PDA

View Full Version : Eesti koondis

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]

Mõnuagent 007
07.10.20, 21:41
Kui Eestis põrub nii klubi- kui koondisejalgpall, kas siis siin ei peaks liidu juht tagasi asutma? Ütlen seda olenemata sellest, et seni olen Pohlakut tema kiiksudest hoolimata siiski pigem austanud. Vägev töö on tehtud, aga nagu tunduks, et aeg on käes.

Tema pole ju süüdi, vead tehti kunagi ammu.

-vandersell-
07.10.20, 21:45
Tema pole ju süüdi, vead tehti kunagi ammu.

That's what Lukashenko said!

Malfoy
07.10.20, 21:49
Ootan huviga soccerneti ajakirjanike kirjutisi. Erilise huviga ootan härra Järvela asjandusi.
Ja viitsib keegi korrata härra Voolaidi stastikat U21 peatreenerina? Oli nii, et ainuke võit ca 20st mängust oli San Marino vastu?

Wingback
07.10.20, 22:08
Voolaid - ootan kahe paki popkorniga lugemist tema pooldajatelt siin foorumis, kuidas on mõttekas sellise mehega pukis jätkata!
Kaitsemäng = 0

telekavaataja
07.10.20, 22:09
Voolaid - ootan kahe paki popkorniga lugemist tema pooldajatelt siin foorumis, kuidas on mõttekas sellise mehega pukis jätkata!
Kaitsemäng = 0

Tõtt öelda tema kaitsjaid ei ole liiga palju 😂

trk
08.10.20, 09:52
Jalkaliit on teinud väga palju head tööd, tegelikult meeletult on tehtud. Mitte üks teine alaliit (va ehk Suusaliit mingil perioodil) ei ole olnud võrreldav. Kurb on nüüd fännina tõdeda, et mingid inimesed, eeskätt ilmselt siis Tarmo Lehiste, aga üldiselt kogu juhatus eesotsas presidendiga, on suutnud oma toimetamisega viia jalgpalli seisu, kus see ei olegi iseseisvusajal olnud. Kas te olete kurdid ja pimedad?

Alguses oli ehk lihtsam, polnud väga midagi kaotada ja suurest jalgpallist osasaamine andis pikalt krediiti. Alates 93 Kadriorus Portugali vastu olen käinud, ikka on olnud lootus. Nüüd napib seda aina enam ja eile staadionil lootust enam polnudki. Toetan ikka mängijaid ja jään toetama, ka neid, kes seal vb ei peaks olema. Ma ei tea, mis see pikk plaan on mille nimel võib mingi generatsiooni mängijaid lasta söödaks, et vahet pole kes peatreener on.

Aga austatud Jalkaliidu juhatus, teie valikud on viinud Eesti jalgpalli seisu, kust selle ülestoomine on juba praegu väga keeruline. Te olete lasknud mingitel diletantidel teha Eesti koondis(t)est paroodia, see on kõige hullem, mis saab ühe alaga üldse juhtuda. Võtke ennast kokku mehed! Ja kui toimunu on olnud teie maksimum, siis tuleb võtta sisse koht publiku hulgas.

Cerny Petr
08.10.20, 13:19
Tõtt öelda tema kaitsjaid ei ole liiga palju 😂

Ma võin siis olla see külaloll ja Pohlaku koer, aga mina ei oska Voolaidi süüdistada. Talle kasutada olevast inimmaterjalist ei võtaks Mati Alaver oma imerohtudega ka tulemust välja.
Siin ei ole asi riietusruumijuttudes või kolmese kaitseliini sobivuses, vaid aastate taguses tegemata töös. Kõigist Eesti jalgpalliteemalistest raadio- ja taskuhäälingusaadetest on mulle kõige teravamalt alati kõrva lõiganud need, kus keegi julgeb ausalt rääkida meie noorte olematust treenimisest. Kuskil aasta tagasi võttis eikaga rääkides Nõmme Unitedi Martin Klasen olukorra kokku umbes nii, et treenitakse vajaminevast poole vähem ja vananenud metoodikaga. Ja vabandust, aga selle koha pealt ei näe ma tõesti, kuidas liidu juhid seda muuta saaksid. Tugeva trenni jaoks peab olema nõudlus. Poisid, kes ise nõuavad, et neil kell 7 staadionivärav lahti tehtaks, et nad saaks enne kooli ühe pallitrenni teha.
Aga sellest alatreenimisest on nagu kõik kuidagi lollis lootuses mööda vaadanud. Küll on olnud probleemiks lolli rootslase suutmatus salapärast vene hinge mõista, küll Viggo romb ja Reimi kolmene kaitseliin. Ikka rääkisid kommentaatorid, ka Soccernetis, et kurat, meie mehed ei ole ju nii halvad, tuleb oma mojo ja mängurõõm leida ja küll ta läheb.
Ei, koondist ei aita õige peenhäälestus, selle sügavad puudused tekkisid aastaid tagasi neli trenni ja mäng nädalas rütmis elades. See on koormus, mida suudaks iga terve inimene muu elu kõrvalt kaasa teha, mitte tippsportlase vormimine. Nüüd ongi seis, kus pea ei lõika ja jalad ei kanna ja Vest on vist süüdi, et ta piits käes staadioni kõrval ei seisnud.
Praeguses seisuks peaks kuskilt sahtlist Teituri numbri üles otsima ja kutsuma ta jälle elementaarset kaitsmist õpetama.

Kasepats-Pidur
08.10.20, 14:21
Nüüd sügisel pole see reaalne ja mõistlik, kuna kõik kolm vahetasid alles klubi, aga kevadistes akendes võiks kindlasti kohale kutsuda Jürgensi, Vetkali ja Paskotši (+ Šapovalov?).

Ma ei mõtlegi, et peaks nad tõenäolises Rahvuste Liiga relegatsiooni playoffis kõik korraga põhisse panema, aga mingitmoodi peaks neid meestekoondisesse hakkama kaasama. Vahetusest sisse tulla vms. Kui mingit arvestatavat tasemetõusu tahame näha tulevikus, siis peaks see ju nende pealt tulema, kohaliku liiga vanuses 20+ heeroste peale pole mõtet loota.

Tofoa
08.10.20, 14:31
Kesa võib oma numbritega kohe tulla, aga ma pakuks, et Voolaid on koondist ühe aastaga ~5-6 aasta jagu noorendanud.

Nasfal
08.10.20, 14:41
Kesa võib oma numbritega kohe tulla, aga ma pakuks, et Voolaid on koondist ühe aastaga ~5-6 aasta jagu noorendanud.

Eks ta on ise uuendanud, aga eks mingilmääral on see vanus alla kukkunud ka loomulikul teel. Aksalu kukkus eest ära (35a), Klavan ei esinda enam (34a), Kams lõpetas karjääri ära, Lepmets kukkus oma lolluste tõttu ära. Siinkohal ma ehk isegi Järvelaga nõustuks, et kui peale järgmist kahte rahvuste liiga mängu ikka tulemust kuskilt ei tule, siis võib hakata seda poolakate väljendid [B] "Blamaž, katastrofa, tragedia!"/B] kasutama.

Tofoa
08.10.20, 15:04
Ma usun, et kui Voolaid see aasta ühtegi mängu ei võida või punkti ei teeni, siis on meil 2021 uus treener puldis.

Malfoy
08.10.20, 15:39
Nüüd ongi seis, kus pea ei lõika ja jalad ei kanna ja Vest on vist süüdi, et ta piits käes staadioni kõrval ei seisnud.

Vist on siin lauses vale sõna. Ongi süüdi. Täna vest seletab, et tema nägi juba 10 aastat tagasi, et seis muutub selliseks. Tulevad halvad ajad. Nii? Ja mis ta siis tegi? Aega oli maa ja ilm, et seda laksu leevendada.
See on eriline ülbus sellist tagant järgi tarkuse juttu ajada ja sellele kaasa noogutamisele ei oskagi viisakat nimetust anda. Kui on eksitud, peab vastutama.
Kokkuvõttes - täielik hullumaja. Voolaid ei päde, ei ole varianti ka mitte, et tema all koondis hakkaks mängima. Kõige nõrgem peatreener by far, kes meil olnud on.

Yattara
08.10.20, 18:27
Njh, kui kümne aasta pärast olukord endiselt kiita pole, siis ilmselt tuleb keegi jälle tõdemusega esile, et tegelikult 10 aastat tagasi oligi kõik totaalselt nihu.

onoz9
08.10.20, 19:50
Koondise pikaaegse toetajana lisan omalt poolt ka mõned mõtted. Viimased 15 aastat olen vaadanud pea kõiki koondise valikmänge ja enamusi sõprusmänge , sh. lugematul hulgal kordi staadionil kaasa elades. Välja arvatud viimased aasta aega. Selle 15 a jooksul ei mäleta, et nii pikalt oleksime nii kehvad olnud.

Aasta aega tagasi sai vaadatud mänge Hollandi vastu ja mingi lootus oli, et äkki kodustaadionil läheb hästi, oleme ju ajalooliselt Hollandi vastu päris häid tulemusi saanud. Samas kuklas oli teadmine, et hetke Holland on väga tugev ja ilmselt tuleb järjekordne saun. Ja tuligi. Selline asi teeb meele mõruks päris pikaks ajaks, eriti kui on ette teada, et tuleb jälle kolakas ja täpselt nii juhtubki. Nii kaob igasugune lootus ka tulihingelise ja pikaaegse toetaja jaoks...aasta aega pole ühtegi koondisemängu vaadanud ja ei hakkagi vaatama enne, kui asjad ei muutu. Ma ei ütle, et see on ainuõige suhtumine, aga lihtsalt null motivatsiooni on sellist asja jätkuvalt vaadata.

$$$
08.10.20, 20:08
Ma ka eile ei viitsinud striimi otsida, et vaadata. Tõesti ei mäleta, millal viimati vahele jäi mäng. Mängisin Among Usi sõpradega ja oli päris fun.
Eks ma neid 'päris' mänge kannatan veel küll, aga lootust on ikka väga vähe.

-RoMaRiO-
09.10.20, 00:59
Joel Indermitte tuletas ülekandes meelde, et täna 10 aastat tagasi võitis 92-93 sündinute Eesti U19 valikturniiril Norrat 2:0. Aga juba siis oli teada, et tegemist on perssekukkunud põlvkonnaga.

Vaatame kuhu Norra tolleaegse U19 koondise mehed on tänaseks jõudnud - 6 meest Norra kõrgliigas, Prantsuse kõrgliiga, Türgi meister, Saksa 2. Bundesliga.

Meil 5 meest Eesti kõrgliigas, 1 varsti Saudi Araabias, 1 Küprosel, 1 Ukrainas.

