PDA

View Full Version : Eesti koondis

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14

allars
28.06.19, 16:32
Okei, siis ei kuulnud/mäletanud valesti.

telekavaataja
01.07.19, 17:16
Tundub, et uus peatreener on lähedal?

purgeenius
01.07.19, 18:28
Kuula seda:

https://youtu.be/b7I94lIcLZk?t=61

telekavaataja
01.07.19, 18:31
Sellega meenus mulle mu autoostmise lugi 5 aastat tagasi.

Panin kokku rahasumma, mis vaba oli ning toksisin eeldatavad parameetrid. Lootsin sakslast. Parim, mille sain, oli vana jaapanlane.

Mõnuagent 007
03.07.19, 10:09
Kui Voolaid nüüd peatreeneriks saab, kas siis maailm on läbi?

MALAGA
03.07.19, 10:25
Voolaid ???? Korraldage siis jalgpalli matused ka kohe ära .

ericbana
03.07.19, 10:38
Kui Voolaid nüüd peatreeneriks saab, kas siis maailm on läbi?

Mkm. Ma panin 20€ Voolaidi peale. Koef oli 15. Millal teavitatakse?

Mõnuagent 007
03.07.19, 10:52
Mkm. Ma panin 20€ Voolaidi peale. Koef oli 15. Millal teavitatakse?

Täna õhtul peaks pressikas olema.

ericbana
03.07.19, 10:57
Täna õhtul peaks pressikas olema.

Elu parim bet.

trk
03.07.19, 11:30
Võib-olla poleks pidanud pressikonverentsil nii palju lobisema, sest praegu tuli Eesti treeneri nimetamisega meelde Ruja laul https://youtu.be/wBGDC44Kjw8

telekavaataja
03.07.19, 11:52
Elu parim bet.

Kui sa oled üks nende seast, kes pani esmaspäeval pärast kella 14-te vms., siis mitte nii hea bet.

ericbana
03.07.19, 12:05
Kui sa oled üks nende seast, kes pani esmaspäeval pärast kella 14-te vms., siis mitte nii hea bet.

19.juuni panin

zaz
03.07.19, 12:08

Mis huvitav deadline see on?

Shparkz
03.07.19, 12:08
Voolaid

https://media1.tenor.com/images/07f1612290e65850f51fcf101a7ee81c/tenor.gif

-RoMaRiO-
03.07.19, 12:09
Eks üleeilsest telekavaataja postitusest oli aru saada, et info on välja jooksnud ja üritatakse sellepealt taskuraha teha.

telekavaataja
03.07.19, 12:13
19.juuni panin
Siis on super!

Martin
03.07.19, 12:33

Kui mingi kontor prooviks sellise haleda vabandusega maksmisest pääseda, siis see, et nende juures minu raha enam kunagi ei näe, oleks kõige väiksem samm, mis ma astuks.

Tehku oma koefitsiendid siis korda.

godzilla
03.07.19, 12:33
Kus kohas sellist betti üldse teha sai ?

telekavaataja
03.07.19, 12:39
Kui mingi kontor prooviks sellise haleda vabandusega maksmisest pääseda, siis see, et nende juures minu raha enam kunagi ei näe, oleks kõige väiksem samm, mis ma astuks.

Tehku oma koefitsiendid siis korda.

Jah, ma ka ei loe neid lehti, mille ainuke loogika on klikibait.

Jormma
03.07.19, 13:12
Voolaiu statistika U21 eest näitab 16 mängu millest ainult 1 võit (1:2 sõpruskohtumine Kasahstaniga), 6 viiki ja 9 kaotust.

-RoMaRiO-
03.07.19, 13:26
Voolaiu statistika U21 eest näitab 16 mängu millest ainult 1 võit (1:2 sõpruskohtumine Kasahstaniga), 6 viiki ja 9 kaotust.

Täna tuleb see pressikonverents, kus võiduprotsent pole enam oluline. Täna räägime sellest, kuidas U21 mängupilt oli väga hea, poisid olid psühholoogiliselt mängudeks valmis, surve oli suur, aga ülesannete ning väljakutsetega tuldi kenasti toime. Loodetavasti tuleb täismäng ja võetakse Lelov ning Hurt ka punti.

tannn
03.07.19, 13:28
Jorma, meil on mitu treenerit järjest võidu % rekordeid purustanud. Ei ole hullu kui mõni treener natuke rohkem kaotama peaks😁

Jormma
03.07.19, 14:32
Jorma, meil on mitu treenerit järjest võidu % rekordeid purustanud. Ei ole hullu kui mõni treener natuke rohkem kaotama peaks😁

Ma tõin ainult numbrid välja... Ega kommenteerinud neid, sest mehest endast ei oska midagi arvata. Kui numbrid midagi ei tähenda, äkki valgustad mind ja nimetad paar-kolm xfaktorit mis määravad just selle mehe ametisse et koondis kraavist välja juhtida.

-21-
03.07.19, 14:36
Muhe vend, kunagi läks põhjanaabrite juures üle käte ainult. Las proovib.

marcello
03.07.19, 16:15
Kui Voolaid siis kes oli see välismaalane keda kaaluti peatreeneri kohale?

Nahkpea
03.07.19, 16:33
See tsükkel on nagunii juba tagumikus. Ei tahaks hakata enneaegselt hagu alla ajama, las teod ja tulemused räägivad enda eest.

Shparkz
03.07.19, 16:33
Voolaid kohusetäitja valiksarja lõpuni.

http://jalgpall.ee/koondis/1/uudised/peatreeneri-kohusetaitjaks-nimetati-karel-voolaid-n15954

purgeenius
03.07.19, 16:37
Halb hakkab nende tölplaste pärast, kes meest hakkavad kohe maha tegema. Vaadake tema ideed kõigepealt ära.

Wingback
03.07.19, 16:42
Ainuke positiivne tugev aspekt on see, et tunneb meie noori.

Vanemad olijad ka teda kuulavad üldse? We'll see ...

gize
03.07.19, 16:54
Mängija kes hakkab õõnestama treeneri jalgealust ei tohiks ka koondisesse kuuluda. Enne kui Karelit maha tehakse, oodake ära 6. septembri mäng.

allars
03.07.19, 17:12
Nojah, esialgu siis KT. Ilmselt ei olnud ei esimene ega ka teine target. Aga eks näis. Midagi kaotada nagunii pole.

Kasepats-Pidur
03.07.19, 17:22
Minu poolt treeneri valiku eest hindeks 3,6 palli - not great, not terrible. Aga võib öelda, et eesolevaid mänge vaadates on kerge metallimaitse suus.

GoldenEagle
03.07.19, 17:35
Kui Voolaid siis kes oli see välismaalane keda kaaluti peatreeneri kohale?

Kui temast räägiti Reimi lahkumispressikal kui inimesest, kes tunneb Eesti jalgpalli, siis kõige loogilisema nimena tundub Arno.

Mõnuagent 007
03.07.19, 17:56
Jummala persses on! Seni on Eesti koondisel olnud kaks kiilakat peatreenerit. Ubakivi ja Jensen. Üks ei võitnud ühtegi mängu ja teisest räägitakse siiamaani õuduslugusid. #doomed

Nasfal
03.07.19, 18:27
Võibolla las uus treener arenebki koos uute mängijatega, kes koondisesse tulema hakkavad. Voolaiul on teatud tugevad + just meie mängijate tundmise jms aspektis, kuid arvatavasti on tal kindlasti ka palju peatreenerile olulsi külgi, mis on veel rohelised. Üldjoones jätab suhteliselt neutraalseks see valik, sest meil ei ole hetkel koondises taset, et midagi saavutada ja tänu sellele puudub ka reaalselt eriline risk uue peatreeneriga.

jonman25
03.07.19, 19:30
Suurepärane valik! Soovin edu ja hoian pöialt!

andre26
03.07.19, 19:55
Alguses vaatasin ,et wtf Zinedine Zidane

Malfoy
03.07.19, 21:07
Jummala persses on! Seni on Eesti koondisel olnud kaks kiilakat peatreenerit. Ubakivi ja Jensen. Üks ei võitnud ühtegi mängu ja teisest räägitakse siiamaani õuduslugusid. #doomed
Abiks Liivo Leetma ja lugu topeltpersses.
Aga.
Et Voolaid peatreeneriks pandi tekitas minus emotsiooni - möh? Aga äkki on tegemist jõhkra jokkeri ja edulooga? Loodan, et nii läheb. Muidugi huvitav saab olema, kuidas hakkama saab. Alustuseks soovitan pooltele koondislastele vastu tatti anda ja selgeks teha, kes nad on ja keda esindavad.

MALAGA
03.07.19, 21:32
Tahaks jääda optimistlikuks,aga sisetunne ütleb ,et feilib vilinal . Teleülekannetest tuntud lõputu targutajana, tulemusi samas ette näidata pole ( U koondised ) 2 x Valgevene + Ukraina on näitamise koht .Kelle noortest sisse toob ? Poom, Herol ?

MNa
03.07.19, 21:35
Voolaidil ideaalne aeg ja koht kus tulla. Kaotada pole midagi, ainult võita.

Tofoa
04.07.19, 00:14
Vähemalt on kaasaegset jalgpalli viljelev uue põlvkonna peatreener. Ma ka toetan valikut.

Nahkpea
04.07.19, 02:22
Peatreener peatreeneriks, aga eelkõige peavad mängijad ise aru saama, et keda nad esindavad ja kas oma riiki esindades tuleb 100% võidelda või poole vinnaga need 90 minutit läbi kulgeda.

Ma olen näinud lõviosa Eesti koondise mänge alates taasiseseisvumisest. Mul pole kunagi olnud häbi nende suurte kaotuste pärast ja neid pakke on ikka tulnud. Mängus Saksamaaga tundsin ma esimest korda elus oma rahvusmeeskonna pärast piinlikkust. Mitte tulemuse pärast, vaid selle pärast, mida ma seal platsil nägin. See oli meeskond, kes ei tahtnudki mängida ega võidelda. See oli aegade kõige häbiväärsem mäng.

Enne mängu sai hollandlasest sõbraga (kes hollandlasena loomulikult mitte Saksamaa poolt polnud) Eesti võimaluste üle arutletud ja no mõtlesime, et kui suudaks kaitses kuidagi ära hoida vähemalt viisakuse piirideski. Tegelikkuses oli see kaitseliin nii mannetu ja õnnetu, et vana Lemsalu oleks võinud ise seal Mainzis putsad jalga panna ja oleks ka neile seal silmad ette teinud. See oli katastroof, mitte kaitsemäng.

Mind huvitab eelkõige, millised järeldused Voolaid sellest mängust teeb/teinud on. Taktikalised plaanid taktikalisteks plaanideks, aga kui mängijad ise ei taha mängida, siis võid sa küll sinna tahvlile igasugu kaasaegseid ja futuristlikke plaane joonistada, kasu on sellest väga vähe. Koondis vajab täielikku läbi raputamist ja nii mõnegi mehe trahviroodu (loe määramata ajaks koondise kutseta) saatmist.

allars
04.07.19, 10:45
Mida peab Voolaid tegema selleks, et saaks ka pärast valiktsüklit jätkata? Võitma kodus Valgevenet ja mängima võõrsil vähemalt viiki ning mitte kaotama Hollandile ja Saksamaale mängudes rohkem kui 0:4? Või piisab ka kahest viigist Valgevenega? Paneme juurde ka selle, et mehed tahtsid väljakul mängida.

JuriM
04.07.19, 10:51
Mida peab Voolaid tegema selleks, et saaks ka pärast valiktsüklit jätkata? Võitma kodus Valgevenet ja mängima võõrsil vähemalt viiki ning mitte kaotama Hollandile ja Saksamaale mängudes rohkem kui 0:4? Või piisab ka kahest viigist Valgevenega? Paneme juurde ka selle, et mehed tahtsid väljakul mängida.

Räägiti ikka viimase koha vältimisest alagrupis. See juba piisavalt raske ülesanne.

Martin
04.07.19, 10:55
Vutikoondise uue peatreeneri Karel Voolaidi öeldud "me olime väga-väga mängus sees" (reaalsuses 17 mängust 1 võit) võiks edaspidi igaks-juhuks olla kõigi Eesti jalkakoondiste lööklause.

Kuid kirsiks tordile oli muidugi Aivar Pohlaku nentimine, et kuna liidu peadirektor on puhkusel, siis lepingute sõlmimine tuleb kunagi tulevikus (treeneritel järgmisel nädalal, teistel veel hiljem), sest nagu selgub, siis A-koondis pole selline asi, milleks keegi peaks üheks päevaks puhkuse katkestama.

Vahepeal ei saagi aru, kas vaatad "Tujurikkuja" sketši või jalkakoondise pressikat. Fenomenaalne.

Sambaz
04.07.19, 10:56

Jah, just. Mu meelest tehku kasvõi see noorenduskuur ära, enne vihased noored platsil ja 0- 5 tappa Hollandilt, kui Metsa sugused staarid endale ettekujutamast asju.

Linnupoja
04.07.19, 11:31
Jah, just. Mu meelest tehku kasvõi see noorenduskuur ära, enne vihased noored platsil ja 0- 5 tappa Hollandilt, kui Metsa sugused staarid endale ettekujutamast asju.

Et noorenduskuur teha ja Mets minema saata? Või ma ei saa aru praegu.

Shparkz
04.07.19, 11:42
Mets on natuke ära tõusnud.

allars
04.07.19, 11:47

No, päris nii ka vist ikka ei saa. Sesmõttes ei saa eelistada ainuüksi mõnda mängijat selle pinnalt, et tal hambad veidi rohkem risti lähevad. Eks tuleb leida mingi sümbioos nii oskustest ja ka kogemustest, kui ka hammaste risti minemisest.

Shparkz
04.07.19, 12:56
Tehtagu seda noorenduskuuri millest räägitakse juba aastaid, aga kuidagi on koondis ainult vanemaks läinud. Siit mingit tulemust enam ei oota, viskame parem noored vette ja tegeleme nendega.

Silver
04.07.19, 13:05
Vutikoondise uue peatreeneri Karel Voolaidi öeldud "me olime väga-väga mängus sees" (reaalsuses 17 mängust 1 võit) võiks edaspidi igaks-juhuks olla kõigi Eesti jalkakoondiste lööklause.

Kuid kirsiks tordile oli muidugi Aivar Pohlaku nentimine, et kuna liidu peadirektor on puhkusel, siis lepingute sõlmimine tuleb kunagi tulevikus (treeneritel järgmisel nädalal, teistel veel hiljem), sest nagu selgub, siis A-koondis pole selline asi, milleks keegi peaks üheks päevaks puhkuse katkestama.

Vahepeal ei saagi aru, kas vaatad "Tujurikkuja" sketši või jalkakoondise pressikat. Fenomenaalne.

+1! :D

Aga las Karla proovib. Jah, just see on meie uue peatreeneri hüüdnimi mängijate seas. Kui loodate näha julma distsipliini ja ranget mängujoonisest kinni pidamist, siis dream on. Voolaid on muhe sell ja las ta proovib. Mis meil ikka kaotada? Paljude arvates peale pakki Saksamaaga läks meie eneseväärikus ja maine nii põhja, et siit ei annagi välja roomata ning kohe-kohe pidi kätte jõudma ka maailma lõpp (sellest räägitakse veel aastaid kui mitte kümneid..). Aga näed, ikka tiksume edasi!

Seega kordan, las Karla tulistab. Antud lüke näitab selgelt ära, et Pohlaku filosoofia on nagu tuulelipp. Kord aetakse taga tulemusi, siis võidu%, järgmisena oodatakse noorenduskuuri, siis kasvatatakse mängijatest normaalseid suure silmaringiga südamlike inimesi, jne. Ehk nädal-kahega muutub jutt nagu öö ja päev. Essal pressikal oli fookuses nr. 1 välismaa treener kui ma ei eksi ja Eesti nimi pidi olema kindel 2. Nüüd räägitakse, et välismaa variant olla ise järgmisel päeval ühendust võtnud ja soovinud tulla, aga siis selgus, et hoopis Eesti treener olevat esimene valik. Keda nüüd uksuda? Elu on suures pildis ikkagi seiklus. Usun, et Karla budžet on mõnusalt madal ka, et eksperimendis kaasa vurada, selleks ei tule väga palju pappi välja käia.

Ning eelnevad tulemused CV's ei oma ka enam mingit tähtsust. Mulle see Pareiko lause meeldis, et koondisesse ei peaks iga üks saama. Enne tuleks mujal ennast tõestada ja alles siis räägime koondisest. Kunagi see nii ka oli. Aga praegu? On aeg vist taas Football Manager käima tõmmata, sest ametipositsioone ja kohti jagatakse küll munade pealt.

Järgmisena võiks proovida peatreeneri ametis Martin Šmutovi. Abitreenerina võiks koha sisse võtta Ott Järvela. Siis vähemalt peale igat negatiivset tulemust, mida ma Šmuti puhul küll kahtlen et juhtub, saaks Ott endale jalkapunkris tuhka pähe rapitada. Aga Šmutt on vanast ajast nii vilunud CM'i mängija ja fäntäsis ka kõva käpp, teinud julma karjääri erameedias ning ellu jäänud igal ajastustul, hoidnud aastakümneid pöialt Tammeka ihunuhtlemisele, seega siit võib täitsa tulla. Ja kui ei tulegi, siis pohlad. Saaks vähemalt kollasesse lehte mõne hea gossipi fotojäädvustusega telgitagustest. Kõmu ja klatš meeldib meile kõigile. Hea oleks, kui süsteemis oleks üks inside mees, kes omab Õhtulehe adminni kasutajat ja parooli.

Kurat, kus oleks alles duuo.. :D

Kasper
04.07.19, 13:27
Essal pressikal oli fookuses nr. 1 välismaa treener kui ma ei eksi ja Eesti nimi pidi olema kindel 2. Nüüd räägitakse, et välismaa variant olla ise järgmisel päeval ühendust võtnud ja soovinud tulla, aga siis selgus, et hoopis Eesti treener olevat esimene valik.
Paraku eksid, jah. Vastused küsimustele olid, et on kaks treenerit, kellest üks on eestlane ja teine välismaalane. Mina küsisin, kas see, et on kaks treenerit, tähendab, et seal on hierarhia paigas, mille peale vastati, et üks kandidaat on tõesti esimene valik ja teine kandidaat ei pruugi teadagi saada, et ta teine kandidaat oli. Seda, kumb kumb oli, ei öeldud. Aga inimesed oletasid (ka paljud ajakirjanikud), et ilmselt esimene kandidaat on ikka välismaalane. Oletasid. Ja nad eksisid, sest ei olnud.

