PDA

View Full Version : Eesti koondis

Leheküljed : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

football2u
15.11.09, 21:10
Zahovaikot või Vannat ootaks koondisesse(Vannat mite tema selle löögi pärast)

Shermann
17.11.09, 07:10
Ma nüüd ei mõista, miks peaks Vanna koondisesse saama?

juks89
17.11.09, 11:04
Zahovaikot võiks Viikmäe asemel mõnes sõprusmängus proovida küll.

keenjus250
17.11.09, 16:51
Post võiks ka nüüd tulla ja kas konstantin nahk on kunagi koondises mänginud.

vincent
17.11.09, 17:12
Post võiks ka nüüd tulla ja kas konstantin nahk on kunagi koondises mänginud.
http://i415.photobucket.com/albums/pp236/Keefers_/Animated/MarriedWithChildren-AlBundyScream.gif

Mehhanisaator
18.11.09, 10:36
Ma nüüd ei mõista, miks peaks Vanna koondisesse saama?
Samal pöhjusel miks Viikmäe saab;)

Raitsu
19.11.09, 20:56
Eesti on siis tulevaks EM valiktsükliks asetatud 5ndasse tugevusgruppi, ehk siis kohaks on 41 53-st. Annab lootuse saada 1 vastase ka paberil nõrgemast grupist.
Loosimine siis veebruaris.

-Antz-
19.11.09, 21:09
Rüütli idee oleks muidu vägev olnud.

Kas siin on tegemist mingi suurepärase irooniaga või mõtled tõsiselt?
Koondise eestlased ja venelased omavahel mängima?
Tundub, et kohati ei suuda koondise peatreener päris selget mõistust säilitada...

kesa
20.11.09, 12:16
2010. aastaks FIFA poolt määratud ametlikud mängupäevad:

sõprusmängudeks
3. märts
ja
11. august

valikmängudeks
4-8 september
9-13 oktoober

sõprusmänguks
17. november

Shermann
20.11.09, 17:59
Juuni algul ei saagi enam mängida?

17
20.11.09, 18:08
Maailmameistrivõistlused, ju.

marcello
20.11.09, 18:39
2010. aastaks FIFA poolt määratud ametlikud mängupäevad:

sõprusmängudeks
3. märts
ja
11. august

valikmängudeks
4-8 september
9-13 oktoober

sõprusmänguks
17. november

Üks päev ja seda ka kolm kuud enne MM-i. Avamäng 11 juuni, aprilli lõpp või mai algus oleks ka võinud ametlik mängupäev olla. Äkki oleks mõne LAV-i lendava tiimiga mängida saanud. 3. Märts ei ole ses suhtes eriti ahvatlev...

Meintz
21.11.09, 11:51
Slovakia kreeka või slovenijaga võiks mängida

El President
21.11.09, 16:09
eks ikka mängitakse. enne MMi alati ju suurem hulk kontrollkohtumisi... ametlikud mängupäevad pannakse paika klubihooajaks. juuni alguseks on see suurtes riikides läbi juba. märtsis-aprillis-mais aga tuleb täistempoga panna.

Üks päev ja seda ka kolm kuud enne MM-i. Avamäng 11 juuni, aprilli lõpp või mai algus oleks ka võinud ametlik mängupäev olla. Äkki oleks mõne LAV-i lendava tiimiga mängida saanud. 3. Märts ei ole ses suhtes eriti ahvatlev...

Saarlane
25.11.09, 23:31
Nägin Taani telekanali pealt, et sealne vutiliit on kokku pannud DVD, mille peal on koondise 10 parimat mängu läbi aegade. Vaikselt võib ju ka EJL sellise asja peale mõtlema hakata. Seda juhul, kui lähiaastail häid tulemusi peale ka tiksub.
Taani on küll Euroopa meister 1992 ja MM-idel jne. mänginud, aga eks ka Eestil on sinna plaadile midagi panna - näiteks Eesti-Belgia 2:0 ja Eesti-Venemaa 2:1 jne.

05ula
26.11.09, 00:01
Ja ka kunagine Eesti- Holland. 2-4 kaotus küll, aga ilus mäng sellegipoolest, mindi ju ikkagi 2 korda juhtima.

meesmuiste
26.11.09, 00:15
Eesti - Fääri-Saared 5:0

mõelda ju võib, aga kardetavasti selleks ehk veel liiga vara...

vincent
26.11.09, 00:36
Kas tingimata mängud, aga lihtsalt üks ülevaatlik tagasivaade tuleks ju küll juba kokku nende viimase ~15 aasta pealt?

meesmuiste
26.11.09, 00:47
Kas tingimata mängud, aga lihtsalt üks ülevaatlik tagasivaade tuleks ju küll juba kokku nende viimase ~15 aasta pealt?

http://sport.err.ee/jalgpall.php?0545961

eraldi võiks mõelda ülevaatliku doki peale aastaks 2011-2012 kui taasiseseisvat jalgpalli saab 20 aastat.

vincent
26.11.09, 00:54
No mõtlesingi sellesarnast, kuid pikemat. 20 aasta oma juurde saab juba loodetavasti selle 10 mängu ka kokku :rolleyes:

keenjus250
02.01.10, 17:22
http://sport.err.ee/index.php?06103562

aasta ilusaim värav vassiljevilt armeenia vastu

nr15
06.01.10, 00:32
Kas sõprusmängud lähevad ka FIFA edetabelis kirja

Tofoa
06.01.10, 00:33
Kas sõprusmängud lähevad ka FIFA edetabelis kirja

Jah, lähevad küll.

Ertai
06.01.10, 01:08
aga nad ei anna nii palju punkte, kui hakatakse tabelisse arvama. Vist oli nii?
A la sõprusmängus võita hispaaniat (suurelt) annab vähem punkte kui kellegi üpris tugeva/keskmikuga viik teha EM/MM grupivoorus.

Raitsu
06.01.10, 02:52
Nii on .

Sõpruskohtumised x 1.0
MM ja siis vastava kontinendi meistrivõistlused x 2.5
Konföderatsioonide karika ja kontinentaalkarika finaalturniiri mängud x 3.0
MMi mängud x 4.0

Shermann
06.01.10, 09:56
3. märtsil peaks olema mäng Gruusias

http://www.vesti.ee/sport/14872/

Sen
06.01.10, 11:10

Seda räägiti juba eelmine aasta et tuleb tšarter Gruusiasse, nüüd siis päev ka teada ;)

dareth
06.01.10, 11:17
aga nad ei anna nii palju punkte, kui hakatakse tabelisse arvama. Vist oli nii?
A la sõprusmängus võita hispaaniat (suurelt) annab vähem punkte kui kellegi üpris tugeva/keskmikuga viik teha EM/MM grupivoorus.

Kusjuures ei ole oluline, kui suurelt võita. Aga jah, valikmänguvõit Fääri saarte üle annab rohkem reitingupunkte kui sõprusmänguvõit Hispaania üle.

Hellik
06.01.10, 11:52

Samal päeval on ka U-21 valikmäng Gruusiaga. Loodetavasti sätitakse algusajad ja staadionid nii, et saaks mõlemad mängud ära näha.

asdf
06.01.10, 14:54
Samal päeval on ka U-21 valikmäng Gruusiaga. Loodetavasti sätitakse algusajad ja staadionid nii, et saaks mõlemad mängud ära näha.

Loodan sama! Varsti on oodata uudiseid tšarterreisi kohta - ühe reisiga kaks head mängu + Gruusia avastamine :)

Eesti jalgpallikoondis kohtub 3. märtsil Gruusiaga

Eesti ja Gruusia Jalgpalli Liidud leppisid täna kokku, et riikide meeste A-koondised peavad kolmapäeval, 3. märtsil 2010 Tbilisis maavõistluse.

Tegemist on Eesti ja Gruusia neljanda omavahelise kohtumisega: 1998. aastal saavutas Gruusia koduväljakul 3:1 võidu, kui Eesti auvärava lõi Argo Arbeieter, 2000. aastal tõi Raio Piiroja tabamus Kadrioru staadionil Eestile 1:0 võidu ning 2008. aastal mängiti A. Le Coq Arenal 1:1 viiki (Eesti värava lõi Tarmo Kink penaltist).

A-koondiste kohtumisega samal päeval, 3. märtsil on samuti Gruusias peetavas EM-valikmängus vastamisi Eesti ja Gruusia U-21 koondised. Eesti U-21 asub hetkel 2. valikgrupis 9 punktiga 3. kohal, Gruusia on pidanud ühe mängu vähem ja jääb Eestist maha 4 punktiga. Mullu septembris Tallinnas peetud esimese omavahelise kohtumise võitis Eesti 2:0.

Eesti ja Gruusia A-koondiste senised kohtumised
18.11.1998 Tbilisi, Gruusia - Eesti 3:1
11.06.2000 Tallinn, Eesti - Gruusia 1:0
27.05.2008 Tallinn, Eesti - Gruusia 1:1

Virtuoso
06.01.10, 15:00
Tundub, et on hakatud ka majanduslikult mõtlema, see mulle meeldib! Samas numbreid ma ju ei tea, võib olla tuleb niimoodi hoopis kallim. Igatahes fännidele ma arvan, et meeldib, saab omasid mõnusamalt toetamas käia :)

Iceman
03.03.10, 12:08
See mees võiks küll tagasi Eestisse tulla. :P
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=369030

keenjus250
03.03.10, 15:02
võiks küll, islandlastest treeneritest en eestil head mälestused.

martn26
04.03.10, 10:15
mina arvan, et Rüütli peaks tegema enne EM-valikmängude tsüklit koondises muudatusi...

Ründajateks on meil valik suur, ning Voskoboinikov on küll minu ootusi ja lootusi petnud, olles tohutu tööloom, aga ei jõua kuidagi sihile koondise eest (ega klubi eest ka eriti hästi ei ole jõudnud). Kink on tehnilisel osav, ning oma liigas lööb väravaid küll, aga jällegi koondises ei suuda end nii näidata. Ning Purje? (Kas ta pole mitte klubita?)

Põhiründajateks võiks ikkagi valmistada noori ette (Zenjov, Saag) või siis katsetada uusi (Gussev, Zahovaiko, Post)

Ründajatest veel niipalju, et kahjuks ei ole meil enamus ründajaid hetkel põhikooseisu mehed oma klubides, ning osad ei saa vahetusestki iga mäng platsile, eks see mängib ka rolli)....

Keskväljal on ikkagi tõeliseks mängumootoriks Vassiljev, ning lootusi paneksin mina ka Lindperele, Sidorenkovile (kes võib vajadusel ka kaitses olla). usun, ka et Puri suudab enda vormi tunduvalt parandada. (lisaks ei tasu unustada ära Vunki, kes ikkagi on näidanud ka häid mänge, ning ehk suudab oma taset rootsis tõstagi, ning kruglovgi on heal tasemel.)

kaitses tuleks ka hakata otsima variante, kes võiksid Piiroja kõrval kaitsetalaks olla peale Bärengrubi ja Rähni... Usun, et Morozov-it võiks hakata vaikselt juba "meestemänguga" harjutama. Tuleb ka loota, et Jääger saab klubi, kus saab ikka mänguaega ka (ideaalne oleks kui saaks lepingu NYRB klubiga), Klavan võiks ka ikka end jälle põhikoosseisu murda, ning Piiroja on Piiroja... kaitses on hea, ning lammutab (nii, et kaarte lendab). Samas Tihhon šišov on minuarvates ka üks tulevane põhimehi.

kapteniks teeks ma Vassiljevi, kuna siis oleks mängujuht ka meeskonna kapten, kes saaks tegeleda meeskonnajuhtimisega nii eesliinil, kui kaitses ja keskel... samas kui Piiroja on kindel kaitsjate liider, juht, kes seal vägesid juhatab on kindlasti kaptenil lihtsam.

Probleem, miks Eesti koondisel ikkagi tulevad tulemused nagu meil tulevad on minuarvates just see, et kapten, kes on padukaitsja (ta ei tegele üldse rünnakute loomisega) ei saa juhtida tervet meeskonda platsil. Kui mängujuht oleks kapten, siis saaks ta jagada oma ergutusi ja "käske" tervele platsile, kuna ta liigub palju rohkem.

Igaljuhul nagu mu jutust aru saate ootaksin mina sel suvel koondises suuremaid muudatusi just ründes... Vosko-Kink-Viikmäe-Purje ründenelik on juba enda taset meile näidanud. Tuleb otsida teravamaid, täpsemaid ning uutele andes võimalusi on äkki nende motivatsioon, püüe lüüa väravaid suuremad, kui vanadel kaladel ning saavutused ka paremad.

martn26
04.03.10, 10:21
Mõnesõnaga mina usun, et EM-valikmängu põhimeeskond võiks olla

VV:
Pareiko
Aksalu
Kotenkko

Kaitse:
Jääger
šišov
Bärengrub
Rähn
Piiroja
Klavan
(Sidorenkov)

Keskväli:
S.Puri
Kruglov
Vunk
vassiljev
Dimitrijev
Lindpere
(Sidorenkov)

Rünne:
Kink
Saag
Zenjov
Gussev
(Post)
(Zahovaiko)
Voksoboinikov
(Purje-kui ikka leiab klubi, kus saab mänguaega)

Kusjuures põhikoosseis võiks olla:

Pareiko

šišov-----Bärengrub (Rähn)-----Piiroja-----Klavan

Puri------- vunk-----vassiljev -----------Lindpere
--------------Kink------Zenjov------

vahetus:
Aksalu
Morozov
Sidorenkov
Kruglov
Saag

salajane33
04.03.10, 14:29
Ära unusta ka Operit, kes alles kogub vormi, kui püsib terve ja on heas hoos siis ta on kasulik lüli ründes.

k2bo
04.03.10, 14:46
Mulle meeldiks rohkem, kui Kink läheks Lindpere kohale, Lindpere keskele ja Oper ründesse Zenjoviga..

