selge on see, et Hispaania on favoriit, aga ma arvan, et Holland suudab oma fantastiliste ründemeestega neile palju rohkem probleeme tekitada kui ükski teine tiim seni.

Devil
08.07.10, 00:56
EM 2008 Holland oli palju põnevam Holland kui MMi oma. Nii et mulle on valik lihtne keda toetada.

Ennustada on mõttetu, nüanssides aka õnnes kinni.

vandersell
08.07.10, 00:58
Rumal küss: kuna Holland on esimesena üles antud, saavad mängida tavapärases oranžis vormis, ning spaanlased peavad sinises rüüs platsile tulema?

Tanel
08.07.10, 01:11
Peaks mainima, et Hispaania koondis on jõudnud MM-i finaali lüües 7 väravat!

PraS
08.07.10, 01:14
igavaim finaal ever tuleb :)

olegtoivo
08.07.10, 01:15
Rumal küss: kuna Holland on esimesena üles antud, saavad mängida tavapärases oranžis vormis, ning spaanlased peavad sinises rüüs platsile tulema? Peaks nõnda olema jah. Holland finaalmängus ka selleks nö kodupooleks märgitud.

Kasutades kommentaatorite kellatud väljendit, siis kumbki finalistidest pole päris viienda käigu peal kordagi mänginud, kuid sellele vaatamata sümpaatsed ründavat jalgpalli harrastavad meeskonnad finaalis. Loodetavasti leiab üks neist pühapäevaks selle kõikse vägevama käigu siiski üles.

eika
08.07.10, 01:19
Jajah, pole viiendat käiku kasutanud, maiäss. Neil meeskondadel polegi viiendat käiku, vaid nad ongi tänavu sellist ebamäärast jalgpalli mängivad tiimid. Mis muidugi ei tähenda, et nad finaalis olemist ei vääriks.

marcello
08.07.10, 01:20
igavaim finaal ever tuleb :)

Minu seni nähtutest (7) oli kõige hullem 1990, vaevalt need kaks mansat selle üle löövad. 3-2 Hispaaniale;)
Kui seda mõtled, et kumbagi mansat ei poolda siis 1994 oli minu jaoks pronksimäng elamus aga finalistid võiksid siiamaani pendlaid lüüa

2pac
08.07.10, 01:21
Raske küll seda tunnistada, kuid tõesti Hispaania ja Holland väärisid finaali kohta.

Tanel
08.07.10, 01:23
Mu arust pole ükski tiim selles mõttes seda viiendat käiku saanud sisse panna kui välja arvata mõned tiimid paaris mängus (aga siis suretasid pigem vastased oma masina välja). Eks jalgpalli tase on juba nii kõrge et tiimid on üsna võrdsed, väljakud on üsna kehvad, pall on jama, pinge peal ning kokku tekibki selline mulje nagu ükski tiim ei saa end täielikult heasse hoogu.

Mu arust on nii Holland kui ka Hispaania kohati näidanud seda, kuidas mängida suudetakse, aga need perioodid on üsna lühikeseks jäänud.

Devil
08.07.10, 01:32
No ei jõua ju täiega panna, Villa oli 5 min enne välja vahetamist juba täitsa suss.

Eks Hispaania lööb palju lastakse ja eriti nagu ei lasta.

olegtoivo
08.07.10, 01:34
See, et neil mäng paika pole loksunud ja senini ollakse ebamääraselt esinetud ei tähenda veel käigu puudumist. Holland näitas kontrollkohtumistes küll väga korralikku mängu.

Kuigi nii Saksa kui ka Brasiilia jätsid kohati vägagi võimsa mulje, on Taneli jutus iva ja need suureskoorilised mängud on tulnud peaasjalikult vastase jala sirgekslaskmisest ning muudest teguritest. Hispaanial ja Hollandil seevastu nendes nö eeldatavalt lihtsamates mängudes eriti ohtralt veeretada ei lastud. Samas palju sa ikka väravale jõuad kui vastasmeeskond on 8-9 mehega palli taga. Selles suhtes üsna sarnane mängupilt mõlemal, et karistusala äärel kiigutatakse palli uinumiseni, aga neid killer passe ja 110% võimalusi on igas kohtumises vaid käputäis.

MihkelK.
08.07.10, 02:05
Hispaania puhul ma sellest viienda käigu jutust küll aru ei saa. See, mida nad siin turniiril mänginud on, ongi konkreetselt nende stiil ju. Söödetakse vastased surnuks, riske eriti ei võeta, lüüakse oma võimalus(ed) ära ja siis võetakse vastastelt viimanegi mänguisu. Torrese alavorm on nende ründepotentsiaalile tiba negatiivselt mõjunud, aga üldine mängupilt on sama nagu alati.

Hollandi probleem on see, et neil pole olnud kordagi tõsist vajadust sisu näidata. Brasside vastu oli õnnejumal 12. mängijaks platsil ja ülejäänud mängudes on vastased liiga harva hambaid näidanud, et hollandlasi end tõsiselt liigutama sundida. Hispaania vastu tuleb neil valmis olla hoopis teistsuguseks mänguks.

El President
08.07.10, 02:17
EM 2008 Holland oli palju põnevam Holland kui MMi oma.

noh, kuidas nüüd võtta.. kas Engelaari ja vana van Nistelrooy puudumine on kohe sellise põõna pannud? ma usun, et nad suudavad selle koosseisuga mängu näidata küll :lahe:

elx
08.07.10, 10:17
Raske küll seda tunnistada, kuid tõesti Hispaania ja Holland väärisid finaali kohta.
Krt ma ei tea.. oleksin seda MM-i öelnud, kuid Hispaania on ikka tugevalt alla oma võimete mänginud. Seega neid eriti vääriliseks ei pea. Teisalt väärivad finaalikohta alati need, kes sinna jõuavad, seega on raske vastu vaielda.

Edson
08.07.10, 10:18
Holland on see turniir näidanud väga küpset mängu. Gullit ütles juba 1994a USA turniiril, et sellise ründava stiiliga, nagu Holland mängib, pole pikka turniiri võimalik võita. Jõud saab lihtsalt otsa. Ja seda ütles Gullit, seksika ründava jalgpalli eestkõneleja. Aga tal oli tuline õigus.

Minu arust on Holland ikka ajuti ka selle viienda käigu sisse lükanud. Brasiilia mängu IIpa, Urugai vastu II pa mõned perioodid. Siis ikka oli korralik turmtuli ja tulevad ka värvad. Mis õnnest kõik räägivad, sellest ma pole aru saanud, õnnega pole siin mingit pistmist olnud. Kvaliteet, kvaliteet, kvaliteet on selle asja nimi.

Oranjeeeee!!!!

Devil
08.07.10, 13:21
noh, kuidas nüüd võtta.. kas Engelaari ja vana van Nistelrooy puudumine on kohe sellise põõna pannud? ma usun, et nad suudavad selle koosseisuga mängu näidata küll :lahe:

kõuts on teine

count
08.07.10, 13:44
Ma ei saa aru mis alavormist ja 5nda käigu puudumisest Hispaania puhul räägitakse? Hispaania on mänginud 100% oma mängu. Vaadake pallivaldamisi või söötude arvu. Holland on see eest finaalis tänu suluseisust löödud väravale. Mäng on olnud neil äärmiselt kõikuv ja rabe. Küsimust ei tohiks olla kes võidab! Hispaania võtab oma kohustusliku 2:1 võidu ära ja kellegil ei ole põhjust vingumiseks , et "Holland oli ju niiiiii hea". Finaalis peaks olema Uruguai , kellelt Holland oma ebasportliku mänguga finaali koha röövis. Aga õnneks on olemas jalgpallis õiglus. Hispaania võidab. punkt. case closed.

sten21
08.07.10, 13:48
See fakt mille Sarap välja tõi et kui Hispaania õidab finaali siis on Uus-Meremaa ainuke tiim kes ei kaotanud :)

Edson
08.07.10, 14:02
EM-i võtnud Hispaania oli minu hinnagul tugevam kui MM-il mängiv Hispaania, kes kaotas esimeses mängus isegi Šveitsile. Aga kahtlemata on Hispaania tugev. Holland on võitnud siiani kõik mängud ja muljetavadavalt kindlalt sammunud.

Tuleb võimas finaal, kus parem võidab!

Tanel
08.07.10, 15:14
Ma ei saa aru mis alavormist ja 5nda käigu puudumisest Hispaania puhul räägitakse? Hispaania on mänginud 100% oma mängu. Vaadake pallivaldamisi või söötude arvu. Holland on see eest finaalis tänu suluseisust löödud väravale. Mäng on olnud neil äärmiselt kõikuv ja rabe. Küsimust ei tohiks olla kes võidab! Hispaania võtab oma kohustusliku 2:1 võidu ära ja kellegil ei ole põhjust vingumiseks , et "Holland oli ju niiiiii hea". Finaalis peaks olema Uruguai , kellelt Holland oma ebasportliku mänguga finaali koha röövis. Aga õnneks on olemas jalgpallis õiglus. Hispaania võidab. punkt. case closed.
Kas Uruguay oli täiega domineerimas ja juhtimas, kui kohtunikul jäi 10-sentimeetrine suluseis märkamata?

lorenzo
08.07.10, 15:27
võidab see, kes saab rohkem palli hallata.

maanus
08.07.10, 15:36
Kas Uruguay oli täiega domineerimas ja juhtimas, kui kohtunikul jäi 10-sentimeetrine suluseis märkamata?

Poleks seda olnud, oleks miskine muu vilistamatta jäänud viga ,mida nii kui nii juhtub,olnud pinnuks silmas.Aga ütleme nii, et urukid on minu silmis niigi ennast ületanud ja noo see ebarealne MM lootus kipub sinna valdkonda ,mida meie spordiüldsus üldjuhul ootab meie sportlastelt nii talvel kui suvel.Loomulikult on meeldivad erandid.

keenjus250
08.07.10, 16:21
Kaheksajalg Pauli ennustas hollandi võitu. Jee!

sten21
08.07.10, 16:43
kust juba jõudsid pauli kohta lugeda ?

keenjus250
08.07.10, 16:52
kust juba jõudsid pauli kohta lugeda ?

Ei lugenud. Raadio mängis, jäi kõrva.

E: http://jalgpall.err.ee/uudised/MM2010/1274

count
08.07.10, 17:05

Issand jumal kui õigus sul on. Ennem ebaausat Hollandi väravat surus ainult Uruguai. Palli valdas ainult uruguai. Kogu mäng oli Uruguai taktikepi all! See "värav" rikkus kogu mängu ära ja tänu sellel väravale ei ole finaalis Uruguaid. PUNKT.
Finaalis näeme seda kuidas Barcelona striilis Hispaania valdab järjekordselt vähemalt 70 % palli ja teeb 200 söötu rohkem kui Holland. Ja kui seda ei loeta vastaseks üleolekokuks, siis ma ei tea mis elemendid veel mänguliselt suuremad näitajad olla saavad?

vello99
08.07.10, 17:09
Holland oli 2/3 Brasiilia mängu sitta täis ja siis Brasiilia otsustas ise endale ära teha. Urukhaide vastu oli mingi hetk pigem küsimus, et millal need hollandlased murduvad. Ehk, et juttu kuidas superkangelastest hallandlased üle laipade kullale marsivad, ma ei usu ikka üldse.

Mis muidugi tähendab, et nad võidavad läbi mingi käuti perse deflektsiooni või robbeni väänlemispenalti.