Silver
09.10.20, 10:02
Jahutakse teemal, et 10 aastat tagasi oli kõik valesti ja nüüd on auk. Aga mis tehti 15-20a tagasi teistmoodi, et me nende kuttidega playoffi jõudsime ja väga kvaliteetset vutti mängisime? Ehk reaalselt on see täielik bullshit, millele tähelepanu juhtida ja süüdlast otsida. Treeningmetoodika osas ei olnud siin mingit auku. Nii sellele eelnev kui antud vanuserühm treenisid vägagi sarnaselt. Lihtsalt selle erinevusega, et nendest 10 aastat tagustest poegadest ei tulnud suurt midagi. Öelda, et 10 aastat tagasi ei pandud tähelepanu treeningmetoodikale, puudus süsteem, jne. See on vägagi meelevaldne ja jabur suvalise põhjuse leidmine. Pole kedagi süüdistada praeguses sitas seisus, siis süüdistame neid treenereid ja neid mängijaid, kes 10 aastat tagasi valedel alustel trenni tegid? #absurd :D

Olles ise kasvanud TJK süsteemis, näinud kõrvalt Krugolovide-Vasjade arengut, siis ei teinud see Passikuta seal Wismari kivikõval esimese põlvkonna kunstmurul midagi teistmoodi või paremini kui tema järglased. Hea kui talvel sai üldse väljas trenni teha, sest väljak oli jäine ning täielik liuväli. Alternatiiv oli Wismari kõrval olev kaarhall, millel oli eelajalooline puitparkett ja käsipalli väravad ja kus 4-4 oli suhteliselt maksimumi lähedane trenni teha. Tahtjaid vabadele aegadele oli kolm korda rohkem kui aegu. Ja üldse oli hea, kui treeninggrupp sai 10 ühesugust okei kvaliteediga palli treeninguteks. Vot sellised probleemid olid. Katsevil seisis TJK maja ees alati viimase klassi luksusauto, kui dušhiruumis olles palusid jumalat, et ehk on natukenegi sooja vett alles..

Sellele järgnevat Flora süsteemi või näiteks Kalevi süsteemi, Kalju süsteemi ja algusaegasid kõrvalt nähes ei muutunud samuti mitte midagi. Treeningud läksid ehk natukene süstemaatilisemaks, sest hollandlased tulid ning koolitasid meid. Rohujuure tasandil rassisid Zaurid-Sarapid, Kalevis oli Meijel, Kaljus Getu, jne. Flora süsteem mängis igas vanuses oma Hollandi taktikat ja nii oli. Tekkisid paremad treeningtingimused, uued väljakud. Trenni tehti igal pool, kus sai. Pijpersit ja Jellet austati ja nad olid tõelised autoriteedid. Treenerid ei olnud lükata-tõmmata, filosoofia toimis, oli paremaid ja oli ka halvemaid aegu. Jalgpall silmnähtavalt arenes.

Ja nüüd siis see 10a tagune aastakäik. Kuna Pohlakul polnud aega tegeleda nende mängijatega, et siis nagu nii ongi? Olgem ausad, meil lihtsalt ei jopanud, antud aastakäigu kutid olidki rohkem pehmod ning ei näinud nii palju vaeva kui oleks pidanud. Kindlasti oli ka ebaõnne, aga süüdistada mingit valet treeningmetoodikat toona, see on täielikult meelevaldne. Kogu see tänane pa*k peitub mujal, aga kus, raske öelda. Võib-olla selles, et jalgpall ei olnud 10a tagasi enam nii seksikas? Rõhku pandi rohkem haridusele ja karjääri tegemisele? Ei olnud eriti apetiitne rühkida 24-7 ja lõpetada Premmis 750€ palgaga. Infra oli ju igal pool olemas, kordades paremas seisus kui 20a tagasi, siis kui Vasja generatsioon tegi esimesi suuremaid samme.

Ärge unustage, et 13a tagasi 2007 mängisime Viggo Jenseniga rombi. Täpselt sellel ajal, kui need 10a tagused noormängijad alles esimesi samme tegid.

zaz
09.10.20, 10:33
Aamen! Poleks saanud paremini kokku võttagi!
Küllap on asi ka sellest, et kusagil 90ndate keskpaigast on sündivus ka madal ja seetõttu lihtsalt mass, kes peale tuli oligi väiksem. Ja kui niigi väiksest valimist veel mingi pool ära võtta... siis jääbki alles, lahja valik.

PS! Ma olen Premium liigat jälginud tribüünidel aastast 2002. Ja pole möödunud aastat, kus eranditultei räägitaks, kuidas igal aastal on tase jälle liigas tõusnud.
Et on mingid mantrad, mida keritakse ja keritakse kuni kõik jalgpallihuvilised neid uskuma jäävad.

Silver
09.10.20, 11:11
Natukene nostalgialaksu ka. 15a tagasi kui Pasi Rautiainen asus Flora peatreeneriks, tegime temaga pikema intervjuu. Pasi Rautiainen - Flora uus hingamine! 6 aastat hiljem sai Eesti koondis Iirimaalt play-offis 0:4 tappa. https://soccernet.ee/artikkel/pasi-rautiainen-flora-uus-hingamine

Uuest hingamisest saab alati rääkida siis, kui sa taustsüsteemis natukenegi midagi muudad. Eesti jalgpallis toimubki tsükliline areng. Igal aastal pasundatakse, et see aasta on parem kui eelmine, sest väga palju on ära tehtud ja järgmine aasta on veel parem kui see aasta, sest ka sellel aastal on väga palju tööd, mis tuleb ära teha. Ja see on täiesti okei arenguplaan EJLi sugusel organisatsioonil. Ambitsioonikad eesmärgid peavadki olema, iga päevaselt käib ju töö paremaks saamisel, aga me peame aru saama ka sellest, et Eesti on väike riik.

Meie inimesed teenivad spordis kümmet erinevat jumalat. Ja kui meil vahel joppabki, et kõikide juhuste kokku langemise tõttu saime üks kord playoffi, sest antud aastakäik oli tasemel, mehed tegid kõvasti trenni, pääsesid välismsaal okeidesse satsidesse, said mänguaega ning koondist juhendas Täri, kes oli muhe sell ning võttis asja pigem hea huumoriga - SUUREPÄRANE. Ma usun, et neid aegu, eriti praegu, oskame me hoopis teise tundega hinnata. Sest olgem ausad, kes toona peale play-off kaotust ei uskunud, et nüüd hakkabki nii olema! Reality check on olnud päris karm.

Mis puutub koondisesse, siis uueks hingamiseks on tõesti praegu paras aeg ja alustaks seda näiteks mõne uue välistreeneriga. Vahet pole, aga sellist filosoofilist sousti väga ei viitsi enam kuulata kuidas iga löömata jäänud värav või ütlemata kole kaotus jälle ilusaks räägitakse. Võiks ju vahelduseks proovida midagi uut? :)

..aa ja ma ei julge isegi mõelda, mis 10a pärast hakkab juhtuma - et keda siis süüdistama peaks? Kui praegune noorte põlvkond peaks A-koondises mängima ning tegusid tegema? Oluliselt seksikam vuti asemel on praegu kuskil start-upis rassida ja järgmist Bolti teha, kui olla Eesti A-koondise jalgpallur. Rääkimata meistriliiga jalgpalluri rollist.

Stok
09.10.20, 17:18
Ma parem ei tsiteeri, sest ei plaani kellegi peale näpuga näidata, aga
- meil on väike rahvaarv
- me oleme vaesed
- me alustasime 30 aastat tagasi nullist
- eestlased on aeglasema arenguga
jne.

Kas kuskil on kirjas, kui palju jalgpallureid kuskil riigis on? Loomulikult oleme me väiksed ja vaesed jne, aga on veel väiksemaid ja veel vaesemaid. Seepärast mind huvitabki, kui palju on meil harrastajaid ja kui palju näiteks Uruguais või Armeenias või Islandil. Wales ja Norn Iron vist ainult jalgpalli hingavadki, nendega on natuke kohatu end võrrelda, lisaks on neil rohkem pappi.

tpx
09.10.20, 18:24
Ma parem ei tsiteeri, sest ei plaani kellegi peale näpuga näidata, aga
- meil on väike rahvaarv
- me oleme vaesed
- me alustasime 30 aastat tagasi nullist
- eestlased on aeglasema arenguga

Minu üks lemmikumatest tsitaatdest sellest valikust on "eestlased on aeglasema arenguga". See on ikka täiesti geniaalne ja sobib pea igas kohas ja ajal kasutada. :rolleyes:

risto
09.10.20, 19:07
pull on jah see, et ainult spordis oleme aeglase arenguga rahvas
muudes x uuringutes (pisast ma ei tea milleni) aga rühime esirinnas

Olar
09.10.20, 23:27
dopingus ju polnud aeglased. Suutsime kohaliku naftariigi ära petta korduvalt. Pigem naudime, et oleme madalseisus, siit rohkem perse ikka asi enam minna ei saa. Siiski Belgia sai meilt 2-0 kunagi. Eks ta jutt muuseas üks erakonna sitt kongress ole

$$$
09.10.20, 23:59
selle florale kingitud 1.5 miljoniga oleks saanud koondisele päris kõva välistreeneri tuua.

futbolidipaul
10.10.20, 08:49
selle florale kingitud 1.5 miljoniga oleks saanud koondisele päris kõva välistreeneri tuua.

Äkki ta valib aiis valed mängijad? Risk liiga suur. Pole mõtet. #FSM

asdf
10.10.20, 09:46

Sa jätad mulje nagu jalgpalliliit oleks Florale kandnud 1,5 miljonit eurot. See ei olnud nii. Meenutan, et jalgpalliliidu varem kokku lepitud investeeringuid (st jalgpalliliit ei teinud lisakulutusi) Tallinnas asuvasse jalgpalli infrastruktuuri (näiteks Hiiu staadionisse) käsitles linn tasaarveldusena.

LaRaBla
10.10.20, 10:10
Sa jätad mulje nagu jalgpalliliit oleks Florale kandnud 1,5 miljonit eurot. See ei olnud nii. Meenutan, et jalgpalliliidu varem kokku lepitud investeeringuid (st jalgpalliliit ei teinud lisakulutusi) Tallinnas asuvasse jalgpalli infrastruktuuri (näiteks Hiiu staadionisse) käsitles linn tasaarveldusena.