Lambiahv
04.03.10, 15:57
Minule meeldiks midagi sellist:

---------Pareiko-----------
Jääger--Rähn-Piiroja--Klavan
Puri-Vassiljev-Lindpere-Kruglov
-------Oper---Saag----------

Seda muidugi juhul, kui Oper vormi tagasi saab ja Jääger mänguaega saab. Zenjoviga on vist iga kord nii olnud, et ei ole alustades kuidagi säranud, kuid pingilt tulles on väga hästi silma paistnud.

aanvaller
04.03.10, 19:22
Kas see aasta saab koondis endale uue särgi ka? Sellesmõttes küsin ,et sommid said endale päris ilusa, uue vormi aga Eestil juba mitu aastat sama igav sinine särk olnud. Lihtsalt toon on nats muutunud jne, võiks julgemalt proovida :)
http://www.palloliitto.fi/mp/db/tiedotteet/foo/IMG/160379/kuva1_suuri/167110

Stok
05.03.10, 08:41
Kas see aasta saab koondis endale uue särgi ka? Sellesmõttes küsin ,et sommid said endale päris ilusa, uue vormi aga Eestil juba mitu aastat sama igav sinine särk olnud. Lihtsalt toon on nats muutunud jne, võiks julgemalt proovida :)

Piir igava ja gay vahel on õhkõrn. Aga minu arvates ei ole meie särk sugugi igav, mulle meeldib väga.

marcello
05.03.10, 09:32
Eestil juba mitu aastat sama igav sinine särk olnud.

Jajah, ja eesti fännid on ikka sama igavad Blue Supporterid

zip
05.03.10, 22:11
http://www.palloliitto.fi/mp/db/tiedotteet/foo/IMG/160379/kuva1_suuri/167110
Iga valiktsükli alguses on vormis mingid muutused, see Soome oma nüüd küll kuidagi parem ei ole. Kui sa veel ei teadnud, siis Eesti vormi värvid tulenevad Eesti lipust millel on kujutad värvid sinine, must ja valge. Sellest ka sinine "igav" särk.

v50
07.03.10, 22:47
Viimastel aastatel on Brasiilial ja Eestil pmst. sama vorm olnud, ainult värvid on erinevad. Brasiilial on see aasta siis selline vorm: http://www.footballshirtculture.com/images/brazil-10-12-nike-home-kit.jpg
Eks näis, kas ka Eesti samasuguse saab.

cáñamo
08.03.10, 20:29
Viimastel aastatel on Brasiilial ja Eestil pmst. sama vorm olnud, ainult värvid on erinevad. Brasiilial on see aasta siis selline vorm: http://www.footballshirtculture.com/images/brazil-10-12-nike-home-kit.jpg
Eks näis, kas ka Eesti samasuguse saab.

Kole ju, loodan et ei saa.

Marek_T
11.03.10, 08:38
Minule meeldiks midagi sellist:

---------Pareiko-----------
Jääger--Rähn-Piiroja--Klavan
Puri-Vassiljev-Lindpere-Kruglov
-------Oper---Saag----------

Seda muidugi juhul, kui Oper vormi tagasi saab ja Jääger mänguaega saab. Zenjoviga on vist iga kord nii olnud, et ei ole alustades kuidagi säranud, kuid pingilt tulles on väga hästi silma paistnud.

Ma julgeks Jäägeri asemele Morozovit pakkuda. Võib-olla risk, aga usun Morozovisse miskipärast väheke rohkem kui Jäkusse, seda enam, et Jäku pole praktiliselt üldse mänginud viimasel ajal ju.
Belgia vastu oli Morozov ju vägagi omal kohal mees, nõus?

keenjus250
11.03.10, 09:11
Pigem šišov ikka. kuigi mulle see klavan väga ei istu. mängib küll heas klubis aga mänguaega ta ju ei teeni. Keegi võiks välja uurida kas ta AZ reservides on midagi teinud. Võiks kruglovi panna klavani asemele nii et oleks midagi sellist:

pareiko
jääger/šišov rähn piiroja kruglov
puri dmitrjev vassiljev lindpere
kink zenjov

varus: aksalu,klavan,bärengrub, vunk,sidorenkov, zahovaiko,vosko

k2bo
11.03.10, 20:12
Klavan jääb kindlasti põhisse..

Iceman
11.03.10, 21:28
Klavan pole viimastes mängudes mänguaega sellepärast saanud, kuna tal on mingi selja vigastus vms.

dnb
22.03.10, 20:17
Hooaja eelülevaate teeb saates Eesti jalgpalliliidu president Aivar Pohlak. Rahvuskoondis peaks enne EM-valikturniiri algust pidama kuus sõpruskohtumist.
Soome, Horvaatia, Läti, Leedu ja kes veel?

Mehhanisaator
22.03.10, 21:18
Hooaja eelülevaate teeb saates Eesti jalgpalliliidu president Aivar Pohlak. Rahvuskoondis peaks enne EM-valikturniiri algust pidama kuus sõpruskohtumist.
Soome, Horvaatia, Läti, Leedu ja kes veel?

Eks Pohlak paneb silmad kinni, võtab aafrika kaardi ja osutab pliiatsiga sealt ühele ja eks siis ole näha mis välja tuleb;)

marcello
22.03.10, 23:35
Kas Balti karikas läheb sõprusmängude alla?

dnb
22.03.10, 23:55
Kas Balti karikas läheb sõprusmängude alla?

Balti turniir? Läheb küll.

martn26
28.03.10, 12:30
Mina arvan, et meil on koondis järgmisteks valikmängudeks päris heal tasemel...

Ründajad on meil noored, kes juba välismaal saavad mängida ja treenida (Zenjov, Saag, Ojamaa, Anier)..

keskväljamehedki on murdnud end headesse meeskondadesse (Lindpere, Puri (Saaks ta vaid paremini mänguaega), T.Kink (Nii jätkates usun, et murrab veel Ungarist välja)....

Probleem on ainult kaitsjatega, ainuke kaitsja, kel on võimalik ikka väga headel tasemetel mängudel viibida, ning head treenimisvõimalused on Klavan...

Piiroja on Norra 2. liigas, Rähn, Bärengrub (Ei saa korralikult mängidagi), Jääger (Norras, loodetavasti saab vähemalt head mänguaega)...

Tuleb vaid loota, et mõni noor kaitsja, nagu Morozov suudaks end Euroopasse mängida... Kui nii, siis 4 aasta pärast MM-valikmängude ajal oleme juba konkurentsivõimelisemad...

Shermann
28.03.10, 16:27
Ojamaa, Anier
Ei näe mõtet, miks neid koondisesse kutsuda. Ojamaaga on asi kõigil selge: aeg-ajalt mängib reservides, põhimeeskonda pole õnnestunud murda. Uurisin ka natukene Sampi noorte mäng ja Anier on viimastes mängudes põhilise aja veetnud pingil, vahepeal tulnud vahetusest mängu. Las kõigepealt saavad regulaarselt mängida ja siis on alles mõtet neid koondisesse kutsuda.

Kaitsjatest niipalju, et juhul kui Bärengrub jääbki Norras pingile vegeteerima, siis oleks targem kutsuda tema asemel Meistriliigas mängida saav Morozov.

martn26
28.03.10, 17:01
Ei näe mõtet, miks neid koondisesse kutsuda. Ojamaaga on asi kõigil selge: aeg-ajalt mängib reservides, põhimeeskonda pole õnnestunud murda. Uurisin ka natukene Sampi noorte mäng ja Anier on viimastes mängudes põhilise aja veetnud pingil, vahepeal tulnud vahetusest mängu. Las kõigepealt saavad regulaarselt mängida ja siis on alles mõtet neid koondisesse kutsuda.

Kaitsjatest niipalju, et juhul kui Bärengrub jääbki Norras pingile vegeteerima, siis oleks targem kutsuda tema asemel Meistriliigas mängida saav Morozov.

4 aastaga võib paljugi veel muutuda :)

Shermann
28.03.10, 17:53
4 aastaga võib paljugi veel muutuda :)
Ma sain aru, et sa räägid sügisel algavatest valikmängudest ;)

Marek_T
29.03.10, 08:55

No mida mina räägin kõik aeg?! :)

marcello
29.03.10, 10:17
Kui nii, siis 4 aasta pärast MM-valikmängude ajal oleme juba konkurentsivõimelisemad...

Enne MM-i toimub välkturniir või?
Järgmise MM-i valikmängud hakkavad juba 2012 aastal

ROOTSI KUNN
29.03.10, 15:30
Et natukenegi sellele tulemusel tähelepanu äratada siis postitan praegu meelega siis. Eesti naiste koondis võitis endast üle kolmekümne koha eespool asuvat tugevat Horvaatia naiste koondist võõrsil MM -alagrupimängus ülekaalukalt 0-3 . Ma ei tea ,kuidas teistele aga mulle tundub see ühe parima spordisündmusena terve nädala jooksul ,mis Eesti võistkonnad on üldse välismaal saavutanud . Ei ole võimatu ,et naised jõuvad jalgpallis meil ennem finaalturniirile ,kui mehed . Meie ajakirjandus aga ei ole asjale üldse veel pihta saanud.. Suusameistrivõistlustel osaleb kaheksa naist aga juttu on rohkem kui asi väärt.. Üldiselt peaks EJL võtma ka naiste koondist edaspidi kui tõsist eesmärki ja promoma neid mäng fännide seas . Suuri sõnu tegevalt poolsurnud Jalgpallihaiglalt on vista palju tahta ,et nad oma liikmeid naistekoondise mängule kutsuksid . Eks üritame siis Flora fännide Viienda Sektori ja ehk ka Parema Tiiva vendadega seda teha , sest meie Flora tüdrukud mängivad koondises väga edukalt. Võtaks kätte ja läheks kõik koos Eesti naisi ja tüdrukuid toetama , need ju meie tulevaste jalgpallipoiste emad , õed. Ma olen veendunud ,et vähegi parema loosi korral on naised enne mehi mõnel suurturniiril.

asdf
29.03.10, 15:50
Et natukenegi sellele tulemusel tähelepanu äratada siis postitan praegu meelega siis. Eesti naiste koondis võitis endast üle kolmekümne koha eespool asuvat tugevat Horvaatia naiste koondist võõrsil MM -alagrupimängus ülekaalukalt 0-3 . Ma ei tea ,kuidas teistele aga mulle tundub see ühe parima spordisündmusena terve nädala jooksul ,mis Eesti võistkonnad on üldse välismaal saavutanud . Ei ole võimatu ,et naised jõuvad jalgpallis meil ennem finaalturniirile ,kui mehed . Meie ajakirjandus aga ei ole asjale üldse veel pihta saanud.. Suusameistrivõistlustel osaleb kaheksa naist aga juttu on rohkem kui asi väärt.. Üldiselt peaks EJL võtma ka naiste koondist edaspidi kui tõsist eesmärki ja promoma neid mäng fännide seas . Suuri sõnu tegevalt poolsurnud Jalgpallihaiglalt on vista palju tahta ,et nad oma liikmeid naistekoondise mängule kutsuksid . Eks üritame siis Flora fännide Viienda Sektori ja ehk ka Parema Tiiva vendadega seda teha , sest meie Flora tüdrukud mängivad koondises väga edukalt. Võtaks kätte ja läheks kõik koos Eesti naisi ja tüdrukuid toetama , need ju meie tulevaste jalgpallipoiste emad , õed. Ma olen veendunud ,et vähegi parema loosi korral on naised enne mehi mõnel suurturniiril.

Päevaleht teeb täna lugu naiste koondisest ja Õhtuleht avaldab sel nädalal intervjuu Katrin Looga. Aga üldiselt muidugi nõus - naiste koondist on põhjust toetada, sest mängijad võtavad asja tõsiselt, jalgpalliliidu poolt on naiste jalgpalli tehtud suuremad investeeringud kui kunagi varem, võistkondi on tulnud üha juurde, tean, et sel aastal toimub jalgpalliliidu esimene naiste jalgpalli festival jne.

asdf
30.03.10, 10:20
Päevaleht teeb täna lugu naiste koondisest ja Õhtuleht avaldab sel nädalal intervjuu Katrin Looga.

Siin siis huvitavat lugemist naiste jalgpallist:

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=372550 - Katrin Loo
http://www.epl.ee/artikkel/494390 - Keith Boanas

jansa
30.03.10, 11:09

Kõik oli ilus ja kena (tüdruk ise ka) - aga miks kuradi päraslt pidi Sen oma pudelid talle tuppa vedelema jätma ja sellega Katrinile suure jama kaela tõmbama..sellest ei saanud aru?

mcnamara
30.03.10, 13:06

Kõik oli ilus ja kena (tüdruk ise ka) - aga miks kuradi päraslt pidi Sen oma pudelid talle tuppa vedelema jätma ja sellega Katrinile suure jama kaela tõmbama..sellest ei saanud aru?

Valgustage vana inimest: mis asjad on üldse Sen-pudelid?

kyps
30.03.10, 14:15

http://www.mellowmonk.com/images/zen_liqueur.jpg

Äkki midagi sellist?

jansa
30.03.10, 15:42

..peab Senaatori käest küsima - ega isegi tea ....

aanvaller
30.03.10, 16:10
ja ma veel arvasin et Sen-ike on mõistlik mees :)

ROOTSI KUNN
30.03.10, 18:05
Mõned aastad tagasi ei saanud meie kirjutav ja ka muu press isegi sellega hakkama ,et oleks Naiste Liiga tulemusi avaldanud . Kas nüüd äkki hakkavad rohkem tähelepanu pöörama.? Naiste jalgpall on tänu alaliidu suuremale toetusele hakanud korralikumalt arenema ja paremate klubide omavahelised mängud olid juba eelmisel suvel väga huvitavad vaadata . Kahtlemata tugevaim ja elujõuliseid kõikidest pallialadest ,kus meil naised osalevad.

metssiga
30.03.10, 18:15
see on ikka juba koomiline, kuidas üks mees näeb ainult seda, mida näha tahab, edu igaljuhul.

keenjus250
31.03.10, 14:48
Eesti meeste jalgpallikoondis on värskes FIFA edetabelis võrreldes möödunud kuuga loovutanud kolm positsiooni ja hoiab nüüd 100. kohta.

