PDA

View Full Version : Eesti koondis

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14

Shparkz
11.02.20, 15:29
Kaledoonia on küll minu arust ideaalne sõpaka vastane. Uus, huvitav ja eksootika. Ma enne läheks Kaledooniat, Vanuatut ja Fijit vaatama, kui Inglismaad, Itaaliat või Leedukaid jälle.

atleticomadrid
11.02.20, 15:29
See Leedu sõpruskohtumine enne balti turnat on küll aasta pirn :D

NB! Kindlasti on Tunjovit nende vastaste vastu vara vette lükata!

Shparkz
11.02.20, 16:01
Tegelikult on see lihtsalt kaval taktika Liidu ja Voolaiu poolt, et valmistuda aasta tähtsaimaks mänguks Leedu vastu 3. juunil. Meiesugused emotsionaalsed fännid ei saa lihtsalt aru ja hakkavad kohe sõimama ;)

Kasper
11.02.20, 16:52
Taheti mängida Rahvuste liiga play-off paari Norra - Serbia kaotajaga, aga pärast paarikuist ootamist hüppasid serblased alt ära. https://soccernet.ee/artikkel/eesti-lootis-martsis-mangida-norra-voi-serbiaga-ent-viimased-tombasid-plaanile-vee-peale-pohlak-lopuks-valisime-leedu-puhtsportlikel-pohjustel

trk
12.02.20, 11:19
Psühholoogia on jalgpallis väga tähtis, kahtlemata. Nägime kuidas Saksamaa mängijatel tekkis peale punast kaarti ärevus ja hakati lihtsatel söötudel eksima. Teisel poolajal midagi sellist enam polnud. Eesti jalgpallis, tõsi, on psühholoogia roll selgelt alahinnatud.

Aga keerulisse psühholoogilisse seisu on ennast pannud Eesti koondise peatreener. Peatreeneri paneb ametisse EJL, täpsemalt juhatus ning sellesse protsessi avalikkusel asja ei ole. Küll aga saab avalikkus peatreeneri maha võtta, isegi sedavõrd jalgpallileiges riigis nagu Eesti.

Peatreeneri lühikeses karjääris on olnud kaks veidrat seika. Esimene veidrus on olnud vastasmeeskondade peatreeneritele kaela viskumine, seal rippumine ja nendele kõrva kudrutamine. Lisaks vabandamine, et Eesti mehed söendasid ka mängida ja keha panna. See tõi kaasa fännide reaktsiooni, vähemasti foorumi tasemel.

Teine seik oli lühike intervjuu, kus juttu Tunjovist. Vaatamata vähestele sõnadele oli seal mitu liini. Üks muidugi võrdus Premium liiga ja Serie A vahel. Olles näinud karikamängu Milani vastu (Setanta kandis üle) ning Flora toetajana Flora mänge Hammarby ja Kaljuga, siis see vahe oligi täpselt selline nagu me eeldame Serie A ja Premium Liiga vahel olevat. Ja Tunjov tegi sellel tasemel väga viisaka mängu. See on üks asi, aga julgelt sama veidrana tuli sealt välja, et Tunjovi personaalküsimust polnud peatreener U19 ega U21 treeneritega seni arutanudki!? Peatreener ainult loodab, et noortekoondised Tunjovi kaasavad. Et juhul kui nad eeldavad, et Serie A mees peaks A-koondises olema, siis jääb Tunjov üldse kutsumata? Ok, nali naljaks, eks enne nimekirjade avaldamist ikka räägitakse, küll oli aga Tunjovi alahindamine ja mehistumise nõudmine täiesti lubamatu ja seda veel väga konkreetses sõnastuses.
See arusaamatu avaldus tõi kaasa juba laiema vastukaja, lisaks fännidele võtsid selgelt sõna ka jalgpalliajakirjanikud.

Kolmas veidrus toob paratamatult kaasa avaliku naerualuse staatuse ning uued väljakutsed. Kõige selle valguses oleks huvitav teada, mis toimub peatreeneri peas, kui järgmise Spali mänguni on jäänud saatuslikud kolm päeva? Kas palub jumalat, et Spali uus peatreener ei võtaks Narva noormeest Lõuna-Itaaliasse kaasa? Midagi veel hullemat? Või loodab, et Tunjov saab peale ning tema öelda, et nüüd on läbimurre tehtud?

-RoMaRiO-
12.02.20, 17:39
Mnja, kuulasin "Kolmanda poolaja" podcasti ära ja kuigi mingis aspektis võib isegi aru saada, mis ideedega Voolaid töötab, siis selle kõigega on ikka väga keeruline nõustuda. Üks suvaline näide, kuna Voolaid oli enne selgeks teinud, et selleks, et Tunjov ta valikusse mahuks, siis selleks tuleb ikka püsivalt mänguaega Serie A-s saada ja talle peab väljakul näidatu meeldima ka. Eika ehitas oma küsimus üles umbes siis selliselt, et sellisel tasemel on seda mänguaega oluliselt keerulisem teenida kui näiteks Floras, et kas see ei ole juba kvaliteedimärk ja ränga töö tulemus, et ta on jõudnud SPAL-i esindusmeeskonda? Ja siis Voolaid vastab, et kas ta peaks siis välja jätma mõne mehe, kes on ka minevikus kõvasti tööd teinud, aga kelle saatus pole selline olnud!? Siin tahaks küll ikka lahinal juba nutta. Tuleb ikka tõdeda, et meie jalgpalluritel läheb väga hästi, sõltumata sellest, et kui vaadata praegusele koondisele peale, siis julge 90%+ ei saa oma karjääris mitte kunagi TOP4 liigades võimalust. Täiesti võimalik, et ka Tunjov ei löö sel tasemel mitte kunagi reaalselt läbi, aga ta on vähemalt suutnud end esialgu pildile mängida ja see on ebareaalses konkurentsis selline kvaliteedimärk Eesti jalgpalluri kohta, mida lihtsalt pole võimalik ignoreerida.

Malfoy
12.02.20, 18:03
Eika ehitas oma küsimus üles umbes siis selliselt, et sellisel tasemel on seda mänguaega oluliselt keerulisem teenida kui näiteks Floras, et kas see ei ole juba kvaliteedimärk ja ränga töö tulemus, et ta on jõudnud SPAL-i esindusmeeskonda? Ja siis Voolaid vastab, et kas ta peaks siis välja jätma mõne mehe, kes on ka minevikus kõvasti tööd teinud, aga kelle saatus pole selline olnud!?

Pole vist aega saadet kuulata, aga see... päriselt ütleski nii?

-RoMaRiO-
12.02.20, 18:10

https://www.ohtuleht.ee/992022/kolmas-poolaeg-karel-voolaid-selgitas-palju-komu-tekitanud-tunjovi-teemalist-sonavottu

57:05 umbes.

Sambaz
12.02.20, 18:15

Jah, ütles. Mul viimasel ajal tekib küsimus, kas vutiliidul ei oleks mõtekas palgata kommunikatsiooniekspert, kes annaks nõu ja jõu, kuidas suhelda ja käituda. See naerusuine lõust, mis Reimil peale tagasiastumist intekal oli muidugi tipptase ja nüüd need Voolaiu väljaütlemised tekitavad tõsised küsimärke küll.

atleticomadrid
12.02.20, 18:24
https://www.ohtuleht.ee/992022/kolmas-poolaeg-karel-voolaid-selgitas-palju-komu-tekitanud-tunjovi-teemalist-sonavottu

57:05 umbes.

https://media3.giphy.com/media/xyz65UAFOdnxe/giphy.gif

Kas koondis on nüüd suletud härrasmeeste klubi, kuhu liikmeid juurde ei võeta unless keegi vanadest eest ära ei sure?

trk
12.02.20, 18:48
Seda intervjuud pole mõtet siia ümber kirjutada, masohhistidest fännid las kuulavad ise. Särk on märg, järelikult on tööd teinud jms uskumatu tekst. Nagu Forrest Gump ning sarnaselt filmitegelasele peab ka siin olema tugiisik kõrval, kes ette ütleb, kuhu suunas joosta.
Ka mina (mitte jalgpalli-) treenerina jälgin sportlaste käitumist ja suhtumist jpm, aga peamine on ikkagi sport ise ja sportlase sportlik tase. See fookus ei tohi ära kaduda. Sakslased võivad olla kasvõi hommikuni Reepenbahnil, Eestil ei ole ikka mingit varianti.

Jormma
12.02.20, 22:02
https://www.ohtuleht.ee/992022/kolma...list-sonavottu

*Nui pooleks see aasta keegi uus võimalust ei saa. (ainult tulemus on oluline)
*Fännid teda ei koti. (juba ammu ei huvita mida kirjutatakse)
*Tagasisidet kuulab ainult inimestelt kes talle korda lähevad (a la ema kiidab poega ja kunagi ei kritiseeri)
*Mängijate hetkevorm pole tähtis (teniste on kindel vend, pole vaja süvenedagi)
*Mängijatest saab ainult ülevaate läbi keskkonna, aga tunjovi puhul see ei kehti.
*"Me ei tea kas Georgi saab uue treeneriga avantsi - a me ei tea kas ta saigi avantsi"

Saatejuht: Miks sa ei proovi nendes kahes mängus mängijaid, lased natuke lappesse jne, tulemus sõpakates ei ole nii tähtis.
Voolaid: Ma pean koondise kultuurist ja ajaloost väga lugu, meil ei ole selliseid ah käib kah mänge, kökimöki.
Saatejuht: Aga toome näiteks mõne suurriigi koondise nagu Itaalia, neil vahel oli 40 valikmängu kaotuseta ja samal ajal mingi 10 sõpruskohtumist said lambi satsidelt sisse samal ajal mehi katsetades.
Voolaid: see on selline iga treeneri pärusmaa. Ilusad kaotused ei ole minu teema. Mingit katsetamist minu maailmas ei ole.

asdf
12.02.20, 22:56
*Fännid teda ei koti. (juba ammu ei huvita mida kirjutatakse)
*Tagasisidet kuulab ainult inimestelt kes talle korda lähevad (a la ema kiidab poega ja kunagi ei kritiseeri)
*Mängijate hetkevorm pole tähtis (teniste on kindel vend, pole vaja süvenedagi)

Hakkasin saadet kuulama. Esimese 10-15 minutiga:

Jormma vs tsitaadid saatest

Jormma: "Fännid teda ei koti. (juba ammu ei huvita mida kirjutatakse)"
Tsitaat saatest: "Minul on hea meel, et paljud inimesed jälgivad huviga meil jalgpallis toimuvaid sündmusi ja erinevaid arvamusi, seisukohti. See näitab jalgpallikultuuri kasvu Eestis." Lisaks ütles, et ta ei loe netikommentaare, aga kuulab ja loeb meediat. "Papa (mõeldud on siis ühte legendaarsemat fänni, kelle kodanikunimi on Frank Kolde) mulle juba isiklikult edastas sõnumi meetri kauguselt - võtan arvesse!" (Balti turniiri kohta)

Jormma: "Tagasisidet kuulab ainult inimestelt kes talle korda lähevad (a la ema kiidab poega ja kunagi ei kritiseeri)"
Tsitaat saatest: "Minus ei ole sellist pisikut, et ma pean absoluutselt kõike teadma, mida absoluutselt kõik inimesed arvavad - sa ei jõua seda infot kõike läbi vaadata, seedida. Kindlasti mulle lähevad korda jalgpalliautoriteetide, inimeste, keda ma austan, ka spordiajakirjanike, nende arvamused lähevad korda."

Jormma: "*Mängijate hetkevorm pole tähtis (teniste on kindel vend, pole vaja süvenedagi)"
Tsitaat saatest: "Ojamaa, Kallaste, Anier on meil plaanis minna abitreeneriga vaatama. Karolit me käisime vaatamas eelmisel aastal. Norrakaid me ei käinud, aga nagu Taijo puhul on juba kindel, teada tema oskused, on vaja teada, kas ta on terve, kas ta suudab, kas ta saab. /.../ Ma vaatan kõikide Eesti koondislaste kõik mängud ära algusest lõpuni." Detailsem jutt oli sellest, kuidas mängijaid jälgitakse ja pidevalt infot kogutakse, sh mis keskkond ja taust on nt välismaal.

Martin
12.02.20, 22:57
https://www.ohtuleht.ee/992022/kolma...list-sonavottu

Super.

Nüüd on muidugi selge, miks Klavan koondises pole. Ju ei kannata Eesti meistriliigas ja esiliigas pallivate meestega võrdlust välja peatreeneri jaoks, enne peab end mingis veteranide koosseisus tõestama. Seria A, pigem nagu Seria-äh? äm i rait!

Linnupoja
12.02.20, 23:43
äkki voolaid on nii debiilik, et Klavan sellepärast ei viitsi koondisesse tulla?

magicm
13.02.20, 02:32
Üldiselt läbi aastate olen ikka kõrva peal hoidnud, mida koondise peatreeneril enne ja pärast mängu öelda on. Võis olla Voolaiu teine või kolmas mäng ning kuigi täpset tsitaati ei mäleta, siis sisu ja toon oli nii alandlik, et kaotus näis vältimatu. Pähe muidugi saadi ka, aga mis peamine, mul kadus mehe suhtes igasugune austus ja usaldus. Jõudsin veel mõelda, et mees alles asus ametisse ja peaksin just kui võimaluse andma, aga sellegipoolest rohkem tema pressikatele ja sõnavõttudele aega raisata ei taha. Nüüdseks on muidugi lumepall päris hoogsalt veerema hakanud.

Jeti88
13.02.20, 11:44
Hakkasin saadet kuulama. Esimese 10-15 minutiga:

Tsitaat saatest: "Minul on hea meel, et paljud inimesed jälgivad huviga meil jalgpallis toimuvaid sündmusi ja erinevaid arvamusi, seisuko...

nice try. Räägi parem miks Tunjov koondises pole.

Nasfal
13.02.20, 12:07

Tsitaat saatest: "Minul on hea meel, et paljud inimesed jälgivad huviga meil jalgpallis toimuvaid sündmusi ja erinevaid arvamusi, seisukohti. See näitab jalgpallikultuuri kasvu Eestis." Lisaks ütles, et ta ei loe netikommentaare, aga kuulab ja loeb meediat. "Papa (mõeldud on siis ühte legendaarsemat fänni, kelle kodanikunimi on Frank Kolde) mulle juba isiklikult edastas sõnumi meetri kauguselt - võtan arvesse!" (Balti turniiri kohta)

Jorma väide pädeb, sest üks fänn ei ole fännid. Ehk tasuks ikkagi asjalikemal allikatel silma peal hoida?

Jormma: "Tagasisidet kuulab ainult inimestelt kes talle korda lähevad (a la ema kiidab poega ja kunagi ei kritiseeri)"
Tsitaat saatest: "Minus ei ole sellist pisikut, et ma pean absoluutselt kõike teadma, mida absoluutselt kõik inimesed arvavad - sa ei jõua seda infot kõike läbi vaadata, seedida. Kindlasti mulle lähevad korda jalgpalliautoriteetide, inimeste, keda ma austan, ka spordiajakirjanike, nende arvamused lähevad korda."

Ilusti kategooriatesse jagatud, kelle arvamus läheb korda ning kelle mitte.

Jormma: "*Mängijate hetkevorm pole tähtis (teniste on kindel vend, pole vaja süvenedagi)"
Tsitaat saatest: "Ojamaa, Kallaste, Anier on meil plaanis minna abitreeneriga vaatama. Karolit me käisime vaatamas eelmisel aastal. Norrakaid me ei käinud, aga nagu Taijo puhul on juba kindel, teada tema oskused, on vaja teada, kas ta on terve, kas ta suudab, kas ta saab. /.../ Ma vaatan kõikide Eesti koondislaste kõik mängud ära algusest lõpuni." Detailsem jutt oli sellest, kuidas mängijaid jälgitakse ja pidevalt infot kogutakse, sh mis keskkond ja taust on nt välismaal.

Piisab ainult, sellest et ta oleks terve, suudaks ja saaks ning Jormma mainitud hetkevormist on ikkagi pohhui.

Ma saan aru, et samas kontoris olete ja toetate ja kaitsete üksteist ning selline kambamentaliteet peabki olema, aga hetkel kukkus natukene läbi või ei?

asdf
13.02.20, 12:14

Jorma väide pädeb, sest üks fänn ei ole fännid. Ehk tasuks ikkagi asjalikemal allikatel silma peal hoida?

Ilusti kategooriatesse jagatud, kelle arvamus läheb korda ning kelle mitte.

Piisab ainult, sellest et ta oleks terve, suudaks ja saaks ning Jormma mainitud hetkevormist on ikkagi pohhui.

Ma saan aru, et samas kontoris olete ja toetate ja kaitsete üksteist ning selline kambamentaliteet peabki olema, aga hetkel kukkus natukene läbi või ei?

Absoluutselt mitte. Kui inimene ütleb, et ta ei loe netikommentaare ja ta hindab inimeste arvamusi, sh toob ühe konkreetse fänni näite, siis ei ole mitte kuidagi võimalik teha järeldust, et "fännid teda ei koti". See lihtsalt ei vasta tõele. Sama on järgmistega: kui inimene ütleb, et jälgib mängijaid ja vaatab kõik nende mängud läbi, siis ei ole mitte kuidagi võimalik teha järeldust, et vorm pole tähtis (Teniste puhul on ju selgelt öeldud, tõid isegi rasvaselt välja, et on vaja teada, kas ta on terve, kas ta suudab (loe: milline on tema vorm)). See lihtsalt ei vasta tõele. Kui inimene ütleb, et on autorideedid, kelle arvamust ta jälgib, siis ei saa mitte kuidagi öelda, et see on valimatu kiitus ja mitte kunagi kriitika - autoriteedid kritiseerivad samamoodi.

Nasfal
13.02.20, 12:58
Absoluutselt mitte. Kui inimene ütleb, et ta ei loe netikommentaare ja ta hindab inimeste arvamusi, sh toob ühe konkreetse fänni näite, siis ei ole mitte kuidagi võimalik teha järeldust, et "fännid teda ei koti". See lihtsalt ei vasta tõele. Sama on järgmistega: kui inimene ütleb, et jälgib mängijaid ja vaatab kõik nende mängud läbi, siis ei ole mitte kuidagi võimalik teha järeldust, et vorm pole tähtis (Teniste puhul on ju selgelt öeldud, tõid isegi rasvaselt välja, et on vaja teada, kas ta on terve, kas ta suudab (loe: milline on tema vorm)). See lihtsalt ei vasta tõele. Kui inimene ütleb, et on autorideedid, kelle arvamust ta jälgib, siis ei saa mitte kuidagi öelda, et see on valimatu kiitus ja mitte kunagi kriitika - autoriteedid kritiseerivad samamoodi.

Autoriteete valib inimene ise ja kui keegi kritiseerib, siis ei pruugi ta enam temajaoks autoriteet? Seal oleks saanud palju adekvaatsemalt vastata ja oleks pidanud ehk kurva reaalsuse enda teada jätma. Vastus, et ,,Ma jälgin erinevaid infokanaleid ning allikaid ning võtan tagasisidet kuulda igaltpoolt ja teen oma järeldusi ja analüüse'' lihtne. Minus ei ole sellist pisikut, et pean kõike teadma, mida absoluutselt kõik arvavad. See kõlab umbes, et las koerad hauguvad karavan läheb ikka edasi.

Kas ta on terve ja kas ta suudab? Väljend ,,KAS TA SUUDAB'' tähendab siis tema hetke vormi? See on nii rõvedalt vale kuidagi... Esiteks see, kuidas antud mängija mänguvorm on tähendab hoopis midagi muud ja seda ei saa kindlasti väljendada terminiga ,,Suutma''.

Sambazi tähelepanek oli hea, et kui teil ei ole kõige ehk pädevamad? meediaga suhtlemise ja sõnakasutuse kohapealt, siis tõesti ehk oleks mõne poole kohaga meediategelase palkamine hea mõte? Sest minusugune vend võib siin pohhuilt viiuldada, aga oleks ma koondise peatreener ning minu sõnal oleks üldsuse mastaabis kaalu ja sellest haaratakse kinni ning loetaks välja asju, siis ma tegeleks natukene rohkem sellega ja suunaks ka tähelepanu. Sest hetkel Voolaid ei jäta ebapädevat muljet fännidele mitte ainult oma otsustega koondise valikutes vaid ka suhtlemisega.

Need olid minu 10 senti ja risti ei ole vaja taaskord taguma hakata.

-RoMaRiO-
13.02.20, 13:20
Olgu kõige muuga kuidas iganes, aga selle "fännid teda ei koti" avaldusega tehakse Voolaidile tõepoolest liiga. Oma käitumise ja mitmete sõnavõttudega on ta ikka väga selgelt vastupidist tõestanud. Ma julgeks lausa öelda, et Eesti koondisel pole varasemalt ühtegi sellist peatreeenrit olnud, kes pidevalt toonitaks, et üheks suureks eesmärgiks on oma fännidele positiivsete emotsioonide pakkumine ja kes esimese asjana tormaks kasvõi üle väljaku, et kohalesõitnud poolehoidjaid tänada jne. See, et ta on otsustanud kommentaariumite või foorumite lugemist loobuda, on ainult ta enese huvides ja mu arvates täiesti mõistlik. Olgem ausad, et sportlikult on sellised teemad suures ulatuses rämps, millele pole vajagi keskenduda ja kui tulebki midagi mõistlikku, millest võiks ka treeneritöös kasu olla, siis EJL-s on piisavalt inimesi, kes regulaarselt siin silma peal hoiavad, et küll nad vajadusel selle ka edastavad. Üleüldine foon on sõltuvalt hetkeolukorrast ilma seda lugematagi teada.

Shparkz
13.02.20, 13:30
Üks normaalne treener ei peagi igasuguste netihiirode kommentaare lugema ja nende plärtsumistele keskenduma. Nagu näha saab näiteks halliturniiril talle täiesti öelda oma arvamust asjadest ja ta ka kuulab. See on juba päris haruldane asi, mujal ikka väga ei näe koondise peatreenerit niimoodi tribüünil ja veel vähem saad talle personaalselt midagi öelda. Täiesti õige seisukoht Voolaiult.

Cerny Petr
13.02.20, 13:56

Või ei.
Aga veel rohkem ei sellele meediaeksperdi nõudmisele. Üks, millega meil siin jalgpalliasjanduses hästi on, on just vahetus. Tekib küsimus, saavad soccernetlased või podcasterid suurtelt bossidelt või niisama arenguvestlejatelt otse küsida. Ja panevad need vastused sind nutma, naerma või kaasa noogutama, siis kui mitte rohkem, saad vähemalt pildi asjaosaliste mõtlemisest või olemusest.
See mainitud suur avalikkus tähendab tegelikkuses üsna väikest seltskonda huvilisi, keda oleks parem enda lähedal hoida(mida minu meelest ka tehakse),mitte hakata nende peal mingeid mainekujunduslikke ja turunduslikke žonglöörimisi kasutama. Kui igale madala taseme kommunkatsioonile hakata PR-istide filtrit vahele toppima, siis ainsaks tulemuseks on lihtsalt see, et minusugused madala IQ-ga indiviidid saavad reaalsetest oludest sitema ettekujutuse.