See, et nüüd öeldi välja, et välismaalane, kes ka ise ühendust võttis, oli kandidaat kaks, andis lihtsalt konkreetsele isikule teadmise, et teda kaaluti.

MALAGA
04.07.19, 13:44
Mingi segadus oli eile ka püstitatud eesmärkidega : paar nädalat tagasi pressikal väideti ,et uue treeneri " kohustus" on võita Balti turniir & Nation League D tasand . Eile aga öeldi,et see oli hoopis tagasi astunud kamba eesmärk ? Saa siis aru ...

Sambaz
04.07.19, 13:52
Mingi segadus oli eile ka püstitatud eesmärkidega : paar nädalat tagasi pressikal väideti ,et uue treeneri " kohustus" on võita Balti turniir & Nation League D tasand . Eile aga öeldi,et see oli hoopis tagasi astunud kamba eesmärk ? Saa siis aru ...

Seal võib ka see olla, et Aivar räägib vahel nii filosoofiliselt, et mitte kui sittagi ei saa aru, et paljudel ongi, et ee what, mis ta nüüd öelda tahtis.

kesa
04.07.19, 13:55
Tehtagu seda noorenduskuuri millest räägitakse juba aastaid, aga kuidagi on koondis ainult vanemaks läinud. Siit mingit tulemust enam ei oota, viskame parem noored vette ja tegeleme nendega.

Thordarsonist kuni Jensenini oli valikmängudes Eesti koondise keskmine vanus üldiselt mõne erandiga 23-25 aastat,
Rüütli alustas valikmänge keskmiselt 25 aastase koondisega, tippu (play-offi) jõudis napilt üle 27 a. koondisega.
Rüütli ajajärgu viimase valiktsükli keskmine vanus oli 28, noori ligi ei lastud.
Pehrssoni ja Reimi valikmängude koondise keskmine vanus oli 27- 28
Nations Leagues oli Reimi koondis aga juba keskmiselt 29 aastane va. võidumängus Kreeka üle, mil keskmine oli erandlikult 27 a.
2019 a. valiktsüklit alustas Reim 27 a. koondisega, suur kaotus Saksamaal tuli aga 28 a. koondisega.

Eesti vastased on mänginud Eesti vastu valikmänge üksikute eranditega keskmiselt 26-27 aastaste koondistega.

andre26
04.07.19, 14:04

Mulle see Pareiko lause meeldis, et koondisesse ei peaks iga üks saama. Enne tuleks mujal ennast tõestada ja alles siis räägime koondisest.

FYP..

Jeti88
04.07.19, 22:34
Säästutreener.

Eks see ilmestab päris hästi olukorda kuhu me oleme jõudnud. Materjal on nii kehv, et enam pole vahet, kes markerid trennides platsile paneb ja standardolukordade lahendajad määrab.

kaala
06.07.19, 01:31

Aga las Karla proovib. Jah, just see on meie uue peatreeneri hüüdnimi mängijate seas. Kui loodate näha julma distsipliini ja ranget mängujoonisest kinni pidamist, siis dream on. Voolaid on muhe sell ja las ta proovib. Mis meil ikka kaotada? Paljude arvates peale pakki Saksamaaga läks meie eneseväärikus ja maine nii põhja, et siit ei annagi välja roomata ning kohe-kohe pidi kätte jõudma ka maailma lõpp (sellest räägitakse veel aastaid kui mitte kümneid..). Aga näed, ikka tiksume edasi!

Seega kordan, las Karla tulistab. Antud lüke näitab selgelt ära, et Pohlaku filosoofia on nagu tuulelipp. Kord aetakse taga tulemusi, siis võidu%, järgmisena oodatakse noorenduskuuri, siis kasvatatakse mängijatest normaalseid suure silmaringiga südamlike inimesi, jne. Ehk nädal-kahega muutub jutt nagu öö ja päev. Essal pressikal oli fookuses nr. 1 välismaa treener kui ma ei eksi ja Eesti nimi pidi olema kindel 2. Nüüd räägitakse, et välismaa variant olla ise järgmisel päeval ühendust võtnud ja soovinud tulla, aga siis selgus, et hoopis Eesti treener olevat esimene valik. Keda nüüd uksuda? Elu on suures pildis ikkagi seiklus. Usun, et Karla budžet on mõnusalt madal ka, et eksperimendis kaasa vurada, selleks ei tule väga palju pappi välja käia.

Ning eelnevad tulemused CV's ei oma ka enam mingit tähtsust. Mulle see Pareiko lause meeldis, et koondisesse ei peaks iga üks saama. Enne tuleks mujal ennast tõestada ja alles siis räägime koondisest. Kunagi see nii ka oli. Aga praegu? On aeg vist taas Football Manager käima tõmmata, sest ametipositsioone ja kohti jagatakse küll munade pealt.

Järgmisena võiks proovida peatreeneri ametis Martin Šmutovi. Abitreenerina võiks koha sisse võtta Ott Järvela. Siis vähemalt peale igat negatiivset tulemust, mida ma Šmuti puhul küll kahtlen et juhtub, saaks Ott endale jalkapunkris tuhka pähe rapitada. Aga Šmutt on vanast ajast nii vilunud CM'i mängija ja fäntäsis ka kõva käpp, teinud julma karjääri erameedias ning ellu jäänud igal ajastustul, hoidnud aastakümneid pöialt Tammeka ihunuhtlemisele, seega siit võib täitsa tulla. Ja kui ei tulegi, siis pohlad. Saaks vähemalt kollasesse lehte mõne hea gossipi fotojäädvustusega telgitagustest. Kõmu ja klatš meeldib meile kõigile. Hea oleks, kui süsteemis oleks üks inside mees, kes omab Õhtulehe adminni kasutajat ja parooli.

Kurat, kus oleks alles duuo.. :D
Aasta postitus

metssiga
06.07.19, 18:14
selleks,et siit midagi ilusat välja tuleks oleks tarvis keskmise suurusega imet pigem. vaadates meeste valikut, nende kogemusi, mänguaegu välisklubides( kelle üldse on, eksole) ja vastse treeneri senist karjääri, eriti seda "edulugu" u21 eesotsas, siis mille pealt see tulemus kerkima hakkama peaks? mina peale ime ja palvete nagu muud vastust ei leia.

atleticomadrid
07.07.19, 22:22
Ma ostan nüüd rahus pileti Valgevene mängule ära. Uus mees, eks näis. Nüüd on vähemasti seegi, mis ikka lollidele lohutuseks on.

Mattis98
09.07.19, 15:50
Leedu samal ajal.
1148470604611371008

Kasper
15.07.19, 17:20
Voolaiu abilisteks Mart Poom, Aivar Anniste, Mario Hansi, Vladimir Vassiljev ja Ott Meerits.

QRkood
15.07.19, 17:24
Vladimir Vassiljevi koormus Levadias tundub niigi päris suur.

-RoMaRiO-
15.07.19, 18:14
U15 treenerite punt kuulutati välja, eks? Halvemaks tõepoolest väga palju minna ei saa ja sellised riskantsed otsused võivad sellistes olukordades kujuneda väga õnnestunuks, aga vähemalt paberil näeb see küll ikka väga naeruväärne välja. Peatreener, kes pole suutnud mängupilti tulemuseks absoluutselt vormistada. Abitreeneriteks mehed, kes jalgpalluritena suurt läbilööki ei suutnud teha, pole tippjalgpalli mängijatena näinud ning ei oma senimaani ka treeneritena mitte mingeid saavutusi. Kaua see Anniste treeneritööd üleüldse teinud on ning juba saab võimaluse A koondise juures? Kui nende puhul saab leida veel mingit loogikat, et antakse noorema põlvkonna treeneritele suurepärane võimalus ja vaadatakse, et ehk ujuvad välja, siis Prins U21 pukki on selline, et äkki kaasaks siis juba koondiste tegemistesse aastal 2019 ka Bondarenko, Zamogilnõi ja Ratnikovi?

Ratnikov
15.07.19, 19:23
U15 treenerite punt kuulutati välja, eks? Halvemaks tõepoolest väga palju minna ei saa ja sellised riskantsed otsused võivad sellistes olukordades kujuneda väga õnnestunuks, aga vähemalt paberil näeb see küll ikka väga naeruväärne välja. Peatreener, kes pole suutnud mängupilti tulemuseks absoluutselt vormistada. Abitreeneriteks mehed, kes jalgpalluritena suurt läbilööki ei suutnud teha, pole tippjalgpalli mängijatena näinud ning ei oma senimaani ka treeneritena mitte mingeid saavutusi. Kaua see Anniste treeneritööd üleüldse teinud on ning juba saab võimaluse A koondise juures? Kui nende puhul saab leida veel mingit loogikat, et antakse noorema põlvkonna treeneritele suurepärane võimalus ja vaadatakse, et ehk ujuvad välja, siis Prins U21 pukki on selline, et äkki kaasaks siis juba koondiste tegemistesse aastal 2019 ka Bondarenko, Zamogilnõi ja Ratnikovi?

Ära kaasa mind, pliis....

Ott Järvela
19.08.19, 14:48
SUUR INTERVJUU | Karel Voolaid: tänapäeva jalgpallis pole treeneril võimalik töötada hirmus, et töö lõpeb varem ära või kaob

https://soccernet.ee/artikkel/suur-intervjuu-karel-voolaid-tanapaeva-jalgpallis-pole-treeneril-voimalik-tootada-hirmus-et-too-lopeb-varem-ara-voi-kaob

- miks on Eesti "mängijate valik selline nagu ta on"? Kas Eesti jalgpalluritel napib julgust riskida?
- kes on inimesed, kes teavad täpselt, mis juhtus Mainzis?
- kui mitu Flora jalgpallurit mängisid end eurosarjamatšidega koondise peatreeneri plaanidesse?
- miks võib eeldada, et ettenähtavas tulevikus tuleb Florast rohkem koondislasi kui Levadiast ja Kaljust?
- kuidas on võimalik Premium liiga mängude pealt tõusta tasemele, mis vastab koondise nõudmistele MM-valikmängudes?
- mida jalgpallitreenerite käest kunagi ei küsita, kuigi võiks?

nonoh
19.08.19, 15:14
Väga põnev. Ei tea, kelle uue ta sisse toob? Või jätkab tuttavate nägudega?

Drogba
19.08.19, 15:40
Väga põnev. Ei tea, kelle uue ta sisse toob? Või jätkab tuttavate nägudega?

Pakun, et üks kelle toob on Ainsalu.

MALAGA
25.09.19, 01:55
Kui 2018- 19 Rahvuste Liiga lisaboonus oli alagrupi võitjale saada mängida 2020 EM koha eest ,siis 2021 mängitakse " niisama " ? Eesti eesmärk vältida viimast kohta ja langemist D tasandile ? Aga kas 2023 saab ka D tasandi seitsmest mudariigist üks lõpuks 2024 EM- le ? Päriselt ?

Rudy
25.09.19, 08:37
Kui 2018- 19 Rahvuste Liiga lisaboonus oli alagrupi võitjale saada mängida 2020 EM koha eest ,siis 2021 mängitakse " niisama " ? Eesti eesmärk vältida viimast kohta ja langemist D tasandile ? Aga kas 2023 saab ka D tasandi seitsmest mudariigist üks lõpuks 2024 EM- le ? Päriselt ?

No viimased uudised on sellised, et Eesti ei kukkunud ikka D tasandile. Seega Reim ei saanud oma tööga hakkama. Peame ikka enda suguste vastu mängima hakkama.

seepolnudlahe
25.09.19, 09:57
Keegi targem võiks vastata selle kohta, et kas tõesti saab D divisjoni võitja EMle? Pressiteated sellest vaikivad. Ja tekibki selline kuri kahtlus selles osas.

Rudy
25.09.19, 12:21
Keegi targem võiks vastata selle kohta, et kas tõesti saab D divisjoni võitja EMle? Pressiteated sellest vaikivad. Ja tekibki selline kuri kahtlus selles osas.

Sellest oli siin foorumis kunagi juttu ka, et saab.

MALAGA
25.09.19, 19:42
2020 EM- le saab D divisioni üldvõitja ,see on selge ja ammu teada. Küsimus on ,kas ka 2024 EM -le saab D üldvõitja,kui seal praeguse seisuga osalevad peale gruppide ümberjaotamist 7 põhjamuda riiki ?

MNa
25.09.19, 20:40
2020 EM- le saab D divisioni üldvõitja ,see on selge ja ammu teada. Küsimus on ,kas ka 2024 EM -le saab D üldvõitja,kui seal praeguse seisuga osalevad peale gruppide ümberjaotamist 7 põhjamuda riiki ?

Vast nii hull see asi pole :D Vastasel juhuk hakka või lätlasi kadestama.

Mehhanisaator
05.11.19, 11:50
Koosseisu vaadates järgimisteks mängudeks, on ikka üpris arusaamatu kohati. Tunduks nagu enamustel treeneritel tekiks mingi ajutrauma koondise juures.

Head mängud kus anda noortele võimalus, proovida midagi uut. Eriti olukorras, kus meie valiksari on täielik fopaa. Eriti olukorras, kus me kõigilt tummiselt tagant saanud. On sel viimasel mängul vahet. Kas me saame Puriga ja tuimalt nühkides 5-0. Või noortematega, elavamalt kes saavad 7-0, aga on ehk mingit tolku kui vaadata ajas edasi 3-4-5 aastat. Lisaks üks on üldse sõpakas.
Aga ei, selle asemel saab Kams mitte ametliku lahkumis mängu. Noor tulijat Jäägerit saab proovida, Kallasted kindlasti. Sander Puri heade kogemustega, kindel mees. Mis siis, et viimati kannatas tase kriitikat seal 2010 aasta ringis ehk. Henri Anier kes on ju tõusnud metsikusse hoogu LK esiliigas.
Samuti oleks võinud Käit jääda klubijuurde trenni tegema ja kohta koosseisus tagasi võitlema. On ta olnud kehva koondises ja klubis pole endiselt väga mängida saanud. Vaevalt nüüd vormikõver meeletult tõusnud on. Ja kasu on igaljuhul meil pikka perspektiivi vaadates rohkem sellest, kui Käit saab jalad alla klubis, ning johtuvalt sellest hakkab ka koondises paremini jälle välja tulema.

Mul ei ole ühegi mehe vastu midagi isklikult. Kogu austuse juures, aga no Jääger on 35 aastane. Viimati sai korralikult vutti mängida millal ? Siin võib ilmselt juba mängude kaupa lugeda karjääri lõpuni, mitte kuude/aastate.
Kams, karjääri lõpetanud. Kunagi rohkem teda me ei näe. Ei rohelises, ega sinises särgis. Huvitav valik.
Kallaste, samuti on mees oma karjääri lõpusirgel. Tase on pigem viimased aastad alla läinud.
Sander Puri, see tekitab juba pigem nalja, kui fustratsiooni ja kurbust. Täielikult arusaamatu valik.
Anier, millal ta viimati üldse midagi... ahjaa hooaja peale kuskil Lõuna Korea esiliigas mingi 3 tabamust ? Lisaks on mees juba 30ne ringis. Samuti maksimaalselt aasta, kaks, kolm kui see mees üldse enam mingisuguselgi tasemel mängib.
Ilmselt oleks võinud mõnele mehele veel anda see kord puhkust ja kutsuda kedagi teist. Muidugi tuleb noortemate kuttide vahele vanemaid kogenumaid sobitada. Aga selle töö teevad ideaalselt kaks-kolm-neli vanemat mängijat ära. Lepmets, Teniste, Vassiljev, Zenjov. On hea selline kogenenum punt, kui võtta ennem väljatoodud mängijad ära. Lisaks Tammed, Baranovid, Metsad jms. kes pole enam n.ö noored mängumehed. Lisaks veel valikmängudes on meil ideepoolest Raku paar aastat, omakogemuse ja tasemega. Kui ta ei otsusta muidugi koondisekarjäärile kriipsu peale tõmmata. Mis minusilmis pole ka üldse võimatu, ning mida ta ise ka vihjamisi on öelnud minuarust.

Jäägeri koha pealt veel nii palju. Tegelikult on mul väga kurb, et Enar on juba vana ja pole mängida saanud pikalt. On ta mu läbiaega koondise üks selline, kuidas nüüd öeldagi. Lemmik pole hea sõna, aga minusilmis selline eeskujulik mängija. Kindel, rahulik ja ei kipu platsil umbes kooserdama. Aga kogu suure austuse vastu on ta kutsumine minu arust loogika vastane. Eriti veel, kui on mingid jutud, et “selleks” valiktsükliks tahame olla “sellel” tasemel jne. On ju siililegi selge, et Enar ei pane 40. eluaastani vutti. Ja isegi kui paneb, siis ilmselt mitte sellisel tasemel, kui siin 3-4 aastat tagasi.

E: Lugesin nüüd Voolaiu põhjendusi ka.
Mõtles Vlasi, Puri ja Roosnupu peale. Mõtles, et Vlasil oli hea hooaeg, aga midagi on vaja lihvida. Siis mõtles Puri peale. Sai aru, et ta on sügisene vili ja jõudis otsusele. See vana peab kindlalt olema, nagu ka Anier. Ee aga mis Roosnupust sai?
Mis kuradi argument on, et mehed veel ei hakka see aasta oma karjääri lõpetama ka.
Üldse Anierist. Ma saan aru, et asi on hoopis kultuuriruumis, mitte oskustes. Ja isegi kui ta on olnud pask, hooaeg läbi saamas ja klubist lahkumas, peab ta selle võimaluse saama? Eeem milleks ? Et äkki kuidagi koondisega mingi Soome liiga leping välja mängida ?
Huvitavalt vaatame me järgmisesse päeva, kuusse ja aastasse.

Sambaz
05.11.19, 12:02
Jäägeri kaasamine on korralik nali jes. Neli täismängu PL tagab sulle koondise koha. Mehe vormist ei tasu muidugi üldse rääkida. Ulme.

Shparkz
05.11.19, 13:04
Klavan ei viitsi enam? Milles asi? Katki ju ei ole.