Tabeli esikolmikus muutusi pole: juhib Hispaania ja talle järgnevad Brasiilia ja Holland. Portugal on möödunud Itaaliast ja Saksamaast ning hoiab nüüd neljandat kohta.

Eesti naaberriikidest on Venemaa 12. (0), Läti 46. (+1), Soome 54. (-2) ja Leedu 58. (+2).

Eesti alagrupikaaslased 2012. aasta EM-valikturniiril on järgmistel kohtadel: Itaalia on viies (-1), Serbia 15. (-2), Sloveenia 29. (-2), Põhja-Iirimaa 50. (-11) ja Fääri Saared 125. (-7).

Stok
31.03.10, 15:48
Selle ülimõttetu pseudostatistika jaoks on koguni eraldi teema:
Eesti koondis FIFA edetabelis (http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=1540)

// FIFA edetabelil oleks siis mõte, kui kõik mängiks kõigiga läbi :D Seni, kuni USA nüpeldab Kariibi mere saari, Njuu Ziiland okeaania saari ja meie saame Euroopa tipptiimidelt kotti ja punktid on sama koefitsiendiga, ei näita see tabel mitte midagi.

dnb
31.03.10, 17:59
Naistekoondis kaotas 0-4 Serbiale siiski
http://www.jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=1325

Shparkz
18.04.10, 19:26
tundub et mai tuleb täis jalgpalli :D

11.05.2010 U-19 Eesti-Valgevene
13.05.2010 U-19 Eesti-Valgevene
20.05.2010 18:45 U-21 Eesti-Armeenia
21.05.2010 19:00 A-koondis Eesti-Soome
23.05.2010 17:00 U-21 Eesti-Türgi
26.05.2010 21:30 A-koondis Eesti-Horvaatia

04.05.2010 U-17 Eesti-Valgevene
06.05.2010 U-17 Eesti-Valgevene

dnb
19.04.10, 17:25
tundub et mai tuleb täis jalgpalli :D

11.05.2010 U-19 Eesti-Valgevene
13.05.2010 U-19 Eesti-Valgevene
20.05.2010 18:45 U-21 Eesti-Armeenia
21.05.2010 19:00 A-koondis Eesti-Soome
23.05.2010 17:00 U-21 Eesti-Türgi
26.05.2010 21:30 A-koondis Eesti-Horvaatia

04.05.2010 U-17 Eesti-Valgevene
06.05.2010 U-17 Eesti-Valgevene

Peaaegu, et unistuste mai :D

aanvaller
22.04.10, 17:02
kahju et Eesti-Lav'i vahelist kohtumist ei toimu, fucking eyfjaflijökulöll

metssiga
22.04.10, 17:51
see teema jäi kuidagi segaseks ausaltöeldes, et oleks pidanud mängima eestis? aga kole nagu lühike etteteatamis aeg oleks olnud, või mis? mulle nagu tundub küll, et oli ilma vulkaanitagi kahtlane värk see.

asdf
22.04.10, 18:24
see teema jäi kuidagi segaseks ausaltöeldes, et oleks pidanud mängima eestis? aga kole nagu lühike etteteatamis aeg oleks olnud, või mis? mulle nagu tundub küll, et oli ilma vulkaanitagi kahtlane värk see.

Sel teemal räägiti esimest korda mitu kuud tagasi, aga LAV jäi maru hiljaks lõpliku kuupäevaga ja kohaga - algselt pidi olema Eestis, lõpuks Saksamaal ja kõige lõpuks ei toimunud, sest reisimise planeerimine oli võimatu.

metssiga
22.04.10, 18:31
no selgem sellega siis. ühesõnaga, ei oleks nii ehk naa toimunud, aga nüüd oli hea põhjus ja muidu tore kirjutada veel ühest asjast, mis vulkaani kraesse läks.

asdf
22.04.10, 19:12
no selgem sellega siis. ühesõnaga, ei oleks nii ehk naa toimunud, aga nüüd oli hea põhjus ja muidu tore kirjutada veel ühest asjast, mis vulkaani kraesse läks.

Ei, loe veel. Siin ei oleks mitte millestki kirjutada, kui asi poleks pikemat aega õhus olnud.

Väljavõte Soccerway.com 19. aprilli uudisest:

HERZOGENAURACH, Germany (AFP) - South Africa's World Cup squad completed the first week of a training camp here on Monday in upbeat mood despite continuing uncertainty over their World Cup warm-up programme.

The only confirmed friendlies are against China and Denmark with possible games also scheduled against Estonia and North Korea.

South Africa media officials said a friendly against Estonia is planned but not yet confirmed for Saturday, 24 April.

Väljavõte Soccerway.com 20. aprilli uudisest:

South Africa confirm North Korea friendly, Estonia match called off

The ash cloud from the Icelandic volcano caused the cancellation of a third friendly as Estonia have said they cannot leave their base in northern Europe for the planned match on Saturday, April 24.

budu
25.05.10, 10:08
väljavõte tänasest õhtulehest.

1. Tooge meile Rootsi!

Võib küll aasida, et Eesti jalgpall on lahja, asub FIFA edetabelis 104. kohal, tagapool Kongost ja Liibüast, napilt ees Ruandast ja Tansaaniast, aga just vutimehed on need, kes meeldivaid üllatusi pakuvad. Edetabelis enam kui poolsada kohta eespool oleva Soome loputamine, mis sest, et sõprusmängus, tegi hinge rõõmsaks.

Jalgpall, tundub, on ainus sportmäng, kus kõik naabrid on sunnitud meid tõsiselt võtma, sest võivad tappa saada. Ja ongi saanud. Ka Venemaa.

Meie hokimehed saaksid igal juhul küüti kõigilt peale Leedu, korvpallurid Leedult ja Venemaalt. Venemaad ei suudaks üle mängida võrkpallurid ega käsipallurid, kes jääksid alla ka Rootsile.

Siiski ei saa vutimeestele halleluujat enne laulda, kui nad võtavad viimse skalbi. Rootsilt. 15 mängu ja vaid üks viik - 0:0 esimeses kohtumises 1921. aastal - on seis kuningriiklastega. Väravate vahe 15:50. Ehk siis 89 aastat pole me Rootsilt punktigi võtnud.

tuleb välja ,et Rootsiga meil asi veel kehvem kui oli põtradega.Lähi aastatel võiks tõesti Eesti koondis ka svenssonitega kohtuda

martn26
25.05.10, 12:23
See oleks tore, ning usun, et eks see plaan on jalgpalliliidul olemas ka, ehk isegi number 3 prioriteet Prantsusmaa ja Argentiinaga mängude järel?

dnb
25.05.10, 16:30
See oleks tore, ning usun, et eks see plaan on jalgpalliliidul olemas ka, ehk isegi number 3 prioriteet Prantsusmaa ja Argentiinaga mängude järel?

Milleks meile Argentiina? Rahaga võib muud ka teha.

Epic
25.05.10, 16:33
Argentina ei mängi raha eest, vaid brassid teevad seda. Argentinal paneb Maradona oma kontoris lihtsalt gloobuse pöörlema ja kuhu kinnisilmi näpp satub, sellega ka mängitakse. Või vähemalt nii tundub.

martn26
26.05.10, 00:18
Milleks meile Argentiina? Rahaga võib muud ka teha.

2011 on kindlasti ma usun mäng ühega neist... Argentina-Prantsusmaa.... (Vähemalt varem olid jutud sellised).

Ise sooviks Prantsusmaad, saaks kõikide Euroopa riikidega mängud kirja...

Argentina mäng võiks jääda tulevikku, kuna see Operi lemmikmeeskond, siis tema lahkumismänguks?

martn26
26.05.10, 09:57
Valikmängudele minnes:

Väravavhid: Pareiko, Kotenko; Aksalu

Kaitsjad: Šišov; Jääger, Morozov, Stepanov, Rähn, Piiroja, Bärengrub, Klavan, Sidorenkov

Poolkaitsjad: Kink, Vassiljev, Lidnpere, Puri, Dmitrijev, Kruglov, Vunk, (Mošnikov)

Ründajad: Saag; Oper; Zenjov; Post; Voskoboinikov; Purje; Viikmäe

Ehk keegi poolkaitsjatest ununes ära?

Igaljuhul need on siis mehed, kes on arvatavasti koondise valikmängude nimekirjades. Mina ütleksin, et päris ilus nimekiri juba, võibolla oleks vaja keskväljale juurde kedagi (aga ehk ununes keegi ära?)....

Seega siis tavaline 4-4-2 taktikaga algkoosseis oleks minujaoks siis:

Pareiko

Jääger/šišov----Piiroja------Rähn----Klavan/Sido

Puri------Vassiljev-----Lindpere-------------Kink

------------Oper-----Zenjov/Saag---------

Ma ei tea kuidas teile tundub, aga minujaoks me ei võitle enam eelviimase tabelikoha eest tulevases valikmängus kindlasti... Sellise koondisega ja tugeva, ühtse võitlusvaimuga võime kodus kõik kotti panna :)

(PS! Lindpere ei ole puhas ründav poolkaitsja, ta töötab palju tagasi, sobib täiesti mängima Vassiljevi kõrvale minu silmis)

Meie koondise liinid on mõne aastaga päris hästi tugevnenud.

budu
26.05.10, 10:07
sinna nimekirja kuuluvad kindlasti veel kams,teniste,ojamaa ja võib olla veel keegi noortest ja muidugi londak

Shparkz
26.05.10, 15:00
2011 on kindlasti ma usun mäng ühega neist... Argentina-Prantsusmaa.... (Vähemalt varem olid jutud sellised).

Ise sooviks Prantsusmaad, saaks kõikide Euroopa riikidega mängud kirja...

Argentina mäng võiks jääda tulevikku, kuna see Operi lemmikmeeskond, siis tema lahkumismänguks?

prantsusmaaga pidi selline asi olema, et prantsusmaa jalgpalliliit on nõus mängima, aga kuna peatreener ei tahtnud enne MM'i mängida, et ehk saavad peksa või me vigastame nende mängijaid, siis jäi ka praeguseks hetkeks ära.

martn26
26.05.10, 15:50
prantsusmaaga pidi selline asi olema, et prantsusmaa jalgpalliliit on nõus mängima, aga kuna peatreener ei tahtnud enne MM'i mängida, et ehk saavad peksa või me vigastame nende mängijaid, siis jäi ka praeguseks hetkeks ära.

Ju nad siis järgmine-ülejärgmine suvi tulevad :)

E: Pigem järgmine, kui EM-i ajal :)

Piksenool
28.05.10, 16:39
Minu mõtted võrgukirjas peale Eesti- Soome, Eesti- Horvaatia mänge.
Suomalaiset eivät osaa pelaa jalkapalloa. (http://piksenool.blogspot.com/2010/05/suomalaiset-eivat-osaa-pelaa.html)

Eesti Balti turniiri võitjaks!
Piksenool

aanvaller
28.05.10, 17:48
2016 mängib Eesti oma esimest EM-turniiri Prantsusmaal.

v50
28.05.10, 18:13
Tegelikult ju isegi soodsa grupi korral võimalik, vaadates, kui palju lootustandvaid noori on peale tulemas. U21 on näidanud väga häid esitusi viimasel ajal, samuti ka U19 ja U17, rohkelt on peale tulemas talendikaid ründajaid, kellest mitmed juba praegu välismaal on. Aastaks 2016 on need noored juba piisavalt vanad, et teha tegusi A-koondises, miski pole ju võimatu.

Dano
28.05.10, 18:51
Anieri vennad on ühed võimalikud järgmised A-koondislased. Saag tuleb juba tasapisi ja siis veel Ojamaa ja teisedki. Võib-olla saame 2012 EM-ile, kuigi see on kahtlane. Äkki veab loosiga 2014 MM, ei tea, lootust on. Ja siis veel 2016 EM, kus mängib 16 tiimi asemel 24. S.t, et meie võimalused sinna pääsemiseks on kõvasti suuremad ja vaadates koondise praegust mängu ja arengut siis ma paneks enda raha 2016 EMi peale.

football2u
25.07.10, 19:28
Muide, Eesti koondisel on uus koduvorm väljas. Igatahes Jalka tagakaanel oli selline. Traditsiooniliselt ilus:D Võõrsilvorm tuleb tõenäoliselt valge, kuid Eestil kolmandat vormi pole ju?

Dano
25.07.10, 21:48
Kusagil netis sellest pilti ka on?

zip
25.07.10, 21:57
Muide, Eesti koondisel on uus koduvorm väljas. Igatahes Jalka tagakaanel oli selline. Traditsiooniliselt ilus:D Võõrsilvorm tuleb tõenäoliselt valge, kuid Eestil kolmandat vormi pole ju?http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=6623&page=3

Piksenool
27.07.10, 17:53
Eesti jalgpallikoondis peab teisipäeval, 7. septembril kell 19:00 Tallinnas A. Le Coq Arenal maavõistlusmängu Usbekistaniga.

budu
13.08.10, 15:06
http://sport.postimees.ee/?id=299479 vot selline soovitus

staaaaaar
08.09.10, 00:04
Tekkis küsimus palju Eestis omavahel suhtlevad A ja U koondise treenerid?
Tuli tuju natuke kritiseerida ka koondise kooseise, kes meil sinna valitaks.
Eestil on umbes 13-15 mängijat, kes mängivad välja algkooseisu koha (eeldades et taktika on 4-4-2). Aga nüüd need ülejäänud , kes saavad kutse.Koondise mängija mängib oma koduklubis 70+ minutit iga nädal (pm kindel algkooseisu mees). Seega ma ei saa aru miks on koondisse vaja mingeid keskmises vanuses alla keskmise mängijaid , kes ei saa hakkama põhjamaade madalamates liigades. NT (Vunk ja Bärengrub). Järgmiseks me ei vaja koondises suurte jalgpalli liigade mängijaid, kes vaevu saavad seal pingile, aga enam jaolt ei mahu kooseisugi.(NT Zahovaiko ja Aksalu). Siis on kari mängijaid , kes vist on mingite teenet eest koondises.
Tegelt jutumõte on see , et viimastel aegadel on läinud ju U koondistel(19 ja 21) korralikult, kas sealt ei oleks aeg mõndadel kuttidel saada A koondisse. Kasvõi nõrgaks sõprusmänguks. Me ei vaja esiliigade 25+ mängijaid ennast tõestama, kes ei suuda ennast igapäevaseltki tõestada.

rallikas
08.09.10, 00:06
Pigem võiks kasutada kasvõi Meistriliigas mänguaega saavaid paremaid tüüpe, kui neid kes välismaal pingil on.