Nasfal
13.02.20, 14:07
See foorumi ega kommentaaride juttu alguses polnud ja see on täiesti mingi asdf lisatud hilisem lambi asi. Pole öelnudki, et Voolaid peaks netikommentaare lugema... Minu point oli ikkagi selles, et Voolaid peaks palju paremini ennast väljendama, et välistada üleolev tunne. Teie tõesti, kes igapäev olete nii sees selles ei saa aru, aga tavainimene saab ja ka minul tuttav hakkas arutama, et Voolaiu kohapealt, kes ei ole igapäevane jalkafanaatik, et kas talle ainult tundus või ta ongi ülbik võrreldes Rüütliga näiteks.

See kui väga talle reaalselt fännid ja asjad korda lähevad see jääbki igaühe enda otsustada ja seda ma kahtluse alla ei sea. Sean kahtluse alla ta näiteid ja vastuseid.

Stok
13.02.20, 14:19
Voolaid peaks palju paremini ennast väljendama, et välistada üleolev tunne.

Arvestades, et saade tehakse ühe võttega, siis ta väljendas ennast minu arust küllaltki hästi. Seda ma ei tea, kas eika talle küsimused ette saatis, et ta saaks end enne saadet ette valmistada, aga ma küll ei arva, et koondise peatreener peab olema mingi libekeel. Tarmo Rüütli ju ka ei olnud.

Mitte et ma tahaks Voolaidi kaitsjaks hakata, mul on vist sõprusmängudest teistsugune arusaam kui tal.

Linnupoja
13.02.20, 14:33
kui mingi vend arvab, et serie a pole päris see tase mis fc flora ja varem peaks ikka u21 paar aastat proovima peaks kohe heaga päevapealt jalgpalliga lõpparve tegema.

eika
13.02.20, 16:21
Mitte et ma tahaks Voolaidi kaitsjaks hakata, mul on vist sõprusmängudest teistsugune arusaam kui tal.
Kontekst on ikkagi see, et sõprusmängudele minnakse vastu olukorras, kus aasta jooksul pole koondis ühtegi matši võitnud. Leitakse, et võite on vaja ja katsetama ei hakata. Ma üldjoontes saan loogikast aru. Ehk siis väga ei riskita tulemuste peale mängitavates vastasseisudes platsile panna noormeest, kellel koostöö on kaaslastega on lappes ja kellest saab vast sama hea pildi ette ka u21 mängudes. (allteksti kuulates võiks ju välja lugeda sellest "kuidas ta u21 koondises hakkama saab" jutust ka keeleküsimuse)

Ma ütleks, et küsimus pole niivõrd selles, kas Tunjov peaks koondises olema või mitte, vaid eelkõige on küsimus, et kas sõprusmänge peaks (viimase aasta tausta arvestades) minema võitma või peaks seal katsetama. Maitse asi. Fännina eelistaks katsetamist, aga kui ikka aasta jooksul pole kedagi võidetud, siis natuke on arusaadav ka see Voolaidi loogika. Raske öelda, mis loogika ise peatreenerina võtaks. Muidugi näitab see Tunjovi keiss, et Voolaid on siiski päris suurte munadega mees. Mis pigem äkki positiivne.

telekavaataja
13.02.20, 16:26
Korduvalt olen imestanud, kuidas Eestis kellelgi mingid sõpruskohtumised korda lähevad. Täiesti savi ju. Lisaks need legendaarsed maavõistluste (pervo nimi) võidud. Unustage ära: need ei huvita kedagi. Saame täiskasvanuks.

Küll aga on see koht, kus katsetada, proovida, areneda.

Jormma
13.02.20, 16:36
Olgu kõige muuga kuidas iganes, aga selle "fännid teda ei koti" avaldusega tehakse Voolaidile tõepoolest liiga. Oma käitumise ja mitmete sõnavõttudega on ta ikka väga selgelt vastupidist tõestanud. Ma julgeks lausa öelda, et Eesti koondisel pole varasemalt ühtegi sellist peatreeenrit olnud, kes pidevalt toonitaks, et üheks suureks eesmärgiks on oma fännidele positiivsete emotsioonide pakkumine ja kes esimese asjana tormaks kasvõi üle väljaku, et kohalesõitnud poolehoidjaid tänada jne. See, et ta on otsustanud kommentaariumite või foorumite lugemist loobuda, on ainult ta enese huvides ja mu arvates täiesti mõistlik. Olgem ausad, et sportlikult on sellised teemad suures ulatuses rämps, millele pole vajagi keskenduda ja kui tulebki midagi mõistlikku, millest võiks ka treeneritöös kasu olla, siis EJL-s on piisavalt inimesi, kes regulaarselt siin silma peal hoiavad, et küll nad vajadusel selle ka edastavad. Üleüldine foon on sõltuvalt hetkeolukorrast ilma seda lugematagi teada.

Mida fännid tahavad ?, ilusat mängu või numbrit vihikusse ? Loomulikult iga normaalne fänn tahab kaasa elada ja elamust mängust saada. Numbrid vihikus on ainult sellistele pudelipõhja prillidega fanaatikutele kellel reaalsusega suhe puudub ja paarist numbrist vihikus kaiffi saavad. Voolaid selgesõnaliselt ütles et tema ei lähe ilusat mängu mängima vaid tulemust tegema.

rallikas
13.02.20, 16:46
Mida fännid tahavad ?, ilusat mängu või numbrit vihikusse ? Loomulikult iga normaalne fänn tahab kaasa elada ja elamust mängust saada. Numbrid vihikus on ainult sellistele pudelipõhja prillidega fanaatikutele kellel reaalsusega suhe puudub ja paarist numbrist vihikus kaiffi saavad. Voolaid selgesõnaliselt ütles et tema ei lähe ilusat mängu mängima vaid tulemust tegema.

Parem ilus kaotus kui kole võit?

-RoMaRiO-
13.02.20, 16:48

Su tõlgendamisoskus on kadestamistväärt :)

Mu jaoks sõprusmängudes tulemuse tegemine on ka naljakas, aga ma kipun samas ka arvama, et Eestis on päris palju inimesi, kes tulevadki staadionile lootuses, et ehk Vassiljev lööb 25-lt Uus Kaledooniale värava ja saame tõdededa, et vägev värk ikka. Aga valikmängus võin küll see pudelipõhja prillidega fanaatik olla, kellel reaalsusega suhe puudub ja saan oma vihikusse numbrid kirja panna, kui koleda mängupildiga võidame.

Stok
13.02.20, 17:03

Võita on ikka tore, aga sõprusmängu võidust mingit kaifi küll ei saa, olgu või vastaseks Uruguay.

Nasfal
13.02.20, 17:05
Võita on ikka tore, aga sõprusmängu võidust mingit kaifi küll ei saa, olgu või vastaseks Uruguay.

Sa ei olnud vist 2011 staadionil kui 2:0 võit tuli. Peale Hollandi 2:2 viiki üks kõige litimad kogemusi üldse.

Stok
13.02.20, 17:11
Sa ei olnud vist 2011 staadionil kui 2:0 võit tuli. Peale Hollandi 2:2 viiki üks kõige litimad kogemusi üldse.

Ma ei mäleta, millal see mäng oli, aga ainukest kodumängu Uruguayga külastasin küll. Nagu ma ütlesin, võita on ikka tore.

Tofoa
13.02.20, 17:49

Sa saadki kaiffi veisrate asjade peale :D

Ott Järvela
13.02.20, 18:01
Eesti võitis Uruguaid, kes oli tulnud 8 kuud varem MMil neljandaks ja võitis neli kuud hiljem Copa America. Antud ajahetkel nii tugevat koondist pole Eesti ilmselt võitnud ei varem ega hiljem (2:0 alistatud Belgia või 3:1 alistatud Serbia ei olnud ju tol hetkel kaugeltki samast puust kui Uruguai 2010-11).

See oli ü-li-kõ-va!

allars
13.02.20, 20:12
https://img.fifa.com/image/upload/t_l1/sfgkyqd1lomxwufgejjf.jpg

Jormma
13.02.20, 20:15
Parem ilus kaotus kui kole võit?

Ma eelistan ilusat kaotust ja ilusat võitu. Tahan näha põnevaid täiendusi ja edasiminekuid mitte kohapeal tammumist ja veidrat filosoofiat mis ei ole ennast õigustanud.

Nasfal
13.02.20, 21:02
https://img.fifa.com/image/upload/t_l1/sfgkyqd1lomxwufgejjf.jpg

See Uruguay 2:0 on ju meie jalgpalli üks ilusamaid hetki ning see melu staadonil ning see emotsioon olid megavõimsad. Miks on vaja seda lambiselt hakata 10 aastat hiljem alavääristama ja täis sittuma. Igakell võtaks sõpsukas ühe 2:0 võidu taaskord Uruguay üle kui mõnes valikmängus lambise 1:0 võidu mingi Malta üle, mis pärast tabelis annaks ikka viimase koha.

Stok
13.02.20, 21:59
Eesti võitis Uruguaid, kes oli tulnud 8 kuud varem MMil neljandaks ja võitis neli kuud hiljem Copa America. Antud ajahetkel nii tugevat koondist pole Eesti ilmselt võitnud ei varem ega hiljem (2:0 alistatud Belgia või 3:1 alistatud Serbia ei olnud ju tol hetkel kaugeltki samast puust kui Uruguai 2010-11).

See oli ü-li-kõ-va!

2-0 Belgiat ma ei käinud vaatamas ja ka 1-3 Serbiaga vaatasin pubis, aga minu jaoks on Serbia mängu emotsioon seniajani ületamatu. Võib-olla kodune võit Põhja-Iiri üle (4-1) on midagi ligilähedast ja teine Hollandiga mäng (2-2) oli ka 90+ minutit tore, aga kui sedasi üleminutitel võit ära võetakse, siis see rikub kogu rõõmu. Uruguay mäng oli lõunamaalaste jaoks rasketes tingimustes ja nad olid Hambutud. Ja see oli sõprusmäng, nii et.

See fotograaf, kes avaldas pildi Forlánist lumehunnikus, võiks end põlema panna.

Shparkz
13.02.20, 22:16

https://www.youtube.com/watch?v=L4b1FIyWAec&t=4s

purgeenius
13.02.20, 22:32
See oli mäng, mis pakkus mulle sellist erutust, mida pole ükski naine pärast suutnud.

telekavaataja
17.02.20, 08:40
See oli mäng, mis pakkus mulle sellist erutust, mida pole ükski naine pärast suutnud.

Jättes kõrvale igasugused poliitilised tagataustad, siis see oli ikkagi sõpruskohtumine. Megasavi.

Küll aga miljon korda väärtuslikum oli sellesama Venemaa vastu saadud viik paar aastat hiljem peetud ametlikus kohtumises.

plastic'99
17.02.20, 12:02
juba aasta alguses tehakse suurim pirn ära.

Jättes kõrvale igasugused poliitilised tagataustad, siis see oli ikkagi sõpruskohtumine. Megasavi.

Ei saa kahjuks poliitilisi või sotsiaalseid taustu kõrvale jätta. See on mängu osa ja teeb jalgpallist just selle. Samahästi võiks öelda, et jättes kõrvale poliitilise tausta, oli jäähoki miracle on ice suva mäng.

Küll aga miljon korda väärtuslikum oli sellesama Venemaa vastu saadud viik paar aastat hiljem peetud ametlikus kohtumises.

kägar

telekavaataja
17.02.20, 12:06
Mulle isiklikult ei pakuks ka kõige suurema vaenlase (kui selline oleks) alistamine olukorras, kus vaenlasel on savi.

Tõi positiivseid emotsioone see võit. Okei, kõva. Aga laias laastus võiks sellest sõpruskohtumise üledramatiseerimisest üle saada.

Linnupoja
17.02.20, 12:12
Mulle isiklikult ei pakuks ka kõige suurema vaenlase (kui selline oleks) alistamine olukorras, kus vaenlasel on savi.

Tõi positiivseid emotsioone see võit. Okei, kõva. Aga laias laastus võiks sellest sõpruskohtumise üledramatiseerimisest üle saada.

oot see polnudki troll?

Mehhanisaator
17.02.20, 13:39
Sõprusmängud pakuvad rõõmu ainult hetkes. Laias plaanis on need tegelikult teisejärgulised. Sõprusmänge tituleerida üheks paremaks tulemuseks või ü-li-kõ-vaks on veits ülepakutud.

Nagu nt. see Uruguay mäng. Isiklikult sellest mängust väga eredaid mälestusi pole. V.a see naljaks värav, mis üle vv põrkas. Samas mõned päevad hiljem toimunud mäng Serbiaga, mis tolles grupis ja hetkes oli printsipiaalne kohtumine, on väga hästi meeles. See mäng oli ü-li-kõ-va. Ütleks isegi tulemus, nii hetkes kui praegu tundub kõvem. Lisaks melu, serblaste fännid meie sektoris, nendega võidu laulmine. Mäng ise, milline thriller, serblased vihaseks aetud ja see mäng läks neile väga korda. Mida näitas ka nende käitumine platsil. Erinevalt uruguaylastest. Lõunamaalased kuskil hangede vahele mängimas( tingimused olid tegelikult mängudes sarnased ja mitte, et ma tahaks kuidagi alavääristada võitu. Kindlasti ei. Olin isegi tol õhtul ja järgmine päev väge täis ja hõõrusin nii mõnelegi sõbrale nina alla, kes rääkis kuidas põske saame, aga nagu ma ütlesin, see ongi hetke rõõm).

Minu poolest saagem järgnevad 10-aastat kõik sõprusmängud pähe. Kui ainult sinna faking suurturniirile saaks.

E: Venemaaga on muidugi veits erinev, sest see on naaberriik( jaa veel milline, eksole). Need pelad jäävad nii kui nii eluks ajaks meelde, sest need mängud räägitakse suureks juba ennem ja naabritega mängud ongi teise tähendusega, eriti Naabrist Parem eestlase jaoks. Otsitakse erinevaid konflikte ja ajalugu. Lisaks venelased ise tegid selle võidu ja viigi meile nii magusaks, oma plagude jms. Pole võrreldavad mängud üldse Uruguay omaga.

urmar
17.02.20, 13:48

Ahaa, vaenlasel (kui sellisel) ei olnud siiski savi, kohe üldsegi ei olnud. Koloskov ütles kibestunult, et järgmised 9 mängu võidame, aga tutkit, peagi tuli 1:1 viik, mis oli neile muidugi kurvem tulemus, aga esimese kaotuse eel ei kartnud nad Eestile punkte kaotada isegi unes.

Kui ma ei eksi, siis 10 aastat suutis hingusele läinud N.Liit vältida kaotusi endistele vabariikidele, kuni Eesti avas lõpuks sellegi laeka.

rahvaspordipäev
17.02.20, 13:59

Jättes kõrvale poliitilised tagataustad? Kui venelased tulid staadionile NL lippude ja "peremehed tulid tagasi" plakatiga ning põletasid Eesti lippu??

muurek
17.02.20, 14:01
mul on megarumalatest inimestest, kes emotsiooni ja kirge ei oma ja kõike ainult mingi väärtusskaala järgi hindavad, megasavi.

see 2-1 venemaa vastu, oli uuel värskeltavatud rahvusstaadionil kogu mängu tausta, vastasfännide suhtumist ja tegutsemist, mängu käiku ning operi lõpuminutite väravat arvesse võttes kahtlemata meie uue vabariigi koondise fännidele ajaloo suurim emotsioon.

võõrsil 3-1 serbia ja 2-1 põhja-iirimaaga on minu jaoks lives nähtutena järgmised.

telekavaataja
17.02.20, 14:15
Kui ma ei eksi, siis 10 aastat suutis hingusele läinud N.Liit vältida kaotusi endistele vabariikidele, kuni Eesti avas lõpuks sellegi laeka.
Kas Ukraina on ka endine liiduvabariik?

telekavaataja
17.02.20, 14:18
Jättes kõrvale poliitilised tagataustad? Kui venelased tulid staadionile NL lippude ja "peremehed tulid tagasi" plakatiga ning põletasid Eesti lippu??

mul on megarumalatest inimestest, kes emotsiooni ja kirge ei oma ja kõike ainult mingi väärtusskaala järgi hindavad, megasavi.

see 2-1 venemaa vastu, oli uuel värskeltavatud rahvusstaadionil kogu mängu tausta, vastasfännide suhtumist ja tegutsemist, mängu käiku ning operi lõpuminutite väravat arvesse võttes kahtlemata meie uue vabariigi koondise fännidele ajaloo suurim emotsioon.

võõrsil 3-1 serbia ja 2-1 põhja-iirimaaga on minu jaoks lives nähtutena järgmised.

Seda ma räägingi ju, et konkreetses mängus Venemaa vastu oli poliitika see, mis selle võidu suureks tegi.

Üleüldiselt pole sõoruskohtumiste võitudes mingit väärtust.

Lisan siia seda võitu Horvaatia üle, mis ka vol1000 üle võimendatakse.

Nahkpea
17.02.20, 15:06
Üleüldiselt pole sõoruskohtumiste võitudes mingit väärtust.

Emotsionaalne väärtus kaalub kordades üle funktsionaalse väärtuse. Kui me saime kuskil alagrupis Andorra vastu 3 punkti, siis võis selle funktsionaalne väärtus olla ju oluliselt suurem, kuid emotsionaalselt ei pakkunud see kellegile midagi.

See mäng Venemaaga on mu TOP3 mäng kindlasti ja mulle pakkus see märksa rohkem kui enamus hilisemaid koondise mänge ning võite. Väärtuse saabki ju defineerida vaid fänn ise, fänlus põhinebki emotsionaalsetel väärtustel.

telekavaataja
17.02.20, 15:18
Kusjuures, võit Venemaa üle ongi poliitilise tagatausta tõttu selge keiss. Jah, minu meelest oli 3 aastat hiljem saadud viik oluliselt kõvem, kuid seda ei saa ei mina eg keegi teine öelda ühelegi fännile, mis on tähtis, mis on mitte.

Kuid...

Üleüldine sõprusmängude tulenuste ülevõimendamine on see, millest ma ei saa aru ja mille vastu veidi protestin isegi.

eika
17.02.20, 15:26
Mu meelest kõige naljakam on see sõprusmängude kaheti võtmine. Kui koondis ise mängib B-koosseisuga ja viigistatakse Saint Kitts & Nevisega, siis kehitatakse õlgu. Pikk sõit, noored, testimine ja pohui. Aga samas kui peaks tulema võit mingi suure riigi vähemotiveeritud B-tiimi vastu (nt võit Horvaatia üle), siis on kõigil fakjee ja super. Natuke kahepalgeline.

Ma personaalselt nii ei suuda neid asju võtta, aga samas tore, kui keegi suudab.

Sambaz
17.02.20, 17:30
Mu meelest kõige naljakam on see sõprusmängude kaheti võtmine. Kui koondis ise mängib B-koosseisuga ja viigistatakse Saint Kitts & Nevisega, siis kehitatakse õlgu. Pikk sõit, noored, testimine ja pohui. Aga samas kui peaks tulema võit mingi suure riigi vähemotiveeritud B-tiimi vastu (nt võit Horvaatia üle), siis on kõigil fakjee ja super. Natuke kahepalgeline.

Ma personaalselt nii ei suuda neid asju võtta, aga samas tore, kui keegi suudab.

Seda kahepalgelisust nägin ma kohapeal Mainzis ikka täielikult näiteks. Mulle räigelt meeldis olukord, kus ma olin õlle järjekorras ja mu taga olid kuskil 4-5 pundine eestlastest fännipunt, kes arutasid pidevalt, kus kohast oleks parem saada sakslaste autogrammi. Antud hetkel oli seis 0-4. Mõtlesin omaette, et kas ma ütlen midagi vahele või jään vait. Otsutasin öelda vahele ja küsida, miks te siin olete ja ma sain kõige tüüpilisema eesti küljetribüüni vastuse" Me tulime siia selleks, et näha sakslasi, et noh, kui meie poistel läheb hästi, siis on tore aga tegelikult ei huvita( kõigil olid sinised särgid muidu seljas) Ma ei osanud tol hetkel midagi öelda, võtsin peast kinni ja raputasin ja lahkusin..

Nasfal
17.02.20, 18:15
Seda kahepalgelisust nägin ma kohapeal Mainzis ikka täielikult näiteks. Mulle räigelt meeldis olukord, kus ma olin õlle järjekorras ja mu taga olid kuskil 4-5 pundine eestlastest fännipunt, kes arutasid pidevalt, kus kohast oleks parem saada sakslaste autogrammi. Antud hetkel oli seis 0-4. Mõtlesin omaette, et kas ma ütlen midagi vahele või jään vait. Otsutasin öelda vahele ja küsida, miks te siin olete ja ma sain kõige tüüpilisema eesti küljetribüüni vastuse" Me tulime siia selleks, et näha sakslasi, et noh, kui meie poistel läheb hästi, siis on tore aga tegelikult ei huvita( kõigil olid sinised särgid muidu seljas) Ma ei osanud tol hetkel midagi öelda, võtsin peast kinni ja raputasin ja lahkusin..

Ah see mingi teatud loll kontingent. Eesti-Hollandi mängul oli ka seal otsatribüünil fännika all kari mingeid lapsi ja vanemaid tegelasi. Terve mäng istusid telefonides, 0 häält, 0 laulmist mitte midagi (kuna asusid täpselt minu all, siis sain tihti jälgida neid). Ja kui mäng oli läbi, siis võeti mingi guaššvärvidega võõbatud rõvedad plakatid välja ja tehti lõuad lahti, e VAN DIJKKKK GIVE ME YOUR SIGNATUREEE. Paar tükki said ja teised viskasid vihaga plakatid maha.

Ja vot sellistest kasvavadki need, kes lähevad välismaale ning on valmis suvalise Insta Story gloryhuntimiseks kasvõi Gündogani ees põlvili laskuma ja suud andma. See, et staarmängijatelt autogramme või pilte tahetakse on normaalne, aga et see on ka ainus huvi miks üldse tullakse on pelgalt öeldes ebanormaalne.

Stok
17.02.20, 18:45
ebanormaalne.