Daz Booob
08.07.10, 17:21
Finaalis näeme seda kuidas Barcelona striilis Hispaania valdab järjekordselt vähemalt 70 % palli ja teeb 200 söötu rohkem kui Holland. Ja kui seda ei loeta vastaseks üleolekokuks, siis ma ei tea mis elemendid veel mänguliselt suuremad näitajad olla saavad?

ma arvan, et värava(d) võiks ikka ka suure mängulise elemendi alla suruda.

kui 'pooli mees värava lööb, siis mul on suva kumb võidab. Muidu loodan aga lisaaega ja penalteid - saab rohkem jalkat vaadata.

Tanel
08.07.10, 17:23
Neid miinuseid võib mõlemas võistkonnas välja tuua. Mind näiteks absoluutselt ei paelu see hispaanlaste "ilus mäng", mis kohati meenutab pigem mängu tapmist. Seda keskväljal söötmist nad oskavad ning au ja kiitus, et nad oma tugevusi hästi ära kasutavad. Barca-stiilis nad võivad sööta, aga Barca-stiilis see Hispaania rünnata ei suuda, sest on üks teatud mängija puudu. Paraguay ja Tšiili panid küll hispaanlased värisema kohati.

keenjus250
08.07.10, 17:33
usu siis veel... (http://jalgpall.err.ee/uudised/MM2010/1274)

Blue Rock
08.07.10, 18:08
Enda vaatevinklist tegemist on unistuste finaaliga. Ning huvitav on sealhulgas see, et mõlemate meeskondade mängulist idenditeeti on mõjutanud üsnagi tugevalt kaks vananevat amsterdamlast: Johan Cruyff ja Louis van Gaal.

Enamus finaalis osalevatest mängijatest on saanud enda koolituse Ajaxi või Barcelona noorte akadeemia kaudu, kus mängu vundamendiks on söötmine, mis juba noorest peale imbub sedavõrd sügavale verre, et kogu seda noorena läbikäidavat protsessi võib nimetada "sööduülikooliks". Trennides harjutatakse aktiivselt 4 vs. 4 kahe puute reegliga mänge - need on mängud, mis võidetakse söödutäpsusega ja õigeaegse liikumisega. Jõul ega füüsilisel suurusel pole tähtsust.

Van Gaal oli omal ajal see, kes kergitas Barcelona esindusmeeskonda nii noore Xavi, kui ka Iniesta, kes on nüüdseks nii Barcelona, kui ka Hispaania mängu mootoriteks.

Poolfinaalis nähtud tempos jätkades Hispaania on kahtlemata pühapäevases finaalis kindel favoriit. Kolmapäeval see tõestas, et on maailma parim söötja. Võibki öelda, et praeguses Hispaania mängus on neid hollandlikke elemente rohkem, kui Hollandil endal. Kuid jah, paljunisti just tänu alguses mainitud hollandlastele.

jyriöö
09.07.10, 00:57
Issand jumal kui õigus sul on. Ennem ebaausat Hollandi väravat surus ainult Uruguai. Palli valdas ainult uruguai. Kogu mäng oli Uruguai taktikepi all! See "värav" rikkus kogu mängu ära ja tänu sellel väravale ei ole finaalis Uruguaid. PUNKT.

Ja see "lugemata värav" rikkus kogu mängu ära ja tänu sellele ei olnud veerandfinaalis Inglismaad. PUNKT.

Pealelöögid väravale, ei? Kasutaja count tõstatas siin enese teadmata muidugi veidi fundamentaalsema küsimuse, aga see selleks. Üldiselt on hea meel, et Itaalia alajaotust ei loe eriti.

Edson
09.07.10, 10:15

Kuidas austatud PUNKTImees ja kõiketeadja kommenteerib esimest ja kolmandat Hollandi väravat? Ma ütleks, et van BRONCKHORSTi värava järele võiks panna isegi HÜÜUMÄRGI ja Robbeni värava järel oli mängule PUNKT pandud.

Danel233
09.07.10, 10:33
saksamaa oleks pidanud finaali minema,kuna neil olid poole raskemad vastased kui hispaanial. mülleri puudumisest kaotasid arvan:D

Tofoa
09.07.10, 11:45
Kuidas austatud PUNKTImees ja kõiketeadja kommenteerib esimest ja kolmandat Hollandi väravat? Ma ütleks, et van BRONCKHORSTi värava järele võiks panna isegi HÜÜUMÄRGI ja Robbeni värava järel oli mängule PUNKT pandud.

Ma küll pole count, aga võin ise kommenteerida Hollandi esimest ja viimast kolli küll. Esimene = superilus, reaalne, kõik õige. Kolmas = poleks teist tulnud, poleks seda löödud, emotsiooni koll. oleks, tädi, rattad.

Uruguay 2-1 Holland, parimal juhul 2-2, nüüd pista pöial perse omale.

vincent
09.07.10, 12:09
ühesõnaga seda tead kindlalt, et Holland poleks värava lugemata jätmise korral rohkem löönud, aga Uruguai oleks samas raudselt löönud, eks.

see teie trollimine oleks isegi natuke naljakas, kui poleks tunnet, et te ise ka päriselt usute kogu seda jama, mis näppude alt tuleb.

Jasper
09.07.10, 14:21
Vahetult enne esimest kolli tegi Van Bommel kaardiväärilise vea. Arutage.

maanus
09.07.10, 14:32
saksamaa oleks pidanud finaali minema,kuna neil olid poole raskemad vastased kui hispaanial. mülleri puudumisest kaotasid arvan:D

No ma ei tea, kas ikka olid kergemad vastased ja kas ikka Müller on tõesti selline asendamatu mängija. Kes ikka nii kaugele jõudsid on ikka tugevad mansad nii kui nii.

Maarek
09.07.10, 14:54
Paul on oma otsuse teinud :p

CD7
09.07.10, 14:55
No ma ei tea, kas ikka olid kergemad vastased ja kas ikka Müller on tõesti selline asendamatu mängija. Kes ikka nii kaugele jõudsid on ikka tugevad mansad nii kui nii.

Ei tea kas on asendamatu, aga ilma temata nad hakkama ei saanud igastahes. Endale tundus et Löw pani pange selle viimase kohtumise. Cacau ja Marin oleksid olnud head vahetused Kroosi ja Gomeze asemele. Kroos veel midagi näitas ennast aga Gomez on alati feil olnud.

Mask
09.07.10, 15:20
Paul on oma otsuse teinud :p

http://s.ohtuleht.ee/multimedia/images/000171/e5bd9ee1-08c6-49b9-bad3-618e7ead7563_468.jpg
Sakslastele pronks. Ma kipun uskuma seda juttu, mis eile reporteris räägiti:
http://www.reporter.ee/2010/07/08/mis-teeb-kaheksajalg-paulist-sensatsioonilise-oraakli/

budu
09.07.10, 17:22
Aga vähemalt seekord Paul eksib!

midfielder
09.07.10, 17:49
Et asi tasakaalus oleks, siis papagoi Mani, kes ennustas kõigi veerandfinaalide tulemused ning samuti teise poolfinaali võitja õigesti valis välja ümbriku Hollandi lipuga

http://mm2010.postimees.ee/?id=285785

ja lisaks ennustas kaks Tallinna Loomaaia asukat samuti oranzid võimalikuks võitaks, seega kas tulemus saab olema 2:1 Oranje kasuks. ;)

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=386112

K Punkt
09.07.10, 18:45
Sakslastele pronks. Ma kipun uskuma seda juttu, mis eile reporteris räägiti:
http://www.reporter.ee/2010/07/08/mis-teeb-kaheksajalg-paulist-sensatsioonilise-oraakli/

Kui seda juttu uskuda, siis oleks pidanud ju Paul valima Uruguai kasti, mitte Saksamaa :)

count
09.07.10, 20:05
Ja see "lugemata värav" rikkus kogu mängu ära ja tänu sellele ei olnud veerandfinaalis Inglismaad. PUNKT.

OT:lugemata värav Inglismaal? Mida lolli sa nüüd ajad? Mina küll ühtegi väravat ei näinud mis oleks pidanud reeglite päraselt lugema, aga mis ebaseaduslikult inglastelt oleks ära võetud....Ei olnud ju ka itaallastel mitte ühtegi ebaseaduslikult võetud väravat Sloveenia vastu. Peaaegu kõik ütlesid ühekeelselt, et värav ei ületanud Itaalia-Sloveenia mängus joot ja et Quagliarella OLI suluseisus, niiet pole mõtet mulle mingitest inglastesdt jahuda. Kõik on võrdsed!

Loodan et finaalis suudab Villa Hollandi piripille karistada ja võtta kõik võimalikud auhinnad, niiet ebasümpaatsetele hollandlastele ei jääks isegi tühja LAV embleemiga kruusi!
2:0 Hispaania võit!

keenjus250
09.07.10, 20:20
Ehk annab Wesley Sneijder oma juhendajale Bert van Marwijkile portugallase Jose Mourinho telefoninumbri…

Tervitades Tanelit

budu
09.07.10, 20:27
OT:lugemata värav Inglismaal? Mida lolli sa nüüd ajad? Mina küll ühtegi väravat ei näinud mis oleks pidanud reeglite päraselt lugema, aga mis ebaseaduslikult inglastelt oleks ära võetud....Ei olnud ju ka itaallastel mitte ühtegi ebaseaduslikult võetud väravat Sloveenia vastu. Peaaegu kõik ütlesid ühekeelselt, et värav ei ületanud Itaalia-Sloveenia mängus joot ja et Quagliarella OLI suluseisus, niiet pole mõtet mulle mingitest inglastesdt jahuda. Kõik on võrdsed!

Loodan et finaalis suudab Villa Hollandi piripille karistada ja võtta kõik võimalikud auhinnad, niiet ebasümpaatsetele hollandlastele ei jääks isegi tühja LAV embleemiga kruusi!
2:0 Hispaania võit!

Kui Holland on ebasümpaatne siis ma ei tea kuidas neid makaroni luusereid kutsuda.Ütleme siis nii,et Itaalia stiil on lihtsalt jalgpalli surm ja see tuli vaid kasuks ,et need lohed koju varakult saadeti

Tofoa
09.07.10, 21:02
Ki Hoad o esümpne si a eia kids ned maroni uered kuua.tme iis nit aaia sil o ltat jlgplisrm a s uli vid ksks ,e nedled ku vrklt adei

wat ?

keenjus250
09.07.10, 21:06
wat ?

http://cdn1.knowyourmeme.com/i/30403/original/YouMad.jpg

Katk
09.07.10, 23:35
OT:lugemata värav Inglismaal? Mida lolli sa nüüd ajad? Mina küll ühtegi väravat ei näinud mis oleks pidanud reeglite päraselt lugema, aga mis ebaseaduslikult inglastelt oleks ära võetud...

Indeed! Seda väravat polnudki.
http://cdn.worldcupblog.org/www.worldcupblog.org/files/2010/06/england-lampard.jpg

Ebasümpaatne Holland? Mõistmatu. Siiski oma jutuga, et Holland ei vääri finaali kohta võid kuu peale sõita.

Aga samas ma juba tean, et sina oma jonni ei jäta ning arvad nii nagu arvad. Pole mõtet väitlema hakatagi.

Ise arvaks finaali seisuks 2-1 Hollandile.

vandersell
09.07.10, 23:41
Aga samas ma juba tean, et sina oma jonni ei jäta ning arvad nii nagu arvad. Pole mõtet väitlema hakatagi.
Aga ometigi hakkasid. Kordi on öeldud, et trolli pole mõtet toita.