Morozov on praegu iga kell Bärengrubist parem.

staaaaaar
08.09.10, 00:35
Pigem võiks kasutada kasvõi Meistriliigas mänguaega saavaid paremaid tüüpe, kui neid kes välismaal pingil on.

Morozov on praegu iga kell Bärengrubist parem.

See nüüd alati ei ole kindel laks , et nad paremad on aga kindlasti on neil kordades suurem tõenäosus areneda kuhugi.
Ning ei oleks pärast tõdemust, et olid noored talendid aga nüüd on ...

-meeelis-
08.09.10, 21:16
Tegelt Morozov võiks küll lähima aasta kahe jooksul kuskile välismaale saada

alx
01.10.10, 12:41
Otepääl avati 3000 kohaline uus ja ilus staadion, kus ka jalgpalli mängida saab. Võiks nüüd mõne Eesti koondise sõprusmängu ka sinna organiseerida, et maakad ka saaks vaatama tulla lihtsa vaevaga.

aanvaller
01.10.10, 13:35
Pilte ka Otepää staadionist.
http://www.valgamaalane.ee/?id=320657
http://www.taevapiltnik.ee/blog/?s=tehvandi
Nüüd oleks Otepääl ühte MLiiga tasemel jalgpalliklubi ka vaja..

football2u
04.10.10, 22:58
Pilte ka Otepää staadionist.
http://www.valgamaalane.ee/?id=320657
http://www.taevapiltnik.ee/blog/?s=tehvandi
Nüüd oleks Otepääl ühte MLiiga tasemel jalgpalliklubi ka vaja..

Cuul:cool: Sitaks lahe, et jalgpalli arendatakse, väga viis. Ainuke puuduv asi on tõesti ML- klubi.

zip
04.10.10, 23:59
Cuul:cool: Sitaks lahe, et jalgpalli arendatakse, väga viis. Ainuke puuduv asi on tõesti ML- klubi.
Jalgpalliga siin erilist pistmist pole, tehti see ju suusastaadioniks ja üldse on see mitme otstarbeline, kui palju seal jalgpalli mängima hakatakse, ei oska öelda, pigem vähe.

football2u
05.10.10, 14:31
Jalgpalliga siin erilist pistmist pole, tehti see ju suusastaadioniks ja üldse on see mitme otstarbeline, kui palju seal jalgpalli mängima hakatakse, ei oska öelda, pigem vähe.

Ma juba lootsin:(

eston maravilha
05.10.10, 14:46
alekokile teeb see staadioni igatahes silmad ette...

aanvaller
06.10.10, 17:41
zip kui tihti sa käid seal suviti suusatamas?
Suviti on muruplats pea 80% jalgpallurite käsutuses. Ülejäänud 20% kergejõustik jne.
Ja kui mõned inimesed keset mängu seal rullsuuskadega ümber staadioni sõidavad, siis vaevalt see kedagi segaks. Ega sa naljalt muru peal ei suusata suvel ja samuti seal ei anna midagi muud ka teha kui jalgpalli mängida..

dareth
06.10.10, 18:36
Sry OT pärast, aga siin üks õnnetu hing Lätis komandeeringus. Kas keegi teab, kus võiks näidata reede õhtul koondisemängu (jah, netist oskan vaadata küll, aga tahaks suuremalt ekraanilt)?

zip
06.10.10, 18:51
zip kui tihti sa käid seal suviti suusatamas?
Suviti on muruplats pea 80% jalgpallurite käsutuses. Ülejäänud 20% kergejõustik jne.
Ja kui mõned inimesed keset mängu seal rullsuuskadega ümber staadioni sõidavad, siis vaevalt see kedagi segaks. Ega sa naljalt muru peal ei suusata suvel ja samuti seal ei anna midagi muud ka teha kui jalgpalli mängida..Pigem on see rohkem kergejõustik. Kes seal harjutamas ja mängimas hakkab? FC Otepää? Veel keegi?

Black Magic
06.10.10, 19:29
FC Otepääl mängivad Rehemaa ja Kümmel.

Piksenool
09.10.10, 14:57
Morozov mängis ju alles eelmises koondisemängus Usbekistani vastu ja sai minu meelest paremini hakkama kui tema keskkaitsepartner Bärengrub. Vaatasin mängu tipp-hetked err.sport lehe pealt üle. Esimene värav mille usbekid lõid oli puhtalt 100% Alo süü. Teised kaks usbekkide väravat võib oma hingele võtta Aksalu.

Rüütli on päris kindlalt öelnud, et Klavanit ta keskkaitses ei kasuta ja koondise eest olen Klavanit keskkaitses näinud ainult miskis U-koondise mängus. Kippus ikka koha pealt ekslema minema vahest. Niiet võiks Sloveenia vastu kasutada Rähni kõrval Morozovit.

Hellik
09.10.10, 15:03
Rüütli on päris kindlalt öelnud, et Klavanit ta keskkaitses ei kasuta ja koondise eest olen Klavanit keskkaitses näinud ainult miskis U-koondise mängus. Kippus ikka koha pealt ekslema minema vahest. Niiet võiks Sloveenia vastu kasutada Rähni kõrval Morozovit.

Klavan mängis keskkaitses näiteks kodumängus Inglismaa vastu ja Rüütli pole öelnud, et ta 'Klavanit kindlasti keskaitses ei kasuta', pigem on ta nimetanud teda 4.-5. valikuks vms. Praegu tundub siiski, et kõige loogilisem valik Sloveenia vastu oleks Morozov.

fcfloraforever
09.10.10, 15:31
Klavan mängis keskkaitses näiteks kodumängus Inglismaa vastu ja Rüütli pole öelnud, et ta 'Klavanit kindlasti keskaitses ei kasuta', pigem on ta nimetanud teda 4.-5. valikuks vms. Praegu tundub siiski, et kõige loogilisem valik Sloveenia vastu oleks Morozov.

Pigem tundub loogilisemana siiski Bärengrub, ei usu et Tarmo Morozovit nii veel usaldab. Klavan oleks kahtlemata hetkel ilmselt parim variant kuna Alo ei ole siiski päris nii vormis nagu võiks. Norras ka jälle pingile langenud, vormis Alo on muidugi suurepärane mängija aga nii vähese mängupraktikaga on raske mingit vormi saavutada. Eks näis, mis Rüütli otsustab aga arvan, et kas Klavan või Bärengrub.

Scooter
09.10.10, 17:26
Kollane ajakirjandus: Klavan on hetkel Kalev - Rock mängu vaatamas.

marcello
10.10.10, 13:50
Muide koondisel tuleb sel aastal tõenäoliselt üks kodune sõprusmäng ka veel, aga ma ei hakka seda välja ütlema enne, kui ametlik teade tuleb. Lihtsalt teadmiseks.

Piirojale sobiks 100. mänguks ilusti Prantsumaa.

Hell yeah...Prantsusmaa oleks küll fantast. Saaks siis kah lõpuks oma teised lemmikud üle vaadatud oma silmaga. ;)

Kui selline vastane tuleks siis oleks pasundamist juba palju, sest loogiliselt võttes on mänguni kuni kuu jäänud kui just jõulude aeg ja wismaris seda mängida ei taheta.

sziczinche
10.10.10, 14:56
Kummaline. Postimees avalikustas üsna huvitava artikli selle kohta, et 6 serbia mängijat maksavad rohkem kui terve maarjamaalaste koondis kokku. Ookoo, üsna loogiline. Andmed baseeruvad siis transfermarkt.de hinnangutel. Eesti koondise koguväärtuseks pakutakse 11 550 000 eurot. Meie väärtuslikumaks mängijaks peetakse aga A.Operit, väärtusega 1,5 milj. :eek:

Nüüd aga küsimus. Miks peetakse Operit ikka veel koondise kõige väärtuslikumaks mängijaks? :D Minu meelest on lood nõndamoodi, et see mees on juba oma mänguoskused minetanud ja väärtuslikum oleks ehk. . .

Pakuks, et Kink, Pareiko või Puri? Anybody else?

rauulo
10.10.10, 15:02
Anybody else?

Zenjov - noor ja välkkiire.

Opi on seal kõige väärtuslikum ilmselt sellepärast, et seal seda väärtust eriti tihti ei uuendatata. Vähemalt ma arvan nii. Kunagi oli ta ju ikka päris kõva sõna, veel aasta tagasi mängis Hollandi kõrgliigas.

k2bo
10.10.10, 15:23
Pareiko, Kink, Piiroja, Klavan, Vassiljev, Zenjov - on need kõige väärtuslikumad pallurid minu jaoks..
Aga võrreldes klubisi Serbia omadega, siis paneb natukene mõtlema küll see värk:D

sicmic
10.10.10, 15:56
Kummaline. Postimees avalikustas üsna huvitava artikli

Minu arust võiks kummaliseks pidada seda, et pärast n-ö ajaloolist võitu on ajakirjandus nii võidujoovastuses, et kajastab mingit suvalist mittemidagiütlevat statistikat (kaotuse puhul me sellest ei loeks) ja foorumiväljavõtteid (sest peale Kluiverti tsitaadi see tulemus kedagi väga ei huvitanud, võibolla põhjusega?), aga puudub igasugune sisuline mõttetegevus selle osas, mis edasi saab.

Probleem on muidugi pidev ja üldine ja hiljuti viitas ühes pikemas postituses sellele ka Artur, aga tuli nimetet mängu puhul eriti teravalt esile. Eriline troll selles valdkonnas tundub olevat Oliver Lomp - andku ta mulle andeks - kes Postimehes nt. koondise koosseisu tutvustab seeläbi, et Lindpere on jälle eemal, kuigi see on juba ammu kõigile teada ja siis mängujärgselt surfab tööajast kuskil veidrates foorumites eestlaste kohta öeldud nappe lauseid kogumas. Jalgpallifännile mõjub see kõik lihtsalt mõnitavalt - nagu ei peakski üks suuremaid päevalehti huvilisele tõsist mõttetegevust ja analüüsi pakkuma?

Võidu üle olen muidugi isegi ääretult rõõmus, aga kahe järjestikkuse osas oleksin veel enamgi! Süües kasvab isu... :)

Muudetud: et valesti aru ei saadaks, mul ei ole võidujoovastuse ja statistika vastu midagi, aga enne seda võiks põhiülesannetest aru saada ja need ära täita.

rallikas
10.10.10, 16:09
Postimees on kollastunud ning korralikke artikleid tuleb sealt väga harva.

sziczinche
10.10.10, 16:54

So? Selle teadmisega pole mul kahjuks mitte kui midagi peale hakata. Antud juhul pakkus ikkagi seal avaldatud statistika, mille vastu ka väike huvi tekkis. Mitte see, kui kollane üks või teine väljaanne on. Jääme ikka teema piiridesse.

chac
10.10.10, 17:41
Pareiko, Kink, Piiroja, Klavan, Vassiljev, Zenjov - on need kõige väärtuslikumad pallurid minu jaoks..
Aga võrreldes klubisi Serbia omadega, siis paneb natukene mõtlema küll see värk:D

Kui me räägime mängijate turuväärtusest siis - Lindpere unustasid või jätsid tahtlikult välja?

vaikiv mees
10.10.10, 17:45
:eek:

tegelikult selles just asi ongi ja pole sul selle kollase statistikaga midagi peale hakata

poolteist aastat tagasi (http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?p=991230#post991230)

k2bo
10.10.10, 18:01
Kui me räägime mängijate turuväärtusest siis - Lindpere unustasid või jätsid tahtlikult välja?

:D unustasin..

Martin
10.10.10, 18:12
Minu arust võiks kummaliseks pidada seda, et pärast n-ö ajaloolist võitu on ajakirjandus nii võidujoovastuses, et kajastab mingit suvalist mittemidagiütlevat statistikat (kaotuse puhul me sellest ei loeks)

Kaotuse puhul sa ei saakski lugeda, et Eesti on esimene, kes neid kodus on võitnud, tainapea. Sest siis poleks endiselt keegi võitnud. Kui see pole huvitav fakt, siis ma ei tea, et mis on.

sicmic
10.10.10, 18:28
Kaotuse puhul sa ei saakski lugeda, et Eesti on esimene, kes neid kodus on võitnud, tainapea. Sest siis poleks endiselt keegi võitnud. Kui see pole huvitav fakt, siis ma ei tea, et mis on.

Martin, ma ei oleks oodanud, et sa arvad, et viitan just sellele statistikakillule. Viitasin ju postitust, mis rääkis mängijate hinnast. Võibolla oleks kasu olnud ka mu postituse lõpuni lugemisest...

Marek_T
10.10.10, 18:52

Aga paraku on tal auditoorium siiski üsna lai ja seega jõuavad Lambioliveri idootsused tõhusalt avalikku käibesse... Tõesti - kas üldse üheski Eesti ajalehes töötab mõnd päris korralikku vutieksperti? Noh, Järvela on tubli küll, aga... Aga päriselt?

chac
10.10.10, 19:32
Aga paraku on tal auditoorium siiski üsna lai ja seega jõuavad Lambioliveri idootsused tõhusalt avalikku käibesse... Tõesti - kas üldse üheski Eesti ajalehes töötab mõnd päris korralikku vutieksperti? Noh, Järvela on tubli küll, aga... Aga päriselt?

Järvela?

"Eesti pommitas Belgradi puruks"
"Kui NATO pommid 1999. aastal Serbia pealinna Belgradit tabasid,...."

No kui see on hea ajakirjandustava siis ma tõesti ei tea... :eek:

Äkki mõni veel arvab et Bosnia peale 7:0 võitu oleks pidanud oma ajalehtedes kirjutama stiilis - "Lasime Estonia põhja" vms? või hoopis "Kui venelased 1939 eestisse oma baasid rajasid siis...." jne?