Ma olen ise ka sinisärklaste paadis, aga paljude arvates on ebanormaalne kulutada 9 tundi ja 50+ eurot, et staadionil külmetades tunnistada tappasaamist, kui seda näidatakse telekast ka. Van Dijki käest küsitakse signatuuri sellepärast, et Eestil ei ole Van Dijk'e. Meil on ainult Klavan ja tema jagab autogramme fännialas ning seal on tõepoolest saba, aga ülejäänud ei huvita kedagi. No ja siis on veel mõned kleptomaanid, kes tahavad mängusärke, vot minu arust on see ebanormaalne. :D

Nasfal
17.02.20, 19:20
Ma olen ise ka sinisärklaste paadis, aga paljude arvates on ebanormaalne kulutada 9 tundi ja 50+ eurot, et staadionil külmetades tunnistada tappasaamist, kui seda näidatakse telekast ka. Van Dijki käest küsitakse signatuuri sellepärast, et Eestil ei ole Van Dijk'e. Meil on ainult Klavan ja tema jagab autogramme fännialas ning seal on tõepoolest saba, aga ülejäänud ei huvita kedagi. No ja siis on veel mõned kleptomaanid, kes tahavad mängusärke, vot minu arust on see ebanormaalne. :D

Aga mõned kulutavadki 9 tundi ja 50+ eurot ainult selleks, et saada Van Dijki autogrammi ja 90 minutit lihtsalt külmetavad statkal telefonis. Eks kõik toimetavad omamoodi, aga see on nagu pehmelt öeldes donkey käitumine.

Linnupoja
18.02.20, 00:02
Aga mõned kulutavadki 9 tundi ja 50+ eurot ainult selleks, et saada Van Dijki autogrammi ja 90 minutit lihtsalt külmetavad statkal telefonis. Eks kõik toimetavad omamoodi, aga see on nagu pehmelt öeldes donkey käitumine.

Ma ei tea, mingid tited jalgpalli fanatid ju täiesti arusaadav käitumine?

Oleks ma veel 10 aastane, siis mängu ajal saadaks kõik sinna samusesse, aga pärast mängu tahaks küll Rooney juukseid silitada.

Nasfal
18.02.20, 00:05
Ma ei tea, mingid tited jalgpalli fanatid ju täiesti arusaadav käitumine?

Oleks ma veel 10 aastane, siis mängu ajal saadaks kõik sinna samusesse, aga pärast mängu tahaks küll Rooney juukseid silitada.

Võibolla tõesti, et ma ei oska seda selle pilguga vaadata. Ma tatikast peale alati Eestile kaasa elanud sõltumata spordivõistlusest ja vastasest/vastastest olgu kuulsad nad tahes ning ei kujutaks ette eal, et läheks oma koduriigi meeskonna mängule ainult selleks, et välismaalase autogrammi kuhugi saada.

meesmuiste
18.02.20, 11:53

Eika, kust nüüd see jutt? B tiim? Perisic on B tiim? Seda mängu ajal arutati palju. Puudu oli mälu järgi Modric ja üks kaks venda vbla veel. Ülejäänud olid kohal. See ei olnud B tiim. Miks nüüd sellist juttu ajada? Motiveerituses võis olla küsimus, ent ikkagi oli see kaotus neile piinlik.

eika
18.02.20, 12:02
B-tiim sesmõttes, et alustas äkki 2 mängijat, kes neli päeva varem valikmängus Ukraina vastu alustasid ja pingil oli üldse viis vahetust? Sõna "mängisid varumängijatega" olnuks äkki tsipa parem.

Jormma
18.02.20, 14:51
Lõpetage see b sats, a sats, sõpakas või punktile jama. Peaasi et mäng nauditav on, kuiva ilma igasuguse võidu lootuseta lõhkumist kus ühtegi riski ei võeta keegi vaadata ei viitsi.

Sambaz
18.02.20, 15:03
Lõpetage see b sats, a sats, sõpakas või punktile jama. Peaasi et mäng nauditav on, kuiva ilma igasuguse võidu lootuseta lõhkumist kus ühtegi riski ei võeta keegi vaadata ei viitsi.

Jep, pohh mis satsis Ojamaa mängib.

Jormma
18.02.20, 15:45
Jep, pohh mis satsis Ojamaa mängib. Lõpeta see ojamaa jaur, meil ju Puri ja Liivak, üks tegi kakale ära ja teine teenis saksamaale punase.

Sambaz
18.02.20, 15:52
Lõpeta see ojamaa jaur, meil ju Puri ja Liivak, üks tegi kakale ära ja teine teenis saksamaale punase.

Austades meie peatreeneri veksleid viimasel ajal, tuleb tõdeda, et Ojamaal ei ole tõesti koondisesse asja hetkel. Natukene vaja tõestada end seal Poola mudaliigas.

Jormma
18.02.20, 16:11
Austades meie peatreeneri veksleid viimasel ajal, tuleb tõdeda, et Ojamaal ei ole tõesti koondisesse asja hetkel. Natukene vaja tõestada end seal Poola mudaliigas.

Otse loomulikult on flora pink ja trennidest saadav mängupraktika oluliselt kõrgemal tasemel, üleüldse kõrgliigade edetabelis 55st riigist 51 kohal asetsev premiumliiga on tasemelt nii mõnegist liigast, rääkimata poola mudaliigast kus mängu käivad kohati 17000 inimest vaatamas, peajagu üle.

Nasfal
18.02.20, 16:24
Otse loomulikult on flora pink ja trennidest saadav mängupraktika oluliselt kõrgemal tasemel, üleüldse kõrgliigade edetabelis 55st riigist 51 kohal asetsev premiumliiga on tasemelt nii mõnegist liigast, rääkimata poola mudaliigast kus mängu käivad kohati 17000 inimest vaatamas, peajagu üle.

Mis see 17000 inimest loeb taaskord? Meil oli kunagi kooliajal Ida-Virumaal maakonna finaali jalkas vaatamas ka mingi 400 inimest peaaegu 4x rohkem kui tollal oli Transi ja Kalevi mängudel, mis see siis tähendab, et me olime neist kohe tasemelt kordades kõrgemad? See publikuarv ei taga mitte mingit sportliku taset ja see on väga loll fakt. Olgu, mis see Eesti Liiga tipp on, aga Poola mudaliigast on ta parem. Mõni üksik kõrgliiga mängumees kogu kolmanda liiga peale ei taga samuti üldist taset.

Samuti koondises peaks olema ka põhimõte, et mängijad kes arenevad need saavad ning need jäävad koondisesse. Kui sa liigud Poola esiliigast kuhugi liigapüramiidi alla, siis sinu koht peabki olema koondises löögiall ja väga tugevalt.

Sambaz
18.02.20, 16:26
Mis see 17000 inimest loeb taaskord? Meil oli kunagi kooliajal Ida-Virumaal maakonna finaali jalkas vaatamas ka mingi 400 inimest peaaegu 4x rohkem kui tollal oli Transi ja Kalevi mängudel, mis see siis tähendab, et me olime neist kohe tasemelt kordades kõrgemad? See publikuarv ei taga mitte mingit sportliku taset ja see on väga loll fakt. Olgu, mis see Eesti Liiga tipp on, aga Poola mudaliigast on ta parem. Mõni üksik kõrgliiga mängumees kogu kolmanda liiga peale ei taga samuti üldist taset.

Samuti koondises peaks olema ka põhimõte, et mängijad kes arenevad need saavad ning need jäävad koondisesse. Kui sa liigud Poola esiliigast kuhugi liigapüramiidi alla, siis sinu koht peabki olema koondises löögiall ja väga tugevalt.

https://scontent-hel2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/86831309_2341930416097687_4762134298989953024_n.pn g?_nc_cat=100&_nc_ohc=As3ZLkB5SisAX_6o0Ua&_nc_ht=scontent-hel2-1.xx&oh=79f24d33b03ce239dfa70340576dd67a&oe=5EF5EFB0

Nasfal
18.02.20, 16:31
https://scontent-hel2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/86831309_2341930416097687_4762134298989953024_n.pn g?_nc_cat=100&_nc_ohc=As3ZLkB5SisAX_6o0Ua&_nc_ht=scontent-hel2-1.xx&oh=79f24d33b03ce239dfa70340576dd67a&oe=5EF5EFB0

Ma selle noormehe või nüüd profilepingu järgi peaks ütlema juba härrasmehe vaatevinklist selle kirjutasingi. Ma vahepeal tõmbasin suhteliselt tugevalt pikemaks ajaks oma vingumise koondise tegemiste kohapealt alla, aga hetkel on küll taas see kus on tunne, et närv tekib sisse kui tegemisi lugeda.

Jormma
18.02.20, 16:36

Mitte et ma sinu arenemise jutuga nõustuks (ise arvan et ikka parim hetke tasemega mees peaks platsil olema, mingi hetk oli selleks luts) aga nii huvi pärast küsin. Kumma viimase aja areng märgatavam on, puri või liivaku ?

Sambaz
18.02.20, 16:48
Mitte et ma sinu arenemise jutuga nõustuks (ise arvan et ikka parim hetke tasemega mees peaks platsil olema, mingi hetk oli selleks luts) aga nii huvi pärast küsin. Kumma viimase aja areng märgatavam on, puri või liivaku ?

Sa võrlded asju, mis ei kannata hetkel üldse võrldust. Eelmise hooaja põhjal näiteks PL oli Puri täielik sitt alguses, aga siis hakkas ennast koguma ja näitas, et tal on veel midagi. Liivakuga sisuliselt sama keiss. Aga kuna me soovime jätkusuutlikud olla A koondise tasemel, et toimuks pidev areng ja edasiminek, siis on eelises Liivak kindlasti.

purgeenius
21.02.20, 16:14
Tere,

väljavõte Halandi artiklist (https://soccernet.ee/artikkel/ta-ei-oska-rappida-aga-see-ei-olegi-tahtis):

......ja kui mõni noor jalgpallur jõuabki Norras läbilöögini, tuleb teda selle eest premeerida. Martin Ödegaard tegi koondisedebüüdi juba 15 aasta vanusena. "Kutsusime ta rahvusmeeskonda kahel põhjusel," meenutas Jan Age Fjörtoft möödunud aasta lõpus The Athleticule. "Esiteks tahtsime, et ta saaks olla selle võistkonna osa, et ka meie õpiksime teda tundma. Samuti on tähtis, et teistele noortele sportlastele oleks keegi eeskujuks, keegi, kelle saavutuste poole püüelda. Seda tehes on tähtis, milline on nende suhtumine

On mida õppida meie treenerite koolitajatel(l)(1)

Mehhanisaator
21.02.20, 17:51
Tere,

väljavõte Halandi artiklist (https://soccernet.ee/artikkel/ta-ei-oska-rappida-aga-see-ei-olegi-tahtis):

......ja kui mõni noor jalgpallur jõuabki Norras läbilöögini, tuleb teda selle eest premeerida. Martin Ödegaard tegi koondisedebüüdi juba 15 aasta vanusena. "Kutsusime ta rahvusmeeskonda kahel põhjusel," meenutas Jan Age Fjörtoft möödunud aasta lõpus The Athleticule. "Esiteks tahtsime, et ta saaks olla selle võistkonna osa, et ka meie õpiksime teda tundma. Samuti on tähtis, et teistele noortele sportlastele oleks keegi eeskujuks, keegi, kelle saavutuste poole püüelda. Seda tehes on tähtis, milline on nende suhtumine

On mida õppida meie treenerite koolitajatel(l)(1)
See mis sobib 5.3 miljonile norrakale. Ei sobi 1.3 miljonile eestlasele.

Nasfal
21.02.20, 17:57

Mille põhjal me seda väidame?

Jormma
21.02.20, 18:01

Mis sobib enamikule eesti jalgpallifännidest ja ajakirjanikest ei sobi EJL-le.

atleticomadrid
21.02.20, 18:25
Mille põhjal me seda väidame?

Mehka viitab vist Pohlaku Itaalia liiga pirnile

Nasfal
21.02.20, 18:29
Mehka viitab vist Pohlaku Itaalia liiga pirnile

Juuuu, pole ammu tagantjärgi nii naerma hakanud. See oli väga hea.

MALAGA
15.03.20, 18:08
Kõige mustema stsenaariumi järgi jääb ära Balti turniir ( eriti mäng Lätiga koroona epitsentris Saaremaal ) , pole võimatu ,et ka Rahvuste Liiga , Gruusias & Armeenias jääb fännil käimata . Voolaidi leping lõpeb ilma ühegi mänguta , Tunjov teeb debüüdi 2021 ja U- 17 koondise ettevalmistus läheb tühja . Jürgensi profileping lükkub edasi ,kuna Itaalias ei mängita niipea . Klavan & Vassiljev & Jääger 2021 koondist enam ei esinda ja lahkumismänge on raske planeerida ,sest ka Dmitrijevi ja Kruglovi ( keda enam koondisse ei kutsuta ) omad ootavad järge . Padu pessimistlik olukord aga täiesti võimalik reaalsus . Loodetavasti nii ikkagi ei lähe ...

dnb
16.03.20, 00:11
Kõige mustema stsenaariumi järgi jääb ära Balti turniir ( eriti mäng Lätiga koroona epitsentris Saaremaal ) , pole võimatu ,et ka Rahvuste Liiga , Gruusias & Armeenias jääb fännil käimata . Voolaidi leping lõpeb ilma ühegi mänguta , Tunjov teeb debüüdi 2021 ja U- 17 koondise ettevalmistus läheb tühja . Jürgensi profileping lükkub edasi ,kuna Itaalias ei mängita niipea . Klavan & Vassiljev & Jääger 2021 koondist enam ei esinda ja lahkumismänge on raske planeerida ,sest ka Dmitrijevi ja Kruglovi ( keda enam koondisse ei kutsuta ) omad ootavad järge . Padu pessimistlik olukord aga täiesti võimalik reaalsus . Loodetavasti nii ikkagi ei lähe ...

alati saab veel mustemini minna

Suvaline Jope
16.03.20, 12:51

Kõlab adekvaatse pakkumisena.

MALAGA
01.04.20, 18:48
Voolaid palgalt maha ? 🤔

Kasper
01.04.20, 19:56
Päris huvitav aasta saab ikka olema, kui koondistejalgpall tõesti alles sügisel naaseb. Ja see on praegu "parimal juhul" olukord.

kesa
01.04.20, 20:47
17.10.2020 - 100 aastat Eesti koondise esimesest mängust.
Lõpuks õnnestus koondisemäng korraldada, kuna lennuühendusi ikka veel napib, saime peale pikki läbirääkimisi vastaseks Soome, kellele täpselt 100 a. tagasi kaotasime Helsingis 0:6.

Viirus pole ikka veel taganenud aga on tekkinud arvestatav hulk inimesi, kes viirusest tervenenud.
Mängida ja tribüünidele lubatakse ainult viirusele immuunseid, läbipõdenuid aga igaks petteks näomaskides, kinnastes ja distants kahe pealtvaataja vahel on lubatud vähemalt kaks tooli.
Toitlustus puudub (Amps pankrotis).

Et minimeerida võimalikku testipettusega mängijate osalemisega seotud nakatusohtu, mängitakse igaks juhuks näomaskides, iga 10 min. taga mängupaus, mil pestakse käsi.
Uute reeglite järgi on keelatud kehalised kontaktid, vastasmängijast tuleb hoida distantsi vähemalt meeter.

A.Le Coqil peetud mängu võitis Eesti 26:20,
publikut 666.

Stok
01.04.20, 21:04
17.10.2020 - 100 aastat Eesti koondise esimesest mängust.
Lõpuks õnnestus koondisemäng korraldada, kuna lennuühendusi ikka veel napib, saime peale pikki läbirääkimisi vastaseks Soome, kellele täpselt 100 a. tagasi kaotasime Helsingis 0:6.

Viirus pole ikka veel taganenud aga on tekkinud arvestatav hulk inimesi, kes viirusest tervenenud.
Mängida ja tribüünidele lubatakse ainult viirusele immuunseid, läbipõdenuid aga igaks petteks maskides, kinnastes. Toitlustus puudub (Amps pankrotis).

Et minimeerida võimalikku testipettusega mängijate osalemisega seotud nakatusohtu, mängitakse igaks juhuks näomaskides, iga 10 min. taga mängupaus, mil pestakse käsi.
Uute reeglite järgi on keelatud kehalised kontaktid, vastasmängijast tuleb hoida distantsi vähemalt meeter.

A.Le Coqil peetud mängu võitis Eesti 26:20,
publikut 666.

Vist esimene kord, kui Sa ei maini turvakontrolli.

kesa
01.04.20, 21:47
Vist esimene kord, kui Sa ei maini turvakontrolli.

Krt, unustasin, turvad kaitseülikondades, maskides, igal peatvaatajal peab olema kaasas dokument koroonast tervenemise kohta ja loomulikult toimub kohustuslik temperatuuri mõõtmine. .
Õnneks läbi ei otsita.

urmar
01.04.20, 21:51
ja õllest polnud ka juttu? Kahtlane, see pole ikka see õige kesa. :D

Stok
01.04.20, 22:01
ja õllest polnud ka juttu? Kahtlane, see pole ikka see õige kesa. :D

Oli, loe korralikult.

urmar
01.04.20, 22:34
Oli, loe korralikult.

ei ole seal õllest juttu, amps ei ole õlu.

Stok
01.04.20, 22:52
amps ei ole õlu.

Sellega olen küll nõus :)

kesa
01.04.20, 23:17
Kuna kehtis veel vahetult enne Jaanipäeva rahva kogunemisi ennetav keeld, et õlut jm alkoholi tohib tarbida ainult tubases karantiinis, siis hõljus mõlemas hõredas fännisektoris õlle aseainena populaarsust koguv kanepiving.

Mainimata jäi veel, et mõlema riigi ühishümni esitas suurtel ekraanidel
soomlaste Apocalyptica

MALAGA
18.05.20, 11:38
Voolaid : kõige rohkem olen telefonis just Sergeiga rääkinud .... Aga mis seal ikka ,aeg Hein & Igonen põllule saata .

$$$
18.05.20, 16:53
Hein oleks küll positiivne üllatus! :)

ericbana
18.05.20, 17:06
Hein oleks küll positiivne üllatus! :)

Enne pead U21-s näitama, et mees oled.

Nasfal
18.05.20, 17:31

See mis sobib Arsenalile ei pruugi sobida meile.

författare
19.05.20, 02:04

Miks?

Parimad sõidavadki juba noorelt sirgjoones A-koondisesse välja. Kui on võimalus ehitada koondise kaitse järgmiseks kahekümneks aastaks ülesse ühele väga lootust andvale noormehele, siis miks mitte? Tipner alustas meestega mängimist 18-aastaselt, Poom oli 20. Kui väravavahid ei meeldi, siis Klavan 18, Jääger 18, Piiroja 19.

Pints
19.05.20, 02:38
Miks?

Parimad sõidavadki juba noorelt sirgjoones A-koondisesse välja. Kui on võimalus ehitada koondise kaitse järgmiseks kahekümneks aastaks ülesse ühele väga lootust andvale noormehele, siis miks mitte? Tipner alustas meestega mängimist 18-aastaselt, Poom oli 20. Kui väravavahid ei meeldi, siis Klavan 18, Jääger 18, Piiroja 19.

Kasutaja ericbana ilmselt vihjas koondise treeneri poolt õeldule ühe teise mängija suhtes.

ericbana
19.05.20, 14:42
Miks?

Kasutaja ericbana ilmselt vihjas koondise treeneri poolt õeldule ühe teise mängija suhtes.

Jep. Voolaid andis aasta alguses tunnise stand-upi välja. Vihjasin sellele.

författare
22.05.20, 11:53
Jep. Voolaid andis aasta alguses tunnise stand-upi välja. Vihjasin sellele.

pardon. Siis võib mu eelnevat postitust kohelda kui Voolaiule suunatut.

Martin
19.08.20, 15:36
Lugu, mida julgen soovitada :)

Taasiseseisvunud Eesti koondise esimesed sammud: märjad silmad hümni ajal, vassimine venelaste kodakondsusega ja pakk Šveitsilt*
https://sport.ohtuleht.ee/1009705/taasiseseisvunud-eesti-koondise-esimesed-sammud-marjad-silmad-humni-ajal-vassimine-venelaste-kodakondsusega-ja-pakk-sveitsilt

kesa
06.09.20, 06:57
Eilne kaotus Gruusiale oli 5-s järjestikuline kaotus A.Le Coq Arenal, mis on kahetsusväärselt A. Le Coq Arenal peetud A-koondise mängude rekordiline kaotuste jada.

Samuti uuendas Eesti A-koondis A.Le Coq Arenal mängitud võiduta mängude jada, mis tõusis peale eilset 10-le.
Viimati võitis Eesti A-koondis A.Le Coq Arenal 3 aastat tagasi Küprost
3.09.2017 Eesti - Küpros 1:0 (0:0)

3 järjestikust mängu, kus pole löödud vastastele väravat, on A.Le Coqi A-koondise rekordi kordamine, Viimati oli taoline nullimängude jada 2009 a. Portugli, Brasiilia ja Bosnia vastu
Viimati skooris Eesti A-koondis A:Le Coq Arenal aasta tagasi 6.09.2019 Eesti-Valgevene 1:2
7.oktoobril Leedu vastu oleks võimalik rekord üle lüüa.

$$$
06.09.20, 21:19
Eilne kaotus Gruusiale oli 5-s järjestikuline kaotus A.Le Coq Arenal, mis on kahetsusväärselt A. Le Coq Arenal peetud A-koondise mängude rekordiline kaotuste jada.

Samuti uuendas Eesti A-koondis A.Le Coq Arenal mängitud võiduta mängude jada, mis tõusis peale eilset 10-le.
Viimati võitis Eesti A-koondis A.Le Coq Arenal 3 aastat tagasi Küprost
3.09.2017 Eesti - Küpros 1:0 (0:0)

3 järjestikust mängu, kus pole löödud vastastele väravat, on A.Le Coqi A-koondise rekordi kordamine, Viimati oli taoline nullimängude jada 2009 a. Portugli, Brasiilia ja Bosnia vastu
Viimati skooris Eesti A-koondis A:Le Coq Arenal aasta tagasi 6.09.2019 Eesti-Valgevene 1:2
7.oktoobril Leedu vastu oleks võimalik rekord üle lüüa.

Aga vähemalt meil on Euroopa top5 filosoofia. Fännina midagi paremat polegi tahta :)

Jormma
06.09.20, 23:05
Arno Pijpers on tulemas ?

risto
07.09.20, 00:11
Arno Pijpers on tulemas ?

kuhu? koos teiste endiste treenerite ja koondislastega Eesti jalgpalli ärasaatmisele?

fcgonga
07.09.20, 12:11
20.11.19, 21:02 postitan uuesti arvamuse eelmisest aastast. ma ei mäleta, mis valimised lukašenka juba sügisel võitis, aga nagu praegu näha, siis sellised süsteemid lõppevad varem või hiljem revolutsiooniga, sest rahumeeli sellised juhid enda võimust ei loobu, ükskõik kui halvaks nende tööd ka ei hinnata. arvamuse viimase lause kohta - paistab, et jalgpallihaiglal ongi juba apaatsus tulemuste osas.