Kasper
05.11.19, 13:49
Klavan ei viitsi enam? Milles asi? Katki ju ei ole.
Voolaid selgitas nii:

"Ragnariga on olukord küllaltki sarnane nagu eelmine kord," selgitas Voolaid tavapärase kapteni puudumist. "Ta vajab aega perega olemiseks (Klavanite perekonda sündis eelmisel kuul kolmas laps - K. E.) ja selleks, et klubis korralikult jalad alla saada. Võistkonnal läheb hästi ja eks ta näeb kõrvalt meie tegevusi ja koosseisu. Näeb, kes on neil positsioonidel, kus ta mängib. Ta elab meile kaasa."Voolaid jätkas: "Rääkisin temaga telefonis päris pikalt. Oli minuga väga aus ja otsekohene. Ei öelnud, et ei taha koondist esindama tulla, aga kui ta tuleb, peame hakkama vangerdama ja väga palju seoseid on Karol Metsa positsiooni ja rolliga. Mul on hea meel, et ta mõistab olukorda oma lähtepunktist ja sellest, kes hetkel koondist esindada saavad. Kõikide asjaolude kokkulangemisel ta näeb, et see on parim valik. Ta võtaks koha ära neilt, kes vajavad arenguks rahvusvahelisi mänge. Tal endal on iganädalaselt need kõrgel tasemel mängud olemas. Sellised on ta mõtted."
Samas kinnitas koondise peatreener, et see ei tähenda, nagu planeeriks Klavan koondise esindamist lõpetada. "Ta ei ole kordagi maininud karjääri lõpetamist. Kui ta tahaks lõpetada, oleks tal kolmes aknas (septembri, oktoobri ja novembri mängudes - K. E.) olnud ideaalne võimalus seda teha. Ei ole tema suust kuulnud seda juttu ja pole ka küsinud. Ta teab, millal see õige hetk on. Kas see on varem või hiljem – ta teab seda ise. Võib-olla ta mõtleb sellele mingis plaanis, aga sellisest tulevikust pole me rääkinud, sest see pole veel oluline teema. Räägime pigem ikkagi tema hetkeseisudest."

ElNino9
05.11.19, 13:59
Sander on sügisese töö vili. Täpselt nagu Henri Anier - ta peab saama end koondises näidata. Ka ei plaaneri ta hetkel kohe karjääri lõpetada
tra mis jutt see on hahaha

Shparkz
05.11.19, 14:33
Suht mittemidagiütlev selgitus.

Voolaid selgitas nii:

Stok
05.11.19, 14:36
Suht mittemidagiütlev selgitus.

Ütles ju selge sõnaga, et koondis on koht, kus saab arenguks vajalikke rahvusvahelisi mänge.

Shparkz
05.11.19, 14:40
Ja jah. Loodetavasti siis Jääger areneb kuhugi.

Ütles ju selge sõnaga, et koondis on koht, kus saab arenguks vajalikke rahvusvahelisi mänge.

Kasper
05.11.19, 16:28
Kui mul seni on olnud eelmiste nimekirjade puhul ikka mingi okas hinges, siis praegu väga suurt pole. Kuuse eemalejäämine ainus selline. Aga kui tahate noortekoondise mänge vaadata, siis minge neid vaatama. Või kui tahate B-koondist vaadata, siis paluge liidul selline moodustis ellu kutsuda. A-koondis peab olema koht, kus on parimad vennad ja kus püütakse alati parimat tulemust, mitte ei treenita niisama ega mõelda kauge tuleviku peale. Praegune sats on hea kombinn noortest ja vanadest kaladest. Kreidad, Igonenid, Sorgad, Ainsalud, Millerid saavad ju oma võimaluse. Ja kui Puri on hetkel parem kui Sinjavski, siis peabki kutsuma koondisesse Puri, mitte Sinjavski.

GoldenEagle
05.11.19, 18:17
Kui mul seni on olnud eelmiste nimekirjade puhul ikka mingi okas hinges, siis praegu väga suurt pole. Kuuse eemalejäämine ainus selline. Aga kui tahate noortekoondise mänge vaadata, siis minge neid vaatama. Või kui tahate B-koondist vaadata, siis paluge liidul selline moodustis ellu kutsuda. A-koondis peab olema koht, kus on parimad vennad ja kus püütakse alati parimat tulemust, mitte ei treenita niisama ega mõelda kauge tuleviku peale. Praegune sats on hea kombinn noortest ja vanadest kaladest. Kreidad, Igonenid, Sorgad, Ainsalud, Millerid saavad ju oma võimaluse. Ja kui Puri on hetkel parem kui Sinjavski, siis peabki kutsuma koondisesse Puri, mitte Sinjavski.

Parimale tulemusele peab mõtlema, sellest ongi küsimus Jäägri eelistamisest Kuusele, samuti, maavõistlustel võiks olla ka mingi katsetamise moment, seda Ukraina mängu kontekstis kasvõi Järvelaiu kaasamisega Kallaste asemel, kes on klubi eest Poola esiliigas suurema osa tänavusest aastast istunud pingil ja vaid mõnes kohtumises, sedagi vahetusest, platsile pääsenud.

andre26
05.11.19, 18:31

Üldiselt olen alati pidanud sinu postitustest ja artiklitest lugu ,aga peale Ott Järvela tulekut on muutunud ka sinu sõnavõtud Ott Järvelalikuks.

Tofoa
05.11.19, 19:54
Üldiselt olen alati pidanud sinu postitustest ja artiklitest lugu ,aga peale Ott Järvela tulekut on muutunud ka sinu sõnavõtud Ott Järvelalikuks.

Ole nüüd, Kasper on alati Kasper olnud.

Aga sedapuhku ma oponeeriksin Kasperile, kuivõrd just selles aknas on minu jaoks rohkem okkaid kui varasemalt.

Temp0
05.11.19, 20:14
Enar Jääger on olnud kindlasti kaitsetöös vaieldamatult üks kõvemaid mehi. Mees on näidanud, et hoolimata vanusest tahab ta kuhugi jõuda, hetkel kus ta aga alles peale aastast pausi septembris naases ja olukorras kus alagrupis punkte saada pole vajalik ning sõpruskohtumine Ukrainaga ees ma ei mõista miks just tema sai valiku. Klavan? Itaalia-Eesti on vist liiga pikk vahemaa ja pigem mees tahab anda noortele võimalust ja on koondist jätmas sinna paika (meediale ja voolaiule on lihtsalt erinevad vabandused). Puri on pigem igati õigustatud arvestades mänguvormi. Koondises võiks ju siiski valikud olla vormi järgi? (jääger??:confused:). Tahate noori näha siis nagu Kasper ütles, noorte koondised, siia sitta aastasse võiks vähemalt mingigi võidu võtta. Anier ilmselt saab koondisse, sest treener pole rahul ründetööga ja testib seal ees neid mehi korralikult, viimased kaks mängu (Zenjov, Sorga, Käit, Ojamaa, Sappinen, Liivak). Kamsi osas ei saa ilmselt kõige rohkem teie pahameelest aru :D vend lõpetas klubikarjääri mitte KARJÄÄRI. Hetkese vormi pealt (minu arust parim Saksamaa vastu ja pani korralikult kiirusega ka saklastele ära, viimase klubimängu parim + kaks väravat) on igati teenitud koondisekutse sügiseks. Kindlasti on mehel ka lisamotivatsioon jätta koondiste viimastesse mängudesse jälg maha ja ma haistan siit isegi ühte väravat. Kevadel on juba teineasi.

fcfloraforever
05.11.19, 20:54
Enar Jääger on olnud kindlasti kaitsetöös vaieldamatult üks kõvemaid mehi. Mees on näidanud, et hoolimata vanusest tahab ta kuhugi jõuda, hetkel kus ta aga alles peale aastast pausi septembris naases ja olukorras kus alagrupis punkte saada pole vajalik ning sõpruskohtumine Ukrainaga ees ma ei mõista miks just tema sai valiku. Klavan? Itaalia-Eesti on vist liiga pikk vahemaa ja pigem mees tahab anda noortele võimalust ja on koondist jätmas sinna paika (meediale ja voolaiule on lihtsalt erinevad vabandused). Puri on pigem igati õigustatud arvestades mänguvormi. Koondises võiks ju siiski valikud olla vormi järgi? (jääger??:confused:). Tahate noori näha siis nagu Kasper ütles, noorte koondised, siia sitta aastasse võiks vähemalt mingigi võidu võtta. Anier ilmselt saab koondisse, sest treener pole rahul ründetööga ja testib seal ees neid mehi korralikult, viimased kaks mängu (Zenjov, Sorga, Käit, Ojamaa, Sappinen, Liivak). Kamsi osas ei saa ilmselt kõige rohkem teie pahameelest aru :D vend lõpetas klubikarjääri mitte KARJÄÄRI. Hetkese vormi pealt (minu arust parim Saksamaa vastu ja pani korralikult kiirusega ka saklastele ära, viimase klubimängu parim + kaks väravat) on igati teenitud koondisekutse sügiseks. Kindlasti on mehel ka lisamotivatsioon jätta koondiste viimastesse mängudesse jälg maha ja ma haistan siit isegi ühte väravat. Kevadel on juba teineasi.

Selle koondise aknaga lõppeb ka Kamsi mängijakarjäär.
Kutse osas mul küsimusi pole. Oma vormi pealt on ta selle ära teeninud ja tõttöelda seal paremal äärekaitses kedagi teist proovida ja võtta ei ole ka.

Linnupoja
05.11.19, 20:56
Oleme koondisega tagasi 90dates! Jesss! FC Flora Eesti elagu.

GoldenEagle
05.11.19, 21:38
Selle koondise aknaga lõppeb ka Kamsi mängijakarjäär.
Kutse osas mul küsimusi pole. Oma vormi pealt on ta selle ära teeninud ja tõttöelda seal paremal äärekaitses kedagi teist proovida ja võtta ei ole ka.

On tema tuleviku osas infot, kas plaanib treeneritööd ka teha?

Kasper
05.11.19, 21:58
Parimale tulemusele peab mõtlema, sellest ongi küsimus Jäägri eelistamisest Kuusele, samuti, maavõistlustel võiks olla ka mingi katsetamise moment, seda Ukraina mängu kontekstis kasvõi Järvelaiu kaasamisega Kallaste asemel, kes on klubi eest Poola esiliigas suurema osa tänavusest aastast istunud pingil ja vaid mõnes kohtumises, sedagi vahetusest, platsile pääsenud.
Kallaste pole oma praeguses klubis veel vahetusest sekkunud. Küll aga on näiteks viimased kaks mängu 90 mintsa pannud.

Aga sedapuhku ma oponeeriksin Kasperile, kuivõrd just selles aknas on minu jaoks rohkem okkaid kui varasemalt.
Kas neid põhjustab üks kaotatud kast õlle? Jutud liiguvad ...

Kuid korraks nüüd süvenedes: esimeses kahes aknas tõi Voolaid korralikult noori peale ja viskas neid ka vette. Ilmselt plaanis Ukraina vastu ka veel mitmetele võimaluse anda (täna ütles, et varem arvas näiteks, et Sinjavski jaoks võiks just Ukraina matš hea koht enda näitamiseks olla), aga kui nägi, mis koosseisuga tuleb Ukraina Eesti vastu, siis sai aru, et see pole võimalik. Ta ei saa võtta riske, endale katsetamisega jalga tulistada ja rämedalt lutti saada, sest siis ta võib oma tööst ilma jääda.

Tundub, et treener tegi lihtsalt pragmaatilise valiku, eelistades kogemusi ja kindlust, et auga aasta lõpetada ja seeläbi omale uueks aastaks töökoht kindlustada, et siis jätkata uue meeskonna ehitamist. On ta ju korduvalt öelnud, et ta tahab publikule eelkõige tulemustega rõõmu pakkuda. Ja noh, kui nende mõne kogemustega venna kõrval on ikkagi Kreidad ja Sorgad väljakul, siis on raske mehele pahaks panna, et ta tahab head tulemust saada.

Ta tänane lause "Pole nii, et noored peale ja vahet pole, mis tuleb" on mu arust kogu eelkirjutatu mõttes väga kõnekas. Ja ei tasu ju ka ära unustada, et Ukraina ei ole mingi Valgevene või taoline sats - Ukraina koondise nimekiri on täis mehi, kellest jalgpallisõbrad on korduvalt kuulnud. Ukraina pole aasta aega kaotanud, tänavu on Serbiale viiekas pandud ja viimati võideti Portugali ennast ...

Mehhanisaator
05.11.19, 22:37
Tundub, et treener tegi lihtsalt pragmaatilise valiku, eelistades kogemusi ja kindlust, et auga aasta lõpetada ja seeläbi omale uueks aastaks töökoht kindlustada, et siis jätkata uue meeskonna ehitamist. On ta ju korduvalt öelnud, et ta tahab publikule eelkõige tulemustega rõõmu pakkuda. Ja noh, kui nende mõne kogemustega venna kõrval on ikkagi Kreidad ja Sorgad väljakul, siis on raske mehele pahaks panna, et ta tahab head tulemust saada.

Ta tänane lause "Pole nii, et noored peale ja vahet pole, mis tuleb" on mu arust kogu eelkirjutatu mõttes väga kõnekas. Ja ei tasu ju ka ära unustada, et Ukraina ei ole mingi Valgevene või taoline sats - Ukraina koondise nimekiri on täis mehi, kellest jalgpallisõbrad on korduvalt kuulnud. Ukraina pole aasta aega kaotanud, tänavu on Serbiale viiekas pandud ja viimati võideti Portugali ennast ...

Vaatas Ukraina satsi ja mõtles publikule rõõmu pakkuda. Kindel Puri, Jäägeri ja Anieri pauk. Vihmann ka puudu veel. Rõõmu on kindlasti palju. Läheme umbes seisma oma kasti ette. Puri teeb 2 meetri kauguselt midagi pressingu moodi ja kes mida oskab. Kui enam oskab. Muidugi luuavarrest võib ka pauku tulla. Peab lootma.
Ise pakuks kahe mänguga köetakse meile kümpa ringis sisse. Ise ehk ühe lööme, kui mingi ime korral peaks mõni raamilöök tulema. Ise eriti ei panustaks sellele.

Üldiselt, kui tehti kingitusi vanematele. Küll sellepärast, et nad on sügisedõied või karjääri lõpu puhul. Siis oleks võinud kutsuda koondisesse ka Tuleviku staari Indrek Ilvese, kes lõpetab. Küttis Tammekale kolm ka alles.
Lisaks Hr. Neemelo isiklikult. TVMK eest ikkagi pani hullu kunagi. Ning Neemelo värava Türgi vastu võõrsil oli ju puhas maasikas. Õigemini see lennuki cele oli lagi.
Zakariat proovida kui tal nüüd pass on. Ka pull omamoodi.
Igasugune “noortekoondise” jutt on ka kohe paugust seljuhul välistatud. Head, kogenud mehed. Peaks tulemuse ära tooma.

Temp0
05.11.19, 23:07
Vaatas Ukraina satsi ja mõtles publikule rõõmu pakkuda. Kindel Puri, Jäägeri ja Anieri pauk. Vihmann ka puudu veel. Rõõmu on kindlasti palju. Läheme umbes seisma oma kasti ette. Puri teeb 2 meetri kauguselt midagi pressingu moodi ja kes mida oskab. Kui enam oskab. Muidugi luuavarrest võib ka pauku tulla. Peab lootma.
Ise pakuks kahe mänguga köetakse meile kümpa ringis sisse. Ise ehk ühe lööme, kui mingi ime korral peaks mõni raamilöök tulema. Ise eriti ei panustaks sellele.

Üldiselt, kui tehti kingitusi vanematele. Küll sellepärast, et nad on sügisedõied või karjääri lõpu puhul. Siis oleks võinud kutsuda koondisesse ka Tuleviku staari Indrek Ilvese, kes lõpetab. Küttis Tammekale kolm ka alles.
Lisaks Hr. Neemelo isiklikult. TVMK eest ikkagi pani hullu kunagi. Ning Neemelo värava Türgi vastu võõrsil oli ju puhas maasikas. Õigemini see lennuki cele oli lagi.
Zakariat proovida kui tal nüüd pass on. Ka pull omamoodi.
Igasugune “noortekoondise” jutt on ka kohe paugust seljuhul välistatud. Head, kogenud mehed. Peaks tulemuse ära tooma.

Paistab, et reaalselt on veel palju fänne kes eelistavad pigem nooremat kaardiväge näha. Enamus rahvast siin foorumis aga on liikunud selles suunas, et arusaam noorte liiksest kasutamisest ja mitte tulemusest on selgelt näha ja peaks eelistama paremat kaardiväge mis saadaval mida nüüd ka meie peatreener eelistab. Kusjuures viimases intervjuus (Kostja filmiga seoses) Kink ütles selgelt, et Eestis on paremad mehed kui hetkel kes koondisekutseid saavad. Toetan 100% seda. Paljud neist noortest on vaikselt jõudmas sinna ikka kus neid enam noorteks nimetada ei saa ja juba tulevad U17 jne satsist nimekamad vennad peale aga mida need nn "noored" kes siis Pehhrsoni, Reimi käe all ja ehk Rüütli lõpuajal mänginud on ka reaalselt saavutanud? Kaua me testime mingeid vendi kui on selgelt näha, et sinna sobivad teised isikud (nii noortematest kui ka vanematest)

Mehhanisaator
05.11.19, 23:20
Paistab, et reaalselt on veel palju fänne kes eelistavad pigem nooremat kaardiväge näha. Enamus rahvast siin foorumis aga on liikunud selles suunas, et arusaam noorte liiksest kasutamisest ja mitte tulemusest on selgelt näha ja peaks eelistama paremat kaardiväge mis saadaval mida nüüd ka meie peatreener eelistab. Kusjuures viimases intervjuus (Kostja filmiga seoses) Kink ütles selgelt, et Eestis on paremad mehed kui hetkel kes koondisekutseid saavad. Toetan 100% seda.

Kuidas sellest kirjatükist peaks aru saama? Või mis sa päris täpselt öelda tahad ? Mul jookseb kuskilt keskelt error.exe sisse sellise asja peale. Täiesti black out, nagu Estonia. Lasin toas 5 min praegu Mehha Mehha, maa kutsub. Mehha, Maa. Mehha, Maa kuuleb. Maydaymayday.

GoldenEagle
05.11.19, 23:27
Kallaste pole oma praeguses klubis veel vahetusest sekkunud. Küll aga on näiteks viimased kaks mängu 90 mintsa pannud.

Ok, minu paha, usaldasin transfermarkti liiga palju.

Temp0
06.11.19, 01:45
Kuidas sellest kirjatükist peaks aru saama? Või mis sa päris täpselt öelda tahad ? Mul jookseb kuskilt keskelt error.exe sisse sellise asja peale. Täiesti black out, nagu Estonia. Lasin toas 5 min praegu Mehha Mehha, maa kutsub. Mehha, Maa. Mehha, Maa kuuleb. Maydaymayday.

eesti koondis peaks eelistama vanemat kaardiväge kui noori

said?

Nasfal
06.11.19, 01:55

said?

