PDA

View Full Version : Eesti koondis

Leheküljed : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

kesa
17.06.11, 23:27
Aga kelle süül on nüüdne koondis L-Am. tripil kogenematu, ikka meie endi, kes me nõuame igalt sõprusmängult sajaprossalist koosseisu ja tulemust, selleasemel, et võtta veidi vabamalt ja oodata huviga sõprusmängudes, ka tippkoondiste vastu, koondisesse järjepidevalt uusi mängijaid.

Nüüdne koosseis poleks mitte paberil nii valulikult kahvatu, kui igal sõprusmängul katsetataks väljakul viie-kuue põhimehe kõrval teist ešeloni .... aga kuidas seda teha, kui surve võidule on painavalt tugev.

Ja mida teeb Rüütli, vähemalt jääb mulje, et on olemas kindel koondisekutsete meililist, mis saadetakse kõigile koondislastele automaatselt laiali, kui ühte ei saa, siis võetakse järgmine, järjekorras jne. jne. Ei mingeid katsetusi...., kes listis, see koondises, ei mingit vihjetki mängijale, et on olemas keegi, kes sinu kohale koputab.

See kõik on sellest, et eestlastele on Eesti koondis nagu ainumas tõeline vutiklubi, see on ainuke, mida fännata, õige klubifänlus ju sisuliselt puudub.

Kohalikku ei armastata.

Nagu nõuakaegne kossu Kalev, mida NL meistrikatel vaatas täismaja aga kodust kossuliigat käputäis "hulle".
Sama jätkub vutis tänaselgi päeval...

MNa
18.06.11, 02:50
Aga kelle süül on nüüdne koondis L-Am. tripil kogenematu, ikka meie endi, kes me nõuame igalt sõprusmängult sajaprossalist koosseisu ja tulemust, selleasemel, et võtta veidi vabamalt ja oodata huviga sõprusmängudes, ka tippkoondiste vastu, koondisesse järjepidevalt uusi mängijaid.

Nüüdne koosseis poleks mitte paberil nii valulikult kahvatu, kui igal sõprusmängul katsetataks väljakul viie-kuue põhimehe kõrval teist ešeloni .... aga kuidas seda teha, kui surve võidule on painavalt tugev.

Ja mida teeb Rüütli, vähemalt jääb mulje, et on olemas kindel koondisekutsete meililist, mis saadetakse kõigile koondislastele automaatselt laiali, kui ühte ei saa, siis võetakse järgmine, järjekorras jne. jne. Ei mingeid katsetusi...., kes listis, see koondises, ei mingit vihjetki mängijale, et on olemas keegi, kes sinu kohale koputab.

See kõik on sellest, et eestlastele on Eesti koondis nagu ainumas tõeline vutiklubi, see on ainuke, mida fännata, õige klubifänlus ju sisuliselt puudub.

Kohalikku ei armastata.

Nagu nõuakaegne kossu Kalev, mida NL meistrikatel vaatas täismaja aga kodust kossuliigat käputäis "hulle".
Sama jätkub vutis tänaselgi päeval...

Aga nii see ongi. Ma olen hiigelsuur jalkafänn, aga ma ei ole ühegi Eesti jalgpalliklubi fänn. Eesti koondist toetan ma aga pööraselt iga ilmaga!

MNa
18.06.11, 02:52
Minu puhul mängib rolli muidugi see, et ma ei ela linnas. Seega ma ei samasta ennast ühegi ML ega Esiliiga klubiga. Kui kusagil linnas olen, siis võimalusel ikka käin Meistriliigat vaatamas. Aga see on ka kõik.

Lihtne, aga kurb olukord.

Kasper
18.06.11, 23:33
Minu puhul mängib rolli muidugi see, et ma ei ela linnas. Seega ma ei samasta ennast ühegi ML ega Esiliiga klubiga. Kui kusagil linnas olen, siis võimalusel ikka käin Meistriliigat vaatamas. Aga see on ka kõik.

Lihtne, aga kurb olukord.

Madalamad liigad annavad sellisel juhul võimaluse. :)

MNa
19.06.11, 00:43
Kahjuks on sellega ka jamad lood. Olen nimelt muhulane ning Muhumaal ühtegi jalkaklubi ei ole. Lähim, kellele pöialt hoida, on Kuressaare. Paraku aga samastada ma end nendega ei saa. Ning ka 76 km teevad nende kodumängude külastamise kergelt öeldes raskeks :(

MNa
19.06.11, 00:46
Aga kui sekkuda "oleksite" maailma, siis ma kindlasti käiks Muhu satsi kodumängudel kohal nagu naksti! Muhulaste ühtekuuluvus ja identiteet on siiski tugevad.

författare
20.06.11, 00:50
Aga kui sekkuda "oleksite" maailma, siis ma kindlasti käiks Muhu satsi kodumängudel kohal nagu naksti! Muhulaste ühtekuuluvus ja identiteet on siiski tugevad.

Ei mõnita ega midagi. Lihtsalt huvi pärast küsin, kui palju muhus ametlikult inimesi elab ja kui palju neist võivad olla inimesed 60+

kesa
29.06.11, 16:11
Kuna juulis viimastel aastatel ja käesolevalgi aastal koondised eriti ei mängi, siis järgmiseks FIFA rankingu päevaks, 27. juulil, jääb edetabel suure tõenäosusega samaks, mis tähendab, et 2014 a. World Cup'i Euroopa tsooni tugevuspotid peaksid olema 30. juulil toimuvaks loosimiseks paigas:

Pot 1: Hispaania, Holland, Saksamaa, Inglismaa, Portugal, Itaalia, Horvaatia, Norra, Kreeka

Pot 2: Prantsusmaa, Montenegro, Venemaa, Rootsi, Taani, Sloveenia, Türgi, Serbia, Slovakkia

Pot 3: Šveits, Iisrael, Iirimaa, Belgia, Tšehhi, Bosnia-Herzegovina, Valgevene, Ukraina, Ungari

Pot 4: Bulgaaria, Rumeenia, Gruusia, Leedu, Albaania, Šotimaa, Põhja-Iiri, Austria, Poola

Pot 5: Armeenia, Soome, Eesti, Küpros, Läti, Moldova, Makedoonia, Azerbaijan, Fääri s.

Pot 6: Wales, Liechtenstein, Island, Kazahstan, Luxembourg, Malta, Andorra, San Marino

Kui arvestused paika peavad, siis tänu võidule Eesti üle, tõusis Fääri saarte koondis üks aste kõrgemale, meiega ühte kaussi, edestades õhkõrnalt Walesi koondist. Nii, et Fääridele jääb järgmise valiktsükli jooksul ehk õnneks sõitmata.

Tofoa
30.06.11, 16:38
Järgmise valiktsükkli peaeesmärk võiks olla tõus 4. potti. Praegu jäi väga vähe puudu :<

Gert700
30.06.11, 17:58
Eestile võiks gruppi tulla San Marino ;)

szandor
30.06.11, 20:19
Oota mis valemi järgi Norra nii kõvas potis on? Tavaliselt on nad ju ikka jäänud oma Põhjala suurte vendade Taani ja Rootsi varju. Ise loodaks vastasteks võimalikult vähe ebamugavaid vastaseid (loe: balkanimaad) ja mingeid vahvaid reisikohti, kus käinud pole ning kuhu igapäev ei satu. Samas Gruusia taasväisamise vastu poleks justkui ka midagi.

Stok
30.06.11, 22:00
Eestile võiks gruppi tulla San Marino ;)

San Marino on muhedad 6 punkti (ptüi-ptüi-ptüi), aga nendega on see häda, et nad on kõikide jaoks 6 punkti. San Marinoga alagrupp on justkui viieliikmeline alagrupp. Selles suhtes on mõni muu Pot 6 riik jokkerina tunduvalt etem, et kui meil õnnestub neid 2x võita ja nemad kellegilt punkte röövivad, on see meie jaoks edu. Eeldusel, et me neid ikka võidame 2 korda. :D

marconius
30.06.11, 22:57
Saksamaa
Prantsusmaa
Tsehhi
Leedu
Eesti
Lux või Liechtenstein

Midagi sellist oleks päris vaadatav-reisitav...

rauulo
30.06.11, 23:56
Saksamaa
Prantsusmaa
Tsehhi
Leedu
Eesti
Lux või Liechtenstein

Midagi sellist oleks päris vaadatav-reisitav...

Samas mänguliselt suhteliselt killer...

zip
01.07.11, 01:45
Kõige meeldivam oleks IMO selline grupp: Norra, Rootsi, Valgevene, Leedu, Eesti, San Marino.

Gert700
01.07.11, 02:38
Holland
Taani
Iisrael
Albaania
Eesti
San Marino

martn26
05.07.11, 03:21
Huvitaval kombel on tekkinud hetk, kui meil on koondisesse lai valik ründajaid (Oper, Ahjupera, Saag, Zenjov, Kink, Post, Purje)...Mänguaja saamisel ja vormi kogumisel kindlasti Zahovaiko.

Samas vaadata keskvälja, siis seal on vägagi kurb seis.... Vassiljev, Dmitrijev, Kruglov, Puri, Vunk.... Mõni noor, kellele loota mõne aastakese pärast (Luts, Mošnikov, Ratnikov, kui kunagi kutsutakse)...

kaitses ka isegi kehvem seis, kui ründes, kuid mitte hullem, kui keskväljal... Piiroja, Rähn, Morozov, Palatu, Teniste, Šišov, Sidorenkov, Jäägerm, Stepanov.. vajadusel Bärengrub...