"nonii, eesti on oma tasemelt taandunud san marino ja gibraltari tasemele. premium liiga kuulub tasemelt juba gibraltarist allapoole (uefa ametlik punktisüsteem). ja leidub inimesi, kelle arust ei ole põhjust karjuda APPI! AITAB!. tuletame meelde, et kogu jalgpalliliitu on enda käpa all hoidnud ja oma äranägemise järgi juhtinud ühed ja samad paar inimest. jalgpalliliidust käivad läbi kümned miljonid eurod tasuta raha, millega saaks eestist nullist ka suure rugby maa kujundada. ei taha sabarakkude kritiseerimisele liigselt ruumi raisata, aga psühholoogiliselt on sellised inimesed need, kelle tõttu jäi eesti 40 aastaga soomest 50x vaesemaks, kuidas rikka venezuela elanikud nälgivad. selle asemel, et tunnistada, et riigi/organisatsiooni juhid on ebakompetentsed või ei ole nende ideed elluviimist väärt, võetakse sisse positsioon, et vot just need tegelased on asendamatud. kui pohlak peaks homne päev sussid püsti viskama, siis kas peaks eesti jalgpall poe kinni panema, sest talle pole ju asendajat võtta? ("aga kes siis veel, kedagi teist ei ole!".

nagu öeldud, siis jalgpalliliit saab tasuta kümneid miljoneid eurosid, mille eest ostetakse eesti jalgpalliülekandeid rahvustelevisiooni kolme kanalisse, ehitatakse uhke staadion, et seal saaks mängida real ja atletico madrid. lisaks lasevad uefa ja fifa erinevalt jäähoki, korv-, võrkpalli rahvusvahelistest liitudest eesti koondisel mudaliiga asemel mängida koos suurtega. nii käivad meil aegajal külas maailma superstaarid. teistel pallialadel on sellist asja ei näe. kui jalgpallis kasutataks samuti vaid divisione, siis kaoksid eesti jaoks pildilt maailma ~60 tippkoondist ja nende mängijad. ehk, tegemist on EJL-ile tehtava kingitusega, milleta ei oleks võimalik jalgpalli seniselt propageerida. tegemist ei ole jalgpalliliidu hea tööga, vaid kõikidele jalgpalliliitudele, kui halvad või head nad ka ei oleks, pakutava promoga.

miks ma seda räägin - võtke pildilt holland ja saksamaa. ja pange kõrvale eesti reaalne tase, nii klubide kui koondise osas. mida eesti jalgpall meile pakuks, kui mängiksime vaid mudaliigameeskondadega? kus on jalgpalli eriline staatus eestis, millest on aastakümneid rääkinud pohlak, samal ajal teisi spordialasid maha tehes? kui aastakümnete jooksul oleks a le coqi suurimad staarid kreeklased, valgevenelased jms, siis milline oleks meie jalgpalli avalik huvi?

pohlak ütleb, et EJL-il on suurepärane plaan, kuidas tulevikus kõik paraneb. vabandust, aga kolmekümne aasta jooksul saaks ka kõige ebakompetentsem inimene kõiki oma plaane katsetades lõpuks mõne võidu. saades ülisuuri rahasummasid oma ideede teostamiseks peaksid ideed konkureerima omavahel vabas konkurentsis (kui sinu ideed ei tööta, siis astu kõrvale, mitte ära katseta oma kümnendat ideed). loomulikult saab siis võtta enesekriitika asemel seisukoha, et süüdi on teised. ehk siis pohlaku sõnul - klubid. nemad on süüdi eesti jalgpalli olematus tasemes.

samal ajal on rahaline hoob täielikult jalgpalliliidu käes. samamoodi on jalgpalliliidu käes treenerite koolitused, täiendkoolitused ja sada teist asja, mis reaalselt peaksid jalgpalli kuidagi arendama. olen ise osalenud lastejalgpalli treenerite koolitusel ja ma olin halvasti üllatunud kui suvaline see oli - tahtsin teada milliseid on laste kehaline valmisolek erinevateks harjutusteks, milliseid elemente esimesena treenida, kuidas läheneda lastele jalgpalli arusaamise loomisel. põhimõtteliselt sain teada, et lastele tuleks teha niisama lõbusaid harjutusi. kuna lihaseid neil pole, siis teha niisama kukerpalle jms, mis annavad üldliikumist. küllap ei ole ka nende laste jaoks vahet, kas nad käivad jalkas või tantsutrennis - tehakse samasuguseid ringmänge. lisaks peaks treener ütlema lastevanematele, et need ei tohiks trenne ja mänge segada. no ok - aga peale seda päevast koolitust oli meil juures 20 uut potensiaalset treenerit, kes ei tea jalgpalli trenni läbiviimisest rohkem kui üks lasteaiaõpetaja.

samasugust juttu olen kuulnud ka a-taseme koolituste ja mis iganes profi koolitused seal lõpus tulevad. inimesed ei lahku nendelt targemana. on korraks huvitav kuulda, mida keegi teine treeneritöö kohta räägib, aga jääb puudu konkreetsusest, piiride nihutamisest rohkema saavutamiseks. kuidas juhtida noorte enda tähelepanu kõige suvalisema harjutuse pisidetailidele ja kuidas nende detailide lihvimine on määrava tähtsusega, kas neist saab kunagi kvaliteetne mängija. kuidas vältida trennides ebavajalikke harjutusi (seismist), tempo puudumist. igaüks, kes on mõnd noortetrenni vaadanud, märkab pea, kuidas mängijad ootavad palliga järjekorras, et siis ühe korra minuti jooksul peale lüüa - tood palli ära, ootad järjekorras ja lööd uuesti. sellist seimist ülipalju koguaeg. selle asemel, et panna ootavad tüübid nt triblamisharjutust tegema või mida iganes, et ole valmis füüsiliselt ja tehniliselt 90 minutit vastu pidama. aga seda, kus on koormuse piir, ei osata treenerikoolitustel öelda. ülilevinud on ka olukord, kus 20 mängijat seisavad üle väljaku ja ootavad kuni treener mõnele üksikule mängijale seletab, mida too oleks pidanud tegema. voolaid on selle koolitustesüsteemi pea - tegemist ei ole mitte ravimi vaid põhjusega. kahjuks võimaldati tal asuda ilma eduta ja eduloota A-koondise peatreeneriamet. näen, et A koondise juurest on tal võimalik liikuda vaid pohlaku asemele. seda põhjusel, et ükski tulemusele orienteeritud juht/organisatsioon, kus peab kehva töö eest vastutama, ei annaks talle kohta, kuid jalgpalliliit omasid hoiab. ja ta on üks siseringi inimesi. võimalik ka, et maandub kahe aasta pärast akadeemia juhi kohale. eesti jalgpall sellest kuidagi muidugi paremaks ei lähe. süsteem tiksub edasi.

eesti jalgpallis on see muidugi süstemaatiline, et kellegil ei ole näidata ette edulugu oma töös. käib ringiratast töötamine erinevatel positsioonidel ilma edujäljeta. ainus erand on vast rüütli nii viljandi tuleviku kui eesti koondisega. võimalik, et see, mis zahhovaiko paides teeb on ühel hetkel pigem erakordne üle varju hüppamine, kuid veel on vara öelda. selle põhjus minu hinnangul on vaba konkurentsi puudumine - mängureeglid kehtestab jalgpalliliit. olgu selleks siis negatiivne kriitika nende suhtes, kes mängivad tulemusele (2000ndatel levadia mustamine pohlaku poolt) või KTM reegid. selle asemel, et lubada igaühel omale parimal moel edu püüdmist, antakse ette raamid. flora täidab oma raamid legioni ja nõmme unitedi noortega ning kasseerib sellest läbi koondise suuri summasid - kus on sellest kasu eesti jalgpallile? flora oma ELJ- rahadega rajatud kompleksiga omab loomikukku edumaad teiste klubide ees parimate noormängijatega lepingu sõlmimisel.

ja viimaks: äärmiselt kahju on, et eesti ajakirjandusest kadus soccernet.ee ning sellest sai jalgpalliliidu meediaportaal. ott järvela tutvutamine hiljuti ETV spordiuudistes ajakirjanikuna kriipis väga kõrva, sest reaalselt töötab ta ühe organisatsiooni avalike suhete osakonnas. ajakirjanikueetikaga ei ole seal mingit pistmist. kõigile on selge, et artiklid, tonaalsus, teemade valik jm on puhtalt jalgpalliliidu promomaterjal. peakirju tehakse mitte intervjueeritava sõnadest vaid ajakirjanike väidetest. see mida jalgpall.ee ei ole suutnud osteti nüüd sisse. läbi anonüümse kommentaariumi kadus ka jalgpallielust kriitika selle stagnatsiooni suhtes. väga mugav panna kriitikute suu kinni, kui ei meeldi mis nad ütlevad. on ju selge, et eesti suuruses riigis ei ole reaalne ühegi jalgpallis tegutseva inimese avalik sõnavõtt oma otsese või kaduse rahastaja ehk EJL-i vastu.

kirjutaks nüüd ühe sünge ennustuse, kuid olles ühel pulgal san marinoga ei ole enam vahet. lukašenko valiti just presidendiks tagasi ning kümne aasta tagused protestid ja ahastus on unustatud. inimesed on apaatsed ja neil on pohui nii lukašenkost kui sellest, mis võiks selle asemel olla."

enrito
07.09.20, 12:43
Suur rasvane +1

fcgonga
07.09.20, 13:05
ja kui nüüd rääkida koondise taktikast ja peatreeneri valikutest:

esiteks ei ole ühe ründajaga mängimine toonud meile edu. mulle paistab, et asi algab sellest, et loobuti koosseisu teatades ründajate väljatoomisest. kui pole selge, kes peab oma väravatega meeskonda võitudele vedama, siis kaob vastutus. keegi justkui ei olegi midagi valesti teinud. koondisel vaja kaht ründajat. 4-4-2 balaks mida saab ümber mängida. praegused leiutised 3 taga, 5 taga + mängijate eriti kindel positsioonidest kinnipidamine tekitab tuima ilma voolavuseta mängu. eesti ei ole meeskond, kes iialgi mängiks söötudega läbi vastse 11 mängija. ehk palli tuleb vahepeal vedada vastase liinidest läbi, et tekiks uued käigud. rüütli edutas mängijaid, kes on selleks võimelised (nooremad kink, vassiljev, purje, ojamaa). ka ründetegevus on osa kaitsetegevusest, sest annab meeskonnale aega surve all olemisest puhata.

mängijatest oli luts selline, kes reaalselt oli osav ja kiire ja kes koondises on häbiväärselt vähe saanud mängida. praegu paistab, et sinjavski läheb samasse kategooriasse. tüüp, kelle omaksvõtt ees ei ole oksakohaga, aga mängu saavad järjekindlalt teised mängijad.

tunjovi põhikoosseisu panek peale täismänge serie A's on absoluutselt elementaarne. mängima peavad parimad. tema esimesena väljavõtt oli jällegist idiootsus. peatreener vaatas teda ainsana alavääristavalt, sest mitte kellegile teisele ei paistnud ta väsinud.

hea inimesena on mul liivakust kahju, sest ta ei vääri negatiivsust, mille peatreener talle kaasa on toonud. üks tippjuht peab aru saama, millal ta teeb oma alluvale head ja millal halba. kui mängija on ilmselgelt läbi elamas oma halvemat perioodi, siis ükski juht ei tohi saata sellist inimest sadade tuhandete ette end häbistama. tõeliselt hämmastav. kui sa kahe lühikese mängu peale lööd värava ees jala vastu maad, viskad kiirrünnaku audi otse õhku, lased äärevahetuse palli endast läbi + oled oma koduklubis taandunud pingile. seda on koondislase kohta liiga palju, et mitte saada peapesu. see ei ole heategevuslaager vaid tippspordi kõrgeim võistlusmoment.

hea oli näha heina jalaga mängu. üle pika aja mingi hea emotsioon millestki. ja mulle meeldis, et ojamaa vasakul äärel andis vasakuga tsenderdusi. justkui elementaarne, aga eesti tippmängijad teevad enamasti pigem amatööride kombel konksu tagasi, et tugevama jalaga tsenderdada.

kuna noortekoondised on olnud viimased 10 aastat (va see u17, kel mõned tugevad tulemused) täielikud peksupoisid igas vanuses, siis ei peaks me olema üllatunud, et koondis nüüd mudaliiga tasemel mängib. kahjuks on halvem veel ees. praegused u21 kandi mehed, kes peaks hakkama koondist kandma järgmised viis aastat, on noortekoondisega ikka väga masendavat minekut näidanud ja võib öelda, et kaotama harjunud. kõige suurem hirm on mul jürgensi pärast. ma tõesti kahtlen, kas ta on huvitatud andorrade jms vastu oma tuleviku koondisepausid veetma. samamoodi on klavan valinud mängida klubijalgpalli. ausaltöeldes peaks ta hoopis rohkem puid alla saama, et ta koondisesse ei tule. ei näe nagu põhjust, miks keegi teine peaks saama möliseda kui tahab oma klubikarjäärile panustada, kui klavanile on see lubatud. juve ja milani vastu vorm hea, aga vot gruusia ja armeenia vastu ei hakka pingutama. oleme mudaliiga koondis, kel seisab kapis serie a põhimees.

ja üks mõte veel - ei ole vaja rääkida koondisesse sisse kasvamisest. nii nagu mängijate turul liiguvad mängijad siuh-säuh klubidest klubidest ja keegi ei oota, et 10 mängu vaja alla saada - sa pead kohe end tõestama, sest sa mängid jalgpalli, mitte ei hakka uue alaga tegelema. nii nagu tunjov oleks saanud mängida terve mängu ja olla paari mängu pärast kandev mees. selle asemel käib meil aastas koondisest läbi 40 mängijat. kõik saavad ükshaaval oma mänge - neid jagub isegi karjääri lõpetanutele (kams). ehk peaks kasutama parimaid mängijaid sel hetkel. enamus (mitte kõik) mängijate parimad aastad on 23-29. kui vanemad ära kukuvad, võtad mõne noore peale. maailma kogemuse järgi tuleb siis mängijatel keskmiselt 70 koondisemängu karjääri jooksul. meil on seal 40 aastaseid ja 17 aastaseid ja enamus lõpetavad 100 koondisemänguga, ka need, kes seda ei vääri saavad üle 20 mängu. ehk käib mingi ülemõtlemine pusletükkide valimisel.

tpx
07.09.20, 13:13
Täiesti nõus fcgonga poolt öelduga!

Indrekolen
07.09.20, 13:33
20.11.19, 21:02 postitan uuesti arvamuse eelmisest aastast. ma ei mäleta, mis valimised lukašenka juba sügisel võitis, aga nagu praegu näha, siis sellised süsteemid lõppevad varem või hiljem revolutsiooniga, sest rahumeeli sellised juhid enda võimust ei loobu, ükskõik kui halvaks nende tööd ka ei hinnata. arvamuse viimase lause kohta - paistab, et jalgpallihaiglal ongi juba apaatsus tulemuste osas.

"nonii, eesti on oma tasemelt taandunud san marino ja gibraltari tasemele. premium liiga kuulub tasemelt juba gibraltarist allapoole (uefa ametlik punktisüsteem). ja leidub inimesi, kelle arust ei ole põhjust karjuda APPI! AITAB!. tuletame meelde, et kogu jalgpalliliitu on enda käpa all hoidnud ja oma äranägemise järgi juhtinud ühed ja samad paar inimest. jalgpalliliidust käivad läbi kümned miljonid eurod tasuta raha, millega saaks eestist nullist ka suure rugby maa kujundada. ei taha sabarakkude kritiseerimisele liigselt ruumi raisata, aga psühholoogiliselt on sellised inimesed need, kelle tõttu jäi eesti 40 aastaga soomest 50x vaesemaks, kuidas rikka venezuela elanikud nälgivad. selle asemel, et tunnistada, et riigi/organisatsiooni juhid on ebakompetentsed või ei ole nende ideed elluviimist väärt, võetakse sisse positsioon, et vot just need tegelased on asendamatud. kui pohlak peaks homne päev sussid püsti viskama, siis kas peaks eesti jalgpall poe kinni panema, sest talle pole ju asendajat võtta? ("aga kes siis veel, kedagi teist ei ole!".

nagu öeldud, siis jalgpalliliit saab tasuta kümneid miljoneid eurosid, mille eest ostetakse eesti jalgpalliülekandeid rahvustelevisiooni kolme kanalisse, ehitatakse uhke staadion, et seal saaks mängida real ja atletico madrid. lisaks lasevad uefa ja fifa erinevalt jäähoki, korv-, võrkpalli rahvusvahelistest liitudest eesti koondisel mudaliiga asemel mängida koos suurtega. nii käivad meil aegajal külas maailma superstaarid. teistel pallialadel on sellist asja ei näe. kui jalgpallis kasutataks samuti vaid divisione, siis kaoksid eesti jaoks pildilt maailma ~60 tippkoondist ja nende mängijad. ehk, tegemist on EJL-ile tehtava kingitusega, milleta ei oleks võimalik jalgpalli seniselt propageerida. tegemist ei ole jalgpalliliidu hea tööga, vaid kõikidele jalgpalliliitudele, kui halvad või head nad ka ei oleks, pakutava promoga.

miks ma seda räägin - võtke pildilt holland ja saksamaa. ja pange kõrvale eesti reaalne tase, nii klubide kui koondise osas. mida eesti jalgpall meile pakuks, kui mängiksime vaid mudaliigameeskondadega? kus on jalgpalli eriline staatus eestis, millest on aastakümneid rääkinud pohlak, samal ajal teisi spordialasid maha tehes? kui aastakümnete jooksul oleks a le coqi suurimad staarid kreeklased, valgevenelased jms, siis milline oleks meie jalgpalli avalik huvi?

pohlak ütleb, et EJL-il on suurepärane plaan, kuidas tulevikus kõik paraneb. vabandust, aga kolmekümne aasta jooksul saaks ka kõige ebakompetentsem inimene kõiki oma plaane katsetades lõpuks mõne võidu. saades ülisuuri rahasummasid oma ideede teostamiseks peaksid ideed konkureerima omavahel vabas konkurentsis (kui sinu ideed ei tööta, siis astu kõrvale, mitte ära katseta oma kümnendat ideed). loomulikult saab siis võtta enesekriitika asemel seisukoha, et süüdi on teised. ehk siis pohlaku sõnul - klubid. nemad on süüdi eesti jalgpalli olematus tasemes.

samal ajal on rahaline hoob täielikult jalgpalliliidu käes. samamoodi on jalgpalliliidu käes treenerite koolitused, täiendkoolitused ja sada teist asja, mis reaalselt peaksid jalgpalli kuidagi arendama. olen ise osalenud lastejalgpalli treenerite koolitusel ja ma olin halvasti üllatunud kui suvaline see oli - tahtsin teada milliseid on laste kehaline valmisolek erinevateks harjutusteks, milliseid elemente esimesena treenida, kuidas läheneda lastele jalgpalli arusaamise loomisel. põhimõtteliselt sain teada, et lastele tuleks teha niisama lõbusaid harjutusi. kuna lihaseid neil pole, siis teha niisama kukerpalle jms, mis annavad üldliikumist. küllap ei ole ka nende laste jaoks vahet, kas nad käivad jalkas või tantsutrennis - tehakse samasuguseid ringmänge. lisaks peaks treener ütlema lastevanematele, et need ei tohiks trenne ja mänge segada. no ok - aga peale seda päevast koolitust oli meil juures 20 uut potensiaalset treenerit, kes ei tea jalgpalli trenni läbiviimisest rohkem kui üks lasteaiaõpetaja.

samasugust juttu olen kuulnud ka a-taseme koolituste ja mis iganes profi koolitused seal lõpus tulevad. inimesed ei lahku nendelt targemana. on korraks huvitav kuulda, mida keegi teine treeneritöö kohta räägib, aga jääb puudu konkreetsusest, piiride nihutamisest rohkema saavutamiseks. kuidas juhtida noorte enda tähelepanu kõige suvalisema harjutuse pisidetailidele ja kuidas nende detailide lihvimine on määrava tähtsusega, kas neist saab kunagi kvaliteetne mängija. kuidas vältida trennides ebavajalikke harjutusi (seismist), tempo puudumist. igaüks, kes on mõnd noortetrenni vaadanud, märkab pea, kuidas mängijad ootavad palliga järjekorras, et siis ühe korra minuti jooksul peale lüüa - tood palli ära, ootad järjekorras ja lööd uuesti. sellist seimist ülipalju koguaeg. selle asemel, et panna ootavad tüübid nt triblamisharjutust tegema või mida iganes, et ole valmis füüsiliselt ja tehniliselt 90 minutit vastu pidama. aga seda, kus on koormuse piir, ei osata treenerikoolitustel öelda. ülilevinud on ka olukord, kus 20 mängijat seisavad üle väljaku ja ootavad kuni treener mõnele üksikule mängijale seletab, mida too oleks pidanud tegema. voolaid on selle koolitustesüsteemi pea - tegemist ei ole mitte ravimi vaid põhjusega. kahjuks võimaldati tal asuda ilma eduta ja eduloota A-koondise peatreeneriamet. näen, et A koondise juurest on tal võimalik liikuda vaid pohlaku asemele. seda põhjusel, et ükski tulemusele orienteeritud juht/organisatsioon, kus peab kehva töö eest vastutama, ei annaks talle kohta, kuid jalgpalliliit omasid hoiab. ja ta on üks siseringi inimesi. võimalik ka, et maandub kahe aasta pärast akadeemia juhi kohale. eesti jalgpall sellest kuidagi muidugi paremaks ei lähe. süsteem tiksub edasi.

eesti jalgpallis on see muidugi süstemaatiline, et kellegil ei ole näidata ette edulugu oma töös. käib ringiratast töötamine erinevatel positsioonidel ilma edujäljeta. ainus erand on vast rüütli nii viljandi tuleviku kui eesti koondisega. võimalik, et see, mis zahhovaiko paides teeb on ühel hetkel pigem erakordne üle varju hüppamine, kuid veel on vara öelda. selle põhjus minu hinnangul on vaba konkurentsi puudumine - mängureeglid kehtestab jalgpalliliit. olgu selleks siis negatiivne kriitika nende suhtes, kes mängivad tulemusele (2000ndatel levadia mustamine pohlaku poolt) või KTM reegid. selle asemel, et lubada igaühel omale parimal moel edu püüdmist, antakse ette raamid. flora täidab oma raamid legioni ja nõmme unitedi noortega ning kasseerib sellest läbi koondise suuri summasid - kus on sellest kasu eesti jalgpallile? flora oma ELJ- rahadega rajatud kompleksiga omab loomikukku edumaad teiste klubide ees parimate noormängijatega lepingu sõlmimisel.

ja viimaks: äärmiselt kahju on, et eesti ajakirjandusest kadus soccernet.ee ning sellest sai jalgpalliliidu meediaportaal. ott järvela tutvutamine hiljuti ETV spordiuudistes ajakirjanikuna kriipis väga kõrva, sest reaalselt töötab ta ühe organisatsiooni avalike suhete osakonnas. ajakirjanikueetikaga ei ole seal mingit pistmist. kõigile on selge, et artiklid, tonaalsus, teemade valik jm on puhtalt jalgpalliliidu promomaterjal. peakirju tehakse mitte intervjueeritava sõnadest vaid ajakirjanike väidetest. see mida jalgpall.ee ei ole suutnud osteti nüüd sisse. läbi anonüümse kommentaariumi kadus ka jalgpallielust kriitika selle stagnatsiooni suhtes. väga mugav panna kriitikute suu kinni, kui ei meeldi mis nad ütlevad. on ju selge, et eesti suuruses riigis ei ole reaalne ühegi jalgpallis tegutseva inimese avalik sõnavõtt oma otsese või kaduse rahastaja ehk EJL-i vastu.

kirjutaks nüüd ühe sünge ennustuse, kuid olles ühel pulgal san marinoga ei ole enam vahet. lukašenko valiti just presidendiks tagasi ning kümne aasta tagused protestid ja ahastus on unustatud. inimesed on apaatsed ja neil on pohui nii lukašenkost kui sellest, mis võiks selle asemel olla."