2pac
10.07.10, 00:55
Kui Holland on ebasümpaatne siis ma ei tea kuidas neid makaroni luusereid kutsuda.Ütleme siis nii,et Itaalia stiil on lihtsalt jalgpalli surm ja see tuli vaid kasuks ,et need lohed koju varakult saadeti
Mine magama!

budu
10.07.10, 02:08
Mine magama!

kas sinul kui paadunud pastaõgijal on midagi positiivset meenutada sellelt MM-ilt?kari saamatuid oli vaid sellest riigist kohale saadetud.saan aru kui LAV-oleks saadetud kohale saapamaa parimad aga see ju ei olnud nii või sa tahad vastu vaielda ning kui need samad lohed eesti vastu peaks tulema siis 3 punkti jäävad eestisse!

EgoTrip
10.07.10, 04:56
Paul valib muidu koguaeg vasakpoolse kasti, kui pole veel tähele pannud

2pac
10.07.10, 11:41
kas sinul kui paadunud pastaõgijal on midagi positiivset meenutada sellelt MM-ilt?kari saamatuid oli vaid sellest riigist kohale saadetud.saan aru kui LAV-oleks saadetud kohale saapamaa parimad aga see ju ei olnud nii või sa tahad vastu vaielda ning kui need samad lohed eesti vastu peaks tulema siis 3 punkti jäävad eestisse!

See selleks, et sellelt MM-ilt pole Itaalia pooldajana midagi positiivset meenutada aga point on selles, et tulla kohe ütlema, et Itaalia jalgpalli stiil on ``jalgpalli surm`` jne. Siis sellega küll kuidagi nõustuda ei taha!
Et siis sinumeelest maailma halvima stiiliga on võimalik tulla 4 korda maailmameistriks? Ei usu, järelikult on ikka Itaalia jalgpalli stiilil mingi eripära, millega suudetakse läbi lüüa. Muidugi on ka ebaõnnestumisi, nagu see aasta, aga kellel neid ei oleks?

maanus
10.07.10, 14:09
2pac jutul on point sees, see mismoodi mängiti eelmisel MMil kohe kuidagi ei saa liigitada jalgpalli surma ja igav stiili pähe, toona nad mängisid väga hästi. See MM oldi siiski liialt aurude peal väljas.

Jasper
10.07.10, 18:01
Paul valib muidu koguaeg vasakpoolse kasti, kui pole veel tähele pannud

http://img821.imageshack.us/img821/2877/gereng.png

(ülejäänud on parempoolsed olnud)

kardo
11.07.10, 13:21
holland võidab mm-i !!!

författare
11.07.10, 14:43
holland võidab mm-i !!!

No Shit !

Epic
11.07.10, 14:51
Kuigi mulle pole Hispaania kordagi muljet avaldanud, siis vist ikkagi peab minema selle enamuste eufooriaga kaasa ja konstanteerima fakti, et tiitel võidetakse ära. Arvatavasti ka normaalaja piires, kuigi väravaid peab teise poolajani ootama.

Kui muidugi van Marwijk ei ole mingit imeplaani välja mõelnud. Vaadates ka hollandlaste kaitset turniiri käigus, ja ka enne seda mängus Ghana vastu, siis kui tegelikult Hispaania tahaks võiks siin teha midagi 1998 finaali sarnast, kus Prantsusmaa Brasiiliale mingisugustki võimalust ei andnud.

Aga loodetavasti suudavad Sneijderid, Robbenid ja muud loomad ennast kokku võtta, et korralik lahing anda. Soovitavalt rohkete väravatega. :)

eika
11.07.10, 15:07
Arvestades seda, et terve MMi jooksul on olnud umbes 5 mängu, mis on lõppenud mulle meelepärase tulemusega (Uruguay võidud ja Inglismaa feilimised), siis peaks täna Hispaania võitma. Eriti arvestades seda, et turniiri alguses oli mul ainult üks soov- peaasi, et Hispaania teist suurtiitlit järjest ei saa. Hea, et turniir läbi saab- kuu aega pettumust ja agooniat :)

M.Eller
11.07.10, 16:03
peaasi, et Hispaania teist suurtiitlit järjest ei saa.

duubeldan

kindlalt
11.07.10, 17:11
Kas keegi teab Pärnus veel pubisid, mis näitavad täna finaali peale villemi?

jansa
11.07.10, 17:31
Mõ za Gollandiju!
2014 Brasiilias näeme! Rsk...

count
11.07.10, 17:45
umbes 11 000 kr et Hispaania normaalajal võidab (püüan ka screenshoti tekitada,et see poleks tühikargamine). Muidu nõustun eikaga - täiesti fail turniir. Hispaania pidi niikuinii eelduste kohaselt finaali saama, niiet ei mingeid üllatusi. Hollandile kingiti teenimatult teine pilet... Absurdselt kohutav! Õnneks maksab tänane Hispaania võit mu agoonia kinni! Tsau!

Mask
11.07.10, 18:57
umbes 11 000 kr et Hispaania normaalajal võidab (püüan ka screenshoti tekitada,et see poleks tühikargamine). Muidu nõustun eikaga - täiesti fail turniir. Hispaania pidi niikuinii eelduste kohaselt finaali saama, niiet ei mingeid üllatusi. Hollandile kingiti teenimatult teine pilet... Absurdselt kohutav! Õnneks maksab tänane Hispaania võit mu agoonia kinni! Tsau!

Selge värk siis, Holland tuleb meistriks. Sa oled umbes sama hea ennustaja, kui Pele.

Tauri.T
11.07.10, 21:35
Igas ringis on tiim millele pöialt hoian välja langenud. Itaalia alagrupiturniiri järel, USA kaheksandikfinaalis, Argentiina veerandis, turniiri jooksul sümpaatseks saanud Uruguay poolfinaalis ja kaotus eile. Finaalis on 2 ebasümpaatset, aga pigem siis Hispaania. Seega, Holland võidab.

Need 22 meest kes finaalis väljakule jooksevad:

------------------Stekelenburg-----------------
Van Der Wiel-Mathijsen-Heitinga-Van Bronckhorst
---------------Van Bommel-De Jong-------------
---------------Robben-Sneijder-Kuyt------------
--------------------Van Persie------------------

------------------------Villa--------------------
-----------------Pedro-Xavi-Iniesta-------------
----------------Xabi Alonso-Busquets------------
-----------Capdevila-Puyol-Pique-Ramos---------
-----------------------Casillas------------------

the Kop
11.07.10, 21:48
oo Espaņa Espaņa Espaņa

mcnamara
11.07.10, 22:10
Miks olla Hollandi poolt täna?
1. Dirk Kuyt
2. Dirk Kuyt
3. ...

Ühesõnaga: pole mul mõistlikku põhjust. Süda lihtsalt otsustas täna Oranje poole hoida.

ttBoll
11.07.10, 22:31
Olen ise hetkel prantsusmaal , tv-st kahjuks mängu ei näe ja etv spordi leheküljelt ka ei ole võimalik vaadata, oskab keegi anda mingit linki kust mängu oleks võimalik näha ?

Iceman
11.07.10, 22:48
http://www.atdhe.net/index.html

(püüan ka screenshoti tekitada,et see poleks tühikargamine)

Noh???

count
11.07.10, 23:05
http://www.atdhe.net/index.html

Noh???

Kahjuks pole võimalik screenshotti panna. Komplikatsioonid. Panuseks läks 9000. Enjoy!

Kaspy
11.07.10, 23:19
Kõige mustem mängija MMil - van Bommel, kohutav tüüp.

Iceman
11.07.10, 23:25
Kahjuks pole võimalik screenshotti panna. Komplikatsioonid. Panuseks läks 9000. Enjoy!

Ah ei usu siis.

Raske on klaviatuuril vajutada print screen nuppu? ja siis painti minna? ja siis edit - paste, pilt ära salvestada ja siis www.upload.ee 'sse uppida? või siis moblaga pilti teha?

Mõnuagent 007
11.07.10, 23:29
Ah ei usu siis.

Raske on klaviatuuril vajutada print screen nuppu? ja siis painti minna? ja siis edit - paste, pilt ära salvestada ja siis www.upload.ee 'sse uppida? või siis moblaga pilti teha?

count üritas ilmselt tund aega 90-st kroonist paintiga 9000-t vormida, aga ei jäänud tulemusega rahule.

noname
11.07.10, 23:30
De Jong tegi zidaani :D

krizto
11.07.10, 23:53
Cassillas on kunn

Iceman
11.07.10, 23:54
Robben on noob.

kala2
12.07.10, 00:37
kas heesus naavas on tglt rolf roosalu?

WeThePeople
12.07.10, 01:02
Mõttetu kuu jälle möödas.

keenjus250
12.07.10, 01:03
Miks ma MM-i vaatasin?

football2u
12.07.10, 01:07
Et Hispaania Võitu Tähistada!!!

plain
12.07.10, 01:07
Jee Webb suutis lõpus jätta nurgalöögi ja vea andmata (kusjuures just kasti ääres) tänu millele löödi 30 seki pärast värav. I blame Webb (ja Robben)

Hogweed
12.07.10, 01:09
Iniesta takes it up in the ass.
Iniesta dive count 11/07/2010: 235

Katk
12.07.10, 01:10
Jee Webb suutis lõpus jätta nurgalöögi ja vea andmata (kusjuures just kasti ääres) tänu millele löödi 30 seki pärast värav. I blame Webb (ja Robben)

+1

tähemärgid

Jasper
12.07.10, 01:10
Vaatasin enne finaali Sky Sportsi saadet Crujffist. Tema nime mainides lubati, et tuleb suurepärane finaal. Finaalil polnud viga, aga kokkuvõttes tegid rivaldod materazzidele ära.

Kebab
12.07.10, 01:12
Palju õnne Hispaaniale. Webb peab aga oma karjääri lõpetama. Sellisel hetkel ei tehta selliseid eksimusi.

Hogweed
12.07.10, 01:13
Videokordused kasutusele. , muud võimalust pole.

Maarek
12.07.10, 01:14

Jah, ja vana lits jättis Hispaaniale täiesti selge penalti andmata, rääkimata sellest, et tsurka pidi oma putsadega rindu lendamise eest sirge punase saama.

Hispaania vääris seda võitu 100%

Mõnuagent 007
12.07.10, 01:17
Videokordused kasutusele. , muud võimalust pole.

Ee, kui selliste hetkede peal hakatakse videokorduseid kasutama, siis võid küll need ära unustada. Äkki hakkaks ka valeaute videodega uurima?

vaikiv mees
12.07.10, 01:23
kui selliste hetkede peal hakatakse videokorduseid kasutama

kui oleks mingi n arv challengeid kasutada ja sa 1 sellisele olukorrale raiskad, siis andku minna

Iceman
12.07.10, 01:30
Kuidas küll Webb ei saanud näha seda, et karistuslöögist muutis pall suunda peale müüri tabamist???

Uskumatu prohmakas.
Nii palju kollaseid oli ka liiast ikka.

El President
12.07.10, 01:37
küll see Webb kunagi maha lüüakse... selline mees lihtsalt ei tohiks vilistada enam

EDIT: kusjuures mul poleks midagi olnud Hispaania võidu vastu, kui see oleks tulnud õiglasel kombel.. aga praegu sittus kohtunik arusaamatu vilega lisaaja teisel poolajal terve mängu ära. täiesti konkreetselt lükkas järjest ühte auku otsustaval hetkel... ja nii erapoolikut kommentaari, kui ETVs täna, pole ikka ammu kuulnud.

abso
12.07.10, 01:37
kahju, kahju, et holland ei võitnud. Aga vähemalt on uus maailmameister.
tore MM oli .

sziczinche
12.07.10, 01:38
Kuidas küll Webb ei saanud näha seda, et karistuslöögist muutis pall suunda peale müüri tabamist???

Uskumatu prohmakas.
Nii palju kollaseid oli ka liiast ikka.

