320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

TOP 3 klubid, mis sümpatiseerivad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    TOP 3 klubid, mis sümpatiseerivad

    Vastukaaluks siis negatiivsele varjundile klubide meeldivuse osas võiks foorumlased kirja panna 3 oma lemmiksatsi ning kena oleks kui väike põhjendus ka juurde lisataks.

    Teen omalt poolt otsa lahti.

    1. PSV- esmased mälestused puna-valge triibulistega seostuvad juba 1988 aastast kui Hiddinki käe all võideti esimest ja seni viimast korda Euroopa Meistermeeskondade karikas (CL eelkäija).

    2.AZ-sümpaatia tekkis üsna hiljuti võrrelduna Eindhoveni pundiga, ca 6 aastat tagasi, mil Co Adriaanse Alkmaari pundiga imesid uefa cupil tegi. Ja kui nüüd oma poiss ka AFAS Stadionil palli taga ajamas, siis positiivne tagasiside kahekordistub juustulinna pundi suhtes. Õigupoolest ju teinegi maarjamaa poeg on Alkmaari satsi hingekirjas, kuid laenul AZ satelliitklubis Telstar.

    3. FC Porto- Os Dragoes sai sümpaateks hooajast 1986-1987, mil võideti esmakordselt Meistermeeskondade karikas ning see oli ka esimene Euroopa tähtsaima klubivuti sarja finaal, mida ma teadlikult teleri vahendusel jälgisin. Võimalik, et sealt sai alguse ka teatud positiivne energia Os Dragoes-i suhtes. Paolo Futre oli tollane vaieldamatu staar Artur Jorge poolt juhendatud klubis, kelle talent ja meisterlikkus ei saanud külmaks jätta.


    Miks need kolm? Nagu varem olen ka erinevate teemade all kirjutanud, sümpatiseerivad nii riikide koondiste kui klubide tasandil väiksema rahvaarvuga selektsioonid, sest taustapilt on juba ebavõrdne võrrelduna suurte riikide-klubidega ja seda rohkem tuleb vaeva näha olemasoleva materjali lihvimisel ja tipptasandil konkurentsivõimelisena hoidmine.

    Klubide osas langeb sümpaatia veel omakorda nende väiksemate riikide puhul ka pisema rahvaarvuga linnade klubidele. Just seepärast ei istu miljonilinnade klubid nagu Ajax, Feyenoord Hollandis või multimiljonilise Lissaboni suured Benfica ja Sporting. Ehkki eurosarjades saavad positiivse tagasiside kõik seal osalevad Hollandi pundid.

    Nii Eindhoven kui Porto on enam-vähem sama suurusjärguga linnad kui silmas pidada elanikkonna arvu- 213 ja 220 tuhat ja mõlemad on ka kaks väiksemast linnast pärit klubi, kes kunagi Euroopa ihaldatuima klubivuti trofee pea kohale tõstnud.

    Kui juurde liita ümbruskonna Metropolitan Area, siis muidugi elanikkond on kordades suurem, kuid kitsalt linna administratiivpiire silmas pidades on just eelpool toodud arvud ametlikud.

    Väikestest linnadest on muidugi veel tugevaid tegijaid Euroopa tasandil (WFL, Leverkusen, Villareal, Schalke,Auxerre jne), kuid nad kõik mängivad suurtes liigades, kus sissetulekud teleülekannetest ja reklaamist saadavatest rahadest annavad neile finantsilise eelise rahatasku kasvatamisel kui väiksemas liigas pallivatel puntidel, kes oma suurema krõbiseva varanduse teeninud siiski just tänu edukale euroopas pallimisele.
    Wij komen terug met de cup in de hands

    #2
    1. Manchester United - Sellest ajast peale, kui esimest korda üldse jalgpalli vaatasin.

    2. Fulham - Tore väike klubi. Sümpaatsed mängijad.

    3. West Ham United - Pmst sama mis Fulhamiga, millegipärast need Londoni klubid meeldivad. (va Arsenal ja Chelsea)

    Nii pikka juttu ei hakka ei hakka ajama, nagu keskpoolik.