Väga hea lugemine!

Yattara
07.09.20, 16:31
Klavan ei saa puid alla, sest ta on ju seeniormängija. Minu arvates ei peaks üldse eeldama, et jalgpalli mõistes vanaisad peavad koondisi vedama.

käbi
07.09.20, 16:40
Kes muidu on avaldanud nüüd või viimastel aastatel valmidust üle võtta juhtimise Pohlakult? Tavaliselt ta vist valitakse suht ühehäälselt pulti.

Kribenski
07.09.20, 17:01
Kes muidu on avaldanud nüüd või viimastel aastatel valmidust üle võtta juhtimise Pohlakult? Tavaliselt ta vist valitakse suht ühehäälselt pulti.

Põhiküsimus ongi selles, kes see on kes tuleks asemele ja ega tal viimased valimised vastast polnud. Kui AP on töötanud oma alluvuses inimesed oma kasuks ehk eeldada, et vastaskandidaadi puhul oleks naiivne arvata, et suudaks konkurentsi pakkuda ja korjata hääli rohkem kui AP on võimatu.

Tarmo Kink oleks nagu loogiline pakkumine, aga nagu ta sõnanud on siis ta valmis pole selleks.

Veel1v2rav
07.09.20, 17:23
Kuno Tehva või Viktor Levadal pole kunagi EJL juhtimise vastu huvi olnud?
Klavan tulevikus samuti miks mitte? Kontakte jalgpalli maailmas ehk ongi eestlastest kõige rohkem Klavanil.
Pole kursis, lihtsalt enda spekulatsioon.

Jormma
07.09.20, 17:25
Liidus puudub instants - Kahe kõrgema liiga astme klubide esindajate kogu kes hääletaks anonüümselt kõik liidu otsused läbi.

Suvaline Jope
07.09.20, 17:29
Kes muidu on avaldanud nüüd või viimastel aastatel valmidust üle võtta juhtimise Pohlakult?

Pakuks, et keegi ei julge seda teha. Keegi ei taha Kanniku saatust.

tpx
07.09.20, 18:48
Pakuks, et keegi ei julge seda teha. Keegi ei taha Kanniku saatust.

Mitte ei mäleta, et mis Kannikuga juhtus? Mäletan ähmaselt, et käis ming vägikaikavedu, aga tänaseks päevaks, kas Kannik on siis täiesti "ära kustutatud" nagu uus moodne termin kirjeldab :confused:

$$$
07.09.20, 19:21
Ma endiselt soovitaks Mart Poomi sellele kohale. Tark inimene +palju kontakte ja nö. süsteemist seest kandidaat, ehk peaks Pohlaku leerile ka sobima. Aga no ilmselgelt seda uut juhti nagunii ei tule enne kui vana ise tagasi astub.

EDIT: Ideaalses maailmas pannakse muidugi Pelle sinna. Siis oleks soccernetis rohkem juttu ja nalja.

Pints
07.09.20, 20:28
Mitte ei mäleta, et mis Kannikuga juhtus? Mäletan ähmaselt, et käis ming vägikaikavedu, aga tänaseks päevaks, kas Kannik on siis täiesti "ära kustutatud" nagu uus moodne termin kirjeldab :confused:

1. Üle kümne aasta aktiivselt Eesti jalgpallis olnud Kannik kirjeldab suhteid skandaalse Aivar Pohlakuga alates päevast, mil Pohlak ta alaliidu juhiks värbas, kuni viimase kohtumiseni, mil emotsionaalseid mehi lahutas vähem kui meeter.

Nüüdseks on selge, et Pohlak ja Kannik ühte tuppa ära ei mahu.
(https://www.ohtuleht.ee/185460/kannik-pohlak-peaks-saama-riikliku-autasu)

2. Sõda Pohlakuga sunnib Kanniku lahkuma
(https://www.postimees.ee/1507921/soda-pohlakuga-sunnib-kanniku-lahkuma)

3. Aivar Pohlak: luureniite tõmbas Indrek Kannik* (https://www.ohtuleht.ee/219271/aivar-pohlak-luureniite-tombas-indrek-kannik)

Halb ründaja
07.09.20, 20:38
"See oli ühel novembripäeval 2005 – mõni nädal pärast seda, kui Indrek Kannik oli teinud jõulise, kuid ebaõnnestunud katse mind Eesti Jalgpalli Liidu juhatuses vähemusse jätta. Märkasin, et minu poolt saadetavad SMSid ei lähe enam esimesel katsel läbi, minu poolt võetud mobiilikõnede juurde on tekkinud kummalised taustahelid ja minu e-posti aadressi server tõrgub regulaarselt. Paar päeva hiljem külastasin tuttavat, kelle töökoht lubas tal mulle kinnitada – jah, mind kuulatakse pealt," kirjutab Pohlak, et olles Kanniku tegemisi piisavalt kaua pealt näinud, ei olnud see talle üllatus.

See on kuld

ericbana
07.09.20, 20:45
Seda Pohlaku esseed saab lugeda kuskilt? Need artiklid jah puhas kuld. Mitmed asjad olid meelest läinud.

Suvaline Jope
07.09.20, 21:08
1. Üle kümne aasta aktiivselt Eesti jalgpallis olnud Kannik kirjeldab suhteid skandaalse Aivar Pohlakuga alates päevast, mil Pohlak ta alaliidu juhiks värbas, kuni viimase kohtumiseni, mil emotsionaalseid mehi lahutas vähem kui meeter.

3. Aivar Pohlak: luureniite tõmbas Indrek Kannik* (https://www.ohtuleht.ee/219271/aivar-pohlak-luureniite-tombas-indrek-kannik)

Siin ka vastus küsimusele miks keegi ei kandideeri.

Pints
07.09.20, 21:34
Seda Pohlaku esseed saab lugeda kuskilt? Need artiklid jah puhas kuld. Mitmed asjad olid meelest läinud.

Aivar Pohlak: Libahunt (https://www.delfi.ee/archive/aivar-pohlak-libahunt?id=11561638)

tpx
07.09.20, 22:03

Tänud mälu värskendamise eest! Joomaijoo, artiklite sisu on ikka ebareaalne :fpalm: isegi kui pool tõsi on, siis seda on ikka liiga palju. Krt millal see jant ära lõppeb :confused:

tpx
07.09.20, 22:06
Kasper, kas täna uut podasti osa ei avaldatagi? :rolleyes:

käbi
07.09.20, 22:21
On see kuskil selgunud ka miks Pohlakut pealtkuulati?

vaikiv mees
07.09.20, 22:22
Siin ka vastus küsimusele miks keegi ei kandideeri.
just

miks EJLi kongressil võim ei vahetu:

Kannik: Pohlak peaks saama riikliku autasu (https://www.ohtuleht.ee/185460/kannik-pohlak-peaks-saama-riikliku-autasu): Järgmine kongress peaks toimuma Tallinnas, mitte mõnel Lääne-Eesti saarel, esmaspäeval kell 9. Ka liidu liikmete nimekirja peaks läbi vaatama, sest seal on väga palju fantoomklubisid.

Pohlak kindlustab kontrolli Eesti jalgpallimiljonite üle (PM 11.11.05 (https://www.postimees.ee/1509023/pohlak-kindlustab-kontrolli-eesti-jalgpallimiljonite-ule))

jalgpalliliidu kongressi eel, kus kõigil liikmesklubidel on üks hääl, soovib Pohlak lihtsalt jätta muljet, et ei kontrolligi tegelikult neljandikku selle häältest.Jalgpalliliidus on kord selline, et kongressil on mandaat isegi neil klubidel, mis reaalselt ei tegutse.

miks Alice Järvet (https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/ringkonnakohus-tuhistas-alice-jarveti-suudimoistmise-maakohus-pole-toendeid-uldse-analuusinud?id=66650991) kolmandate inimeste järgi nuhkis?
sest ta sai ja tahtis

LaRaBla
07.09.20, 22:24

Omadega toona täiesti mudas oonud Inglismaa koondis tahtis teada, milline Euroopa tippjalgpallifilosoofia välja näeb.

Mõnuagent 007
07.09.20, 22:56

Kanniku süvaliit.

Kribenski
07.09.20, 23:14
Kasper, kas täna uut podasti osa ei avaldatagi? :rolleyes:

https://soundcloud.com/pikk-ette-ja-ise-jarele/79-saade-kaotamisest-on-kopp-ees

$$$
08.09.20, 04:13
Tegelikult ühe mõtte lisaksin siia veelgi. Eesti koondis on praegu EMi kursil. Selleks on vaja kindlustada alagruppis viimane koht, et saaks järgmine Rahvuste Liiga D divisionis mängida EMi koha peale.

Mõnuagent 007
08.09.20, 09:44
Tegelikult ühe mõtte lisaksin siia veelgi. Eesti koondis on praegu EMi kursil. Selleks on vaja kindlustada alagruppis viimane koht, et saaks järgmine Rahvuste Liiga D divisionis mängida EMi koha peale.

Optimist!

ericbana
08.09.20, 10:07
Optimist!

Jup. Näiteks kui praegu D grupis oleksime, siis poleks meil Fääri saarte vastu lootustki.

trk
08.09.20, 13:24
"Ragnariga rääkisin vahetult enne, kui ta Eestisse tuli," alustas Voolaid. "Ta oli lühikest aega Eestis, meil ei õnnestunudki kokku saada, aga rääkisime ikka väga pikalt. Isegi Tallinna Kalevi asjadest. Ta juba vaatab-mõtleb, kuidas oma karjääri lõppfaasi võimalikult hästi genereerida, et Tallinna Kalevi tegemised, klubi ja pere tasakaalus hoida. Ta on valmis meid aitama, kui on väga-väga häda käes, aga ma ei tea, mida see täpselt tähendab."

Võib-olla mõtleb Klavan suure häda all seda, et jalgpallikogukond saab aru, et spordis on tulemus tähtis ja koondisele leitakse päris peatreener? See ei ole kindlasti lihtne ülesanne, aga fänni silmade läbi vaadatuna ei ole teisiti võimalik enam edasi minna.

Vaatame ajas tagasi, Rüütli teine periood oli pettumus, eriti peale playoffi. Aga vähemasti oli lootust. Pehrsson tõi juurde organisatoorset professionaalsust, aga tema jalgpall oli nagu mäng laste jalkakaartidega. Mul on kaitsvamat võistkonda vaja, siis paigutan terve väljaku heade kaitsepunktidega mehi täis. See et jalgpalli mängivad inimesed, mitte kaardid või nupud väljakul, seda arusaamist tal nappis.

Reim oli päris inimene ja päris jalgpalliinimene. Kahju et ta ebaõnnestus. Miks, seda on kaugelt raske hinnata, aga tundus et ta kartis nii hirmsasti neid tappasaamisi, mis omakorda neid just põhjustaski. Mõlemad, nii Pehrsson kui Reim kasutasid formatsioone või asetusi, mida mängijad kogesid ainult koondises. Kergejõustiku 4x100 m teatejooksudes, mis on jalgpalliga võrreldes tehniliselt lihtsad, jõuavad aeg-ajalt poodiumile koondised, kus ei ole ühtegi jooksjat, kes oleks jooksnud 100 või 200 m finaalis. Kuna nende vahetused on lihvitud sedavõrd ideaalseteks. Eesti mängijad valdavalt ei ole maailmatasemel, seega on täiesti arusaamatu, kust tuleb idee või usk, et pannes need mehed harjumatusse rolli, saavad nad endast parematele mängijatele vastu?

Nüüd on treeneriks pandud ilmselt suure südamega ja hingega jalgpallis olev mees. Paraku peast veidi lihtne. See on karm hinnang, ei taha kellegi kohta halvasti öelda, aga nii see kahjuks on. Võib neid avaldusi ja näiteid siia pikalt tuua, aga kahtemata on inimesel adekvaatsusega suured probleemid. Kuidas Jalgpalliliit sellise inimese ametisse nimetas ja ikka veel hoiab? Ja kuidas saab selline inimene juhtida pikalt koolitusosakonda!? Võib vaid aimata, kui paljud mängijad ja teised jalgpalliga seotud inimesed on temaga seonduvalt tundnud lootusetuse tunnet.

Seega kuhu Klavan peaks tulema? Aastad lähevad ning ikka ja jälle ootab sind koondises peatreener, kes ei saa aru, mis mäng see on, mida vastased mängivad või vähemasti ei oska ta seda väljendada ega meeskonda ette valmistada.

Kas oleme ise paremad? Ma ei mõtle mõistagi peatreenerirolli, vaid fännitaset, tavalist spordist arusaamist. Võib-olla ei olegi. Vaadates soccerneti jt ajakirjanike mängujärgseid hindeid Klavanile, mis olid reeglina tugevalt keskmised, siis on ainult kaks varianti. Kas Klavan ei pingutanud koondises või ei saa hindajad päris täpselt sellest mängust aru? Sest ei ole võimalik, et kõik AZ, Augsburgi, Liverpooli ja Cagliari peatreenerid ei saanud mängust aru ning tõid keskmise eesti jalgpalluri võistkonda ja panid isegi väljakule...

Kui ei ole lootust, siis ei ole enam mitte midagi. Absoluutselt mitte midagi, sest lootus sureb viimasena.

zaz
08.09.20, 14:17
Võib-olla mõtleb Klavan suure häda all seda, et jalgpallikogukond saab aru, et spordis on tulemus tähtis ja koondisele leitakse päris peatreener? See ei ole kindlasti lihtne ülesanne, aga fänni silmade läbi vaadatuna ei ole teisiti võimalik enam edasi minna.

Vaatame ajas tagasi, Rüütli teine periood oli pettumus, eriti peale playoffi. Aga vähemasti oli lootust. Pehrsson tõi juurde organisatoorset professionaalsust, aga tema jalgpall oli nagu mäng laste jalkakaartidega. Mul on kaitsvamat võistkonda vaja, siis paigutan terve väljaku heade kaitsepunktidega mehi täis. See et jalgpalli mängivad inimesed, mitte kaardid või nupud väljakul, seda arusaamist tal nappis.

Pehrson saab aeg-ajalt ikka natuke liiga palju kriitikat. Asjatult. Esimesed aastad toodi täiesti viisakaid tulemusi ja üsna soliidse mängupildiga ju siiski. Hilisem periood läks jah viltu ja siinkohal tuleb kindlasti ka Pehrsonil peegilsse vaadata. Aga mida sul ongi teha, kui pool võistkonda lihtsalt keeldub mängimast sinu juhendamise all?

tpx
08.09.20, 14:28
"
Reim oli päris inimene ja päris jalgpalliinimene. Kahju et ta ebaõnnestus. Miks, seda on kaugelt raske hinnata, aga tundus et ta kartis nii hirmsasti neid tappasaamisi, mis omakorda neid just põhjustaski. Mõlemad, nii Pehrsson kui Reim kasutasid formatsioone või asetusi, mida mängijad kogesid ainult koondises. Kergejõustiku 4x100 m teatejooksudes, mis on jalgpalliga võrreldes tehniliselt lihtsad, jõuavad aeg-ajalt poodiumile

...

Nüüd on treeneriks pandud ilmselt suure südamega ja hingega jalgpallis olev mees. Paraku peast veidi lihtne. See on karm hinnang, ei taha kellegi kohta halvasti öelda, aga nii see kahjuks on. Võib neid avaldusi ja näiteid siia pikalt tuua, aga kahtemata on inimesel adekvaatsusega suured probleemid. Kuidas Jalgpalliliit sellise inimese ametisse nimetas ja ikka veel hoiab? Ja kuidas saab selline inimene juhtida pikalt koolitusosakonda!? Võib vaid aimata, kui paljud mängijad ja teised jalgpalliga seotud inimesed on temaga seonduvalt tundnud lootusetuse tunnet.

...

Neid kahte näidet ühendav joon minu arvates on nö. semutreener ja tippspordis ei saa semutreenerinatuuriga kaugele purjetada. Treeneril peab olema autoriteet! Ma ei ütle, et treener peab konflikti korral kõigile põlvedega selga hüppama, aga kindlasti peab ta suutma ennast kehtestada. Need kaks persooni minu arvates seda teha ei suuda, neis pole lihtsalt seda sisu. Neis pole ka seda karismast, mis teatud juhul veidi kompenseeriks autoriteedi puudumist. Rüütli puhul näiteks minu arvates oli nii autorteeti kui ka karismat.

Wingback
08.09.20, 15:15
Voolaidedastus mudaliigasse! Selles Netflixi hooajas on keskseks teemaks pallivõlurid, kes ei jaksa isegi joosta, aga nad on ju profid - Eestis. Head vaatamist.
:r66m2:

Ma tõesti loodan et ma saan peale järgmist kohtumist piinlikkust tunda oma negatiivse postituse eest, aga nii pikalt kestvat halba aega ma koondisest ei mäleta, alatest sellest ajast kui sinisärkide tegemisi 90'ndatel kuskil jälgima hakkasin.

Tundub et keegi ei tea enam mida teha. Kogu jalgpalliliidu 'õhku laskmine' nagu ka ei aita ... vist

vaikiv mees
08.09.20, 15:52
Pehrson saab aeg-ajalt ikka natuke liiga palju kriitikat. /-/ kui pool võistkonda lihtsalt keeldub mängimast sinu juhendamise all?

eks siis peabki asjaosaliste endi kommentaari ja sissevaadet küsima, miks platsil jalgu järel veeti,
nende meelest arvatavasti kriitikat toonase peatreeneri suhtes liiga palju polnud

https://foorum.soccernet.ee/showthread.php?5457-Henrik-Ojamaa-(Lodzi-Widzew-Poola)&p=1785237&viewfull=1#post1785237

Pehrsson pani jalgpallurid mediteerima (https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust/pehrsson-pani-jalgpallurid-mediteerima?id=75666633)
https://podtail.com/podcast/kolmas-poolaeg/82-osa-tarmo-kink-magnus-pehrsson-oli-marionettnuk/

fcfloraforever
08.09.20, 17:54
Pehrssoni puhul unustame ära selle, et enne kui Pareiko oma jüngritega teda kangutama hakkas on ta ainus treener, kes Eesti koondise kaitse lukku suutis keerata. Reaalselt oli meile raske väravat lüüa ja mängisime mängu, mil moel väikeriigi koondis võiks tulemusi saavutada. Paraku lõpp läks koledaks.

Jormma
08.09.20, 17:59
Pehrssoni puhul unustame ära selle, et enne kui Pareiko oma jüngritega teda kangutama hakkas on ta ainus treener, kes Eesti koondise kaitse lukku suutis keerata. Reaalselt oli meile raske väravat lüüa ja mängisime mängu, mil moel väikeriigi koondis võiks tulemusi saavutada. Paraku lõpp läks koledaks.

15 alustas ta oma protsessi, 16 nägime tema koondist, lukus ei olnud küll seal midagi.

Stok
08.09.20, 18:08
Neid kahte näidet ühendav joon minu arvates on nö. semutreener ja tippspordis ei saa semutreenerinatuuriga kaugele purjetada. Treeneril peab olema autoriteet! Ma ei ütle, et treener peab konflikti korral kõigile põlvedega selga hüppama, aga kindlasti peab ta suutma ennast kehtestada. Need kaks persooni minu arvates seda teha ei suuda, neis pole lihtsalt seda sisu. Neis pole ka seda karismast, mis teatud juhul veidi kompenseeriks autoriteedi puudumist. Rüütli puhul näiteks minu arvates oli nii autorteeti kui ka karismat.

Peatreener peaks asuma semutsemisest kõrgemal, aga mitte nii kaugel, et jüngrid jonnima hakkavad. Kui see balanss on saavutatud, alles siis saab rääkida kaitse lukku keeramisest, kahe ründajaga skoorimisest ja flirtida playoffiga.

fcfloraforever
08.09.20, 18:39
15 alustas ta oma protsessi, 16 nägime tema koondist, lukus ei olnud küll seal midagi.

16 oli tal koondis, kus Pareiko ei suutnud leppida, et Aksalu ta üle mängis ja sel ajal juba kääris ja töötati peatreenerile vastu. 15 olid tulemused meie kohta normaalsed. Ainult Šveits lõi kolm meile. Omasugused võtsime ära. Suurim kaotus oligi 2015 esimene mäng Šveitsiga.

fcfloraforever
08.09.20, 18:40
16 oli tal koondis, kus Pareiko ei suutnud leppida, et Aksalu ta üle mängis ja sel ajal juba kääris ja töötati peatreenerile vastu. 15 olid tulemused meie kohta normaalsed. Ainult Šveits lõi kolm meile. Omasugused võtsime ära. Suurim kaotus oligi 2015 esimene mäng Šveitsiga.

Lisaks, Pehrsson alustas 2013 ja lõpetas 2016. Nii, et su väide juba ei päde.

Tofoa
08.09.20, 23:11
Lisaks, Pehrsson alustas 2013 ja lõpetas 2016. Nii, et su väide juba ei päde.

classic Jormma, kellel kõik faktid sassis, aga jube julgelt lendab peale ja paugutab.

Jormma
08.09.20, 23:30
classic Jormma, kellel kõik faktid sassis, aga jube julgelt lendab peale ja paugutab.

Mitu mängu siis 2013 tehti mida persseson juhendas ? Lisaks 2014 ei olnud persseson meie ründeliiniga veel sellist asja teinud mida ta 2015 tegi.