Vastupidi, Flora oleks pidanud EJLile 1,5 miljonit kandma, kuid ei kandnud.

kesa
10.10.20, 12:00
Võlg tekkis Florale seoses ALe Coq Arena ehitamisega. (Savisaar tõmbas isikliku solvumise tõttu ehituseks eraldatud rahad tagasi)
Et staadioni ehitamise ja haldamisega seotud kulutustest ja võlgadest (sh Jalgpalliliidu laen Florale, et ALC Arena riigi osalus välja osta) vabaneda ning klubi pankrotiohust päästa, müüs Flora ALC Arena Jalgpalliliidule..
Põhimõtteliselt oleks pidanud kohustuse Tallinna ees omaniku vahetusega kohe üle võtma Jalgpalliliit.
Millegipärast otsustas Jalgpalliliit alles tänavu juulis, et võtab kohustuse Tallinna ees enda kanda.
Nüüd tegi Tallinn tasaarvelduse ALC Arena omaniku, Jalgpalliliiduga.
Mis 1,5 millisest kingitusest te siin laulate?

tpx
10.10.20, 12:26

Ütleme ja oletame, et see on tõsi ja just nii ongi juhtunud. Samas, asdf, kas sinu arvates on EJL toiminud sellisel moel, mis lisaks sellele, et tegu on oma sisult õige, ka paistab õigena ja ei tekita küsimus, mis on foorumis ja mujal ringelnud juba kuid. Mulle jätkuvalt paistab asi "kalasena", aga see on ilmselgelt minu probleem.

metssiga
10.10.20, 12:57
igaljuhul on mitmeuue peatüki võrra rikkamaks saanud raamat nimega “ võimalik ainult eestis”. ei ole maailmas teist riiki, kus koondise peatreeneri kt-ks saab mees, kel eelnevalt on sama riigi noortesatsiga üldse 1 võit, seejärel saab kt-st peatreeneriks ilma ühegi võidetud mänguga ja mitu kaotust hiljem, jääb mees endiselt postile ja keegi isegi ei küsi, kas mees ei peaks lahkuma.

Jormma
10.10.20, 13:47
1. Flora saab riigilt 1.5 mil võlgu.
2. EJL ostab floralt ALC "X" summa eest.
3. EJL maksab võla.

Mis sai X summast ? See ju puhas papp mis läks EJL taskust flora tasku ?

asdf
10.10.20, 13:49
Ütleme ja oletame, et see on tõsi ja just nii ongi juhtunud. Samas, asdf, kas sinu arvates on EJL toiminud sellisel moel, mis lisaks sellele, et tegu on oma sisult õige, ka paistab õigena ja ei tekita küsimus, mis on foorumis ja mujal ringelnud juba kuid. Mulle jätkuvalt paistab asi "kalasena", aga see on ilmselgelt minu probleem.

Selle asja otsustamine toimus üldkogul, kus on koos klubide esindajad. Seda ei otsustanud keegi ainuisikuliselt. Otsuse sisu on avalik, seda on selgitatud detailselt.

tpx
10.10.20, 14:14
Selle asja otsustamine toimus üldkogul, kus on koos klubide esindajad. Seda ei otsustanud keegi ainuisikuliselt. Otsuse sisu on avalik, seda on selgitatud detailselt.

Kas vastava üldkogu protokoll või stenogramm on avalik või on plaan see avalikustada, et oleks selgelt ja läbipaistvalt näha, kes mida ütles või arvas? Mis on see kriteerium, millele peab klubi vastama, et ta saaks osaleda antud üldkogul, ehk siis kas üldkogul on esindatud kõik Eestis registreeritud klubid? Kui nii, siis kust ma saaks vaadata seda nimekirja, kes antud üldkogul esindatud olid ja selle otsuse vastuvõtmises osalesid?

J7P
10.10.20, 14:42
Staadioni ülevõtmise puhul näis vara väärtus EJL-le seega 1,5 miljoni võrra kõrgemana.
Sama, kui ostad kelleltki pangalaenuga ehitatud maja ning lisaks 100% maja väärtusele tasud hiljem lisaks veel ka algse laenu ise pangale tagasi.

peters
10.10.20, 17:54
Saan sellest võlast nii aru, et linn andis omal ajal Florale 25 milj krooni, kuid hiljem nõudis selle raha tagasi ja see fikseeriti Flora võlana. Nüüd on siis linn leplikum ja nõustub EJLi investeeringuga samas summas Tallinna omanduses olevatele staadionitele, mis nagunii kavas olid, et ühtlasi selle ka võla tagasimaksena fikseerida.

Jormma
10.10.20, 22:17
Saan sellest võlast nii aru, et linn andis omal ajal Florale 25 milj krooni, kuid hiljem nõudis selle raha tagasi ja see fikseeriti Flora võlana. Nüüd on siis linn leplikum ja nõustub EJLi investeeringuga samas summas Tallinna omanduses olevatele staadionitele, mis nagunii kavas olid, et ühtlasi selle ka võla tagasimaksena fikseerida.

Vahepeal ju liit ostis arena ära. Selle raha eest oleks saanud flora teha linnaga sama lepingu, et investeerivad infrasse, aga näed see jääb florale puhaskasumina.

Punkt
10.10.20, 22:50
Võlg tekkis Florale seoses ALe Coq Arena ehitamisega. (Savisaar tõmbas isikliku solvumise tõttu ehituseks eraldatud rahad tagasi)
Et staadioni ehitamise ja haldamisega seotud kulutustest ja võlgadest (sh Jalgpalliliidu laen Florale, et ALC Arena riigi osalus välja osta) vabaneda ning klubi pankrotiohust päästa, müüs Flora ALC Arena Jalgpalliliidule..
Põhimõtteliselt oleks pidanud kohustuse Tallinna ees omaniku vahetusega kohe üle võtma Jalgpalliliit.
Millegipärast otsustas Jalgpalliliit alles tänavu juulis, et võtab kohustuse Tallinna ees enda kanda.
Nüüd tegi Tallinn tasaarvelduse ALC Arena omaniku, Jalgpalliliiduga.
Mis 1,5 millisest kingitusest te siin laulate?

Ehk siis ma (isik A) ehitan maja ning võtan selle tarbeks isikult B laenu. Kui maja valmis, müün selle fikseeritud hinnaga isikule C. Nüüd, mitmeid aastaid hiljem, tuleb meelde, et oot-oot, mul on ju isik B ees ju veel võlg üleval.

Ning sa tahad nüüd väita, et see on tavaolukorras normaalne nähtus, et uus omanik C peaks hakkama eelmise omanik A vana võlga B ees klattima, kuigi ta on juba kogu ostuhinna isik B-le aastate eest tasunud?

Kui sellist kohustust ei olnud isik C-le esialgse ostu-müügilepinguga sätestatud, siis ma tahaks jah küsida, et mis huvi peaks olema isikul C tasuda või tasaarveldada isiku B kunagi ammu tekkinud võlga ning sekkuda tema jaoks täiesti suvalisse võlasuhtesse? Minu meelest tuleks siin eristada Flora ja Tallinna linna vahelist suhet ning Flora ja EJL vahelist suhet.

Kui see (EJL poolt kolmanda isikuna laenu arveldamine) on infrastruktuuritoetus Florale, siis on see päris kobe summa. Huvitav, kas kellelgi on pakkuda ka teistele klubidele võimaldatavate toetuste summasid?

marf
11.10.20, 12:48
Soovitan kuulata, väga palju head juttu ja erinevaid seisukohti + lisaks Mets räägib natuke rohkem, kui meediast seni lugeda on saanud.

https://www.youtube.com/watch?v=1BsjrPqJDuM

tannn
11.10.20, 14:40
See 1.5 milli teema on nii ebaaus, kui saab veel olla. Tallinn=Eesti?

Nasfal
11.10.20, 14:48
See 1.5 milli teema on nii ebaaus, kui saab veel olla. Tallinn=Eesti?

Vaatame realistlikumalt. Kuidas Tallinna linn saaks olla nõus ettepanekuga, et kustutame võla Tallinna linna ees kui te ehitate ala Põlvasse uue staadioni. Iga omavalitsus ju kasutab enda rahasid/laene/investeeringuid enda piirkonna hüvanguks. Kui see võlg oleks Eesti riigile ja siis see raha investeeritaks ainult Tallinna, siis oleks see väga õigustatud küsimus, kuid antud situatsioonis ei saagi muud lahendust olla.

Mina jälgiks huviga, et kuhu teised ligi 800 000 eurot kulutatakse peale Hiiu staadionile suunatud 650 000. Sest kui Flora müüs staadioni kunagi EJL ja ei tasunud sellega ära võlga või polnud võlg osa müügi osast, siis nüüd oleks väga väga ebaeetiline ja vale kui sealt 1.5 miljonist kulutatakse ala teised 650 000 Flora arendamiseks. Kui tahetakse, et see asi oleks vähegi läbipaistev, siis see raha peaks täielikult minema teiste klubide infrastruktuuri ning arendusse.

rallikas
11.10.20, 15:00
Aga seda vastust endiselt ei ole veel saanud - Kas Flora on nüüd EJL selle 1.5 miljonit eurot võlgu või ei ole? Lihtne Jah-Ei vastusega küsimus.

$$$
11.10.20, 15:31
Kuulasin seda Betsafe podcasti. Rüütli küsis, et kas rääkimine on õpitav või tuleb inimese natuurist?

Ma ütleks küll, et kindlasti on see õpitav. Ebamugav neile jah, sest pole see millega harjunud ollakse, aga nii on iga asjaga alguses.

tannn
11.10.20, 18:29
Vaatame realistlikumalt. Kuidas Tallinna linn saaks olla nõus ettepanekuga, et kustutame võla Tallinna linna ees kui te ehitate ala Põlvasse uue staadioni. Iga omavalitsus ju kasutab enda rahasid/laene/investeeringuid enda piirkonna hüvanguks. Kui see võlg oleks Eesti riigile ja siis see raha investeeritaks ainult Tallinna, siis oleks see väga õigustatud küsimus, kuid antud situatsioonis ei saagi muud lahendust olla.

Mina jälgiks huviga, et kuhu teised ligi 800 000 eurot kulutatakse peale Hiiu staadionile suunatud 650 000. Sest kui Flora müüs staadioni kunagi EJL ja ei tasunud sellega ära võlga või polnud võlg osa müügi osast, siis nüüd oleks väga väga ebaeetiline ja vale kui sealt 1.5 miljonist kulutatakse ala teised 650 000 Flora arendamiseks. Kui tahetakse, et see asi oleks vähegi läbipaistev, siis see raha peaks täielikult minema teiste klubide infrastruktuuri ning arendusse.

Ma olen Sinuga täiesti päri, aga Rallikas esitas väga õigustatud küsimuse sellega seoses.

Martin
11.10.20, 20:16
mis ajast hümni kolmandat salmi ei mängita?

gamer
11.10.20, 20:19
mis ajast hümni kolmandat salmi ei mängita?