Ma ei sea kahtluse alla Järvela jalgpalli eksperdiks olemist, aga aga pidada ennast ajakirjanikuks?
Haige, väga haige, minuarust.

ballack
10.10.10, 22:39
Ei saa aru mis selles halba on. Ennem loen vürtsikalt kirjutatud uudist kust saan info kätte ja veel lisaks muudki infot kui ainult pisikest uudisekest, et Eesti võitis võõrsil 3:1 ja kõik. Kui ei meeldi siis ärge lugege. Üleüldse ainult vigisete absoluutselt kõikide asjade üle....minge tehke ise paremini siis või ärge lugege/kuulake üldse. Teie jaoks polegi kommentaatoreid ega ajakirjanikke kes hästi teevad oma tööd.
Vahepeal vigisete jälle selle üle, et jalgpallist ei kirjutata...nüüd jälle jama...kirjutatakse liiga palju...

chac
11.10.10, 14:00
hea kokkamise puhul ei saa ka vürtsiga liialdada, toit peab olema hästi tasakaalus. ajakirjanduse mõttes siis emotsioonid, analüüs ja info jne.

mäletan 90ndate alguses ja veel keskelgi olid eestis eriti popid mingid tšiili ja aafrika ülivürtsikad veinid, mis juues tapsid ära igasugusese maitsemeele. veidi utreerides- pärast klaasikest mõnda sellist veini oli juba raske aru saada kas järgmisena sattus suhu liha- või kalatükk ;) tuimale eestlasele kel tollal veel maitsemeel täiesti välja arendamata võis mingil ajal selline asi pealegi minna, aga aja jooksul võiks ju õppida värve ja maitset eristama, lisaks veel seda mis omavahel kokku sobib ja mis ei sobi...

mazz
11.10.10, 14:13
hea kokkamise puhul ei saa ka vürtsiga liialdada, toit peab olema hästi tasakaalus. ajakirjanduse mõttes siis emotsioonid, analüüs ja info jne.

mäletan 90ndate alguses ja veel keskelgi olid eestis eriti popid mingid tšiili ja aafrika ülivürtsikad veinid, mis juues tapsid ära igasugusese maitsemeele. veidi utreerides- pärast klaasikest mõnda sellist veini oli juba raske aru saada kas järgmisena sattus suhu liha- või kalatükk ;) tuimale eestlasele kel tollal veel maitsemeel täiesti välja arendamata võis mingil ajal selline asi pealegi minna, aga aja jooksul võiks ju õppida värve ja maitset eristama, lisaks veel seda mis omavahel kokku sobib ja mis ei sobi...

Ometi sõltub veinivalik ikkagi tarbijast ehk kokkuvõttes paneb klikkide arv kõik paika. Kui Eesti lugeja tahab praegu magusat veini, mida meil ju nii harva pakutakse, siis palun väga.

Mitte et seal kõrval ei võiks olla ka ühtteist asjalikku, aga eelkõige internetiportaalidele (ajalehtede lood ilmusid ju alles täna), kus esikohal on operatiivsus ja klikke koguvad nupukesed, ei saa süvaanalüüside puudumist eriti pahaks panna.

chac
11.10.10, 17:07
Järvela?
"Eesti pommitas Belgradi puruks"
"Kui NATO pommid 1999. aastal Serbia pealinna Belgradit tabasid,...."
...

ega ma analüüsi puudumise üle nurisenud :)
aga sellise püüdlikult ülikarmi sõnavõtuga klikke korjata... kas see ikka on eetiline - säärast teksti massiliselt tiražeerida?

kui mõtlen ühele tuttavale serblasele kelle naine ja 2 last jäid toona Belgradi pommirahe alla, siis ma arvan et ta ei rõõmustaks sellise artikli alguse üle. Ja sel poleks enam absoluutselt mitte midagi pistmist jalgpalliga.

mazz
11.10.10, 17:58
ega ma analüüsi puudumise üle nurisenud :)
aga sellise püüdlikult ülikarmi sõnavõtuga klikke korjata... kas see ikka on eetiline - säärast teksti massiliselt tiražeerida?

kui mõtlen ühele tuttavale serblasele kelle naine ja 2 last jäid toona Belgradi pommirahe alla, siis ma arvan et ta ei rõõmustaks sellise artikli alguse üle. Ja sel poleks enam absoluutselt mitte midagi pistmist jalgpalliga.

Ohh, ma ei pannud tähelegi, et jutt ei käinud enam sicmic'u algsest postitusest.

Mis selle eetilisust puutub, siis musta huumori vastu pole mul isiklikult midagi. Kujutan ette, et asjaga otseselt seotud inimesi võis see mingil määral häirida küll, aga samas ei näe, et ta sellega just üle pingutanud oleks.

kesa
11.10.10, 19:43
Järvelalt päris tabav võrdlus serblaste mängujärgset pikka nägu nähes.

Kusjuures serblaste kättemaks oli karm. Hotelli sõites saime taksojuhilt kolmekordse kirve ja restorani võitu tähistama sisenedes teatas muidu lahke kelner hävitavalt meie sini-must-valget võitjarõõmsat väljanägemist nähes, et ühe õlleringi meile lubab aga siis on kõrts kinni ja mott.

Sealkandis paistis igatahes välja, et meile juba ajjupestud euroopalik kahepalgeline poliitkorrektsus on neile veel suht võõras.
Kohati deja vu - Eesti tosin aastat tagasi.

Suurt teiseks poolajaks lahtirullitud paarikümnemeetrist meelsusloganit "Kosovo je Srbija" võiks kaudselt võrrelda plaguga
"Petseri on Eesti".
Huvitav kaua meil taoline plakat üleval püsiks?

Muide serblastele on võimalik juba homme veel säru teha, sest Sloveenia koondises võib väljakule joosta lisaks bosniakile ja kahele Bosnia päritolu horvaadile veel neli etnilist serblast.
(Tõele au andes on nad kõik kogu elu Sloveenias elanud ja seal vutti mängima õpetatud nagu meie vene poisidki.)

chac
11.10.10, 22:31
...
Teie jaoks polegi kommentaatoreid ega ajakirjanikke kes hästi teevad oma tööd.

On ikka selliseid.
Neeme Raud, Krister Paris, Fanny de Sivers, Toomas Alatalu, Hardo Pajula, TH Ilves, Harri Tiido, Sergei Stadnikov, David Vseviov, Aleksei Turovski, Fred Jüssi, Andrei Hvostov, HH Luik, João Lopes Marques, Paavo Kivine,... on mõned vähesed nimed mis esimese hooga meelde tulid.

kesa
11.10.10, 22:51
On ikka selliseid.
Neeme Raud, Krister Paris, Fanny de Sivers, Toomas Alatalu, Hardo Pajula, TH Ilves, Harri Tiido, Sergei Stadnikov, David Vseviov, Aleksei Turovski, Fred Jüssi, Andrei Hvostov, HH Luik, João Lopes Marques, Paavo Kivine,... on mõned vähesed nimed mis esimese hooga meelde tulid.

Kui need mehed vutist kirjutama hakkaksid, saaks vist tublisti asjatundmatut "huumorit".
TH Ilves ja vutt-nonsenss,Turovski- vutt loomaaias, Stadnikov kui vutiasjatundja vaaraode maailmas, Alatalu kui Kariibi mere piraatvabariikide vutiprofessor, Fred Jüssi- lugusid vutimunadest....

Palju meil üldse leheneegreid on, kes vutist asjatundlikult ja kirglikult kirjutavad...ainukesed vist Järvela, Vaher Õhtulehest, hirmharva keegi Postimehest, aeg-ajalt Süvari ja mõni veel Päevalehest, kes veel?
Schwede Jalkas, parim asjatundja Must on kadunud Euroopa avarustesse, kunagi kirjutas hästi Visnapuu aga viimasel ajal üliharva.
Kes veel?

Gallacher
11.10.10, 22:58
Ometi sõltub veinivalik ikkagi tarbijast ehk kokkuvõttes paneb klikkide arv kõik paika. Kui Eesti lugeja tahab praegu magusat veini, mida meil ju nii harva pakutakse, siis palun väga.

Mitte et seal kõrval ei võiks olla ka ühtteist asjalikku, aga eelkõige internetiportaalidele (ajalehtede lood ilmusid ju alles täna), kus esikohal on operatiivsus ja klikke koguvad nupukesed, ei saa süvaanalüüside puudumist eriti pahaks panna.
Süvaanalüüside puudumist onlines ei saa ette heita aga labast lugejate provotseerimist ja lollakaid pealkirju küll.
Näiteks on arusaadav kui peale võitu Serbia üle on emotsioonid laes ja kasutatakse vä'ljendeid nagu "Võimas!" või "Ajalloline võit!" Aga kui iga vähegi üllatava võidu või kaotuse või näiteks keskmise ilusama värava puhul lendavad taolised ja võimsamad pealkirjad ning neid on phe päeva jooksul ÕL või PM leheküljel terve p--täis, siis pole ju kahtlust, et lugejat peetakse idioodiks kes pole ise võimeline ilma taoliste väljenditeta asja olemust mõistma.
Veelgi enam käivad mulle pinda taolised lambist väljaimetud ja lugejat eksitavad "artiklid", millega eriti Postimees hiilgab, nagu "Serbia fännid ülistavad Eesti koondist." Kui pealkirjale klikid, selgub, et tegelikult võeti kusagilt netifoorumist mõni arvamus a la "Mängisime sitalt, eestlased võitsid teenitult". No mind isiklikult ajab selline haltuuratsemine vihale.
Aga loodetavasti tegemist lastehaigusega mis aja jooksul möödub. Umbes nii nagu erinevalt 90-test ei kipu vähegi tõsiseltvõetav ärimees või poliitik enam omas kodus Kroonika fotograafile mullivannis poseerima.

Gallacher
11.10.10, 23:05
Palju meil üldse leheneegreid on, kes vutist asjatundlikult ja kirglikult kirjutavad...ainukesed vist Järvela, Vaher Õhtulehest, hirmharva keegi Postimehest, aeg-ajalt Süvari ja mõni veel Päevalehest, kes veel?
Schwede Jalkas, parim asjatundja Must on kadunud Euroopa avarustesse, kunagi kirjutas hästi Visnapuu aga viimasel ajal üliharva.
Kes veel?
Ma Visnapuu jätaks siit välja juba seetõttu, et ta eelmist valikturniiri läbikukkumiseks nimetas, suvatsemata oma pika analüüsiga isegi viimast mängu ära oodata. Schwede meeldib kohati väga, kohati häirib kõvasti ta erapoolikus ja samade seisukohtade ja isegi näidete kordumine.
Kahju, et Luik enam ei kirjuta, ta oli omal ajal selgelt number üks. Vaapo Vaher võiks ka aeg-ajalt kirjutada, nö. kõrvaltvaatajana ja laia silmaringiga literaadina olid ta lood kohati täielikud pärlid.

chac
12.10.10, 12:08
Kui need mehed vutist kirjutama hakkaksid, saaks vist tublisti asjatundmatut "huumorit".
TH Ilves ja vutt-nonsenss,...

ma päris nii julgelt ei arvaks.
Vennal ju ikkagi ca 20 aastat ajakirjanikukogemust "ameerika hääles" ja "vaba euroopas". + superhea keeletunnetus (kas tavakodanik suudaks kirjeldada näiteks sõnade 'maardu' ja 'maardla' keelelisi nüansierinevusi?). On ta ju kirjutanud üldse mitte halba luuletki. Võibolla eespool näiteks tooduist ainult Fanny de Siversi keeletaju on parem.

See on nüüd muidugi 100% puhas spekulatsioon, aga kui näiteks omal ajal oleks Poomi kõrvale tekkinud 4-5 umbes samal tasemel mängijat ühtlaselt üle platsi, ja ka Karpin oleks liitunud eesti koondisega ja viinud selle paaril korral EM ja/või MM finaalturniirile, siis mine tea.... äkki tõesti oleks boheemlasest ajakirjanikust saanud hea spordiajakirjanik?

Poliitikasse minek muidugi oli lask kümnesse tema puhul, aga see ei tähenda veel et ta kõik muud oskused minetanud on.

vincent
12.10.10, 15:23
sobivalt ere näide kollasest kõhulahtisusest:

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=398139

ehk et wtf paska sa Ott kirjutad, kui võimeid oleks ju tegelikult palju enamaks. ja ei näe mingit põhjust arvata, et selline joga isegi keskmist ÕL-i lugejat peaks väga kottima, lihtsalt on võetud mingi lambifakt ja sinna ümber konstrueeritud sisutu uudis. huumor? nõrk.

seega ikkagi jääb see eksistentsiaalne muna-kana küsimus - kas rahvas ikka tahab kollast omal initsiatiivil või siis äkki klikitakse seda rohkem lihtsalt põhjusel, et mitte midagi paremat ei anta ja pole õieti kunagi antudki..?

Angelo Nerazzurro
12.10.10, 15:53

ehk et wtf paska sa Ott kirjutad, kui võimeid oleks ju tegelikult palju enamaks. ja ei näe mingit põhjust arvata, et selline joga isegi keskmist ÕL-i lugejat peaks väga kottima, lihtsalt on võetud mingi lambifakt ja sinna ümber konstrueeritud sisutu uudis. huumor? nõrk.

seega ikkagi jääb see eksistentsiaalne muna-kana küsimus - kas rahvas ikka tahab kollast omal initsiatiivil või siis äkki klikitakse seda rohkem lihtsalt põhjusel, et mitte midagi paremat ei anta ja pole õieti kunagi antudki..?

See on lihtsalt statistika...

Jürvi-Hool
12.10.10, 15:55

Sellel ei ole absoluutselt mitte midagi viga. Sa tundud vaimselt haige.

vincent
12.10.10, 16:18
Sa tundud vaimselt haige.
Sellises võtmes välja käidud steitmendist paremat kinnitust oma normaalsusele on muidugi raske leida. Aitäh.

elx
12.10.10, 19:52
51. minut käimas Fääridel, kus väravatearve on avamata põhjaiirlastel.

ja klõppeski 1-1, vägagi positiivne tulemus.