Ei pea eelistama? Vanuse tõttu ei peaks meie tasemega koondis küll kedagi eelistama see on lollus. Kui ikka noor mängib väga hästi ja tõestab ennast nädalast nädalasse, siis ei tohiks talle eelistada vanemat kaardiväge. Täielik nonsense.

$$$
06.11.19, 02:09
If you're good enough, you're old enough.

fcfloraforever
06.11.19, 09:11
Ei pea eelistama? Vanuse tõttu ei peaks meie tasemega koondis küll kedagi eelistama see on lollus. Kui ikka noor mängib väga hästi ja tõestab ennast nädalast nädalasse, siis ei tohiks talle eelistada vanemat kaardiväge. Täielik nonsense.

Jõudsin ära oodata, millal ma Nasfaliga nõus olen.
Jääger on üks sümpaatsemaid mängijaid ja absoluutselt midagi pole tema vastu ning näen teda rõõmuga koondises.
Aga mees on sel hooajal Premium Liigas mänginud 270 minutit. Jah tema klass on teada ja ta sa tead mida sa saad.
Aga hetkel tundub, et Voolaid vaatas vastaste koosseisu ja lõi vedelaks. Ei ole julgust Kuusk vette visata Ukraina vastu. Võimalus, mille Märten on tegelikult selle hooaja põhjal ära teeninud.

kesa
06.11.19, 09:24
Jõudsin ära oodata, millal ma Nasfaliga nõus olen.
Jääger on üks sümpaatsemaid mängijaid ja absoluutselt midagi pole tema vastu ning näen teda rõõmuga koondises.
Aga mees on sel hooajal Premium Liigas mänginud 270 minutit. Jah tema klass on teada ja ta sa tead mida sa saad.
Aga hetkel tundub, et Voolaid vaatas vastaste koosseisu ja lõi vedelaks. Ei ole julgust Kuusk vette visata Ukraina vastu. Võimalus, mille Märten on tegelikult selle hooaja põhjal ära teeninud.

Just, sama mõte lõi esimesena pähe, kui koosseisu nägin...lõi vedelaks.
Kui palju on üldse Eesti koondisel sõprusmänge tugevamate koondistega?
Kus siis kuklassehingajaid proovida, kui mitte sõprusmängudes?
Reim läks Saksamaa vastu turvaliselt 28+ koondisega.. ja tulemust teame kõik.
Eks näis, mis juhtub Hollandis.

Malfoy
06.11.19, 10:05
Puri? Oeh.
See on midagi uut - nägi sõprusmängu vastaste nimekirja ja otsustas seejärel ümber.

Mehhanisaator
06.11.19, 10:36

said?
Miks see hea on ? See vanem kaardivàgi on väga hästi ennast tõestanud viimased aastad. Kaua veel ? Aaa no tegelikult võib Puri ja co olla edasi ka arenenud. Seepärast oleks võinud kutsuda kõik Premiumi veteranid kes lõpetavad. Samas ka need veteranid kes veel ei lõpeta see aasta. Las minna nii, siis tuleb kindlalt austusväärne tulemus. Muidu veel austatud jalgpalli spetsialist Kasper annab hüva nõu. Tra lupardid kui tahate noori näha, minge vaadake noortekoondiseid.

Sambaz
06.11.19, 11:28
Iga natukenegi mõtlev inimene saab aru, et vutis loeb mis on nüüd ja hetkel, mitte olukord, mis oli minevikus ja kui sümpaatne või kogenenud keegi oli või on. Kui ma oleks Märten Kuusk, küsiks ma küll endalt, mida perset ma pean veel tegema, et olla koondises, nagu tõsiselt. Kostja meil ju ütles, et koondisesse saamine on liiga lihtsaks muutunud. Jääger on ehtne näide sellest hetkel.

Silver
06.11.19, 12:36
Tean, et olen lootusetult hiljaks jäänud, aga siiski. Tekkis idee minna Amsterdami Holland - Eesti mängu vaatama. Kas veel on saadaval mingeid reisipakette või on mõni punt minemas kus veel ruumi paarile inimesele?

atleticomadrid
06.11.19, 13:24
On väga õige, et koondisekutseid ei peaks jagama noortele avansina. Samas kehtib see ka veteranidele, vanade teenete eest ei peaks neid samuti postkasti saabuma. Jäägeri kutsumine on seda mõistetamatum, et Kuusk oli koondisega kaasas juba sügisel. Kuidas septembris vigastuspausilt naasnuna ta kohe Kuusest, kellel on all täishooaeg, valimistabelis mööda purjetas on keeruline mõistatus, mida ei ava ka Voolaiu senised selgitused.
Jääb mulje, et koondisesse on kah jõudnud exceli tabel! Vanakeste ja noorte protsent peab mahtuma rangetesse piiridesse :)

$$$
06.11.19, 16:48
Iga natukenegi mõtlev inimene saab aru, et vutis loeb mis on nüüd ja hetkel, mitte olukord, mis oli minevikus ja kui sümpaatne või kogenenud keegi oli või on. Kui ma oleks Märten Kuusk, küsiks ma küll endalt, mida perset ma pean veel tegema, et olla koondises, nagu tõsiselt. Kostja meil ju ütles, et koondisesse saamine on liiga lihtsaks muutunud. Jääger on ehtne näide sellest hetkel.

Edasi arenama ja välismaale mängima minema, et treeneritel poleks kahtlustki. Ma arvan, et ükski eesti liiga mängija ei peaks tundma, et koondise koht on kindel.

Tammetõru
06.11.19, 19:31
See välismaal mängimine ei peaks nüüd küll olema selline asi, mida suruma peab, et kui eestist väljaspool ei mängi oled mõttetu sepik. Pigem olla Floras terve hooaeg põhivend, kui tiksuda kuskil poola esiliigas pingi peal.

Arvan ise ka sama, et kindlasti on praegu õige aeg noortele võimalusi anda. Eesti Noored tulevad kõik endast 100% andma ja mängivad kuni veri suust väljas, et ennast tõestada ja näidata oma palet, mitte nagu nt. vihmann, kes loivab ringi nagu täielik tigu.

Ise annaksin kindlasti põhikoosseisu minutid noortest vähemalt Kreidale ja Sorgale, kes on selle igati ära teeninud senise hooaja pealt ja millal veel kui mitte praegu ennast näidata. Juhul, kui mingi Henri Anier peaks tippus alustama, siis lähen kuradima kurjaks ikka.
Mees on kõmmutanud korea esiliigas paar väravat viimaste mängudega ja nüüd kohe voolaid austab teda nagu jumalat.

nonoh
06.11.19, 21:21
Aga mina, raisk, ootasin koondisekutset... Reio Laabusele!

$$$
07.11.19, 02:12
See välismaal mängimine ei peaks nüüd küll olema selline asi, mida suruma peab, et kui eestist väljaspool ei mängi oled mõttetu sepik. Pigem olla Floras terve hooaeg põhivend, kui tiksuda kuskil poola esiliigas pingi peal.

Arvan ise ka sama, et kindlasti on praegu õige aeg noortele võimalusi anda. Eesti Noored tulevad kõik endast 100% andma ja mängivad kuni veri suust väljas, et ennast tõestada ja näidata oma palet, mitte nagu nt. vihmann, kes loivab ringi nagu täielik tigu.

Ise annaksin kindlasti põhikoosseisu minutid noortest vähemalt Kreidale ja Sorgale, kes on selle igati ära teeninud senise hooaja pealt ja millal veel kui mitte praegu ennast näidata. Juhul, kui mingi Henri Anier peaks tippus alustama, siis lähen kuradima kurjaks ikka.
Mees on kõmmutanud korea esiliigas paar väravat viimaste mängudega ja nüüd kohe voolaid austab teda nagu jumalat.

Ma ei öelnud, et poola esiliiga või norra esiliiga mees peaks kindel koondise mees olema. Aga küsimus oli, et mida ta peab tegema. Vot Poola Meistriliigas peaks põhimees olema. Siis peaks küll kindlasti koondisesse saama.

Nasfal
07.11.19, 03:07
Tegelikult Voolaiu puhul on natukene nagu imelik asjaolu, et tema peaks ju kõiki mängijaid teadma suhteliselt läbi ja lõhki, sest on ta ju kodumaise jalgpalli südames tegutsenud ikkagi nii pikalt ja enamus mehi on tema käealt läbi käinud, aga hetkel on tunne, et ta ei tea reaalselt ühegi mehe taset ning selline lambi katsetamine käib igas liinis. Ma saaks aru, et oleks toodud uus Pehrsson, kellel puudubki reaalne teadmine mängijate baasist ning ta tahabki natukene laiemalt mängijaid tundma õppida, siis oleks see tervitatav ja arusaadav, aga Voolaiu puhul tekib küsimus kogu hetkest situatsiooni vaadates, et kas ta on ikka piisavalt enesekindel ja kogemusega, et sellist rolli hetkel täita.

Linnupoja
07.11.19, 03:37
Tegelikult Voolaiu puhul on natukene nagu imelik asjaolu, et tema peaks ju kõiki mängijaid teadma suhteliselt läbi ja lõhki, sest on ta ju kodumaise jalgpalli südames tegutsenud ikkagi nii pikalt ja enamus mehi on tema käealt läbi käinud, aga hetkel on tunne, et ta ei tea reaalselt ühegi mehe taset ning selline lambi katsetamine käib igas liinis. Ma saaks aru, et oleks toodud uus Pehrsson, kellel puudubki reaalne teadmine mängijate baasist ning ta tahabki natukene laiemalt mängijaid tundma õppida, siis oleks see tervitatav ja arusaadav, aga Voolaiu puhul tekib küsimus kogu hetkest situatsiooni vaadates, et kas ta on ikka piisavalt enesekindel ja kogemusega, et sellist rolli hetkel täita.

mis tal siin vaadata on, flora mehed koondisesse = suurem võimalus välismaale saada = flora saab pappi = easy money.

$$$
07.11.19, 04:13
mis tal siin vaadata on, flora mehed koondisesse = suurem võimalus välismaale saada = flora saab pappi = easy money.

Miks siis Kuusk koondises pole? Jäägerit või karjääri lõpetanud Kamsi on küll kõvasti keerulisem müüa

kesa
07.11.19, 05:42
Millegipärast tundub, et niikaua kui koondis mängib läbi Vassiljevi, pole värskemal verel koondisesse suurt asja, mängitatakse peamiselt neid, kes Vassiljevile harjumispärased.

$$$
07.11.19, 06:12
Millegipärast tundub, et niikaua kui koondis mängib läbi Vassiljevi, pole värskemal verel koondisesse suurt asja, mängitatakse peamiselt neid, kes Vassiljevile harjumispärased.

Mis see treeneri point siis on?

rallikas
07.11.19, 10:44
Miks siis Kuusk koondises pole? Jäägerit või karjääri lõpetanud Kamsi on küll kõvasti keerulisem müüa

Siin pole point mitte mängijate edasi müümises, vaid selles et FIFA/UEFA jagavad klubidele pappi selle pealt kui palju mängijaid klubist koondises on.

Jaan95
07.11.19, 12:40
Ja mis vahe siis Jäägeri või Kuusega oleks?

Linnupoja
07.11.19, 12:46

Ei olegi?

Ja full retardi pole ka mõtet minna, et kutsudki kogu flora koosseisu muidu oleks liiga obvious.

kesa
07.11.19, 13:22
Klubidele kompensatsioonid koondislaste eest 2016 em valiktsükkel

EST € 480'301.87

FC Levadia Tallinn € 217'179.98
Nõmme Kalju FC € 137'825.75
FC Flora Tallinn € 104'413.45
FC Infonet € 20'882.69

https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/EuroExperience/uefaorg/Clubs/02/43/83/85/2438385_DOWNLOAD.pdf
https://www.uefa.com/insideuefa/mediaservices/newsid=2438392.html?redirectFromOrg=true

Milleks üldse võõrsil mängivaid eestlasi koondisesse kutsuda :D
San Marino klubid teenisid kokku ligi milli - € 939'721.06

Iiri klubidest sai ainukesena pappi Sligo Rovers ….ja tänu ainuisikuliselt Sander Purile
IRL € 16'706.15
Sligo Rovers FC € 16'706.15

-RoMaRiO-
07.11.19, 14:02

Kui siin vandenõuteooriateks juba läks, siis olenevalt lepingust saavad mängijad ka üldjuhul mingi osa sellest kompensatsioonist endale, mis klubidele laekub. Ja eks Jäägeritki oleks ju vaja edasi motiveerida :)

aga see on juba väga sügav teema, et ju siis Voolaid lihtsalt nägi, et Jäägeri mängijaomadused on tema personaalküsimuse jaoks olulisemad kui see, et Kuusk võiks tugeva mängu saada ja ehk isegi hea soorituse korral kellelegi silma jääda.

JuriM
07.11.19, 15:28
Kuulasin viimase podcasti ära ja ütleks siia lisaks veel, et Kuusk tegi ju pika hooaja just Flora eest ja äkki see puhkus hetkel polegi nii halb, samas kui Jääger peaks hetkel väga värske ja vormis olema. Küll Kuusk kevadel oma võimalused saab, need 2 mängu pole veel maailmalõpp.

dnb
07.11.19, 23:27
miks vinguda selle üle, et kellelegi saadeti koondisekutse? see ei garanteeri veel platsile saamist. ja vaevalt keegi üldse teabki mis seisus on anier. tüüp on 28 ja mõni tahab ta pensionile saata?

Suvaline Jope
08.11.19, 01:04
Tegelikult Voolaiu puhul on natukene nagu imelik asjaolu, et tema peaks ju kõiki mängijaid teadma suhteliselt läbi ja lõhki, sest on ta ju kodumaise jalgpalli südames tegutsenud ikkagi nii pikalt ja enamus mehi on tema käealt läbi käinud, aga hetkel on tunne, et ta ei tea reaalselt ühegi mehe taset ning selline lambi katsetamine käib igas liinis.

Aga äkki nad teevad mingi tšiki-briki ja tuleb tulemus. :rolleyes:

Temp0
09.11.19, 16:20
Jääger vigastatud taas. Põnev

JuriM
09.11.19, 22:50
Jääger vigastatud taas. Põnev

Kuusk vs Jääger probleem sai kahjuks ise lahenduse..

mjaasa
10.11.19, 00:15
Kuusk vs Jääger probleem sai õnneks ise lahenduse..

Parandasin

Ott Järvela
11.11.19, 10:29
Värsked jutud peatreeneriga lennujaamast.

Karel Voolaid: ma ei kahtle Märten Kuuse potentsiaalis, aga konkurents keskkaitses on kõva

https://soccernet.ee/artikkel/karel-voolaid-ma-ei-kahtle-marten-kuuse-potentsiaalis-aga-konkurents-keskkaitses-on-kova

ElNino9
11.11.19, 13:42
Võib-olla oleksid Gert Kams ja Jääger saanud veel ühe korra koos mängida. Ma ei tee koondises ühtegi vangerdust põhjusel, et mängijad on omavahel head sõbrad.
Miks ta endale vastu räägib?

telekavaataja
14.11.19, 15:38
Mis sa juba nii vara teed seal?

Balaball nr. 26

Väljasõit Eesti koondisega Valgevenesse!

Enne, kui ma tutvustan, siis ma surusin ettevõttesiseselt eestikeelsete subtiitrite tegemise. Nende subtiitrite tõttu venis töö selle episoodi kallal 30% pikemaks ning episoodi eelarve suurenes. Ja noh kohati pidin dickhead olema ja oma arvamust firmasiseselt kaitsma. Ma usun, et eestlastele pakuvad ka huvi meie episoodid, mis on seotud kohaliku jalgpalliga.

Ehk siis, kui teid see ei huvita või episood ei meeldi vms, siis on see normaalne. Aga, kui teile juhuslikult meeldis episood või te arvate, et eestikeelsed subtiitrid on hea mõte, siis palun väljendage seda. Ja selleks on võimalused: "like", sõpradele jagamine, video alla kommenteerimine. See on tõepoolest tähtis. Detsembris-jaanuaris on plaanis veel 2 huvitavat episoodi (loomulikult ka edaspidi) ja tagasiside on see, mis võib aidata meil otsust vastu võtta.

Vabandan, kui olen liiga pealetükkiv.

Aga episoodist:

-Kuidas mängijad kogunevad?
-Kuidas lendavad?
-Mis tingimustes teevad trenni?
-Mis tingimustes ööbivad?
-Rutiinne trenn
-Jalutuskäik pargis
-Ametlik mängueelne trenn
-Mängupäev
-Tagasilend

Järgnevate mängijate lühemad mõtted:
-Märten Kuusk
-Mihkel Ainsalu
-Martin Miller
-Erik Sorga
-Vlasiy Sinyavski

Järgnevate mängijate (ja treenerite pikemad mõtted:
-Nikita Baranov
-Vladimir Vassiljev
-Vladislav Kreida
-Konstantin Vassiljev

Mängueelsed mõtted:
-Karel Voolaid

Mängujärgsed mõtted:
-Karel Voolaid
-Karol Mets

Eksklusiivne auhind (tingimused episoodi sees). Osalege julgelt.

https://www.youtube.com/watch?v=XoqZUh0FAQI

Sambaz
14.11.19, 16:39
Sellised behind the scene asjad on alati väga ägedad! Jätkata seda rada ja suur kiitus saate eest!

$$$
14.11.19, 20:49
Kui inglise keelsed subid on Lihtsamad/odavamad võib neid ka proovida. Enamus eestlasi räägivad ilusti Inglise keelt ja saab lätis, leedus ja argentiinas ka promoda :D

telekavaataja
14.11.19, 23:09
Kui inglise keelsed subid on Lihtsamad/odavamad võib neid ka proovida. Enamus eestlasi räägivad ilusti Inglise keelt ja saab lätis, leedus ja argentiinas ka promoda :D

Võin öelda saladuskatte all, et järgmised 2 episoodi on Lätist. Üks neist jalgpalliline.

Kui subtiitrite idee on hea, siis Eesti sportlastega seotud episoodidele paneme alla.

MALAGA
15.11.19, 10:20
Üleni valge mänguvorm on maksimaalselt kole . Püksid või kedrad võiks sinised / mustad olla .

plastic'99
15.11.19, 10:51
ülikõva vaatamine oli, telekavaataja. subtiitrid oleks ikka ülivajalikud ka tulevikus. ilmselt vaataks ka teisi teemasid, sest teed tõepoolest huvitavalt.

kusjuures ma alati arvanud, et asjaarmastaja, kellel seda tahet ja sära on, teeks selliseid saateid kordades paremini kui err sporditoimetuse töötajad ja ka paljud meie spordiajakirjanikud.

