PDA

View Full Version : Eesti koondis

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14

-RoMaRiO-
11.12.18, 20:02
Kuidas selline keskväli kaitsefaasis töötama peaks?

Mets asendada Zakaga, siis saaks päris lubava algkoosseisu kokku küll. Viimane aeg lähtuda Eesti staatusest vutimaailmas, et lööge meile palju tahate, meie lööme ikka rohkem.

Kui nüüd need jaburdused kõrvale jätta, siis väga suurt rolli Zakal kahjuks või õnneks Eesti koondises siiski ei näe. Kuuenda poti kääbuste vastu ideaalne variant, aga vaimusilmas midagi rohkemat oleks raske ette kujutada. Seda on liiga ilmekalt tõestanud esitused Flora särgis tugevate satside vastu.

Mehhanisaator
11.12.18, 20:02
Ilus. Reginald ka veel ja ilmselt Reim läheb juba teinekord esikohale mängima. Elagu!

k2bo
11.12.18, 20:37
Vähemalt on kaitseliin paigas pildil.

Beglarišvili üle on hea meel, ning kindlasti on koondisel väike lisakäik juures. Samas ootuseid temas liiga kõrgeks pole vast vaja ajada, sest tegemist on Eesti mudaliigas väga hea mängumehega, kuid isegi Gruusia koondis leidis, et pole päris see materjal.

Anieri ma parema meelega ei sooviks näha koondise algrivistuses. Ei ole tal piisavalt kiirust, vastupidavust (pallita joosta väga ei taha), ning üleüldse on mulje jäänud, et targetmänni roll tuleb tal okeilt välja umbes iga viie mängu tagant. Pealelöökidega sama teema. Samas aga ei ole sellele positsioonile märkimisväärselt paremat alternatiivi ka välja pakkuda. Flora võiks järgmisena mõne suuremat kasvu väledate jalgadega grusiini eestlaseks teha.

fcfloraforever
11.12.18, 20:44
minu vabandused, eesti alg 11 peab ju ainult kaitsjatest koosnema. teeme kreekat, ehk vastased löövad endale ise ära...

Oh neid häid aegu kui Fääride vastu a la seitsme ründajaga fantastilise 0:2 kaotuse saime.
Aga ei muidugi lähme hurraaga ja paugutame nii Saksamaa vastu. Belgia vastu võõrsil lõime koguni värava nii.

-RoMaRiO-
11.12.18, 20:58
minu vabandused, eesti alg 11 peab ju ainult kaitsjatest koosnema. teeme kreekat, ehk vastased löövad endale ise ära...

Nii palju võiks vutifoorumis sellest mängust ikka aru saada, et kõige aluseks on tasakaal kaitse- ja ründemängu vahel. Ja Eesti koondise võimeid arvestades peab see olema tugevalt kaitsemängu poole kaldu. Sinu poolt välja toodud formatsioon ning isikkoosseis võib ju atraktiivne välja näha, aga reaalsuses lõppeks ilmselt iga asisema vastase vastu viie väravaga taga. Isegi Brasiilia ei saa tänapäeval mängida enam ainult ründetegevusest lähtuvalt. Jalgpall on selleks liiga taktikaliseks muutunud.

Tofoa
11.12.18, 21:07
Tuleb mõned aastad oodata, ehk Lepik, Tamm või Koskor lükkavad Anieri pingile ära sealt eest. Lisaks on alati võtta Sappinen.

vincent
11.12.18, 21:29
Lihtsalt jätan selle fakti siia, et Anier on löönud Eesti koondise lõppeva aasta kuuest väravast (omaväravaid kõrvale jättes) kaks ja andnud kolmele söödu.

Tofoa
11.12.18, 21:29
Lihtsalt jätan selle fakti siia, et Anier on löönud Eesti koondise lõppeva aasta kuuest väravast (omaväravaid kõrvale jättes) kaks ja andnud kolmele söödu.

Ja ka 2016-2017 paugutas kenasti :)

Jormma
11.12.18, 22:36
Nii palju võiks vutifoorumis sellest mängust ikka aru saada, et kõige aluseks on tasakaal kaitse- ja ründemängu vahel. Ja Eesti koondise võimeid arvestades peab see olema tugevalt kaitsemängu poole kaldu. Sinu poolt välja toodud formatsioon ning isikkoosseis võib ju atraktiivne välja näha, aga reaalsuses lõppeks ilmselt iga asisema vastase vastu viie väravaga taga. Isegi Brasiilia ei saa tänapäeval mängida enam ainult ründetegevusest lähtuvalt. Jalgpall on selleks liiga taktikaliseks muutunud.

Oh neid häid aegu kui Fääride vastu a la seitsme ründajaga fantastilise 0:2 kaotuse saime.
Aga ei muidugi lähme hurraaga ja paugutame nii Saksamaa vastu. Belgia vastu võõrsil lõime koguni värava nii.

Kui vaadata järgmist mängujoonist : https://www.transfermarkt.com/spielbericht/index/spielbericht/2996541

siis ei ütleks et minu mänguplaan niipalju hirmus oli. Ojamaa teeb viimasel ajal ikka kõvasti rohkem kaitsetööd kui kostja (kuna kostja viimati kaitses vastast survestas või söötu vahelt lõikas ? ojamaa kohta võib küll öelda, samuti on kostja teravamad hetked ründes möödas) ja vaevalt Beglarishvili midagi mängu kaitsefaasis Ojamaast rohkem juurde annaks, küll aga pean ma ründefaasis teravamaks Ojamaad kui Beglarishvilit( liigade tasemevahe on suur...). Mis puutub Käiti ja Antonovit siis noh seal võib samuti öelda et ega Antonov Käidist suuremat rolli väga kaitses ei mängi, küll aga on käidist rohkem kasu rünnakul. Kaitse ise on praktiliselt sama mis Reimil, kahjuks Reimil polnud klavanit varrukast võtta. Seega ei mõista miks minu pakutud sats peaks olema müstiline valik. Kokkuvõttes kaitses ei kaota midagi, küll aga paneks ründes juurde mis omakorda võtab kaitselt pingeid maha kui vastane ei saa nii suuri jõude üles tuua.

Kokkuvõtvalt, ei erineks minu valik ülal tood reimi valikust oluliselt üldse... ainuke erinevus oleks Kostja-Ojamaa...seega võiks öelda et üks PSEUDO hirm on seda foorumi rubriiki haaranud, ei ole see koosseis nii hirmus halb kaitses midagi.

Tofoa
11.12.18, 22:40
Kui vaadata järgmist mängujoonist : https://www.transfermarkt.com/spielbericht/index/spielbericht/2996541

siis ei ütleks et minu mänguplaan niipalju hirmus oli. Ojamaa teeb viimasel ajal ikka kõvasti rohkem kaitsetööd kui kostja (kuna kostja viimati kaitses vastast survestas või söötu vahelt lõikas ? ojamaa kohta võib küll öelda, samuti on kostja teravamad hetked ründes möödas) ja vaevalt Beglarishvili midagi mängu kaitsefaasis Ojamaast rohkem juurde annaks, küll aga pean ma ründefaasis teravamaks Ojamaad kui Beglarishvilit( liigade tasemevahe on suur...). Mis puutub Käiti ja Antonovit siis noh seal võib samuti öelda et ega Antonov Käidist suuremat rolli väga kaitses ei mängi, küll aga on käidist rohkem kasu rünnakul. Kaitse ise on praktiliselt sama mis Reimil, kahjuks Reimil polnud klavanit varrukast võtta. Seega ei mõista miks minu pakutud sats peaks olema müstiline valik. Kokkuvõttes kaitses ei kaota midagi, küll aga paneks ründes juurde mis omakorda võtab kaitselt pingeid maha kui vastane ei saa nii suuri jõude üles tuua.

Kokkuvõtvalt, ei erineks minu valik ülal tood reimi valikust oluliselt üldse... ainuke erinevus oleks Kostja-Ojamaa...seega võiks öelda et üks PSEUDO hirm on seda foorumi rubriiki haaranud, ei ole see koosseis nii hirmus halb kaitses midagi.

https://i.kym-cdn.com/photos/images/original/000/234/765/b7e.jpg

Pakun välja järgmisteks essee teemadeks:

1. Anier mängib kehaga hästi ja on õhuduellides hea. Ta peaks asendama Antonovit lõhkuva poolkaitsja kohal.
2. Luts on kõige kiirem ja tehnilisem mängija. Kindlasti parem ja asjalikum kui Aksalu.
3. Kallaste lõi Poola liigas värava kunagi. Peaks proovima tipuründes.

https://www.upload.ee/image/9293751/Jormma_tactics.PNG

Gallacher
12.12.18, 03:01
. Seega ei mõista miks minu pakutud sats peaks olema müstiline valik. Kokkuvõttes kaitses ei kaota midagi, küll aga paneks ründes juurde mis omakorda võtab kaitselt pingeid maha kui vastane ei saa nii suuri jõude üles tuua.
Kuskil hiljemalt 1960-te aastate algul polekski ehk müstiline valik olnud.

Jormma
12.12.18, 10:15

https://i.pinimg.com/originals/e4/b5/2a/e4b52aacc48f11d5a78e23f878e6d21f.jpg

Nasfal
12.12.18, 14:16

Ma alguses mõtlesin, et sa rääkisid oma naisest.

Martin
12.12.18, 14:18
Kuidas selline keskväli kaitsefaasis töötama peaks?

lol, kui vastane ei saa meie ründefiligraansuse tõttu palli, siis mis kaitse üldse?

fcfloraforever
12.12.18, 14:22
lol, kui vastane ei saa meie ründefiligraansuse tõttu palli, siis mis kaitse üldse?

Kurja, kuidas ma selle peale ei tulnud.
Ja kui vastane ka saab palli siis küll Klavan kõik pikad pallid ära klaarib.

Stok
12.12.18, 14:55
Anieri ma parema meelega ei sooviks näha koondise algrivistuses. Ei ole tal piisavalt kiirust, vastupidavust (pallita joosta väga ei taha), ning üleüldse on mulje jäänud, et targetmänni roll tuleb tal okeilt välja umbes iga viie mängu tagant. Pealelöökidega sama teema. Samas aga ei ole sellele positsioonile märkimisväärselt paremat alternatiivi ka välja pakkuda. Flora võiks järgmisena mõne suuremat kasvu väledate jalgadega grusiini eestlaseks teha.

Parem väravaid/mänge suhe on vaid Opil (0.28), Zelinskil (0.26) ja Kostjal (0.21). Kui Opi ja Zelinski ümber ei mõtle ja uuesti mängima ei hakka, siis sobib meile ka Anier.

eika
12.12.18, 15:26
Lihtsalt tasuks vist mainimist, et Anieril väravaid küll rohkelt, aga vastasteks on olnud: Omaan, Andorra, Trinidad ja Tobago, Liechtenstein, Jordaania, Malta, Fiji, Uus-Kaledooania, Rootsi B koondis. Lisaks küll väravad Belgia vastu 1:8 kaotusmängus ja hiljutine Ungari koll, aga üldjoontes on Anier säranud (sõprusmängudes) mudatiimide vastu.

Stok
12.12.18, 15:37
Kõlab nagu tüüpiline Eesti ründaja.

meesmuiste
13.12.18, 00:10
Lihtsalt tasuks vist mainimist, et Anieril väravaid küll rohkelt, aga vastasteks on olnud: Omaan, Andorra, Trinidad ja Tobago, Liechtenstein, Jordaania, Malta, Fiji, Uus-Kaledooania, Rootsi B koondis. Lisaks küll väravad Belgia vastu 1:8 kaotusmängus ja hiljutine Ungari koll, aga üldjoontes on Anier säranud (sõprusmängudes) mudatiimide vastu.

kes siis üldse on suurte vastu säranud viimaste aastate jooksul? Vassiljev (vs Holland ja seegi krt oli juba 2013!), keegi veel?

kui paned Eesti koondise konteksti, siis Anier on olnud väga põhjendatult esiründaja.

dnb
13.12.18, 02:05
veits Soome kõrgliiga statistikat:
Anier algkoosseisus 22, vahetusest 9, väravaid lõi 5 (karikasarjas on need numbrid 4, 1 ja 3väravat)
Purje 19, 12 ja 3 väravat (karikas 2, 2 ja 1v)
Käidi numbrid on üldse täiesti kurvad. Peabki Saagi koondisse kutsuma :sega2:

Jormma
13.12.18, 21:48
veits Soome kõrgliiga statistikat:
Anier algkoosseisus 22, vahetusest 9, väravaid lõi 5 (karikasarjas on need numbrid 4, 1 ja 3väravat)
Purje 19, 12 ja 3 väravat (karikas 2, 2 ja 1v)
Käidi numbrid on üldse täiesti kurvad. Peabki Saagi koondisse kutsuma :sega2:

Natuke premmi statistikat:
Beglarishvili
30 väravat millest 10 penaltist
suurtele (kalju, lev) löönud kokku 3 väravat ja kõik 3 penaltist
suurte (kalju, lev) vastu väravasööte 0

Suvaline Jope
13.12.18, 22:22
Beglarishvili

Need momendid on tõepoolest suure hurraa taustal tähele panemata jäetud.

Tofoa
14.12.18, 00:10
Beglarishvili

Viitsid ehk 2016, 2017 sama statistika ka välja otsida?

Suvaline Jope
14.12.18, 18:23
Viitsid ehk 2016, 2017 sama statistika ka välja otsida?

http://jalgpall.ee/voistlused/player/25346/team/4

2017 - 1 värav Levadiale, 1 FCIle; 1 väravasööt FCIle
2016 - 0 väravat; Kaljule, Levadiale, FCIle kokku 4 väravasöötu

Kasper
14.12.18, 19:35
Õnneks on Beglarišvili tõesti ründaja, kelle ülesanne ongi väravaid lüüa. Ja penaltist löödud väravad on ju tühised, seda teab igaüks. Vaadake või Messit, kes realiseerib külmavereliselt kõik penaltid, mis ta lööb.

Sel hooajal:
8. voor, Levadiaga 1:2, Zakalt värav.
15. voor, Levadiaga 2:2, Zakalt sööt.
25. voor, Levadiaga 3:0, Zakalt värav.
36. voor, Levadiaga 1:2, Zakalt mitte midagi.

3. voor, Kaljuga 0:2, Zakalt mitte midagi.
11. voor, Kaljuga 3:3, Zakalt värav.
26. voor, Kaljuga 1:1, Zakalt mitte midagi.
32. voor, Kaljuga 2:2, Zakalt mitte midagi.

Kedagi ei huvita, kas ta näiteks 26. voorus algatas oma läbisööduga rünnaku, mis lõppes väravaga või ta 25. voorus andis jällegi läbisöödu, mille järel sats penalti teenis. Tähtis on see, et 3. voorus lõi ta väravast mööda, 36. voorus väravast üle, vahepeal üldse vastu väravavahti ning kui 8. voorus lõi käega värava, oli juba tegelikult selge, et sellisele mehele küll koondises kohta ei saa olla.

Ta võib olla osaline 68 väravaga lõppenud Flora rünnakus, anda 100 täpset võtmesöötu või mida iganes, kuni igal hooajal on mängud Kuressaarega, pole sel tähtsust.

Kindlasti Zaka ei vääri võimalust - tema asemel tuleks anda võimalus hoopis nendele noortele, kes end Premium liigas tõeliste väravaküttide ja söödumeistritena tõestanud on. Lisaks: Koskor lõi ikkagi 21 väravat kuuenda koha meeskonna eest ja Laht 15 üheksanda koha satsi eest! Ja Kruglov andis vapsjee 18 väravasöötu ehk tema võiks hoopis ründaja all võimaluse saada.

Või siis mitte. Laske Zakal rahus välismaale minna, hoidke talle sealsetes tegemistes pöialt ja rõõmustage, kui ta tõesti kasvõi Gibraltarigi vastu annab läbisöödu, mis aitab Eesti koondisel niigi harva võidumaitset tunda. Tüüp on aastaid Eesti jalkasse panustanud, õppinud ära eesti keele ja on valmis loobuma oma sünnimaa kodakondsusest, et esindada Eestit. Kui see ei vääri austust, siis ma ei tea, mis veel. Kui Premium liigast on koondises tavaliselt mingi neli mängijat, siis parimaks tunnustatu vast väärib ka seda võimalust.

Tofoa
14.12.18, 20:06
Või siis mitte. Laske Zakal rahus välismaale minna, hoidke talle sealsetes tegemistes pöialt ja rõõmustage, kui ta tõesti kasvõi Gibraltarigi vastu annab läbisöödu, mis aitab Eesti koondisel niigi harva võidumaitset tunda. Tüüp on aastaid Eesti jalkasse panustanud, õppinud ära eesti keele ja on valmis loobuma oma sünnimaa kodakondsusest, et esindada Eestit. Kui see ei vääri austust, siis ma ei tea, mis veel. Kui Premium liigast on koondises tavaliselt mingi neli mängijat, siis parimaks tunnustatu vast väärib ka seda võimalust.

Sellega peaks see teema ka kenasti kokku võetud olema.

Suvaline Jope
17.12.18, 09:17

Selles pole üldse küsimustki. Zaka on tore inimene ja hea jalgpallur ning kindlasti väärib võimalust.
Võib olla peaks lihtsalt kõrgetelt ootustelt natuke tuure maha võtma. Praegu jääb selline mulje, et koondisesse on Messi saadud ja võite hakkab robinal tulema.

tannn
21.12.18, 11:48
Teab keegi rääkida, miks piletilevis seda kodumängude paketti hetkel soetada ei saa?

asdf
21.12.18, 12:02
Teab keegi rääkida, miks piletilevis seda kodumängude paketti hetkel soetada ei saa?

Proovisin praegu ja sain. Täpsusta, miks sa ei saa.

Jormma
21.12.18, 12:22

Ei saa paketti, see on kinkepilet ja kehtib ainult maksevahendina. Kinkepiletite väärtus on 10, 15, 20, 30 ning 50 EUR. Seal on oluline erinevus.

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/kinkekaardid/kinkekaardid/eesti-jalgpallikoondise-kodumangude-kinkepilet-192590/

asdf
21.12.18, 12:50
Ei saa paketti, see on kinkepilet ja kehtib ainult maksevahendina. Kinkepiletite väärtus on 10, 15, 20, 30 ning 50 EUR. Seal on oluline erinevus.

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/kinkekaardid/kinkekaardid/eesti-jalgpallikoondise-kodumangude-kinkepilet-192590/

Ei saa sinust aru, palun selgita. Kinkepilet ja pakett on kaks erinevat asja. Kas sul pole võimalik osta emba-kumba neist ja kui jah, siis millist tõrget näitab ja kus?

tannn
21.12.18, 13:02

Probleem seisneb selles, et seal ei ole seda 'osta' kohta. Ma pole ainus, kellel see probleem on.
Ja eraldi otsingu alt ei leia üldse seda paketti, ainult pealehelt näeb. 6150

asdf
21.12.18, 13:07
Probleem seisneb selles, et seal ei ole seda 'osta' kohta. Ma pole ainus, kellel see probleem on.
Ja eraldi otsingu alt ei leia üldse seda paketti, ainult pealehelt näeb. 6150

Kliki ühe mängu peale (ükskõik milline neljast). Seal on "osta" koht.

tannn
21.12.18, 13:13
Kliki ühe mängu peale (ükskõik milline neljast). Seal on "osta" koht.

Aitäh!
Tuleb tähelepanelikum olla. 'Lisades korvi ükskõik millise mängu pileti, lisab programm automaatselt juurde ülejäänud mängude piletid.'

Arse0
21.12.18, 17:40
Mis sektorisse pilet soetada? No et oleks norm vaadata ja et midagi ette ei jääks. Kummal otsatribüünil Eesti fännisektor on (põhi-lõuna) ja kas vahetusmeestepink ida või lääneküljel?

nonoh
21.12.18, 19:10
Mis sektorisse pilet soetada? No et oleks norm vaadata ja et midagi ette ei jääks. Kummal otsatribüünil Eesti fännisektor on (põhi-lõuna) ja kas vahetusmeestepink ida või lääneküljel?

Ette võib midagi jääda ainult kõige -kõige ülemistes ridades - tugipost või teisel korrusel esimeses reas reeling, aga see väga ei sega. Üldiselt, mängupildist on parem aru saada võimalikult keskelt ja veidi kõrgemalt. Fännitribüün on lõunatribüün, sinna lööb koondis suurema tõenäosusega värava, fiiling on hea (ka teisel korrusel). Meeskonnad istuvad läänetribüüni ees. Ka kaamerad on seal. Kordusekraanid lääne- ja idatribüüni teise korruse keskel üleval.