Warren
13.10.10, 00:53
Häbi eesti koondis!!!
Ka siis kui kaotatakse ei hiilita peale mängu tagauksest välja ja ei jäeta fänne pika ninaga kellele turvamees teatab kergelt muiates peale tunniajast ootamist , et koondis on juba lahkunud.
Sellise sigadusega peale on ikka väga raske meeskonda edasi toetada. Enam mina tribüünile ei tule kui meeskond oma fänne nii kohtleb. Ainukesed kes suutsid peauksest väljuda olid Dimitrjev, Kruglov, Jääger, Palatu, Saag ja Vassiljev.

Max313
13.10.10, 16:20
Häbi eesti koondis!!!
Ka siis kui kaotatakse ei hiilita peale mängu tagauksest välja ja ei jäeta fänne pika ninaga kellele turvamees teatab kergelt muiates peale tunniajast ootamist , et koondis on juba lahkunud.
Sellise sigadusega peale on ikka väga raske meeskonda edasi toetada. Enam mina tribüünile ei tule kui meeskond oma fänne nii kohtleb. Ainukesed kes suutsid peauksest väljuda olid Dimitrjev, Kruglov, Jääger, Palatu, Saag ja Vassiljev.

Poleks sa kuulanud turvameest ja oleksid oodanud veel viis minutit, siis oleks sa ka näinud teisi koondislasi:) Aga oleks on...

aanvaller
13.10.10, 19:39
Loodame, et Serbiat ikkagi välja ei visata, sest siis ka tühistatakse meie väärtuslik võit võõrsil nende üle...

vendetta
13.10.10, 20:24
Just! Ja MM tuleb siis ka uuesti pidada vist?

:lahe:

Kasper
13.10.10, 20:31
Häbi eesti koondis!!!

No pole midagi teha, et turvad ööläbi passida ei viitsi ja koju minna tahavad... Ega koondislased sellepärast süüdi ei ole.

Warren
13.10.10, 21:05
No pole midagi teha, et turvad ööläbi passida ei viitsi ja koju minna tahavad... Ega koondislased sellepärast süüdi ei ole.

Sain aru jah juba.
See turvafirma meeskond hakkab juba endist Falki meenutama-iga turvas võetakse tööle.

Marek_T
14.10.10, 08:28
Ma Visnapuu jätaks siit välja juba seetõttu, et ta eelmist valikturniiri läbikukkumiseks nimetas, suvatsemata oma pika analüüsiga isegi viimast mängu ära oodata. Schwede meeldib kohati väga, kohati häirib kõvasti ta erapoolikus ja samade seisukohtade ja isegi näidete kordumine.
Kahju, et Luik enam ei kirjuta, ta oli omal ajal selgelt number üks. Vaapo Vaher võiks ka aeg-ajalt kirjutada, nö. kõrvaltvaatajana ja laia silmaringiga literaadina olid ta lood kohati täielikud pärlid.

Scwede on raudselt Eesti tipp jalgpalliajaloos ja -mälumängus. Kindlasti on ta šefimaid teoreetikuid. Aga mind häirib tema juures dogmaatilisus. Ta on ikka väga kinni kohati oma arvamusis ja veidi üleolevat suhtumist kumab läbi tema kirjutistest - nii teistesse spordialadesse kui vähemteadlikesse fännidesse. Kirjutab palju - ja enamasti hästi. Aga kibestunud on kohati. Või on asi minus? Vabalt võib ka minus asi olla.

aanvaller
14.10.10, 13:02
Just! Ja MM tuleb siis ka uuesti pidada vist?

:lahe:

http://sport.postimees.ee/?id=326411
Arenda ennast. See on väga võimalik.

dnb
15.10.10, 03:33
Häbi eesti koondis!!!

Millest sa räägid kui sa ei suuda isegi Dmitrijev õigesti kirjutada.

Gallacher
15.10.10, 11:02
Scwede on raudselt Eesti tipp jalgpalliajaloos ja -mälumängus. Kindlasti on ta šefimaid teoreetikuid. Aga mind häirib tema juures dogmaatilisus. Ta on ikka väga kinni kohati oma arvamusis ja veidi üleolevat suhtumist kumab läbi tema kirjutistest - nii teistesse spordialadesse kui vähemteadlikesse fännidesse. Kirjutab palju - ja enamasti hästi. Aga kibestunud on kohati.
Jah, sa tõid ta miinused tabavamalt välja kui mina suutsin. Eks ta nii on , et kui mingisse asja suhtud väga kirglikult, siis objektiivsus kannatab. Mis alati muidugi polegi paha, vahel aga küll.

vendetta
15.10.10, 13:24
http://sport.postimees.ee/?id=326411
Arenda ennast. See on väga võimalik.

sport.postimees ja arenemine ühes lauses ei kõla ülearu usutavalt :)
Mõttetu ettenutmine.

Shparkz
27.12.10, 02:26
2010 väravad (http://www.youtube.com/watch?v=fPF1jL_S3H0)

cyhton
27.12.10, 02:44
Kvaliteet on masendav

Shparkz
27.12.10, 02:49
tean jah, aga kui mulle juba kord sellise kvaliteediga klipid anti, siis ega mina neist mingit HD videot enam teha ei saa :D

szandor
27.12.10, 16:12
Kvaliteet niiväga ei häirigi, lihtsalt sutsu pikaks venib. Kordused kordusteks, selge see, et neid on vaja, aga väravatähistamised ja muud kaadrid on vahepeal liiast. Kahtlemata autori poolt äärmiselt tänuväärne töö ja väga väärt video. Eriliseks teeb see minu jaoks see, et 100% väravatest nägin ka ise laivis ära. Oh oli aasta :)

Marek_T
27.12.10, 16:14
Eriliseks teeb see minu jaoks see, et 100% väravatest nägin ka ise laivis ära. Oh oli aasta :)

Ära aja kadedaks, raisk... Õnneseen.

Shparkz
27.12.10, 18:09
... lihtsalt sutsu pikaks venib...

väheke venib jah, eks järgmine aasta jälle targem :D

HABE
27.12.10, 19:52
Mind see video venimine isegi ei häirinud. Pigem just need värava tähistamised andsid videole värvi juurde ning näiteks tuletas meelde oh kui meeldiv oli olla staadionil Eesti-Fääri mängul peale lõpuvile.
Oli hea aasta väravate ja tulemuste poolest Eesti Koondisele. Pisut halva maitse jätavad need pooliku koosseisudega mängitud sõprusmängud aga elab üle.
Mida rohkem väravaid, seda pikem video tuleb. Järgmiseks aastaks soovime veel pikemat videot :D

zip
27.12.10, 20:04
Tore, et keegi selliseid videosi viitsib teha, väga lahe. Mängud Fääri saarte ja Serbiaga olid mul küll selle aasta lemmikud, eriti Fääride mängu lisaminutid, super elamuse sai sealt ikka.

Bart
27.12.10, 22:54
Mis riigid võivad teie arust olla Eesti koondisele vastasteks 9. veebruaril(vastane Euroopast, eeldatavalt tiim, keda peame võitma), 18/25 juunil(vastane Lõuna-Ameerikast, v.a. Mehhiko, Brasiilia)Mehhikoga mäng jääb lihtsalt ära, sest see toimuks Türgi asemel kusagil Ameerikas, Brasiiliaga mängisime alles.

Shparkz
27.12.10, 23:05
lihtsalt huupi - prantsusmaa

rauulo
28.12.10, 00:59
Mis riigid võivad teie arust olla Eesti koondisele vastasteks 9. veebruaril(vastane Euroopast, eeldatavalt tiim, keda peame võitma), 18/25 juunil(vastane Lõuna-Ameerikast, v.a. Mehhiko, Brasiilia)Mehhikoga mäng jääb lihtsalt ära, sest see toimuks Türgi asemel kusagil Ameerikas, Brasiiliaga mängisime alles.

Mehhiko mäng oleks Ameerikas toimunud 9.02 ning Mehhiko pole Lõuna-Ameerikas. Veebruari mänguks oli variant ka üks klubi.

Prantsusmaa kohta ütles Pohlak täna, et läbirääkimised käivad, kuid pidevalt vahetuvate alaliidu presidentide tõttu on nendega suhtlemine raskendatud. Selle presidendiga, kes enne MM-i ametis oli, olid Pohlakul head suhted ning kauaoodatud sõpakas oli juba silmapiiril, kuid edasist teab juba iga jalkasõber...

cyhton
28.12.10, 01:14
lihtsalt huupi - prantsusmaa

Võiks ennem uurida ka mida sa pakud, Prantsusmaal 9ndal Brasiiliaga mäng.

Shparkz
28.12.10, 01:23
Võiks ennem uurida ka mida sa pakud, Prantsusmaal 9ndal Brasiiliaga mäng.

hence the phrase ''huupi'' ....

KeRRRt
29.12.10, 04:00
palju on üldse euroopas riike, kes pole eestiga mänginud? austria ja šveits vist? vähemalt viimase 10 aasta jooksul.

vincent
29.12.10, 04:14
palju on üldse euroopas riike, kes pole eestiga mänginud? austria ja šveits vist? vähemalt viimase 10 aasta jooksul.
Mõlemaga mängisime üheksakümnendatel valiktsüklites. Olemasolevatest koondistest ongi vaid Prantsusmaa veel jäänud, või no olgu, Saksamaa ka, kui ainult taasiseseisvumisjärgseid kohtumisi arvestada.

chac
29.12.10, 09:05
Mõlemaga mängisime üheksakümnendatel valiktsüklites. Olemasolevatest koondistest ongi vaid Prantsusmaa veel jäänud, või no olgu, Saksamaa ka, kui ainult taasiseseisvumisjärgseid kohtumisi arvestada.

kas eesti on kreekaga kunagi mänginud? värskendage sel juhul mu mälu :)
ja ungariga?
rumeenia?
moldaavia?

Marek_T
29.12.10, 09:24
kas eesti on kreekaga kunagi mänginud? värskendage sel juhul mu mälu :)
ja ungariga?
rumeenia?
moldaavia?

Kreeka: 1999 viik 2:2; 2001 kaotasime 2:4
Ungari: 2003 võitsime 1:0
Rumeenia: 1999 kaotasime 2:0
Moldova: 1998 kaotasime 0:1; 2002 viik 0:0; 2002 võitsime 1:0; 2004 võitsime 1:0; 2008 võitsime 1:0

Kui kusagil eksisin, siis vabandust, aga nii peaks olema enamvähem õige.

Jaak
29.12.10, 11:27
Kreeka: 1999 viik 2:2; 2001 kaotasime 2:4
Rumeenia: 1999 kaotasime 2:0
Moldova: 1998 kaotasime 0:1; 2002 viik 0:0; 2002 võitsime 1:0; 2004 võitsime 1:0; 2008 võitsime 1:0

Kui kusagil eksisin, siis vabandust, aga nii peaks olema enamvähem õige.

minuteada oleme Ungariga vähemalt korra veel mänginud. Kui mälu ei peta siis mingil kummalisel turniiril Tais, umbes kolmanda järgu koosseisuga ja saadi mingi 0:4 või 0:5 kotti.

jansa
29.12.10, 12:01
minuteada oleme Ungariga vähemalt korra veel mänginud. Kui mälu ei peta siis mingil kummalisel turniiril Tais, umbes kolmanda järgu koosseisuga ja saadi mingi 0:4 või 0:5 kotti.

2004 a. dets/ King`s Cupil Bangokis ja EST vs HUN 0:5

kesa
29.12.10, 12:09
14. juuli 1937 Eesti – Rumeenia 2:1 (1:0) Tallinn Kadriorg

10. aug 1934 Eesti – Ungari 2:2 (1:1) Tallinn Kadriorg
22. juuni 1938 Eesti – Ungari 2:3 (1:1) Tallinn Kadriorg

Ungarlastel küll amatöörkoondised, mille tõttu ungarlased ise neid ametlikeks maavõistlusteks ei loe.

Marek_T
29.12.10, 12:51
14. juuli 1937 Eesti – Rumeenia 2:1 (1:0) Tallinn Kadriorg

10. aug 1934 Eesti – Ungari 2:2 (1:1) Tallinn Kadriorg
22. juuni 1938 Eesti – Ungari 2:3 (1:1) Tallinn Kadriorg

Ungarlastel küll amatöörkoondised, mille tõttu ungarlased ise neid ametlikeks maavõistlusteks ei loe.

Ma tõingi välja ainult iseseisvuse taastamise järgsed mängud. Seda Tais peetud madjarimadinat ma tõesti ei mäletanud, sorry.

gianluca
30.12.10, 09:02

Kui ma õigesti mäletan, siis Ungari peatreener sai pärast seda mängu kinga:)

BlueSupport
30.12.10, 11:08
Koondise ametlikud mängud on kirjas:
http://www.jalgpallihaigla.ee/index.php?id=46
http://www.jalgpallihaigla.ee/index.php?id=47
http://www.jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=727

Eestil on UEFA liikmetest mängimata vaid Prantsusmaaga. Kui see õnnestuks siis oleksime ainus UEFA liige kes hetkel kõikide teistega mänginud.

cyhton
30.12.10, 17:03
Ehk ongi parem, et 9ndal Prantsusmaaga mäng pole.. on siiski siis ju suurem võimalus, et näeme Prantslasi tallinnas mitte Türgis.

meesmuiste
31.12.10, 17:38
sõbrad, soovitan vaadata!

JALGPALL 2010: Parimad momendid kohalikust vutielust
http://sport.err.ee/index.php?06118650

Eriti tõstaks esile ehk seda video:
http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=10967

meesmuiste
02.01.11, 16:22
Fikseerin igaks juhuks siin teemas.

Eesti koondise kõik väravad aastal 2010
http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=10983

kesa
17.01.11, 20:21
Jalgpllis koorib alati kogu aupaiste endale väravalööja aga kes on need söödumeistrid, tänu kelle oskustele saavad väravaautorid fännide ees särada?