Ikka oluliselt paremini on tabatud see, mis vaatajaid huvitab ja mida lahe kuulata/vaadata on. Samuti kumas selgelt läbi ka, et seda tahet ja huvi respektisid ka mängijad rohkem ning olid kuidagi palju parema vaibiga kui üks kõik mis teises intervjuus.

vaevalt selle taseme säilitamine pikas perspektiivis kerge saab olema, sest uudsuse moment kaob nii vaatajale kui ka tegijale. See väikene vasikavaimustus mis läbi kumas ka tegijalt ning mida väga äge vaadata oli, kindlasti ajas veidi lahtub, aga jõudu soovin kindlasti!

Stok
15.11.19, 11:02
Üleni valge mänguvorm on maksimaalselt kole . Püksid või kedrad võiks sinised / mustad olla .

Sul oli 40 minutit aega oma postituse kustutamiseks. Ukrainlased valisid esimesena sinised püksid ja kedrad.

Mehhanisaator
15.11.19, 12:30
Balaball nr. 26

Väljasõit Eesti koondisega Valgevenesse!

Enne, kui ma tutvustan, siis ma surusin ettevõttesiseselt eestikeelsete subtiitrite tegemise. Nende subtiitrite tõttu venis töö selle episoodi kallal 30% pikemaks ning episoodi eelarve suurenes. Ja noh kohati pidin dickhead olema ja oma arvamust firmasiseselt kaitsma. Ma usun, et eestlastele pakuvad ka huvi meie episoodid, mis on seotud kohaliku jalgpalliga.

Ehk siis, kui teid see ei huvita või episood ei meeldi vms, siis on see normaalne. Aga, kui teile juhuslikult meeldis episood või te arvate, et eestikeelsed subtiitrid on hea mõte, siis palun väljendage seda. Ja selleks on võimalused: "like", sõpradele jagamine, video alla kommenteerimine. See on tõepoolest tähtis. Detsembris-jaanuaris on plaanis veel 2 huvitavat episoodi (loomulikult ka edaspidi) ja tagasiside on see, mis võib aidata meil otsust vastu võtta.

Vabandan, kui olen liiga pealetükkiv.

Aga episoodist:

-Kuidas mängijad kogunevad?
-Kuidas lendavad?
-Mis tingimustes teevad trenni?
-Mis tingimustes ööbivad?
-Rutiinne trenn
-Jalutuskäik pargis
-Ametlik mängueelne trenn
-Mängupäev
-Tagasilend

Järgnevate mängijate lühemad mõtted:
-Märten Kuusk
-Mihkel Ainsalu
-Martin Miller
-Erik Sorga
-Vlasiy Sinyavski

Järgnevate mängijate (ja treenerite pikemad mõtted:
-Nikita Baranov
-Vladimir Vassiljev
-Vladislav Kreida
-Konstantin Vassiljev

Mängueelsed mõtted:
-Karel Voolaid

Mängujärgsed mõtted:
-Karel Voolaid
-Karol Mets

Eksklusiivne auhind (tingimused episoodi sees). Osalege julgelt.

https://www.youtube.com/watch?v=XoqZUh0FAQI

Eesti keelsed subakad on lagi mõte. Tegelikult oleks üli üli kõva, kui kõikidel osadel tuleks Eesti subtiitrid. Pullid saated tegelikult. Aga kahjuks mu vene keele oskus pole sellisel tasemel, et kõigest arusaada, ning ilmselt see vist liiga mahukas töö. Kõikidele vididele subtiitreid teha.
Aga pange edasi ja ehk emb kumb paraneb ka :D Minu vene keel või teil rohkem subtiitreid siis.

MALAGA
15.11.19, 17:15
Valge särk ,mustad püksid ,sinised kedrad : ukrainlane ajab särgid segamini ja ei suuda omadele sööta ?

Stok
15.11.19, 17:20
Peale eestlaste ja ukrainlaste olid väljakul ka hispaanlased.

Raitsu
18.11.19, 11:36
Võin öelda saladuskatte all, et järgmised 2 episoodi on Lätist. Üks neist jalgpalliline.

Kui subtiitrite idee on hea, siis Eesti sportlastega seotud episoodidele paneme alla.

Subtiitrite idee on hea . Kiitus

LaRaBla
20.11.19, 00:48
Oli hea, et sattusime viiesesse alagruppi. Kuueses alagrupis oleks näiteks San Marinole võõrsil 3-0 ja kodus 6-0 teinud ning kuuleks jutte, kuidas "7 punkti ei olegi nii halb. Lisaks lõime palju väravaid". Vähemalt nüüd oli reaalsuskontroll ära.

marcello
20.11.19, 02:12
Oli hea, et sattusime viiesesse alagruppi. Kuueses alagrupis oleks näiteks San Marinole võõrsil 3-0 ja kodus 6-0 teinud ning kuuleks jutte, kuidas "7 punkti ei olegi nii halb. Lisaks lõime palju väravaid". Vähemalt nüüd oli reaalsuskontroll ära.
Sellise keskkaitse paariga poleks san marinoga võõrsil mitte seda 2014 aasta hädist 0-0 teinud vaid oleks ise 3 võrgust noppinud

marconius
20.11.19, 02:19
ehk kokkuvõttes ja ette vaadates,ükspuha keda sa sinna ette paned on materjal sama või väikeste variatsioonidega ja sitast saia ei tee...ootame märtsikuist loosi ja uusi vastaseid...

allars
20.11.19, 08:30
Kena, võttes arvesse saadud punkte ja löödud/sisse lastud väravaid, suutsime kogu turna peale edestada vaid Gibraltarit ja San Marinot.

Kribenski
20.11.19, 08:58
Kena, võttes arvesse saadud punkte ja löödud/sisse lastud väravaid, suutsime kogu turna peale edestada vaid Gibraltarit ja San Marinot.

Enne eilset ei oleks lootnud, et läti suudab 0p pealt ennast võidule mängida ning rohkem punkte eestist korjata.

allars
20.11.19, 09:06
Enne eilset ei oleks lootnud, et läti suudab 0p pealt ennast võidule mängida ning rohkem punkte eestist korjata.

Olgu Läti nii kehvas seisus, kui võimalik, on nad päeva lõpuks jalgpallis Eestist ikka sammukese võrra paremad :)

telekavaataja
20.11.19, 11:54
Ei taha nüüd mingi hull negatiivne vend olla, aga

EURO2020 kvalifikatsiooni tulemusel,

1. Võistkonnad, kes on löönud väravaid vähem kui Eesti: San Marino (1)
2. Võistkonnad, kes on löönud väravaid samapalju või vähem kui Eesti: San Marino (1), Leichtenstein (2)
3. Võistkonnad, kes said vähem punkte kui Eesti: Gibraltar (0), San Marino (0)
4. Võistkonnad, kes said vähem või samapalju punkte kui Eesti: Gibraltar (0), San Marino (0), Azerbaidžaan (1), Leedu (1)
5. Võistkonnad, kes said vähem punkte ja lõid vähem väravaid kui Eesti: San Marino (1 värav + 0 punkti)

Mehhanisaator
20.11.19, 13:05
Ei taha nüüd mingi hull negatiivne vend olla, aga

EURO2020 kvalifikatsiooni tulemusel,

1. Võistkonnad, kes on löönud väravaid vähem kui Eesti: San Marino (1)
2. Võistkonnad, kes on löönud väravaid samapalju või vähem kui Eesti: San Marino (1), Leichtenstein (2)
3. Võistkonnad, kes said vähem punkte kui Eesti: Gibraltar (0), San Marino (0)
4. Võistkonnad, kes said vähem või samapalju punkte kui Eesti: Gibraltar (0), San Marino (0), Azerbaidžaan (1), Leedu (1)
5. Võistkonnad, kes said vähem punkte ja lõid vähem väravaid kui Eesti: San Marino (1 värav + 0 punkti)

See on nii masendav ja häbiväärne, et ei oskagi kuskilt peale hakata. Oleme täielik põhjamuda sats. Nii punktidelt kui mängu pildilt. Selline tunne, et me oleme maailmas kõige kehvme sats ültse. Aga mis kõige kurvem. Keegi ei võta sellise pasa eest isegi vastutust. Alati on midagi positiivset ja toredat ja küll ükskord hakkab hästi minema. Avalik arvamus kujundatakse ilusti niiviisi, et kõik on tehtud hästi ja õigesti. Ning mida pole tehtud, seda polegi jutu järgi võimalik teha. Kes kobiseb, nahhui see ise pole teinud. Košmaar.
Oleme me siis jubedalt edasi läinud võrreldes Saksamaa 0-8 ? Ei ütleks. Jah, eile kohati suudeti mängida. Aga seda suuresti tänu sellele, et Hollandlased lubasid meil seda vahel. Eile päeva nael oli muidugi. Kui peale mängu mingi väljaanne, ei mäleta mis. Kirjutas kuidas Eesti domineeris võõrsil Hollandi vastu. Congrats.
Veel kord selle valiksarja tulemused!!!
Eesti - Põhja Iirima 1-2
Saksamaa - Eesti 8-0
Eesti - Valgevene 1-2
Eesti - Holland 0-4
Valgevene - Eesti 0-0
Eesti - Saksamaa 0-3
Holland - Eesti 5-0
Kui keegi üritab nende tulemuste valguses otsida midagi positiivset või rääkida positiivsetest aspektidest. Siis see on naeruväärne. Eesti jalgpallist on tehtud 30 aastaga, muda jalgpall.

pilsneris
20.11.19, 22:53
Kurval noodil jätkates: võrdlesin taasiseseisvunud Eesti meeste jalgpallikoondise valiksarju, täpsemalt kõrvutasin kolme kriteeriumit: teenitud punkte mängu kohta, löödud väravaid mängu kohta ja sisse lastud väravaid mängu kohta. Eile Amsterdamis lõppenud valikturniir asetub igas aspektis väga halba valgusesse.

https://sport.ohtuleht.ee/983987/graafik-armutu-statistika-jalgpallikoondis-lopetas-aegade-uhe-kehvema-valiksarja

MALAGA
21.11.19, 02:03
Kui Pehrsson oli natuke aega olnud ,rääkisid mängijad ühest suust : " Oi kus nüüd on kõik professionaalne ,sellist asjade taset pole enne olnud " .Tuli Reim : " Nüüd on koondises selline õhkkond ,et anna olla .5ne kaitseliin on parim asi ever ! " Nüüd Voolaid : " Ossa tra ,kus treeneril on uued vinged mõtted ja täitsa p***s ,panemegi lühikest söötu terve mäng ! Ise ka ei usu " .Aga kuidas sellist juttu mõista ? Mida see näitab ? Kiidan süüdimatult hetkeolukorda ja olen haugi mäluga ?

$$$
21.11.19, 07:31
Kui Pehrsson oli natuke aega olnud ,rääkisid mängijad ühest suust : " Oi kus nüüd on kõik professionaalne ,sellist asjade taset pole enne olnud " .Tuli Reim : " Nüüd on koondises selline õhkkond ,et anna olla .5ne kaitseliin on parim asi ever ! " Nüüd Voolaid : " Ossa tra ,kus treeneril on uued vinged mõtted ja täitsa p***s ,panemegi lühikest söötu terve mäng ! Ise ka ei usu " .Aga kuidas sellist juttu mõista ? Mida see näitab ? Kiidan süüdimatult hetkeolukorda ja olen haugi mäluga ?

PR. Avalikult ei saa asjadest teistmoodi rääkida. Probleeme lahendatakse siseringis.

denisss
21.11.19, 09:48
Pohh. Paneme selle A-koondise mõneks ajaks kinni ja suuname allesjäänud ressurssi infrasse ja noortesse, Ja seda ka kilometraazilt kaugemal, kui Jalgpalli-Asula vahelisel alal.

Seda märga unistust, et keegi vastutuse võtaks ja aumehena tagasi astuks, tunnistades, et noh ei saa oma tööga hakkama, seda võib siin riigis ja ajas ainult mõne kangema aine joobe all näha.

vendetta
21.11.19, 11:09

See käib jah närvidele. Reaalsus on selline, et ükski väikeriik ei ole selle lühikese lükkamisega mitte persetki saavutanud modernse jalgpalli ajastul, miks seda fetisheerida ja välja tuua, ajuvaba...
Väikeriikidest on ainus reaalselt laineid löönud asi Kreeka umbkaitse. Selle taktika elemente kannatab siiani sisse mixida (eeldusel, et sul on vastavad mängijad). Mis on täielikult Eesti jalgpallis maha magatud on kõrge pressi edulugu. Tippklubid ja tippkoondised on selle täiesti teisele tasemele viinud kui Barcelona algne tikitaka press. Kui näiteks Saksamaa, Holland, Inglismaa või isegi Belgia seda motiveeritult teeb, ongi väikeriikidel täiesti lootusetu seis, vahe on ainult selles, et kui mingi slovakkia-sloveenia-albaania saab tuppa 3-0, 4-0, siis eesti saab 5-0 kuni 8-0. Mõnes mõttes täiesti arusaadav, kui meie mängijad (peale Klavani) näevad sellist asja ainult telekast. Selle kõrge pressi üks elemente on see, et kogu meeskond töötab kõrgel palli tagasi võites kui meil näiteks Kostja tiksub niisama enamuse ajast kui pole palliga. Kui vastane mängib 60-80% oleme veidi mängus, kui see % läheb üles, olemegi nagu kalad kuival maal. Mingit väga head lahendust polegi. Meie treener võiks hoolega vaadata muidugi kõiki Cagliari mänge, kus Maran suhteliselt tagasihoidlike vahenditega teeb imet, aga sellist luksust nagu Nainggolan, Joao Pedro ja Simeone jr meil lähiajal ei ole tulemas, seetõttu ka ainus reaalne lahendus oleks ikka kaitsemängu uuele tasemele viimine ja lihtsalt toores jooksmine vähemalt 20% vastasest rohkem.

vaikiv mees
21.11.19, 11:21
Mida see näitab ? Kiidan süüdimatult hetkeolukorda ja olen haugi mäluga ?

see on tavapärane retoorika, mängija lojaalsus peatreenerile,
olgu ta kes tahes

Tofoa
21.11.19, 17:44
Meie treener võiks hoolega vaadata muidugi kõiki Cagliari mänge, kus Maran suhteliselt tagasihoidlike vahenditega teeb imet

Ma olen veendunud, et Eesti koondise treener (ka eelmised) vaatavad kõikide koondislaste mänge.

Sellist varianti ei saa olla, et moment, mil Pehrsson/Reim/Voolaid tulid, oligi positiivsuseks põhjust, kuid mingil hetkel see ammendus või tekkisid muud probleemid?

Üldiselt on tänapäeva jalgpallis asi nii, et kui mängijad usuvad treeneri ideedesse ja toetavad teda, siis see treener saab ka oma tööd teha. See hetk, kus mängijad kaovad treeneri tagant ära (nagu juhtus Pehrssoniga), siis ei ole enam muud varianti, kui uus treener sisse tuua. Reimi puhul sai saatuslikuks see sama ühiskondlik surve, kuna Eesti jalgpallisõber ei suutnud mõista, kuidas on võimalik Saksamaalt 8-0 sisse saada.

MNa
22.11.19, 01:27
Eesti koondis jõuab lähima 10 aasta jooksul suurturniiri lävele. Vb päris kohale mitte, aga üsna-üsna lähedale. Seivisin nüüd oma suure tulevikuennustuse ära.

Temp0
25.11.19, 19:06
Eesti koondis jõuab lähima 10 aasta jooksul suurturniiri lävele. Vb päris kohale mitte, aga üsna-üsna lähedale. Seivisin nüüd oma suure tulevikuennustuse ära.

vastupidine oleks just ime arvestades neid summasi, kriitikat, muudatusi ja panustamist noortesse ja mis kõige tähtsam, hetkel on rahvuste liiga millega saab euroopa turniirile ja korralik arv meeskondi saab niivõinaa emi-le. Kui 2029 Eesti koondis pole kuhugi jõudnud siis me ei jõua ka. Sorri, kliima, asukoht, kultuur, sada üks vabandust.

$$$
25.11.19, 22:49
vastupidine oleks just ime arvestades neid summasi, kriitikat, muudatusi ja panustamist noortesse ja mis kõige tähtsam, hetkel on rahvuste liiga millega saab euroopa turniirile ja korralik arv meeskondi saab niivõinaa emi-le. Kui 2029 Eesti koondis pole kuhugi jõudnud siis me ei jõua ka. Sorri, kliima, asukoht, kultuur, sada üks vabandust.

Kas tõesti eesti panustab jalgpalli rohkem raha kui riigid kellega me konkureerime? Sest vastasel juhul ma küll aru ei saa kuidas meil rahaline eelis on.

JuriM
06.12.19, 13:13
Õige otsus anda Voolaiule see leping, meil on rõvedalt palju tööd vaja teha, et tulemused paremeks saaks.

rallikas
06.12.19, 13:14
Las Voolaid olla edasi. Ei suudaks ükski teine treener sellest praegusest materjalist ka suuremat tulemust teha.

Nahkpea
06.12.19, 13:24
Nende mõne mängu pealt oli nagunii raske mingeid põhjapanevaid järeldusi teha. Mingi adekvaatsema pildi saaks ette kui ta saaks terve tsükli kaasa teha.

Rudy
06.12.19, 13:39
Las Voolaid olla edasi. Ei suudaks ükski teine treener sellest praegusest materjalist ka suuremat tulemust teha.

+1

tähemärgid

check
06.12.19, 13:57
Nende mõne mängu pealt oli nagunii raske mingeid põhjapanevaid järeldusi teha. Mingi adekvaatsema pildi saaks ette kui ta saaks terve tsükli kaasa teha.

Ma pigem ütleks, et praegune lahendus on väga hea, et anti leping 2020 lõpuni, mitte järgmise valiktsükli lõpuni. Balti liiga ja sügisene Rahvuste liiga on paras mõõdupuu, kus saab omasugustega madistada ja aasta lõpus objektiivsemaid hinnanguid anda. Kui sealt ka tulemusi ei tule, siis paraku pole õige mees ka valiktsükli raames koodnist vedama.

nonoh
06.12.19, 14:30
meh

12345

Stok
06.12.19, 14:36
Ma pigem ütleks, et praegune lahendus on väga hea, et anti leping 2020 lõpuni, mitte järgmise valiktsükli lõpuni. Balti liiga ja sügisene Rahvuste liiga on paras mõõdupuu, kus saab omasugustega madistada ja aasta lõpus objektiivsemaid hinnanguid anda. Kui sealt ka tulemusi ei tule, siis paraku pole õige mees ka valiktsükli raames koodnist vedama.

Kui Balti liiga ei ole FIFA päevadel, siis ei saa seda mõõdupuuks võtta. Mis ei tähenda, et me ei võiks tulemust oodata.