    Kommentaar


      #3
      Bayern - Niikaua kui mäletan olen neile kaasa elanud. Saksa telekaga üles kasvanud ka.

      Kalju - Kunagi hakkasin mängudel käima, kui nad veel esiliigas mängisid. Tuttavad mängijad ja Kunn ajab seda, et ikka hakkasin käima ja meeldima hakkas kogu see möll.

      Barca - Alati on meeldinud samuti, aga rohkem lemmikuks on saanud viimaste aastate ilusa mänguga.

      Kommentaar


        #4
        1. Barcelona - Täiesti vaimustav vapustav söödumäng ja kiire mäng. Sellist mängu ei näe kusagil mujal, nagu nemad seda teevad ja seda vaadata on mulle nauding.

        2.Aston Villa - Seal mängib Ashley Young ja Gabriel Agonblahor ja tiim on mulle millegi pärast alati süpatiseerinud.

        3.Fiorentina - Jovetic ja co olid eelmisel aastal CLis ägedad.

        Kommentaar


          #5
          1.United-Since 99 final.

          2.Marseille-Lihtsalt meeldib, ei tea isegi miks.

          3.Milan- i like pirlo-dinho-pato.
          You need people who score goals, that's how you win games.

          Kommentaar


            #6
            Manchester United - Giggs ja Sir Alex on legendid.

            Bayern - Ühe parima noorte akadeemiaga meeskond maailmas.

            Fulham - Väike klubi, mis on saavutanud edu Euroopas.
            Algselt postitas fitti
            Jah. 8-2, mu vanad ja noored mankusõbrad. Kirjutage see skoor oma naabri uksele, kraapige homme hommikul trolli-istmesse, twiitige ja sheerige. Keegi ei tohi jääda teadmata, missugusele grandioossele tagantvõtule kunagine suurklubi täna viidi.

            Kommentaar


              #7
              1.Arsenal - aastast 2001.

              2.AS Roma - ammusest ajast tundunud kuidagi sümpaatne.
              3.Tottenham

              Kommentaar


                #8
                1. Liverpool- Esimene mäng mida Inglise liigas nägin oli 'pooli oma, võõrsil pandi ManU 4-1 kotti. United ei meeldinud mulle juba enne seda mängu ja pärast seda super mängu hakkasin Liverpoolile pöialt hoidma. Pole just jah väga pikaaegne fänn, aga pmst. hakkasingi pärast toda mängu jalgpalli rohkem jälgima.
                2. Leeds United- Ei mäleta millal neid jälgima hakkasin ja miks, aga Leeds mulle meeldib. Kurb kuidas sellisest suurest Inglise klubist League One (nüüd siis Championship) sats sai, suure ja osati ka traagilise ajalooga klubi. Hoian neile pöialt eelmisest hooajast alates, tahaks loota, et naasevad Premmi ja äkki suudavad enda kunagise kuulsuse taastada.
                3. Arsenal- Ainuke Londoni klubi mis meeldib, ei oskagi öelda miks. Oskavad häid mängijad kasvatada ja loodetavasti tasub see mõne suurema karika näol ära.

                Kommentaar


                  #9
                  1. Kalju - Kui Kalju esiliigasse tõusis, loodi noortegrupp kus ma mängisin ning siis sai ka Kalju mänge vaatamas käidud. Sealt alates Eestis lemmik #1.

                  2. Real Madrid - Alates CL 2002 Finaal, Zidane & Co. Lihtsalt super.

                  3. Levadia - Ainuke meeskond Eestis, kes meie au üleval hoiab. Mõned aastad tagasi sai ka Levadia mänge Männikul vaatamas käidud, sealt alates hakkasid meeldima. Siis olid neil kiftid mängijad ka. Zelinski oli üks mu lemmikuid.