Mõnesõnaga tuleks hakata kuskilt keskväljale mehi juurde otsima... tõesti viimane aeg Ratnikovi (kuna ikkagi heas klubis mängib) ning silmapaistvamaid Eesti Meistriliiga keskväljamängijaid proovima ja harjutama koondisega...

rauulo
05.07.11, 14:52
kaitses ka isegi kehvem seis, kui ründes, kuid mitte hullem, kui keskväljal... Piiroja, Rähn, Morozov, Palatu, Teniste, Šišov, Sidorenkov, Jäägerm, Stepanov.. vajadusel Bärengrub...

Kaitses on Klavan ka ikka :)

Piksenool
05.07.11, 23:01
Huvitaval kombel on tekkinud hetk, kui meil on koondisesse lai valik ründajaid (Oper, Ahjupera, Saag, Zenjov, Kink, Post, Purje)...Mänguaja saamisel ja vormi kogumisel kindlasti Zahovaiko.

Samas vaadata keskvälja, siis seal on vägagi kurb seis.... Vassiljev, Dmitrijev, Kruglov, Puri, Vunk.... Mõni noor, kellele loota mõne aastakese pärast (Luts, Mošnikov, Ratnikov, kui kunagi kutsutakse)...

Mõnesõnaga tuleks hakata kuskilt keskväljale mehi juurde otsima... tõesti viimane aeg Ratnikovi (kuna ikkagi heas klubis mängib) ning silmapaistvamaid Eesti Meistriliiga keskväljamängijaid proovima ja harjutama koondisega...

Palju sa enne selle analüüsi postitamist joonud olid?
Kasvõi umbes oskad öelda selle koguse?

Meintz
05.07.11, 23:32
Palju sa enne selle analüüsi postitamist joonud olid?
Kasvõi umbes oskad öelda selle koguse?

Miks alati jooma peab, olemas ka muid vahendeid kuidas "tarka juttu" ajada.

martn26
07.07.11, 01:31
Miks alati jooma peab, olemas ka muid vahendeid kuidas "tarka juttu" ajada.
+1

Aga kas on siis asi tõesti palju teistsugusem? Minu arvamus on, et asi on suht nigel... Vigane vana Piraaja kaitsest välja ja kaitse on tunduvalt kehvem.. Vassiljev välja ja keskväli on natuke hädine.

Meintz
14.07.11, 10:32
http://ohtuleht.ee/434967

Eesti mängib nähtavasti Palestiinaga Otepääl siis

kesa
14.07.11, 10:38
http://ohtuleht.ee/434967

Eesti mängib nähtavasti Palestiinaga Otepääl siis

Mis tähendab, et 6. augustiks planeeritud Starmani vutipidu Kuressaare - Flora kohtumisega on läbikukkunud ja tõenäoliselt lükatakse ka edasi sama päeva telemäng Levadia-Kalju.

Kuhu lükatakse, huvitav?

Hellik
14.07.11, 11:05
Tundub, et Eesti C-koondise mängud on EJL-ile tublisti olulisemad kui Eesti meistriliiga.

omanik
14.07.11, 11:54
Mis tähendab, et 6. augustiks planeeritud Starmani vutipidu Kuressaare - Flora kohtumisega on läbikukkunud ja tõenäoliselt lükatakse ka edasi sama päeva telemäng Levadia-Kalju.

Kuhu lükatakse, huvitav?

Kurat küll, sitaks vihaseks ajab selline asi... plaanis on minna Kuressaarde Florat toetama. Lennupiletid ostetud, öömaja bronnitud, nüüd tuuakse mingi kuradi palestiina siia, täeisti jabur ma ütleks. Ei saa üldse enam midagi ette planeerida, sest järsku EJL'il on plaanis mingi nipp >:( siiralt loodan, et palestiinaga suusõnalisest kokkuleppest kaugemale ei jõuta ja mäng jääb ära või lükatakse mingile sellisele ajale kus see Meistriliiga kalendrit sassi ei löö.
T**a küll!!!

jansa
14.07.11, 13:49
.. ammu olen tahtnud Otepäe uuele statkale mõnd koondise mängu vaatama minna... (noorte koondiste selle suvised mängud olid nädala sees ja seetõttu jäid nägemata) kahju et 7ndal/pühapäeval on planeeritud..laupäev/06.08. oleks üleüldise melu ja logistika suhtes oluliselt parem mängupäev olnud.

Meintz
14.07.11, 17:19
Tundub, et Eesti C-koondise mängud on EJL-ile tublisti olulisemad kui Eesti meistriliiga.

Mis siin meistriliigat mängida ainult Levadia, Kalju ning Paide ja Viljandi võitlevad omavahel kohtade eest, muidu peaks kõik selge olema Ajax välja, Kure play offi, Tammeka on 6es, Kalev, 5es,Trans neljas ning flora meister

gianluca
21.07.11, 14:12
Tuleb jaht või ei tule jahti? Kas peaks broneerima praamipiletid Saaremaale sõiduks või hoopis majutuse Otepääle?

kesa
27.07.11, 16:05
Juba laupäeval loositakse valikgrupid järgmiseks World Cup valiktsükliks !!!!

Pot 1: Hispaania, Holland, Saksamaa, Inglismaa, Portugal, Itaalia, Horvaatia, Norra, Kreeka

Pot 2: Prantsusmaa, Montenegro, Venemaa, Rootsi, Taani, Sloveenia, Türgi, Serbia, Slovakkia

Pot 3: Šveits, Iisrael, Iirimaa, Belgia, Tšehhi, Bosnia-Herzegovina, Valgevene, Ukraina, Ungari

Pot 4: Bulgaaria, Rumeenia, Gruusia, Leedu, Albaania, Šotimaa, Põhja-Iiri, Austria, Poola

Pot 5: Armeenia, Soome, Eesti, Küpros, Läti, Moldova, Makedoonia, Azerbaijan, Fääri s.

Pot 6: Wales, Liechtenstein, Island, Kazahstan, Luxembourg, Malta, Andorra, San Marino

Asereid ja armeenlasi ei ole tohi ja õnneks pole ka võimalik ühte valikgruppi loosida, venelasi ja grusiine kokku ei loosita, niisugune otsus on FIFA pingviinide poolt vastu võetud.

9 valikgruppi, 8 kuuest ja üks viiene. Iga grupi võitja otse finaalturniirile, 8 edukamat teist kohta (arvestatakse teiseks tulnud koondise grupi nelja esimese vastu võidetud punkte) selgitavad läbi play-offide veel 4 finalisti.

Loosimist kannab üle ETV 2, Laupäeval 30. 07. kell 22.10

Huvitava faktina:
Vutiajaloo kõige esimene World Cup valikmäng toimus 8123 pealtvaataja silme all:
11.06.1933 Stockholmi Olümpiastaadionil
Rootsi - Eesti 6:2 (4:0)
Meie väravad lõid kõigist valikmängudes löödud väravatest järjekorras viienda ja kuuenda 47. min Leonhard Kass (Tallinna Sport) ja 61. min. Richard Kuremaa (Tallinna JK).

Kusjuures valikmängude ajaloo esimese (7. min) värava ja omavärava autoriks oli Eesti koondise väravavaht ja kapten Evald Tipner (Tallinna Sport), kes kohtuniku väitel püütud palliga väravajoone ületas.
Mõned allikad aga märgivad, et esimese värava autor on Knut Kroon (Helsingborgs IF).

.

Rein
27.07.11, 18:21
Norra, Taani, Valgevene, Gruusia ja San Marino.
Selline alagrupp oleks päris meeldiv.

mazz
27.07.11, 19:22
Fäärid ja Wales omavad täpselt sama palju punkte. Huvitav mille põhjal nad kaussidesse jagatakse.

Meintz
27.07.11, 20:02
Fäärid on selles valiktsükklis punkte saanud Wales mitte

vincent
27.07.11, 20:28
Praegune tsükkel ei puutu üldse asjasse. Või noh puutub loomulikult ses mõttes, et ilma võiduta Eesti üle võiksid Fäärid viiendast potist ainult und näha, aga see on juba teine jutt.

Tegelikult on väga lihtne, see 273 on ümardatud. Täpse arvestuse järgi on Fääridel 273,4821429 ja Walesil 273,412987 punkti.

budu
27.07.11, 21:32
Tuleb Horvaatia,Serbia,Bosnia,Albaania,Eesti,Wales

BlueBlackWhite-
27.07.11, 22:00
Tuleb Horvaatia,Serbia,Bosnia,Albaania,Eesti,Wales
Oi kui magus oleks Serbialt veel punkte võtta:)

Meintz
27.07.11, 22:01
Ja Bosnia ning Horvaatia käest revanš võtta

rallikas
27.07.11, 23:24
Saksamaa, Prantsusmaa, Ukraina, Austria, Wales... Keeruline, kuid huvitav.

MNa
27.07.11, 23:41
Unistan ka veidi:

Saksamaa, Taani, Ungari, Leedu, Eesti, San Marino - huvitav ja mängitav alagrupp oleks!

Meintz
28.07.11, 10:28
Kui tahta kõige nõrgemat 2 potist, siis võiks saada Slovakkia . See on minu arust hetkel oma eelmise aasta taseme kaotanud

BlueBlackWhite-
28.07.11, 10:39
Taseme poolest tahaks sellist alagruppi.
Norra,Venemaa,Ungari,Albaania,Eesti,Luksemburg

Kuid nagu ikka, eestlased tahavad näha suuri meeskondi siis Portugali,Inglismaa või Saksamaa võiks uuesti ära näha:) Mängitavuse poolest peaks aga see alagrupp täitsa hea olema.