MALAGA
06.12.19, 23:20
Milles täpsemalt seisnevad " jalgpalliliidus koondise eest vastutava " Tarmo Lehiste tööülesanded ? Ja kui palju selle mehe poole peaks vaatama praeguse nutuse olukorra pärast ?

telekavaataja
06.12.19, 23:48
Kas Tarmo Lehiste ei tööta mitte Valgevene jalgpalliliidu heaks?

Ott Järvela
11.12.19, 13:20
Kuna rubriigis "Järvela on seeni/seemneid söönud ja Eesti jalgpalli osas täiesti lolliks läinud" pole mõnda aega midagi ilmunud, siis parandasin vea!

https://soccernet.ee/artikkel/spekulatsioon-eesti-koondis-on-2022-aasta-mm-finaalturniirist-ainult-kuue-lihtsamat-sorti-voidu-kaugusel

telekavaataja
11.12.19, 15:21
Kuna rubriigis "Järvela on seeni/seemneid söönud ja Eesti jalgpalli osas täiesti lolliks läinud" pole mõnda aega midagi ilmunud, siis parandasin vea!

https://soccernet.ee/artikkel/spekulatsioon-eesti-koondis-on-2022-aasta-mm-finaalturniirist-ainult-kuue-lihtsamat-sorti-voidu-kaugusel

Viimased 3,5 aastat. 5 võitu. Nendest 2 Gibraltari üle. Luban siinkohal endale sõpruskohtumise tulemusi mitte lugeda, sest neid mäletavad jalgpallimaailmas ainult... Eesti jalgpalliajakirjanikud.

https://foorum.soccernet.ee/attachment.php?attachmentid=6614&stc=1

-RoMaRiO-
11.12.19, 15:44
Jalgpallifänni loomuses on kohati olla lausa rumalalt naiivne. Uskuda ja siiralt loota ka asju, mis reaalses maailmas ei juhtu mitte kunagi või siis ei juhtu vähemalt väga suure tõenäosusega, aga lõppkokkuvõttes teebki see selle protsessi niivõrd nauditavaks, sest iga mäng või võistlussari algab 0:0 pealt. Ja alati on ju võimalus :)

See eeldab muidugi seda, et see lootus ja reaalsus oleksid omavahel ka loogilises seoses, sest kui see usk on ainult täiesti pime ning asjad lähevad selliselt, nagu nad realistlikult minema peaksid, siis ollakse kõigi ja kõige peale kurjad. Eesti spordikultuuri(tuse)s lööb see väga selgelt välja. Ma adun väga selgelt, et praeguse põlvkonnaga pole mitte mingit reaalset võimalust midagi saavutada, aga vaatad Rahvuste liiga C-divisjoni tugevusgruppe ja no miks ka mitte... :)

trk
15.12.19, 22:25
Ükski koondise treener Klavanit kolme parema sekka ei pannud, seega saab järeldada, et meile on midagi rääkimata jäetud.

Drogba
15.12.19, 22:30
Ükski koondise treener Klavanit kolme parema sekka ei pannud, seega saab järeldada, et meile on midagi rääkimata jäetud.

Mario Hansi: 1. Ragnar Klavan, 2. Karol Mets, 3. Konstantin Vassiljev
Aivar Anniste: 1. Ragnar Klavan, 2. Karol Mets, 3. Konstantin Vassiljev

Vaevalt seal midagi rääkimata on jäänud.

trk
15.12.19, 22:41
Mario Hansi: 1. Ragnar Klavan, 2. Karol Mets, 3. Konstantin Vassiljev
Aivar Anniste: 1. Ragnar Klavan, 2. Karol Mets, 3. Konstantin Vassiljev

Vaevalt seal midagi rääkimata on jäänud.

Ok, ka nemad on tõesti treenerid. Olen Flora toetajana näinud pea kõiki Kostja selle aasta mänge ning enamikke Klavani mänge. Nähtu põhjal on tasemevahe siiski ilmne. See ei olnud ju populaarsema jalgpalluri või suurema rahvamehe valmine. Vooglaid ja Poom aga ei arvanud, et Klavan vääriks kolme sees olemist.

MNa
16.12.19, 13:21
Vooglaid ja Poom aga ei arvanud, et Klavan vääriks kolme sees olemist.

See on ikka pehmelt öeldes hämmastav ämber nende kahe poolt. Mulle ei mahu pähe selline asi.

Malfoy
16.12.19, 16:56
Kus seda valikut näha saab s.t. kes keda valis listi?

Shparkz
16.12.19, 17:04
https://jalgpall.ee/koondis/1/uudised/aasta-parim-meesjalgpallur-on-ragnar-klavan-n16761

Kus seda valikut näha saab s.t. kes keda valis listi?

Kasper
16.12.19, 18:42
Klavan ütles välja (https://soccernet.ee/artikkel/klavani-valus-otsus-targem-on-minuga-koondises-praegu-mitte-arvestada), et lähiajal ei tasu temaga koondises pigem arvestada, sest tahaks üks-kaks aastat tipptasemel veel mängida.

kaala
17.12.19, 00:54
Klavan on end töökuse ja profi suhtumisega talendi abil tippu rebind ja keegi üritab etteheidet teha, et vana keskendub pigem päevatööle kui euroopas top 4 (tagantpoolt) eesti koondisele, mis on noorte jaoks hüppelauaks välismaale ja lihtsalt ilus täiendus CV`sse, et vest saaks üleminekutega head money teha? give ma a break

Voolaiu armastust Flora mängijate vastu ei saa ka märkimata jätta:

Karel Voolaid: 1. Erik Sorga, 2. Gert Kams, 3. Karol Mets

Linnupoja
17.12.19, 10:56
Klavan on end töökuse ja profi suhtumisega talendi abil tippu rebind ja keegi üritab etteheidet teha, et vana keskendub pigem päevatööle kui euroopas top 4 (tagantpoolt) eesti koondisele, mis on noorte jaoks hüppelauaks välismaale ja lihtsalt ilus täiendus CV`sse, et vest saaks üleminekutega head money teha? give ma a break

Voolaiu armastust Flora mängijate vastu ei saa ka märkimata jätta:

Karel Voolaid: 1. Erik Sorga, 2. Gert Kams, 3. Karol Mets

Valikmängudeks, seni kuni on lootust võiks ju ennast kohale vedada? Sõpakad ja lootusetus seisus grupid on täiesti arusaadav, et hoiad pigem tervist.

Või Pukki oleks ka pidanud karjäärile keskenduma, pohui see soome koondis, kus nad olidki 2a tagasi?

marcello
17.12.19, 15:55
Valikmängudeks, seni kuni on lootust võiks ju ennast kohale vedada? Sõpakad ja lootusetus seisus grupid on täiesti arusaadav, et hoiad pigem tervist.

Või Pukki oleks ka pidanud karjäärile keskenduma, pohui see soome koondis, kus nad olidki 2a tagasi?

Pukki oli viimati vigastatud 10 aastat tagasi ja Rakust 5 aastat noorem. Proovi uuesti

Linnupoja
17.12.19, 16:07
Pukki oli viimati vigastatud 10 aastat tagasi ja Rakust 5 aastat noorem. Proovi uuesti

ega ma üks ühele võrdlust siia ei toonud. paar mängu koondise eest teeksid kohe tervise siis katki? kuidagi eriti sitt mulje jäi sellest intekast.

Põhimõte oli sellel võrdlusel, et soome oli täielik saast, milleks teda üldse aidata, las parem proovib premile keskenduda or something.

marcello
17.12.19, 16:26
Jumala normaalne intekas ja arusaadavad põhjendused!
Virisejaid leidub alati

Wingback
22.12.19, 14:53
Oleme Fifa 103. :myts8:

willane
22.12.19, 22:45
Vooglaid ja Poom aga ei arvanud, et Klavan vääriks kolme sees olemist.

kas Soccernet saaks neid kahte intervjueerida ja valikute põhjust küsida? kas tõesti Klavani tase ei mahu Eesti top 3 hulka?

-RoMaRiO-
22.12.19, 23:51
Eks siin on lõppkokkuvõttes sama probleem, kui seda saab probleemiks nimetada, nagu Eesti parimate (mees)sportlaste hääletamisel, et mängureeglid pole kõikidele osapooltele üheselt arusaadavad. Subjektiivseks jäävad sellised hääletused alati, aga päris selgelt on tuntav, et osa hääletajatest ei valinud mitte parimat Eesti meesjalgpallurit, vaid parimat/olulisemat/väärtuslikumat Eesti koondislast aastal 2019. Kuna aga valitakse Eesti aasta meesjalgpallurit, siis minu hinnangul on selline lähenemine läbinisti vale ja sooritused koondises peaks mängima oluliselt väiksemat rolli kui klubides näidatu. Eelkõige just mängude arvust tulenevalt.

MNa
23.12.19, 02:05
Eks siin on lõppkokkuvõttes sama probleem, kui seda saab probleemiks nimetada, nagu Eesti parimate (mees)sportlaste hääletamisel, et mängureeglid pole kõikidele osapooltele üheselt arusaadavad. Subjektiivseks jäävad sellised hääletused alati, aga päris selgelt on tuntav, et osa hääletajatest ei valinud mitte parimat Eesti meesjalgpallurit, vaid parimat/olulisemat/väärtuslikumat Eesti koondislast aastal 2019. Kuna aga valitakse Eesti aasta meesjalgpallurit, siis minu hinnangul on selline lähenemine läbinisti vale ja sooritused koondises peaks mängima oluliselt väiksemat rolli kui klubides näidatu. Eelkõige just mängude arvust tulenevalt.

Kirjutan rasvaselt alla.

MALAGA
14.01.20, 02:16
Aasta esimese poole kalender suht kusine ju : Kaledoonia ( täielik nali ) ,Läti ,Leedu ,Soome ( keda näeb niikuinii üle aasta - kahe ) . Ja mis selle õnnetu Balti turniiri väärtus üldse on , ei nutaks ,kui see aasta viimast korda oleks ...

Shparkz
14.01.20, 10:26
Mis sul Kaledoonia vastu on?

atleticomadrid
14.01.20, 11:15
Aasta esimese poole kalender suht kusine ju : Kaledoonia ( täielik nali ) ,Läti ,Leedu ,Soome ( keda näeb niikuinii üle aasta - kahe ) . Ja mis selle õnnetu Balti turniiri väärtus üldse on , ei nutaks ,kui see aasta viimast korda oleks ...

Möödunud poolaasta kalender see eest oli ju ülivägev. Sai korralike lüpse Saksalt, Hollandilt, hohollidelt jne...
Vigisejate vabariik ausõna.

kesa
14.01.20, 17:39

Balti Turniiri väärtus on ajalugu, järjepidevus, muuseas BT on Euroopa vanim tegutsev turniir koondiste vahel.

Sambaz
14.01.20, 17:48
Balti Turniiri väärtus on ajalugu, järjepidevus, muuseas BT on Euroopa vanim tegutsev turniir koondiste vahel.

Kesa, ajalugu on tore aga tuleks elada siiski olevikus. Minu jaoks isiklikult see Balti Turniiri võitmine ei ole nii tähtis. Koondise põhjal on meil suuremaid probleeme, kui BT võitmine. Tõsiselt.

Stok
14.01.20, 17:51
Maailma vanimal turniiril FA Cup on ka ajalugu ja järjepidevus, aga paraku mängivad klubid seal reservidega. Nii nagu Balti koondised BT-l, sest see turna ei toimu FIFA päevadel. Nii jääbki vaid vanus, ajalugu ja järjepidevus, ent mitte väärikus.

-21-
14.01.20, 21:14
Nii nipsakaks ei tasu nüüd ka minna, et Balti turniiri kallal kobiseda. Ma ei näe halba selles kui naaberriikidega iga-aastaselt saab mõõtu võtta ja koosseisuga rotateerimine ei puutu selle raames üldse asjasse. Ja kui häirib see, et vastased on liiga nõrgad ja sada muud häda, siis ongi sellised mängud harjutamaks rohkem palliga domineerimist, noorte katsetamist või mida iganes peatreener heaks arvab.

kesa
14.01.20, 21:58
Eesti võitis Balti turniiri viimati 1938 a.
Eesti on mänginud Lätiga Balti turniiridel iseseisvuse aastatel kokku 25 korda, millest on Eesti võitnud viimati ja ainuke kord 1931 a.
Kas piinlik pole?
Või alavääristame turniiri edasi?

Sambaz
14.01.20, 22:06
Eesti võitis Balti turniiri viimati 1938 a.
Eesti on mänginud Lätiga Balti turniiridel iseseisvuse aastatel kokku 25 korda, millest on Eesti võitnud viimati ja ainuke kord 1931 a.
Kas piinlik pole?

jep, balti turniir on jumala pohhui keiss. vanakooli vennad tahavad seda ainult võita.

Stok
14.01.20, 22:15

Turniiri alavääristavad treenerid ja/või FIFA. Kui ei mängita A-koondistega, siis ei saagi seda tõsiselt võtta. Või siis tuleks nimetada asju õigete nimedega, et Eesti teisijärgulised jalgpallurid ei ole suutnud võita Läti teisejärgulisi jalgpallureid. Jee.

Shparkz
14.01.20, 23:10
Siiski mitte ainult.

jep, balti turniir on jumala pohhui keiss. vanakooli vennad tahavad seda ainult võita.

Nasfal
14.01.20, 23:22

See on ju väga vinge fänni ja sportlase hing kui me lähme staadionile ja me isegi enam ei taha võita.

Sambaz
14.01.20, 23:54
See on ju väga vinge fänni ja sportlase hing kui me lähme staadionile ja me isegi enam ei taha võita.

Jep, näen, et minge vittu on BT võiduga, meil on tähtsaimd asju kui aee sitane BT

Fc.
15.01.20, 00:01
Jep, näen, et minge vittu on BT võiduga, meil on tähtsaimd asju kui aee sitane BT

Kurb on natukene. Millest selline viha?
BT on seoses koondisega kõige ägedam asi. Ausalt.

Sambaz
15.01.20, 00:08
Kurb on natukene. Millest selline viha?
BT on seoses koondisega kõige ägedam asi. Ausalt.

No palju õnne sulle mees, kui sulle on eesti vutis tähtsaim keiss, et keiss võidab BT.

ekspert
15.01.20, 00:14
chill, sinu probleemid pole eesti vuti probleemid

Fc.
15.01.20, 00:17
chill, sinu probleemid pole eesti vuti probleemid

Tabav.
Kas härra sambaz on kalju fc toetaja?

Sambaz
15.01.20, 00:42
Tabav.
Kas härra sambaz on kalju fc toetaja?

Sa oled nii loll, et sa ei midagi aru.

Nasfal
15.01.20, 00:51

Aga, mis meil enda jalgpallis Balti turniiri pärast tegemata jääb, siis niiväga? Tähtsaim asi on jalgpallis võitmine ja just selle eesmärgiga me sinna ka minema peaksime. Tühistame, siis Balti turniiri ära ja võtame 1-2 tugevat maavõistlust (vaevalt, et neid isegi nii kerge hetkel saada oleks) ja lihtsalt passime terve mäng oma väljakupoolel ja saame taas suurelt sisse? Kas Saksamaa ja Hollandi mängudes 90 minutit piina muutsid meie mängu kuidagi ja suutsime midagi näiteks Valgevene vastu teha? Kas see, et me võõrsil lihtsalt ootasime, millal see 90 minutit Ukraina vastu täis saab aitas midagi võõrsil Hollandi vastu?

Balti Turniiril on ikkagi meestel suurem surve peal kui suvalises sõprusmängus ning ka tase on sobivam. Ja nüüd küsimus, et kas me tõesti peaksime eelistama, siis mõne tugevama vastu kaitses hambad ristis seista 90 minutit selleasemel, et mängida ikkagi karikapeale, kus on mängus nii pinge kui ka võimalus reaalselt natukene enda mängu mängida. Balti Turniirilt on meil hetkel võimalus taastada natukenegi enesekindlust ja sellepealt edasi liikuda.

Fc.
15.01.20, 00:59
Sa oled nii loll, et sa ei midagi aru.

:confused:

MNa
15.01.20, 03:09

Vastupidi, fantastiline kalender! Puhas eksootika kevadel ja suve hakul 3(kolm!) põhimõttelist ja ajaloolist vastasseisu. Fantastiline.

Aga kelle jaoks on tähtis glamuur ja staarid, nende jaoks muidugi sitt kalender.

-RoMaRiO-
15.01.20, 03:18
Te räägite veidi erinevatest asjadest. Küsimus ei ole ju selles, et Balti turniiri peaks minema meelega kaotama või et oleks tore naabritelt kogu aeg suhu saada, vaid sportlikes prioriteetides. Kohati tundub, et sellest on saanud tänu järjepidevale ebaedule osade inimeste jaoks tähtsaim võistlussari. Ja kuigi see on pikalt olnud ainus võistlussari (kuni rahvuste liiga erinevate divisjonideni), mis meil on võimalik võita ning professionaalne jalgpall pidi seisnema võitmises, siis loogika on ikkagi selles, et oleneb kus ja mida ikkagi võidetakse. Balti turniiri võitmise kinnisideeks on ilmselgelt madistamine lähikonkurentidega ja sellistes mängudes ei taha ju keegi otsestele konkurentidele kaotada, aga ma ei kujuta ette, et klubijalgpallis suudaks keegi eesmärgiks võtta ettevalmistavates mängudes rivaalide võitmise. Lõppkokkuvõttes on Balti turniir üks osa ettevalmistusest ametlikke kohtumisi silmas pidades. Ja kui me tänavu tõesti spetsiaalselt keskendume sellele ning Läti ja Leedu jalgpall, kes ei ela ka hetkel just parimaid päevi läbi, valmistaks ette tulevast põlvkonda ning me tänu sellele lõpuks Balti turniiri võidaks. Kas Eesti jalgpall on siis midagi lõpuks saavutanud? Korraks on ehk häbi maha pestud, aga see on ka kõik. Kui jalgpallis oleks võimalik valida, et saab ühte, aga teisest peab loobuma, siis minu poolest võiksime me mu elupäevade lõpuni ka ilma Balti turniiri võiduta olla, kui õnnestuks selle raames kvalifitseeruda suurturniirile, sest see on tõesti sportlik saavutus. Korra võita turniir, kus osalevad kolm hetkeseisuga üht kõige nõrgemat Euroopa rahvuskoondist, ma just liiga eriliseks sündmuseks ei pea.

vaikiv mees
15.01.20, 11:57
Kui jalgpallis oleks võimalik valida, et saab ühte, aga teisest peab loobuma, siis minu poolest võiksime me mu elupäevade lõpuni ka ilma Balti turniiri võiduta olla, kui õnnestuks selle raames kvalifitseeruda suurturniirile, sest see on tõesti sportlik saavutus. Korra võita turniir, kus osalevad kolm hetkeseisuga üht kõige nõrgemat Euroopa rahvuskoondist, ma just liiga eriliseks sündmuseks ei pea.