JH FBst:

Väike infokild seoses hümni esitamisega koondise kodumängudel!
Kõik me teame, et sel sügisel on koondise kodumängude korraldus veidike teistmoodi kui tavaliselt on olnud. Seoses nende piirangutega on ka hümni esitamine viidud digitaaltehnika maailma ning see toob kaasa UEFA poolse nõude - maha mängitakse vaid hümni esimene salm. Eesti Jalgpalli Liit on lubanud, et staadioniteadvustajad vaikivad kuniks publik lõpetab täispikkuses hümni laulmise. Kui piirangud jätkuvad ka järgmistel kodumängudel siis selleks võetakse kasutusele erilahendused, et hümn kõlaks täispikkuses esitatuna muusiku/muusikute poolt.

purgeenius
21.10.20, 10:06
Voolaid R2 "Hommik!"
09:06
https://r2.err.ee/

oleme neid jutte juba kuulnud.

Jormma
21.10.20, 20:35
"Kindlasti kasuks tuleb see, et mõned, näiteks Flora mängijad, on harjunud Eesti liigas mänge võitma. Nende jaoks on võitmine tegelikult rutiin - see on tähtis roll, sest meie koondise mängijad kõik oma klubides ei tegele ju ainult võitmisega, nad on ka raskes seisus klubides. Võita mänge on kindlasti lihtsam mängijatega, kes on harjunud võitma ja kõval tasemel võitma," sõnas Voolaid.

Tule taevas appi.

Nasfal
21.10.20, 20:50
"Kindlasti kasuks tuleb see, et mõned, näiteks Flora mängijad, on harjunud Eesti liigas mänge võitma. Nende jaoks on võitmine tegelikult rutiin - see on tähtis roll, sest meie koondise mängijad kõik oma klubides ei tegele ju ainult võitmisega, nad on ka raskes seisus klubides. Võita mänge on kindlasti lihtsam mängijatega, kes on harjunud võitma ja kõval tasemel võitma," sõnas Voolaid.

Tule taevas appi.

Ma jätan hetkel enda eelarvamused kõrvale, aga ma täpselt ei saanud aru, mis seekord Voolaid valesti ütles? Seal on ju tõepõhi all?

Jormma
21.10.20, 21:01
Ma jätan hetkel enda eelarvamused kõrvale, aga ma täpselt ei saanud aru, mis seekord Voolaid valesti ütles? Seal on ju tõepõhi all?

Eestis on kõva tase flora näitel. Tuleta mulle meelde mitmes meie liiga rankingu järgi on ? Pea kõik kutid kes mängivad väljaspool eestit on klubides mida ei saa oma liiga liidriteks nimetada...

Kasper
22.10.20, 01:44
Eestis on kõva tase flora näitel. Tuleta mulle meelde mitmes meie liiga rankingu järgi on ? Pea kõik kutid kes mängivad väljaspool eestit on klubides mida ei saa oma liiga liidriteks nimetada...
Mu arust oli see jutt üldine. Tõi Flora näite võitmisest ja siis üleüldise, et mida kõvemal tasemel võidetakse, seda parem. Mitte ei mõelnud, et Flora on kõva tase.

Linnupoja
28.10.20, 08:58
Kui ta florakaid silmas ei pidanud, siis kes on harjunud "kõval tasemel" mänge võitma? Või oli see lause mõeldud sellena, et Ronaldo ja Messiga on lihtsam mänge võita kui eestlastega?

Jormma
28.10.20, 11:44
Kui ta florakaid silmas ei pidanud, siis kes on harjunud "kõval tasemel" mänge võitma? Või oli see lause mõeldud sellena, et Ronaldo ja Messiga on lihtsam mänge võita kui eestlastega?

EI, kõik on täpselt nii mõeldud ja öeldud nagu ma seda algselt välja lugesin. Kasper üritab kontekstist lauset välja rebida, aga kontekst on kontekst. Seda enam et Aivari ülistus Premium liigale sisaldas sama mõttelaadi:

A.P - "Septembrikuises kodumängus Gruusiaga jooksis algkoosseisus väljakule 9 välisliigades pallivat koondislast ja 2 koduliigas mängivat ning vahetusi arvestades oli sama suhe 10+4. Kõige kehvemas Rahvuste liiga mängus – võõrsil Armeeniaga – olid need numbrid 7+4 ja 8+6. Kodumängudes Põhja-Makedoonia ja Aremeeniaga aga oli algkoosseisus 5 välisliigadest tulnud jalgpallurit ja 6 koduliiga mängijat ning vahetustega koos oli sama suhe 6+10. Kusjuures Põhja-Makedoonia koondises meie vastu väljakul käinud mängijad tulid kõik välisklubidest ja sealhulgas oli 2 mängijat Serie A-st ja 1 mängija Hispaania, Inglismaa, Portugali ning Belgia kõrgliigast. Armeenia koondises käis väljakul 11 välismaal ja 5 koduliigas pallivat meest. Nende numbrite pinnalt hinnates saab Premium liigast teistsuguse pildi.
Premium liiga tase tõuseb samm-sammult nii jalgpalliliidu poolt loodud tugimehhanismide kaudu tekitatud konkurentsi kui ka klubide kasvava kompetentsi mõjul. Väidan, et nüüd, mil üldised eeldused hakkavad tänu solidaarsusmehhanismidele ületama kriitiliselt vajalikku piiri, mängib kompetentsi tähtsus Premium liiga lõppkohtade jaotuses järjest suuremat rolli. Lisan ka, et Premium liiga tase saab tõusta ainult läbi reaalsete tegevuste – virisemine liiga taseme üle sellele kaasa ei aita."

Sellest mannaroosast või roosamannast võib selgelt välja lugeda et Premium liiga mängijad mängisid üle serieA, Hispaania, Inglismaa, Portugali ja Belgia liiga mehed. Samas pole tähelepanu pööratud apsoluutselt sellele milline oli mängude olemus.

EDIT: Mind ennast huvitab millised Premiumliiga noored kes ei ole siirdunud välismaale(eriti sinna riiki mis ei sobi 1mln eestlasele) koondist vedama hakkavad, äkki keegi nimetaks mõne ?

Linnupoja
28.10.20, 13:02
alles hakkab kohale jõudma kui segi sittunud vest ennast on..

sibierski
29.10.20, 23:33
https://www.youtube.com/watch?v=GMHSLGW7f9w homme pidavat BetSafe'i otsesaates saama huvilised küsida küsimusi saate tegijatelt seoses hetkel valitseva EJL presidendi kohta.

Nasfal
30.10.20, 00:02
https://www.youtube.com/watch?v=GMHSLGW7f9w homme pidavat BetSafe'i otsesaates saama huvilised küsida küsimusi saate tegijatelt seoses hetkel valitseva EJL presidendi kohta.

Pudel viina juba valmis ja Mõnu joomamängust Kamsi suhtes uus versioon ootamas. Iga kord kui keegi teravalt ütleb EJL ja Pohlaku kohta ning Kams ütleb ,,Sellega ma päris nõustuda ei saa'' siis tuleb shot võtta.

Sambaz
30.10.20, 10:45
Vaher pole olnud kindlasti mu lemmik jalgpalliajakirjanik, kuid võta näpust ja tuleb oma sõnu sööma hakata. Väga hästi minu hinnagul kirjutatud viimane lugu härra Metsast - https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/sudame-ja-palliga-voi-hoopis-sudameta-ja-pallita-miks-pole-paljude-praeguste-jalgpallurite-jaoks-eesti-koondis-enam-prioriteet?id=91506807 ja samuti suvel kõneainet saanud kihlveopettuste teemast - https://sport.delfi.ee/news/arvamus/lood/andres-vaher-vean-kihla-et-hasartmangukurat-kollitab-meid-endiselt?id=91143093

tpx
30.10.20, 12:14
Vaher pole olnud kindlasti mu lemmik jalgpalliajakirjanik, kuid võta näpust ja tuleb oma sõnu sööma hakata. Väga hästi minu hinnagul kirjutatud viimane lugu härra Metsast

Nii huvi pärast, et keda sina siin kodus heaks jalgpalliajakirjanikuks pead? Mulle näiteks on sümptaatne Raul Ojassaare töö, kuigi tuleb tunnistada, et peale "Jalka" peatoimetajaks saamis on täheldada muutust ja minu arvates pigem halvemuse kui paremuse poole. Samas tema mängude kommenteerimist on ikkagi rõõm kuulata :cool:

Sambaz
30.10.20, 12:49
Ei paku seda rõõmu mitte ühelegi ketikoerale, et kedagi nimetada, senimaani vähemalt kuni lõpetatakse ära see roosamannavahu sitt ja ebameeldivate teemade mitte käsitlemise suund. Mis muidugi on täisnali, kõik kutsud on kadunud kuhugi järsku, muidu oldi ju koheselt platsis oma mainekujunduse programmiga - see kirjeldab minu jaoks kõik :D

tpx
30.10.20, 12:57
Ei paku seda rõõmu mitte ühelegi ketikoerale, et kedagi nimetada, senimaani vähemalt kuni lõpetatakse ära see roosamannavahu sitt ja ebameeldivate teemade mitte käsitlemise suund. Mis muidugi on täisnali, kõik kutsud on kadunud kuhugi järsku, muidu oldi ju koheselt platsis oma mainekujunduse programmiga - see kirjeldab minu jaoks kõik :D

Fair enough, tõesti nö. kallutatute poolt on vaikus kuubis :rolleyes:

atleticomadrid
30.10.20, 13:36
Ma peaks nüüd kodus üle kontrollima aga Vaher vist võttis poolteravalt ka ajakirjas Jalka sõna liidu suunal.
Muide Alo Bärengrub, ütleb seal midagi sellist, et: "Kohaliku liiga tase tundub täna nõrgem, kui varem. Kui juba kajääri lõpetanud mehed tulevad aasta-kahe pärast tagasi, siis näitab see, et noorem põlvkond pole suutnud neid välja süüa".

tpx
30.10.20, 14:22
Ma peaks nüüd kodus üle kontrollima aga Vaher vist võttis poolteravalt ka ajakirjas Jalka sõna liidu suunal.
Muide Alo Bärengrub, ütleb seal midagi sellist, et: "Kohaliku liiga tase tundub täna nõrgem, kui varem. Kui juba kajääri lõpetanud mehed tulevad aasta-kahe pärast tagasi, siis näitab see, et noorem põlvkond pole suutnud neid välja süüa".

Põnev-põnev, kas selle aasta "Jalkas", mis kuu number?

atleticomadrid
30.10.20, 15:00
Põnev-põnev, kas selle aasta "Jalkas", mis kuu number?