Ega jah, oleks kohtunikud vähe adekvaatsemad, võitnuks hoopis Inglismaa. Aga samas 1kõik, jalgpall elab ju edasi. Jalgpall vajab ikka Collina-sarnaseid kohtunikke.

A noh, olgu või räpane võit, kärab ikka. Pikalt sai oodatud, ilmselt nüüd tuleb jälle pikaks ajaks suu puhtaks pühkida.

Cheers,

:õlu:

EgoTrip
12.07.10, 01:40
webb oli täna täiesti norm
olgem ausad, hispaania penalti, polnud üldse penalti, ning hollandi toorutsemise tõttu tundus ka, et soositi hispaaniat
väravaeelsest olukorrast on kahju muidugi, seda nägid 99,99% 700 miljonit pealtvaatajast, kuid sinna mittenägijate hulka kuulus webb
kahju hollandist, palju õnne hispaania

plain
12.07.10, 01:40
Kui kohtunik ei saa hakkama lihtsa nurgalöögi ära andmisega, mis ei olnud isegi vaid müüri põrkest vaid ka väravavaht puutus ära siis mis siin veel rääkida on?

Ja üks asi veel Webbi kohta, et kus see mäng ohjas hoidmine oli mille kohta teda kiidetud on ainuke asi mida mina seal nägin oli niisama kollaste lahmimist ja lootmist, et mängijad äkki jäävad vait ja enam ei tee midagi (see ei töödanud eriti).

vendetta
12.07.10, 01:44
http://d.yimg.com/i//ng/sp/eurosport/20100711/25/16181cebb167d373fabe901acaf125a5.jpg

Gallacher
12.07.10, 01:44
Igas riigis on kohtunike tase samas klassis kui mängijate oma. Kui Inglismaal mängumehi pole, pole põhjust ka eeldada, et kohtunikud vilistada oskavad.

midfielder
12.07.10, 01:46
Kuigi Webbi hingele jääb ilmselgelt too andmata jäänud nurgalöök ja Elia vastu tehtud vea mitte fikseerimine 16 kasti äärel enne värava toonud rünnakut, siis ibeeria poolsaare matadoorid olid rohkem domineerivamad ja loovamad ehkki Arjeni parema realiseerimise juures oleks võib olla mängu käik hoopis teise pöörde võtnud ja Furia Roja suuremate jõudude ette koondamine oleks veelgi rohkem Robbenile võimalusi tekitanud, kuid need küsimused jäävadki vastuseta ja kaheksas maailmameistritiitel rändab Euroopa edelanurka.

Õnnitlused minu poolt ainult kõigile tõsimeelsetele Hispaania fännidele, kes on seda kooslust aastaid pidevalt fännanud ega pööranud usku turniiri käigus või veel hullem vahetult enne finaali. :rolleyes:

cyhton
12.07.10, 01:47
Väga masendav, et kohtunik teeb maailma kõige tähtsama mängu ära..
go go Webb.

Roni menti tagasi türapea

mcnamara
12.07.10, 01:51
Tiitlit väärinud meeskond ka tiitli võitis. Hollandlaste mänguplaan oli kahjuks räpane mäng, mis ka selle finaali vaatemänguna rikkus. Väga oranzhe süüdistada ei maksa, sest ega suurt teist võimalust polnud. Need on Hispaania aastad maailma jalgpallis ja selle tiitliga läheb suurepärane meeskond teenitult vutiajalukku.

-RoMaRiO-
12.07.10, 01:54
Ütlen vaid, et soccerneti foorum on kaotamas oma võlu, eriti välismaa sektsioonis, sest asjalikke postitusi inimestelt, kes seda mängu ka mõistavad, on tohutult vähe. Aga samas on õnneks olemas ka mõistlikud kasutajad, nagu näiteks midfielder ja nii mõnigi veel.

Muidu arvestades mängu raskust, siis vile oli üpris korralik. Ja parem võistkond võitis.

Iceman
12.07.10, 01:57
Kui nüüd kokkuvõtvalt rääkida selle aasta MM'ist, siis minu jaoks jäi kõige rohkem meelde kohtunike poolt väga palju tehtud vigu.

Aga koondiste poolelt, Prantsusmaa oli pettumus minu jaoks. Saksamaast väga kahju, et finaali ei saadud ja USA'st, ootasin, et nad jõuavad sel MM'il kuskil poolfinaali ära, aga kahjuks langeti juba esimese play offi ringis..

Rõõmu pakkusid Saksamaa väravate rohked mängud, + veel USA viimase alagrupi mängu lõpuminutid. :) ja see, et ka Itaalia, kergemas alagrupis failis täielikult.
+ veel Mülleri MMi parima väravaküti ja noormängija tiitlid!

Nüüd siis ei oskagi öelda, kas MM oli pettumus minu jaoks või ei, pigem siis natukene kardan, et 48:52 kaalu kauss liigub pettumuse poole.

Nohik
12.07.10, 02:07
Count vajuta Print Screen nupule ja siis ava Paint voi mingi pilditootlus progre ja vajuga Paste (CTRL V) ja salvesta. Siis pane asi Tinypicsi voi Photobucketisse.

Sa nagu lubad igasugu asju pidevalt, aga millegiparast pilte nagu ei tule.

Mask
12.07.10, 02:09
Ei tea, kas kaheksajalg Paul ka loto numbreid ennustab? :P

Aga finaal oli väga põnev ja kuigi sai veidi rohkem hollandlaste poole hoitud (kolmandal korral finaalis oleks ju võinud ära tulle), siis tuleb tõdeda, et Hispaania mängis veidi paremini ja vääris seda tiitlit.

Õnnitlused siis tulihingelistele Hispaania toetajatele!

K Punkt
12.07.10, 02:30
Hispaania oli täna tõesti parem, aga siiski oleksid nad võinud võita natukene ausamalt, aga ei, Webb pidi ikka ära nusperdama selle finaali. Kas ma olin ainuke, kes kuulis, et Webbile vilistati kui ta enda medali kätte sai ? :)

Paul pani jälle täppi, päris uskumatu ikka.

coco
12.07.10, 02:35
Ma ei tahaks siin kibestunud kaotajat mängida ja kaasa minna selle Webbi sairamisega aga öelda oleks nii palju, et tegemist oli äärmiselt tasavägise, võrdsete võimalustega mänguga mille üldjuhul kipub võitma meeskond, kellel otsustaval hetkel natuke rohkem õnne on. Alates Heitinga teise poolaja kollasest kui Villa sinna äärele pikalt lebama jäi ja alles 3 minutit hiljem hr Webb hispaanlaste õhtuste saatel kollast läks näitama, alates sellest hetkest hakkas aeglaselt aga stabiilselt Webbi vilepartii kandma konreetseid värvi prille, mis leidis oma kulminatsiooni teisel lisaajal, kus iga viimne kui vile läks valesti. Ma ei süüdista otseselt kohtunikku Hollandi kaotuses aga süütu ta ka kohe kindlasti ei ole.

Hispaania tegi omalaadse rekordi, mitte kunagi pole maailmameister löönud lõputurniiril nii vähe väravaid. See rekord purustati üsna mitme väravaga.

Panso
12.07.10, 02:38
On konreetsed numbrid ka öelda, ei viitsi googeldada.

vincent
12.07.10, 02:44
On konreetsed numbrid ka öelda, ei viitsi googeldada.
8 väravat, varasemat rekordit jagasid Brasiilia (1994) ja Inglismaa (1966), 11 väravat.

edit:

Väga masendav, et kohtunik teeb maailma kõige tähtsama mängu ära..
go go Webb.

Roni menti tagasi türapea

ja selline mees käib siis mööda teemasid teisi õpetamas, kuhu ja kuidas kirjutada. puhka parem ise jalga natuke, kui ei ole võimeline normaalse inimese kombel väljenduma.

Martin
12.07.10, 04:01
Alates Heitinga teise poolaja kollasest kui Villa sinna äärele pikalt lebama jäi ja alles 3 minutit hiljem hr Webb hispaanlaste õhtuste saatel kollast läks näitama, alates sellest hetkest hakkas aeglaselt aga stabiilselt Webbi vilepartii kandma konreetseid värvi prille, mis leidis oma kulminatsiooni teisel lisaajal, kus iga viimne kui vile läks valesti. Ma ei süüdista otseselt kohtunikku Hollandi kaotuses aga süütu ta ka kohe kindlasti ei ole.

Mulle oleks sobinud Hollandi võit, seega võin vast Webbi teemal peatuda. Minu arvates oli väga hea vile, nurgalöök oligi ainuke vale otsus ja seal aitas teda äkki äär, ei tea. Muudest viledest pidanuks/võinuks Robbenile pärast vilet palli mängimise eest teise kollase andama ja Alonsole jalaga rindu hüpanud mehele tõenäoliselt punase ning van Bommel laveeris samuti teise kaardi piiril, seega pääsesid hollandlased päris hästi ning nüüd võiks ju öelda, et Robbeni säästmine on just see, et kohtunik ei riku mängu ära jms, kuigi tegelt pidanuks välgutama (hiljem Xavile näitas).

Mis Heitinga esimesse kollasesse puutub, siis kordus oli väga hea nurga alt ja näitas, et ta nägi vea täpselt ära, kuid lasi siis edasi mängida, sest pall jäi Hispaania kätte ehk andis nö edu. Kui hispaanlased palli siiski auti lõid, läks ja vaatas Villa üle ning siis karistas Heitinga ära. Enam paremini ei saanukski seda olukorda lahendada.

Aga turniir oli tore ja võiks sagedamini olla.

molbert
12.07.10, 04:06
Jätke Webb rahule. Polnud küll ideaalne vile, aga raske mäng ja ühtegi vale väravat/ära jäetud väravat, tema kraesse ei jäänud, ainult kaudsed oletused.
De Jongi viga oli tõesti ehk punase eest, aga sa ei sa finaalis riskida valesti antud punasega, sest valesti antud punane on rängem eksimus, kui valesti andmata jõetud punane.
Siis kritiseeritakse seda penalti olukorda, aga sellega on sama lugu. Valesti antud penalti on rängem viga kui valesti andmata jäetud penalti.

Üldiselt oli finaal hea ja Hispaania vääris võitu, kuigi kergelt soovisin Hollandi võitu, sest kolmandal korral oleks võinud ju ära tulla. Ehk Brasiilias siis.

PraS
12.07.10, 04:19
Webb tegi ju palju valesi otsuseid ning kurb,et tema pimedus otsustas mängu saatuse.

Keegi ei kahtle selles,et Hisp oli domineerivam pool, kuid kas ka parem seda ma ei julgeks väita.

Kiitus Hollandile,et nad väga hästi olid õppinud geelipoiste mängu selgeks ning erinevalt saksast tegid keskväljal suht head pressingut.

sayonara
12.07.10, 04:50
OI jah. Milline ülevoolav joovastus - 98.a. alates seda ootanud ning õnneks väga kaua ei tulnudki ootada.
Kogu selle Webbi teema jätkuks veel niipalju, et mängu ta küll ära teinud. De Jongile punane andmata, v. Bommel põhimõtteliselt oleks võinud ka lõpuks ära anda kaardi, Robbenile pärast vilet palliga mängimine (Xavi sai kohe hetkega ära)...ja kindlasti vilistas ka Hispaania kasuks samamoodi olukordi. Mis värava olukorda puutub siis hiljem kordusest vaadates mängisid hispaanlased seda rünnakut 4kesi 7 hollandlase vastu (tõesti saaks teie vihast aru kui oleks mingi meeletu kiirrünnak tulnud, kus 4 ründajat 2 kaitsja vastu ära oleksid teinud), seega ei näe nagu kuidas too prohmakas (mis polnud sugugi suurem mõnest teisest) nüüd mängusaatuse ja värava hispaaniale kinkis, aga üleüldse pointless vaidlus...
Tahaks lihtsalt veel lõpetuseks teha suure suure kummarduse Andres Iniestale, kes kummalisel kombel oskab tähtsates mängudes lõpuminutitel ikka väravaid lüüa... (Chelsea ja Hollandi vastu)

Blackout
12.07.10, 09:19
Olen küll Hollandi pooldaja, kuid väga viriseda pole põhjust. Naiivne on arvata, et Holland oleks nt penaltiseerias võitnud. Tasemelt on nad sellel alal inglastega samast klassist.