Ei ole võimalik "valida" ja tänu jõu kokkuhoidmisele sõprusmängudes Balti riikidega pole valikmängudes edu tulnud
Pigem on krooniline ebaõnnestumine seal märk, indikatsioon sellest täielikust madalseisust, mis ka valikmängudes jt ametlikes maavõistlustes kajastub

Kui me iga kord läheme parima kooseisuga
ei see kinnisidee on täitsa BT-teema väliselt mingitel inimestel, kelle meelest A-koondis koosneb ainult 11-14 mängijast, kellega tuleb iga kord peale minna,
ka siis, kui mängud on paaripäevase vahega

salajane33
15.01.20, 12:31
Ei ole võimalik "valida" ja tänu jõu kokkuhoidmisele sõprusmängudes Balti riikidega pole valikmängudes edu tulnud
Pigem on krooniline ebaõnnestumine seal märk, indikatsioon sellest täielikust madalseisust, mis ka valikmängudes jt ametlikes maavõistlustes kajastub

+1

Loomulikult pole kellegil küsimust selles, mida neist kahest valida. Aga selle väikese turniiri võit üle 82a võiks anda just hea emotsioonilaine koondisele, millest on viimasel ajal väga palju puudu olnud. Väikesed võidud viivad suurteni.

-RoMaRiO-
15.01.20, 13:12

Muidugi ei ole võimalik selliseid asju reaalses maailmas valida. See käsitles lihtsalt eesmärkide seadmist. Ja kui me nüüd hüpoteetiliselt mängime, et Eesti tõesti aastal 2020. lõpuks võidab Balti turniiri ära, aga jääb Rahvuste liiga C tugevusastmes oma alagrupis viimaseks (ehk isegi barankaga), siis millise hinnangu me peaksime rahvuskoondisele tänavu andma? Sellisel juhul peaks hinnang olema mitterahuldav, aga kuidas saab olla hinnang mitterahuldav kui üks pikaaajaline eesmärk on täidetud?

Kalju ajalugu (1923 jah) ei ole kaugeltki nii pikk kui Balti turniir, aga Eesti jalgpallis on juba piisavalt pikalt tippmängus sees oldud. Osade jaoks ehk isegi solvav võrdlus, sest Balti turniir on püha, aga ühtegi superkarikat Kaljul ei olnud kuni eelmise aastani. Kinnisideeks selle võitmine otseselt ei olnud, aga kuna Kalju on võitnud selgelt vähem tiitleid ja karikaid kui sportlik tase viimastel aastatel oleks lubanud, siis seda olulisemaks tiitlid muutuvad. Mängiti isegi väga heal tasemel jalgpalli ja saadi see superkarikas esimest korda Levadia vastu kätte. Kuni nii kevade keskel oli juba selge, et meistrivõistlustel, kus päriselt vaja tulemust teha, ollakse eesmärkidest väga kaugel. Lõpuks päästis Kalju hooaja Meistrite liiga esimesest eelringist edasijõudmine. Poleks seda juhtunud, siis oleks hooaeg saanud väga negatiivse hinde, ja seda sõltumata sellest, kas varakevadel üks kunstlik trofee tõsteti üles või mitte.

Mehhanisaator
15.01.20, 13:48
Kui me iga kord läheme parima kooseisuga ja võidame kahte mitte parimas kooseisus satsi. Siis mis hirmsa emotsionaalse laksu see annab. Ning millele ta siis osutab ? Et meie rahvusvaheline tase on tõusnud ja hakkame valikmängudes ka lammutama? Utoopia, ei ?

Tegelikult peaksid realistidest Eesti fännid rahul olema. Pole vaja panna meestele ju pinget peale ja loota ei tea mida. Pigem võiks avaldada koondisele kiitust heade tulemuste eest. On meil kõige enam pronksmedaleid ja rohkem esimesi, teisi ja kolmandaid kohti kui Soomel. Boom.

Olgem ausad, on ta samasugused sõpakad, nagu a la aastalõpus kuskil Vanuatul. Lihtsalt natuke ažiotaaži on rohkem, kuna vastaseks on naabrid ja sõprusmängudele on turniiri silt külge kleebitud.

elmuteugen
20.01.20, 14:06
Kas tippspordis pole mitte eesmärk vastast võita? Eriti endast nõrgemaid (juba mitu aastat on edetabeli järgi läti ja leedu meist nõrgemad) Sambaz kas me peaksime minema sinna meelega mingi suva satsiga kaotama. Jah mina olen see vanamehenäss kes juba mitukümend aastat ootab seda turna võitu. Sina oled ju teadatuntud libu kes täna on üheklubi juures ja homme teise juures. Kui me seda Balti turniiri ka ei suuda võita, kuidas me siis rahvuste liigas ja EM, MM valikgruppides peaks midagi suutma saavutada? Alustuseks peaks kindlalt endast nõrgemaid võitma õppima, hiljem äkki suudame kedagi tugevat ka võita

Sambaz
20.01.20, 14:55
Kas tippspordis pole mitte eesmärk vastast võita? Eriti endast nõrgemaid (juba mitu aastat on edetabeli järgi läti ja leedu meist nõrgemad) Sambaz kas me peaksime minema sinna meelega mingi suva satsiga kaotama. Jah mina olen see vanamehenäss kes juba mitukümend aastat ootab seda turna võitu. Sina oled ju teadatuntud libu kes täna on üheklubi juures ja homme teise juures. Kui me seda Balti turniiri ka ei suuda võita, kuidas me siis rahvuste liigas ja EM, MM valikgruppides peaks midagi suutma saavutada? Alustuseks peaks kindlalt endast nõrgemaid võitma õppima, hiljem äkki suudame kedagi tugevat ka võita

Olukorras, kus keskmine eesti koondislane ei suuda palligi surmatagi ühe puutega korralikult, et see ei kaoks talt ära. Olukorras, kus koondis ei suuda üle 5 söödu teha nii, et see ei kaoks ära. Olukorras, kus meist jalutatakse füüsiliselt üle ka tihti kääbuste poolt. Olgu selleks kehaline kontakt või mentaalne mängu lugemine, ei näe ma tõesti mingit vahet, kas meil tuleb see balti turniiri võit või ei kunagi. Noortekoondistest ei hakka üldse rääkima. Kui kedagi see teeb rõõmsaks, et tunda ennast 3 päeva rõõmsana, et me oleme baltimaade kunnid, aga palun. Neljandal päeval tuleb juba reaalsus tagasi.

Ja teinekord, ole hea ja postita enda õige konto alt. See varikonto on natukene piinlik.

dareth
20.01.20, 15:52
Ja teinekord, ole hea ja postita enda õige konto alt. See varikonto on natukene piinlik.

See ei ole varikonto. :)
Kui sõnumi kohta midagi öelda ei saa, siis proovi mehe hõlma hakata, eksole.

Suvaline Jope
20.01.20, 20:31
Olukorras, kus keskmine eesti koondislane ei suuda palligi surmatagi ühe puutega korralikult, et see ei kaoks talt ära. Olukorras, kus koondis ei suuda üle 5 söödu teha nii, et see ei kaoks ära. Olukorras, kus meist jalutatakse füüsiliselt üle ka tihti kääbuste poolt. Olgu selleks kehaline kontakt või mentaalne mängu lugemine, ei näe ma tõesti mingit vahet, kas meil tuleb see balti turniiri võit või ei kunagi. Noortekoondistest ei hakka üldse rääkima. Kui kedagi see teeb rõõmsaks, et tunda ennast 3 päeva rõõmsana, et me oleme baltimaade kunnid, aga palun. Neljandal päeval tuleb juba reaalsus tagasi.

Sambaz, meil on kõik hästi ja aina paremaks läheb.
Uus reaalsus on nimelt selline:
https://soccernet.ee/artikkel/ulevaade-premium-liiga-edestab-lati-leedu-ning-soome-korgliigasid

Pints
20.01.20, 20:58
Sambaz, meil on kõik hästi ja aina paremaks läheb.
Uus reaalsus on nimelt selline:
https://soccernet.ee/artikkel/ulevaade-premium-liiga-edestab-lati-leedu-ning-soome-korgliigasid

UEFA Country coefficient (https://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/country/#/yr/2020)s annab pigem parema ülevaate.

dnb
24.01.20, 00:15
Kohati tundub, et sellest on saanud tänu järjepidevale ebaedule osade inimeste jaoks tähtsaim võistlussari. Ja kuigi see on pikalt olnud ainus võistlussari (kuni rahvuste liiga erinevate divisjonideni), mis meil on võimalik võita ning professionaalne jalgpall pidi seisnema võitmises, siis loogika on ikkagi selles, et oleneb kus ja mida ikkagi võidetakse. Balti turniiri võitmise kinnisideeks on ilmselgelt madistamine lähikonkurentidega ja sellistes mängudes ei taha ju keegi otsestele konkurentidele kaotada, aga ma ei kujuta ette, et klubijalgpallis suudaks keegi eesmärgiks võtta ettevalmistavates mängudes rivaalide võitmise. Lõppkokkuvõttes on Balti turniir üks osa ettevalmistusest ametlikke kohtumisi silmas pidades. Ja kui me tänavu tõesti spetsiaalselt keskendume sellele ning Läti ja Leedu jalgpall, kes ei ela ka hetkel just parimaid päevi läbi, valmistaks ette tulevast põlvkonda ning me tänu sellele lõpuks Balti turniiri võidaks. Kas Eesti jalgpall on siis midagi lõpuks saavutanud? Korraks on ehk häbi maha pestud, aga see on ka kõik. Kui jalgpallis oleks võimalik valida, et saab ühte, aga teisest peab loobuma, siis minu poolest võiksime me mu elupäevade lõpuni ka ilma Balti turniiri võiduta olla, kui õnnestuks selle raames kvalifitseeruda suurturniirile, sest see on tõesti sportlik saavutus. Korra võita turniir, kus osalevad kolm hetkeseisuga üht kõige nõrgemat Euroopa rahvuskoondist, ma just liiga eriliseks sündmuseks ei pea.

Julgen vastu vaielda, ebaedu on viinud selleni, et enamikele eestlastele see korda ei lähe. Käib au pihta, kes siis ei tahaks naabrist parem olla. Minu meelest peaks FIFA just taolisi (naabritevahelisi) miniturniire toetama (määrama need eelnevalt kokkuleppega ametlikeks=täiskoosseisuga koondised). See tuleks kohalikult tasemel jalgpallile kasuks. Huvitav, kas EJL on proovinud seda saavutada? Koondisevutti on aastas liiga vähe. Mille poolest tavaline sõpruskohtumine parem on? Meie tase üldjuhul ei võimalda suurturniirile pääseda, aga ma tõesti ei tea mis mullis sa elad või mis eesmärgiga sa koondisemänge vaatad.

Ja kui me nüüd hüpoteetiliselt mängime, et Eesti tõesti aastal 2020. lõpuks võidab Balti turniiri ära, aga jääb Rahvuste liiga C tugevusastmes oma alagrupis viimaseks (ehk isegi barankaga), siis millise hinnangu me peaksime rahvuskoondisele tänavu andma? Sellisel juhul peaks hinnang olema mitterahuldav, aga kuidas saab olla hinnang mitterahuldav kui üks pikaaajaline eesmärk on täidetud?
Edu Balti turniiril ei ole pöördvõrdeline eduga Rahvuste liigas.

Ja üleüldiselt, kui Lätit-Leedut võita ei suuda, siis ei ole mõtet ka suurturniirile end häbistama minna

Malfoy
05.02.20, 15:59
Voolaid Tunjovist: "Aga ma arvan, et tema jaoks oleks U21 esimene loogilisem lahendus. Väga loodan, et noortekoondiste treenerid hoiavad tal silma peal ning annavad talle võimaluse. Ja siis, kui ta seal ennast näidata saab, on väga palju tema enda kätes. Ma arvan, et talle tuleb lihtsalt natukene aega anda ja läheks samm-sammult edasi. Vaatame, kuidas klubis asjad lähevad. See, et ta praegu on mängida saanud, ei tähenda, et kahe kuu jooksul teda järjest rohkem mängimas näeme."

See on huvitav sõnavõtt.

ericbana
05.02.20, 16:17
Voolaid Tunjovist: "Aga ma arvan, et tema jaoks oleks U21 esimene loogilisem lahendus. Väga loodan, et noortekoondiste treenerid hoiavad tal silma peal ning annavad talle võimaluse. Ja siis, kui ta seal ennast näidata saab, on väga palju tema enda kätes. Ma arvan, et talle tuleb lihtsalt natukene aega anda ja läheks samm-sammult edasi. Vaatame, kuidas klubis asjad lähevad. See, et ta praegu on mängida saanud, ei tähenda, et kahe kuu jooksul teda järjest rohkem mängimas näeme."

No joppenbuhhh. Ilgelt võtaks tüki küljest kevadistes ja suvistes lambimängudes teha A koondises katsetada.

-RoMaRiO-
05.02.20, 16:18
haha, kogu see kommentaar Tunjovi kohapealt on lihtsalt nii halb, et käed püsti. elame edasi maailmas, kus koondise peatreener on ehitanud üles koolitussüsteemi, kus samal kursusel õpivad koondise abitreener ja koondisemängija.

-RoMaRiO-
05.02.20, 16:46
Siin vahepeal tehti nalja, et mõni foorumlane vaatab jalgpalli, aga ei saa aru, kes mängivad. Aga meil on koondise peatreener, kes ei saa aru, mis positsioonil mängijad tegutsevad, ei saa aru positsioonide rollist tänapäeva jalgpallis. Me oleme olukorras, kus meil pole konkreetset korralikul tasemel paremäärekaitsjat, aga meil on olemas hea töövõimega ääremängijad. Meil on olemas Eesti mõistes väga korralik talent, keda end tõestanud Itaalia jalgpallispetsialist näeb praeguses rollis wingbackina, aga meil on siin mingi koolitaja, kes tahab ta saata Igor Prinsi alla pikka palli peksma. Meil on ees ootamas kaks kontrollkohtumist, kus oleks võimalik seda formatsiooni proovida, sest praeguste mängijate valikuga tunduks see kõige optimaalsem, aga mingi mees korraldab siin sellist showd taas, et ma isegi ei tea, miks ma selliste asjade peale enam ärritun.

trk
05.02.20, 17:04
aga mingi mees korraldab siin sellist showd taas, et ma isegi ei tea, miks ma selliste asjade peale enam ärritun.

Tänud, täiesti siiralt, et ikka viitsid sõna võtta! Minul ei ole ligilähedast jalgpallitausta nagu sinul ja ilmselt ka paljudel teistel siin, aga nii mõnedki asjad Eesti jalgpallis tekitavad jätkuvat hämmastust (olles sealjuures Eesti jalgpalli suur fänn). Sinu kommentaarid annavad aimu, et maakera on siiski jätkuvalt ümmargune.
Mina võrdlesin Tunjovi Ainsaluga. Ainsalu on vahva mängija, aga kui võrrelda nende esimesi mänge (Ainsalul koondis, Tunjovil klubi), siis ei ole midagi võrrelda.

Stok
05.02.20, 17:48
Siin vahepeal tehti nalja, et mõni foorumlane vaatab jalgpalli, aga ei saa aru, kes mängivad.

Ja nii see folkloor levib. Vaatasin ilma läätsedeta, pubi kõige kaugemast nurgast, tänapäeva mõistes absurdelt väiksest telekast CSKA-Liverpool mängu ja sain alles 10. minutil aru, et need üleni punased ei olegi omad poisid. Enne seda jõudsin veel mitu korda imestada mängijate kummalise kehakeele üle. Ja nüüd üks foorumlane levitab seda "nalja" nagu linnugrippi.

Nasfal
05.02.20, 17:53
Praegu ma ei näe, et Eesti koondis nii kehvas seisus oleks, et kui meil Georgi Tunjovi ei ole, siis me ei saa kuidagi hakkama. Pigem näen ma teda lähitulevikus koondisele midagi juurde andmas."

Viimane aasta me võitsime ainult napilt võõrsil sõpruskohtumises tänu karistuslöögile Gibraltarit ning suutsime läbi häda ja õnne võõrsil valgevene vastu viigi välja seista. Mängust lõime ainult ühe värava 10nes kohtumises ja seda kodus Valgevene vastu. Aga no kui see kõik tähendab, et me ei ole nii kehvas seisus, siis mida mina ka tean. Voolaiu seisukohad on nii halvad, et no ei taha vinguda ega pessimist olla, aga see on lihtsalt meeletult kurb.

Selleasemel räägib ta kõige rohkem Vihmanniga ning ei imesta kui ajas seal telefoni otsas samasugust jama kokku, mille peale Vihmannil viimnegi usk ära kadus ja putsad varna viskas.

Nurmekas
05.02.20, 18:06
Nii nagu ei võetud pingile Ojamaad ja Liivakut omal ajal, nüüd ka siis Tunjoviga sama teema.
Eesti koondisel peaks vähemalt sõprukates küll pink olema 19-20 aastaseid noori andekaid täis, või vähemalt 2-3 andekamat, aga meil on... ma ei teagi, mis meil on...

karl54
05.02.20, 18:59
Nii nagu ei võetud pingile Ojamaad ja Liivakut omal ajal, nüüd ka siis Tunjoviga sama teema.
Eesti koondisel peaks vähemalt sõprukates küll pink olema 19-20 aastaseid noori andekaid täis, või vähemalt 2-3 andekamat, aga meil on... ma ei teagi, mis meil on...

Meil on Sander Puri.

Kasper
05.02.20, 19:18
Meil on olemas Eesti mõistes väga korralik talent, keda end tõestanud Itaalia jalgpallispetsialist näeb praeguses rollis wingbackina
Seda me ju tegelikult ei tea praegu. Meil on ainult üks karikamäng infoks. Tunjov on Itaalias ikkagi väga palju ja peamiselt keskpoolkaitsjana mänginud. Olukord SPAL-is on ju selline, et nende vasakäärt peaks ideaalis mehitama Mohamed Fares, kes on terve senise hooaja vigastusega väljas olnud. Tema asemel on põhikoosseisus koha sisse võtnud poolakas Reca. Milani mängu ajal oli Reca alles naasmas kuuajaselt vigastuspausilt ja ei saanud veel peale.