Gallacher
02.01.19, 23:39
Kui Markus Poom debüteerib koondises, siis kes on veel isa-poeg paarid, kes seda teinud? Muidugi Klavanid ja Kallasted aga kas keegi veel?

dnb
03.01.19, 19:38
ei ole rohkem

kesa
04.01.19, 07:24
Kui me loeksime Leedu eeskujul ametlikeks maavõistlusteks ka 1991 a. novembris peetud Balti turniiri mängud, oleks meil isa-tütar Enn Läänmäe ja Saron Läänmäe

Temp0
08.01.19, 22:24
Peabki Saagi koondisse kutsuma :sega2:

Te ilmselt vihastate, aga ma ammu juba möelnud, et miks ometi teda ei kutsuta, minu arust on tore sell kes ei hoora niisama seal ees vaid ikka lööb ka. Tõsi viimasel ajal motivatsiooni pole vist ja Eesti liigasse tulek.

Beglarishvili

Jätsid mainimata, et tegemist on poolkaitsja mitte ründajaga, pennusi oskab lüüa (koska nkn vana ja varsti koondises pole), 20 väravat poolkaitsjana lüüa on siiski kõva sõna, või mitte?

Vaadake või Messit, kes realiseerib külmavereliselt kõik penaltid, mis ta lööb.

Teeme nii, et sa korraks ei pane minu avatari pilti tähele. Oleksid võinud näitena siiski Ronaldo tuua. Messi ja penaltid? nopeee

Kui Markus Poom debüteerib koondises, siis kes on veel isa-poeg paarid, kes seda teinud? Muidugi Klavanid ja Kallasted aga kas keegi veel?

Tegelikult ajab see vihale, käsi peseb käsi. Üks Poom on juba, ei piisa? Koondisekutse võiks mõned teised kes seda väärivad saada... Koondis pole naljaasi!

fcfloraforever
09.01.19, 07:59
Te ilmselt vihastate, aga ma ammu juba möelnud, et miks ometi teda ei kutsuta, minu arust on tore sell kes ei hoora niisama seal ees vaid ikka lööb ka. Tõsi viimasel ajal motivatsiooni pole vist ja Eesti liigasse tulek.

Jätsid mainimata, et tegemist on poolkaitsja mitte ründajaga, pennusi oskab lüüa (koska nkn vana ja varsti koondises pole), 20 väravat poolkaitsjana lüüa on siiski kõva sõna, või mitte?

Teeme nii, et sa korraks ei pane minu avatari pilti tähele. Oleksid võinud näitena siiski Ronaldo tuua. Messi ja penaltid? nopeee

Tegelikult ajab see vihale, käsi peseb käsi. Üks Poom on juba, ei piisa? Koondisekutse võiks mõned teised kes seda väärivad saada... Koondis pole naljaasi!

Arvestades poolikus valitsevat olukorda ja Poomi eelmist hooaega siis keda kuradit seal keskel veel proovida kui mitte Poomi???

kesa
09.01.19, 10:58
Arvestades poolikus valitsevat olukorda ja Poomi eelmist hooaega siis keda kuradit seal keskel veel proovida kui mitte Poomi???

Markus Poom, (27.02.1999)

2018 a.
Premium Liigas 36 mängu, 4 väravat, 8 assisti.
Karikamängudes 7 mängu, 6 väravat
Euromängudes 4 mängu, 1 värav
U-21 - 6 mängu

Kokku ametlikke mänge 53, väravaid 11.

Kasper
09.01.19, 13:29
Sa ei hammustanud irooniat isegi siis läbi, kui pilgetest laetud teksti järel kirjutasin selgelt "või siis mitte"? Nojah.

urmar
09.01.19, 14:55
Markus Poom, (27.02.1999)

2018 a.
Premium Liigas 36 mängu, 4 väravat, 8 assisti.
Karikamängudes 7 mängu, 6 väravat
Euromängudes 4 mängu, 1 värav
U-21 - 6 mängu

Kokku ametlikke mänge 53, väravaid 11.

Huvitav täpsustus: kõik 4 väravat lõi Poom Paidele.

atleticomadrid
09.01.19, 15:08
Lämin

https://cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/12480523/DXTEZrKSg2W4uwmfkhY0_Blindfold_Long_Jump.0.gif

Gallacher
15.01.19, 00:18
Lugesin just Reimi kommentaare enne Islandi mängu, et me jääme Skandinaavia satsidele (kelle hulka Reim eksikombel ka Soome luges) kõvasti füüsiliselt alla.
Teoorias peaks just füüsiline pool olema see, kus tehniliselt nõrgavõitu meeskond ka tippudele vastu võiks saada. Muidugi, kui Koskor Tammekast pole selles osas päris tasemel, siis on see mõistetav, kuna ta koduklubi pole profisats. Aga ma ei näe põhjust, miks me medalisatside mehed peaksid vastupidavuse või toore jõu poolest olema kehvemad kui soomlased, islandlased, norralased või rootslased?
Võimalik muidugi, et Reim pidas silmas ka mängutempoga kohanemist, mitte seda, et nt Cooperi testis meie mehed alla jääksid. Aga mõtlemapanev ikka.

Kribenski
15.01.19, 12:11
Võtan sõnad tagasi Lepmetsa suhtes, oskab küll eesti keelt! 🙂

https://youtu.be/UKWNRuFKH4Q

Mehhanisaator
15.01.19, 13:25
Võtan sõnad tagasi Lepmetsa suhtes, oskab küll eesti keelt! 🙂

https://youtu.be/UKWNRuFKH4Q
Tahtsin just tulla ütlema poistele, et umbkeelne myass. Vana ei tõuka küll halvemini kui teised kutid.

Aga vahemalt te teate rohkem. Kes kuidas mis meelsuse ja keelega mängib kui keskmine jalgpalli fänn.

Mehhanisaator
18.01.19, 09:45
Kasper. Ma saan su poindist aru, et meil tuleks olla õnnelik kui me Islandiga viiki mängime. Samas ei saa kah. Kui sa vaatasid meie mängu. Veel enam kui Sa oled vaadanud viimasel aastal paaril meie mänge. Siis Sa saad ju ka aru, et need rünnaku skeemid ei toimi. Kui sa jätad Ungari mängu välja ja viimase Soome värava. Siis millal ennem seda nägime mõtestatud rünnakuga väravaid ?Akki oligi see ilus õhtu Horvaatia vastu.
Ma olen ka ise sedameelt, et pigem võita koledalt kui kaotada ilusalt. Aga sellise kaootilise rünnakuga on väga väga keeruline üldse väravat lüüa, ehk võita. Eriti kui 80% meie rünnakuid lõppeb pikapalliga, maailmamastaabis väikestele ründajatele. Igasugu võiduprotsendid on muidugi toredad, aga võita tuleb õigetes mängudes.

Mis Mina öelda tahan on see, et meil tasub rõõmutunda tulemuste üle. Samas tuleb ka kainelt vaadata mis meil platsil toimub. Jaa millegipärast rünnakul väga ei toimu praegu. Kas siis on viga treeneris, mängijates, taktikas või millegis kolmandas või kõigeskorraga kes teab. Kui me ei hakka kiirelt lahendusi sinna välja mõtlema, jäävad ka need sõprusmängude viigid lõpuks harvaks rõõmuks.

Lõpetuseks ma arvan, et me pole nii sitt jalkariik, et me peaksime rõõmustlakke kargama kui me omasugustega kuskil Kataris 0-0 mängime ise võimalusi praktiliselt loomata. Ning sellel on ikkagi kaksvahet kas me mängime punktidele või mitte. Ma olin ka sigaõnnelik kui me Kreekast võiduga tagasi tulime. Aga see Islandiga mäng ja paljud eelnevad viimaselajal on ikka ründemängus paras ajusurm olnud. Jaa rõõmu on raske tunda kui soprusmängus isegi ei proovita mingeid uusilahendusi peale erinevate mängijate. Aga neile tuleks ka konkreetne plaan rünnakuosas ette panna, mitte yolo Puri peale pikka ja keskväljalt kasti pikka. Kuigi tuleb tõdeda, et Islandi vastu parimvõimalus tuli just sealt poolpikast Anieri peapeale. Nii, et tegelt on kõik tsill ja paugutame pikkapalli edasi.

REALMS
27.01.19, 19:42
Kasper. Ma saan su poindist aru, et meil tuleks olla õnnelik kui me Islandiga viiki mängime. Samas ei saa kah. Kui sa vaatasid meie mängu. Veel enam kui Sa oled vaadanud viimasel aastal paaril meie mänge. Siis Sa saad ju ka aru, et need rünnaku skeemid ei toimi. Kui sa jätad Ungari mängu välja ja viimase Soome värava. Siis millal ennem seda nägime mõtestatud rünnakuga väravaid ?Akki oligi see ilus õhtu Horvaatia vastu.
Ma olen ka ise sedameelt, et pigem võita koledalt kui kaotada ilusalt. Aga sellise kaootilise rünnakuga on väga väga keeruline üldse väravat lüüa, ehk võita. Eriti kui 80% meie rünnakuid lõppeb pikapalliga, maailmamastaabis väikestele ründajatele. Igasugu võiduprotsendid on muidugi toredad, aga võita tuleb õigetes mängudes.

Mis Mina öelda tahan on see, et meil tasub rõõmutunda tulemuste üle. Samas tuleb ka kainelt vaadata mis meil platsil toimub. Jaa millegipärast rünnakul väga ei toimu praegu. Kas siis on viga treeneris, mängijates, taktikas või millegis kolmandas või kõigeskorraga kes teab. Kui me ei hakka kiirelt lahendusi sinna välja mõtlema, jäävad ka need sõprusmängude viigid lõpuks harvaks rõõmuks.

Lõpetuseks ma arvan, et me pole nii sitt jalkariik, et me peaksime rõõmustlakke kargama kui me omasugustega kuskil Kataris 0-0 mängime ise võimalusi praktiliselt loomata. Ning sellel on ikkagi kaksvahet kas me mängime punktidele või mitte. Ma olin ka sigaõnnelik kui me Kreekast võiduga tagasi tulime. Aga see Islandiga mäng ja paljud eelnevad viimaselajal on ikka ründemängus paras ajusurm olnud. Jaa rõõmu on raske tunda kui soprusmängus isegi ei proovita mingeid uusilahendusi peale erinevate mängijate. Aga neile tuleks ka konkreetne plaan rünnakuosas ette panna, mitte yolo Puri peale pikka ja keskväljalt kasti pikka. Kuigi tuleb tõdeda, et Islandi vastu parimvõimalus tuli just sealt poolpikast Anieri peapeale. Nii, et tegelt on kõik tsill ja paugutame pikkapalli edasi.

Just see pikkade pallide löömine, ette peab lõppema. Äärekaitsed panevad juba eos jooksu kui VV saab õiguse palli mängu panna. Söötude arv mängudes peaks kasvama oluliselt, keskväljal palli hoidmine on samuti suur probleem.
Kahjuks Reimiga ei näe seda koondise arengut.

telekavaataja
28.01.19, 15:00
Saada kontrollmängu Ukrainaga on päris hea (Y).

Rudy
30.01.19, 08:27
Lepmetsa teema jätkuks. Tänane Postimees:

"Mida ütled neile, kellele ei mahu hinge, et sa ei oska eesti keelt?
Ma ei nõustu väitega, et ma ei oska. Olen isegi Eesti armees teeninud. Mul puudub igapäevane praktika ja seetõttu eelistan näiteks intervjuud anda vene keeles. Ma lihtsalt ei suuda end nii kiiresti ja selgelt väljendada. Aga koondises saan kõigest aru."

Kasper
01.02.19, 14:17
Ründajate seis Martin Reimi ja Andres Operi poolt pulkadeks lahtivõetuna: https://soccernet.ee/artikkel/eesti-otsib-superrundajat-kes-rabaks-uksi-mitme-eest-tammsaarelikult-kannatades

Kasepats-Pidur
26.03.19, 15:57
Liigutaks potentsiaalse uue peatreeneri jutu vähe õigemasse teemasse.

Kes see uus treener olema peaks, et ta Anierist ja Ojamaast väravad välja pigistaks?

ei, absoluutselt ongi Eesti jalgpalli seis selline. Polegi midagi teha. Seega ei tasu mittekunagi ühtegi välistreenerit võtta (normaalse palga peale, mitte end "tõestama") ja koosseisus peab katsetama (samu mehi valedele positsioonidele toppides), kuni tuleb 2026, siis oleme järgmiseks tsükliks valmis. ja ühtegi kriitikanoolt ka ei tohi lendu lasta, sest "nii ongi" ja "tegelikult on kõik kontrolli all"

See välistreenerite palkamine on ju ka üsna kahe otsaga asi. Küllap palgataks jälle mingi suvaskandinaavlane, kes üritaks ümbkaitset mängida, sest tema jaoks oleks see võimalus mõnele tugevamale klubile/koondisele silma jääda ning seda on lihtsaim teha kui on palju nappe kaotusi ning aastas 1-2 head viiki/võitu. Päris tipptreeneri palkamiseks selgelt jalgpalliliidul vahendeid ei ole ning seetõttu tundubki parim variant leida mõni eestlane, kes vähemalt üritaks natuke viisakamat jalgpalli mängida.

UEFA Pro kvalifikatsiooniga Eesti treenerid, kes poleks päris ulmevalikud (nagu nt naistreenerid, Sarap, Puštov jne oleksid):

Argo Arbeiter
Igor Prins
Indrek Zelinski
Janno Kivisild
Karel Voolaid
Marko Kristal
Marko Lelov
Marko Pärnpuu
Meelis Rooba
Norbert Hurt
Sergei Terehhov
Tarmo Rüütli
Välistreeneritest võib boonuseks juurde panna Rogici ja Frantsevi, kellel on kategooria olemas ja kohaliku jalkaga peaksid ka kursis olema.

Pole just väga glamuurne nimekiri.

rallikas
26.03.19, 16:11
Ei imesta kui karjääri planeerimise seisukohast on Norbert Hurt 2026 Eesti A-koondise peatreener.

budu
26.03.19, 16:37
Ei imesta kui karjääri planeerimise seisukohast on Norbert Hurt 2026 Eesti A-koondise peatreener.

Appi!!!

mcnamara
26.03.19, 17:38
Eesti puhul tundub välistreener peaaegu ainuvõimalik variant. Kohalikel ex-mängijatel, kes suurema osa karjäärist siinses konnatiigis ringelnud, värsket pilku küll pole. Raske valida on loomulikult, võib totaalse reha otsa astuda, ja kallim on kindlasti ka, aga teisiti nagu ei saa.

urmar
26.03.19, 20:09
Noortekoondistel on käsil erakorraliselt edukas periood. Podkastid võiksid seda ka kajastada, muidu on minu jaoks piinlik kuulata hala Kure mängijate Floras mängitamisest. See pole isegi pseudoprobleem. :)

Sihvakas murukarikas
26.03.19, 21:00
Eesti puhul tundub välistreener peaaegu ainuvõimalik variant. Kohalikel ex-mängijatel, kes suurema osa karjäärist siinses konnatiigis ringelnud, värsket pilku küll pole. Raske valida on loomulikult, võib totaalse reha otsa astuda, ja kallim on kindlasti ka, aga teisiti nagu ei saa.pärast Pehrssonit räägiti täpselt vastupidist.

mcnamara
26.03.19, 22:47
pärast Pehrssonit räägiti täpselt vastupidist.

Küllap jah. Pehrsson polnud väga inspireeriv valik, aga küllap ta üldist tegemist taaskord profimaks muutis - nagu on teinud iga välistreener. Pärast Reimi küllap taas piiri taha kiigatakse.

LaRaBla
26.03.19, 23:05
Noortekoondistel on käsil erakorraliselt edukas periood. Podkastid võiksid seda ka kajastada, muidu on minu jaoks piinlik kuulata hala Kure mängijate Floras mängitamisest. See pole isegi pseudoprobleem. :)

Pseudoprobleem? Mis sa arvad, mis Portugalis arvataks kui mingid kõrgliiga teise poole satsi mängijad käiksid Benficaga hooajaeelsetel sõprusmängutuuridel?

urmar
27.03.19, 00:48
Pseudoprobleem? Mis sa arvad, mis Portugalis arvataks kui mingid kõrgliiga teise poole satsi mängijad käiksid Benficaga hooajaeelsetel sõprusmängutuuridel?

Eks mine küsi nende käest, aga ilmselt loodaksid nad, et äkki Benfika ostab ära.

$$$
27.03.19, 01:25

Kuressaare portugali mõistes praktiliselt Benfica duubel. Ajalooliselt vähemalt on nii olnud. Seega, ei vaadataks väga imelikult ilmselt.

fcfloraforever
27.03.19, 13:52

Polegi pseudoprobleem. Piinlik on. Ise antakse kiibitsejatele kont hambusse ja kiidetakse takka ka.
Olenemata klubijuhtide arvamusest on mul häbi.

kesa
30.04.19, 15:22
Oleks negatiivne üllatus, kui Richard Alandit järgmiseks koondisemänguks koondisesse ei kutsutaks.

Välismaaal pallivad väravavahid (Aksalu, Igonen ja Vaikla) istuvad pingil, Igonen ja Vaikla on küll saanud mänguaega Norra 4-dal ja 5-dal levelil. Aga kas sellest piisab.

Kribenski
30.04.19, 15:29
Oleks negatiivne üllatus, kui Richard Alandit järgmiseks koondisemänguks koondisesse ei kutsutakse

Huvipärast lihtsalt, Alandil noortekoondisetes mängud on all?

Kasper
30.04.19, 15:58
Huvipärast lihtsalt, Alandil noortekoondisetes mängud on all?
12 mängu U21 koondises ja 3 mängu U23 koondises.

Thugie
02.05.19, 10:29
Kas keegi oskab midagi rääkida Edgar Turi kohta? Kas on potensiaalne koondislane sirgumas? Bulgaaria liiga pole üldse kehvake ja suutis seal erinevalt Elhist ellu jääda ning saab üsna regulaarselt ka mänguaega, on kedagi paidest üldse varem koondisesse pääsenud? :)

Tofoa
02.05.19, 13:04
Kas keegi oskab midagi rääkida Edgar Turi kohta? Kas on potensiaalne koondislane sirgumas? Bulgaaria liiga pole üldse kehvake ja suutis seal erinevalt Elhist ellu jääda ning saab üsna regulaarselt ka mänguaega, on kedagi paidest üldse varem koondisesse pääsenud? :)

Turist võib koondislane kasvada küll. Paidest on koondises käinud viimati Lilander ja Kaldma.

Stok
02.05.19, 14:45
3abtpak Typucta on Koondislase eine.

Ott Järvela
28.05.19, 18:39
Henri Anieri osalemine küsimärgi all:

https://soccernet.ee/artikkel/henri-anier-vigastatud-ja-koondisemangud-kusimargi-all

QRkood
29.05.19, 10:18
Kas koondise nimekirja on ka oodata lähiajal?

fcfloraforever
29.05.19, 10:23
Kas koondise nimekirja on ka oodata lähiajal?
Neljapäeval.

Ott Järvela
29.05.19, 16:24
Arutlesin, kes on neljapäeval avaldatavas nimekirjas kindlasti, kes võib-olla ja kes on potentsiaalsed debütandid?

https://soccernet.ee/artikkel/kellega-voib-reim-homme-ullatada-ainult-fc-flora-mangijatega

Sambaz
30.05.19, 13:00
Eesti koondis mängudeks Põhja-Iirimaa ja Saksamaaga:

Väravavahid
Mihkel Aksalu (07.11.1984) – Seinäjoki JK (FIN) 45/0
Marko Meerits (26.04.1992) – JK Narva Trans 12/0
Sergei Lepmets (05.04.1987) – Tallinna FCI Levadia 5/0

Kaitsjad
Taijo Teniste (31.01.1988) – SK Brann (NOR) 70/0
Gert Kams (25.05.1985) – Tallinna FC Flora 56/3
Karol Mets (16.05.1993) – Stockholmi AIK (SWE) 54/0
Ken Kallaste (31.08.1988) – Kielce Korona (POL) 41/0
Artur Pikk (05.03.1993) – Legnica Miedź (POL) 31/1
Joonas Tamm (02.02.1992) – Kielce Korona (POL, laenul FC Florast) 29/3
Madis Vihmann (05.10.1995) – Stabæk (NOR, laenult FC Florast) 17/0
Märten Kuusk (05.04.1996) – Tallinna FC Flora 1/0

Poolkaitsjad ja ründajad
Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – Tallinna FC Flora 112/24
Sergei Zenjov (20.04.1989) – Karagandõ Šahtjor (KAZ) 76/13
Sander Puri (07.05.1988) – Nõmme Kalju FC 76/4
Ilja Antonov (05.12.1992) – FC Hermannstadt (ROU) 47/2
Henrik Ojamaa (20.05.1991) – Legnica Miedź (POL) 37/1
Artjom Dmitrijev (14.11.1988) – FC Okzhetpes (KAZ) 20/0
Rauno Sappinen (23.01.1996) – FC Den Bosch (NED, laenul FC Florast) 20/2
Mattias Käit (29.06.1998) – Fulham F.C. (ENG) 18/5
Martin Miller (25.09.1997 – Tallinna FC Flora 8/1
Mark Oliver Roosnupp (12.05.1997) – Tallinna FCI Levadia 7/0
Vlasiy Sinyavskiy (27.11.1996) – Tallinna FC Flora 0/0
Erik Sorga (08.07.1999) – Tallinna FC Flora 0/0
Vladislav Kreida (25.09.1999) – Tallinna FC Flora 0/0

Kribenski
30.05.19, 13:06
Vähemalt ei ole Baranovit, kes otsustavatel hetkedel võib ära käkkida kaitses, Kreida on kindlasti üllatus.