Sen
28.07.11, 12:17
Mina tahaks Kreeka, ..., Valgevene, Bulgaaria, Island
Siis saaks kõik euroopa riigid kirja ja seda enne Eesti Jalgpallikoondist ;)
Fäärid ka aga mismoodi fäärid meiega ühes potis on, see on juba müstika.

jansa
28.07.11, 16:05
..mis kurradi ime-variandiga see Norra esimese potis on - seoses viimase n/v sündmustega või...? Eespool Venemaad; Prantsusmaad; Serbiat;Sloveeniat, Slovakkiat; Rootsit; Türgit, Ukrainat (3 pott!) jne. veel mõnedki suured jalgpalliriigid (nt. Bulg; Rumen...)? Teoreetiliselt - kui Norra kohtuks nende eespool nimetatutega siis saaks suure tõenäosusega kindlasti põskke!

Ja minu eelistus :

NORRA
ROOTSI
UNGARI
GRUUSIA ( või LEEDU)
EESTI
SAN MARINO

rando_O
28.07.11, 16:13
..mis kurradi ime-variandiga see Norra esimese potis on - seoses viimase n/v sündmustega või...? Eespool Venemaad; Prantsusmaad; Serbiat;Sloveeniat, Slovakkiat; Rootsit; Türgit, Ukrainat (3 pott!) jne. veel mõnedki suured jalgpalliriigid (nt. Bulg; Rumen...)? Teoreetiliselt - kui Norra kohtuks nende eespool nimetatutega siis saaks suure tõenäosusega kindlasti põskke!
Ära rohkem peale võta! Käsk!

Hellik
28.07.11, 16:22

Norra on viimase 1,5 aasta jooksul võitnud näiteks Portugali (valikmäng), Prantsusmaad, Slovakkiat ja Iirimaad.

Sellegipoolest tahaks ka mina neid Eesti gruppi.

Super Mario
28.07.11, 16:24
Ma unistan ka siis veidikene ja panen oma valiku kirja:

Kreeka
Rootsi
Valgevene
Leedu
Eesti
Malta

difender
28.07.11, 19:03
Minu valik oleks selline:
1.Saksamaa
2.Rootsi
3.Valgevene
4.Poola
5.Eesti
6.San Marino

xrip55
28.07.11, 20:25
Kui juba ennustamiseks läks :D

Norra, Taani, Ungari, Leedu, Eesti ja San Marino

Meintz
28.07.11, 21:22
No Eestil on viimasel ajal selline ei liha ega kala loos olnud, et kõige loogilisem oleks see minu arust-Portugal, Slovakkia, Iisrael, Poola, Malta. See oleks selline nii ja naa variant. Aga kõige parem oleks see- Norra, Slovakia, Ungari/Valgevene, Albaania/Leedu/Gruusia, Eesti, San Marino

Ei saa aru miks tee Taanit ja Rootsit tahate. Vaadake kuidas need meie tasemega koondiste vastu mänginuf on ja vaadake kuidas Slovakkia

Super Mario
28.07.11, 21:43
minu valik oli selline seetõttu, et need oleks meeskonnad keda sooviks näha ja ka riigid kuhu suure tahtmise korral võiks ise kohale sõita (just rahakotile mõeldes)

gianluca
29.07.11, 10:32
Juba laupäeval loositakse valikgrupid järgmiseks World Cup valiktsükliks !!!!

FIFA ja ÜRO omavad erinevat maailmakäsitlust, sest ÜRO klassifikatsiooni järgi:

Central Asia
Kazakhstan

Western Asia
Armenia
Azerbaijan
Cyprus
Georgia
Israel
Turkey

http://unstats.un.org/unsd/methods/m49/m49regin.htm

Nahkpea
29.07.11, 11:19
No Kasahstan kui Aasia riik kuuluski varem AFC-i alla, aga kuna nemad pidasid ennast ikkagi Euroopa jalgpalli traditsioonide kandjaks, siis 2001. aastal nende palve liituda UEFA-ga rahuldati.

Natuke ajuvaba see muidugi on, et üks Aasia riik (ma ei mõtle geograafiliselt, vaid poliitiliselt) saab õiguse mängida Euroopa valikmänge.

jansa
29.07.11, 11:59
Ära rohkem peale võta! Käsk!

..sa oled huumorimees?

MNa
29.07.11, 23:58
..sa oled huumorimees?

Pigem oli sinu sõnavõtt rumalavõitu.

Blue Moon
30.07.11, 19:39
Inglismaa, Venemaa, Belgia, Leedu, Eesti, Wales meeldiks mulle väga.

Jihad
30.07.11, 22:23
Proovin ka siis ennustada, eks näeb kui täppi läheb.

Norra, Prantsusmaa, Ukraina, Leedu, Eesti, Andorra.

Shparkz
30.07.11, 23:03
midagi sellist tahaks näha - Saksamaa, Taani, Belgia, Leedu, San Marino

EgoTrip
30.07.11, 23:45
kuskil seda kuulata saab?
olen sellises kohas kus nett on suht aeglane, ja igasugune video vaatamine on suht välistatud

Jihad
30.07.11, 23:50
kuskil seda kuulata saab?
olen sellises kohas kus nett on suht aeglane, ja igasugune video vaatamine on suht välistatud

Kuulata ei tea aga eurosport kodukal selline võimalus: http://uk.yahoo.eurosport.com/footba...draw-wcq.shtml

Mister
30.07.11, 23:58
Väga väga raske alagrupp.
Aga täitus ka minu soov: Holland meie alagrupis :) ainuke positiivne asi.

Mask
31.07.11, 00:03
Viiendast kohast ongi raskem kõrgemal lõpetada.

taku*
31.07.11, 00:05
pff... karukell.. aga noh. tegelt annab mängida

EgoTrip
31.07.11, 00:05
horvaatia, serbia, makedoonia ühes alagrupis
surmagrupp sõna otseses mõttes

val
31.07.11, 00:06
väga võrdsed vastased v.a. Holland- Eestile 3-4 koht

Martin
31.07.11, 00:09
Normaalne, annab isegi reisida.

jkddp
31.07.11, 00:11
seega teoreetiline lootus on meie meestel mis kohale? 3.-4.?

eika
31.07.11, 00:13
Kui jätta kõrvale "Äkki saame MMile unelmlootuse" faktori, siis parem ikka kui Läti viimased kolm valikgrupiloosi.
Kreeka, Slovakkia, Bosnia, Leedu, Liechtenstein
Kreeka, Horvaatia, Iisreal, Gruusia, Malta
Kreeka, Šveits, Iisreal, Luksemburg, Moldova

zip
31.07.11, 00:15
Ei või siis ükski kord Taanit, Rootsit või Norrat saada, Türgi ei ole kõige meeldivam vastane minu arust.

vincent
31.07.11, 00:15
Suhteliselt ei liha-ega-kala, isiklikult on üsna ära tüüdanud need "idaeuroopa" maiguga grupid ausalt öeldes. Võiks vahel mõni Põhjamaa ka ikka kukkuda, aga noh. Holland muidugi päästab palju ja eks Ungari on ka reisimise suhtes tore koht. Oleks esimese asemel nt Kreeka tulnud... brr.

e: eika Läti-näide on muidugi super, et saab alati ka hullemini.

Panso
31.07.11, 00:43
Ära tüüdanud ennastki, vahelduse mõttes tahaks siin näha Rootsit, Taanit. Samas ega see kõige hullem grupp nüüd ka pole, sõltub mis otsast vaadata.

Holland on tegelikult ju väga väga hea. Türgi on paberil tugev aga hetkel pole Hiddinki all oodatut tugevust saavutatud, euro 2012 kvalifikatsioonis ollakse alles 3ndal kohal praegu. Ühesõnaga, mõnes mõttes saime 2 paberil vägagi head meeskonda. Türgil on mängijaid kes mängivad Real Madridis näiteks.

Teiste osas, noh Rumeenia ja Ungari siiski sümpatiseerivad rohkem kui sellised "puhtamad" euroopa meeskonnad, võrreldes mingite Serbiabosniamontenegrodega.

Rumeenia oleks ehk ka selle grupi must hobune, osad staarid on vananemas nagu Mutu ja Chivu, samas võivad heal päeval siiski võita siin grupis kõiki peale Hollandi ehk. Kuigi võitsid ka neid 2008 euro kvalifikatsioonigrupis.

Aga parem seletage mulle ära, ilmselt korduvalt juba küsitud, kuidas Norra esimeses grupis oli kui loosimine toimus, pole nad ju ammu enam midagi saavutanud. Mis see kriteerium oli?

salajane33
31.07.11, 00:56
Aga parem seletage mulle ära, ilmselt korduvalt juba küsitud, kuidas Norra esimeses grupis oli kui loosimine toimus, pole nad ju ammu enam midagi saavutanud. Mis see kriteerium oli?

Gruppidesse jaotamine toimub FIFA rankingu järgi

kesa
31.07.11, 01:35
Panso, lappa lehekülg tagasi, Mayhem andis vastuse või veel parem, uuri ise natuke koondiste viimaste aegade tulemusi.

Kui läheb alagrupi mänguaegade kokkuleppimiseks, oleks ainuke soov, arvan, et enamik reisihuvilisi fänne on minuga nõus, et Ungari ja Rumeenia võõrsilmängud oleksid järjestikku.