Kahjuks ei ole edetabel 100 prossa usaldusväärne, pigem nii 90-95prossa, on valged laigud mõnede üheksakümnendate võõrsõprusmängude puuduliku mängukirjelduse tõttu aga mingi pildi annab see ikkagi.

Iseseisvuse taastamise järgse Eesti koondisevuti väravasöötjate edetabeli üks võimalikke versioone on alljärgnev:

21 Marko Kristal

11 Sergei Terehhov
11 Kristen Viikmäe

9 Martin Reim

7 Joel Lindpere

6 Andres Oper
6 Urmas Kirs

5 Martin Vunk
5 Dmitri Kruglov

4 Teet Allas
4 Indrek Zelinski

3 Kert Haavistu
3 Konstantin Vassiljev
3 Viktor Alonen

2 Andrei Stepanov
2 Dmitri Ustritski
2 Enar Jääger
2 Ingemar Teever
2 Mark Švets
2 Meelis Rooba
2 Raio Piiroja
2 Tarmo Kink
2 Tarmo Neemelo
2 Sergei Zenjov

1 Ragnar Klavan
1 Aleksander Saharov
1 Aleksandr Dmitrijev
1 Ats Purje
1 Gert Kams
1 Jevgeni Novikov
1 Maksim Smirnov
1 Marek Lemsalu
1 Märt Kosemets
1 Ott Reinumäe
1 Sander Post
1 Sander Puri
1 Sergei Pareiko
1 Toomas Kallaste
1 Urmas Rooba
1 Ivan O'Konnel-Bronin
1 Sergei Ratnikov
1 Igor Prins
1 Risto Kallaste
1 Sergei Zamorski

Kuni 1940:
9 Eduard Ellman-Eelma
9 Heinrich Paal
8 Georg Siimenson
8 Helmuth Räästas
8 Leonhard Kass
8 Richard Kuremaa
5 Arnold Laasner
5 Arnold Pihlak
5 Heinrich Uukkivi
5 Johannes Brenner
Jne.

Gallacher
17.01.11, 22:48
Kesa, kas Sa ise lõid selle tabeli mingite vanade artiklite ja värkide peale kokku? Kui jah, siis... müts maha.

kesa
18.01.11, 06:48
Kesa, kas Sa ise lõid selle tabeli mingite vanade artiklite ja värkide peale kokku? Kui jah, siis... müts maha.

Niipalju kui võimalik.
Müts maha ajakirjanike ees, kes ei pidanud paljuks nähtud väravasituatsioonide kirjeldamist.
Kui okupatsioonieelne ajakirjandus kirjeldas igat koondise mängu küllaltki põhjalikult, teinekord on vasturääkivusi söötjate nimedes, sest TV puudus, sai usaldada ainult oma isiklikku silmapaari ja erinevad kirjatsurad võisid näha asju erinevalt, siis tänapäeval kahjuks ollakse paberväljaannete mängukirjeldustes tihtipeale pealiskaudsed, eriti 90-tel ning kahjuks ka viimasel ajal.
Youtube on tore vidin, on abiks, aga internetiavarusse salvestatud infol on kahjuks kombeks kaduda, kas tehnilistel või halvemal juhul mõne tobeda autoriõiguse kummardaja karvase käe tõttu.
Sellepärast kirjutavad ajakirjanikud, paberile pandu on see mis säilib, te kirjutate ajalugu ja püüdke sellel tänuväärsel tööl olla ülimalt faktitäpsed.

Jürvi-Hool
18.01.11, 10:07
5 Martin Vunk

3 Konstantin Vassiljev

1 Aleksandr Dmitrijev

See on päris huvitav.

Gallacher
18.01.11, 16:26
Minu jaoks oli eriti üllatav see, et Kristal ses arvestuses nii pikalt teistest ees on.
Aga kuidas üldse sööduarvestust jalgpallis peetakse? Kui Kink murrab äärest läbi ja annab terava passi värava ette, mille Zenjov posti või vastu vastasmängijat lööb ning tagasipõrganud palli lööb Vassiljev väravasse, siis kas resultatiivse söödu saab kirja Kink, Zenjov või mõlemad?

meesmuiste
18.01.11, 16:45
Kui Kink murrab äärest läbi ja annab terava passi värava ette, mille Zenjov posti või vastu vastasmängijat lööb ning tagasipõrganud palli lööb Vassiljev väravasse, siis kas resultatiivse söödu saab kirja Kink, Zenjov või mõlemad?

Sellisel juhul ilmselt mitte ükski neist. Söötu ei saa keegi kirja.

Keegi siin imestas Vungi üle. Mul tuli kohe laksust 2 tema söötu meelde - üks oli Vassiljevile võõrsil Armeenia vastu ja teine kodus Voskole Moldova vastu. See viimane oli supersööt.

ttBoll
18.01.11, 17:53
Kui ma ei eksi , andis võõrisl mängus Belgiaga Operile ka söödu .

kesa
18.01.11, 19:03
Kui ma ei eksi , andis võõrisl mängus Belgiaga Operile ka söödu .

Jah, paraku seda ilusat söötu pole kusagil trükimeedias mainitud.
http://www.youtube.com/watch?v=i_8Pbufn7x8

Lisaks andis Vunk võidusöödu Novikovile põnevusthrilleris Fääridega ja söödu Purile viigimängus Leeduga Kuressaares.

Assu2
27.01.11, 16:46
Millal Eesti-Serbia piletid müüki tulevad? varem nagu ma nägin neid piletilevis, nüüd millegipärast enam ei ole ?

Shparkz
30.01.11, 16:11
mis mõttes millal? päris pikka aega juba saadaval ju. vaata siia (http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/jalgpall/?concert=67315)

Bart
30.01.11, 17:33
Millal Eesti-Serbia piletid müüki tulevad? varem nagu ma nägin neid piletilevis, nüüd millegipärast enam ei ole ?

Seal piletilevis on ju kirjas et 31. jaanuaril 10:00 algab piletite müük

kesa
21.02.11, 09:42
Kas midagi juhtub, kui ETV otsustab jalgpalli MM-i enam mitte näidata?

Jutt puha vutist aga huvitav miks herr Pohlak ise, vastupidiselt suusa-, kossu- ja kergeraksubossidele, vestlusringis kohal polnud.

http://www.epl.ee/artikkel/593047

Suvalt valitud nopped:

•• Kaljuveer (ETV): Meie prioriteediks on näidata eestlaste esinemisi suurtel võistlustel, samuti olümpiamänge, kergejõustiku-, suusatamis-, korvpalli- ja jalgpallivõistlusi. Toetume traditsioonidele ja sellest lähtuvalt ka programmi koostame
•• Kaljuveer: Valikud tuli teha ja korvpalli arvud ei olnud head. Kui jalgpalli MM-i finaali jälgis 17,3%, siis korvpalli oma vaid 3,5%.

•• Oru (Kan2): Kui vaatame Eesti jalgpallikoondise mängude reitinguid, näe*me, et ei vaadata mänge, kus Eesti võidab, vaid rekordeid purustavad kohtumised, kui siia saabub Cristiano Ronaldo. Tegelikult pole sellel kõigel ju spordiga midagi pistmist, tegemist on sõubisnisega. Eesti–Bel*gia või Eesti–Bosnia mängul pole reitinguid ja ka staadion on pooltühi.

• Leito (TV3): Erakanalites on mudelid erinevad: vormel 1 tuleb programmieelarvest ja loodetavasti teenib see reklaamisekundiga raha tagasi. TV6-s Eesti jalgpalliliiga näitamisel on kulude katjaks suurel määral Eesti jalgpalliliit ja tema sponsorid. Meie võimaldame eetri. Kodune jalgpalliliiga pole reitingumagnet, pigem teeme seda missioonist, sest kui seda ei promo, ei muutu ta ka populaarsemaks.
•• Leito: Kommertskanali jaoks on võrrandil kaks poolt: ühelt poolt vaatajahuvi ja teisalt edastamiskulud. Paljudel juhtudel võrrand klapib: näitame TV3-s vormelit ja TV6-s Meistrite liigat. Näitaksime rohkem, aga paljud suured asjad on juba ERR-i käes

•• Jõesaar (ERR): Tähtis on, et Eesti rahvas EM-i näeks, kuid ma ei pea traagikaks ega maailma lõpuks, kui seda näitab TV3 või Kanal 2. Jalgpalli tiitlivõistlus ei ole sündmus, mille mitte näitamine hävitaks ERR-i alustalasid.
•• Jõesaar: Ringhäälingunõukogu seisukohalt on jalgpalli EM-i või MM-i – jalgpallisõbrad, väga vabandan – kallis ja ebapraktiline üle kan*da. Summa, mida Eesti maksumaksja maksab jalgpalli EM-i eest, kus ei osale täna ega paraku ka homme ühtegi eestlast, on väga suur. ERR-i väga piiratud eelarve juures oleks lihtsam, kui ERR ei peaks seda kulu kandma,

•• Loide(koss): Sport on meelelahutus ja kui see pole piisavalt seksikas, et konkureerida, ei mahu ta ka telekanalite valikusse. Küsimus on, kas alaliit, klubi või võistkond suudab sündmuse niivõrd eriliseks teha, et see massidele huvi pakuks. On üksikud alad ja võistlused, mis on suutnud ületada meelelahutuslati. Keegi peab sõu kinni maksma: täna teevad seda alaliidud sponsorite abiga, kuid kindlasti panustavad ka telekanalid ise.

jansa
21.02.11, 14:01
..paistab et Jõesaar on pärast suvist noore jalgpalluri surnuks sõitmist oma soojal toolil endiselt alles...

författare
21.02.11, 19:09
..paistab et Jõesaar on pärast suvist noore jalgpalluri surnuks sõitmist oma soojal toolil endiselt alles...

Mine putsi nuppu kasutaks siinkohal. Esiteks, ta astus oma kohalt tagasi, oli näha, et ta ei soovinud jätkata. Kuid ERR nõudis teda tagasi. Ja üldse, ei sõitnud ta kedagi surnkuks(piltlikult küll) vaid motorolleri juht ise oli ohmoon ja ei andnud peateed. Teate küll neid noor-rollerijuht-olen-pede-elan-loksal-vendi.

meesmuiste
21.02.11, 20:11
Mine putsi nuppu kasutaks siinkohal. Esiteks, ta astus oma kohalt tagasi, oli näha, et ta ei soovinud jätkata. Kuid ERR nõudis teda tagasi. Ja üldse, ei sõitnud ta kedagi surnkuks(piltlikult küll) vaid motorolleri juht ise oli ohmoon ja ei andnud peateed. Teate küll neid noor-rollerijuht-olen-pede-elan-loksal-vendi.

jou jou jou

minu mälu järgi oli nii.

õnnetus -> Jõesaar esitab lahkumisavalduse -> lükatse tagasi -> uurimise lõpp, Jõesaar süüdi -> Jõesaar esitab lahkumisavalduse -> avaldus rahuldatakse

http://www.postimees.ee/?id=301087
siis arvati et tehti õigesti et ta ametisse jäi...

http://www.ap3.ee/article/2010/11/7/joesaar-lahkub-erri-noukogu-juhi-kohalt
ja siim ta lahkus

täpsustuseks, et nõukogu liikemks ta jäeti, kuid juht on nüüd Hagi Šein.

meesmuiste
21.02.11, 20:12
a ja mis sellesse artiklisse puutub.

siis see artikkel näitas suht hästi ära, et mida mingi pool esindab ja mida saavutada tahab ja kuidas võitlus käib (vähemalt vihjed anti tugevad).

kesa
23.02.11, 18:30
http://forte.delfi.ee/news/smart/kogu-televisiooni-vaadatavuse-moodikud-on-eestis-vaid-275-peres.d?id=40916615

Tegelt on naljakas, et mingi 275 pere vuti(spordi)huvi või huvipuudumise pealt pannakse paika reitingud, mille põhjal tõsise faktina väidetakse näiteks, et Eesti vutikoondise mänge vaadatakse pelgalt Ronaldo, Beckhami või mõne muu geelipea tõttu, milllest järeldades on mõttetu näha vaeva Eesti koondise võõrsõprusmängude ülekandmiste orgunnimiseks.
Piisaks paaristkümnest minimudelisse juhuslikult sattunud loendurist, mis vutihullude kodudes ja vutireitingud oleksid laes:)

Piksenool
23.02.11, 21:03
Põhimõtteliselt sama argumendiga lõpetas ju TV3 Meistrite Liiga edastamise. Mis-siis, et vutti vaadatakse mitmekesi koos suuremas seltskonnas pubides võid kodudes. Ei kujuta ette, et mingi seltskond vahiks koos iganädalast suusatamist, kus Northug edestab gundesvaani 1,5 km peal 2,2 sekundiga. Ses mõttes on tõepoolest kole, et miskite maainimeste telemõõdikute järgi selgub kogu Eesti telemaitse.
Ja staadion on Belgia mängu ajal pooltühi, ütleb kanal2 mees. No isegi pooltäis A. Le Coq Arenal on rohkem inimesi kui puupüsti täis Saku Suurhallis. Siin on ka vahe sees. Ja viimasel ajal on Saku hall telepildi järgi ikka väga tühi olnud.

Mina ei tunne kedagi, kes tunneks kedagi kellel oleks telemõõdik kodus.

meesmuiste
23.02.11, 21:35
reiting on telekanali jaoks jumala sõna. erakanalil jooksevad selle järgi rahad. sprst tahetakse ka ERRi marginaliseerida ja ollakse ta peale kadedad/pahased, kuna suudab hetkel reitingut tuua (viimane nädal top10-s 7 ETV saadet, 3 Kanal2 saadet). TV3 müüb palju reklaami, aga odavalt hetkel.