Sambaz
30.05.19, 13:09
Minu jaoks on ka Sander Puri üllatus. Lööge kasvõi maha, aga Puri on täielik enda vari olnud see hooaeg. Võib-olla varasemad teened on olulisemad.

Kribenski
30.05.19, 13:12
Miks Klavan eemal? Vigastus?

Mister
30.05.19, 13:22
Jube kurb on ikka see meie koondis..

Sander Puri on müstiline valik, ei saa aru, mille alusel. Tema asemel oleks kindlasti valinud pigem Kaspar Pauri, kes on see hooaeg olnud väga hea läbivalt.

Mehhanisaator
30.05.19, 13:44
Noh, positiivne, et Sinjavski ja Sorgagi on. Puril on 2009. aastat free ticket kui keegi ei tea(märksõnad: kollane, kaka, seljatagant). Kui tahab, siis peab saama. Muu on suht meh, nagu Mehhanisaator. Aga nagu Reim ütleb, siis me oleme pasad ja teised on teinud meeletud tiigrihüpped. Ilmselt pannakse platsile kõik 8 kaitsjat ja Vassiljev, pluss keegi. Kodus vähemalt. Come on boys. Now go out there and get me nil nil draw.

ericbana
30.05.19, 13:53
Klavani võib vist maha ka kanda koondisest juba. Mitu korda paari viimase aasta jooksul üldse mänginud on?

atleticomadrid
30.05.19, 14:39
Kui Sorga Saksamaale ära lööb, siis küsib Liivak ise laenamist Viljandi :D

Mattis98
30.05.19, 15:15
Sander Puri asemel oleks võinud Riiberg või Paur olla, aga muidu olen üsnagi rahul. See valiksari ongi paras aeg anda noortele mänguaega. Kreida, Sorga ja Sinyavskiy on meie mõistes väga suure potensiaaliga mängijad.

Sambaz
30.05.19, 18:32
Kui ma oleks ajakirjanik, siis ma küsiks Reimi käest täiesti kurjal moel pressikonverentsil, miks on Sander Puri koondises. Mees, kes ei ole saanud hakkama, mitte kui millegagi, sa võtad koondisesse. Täielik müstika.

Kasper
30.05.19, 19:05
Kui ma oleks ajakirjanik, siis ma küsiks Reimi käest täiesti kurjal moel pressikonverentsil, miks on Sander Puri koondises. Mees, kes ei ole saanud hakkama, mitte kui millegagi, sa võtad koondisesse. Täielik müstika.
Portaalist:

Sander Puri osas hindab Reim kõrgelt tema mitmekülgsust. "Sander kogub vaikselt hoogu. Tal on kuhjaga kogemust ja suudab võistkonda erinevatel positsioonidel aidata," ütles Reim.

Sambaz
30.05.19, 19:13
Portaalist:

Kogub vaikselt hoogu? Nagu päriselt ka või? Selliste baaside põhjal Reim võtabki tegelasi koondisesse? Koondises on just ja nüüd vaja tegelasi, kes suudavad anda uut hingamist koondisesse. Viimase 13 vooru põhjal ei ole Puri saanud mitte kui millegagi hakkama. Nagu reaalselt. Selleks ei pea olema Kalju ega Flora fänn. Andestust, aga see Puri kaasamine on täielik haip. Lõpetagem see bullshit ikka ära. Ma enne kaotan koondisega 0-5 ja ma näen uusi noori platsil, kellel süda tilgub verd, et mängida saaks, kui olen rahul tegelastega, kes lihtsalt tiksuvad kohapeal.

Kasper
30.05.19, 19:18
Kogub vaikselt hoogu? Nagu päriselt ka või? Selliste baaside põhjal Reim võtabki tegelasi koondisesse? Koondises on just ja nüüd vaja tegelasi, kes suudavad anda uut hingamist koondisesse. Viimase 13 vooru põhjal ei ole Puri saanud mitte kui millegagi hakkama. Nagu reaalselt. Selleks ei pea olema Kalju ega Flora fänn. Andestust, aga see Puri kaasamine on täielik haip. Lõpetagem see bullshit ikka ära. Ma enne kaotan koondisega 0-5 ja ma näen uusi noori platsil, kellel süda tilgub verd, et mängida saaks, kui olen rahul tegelastega, kes lihtsalt tiksuvad kohapeal.
Olles näinud vist kõiki Kalju mänge sel hooajal, siis ma küll ei nõustuks, et ta millegagi hakkama ei saaks või tahtmine puuduks. Resultatiivust pole tõesti olnud, aga seda pole tervel Kaljul olnud.

Sambaz
30.05.19, 19:30
Olles näinud vist kõiki Kalju mänge sel hooajal, siis ma küll ei nõustuks, et ta millegagi hakkama ei saaks või tahtmine puuduks. Resultatiivust pole tõesti olnud, aga seda pole tervel Kaljul olnud.

Päris naljakas, kuidas fännid näevad olukorda ühtviisi ja ajakirjanikud teistviisi. Isegi Roosad Pantrid ei saa sellest Puri kaasamisest aru. Jään oma seisukohale kindlaks, Puri ei vääri koondise kutset. Kaspar Paur on 5x näljasem kui Puri.

Jormma
30.05.19, 22:48
Päris naljakas, kuidas fännid näevad olukorda ühtviisi ja ajakirjanikud teistviisi. Isegi Roosad Pantrid ei saa sellest Puri kaasamisest aru. Jään oma seisukohale kindlaks, Puri ei vääri koondise kutset. Kaspar Paur on 5x näljasem kui Puri.

Hetkel paistavad treeneri valikud sellised mugavusvalikud...

dnb
31.05.19, 00:08
Reim kuulab arvatavasti ka kõrvalisi soovitusi koondise osas, seega oma soovid tuleks varem esitada

Ott Järvela
04.06.19, 10:45
Vestlesin eile Konstantin Vassiljeviga erinevatel Eesti koondisega seotud teemadel. Olukord praegu ja selle põhjused, uue tõusu eeldused, muutused Euroopa koondiste maastikul võrreldes 10 a taguse ajaga jm.

https://soccernet.ee/artikkel/konstantin-vassiljev-koondise-olukorrast-ja-eriparast-eesmarkidest-ulikeerulises-valikgrupis-ning-muutustest-euroopa-vutimaastikul

Jormma
04.06.19, 11:02
Vestlesin eile Konstantin Vassiljeviga erinevatel Eesti koondisega seotud teemadel. Olukord praegu ja selle põhjused, uue tõusu eeldused, muutused Euroopa koondiste maastikul võrreldes 10 a taguse ajaga jm.

https://soccernet.ee/artikkel/konstantin-vassiljev-koondise-olukorrast-ja-eriparast-eesmarkidest-ulikeerulises-valikgrupis-ning-muutustest-euroopa-vutimaastikul

Pole enam koondiseid, kes ei taha üldse jalgpalli mängida ja keskenduvad ainult vastase mängu lõhkumisele. Isegi Gibraltar, Andorra ja Fääri saared tahavad jalgpalli mängida ja väravat lüüa, sest arusaam, et mänge saab võita ainult väravaid lüües, on jõudnud igale poole," sõnab Vassiljev.

-RoMaRiO-
12.06.19, 13:21
kes ei uskunud pärast valikgruppide loosimist, et praeguses seisus on viimase koha vältimine siin grupis korralik saavutus, siis vaatame otsa suurima kihlveokontori numbritele.

21.03.19 Põhja-Iirimaa - Eesti 1.4-4.6-11
24.03.19 Põhja-Iirimaa - Valgevene 1.85-3.25-5.50
08.06.19 Eesti - Põhja-Iirimaa 5.25-3.2-1.9
11.06.19 Valgevene - Põhja-Iirimaa 3.0-3.0-2.8

lõppkokkuvõttes tulemused olid küll sarnased, aga järjestikused mängud annavad päris selge pildi jõudude vahekorrast. nüüd oleme ilmselt ka olukorras, kus valgevene käest tuleb saada vähemalt 4 punkti ja siis võiks ju valiksarjaga isegi rahul olla. sellised saunad saksamaalt on emotsionaalselt valusad, aga suures pildis ei mängi mitte mingit rolli, ainult suur häbi, sest me asume kahel nii erineval planeedil. ma pean tunnistama, et kui ma eilset algkoosseisu nägin, siis lootsingi võimalikult häbiväärset kaotust, sest ainult nii on võimalik siit paigalseisust edasi minna. kuigi ma ei kujuta ette, kuidas me seda praeguste EJL filosoofide abil teeme. aga kui U19 ei suuda Balti turniiril kaks aastat isegi Lätile-Leedule-Soomele väravat lüüa, siis ka lähiajal on raske näha, et me saaks selle sammu edasi astuda. üks 2003 sündinute põlvkond ka Eesti jalgpalli täielikult päästa ei saa. ja olles hiljuti näinud ühte U17 eliitliiga kohtumist, siis sel tasemel jalgpalli mängimiseks ei peaks isegi jalgpallitrennis käima, vaid piisaks korralikust füüsilisest vormist läbi kergejõustiku.

inimressurssi Eesti oludes on meil jalgpallis ohtralt, aga jalgpall teeb Eesti spordile hetkel ikka suure karuteene, sest läbi jalgpalli, vähemalt hetkel, me tippsportlasi kasvatada ei suuda. ja samal ajal lükkab Island ära Türgile, kes mõned päevad tagasi alistas maailma hetke parima koondise Prantsusmaa, et liigume me nendegagi võrreldes teises maailmas. äkki nüüd oleks aeg teha põhjapanevaid järeldusi, et mis on valesti ja kuidas edasi ja kas üldse edasi või suuname andekamad lapsed teiste spordialade juurde, kus neist tipptasemel tegijad vormitakse?

denisss
12.06.19, 14:14
...äkki nüüd oleks aeg teha põhjapanevaid järeldusi, et mis on valesti ja kuidas edasi ja kas üldse edasi või suuname andekamad lapsed teiste spordialade juurde, kus neist tipptasemel tegijad vormitakse?

Hah. Järeldused. Good one ;) kindlasti ;)

Muidu võiks ju proovida paremad pojad saata suusatamist päästma, aga suusatamises peab ju veel kauem kestma, kui 90min, mis praegugi üle jõu käib

...Jumal...
12.06.19, 15:18
Kes on need mängijad, kelle Reim igaveseks puhkusele saadab?
Puri, Kams, Dmitrjev, Ojamaa ja Kallaste?

matys
12.06.19, 17:47
Minu tagasihoidliku, kuid kindla arvamuse kohaselt algab meie probleem juba noorteklassidest. Tehnika, esimene puude ja üldine pallikäsitlus. Surve all ei suudeta palli omaks võtta ja seda kaaslastele sööta, ometigi seda peaks lastele õpetama juba algusest peale, siis, kui nad palli hakkavad puutuma. Kui oli Inglise ja Hollandi mäng, siis de Jong sai palli, isegi siis, kui kaks meest oli seljas ja sealt ta pani mängu käima. Meie koondises poelks see vüimalik, sest surve all olevale mehele ei söödeta, sest tajutakse,e t ta ei tule sealt välja. Just seda peaks julgustama noorteklassist peale, et mängida surve all olevale mehele palle, et nad oleksid selleks valmis ja oskaks tegutseda. Sõbranna vend on Eesti u 19 koondises, mängis Balti turniiril ja sai treenerilt pragada, kui hakkas oma poolel vastase surve alt välja triblama (mis tal ka õnnestus). Selle peale sai treenerilt pragada, kuna Eesti koondises ni ei mängita ja riske ei tohi võtta. Aga kuidas sa mängu avad ja oma meeskonnale võimalusi tekitad, kui ei riski ja ei mängi palli siis, kui oled surve all? Noormees ise mängib välismaal, tõsi noortesattsis, kuid mitmed nimekad klubid on kutsunud teda oma akadeemiasse ja seal ta saab asjadega hakkama. Selle taustal ei imesta, et Oliver Jürgens ei tule mängima U 17 koondise eest. Miks ta peakski!

fcfloraforever
12.06.19, 18:00
Minu tagasihoidliku, kuid kindla arvamuse kohaselt algab meie probleem juba noorteklassidest. Tehnika, esimene puude ja üldine pallikäsitlus. Surve all ei suudeta palli omaks võtta ja seda kaaslastele sööta, ometigi seda peaks lastele õpetama juba algusest peale, siis, kui nad palli hakkavad puutuma. Kui oli Inglise ja Hollandi mäng, siis de Jong sai palli, isegi siis, kui kaks meest oli seljas ja sealt ta pani mängu käima. Meie koondises poelks see vüimalik, sest surve all olevale mehele ei söödeta, sest tajutakse,e t ta ei tule sealt välja. Just seda peaks julgustama noorteklassist peale, et mängida surve all olevale mehele palle, et nad oleksid selleks valmis ja oskaks tegutseda. Sõbranna vend on Eesti u 19 koondises, mängis Balti turniiril ja sai treenerilt pragada, kui hakkas oma poolel vastase surve alt välja triblama (mis tal ka õnnestus). Selle peale sai treenerilt pragada, kuna Eesti koondises ni ei mängita ja riske ei tohi võtta. Aga kuidas sa mängu avad ja oma meeskonnale võimalusi tekitad, kui ei riski ja ei mängi palli siis, kui oled surve all? Noormees ise mängib välismaal, tõsi noortesattsis, kuid mitmed nimekad klubid on kutsunud teda oma akadeemiasse ja seal ta saab asjadega hakkama. Selle taustal ei imesta, et Oliver Jürgens ei tule mängima U 17 koondise eest. Miks ta peakski!

Koondis, mis on hetkel vaieldamatult kõige potentsiaalikam ja ka mänguliselt täiesti okei. Tulemused on ka korralikud olnud.

duff_K
12.06.19, 18:58
Külastage mõnda noorteturniiri Eestis ja kui jalgpallist vähegi midagi arusaate, siis saate kiirelt aru, mis probleemid meil on

kaala
12.06.19, 20:56
Külastage mõnda noorteturniiri Eestis ja kui jalgpallist vähegi midagi arusaate, siis saate kiirelt aru, mis probleemid meil on
Mis need probleemid on siis?

ElNino9
13.06.19, 02:22
Külasta

duff_K
13.06.19, 08:29

Nagu juba mainiti, siis külasta ja vaata kas saad aru.

Lühikokkuvõte: Pikk ette ja ise järele.

Shparkz
17.06.19, 20:26
«Täna, 17. juunil kell 22.00 algab A. Le Coq Arenal Eesti Jalgpalli Liidu konverentsikeskuses pressikonverents, mille teemaks on Eesti meeste koondise hetkeseis. Vabandame lühikese etteteatamise ja hilise algusaja pärast!» seisab EJL pressiteates.

nonoh
17.06.19, 20:53
Kui tahta kellelegi saabast anda, siis võiks enne korralik asendaja olemas olla. Arvestades, et järgmiste mängudeni on omajagu aega...

Shparkz
17.06.19, 21:05
Arvad et ei ole olemas?

edit: 'korralik' on vast vaieldav jah :)

Kui tahta kellelegi saabast anda, siis võiks enne korralik asendaja olemas olla. Arvestades, et järgmiste mängudeni on omajagu aega...

krissucool
17.06.19, 21:47
Mis värk sellega on, et Pohlak peale viimast mängu konkreetselt ütles et see aken kedagi vallandama ei hakata ja nüüd saab Reim paar päeva hiljem saabast?

Malfoy
17.06.19, 21:52
Astub ise tagasi?

SoccerGoal
17.06.19, 22:02
Nii või naa tuleb viisakas vormistus, kas siis "osapoolte kokkuleppel" või "treeneri enda initsiatiivil". Tegelikkuses asjad nii must-valged muidugi pole. Ega see vaid spordimaastikul nii käi.

krissucool
17.06.19, 22:02
Astub ise tagasi?

Ma eeldan, et see tooks endaga kaasa märgatava finantsilise kaotuse. Sellisel juhul tundub võimatu.

Daz Booob
17.06.19, 22:11

Surve all olevale mängijale palli andmine eesmärk ise ei peaks olema. Mõistagi on erandeid.

Aga sedant küll, et pall peab liikuma eriti nendele, kes pole teab mis (enese)kindlad, sest kui nad vähegi tahavad mängida ja edu saavutada, siis nad peavad mõtlema hakkama. Kiire mõtlemine on see, mis aitab kõigele muule ka palli paremini kontrollida. Ja kui nemad saavutavad parema taseme, siis see omakorda sunnib teisi rohkem pingutama jne. Lisaks säherdune käitumine, kus valitakse kellele palli mängida... see pole võistkondlik mäng, mida jalgpall on.

zaz
17.06.19, 22:24
Frantsev või Pijpers - selles on küsimus?

kaala
17.06.19, 22:34
Frantsev või Pijpers - selles on küsimus?

Jan Vazinski :D

krissucool
17.06.19, 22:41
Jan Vazinski :D

Andres Sõber ptui Tarmo Rüütli meeleolu tõstma. Raudpolt.

ronrein
17.06.19, 22:43
Paluks Sergei Ratnikovi.

krissucool
17.06.19, 23:05
Paluks Sergei Ratnikovi.

Bondarenkot!Bondarenkot!

Eilaveel
17.06.19, 23:09
Ok, Reim out. Mis edasi? Ükskõik kes ka pukki ei tuleks, sügisel saadakse igal juhul nii Hollandi kui Saksamaa käest haledalt nulliga tappa - mark my words...

elx
17.06.19, 23:10
Ma saan vist asjadest valesti aru aga miks peaks väravavahtide treener tagasi astuma? Ja igipõlise Kivisilla lahkumine on ka üllatuseks.

marcello
17.06.19, 23:22
Ma saan vist asjadest valesti aru aga miks peaks väravavahtide treener tagasi astuma? Ja igipõlise Kivisilla lahkumine on ka üllatuseks.
Sest iga uus peatreener moodustab oma tiimi!

Kribenski
17.06.19, 23:25
krt Frantsev tuleb v? :D

Rudy
17.06.19, 23:27
"Kas arutluse all oli treenerite vastutus või rääkisite ka juhatuse vastutusest?

Pohlak: Praegu oli ikkagi tegu ühe konkreetse mängu ja tulemusega. Juhatuses seda süüd näha ühe mängu pealt ei ole mõtet."

Siit maalt panin ülekande kinni ja kaotasin eneseusu tulevikuks.

zip
17.06.19, 23:27
See Pohlaku jutt võiduprotsendist on ikka üsna koomiline. Korraldage siis järgmisele treenerile maavõistlused ainult San Marinode, Gibraltarite, Vanuatude ja muude kääbustega ja siis saame protsendi saja peale. Reimi võidud Antigua ja Barbuda, Fidži, Vanuatu ja Gibraltari (x3) vastu pole eriline mõõdupuu, mille abil koondise arengut analüüsida. Reaalsetest tulemustest jäävad tõenäoliselt meelde vaid võidud Horvaatia, Kreeka ja Soome vastu ning neist kaks tulid sõpakates.

baller
17.06.19, 23:28

Kivisild utles, et keskendub rohkem tehnilise direktori ametikohale, ehk tal sisuliselt ilmselt ei muutu midagi.

krissucool
17.06.19, 23:29
Teadis selle pundi loomingulist võimekust, eriti nii lühikese ajavahemikul, saab välistreener olla ainult kas Frantsev või Arno. Arno ilmselt pigem ise poleks nõus nii et Frantsev. Meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh.

Palju huvitavam on eestlasest variant. Keda ma proovinud pole veel. Prins? Ei tundu väga Pohlaklik lahendus. Hurt? Kahtlane.

Shparkz
17.06.19, 23:37
Aavo Sarap! Aavo Sarap!

kaala
17.06.19, 23:38
asdf mine töesti seenele oma parima vöiduprotsendi statistikaga. Excelis paistab asi ilus, aga kui palju läheb korda mingite bottom 50 fifa rankingu tiimide vastu vöidud söprusmängudes?

Iceman
17.06.19, 23:56

Nagu pressikal käis läbi, tundsid ühiselt vastutust.