El President
31.07.11, 14:52
loos nagu loos ikka. kõigiga, peale Hollandi, annab ehk tulemusele mängida. türklasi väga ei tahtnud, kuid Ungari ja Rumeenia pole sugugi pahad vastased. tsükkel algab nagunii augustis Andorra vastu, aga loodetavasti suudetakse meile üle pika aja paremad-olulisemad kodumängud juunis või septembris kätte tuua. muidu läheb lihtsalt pornoks (suusatamiseks) jälle. ainsal meie mõistes mängitaval aastaajal ei tohiks võõrsile sõita. see on ka pealtvaatajate seisukohast oluline.

MNa
31.07.11, 16:18
Mul poleks midagi selle vastu kui Holland peaks nt märtsis siia tulema. Eestil oleks šanss kohe suurem ja mis saaks jalkafännil selle vastu olla?

MNa
31.07.11, 16:20
Pealegi, olen ma ainus inimene Eestis, kes läheks ennemini vaatama Andorraga mängu kui Türgi või isegi Hollandiga? Staare ja teisi pudulojuseid näeb televiisorist hoopis paremini kui staadionilt. Ja Andorra vastu mängides on suurem võimalus, et ma kogen staadionil rõõmuhetki meie koondise värava näol nt.

Stok
31.07.11, 17:03
MNa, piletid tulevad niikuinii paketina, nii et algul vaatad mängu staadionilt, pärast vaatad kodus staarid ka üle. :)

Hollandi puhul huvitab mind eriliselt näiteks selline vastasseis: Dirk Kuijt vs Ragnar Klavan.

midfielder
31.07.11, 23:22
MNa, piletid tulevad niikuinii paketina, nii et algul vaatad mängu staadionilt, pärast vaatad kodus staarid ka üle. :)

Hollandi puhul huvitab mind eriliselt näiteks selline vastasseis: Dirk Kuijt vs Ragnar Klavan.

Pigem siis Robben vs Klavan, kes sel positsioonil pallib, kuid teades Arjeni vigastustele altit olekut, siis ei pruugi mees üldse valikmängudeski eriti mängida nagu ta käesolevas em tsüklis teinud pole vaatamata tervena püsimisele sel hetkel. Kuyt kindlasti on valik sellele positsioonile kuid ilmselt näeme järgnevas tsüklis võib olla ka nooremaid tulevikumehi,kellele eeldatavalt nõrgemate vastu mänguminuteid antakse.

Laiemas plaanis on loos muidugi raske sinisärkidele kuid viimaste tulemuste valguses on ükskõik milline opponent tänapäeval meile tugevat pingutust nõudev pähkel, mille katkihammustamiseks tuleb anda maksimum ja isegi siis võib sellest pingutusest väheks jääda, kuna oskused euroopa päris üle keskmise nivooni siiski ei küüni ning iga saavutatud punkt mängudest grupikaaslaste vastu va Andorra oleks ikkagi reaalselt võttes kordaminek, mille eest pai tuleb teha. Oranje näol siis grupis ka üks maailma absoluutne tippkoondis, kelle vastu pallimine vaieldamatult suursündmuseks kujuneb ning miks mitte mõnele koondise poisile võimalus end eredivisie puntide skautidele näidata. Kindlasti oleks see realistlikum kui viimaste tsüklite valguses grupikaaslaste Inglismaa, Hispaania, Itaalia koduliigade satsides tõsist huvi tekitada.

tattberg
01.08.11, 11:01
antagu andeks mulle - aga kuna mänge paika hakatakse loksutama??? ungari ja rumeenia palun suvel võõrsil ja ühe nädala sees, aitäh! :)

difender
01.08.11, 11:32
Vaevalt uut valikmängude kalendrit enne Jaanuari-Veebruari paika pannakse.

Meintz
01.08.11, 11:58
Muideks mõni lätlane arvab et meie grupp on surmagrupp (google translate)

Martin
01.08.11, 12:35
Muideks mõni lätlane arvab et meie grupp on surmagrupp (google translate)

Tõsijutt, sest Eesti jaoks on iga grupp, olenemata vastastest, surmagrupp.

Meintz
01.08.11, 12:41
Tegelikult nad ütlesid kogu gruppi kohta.Ta mõtles ikkagist Hollandit, türgit Rumeeniat ja Ungarit. Eestit nad ei maininud. See sama umbes kui a gruppi lugeda surmagruppiks Makedoonia pärast.

chac
01.08.11, 12:44
Tõsijutt, sest Eesti jaoks on iga grupp, olenemata vastastest, surmagrupp.

mõni okeaania grupp vast ei oleks? st kui kazahstan on euroopa siis miks ei võiks eesti okeaaniasse kuuluda :D

mcnamara
01.08.11, 12:53
Eesti jaoks ei ole ju tõesti väga vahet. Ei saa sest põhjamaade-ihalusest ka väga aru. Taani, Norra ja Rootsi on tugevamad ja stabiilsemad koondised kui Ungari või Rumeenia. Ja isegi Norra alagrupp, mis tundub paberil teistest lihtsam, ei ole seda tegelikkuses. Šveitsi uus põlvkond jõuab just selleks tsükliks vanusesse, kus neid on põhjust väga karta.

Mõnuagent 007
01.08.11, 13:33
mõni okeaania grupp vast ei oleks? st kui kazahstan on euroopa siis miks ei võiks eesti okeaaniasse kuuluda :D

Hea mõte. Lennupiletid oleks muidugi keerulisem.

vincent
01.08.11, 16:32
Eesti jaoks ei ole ju tõesti väga vahet. Ei saa sest põhjamaade-ihalusest ka väga aru. Taani, Norra ja Rootsi on tugevamad ja stabiilsemad koondised kui Ungari või Rumeenia.
Nagu ütlesid, siis tõesti mänguliselt on jumala ükskõik, lihtsalt oleks väike vaheldus ja noh reisida kah hea lihtne.

rando_O
01.08.11, 17:11
Nonii - kõik skeptikud; http://vikerraadio.err.ee/kuulaotse ja http://vikerraadio.err.ee/saade/mismottes/2605 'Kommentaarid' sektsiooni lükake küssasid.

$$$
02.08.11, 01:36
Nonii - kõik skeptikud; http://vikerraadio.err.ee/kuulaotse ja http://vikerraadio.err.ee/saade/mismottes/2605 'Kommentaarid' sektsiooni lükake küssasid.

Järgi saab kuulata kust?

EDIT: Leidsin http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1592491

Meintz
03.08.11, 17:06
Lahe oli see kui üks kuulaja ütles Fääri saarte kohta Roheneeme saared ja tänavareporter küsis, kas Eestil on kunagi võimalus Em v Mm valikturniirile saada

kesa
11.08.11, 09:31
Eesti koondise väravat vastasele löömata järjestikuste kaotuste edetabel:

1. - 7 väravat löömata järjestikust kaotust, v-v 0-22, Roman Ubakivi 1994
2. - 6 väravat löömata järjestikust kaotust, v-v 0-15, Jelle Goes 2007
3. - 6 väravat löömata järjestikust kaotust, v-v 0-10, Uno Piir 1993 (Soomega norm.ajal 0-0 viik, kaotus penaltidega)
4. - 5 väravat löömata järjestikust kaotust, v-v 0-15, Tarmo Rüütli 2011

gianluca
11.08.11, 14:26
Eesti koondise väravat vastasele löömata järjestikuste kaotuste edetabel:

1. - 7 väravat löömata järjestikust kaotust, v-v 0-22, Roman Ubakivi 1994
2. - 6 väravat löömata järjestikust kaotust, v-v 0-15, Jelle Goes 2007
3. - 6 väravat löömata järjestikust kaotust, v-v 0-10, Uno Piir 1993 (Soomega norm.ajal 0-0 viik, kaotus penaltidega)
4. - 5 väravat löömata järjestikust kaotust, v-v 0-15, Tarmo Rüütli 2011

Arvestades seda, et järgmine mäng on võõrsil Sloveeniaga, siis tõuseb Tarmo üpris tõenäoliselt teisele kohale. Paraku ei saa peatreener ise väravaid lüüa kui võimalused on olemas (Fäärid, Türgi).

Meintz
11.08.11, 14:42
Mingi Sloveenia keskkaitsja sai Fääride vastu punase, see annab natuke rohkem võimalusi

budu
13.08.11, 15:56
Olev Reimi väljaütlemine on väga kiiduväärt!

maamesilane
13.08.11, 17:16
Mõnikord harva võib buduga laias laastus isegi nõustuda!

rando_O
14.08.11, 16:00
Tulles tagasi veel Türgi-Eesti viimase sõpruskohtumise juurde, siis tekib küsimus, mis on vahetuse '17-Enar Jääger (46. 2-Tihhon Šišov)' põhjus/ tagamaa?

marconius
14.08.11, 22:26
Tulles tagasi veel Türgi-Eesti viimase sõpruskohtumise juurde, siis tekib küsimus, mis on vahetuse '17-Enar Jääger (46. 2-Tihhon Šišov)' põhjus/ tagamaa?
Pakuks et vastus on sinu küsimuse sees täitsa olemas ehk seitsmes sõna?

spekter
17.08.11, 21:54
soccernetis oli täna lugu koondisest koos mitmekülgse statistaga.
aga küsimus kesale- mitme mängu jagu on abitreener Janno Kivisild koondise erinevaid peatreenereid nõustanud?