Oktoober, Tunjov esikaanel.

sibierski
15.11.20, 23:53
Sommide mängupilt ja lust teeb tõsimeeli kadedaks, täna tõmmati võõrsil Bulgaariale 2-1 ja alagrupi võit käeulatuses. Analüüsisin natuke tänast soomlaste a-koondise algkoosseisu ja pinki ja sain järgmised tulemused:

alg 11-s:
Joel Pohjanpalo 16 a välismaale (Leverkusen)
Teemu Pukki 18 a välismaale (Sevilla)
Rober Taylor 17 a välismaale (Lincoln)
Tim Sparv 16 a välismaale (Southampton)
Glen Kamara ainult välismaal olnud (Arsenal)
Jere Uronen 18 a välismaale (Helsingborg)
Joona Toivio 18 a välismaale (Alkmaar AZ)
Lukas Hradecky 18 a välismaale (Esbjerg)

pink:
Jesse Joronen 16 a välismaale (Fulham)
Daniel O'Shaughnessy 17 a välismaale (FC Metz)
Marcus Forss ainult välismaal olnud (West Bromwich)
Onni Valakari 19 a välismaale (Tromsö IL)
Nicholas Antero Hämäläinen 17 a välismaale (QPR)

Läbivalt on noorelt ikkagi mindud välismaale arvestatavatesse liigadesse ja pole väga jäädud Soome liigat nühkima. Kui tõmmata tänase seisuga jäme joon praeguse ja tulevase Eesti A-koondise vahele, siis ma ütleks, et meie seis pole väga s*tt, kui vaadata puhtalt seda järgnevat nimistut (annaks jumal, et siia uhkesse listi tuleb juba tuleval aastal noormehi juurde):
Sapovalov - Freiburg (GER)
Hein - Arsenal (ENG)
Piht - SPAL (ITA)
Tunjov - SPAL (ITA)
Jürgens - Inter (ITA)
Vetkal - Roma AS (ITA)
Paškotsi - Tottenham (ENG)
Kivila- Hellas Verona (ITA)

telekavaataja
16.11.20, 00:23
C-divisjonis on selja taga 5 vooru (ehk jäänud on viimane) ja Eestist vähem on punkte teeninud vaid Moldova.

Linnupoja
17.11.20, 10:19
https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/intervjuu-aivar-pohlak-peatreenerist-soovime-et-detsembri-keskpaigaks-oleks-tulevik-selge?id=91688871

Kama sheerib keegi?

tpx
17.11.20, 10:40
https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/intervjuu-aivar-pohlak-peatreenerist-soovime-et-detsembri-keskpaigaks-oleks-tulevik-selge?id=91688871

Kama sheerib keegi?

Kokkuvõtvalt selle artikli aluselt saab öelda, et seekord AP musta päris valgeks ei räägi. Lihtsalt faktid oma kogu ilus ei võimalda. Samas mulle jäi paarist lõigust mulje, et AP ja EJL pühivad KV fiaskost käed puhtaks. Kordagi ei öelda, et EJL või AP oleks ise midagi valesti teinud. Hoolimata sellest, et ühes vastuses AP ütleb, tsiteerin ühe vastust kokkuvõtvat lauset "Põhja-Makedoonia vastu tehtud vahetused töötasid kahjuks tõepoolest tagurpidi."

Klassikaline PR lüke antud olukorras oleks konkreetselt tunnistada enda ja oma organisatsiooni tehtud viga või vigu. Leevendaks veidi olukorda ja tõmbaks negatiivset fooni maha. Asdf, teed ära :rolleyes:

Linnupoja
17.11.20, 10:45
Kokkuvõtvalt selle artikli aluselt saab öelda, et seekord AP musta päris valgeks ei räägi. Lihtsalt faktid oma kogu ilus ei võimalda. Samas mulle jäi paarist lõigust mulje, et AP ja EJL pühivad KV fiaskost käed puhtaks. Kordagi ei öelda, et EJL või AP oleks ise midagi valesti teinud. Hoolimata sellest, et ühes vastuses AP ütleb, tsiteerin ühe vastust kokkuvõtvat lauset "Põhja-Makedoonia vastu tehtud vahetused töötasid kahjuks tõepoolest tagurpidi."

Klassikaline PR lüke antud olukorras oleks konkreetselt tunnistada enda ja oma organisatsiooni tehtud viga või vigu. Leevendaks veidi olukorda ja tõmbaks negatiivset fooni maha. Asdf, teed ära :rolleyes:

Sellesmõttes laseksid nad ta enne järgmist mängu lahti, siis mina unustaks küll ülejäänud ära.. süda oleks jalkaõnne täis vms. aga ega siit ei olnudki paremat juttu oodata.

sibierski
17.11.20, 20:24
Karel Voolaid - kas sa ise ka kuulad mida räägid? Palun.

https://sport.err.ee/1160089/etv-spordi-luhiuudised-17-novembril

Alates 50 sekundist. "..Tahame ikkagi jätkuvalt Eesti fänne rõõmustada"

Jätkuvalt?

nurmalna
17.11.20, 21:26
Mida sa jaurad. ilmselgelt mõtles, et jätkuvalt eesmärk fännidele head emotsiooni pakkuda hoolimata sellest, et pole seni õnnestunud.

Veel1v2rav
17.11.20, 23:19
Mis kaasfoorumlased arvavad, kui koondise uueks peatreeneriks saaks Jürgen Henn?
Järjekordselt küll flora süsteemist, aga samas floraga ennast tõestanud.

LaRaBla
18.11.20, 00:00
Mis kaasfoorumlased arvavad, kui koondise uueks peatreeneriks saaks Jürgen Henn?
Järjekordselt küll flora süsteemist, aga samas floraga ennast tõestanud.

Tahaks välistreenerit näha(ja mitte Skandinaaviast), aga kohalikest treeneritest on ta ilmselt ainuvõimalik variant.

Veel1v2rav
18.11.20, 00:04
Kui utoopiline oleks Rüütli tagasitoomine?
Muidu ise sooviks ka kuskilt lõuna poolt välistreenerit näha.

Halb ründaja
18.11.20, 00:29
Välistreener oleks tore, aga siia tuleks ainult mingid D-kategooria vennad, kellel ilmselt poleks motivatsiooni täiesti perses olevat satsi pea nullist üles ehitada. Ühesõnaga, peaks väga hoolikalt valima.

-vandersell-
18.11.20, 00:38
Kui utoopiline oleks Rüütli tagasitoomine?
Muidu ise sooviks ka kuskilt lõuna poolt välistreenerit näha.

Kusjuures ma mõtlen sama. Olgu kõik pask mis on hetkel ja tema ei suudaks äkki ka hetkel treenerina hetkel midagi suurt teha, aga tõesti tahaks näha teda tagasi lihtsalt. LIHTSALT. Eeesti koondis ja emotsioonid, mis lööb esimesena pähe?

telekavaataja
18.11.20, 00:46
Rüütli? Päriselt?

Aga, et natuke sürrealismi lisada.

Sellesse divisjoni, kust me loodetavasti siiski välja ei lange, tõuseb Gibraltar.

-vandersell-
18.11.20, 00:49
Rüütli? Päriselt?

Aga, et natuke sürrealismi lisada.

Sellesse divisjoni, kust me loodetavasti siiski välja ei lange, tõuseb Gibraltar.see

Jah see äkki ei oleks parim mõte, aga mis oleks?

kaala
18.11.20, 00:49
Rüütli torkas ka endale just praegu pähe. Ma ei leia nagu pöhjust, et miks mitte?

Linnupoja
18.11.20, 00:54
et mitte seda sama sitta korrata? reaalsuses on aega olnud uue treeneri otsimiseks juba päris kaua.
ma arvan, et rüütli sobis just sellele koondisele kes meil siis oli, tänastele poistele oleks kedagi hoooopis teistsugust vaja.

telekavaataja
18.11.20, 00:55
Ma Rüütli kandidatuuri üle ei tahaks vaielda. Arvamusi võib mitmeid olla. Aga paljud väidavad Betsafe Live vaatamas. Minu jaoks on vastus juba seal.

PS! Tarmo Rüütli on Eesti jalgpalli legend.

Halb ründaja
18.11.20, 00:57
Rüütli oleks vast ulme. Pohlak ilmselt tahab ikka ülikonnaga treenerit kui sellist Andres Sõbra stiilis venda nagu Rüütli oli.

Nasfal
18.11.20, 01:01
Ma Rüütli kandidatuuri üle ei tahaks vaielda. Arvamusi võib mitmeid olla. Aga paljud väidavad Betsafe Live vaatamas. Minu jaoks on vastus juba seal.

PS! Tarmo Rüütli on Eesti jalgpalli legend.

Väga siiras +1

Rüütli on meie rahvuskoondise sümbol koos oma Playoffi viimisega ja ma kujutan ette, et kui ta tuleks staadionile, siis kogu fännikas aplodeeriks talle ning ta on ennast alatiseks ajalukku kirjutanud. Hea soe tunne on alati meenutada kogu Rüütli aega. Väga kurb oleks kui see väga lihtsalt praeguse koondise juures hävineks. Las mõned asjad jäävadki toredaks meenutuseks ja jalgpalliliseks romantismiks.

-RoMaRiO-
18.11.20, 01:13
Teitur õpetas eestlastele liinikaitse selgeks, et ehk sinna radadale tagasi minna?

käbi
18.11.20, 01:15
Kohalik relv - Kalašnikovs

Kribenski
18.11.20, 01:16
Teitur õpetas eestlastele liinikaitse selgeks, et ehk sinna radadale tagasi minna?

Paljud vanemad jalgpallifännid räägivad ikka ühest teisest treenerist, keda tagasi tuua.

MALAGA
18.11.20, 01:21
Pijpersi tagasitoomine viiks tagasi 2000ndate algusesse ehk siis ilmselge taandareng . Ta ei saa ju olla ainuke välismaa kandidaat ? Ja Pijpersi teeks kindlasti 2 tunnise telefonikõne Ott Reinumäele ,et " mis teed ,ma siin mõtlesin .." :)

Linnupoja
18.11.20, 01:26
pohlak ju suutis siia tuua superfinaali, poch on hetkel vaba!

marconius
18.11.20, 01:32
pohlak ju suutis siia tuua superfinaali, poch on hetkel vaba!

Aga materjal on ju sama?

Linnupoja
18.11.20, 12:49
Aga materjal on ju sama?

Lilleküla oli ka sama, ikka toodi mäng ära, pandi paar tooli kuhugi põrandale juurde lihtsat. tehku ära.

atleticomadrid
18.11.20, 12:56
Janno Kivisild!

Bobik
18.11.20, 13:19
Janno Kivisild!

Ära hirmuta!!

tpx
18.11.20, 13:40
Janno Kivisild!

Jumaleest mitte Kivisild :confused: see oleks KV etenduse teine vaatus.

Rüütli nö. ideele kommentaariks. Legend, pole kahtlustki, aga aeg on edasi läinud, olud muutnud ja ma ei usu, et praegu suudaks ta lühikese ajaga (ja see ajapiirang on, tahame seda või mitte) suudaks kivist vee välja pigistada. Ma arvan, et peale kohalike treeneritega katsetamist on aeg taas piiri taha vaadata. Värskeid mõtteid, ideid ja süsteemivälise spetsialisti vaadet on vaja. Jah viimane katsetus rootslasega läks veidi nihu, juhtub, aga see pole piisav põhjust välismaise treeneri kutsumisest loobumiseks.