Temp0
18.06.19, 00:02
Üks asi on millegi sooritamine (lammutamine)
Teine asi on millegi püstitamine (ehitus)

Mida me sellega nüüd saavutasime?

Saavutasime seda, et koondise treenerid eesotsas vanad (Poom, Kivisild) lahkusid ja päästsid mingil määral oma nime ning saavad nautida rahulikku elu mitte saada meedialt (kaasarvatud teilt, kallid foorumikaaslased) puid alla. Nüüd aga vaatame reaalsusse. Kas Eesti Jalgpall hakkab nüüd arenema kiiremini? Kui me vahetame välja treenerid (kes põhiliselt kõigest saavad aastas paar korda kokku ja panevad koosseisu välja) ! Asi ei ole selles (üldjuhul, antud juhul mitte, sest õhkkond oli hea ja tulemusi vähemalt midagigi oli). Asi on üldises Eesti Jalgpallis ja koduliigade tasemes! Teised tarkpead on need kes virisevad, et miks ainult Florakad saavad kutseid... Palun vaadake tabeliseisu Premium liigas ja mõelge üle, koosseis kus on kõige rohkem (peaaegu) eestlasi on teistest suurelt üle. (Ja ei ma pole mingi Flora eest seisja, lemmikklubi täitas Nõmme kalju!)

Oper kui üks parimaid ründajaid Eesti ajaloos, Kivisild kui üks kogenumaid abitreenereid eestis, Poom kui üks legendaarseim ja kogenuim väravavaht eestis ja Reim kel samuti kogemust jätkub. No asendage nad ära! Kellega?? Jõuamegi sinna, et lammutada kerge aga ehitada raske.. Hetkel mulle tundub kui võimatu Eesti piires.

Ainus võimalus siinkohal ongi palgata brigaad välismaalt mis ilmselt on kallim + neil puudub nägemine nii eesti jalgpallist kui ka kohalikust tasemest ning taust mängijatest ja ehk ka probleemid suhtlemisel (kujutage ise ette, kui olete jalgpallur ja treener hõikab teile emakeeles käskluse või võõrkeeles, kumba täidate kindlamalt ja saate rohkem aru käsklusest?)

Eestil ei tasu välismaalt treenerit palgata. Hispaania, Portugal, Belgia, Brasiilia jne võivad lubada, sest nendel on juba ainuüksi staare rohkem keda tunneb meie oma Martin Reim juba päris hästi..

Elame ja näeme! Minu arvates on tagajärjeks meedia surve ja treenerid päästavad enda au hetkel.

Eesti koondis ja jalgpall siit arenema ei hakka kõvemini küll mitte mingil juhul!

Temp0
18.06.19, 00:04
asdf mine töesti seenele oma parima vöiduprotsendi statistikaga. Excelis paistab asi ilus, aga kui palju läheb korda mingite bottom 50 fifa rankingu tiimide vastu vöidud söprusmängudes?

Tuletan meelde, et Reim esindas koondis ajal kui sõpruskohtumised vahetati välja "Rahvusteliigaga"

Eelmised treenerid said vabalt Rootsi c-koondise ja gibraltari jms riikidega madistada siis Reim mängis maade peale ja suurim võiduprotsent arvestades seda on ikka pigem positiivne !

Mehhanisaator
18.06.19, 00:10
Normaalne. Igati normaalne. Eriti kui treenerid leiavad, et neil visoon puudub ja mehi motiveerima ei pea, sest Eesti koondises mängimine peaks olema piisavalt motiveeriv. Mis ise enesest peakski olema nii, aga paraku spordis tuleb seda motivatsiooni ja tuhhi lisada meestele. Ja mis sa ikka teed, kui ka treeningutel enam asjad ei klapi. Siin polnudki ju mingit muud võimalust. Tore, et Kivisild ka puhkama saab treeneri tööst.
Võiks tulla nüüd treener, kes on ka treener. Mitte ei vähkre ringi kümne muu asjaga.

Muidugi huvitav, et EJL erilist süüd siin ei näe. Kui
1. Nemad valivad treenerid.
2. Nemad näevad asja seest ja seda enam kui "märgid olid õhus". Ma ei tea kui kaua te märke nägite, aga see vanker hakkas kraavi minema juba ammu. Mitte kuu-kaks tagasi.

Alguses, kui Pohlak koos juhtmega laivi lendas. Mõtlesin kas tõesti toimub mingi juhtkonna muudatus. Aga ei, Reim oli ikka veel Mainzis. Liiga lummatud...ikka veel.

Shparkz
18.06.19, 00:25
Kits ja Nevis, Antigua, Horvaatia, Läti, Soome, Malta, Fidzi, Vanuatu, Kaledoonia, Rootsi, Armeenia, Gruusia, Maroko, Soome, Island, Gibraltar. 16 sõpakat Reimil 36 mängust.

Pehrssonil 18/33.

Baltikad ei ole sõpakad.

Tuletan meelde, et Reim esindas koondis ajal kui sõpruskohtumised vahetati välja "Rahvusteliigaga"

Eelmised treenerid said vabalt Rootsi c-koondise ja gibraltari jms riikidega madistada siis Reim mängis maade peale ja suurim võiduprotsent arvestades seda on ikka pigem positiivne !

ZinedineZidane
18.06.19, 00:26
Ennustan, et kui oleks intervjuud andes Reim normaalselt käitnud ehk olnud kordades tõsisem ja tundnud rohkem muret asjade käigu üle, oleks ta veel treener.

Lihtsalt peale analoogset naeru ei kannatatud teda enam ka juhatuses välja.

https://media.giphy.com/media/uVj6h8KFms03P6OAEl/giphy.gif

Silver
18.06.19, 00:47
Olge mureta, järgmine treener on Norbert Hurt ja siis hakkame alles võitma! Või alternatiivina nagu Soccerneti uudises üks kommenteeris, tuleb etteotsa järjekordne sildtreener Rootsist - Lars Ånalsson, kes meid suurest ja sügavast mustast august välja tõmbab.. :D

Reim oli igati aus vend, kummardus ja suured tänud!

Nahkpea
18.06.19, 00:52
Välismaine treenerikandidaat on suurima tõenäosusega nagunii meile keegi täiesti tundmatu ja seega ei paku eriti huvi tema nimigi. Küll aga Eesti kandidaat. Siit paaril korral läbi käinud Hurt see kindlasti pole.

Silver
18.06.19, 00:56
Välismaine treenerikandidaat on suurima tõenäosusega nagunii meile keegi täiesti tundmatu ja seega ei paku eriti huvi tema nimigi. Küll aga Eesti kandidaat. Siit paaril korral läbi käinud Hurt see kindlasti pole.

Ladusid taro kaarte või valgustad meid lähemalt?

Nahkpea
18.06.19, 00:58
Ladusid taro kaarte või valgustad meid lähemalt?

Vaatasin kristallkuuli.

-RoMaRiO-
18.06.19, 00:58

Pressikalt jäi ikka väga tugevalt mulje, et välismaalasel on varasem kokkupuude Eesti jalgpalliga, aga eestlane on ilmselt nr 2 valik ja tõesti müsteerium. Mitte ühtegi loogilist nime, kes vastaks soovitud kriteeriumitele, lihtsalt pole.

Nahkpea
18.06.19, 01:02
Pressikalt jäi ikka väga tugevalt mulje, et välismaalasel on varasem kokkupuude Eesti jalgpalliga

Sooh, ma pressikonverentsi ei vaadanud. Kui see välismaise treeneri jutt tõesti tõde on ja tal on puuted Eesti jalgpalliga varasemalt olemas, siis muidugi saab see keegi tuttavam nimi olema. Kuigi ma ei oska esimese hooga küll ühtegi sellist nime välja laduda.

Wingback
18.06.19, 01:04
Korralik palagan ikka. Kuidas aga on EJL juhatusega, oleks sellel koosseisul hoopis aeg end välja vahetada!
Võluvitsa ainult välistreeneritest koosnev brigaad kahjuks sageli edu ei too, on ajalugu näidanud. Mingisugune hea välis + kohalik kombinatsioon aitaks ehk, aga nii kiirelt vaevalt midagi head võtta on.

Mängijad, sorry aga suhtumisest algab kõik ja seda on maailma tipud tõestamas meile iga hooaeg, erinevates liigades !!!!!!

Karol Mets'sa väljaütlemised: "mind ei huvita", ilmestab seda imalat paska parimalt.

-RoMaRiO-
18.06.19, 01:06
Sooh, ma pressikonverentsi ei vaadanud. Kui see välismaise treeneri jutt tõesti tõde on ja tal on puuted Eesti jalgpalliga varasemalt olemas, siis muidugi saab see keegi tuttavam nimi olema. Kuigi ma ei oska esimese hooga küll ühtegi sellist nime välja laduda.

Arno Pijpers :)

Kasepats-Pidur
18.06.19, 01:06
Kalašnikovs

Halb ründaja
18.06.19, 01:08
Kole lõpp aga Reimi aeg oli pigem positiivne.

LaRaBla
18.06.19, 01:10
Välismaalane on kardetavasti mõni üsna tundmatu tegelane, kes tuleks meile siia umbaitset mängima, sest Eesti koondisega kaotada on okei, aga kui mõnda suurt võidad, siis see on suur saavutus CVsse. Kui keegi välismaalane tuua, siis esimene tingimus peaks olema, et mängime vähemalt sama ründavat jalgpalli kui esimesed 60minutit Põhja-Iirimaa vastu, muidu see on Pehrssoni teine tulemine.

Nahkpea
18.06.19, 01:12
Arno Pijpers :)

Kui kõikidele välismaistele treeneritele siinmail tagasi vaadata, siis ega muud varianti on tõesti raske silme ette manada. Kui see tõeks osutub, siis natuke sellise vana supi üles soojendamisena see tundub.

Võib olla oleks vaja mingeid täiesti uusi nägusid ja värskeid ideid, aga samas, kes on saadaval ja kes tahaks üldse tulla. Tõenäoliselt antud seisus pole Eesti koondise lootsiks saamine just kõige ihaldusväärsem amet treeneritemaailmas.

Mehhanisaator
18.06.19, 01:19
Üks asi on millegi sooritamine (lammutamine)
Teine asi on millegi püstitamine (ehitus)

Mida me sellega nüüd saavutasime?

Saavutasime seda, et koondise treenerid eesotsas vanad (Poom, Kivisild) lahkusid ja päästsid mingil määral oma nime ning saavad nautida rahulikku elu mitte saada meedialt (kaasarvatud teilt, kallid foorumikaaslased) puid alla. Nüüd aga vaatame reaalsusse. Kas Eesti Jalgpall hakkab nüüd arenema kiiremini? Kui me vahetame välja treenerid (kes põhiliselt kõigest saavad aastas paar korda kokku ja panevad koosseisu välja) ! Asi ei ole selles (üldjuhul, antud juhul mitte, sest õhkkond oli hea ja tulemusi vähemalt midagigi oli). Asi on üldises Eesti Jalgpallis ja koduliigade tasemes! Teised tarkpead on need kes virisevad, et miks ainult Florakad saavad kutseid... Palun vaadake tabeliseisu Premium liigas ja mõelge üle, koosseis kus on kõige rohkem (peaaegu) eestlasi on teistest suurelt üle. (Ja ei ma pole mingi Flora eest seisja, lemmikklubi täitas Nõmme kalju!)

Oper kui üks parimaid ründajaid Eesti ajaloos, Kivisild kui üks kogenumaid abitreenereid eestis, Poom kui üks legendaarseim ja kogenuim väravavaht eestis ja Reim kel samuti kogemust jätkub. No asendage nad ära! Kellega?? Jõuamegi sinna, et lammutada kerge aga ehitada raske.. Hetkel mulle tundub kui võimatu Eesti piires.

Ainus võimalus siinkohal ongi palgata brigaad välismaalt mis ilmselt on kallim + neil puudub nägemine nii eesti jalgpallist kui ka kohalikust tasemest ning taust mängijatest ja ehk ka probleemid suhtlemisel (kujutage ise ette, kui olete jalgpallur ja treener hõikab teile emakeeles käskluse või võõrkeeles, kumba täidate kindlamalt ja saate rohkem aru käsklusest?)

Eestil ei tasu välismaalt treenerit palgata. Hispaania, Portugal, Belgia, Brasiilia jne võivad lubada, sest nendel on juba ainuüksi staare rohkem keda tunneb meie oma Martin Reim juba päris hästi..

Elame ja näeme! Minu arvates on tagajärjeks meedia surve ja treenerid päästavad enda au hetkel.

Eesti koondis ja jalgpall siit arenema ei hakka kõvemini küll mitte mingil juhul!

Vabandust, aga küsiks mis toimub? See teine lõik ajendas mind tegelikult vastama. Jah, Oper ja Poom võivad olla läbiaegade Eesti ühed parimad MÄNGIJAD. See ei tee veel neist häid treenereid. Reimi saavutused treenerina on pehmelt öeldes kasinad. Platsipeal vajalik lüli Eestile ja hea mängija. Rekord internatsionaal ja suur respekt selle eest. Kuigi ma Reimi, Opi ja Poomiga samale pulgale ei asetaks. Julgen väita, et Opi ja Poom on mingis kujutletavas tabelis eespool kui Reim. Juba ainuüksi sellepärast, et nad tegid tugevamates liigades ka tegusi. Mis ei tähenda, et Reim pasa oli. Suur respekt ja austus tema kui mängija vastu. Ning kõige sellest mis ta head teinud Eesti jalgpallile. Ilmselt tegi ka treeneri tööd nii kuis oskas, aga see polnud lihtsalt piisav. Kokkuvõtteks ma tahan öelda, et vahel heast sportlasest ei saa head treenerit. Ning teinekord saab mitte nii andekast sportlasest tipptreener. Ehk läks see sats aiataha praegu. Kuigi siin võib pugeda ka kogenematuse ja inimtüübi taha.
Kivisild. Miks ta kõige kogenum abitreener Eestis? Sellepärast, et ta on abitreener Pätsu ajast. Ning tiimis, mida kutsutakse kokku paar korda aastas nagu sa väitsid. Ma arvan, et on kogenenumaid abitreenereid eestlaste hulgas. Kes on samuti jalgpallis sees ja see on just positiivne, et kogu mansa minema löödi. Tulebki keegi uue vaatega. Olgu see siis eestlane või mitte.

Tegelikult su ülejäänud tekst on ka üpris totter ja segane. Aga las ta jääb.

E: Tõsi on ka see, et osade mängijate suhtumine on kehv. Ja seda niiväga varem pole tähele pannud. Ka see on märk, et treeneril pole kõik päris käpaall. Ennem oli ka muidugi meil Piiroja ja Pareiko suguseid karaktereid koondises kes suutsid garderoobi kooshoida ka siis kuiajad kehvemad olid või kui kõik välja ei tulnud.

LaRaBla
18.06.19, 01:33
Aga tegelikult. Olgem realistid nüüd. Eesti jalgpall, meid on natuke üle miljoni, mis on meie perspektiiv?

Võime rääkida Islandi jalgpallist ja sellest, kuhu nad on jõudnud. Samas olgem ausad, kes tahaks minuga võtta vastu kihlveo, et vahemikus 2025-2035 Island ei pääse ühelegi jalgpalli suurturniirile? Ma arvan, et siin ei ole liiga palju kasutajaid, kes julgeksid väita, et kindlasti pääsevad. See on ikkagi nende nö. "kuldne generatsioon", mille juures on suurem tegur õnnel kui mingil reaalsel tööl.

Räägime Küprosest näiteks, nende klubid on pidevalt olnud kas CLi või ELi vähemalt alagrupiturniiridel, samas tegelikult pea 100% nende klubide mängijatest pole olnud küproslased. See on see, kuhu me peaksime püüdlema. Et meie klubidesse tekiks rahakaid investoreid ja me saaks lubada endale kvaliteetseid võõrmängijaid. Aga ei, selle asemel on meil mingid KTM reeglid, mis teoreetiliselt peaksid arendama Eesti koondist ja ilmselt natuke arendavadki, aga samas pärsivad oluliselt klubide saavutusvõimet ning koondis ehk saab iga valiktsükkel selle pealt paar punkti rohkem.

Koondise osas on meie parim lootus näidata ilusat mängupilti ja seejuures on okei kui me kaotame, sest lihtsalt kvaliteeti pole. Ausalt, Põhja-Iirimaa vastu viimane mäng oli väga okei vaadata, palju okeim kui näiteks Pehrssoni-aja 1-0 võit Sloveenia vastu. Mingeid suuri tulemusi me niikuinii ei saavuta, kui just ei teki mingil hetkel Islandi-laadset "kuldset generatsiooni" kogemata.

Ehk siis lõppkokkuvõttes, raha peaks suunama klubijalgpalli arengusse ja persse see koondis, kui veab, siis veab, kui ei vea, siis ei vea. Jah, ma saan aru, kuskil Küprosel on seda kõvasti kergem teha, sest sisuliselt neil on koondisetasandil ka Kreeka, kellele kaasa elada, meil teist sellist riiki ei ole, aga ikkagi. Palju ägedam oleks kui mõni Eesti klubi mängiks ELis kui see, et Eesti koondis oleks valiktsüklis eelviimase koha asemel stabiilselt kolmas-neljas vms.

cabron
18.06.19, 01:37
Kui kõikidele välismaistele treeneritele siinmail tagasi vaadata, siis ega muud varianti on tõesti raske silme ette manada. Kui see tõeks osutub, siis natuke sellise vana supi üles soojendamisena see tundub.

Võib olla oleks vaja mingeid täiesti uusi nägusid ja värskeid ideid, aga samas, kes on saadaval ja kes tahaks üldse tulla. Tõenäoliselt antud seisus pole Eesti koondise lootsiks saamine just kõige ihaldusväärsem amet treeneritemaailmas.

Tõsi ta on. Laias laastus on vähemalt 70 riigikoondist pluss sadu klubisid, mis on ihaldusväärsemad, kui Eesti koondis. Keegi äkki tahaks, kellesarnased Football Manageris Lelle JK-ga Champions League meistriks punnivad.

MALAGA
18.06.19, 01:52
Valeri Karpin ?

Mehhanisaator
18.06.19, 01:53
Aga tegelikult. Olgem realistid nüüd. Eesti jalgpall, meid on natuke üle miljoni, mis on meie perspektiiv?

Võime rääkida Islandi jalgpallist ja sellest, kuhu nad on jõudnud. Samas olgem ausad, kes tahaks minuga võtta vastu kihlveo, et vahemikus 2025-2035 Island ei pääse ühelegi jalgpalli suurturniirile? Ma arvan, et siin ei ole liiga palju kasutajaid, kes julgeksid väita, et kindlasti pääsevad. See on ikkagi nende nö. "kuldne generatsioon", mille juures on suurem tegur õnnel kui mingil reaalsel tööl.

Räägime Küprosest näiteks, nende klubid on pidevalt olnud kas CLi või ELi vähemalt alagrupiturniiridel, samas tegelikult pea 100% nende klubide mängijatest pole olnud küproslased. See on see, kuhu me peaksime püüdlema. Et meie klubidesse tekiks rahakaid investoreid ja me saaks lubada endale kvaliteetseid võõrmängijaid. Aga ei, selle asemel on meil mingid KTM reeglid, mis teoreetiliselt peaksid arendama Eesti koondist ja ilmselt natuke arendavadki, aga samas pärsivad oluliselt klubide saavutusvõimet ning koondis ehk saab iga valiktsükkel selle pealt paar punkti rohkem.

Koondise osas on meie parim lootus näidata ilusat mängupilti ja seejuures on okei kui me kaotame, sest lihtsalt kvaliteeti pole. Ausalt, Põhja-Iirimaa vastu viimane mäng oli väga okei vaadata, palju okeim kui näiteks Pehrssoni-aja 1-0 võit Sloveenia vastu. Mingeid suuri tulemusi me niikuinii ei saavuta, kui just ei teki mingil hetkel Islandi-laadset "kuldset generatsiooni" kogemata.

Ehk siis lõppkokkuvõttes, raha peaks suunama klubijalgpalli arengusse ja persse see koondis, kui veab, siis veab, kui ei vea, siis ei vea. Jah, ma saan aru, kuskil Küprosel on seda kõvasti kergem teha, sest sisuliselt neil on koondisetasandil ka Kreeka, kellele kaasa elada, meil teist sellist riiki ei ole, aga ikkagi. Palju ägedam oleks kui mõni Eesti klubi mängiks ELis kui see, et Eesti koondis oleks valiktsüklis eelviimase koha asemel stabiilselt kolmas-neljas vms.

See on ikka päris rumal jutt...Äkki homme on parem päev.

baller
18.06.19, 03:04
Atli Eðvaldsson treeneriks

LaRaBla
18.06.19, 06:15
See on ikka päris rumal jutt...Äkki homme on parem päev.