Janinho
24.08.11, 20:44
Eesti koondise TOP15 väravat

http://www.youtube.com/watch?v=Uz8FWejE2Qo

szandor
24.08.11, 21:01
Ei ole midagi öelda - kiidusõnad taaskord!

mazz
24.08.11, 21:07
Superluks, aga Terja värava ette on Stjopa pilt sattunud.

Janinho
24.08.11, 21:09
Superluks, aga Terja värava ette on Stjopa pilt sattunud.

Oh krt võtaks on jah nihu läinud..

kesa
30.08.11, 21:47
Värav+sööt valikmängudes.

WC 1994
1+0 Sergei Bragin

EC 1996
3+0 Martin Reim
0+1 Toomas Kallaste

WC 1998
1+2 Marko Kristal
1+0 Sergei Hohlov-Simson
1+0 Indrek Zelinski
1+0 Andres Oper
0+1 Martin Reim
0+1 Urmas Kirs

EC 2000
0+5 Marko Kristal
3+1 Sergei Terehhov
3+0 Andres Oper
2+1 Martin Reim
1+1 Urmas Kirs
1+0 Kristen Viikmäe
1+0 Raio Piiroja
1+0 Sergei Hohlov-Simson
1+0 Maksim Smirnov
1+0 Argo Arbeiter
0+1 Ivan O'Konnel-Bronin
0+1 Mark Švets
0+1 Indrek Zelinski
O.G. Mirsad Hibić (B-H)

WC 2002
3+1 Andres Oper
2+1 Martin Reim
2+1 Indrek Zelinski
1+2 Marko Kristal
0+2 Dmitri Ustritski
1+0 Raio Piiroja
1+0 Jevgeni Novikov
0+1 Sergei Terehhov

EC 2004
2+0 Indrek Zelinski
1+0 Teet Allas
1+0 Kristen Viikmäe
0+1 Sergei Terehhov
0+1 Joel Lindpere

WC 2006
7+0 Andres Oper
2+3 Kristen Viikmäe
2+1 Ingemar Teever
1+2 Joel Lindpere
1+2 Sergei Terehhov
1+1 Andrei Stepanov
1+0 Maksim Smirnov
0+1 Raio Piiroja
0+1 Dmitri Kruglov
O.G. Manou Schauls (Lux)

EC 2008
2+0 Raio Piiroja
1+1 Andres Oper
1+0 Indrek Zelinski
1+0 Joel Lindpere
0+1 Dmitri Kruglov
0+1 Tarmo Kink
0+1 Martin Reim

WC 2010
3+1 Konstantin Vassiljev
2+1 Sergei Zenjov
0+2 Martin Vunk
0+2 Dmitri Kruglov
1+0 Andres Oper
1+0 Sander Puri
1+0 Vladimir Voskoboinikov
1+0 Raio Piiroja
0+1 Ragnar Klavan
0+1 Sergei Pareiko

EC 2012
3+2 Konstantin Vassiljev
2+0 Kaimar Saag
2+0 Sergei Zenjov
2+0 Tarmo Kink
0+2 Enar Jääger
0+2 Aleksandr Dmitrijev
1+0 Raio Piiroja
1+0 Ats Purje
1+0 Martin Vunk
0+1 Sander Post
0+1 Dmitri Kruglov
o.g. Aleksandar Luković (Ser)

$$$
04.09.11, 17:22
Ma ise just mõtlesin, et valikgrupi seisukohalt oli isegi parem, et kaotus tuli Fääridelt, mitte Sloveenialt või Serbialt, sest Fäärid on mängust väljas, kuid balkani kuttidele oleksime 3 punkti edumaad andnud. Ja need oleksid ei loe praegu midagi, kui Eesti näitab sisu, siis on kõik meie endi kätes.

Ei tegelikult kui Serbia oma kolmest mängust 2 võidab on kolmas koht max.

Stok
04.09.11, 21:38
Ma ise just mõtlesin, et valikgrupi seisukohalt oli isegi parem, et kaotus tuli Fääridelt, mitte Sloveenialt või Serbialt, sest Fäärid on mängust väljas, kuid balkani kuttidele oleksime 3 punkti edumaad andnud. Ja need oleksid ei loe praegu midagi, kui Eesti näitab sisu, siis on kõik meie endi kätes.

Esimesena võrreldakse punkte ja ei loe, kas 3p tuli Serbia või Fääride käest. Võrdsete punktide korral hakatakse vaatama järgmisi asju ning kui tõepoolest peaks grupis teisena lõpetatama, siis play-offides ei arvestata kuuendaks jäänud meeskonna vastu teenitud punkte, kuna üks alagrupp on ju viieliikmeline. Tõenäoliselt aga jäävad Fäärid meie alagrupis viimaseks, nii et punktikadu ei loeks enam.

Enne karu nülgimist tuleb ta siiski maha lasta. Ulster kotti x2!

$$$
05.09.11, 01:33
Esimesena võrreldakse punkte ja ei loe, kas 3p tuli Serbia või Fääride käest. Võrdsete punktide korral hakatakse vaatama järgmisi asju ning kui tõepoolest peaks grupis teisena lõpetatama, siis play-offides ei arvestata kuuendaks jäänud meeskonna vastu teenitud punkte, kuna üks alagrupp on ju viieliikmeline. Tõenäoliselt aga jäävad Fäärid meie alagrupis viimaseks, nii et punktikadu ei loeks enam.

Enne karu nülgimist tuleb ta siiski maha lasta. Ulster kotti x2!

Ta mõtles nagu, et Fääride vastu kaotasime 3 punni, aga Sloveenidelt võitsime viimase mänguga 6 punkti! ;D .

lenc
05.09.11, 02:40
Esimesena võrreldakse punkte ja ei loe, kas 3p tuli Serbia või Fääride käest.
Ahem, kui Eesti oleks Fääri Saared võõrsil alistanud ja Sloveeniale (või Serbiale) kaotanud, siis oleks meil täpselt 10 punkti nagu praegugi, aga Sloveenial (või Serbial) oleks 14. Nüüd on neil aga 11. Saad vahest aru?

Stok
05.09.11, 10:30
Panin veits võssa jah. :P

kesa
08.09.11, 12:34
Omaväravad:
1. Urmas Kirs (13.11. 94 Ukraina - Eesti 3:0 (2:0) ECq Kiiev Republikanskiy)
2. Janek Meet (29.03. 97 Šoti - Eesti 2:0 (1:0) WCq Kilmarnock Rugby Park)
3. Marek Lemsalu (18.05.97 Eesti - Läti 1:3 (1:0) WCq Tallinn Kadriorg)
4. Sergei Hohlov-Simson (10.10. 98 Šoti - Eesti 3:2 (1:0) ECq Edinburgh Tynecastle Park)
5. Janek Meet (2) (14.10. 98 Tšehhi - Eesti 4:1 (4:0) ECq Teplice Na Stinadlech)
6. Raio Piiroja (02.06.01 Eesti- Holland 2:4 (0:0) WCq Tallinn Lilleküla)
7. Ott Reinumäe (11.10.03 Belgia - Eesti 2:0 (1:0) ECq Liege Schlessin)
8. Taavi Rähn (13.10.07 Inglismaa - Eesti 3:0 (3:0) ECq London Wembley)
9. Alo Bärengrub (7.09.10 Eesti - Usbekistan 3:3 (1:1) Fr. Tallinn A. Le Coq Arena)
10. Andrei Sidorenkov (12.10.10 Eesti - Sloveenia 0:1 (0:0) ECq Tallinn A. Le Coq Arena)
11. Mikk Reintam (23.06.11 Uruguai - Eesti 3:0 (1:0) Fr. Rivera Estadio Atilio Paiva Olivera)
12.Raio Piiroja (2) (6.09.11 Eesti - P.- Iiri 4:1 (2:1) ECq Tallinn A. Le Coq Arena)

soc
08.09.11, 22:10
Aivar Pohlak avaldas arvamust, et just järgmine valiktsükkel, milleks on siis MM, peaks olema koondise tipp hetk nii vormilt kui sisult. Mängijad peaksid oma karjääri parimas eas olema.
Aga... mulle tundub, et just see valiktsükkel oli selle koondise tipp aeg. Kui vaadata vanust, siis paljude koondise tipptegijate vanus ongi just praegu optimaalne. Ja tuleb tõdeda, et just neile ongi raske mantlipärijaid leida.
Näiteks
Pareiko (34) (temaga tuleb vist kindlasti järgmisel valiktsüklil hüvasti jätta)
Ahjupera (27)
Dmitrjev (29)
Kruglov (27)
Oper (33)
Piiroja (32)
Rähn (30)
Stepanov (32)
Vassiljev (27)
Vunk (27)
Minu meelest on need mehed järgmiseks valiktsükliks oma karjääri lõpusirgel ja MM-ks juba karjääri finišil, mis on paraku karjääri tipphetkest üsnagi kaugel. Ja selles valguses on veel eriti valusam tõdeda, et supervõimalus kvalifitseeruda jäi meie endi vigade tõttu paljuski saatuse otsustada. Kvalifitseeruda tõesti väärilise tiimina, mis on oma elu parimas vormis.

Või mis te arvate? Kindlasti keegi kogenum jalgpalli sõber oskab ehk öelda, mis on ühe proff jalgpalluri parim vanus. Ja kuidas on teiste edukate koondistega olnud - millised on edukate koondiste keskmised vanused jne?