Mulle isiklikult on treenerina sümpaatne Prins, aga ta on selgelt vanakooli treener ja uuekooli mängijad ei pruugi sellest valikust väga vaimustatud olla.

eika
18.11.20, 13:47
Jah viimane katsetus rootslasega läks veidi nihu, juhtub, aga see pole piisav põhjust välismaise treeneri kutsumisest loobumiseks.
Mitte, et ma välistreeneri värbamise vastu oleks, aga siiski tasub ära mainida, et enne Rüütlit olid pukis Viggo Romb-Jensen ja Jelle Goes, kes olid ka suures plaanis läbikukkumised (Goes oli viimasel 25 aastal kõige hullema võiduprotsendiga (17,2%) peatreener, kuigi nüüd Voolaid eeldatavasti võtab selle tiitli talt üle)

tpx
18.11.20, 14:04
Mitte, et ma välistreeneri värbamise vastu oleks, aga siiski tasub ära mainida, et enne Rüütlit olid pukis Viggo Romb-Jensen ja Jelle Goes, kes olid ka suures plaanis läbikukkumised (Goes oli viimasel 25 aastal kõige hullema võiduprotsendiga (17,2%) peatreener, kuigi nüüd Voolaid eeldatavasti võtab selle tiitli talt üle)

Okei, faktidel põhinev juhtunu kirjeldus on tõesti valiidne ja ilmekas. Kas ehk siit võiks hoopis välja lugeda mustrit, et valitakse treener kes just nagu esindaks mingi hetke uitmõtteid ja unelmaid ja on sellest tulenevalt suuresti ikka valijate nägu? Ehk oleks mõistlik selle asemel otsida pikaajalisemat ja nö. sõltumatut-isemõtleja tüüpi lahendust. Risk jalga tulistada on igal juhul.

-RoMaRiO-
18.11.20, 14:12
Ubakivi nimi ei ole veel valikutest läbi käinud, aga kui nüüd tõsiselt rääkida, siis Voolaid pandi keerulisel ajal tanki, et kas ujub oma kord elus võimalusega välja või ei uju. Ei ujunud ja ega pikemat plaani temaga ka ei olnud, nagu ka lepingu pikkused näitasid. Nüüd on vaja aga pikemaajalist lahendust eelkõige 2024 EM-i silmas pidades, kus koondis peab selleks ajaks olema seisus, et on reaalne ideaalse õnnestumise korral võidelda finaalturniirile pääsu nimel. Valmistumist tuleb alustada aga juba MM valiksarjas ja vajadusel see tulemuste mõttes ohverdada ning loota, et pikemas plaanis on tehtud õige valik.

telekavaataja
18.11.20, 14:14
Ubakivi nimi ei ole veel valikutest läbi käinud, aga kui nüüd tõsiselt rääkida, siis Voolaid pandi keerulisel ajal tanki, et kas ujub oma kord elus võimalusega välja või ei uju. Ei ujunud ja ega pikemat plaani temaga ka ei olnud, nagu ka lepingu pikkused näitasid. Nüüd on vaja aga pikemaajalist lahendust eelkõige 2024 EM-i silmas pidades, kus koondis peab selleks ajaks olema seisus, et on reaalne ideaalse õnnestumise korral võidelda finaalturniirile pääsu nimel.

Aamen...

Veel1v2rav
18.11.20, 14:18
aga kui nüüd tõsiselt rääkida, siis Voolaid pandi keerulisel ajal tanki, et kas ujub oma kord elus võimalusega välja või ei uju.

Kusjuures mõtlesin eile samamoodi, et äkki Voolaid oli lihtsalt tankist, kes võtaks selle kuulirahe enda peale, et Pohlak käseb kasutada tal enamasti ainult oma agentuuri mängijaid.
Ega AP loll ju ei ole.

tpx
18.11.20, 14:34
Kusjuures mõtlesin eile samamoodi, et äkki Voolaid oli lihtsalt tankist, kes võtaks selle kuulirahe enda peale, et Pohlak käseb kasutada tal enamasti ainult oma agentuuri mängijaid.
Ega AP loll ju ei ole.

Huvitav mõte. Samas mis võis olla KV motiiv hüpata sellisel moel põlevasse tanki? Mis võis olla tema saadav või eeldatav kasu? Ma ei näe seda. See ei tähenda, et seda pole aga praegu jääb mulje, et siiski on siin tegemist inimese enda ihtsameelsusega? :doh:

kaala
18.11.20, 14:37
It all makes sense now

Veel1v2rav
18.11.20, 14:45
Kurat seda teab :D. See oli lihtsalt huvitav mõttesähvatus, mis käis mu peast läbi.

lorenzo
18.11.20, 15:01
Arvata on et mees jätkab Flora-süsteemis edasi, ses mõttes polnud tal ka midagi kaotada

urmar
18.11.20, 15:47
Arvata on et mees jätkab Flora-süsteemis edasi, ses mõttes polnud tal ka midagi kaotada

Kui mõtled Voolaidi, siis Floras töötas ta viimati vist 2006. aastal Pasi abitreenerina.

gize
18.11.20, 16:03
Kristal ehk? Kaljuga vaevalt jätkab siis ehk antakse koondisega proovida :D

Linnupoja
18.11.20, 16:07
Kui mõtled Voolaidi, siis Floras töötas ta viimati vist 2006. aastal Pasi abitreenerina.

flora süsteem on veitsa laiem..

Tofoa
18.11.20, 16:34
Prinsid ja Kristalid ei ole kindlasti valikus. Usun ka, et Eestist on valikus ehk vaid Henn, aga pigem vaadatakse varianti välismaalt.

Nasfal
18.11.20, 18:01
Prinsid ja Kristalid ei ole kindlasti valikus. Usun ka, et Eestist on valikus ehk vaid Henn, aga pigem vaadatakse varianti välismaalt.

Arvad, et Zahot ei võidaks kaaluda?

Veel1v2rav
18.11.20, 18:09

Zahol on olnud piisavalt materjali, et viia Paide sinna, kus ta hetkel on. Siis võiks juba Posti ka kaaluda.
Hennil on samuti hea materjal, aga ta on Euroopas suurte vastu hästi hakkama saanud.
Eesti liiga erapooletu jälgijana loodan, et Henn jääb veel Flora juurde ja kes teab, äkki lähiaastatel ongi Flora Euroopa alagruppides.

Tofoa
18.11.20, 18:54

See samm oleks Zaho jaoks täna veel vara, kui üldse.

-vandersell-
18.11.20, 22:34
Kusjuures väga lahe neid erinevaid variante lugeda, paugutame siin variantidega veel edasi. Zelinksi ja Lemsalu duo. Ilmselgelt esimene teab kirglikult, mis koondises valesti on ja teine tooks tasakaalukust.

Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis PL treeneritest ei tundu keegi valmis olevat. Henn on harjunud võitma, Paide edu taga tundub rohkem olema scouting, Postil liiga vähe kogemusi ja Kristal on mööda nii mitmes võtmes. Samas üks uus huvitav mõte oleks minu meelest kasutada noore-vana kombot. Näiteks peatreener oleks Henn ja abitreener oma kogemusega Prins või Rüütli. Sellisel juhul ebaedu korral ei saaks vanad legendid kannatada. Või meie koondise puhul poleks sellise kahe taseme treeneri palkamine võimalik?

mcnamara
18.11.20, 23:12
Ideaalne oleks ikkagi välistreener täie koosseisu abilistega nagu neid tiime maailma peal palju ringi liigub. Nii saaks kodumaistest vandeseltsidest täiesti sõltumatuks. Aga ega Eestil sellise täistiimi palkamiseks raha pole ja kahtlustan, et väga ei taheta ka kontrolli täiesti loovutada.

MNa
19.11.20, 00:03
Kusjuures väga lahe neid erinevaid variante lugeda, paugutame siin variantidega veel edasi. Zelinksi ja Lemsalu duo. Ilmselgelt esimene teab kirglikult, mis koondises valesti on ja teine tooks tasakaalukust.

Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis PL treeneritest ei tundu keegi valmis olevat. Henn on harjunud võitma, Paide edu taga tundub rohkem olema scouting, Postil liiga vähe kogemusi ja Kristal on mööda nii mitmes võtmes. Samas üks uus huvitav mõte oleks minu meelest kasutada noore-vana kombot. Näiteks peatreener oleks Henn ja abitreener oma kogemusega Prins või Rüütli. Sellisel juhul ebaedu korral ei saaks vanad legendid kannatada. Või meie koondise puhul poleks sellise kahe taseme treeneri palkamine võimalik?

Kusjuures selline noor säga/vana päss tandem oleks päris huvitav variant. Tasuks kindlasti kaalumist.

Pints
19.11.20, 00:04
Konstantin Vassiljev: mina toetan Voolaidi jätkamist (https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/konstantin-vassiljev-mina-toetan-voolaidi-jatkamist?id=91714009)

"Küll on kurb, et oleme viimased, aga paraku reaalsus on selline, et need kolm koondist meist nõrgemad küll pole - ei paberil ega väljakul," sõnas Vassiljev "Selles, et meil ei õnnestunud võita või rohkem punkte koguda, on erinevad põhjused. Kellelegi ei meeldi kaotada, aga paraku pole me sellisel tasemel, et nõuda võite. Kodus olid küll võimalused, aga see ei õnnestunud."

Kui võrrelda praegust koondist kümne aasta tagusega, mil Eesti jõudis EM-i play-offi, siis milles on kõige suuremad vajakajäämised? "Ütleme nii, et meil 5-7 mängijat, kes võiks ja peaksid mängima U21-vanuseklassis, et koguda kogemusi, teha vigu ja aru saada, mis rahvusvaheline tase on. Paraku on hetkel tase selline, kus treenerid peavad võtma neid A-koondisesse. Kuskil on tekkinud mingi auk ning nad peavad seda lappima."

Võttis muigama küll. :D

Temp0
19.11.20, 00:59
Kuldsed sõnad :D

Eriti "kuskil tekkinud mingi auk"... kmmkhmkm Pohlak, Kes võtab vastutuse?

Aga jah jutt väga õige.. vanasti oli koondisekutse auasi ja palju muud, praegu on nagu tööle saamine tuttava kaudu ilma CV, töökogemuse ja tööintervjuuta.

risto
19.11.20, 01:12
Kes nees 5-7 mängijat on?
Florakad, kes kaks hooaega saanud tugevaid rahvusvahelisi euroopa mänge?
Või Tunjov, kes eelmine hooaeg sai korralike mänge tugevas välisliigas.

Üldse ei nõustu. Järgmine jutt oleks, et “meil 5-7 mängijat, kes ei taju vahet u21 ja A-koondise taseme vahel”.
Noortele hea nàpuga näidata, aga kõige kogenenuma oleks võinud ise liidrirolli haarata ja olla see sütitaja meeskonna sees.
Praegu ütleks, et noor Kuusk oli selles rollis vanameistrist üle.