Üks asi, mis mind jubedalt häirib on see kui keegi ütleb, et jutt on loll, aga sealjuures ei seleta, mis talle selle jutu juures nii loll tundus.

COYI
18.06.19, 09:09

Aga räägime Horvaatiast siis. Eestist ainult samapalju suurem riik kui Eesti Islandist, lisaks ka vaesem, aga süsteem toodab stabiilselt tippjalgpallureid neil.

LaRaBla
18.06.19, 09:12
Aga räägime Horvaatiast siis. Eestist ainult samapalju suurem riik kui Eesti Islandist, lisaks ka vaesem, aga süsteem toodab stabiilselt tippjalgpallureid neil.

4.1 miljonit vs 1.3 miljonit on ikka päris suur vahe. Lisaks, neil oli Šuker, nüüd on nö. "kuldne generatsioon", kes kõik on juba üle 30. Nimeta mulle mõni noor lootustandev Horvaatia täht, kes neid 10 aasta pärast MMi finaalini veel vedada võiks.

Martin
18.06.19, 09:15
4.1 miljonit vs 1.3 miljonit on ikka päris suur vahe. Lisaks, neil oli Šuker, nüüd on nö. "kuldne generatsioon", kes kõik on juba üle 30. Nimeta mulle mõni noor lootustandev Horvaatia täht, kes neid 10 aasta pärast MMi finaalini veel vedada võiks.

Kas ma peaks seda tähte täna teadma? Nende riikide fenomen ongi pigem see, et need tähed lihtsalt kerkivad esile.

COYI
18.06.19, 09:26
Horvaatia U21 koondise kutid mängivad Marseilles, Benficas, Chievos, Liege's, Stuttgartis, Bordeaux's, Wolfsburgis, CSKAs, Rangersis...

LaRaBla
18.06.19, 09:47
Ma mõtlesin rohkem sellised 23-25 vanusegrupis mängijaid, seetõttu see 10a oli võib-olla tõesti natuke halb benchmark. Selles vanuses peaks juba selge olema, kes on tasemega mängija ja kes mitte.

Selle klubide nimistu kohta võib muidugi seda öelda, et nt. Benficas mängiv U-21 koondislane(Kalaica) saab tegelikult platsile vaid Portugali esiliigas, mis on ilmselt madalama tasemega liiga kui see, kus mängib keskmine Eesti koondislane. Et vahel võib klubi nimi ilus olla, aga reaalsust see ei peegelda. Käit "mängis" ka Fulhamis.

zaz
18.06.19, 09:58
Ma ei usu muidugi, et initsiatiiv tuli treeneritetiimi poolt tagasiastumiseks. Küllap seal ikka anti väga tugevalt valida, et on valik ja õige valik. Ja tehti siis õige valik ära. Aga, millest ma kohe üldse aru ei saa on see "tsitaat," ükstapuha siis kellepoolt välja mõeldud

"Möödunud nädalal saadud kaotuse järel puuduks meil tulevikus igasugune eksimisruum. See oleks järgmisteks mängudeks loonud õhkkonna, mis poleks koondist toetanud. Pidasime treeneritega nõu, kohtusime jalgpalliliidu juhatusega ja otsustasime esitada lahkumispalve,"

Ei no teretulemast tippjalgpalli! Või siis mitte?

zaz
18.06.19, 10:00
Selle klubide nimistu kohta võib muidugi seda öelda, et nt. Benficas mängiv U-21 koondislane(Kalaica) saab tegelikult platsile vaid Portugali esiliigas, mis on ilmselt madalama tasemega liiga kui see, kus mängib keskmine Eesti koondislane. Et vahel võib klubi nimi ilus olla, aga reaalsust see ei peegelda. Käit "mängis" ka Fulhamis.

Keskmine Eesti koondislane mängib Premium liigas või istub Norras pingil. Kas tõesti on Portugali esiliiga tase madalam?

eika
18.06.19, 10:10
Vaatan, et soccernet ise on võtnud üsna selge seisukoha asjas.
https://foorum.soccernet.ee/attachment.php?attachmentid=6397&stc=1

Tofoa
18.06.19, 10:29
Palju arvamusi, aga usun, et antud olukorras tehti treenerite poolt õige otsus. Eesmärk peab olema 2020 Balti turniiri ja Rahvuste liiga alagrupi võit.

Kui peaks nimesid pakkuma, siis Pijpers tundub olevat üks nimi ja mõni tugeva natuuriga tänapäevase väljaõppega eestlasest treener teine nimi.

LaRaBla
18.06.19, 10:30
Keskmine Eesti koondislane mängib Premium liigas või istub Norras pingil. Kas tõesti on Portugali esiliiga tase madalam?

Vaatasin kiirelt üle, kus mängivad P-Iirimaa ja Saksamaa vastu platsil käinud mängijad, tulemus on selline(kes kui palju mänguaega saab, ausalt, ei ole kursis):

Preemium Liiga 7
Poola Meistriliiga 3
Norra Meistriliiga 2
Rootsi Meistriliiga 1
Kasahhi Meistriliiga 2
Sloveenia Meistriliiga 1
Hollandi Esiliiga 1

Poola, Norra, Rootsi ja Sloveenia Meistriliigad on kindlasti tugevamad kui Portugali Esiliiga. Hollandi Esiliigat pean ka tugevamaks, Portugalis on tasemevahe suurte ja teiste vahel ikkagi suurem kui Hollandis. Kasahhi Meistriliiga tasemega ei ole täpselt kursis, aga küllap on ka tugevam. Preemium Liiga tipud oleksid ilmselt ka Portugali Esiliigas tipus, samas tõesti Preemium Liiga teise otsa meeskondade tase on üsna masendav. Aga ma arvan, et keskmiselt mängivad Eesti koondislased tõesti kõrgemal tasemel kui Kalaica.

tannn
18.06.19, 10:33
See soomlane, kes lätit juhendas vahepeal? :D

kesa
18.06.19, 11:05
Muuseas kui võrrelda Reimi aegses koondises üle 1000 min mänguaega saanud mängijate väljakul oldud ajal löödud ja sisselastud väravaid, siis paistab silma, et mõlemas on negatiivses mõttes esirinnas "tema pühadus" Konstantin Vassiljev

Mitme minuti tagant on mängija väljakul oldud ajal Eesti koondis skoorinud

62 min - Siim Luts - 1235 min
72 min - Ragnar Klavan - 1080 min
73 min - Karol Mets - 2250 min
75 min - Mattias Käit - 1494 min
75 - Taijo Teniste - 1886 min
77 - Artur Pikk - 1236 min
78 - Nikita Baranov - 1792 min
81 - Henri Anier - 1778 min
…………………………………………………………………..
83 - Martin Reim - 3240 min
………………………………………………………...
89 - Joonas Tamm - 1595 min
93 - Madis Vihmann - 1665 min
95 - Mihkel Aksalu GK - 1617 min
102 - Sergei Zenjov - 1626 min
104 - Artjom Dmitrijev - 1454 min
110 - Konstantin Vassiljev - 1539 min

Mitme minuti tagant on mängija väljakul oldud ajal Eesti koondis lasknud endale lüüa.

44 - Artur Pikk 1236 min
48 - Konstantin Vassiljev 1539 min
51 - Taijo Teniste 1886 min
56 - Karol Mets 2250 min
59 - Siim Luts 1235 min
61 - Henri Anier 1778 min
62 - Mihkel Aksalu GK 1617 min
64 - Ragnar Klavan 1080 min
64 - Joonas Tamm 1595 min
……………………………………………………….
68 - Martin Reim 3240 min
………………………………………………………..
69 - Artjom Dmitrijev 1454 min
72 - Madis Vihmann 1665 min
74 - Sergei Zenjov 1626 min
78 - Nikita Baranov 1792 min
88 - Mattias Käit 1494 min

$$$
18.06.19, 11:19
Ma tahaks uskuda, et see on treenerite poolne otsus ja respekt ning aitäh selle eest. Kindlasti hea otsus pikas plaanis

Mehhanisaator
18.06.19, 11:39
Üks asi, mis mind jubedalt häirib on see kui keegi ütleb, et jutt on loll, aga sealjuures ei seleta, mis talle selle jutu juures nii loll tundus.

Okei. Esiteks Islandist. Need kes 30-35 Islandit turniirile viivad on hetkel mingi 10-15 aastased poisid. Me ei peagi neind praegu nägema ja kuulma. Olen nõus kihlveo vastuvõtma. Aga miks ma vastata ei viitsinud oli see lause, et islandaste edu taga on pigem õnn kui tõsine töö. Palju õnne. Kahju, et meil sellist "õnne" pole. Me 4x suurem riik. Äkki viskab õnne veel enam peale ja kui Island pani fortuuna toel 1/8 finaali, siis meil äkki naeratab õnn nii, et purjetame finaali välja, seejuures tööd ei olegi vaja teha. Ei, Island ei koolitanud noortetreenereid metsikult, arendanud infrat jne jne. Puhta õnne ja vähe parema generatsiooni pealt tuli. Kusjuures parem gene kukkus kuskilt kogemata juhuslikult välja. 😮

Järgmine "huvitav" lõik. Mingid küprose klubid kes vahepeal turniiridel mängivad. Kus Küprose oma poisse põhimõtteliselt pole. Ja me peaksime sinna poole püüdlema ? Ei, aitäh. See oli teine üpris rumal punkt.

Sinu jutt koondisest, tulemustest ja midagi saavutamisest. Ning "kogemata" tulevatest headest mängijatest. On kah tore seisukoht. Loodan, et sinu mõttemaailmaga inimesed on Eesti Jalgpallist võimalikult kaugel. Muidu meie unistuseks jääbki Balti turniiri võit.

Kui sulle tuleb üllatuseks, siis EJL suunab raha ka klubide ja Premium liiga arengusse. Aga sinu lause persse koondis ja parem mõni klubi EL turniirile. On ka nii huvitav lähenemine, et ma ei osanudki midagi vastata. Peale selle, et kogu su tekst oli paras pullikaka ja üleüldiselt sul teistes teemades tuleb vähe andekamaid avaldusi.

Sambaz
18.06.19, 11:46
Kasper esitas eilsel pressikal mu meelest kõige tähtsama küsimuse üldse. Kas vutiliit plaanib spordipsühholoogi palgata? Kui Aivar juba eos paneb selle plaani juba prügikasti, siis nagu mida kuradit? Ikka eriti allahinnatakse selle ameti tähtsust. Ideaalis vajab iga U koondis kuni A koondiseni välja spordipsühholoogi.

telekavaataja
18.06.19, 11:51
Minu meelest "Pikk ette ja ise järele" jõudis hea punktini. Mängijate seas ei ole neid "isiksusi". Nii imelik, meil on ju nii palju häid inimesi kasvamas kogu aeg...

Mehhanisaator
18.06.19, 11:59
Kasper esitas eilsel pressikal mu meelest kõige tähtsama küsimuse üldse. Kas vutiliit plaanib spordipsühholoogi palgata? Kui Aivar juba eos paneb selle plaani juba prügikasti, siis nagu mida kuradit? Ikka eriti allahinnatakse selle ameti tähtsust. Ideaalis vajab iga U koondis kuni A koondiseni välja spordipsühholoogi.

Spordis täidab siiski treener suuresti seda rolli minu meelest. Lisaks mulle jääb mulje, et treeneribrigaadil oli vaat, et rohkem seda psühholoogi vaja. Nagu välja käidi, on vaja lihtsalt õigete omadustega treenerit. Kes oskab meestega ümberkäija. Kellele piitsa, kellele präänikut. Igaüks on meist erinev. Mõne mängija peale ongi vaja karjuda ja sõimelda. Teisega jälle rahulikult rääkides saab maksimumi välja.
Vajaka jääb meil minuarust siiski mängule häälestamisel ja poolaja juttudel. Seal ei suudeta mehi piisavalt motiveerida. Ja psühholoog ei tule sul 15 min ennem mängu või vaheajal meeskonda üleskütma. Sellega peab treener hakkama saama.
Et see nüüd eilsepäeva põletaivam küsimus kindlasti polnud. Või olen ma valesti arusaanud?

meesmuiste
18.06.19, 12:02

Seejuures jalkaliidus on selline inimene olemas ja usun, et ta jagab ka hea meelega nõu. Ja kui uus peatreener avaldab soovi sellise ametimehe järele, siis küll ka selline võetakse. Samas ilmaselt (minu tõlgendus) eeldatakse, et A koondises on väljakujunenud isiksused ja koos viibitakse ikkagi vähe, et seepärast ehk otsest vajadust pole.

Võib olla vajadus on, ma ei tea seda, ent kindlasti on see sageli alahinnatud pool tippspordis. Samas Poom oma raamatus rääkis, kuidas ta kogu aeg abi sai, Levandi sai pidevalt tuge kunagi jne. Et see mingi uus teema nüüd ka pole.

eika
18.06.19, 12:04
Muuseas kui võrrelda Reimi aegses koondises üle 1000 min mänguaega saanud mängijate väljakul oldud ajal löödud ja sisselastud väravaid, siis paistab silma, et mõlemas on negatiivses mõttes esirinnas "tema pühadus" Konstantin Vassiljev.
Kas seda statsi saaks ka ainult valikmängude kohta? Muidu on selline "Reimil on tegelikult supervõiduprotsent" tasemel statistika mekk juures.

LaRaBla
18.06.19, 12:21
Okei. Esiteks Islandist. Need kes 30-35 Islandit turniirile viivad on hetkel mingi 10-15 aastased poisid. Me ei peagi neind praegu nägema ja kuulma. Olen nõus kihlveo vastuvõtma. Aga miks ma vastata ei viitsinud oli see lause, et islandaste edu taga on pigem õnn kui tõsine töö. Palju õnne. Kahju, et meil sellist "õnne" pole. Me 4x suurem riik. Äkki viskab õnne veel enam peale ja kui Island pani fortuuna toel 1/8 finaali, siis meil äkki naeratab õnn nii, et purjetame finaali välja, seejuures tööd ei olegi vaja teha. Ei, Island ei koolitanud noortetreenereid metsikult, arendanud infrat jne jne. Puhta õnne ja vähe parema generatsiooni pealt tuli. Kusjuures parem gene kukkus kuskilt kogemata juhuslikult välja. ��

Järgmine "huvitav" lõik. Mingid küprose klubid kes vahepeal turniiridel mängivad. Kus Küprose oma poisse põhimõtteliselt pole. Ja me peaksime sinna poole püüdlema ? Ei, aitäh. See oli teine üpris rumal punkt.

Sinu jutt koondisest, tulemustest ja midagi saavutamisest. Ning "kogemata" tulevatest headest mängijatest. On kah tore seisukoht. Loodan, et sinu mõttemaailmaga inimesed on Eesti Jalgpallist võimalikult kaugel. Muidu meie unistuseks jääbki Balti turniiri võit.

Kui sulle tuleb üllatuseks, siis EJL suunab raha ka klubide ja Premium liiga arengusse. Aga sinu lause persse koondis ja parem mõni klubi EL turniirile. On ka nii huvitav lähenemine, et ma ei osanudki midagi vastata. Peale selle, et kogu su tekst oli paras pullikaka ja üleüldiselt sul teistes teemades tuleb vähe andekamaid avaldusi.

Jah, Island arendas infrat ja kindlasti mängis ka see mingil määral rolli, ilma infrata võib-olla osa sellest "kuldsest generatsioonist" ei oleks üldse jalgpalli juurde jõudnud jne. Samas ma kipun arvama, et neil on tõesti väga hea õnnefaktor kõigele kaasa aidanud ja stabiilselt nad selliseid tulemusi pakkuma ei suuda jääda.

Võõrmängijate kohta on meil ju Eestist ka hea näide olemas, korvpall ja Kalev/Cramo. Kas sa arvad, et ilma võõrmängijateta klubi suudaks pidevalt nii palju inimesi saali meelitada? Ausalt, Eesti Preemium Liigat on hetkel lihtsalt kurb vaadata, sest tase puudub enamikel mängijatel täielikult. Sisuliselt kui sa mingi konkreetse klubi fänn ei ole, siis seda nühkimist on ikka ülimalt nüri vaadata isegi telekast, rääkimata sellest, et tahaks staadionile minna ja selle eest raha maksta.

Lisaks, kui klubidesse investeeritaks ja meil paar reaalselt tasemel klubi tekiks, kes ei saaks Euroopas esimeses ringis mingilt Gibraltari meistrilt tala vms, siis eks need klubid ju panustaks ka omalt poolt infrasse, ma ei näe põhjust, miks koondis neid kasutada ei saaks.

Üldiselt ma olen enda meelest lihtsalt realistlik, koondise kuskile finaalturniirile pääsemine on üsna ebatõenäoline kui FIFA/UEFA jälle neid turniire suuremaks ei tee. Samas mõne klubiga ELi põhiturniirile pääsemine tundub 10 aasta perspektiivis täiesti saavutatav eesmärk. Mul ei ole vahet, kas elan Eestile kaasa koondise või klubitasandil. Ja Eestis vist selliseid ultrasid ka pole, kellele "rivaalklubi" edu vastukarva oleks?

Aaa, ja lõpetuseks nt. Eesti Preemium Liiga vs Küprose Meistriliiga vaatajanumbrid selle oma poisid vs võõrad mehed argumendi peale:

http://www.european-football-statistics.co.uk/attn/avecyp.htm
http://www.european-football-statistics.co.uk/attn/aveest.htm

Sambaz
18.06.19, 12:38
Ma ei tea, see pressikas oleks võinud ära jääda. Poisid naeravad, teevad komöödiat. Elu on lill.

fcfloraforever
18.06.19, 12:42
Postimehe tõlgendus Poomi öeldule, kus ta konkreetselt Pulleritsu ette võttis.
"Noored ei tohiks võtta südamesse ajakirjanike artikleid, kõik on võimalik."

kesa
18.06.19, 12:43
Kas seda statsi saaks ka ainult valikmängude kohta? Muidu on selline "Reimil on tegelikult supervõiduprotsent" tasemel statistika mekk juures.

Mitme minuti tagant on Reimi perioodil mängija väljakul oldud ajal (vähemalt 496 min.) Eesti koondis valikmängus skoorinud

45 - Siim Luts 496
60 - Ragnar Klavan 720
62 - Mihkel Aksalu 810
66 - Taijo Teniste 924
67 - Henri Anier 534
68 - Mattias Käit 819
70 - Artur Pikk 630
71 - Karol Mets 990
……………………………………………………….
77 - Martin Reim 1080
……………………………………………………...
107 - Konstantin Vassiljev 641
111 - Sergei Zenjov 777
116 - Nikita Baranov 810

Mitme minuti tagant on Reimi perioodil mängija väljakul oldud ajal (vähemalt 496 min.) Eesti koondis valikmängus lasknud endale lüüa

31 - Konstantin Vassiljev 641
38 - Karol Mets 990
39 - Artur Pikk 630
40 - Taijo Teniste 924
41 - Siim Luts 496
……………………………………………………….
42 - Martin Reim 1080
……………………………………………………..
49 - Henri Anier 534
51 - Nikita Baranov 810
51 - Ragnar Klavan 720
58 - Mihkel Aksalu 810
60 - Sergei Zenjov 777
82 - Mattias Käit 819

Shparkz
18.06.19, 12:47
Poom :õlu:

mjaasa
18.06.19, 12:54
“Pean selle ära ütlema: noored, ärge mõelge nagu kirjutavad mõned kibestunud, enesekesksed ajakirjanikud nagu Priit Pullerits, kelle suurim saavutus on võib-olla see, et ta on läbi sõitnud Tartu Maratoni, kus ta saab ka kogu aeg ühelt jalgpallurilt nimega Piiroja lüüa."

vs

Postimehe tõlgendus Poomi öeldule, kus ta konkreetselt Pulleritsu ette võttis.
"Noored ei tohiks võtta südamesse ajakirjanike artikleid, kõik on võimalik."

take a bow :D

salajane33
18.06.19, 12:59
Kahtlen, et see välismaa variant tuleb väljaspool kolmikut Pijpers/Frantsev/Rogic. Viimane nimi pole vist väga veel läbi käinud. Materjal veidi asjalikum Levadiast ja ümbritsevat staffi ka ning Eesti jalgpall läheb korda. Kui euromängud lähevad käest, siis saab 100% keskenduda koondisele ka :D
Kui eestlane nö valik nr2 siis ei välistaks, et kaaluvad ikkagi mitmeid kohalikke variante, sest pole ju ühte esilekerkivat nime.

Päris hea väide oli ka see:
"Tavaliselt me ei räägi sellest, mis toimub mänguväliselt, need on võistkonna enda asjad, millega tuleb hakkama saada. Mida Aivar silmas pidas - kindlasti ei olnud võistkond sportlikult kõige paremas toonuses, palju oli ebakindlust. Meil oli hea võimalus treeningute ja koondise laagri juures PRO litsentsi treenereid, kellega sai mõtteid vahetatud. Nende poolt tuli küsimusi, et kas tõesti on olukord selline."