Igatahes isegi, kui mind keegi ei lohuta ja ütlebki, et koondise tipp hetk on just praegu, jäin mõtlema ühe Rüütli mõtteavalduse üle. "mulle on tähtsam protsess". Ja tegelikult ongi... Isegi kui see valiktsükkel oli selle koosseisu tipphetk pakkusid nad juba praegu igal juhul parimat elamust, mida eesti koondis kunagi pakkunud on. Kogu see valiktsükkel ehk "protsess" oli nii nauditav, et järele mõeldes võib olla igati rahul ja armastada ja toetada seda koondist veel nii palju, kui seda aeg meile annab.
Ja selleks ei pea eriti vaeva nägema. See koondis on esimeset kuni viimase mängijani niivõrd positiivne, et nad lausa kiirgavad heatahtlikust ja sõbralikust. Iga mängija kohta võib lihtsalt öelda: hea inimene. Iga mängija on ääretult sümpaatne. Pole sellist isikut, kelle peale vaataks ja mõtleks: mingi kriminaal või mingi ülbik vms.

Parim koondis läbi aegade. Olen õnnelik, et just minul oli võimalus näha neid mehi mängimas ja neid toetada.

Meintz
08.09.11, 22:25
Aivar Pohlak avaldas arvamust, et just järgmine valiktsükkel, milleks on siis MM, peaks olema koondise tipp hetk nii vormilt kui sisult. Mängijad peaksid oma karjääri parimas eas olema.
Aga... mulle tundub, et just see valiktsükkel oli selle koondise tipp aeg. Kui vaadata vanust, siis paljude koondise tipptegijate vanus ongi just praegu optimaalne. Ja tuleb tõdeda, et just neile ongi raske mantlipärijaid leida.
Näiteks
Ahjupera (27)
Dmitrjev (29)
Kruglov (27)
Oper (33)
Piiroja (32)
Rähn (30)
Stepanov (32)
Vassiljev (27)
Vunk (27)
Minu meelest on need mehed järgmiseks valiktsükliks oma karjääri lõpusirgel ja MM-ks juba karjääri finišil, mis on paraku karjääri tipphetkest üsnagi kaugel. Ja selles valguses on veel eriti valusam tõdeda, et supervõimalus kvalifitseeruda jäi meie endi vigade tõttu paljuski saatuse otsustada. Kvalifitseeruda tõesti väärilise tiimina, mis on oma elu parimas vormis.

Või mis te arvate? Kindlasti keegi kogenum jalgpalli sõber oskab ehk öelda, mis on ühe proff jalgpalluri parim vanus. Ja kuidas on teiste edukate koondistega olnud - millised on edukate koondiste keskmised vanused jne?

Igatahes isegi, kui mind keegi ei lohuta ja ütlebki, et koondise tipp hetk on just praegu, jäin mõtlema ühe Rüütli mõtteavalduse üle. "mulle on tähtsam protsess". Ja tegelikult ongi... Isegi kui see valiktsükkel oli selle koosseisu tipphetk pakkusid nad juba praegu igal juhul parimat elamust, mida eesti koondis kunagi pakkunud on. Kogu see valiktsükkel ehk "protsess" oli nii nauditav, et järele mõeldes võib olla igati rahul ja armastada ja toetada seda koondist veel nii palju, kui seda aeg meile annab.
Ja selleks ei pea eriti vaeva nägema. See koondis on esimeset kuni viimase mängijani niivõrd positiivne, et nad lausa kiirgavad heatahtlikust ja sõbralikust. Iga mängija kohta võib lihtsalt öelda: hea inimene. Iga mängija on ääretult sümpaatne. Pole sellist isikut, kelle peale vaataks ja mõtleks: mingi kriminaal või mingi ülbik vms.

Parim koondis läbi aegade. Olen õnnelik, et just minul oli võimalus näha neid mehi mängimas ja neid toetada.

Nojah 2014 mm võib karta jälle sellist keskpärast 8-12 punkti tsükklit.Aga 2016 võib jälle head loota, sest hetkel tundub et praeguste noorte jaoks on siis karjääri tippaeg ja ka praegused tegijad võivad siis mängida.Arvestades eriti seda kui hästi u 19 ja u 21 mängivad hetkel

algkooseis võiks olla selline EM valiktsükkel 2016

Meerits
Jääger - Reintam - mõni Flora noortest(Baranov,Mets,Jahhimovitš)-Klavan(Pikk võib ka sel kohal suht hea olla
Puri-Vassiljev-Mošnikov v Tenno - Kink(Ojamaa)
No ja ründega ei tohiks probleeme olla.Võivad olla nii Zenjov kui Saag,Prosa,Tamm, Anierid jne
Sellega võiks küll püüda edasipääsu EMile 2016

Aga jah 2014 peaks olema põlvkondade vahetus tsükkel nagu olid 2008 Em tsükkel ja siis 2 järgmist tulid hoopis paremini välja

ericbana
08.09.11, 22:36
Või mis te arvate? Kindlasti keegi kogenum jalgpalli sõber oskab ehk öelda, mis on ühe proff jalgpalluri parim vanus. .

No see ikka totaalselt individuaalne. Vaadates Van der Sari võiks Pareiko veel rahulikult 6 aastat mängida. Sama näiteks Giggsiga, kes ka juba vana penskar, aga mängib vajalikul hetkel nagu noor jumal. Miski ei garanteeri, et eestlased ei võiks sellises vanuses veel vormis olla.

Noorenduskuurile on muidugi paratamatult mõelda. Vähemalt väravavahi seisukohalt ei tohiks küll probleeme tekkida, sest Meerits on oma vanuse kohta juba häid esitusi pakkunud. Ründesse on ka ikka mõned variandid olemas (Anier ja Prosa nt) Kõige nutusem seis on keskväljaga minu arvates hetkel, sest noortest väga kedagi ette kujutada ei suuda... Ainuke variantvast Siim Tenno, kes võiks tulevikus just seda kaitsva poolkaitsja kohta täitma hakata... Pigem on probleeme loovusega.

No ja Tenistet, Kamsi, Lutsu võiks ka tihemini kasutama hakata

Meintz
08.09.11, 23:04
Vassiljev saab vabalt 30-31 aastaselt ka ülejärgmises valiktsükklis mängida.Ja Mošnikov on ikkagi juba Eesti meistriliiga kohta vanameister aga siiski ta on endiselt väga noor.Bert Klemmer on andekas.Taari väga ei usu.Eino Puri võib keskel mängida aga ka Ratnikov.

Gallacher
09.09.11, 00:03
Ma ka Pohlaku juttu kuulates mõtlesin, et vaevalt järgmine valiktsükkel sama heaks kujuneb. Paberil võib kõik kena tunduda aga Eesti taolised üllatajad tavaliselt kahes tsüklis järjest ei üllata. Pigem kipub nii olema, et kord käsi kullas, järgmine tsükkel perse mullas.
Aga mis mängijate vanusesse puutub, siis probleem on ehk ainult selles, et nii Piiroja kui Rähn mõlemad 30 täis ja neile lähiajal väga vahetust ei näe. Samas, keskkaitsja kohta pole nende vanus ka selline, et vähemalt paar aastat veel samal tasemel mängida ei saaks. Pigem on oluline, kuidas neil klubikarjäär sujub. Väike hirm on, et äkki Raio jääb Hollandis pingile ja Rähniga on üldse segased lood - kas ta jääb Hiinassse või ei jää jne. Teised on aga alles parimasse mängijaikka jõudnud või jõudmas (ei pea silmas Operit või Stepanovit kes koondise seisukohast on nagunii pigem eilne päev). Kokkuvõttes lähima paari-kolme aasta jooksul mingit valulist põlvkonnavahetust ei näe, küll aga võib see probleemiks osutuda mõne aasta pärast, kui nooremate meeste areng miskipärast takerduma peaks ja mõnele positsioonile lihtsalt ei tule uusi mehi jõuliselt peale.

vello99
09.09.11, 01:50
See on elu shanss ka puhtalt selle pärast, et kui playoffi peaks pääsema, siis seal ei ole sisuliselt ühtegi tippriiki, kellel on alagrupiturniir quasi-perse läinud ja teiseks jäänud (v.a. kurat seda teab mis Portugal teeb).

Türgi, Iiri, Bosnia, Rootsi, Kreeka, Montenegro, Taani, Tsehhi, kellest v-o Rootsi läheb otse. Siin on 1 tiim kellega on 0% shanssi (Türgi), 2-3 tiimi kellega on 20/80 (Tsehhi, Taani, Kreeka) ja 3-4 tiimi, kellega on 40/60 (Iiri, Bosnia, Montenegro). I'll take these odds, thank you.

P.S. Tore oleks muidugi venelastega play-offi mängida.

P.P.S Playoffid ikka loositakse rankingu järgi?

Nahkpea
09.09.11, 08:42
Play-offidest võiks hakata siis rääkima kui me sinna juba jõudnud oleme. Praegu on ikka pikk tee minna ja see jutt meenutab vägisi laskmata karu nahka.