Reca vigastuse ajal paikasid seda kohta Igor, kes on muidu põhikeskkaitsja, ja Streffezza, kes tavapäraselt on põhimees samal positsioonil paremal ääres. Tolles mängus Milaniga oli Strefezza enda äärel ja Igor keskkaitses. Seega tol end tõestanud Itaalia jalgpallispetsil ei olnudki variante, keda sinna vasakule panna. Jah, näpuga järge ajades näeb, et klubis on ka selline mees nagu Mastrilli, kes võiks äkki mängida toda kohta, aga reaalsuses ei ole suutnud see mees isegi Serie C-s korralikult läbi lüüa ehk pole imestada, et ta soosingusse ei kuulu. Tunjov on aga vasakujalgne (tol Milani mängu päeval oli ta muuhulgas kogu SPAL-i ainus 100% terve vasakujalgne väljakumängija, kui Mastrilli kõrvale jätta), keha tugevaks saanud ning intelligentne, mistõttu tema vast sinna vette visatigi. Et teda SPAL-is pikas perspektiivis vasakääre(kaistja)na nähakse, seda ma ise ei julgeks täna veel väita.

Ja taustaks ütlen, et ka mina ootan Tunjovi A-koondise nimekirja.

-RoMaRiO-
05.02.20, 19:43
Ma emotsiooni pealt lahmisin veidi huupi jah, sest tegelikult tuleb ausalt tunnistada, et ega ma SPAL-i siseeluga üleliia kursis ei ole. Peatreeneri lisakommentaarid sellele, et teda hetkel A koondise kandidaadina ei nähta, olid lihtsalt nii mööda. Aga põhipoint oli tegelikult see, et meid on ees ootamas kaks mängu, kus on võimalik katsetada erinevaid võimalusi või siis lihvida juba varasemalt kasutusel olevat plaani. Varem või hiljem tuleb Tunjov A koondise tegemistesse kaasata, et leida talle ka koondist silmas pidades konkreetne roll. Ja hetkel on päris keeruline näha, et miks see peaks pigem hiljem juhtuma.

e: ehk siis kui Tunjov on peamiselt keskväljal tegutsenud ning korra siis juba mainitud mängus Milani vastu wingbackina, siis mis äärel mitte nii suure vastutusega positsioonist see Voolaid räägib?

Kasper
05.02.20, 20:07
e: ehk siis kui Tunjov on peamiselt keskväljal tegutsenud ning korra siis juba mainitud mängus Milani vastu wingbackina, siis mis äärel mitte nii suure vastutusega positsioonist see Voolaid räägib?
Olemata ise Kareliga rääkinud ja lugenud pelgalt intervjuud, siis mina sain sellest aru nii, et ta viitaski, et Tunjovi minutid nö suures mängus tulid äärel, mitte keskpoolkaitses, kus on vastutus suurem ja kus ta ise teda tulevikus näeb. Eriti kui ta eelnevalt ütles ka, et see, et Tunjov sai korraks mängida, ei tähenda, et kahe kuu jooksul teda rohkem minuteid saamas näeme.

baller
05.02.20, 20:24
Voolaid tundub kuidagi vähe imelik vana, see kuidas ta peale igat mängu vastaste treenereid embab ja mingeid meelitusi korva sosistab, lisaks tema väga veidrad väljaütlemised/ võrdlused mingite loomadega. Ja kogu aeg ütleb, et ma vaatan koondislaste koiki mänge, et siis suwoni mängud Kell 6 hommikul ja mingi armeenia liiga pelad ei tea kuskohast ja ilmselt isegi kostja kuuenda liiga mangudel hoidis silma peal.
Eks ta vast essat korda siukse suurema palga peal ja kardab seda kaotada ja sellepärast ajabki siukest möga.

Nurmekas
05.02.20, 20:25
Samas ei näe ma, ei enamus tänastest pingil olijatest kunagi Serie As peale üldse saaks.

Jeti88
05.02.20, 20:40
Samas ei näe ma, ei enamus tänastest pingil olijatest kunagi Serie As peale üldse saaks.

No ega platsil olijatelgi väga asja pole...

trk
06.02.20, 00:21
Tegelikult on ikka päris traagiline see kõik. Eesti koondises ei ole hetkel rahvusvahelise tasemega poolkaitsjat, Antonov on ehk kõige lähemal. Ja siis on meil noor kutt, super suhtumisega, tuli U19 koondisse Koseri juurde, treenides ise juba SPAL-i meeskonnaga.

Ja nüüd siis see peatreeneri intervjuu. Normaalne oleks selles ju öelda, et Tunjovi areng on olnud fantastiline. Ning arutada aegsasti mängija ja abilistega (agendiga), mis talle oleks kõige parem, kui pikaks ajaks oleks teda mõistlik meeskonna juurest ära tuua, kas tal oleks hetkel vaja koondisemängu või pigem ei oleks jne. Sest temast tuleb kõigi eelduste järgi järgmiseks kümneks aastaks koondise põhimängija ja vastavalt tuleb teda ka kohelda.

Selle asemel " Väga loodan, et noortekoondiste treenerid hoiavad tal silma peal ning annavad talle võimaluse; Ma arvan, et kõige reaalsem on, et ta peaks U21 koondises ennast esmalt näitama; Aga ma arvan, et ta peab veidikene veel küpsema."

Kallis mees, kas sa ise ka aru saad, mida sa räägid!?

Kopeerin siia oma varasema postituse:

Vaatan teid jalgpalliinimesi ja osa teist oleks justkui kaetatud. Teete oma marjamaa-karjamaa harjutusi ja arvate et nii see sport käibki. Kui mõni Eesti liiga mängija liiguks Serie B klubisse, siis me saaks lugeda vähemasti viite artiklit sellest suursündmusest ja see oleks ka põhjendatud. Aga see, et üks Eesti poiss mängib Serie A-s, see on juba väljaspool teadvuse piire.

Mehhanisaator
06.02.20, 12:40
Ehk tasuks Tunjovil kiiremas korras Poola, Hollandi, Austria või mõne muu esiliigaga liituda. Seal on ikkagi väga väga kõva kvaliteet. Italianod nii kui nii tilligi sellest vuti asjast ei jaga.

Naljaks muidugi, et maailma TOP5 liiga klubi ja treener näevad Tunjovi meestega mängimas ja on tõestanud seda meeskonda kaasamisega, ehk treener on arvestanud temaga. Kui on vaja siis ta läheb, ning usaldab, et ta ei jookse vastu latti või alt läbi. Mis siis, et releka satsis. Ikkagi meestega ja kõige kõrgemal tasemel. Lisaks pole nad veel väljalangenud, täiesti adekvaatsed võimalused on jääda püsima. Ehk sellises seisus peaks ju klubi ning treener tahtma ja ka panema välja kõige tugevama koosseisu. Ja mitte ainult algkooseisu.

Muidugi jääb alati võimalus, et SPALi treener on täielik retakas, kellele mingil haiglasel jalgpalli välisel põhjusel meeldib Tunjov ja kaasab teda sellepärast, a la soeng, hambuvus, riietumis stiil vms.
Tegelikult Voolaid nägi igapäev Vihmanniga rääkides , et ega seal Itaalias õiget värki aeta ja Tunjov peaks ennem Eesti liigas siiski tõestama.
Kas ta U17 ja U19 on ennast tõestanud üldse ? Äkki on mõnes mitteamedlikus mängus ennast seal ka võimalus kuidagi näidata. Noh kindlam või nii.

Loodan näha aasta esimeses mängus kindlasti Puri, Anieri, Aksalu, Zakariat, Lepistud, Liivakut jne. Lisaks peaks Vihmann mitte ametliku lahkumismängu ka saama. Ning ega jäägi ruumi mingile kahtlase väärtusega mängijale, kes kuskil releka satsis vintskleb.

reix
06.02.20, 13:57
Mul meenub paugult kolm last, kes olid vanuses 16-18 rahvuskoondistes ja tegid sisuliselt kohe ka tegusi, nendeks on J. Litmanen, M.Owen, C.Ronaldo. Nendest kaks viimast on pärit ka tõelistest jalgpallriikidest, kus laste kaasamine A koondisse ei olnuks kindlasti viimane võimalus. Kõige selle valguses on meie A koondise treeneri hetke filosoofia, mõtteviis ja kommentaarid tõesti... veidrad.

Jormma
06.02.20, 14:55
Mul meenub paugult kolm last, kes olid vanuses 16-18 rahvuskoondistes ja tegid sisuliselt kohe ka tegusi, nendeks on J. Litmanen, M.Owen, C.Ronaldo. Nendest kaks viimast on pärit ka tõelistest jalgpallriikidest, kus laste kaasamine A koondisse ei olnuks kindlasti viimane võimalus. Kõige selle valguses on meie A koondise treeneri hetke filosoofia, mõtteviis ja kommentaarid tõesti... veidrad.

Lauale jääb 2 varjanti -
1. Kas meie koondist juhivad ebakompetentsed inimesed kes rajalt välja sõitnud kaarikuga mööda võsa soo poole kimavad.
või
2. Tegu on "jalgpallipere" eelistustega selleks et see "jalgpallipere" toimida saaks.

atleticomadrid
08.02.20, 12:17
See kuidas osade inimeste ajukurdude vahele on lobotoomia korras mingisugused süsteemid ja tavad templina pressitud on jahmatav lugemine. Jahutakse mingist karastumisest noortekoondistes(mille tulemused on alla igasugust arvestust), lüüakse kokku statistikanumbreid, kes kui palju seal enne A-koondist sügas ja mis kõik veel. Jääb mulje, et jutt käib 15 aastasest, keda tahetakse panna algkooseisu MM finaaliks!
Koondis on nii p***is ja pe**es nagu veel kunagi pole olnud, jutuks on 2 närust sõprusmängu McDonsldsi saartega, valimis on pead tõstnud nooruk, kes annab silmad ette kümnetele meie koondislaste karjääride juba täna ja teatud osale jalgpallirahvast, kahjuks ka selle kohalikule ladvikule, ei mahu see fakt lihtsalt pähe!
Jutt käib ju kevadistesse sõprusmängudesse KAASAMISEST, mitte kindralina Moskva vallutamisest. Ema anna padruneid, ausõna.

Linnupoja
08.02.20, 12:38
See kuidas osade inimeste ajukurdude vahele on lobotoomia korras mingisugused süsteemid ja tavad templina pressitud on jahmatav lugemine. Jahutakse mingist karastumisest noortekoondistes(mille tulemused on alla igasugust arvestust), lüüakse kokku statistikanumbreid, kes kui palju seal enne A-koondist sügas ja mis kõik veel. Jääb mulje, et jutt käib 15 aastasest, keda tahetakse panna algkooseisu MM finaaliks!
Koondis on nii p***is ja pe**es nagu veel kunagi pole olnud, jutuks on 2 närust sõprusmängu McDonsldsi saartega, valimis on pead tõstnud nooruk, kes annab silmad ette kümnetele meie koondislaste karjääride juba täna ja teatud osale jalgpallirahvast, kahjuks ka selle kohalikule ladvikule, ei mahu see fakt lihtsalt pähe!
Jutt käib ju kevadistesse sõprusmängudesse KAASAMISEST, mitte kindralina Moskva vallutamisest. Ema anna padruneid, ausõna.

well said.

Drogba
08.02.20, 12:58
Millal võiks selguda teine vastane sõpruskohtumises Märtsis?

Shparkz
08.02.20, 13:54

Aamen.

Kasper
08.02.20, 14:36
Ma lihtsalt tausta mõttes ütlen, et kui koondis ka Uus-Kaledooniat McDonaldsi saarteks peab, siis saame neilt kenasti tuppa. Tegu on Prantsusmaale kuuluva alaga, mis näeb ka välja nagu ükskõik milline paik Lõuna-Euroopas. Tüübid on viimased kolm aastat valmistunud selle aasta suveks, et lõpuks tõugata Uus-Meremaa Okeaania meistrivõistluste troonilt. Seni on nad üsna läbivalt nende järel teised olnud. Läbi on tehtud põlvkondade vahetus, nende parimad mängijad pallivad Prantsusmaal ning just sel aastal peaksid nad idee järgi olema parimas löögihoos.

Ja lihtsalt meeldetuletuseks, et kui Eesti B-koondis mängis Uus-Kaledoonia B-koondisega, jäi seis 1:1. Toona olid meie poolt platsil sellised mehed:
Eesti: Andreas Vaikla, Hindrek Ojamaa (75. Karl Mööl), Deniss Tjapkin (68. Joonas Tamm), Madis Vihmann, Sören Kaldma, Trevor Elhi (75. Joseph Saliste), Marek Kaljumäe (74. Mihkel Ainsalu), Sergei Mošnikov, Henri Anier, Rauno Sappinen (46. Martin Miller), Mark Oliver Roosnupp (80. Frank Liivak).

Ehk siis Uus-Kaledoonia pole kindlasti päris Tuvalu masti sats. Mis muidugi ei tähenda, et tegu poleks Tunjovi jaoks sel aastal ideaalseima võimaliku kohaga, kus A-koondise lõhna nuusutada.

metssiga
08.02.20, 23:09
pole päris tuvalu masti sats ehk tõesti, aga kui neid ka ei võida, keda me siis üldse võidame?

Mehhanisaator
09.02.20, 13:22
Ja lihtsalt meeldetuletuseks, et kui Eesti B-koondis mängis Uus-Kaledoonia B-koondisega, jäi seis 1:1. Toona olid meie poolt platsil sellised mehed:

See rohkem nagu C-koondis.

Aga tõesti tõesti keda ja kus me veel võidame kui mitte neid. Uus-Kaledoonia. Rahvaarv umbes 260 000, FIFA positsioon 156. 80% mängijatest on kohalikust liigast ja mõned kuskilt Prantsusmaa madalamatest liigadest. Euroopa satsidega kohtuvad minimaalselt.

Päris huvitav oleks üldse, kui Eesti saab pähe aga Saaremaa see eest võidab. Muidugi Pijpers vähe kõvem käpik kah, et poleks vist imestada midagi.

Üldiselt ei pane enam midagi väga üllatuma viimasel ajal. Võite rahulikult võtta kõik mehed 30+ ja teha võrkpallidega sooja enne mängu. Ainuke imekspandav asi oleks ilmselt, et miks saalipallide asemel rannavolle omadega ei mängita.

Kasper
09.02.20, 17:11
pole päris tuvalu masti sats ehk tõesti, aga kui neid ka ei võida, keda me siis üldse võidame?
Võitma peab igal juhul. Lihtsalt üleolev ei tasu olla. Nad oskavad jalgpalli mängida. Olen näinud.

Sambaz
11.02.20, 13:22
Sisuliselt on asi juba nii kaugele läinud, et Kaarel Usta on ka kandidaat konkureerimaks koondisesse mõne mehe arvates. Ei suuda otsustada, kas nutta või naerda.

Shparkz
11.02.20, 13:26
Eks oma laps on ju ikka see kõige talendikam ja parem.

Sisuliselt on asi juba nii kaugele läinud, et Kaarel Usta on ka kandidaat konkureerimaks koondisesse mõne mehe arvates. Ei suuda otsustada, kas nutta või naerda.

Jormma
11.02.20, 13:41

Sisuliselt on asi seal samas kus ta on, Tunjovi võiks koondises proovida... Ei maksa ühe mehe arvamusest mõne mehe arvamust teha ja sellega teemale mõrudat maiku anda.

Shparkz
11.02.20, 15:07
Millal võiks selguda teine vastane sõpruskohtumises Märtsis?

EESTI JALGPALLI LIIT
PRESSITEADE 11.02.2020

Eesti meeste koondis mängib märtsikuus kaks maavõistlust A. Le Coq Arenal. Kui varasemalt oli selgunud, et võõrustame 26. märtsil Aleksandr Dmitrijevi lahkumismängus Uus-Kaledooniat, siis lisandus kalendrisse 31. märtsil toimuv maavõistlus Leeduga.

Eesti ja Leedu on kohtunud 48 korral ning mõlemal koondisel on ette näidata 20 võitu, kaheksa kohtumist on lõppenud viigiliselt. Viimati mängisime Leeduga 2018. aastal Balti turniiri raames Rakveres, kus suutsime mängu enda kasuks kallutada 2:0, kui väravad said kirja Henrik Ojamaa ja Mattias Käit.

Eesti – Uus-Kaledoonia pääsmeid saab osta Piletilevist ning lähiajal algab Piletilevis ka Eesti – Leedu kohtumise piletimüük. Mõlema mängu avavile kõlab rahvusstaadionil kell 19.00.

Eesti kohtub Leeduga ka 3. juunil võõrsil Balti turniiri raames, 7. juunil mängib koondis maavõistluse Tamperes Soomega ning 11. juunil kulmineerub Balti turniir Kuressaares Eesti – Läti kohtumisega. Sügisel algab taas UEFA Rahvuste liiga, mille alagrupid loositakse 3. märtsil Amsterdamis.

EJLi pressiteenistus
www.jalgpall.ee (http://www.jalgpall.ee/)

Shparkz
11.02.20, 15:14
2 mängu järjest Leeduga :fpalm:

Nasfal
11.02.20, 15:25
2 mängu järjest Leeduga :fpalm:

Tahtsin sama öelda... kunagi oli nagu see, et me koguaeg ajasime taga seda, et kõikide Euroopa riikidega oleks mänginud ja saime huvitavaid vastased ning ka suuri nimesid jms. Viimased paar aastat vist ei viitsi keegi sellega enam tegelda ning ka uut huvitavat sihti võtta ja täiesti budget mode crap lendab koguaeg kalendrisse.

Tundub täpselt selline suhtumine kogu selle asja eesotsas, et helista Kaledoonia ja Leedu vendadele, kellele varem ning lepi kiiresti sõpsukad kokku tähtajad kukuvad. Kuule uuele peatreenerile ei viitsi küll hakata meie jalgpalli süsteemi selgeks tegema vms viska see Voolaid pukki tal asi käpas. Kuule Voolaid vaata ise, keda koondisesse tahad võtta või ei... Rüütli ja Pehrssoni listid peaks seal vanas arvutis desktopil olema sealt saad kontakte kui ei tule kedagi meelde.

Nagu Kanal2 on see saade Põrgulikud Köögid, kus Gordon läheb ja karjub ning teeb asja selgeks ja hakatakse elementaarseid asju parandama. Meil oleks ka jubedalt vaja EJL koondise kohapeale ühte Gordonit ja kiiresti.

-RoMaRiO-
11.02.20, 15:27
Võiks võtta eesmärgiks terve aasta ainult Läti ja Leeduga mängida ning üritada plussi jääda. Vaevalt Leedu nüüd esimene valik märtsiks oli, arvestades seda kui kaua mängu üritati kokku leppida, siis pigem üks viimastest võimalustest, aga veider olukord sellegipoolest.