MALAGA
18.06.19, 13:01
Midagi pole teha ,aga suhtlusoskuse poolest : eilne Pohlak versus tänased 4 mömmi .Pika puuga Pohlaku kasuks ... Kui motiveerimine käis nii nagu Oper seal nurgas midagi mõmises " Äi noh,teised ütlesid juba kõik ära " ,siis tule küll taevas appi . Sellise maakad on linna sattunud mulje jättis tänane pressikas küll . Uuest treenerist : kas Litmanenil on vajalik litsents ?

fcfloraforever
18.06.19, 13:03
Midagi pole teha ,aga suhtlusoskuse poolest : eilne Pohlak versus tänased 4 mömmi .Pika puuga Pohlaku kasuks ... Kui motiveerimine käis nii nagu Oper seal nurgas midagi mõmises " Äi noh,teised ütlesid juba kõik ära " ,siis tule küll taevas appi . Sellise maakad on linna sattunud mulje jättis tänane pressikas küll . Uuest treenerist : kas Litmanenil on vajalik litsents ?

Oper oli neist selgelt kõige rohkem katki ja klomp kurgus. Selle pealt ma järeldusi ei teeks.

Shparkz
18.06.19, 13:06
Oper oli selgelt täiesti löödud. Vaevalt ta nüüd enne mänge samas seisus oli. Samas Poom tulistas julgelt ka sellises olukorras.

mcnamara
18.06.19, 13:11
Siin ikka kaldutakse täiesti arusaamatusse pessimismi. Ega me kunagi niikuinii kusagile ei jõua, veeretame amatöörtasemel aga edasi ja võtame kaotusi stoilise rahuga. Ei ole nõus.
Kavakindlalt tegutsedes jõutakse küll finaalturniirile, pika tööga, mitte niisama. Esiteks muidugi see, et iga uus noorte mängijate põlvkond on eelmisest paremini ettevalmistatud. See peaks olema elementaarne. Teiseks tuleb praegune põlvkonnavahetus läbi viia viisil, et uued mängijad oleksid motiveeritud ja teaksid, mida neilt oodatakse. Kolmandaks peavad noored mängijad olema piisaval baastasemel, et nad ei maanduks välismaa klubides pingipoisteks. Neljandaks tuleb end reitingumülkast vaikselt välja rabeleda. Saksamaa ja Hollandiga ühes grupis me tõepoolest edasi ei pääse, töötada tuleb selle nimel, et jõuda tagasi kolmandasse Euroopa tugevusgruppi, kust loosiõnnega võib juba täiesti normaalsesse valikgruppi pääseda.
Kõik see võtab aega - aastaid. Lihtsalt tuleb üsna nullist uuesti alustada nagu üheskakümnendatel tehti. Noorteinfra on võrreldes tollase ajaga hoopis teisel tasemel, järelikult ei pea teekond olema nii pikk kui siis. Koondise peatreeneri esmaseks kohuseks on mängijaid motiveerida alati oma parim välja panna. Mängijate taset tema tõsta ei saa. Reimi seltskond ei saanud Saksamaa näitel oma peamise ülesandega hakkama.
Üldiselt pole väga vahet, kes on järgmine peatreener. Ta peab olema motiveerija, selgitama noortele meestele, mis on aktsepteeritav, mis mitte. Saksamaad võitma ta koondist ei pane ja selliseid ülesandeid ei maksa talle ka panna.

lorenzo
18.06.19, 13:24
täiesti nõus et pole eriti vahet kes pulti tuleb, peaasi et motiveerida oskaks ja eelkõige hetkel suuremaid saunasid oskaks ära hoida, sest eneseusk on vaja taastada.
küll aga viskaks suure tellise klubide kapsaaeda. me ju teame mis meie mängijaid eristab tippudest- tehnika, füüsilisus, talent. Talendiga on vähe keerulisem. Küll aga tehnikat ja füüsilisust saab ikka klubis igapäevaselt treenida. Meil välisklubidesse läinud mängijad on pea alati esimese asjana öelnud, et treeningud on hoopis teise tasemega, väga rasked jne. Jääb küsimus mida siis meie klubides küll tehakse? Tundub et klubides tehtav töö lihtsalt ei ole piisav et meil oleks vajalikul tasemel mängijad.
Selle jutu peale meenub Jaak Salumets, kes 90ndates Kalevi peatreeneriks tuli ja mehed Nõmme metsa esmajoones jooksma pani, et võhma rohkem oleks...

Andres.
18.06.19, 13:24

Isiklikult see mängijaminutid vs väravad hetkel niivõrd huvi ei pakugi. Küll aga, kas kellelgi on viimaste treenerite kaupa võiduprotsentide statistikat pakkuda, kus arvesse võetud vaid tõsised kohtumised (valikmängud)?

Isiklik arvamus spordipsühholoogi osas, et võiks proovida, eriti kui meil puuduvad väljakul liidrid ja mängu eel domineerib vaid üks küsimus, et mitmega siis täna (kaotame). Hetkel tundub, et motivatsioon ehk polegi meie kõige suurem laialdane (lõviosa mängijaid puudutav) probleem, kuigi see aeg-ajalt nii tundub, küll aga enesekindlus. Kui enesekindlus nullis ja sa ei usu üheski elemendis enda õnnestumist ja annad ainult vastasele respekti, siis ei julgegi vastutust võtta ja jääd vaid pallile lollisti järele jooksma. Endasse peab uskuma, olgu see siis kasvõi loll optimism, see on alus imedeks, mis jalgpallis aeg-ajalt ikka juhtuvad. Ilma usuta oled enne mängu kaotanud.

Muidugi füüsilise (?) toonuse küsimuse aspekt, mis täna tõstatus, on ka parjalt hämmingut tekitav. Sel puhul pole A-koondise treeneritel enam suurt midagi ära teha.

kesa
18.06.19, 13:39
Isiklikult see mängijaminutid vs väravad hetkel niivõrd huvi ei pakugi. Küll aga, kas kellelgi on viimaste treenerite kaupa võiduprotsentide statistikat pakkuda, kus arvesse võetud vaid tõsised kohtumised (valikmängud)?
.

Valikmängudes võiduprotsent ja keskmiselt punkte.

Rüütli 30,6 % - 1,056 p.
Pehrsson 27,3 % - 0,909 p.
Reim 25 % - 0,917 p.
Pijpers 23,5 % - 0,940 p.
Thordarson 20 % - 0,750 p.
Goes 18,8 % - 0,688 p.

Mehhanisaator
18.06.19, 13:40
Jah, Island arendas infrat ja kindlasti mängis ka see mingil määral rolli, ilma infrata võib-olla osa sellest "kuldsest generatsioonist" ei oleks üldse jalgpalli juurde jõudnud jne. Samas ma kipun arvama, et neil on tõesti väga hea õnnefaktor kõigele kaasa aidanud ja stabiilselt nad selliseid tulemusi pakkuma ei suuda jääda.

Võõrmängijate kohta on meil ju Eestist ka hea näide olemas, korvpall ja Kalev/Cramo. Kas sa arvad, et ilma võõrmängijateta klubi suudaks pidevalt nii palju inimesi saali meelitada? Ausalt, Eesti Preemium Liigat on hetkel lihtsalt kurb vaadata, sest tase puudub enamikel mängijatel täielikult. Sisuliselt kui sa mingi konkreetse klubi fänn ei ole, siis seda nühkimist on ikka ülimalt nüri vaadata isegi telekast, rääkimata sellest, et tahaks staadionile minna ja selle eest raha maksta.

Lisaks, kui klubidesse investeeritaks ja meil paar reaalselt tasemel klubi tekiks, kes ei saaks Euroopas esimeses ringis mingilt Gibraltari meistrilt tala vms, siis eks need klubid ju panustaks ka omalt poolt infrasse, ma ei näe põhjust, miks koondis neid kasutada ei saaks.

Üldiselt ma olen enda meelest lihtsalt realistlik, koondise kuskile finaalturniirile pääsemine on üsna ebatõenäoline kui FIFA/UEFA jälle neid turniire suuremaks ei tee. Samas mõne klubiga ELi põhiturniirile pääsemine tundub 10 aasta perspektiivis täiesti saavutatav eesmärk. Mul ei ole vahet, kas elan Eestile kaasa koondise või klubitasandil. Ja Eestis vist selliseid ultrasid ka pole, kellele "rivaalklubi" edu vastukarva oleks?

Aaa, ja lõpetuseks nt. Eesti Preemium Liiga vs Küprose Meistriliiga vaatajanumbrid selle oma poisid vs võõrad mehed argumendi peale:

http://www.european-football-statistics.co.uk/attn/avecyp.htm
http://www.european-football-statistics.co.uk/attn/aveest.htm

Kui nii võtta, siis on igal tiimil õnnefaktor juures nende headel tulemustel. Nii Saksamaal, Brasiilial, Horvaatial kui Prantsusmaal. Kuskil oleks võinud alati minna teisiti või kuskil joppas kohtuniku otsuse või vastase eksimusega.

Kalev/Cramo. Sa väitsid, et nendes Küprose tiimides puuduvad kohalikud poisid pea 100% ulatuses. Loen sellest välja 1-2 kohaliku tegelast tiimis. Kui sa tood võrdluseks kossu ja vuti. Ja lisad siia Cramo.
Kui sul on vutitiimis ütleme 25 venda ja kaks kohaliku. Vastukaaluks Cramo kus on 15 vana ja mingi 5-6 eestlast, siis pole vist eriti hea näide. Veel enam kui need mängijad omavad võistkonnas tähtsat rolli. Minuarust VTB playoffis alustas algviisikus 3 eestlast igas mängus. Muidugi algviisiku viimine võrdlusesse algkooseisuga jalkas pole pointi, kuna lihtsalt kossus tehakse kõvemat rotatsiooni. Aga Cramos on siiski eestlaste osakaal suurem kui ainult Kristjan Kangur. Ning ma julgen väita, kui oleks Cramos reaalselt üks eestlane siis oleks rahvast vähem ja kisa selle ümber kõva.
See, et sa seda "nühkimist" vaadata ei suuda on sinu enda kiiks. Ma pole ühegi Premium klubi fänn. Samas liigat vaatan ikka ja tippude heitlused see aasta on ikka üpris kaasahaaravad olnud. Lisaks teisi magusaid mänge.

Ennem kui mingid head inimesed või sheigid või kes iganes ei taha panustada mõnda Eesti klubi eelarvesse nii 20-30 miljonit aastas. Lisaks sama palju staadionite ja treeningkomplekside jaoks, siis me oleme klubidega mitte väga palju lähemal suurturniirile kui koondisega. Seejuures ei garanteeri see EL või CL kohta. Ehk kui kaua on aega mõnel inimesel raha klubisse paigutada. Lisaks ehitada infrat. Ei tundu väga mõistlik tegevus. Eriti kui seda hakkaks tegema EJL oma 10millise eelarvega.( ala annaks kahele klubile 5 milli ja ütleks, et pange nüüd. See on ju täielik raha surm). Lisaks leian, et klubivutis on raskem läbi lüüa. Seal juhuslikust palju vähem, ning kõik detailid on viimseni paika lihvitud. Päevast päeva koos olles ja asju tehes. Ning kui ühed saavad lihvida asju 20-50-100 või 200 milli eest, ning meie 5 milli eest, siis isetead mis juhtub. Midagi.
Selleasemel panna raha noortesse , infrasse jne. Aidata andekad võimalikult ruttu tippjalgpalli juurde ning koondistele leida õige ja proffesionaalne treeneri brigaad. Koduseid treenereid aina suurema intensiivsusega koolotada. Tegema veel rohkem tööd, et saata väljapoole lisa õppima. Siis on lootus ja minul ka kindel usk ja nägemus, et me 15-20 aasta jooksul suurturniirile jõuame.

Muidugi meie vestlusel ei ole minu silmis erilist mõtet. Kui sul pole vahet kas EL turniirile jõuab mingi klubi. Mis on pm Eestisse regatud ja teevad trenni siin. A üks eestlane on ka kambas. Või versus meie riigi rahvuskoondis. Mis kannab siniseid särke, võitleb sinimustvalge eest ja koosneb eranditult eestlastest(mängijad ma mõtlen). Minujaoks on igaljuhul olulisem Eesti koondis, kui Eestisse registreeritud klubi mille kokkupuude eestlastega on pehmelt öeldes puudulik.

Lisaks, puht huvi pärast tõmbasin APOELi squadi lahti. Oh näe imet. Küprose kutte mingi 7-8 tükki. Lisaks 3-4 kreeklast. Ehk sinu jutt sellest, et kohalike pole seal jne. on täiesti puhas süvariigi tasemel plähmerdamine.
Lisaks on kindlasti klubi ja jalgpalli traditsioonid üldisemalt küpsenud pikemalt. Ning inimeste temperamentsus ja riigi kompaktsus mängib kindlasti mingisugust rolli publiku numbrites.

kesa
18.06.19, 13:51
Koondise vanakesed, kes väljamaale pääsenud, alustasid oma jalgapalliõpet kunstmurueelsel ajal.
Kas tänapäeval meie noored üldse suvel pärismurule saavad?
Meistriliigaski ligi 50% mänge kunstmurul. Esiliigades vist rohkemgi.

cabron
18.06.19, 14:02
Ei ole eestlastel sellist nälga, nagu teistel, mis siin muud ikka arutada - tuleb leppida.

QRkood
18.06.19, 14:03
Koondise vanakesed, kes väljamaale pääsenud, alustasid oma jalgapalliõpet kunstmurueelsel ajal.
Kas tänapäeval meie noored üldse suvel pärismurule saavad?
Meistriliigaski ligi 50% mänge kunstmurul. Esiliigades vist rohkemgi.

Olen selle teema peale ka mõelnud ja parem küsimus on kas noored üldse murule pääsevad ennem kui on esindusmeeskonda pääsenud? Kuigi ka kõigi klubide puhul ei tähenda see veel, et esindus treeniks ja mängiks murul suvisel ajal. Duubleid ja noori väga vaevalt üldse murule lastakse.

NuFc
18.06.19, 14:09
Ei ole eestlastel sellist nälga, nagu teistel, mis siin muud ikka arutada - tuleb leppida.

Tuleb palgata treener, kes mängijates seda nälga tekitada suudab(välismaalt). Kui mängija esitused väljakul on nigelad ja ei taha seal olla, siis pole tema koht koondises.

LaRaBla
18.06.19, 14:14
Lisaks, puht huvi pärast tõmbasin APOELi squadi lahti. Oh näe imet. Küprose kutte mingi 7-8 tükki. Lisaks 3-4 kreeklast. Ehk sinu jutt sellest, et kohalike pole seal jne. on täiesti puhas süvariigi tasemel plähmerdamine.
Lisaks on kindlasti klubi ja jalgpalli traditsioonid üldisemalt küpsenud pikemalt. Ning inimeste temperamentsus ja riigi kompaktsus mängib kindlasti mingisugust rolli publiku numbrites.

No sa saad aru küll, mida ma mõtlesin. Põhirõhk on ikkagi välismaalastel, kõrvale toetavaks jõuks võetakse ka piisaval tasemel oma riigi mängijaid. Täpselt sama moodi toimib ju Cramo, olgem ausad, ükski Cramo eestlane ei mängi seal esimest viiulit(okei, Kangur ilmselt riietusruumis mängib, aga mitte platsil). Näiteks mina käisin aprillis Anorthosise mängu Paralimniga vaatamas, Anorthosisel oli platsil vist vahemikus 2-4 küproslast, ma täpselt ei mäleta. Ülejäänud olid ikkagi välismängijad, kusjuures riigid olid stiilis Horvaatiast Hispaaniani. Ja Anorthosis lõpetas muide liigahooaja seitsmendal kohal ehk tegu ei ole hetkel isegi liiga tippsatsiga.

Kompaktsuse osas julgeks natuke vastu vaielda. Ütleme nii, et linnadeväline ühistranspordisüsteem Küprosel sisuliselt puudub. A'la Larnacast 10km väljas elades võib sul buss käia kaks korda päevas, hommikul kell 8 ja õhtul kell 19 vms, Eestis oleks ühistranspordiga oluliselt lihtsam liigelda :)

tudeng
18.06.19, 14:27
Koondis vajaks Gheorghe Cretu sarnast nõudlikku ja motiveerivat treenerit, kes on nõus parimad pojad pingil hoidma, kui keegi ei pinguta jms. Lisaks teeb ta aktiivselt tööd sellel suunal, et koondise mängijad saaksid väärt välisklubidesse.

Shparkz
18.06.19, 14:27
“Pean selle ära ütlema: noored, ärge mõelge nagu kirjutavad mõned kibestunud, enesekesksed ajakirjanikud nagu Priit Pullerits, kelle suurim saavutus on võib-olla see, et ta on läbi sõitnud Tartu Maratoni, kus ta saab ka kogu aeg ühelt jalgpallurilt nimega Piiroja lüüa."

vs

take a bow :D

:D

wers1

Mehhanisaator
18.06.19, 14:52
No sa saad aru küll, mida ma mõtlesin. Põhirõhk on ikkagi välismaalastel, kõrvale toetavaks jõuks võetakse ka piisaval tasemel oma riigi mängijaid. Täpselt sama moodi toimib ju Cramo, olgem ausad, ükski Cramo eestlane ei mängi seal esimest viiulit(okei, Kangur ilmselt riietusruumis mängib, aga mitte platsil). Näiteks mina käisin aprillis Anorthosise mängu Paralimniga vaatamas, Anorthosisel oli platsil vist vahemikus 2-4 küproslast, ma täpselt ei mäleta. Ülejäänud olid ikkagi välismängijad, kusjuures riigid olid stiilis Horvaatiast Hispaaniani. Ja Anorthosis lõpetas muide liigahooaja seitsmendal kohal ehk tegu ei ole hetkel isegi liiga tippsatsiga.

Kompaktsuse osas julgeks natuke vastu vaielda. Ütleme nii, et linnadeväline ühistranspordisüsteem Küprosel sisuliselt puudub. A'la Larnacast 10km väljas elades võib sul buss käia kaks korda päevas, hommikul kell 8 ja õhtul kell 19 vms, Eestis oleks ühistranspordiga oluliselt lihtsam liigelda :)

No ma jään siiski arvamusele, et Eesti liigas, Eesti klubi peaks toimima ikka niiviisi, et on kohalikud mehed ja siis tuuakse tiimi tugevdama tasemelt kõrgemad mehed. Alati ei tehta ka nende võõr mängijate osas kõige andekamaid valikuid. Mis võib ka headel tulemustel kätte maksta.
Eesti jalgpalli arengulr on igaljuhul tähtis, et asi oleks kohalikest sõltuv.
Ma saan ka sinust selles vinklis aru, et muidugi oleks tore, kui mõni Eesti sats mängiks alagrupis. Aga seda siiski ka eestlaste osalusel. Eesti jalgpallile ei tuleks see kuidagi väga kasuks. Kui tuleks keegi, kütaks 30milli kuskile klubisse. Teeks Eestis puhtatöö igaaasta ja jõuaks korra kümneaasta jooksul alagruppi. Seda kõike praktiliselt välis tööjõuga. See on Eestis algusest peale hukule määratud plaan. Sest sellised 20-30-40 millised arved ei kindlusta meile kohta alagrupis ja mingisusgust 100 miljonilst eelarvet ühelgi Eesti klubil kunagi olema ei saa. Lisaks mis väärtust annab see kohalikule liigale. Kui üks oligarhi tiim toob väljamaalt, meie mõistes staarid, ning võidab alumise otsa satse 10-0. Flora, Leva, Kaljut 5-0. Omades mängus võib olla 1-2 eestlast. Mitte kunagi noori eestlasi peale lastes ja noortetööd tehes väikese entusiasmiga. Kuna lihtsam on tuua väljamaalt mingi 31 aastane vanake seda kohta täitma.

Lisaks Cramos ei saa òelda, et eestlased ei mängiks olulist rolli. Jah, korvialune ja läbimurded olid mustade meeste pärusmaa. Samas Dorbek ilmselt parim kaitsespet Cramos. Kangur, nagu sa välja tõid. Liider riietus ruumis ja see platsi nägemine ja kogemus on ikka max tasemel. Need no look söödud ja tähtsatel hetkedel korvid. Kitsing kes oli VTB põhihooja parim snaiper kui ma ei eksi. Lisaks Janari Jõesaar, kes küll pool hooaja pealt lahkus. Oli ka korvialuse rünnaku väga oluline lüli, samuti kaitses. Jah, ülejäänud eestlased jäid rohkem rotatsiooni mängijateks. Jah, välismeeste õlule jäi rohkem rünnak ja laud. Aga öelda, et eestlased polnud Kalevis otsustavatel kohtadel on minuarust veidikene liig.