Väga kahju ainult, et hispaanlaste võiduvärava lõi daiver Iniesta. Iga asja peale pikali... täiesti masendav, et jalgpall on selliseid täis. Ja see pidev hispaanlaste kogunemine kohtuniku juures peale hollandlaste vigu oli häiriv. Näha oli ju, et Webb annab kaardi ära, mis te seal ikka kogunete. Samas muidu holland tegi ikka jõhkralt vigu kah.

Robben on üldse omaette teema. Vend saab ääres palli, jookseb, 2-3 kaitsjat võtavad palli ära. Ja nii iga kord. Lisaks muidugi need 2 võimalust. Eriti esimene, kus oli vaja lihtsalt messilikult pall üle tõsta.

Üleüldse jäi turniir rohkem meelde pideva sukeldumise, näitlemise ning kohtunike apskatega.

Mõnuagent 007
12.07.10, 09:56
Webb tegi ju palju valesi otsuseid ning kurb,et tema pimedus otsustas mängu saatuse.

Keegi ei kahtle selles,et Hisp oli domineerivam pool, kuid kas ka parem seda ma ei julgeks väita.

Kiitus Hollandile,et nad väga hästi olid õppinud geelipoiste mängu selgeks ning erinevalt saksast tegid keskväljal suht head pressingut.

Oi seda nuttu ja hala nüüd. Neli aastat tagasi oli meil päris toredaid dialooge, kui Hispaanial midagi valesti läks ja kohe PraS rõõmsalt msnis plärisema hakkas:) Võta välja, poiss!

elx
12.07.10, 11:09
Kas ma olin ainuke, kes kuulis, et Webbile vilistati kui ta enda medali kätte sai ? :)

Absoluutselt iga kord vilistatakse, kui kohtunikud oma medaleid kätte saavad. Pole mina veel vastupidist kohanud.
Muidu dubleeriksin Martini juttu.

_AI_
12.07.10, 11:28
Pilku postitsue kellaaegadele heites on tunne, et mõned vaatavd jalgpalli, eriti selle tippsündmusi, vaid soccerneti foorumis kiunumise pärast. Tavaline kahtlusalune on muidugi kohtunik (eks kommentaatorid, eriti eestikeelsed, sobivad ka), kuid stiil, et ootame lõpuvileni, ning siis vutt-vutt arvuti taha ning hakkame oma kahelauselisi kohtnukeanalüüse tegema, on kahtlematult häiriv. Aga kui hilispuberteedi probleeme nii ravida saab, siis jumal tänatud, et sa olemas oled, soccernet.
Ahjaa, erinevalt kommentaatoritest arvan, et finaalile tuli isegi kasuks, et seis kaua null-null püsis, arvatavalt oleks pärast avavärvat emb-kumb juhtima asunud meeskond püüdnud eriti rämedalt aega viita ja kõiki mehi värava ette parkida (a la Inter). Mõistetav taktika iseenesest, sest lihtsalt nii palju on ju mängus, aga kole vaadata. Hispaanlaste järjekindlus viis võidule, kuigi šansse oli mõlemal meeskonna üsna võrdselt. Muidugi võib paukuda, et pass-pass-pass ja null-null stiil on igav (sic!) ning et Hispaania tuli ilmameistriks kõige vähem väravaid löönud meeskonnana ajaloos, kuid väga palju jätsid nad ka häid võimalusi realiseerimata, millele ei aidanud kaasa ka selgelt alavormis väljakule eksinud torres ning üsna kehv närvikava (penaltid!). Pass-pass ei ole ju vaid efekti pärast, vaid väga selge eesmärgiga: taktika on efektiivne just lõpus, kuna väsitab vastasmeeskonda ning Hispaania värvad kippusidki enamuses ju teise poolaja teisel poolel tulema, alates 70. minutist oli ju finaalis ka selgelt vaid üks võistkond. Ja nagu Sarapki mainis, sellega väsitati jäälõhkuja-jõhkard van Bommel ning teised tulpide keskväljurid ning lõppeks suutsid hispaanlased ise kastis veidi otsustavamalt tegutseda. ja veel, mõneti imelik, et ka selliste kogemustega meestel on närv ikka kogu turniiri jooksul korralikult pingul- Hispaaniat rõhus ikka tohutu favoriidikoorem, mille taha jäi nii mõnigi väravaolukord (eksitud penaltid!).
Kummastav, et totaalse jalgpalli leiutajariik on pärast milleeniumit omandanud lõhkumine-iga-hinna-eest meeskonna auväärse tiitli. Seetõttu oli ka hispaanlaste kohtuniku stalingradlik piiramine mõistetav, kuigi häiriv. Tagant põlvedesse sõitmine ei tohiks olla Hollandi kui Cryffi ja co sünniriigi kaitsemängutaktika, aga jah... Kahjuks ei saa Hollandi kohta öelda, et see oligi ainuke mõeldav rohi Hispaania vastu, sest alates kuulsast Portugali lahingust on kahjuks Hollandi mäng üha rohkem jäälõhkuja Tarmole iseloomulik.

Daz Booob
12.07.10, 11:42
http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2010/7/11/1278875849249/sport-012.jpg

H.M Murdock
12.07.10, 11:49
pinge jõudis webbini. muud midagi.
kõige rohkem on kahju sellest, (lisaks hollandi mitte-võitmisele) et iniesta selle kuradi võiduvärava lõi. daivis nagu eit ja oli üldiselt väga antipaatne, kuigi enne eilset pidasin temast lugu kui maailma ühest parimast.
kui tõele au anda, siis ega peale robbeni nässerduste väga väravat kuskilt tulnud polekski (see matiiseni kuidas-iganes-ta-nimi-kirjutatakse olukord ka, okei), hispaania seevastu pani ikka väga odavat puitu seal värava ees. lisaks veel van persie....hesus, kui palju saab sakkida?! 3-2 oleks siuke sinisilmseltpositiivne-aus skoor olnud.
igatahes palju õnne hispaaniale koos fännidega ja eks el orange teile järgmine kord põide tõmbab.

Edson
12.07.10, 12:01
Tundub, et finaali jõudsid õiged meeskonnad. See oli kõva lahing, kus Hollandi padrunid said natuke varem otsa kui Hispaania lahingmoon.

Kohtuniku tegevust ei kommenteeriks, see oli raske mäng. Holland mängis üle keskmise jõuliselt, samas Hispaania vastu oli see väga õige taktika ja kui see üks karatelöök välja arvata, siis päris lõhkumiseks ei läinud. Võrreldes Saksmaa hädise mänguga oli Holland ikka hoopis teisest puust vastane.

Hollandi võit jäi seekord siis sõna otseses mõttes väikese varba taha kinni. Samas Hispaania vääris võitu ja respekt mõlemale meeskonnale. Oli ilus MM, ainult i-le jäi täpp panemata.

Oranje!

budu
12.07.10, 13:30
Kas vaid mina nägin,et Iniesta oli enne väravalöögi olukorda suluseisus?Webb on alates tänasest Hispaania aukodanik.
Õnnitlused Hispaania fännidele võidu puhul aga küll Holland teile kätte maksab

elx
12.07.10, 13:35
Kas vaid mina nägin,et Iniesta oli enne väravalöögi olukorda suluseisus?Webb on alates tänasest Hispaania aukodanik.
Õnnitlused Hispaania fännidele võidu puhul aga küll Holland teile kätte maksab
Enne esimest söötu, mis kohale ei jõudnud oli ehk napilt, kuid kohale jõudnud söödu ajal polnud mingit suluseisu.

budu
12.07.10, 13:41
Enne esimest söötu, mis kohale ei jõudnud oli ehk napilt, kuid kohale jõudnud söödu ajal polnud mingit suluseisu.

seda ma silmas pidasingi,teise söödu ajal oli kõik korras.Üks mis selle turniiril positiivselt silma-kõrva jäi oli see,et esile kerkis uus ja asjalik jalgpallikommenaator-Tarmo Tiisler,loodaks nüüd koondise mängudel tema etteasteid

kesa
12.07.10, 13:54
Näitekunst või meisterlikkus?
http://www.youtube.com/watch?v=glg79r9KnQQ

Alla 18 a. lubatud vaadata ainult vanemate loal.
http://www.youtube.com/watch?v=VmvZPDA8TMI&feature=related

keenjus250
12.07.10, 13:57

näitekunst

fabregasel ilge kusekas peal vä

Mõnuagent 007
12.07.10, 14:02

Ah, ärge vinguge nüüd kogu aeg. Te olete hullemad naised kui Iniesta.

Epic
12.07.10, 14:09
fabregasel ilge kusekas peal vä

Al Bundyt pole kunagi näinud?

salajane33
12.07.10, 15:52
Jimmy Jumpi finaal (http://www.youtube.com/watch?v=TCgjO2nGWMY)

denisss
12.07.10, 16:12

see oli sama palju kollane kaart ja viga kui see, et itaalia oleks pidanud maailmameistriks tulema

häbi on, et nüüdsest on päris paljude maailma laste ja noorte jalgpallifännide iidoliks iniesta sugused daiverid ja selline emotsemine. ootame siis aga rõõmuga, millal meiegi jalgpallitrennides daivinglessonid hakkavad. eiei aga ma ei ole kurb. veidikene, et holland ei võitnud,aga ma lubasingi, et kui holland finaali saab siis toitun heinekenidest ja jointidest . homme teen ehk pildi ka oma toidulauast. ja mis peamine.,,,, see suurepärast stiili viljelev hispaania, kes normaalajal sõidab teerulliga hollandist üle...hahahaha .... nice going , cunt :D

dwideng
12.07.10, 16:14
Mäng oli raske vilistada või mitte, aga ebapädevaid otsuseid oli liialt palju, kord pingutati üle, kord võeti liialt leebelt või lihtsalt eksiti. Kui palju statistiliselt ühele või teisele poolele liiga tehti polegi oluline, vile oli kehva ja kui sellist kehva vilet lasta MM'i finaalis jätab see mängule oma pitseri. Ehk, kui vile on kaootiline ja kord antakse sarnase situatsiooni eest kaart, teisel korral ei juhtu midagi, siis on mängijatel suhteliselt võimatu kohaneda valitsevate oludega. Ilmselgelt käis see mäng kohtunikele üle jõu.

Wingback
12.07.10, 16:28
Van Persie'st oleks isegi alavormis Ryan Babel ees parem olnud eile.

Jasper
12.07.10, 16:37
see oli sama palju kollane kaart ja viga kui see, et itaalia oleks pidanud maailmameistriks tulema

häbi on, et nüüdsest on päris paljude maailma laste ja noorte jalgpallifännide iidoliks iniesta sugused daiverid ja selline emotsemine. ootame siis aga rõõmuga, millal meiegi jalgpallitrennides daivinglessonid hakkavad. eiei aga ma ei ole kurb. veidikene, et holland ei võitnud,aga ma lubasingi, et kui holland finaali saab siis toitun heinekenidest ja jointidest . homme teen ehk pildi ka oma toidulauast. ja mis peamine.,,,, see suurepärast stiili viljelev hispaania, kes normaalajal sõidab teerulliga hollandist üle...hahahaha .... nice going , cunt :D

lol. Robben? Van Persie?
http://29.media.tumblr.com/tumblr_l5eth2Ty5G1qzpwi0o1_250.gif

Tauri.T
12.07.10, 16:39
seda ma silmas pidasingi,teise söödu ajal oli kõik korras.