                  Kommentaar


                    #10
                    1. Fiorentina - selles, et minust Fiorentina austaja sai, on süüdi ei keegi muu kui Batistuta. Violat ei ole minu südamest välja viinud ka pankrotijamaga seonduv, mis rikkus üsna mitu hooaega.
                    2. Villareal - "Kollane allveelaev" on Hispaania klubidest kõige sümpaatsem ja suurepärastest esitustest 05/06 CL'st on meelde jäänud Forlan ja Riquelme. Neist esimesele sai ka pöialt peetud viimasel MM'l


                    Kolmandat nagu ei oskakski välja tuua. Erinevatel perioodidel pöialt peetud Boca Juniors'le (Batigoli eks-klubi), Leedsile (Bowyer, Kewell, Viduka ja teised, kes Euroopas lammutasid) ning Sunderlandile (eks ikka Mardi pärast), aga seda üsna pealiskaudselt.
                    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                    Kommentaar


                      #11
                      1. Milan - 7-aastaselt nägin esimest korda telekast jalgpalli. Minu õnneks(või kurvastuseks) oli see AC Milani mäng, kus ševa hat-tricki tegi. Vastast ei mäleta, aga see polegi oluline. Sellest ajast siis Ševa fänn olnud. Enam ta minu jaoks nii korda ei lähe, ei meeldi see ukraina jalgpall, v.a karpatõ. Sellega ka väike Chelsea lembus, aga see hääbus peale tema kodumaale minekut.

                      2. Atletico Madrid - Alates sellest aastast vajeldamatult Hispaanias lemmik klubi. Süüdi selles muidugi Uruguay imemees Diego Forlan.

                      3. Sarnaselt Maarekuga kolmandat välja ei oska tuua. Eesti meistriliigas meeldib paide, samas võiks siia alla koondada kõik Eestlaste klubid välisliigades.

                      Kommentaar


                        #12
                        ManU - hakkas meeldima 90-tel kui seal mängis mu lemmikmängija Cantona aga ka Keane, Beckham, Giggs,Scholes...Hiljem on sümpaatne olnud ka sellepoolest,et ostupoliitika on olnud mõistlik, et mõni noorusaja iidol siiani alles, et erinevalt teistest Inglise tippklubidest on seal ka kohalikke poisse ja, et üks ja sama treener on seal sedavõrd kaua vastu pidanud.

                        Bilbao Athletic - põhjus teadagi selles, et nad on mitmes mõttes erandlik klubi tippjalgpallis. Puhtalt seepärast hoian neile pöialt.

                        Lvivi Karpatõ - sellega on üldse omapärane lugu. Kusagil üle 20 aasta tagasi rääkis rääkis isa kuidas Lvivis käies sattus restoranis ühte lauda Karpatõ peatreeneriga, kes talle vesteldes sügava mulje jättis. Samuti pajatas vanamees, et terve linn olevat, nagu ka toosama treener, äärmiselt nõukogudevastaselt ja ukrainameelselt meelestatud ning üldse tegu imeilusa ja puhta linnaga jne. Mulle, poisikesele, mõjus see nii sügavalt, et siiamaani hoian Karpatõle pöialt.

                        Kommentaar


                          #13
                          Manchester United - hiljem on räägitud, et 4 aastaselt kisasin beckhami särk seljas teleka ääres kui lemmiktiim bayerni kotti pani.
                          Pärnu Vaprus - elukoha pärast südamesse saanud võistkond, mõned aastad tagasi oli ikka väga kõva tuumik koos.
                          Getafe&Genoa - eelmisest aastast. tõsi, küll natuke pealiskaudsemalt kui eelnevat kahte, aga nende tegemistega hoian end kursis.
                          “I am Zlatan. Who the hell are you?”

                          Kommentaar


                            #14
                            1. Manchester United. Sir Alex

                            2. Amsterdami Ajax. Noortekool

                            3. Borussia Dortmund. Fännid

                            edit: Kui Eestist üldse kedagi välja tuua, siis ilmselt Tartu Tammeka. Väga palju häid noori pidevalt tulnud sealt ja see hooaeg koos Kristaliga on ka märkimisväärselt sümpaatne olnud.

                            Kommentaar


                              #15
                              1. ManU- since 99 final

                              Kommentaar

                              Working...
                              X