Marek_T
09.09.11, 09:58
Kui vaadata vanust, siis paljude koondise tipptegijate vanus ongi just praegu optimaalne. Ja tuleb tõdeda, et just neile ongi raske mantlipärijaid leida.
Näiteks
Ahjupera (27)
Dmitrjev (29)
Kruglov (27)
Oper (33)
Piiroja (32)
Rähn (30)
Stepanov (32)
Vassiljev (27)
Vunk (27)

Minu subjektiivne soovmõtlemine:

Pareiko (34) - mängib rahulikult veel 5 aastat ja saavutab oma absoluutse tipu, millele ta on juba üsna lähedal, saame seda kõik näha.
Ahjupera (27) - vähemalt 5 aastat veel ja lööb 10 väravat ära koondise eest
Dmitrjev (29) - 4-5 aastat veel, järgmise valiktsükli teeb kindlasti läbi veel
Kruglov (27) - 5-6 aastat veel, samad sõnad, mis Dmitijevi kohta
Oper (33) - lõpetab ilmselt max paari aasta pärast tippspordi
Piiroja (32) - kõige suurem küsimärk, aga tema vaimu teades usun, et lõpetab 36.eluaasta paiku, ehk siis järgmise valiktsükli on veel meiega
Rähn (30) - 5 aastat veel rahuliult
Stepanov (32) - tema mängunälga arvestades ei lõpeta ilmselt enne 3-4 aastat
Vassiljev (27) - paneb rahulikult 6-7 aastat edasi
Vunk (27) - tõusev täht, uskuge!

Isegi kui see valiktsükkel oli selle koosseisu tipphetk pakkusid nad juba praegu igal juhul parimat elamust, mida eesti koondis kunagi pakkunud on. Kogu see valiktsükkel ehk "protsess" oli nii nauditav, et järele mõeldes võib olla igati rahul ja armastada ja toetada seda koondist veel nii palju, kui seda aeg meile annab.

Nõus 200%

Jasper
09.09.11, 12:55
tiimi, kellega on 40/60 (Bosnia). I'll take these odds, thank you.

Ma paneks pigem Bosnia peale 0%, kui nad liiga palju ei mädane või lausa maha ei võeta. Aga jah, laskmata-karu-isakaru-eesnahk.

After confusion caused by the UEFA play-offs for 2010 FIFA World Cup qualifying – which was originally to be an unseeded draw, but was seeded by FIFA in September 2009 – UEFA have announced that the draw for the play-offs will be seeded. The four runners-up with the best positions in the UEFA team coefficient ranking system will be seeded and will play their second legs at home. Each nation's coefficient and ranking position for the draw and final Euro 2012 draw will be calculated per results up to and including 11 October 2011:[10]

40% of the average ranking points per game earned in the UEFA Euro 2012 qualifying stage.
40% of the average ranking points per game earned in the 2010 FIFA World Cup qualifying stage and final tournament.
20% of the average ranking points per game earned in the UEFA Euro 2008 qualifying stage and final tournament.

http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2012_qualifying#Qualifying_play-offs
http://www.uefa.com/multimediafiles/download/competitions/euro/91/87/57/918757_download.pdf

ke$ha
09.09.11, 15:38
Minu subjektiivne soovmõtlemine:

Nii et koondise võtmemängijad ei ole vananemas, kuna sa kirjutasid "5 aastat" nende nimede järele? Tore.

Marek_T
09.09.11, 16:14
Nii et koondise võtmemängijad ei ole vananemas, kuna sa kirjutasid "5 aastat" nende nimede järele? Tore.

Ära paugu, seen. Minu jutu mõte oli see, et praegused "vananevad võtmemängijad" tegutsevad veel omajagu aega ja noori, keda on peale tulemas rahulikult ja piisavalt, jõuab selle aja sees veel lihvida küll. Lihtsalt ei hakanud üles lugema, kes ja mis positsioonile peale kasvamas on - tehti seda juba eespool ja kui ise vähegi asja jälgid, siis tead ka.

Lihtsalt "mul-on-oks-laiali-nägite-ikka-jah" postitused võid rahulikult tegemata jätta.

ke$ha
09.09.11, 16:26
Lihtsalt "mul-on-oks-laiali-nägite-ikka-jah" postitused võid rahulikult tegemata jätta.

Ma ei saa täpselt aru - äkki täpsustaksid, et milliseid postitusi võiks, ja milliseid mitte, teha?

JanK
09.09.11, 23:34
http://taipoks.ee/treeningud-2/tallinna-taipoksi-klubi/

tulge ja lahendage oma mured ringis

TYS0N
09.09.11, 23:52
Eesti näitab küll super mängu hetkel enda jaoks, aga EUROle ei pääse nad kindla peale. Fääri saartega mäng oli otsustav!

kaala
10.09.11, 01:25
Eesti näitab küll super mängu hetkel enda jaoks, aga EUROle ei pääse nad kindla peale. Fääri saartega mäng oli otsustav!

Jaga oma piiratud ja negatiivset mõtlemist kuskil skeptikute foorumis, downs

Tol hetkel võis nii arvata, aga nüüdseks on tehtud korralik vigade parandus. Sellelt mängult saadud emotsiooni pealt on hea viimasele mängule vastu minna. Kas raskem on sama meeskonna uuesti võitmine või Serbia meeskonna võidu vältimine kahest mängust, on juba maitse asi. Kõigepealt tuleb täita see eesmärk, mis meie endi kätes ning siis natuke õnnele loota.

TYS0N
10.09.11, 01:55
hahaha sa ikka arvad, et Eesti saab EUROle? Okei, oletame, et nemad saavad play offidesse ja mis edasi? Türgi, BIH, Kreeka, Venemaa/Iirimaa, Montenegro... Ei usu eriti, et Eesti on mingeid võimalusi pääseda Eurole. Vbla ainukene vastane, mis sobiks veel enam vähem oleks Tsehhi, kuid sealgi on häid mängijaid.

Mehhanisaator
10.09.11, 12:29
hahaha sa ikka arvad, et Eesti saab EUROle? Okei, oletame, et nemad saavad play offidesse ja mis edasi? Türgi, BIH, Kreeka, Venemaa/Iirimaa, Montenegro... Ei usu eriti, et Eesti on mingeid võimalusi pääseda Eurole. Vbla ainukene vastane, mis sobiks veel enam vähem oleks Tsehhi, kuid sealgi on häid mängijaid.

Mis nenden riikides väga ulmelist siis on? Ei ütleks et siin väga tugevamad riigid kui on srbia v sloveenia v belgia. kõik oleksid kodus kindlasti võidetavad ja miks mitte ka võõrsil.

Aílton
10.09.11, 18:21

Türgi oli ka tugev, aga kas see takistas lätlasi? Või siis Uus-Meremaa MM-il, kas löödi puur täis? Kõik on võimalik!

Janinho
22.09.11, 12:11
Rahvas aidake koondise apsakaid leida koos videomaterjalidega. Teeme hääletuse ja seame need ritta.

$$$
22.09.11, 12:26
Esimesena tulevad pähe Rähn vs Holland kodus, Sidorenkov vs Sloveenia kodus ja Piiroja vs Põhja-Iiri kodus.

Janinho
22.09.11, 12:30
Neemelo vs Sloveenia (äkki 07.02.2007? (http://jalgpall.struktuur.ee/3004)), paarilt meetrilt tühjast väravast üle.
Puri vs Fääri saared, haige show.
Aksalu vs Usbekistan, otse nurgalöögist palli sisse laskmine.
Koondis vs Bosnia, 7-0 lutt.

Need siis kah nimetatud, ootaks veel.

Janinho
22.09.11, 22:25
Kellegil sellistest mängudest väravaid ei leidu?
Kreeka - Eesti 2004
Oman - Eesti 2003
Eesti - Uus Meremaa 2002
Eesti - San Marino 2002
Soome - Eesti 2000
Norra - Eesti 1999

Meintz
01.10.11, 23:20
Arvutasin siin, Eesti koondise publikunumbrid.Kui keegi teab nt, kus võiks leida 1932-1940 toimunud mängude publikuarve, siis võiks teada anda

Publikunumbrid Eesti koondisel 1921-1940
Publikunumbrid Eesti koondise mängudel 1921-1931
1921:Kokku 7500.Keskmiselt:3750
1923:Kokku 16000.Keskmiselt:4000
1924:Kokku .9000 Keskmiselt 4500
1925:Kokku 10 000.Keskmiselt:3333
1926:Kokku 10 000.Keskmiselt 5000
1927:Kokku 9000.Keskmiselt 4500
1928:Kokku 14500.Keskmiselt 4833
1929:Kokku 7000:Keskmiselt 3500
1930:Kokku 11500. Keskmiselt 3833,3
1931:Kokku 16000.Keskmiselt 5333,3
1932 - 17200, keskmine: 5733
1933 - 10500, keskmine: 5250
1934 - 11000, keskmine: 5500
1935 - 25000, keskmine: 6250
1936 - 9500, keskmine: 4750
1937 - 6000, keskmine: 6000
1938 - 42500, keskmine: 8500
1939 - 15000, keskmine: 7500
1940 - 8000, keskmine: 8000

Kokku:255 200
Keskmiselt:5317

Kadriorus vaatas kokku 222 700 inimest
Kadriorus vaatas keskmiselt 6018 inimest

Muudel staadionitel vaatas kokku:42 500 pealtvaatajat
Muudel staadionitel keskmiselt mängu kohta:3863 pealtvaatajat

1992-2011

Kokku 397 937 pealtvaatajat
Keskmiselt:3684

Väljaspool Tallinnat:938 inimest mängu kohta (Kuresaare,Tartu,Viljandi,Narva,Pärnu,Valga,Kohtla Järve)
Kadriorus:Kokku 71975
Keskmiselt mängu kohta 2481 inimest

A Le coq Arena:Kokku 310 862
Keskmiselt mängu kohta:5013

Kadriorus kokku läbiaegade :1921-1940+1992-2000
Keskmiselt mängukohta 4464
Kokku:294675
Läbiaegade on Eestis käinud keskmiselt mängu vaatamas 6047 pealtvaatajat ja kokku on käinud 653 137 pealtvaatajat

kesa
02.10.11, 08:43
Veidi erinevad numbrid aga ei saa märkimata jätta, et vastupidiselt Soomele, Rootsile ja nii mõnelegi teisele riigile, kus vähemalt eelmise sajandi 30-dateks aastateks osati publikut inimtäpsusega kokku lugeda, polnud Eestis seda veel selgeks saadud ja väljaanded annavad erinevaid publikunumbreid.