Tee paus 0:02 ja 1:06 peal. Ei olnud seal sulgu.

http://www.youtube.com/v/P0uFy23vR3s

denisss
12.07.10, 16:42
Mäng oli raske vilistada või mitte, aga ebapädevaid otsuseid oli liialt palju, kord pingutati üle, kord võeti liialt leebelt või lihtsalt eksiti. Kui palju statistiliselt ühele või teisele poolele liiga tehti polegi oluline, vile oli kehva ja kui sellist kehva vilet lasta MM'i finaalis jätab see mängule oma pitseri. Ehk, kui vile on kaootiline ja kord antakse sarnase situatsiooni eest kaart, teisel korral ei juhtu midagi, siis on mängijatel suhteliselt võimatu kohaneda valitsevate oludega. Ilmselgelt käis see mäng kohtunikele üle jõu.

i double that!

terve see mm oli selle valguses. mitte et ühele tehakse liiga või teisele mitte, aga point oli, et olukordi ei nähtud võrdses valguses ja mängijatel ei olnud ega saagi olema mingit aimu, kuidas mingis olukorras käituda. totaalne vilekaos valitses. asja kurb iroonia ongi see, et mängijad muutuvad üha nooremalt üha andekamaks ja tehnilisemaks, aga nende kontrollsüsteem, ehk siis antud hetkel veel kohtunikud platsil, aina vanemateks ja lohakamateks ja ausalt öeldes seniilsemateks. sama seis valitseb ka katusorganisatsioonis. tehke veteranide mm ja siis vilistage seal palju jaksab.

nb! edaspidi võiks olla mingi spets auhind kohtunikele, mis välja antud mingite fännorganisatsioonide poolt. nagu darwini auhindki. a la Kuldne Vuvuzela vms...

Panso
12.07.10, 16:43
lol. Robben? Van Persie?

http://i.imgur.com/GuqwK.gif

mcnamara
12.07.10, 16:44

Üldse ei nõustu. Kohtunik oli kaartide andmisel ja mängu rahustamisel igati tasemel ning tegi oma parima. Mängijad ei kontrollinud ennast üldse. Ei kujuta ette seda ulgumist, mis siin praegu toimuks kui hollandlased oleksid lõpetanud esimese poolaja üheksakesi. Ka nii oleks täiesti vabalt võinud vilistada.

denisss
12.07.10, 16:44
lol. Robben? Van Persie?

selle karatekicki vastu polegi mul midagi sitta öelda. selle eest oleks pidanud insta-red tulema loomulikult, aga palun süüdistage selleski oma paljukiidetud kohtunikke. pedekari ma ütlen.

Daz Booob
12.07.10, 16:48

vilistamata jäänud nurgalöök oli suurim viga... kui seda nüüd väga eriliseks veaks tembeldada. Ülejäänu osas oli Webb'il koguaeg tervilik pilt ees - otsuseid ei langetanud ta külmalt by the book, vaid mõtles üldiselt, et mida tema otsus mängule tähendab, millepärast trennipoiss säherdust asja tegi jne.

Taolist mängu mõistmist, lugemist on sitaks hea vaadata - parem kui eilne mäng.

Nagu näha reageeringutest, siis selline lähenemine on sama habras kui praeguse ilmaga jää peal kõndida.

Thugie
12.07.10, 17:10
Uus maailmameister, võib rahul olla. Süda tuksus rohkem ikka Hispaania mängurütmis ja heameel, et just nemad selle karika peakohale said tõsta. Mängu kontrolliti küllaltki hästi, kui just need Robbeni olukorrad välja jätta. Robben oligi vast eilne suurim pettumus, punane kaart oleks tema mängu hästi kokku võtnud. van Bommel, njah, kohutavalt ebasümpaatne vend ja peale vigade see mees teha ei oska. van Persie , mitte üheski mängus ta midagi luua ei suutnud vist. Hispaania poolt jäid positiivsega silma Ramos ja muidugi Casillas. Kohtunike partii oli tõesti närviline, üritas kaartidega natuke maha rahustada mängu, kuid kahjuks ei õnnestunud väga.

vincent
12.07.10, 17:26
Jumal tänatud, et siin ikka mõned mõistusega tegelased veel alles on. Webb võttis algusest peale konkreetse joone ja hoidis sellest hästi kinni, tajus mängu rütmi ning ennekõike jäi rahulikuks, minu meelest teevad just need jooned kohtunikutöö heaks. Esimesed suhteliselt kiired kollased näitasid selgelt ära, et raiumist ta ei soosi - kui mängijad sellest aru ei saanud või ei tahtnud saada, on juba oma viga. Tõsi, Heitinga teine kollane tundus esmapilgul väga kerge, aga kordusest vaadates käsi käis siiski õlal ja mees oli üsna puhtalt läbi minemas. Van der Wielile kollase toonud Iniesta räme daiv koos selle andmata jäänud nurgalöögiga olid ainukesed suuremad eksimused, muus osas tegi oma tööd nii hästi, kui sellises mängus võimalik oli.

ja ma oleks tahtnud pigem Hollandi võitu, enne kui keegi subjektiivsuse teema üles tõmbab.

sicmic
12.07.10, 17:28
Unustage Webb ja see pläma kohtunike kohta, sest ilmselgelt ei ole ka kohtunike vead võimelised takistama meeletuid jõuvarusid, mida Iniesta sai tänu asjaolule, et teda juhatas väljakule eestlane. :) Ilmselt otsustas ta mängu saatuse sõnadega, mis kohtumise-eelse rivistuse ajal kaamera suunas lausus.

Tõsisemalt võttes nõus sellega, et Webb vilistas hästi ja vaigistas igasugused provokatsioonid adekvaatselt.

K Punkt
12.07.10, 17:34
Iniesta juhatas väljakule eestlane ? Ma nägin, et eestlane juhatas väljakule Hollandi väravavahi, aga vb ma eksin ;)

elx
12.07.10, 18:06

1) Mina näiteks ei suuda selles situatsioonis otsustada, sest pole näinud ühtegi kaameranurka, kus kogu tegevus näha oleks. Siin üritavad Hollandi toetajad väita, et sellise väikese seljast hoidmise peale ei tohiks kukkuda, kuid mulle jääb pigem mulje, et meeste jalad saavad kokku - jookseb ju Heitinga Iniestal nii selja tagant läbi, et mina küll ette ei kujuta kuhu seal liikuvad jalad peaksid mahtuma. Kui ta aga ees jooksva mängija jalgu enda omadega puudutas, siis pole siin palju vaielda - kindel maha tõmbamine ning kuna ta oli viimane kaitse, siis ka kollane.

2) denisss, saa juba üle, ulud nagu.. (täida ise lüngad, sest ma ei taha ühtegi rühma solvata)

3) Tauri.T, tänan, teleri kaudu ei saanud liikuva pildiga nii täpselt näha, nüüd olen kindel, et seal polnud ka nappi suluseisu.

dwideng
12.07.10, 18:19
Webb võttis algusest peale konkreetse joone ja hoidis sellest hästi kinni, tajus mängu rütmi ning ennekõike jäi rahulikuks, minu meelest teevad just need jooned kohtunikutöö heaks.

Maitseasi ütles kalkun ja nokkis sitta edasi...

Subjektiivsusest rääkides, siis tõesti, Webb võttis kohati reeglite tõlgendamisel vägagi subjektiivse joone...
Ei saa aru, mis mängu kontrollist siin rääkida saab, kui peale iga vilet käis verbaalne võitlus kolme osapoole vahel veel pikalt.

Üldse jäi antud finaaliturniir meelde väga kehvade vilepartiidega. Üks jaapani kohtunik, kui ma ei eksi, tegi suurepärased partiid.

Mõnuagent 007
12.07.10, 18:22

Subjektiivsusest rääkides, siis tõesti, Webb võttis kohati reeglite tõlgendamisel vägagi subjektiivse joone...
Ei saa aru, mis mängu kontrollist siin rääkida saab, kui peale iga vilet käis verbaalne võitlus kolme osapoole vahel veel pikalt.

Üldse jäi antud finaaliturniir meelde väga kehvade vilepartiidega. Üks jaapani kohtunik, kui ma ei eksi, tegi suurepärased partiid.

Mida ta siis tegema oleks pidanud?

dwideng
12.07.10, 20:05
Mida ta siis tegema oleks pidanud?

Vähemalt minu ja veel terve hulga inimeste arust paremini vilistama, reeglitest lähtuma ja seeläbi ühtlasema mängu käekirja kujundama. Kui ikka karistuslöögi sooritamisel on ilmselgelt näha et pall läheb vastasmängija tugevast puutest üle otsajoone ja pall antakse vastasmeeskonnale, siis on see selge tõestus sellest, et vanal olid juhtmed koos ja kontrollist oli asi kaugel.

Marwijki arvamus ka siis:
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/world-cup-2010/teams/holland/7884777/World-Cup-final-Holland-coach-Bert-van-Marwijk-lashes-out-at-Howard-Webb.html

count
12.07.10, 20:53
Webb oli tont vaid seetõttu, et peale poolaega oli ikka veel 11 hollandlast väljakul. Ja kurat siin vaieldakse andmata nurgalöögi pärast! R U FOR REAL vincent???? Ma pole elusees nii leebet vilepartiid näinud. Hollandi fännid peaks oma (häbeme)mokad kinni toppima ja Hispaania omadel on täielik õigus kõike öelda ja arvata eilse mängu kohta PUNKT.

Daz Booob
12.07.10, 22:34
Vähemalt minu ja veel terve hulga inimeste arust paremini vilistama, reeglitest lähtuma ja seeläbi ühtlasema mängu käekirja kujundama. Kui ikka karistuslöögi sooritamisel on ilmselgelt näha et pall läheb vastasmängija tugevast puutest üle otsajoone ja pall antakse vastasmeeskonnale, siis on see selge tõestus sellest, et vanal olid juhtmed koos ja kontrollist oli asi kaugel.

Marwijki arvamus ka siis:
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/world-cup-2010/teams/holland/7884777/World-Cup-final-Holland-coach-Bert-van-Marwijk-lashes-out-at-Howard-Webb.html

ainukesed, kellel juba ennem mängu olid juhtmed koos ja siiani kärssavad, on hollandlased.

kui sa inglise keelt jagad, siis otsi veel arvamusi Webb'i tööst.

elx
12.07.10, 22:34

mida on ühist kohtuniku vilistamisoskusel ja mängijate nõrgal närvisüsteemil?

dwideng
12.07.10, 23:56
ainukesed, kellel juba ennem mängu olid juhtmed koos ja siiani kärssavad, on hollandlased.
kui sa inglise keelt jagad, siis otsi veel arvamusi Webb'i tööst.

Kui Sa neid lugenud oled, siis ehk jagad?

mida on ühist kohtuniku vilistamisoskusel ja mängijate nõrgal närvisüsteemil.

Mida on ühist kohtuniku närvisüsteemil ja kohtuniku vilistamisoskustel? Eriti kui kohtunik on üks ja ainuüksi kaardi saanud mängijaid 13?