Emor ütleb, et näidikute tulemusel arvutatakse sotsioloogiliste valemitega üldnumber ning väidab kaljukindlalt, et see number on adekvaatne. Sarnast reitingu asja kasutatakse üle maailma. Elion tegi kord oma mõõtmised oma boksidega, aga tasub meeles pidada, et see keskmisest kallim teenus ja seetõttu ka sihtrühm kitsam.

urmar
23.02.11, 21:47
Hetke Elioni esiviisik:
1. 21:40 - ETV - Valimisstuudio. Mälumäng
2. 21:30 - Kanal 2 - Üks mu sõber
3. 21:00 - TV 3 - Castle: Rikaste poiste mängud (1/3)
4. 21:30 - TV 6 - Euroopa jalgpalli meistrite liiga
5. 21:20 - Kanal 11 - Koduvallutajad Colin ja Justin: Uhke, roosa ja hale

Jasper
24.02.11, 14:54
Ma tean ja olen viimased kolm kuud kohusetundlikult tema juures vutti vaatamas käinud.

foorumid
24.02.11, 16:05

Mul on see kodus olemas ja üritan vaadata võimalikult palju jalgpalli, et nad näeksid, et jalgpalli ikka jälgitakse ka :D

Rein
24.02.11, 19:42
Ja staadion on Belgia mängu ajal pooltühi, ütleb kanal2 mees. No isegi pooltäis A. Le Coq Arenal on rohkem inimesi kui puupüsti täis Saku Suurhallis. Siin on ka vahe sees. Ja viimasel ajal on Saku hall telepildi järgi ikka väga tühi olnud.

Suurhalli mahub 6000, alekokkile 9300.

Piksenool
24.02.11, 20:15
Suurhalli mahub 6000, alekokkile 9300.

Nii remargi korras off-topicuna võin isegi öelda, et Suurhalli mahub kuni 10 000 (http://www.sakusuurhall.ee/index.php?sisu=tekst&mid=255&lang=est&www=kkmv2Hn8tnuKxrp0owRQoargfe0)(istekohaga 7000) ja A. Le Coq Arenale 9700+ (http://et.wikipedia.org/wiki/A._Le_Coq_Arena) inimest. A mina jään ikka oma eeltooldud väite juurde. Pooltäis Arenal on rohkem inimesi, kui puupüsti täis suurhallis, sest enamik kossufänne pole inimesed ;)
Aga kuidas küll sina võisid suurhalli mahutavust siin 40% väiksemana näidata?

tempo
24.02.11, 20:15
Mul on see kodus olemas ja üritan vaadata võimalikult palju jalgpalli, et nad näeksid, et jalgpalli ikka jälgitakse ka :D
Kas/kui palju selle eest raha saad?

meesmuiste
24.02.11, 22:46
Kas/kui palju selle eest raha saad?

üldjuhul selle eest vist raha ei saada. vaid mingeid sooduskupongeid jms. vähemalt kunagi vist oli nii. pmst ikkagi vabatahtlik asi.

Rein
24.02.11, 22:52
Nii remargi korras off-topicuna võin isegi öelda, et Suurhalli mahub kuni 10 000 (http://www.sakusuurhall.ee/index.php?sisu=tekst&mid=255&lang=est&www=kkmv2Hn8tnuKxrp0owRQoargfe0)(istekohaga 7000) ja A. Le Coq Arenale 9700+ (http://et.wikipedia.org/wiki/A._Le_Coq_Arena) inimest. A mina jään ikka oma eeltooldud väite juurde. Pooltäis Arenal on rohkem inimesi, kui puupüsti täis suurhallis, sest enamik kossufänne pole inimesed ;)
Aga kuidas küll sina võisid suurhalli mahutavust siin 40% väiksemana näidata?

Kui laduda inimesed üksteise peale riita nagu puud riidas, siis mahutab suurhall 100000 inimest ja hale kokk 200000 inimest.

foorumid
25.02.11, 00:03
üldjuhul selle eest vist raha ei saada. vaid mingeid sooduskupongeid jms. vähemalt kunagi vist oli nii. pmst ikkagi vabatahtlik asi.

Vist oli mingi 500 kroonine mingi poe kinkekart( pole kindel, sest ise sellega ei tegele, olen aint telekavaataja :D.)

jansa
07.03.11, 12:17

...et siis teadmiseks kõike teadjale : http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/andres-joesaar-moisteti-harju-maakohtus-suudi.d?id=41644139
Teema lõpp.

Bart
25.03.11, 14:29
Krt Eesti koondis oli lähedal kohtumisele Argentiinaga...
http://sport.postimees.ee/?id=408561

Shparkz
25.03.11, 14:36
Uruguay ongi parem :D

magicm
25.03.11, 14:53
Eesotsas Messit poleks ikka tulnud.

Kasepats-Pidur
25.03.11, 15:03
Samas oleks alehisel jt Barca fännidel mõnus muheleda, kui nt Dmitrijev Messit kossi taob.

Bart
25.03.11, 19:58
Oktoobris, ilmselt 10. oktoober(?) vastaseks Ukraina
http://sport.err.ee/index.php?06122557

Scarhead
25.03.11, 20:56
Uskumatu, ülivõimas, super!!! Palju õnne eestlased!

rennu
25.03.11, 20:58
täiesti mad sitaks kõva!!

dnb
25.03.11, 22:04
See võit aitab FIFA edetabelis tõusta? Kui siis, kui palju umbes?

Rüütli:
"Mina ei taha, et halvad tingimused oleks. Mulle meeldiks, kui väga hea oleks. Kindlasti külmast kange väljak segas neid. Aga ma ei arva, et seepärast peaks hakkama väljakut külmetama. Et suvel paneme ka külmutuse sinna alla," naeris ta.

Suht hea nali-mõte tegelikult. Kas see oleks lubatud FIFA reeglitega? Tehisvihmast see vägapalju poindi poolest ei erinegi.

kesa
26.03.11, 08:27
See võit aitab FIFA edetabelis tõusta? Kui siis, kui palju umbes?

.

Pigem aitab kohta säilitada.
Võit sõprusmängus edetabeli 7. üle on umbes samaväärne võiduga valikmängus edetabeli 123. üle.

Numbrites näitlikult:
Eilne võit - 579 p.
Võit vaikmängus Armeenia üle , kes oli edetabelis 120. - 600 p.

Muuseas lisaks Piiroja 100 suurele juubelile, võib õnnitleda ka Kinki ja Rüütlit ennast, kelledele eilne mäng oli 50-s koondisemäng mängida ja Rüütlile juhendada.

TheCarbos
26.03.11, 11:13
Palju õnne kõigile Eesti fännidele. 2-0 võit Uruguayde üle. SUPER!!! kui ma esimest poolaega vaatasin siis unistasin et Vassiljev sisse tuleks ja paugutaks kaugelt peale. Ja minu soov läks täide!

kangura
26.03.11, 14:05
Seda soovisid vist enamused;)

Wingback
29.03.11, 01:12
http://y.delfi.ee/orig/204213/11087299_4anHMh.jpeg

Premium
29.03.11, 01:28
http://ohtuleht.ee/420307
Või siis selline on eeldatav algkoosseis. Tuude ja Ahjupera üle on hea meel.

Wingback
30.03.11, 13:28
Väga hea, et P-Iirimaa ja Sloveenia otsustasid samuti viiki mängida. Vahed püsivad väiksed, meile sobib. Mänguruumi on. :)

kesa
30.03.11, 16:53
Konstantin Vassiljevi eilne värav oli esimene Eesti koondise poolt otse karistuslöögist löödud värav A Le Coq Arenal.
9 aastat, 9 kuud ja 27 päeva pidi seda ootama.

Ja peale Puštovi löödud esimest okupatsioonijärgse Eesti koondise väravat Kadriorus, alles teine otse karistuslöögist löödud värav Eesti koondise poolt Eestimaa pinnal.

Eelmine Eesti koondise poolt otse karistuslöögist löödud värav sündis 16.02.2004 Maltal kui Eesti sai Maltalt lutti 2-5 ja lööjaks oli Zahhovaiko, ehk tervelt 7 aastat, 1 kuu ja 13 päeva oli pikk periood, mil sellist tempu Eesti koondis polnud suutnud.

meesmuiste
30.03.11, 16:54
seda tänan või like nuppu on ikka vaja :) antud juhul siis kesa postile :)

dnb
30.03.11, 18:17
seda tänan või like nuppu on ikka vaja :) antud juhul siis kesa postile :)

Nõustun.

rallikas
31.03.11, 19:41
Eesti koondise arst Gunnar Männik täna 20:05 ETV Kahekõnes.

urmar
31.03.11, 19:52
Ja kaheraudses, täpsemalt siiski kolmeraudses Aivar Pohlak. Jalgpall hakkas ruulima. :D

Mehhanisaator
31.03.11, 22:46
Ja kaheraudses, täpsemalt siiski kolmeraudses Aivar Pohlak. Jalgpall hakkas ruulima. :D

OT: Pohlak on olnud juba?

Rein
31.03.11, 22:55
OT: Pohlak on olnud juba?

Ei ole.

rauno
03.04.11, 21:55
Täna siis ETV pühapäevases spordisaate mainis Pohlak ,et soovib augustis väga eksootilist koondist Eesti koondise vastu kohale tuua ja mängu plaanitakse pidada Otepääl:)

ROOTSI KUNN
03.04.11, 22:36
Täna siis ETV pühapäevases spordisaate mainis Pohlak ,et soovib augustis väga eksootilist koondist Eesti koondise vastu kohale tuua ja mängu plaanitakse pidada Otepääl:)
Oh sa mait ,kui Sen nüüd seda kuuleb :)

dnb
03.04.11, 23:37
Tavai, ootan spekulatsioone. Nigeeria? :D

budu
03.04.11, 23:55
http://sport.postimees.ee/?id=413151,no kas ta on siis juba stepanovi maha kandnud?Ei jää Rüütli jutuga kuidagi nõusse

dnb
04.04.11, 00:39
http://sport.postimees.ee/?id=413151,no kas ta on siis juba stepanovi maha kandnud?Ei jää Rüütli jutuga kuidagi nõusse

Miks sa postimehe lingi annad kui ERR on autor. http://sport.err.ee/index.php?06122987

Sen
04.04.11, 12:00
Oh sa mait ,kui Sen nüüd seda kuuleb :)

Kuulsin, kuulsin ;)
See saab olema supertripp, saunad, järved ja mandikala :D
Staadion seal väga kena ja täismaja tuleb kindlasti.

cyhton
04.04.11, 12:17
Palju see Otepää staadion rahvast lubab vaatama tulla ? :)

marconius
04.04.11, 12:20

200000 nagu Maracana pidi olema...
...aga tegelt ikka 3200 umbes,rahuldab?

Sen
04.04.11, 12:25

Üle 3000 aga metsa all säästusektor, võib ka puu otsas mängu vaadata ;)
Väravatagune tribüün suht kaugel, fännitribüüni võiks teha peatribüünile. Seal kõlab ka paremini.

difender
04.04.11, 12:50
Kamerun või Elevandiluu rannik on need meeskonnad ma arvan kes üks kahest tuleb suvel Otepääle.

Mõnuagent 007
04.04.11, 13:03
Mina pakuks jummala puusalt Kiribatit või Šeišelle. Seejuures on kokkulepe, et talvekuudel tehakse sinna koondisemäng ja kuna tegu on kalendrivälise päevaga, siis koosneb meeskond eranditult Flora mängijatest.

P.S. Vältimaks valearusaamu, siis ma rõhutan sõnu "jummala puusalt".

Mataza
04.04.11, 23:48
Eksootilist? Lõuna-Ameerikalastega on juba päris mitu mängu. Aasia tripp sai ka tehtud. Eks ta Aafrikast tule. Võiks olla keegi, kes osales MM'il, Ghana näiteks :)

orbitaaljaam
05.04.11, 00:14
Mina pakuks jummala puusalt Kiribatit või Šeišelle. Seejuures on kokkulepe, et talvekuudel tehakse sinna koondisemäng ja kuna tegu on kalendrivälise päevaga, siis koosneb meeskond eranditult Flora mängijatest.

Sa oled naljakas :D

Ghana oleks wank, samas ka Türkmenistan on eksootika.

szandor
05.04.11, 00:22
Kuulge seltsimehed - kas te tõesti arvate, et Otepää statale otsitav "eksootiline" vastane on tõesti Ghana või Cote d'Ivoire'i masti ehk siis keegi MM-idel ilma teinud sats? Lubage naerda. Sellised meeskonnad mängiksid 100 prossu Lillekülas, et koondise, välisfännide saabumine jms infrastruktuuriline pool ääretult lihtne oleks. Lisaks nende riikide jalkaliitude nõudmised statadele + teleülekanded. Itaaliad ja Hispaaniad saavad endale seda lubada, et mänge peetakse "külades" ehk siis väljaspool suuremaid-kuulsamaid staadionilinnasid. Vesti poolt pakutud eksootika kõlab minule küll samasse auku nagu Ekvatoriaal Guinea paar aastat tagasi või siis tõesti mingid St. Kitts & Nevis või Lesotho.

lorenzo
05.04.11, 01:56
nõustun Dannari ja Szandoriga. eks see aafriklaste nimekiri ka suht lai ja kirju.

gianluca
05.04.11, 12:15
Kuna Otepää on tuntud ka kui talvepealinn, siis oleks sümboolne kui Philip Boyti auks mängiksime Keeniaga:)

kesa
01.06.11, 12:30
Tekkis sihuke küsimus. Palju on eesti koondise pealtvaatajate rekord? Ja palju on kodus kõige kõige, kas mäng venemaaga 11000?

5. sept. 38. Eesti – Läti 1:1 (1:0) 12 000 BT Tallinn Kadriorg

10. nov. 93. Portugal - Eesti 3:0 (2:0) 105 000 WCq Lissabon De Luz

mg
01.06.11, 13:58
suurest igavusest lappasin uefa. commi pikemalt ja tekkis küsimus: miks ikkagi daniil ratnikovi pole koondusesse kutsutud?

statistika: ratnikov- bulgaaria 6. tiim, liiga reiting uefa järgi 21
+ 3 kolli mehelt, mis oli oma tiimis 5es tulemus

võrdluseks, sloveenia liiga reiting on 38 ja poola 24 ja eesti 45

oleks võind ju vähemalt baskide vastu proovida.

dnb
01.06.11, 15:02
no ta on veel noor, küll tuleb veel võimalusi