Mõtlesin kompaktsuse all seda, et Eestis elab ruutkilomeetril keskmiselt 29,2 inimest. Küprose näitaja on 93,4 in/km2 kohta. Veidike ilmselt mõjutab siiski.

kesa
18.06.19, 15:50

Oeks meil sellised kiirteed nagu Küprosel, võiksime ka riigi kompaktsusest rääkida.
Küprose jalgpalli omapära on liigajalgpalli domineerimine rahvuskoondise üle.

Paraku alates eelmisest hooajast on Küprose liigajalgpalli publikuhuvile tõmmatud peale järsk pidur. Nimelt peavad kõigil staadionile sisenemiseks olema ette näidata pildiga isikustatud fännikaardid.
Ultrad protestivad ja boikoteerivad. Õhkkond kadunud.
Selle tulemusena kukkus Küprose kõrgliiga publiku külastatavus järsult ligi 25%.
AEK Larnaca miinus 16%-st kuni Anarthosis Famagusta miinus 51%-ni.
Omonia ja APOELi hooaja publikurekordid kukkusid vastavalt 16 000 ja 13 000 pealt 7000- le
Eks näis, kuidas sealsed klubid sellisest piletituli miinusest välja rabelevad.

Küprose koondises mängis viimases mängus Venemaa vastu ainult kolm mängijat välisklubidest
Üks neist Londonis sündinud välisküproslane.
Viimasel kodumängul atraktiivse Belgiaga kogunes publikut üllatavalt palju - 8700, sügisel Nations Leagues vahemikus 1100-3800.

denisss
18.06.19, 16:33
A mulle meeldib see Poomi loogika, kus ta vanamehest ajakirjanikku veidi noorema endise sportlasega võrdleb.

A proovime nii, härra Poom (kogu lugupidamise juures ja samamoodi Pulleritsu mitte fännates): Kui mitu praegust koondistlast Tartu maratonil Piirojale ära teevad (peaksid ju kõik pika puuga panema?)

Ja kas koondise kritiseerimise aluseks võib siis võtta kriteeriumi, et kui pole Tartu maratonil Piirojale peksa andnud, siis ei tohiks ka kasvõi siia kommentaariumisse kobisema tulla? Või millal võib? Või kui nii võtta, kas siis eeldame, et mõni jalgpallikoondislane saab Postimehe ajakirjanikuks , et kritiseerida??

Kogu selle eilse ja tänase tsirkuse juures häirib kõige rohkem see, et mingeid järeldusi sisuliselt ei tehta. Pohlak pmst lükkas treenerid tanki, juhatus ja EJL on püha üksainsus. Treenerid tulid, tegid rahvale veidikene mokaotsast tsirkust, natuke naeru, üks pani korraliku vastuhaagi ka meediale, aga tegelt oleks neil psühholoogi vaja (kasvõi peeglisse vaatamiseks), aga sisulist vastutust või kasvõi ausat tunnistust, et midagi on perses ja oleme asju valesti teinud... ei ole. .. tuleb uus peatreener, kes saab endale ülesandeks Balti turniiri ja D-tugevusgrupi ning kui õnnestub, ei juhtu midagi, kui ei õnnestu, tuleb uus pressikonverents.::

Tegelikult on aga kurb ja veidikene kopp ees sellest nõukogude suhtumisest.

plastic'99
18.06.19, 16:48
A mulle meeldib see Poomi loogika, kus ta vanamehest ajakirjanikku veidi noorema endise sportlasega võrdleb.

A proovime nii, härra Poom (kogu lugupidamise juures ja samamoodi Pulleritsu mitte fännates): Kui mitu praegust koondistlast Tartu maratonil Piirojale ära teevad (peaksid ju kõik pika puuga panema?)

Ja kas koondise kritiseerimise aluseks võib siis võtta kriteeriumi, et kui pole Tartu maratonil Piirojale peksa andnud, siis ei tohiks ka kasvõi siia kommentaariumisse kobisema tulla? Või millal võib? Või kui nii võtta, kas siis eeldame, et mõni jalgpallikoondislane saab Postimehe ajakirjanikuks , et kritiseerida??

pullerits on 53 aastane. kui ta oli 47, jooksis ta täismaratoni 3:24, see aasta läbis 124km tartu rattaralli avg tempoga 36 kmh. kui ta oli 37. aastane, jooksis ta 10km 37:10.

ok, maraton maratoniks, ratas rattaks. aga paneks äkki mõne koondislase 10km jooksus Pulleritsi 37. eluaaasta ajaga joonele... ma küll ei tea, aga ma arvan, et suht koht lutiring tuleks siit.

p.s. ei salli ka pulleritsu muidu.

ja... jajah, tean, spordialad on erinevad, funktsionaalsus erinev jne jne jada jada

Edson
18.06.19, 16:53
Välismaalane, tunneb Eesti jalgpalli, võiks olla piisava "motivaatori" geeniga, vaba. Sellele profiilile vastab Pasi Rautiainen.

LaRaBla
18.06.19, 16:54
Ma oleksin väga üllatunud kui mõni koondislane ei jookseks 10km 3:45/km tempos ära. Väravavahid võib-olla ainult.

Shparkz
18.06.19, 16:55
https://marathon100.com/tulemused/tulemused/jooks?f%5Bcompetitor%5D%5B0%5D=67371&f%5Bperiod%5D=all&f%5Bdistance%5D=10+km#results

pullerits on 53 aastane. kui ta oli 47, jooksis ta täismaratoni 3:24, see aasta läbis 124km tartu rattaralli avg tempoga 36 kmh. kui ta oli 37. aastane, jooksis ta 10km 37:10.

ok, maraton maratoniks, ratas rattaks. aga paneks äkki mõne koondislase 10km jooksus Pulleritsi 37. eluaaasta ajaga joonele... ma küll ei tea, aga ma arvan, et suht koht lutiring tuleks siit.

p.s. ei salli ka pulleritsu muidu.

ja... jajah, tean, spordialad on erinevad, funktsionaalsus erinev jne jne jada jada

plastic'99
18.06.19, 16:58
https://marathon100.com/tulemused/tulemused/jooks?f%5Bcompetitor%5D%5B0%5D=67371&f%5Bperiod%5D=all&f%5Bdistance%5D=10+km#results

täpsusta palun, kuidas muidu raio piiroja asjasse puutub kui ma võrdlesin praeguseid koondislasi pulleritsuga teemas mida alustas deniss ja ka praeguste koondlislastega võrdluses?

Tauri.T
18.06.19, 16:59
Oota, mis te päriselt nüüd võtate sellest lausest Pulleritsu-Piiroja rahvasporditulemused ja hakkate neid võrdlema? Põhipoint oli ikka vastus sellele:

Miks ma siin blogis, kus jalgpall on out, sellest nii pikalt kirjutanud? Seepärast, et millal veel kui mitte nüüd peaks Eesti rahvas ja spordiüldsus jõudma tõdemuseni, et jalgpalli arendamine professionaalsel tasemel on meie riigis mõttetu ja tulutu. Jah, las lapsed mängivad jalgpalli, see paneb nad liikuma ja kindlasti pakub jalgpall kui meeskonnamäng neile rõõmu. Aga alates noorteklassist tuleks jalgpall – ja see kõlab nüüd paljudele radikaalse ettepanekuna – lausa ära keelata, v.a neile, kellest tõesti võiks saada Eesti koondise mängumehed, sest tunnistagem, et ega ilma rahvuskoondiseta Eesti ikka jääda saada. Aga kõik teised tuleks suunata, ütleme, 15.-16. eluaastast alates harrastama teisi spordialasid.

Halb ründaja
18.06.19, 17:00
Ma oleksin väga üllatunud kui mõni koondislane ei jookseks 10km 3:45/km tempos ära. Väravavahid võib-olla ainult.

Pakun, et enamus ei jookseks ära.

-RoMaRiO-
18.06.19, 17:14
Tulge vaadake täna parem Tallinna vastasseisu ja andke väike panus, et ehk kunagi ei ole meie jalgpall sellises seisus, nagu ta hetkel on.

marcello
18.06.19, 17:15
Mida vittu?
Poom ei peatunud rilleputsil kui harrastussportlasel vaid kui ajakirjanikul kes kasutab igasugu võimalust, et jalgpalli mustata. See, et sinna lõppu Piiroja torge tuli oli kirss tordil lihtsalt.
Ja kui võrdlusmomenti ei ole siis mille pealt saab keegi väita, et keegi koondislastest sellest hernekepist viletsam on

salajane33
18.06.19, 17:16
Selline ärapanemine toob muige suule, aga loomulikult Pullerits saab sellest veel hoogu juurde. Täiesti mõttetu jah Poomil talle tähelepanu tuua.

EgoTrip
18.06.19, 17:17
no vot, põhipoint su jaoks see. minu jaoks on põhipoint, et Derby County legend ja Eesti koondise treeneril peab vajalikuks mingile suvalise harrastussportlase persoonil peatuda enda kingasaamisele pühendatud pressikal. Ja lisaks on teine põhipoint see, et ... kui siin on räägitud meie koondislaste füüsilisest võimekusest omajagu, kas üleüldse tasub Derby County legendil ja Eesti koondise treeneril midagi plõksida, kui selle harrastussportlase enda füüsiline võimekus on vaat et pea parem kui meie praegusel koondislasel?

keegi ei võrdleks seda teemat praegu, kui Poom ei oleks alustanud. aga ... tead, tema tegi ukse lahti ja hea meelega astun sisse.

Suvaline harrastussportlane? Me siiski räägime ajakirjanik Pulleritsust, kes mustab igal võimalusel jalgpalli.
See Poomi võrdlusmoment polnud võibolla parim, aga point on see, et noored, ärge loobuge jalgpallist.

Tauri.T
18.06.19, 17:19
no vot, põhipoint su jaoks see. minu jaoks on põhipoint, et Derby County legend ja Eesti koondise treeneril peab vajalikuks mingile suvalise harrastussportlase persoonil peatuda enda kingasaamisele pühendatud pressikal. Ja lisaks on teine põhipoint see, et ... kui siin on räägitud meie koondislaste füüsilisest võimekusest omajagu, kas üleüldse tasub Derby County legendil ja Eesti koondise treeneril midagi plõksida, kui selle harrastussportlase enda füüsiline võimekus on vaat et pea parem kui meie praegusel koondislasel?

keegi ei võrdleks seda teemat praegu, kui Poom ei oleks alustanud. aga ... tead, tema tegi ukse lahti ja hea meelega astun sisse.

Kuulasin selle koha üle.

Ma olen nõus, et oleks täiesti piisanud, kui Poom oleks maininud Pulleritsu kirjutist ilma Piirojaga võrdlust sisse toomata. Aga ma ei tea, see üks lause üldisest mõttest, et noored peavad rohkem tahtma/vaeva nägema, välja võtta tundus teisele teemale minemisena.

purgeenius
18.06.19, 17:24
Ma loodan, et mängijad vabandasid treeneri ees. Mets veel haukus lõpuk, et tal suva mida öeldaks (Mets ja Lemsalu). Nagu näha oli tal ka väljakul suva kui saksmannid alandasid.

Shparkz
18.06.19, 17:27
Mets on vist üldse natuke ära tõusnud..

rahvaspordipäev
18.06.19, 17:36
Rilleputsi peabki pidevalt perse saatma, muidu veel tekibki kuskil mingi mõttekoda, kelle arust peaks noori hakkama mingitele napakatele triatloni sugustele alade ja eluaegse kerjamise ja vaesuse poole suunama. Eestis on professionaalseid jalgpallureid rohkem kui professionaalseid 10km jooksjaid maailmas vist.

kaala
18.06.19, 17:49
Rilleputsi peabki pidevalt perse saatma, muidu veel tekibki kuskil mingi mõttekoda, kelle arust peaks noori hakkama mingitele napakatele triatloni sugustele alade ja eluaegse kerjamise ja vaesuse poole suunama. Eestis on professionaalseid jalgpallureid rohkem kui professionaalseid 10km jooksjaid maailmas vist.
Nii on. Jalgpall on maailma köige populaarseim sport, hetkeseisuga iga 28s inimene maailmas on jalgpallur. Soome tuli hiljuti maailmameistriks hokis ja soome on hoki riik, aga jalgpall on ikkagi ülekaalukalt populaarseim spordiala riigis. Vastavalt 70k ja 130k harrastajat.

Halb ründaja
18.06.19, 18:14

Millest selline hoiak nagu ei tohiks ajakirjanikku võimalusel poeetiliselt v*ttu saata?

kaala
18.06.19, 18:30
Mets on vist üldse natuke ära tõusnud..

Mulle meenub siinkohal paljude andekate mängijate üleüldine suhtumine - saavutad kiirelt mingi taseme, saad kiita, oled seltskonnas köva mees, aga suures mastaabis endiselt keskpärane kehvik, kellesuguseid on kümneid tuhandeid ja kellest paremaid eristab teistest suhtumine 24/7 edasi pingutada igas valdkonnas, et saavutada edu teiste ees, sest jalgpall on köige suurem konkurentsiga sport maailmas ja suurepärast mängijat keskpärasest eristab just see mentaliteet pidevalt edasi areneda, mitte oma üleolekut demonstreerida. Eesti parimad mängijad läbi aegade - Poom, Lemsalu, Zelinski, Klavan, Piiroja, Oper....Kas keegi kunagi kahelnud nende tahtes ja vöitlusvaimus vöi märganud üleolevat suhtumist? Ei, sest nad andsid alati endast sada protsenti ja riiki esindada oli auasi.

Halb ründaja
18.06.19, 18:33
Mulle meenub siinkohal paljude andekate mängijate üleüldine suhtumine - saavutad kiirelt mingi taseme, saad kiita, oled seltskonnas köva mees, aga suures mastaabis endiselt keskpärane kehvik, kellesuguseid on kümneid tuhandeid ja kellest paremaid eristab teistest suhtumine 24/7 edasi pingutada igas valdkonnas, et saavutada edu teiste ees, sest jalgpall on köige suurem konkurentsiga sport maailmas ja suurepärast mängijat keskpärasest eristab just see mentaliteet pidevalt edasi areneda, mitte oma üleolekut demonstreerida. Eesti parimad mängijad läbi aegade - Poom, Lemsalu, Zelinski, Piiroja, Oper....Kas keegi kunagi kahelnud nende tahtes ja vöitlusvaimus vöi üleolevas suhtumises? Ei, sest nad andsid alati endast sada protsenti ja riiki esindada oli auasi.

Ma ei kahtle ka Metsa mentaliteedis ja tahtevõimes.

kaala
18.06.19, 18:46

Sina ei kahtle, aga Poom ja Pareiko kahtlevad.

Martin
18.06.19, 19:12
https://sport.ohtuleht.ee/967499/sergei-pareiko-vanasti-andis-iga-mangija-koondisele-midagi-juurde-enam-nii-pole?fbclid=IwAR2FOd7bYol4rEUvOsp_UhFJqs2bq5QQzKNV Aqlzx6spohElsPc-rD_Bhbo

Kõige parem kokkuvõte.

Mõnuagent 007
18.06.19, 20:26
Mina pakuks motiveerija ja eeskujuna Ivo Linnat peatreeneriks.

Mängu eel laulaks "Julge laulu" ehk "olen nagu sangar seiklusfilmis".
Siis mängujooniseks oleks "kikilips", mis on siis vastupidi keeratud romb ehk peaks olema edukas.
Kui mäng pole parim, siis laulaks ta "kätte jõudnud suvi", mis hoiaks fännid rõõmsad.
Ja kui mäng lõppeb, siis on aeg muidugi "Kaelakee hääleks" ehk "kui oled kurb ja nutad".

Konsultatsioonitasu EJLilt suunata soccerneti suvekate eelarvesse.

Malfoy
18.06.19, 20:37
Soovitan kahelda.

ericbana
18.06.19, 20:50
Eks üks filosoofidest saab. Loogiline oleks U21 poole vaadata ehk siis Karel Voolaid. No ma ei tea, kui nii peaks minema..

maamesilane
18.06.19, 21:13
Välismaalane ja eestlane? Nimi Važinski ei ole ju eesti nimi kui te taipate kuhu ma tüürin...

Parlour
18.06.19, 21:17
Aa... ja sellest tahtsin ka rääkida, et kui Poom võtab reaalselt nii südamesse seda pulleritsu teemat, siis tähendab, et sellel (ja teistel ajakirjanike kirjutatul) on nii talle kui mängijatele olnud mingi mõju. Teate, see on tegelikult tõsine mõttekoht, millest tundub, et olete enamus mõõda vaadanud. No perse, ei saa nii emo olla tippsportlane.

Toon lihtsalt näiteks Inglismaa koondise (kes kuni eelmise aasta MM'ni) kui totaalse läbikukkuja 21.sajandil.

Olgugi, et enamik nende koondisest pelab fkn Premier Leagues ja nad saavad klubi eest mängides pea iga nädal sõna otseses mõttes tappa kõikides ajalehtedes aasta aasta järel. Võiks ju eeldada, et kuna näiline tase on nii kõrge siis ka paksem nahk, ükskõik, mida üks kirjatsura kuskil lehes kirjutab.

Aga ei, ka nemad (eks koondislased) on aastaid hiljem pärast põrumist väitnud, et a la "Pressi negatiivsus rikkus mu mängu" (justkui mingisugune nt John Crossi sugune pasakäkk oleks sinu eest vastase vabaks jätnud vms).

On pussimad vaimselt kui eelnevad põlvkonnad, ilmselgelt.

8:0 Saksamaale polnud minu nägemuses aga ühe! mängu plaanis nii kohutav kui Fääridele kaotamine. Tegu tehtud, treenerid ise tagasi astunud nüüd edasi minna. Tulebki uus treener, uus plaan, uus metoodika ja osalt ka uued mängijad, eks siis näeb.

PS - Pullerits sobituks oma adekvaatsuselt ja analüüsioskuselt hästi kompartei ptüi vabandage keskerakonna Kesknädalasse(vabalt ka Ekre omasse) kirjutama.
Poom on endiselt koondise legend ja Inglismaa koondis pole ei parim ega suurim aga umbes 100k korda Suurem(eeldustelt) Eesti omast aga, mis tähtsaim -

Pea püsti meie Sinisärgid!

plastic'99
18.06.19, 21:31
https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/pullerits-vastas-mart-poomi-kriitikale-kui-palju-parimas-eas-jalgpallureid-suudaks-minu-aja-ule-joosta?id=86568671

kek lol, pullerits loeb ka foorumit w

rahvaspordipäev
18.06.19, 21:57
Pullerits googeldab oma nime isegi tihedamini kui gayporri

plastic'99
18.06.19, 22:31
Toon lihtsalt näiteks Inglismaa koondise (kes kuni eelmise aasta MM'ni) kui totaalse läbikukkuja 21.sajandil.

ära parem too, sest inglismaa on küll siia sitt võrdlus. Et inglismaa koondist enne suurturniire on tambitud? pigem on inglismaa ajakirjanduse retoorika olnud rohkem selline, et "its coming home" ning molli on antud alles siis kui tegelikult ei tule koju. Eesti jalgpallurid süüdistasid aga meediat selles, et karjutakse enne "nah te üldse lähete, nagunii saate sutti". ma Eesti spordimeediat ei tarbi, seega ei tea, kas see vastab tõele või mitte.

p.s. mis selle point muidu on? et võrdlema ühte pussyt teise pussyga? et siis saksamaa koondist või prantsusmaad või portugali või keda iganes ei ole kohalikus meedias tambitud pmst? et sealne ajakirjandus võib nüüd endale ka medali kaela panna? et kui oma naine laseb üle aisa, siis ok argument ,et "aga teised naised ka!?" :)

tahaks ikkagi jääda selle juurde, et kui mingi Eesti ajakirjaniku postitus lihtsalt võtab kõhu lahti ja teeb näost valgeks, siis... oleks koht peeglisse vaadata, mitte ajakirjandust süüdistada. ja tuua siia võrdluseks tippjalgpall, kus on reaalsed esikaaned, ajakirjanikud ja fännid ukse taga, 70 000 inimest ühiselt laulmas, et sa oled mingi snake vms... versus... mis täpselt? mida see eesti ajakirjandus siis nii hullu nagu päriselt ka tegi? kes kirjutas nii palju halba, et seda peab niimoodi rõhutatult välja tooma? Keegi käis Metsa koduust munadega loopimas või? putsi kui sul treener ka seda asja ei biidi, siis ongi sitt treener (sealjuures kogu austuse juures tema varasemate sportlike saavutuste suunas).

aga las jääda, arvamusi on erinevaid. kussununnutamine pärast emotsioonitut ja kiretut mängu (5 fucking viga mängu peale!) on stiil, mis mõnele maitsele meeldib, mulle mitte. Eks sama sportlastega, mõni sportlane seda vajab, mõnda teist motiveerib aga rohkem pingutama see, kui tal munad pihku võetakse.