Võib-olla hollandlastel kärssavad, neil on põhjust, oleks ka kummaline, kui hispaanlased viriseksid ju? :D

Mul ka ei kärssa muide, kuna ma ei ole sõnagagi maininud, et Hispaania võitis tänu sellele, et Webb tegi kehva vilepartii - üleüldiselt oli kehva partii, vilemeest oli liiga palju näha.

Vastandamise olete ise mängu toonud.

Daz Booob
13.07.10, 00:59
Steve Bruce http://www.skysports.com/football/world-cup-2010/story/0,27032,12098_6257104,00.html

Samas võid leida ka De Jongi arvamuse... ja mida aega edasi, seda enam need arvamused leebuvad.

vincent
13.07.10, 01:07
Arendades natuke edasi seda, mis mcnamara eespool väga õigesti ütles - üks variant oleks olnud, et juba poolajaks on paar meest duši all. Ja teine oleks imho olnud see, et juba poolajaks on paar meest pooleks sõidetud. Poleks vilistanud, oleks kindlasti olnud jälle häda, et kuradi pussy, ei julge kaarti anda. Ma ei saa üldse sellest loogikast aru, et kui palju kaarte, siis oli järelikult sant vile. Oli lihtsalt selline mäng, mis parata.

Ja millised need mitte kaardiväärilised vead täpsemalt olid siis? Või siis jällegi sellised, mille eest oleks pidanud kindlalt andma? Ok, Heitinga teisest ja van der Wieli omast on juba juttu olnud, keegi hispaanlane (Ramos vist) sai ka ehk natuke kergelt. Muud ma ei oska tõesti ette heita. "Oleks pidanud reeglitest lähtuma" - millistest ta ei lähtunud, kui tohib küsida? Mida peab siis näiteks kohtunik tegema, kui iga vile peale on mõlemalt poolelt kari turueitesid ümber seletamas? Turpi sõitma mõnele, et teised rohkem ei tuleks? Ta tegi enam-vähem nii palju, kui sellises mängus võimalik oli asja kontrolli all hoida, kui mängijad ikka absoluutselt ei taha ennast talitseda, siis ega tegelikult kohtunikul pole väga palju vahendeid peale kõigile punase näitamise ju. Mis tal oli, neid ta kasutas, jäi rahulikuks, rääkis mitmel korral meestega, et jätke pull, püüdis ka nt Robbenit selles kollase olukorras rahustada, aga see räuskas ikka edasi nagu ratta peal. Antud mängus ma loeks seda igatahes küll pigem komplimendiks, et ta kogu aeg nähtaval oli. Pidigi olema, mäng nõudis seda.

pluss kui me räägime nüüd tõesti subjektiivsusest, siis selle absoluutne meistriklass on mõistagi tuua antud teemas argumendiks see van "you’d almost think now that that first match had an influence on this game now" Marwijki intekas. täielik paranoiatripp ju. ja siis de Jongi-van Bommeli toorutsemiste kohta tuli kohe samast mulgust klassikaline i did not zee ze inzident. no mida veel. tegelikult muidugi esimese emotsioonina ka mõistetav ja andestatav, aga selle toel õigustada midagi...

kesa
13.07.10, 01:20
http://www.youtube.com/watch?v=-lKKumlaIbs

Foul by Ramos on Elia in the build up to Spain's World Cup

17
13.07.10, 01:29

sul on mõistuse asemel kirde sai?

kesa
13.07.10, 01:32
sul on mõistuse asemel kirde sai?

Kirde sai on olnud pikka aega eestlaste kindel lemmik. Aastatega on Kirde saia pehme, aroomikas sisu ja kuldkollane koorik saanud nii omaseks, et paljudele on ta saia sümboliks. Just selline see päris sai ongi!!!

Kirde sai
Koostis:
nisujahu, vesi, pärm, margariin (taimsed rasvad ja õlid, emulgaatorid E472e, sojaletsitiin), keedusool (1,1%), suhkur, emulgaator E481
100 g toiteväärtus:
energia 1065 kJ (255 kcal); valgud 7,7 g; süsivesikud 51,0 g; rasvad 2,3 g
Netokaal:
330 g
Parim enne:
3 päeva

Tanel
13.07.10, 01:51
No Webb tegi palju rasiekid otsuseid õigesti, aga see ei olnud kerge mäng ning samas ma teda kiitma küll ei hakkaks, sest arusaamatuid väga tähtsaid otsuseid (või tegemeta jäänud otsuseid) oli ikka mitmeid. Eks Hollandi mehed kommenteerisid siiski emotsiooni pealt ning tõesti oli see arusaamatu, mis sellele väravale eelnes, aga ju nad aja jooksul saavad aru mitmekesi nad oleks pidanud mängu lõpetama ning tunnistavad lõpuks, et kohtunik aitas ka neid.

lorenzo
13.07.10, 03:33
Cruyff kritiseerib samaaegselt nii Hollandi koondist kui ka kohtunikebrigaadi

Daz Booob
13.07.10, 11:11
Cruyff salvabki Webb'i omade reeglite kehtestamises - ei saa pahaks panna, kuna väga kergelt võib taolise lähenemise eest saada kirjapommi.
Sa lood oma n.ö. maailma ja pead seda siis haldama... teha seda aga MM'i finaalis on muidugi küsitav. Kuid olen ise ikkagi seda meelt, et antud mängus oli see õiglaseim lähenemine - Webb püüdis anda võimaluse meestel end palliga tõestada ning tänu sellele oli mida vaadata, millele kaasa elada.

Ja Cruyff'i, kui loomingulise mängu kirjutajatest, suust taolist kriitikat kuuldes tekib küsimus, kas temas lõi välja samasugune sõjardlikus nagu koondisel või huvid Barca ja Hispaania rindel?

_AI_
13.07.10, 11:22
Webbi kritiseerijate videopostitused on parimaks tõestuseks, et siin on tegemist hapukibedate viigimarjade ja kiunumisega kiunumise pärast (kossuspets dwideng, jah, sina). Loobitud videod ja olukorrad ei ole ühesed eksimused, vaid vägagi fifty-fifty (reeglid ja mängu tähtsus!), ainuke raudkindel eksimus on see nurgakas, aga no jopakolla, sellele siis lisatakse kakskümmend seitse oleksit ja vväite järgi, et oleks see ju antus siis oleks ja siis oleks ning tehakse siis virtuaalne bakalaureusetöö kaitsja nägu pähe. Ohjah, need tädid ja rattad.

elx
13.07.10, 11:28

Eem.. kus viga oli? enamikes mängudes on situatsioone, kus ründaja üritab hulgast kaitsjatest läbi minna ning kaotab loomulikult palli. Siin polnud isegi võileivaga tegemist - kaitsjad läksid lihtsalt ründaja ning palli vahele. Kui iga selline situatsioon ära vilistataks, oleks lihtsam vile kompressori otsa panna ning pidevalt õhku peale anda.

dwideng
13.07.10, 12:57
Webbi kritiseerijate videopostitused on parimaks tõestuseks, et siin on tegemist hapukibedate viigimarjade ja kiunumisega kiunumise pärast (kossuspets dwideng, jah, sina).

Kas Chicago Bulls kaotas Hispaaniale finaalis või? Kus on minu videopostitused?
Mina kiunun muidugi, alati, muidu oleks igav. Ses mõttes ongi selgusetu, miks kiunuvad Hispaania toetajad? Las koerad hauguvad, Teie olete ju karavanis ja liigute edasi.

Kõige kurvem on, et igale suurturniirile sukeldun ma lootusega, et jalgpallis on asjad paremaks läinud ja kohtuniketöö on paranenud, et enam ei dive'ta, et pansokooli ajad on läbi, et reegleid võetakse üheselt, aga taaskord tuleb pettuda... Aina sitemaks läheb! Küll võetakse kätega väravaid ära(ja ollakse seejuures veel sangaristaatuses), küll lüüakse väravaid ja saadakse finaalturniirile, küll jäetakse väravad lugemata ja lüüakse neid suluseisust. Nimeta seda siis kiunumiseks, mina nimetan seda enda arvamuseks, see aga edasikabamisele ei kuulu.

dwideng
13.07.10, 13:36
Eem.. kus viga oli? enamikes mängudes on situatsioone, kus ründaja üritab hulgast kaitsjatest läbi minna ning kaotab loomulikult palli. Siin polnud isegi võileivaga tegemist - kaitsjad läksid lihtsalt ründaja ning palli vahele. Kui iga selline situatsioon ära vilistataks, oleks lihtsam vile kompressori otsa panna ning pidevalt õhku peale anda.

Tegemist on ilmselge blokeeringuga antud juhul:) Ramos teeb nö. "katte", ehk mängib Eliat, mitte palli, et Fabregas palli saaks. Ameerika jalgpallis oleks see ju lubatud, kuid socceris?!? Uskumatu, ise peetakse ennast jalgpallispetsideks veel.

skint
13.07.10, 13:58
Ka lühike arvamus siia, süvenemata väga põhjalikult kõikidesse eelnevatesse postitustesse. Ja nii uskumatu kui see ka ei ole, siis kalduksin siinkohal pigem dwidengi poole.

Infoks kõigepealt, et finaali vaatasin laias laastus erapooletuna, v-o kaldusin pisut Hispaania poole, kuna Holland oli sel turniiril üsna ebasümpaatse mulje jätnud eelnevalt (ja eks nad finaalis ka seda kinnitasid). Nagu paljud teisedki arvan, et tugevam ja parem meeskond võitis, kuid samas ikkagi ei olnud vilepartii kuigi hea.

Leian, et sellise mentaliteediga ei saa vilistama minna, et see on nüüd finaal ning seetõttu peab kuidagi teisiti vilistama, kui seda tavapäraselt teeks... lihtsalt selleks, et "mängu mitte ära rikkuda". Fakt on see, et Webbi otsused ei olnud juba mängu algusest saati ühes liinis, pisematest eksimustest ei räägi, kuid esimese poolaja kollased kaardid meeskondadele ei olnud võrreldavad. Jah, tahan öelda, et olgu finaal või mitte, aga Holland oleks pidanud avapoolajal saama ühe (kui mitte kaks) punast kaarti, seevastu Hispaaniale antud kaardid olid üsna kergelt antud. Ja sellest kõigest ka läks see jutustamine ja mölisemine lahti.

Kes ütleb, et Holland poleks ühemehelises vähemuses suutnud midagi korda saata? V-o oleks vasturünnakud seda ohtlikumaks kujunenud? Oleks, oleks. Aga öelda, et punast ei saanud anda, kuna see oleks finaali ära rikkunud, on ka nõrk.

Ja punase kaardi väärilised vead punase kaardi väärilisteks vigadeks, kuid minagi ei näinud Webbi kindlust või seda, et ta oleks sarnast liini hoidnud. Seetõttu ma ei saa seda pidada heaks vileks. Mängu lõpptulemust ja võitjat see ilmselt küll väga ei mõjutanud, kuid ilusast, huvitavast ja hästi vilistatud finaalist sellegipoolest rääkida ei saa.

Elia blokeerimisega on ka kusjuures minu arust nii ja naa. Küll ja veel on sarnastes situatsioonides vigu vilistatud ning minu maitse ütleks, et pigem oli viga. Samas blokeerimise puhul on reegleid alati erinevalt tõlgendatud. Võtame või olukorra, kus pall veereb otsajoone suunas ning kaitsja blokeerib ründajat ilma mingi soovita palli mängida... Ja vea saab selles situatsioonis tavaliselt ründaja, kui too palli koukima läheb. Ehk siis ebaloogiline. Veidi.

dwideng
13.07.10, 14:36
Elia blokeerimisega on ka kusjuures minu arust nii ja naa. Küll ja veel on sarnastes situatsioonides vigu vilistatud ning minu maitse ütleks, et pigem oli viga. Samas blokeerimise puhul on reegleid alati erinevalt tõlgendatud. Võtame või olukorra, kus pall veereb otsajoone suunas ning kaitsja blokeerib ründajat ilma mingi soovita palli mängida... Ja vea saab selles situatsioonis tavaliselt ründaja, kui too palli koukima läheb. Ehk siis ebaloogiline. Veidi.