Tofoa
08.09.20, 23:33
Mitu mängu siis 2013 tehti mida persseson juhendas ?

Rootslane palgati 2013 detsember. Seega juhendas ta koondist terve 2014. aasta.

Jormma
08.09.20, 23:36
Rootslane palgati 2013 detsember. Seega juhendas ta koondist terve 2014. aasta.

Ja aastaks 2015 nägime valmis vorbituna tema ettekujutust koondisest.

Temp0
08.09.20, 23:51
Siin ei aita Tarmo Rüütli ka. Kui palju on hetkel meeskonnas mängijaid kes oleks väga heal tasemel nagu näiteks Tarmo Rüütli käe all (või siis enne tema tuleku). Legende ja iidoleid? Mängijaid keda noored vaimustuses vaatavad? Nagu Pareiko, Piiroja, Lindpere, Vassiljev parimal ajal, Kink parimal ajal? Oper? Nüüd on iga poole aasta tagant uued vennad ja mingi Käit kes on koondises failure pannakse ründaja positsioonilt parem äärekaitsjaks?? :fpalm:

Hetkel tuleb pähe ainult kaks välismaa klubis kvaliteetset jalgpalli mängivat inimest ja isegi nemad ei taha SEDA koondist esindada, eriti just see teine kes toob mingiseid huvitavaid vabandusi koguaeg võib lausa vaikib aga parimal ajal oli nagu meie Ott Tänak hetkel - Sorga ja Klavan

Peale mänge hollandi, saksamaa, ukrainaga peaks olema taset, et vähemalt 1 punkt saada Gruusia ja Armeenia vastu aga ei. Eesti Jalgpall on sügavas sitas. Kes saab aru see saab aga Pohlak ilmselt seda ei taju. Ainus lootus on klubijalgpall ja, et Sorga suguseid sirguks veel. Ka Hein näitas super taset.

Miks on Eesti RIIGI (rahvuse ja rahvuskoondise) Jalgapall nagu pereäri mida juhib ja käsutab üksainus Pohlak juba 13 AASTAT. Kallis Aivar Pohlak, SEE POLE KLUBI VAID RAHVUSKOONDIS! SINU AEG ON AMMU LÄBI! Kas sa ei saa aru mis sitas on peale nende "arenduste" ja "euroopa rahade" eesti jalgpall eriti just rahvuskoondis? Välismaal käivad asjad teisiti õnneks ja kasvõi Barcelona klubi puhul näeme, et fännidel saab ka millalgi villand ja erakorraliselt valimised ongi peagi tulemas, tänu sellele, et eesti on niivõrd väike ja siin on vähe fänne ning kõik on rahulikud sa seal pukis veel oled.

Pints
09.09.20, 00:06
Krt, kõik need vanad artiklid on ikka puhas kuld.

Aivar Pohlak: sakslased ütlesid meile, et oma filosoofialt oleme Euroopa TOP 10 koondis* (https://sport.ohtuleht.ee/985699/aivar-pohlak-sakslased-utlesid-meile-et-oma-filosoofialt-oleme-euroopa-top-10-koondis)

Aivar, sa oled välja öelnud, et koondise viimase valiktsükli tulemus oli mitterahuldav. Kas ja kes selle eest vastutab?

"Seda küsimust on lihtne püstitada, aga vastus on keerulisem. See on koht, kus vastutama peavad kõik: Karel, teised treenerid, mängijad, Eesti Jalgpalli Liit, mina. Jalgpalli ei saa võtta sellise nurga alt nagu poliitikas kirjeldatakse vastutust, et keegi peaks tagasi astuma: kas peatreener, tehniline direktor või president. See on pisut teistsugune protsess ja sellist mõõdet on siia keeruline sisse tuua, kuna tegemist on protsessiga.

Kui selgelt oleme näinud ja teadnud, et teatava sünniaastaga põlvkondade meil oligi auk sees. Ja täna oleme pigem august välja ronimas. Või et aastal 2011. alustasime EJLis protsesse, et võtta vastutus klubide eest noortetöös. Öelda nüüd, et viime kõik klubijuhid mahalaskmisele selle eest oleks totravõitu. Lihtsaim ongi öelda, et Eesti on meie väiksuse ja rahvaarvu juures keeruline ehitada toimivat jalgpallisüsteemi, mis oleks Euroopas konkureeriv."

fcgonga
09.09.20, 00:26
pohlak pole mitte 13 aastat liitu juhtinud, vaid vähemalt 25 (vahepeal hoiti puldis medvedjevit). olen ise eesti jalkat tihedamalt jälginud 90ndate lõpust ja pohlak on olnud terve selle aja EJL-i kontrollija. ja terve aja on räägitud, et tema aeg möödas, aga tänu temale on olemas eesti jalgpall. täpselt putini ja lukashenka keiss. alluvad peavad veel tänulikud olema, et juht nende raha enda kasuks kasutab.

koondise kohta ütleks seda, et kuni serbia 1-3 võiduni oli koondise tase suht olematu. eesti jäi ka seal 1-0 taha ja olin masendusest telekat kinni panemas. seda kuni kingi ebanormaalne pomm järsku nagu elektrišokiga oleks elustanud kogu eesti jalgpalli. kuigi siis tehti veel fääridega viik, et maapeale tagasi tulla, siis ilma selle kingi pommita ei oleks rüütli perioodist midagi tulnud. piisas ühest kättenäitamisest, et kogu välismaa pingimeeste salk endal rinna kummi lööks. ehk siis, sinjavski, tunjov, vassiljev, sorga - minge hulluks, vabad käed platsil. kütke meeskonnale eluvaim sisse.

Nasfal
09.09.20, 00:32
Siin ei aita Tarmo Rüütli ka. Kui palju on hetkel meeskonnas mängijaid kes oleks väga heal tasemel nagu näiteks Tarmo Rüütli käe all (või siis enne tema tuleku). Legende ja iidoleid? Mängijaid keda noored ahastuses vaatavad? Nagu Pareiko, Piiroja, Lindpere, Vassiljev parimal ajal, Kink parimal ajal? Oper? Nüüd on iga poole aasta tagant uued vennad ja mingi Käit kes on koondises failure pannakse ründaja positsioonilt parem äärekaitsjaks?? :fpalm:

Palun selgita, miks noored vaatasid kunagi Piirojat, Kostjat,Kinki,Lindperet,Piiroja jne ahastuses? See oli üks kõvemaid aegu Eesti jalgpallis, kus igal mängul, kus sa staadionil või telekataga olid, siis juba sisemiselt põlesid ja teadsid, et täna võib tulla.

Temp0
09.09.20, 00:39
Palun selgita, miks noored vaatasid kunagi Piirojat, Kostjat,Kinki,Lindperet,Piiroja jne ahastuses? See oli üks kõvemaid aegu Eesti jalgpallis, kus igal mängul, kus sa staadionil või telekataga olid, siis juba sisemiselt põlesid ja teadsid, et täna võib tulla.

Vaimustuses, minu viga.

LaRaBla
09.09.20, 00:55
pohlak pole mitte 13 aastat liitu juhtinud, vaid vähemalt 25 (vahepeal hoiti puldis medvedjevit). olen ise eesti jalkat tihedamalt jälginud 90ndate lõpust ja pohlak on olnud terve selle aja EJL-i kontrollija. ja terve aja on räägitud, et tema aeg möödas, aga tänu temale on olemas eesti jalgpall. täpselt putini ja lukashenka keiss. alluvad peavad veel tänulikud olema, et juht nende raha enda kasuks kasutab.

koondise kohta ütleks seda, et kuni serbia 1-3 võiduni oli koondise tase suht olematu. eesti jäi ka seal 1-0 taha ja olin masendusest telekat kinni panemas. seda kuni kingi ebanormaalne pomm järsku nagu elektrišokiga oleks elustanud kogu eesti jalgpalli. kuigi siis tehti veel fääridega viik, et maapeale tagasi tulla, siis ilma selle kingi pommita ei oleks rüütli perioodist midagi tulnud. piisas ühest kättenäitamisest, et kogu välismaa pingimeeste salk endal rinna kummi lööks. ehk siis, sinjavski, tunjov, vassiljev, sorga - minge hulluks, vabad käed platsil. kütke meeskonnale eluvaim sisse.

Fääridega tegime tolles tsüklis siiski lisaminutite kahest väravast 2-1 ja võõrsil 0-2.

AntsP6lvast
09.09.20, 01:25
Heh. Mis te arvate, et Pohlak käib siin foorumist tema kohta avaldatud arvamust lugemas? Seni kuni me oma mehed staadionilt alati aplausiga ära saadame on tal suhteliselt suva. Kahju, et publikut hetkel ei lubata. Ootan seda päeva kui koondis välja vilistatakse. Äkki siis jõuab Härrale kohale, et midagi on valesti.

rallikas
09.09.20, 10:11
Heh. Mis te arvate, et Pohlak käib siin foorumist tema kohta avaldatud arvamust lugemas? Seni kuni me oma mehed staadionilt alati aplausiga ära saadame on tal suhteliselt suva. Kahju, et publikut hetkel ei lubata. Ootan seda päeva kui koondis välja vilistatakse. Äkki siis jõuab Härrale kohale, et midagi on valesti.

Muuseas jah, käib lugemas.

J7P
09.09.20, 10:39
Ta on nagu iga diktaator - paranoiline, seega loeb, aga samas ka sotsiopaat ja pohhuist, seega see ei loe.

Linnupoja
09.09.20, 11:07

Ma küll nüüd kõiki poste pole näinud, aga ütleks, et viimased aasta või rohkem on ta üks parim postitaja olnud foorumis. Arvestades, mis ta alguses oli, siis päris üllatav.

Pigem lahmid hetkel sina, sest mingi eelarvamus algusest jäänud.

LeoPeoleo
09.09.20, 11:43
Muuseas jah, käib lugemas.

Sel juhul ma tahaks talle öelda: Pohlašenka, uhodi!

Vask
09.09.20, 11:48
Ma ei läheks Pohlaku juhtimise kritiseerimisega niivõrd kaasa, vaid märgiksin tema puhul ära suurima veana Rüütli asemele Pehrssoni palkamise, kui pärast play-offi jõudmisele järgnes märksa kehvem valikturniir. Rüütli oli valmis jätkama ja ka mängijad (k.a. Vassiljev) olid sama peatreeneriga jätkamise poolt. See sünergia oli vägev. Ta suutis koondislastest maksimumi välja võluda ja tema ajal mäletame Kingi ja Vassiljevi imeväravaid kaugelt, aga ka kohati väga ladusat söödumängu, mida meie koondis varem ega eriti ka hiljem pole näidanud. Pehrsson püüdis mehi mängima panna mängu, mis ei vastanud meeste kvaliteedile. Rüütli suutis mängida meie meeste individuaalsetele tugevustele, luua sellest ühtse meeskonna ja vahel juhtus ka ebaõnnestumisi, aga üldpilt oli hea. Play-off valiksarjaga sai ehk fänne ja ka Pohlak liiga ärahellitatud.

Reimi ja Voolaidi mänguplaanis on kohati olnud ka näha positiivseid tendentse, aga koledad kaotused ja mängud jäävad neid varjutama. Ilmselt, nagu Soccerneti podcastis toodi välja, et pärast Piiroja lahkumist pole valikmängudes suudetud kaotusseisust välja tulla (viimane kord 2-2 mäng Hollandiga), seisneb tõsiasi ka mängijate karakterites. Parimate päevade Vassiljev, Klavan, Piiroja jt nende ümber moodustasid väga kõva tuumiku ja Piiroja taolist võitlejahinge, kes meeskonna käima tõmbaks, meil enam pole. Ehk hakkame tänase päeva valguses rohkem hindama neid ilusaid aegu ja seda, et me suutsime omal ajal kolm klubides mängivate meeste arvestuses meist kõvemat koondist (Serbia, P.-Iiri ja Sloveenia) valiksarjas oma seljataha jätta.

atleticomadrid
09.09.20, 11:54
Ma ei läheks Pohlaku juhtimise kritiseerimisega niivõrd kaasa, vaid märgiksin tema puhul ära suurima veana Rüütli asemele Pehrssoni palkamise, kui pärast play-offi jõudmisele järgnes märksa kehvem valikturniir. Rüütli oli valmis jätkama ja ka mängijad (k.a. Vassiljev) olid sama peatreeneriga jätkamise poolt. See sünergia oli vägev. Ta suutis koondislastest maksimumi välja võluda ja tema ajal mäletame Kingi ja Vassiljevi imeväravaid kaugelt, aga ka kohati väga ladusat söödumängu, mida meie koondis varem ega eriti ka hiljem pole näidanud. Pehrsson püüdis mehi mängima panna mängu, mis ei vastanud meeste kvaliteedile. Rüütli suutis mängida meie meeste individuaalsetele tugevustele, luua sellest ühtse meeskonna ja vahel juhtus ka ebaõnnestumisi, aga üldpilt oli hea. Play-off valiksarjaga sai ehk fänne ja ka Pohlak liiga ärahellitatud.

Reimi ja Voolaidi mänguplaanis on kohati olnud ka näha positiivseid tendentse, aga koledad kaotused ja mängud jäävad neid varjutama. Ilmselt, nagu Soccerneti podcastis toodi välja, et pärast Piiroja lahkumist pole valikmängudes suudetud kaotusseisust välja tulla (viimane kord 2-2 mäng Hollandiga), seisneb tõsiasi ka mängijate karakterites. Parimate päevade Vassiljev, Klavan, Piiroja jt nende ümber moodustasid väga kõva tuumiku ja Piiroja taolist võitlejahinge, kes meeskonna käima tõmbaks, meil enam pole. Ehk hakkame tänase päeva valguses rohkem hindama neid ilusaid aegu ja seda, et me suutsime omal ajal kolm klubides mängivate meeste arvestuses meist kõvemat koondist (Serbia, P.-Iiri ja Sloveenia) valiksarjas oma seljataha jätta.

Millised positiivsed tendentsid sa Voolaiu koondise mängupildis välja tooksid?

Vask
09.09.20, 12:05
Millised positiivsed tendentsid sa Voolaiu koondise mängupildis välja tooksid?
Viimase aja mängudest on raske midagi välja tuua, aga näiteks kodus Saksamaa vastu suutsime rünnakul ohtlikkust näidata ja julgesime ka pressi teha, millest ka vastased punase kaardi teenisid. Üldse tema esimesed mängud paistsid Reimi lõpuaegadega entusiastlikud olevat ja oli näha, et püütakse ka ise teha. Iseasi, et mehed miskipärast välja ei vea.

andre26
09.09.20, 12:22
Viimase aja mängudest on raske midagi välja tuua, aga näiteks kodus Saksamaa vastu suutsime rünnakul ohtlikkust näidata ja julgesime ka pressi teha, millest ka vastased punase kaardi teenisid. Üldse tema esimesed mängud paistsid Reimi lõpuaegadega entusiastlikud olevat ja oli näha, et püütakse ka ise teha. Iseasi, et mehed miskipärast välja ei vea.

Üks juhuslik õnnutu juhus kui vastased said punase :D ja suutsiume pressi teha. Ole nüüd. 11 vs 10 ikka 0:3 lutti saada on pigem ikka mannetu.

Vask
09.09.20, 12:25
Üks juhuslik õnnutu juhus kui vastased said punase :D ja suutsiume pressi teha. Ole nüüd. 11 vs 10 ikka 0:3 lutti saada on pigem ikka mannetu.

Loomulikult lõpptulemus on pettumus ja meil oli endal võimalusi skoorimiseks Saksamaa vastu. Veidi mõru maik jäi suhu küll, aga mäng ise oli veidi lootustandev.

atleticomadrid
09.09.20, 13:32
Tuju on niigi sant ent praegu tuli meelde, et see viimane koondisevärav Valgevene vastu oli kah ju rohkem selline suluseisumaitsega...

pilsneris
09.09.20, 15:52
Minu arust on koondisel esmajoones tarvis psühholoogi.

https://www.ohtuleht.ee/1011614/mart-treial-jalgpallikoondis-vajab-hadasti-psuhholoogi-ja-andres-sopra

nonoh
09.09.20, 18:48
100% nõus. Meil on klubisid, kellele kuluks psühholoog ära... A-koondisele ammugi!

Malfoy
09.09.20, 19:01
Kas soccerneti jalgpalliajakirjanikelt mõni tõsiseltvõetav artikkel ka tulemas on, või praegu ei tohi? Või kutsute bossi podcasti rääkima? Või mis teete muidu, Kasper, Ott ja teised poisid? Kõik ok?

Linnupoja
09.09.20, 23:48
Kas soccerneti jalgpalliajakirjanikelt mõni tõsiseltvõetav artikkel ka tulemas on, või praegu ei tohi? Või kutsute bossi podcasti rääkima? Või mis teete muidu, Kasper, Ott ja teised poisid? Kõik ok?

https://soccernet.ee/artikkel/kaagutajatest-ehk-kaarel-vooglaid-miks-liivaku-asemel-seda-teist-ei-ole-astu-kohe-tagasi

Palun! Muidugi terve artikkel on suunatud siis "kaagutajatele", aga sellest teisest väga suurest poolest, kordades suuremast poolest kellest paljud on ka eestis premis mängivad jalgpallurid, kellel on väga-väga palju huvitavaid tähelepanekuid miks karmen voogluid ei sobi, juba alustades tema kõneoskusest - nemad kõik on välja jäetud.

Parim koht artiklis:
"Aga me ei saa rääkida asjadest, mida me ei tea. Ausalt, kui keegi meist teaks, miks Eesti jalgpall pasa sisse upub, me ütleks. Kui keegi teaks, kuidas Eesti jalgpall finaalturniirile aidata, me ütleks. Me võime enamasti vaid oletada. Kuulata seda, mida ütlevad asjaosalised, saadud infot analüüsida, viia otsi omavahel kokku. Isegi siis, kui on sitasti, väga sitasti, tuleb jääda objektiivseks. Üritada mõista, miks on sitasti."

Neid põhjuseid on ehk autori jaoks niipalju, et enam ei saa ise ka aru kas tegelt saab aru miks kõik perses on.

Suvaline Jope
10.09.20, 00:54
https://soccernet.ee/artikkel/kaagutajatest-ehk-kaarel-vooglaid-miks-liivaku-asemel-seda-teist-ei-ole-astu-kohe-tagasi

Palun! Muidugi terve artikkel on suunatud siis "kaagutajatele", aga sellest teisest väga suurest poolest, kordades suuremast poolest kellest paljud on ka eestis premis mängivad jalgpallurid, kellel on väga-väga palju huvitavaid tähelepanekuid miks karmen voogluid ei sobi, juba alustades tema kõneoskusest - nemad kõik on välja jäetud.

SN kollektiiv on osavalt end sellest jamast distantseerinud. Ei oska öelda millal paremaks läheb. Ei oska öelda mida tegema peaks. Ei oska öelda kas Pohlak peaks tagasi astuma. Ei oska öelda kas Voolaid peaks tagasi astuma.
Saame aru küll miks see nii on ;)

Aga Voolaidist.
Lihtne pealtvaataja on kindlasti rumal kuid mingeid tähelepanekuid ta teeb:
1. Treener ei räägi pressikal kui sitad mehed tal kasutada on.
2. Treener ei räägi pressikal mingist tsiki-briki plaanist.
3. Koondise treeneril peaks olema midagi ette näidata varasemast karjäärist. Voolaidil ei ole mängija- ega treenerikarjäärist suurt midagi ette näidata. Minu jaoks on hirmutav see, et ta koolitab Eesti treenereid.
4. Treener peaks vahetused tegema õigeaegselt. Mitmes mängus on nendega mööda pandud.
5. Treener peaks proovima mängijaid kasutada nende harjumuspärases positsioonis ja funktsioonis. Zenjovile pole mõtet Gruusia kollide vahele peapalle mängida.
6. Treeneri hinnangud mängijate hetkevormi ja taseme kohta peaks olema tasemel. Tunjovi ja Liivaku näitel ei saa seda öelda.

Koondis võib ju nõrk olla, kuid minu arust saaks sest enam kätte. Minule jääb selline tunne et riietusruumist kandub väljakule midagi või millegi puudumine mis teeb mängu täiesti hambutuks.

Nasfal
10.09.20, 02:41
SN kollektiiv on osavalt end sellest jamast distantseerinud. Ei oska öelda millal paremaks läheb. Ei oska öelda mida tegema peaks. Ei oska öelda kas Pohlak peaks tagasi astuma. Ei oska öelda kas Voolaid peaks tagasi astuma.
Saame aru küll miks see nii on ;)

Aga Voolaidist.
Lihtne pealtvaataja on kindlasti rumal kuid mingeid tähelepanekuid ta teeb:
1. Treener ei räägi pressikal kui sitad mehed tal kasutada on.
2. Treener ei räägi pressikal mingist tsiki-briki plaanist.
3. Koondise treeneril peaks olema midagi ette näidata varasemast karjäärist. Voolaidil ei ole mängija- ega treenerikarjäärist suurt midagi ette näidata. Minu jaoks on hirmutav see, et ta koolitab Eesti treenereid.
4. Treener peaks vahetused tegema õigeaegselt. Mitmes mängus on nendega mööda pandud.
5. Treener peaks proovima mängijaid kasutada nende harjumuspärases positsioonis ja funktsioonis. Zenjovile pole mõtet Gruusia kollide vahele peapalle mängida.
6. Treeneri hinnangud mängijate hetkevormi ja taseme kohta peaks olema tasemel. Tunjovi ja Liivaku näitel ei saa seda öelda.

Koondis võib ju nõrk olla, kuid minu arust saaks sest enam kätte. Minule jääb selline tunne et riietusruumist kandub väljakule midagi või millegi puudumine mis teeb mängu täiesti hambutuks.

Soccerneti toimetuse kallal kritiseerima hakata on natukene liig. Ilmselge, et seal on palju erinevaid inimesi ja sellest tulenevalt ka erinevaid arvamusi ja nii peabki olema ning see näitab, et kutid on südamega asjas sees. Portaali eesmärk on ju ikkagi tuua adekvaatset infot ning arutelusid mitte hakata Telegrami moodi lahmima. Konkreetne artikkel Ivari poolt on kindlasti emotsioonide ajendil kirjutatud. Pigem jah ma ei nõustu ka antud artikkliga, aga tegu on ju siiski ühe inimese arvamusavaldusega ning, kes kirjutab alla ja kes mitte see on igaühe enda otsustada.