Pints
19.11.20, 02:01
Kes need 5-7 mängijat on?

Tegelikult polegi palju neid, kes saaksid üldse U-21 enam esindada.

Kuusk(24), Lilander(23), Roosnupp(23) Pürg(24), Tur(23), Miller(23), Ainsalu(24), Marin(25), Liivak(24), Sappinen(24) ja Sinyavskiy(23) on selleks juba liiga vanad.

Seega jäävad lauale järgmised nimed.

Lepik(20), Sorga(21), Soomets(20), Tunjov(19), Kreida(21), Järvelaid(21), Hein(18), Käit(22)?

Kui nii siis weird flex IMO ja see müstiline jutt "rahvusvahelisest tasemest" tundub ikka üsna humoorikas.

telekavaataja
19.11.20, 09:46
Mis alagruppi siis keegi 7. detsembril soovib kah?

https://pbs.twimg.com/media/EnKU6gnW8AgA1ez?format=jpg&name=900x900

Linnupoja
19.11.20, 10:04
Taani
Serbia
Tšehhi
Põhja-Makedoonia
Eesti
San Marino

kõik võivad kõigilt (v.a san marino) puntke röövida ja soovunelmas saame top2.

Pints
19.11.20, 10:14
England
Turkey
Russia
Israel
Estonia
Moldova

kaala
19.11.20, 10:37
Halvim: Horvaatia, Serbia, Venemaa, Bosnia, Eesti, Moldova
Parim: Taani, Rootsi, Šotimaa, Luksemburg, Eesti, San Marino

JuriM
19.11.20, 11:04
Saksamaa
Wales
Venemaa
Bosnia
Eesti
Lichtenstein

LaRaBla
19.11.20, 11:07
Kõige hullem oleks midagi sellist:

Horvaatia, Šveits, Norra, Sloveenia, Eesti

Ühtegi põnevat vastast pole ning suure tõenäosusega ei saa ühtegi punkti ka.

Edasipääsulootuse osas parim:

Taani, Slovakkia, Põhja-Iirimaa, Luksemburg, Eesti, Moldova

Kõik võivad kõiki võita, isegi Eesti ning Moldova.

Mida ise näha tahaks:

Portugal, Wales, Kreeka, Luksemburg, Eesti

Mõnuagent 007
19.11.20, 11:30
Kõige hullem oleks midagi sellist:

Horvaatia, Šveits, Norra, Sloveenia, Eesti

Ühtegi põnevat vastast pole ning suure tõenäosusega ei saa ühtegi punkti ka.

Edasipääsulootuse osas parim:

Taani, Slovakkia, Põhja-Iirimaa, Luksemburg, Eesti, Moldova

Kõik võivad kõiki võita, isegi Eesti ning Moldova.

Mida ise näha tahaks:

Portugal, Wales, Kreeka, Luksemburg, Eesti

Sinu kõige hullem ei saa tulla vist, sest viiestesse lähevad Belgia, Hispaania, Itaalia ja Prantsusmaa.

Aga kõige hullem oleks Taani, Slovakkia, Kreeka, Albaania, Eesti ja Moldova. Üks viik Moldovaga, üks viik äkki kellegagi null pealelöögiga 0:0 ja statkal ka kedagi vaadata pole.

futbolidipaul
19.11.20, 11:42
Taani
Serbia
Tšehhi
Põhja-Makedoonia
Eesti
San Marino

kõik võivad kõigilt (v.a san marino) puntke röövida ja soovunelmas saame top2.

Veidi soovunelm.

Risto234
19.11.20, 12:03
Portugal
Austria
Venemaa
Luksemburg
Eesti
Moldova

kaala
19.11.20, 12:22
Köik vöimalikud variandid on täpselt sama töenäosusega, seega suht pointless arutelu nagunii. Oleks siis, et vöimalikud riigid kellelt praeguse seisuga puntke vötta on mingi ilgelt suur punt, aga reaalselt on ainult üks 6 punkti riik, möned 4sed, paar 1st ja teistelt punkte ei saa

telekavaataja
19.11.20, 12:26
Köik vöimalikud variandid on täpselt sama töenäosusega, seega suht pointless arutelu nagunii. Oleks siis, et vöimalikud riigid kellelt praeguse seisuga puntke vötta on mingi ilgelt suur punt, aga reaalselt on ainult üks 6 punkti riik, möned 4sed, paar 1st ja teistelt punkte ei saa

Ma arutaks jalgpalli foorumis pigem seda kui vandenõuteooriaid. Aga ma veits imelik ka.

MALAGA
19.11.20, 12:36
Selle järgi keda ammu pole olnud ( või üldse ) : Prantsusmaa ( valitsev maailmameister Lillekülas ,miks mitte ) Poola ( ainult sõprusmängud senini ? ) Venemaa ( mingigi elevus , viimasest korrast piisavalt kaua ) Iisrael ( pole vähemalt 15 a olnud ) Liechtenstein ( reality check D tasandiga )

mcnamara
19.11.20, 12:42
Hispaania, Slovakkia, Iirimaa, Valgevene, Malta.
Üks tublim tiim, kellega pole väga tihti mängitud. Slovakkia on tugev, aga 2. grupi kolleegidega võrreldes siiski võrdlemisi säratu meeskond, nende vastu saab üritada. Iirimaa on hetkel täiesti hambutu. Valgevenega on kunagi osatud mängida. Ja Malta, erinevalt San Marinost, ei istu vähemalt umbkaitses.

Stok
19.11.20, 13:01
Köik vöimalikud variandid on täpselt sama töenäosusega

Niipea, kui mängu tulevad välistavad tegurid, nagu näiteks viiesed grupid või mingid riigid, keda kokku ei loosita, siis tõenäosused muutuvad.

kaala
19.11.20, 13:19
Ma arutaks jalgpalli foorumis pigem seda kui vandenõuteooriaid. Aga ma veits imelik ka.

Eesti saldo viimased 20 EM ja MM-valikmängu 5a. jooksul:

14 kaotust, 3 viiki ja 3 vöitu (2 neist gibraltari vastu ja 1 Küprose vastu 90+2 minuti väravast.)
Väravatevahe 15 (neist 10 gibraltarile) - 47

Seda ja hetkeolukorda arvesse vöttes ma ei näe küll miks see vandenöuteooria on ja peaks rohkemat reaalselt eeldama.

f88niks
19.11.20, 13:20
Taani
Rumeenia
Iirimaa
Bulgaaria
Eesti
San Marino

Iirimaa ja Bulgaaria on madalseisus hetkel, San Marino veel vast Euroopa nõrgim koondis ning Taani ja Rumeeniaga pole ammu mängitud. Samuti on Taani ja Rumeenia ilmselt oma poti nõrgimad.

eika
19.11.20, 13:25
Eesti saldo viimased 20 EM ja MM-valikmängu 5a. jooksul:

14 kaotust, 3 viiki ja 3 vöitu (2 neist gibraltari vastu ja 1 Küprose vastu 90+2 minuti väravast.)
Väravatevahe 15 (neist 10 gibraltarile) - 47

Seda ja hetkeolukorda arv esse vöttes ma ei näe küll miks see vandenöuteooria on ja peaks rohkemat reaalselt eeldama.
Soome saldo viimases MM-valiktsüklis: 2 võitu, 3 viiki, 5 kaotust (mõlemad võidud üsna hädise 1 : 0 skooriga)
Soome saldo eelviimases EM-valiktsüklis: 3 võitu, 3 viiki, 4 kaotust (neist 2 võitu sealjuures Fääride vastu)

Justkui ka seis selline, et hea, kui 3 võitugi EM-tsüklist kätte saaks, aga reaalsuses trügiti end EMile. Mitte, et Eesti nüüd suurturniirile lendaks, aga koondiste tasemel võivad asjad üsna kiiresti muutuda ja mängupilt/tulemused paraneda.

telekavaataja
19.11.20, 13:27
E

Seda ja hetkeolukorda arvesse vöttes ma ei näe küll miks see vandenöuteooria on ja peaks rohkemat reaalselt eeldama.

Siin polegi keegi vandenõuteooriaid arutanud.

kaala
19.11.20, 14:09
Soome saldo viimases MM-valiktsüklis: 2 võitu, 3 viiki, 5 kaotust (mõlemad võidud üsna hädise 1 : 0 skooriga)
Soome saldo eelviimases EM-valiktsüklis: 3 võitu, 3 viiki, 4 kaotust (neist 2 võitu sealjuures Fääride vastu)

Justkui ka seis selline, et hea, kui 3 võitugi EM-tsüklist kätte saaks, aga reaalsuses trügiti end EMile. Mitte, et Eesti nüüd suurturniirile lendaks, aga koondiste tasemel võivad asjad üsna kiiresti muutuda ja mängupilt/tulemused paraneda.

Küllaltki valikuline statistika sul, miks sa viimast EM-valiktsüklit ei arvestanud :).Viimane EM Soomel 6 vöitu ja neli kaotust, väravatevahega 16-10. MM tsükkel väravatevahe 9 - 13 vs eelviimane EM tsükkel 9-10 kolli näitab ikkagi head stabiilsust neil.

eika
19.11.20, 14:15
Küllaltki valikuline statistika sul, miks sa viimast EM-valiktsüklit ei arvestanud :).Viimane EM Soomel 6 vöitu ja neli kaotust, väravatevahega 16-10. MM tsükkel väravatevahe 9 - 13 vs eelviimane EM tsükkel 9-10 kolli näitab ikkagi head stabiilsust neil.
Eem, see mu point oligi, et peale kahte sitta valiktsüklit ja nelja aastat tegid väga hea tsükli ning pääsesid Euroopa meistrivõistlustele. Et areng on võimalik ka kiiresti. Sinu väide oli, et kui seis on perses, siis ta jääbki perse.

Ibanez
19.11.20, 14:21
Ma tahaks võimalikult häid ja raskeid vastaseid ikkagi. Kui saada mingid madalseisus ja muidu sitad koondised ja nende vastu midagi ära kobistada, taotakse rusikaga rinda ja küll alles mängime. Kuigi reaalsus on teine. Tähtis, et järgmine treener suudaks mängijatele munad tagasi õmmelda ja neis mingi viha tekitada.

purgeenius
19.11.20, 14:57
Minu arust tuleks vaadata ka positiivseid asju, mis Voolaiu peatreeneri ajal juhtus. Näiteks see U21's tõestamise nali jms

kaala
19.11.20, 15:33
Eem, see mu point oligi, et peale kahte sitta valiktsüklit ja nelja aastat tegid väga hea tsükli ning pääsesid Euroopa meistrivõistlustele. Et areng on võimalik ka kiiresti. Sinu väide oli, et kui seis on perses, siis ta jääbki perse.