Mu arust on neil situatsioonidel ikka vahe sees... Situatsioonid, kus mängija oma kehaga palli katab, eeldab, et pall on mängija valduses ja seal ei saa blokeerimisest rääkida. Elia situatsioon, kus ta oli ilmselgelt Ramosest möödumas ja pall oli siiski tema valduses või siis oli ta võitluses Fabregasega(oli vist?), siis oli Ramose sekkumine antud situatsioonis kindlalt viga. See on aga üks situatsioon ja antud mängu iseloomu arvestades ei olnudki see ehk nii suur eksimus, kui vile olnuks ühtlaselt jõulist mängu soosiv. Kaootilisust arvestades ja sellele eelnevat ning järgnevat situatsiooni arvestades oli aga tegemist täiesti arusaamatu vilega.

Olen skintiga nõus, vähemalt rindu sõitmine oli kindlalt punase kaardi olukord, ja kui lasta mängul selliseks jõuliseks arenenda ja mitte karistada määrustekohaselt, siis ei ole ka hiljem mõtet täiesti võrreldamatutes olukordades samaväärseid karistusi kohaldada. Kui jõuline mäng, siis jõuline mäng. Punase kaardi puhul oleks ehk tagasi tõmmatud, aga kuna sellisesse situatsiooni nii tolerantselt suhtuti, siis mis seal ikka, laseme edasi. Ja nii see Webb lasi nagu kompressor, kohati oli vool olemas ja vile üürgas, kohati voolukatkestuse korral, vaikis sootuks. Saa siis aru, mis on lubatud ja mis mitte.

Daz Booob
13.07.10, 14:48
tuleb mängida määruste piires, mitte ülbata. easy.

mcnamara
13.07.10, 14:58
Punase kaardi puhul oleks ehk tagasi tõmmatud, aga kuna sellisesse situatsiooni nii tolerantselt suhtuti, siis mis seal ikka, laseme edasi. Ja nii see Webb lasi nagu kompressor, kohati oli vool olemas ja vile üürgas, kohati voolukatkestuse korral, vaikis sootuks. Saa siis aru, mis on lubatud ja mis mitte.

Punase kaardi puhul oleks Hispaania võtnud oma hoopis kiiremini ja kindlamalt. Ei mingit nii-öelda võrdsete võimalustega mängu.
Aga läheb see soigumine siin ikka naeruväärseks küll. Niikuinii tuli MM-i finaali vilistada nagu lasteaiakasvataja. Mängijad peavad ikka ennast ise ka suutma kontrollida, mitte tegema platsil, mis parajasti pähe tuleb.
Nõme selliseid õigustusi lollustele lugeda.

dwideng
13.07.10, 15:04
tuleb mängida määruste piires, mitte ülbata. easy.

Teen ettepaneku kuulutada välja ülemaailmne anarhia...

elx
13.07.10, 15:16
Elia situatsioon, kus ta oli ilmselgelt Ramosest möödumas ja pall oli siiski tema valduses või siis oli ta võitluses Fabregasega(oli vist?), siis oli Ramose sekkumine antud situatsioonis kindlalt viga.

Oli blokeering või mitte, kuid mulle on arusaamatu miks blokeeringut üldse veana nähakse - palli jala eest ära löömine peaks siis veel räigem viga olema ju.

Muide mina ennast mingiks jalgpallispetsiks ei pea - ma ei ole sellel alal mingit haridust saanud, ei tööta sellel alal, ma ei tea paljusid asju ja eksin ning vajadusel tunnistan seda. Tutvustan lihtsalt enda vaateid asjale - absoluutset tõde pole olemas.

dwideng
13.07.10, 15:20
Punase kaardi puhul oleks Hispaania võtnud oma hoopis kiiremini ja kindlamalt. Ei mingit nii-öelda võrdsete võimalustega mängu.
Aga läheb see soigumine siin ikka naeruväärseks küll. Niikuinii tuli MM-i finaali vilistada nagu lasteaiakasvataja. Mängijad peavad ikka ennast ise ka suutma kontrollida, mitte tegema platsil, mis parajasti pähe tuleb.
Nõme selliseid õigustusi lollustele lugeda.

Kui on viga ja see on punast kaarti väärt, siis tuleb see ka anda. Nõme on kujundada mingit võrdsete võimalustega mängu, kui on tegemist ilmselgelt määruste rikkumisega. Nõme on kohtuniku sitta vilepartiid õigustada vastandades seda kaotajameeskonna frustatsioonile kaotuse pärast, eriti kui tsiteeritav ei ole kordagi maininud, et punase kaardi vilistamine oleks toonud võidu hollandile:) Jutt on sitast vilepartiist, mis ei pruukinuks üldse mängu lõppseisu muuta.

vincent
13.07.10, 15:42
keegi ei olegi eriti õigustanud, nagu mängu iseloom ja tähtsus vabandaksid sitta vilet, see on rohkem nagu sinu isiklik aksioom, et vile oli sitt ja punkt.

üldiselt ei viitsi samuti väga rohkem vaielda. keegi ei ütle, et Webb oleks teinud ideaalse partii, aga see sõnnikuloopimine hakkab ka vaikselt ära tüütama.

dwideng
13.07.10, 15:44
Oli blokeering või mitte, kuid mulle on arusaamatu miks blokeeringut üldse veana nähakse - palli jala eest ära löömine peaks siis veel räigem viga olema ju.

Muide mina ennast mingiks jalgpallispetsiks ei pea - ma ei ole sellel alal mingit haridust saanud, ei tööta sellel alal, ma ei tea paljusid asju ja eksin ning vajadusel tunnistan seda. Tutvustan lihtsalt enda vaateid asjale - absoluutset tõde pole olemas.

Tõenäoliselt on sellel mingi mõte sees... Näiteks, et kiirem mängija saaks oma kiirust kasutades tõestada, et kiirusest on jalgpallis kasu ja et oma kiirusele on Tal võimalus värav lüüa, sööt anda vms. Kui asjale selliselt läheneda, siis miks üldse, keegi peab teistest parem olema, võiks ju omaväravaid taguda ja leppida viigiga.

Ei pea minagi ennast jalgpallispetsiks, aga selle võrdlemisi kehva mängu peasüüdlaseks pean siiski kohtunikke. Küllap sellepärast, et eelnevates mängudes oli see seltskond niipalju jama kokku keeranud. Ehk siis, kuna teemaks on MM2010 finaal, siis neid nüansse, mis seda mängupilti mõjutasid väga palju. Kui inimvõimete piirid ei võimalda enam adekaveetseid hinnaguid anda, sest mäng on nii kiireks läinud, siis tuleb rakendada vastavaid tehnoloogiaid.

dwideng
13.07.10, 16:09
keegi ei olegi eriti õigustanud, nagu mängu iseloom ja tähtsus vabandaksid sitta vilet, see on rohkem nagu sinu isiklik aksioom, et vile oli sitt ja punkt.

Just, minu kindel seiskoht oli, et vile oli sitt ja punkt! Ei tasu mulle, siis hakata pookima külge paranoilisi arvamusi, nagu oleks vile olnud Hollandil kaotuse põhjuseks. Üritaks paranoiat ja objektiivset lähenemist eristada, siis ei tule ka "sõnnikuloopimist". Keegi ei võta Teilt MM tiitlit ära.

Aga see sõnnikuloopimine hakkab ka vaikselt ära tüütama.

Räägib mees, kes siseneb diskussiooni sõnadega: "Jumal tänatud, et siin ikka mõned mõistusega tegelased veel alles on"...

Daz Booob
13.07.10, 16:42
dwideng, ma saan aru küll, et tagasihoidlikus on voorus ja minu sõnad 100% puhas arrogantsus. Aga kui sa ei ole jalgpallispets, kuid esined resoluutselt, siis teeb see praegu sinust sitatähtsa inimese.

aga tõele au andes - you made your point. thank you. come again.

õnneks on inimesed erinevate arvamustega, muidu poleks põhjust viina võtta.

dwideng
13.07.10, 17:14
Aga kui sa ei ole jalgpallispets, kuid esined resoluutselt, siis teeb see praegu sinust sitatähtsa inimese.

Kui ma ei ole poliitik või ei oma politoloogias vähemalt bakalaureuse kraadi, siis ei tohi ma valima minna? :)

Antud turniiri jooksul ja üldiselt jalgpallis olen ma näinud vaid ühte spetsi - kaheksajalg Paul, ülejäänud ajavad nii palju jura, et spetsina võib ennast igaüks tunda. :)

Daz Booob
13.07.10, 17:19
valima peab minema, aga ma kahtlen, et sa täie südamerahuga hääletad ;)

elx
13.07.10, 17:51
Näiteks, et kiirem mängija saaks oma kiirust kasutades tõestada, et kiirusest on jalgpallis kasu ja et oma kiirusele on Tal võimalus värav lüüa, sööt anda vms.
Kiirem mees jookseb ringiga mööda:P Sama teeb ka tehnika- ja söödukunn. See keld tundub umbes sama, et kui kellelgi on väga tugev löök, siis ei tohi pallile jalga ette panna ning väravavaht ei tohi palli tõrjuda.. sest muidu ei saa ju see eriti kunn lööja oma väravalöömise oskust demonstreerida.

Stok
13.07.10, 18:09
Ma võin puusse panna, kuna ise jalkareegleid eriti lugenud pole, aga minu arvates on nii, et kui kaitsja on ründaja ja palli vahel, siis ta katab palli ja see on OK, aga kui ta on ründaja ja enda meeskonnakaaslase vahel (niiöelda teeb teisele mehele katet nagu k**vpallis), siis see on blokeering ja vilistatakse ära. Ramos kattis palli.

Howard Webb'i kohta ei ole mul ühtegi head sõna öelda, ei lisandunud ka selle turniiriga. Spanjardid daivisid, oranjed toorutsesid, Webb failis vasakule-paremale. Ja mis siis? Kõik mängijad jäid ellu ja Torrese vigastus peaks ka tühine olema, Hispaania oli selgelt tugevam ja tiitel läks õigesse kohta.

// see näiline ükskõiksus on ühe konkreetse mängu kokkuvõtteks, pikas jooksus ma ei salli ei daivimist, toorutsemist ega Webb'i

dwideng
13.07.10, 18:21
Kiirem mees jookseb ringiga mööda:P Sama teeb ka tehnika- ja söödukunn. See keld tundub umbes sama, et kui kellelgi on väga tugev löök, siis ei tohi pallile jalga ette panna ning väravavaht ei tohi palli tõrjuda.. sest muidu ei saa ju see eriti kunn lööja oma väravalöömise oskust demonstreerida.

Ei saa ju ringiga mööda joosta, kui kaitse "ringi trajektooril" töllerdab ja seda meelega teeb. Kompenseerimaks vastase triblamise tulemusena tekkinud taskaalukaotust või oma aeglast jooksuvõimet, ei ole kena teisele mehele sisse sõita :) Aga, vahet pole, mulle tundus veana ja mu jalgpalli kohtunikust sõber arvas ka, et Ramos blokeeris, aga pidavat olema nibin-nabin. Olgu siis nibin-nabin.

budu
26.08.10, 00:31
Webb arvab asjast nüüd nii.http://sport.postimees.ee/?id=304196