Martin
10.09.20, 12:19
Jalgpalliasjatundjad: koondises realiseeruvad siinse vuti suuremad probleemid*
https://sport.ohtuleht.ee/1011694/jalgpalliasjatundjad-koondises-realiseeruvad-siinse-vuti-suuremad-probleemid

Mart Treial | Jalgpallikoondis vajab hädasti psühholoogi ja Andres Sõpra
https://www.ohtuleht.ee/1011614/mart-treial-jalgpallikoondis-vajab-hadasti-psuhholoogi-ja-andres-sopra

Pri
10.09.20, 12:29
Teise ala inimene siin, avaldan veidi arvamust.
Koondise peatreeneril pole ju meeste füüsilise suutlikusega midagi teha. Vastupidavus ja tehnika arendatakse aastatega. Kui panna täiskasvanud mees tipptreeneriga näiteks aastaks treenima, siis saab ta muuta vormi, aga klassi enam väga ei muuda. Eesti jalka probleem on teeningmahtudes ja tõenäoliselt ka treeningute iseloomus juba noorteklassidest alates.

Peale Eesti Saksamaa poolset tampimist võeti jalgpalli teema FB-s teiste alade treenerite ja mõne endise tippsportlase poolt üles. Lühidalt, mõnel kellel lapsed jalgpallitrennidega kokku olid puutunud mainisid, et koormused ja mahud on trennides naeruväärsed. Sellised, millega ei kasvatagi tippspordi eeldustega täiskasvanut. Täna vaatasin netist Tammeka ja Flora 2004 sündinute treeningplaane: 4 trenni, iga üks 1,5h, ehk siis 6h trenni nädalas pluss mäng???? Seda siis 15-16 aastastele! Vaatasin oma suusatamise treeningpäevikut 15 aastaselt ja kerge puhkenädal oli umbes 14h. Koolivaheajal treeninglaagris, mida oli siis suvel umbes 5 nädalat ja talvel 1 nädal, oli 2 trenni päevas, nädalane maht ~25h-30h. Ja need polnud mingid individuaalplaani numbrid vaid suure grupi ühine plaan. Tuttavatel, kes näiteks kergejõustikus või jalgrattatrennis käisid on sisuliselt samad arvud. Kuhu tahan jõuda selle jutuga on see, et tõenäoliselt põhjusel, et meil on jalpall 90ndatel sisuliselt nullist ülesse ehitatud ja varasemast vist polnud tippjalgpalli või siis jalkaga seotud inimestel tõsise sportliku treeningu kogemust, siis ei ole olnud ja pole senini noori treenivatel treeneritel kogemust ja teadmist, mis mahus peaks teisemeeas treenima. Kui selles eas, kus keha juba naturaalselt areneb ja kasvamiseks vajalikke täie hooga hormoone toodab, optimaalset tampi pole, siis võib 20selt kas või oma kuludega Barcelona juurde treenima minna, aga kasu sellest enam eriti pole, sest esiteks on keha arenguks kõige magusam aeg ära raisatud ja teiseks, olematu koormuse pealt profisportlase koormusele minek lõppeb vigastuste või sellise ülekoormusega, mille järel ei jaksa ja ei või ka midagi teha.
Kokkuvõttes, et meil 20 aasta pärast oleks parem seis, peaks ASAP noorte treeningplaanid üleriiklikult üle vaatama ja kindlasti kaasama, eeskätt treeningmahu poolt, knowhowd teistelt aladelt.

Stok
10.09.20, 13:05
Alad on siiski erinevad ja keeruline on sedasi võrrelda. Kui Sa treenisid puhkenädalal 14h ehk 2h päevas, siis isegi profijalgpallur on kahe tunniga krampides, sest jalgpall on lihtsalt intensiivsem kui suusatamine. Ma võin ka vabalt 2 tundi ja kauemgi joosta, aga vot jalkas 90 minutit kesta on raske. Aga kui ainult treeningust rääkida, siis treeningut saab seisupausidega alati pikemaks venitada..

Linnupoja
10.09.20, 13:09
see kestmise jutt on minu avates lihtsalt eesti klubide eurosaavutustest kuidagi üle kandunud koondisesse mis pole õige võrdlus.

plastic'99
10.09.20, 13:24
Alad on siiski erinevad ja keeruline on sedasi võrrelda. Kui Sa treenisid puhkenädalal 14h ehk 2h päevas, siis isegi profijalgpallur on kahe tunniga krampides, sest jalgpall on lihtsalt intensiivsem kui suusatamine. Ma võin ka vabalt 2 tundi ja kauemgi joosta, aga vot jalkas 90 minutit kesta on raske. Aga kui ainult treeningust rääkida, siis treeningut saab seisupausidega alati pikemaks venitada..

Nii, aga individuaalne tehnikatreening? See jutt, kuidas alade treening on erinev, trenni saab pikemaks venitada jne eeldab justkui oleks meie noortetreeningud üliefektiivsed, et muu aeg peabki puhkeajaks minema. Seda tahetakse jubedalt väita, aga sisu ei tule nagu järgi. Lihtne võrdlus - mul vend u12, kes mängib kossi, toksib siin balti liigat tiimiga, ei olnud seal teab-mis-tegija tiimis. Nüüd juhtus nii, et oli 3-4 kuud jänkidemaal, kus hoovikossus kella ei vaadata, treenerit ei olnud ja mängti iga päev kuniks korvi enam pimeduse tõttu ei näinud. Ei kuulnud küll, et mingi väsimuse hala oleks aetud. Ja nüüd tagasi tulles on turniiril valitud MVP-ks. Selle paari kuuga on toimunud metsik arenguhüpte. Nüüd siin Eestis uurisin, et kas satsiga kuskil tammal vms loopisite ka suvel? Null. Samal tänaval elavad paar kutti satsist, korv on olemas, kogub ainult tolmu. Ma söön mütsi ära kui selle pealt saab tippsportlane tulla. Karvane tunne on, et jalkas on loogika sama. Et seda treeningmahu juttu võib rääkida siis kui mingi baas on käes.

kesa
10.09.20, 13:33
Millal neid trenne tehakse kui mängutihedus (36 vooru liigat + muud mängud) on tihe.

-RoMaRiO-
10.09.20, 13:38
Peamine murekoht on olnud ikkagi treeningintensiivsuses. Mul omal ajal (täpselt see põlvkond, kes hetkel peaks olema parimas mängijaeas) oli täiesti tavaline, et suur osa trennist kulus täiesti mõttetutele harjutustele, kus kogu grupp seisis hanereas, et minuti jooksul üks pealelöök teha. Treeningaega kasutati täiesti ebamõistlikult ning ega päris täpselt ilmselt aru saadudki, et mis treeningu eesmärk olema peaks. Hoovivutti väikesel väljakul sai muidugi usinalt taotud, et mingi kriitiline arv korduseid sai igas elemendis tehtud, aga kui üleüldine ülesehitus oli nii puudulik, siis ega imestada pole, et suuri mängumehi selle pealt tulla ei saa. Kuuldavasti on vähemalt tänasel päeval olukord selles vallas oluliselt paranenud ja ega muud üle jäägi kui et loota, et tõesti 2003 ja edasi tehti mõtestatud tööd ning see annab ka tulemust. Kui sealt ka ei tule, siis on tõesti täiesti perses.

DDB
10.09.20, 13:55
Kui 2004 sündinutel on 4x1,5h trenn + mäng. Siis see tundub selle ea kohta küllaltki madal. Kas keegi omab infot kas mõned klubid teevad ka näiteks hommikuti mõne lisa ülkehalise trenni kus tehaks juba jõudu ja plahvatust. Või kas on täitsa vastupidavus trenne et poistele põhi alla saada. Ei ole küll asjatundja aga tundub et selles vanuses peaks 4le jalgpalli treeningule kindlasti lisama 2 üldkehalise ettevalmistuse trenni.
Tean et kindlasti tuleb vastu et lastel on pikad päevad koolis ja pole platisde aegu. Aga kuniks näiteks hommikul ennem kooli ei pakuta mõnda lisatrenni ei saagi teada kas mõni ongi nii slege sihiga et teeb need asjad ära.
Isegi meie endistelt jalkatähtetelt kuuleb kui palju tehti lisa.
Arvan et tänapäeval peab lihtsalt selle lisatrenni võimaluse välja pakkuma, ei saa loota et lapsed ise lähevad seda otsima kui ei ole just suunavaid vanemaid.
Teiseks kuna Nõmme Unite on tulnud viimasel ajal häid noori, siis oskab keegi öelda mis on nendel trenni arvud?

Stok
10.09.20, 14:13
Nii, aga individuaalne tehnikatreening? See jutt, kuidas alade treening on erinev, trenni saab pikemaks venitada jne eeldab justkui oleks meie noortetreeningud üliefektiivsed, et muu aeg peabki puhkeajaks minema. Seda tahetakse jubedalt väita, aga sisu ei tule nagu järgi. Lihtne võrdlus - mul vend u12, kes mängib kossi, toksib siin balti liigat tiimiga, ei olnud seal teab-mis-tegija tiimis. Nüüd juhtus nii, et oli 3-4 kuud jänkidemaal, kus hoovikossus kella ei vaadata, treenerit ei olnud ja mängti iga päev kuniks korvi enam pimeduse tõttu ei näinud. Ei kuulnud küll, et mingi väsimuse hala oleks aetud. Ja nüüd tagasi tulles on turniiril valitud MVP-ks. Selle paari kuuga on toimunud metsik arenguhüpte. Nüüd siin Eestis uurisin, et kas satsiga kuskil tammal vms loopisite ka suvel? Null. Samal tänaval elavad paar kutti satsist, korv on olemas, kogub ainult tolmu. Ma söön mütsi ära kui selle pealt saab tippsportlane tulla. Karvane tunne on, et jalkas on loogika sama. Et seda treeningmahu juttu võib rääkida siis kui mingi baas on käes.

Meil on niigi väljakutega puudus, hea kui ametliku trenni tehtud saab. Kus seda individuaaltrenni veel teha tuleks? Hoovis ka ei saa, võib naabri kalli auto ära lõhkuda. Olen ise 10 aastat jalkaasja ajanud ja päris keeruline oli väljakuaega leida. Näiteks futsali mängisime 16 kildi kaugusel..

Kui 2004 sündinutel on 4x1,5h trenn + mäng. Siis see tundub selle ea kohta küllaltki madal. Kas keegi omab infot kas mõned klubid teevad ka näiteks hommikuti mõne lisa ülkehalise trenni kus tehaks juba jõudu ja plahvatust. Või kas on täitsa vastupidavus trenne et poistele põhi alla saada. Ei ole küll asjatundja aga tundub et selles vanuses peaks 4le jalgpalli treeningule kindlasti lisama 2 üldkehalise ettevalmistuse trenni.
Tean et kindlasti tuleb vastu et lastel on pikad päevad koolis ja pole platisde aegu. Aga kuniks näiteks hommikul ennem kooli ei pakuta mõnda lisatrenni ei saagi teada kas mõni ongi nii slege sihiga et teeb need asjad ära.
Isegi meie endistelt jalkatähtetelt kuuleb kui palju tehti lisa.
Arvan et tänapäeval peab lihtsalt selle lisatrenni võimaluse välja pakkuma, ei saa loota et lapsed ise lähevad seda otsima kui ei ole just suunavaid vanemaid.
Teiseks kuna Nõmme Unite on tulnud viimasel ajal häid noori, siis oskab keegi öelda mis on nendel trenni arvud?

No jooksutrenni igatahes Tartu jalgpallurid ei tee. Kui koroona ajal kästi individuaalselt trenni teha, siis mõned isegi sörkisid, aga muul ajal näen üliharva mõnda klubi logoga jooksjat. Nojaa, võib ju ka joosta ilma klubisärgi või -jopeta, kindlasti võib joosta teisel ajal ja teises kohas kui mina, aga ikkagi - pole näinud.

DDB
10.09.20, 14:29
Meil on niigi väljakutega puudus, hea kui ametliku trenni tehtud saab. Kus seda individuaaltrenni veel teha tuleks? Hoovis ka ei saa, võib naabri kalli auto ära lõhkuda. Olen ise 10 aastat jalkaasja ajanud ja päris keeruline oli väljakuaega leida. Näiteks futsali mängisime 16 kildi kaugusel..

No jooksutrenni igatahes Tartu jalgpallurid ei tee. Kui koroona ajal kästi individuaalselt trenni teha, siis mõned isegi sörkisid, aga muul ajal näen üliharva mõnda klubi logoga jooksjat. Nojaa, võib ju ka joosta ilma klubisärgi või -jopeta, kindlasti võib joosta teisel ajal ja teises kohas kui mina, aga ikkagi - pole näinud.

Aga kas on üldse proovitud lahendust et alates teatud vanusest on ka hommikused trennid neile kes tahavd. Kui sinna saaks kasvõi osa satsist tegema üldkehalist (arvan et mingi jõusaali ja koha kus nt lõike joosta leiab kindlasti)
Kasvõi võtta mõni kergejõustiku treener appi.
Mäletan et Ahjupera rääkis kuskil podcastis et kui hakkas tegema üldkehalist Sven Andersooga siis ikka oli tunda kuidas kiirus ja plahvatus tõusis ja hakkas jalgpallis edu tulema.
Idee tasandil võiks ju asi toimida

-RoMaRiO-
10.09.20, 15:01
Aga kas on üldse proovitud lahendust et alates teatud vanusest on ka hommikused trennid neile kes tahavd. Kui sinna saaks kasvõi osa satsist tegema üldkehalist (arvan et mingi jõusaali ja koha kus nt lõike joosta leiab kindlasti)
Mäletan et Ahjupera rääkis kuskil podcastis et kui hakkas tegema üldkehalist Sven Andersooga siis ikka oli tunda kuidas kiirus ja plahvatus tõusis ja hakkas jalgpallis edu tulema.

Arte Gümnaasiumi jalgpalliklass (8-9 klass) treenib näiteks sellise graafiku alusel:

E: 14:00-17:00 EJi jalgpallihall / Nike Arena
T: 9:40-10:30 kehalise ettevalmistuse treening Arte Gümnaasiumis, 14:00-17:00 EJL Jalgpallihall / Nike Arena
K: 14:00-17:00 EJLi jalgpallihall / Nike Arena
N: 9:40-11:30 kehalise ettevalmistuse treening Arte Gümnaasiumis, 14:00-17:00 EJL Jalgpallihall / Nike Arena

reedeti tehakse koduklubi juures + siis nv mäng.

Markko
10.09.20, 15:14

See ei ole ainult jalgpalli mure, üldkehalise ettevalmistuse puudulikkus on laiemalt kogu noortespordi probleem. Just kuulasin mingit vana võrkpalli podcasti, kus keegi Audentese treener rääkis, kuidas Audentesesse tulevad noored küll võivad mõigata natuke võrkpalli mängust midagi, aga jõusaali ja üldkehalise ettevalmistuse osas peab hakkama ikka A ja O'st peale, ehk mis asi on jõusaal, mida seal tehakse ja kuidas tehakse.

Jormma
10.09.20, 15:15
Arte Gümnaasiumi jalgpalliklass (8-9 klass) treenib näiteks sellise graafiku alusel:

E: 14:00-17:00 EJi jalgpallihall / Nike Arena
T: 9:40-10:30 kehalise ettevalmistuse treening Arte Gümnaasiumis, 14:00-17:00 EJL Jalgpallihall / Nike Arena
K: 14:00-17:00 EJLi jalgpallihall / Nike Arena
N: 9:40-11:30 kehalise ettevalmistuse treening Arte Gümnaasiumis, 14:00-17:00 EJL Jalgpallihall / Nike Arena

reedeti tehakse koduklubi juures + siis nv mäng.

Sellise kava, korraliku treeningute intensiivsuse ja õige toitumisega võiks juhtuma hakata küll vms. Samas kui siit üks klots ära võtta laguneb terve torn.

kesa
10.09.20, 18:11
https://sportspath.typepad.com/files/a-review-of-training-times-for-uefa-coaches-circle.pdf
https://resources.fifa.com/image/upload/youth-football-training-manual-2866317.pdf?cloudid=mxpozhvr2gjshmxrilpf

Gallacher
13.09.20, 03:55
Sellise kava, korraliku treeningute intensiivsuse ja õige toitumisega võiks juhtuma hakata küll vms. Samas kui siit üks klots ära võtta laguneb terve torn.

Esiteks, me räägime vaid ühest grupist terve Eesti peale. Teiseks, vaid kaks korda nädalas tehakse kaks trenni päevas. Lugesin just üle Mürka raamatut - ta pajatas, et Liidu noortekoondises tehti päevas 7-8 tundi trenni...

Olar
16.09.20, 16:42
Saripositiivsuse poole pealt läks Piht ka minema. Mingid noored meil juba on. Aega läheb kindlasti. Aga Belgia oli ka mudas, kui 2-0 meilt sai..või noh. Ikkagi nullpunkt on ehk käes

Mõnuagent 007
16.09.20, 17:48
Milles see põhjus on, et Audenteses jalgpallureid ei koolitata? Noh, et ala, et luua sportlasele sobiv treening-, kooli- ja tavaelu. Või on meil mingi reaalne internaadiga kool, kuhu saaksid näiteks väikekohtade andekamad poisid õppima tulla?

Tofoa
16.09.20, 17:59
Milles see põhjus on, et Audenteses jalgpallureid ei koolitata? Noh, et ala, et luua sportlasele sobiv treening-, kooli- ja tavaelu. Või on meil mingi reaalne internaadiga kool, kuhu saaksid näiteks väikekohtade andekamad poisid õppima tulla?

Arte.

Mõnuagent 007
16.09.20, 22:36
Arte.
Seal internaat on?

Kasepats-Pidur
16.09.20, 23:07
Kunagi olid jalgpallurid Audenteses ka? Piiroja raamatust on nagu meelde jäänud, et tema oli mingi aja seal koolis ja internaadis. Trennis käis ikka Flora juures.

Kasper
16.09.20, 23:24
Seal internaat on?
On küll poisse, kes elavad läheduses asuva kutsekooli ühikas.

-RoMaRiO-
29.09.20, 15:23
Millal viimati ei kuulunud Levadiast ühtegi mängijat Eesti koondisesse?

Sambaz
29.09.20, 15:25
Mille pealt on Mark Andres Lepik koondises? Kas see on mingi nali või? Nagu mille pealt? Ootaks Voolaiult järjekordselt mingit diipi paska seletust, et persoon meeldib ja oleme head semud.

LaRaBla
29.09.20, 15:41
Mille pealt on Mark Andres Lepik koondises? Kas see on mingi nali või? Nagu mille pealt? Ootaks Voolaiult järjekordselt mingit diipi paska seletust, et persoon meeldib ja oleme head semud.

Oleks siis juba võinud Pihti kaasata(muidugi ma ei tea 100%, kas see koroonapiirangute tõttu ka võimalik oleks).

telekavaataja
29.09.20, 15:44

https://media2.giphy.com/media/15BuyagtKucHm/giphy.gif?cid=ecf05e47lbecnwbqz1tzvzhdukrnufou3wku hgyxp2my72gf&rid=giphy.gif

Nasfal
29.09.20, 16:03

Lepik on saanud 180 minutit see hooaeg liigas mänguaega ehk 2 mängu jagu. Liivak peale penaltit on ilmselgelt alg 11nes. Ise oleks eeldanud igatepidi Artjom Dmitrjevit ja Millerit. Aga noh see tsikrus ei pane tegelikult enam üllatama. Voolaid põletab hetkel meie koondist igast otsast. Kohutav treener.

MNa
29.09.20, 16:06
Voolaid võttis Lepiku kutsumisega Liivaku pealt turmtule maha :D Enda elu ta lihtsamaks ei teinud. Ma ei ole tavaliselt koosseisu üle soiguja, aga wtf, Lepik?

Nasfal
29.09.20, 18:34
Viktoriiniküsimus: Mitu mängu on Mark Anders Lepikul u21 koondises?

sibierski
29.09.20, 18:44
Tundub, et kurikuulus FSM reegel sai Lepiku kaasamisel otsustavaks.

$$$
29.09.20, 19:17
Tundub, et kurikuulus FSM reegel sai Lepiku kaasamisel otsustavaks.

Flora semu mängija?

Lepik ja Liivak tundub küll selline kohustuslik müügiarendusprohekt, kui tahad koondise treener olla.

sibierski
29.09.20, 19:37
Flora semu mängija?

Lepik ja Liivak tundub küll selline kohustuslik müügiarendusprohekt, kui tahad koondise treener olla.

ehk siis

Koondise kohapealt tooks juurde termini FSM. Ehl Floraga seotud mängija.

Jormma
29.09.20, 20:18

Voolaiult deep pask + ottjärvela vihapurse temast erinevalt mõtlejate suunas alatooniga nagu keegi teeks mängijale liiga, tegelikult käib kriitika ainult esimese kahe pihta

Martin
29.09.20, 20:26
"Samal ajal, kui trolliarmee ekraanide taga käsi hõõrus, võttis Lepik vastutuse oma meeskonnakaaslaste, oma riigi ja rahvusvahelise edu järele januneva Eesti jalgpalli ees. Ning läks ja lõi vahetusest sisse tulles meeskonnakaaslasele Liivakule sellise käepatsu otse peopessa nagu tühise papinaela! Mic drop. Eepiline mic drop!"

(Link Eesti-Leedu mängule)

atleticomadrid
29.09.20, 20:59
See üks pennal ongi ju ainukene õnnestumine koondiseakende vahepeal Liivakul, Premiumis pink ja Island klubi vastu hoidsid tema soorituse järgi kõik peadest kinni. Jääb arusaamatuks.
Marinit tore taas koondises näha.
Lepik - noh meil vist on tipuründajate kriis ka.

matys
29.09.20, 21:06
Mina ei näe Lepiku koondisse kaasamises mingit probleemi, olen seda hetke juba vaikselt kaks aastat oodanud. Oma mängijaomadste poolest sobib ideaalselt koondise tipuründajaks, aga siiamaani on tervis alt vedanud ja ega seegi hooaeg pole tervis temaga ülemäära sõbralik olnud.

$$$
29.09.20, 21:08
Lepikust ma saan veel natuke aru. Ütleme, et on Talent ja tuli lihtsalt just vigastusest tagasi. Aga F. Liivak, 24. aastane. Ei saa isegi Eesti liigas põhimeheks - see hooaeg ~32 minutit mängu kohta, nendes 18. mängus kus ta peale on saanud.

Kunagi ma olin kurb, et miks võetakse Eesti liiga mehi välismaa meeste asemel. Nüüd on saavutatud uus madalseis ja võetakse Eesti liiga varumehi. Müsteerium.

$$$
29.09.20, 21:13
Tegelikult huvitav, et kas Voolaid näiteks Henn'iga juttu rääkis? Et miks Henn eelistab Allikut alustavas rollis ja mis mõttekäik siis viis selleni, et Liivak siiski parem valik koondisesse, kuigi kehvem valik Florale.