Alagrupist 1 punkti saada 2-24 väravatevahega vs sommidel viimane tsükkel enne EMle pääsemist (1 vastane rohkem) 9 punkti 9-13 väravatevahega on ikka veits suurem vahe, et siit nüüd samasugust metsikut töusu oodata ja kohe suurturniirile saada. Aga loomulikult, kui korralik treener leitakse, kes saab iseseisvalt toimetada, mugavad vastased satuvad ja önn meie poolel, siis ma ikkagi usun seda.

Risto234
19.11.20, 15:51
Taani
Rumeenia
Iirimaa
Bulgaaria
Eesti
San Marino

Iirimaa ja Bulgaaria on madalseisus hetkel, San Marino veel vast Euroopa nõrgim koondis ning Taani ja Rumeeniaga pole ammu mängitud.

Iseasi kui "ammu" see üleeelmine MM-valiksari oli aga mäletamist mööda nendega siiski 2014 MM-valiksarjas mängiti - mõlemad mängud kaotati äkki 0:2 vms ...

Kesiganes tahaks näha vastaseid kellega pole kaua mängitud siis võimalikke variante on vast rohkem kui veel:
Prantsusmaa - sisuliselt üks väheseid UEFA liikmesriike (koos Kosovoga aga nendega ei saa kokku minna) kes pole veel meid kordagi külastanud.
Hispaania - viimasest omavahelisest mängust 11 aastat
Taanit juba mainisid ...
Wales - mingi sõprusmäng vist isegi oli umbes kümne aasta eest kui võõrsil kaotati "kaheldavast" penaltist 0:1
Slovakkia - kohtuti viimati 2006 MM-valiksarjas.
Austria - mängiti üldse eelmise sajandi lõpus.
Venemaa - kohtuti nii MM2006 kui ka sellele järgnenud valiksarjas. Oli võimalus kohtuda ka eelmise MM-valiksarja ajal aga toona asendati muidu Putini sünnipäeval toimuma pidanud sõpruskohtumised valikmängudega Gibraltari vastu ...
Šotimaa - vist oli mingi sõprusmäng võõrsil 5+ aastat tagasi ...
Tšehhi - mingid mängud toimusid selle sajandi alguses (ehk 2004 või varem) ...
Moldova - viimati mängiti siis kui Voskoboinikov neile võiduvärava lõi. Ilmselt oli see 2008 või nii.
Montenegro, Iisrael, Luksemburg - kõigi kolmega kohtuti nullindate lõpu poole
Albaania ja Bulgaariaga ka mingid sõprusmängud on olnud kuue või enama aasta eest.

atleticomadrid
19.11.20, 17:04
Isiklikult loodaks, et järgnev tsükkel oleks meile sattuvas alagrupis suurkoondistevaba. Praeguses seisus, kus me isegi olematu motivatsiooniga Gruusia vastu võimalusi ei loo on 4+ pakid maailma tippude vastu mahavisatud aeg. Kraad nõrgemate ja teoreetiliselt omasugustega pusida oleks palju mõttekam*

* siinkohal olles positiivselt meelestatud, eeldusel et järgmise peatreeneriga pannakse täkkesse ja meeskond leiab ülessse kustunud kire ja mänguoskuse.

Malfoy
19.11.20, 17:11
Inglismaa
Wales
Venemaa või Soome
Bulgaaria
Eesti
Malta

Linnupoja
19.11.20, 17:46
Isiklikult loodaks, et järgnev tsükkel oleks meile sattuvas alagrupis suurkoondistevaba. Praeguses seisus, kus me isegi olematu motivatsiooniga Gruusia vastu võimalusi ei loo on 4+ pakid maailma tippude vastu mahavisatud aeg. Kraad nõrgemate ja teoreetiliselt omasugustega pusida oleks palju mõttekam*

* siinkohal olles positiivselt meelestatud, eeldusel et järgmise peatreeneriga pannakse täkkesse ja meeskond leiab ülessse kustunud kire ja mänguoskuse.

Lisaks jääb siis viimasest potist vastane saamata, ehk topelt nõme olukord. Ei saa lihtsamat mängu mängida ja võtame suurelt kotte.

telekavaataja
19.11.20, 18:59
Ma nagu Venemaad eriti ei tahaks. Las Venemaa jääb eemale.

Aga muidu ma olen ise ka seda meelt, et võiks ikka nimekamaid koondised tulla. Aga samas me võiks kuueses alagrupis olla.

Ehk siis minu variant:
1. Inglismaa
2. Ukraina
3. Island või Soome
4. Pott on paras Balkan muidugi. Las olla Valgevene.
5. Eesti
6. Moldova

MNa
19.11.20, 22:09
Taani, Wales, Island, Luksemburg, EESTI, Liechtenstein

Suuri meeskondi pole, aga oleks paganama atraktiivne ja vägagi mängitav!

MALAGA
20.11.20, 03:21
Palju viimased koondisemängu piletid maksidki ? 16 € vms . Igatahes korvpalli valikmängude pilet nüüd novembris 39.90 € .

atleticomadrid
20.11.20, 11:36
Pärast sellist turniiri kus ei täidetud ühtegi eesmärki ja positiivsed aspektid on tugevalt negatiivsete varjus, oodanuks juba treeneritebrigaadi ametist tagasiastumist.

Nasfal
20.11.20, 12:25
Pärast sellist turniiri kus ei täidetud ühtegi eesmärki ja positiivsed aspektid on tugevalt negatiivsete varjus, oodanuks juba treeneritebrigaadi ametist tagasiastumist.
Ah Tarmo Kinki jutt viimases podcastis pani mõtlema, et vahet pole kes jätkab kuniks Pohlak ja kogu see EJL neid skänke täis on, siis pole vahet, kes sinna tanki pannakse.

El President
20.11.20, 12:26
1. Taani
2. Wales
3. Island või Soome
4. Luxembourg
5. Eesti
6. Liechtenstein

vanafänn
20.11.20, 18:23
Täitsa huvitab, et mis on eelmiste peatreenerite esimese 14 mängu saldo?

rallikas
20.11.20, 18:48

Vaata siit ise (https://www.transfermarkt.com/estland/mitarbeiterhistorie/verein/6133)

fcgonga
20.11.20, 19:49
siin veidi lihtsamalt:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Estonia_national_football_team_managers

kesa
20.11.20, 20:18

Esimesed 14 mängu A-koondise peatreenerina. sulgudes vastaste FIFA rankingu keskmine
ja teistpidi, viimased 14 mängu

1-4-9, 6-26 Uno Piir------------------------2-1-11, 5-28
0-1-13, 1-41 Roman Ubakivi--------------- 0-1-13, 4-47
3-7-4, 16-14, (89) Teitur Thordarson------4-6-4, 19-21 (64)
2-5-7, 18-37, (67) Arno Pijpers------------4-3-7, 18-26 (81)
4-3-7, 15-22, (60) Jelle Goes---------------1-2-11, 5-26 (47)
4-4-6, 14-24, (67) Tarmo Rüütli (al.2008)-4-3-7, 14-22 (83)
5-3-6, 8-12, (100) Magnus Pehrsson-------3-4-7, 10-21 (77)
6-3-5, 20-19, (80) Martin Reim-------------3-2-9, 9-25, (86)
0-4-10, 7-31, (63) Karel Voolaid------------0-4-10, 7-31, (63)

nurmalna
20.11.20, 20:56
Ah Tarmo Kinki jutt viimases podcastis pani mõtlema, et vahet pole kes jätkab kuniks Pohlak ja kogu see EJL neid skänke täis on, siis pole vahet, kes sinna tanki pannakse.

Kas teised siinsed kriitikud ei tabanud end mõttelt Kinki kuulates, et vb oleme lambakarjana selle vihakõnega Voolaidi vastu naiivselt kaasa läinud ja keskendunud aia asemel aiaaugule?

vanafänn
20.11.20, 21:02
Kas teised siinsed kriitikud ei tabanud end mõttelt Kinki kuulates, et vb oleme lambakarjana selle vihakõnega Voolaidi vastu naiivselt kaasa läinud ja keskendunud aia asemel aiaaugule?

Tead/te, ma isegi sain mingihetk aru, et ma olen rohkem visanud viha Voolaiule, kui vajalik. Eesti keeles on üks hea ütlus- "kala mädaneb peast". Kas see on seekord tõsi või mitte, jäägu igaühe otsustada. Mainin veel, et ma siiski ei usu Voolaidi, kui A-koondise treeneriks.

Nasfal
20.11.20, 21:44
Ma tunnistan, et ma olin enam kui kindel, et Voolaid oli Pohlaku pontu, aga nüüd üritatakse teda üle parda visata. Samas ega üks õige Pohlaku kartelli Sicario ei kardagi jalgpallilist surma.

$$$
21.11.20, 06:59
Ma tunnistan, et ma olin enam kui kindel, et Voolaid oli Pohlaku pontu, aga nüüd üritatakse teda üle parda visata. Samas ega üks õige Pohlaku kartelli Sicario ei kardagi jalgpallilist surma.

Mis surm teda ikka ootab, läheb tagasi mõnda noortekoondist või Flora tütarklubi juhendama ja teeb edasi Pro Litsensi koolitusi. Peaks pleki peale pritsima küll :) .

Jormma
21.11.20, 11:43
Jube huvitav on antud teemas lehte nr1 klikkida.

metssiga
21.11.20, 15:52

läheb koolitab jälle, on nüüd kogemuse võrra rikkam ja tähtsamgi enda meelest.

käbi
23.11.20, 00:42
Esimesed 14 mängu A-koondise peatreenerina. sulgudes vastaste FIFA rankingu keskmine
ja teistpidi, viimased 14 mängu

1-4-9, 6-26 Uno Piir------------------------2-1-11, 5-28
0-1-13, 1-41 Roman Ubakivi--------------- 0-1-13, 4-47
3-7-4, 16-14, (89) Teitur Thordarson------4-6-4, 19-21 (64)
2-5-7, 18-37, (67) Arno Pijpers------------4-3-7, 18-26 (81)
4-3-7, 15-22, (60) Jelle Goes---------------1-2-11, 5-26 (47)
4-4-6, 14-24, (67) Tarmo Rüütli (al.2008)-4-3-7, 14-22 (83)
5-3-6, 8-12, (100) Magnus Pehrsson-------3-4-7, 10-21 (77)
6-3-5, 20-19, (80) Martin Reim-------------3-2-9, 9-25, (86)
0-4-10, 7-31, (63) Karel Voolaid------------0-4-10, 7-31, (63)

Jelle Goesi viimased mängud tunduvad üpris rasked rankingu järgi. Mulle Goesi aegne koondis meeldis, selektiivne mälu võibolla aga meeles on ohtrad teravused viimases veerandis.