Daz Booob
18.06.19, 22:40
Mart pole lihtsalt Inglismaalt koju jõudnud.

dnb
18.06.19, 22:48
Pullerits esitas konkreetselt jalgpalluritele väljakutse, võetakse vastu või ei?

PS, Pullerits on tegelikult kapis olev jalkafänn

dnb
18.06.19, 23:02
Aga Pareikolt väga õiged sõnad ning noorenduskuuri ei peaks valikmängude ajal tegema, kindlasti mitte liiga järsult. Nende põhjal pannakse ikkagi paika Fifa ranking, millest omakorda tugevusgrupid.

Parlour
18.06.19, 23:03
Põhimõtteliselt, ma ei vastandunud sinu kirjutatule.

Inglismaa oli lihtsalt näitlikustamiseks. Ei tähenda, et nende olukorda üks ühele üle saaks võtta või, et nad etalon koondis oleks.

"It's coming home" oli ainult eelmine aasta, muidu on em/mm valikturniiridel, enne nende turniiride algust, nende käigus ja peale seda ikka ainult useless jutt. Sellegipoolest, peaks sellest üle olema kui oled professionaalne sportlane.
(Puhtakt spekuleerides, ei tea - LeBron Jamesil on ilmselt sügavalt pohhui, mida mingi LA ajaleht kirjutab või ei. Ta ilmselt ei loegi mingit igavat ila. Tegeleb oma töö ja eluga).

Ei kaitse põrumist ega sellist vaimset seisundit, et "anname alla või teised on meie endi tehtud vigades süüdi" nagu ka üritasin tervikuna eelmises postituses kirjeldada. Lihtsalt konstateerisin fakti, et hetkel on pussyd. See pole kaitsmine. Peavad saama tugevamaks vaimult, ega muidu kuskile ei jõuagi. Pulleritsu vastu on lihtsalt isiklik vastumeelsus. Rõve inimene olemuselt.

Mõnuagent 007
18.06.19, 23:11
Mul oli ka Pulleka vastu mingi error, kuni temaga reaalselt jalkast rääkisin. Sealt oli aru saada, et ta provotseerib ja seda mingi isiksustüli pärast Pohlakuga. Kahjuks üksikasju enam ei mäleta. Aga jättis pärast seda palju parema mulje, kuna inimeste stiilid on erinevad kirjutamisel.

vincent
18.06.19, 23:59
Minu artikkel oli karm äratuskell küll, ei saa salata. Eks seda tunneb ka Mart Poom, miks ta muidu sõna võttis sel teemal.

vaat täpselt selline alfaisase ja värvika isiksuse ärplemine on lihtsalt lame, ükskõik kui "õigus" sul ka faktiliselt ei oleks. isegi provokatsioonina on see lihtviisiliselt sitt.

mul oli kunagi kooliajal lege kehalise kasvatuse õpetaja, kes igasugustele sellistele äratõusnud kukkedele vaatas maksimaalse põlglikkusega pikalt otsa ja ütles "sa oled madal mees!"
suht kuldsed sõnad.

ja Priit suudab muidu tegelt olla täitsa normaalne inimene, intelligentne niikuinii, ja temaga saab suhtkoht kõigest rääkida täiesti vabalt. aga kahjuks teatud teemadel ta keerab nagu tumbleriklõpsuga paugust fulltardi, sest tal tekib mingi vajadus asuda KOHE "tõestama", et teine osapool on pimedusega löödud. seejuures vahel ongi, aga samas pole kusagil öeldud, et kõik inimesed peavad kõigist asjadest ühtemoodi mõtlema ehk lase olla.

see tohutu tõestamisvajadus kannab ka tema jalgpallinarratiivi ehk kui aga vastav kont kuskil vedeleb, rabab ta selle kohe hambusse ja kukub närima. jutt lõpeb tavaliselt mingis "nüüd ma ütlen, kuidas te peate tegema" võtmes ja ei ole mina elus veel näind, et selles stiilis õnnestuks iialgi oma sõnumit teise osapooleni viia, olgu see ütlemine täiesti siiras või siis iroonia või provokatsiooni või süüdimatuse või mis tahes sildiga varjatud. ehk siis kokkuvõttes on ikka tühi plärtsumine.

--

ja ükski ajakirjanik ei ole koondist ENNE mänge peksnud peale vb Roosna, kellel on ka sel teemal mingi isiklik permanentne kaktus perses ja jumal temaga, las olla. pigem saab meedia alatasa kõrvalt puid alla, et nahhui te seda jalgpalli enne mängu üle kiidate ja promote kogu aeg, kui "niikuinii kaotavad jälle". teravaks (and I mean eesti mõistes teravaks, et keegi viibutab näppu ja keegi ütleb "kurat, mehed!") mindi pärast haledat lutti, mida, nagu tänasel pressikal selgus, ei oleks tohtinud isegi mitte tahtejõuetuks nimetada. selles mõttes kipun natuke rohkem sinna paati ronima, et harden the fuck up. kui ajakirjaniku arvamus ei meeldi, võib ta kasvõi sirgelt munni saata minugi poolest, aga hakata mingit "ma tahaks näha seda meest siin ruumi ees sama rääkimas" on natuke, noh, lapsik. sorri.

Jormma
19.06.19, 10:21
Aga Pareikolt väga õiged sõnad ning noorenduskuuri ei peaks valikmängude ajal tegema, kindlasti mitte liiga järsult. Nende põhjal pannakse ikkagi paika Fifa ranking, millest omakorda tugevusgrupid.

Põhisõnum oli ikka see et konkurentsi väliselt florast poiste toomine ei ole jätkusuutlik tegevus.

fcfloraforever
19.06.19, 11:37
Soovitan kahelda.

100% nõus.
Venna käitumine Hollandis ja suhtumine koondises. Mees mängib Rootsi kõrgliigas aga käitub nagu superstaar. Hõljub pilvedes ja kujutab ette endale. Kui meedias on räägitud kui tulevane kapten, siis sellise suhtumisega venda ei taha tõttöelda koondiseski näha rääkimata kaptenipaelast.
Võtku kokku ja tehku peas asjad korda.

denisss
19.06.19, 14:43
Äge on see, kuidas Poom vs Pullerits vaimus on täiesti tahaplaanile jäänud imepisike fakt, et kogu see asi on sügavalt perses, aga rong veereb samamoodi edasi ning sügisel lähevad fännid samamoodi staadionile, et 15 tuhandekesi koos juua võib-olla juba 6 eurost topsi sooja alekokilöga (sest sakslased ja hollandlased jõuavad maksta küll), vaadata 95% ulatuses sama alamotiveeritud seltskonda imemas mingi 0-6 ja siis taome rauda, et asi liigub ülesmage, sest statistika nii ütles ja kui ei usu, siis üks mees tuleb viskab siia listi asjadest, mis tehtud on ja kui see 30 sekine reklaam kagu-ida-lõuna raadios ennem Helmede saadet ei ole jalgpalli areng, siis mis see muu ikka on.

Halb ründaja
19.06.19, 15:13
Põhisõnum oli ikka see et konkurentsi väliselt florast poiste toomine ei ole jätkusuutlik tegevus.

Artiklis oli Levadia ka muideks mainitud

kaala
19.06.19, 15:14
Mees mängib Rootsi kõrgliigas aga käitub nagu superstaar. Hõljub pilvedes ja kujutab ette endale.

Et nö. ära tõusta, ei ole alati seda välislepingut ega koondisekutset isegi vaja - mönele piisab lihtsalt premium liigas mängimisest vöi floraga paari trenni kaasategemisest

Linnupoja
19.06.19, 16:08
Kõik vist unustasid saksamaale eelneva mängu ära? Kui Reim poleks ka segoks läinud, oleks väsinud mehed (nagu ta ise pressikal ütles) välja vahetanud ja äkki poleks seda 1:2 kurba kaotust tulnud.

Saksamaa on saksamaa, mis me võrdleme eesti liiga poisse nendega, natukene persse kukkus ka mäng. Aga sellest mängust nüüd mingeid järeldusi tegema hakata, et eesti jalgpall perses ja paremaks ka kunagi midagi ei lähe NAGUNII on on ikka sama debiilne kui debiilik on pullerits (vähemalt jalgpalli alaselt)

Meil siin väga noori talente on ikka kordades rohkem kui kunagi. Reimi võidu protsent oli peatreeneritest parim läbi aegade..

Pulleritsu vastulause Poomi õigele kriitikale tema suunas oli ikka hea, naersin päris korralikult kui seda lugesin. Arvab, et on paremas füüsilises vormis kui meie premi kutid, vaimuhaigus, muud siin pole.

Linnupoja
19.06.19, 16:19
mis siin imestama panevat muidu? ma arvan, et eestis on rohkem harrastussportlasi ikka ... no ikka väga omajagu, kes on paremas füüsilises vormis kui meie premmi kutid või keskmine premmi kutt :) ja pullerits ei ole väga far ilmselt sellest.

Harrastusportlane vs premi mängija kes ei ole proff on minu jaoks samal pulgal.

Pullerits võib oma pikka maad joosta koos enda 10 kiloga, aga jalgpallis kukuks ta vist igas õhuvõitluses ennast insta vigaseks, profi tiimide mängijatega ta nüüd küll ennast võrrelda ei saa.

Stok
19.06.19, 16:28
Ma ka kunagi imestasin, et mis värk on, et kahevõistlejad hüppavad samakaugele või isegi kaugemale kui puhtad suusahüppajad. Et miks siis kahevõistlejad ei võistle lisaks ka suusahüpetes, kui nad võidaks seal lõdva randmega? Läks hulk aastaid mööda, kui raalisin välja, et kahevõistlejate jaoks tõstetakse stardiplatvorm kõrgemale (või siis hüppajate jaoks madalamale, et nad üle mäe kriitilise punkti ei lendaks). Võibolla Poom ei oleks pidanud isiklikuks minema, kuigi teda Rilleputs ärritab, nagu meidki, aga pole mõtet võrrelda jalgpallureid ja Rilleputsi maratoni tippmarki. Jalgpall on palju enamat kui 42 kilomeetrit jooksmist. Igaühest võib saada maratoonar, aga igaühest ei saa jalgpallurit.

Wingback
19.06.19, 16:34
Pullerits pole mingi ajakirjanik! See on selgemast selgem juba aastaid.

Teema on muidugi eskaleerunud külakakluse tasemele, nagu ikka konnatiik-Eestis. See üks kole kaotus maailma absoluutsele tipule ei kuva Eesti jalgpalli! Mõistused on siin lennanud igas kaares laiali..
Aeg näitab, mis kasu sellest lahkumise raputusest koondise seisund sai. Mõjud negatiivsed pikka aega.

Millal EJL juhatus tagasi astub? Kogu Eesti jalgpalli strateegia, missioon ja visioon on nende teha. Koondis on vaid üks osake sellest kõigest.

Wingback
19.06.19, 17:14
ja siia otsa veel igati normaalne jutt meie kaptenilt:

Kas kõigi nelja treeneri ühine otsus ametist taanduda tuli sulle üllatusena?
Arvestades, et pärast Saksamaalt tulekut kostusid nädala jooksul erinevad signaalid, siis eile enam eriti mitte. Aga ma lootsin südames ikkagi kogu aeg, et leitakse muu lahendus. Et rahunetakse maha, emotsioonid lahtuvad, jõutakse analüüsini ja saame kõik koos targematena edasi minna.

See tähendab, et sina kui koondise kogenuim liige ja abikapten soovinuks seniste treeneritega jätkata?
Täiesti kindlasti. Ma ei näinud ühtki nii konkreetset ega radikaalset põhjust, miks taoline käik on hädavajalik. Leian, et Saksamaa-mäng mõjutas kogu ümbritsevat õhkkonda liiga palju. Reaktsioonid ja emotsioonid keesid üle pea. Mina tunnetasin, et treenerid vajavad pigem toetust. Meil ei ole praegu kerge aeg ja midagi lihtsat ei oota ka ees. Olen veendunud, et sel treeneritiimil olnuks meeskonnale veel palju pakkuda. Ma ei mõista, miks just nemad ei kõlvanud soovitud noorenduskuuri elluviimiseks.

Ütle palun ausalt: kas praeguses koondises on tunda, et keegi ei taha viimse veretilgani võidelda?
Võib-olla ma olen oma arvamuses veidi subjektiivne, ma ei tea. Teiste sisse ma ei näe, midagi tõestada ei saa, kellelegi näpuga näidata ei taha. Aga kui väga paljud kõrvaltvaatajad – ja mitte ainult ajakirjanikud, vaid ka endised mängijad ja treenerid – näevad ja räägivad sellest, siis…
Võib-olla tõesti on keegi tundnud end teatud olukordades liiga mugavalt. Võtnud kuskil natuke sirgema jalaga. Arvan, et see on kõigile mängijatele enesekriitiliselt peeglisse vaatamise ja endalt ausa «Kas ma ikka andsin kõik?» küsimise koht. Meid ei vii edasi, kui lihtsalt ütleme «jah, võtame vastutuse». Peame seda reaalselt väljakul näitama.

Alaliidu president Aivar Pohlak ütles, et järgmine peatreener peaks olema inimtüübilt pigem motiveerija. Mida sellest arvad?
Kui koondisse kutsutud mängijaid on vaja kuidagi eraldi motiveerida… (Muigab kergelt). Ma ei oskagi palju muud ütelda. Ma ei arva, et see on põhiline probleem. Eriti veel arvestades, kui vähe ühist aega on koondises meie käsutuses. See on ikka väga selgelt iga mängija eneseotsingu koht ja kohustus. Aga üldiselt peaks sellised asjad tulema iseenesest – sõltumata vanusest, koduklubist ja rollist meeskonnas.

Devil
19.06.19, 17:41
Millal EJL juhatus tagasi astub? Kogu Eesti jalgpalli strateegia, missioon ja visioon on nende teha. Koondis on vaid üks osake sellest kõigest.
+1

viisTM

Õhtulehe jalkatoimkond
21.06.19, 14:54
Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg” oli sel korral külas nädala alguses koos peatreener Martin Reimiga Eesti koondise tüüri juurest taandunud Andres Oper (41).

Saatejuht Karl Juhkami uuris, mis treeneritebrigaadi tagasiastumisele ajendas. Kas tõesti puresid ajakirjanikud koondise nii läbi, et muud varianti lauale ei jäänud? Miks võivad isegi konstruktiivsed artiklid teinekord negatiivselt mõjuda?

Mis moel mõjutab kaheksa aasta tagune EM play-off’i jõudmine koondist siiani? Milliste riikidega tuleks meil tegelikult ennast võrrelda? Kust algavad Eesti jalgpalli hädad ning kas nende parandamiseks on üldse imerohtu?

Mis põhjusel olid koondise treenerid valmis kahe käega treeningutel peast kinni haarama? Mispärast jäävad eestlased vastastele alla ka füüsilises plaanis ning mida tuleb pallurite mõttemaailmas muuta, et nad Maarjamaalt üldse kusagile jõuaks?

Vastuse saavad need ja paljud teised küsimused! Hüva kuulamist!

Õhtuleht: https://www.ohtuleht.ee/967957/kolmas-poolaeg-andres-oper-kui-peame-koondises-mangijatele-harjutusi-seletama-on-meil-probleem

Soundcloud: https://soundcloud.com/kolmas-poolaeg/191-osa-andres-oper-kui-peame-koondises-mangijatele-harjutusi-seletama-on-meil-probleem

Linnupoja
21.06.19, 18:32
Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg” oli sel korral külas nädala alguses koos peatreener Martin Reimiga Eesti koondise tüüri juurest taandunud Andres Oper (41).

Saatejuht Karl Juhkami uuris, mis treeneritebrigaadi tagasiastumisele ajendas. Kas tõesti puresid ajakirjanikud koondise nii läbi, et muud varianti lauale ei jäänud? Miks võivad isegi konstruktiivsed artiklid teinekord negatiivselt mõjuda?

Mis moel mõjutab kaheksa aasta tagune EM play-off’i jõudmine koondist siiani? Milliste riikidega tuleks meil tegelikult ennast võrrelda? Kust algavad Eesti jalgpalli hädad ning kas nende parandamiseks on üldse imerohtu?

Mis põhjusel olid koondise treenerid valmis kahe käega treeningutel peast kinni haarama? Mispärast jäävad eestlased vastastele alla ka füüsilises plaanis ning mida tuleb pallurite mõttemaailmas muuta, et nad Maarjamaalt üldse kusagile jõuaks?

Vastuse saavad need ja paljud teised küsimused! Hüva kuulamist!

Õhtuleht: https://www.ohtuleht.ee/967957/kolmas-poolaeg-andres-oper-kui-peame-koondises-mangijatele-harjutusi-seletama-on-meil-probleem

Soundcloud: https://soundcloud.com/kolmas-poolaeg/191-osa-andres-oper-kui-peame-koondises-mangijatele-harjutusi-seletama-on-meil-probleem

Seda Operi teksti on ikka VÄGA MASENDAV lugeda, kas tõesti on selline seis. Kui see on tõsi, siis peatreeneri vallandamine oli ikka VÄGA PASK käik ja see vestiga kutt peaks TÄNA tagasi astuma.

asdf
21.06.19, 19:16
Seda Operi teksti on ikka VÄGA MASENDAV lugeda, kas tõesti on selline seis. Kui see on tõsi, siis peatreeneri vallandamine oli ikka VÄGA PASK käik ja see vestiga kutt peaks TÄNA tagasi astuma.

Keegi ei vallandanud peatreenerit. Peatreener astus ise tagasi. Seda küsiti väga konkreetselt ka pressikonverentsil ja ka selle järgsetes intervjuudes, kus nii Reim kui ka Poom vastasid konkreetselt: survet tagasiastumiseks ei olnud.

Nasfal
21.06.19, 20:39
Keegi ei vallandanud peatreenerit. Peatreener astus ise tagasi. Seda küsiti väga konkreetselt ka pressikonverentsil ja ka selle järgsetes intervjuudes, kus nii Reim kui ka Poom vastasid konkreetselt: survet tagasiastumiseks ei olnud.

Millal ikkagi Amps tagasi astub see huvitab keskmist jalgpallifänni vast rohkemgi kui Reimi teema.

Linnupoja
21.06.19, 21:21

mina lugesin sellest pressikast ja reimist midagi muud välja. aga ehk tuleb tõesti paljudele üllatusena, et inimesi sunnitakse lahkuma pahatihti nii, et nad tegelikult "ise lahkuvad"

fännide esindajad võiksid jalgpalliliidule korraliku kirja saata ampsu teemal, see alkoholi hinna muutus mängude vahel on ikka masendavalt hale käitumine.

Shparkz
22.06.19, 00:35
https://foorum.soccernet.ee/showthread.php?3815-Eesti-Jalgpalli-Liit-mis-toimub&p=1939763&viewfull=1#post1939763

fännide esindajad võiksid jalgpalliliidule korraliku kirja saata ampsu teemal, see alkoholi hinna muutus mängude vahel on ikka masendavalt hale käitumine.

trk
22.06.19, 01:53
EJL võtab nii palju teha (küll suuresti imporditud toetuse abiga), et avalikkus ja siinsed kommentaatorid unustavad ära, et EJL on klubide liit ning mitte vastupidi.
Mina kuulasin ka ÕL saate ära ning oli sümpaatne ja aus jutt. Aga midagi uut noorte jalgpalliga kokku puutunud inimese jaoks seal ei olnud.
Kui mina teeksin homme uue klubi, siis ma investeeriksin ise ning otsiksin treenerid jms. Kõik see on ülimalt keeruline, aga sama keeruline oleks oma saamatuses süüdistada EJL-i.

allars
28.06.19, 12:14
Kas Pohlak lubas enda pressikal hiljemalt juuni lõpuks uue peatreeneri nime või oli tema lause midagi sellist, et päris juuni lõpuni vast ei lähe?

kaala
28.06.19, 12:35
Kas Pohlak lubas enda pressikal hiljemalt juuni lõpuks uue peatreeneri nime või oli tema lause midagi sellist, et päris juuni lõpuni vast ei lähe?
Juuli löpuni max

allars
28.06.19, 12:47
Okei, siis kuulsin/mäletasin valesti.

Jormma
28.06.19, 15:39
Okei, siis kuulsin/mäletasin valesti.

Ei kuulnud/mäleta valesti...(pole aimugi kust kaala selle info võttis aga aivari sõnad on järgmised)

"Uue peatreeneri loodab Pohlak ametisse saada juunikuu jooksul"

https://soccernet.ee/artikkel/martin-reim-astus-tagasi-peatreeneri-ametipostile-kaks-kandidaati

viimane lõik...