Rääkimata mõne teise võistkonna ründavast mängijast, kes on veel säravamat stätsi teinud.

atleticomadrid
29.09.20, 21:23
Sander Kapper - Viljandi põhimees, 21 mängu, 2 väravat, 8 söötu. Parem ründaja, parem äär, isegi paremkaitses mängud.
Frank Liivak - FC Flora pingimees, 18 mängu, 0 väravat, 3 söötu. Ääremängija, vajadusel ka tipurünne.
Täitsa suvaline näide.
Aga jään lootma eepilisele micdropile, mis ühes sellega oleks koondise väravapõua lõpetajaks!

Vask
29.09.20, 21:31
Lepik on selline suht idekas vahetusmees, kes tuleb ja teeb. Eelmisel hooajal lõi Serbia tipule 2 väravat vahetustest tulles.

Hyrax
29.09.20, 22:33
Sander Kapper - Viljandi põhimees, 21 mängu, 2 väravat, 8 söötu. Parem ründaja, parem äär, isegi paremkaitses mängud.
Frank Liivak - FC Flora pingimees, 18 mängu, 0 väravat, 3 söötu. Ääremängija, vajadusel ka tipurünne.
Täitsa suvaline näide.
Aga jään lootma eepilisele micdropile, mis ühes sellega oleks koondise väravapõua lõpetajaks!

Ma ise mõtlesin ka, et Kapper oleks parem valik. Teisena tuli mul meelde Veelma Tammekast. Isiklikult pole midagi Liivaku vastu, aga ei ole hästi mänginud ja kunagisest tasemest on kaugel hetkel.

Jaan95
30.09.20, 07:33
Sel aastal tuli ja lõi Levadiale kaks. Teise löömisel sai kahjuks taas vigastada.

Sambaz
30.09.20, 11:18
Sel aastal tuli ja lõi Levadiale kaks. Teise löömisel sai kahjuks taas vigastada.

Vutis loeb kohe ja nüüd ja praegu, mis on alustala edukaks mänguks ja kasuteguriks meeskonnale, turisti võib mängida kuskil mujal. Statement, et tuli ja lõi oli 75 päeva tagasi on täielik bullshit ja seal juures pidevalt vigastatud olla, ei saa olla hetkel parim valik koondisesse. Mulle muidu meeldib mis mantrat meil pealikud räägivad üldjuhul, et koondisesse saadakse liiga lihtsalt, aga see ongi ainult üks kena jutt, mida meediale rääkida. Reaalsus on pigem see, et Liivak on koondises, et tekitas punase kaardi Cani vastu ja nüüd lõi pendla sisse, mille peale Järvela võtab piiki muidugi ilusti ja siis on meil Lepik, kes on 180 minutit mänginud. Kui sinule see küsimusi ei tekita, siis on see võimas. Võimas!

tpx
30.09.20, 11:55
Vutis loeb kohe ja nüüd ja praegu, mis on alustala edukaks mänguks ja kasuteguriks meeskonnale, turisti võib mängida kuskil mujal. Statement, et tuli ja lõi oli 75 päeva tagasi on täielik bullshit ja seal juures pidevalt vigastatud olla, ei saa olla hetkel parim valik koondisesse. Mulle muidu meeldib mis mantrat meil pealikud räägivad üldjuhul, et koondisesse saadakse liiga lihtsalt, aga see ongi ainult üks kena jutt, mida meediale rääkida. Reaalsus on pigem see, et Liivak on koondises, et tekitas punase kaardi Cani vastu ja nüüd lõi pendla sisse, mille peale Järvela võtab piiki muidugi ilusti ja siis on meil Lepik, kes on 180 minutit mänginud. Kui sinule see küsimusi ei tekita, siis on see võimas. Võimas!

Küsimusi on olulilselt rokem kui on vastuseid, see on päris kindel. Kindel on ka see, et mina kui kunagine pea kõikide koondisemängude külastaja, ei kavatse oma jalga ühelegi koondisemägule tõsta ja seda seni kuniks pole koondisega seotud otsuste tegemine muutnud läbipaistvaks ja õiglaseks. Tean, minu probleem ja tean, et ma pean sellega ka elama. Lihtsalt on nii kopp ees sellest jandist, ringkaitsest ja valimatust roosamanna PRist.

sibierski
30.09.20, 12:08

väga hästi öeldud.
Palju muidu UEFA plekki viskab klubidele mängija pealt, kui mängija on klubist national-call up'i valitud? Teab keegi rääkida? Kas see summa sõltub liigast ka (a la, et AIK teenib Metsa pealt rohkem kui Flora Lepiku pealt?)

Jormma
30.09.20, 12:37
väga hästi öeldud.
Palju muidu UEFA plekki viskab klubidele mängija pealt, kui mängija on klubist national-call up'i valitud? Teab keegi rääkida? Kas see summa sõltub liigast ka (a la, et AIK teenib Metsa pealt rohkem kui Flora Lepiku pealt?)

Vaatasin just et malta klubid saavad 3500.- per mängija per mäng.
Selle loogika järgi teenib Flora hetkel umbes 91 000 kahe mängu pealt.

asdf
30.09.20, 13:07
Vaatasin just et malta klubid saavad 3500.- per mängija per mäng.
Selle loogika järgi teenib Flora hetkel umbes 91 000 kahe mängu pealt.

Kuni Rahvuste liiga loomiseni maksis UEFA klubidele EM-valikmängude eest ja FIFA MM-valikmängude eest ei maksnud, vaid kindlustas mängijaid. Eelmine Rahvuste liiga oli EM-valikmängude osa ja selle eest maksis UEFA klubidele. Praegune MM-valiktsükli eelne Rahvuste liiga toimub esmakordselt ja kas selle eest makstakse, ei ole teada, aga pigem ei. Kevadel algavate MM-valikmängude eest kindlasti ei maksta.

asdf
30.09.20, 13:07
väga hästi öeldud.

Ei sõltu liigast.

mjaasa
30.09.20, 13:13
Kas keegi võiks Voolaiule edasi öelda, et klubidele enam raha ei maksta :õnnelik:

ElNino9
30.09.20, 16:49
Ojamaa olukord on klubis keeruline. Ta vorm pole olnud parim ja sellest lähtuvalt on ta jäetud koosseisust täiesti välja. Võib-olla on seal ka muid detaile mängus ja sinna sisse näevad ainult osapooled. Minu valikust jäi ta praegu välja sportliku vormi tõttu. Tal pole olnud kõige parem minek, mis pole etteheide, sest ta annab endast alati maksimumi. Praegu väärivad äärtel oma võimalust teised valikud."

Nii palju on eelmise koondiseaknaga muutunud?

atleticomadrid
30.09.20, 23:03
Ojamaa olukord on klubis keeruline. Ta vorm pole olnud parim ja sellest lähtuvalt on ta jäetud koosseisust täiesti välja. Võib-olla on seal ka muid detaile mängus ja sinna sisse näevad ainult osapooled. Minu valikust jäi ta praegu välja sportliku vormi tõttu. Tal pole olnud kõige parem minek, mis pole etteheide, sest ta annab endast alati maksimumi. Praegu väärivad äärtel oma võimalust teised valikud."

Nii palu on eelmise koondiseaknaga muutunud?

Ja samalt mehelt tsitaat:
" Praegu on Ragnar sellises olukorras, et jaksu jagub ainult klubimängudeks. Üks mäng juba andis märku, et lihased võivad natuke järgi anda, kui ta täie tambiga treenib ja seda ta kahtlemata teha tahab. Edaspidi saame rääkida vaid väga ekstreemsetest olukordadest, kus on Eesti koondisel tõesti väga vaja või ta näiteks klubis üldse mängida ei saa"
Liivak ei saa koduklubis mänguaega - IN.
Ojamaa ei saa koduklubis mänguaega - OUT.
Klavan juhul, kui ei saaks klubis üldse mänguaega - IN.
Ma tõstan käed ülesse ja loobun siinkohal koondise rivistuses igasugust valikuloogikat otsimast, sest see lihtsalt ei järgi neid seaduspärasusi, mille peale minu arusaam asjadest ehitatud on.

Jormma
01.10.20, 10:56
Ja samalt mehelt tsitaat:
" Praegu on Ragnar sellises olukorras, et jaksu jagub ainult klubimängudeks. Üks mäng juba andis märku, et lihased võivad natuke järgi anda, kui ta täie tambiga treenib ja seda ta kahtlemata teha tahab. Edaspidi saame rääkida vaid väga ekstreemsetest olukordadest, kus on Eesti koondisel tõesti väga vaja või ta näiteks klubis üldse mängida ei saa"
Liivak ei saa koduklubis mänguaega - IN.
Ojamaa ei saa koduklubis mänguaega - OUT.
Klavan juhul, kui ei saaks klubis üldse mänguaega - IN.
Ma tõstan käed ülesse ja loobun siinkohal koondise rivistuses igasugust valikuloogikat otsimast, sest see lihtsalt ei järgi neid seaduspärasusi, mille peale minu arusaam asjadest ehitatud on.

Koondise pika nimekirja valiku loogika alustades kaalukaimast:
1. 50+ mängu saanud koondise pässid.
2. Mehed kes on u21 läbinud ja kelle klubi riik on UEFA koefitsendi järgi eestist vähemalt 40 kohta kõrgemal.
3. F-süsteemi mängijad kellel oleks vaja tõuget.
4. Treeneri personaalsed lemmikud.
5. Meistriliigas head minekut näitav mängija keda ei saa välistada.
6. Hetkevorm mis tehakse kindlaks telefonitsi.
7. Minutid klubi eest.

Mänguminutid ja vahetused kirjutamata reeglid:
1. Kõik 1-2 valiku mehed saavad minuteid terve koondise kogunemise peale.
2. Vigastatud mängija lahkub kohe ja asemele tuleb f-süsteemi mängija.
3. Kui vahetus toimub 50-70 minutil tuleb mängu F-süsteemi mängija.
4. Kolmest vahetusest vähemalt kahel korral tuleb sisse alati F-süsteemi mängija.
5. Väsimus ei loe.
6. Skoor ei loe.
7. Taktikalised nüansid ei loe.

NB: Eelnev on kõigest 95% ulatuses täpisteadus.

skint
01.10.20, 11:38

Tundub tõesti, et alates Reimi minna laskmisest ei ole praktiliselt ühtki EJL-iga seotud pressiteadet/intervjuud, kus ei oleks ära mainitud, kui mitu tundi ikka telefonitsi omavahel kõik läbi arutati. Tubli töö! Kuigi võib-olla oleks kasulikum tulevikus lisaks ära mainida, et kõne tehti Tele2 võrgus.

tpx
01.10.20, 13:02

Tundub tõesti, et alates Reimi minna laskmisest ei ole praktiliselt ühtki EJL-iga seotud pressiteadet/intervjuud, kus ei oleks ära mainitud, kui mitu tundi ikka telefonitsi omavahel kõik läbi arutati. Tubli töö! Kuigi võib-olla oleks kasulikum tulevikus lisaks ära mainida, et kõne tehti Tele2 võrgus.

Selle peale ei oska muud öelda, et EJLis jauratakse/diagnoositakse ja tehakse ka kõike muud telefoniteel nagu mingid eided :confused:

keenjus250
01.10.20, 20:38
Mis põhjusl Purje koondisse ei mahu? Liiga vana juba? Viskas veel huumorit enne tänast mängu: https://pallomeri.net/kups-ats-purje-otteluennakko/

Piirissaar
01.10.20, 21:42
Mis põhjusl Purje koondisse ei mahu? Liiga vana juba? Viskas veel huumorit enne tänast mängu: https://pallomeri.net/kups-ats-purje-otteluennakko/Videot vaadates pakuks põhjuseks, et ta on tegelikult soomlane.

marcello
02.10.20, 01:13
Videot vaadates pakuks põhjuseks, et ta on tegelikult soomlane.
Möh?
Tähemärgid

mjaasa
02.10.20, 01:23
Möh?
Tähemärgid
Videot pole näinud, kuid äkki mõeldi et välimuselt meenutab soomlast ja keel ka kenasti suus? Sp ei mahu koondisesse?

ElNino9
02.10.20, 01:29
Videot pole näinud, kuid äkki mõeldi et välimuselt meenutab soomlast ja keel ka kenasti suus? Sp ei mahu koondisesse?
Purjel alati Oksmaa vibes olnud

Piirissaar
02.10.20, 01:47
Videot pole näinud, kuid äkki mõeldi et välimuselt meenutab soomlast ja keel ka kenasti suus? Sp ei mahu koondisesse?Diibimat tagamõtet siin polnud, jah. Varemgi vaadanud, et ta on kuidagi vähe ehedalt keskkonda sulandunud seal.

Muidu koondisesse võiks kutsuda küll, koos Kingiga. :)

marconius
02.10.20, 02:08
Kes teab,kes teab...Peale Super Cupi mängu Budas pidi Uefa otsustama millal ja kuidas publikut statale lasta...loen Uefa kodukalt,et 30% ja kohalik ametivõim otsustab...kas siis juba nüüd oktoobris saab või millal?
Selgelt on ka kirjas,et välisfännid ei saa kuni järgmise infoni nende jaoks...tahaks Beneventosse tegelt minna
oioi,samal ajal tsekates liidu lehekülge juba inffi tilgub...

Suvaline Jope
02.10.20, 11:10

Mäletan Kolmanda poolaja podcasti Purjega ja sealt jäi just kõrva tema kerge soome aktsent.

telekavaataja
05.10.20, 23:59
Millal viimati ei kuulunud Levadiast ühtegi mängijat Eesti koondisesse?

See tuli ka ära.

Temp0
06.10.20, 01:37
Klavan ei esinda ammu koondist (endine kapten??) Sorga ei viitsi ka pullida. Noored on raksus Pohlakuga( see venku ja Jürgens ) ja nüüd siis on Metsa (ka kaptenipaela kandnud) ja Voolaiu vahel teravust kuna Mets eelistas klubivahetust koondise mängude asemel. Aga noh kes see selle õhtuse halduuraga ikka siin konnatiigis tegeleda viitsib :D varsti vist esiliiga satsi saaks koondisse healjuhul. Ehk peaks rohkem rahvaliigaga arvestama? Aga Armeenia mängu lähen siiski vaatama. Ma ei tea muidugi kumb oleks hullem vaatepilt kas need kolm mängu kaotada või võita aga flora kutid võiks samamoodi koondises panna kui euroopa liigas. liivakult hattrick leedu vastu

Malfoy
06.10.20, 07:45
Loen järjest uudiseid, et miks keegi koondisse ei tule. Mis toimub? Nagu päriselt, mis toimub?? Lepingu sõlmimise pärast ei tulda? Leping Saudi-Araabiasse.... tõesti ok. Täiesti perses.
Teine tahtis tulla, aga isiklikel põhjustel seekord ei saanud tulla. Tõsimeeli loodan, et see isiklik põhjus on kaalukas. On kellegil aimu ja saab kinnitada, et need põhjused on tõsised ja võib öelda, et tõesti, ära siis tule oma riiki esindama.

rallikas
06.10.20, 11:44
Metsa otsus mitte tulla seoses klubivahetusega on täiesti normaalne. Jalgpalluri igapäevane töökoht on oluliselt tähtsam kui rahvuskoondise esindamine. Kui tõesti on tegu Metsa jaoks väga rahaka diiliga, siis oma tuleviku kindlustamine on igatepidi esikohal.

matys
06.10.20, 11:50
Metsa otsus mitte tulla seoses klubivahetusega on täiesti normaalne. Jalgpalluri igapäevane töökoht on oluliselt tähtsam kui rahvuskoondise esindamine. Kui tõesti on tegu Metsa jaoks väga rahaka diiliga, siis oma tuleviku kindlustamine on igatepidi esikohal.

Täiesti nõus! Profikarjäär on lühike ja selle jooksul tuleb ennast kindlustada nii palju, kui võimalik.

Veel1v2rav
06.10.20, 12:05
Tahaks loota jah, et see situatsioon on ühekordne.

Tofoa
06.10.20, 12:06
Pole esimene ega viimane kord, kui jalgpallur klubivahetuse tõttu koondisest eemale jääb.

gianluca
06.10.20, 12:09
Väike tagasivaade: Mängu eel arvasid ajakirjandusveergudel näiteks Marek Lemsalu ja Viktor Mets, et praegusel koondisel puudub piisav võitlustahe. Sellest teemast rääkides läks Mets lausa põlema. "Ma ei oska midagi kommenteerida. Nad võivad rääkida, mis nad tahavad, mind absoluutselt ei huvita nende arvamus. Nad võivad seda öelda, aga mulle see korda ei lähe. Mina tegelen oma asjadega ja püüan teha neid nii hästi kui võimalik."

https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/delfi-saksamaal-karol-mets-koondist-kritiseerinud-inimestest-mind-absoluutselt-ei-huvita-mida-nad-utlevad?id=86501885

-RoMaRiO-
06.10.20, 12:29
Kindlasti pole selles midagi erakordset. Eriti tänapäeva jalgpallis, kus tulusa lepingu puhul tuleb medicalist kindlasti ka läbi saada. Küll ei oleks aga ette kujutanud, et sarnase olukorra puhul näiteks Poom või Piiroja oleks koondise esindamisest loobunud. Oldi kohal igal võimalusel, kasvõi poolvigasena, mis rikkus nii mõnegi võimaluse. Ühtepidi justkui lausa rumal patriotism, teisalt on need mehed just nii meeletu tahtmise tõttu ka Eesti jalgpalli absoluutsed legendid, kelleni Mets mitte kunagi ka ei küündi. Aga palju see suur süda enam tänapäeval tõesti maksab kui dollarimärgid kogu (jalgpalli)elu dikteerivad

Wingback
06.10.20, 13:46
Vb nüüd ei lähegi mäng enam nii metsapoole, Metsata.

sibierski
06.10.20, 23:12
Juba pikemat aega närib üks loll mõte - äkki toimub teatud a-koondise mängumeeste poolt teadlik eiramine kandmaks sinist särki enne, kui etteotsa leitakse uus nägu. Kui juba padufännid räägivad pikemat aega juttu, et koondise mänge vaatama ei minda enam ja igasugune huvi kadunud, siis miks ei võiks mõnel kalevipoja mängumehel endal selline trots sisse pugeda..või on see pigem välistatud?

Nasfal
06.10.20, 23:20
Juba pikemat aega närib üks loll mõte - äkki toimub teatud a-koondise mängumeeste poolt teadlik eiramine kandmaks sinist särki enne, kui etteotsa leitakse uus nägu. Kui juba padufännid räägivad pikemat aega juttu, et koondise mänge vaatama ei minda enam ja igasugune huvi kadunud, siis miks ei võiks mõnel kalevipoja mängumehel endal selline trots sisse pugeda..või on see pigem välistatud?

Tegelikult kui panna nüüd siin mängijate olukorda.

Tühjad tribüünid, meeletud koroonanõuded, ligi kaks aastat 0 positiivset emotsiooni, mängupilt on kohutav, koondisesse ei võeta mehi pingerea alusel, ainult negatiivne tagasiside, peatreener helistab sulle 10 korda päevas, keegi mikkreid ei dropi, arengut näha ei ole (taandareng on)

Kas ikka viitsiks väga seda tsirkust koguaeg kaasa teha. Jah ma vabandan teie kõigi ees, kes tulevad ajama õige fänni juttu ja patrotismist ja muust sellisest, siis ma olen lihtsalt natukene hetkel enda tulihingelise fänlusega lost.

-RoMaRiO-
06.10.20, 23:52

Aastaga võib olukord küll kardinaalselt muutuda, aga kui peatreeneri kohusetäitjast Voolaiust sai püsiv peatreener Voolaid, siis mäletatavasti oli selle käigu üks tugevamaid argumente see, et tal oli võtmemängijate totaalne usaldus ja toetus.

asdf
07.10.20, 09:46
Sorga ei viitsi ka pullida.

See on vale. Sorga peab USA-sse naastes olema isolatsioonis, mistõttu on klubil õigus keelduda tema koondisse lubamisest ja nii klubi ka otsustas.

Jormma
07.10.20, 10:31
Aastaga võib olukord küll kardinaalselt muutuda, aga kui peatreeneri kohusetäitjast Voolaiust sai püsiv peatreener Voolaid, siis mäletatavasti oli selle käigu üks tugevamaid argumente see, et tal oli võtmemängijate totaalne usaldus ja toetus.

Seal on sama hierarhia nagu vutiliidus. Suurele rohelisele mugavuslaste osale on ta vajalik ja avalikult ei kritiseeri teda ükski võtmetegelane, vastasel juhul tõmmatakse sellele hüpoteetilisele võtmetegelasele vesi peale. Selleks et treeneri toetust hinnata, tuleb seda teha väljakul nähtu järgi - kui mängiti isutult ja ennast hoidvalt siis on näha ju et keegi selle mehe eest ei seisa.

asdf
07.10.20, 10:46
Klavan ei esinda ammu koondist (endine kapten??)

https://sport.err.ee/1014655/klavan-keskendub-edaspidi-klubijalgpallile-ent-koondisega-lopparvet-veel-ei-tee

Klavan ütles 2019. aastal selgelt:
"Kuigi järgmised koondisemängud on kaugel, pean õigeks siinkohal välja öelda, et targem on minuga koondises praegu mitte arvestada, sest kogu jalgpalliline energia läheb praegu tervena ja klubi jaoks vajalikuna püsimiseks. Tahan veel vähemalt ühe, aga miks mitte ka kaks hooaega tipptasemel kaasa lüüa. See on valus otsus, mida raske välja öelda, aga pean tähtsaks olla aus koondise ja poolehoidjate vastu."

Täpselt nii on nagu ta tookord ütles – Klavani tervis ei võimalda nii suurt koormust, koondisepausid lähevad tervena püsimiseks (ja nagu näeme, siis isegi koondisepausidest alati ei aita, et terve püsida). Väga kahju, aga nii on. Mees on 127 korda esindanud koondist, läbi aegade neljas tulemus.

käbi
07.10.20, 21:31
Kes järgmiseks treeneriks saab? Võib vist juba arutama hakata. Käin ühe lotovaliku välja: Kalasnikovs.
Et äkki ei peaks võitjat otsima, vaid kedagi kes saab kaotajatega hakkama sest noh...

parool_on_parool
07.10.20, 21:33
Kes järgmiseks treeneriks saab? Võib vist juba arutama hakata. Käin ühe lotovaliku välja: Kalasnikovs.
Et äkki ei peaks võitjat otsima, vaid kedagi kes saab kaotajatega hakkama sest noh...

Norbert Hurt või Pelle Pohlak oleks sobivad

-vandersell-
07.10.20, 21:40
Kui Eestis põrub nii klubi- kui koondisejalgpall, kas siis siin ei peaks liidu juht tagasi asutma? Ütlen seda olenemata sellest, et seni olen Pohlakut tema kiiksudest hoolimata siiski pigem austanud. Vägev töö on tehtud, aga nagu tunduks, et aeg on käes.