1921 - 6000, keskmine: 3000
1923 - 17000, keskmine: 4250
1924 - 10000, keskmine: 5000
1925 - 10000, keskmnie: 3333
1926 - 10000, keskmine: 5000
1927 - 9000, keskmine: 4500
1928 - 15000, keskmine: 5000
1929 - 7000, keskmine: 3500
1930 - 11000, keskmine: 3667
1931 - 15500, keskmine: 5167

Kokku 255200, keskmine 1921-40: 5317

Kõige rohkem arvati publikut olevat:
12000 - 5. sept 38 Eesti – Läti 1:1 (1:0) BT Kadriorg

Enne kui punaste põskedega "vennalikud" idanaabrid enamiku meie jalgpalluritest ja jalgpallitegelastest "puhkusetuusikuga" Uraalide taha või otse manalateele saatsid, oli vutt Eesti Vabariigis spordiala nr. 1.
Kahju, et ajalooline mälu on hävitatud ja nende aegade vutikangelased on sisuliselt unustatud, neist ei räägita tänapäeval enam sõnakestki, isegi ei meenutatud ega mälestatud hiljutisel Eesti Jalgpalli 100. aastapäeval.

Mehhanisaator
02.10.11, 12:55
Veidi erinevad numbrid aga ei saa märkimata jätta, et vastupidiselt Soomele, Rootsile ja nii mõnelegi teisele riigile, kus vähemalt eelmise sajandi 30-dateks aastateks osati publikut inimtäpsusega kokku lugeda, polnud Eestis seda veel selgeks saadud ja väljaanded annavad erinevaid publikunumbreid.

1921 - 6000, keskmine: 3000
1923 - 17000, keskmine: 4250
1924 - 10000, keskmine: 5000
1925 - 10000, keskmnie: 3333
1926 - 10000, keskmine: 5000
1927 - 9000, keskmine: 4500
1928 - 15000, keskmine: 5000
1929 - 7000, keskmine: 3500
1930 - 11000, keskmine: 3667
1931 - 15500, keskmine: 5167

Kokku 255200, keskmine 1921-40: 5317

12000 - 5. sept 38 Eesti – Läti 1:1 (1:0) BT Kadriorg

Enne kui punaste põskedega "vennalikud" idanaabrid enamiku meie jalgpalluritest ja jalgpallitegelastest "puhkusetuusikuga" Uraalide taha või otse manalateele saatsid, oli vutt Eesti Vabariigis spordiala nr. 1.
Kahju, et ajalooline mälu on hävitatud ja nende aegade vutikangelased on sisuliselt unustatud, neist ei räägita tänapäeval enam sõnakestki, isegi ei meenutatud ega mälestatud hiljutisel Eesti Jalgpalli 100. aastapäeval.

Kus need 17 000 ja 15 000 jms. mängud toimusid?

Meintz
02.10.11, 13:08
Kus need 17 000 ja 15 000 jms. mängud toimusid?

http://www.jalgpallihaigla.ee/?id=366&keel=ee

No 2009 aasta juuni jalkas oli suht palju tolleaegsest Eesti jalgpallist juttu

Gallacher
02.10.11, 13:21
http://www.jalgpallihaigla.ee/?id=366&keel=ee

Kuidas küll mahtus Kadrioru statale 15 000 pealtvaatajat? Kas see abitribüün oli toona oluliselt suurem? Aga selline publikuarv on ka siis müstika. Ehk siiski pandi juurde?

kesa
02.10.11, 13:33
Kuidas küll mahtus Kadrioru statale 15 000 pealtvaatajat? Kas see abitribüün oli toona oluliselt suurem? Aga selline publikuarv on ka siis müstika. Ehk siiski pandi juurde?

Trükiviga, 5000 on õigem.
http://img215.imageshack.us/img215/3545/capture22i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/215/capture22i.jpg/)

Gallacher
02.10.11, 13:55
Tänud.

Stok
02.10.11, 14:13
Kadriorus kokku läbiaegade :1921-1931+1992-2000
5200+2481=7681
Kadriorus keskmiselt:3840
Läbiaegade on Eesti käinud keskmiselt mängu vaatamas 4117 pealtvaatajat

Tee need viimased tehted uuesti. Aritmeetiline keskmine on suhe, jagatis, neid ei saa niisama lihtsalt kokku liita ja uuesti kahega jagada. Põhikooli matemaatika.

kesa
02.10.11, 15:58
12000 - 5. sept. 1938, Eesti – Läti 1:1 (1:0) BT Kadriorg

10000 eestlast + 2000 lätlast.

Niimoodi tol ajal varemnägematult rohke rahvahulk Kadriorgu ära mahutati, lisaks veel nn. plangupoisid.

http://img839.imageshack.us/img839/3396/bt12000.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/bt12000.jpg/)

http://img854.imageshack.us/img854/6818/bt12000vrav.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/854/bt12000vrav.jpg/)

http://img256.imageshack.us/img256/3449/bt12000rekord.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/256/bt12000rekord.jpg/)

Keiss
03.10.11, 03:16
Mõttetu võrrelda 30ndaid ja praeguse aja rekordeid. Nüüd on ikkagi telepilt, mis masse ära tõmbab staadionile minemast.

Meintz
03.10.11, 14:18
Arvutasin siin, Eesti koondise publikunumbrid.Kui keegi teab nt, kus võiks leida 1932-1940 toimunud mängude publikuarve, siis võiks teada anda

Publikunumbrid Eesti koondisel 1921-1940
Publikunumbrid Eesti koondise mängudel 1921-1931
1921:Kokku 7500.Keskmiselt:3750
1923:Kokku 16000.Keskmiselt:4000
1924:Kokku .9000 Keskmiselt 4500
1925:Kokku 10 000.Keskmiselt:3333
1926:Kokku 10 000.Keskmiselt 5000
1927:Kokku 9000.Keskmiselt 4500
1928:Kokku 14500.Keskmiselt 4833
1929:Kokku 7000:Keskmiselt 3500
1930:Kokku 11500. Keskmiselt 3833,3
1931:Kokku 16000.Keskmiselt 5333,3

Kokku:255 200
Keskmiselt:5317

Kadriorus vaatas kokku 222 700 inimest
Kadriorus vaatas keskmiselt 6018 inimest

Muudel staadionitel vaatas kokku:42 500 pealtvaatajat
Muudel staadionitel keskmiselt mängu kohta:3863 pealtvaatajat

1992-2011

Kokku 397 937 pealtvaatajat
Keskmiselt:3684

Väljaspool Tallinnat:938 inimest mängu kohta (Kuresaare,Tartu,Viljandi,Narva,Pärnu,Valga,Kohtla Järve)
Kadriorus:Kokku 71975
Keskmiselt mängu kohta 2481 inimest

A Le coq Arena:Kokku 310 862
Keskmiselt mängu kohta:5013

Kadriorus kokku läbiaegade :1921-1940+1992-2000
Keskmiselt mängukohta 4464
Kokku:294675
Läbiaegade on Eestis käinud keskmiselt mängu vaatamas 6047 pealtvaatajat ja kokku on käinud 653 137 pealtvaatajat

Täiendasin ka oma postitust

Meintz
03.10.11, 15:31
Publik EM ja MM valikmängudes
EM valiktsükklid

1996 EM- (Kadrioru staadion)
Keskmiselt 1530 pealtvaatajat kokku 7650
Kõige rohkem Eesti-Itaalia 3000
Kõige vähem Eesti-Ukraina 800
2000 EM (A le Coq Arena)
Keskmiselt:2525 pealtvaatajat.Kokku 12625 pealtvaatajat
Kõige rohkem-Eesti-Šotimaa 5000
Kõige vähem Eesti-Bosnia 1200
EM 2004: (A le coq Arena)
Keskmiselt:3900 pealtvaatajat Kokku 15600 pealtvaatajat
Kõige rohkem Eesti-Horvaatia 6100
Kõige vähem Eesti-Andorra 2500
Em 2008: (A Le coq Arena)
Keskmiselt 9133 pealtvaatajat Kokku 54800 pealtvaatajat
Kõige rohkem Eesti-Venemaa,Eesti-Inglismaa 11000 pealtvaatajat
Kõige vähem Eesti-Andorra Eesti-Makedoonia 7500 pealtvaatajat
EM 2012 (A Le coq Arena)
Keskmiselt 6863 pealtvaatajat Kokku 34318pealtvaatajat
Kõige rohkem Eesti-Itaalia 9550
Kõige vähem Eesti-Serbia 5185
Em valikturniiridel kokku: 124 993. Keskmiselt: 4999 pealtvaatajat
Kõige rohkem : Eesti-Inglismaa ja Eesti-Venemaa 11 000 2008 aastal
Kõige vähem Eesti-Ukraina 800 pv aprillis 1995,

MM valiktsükklid
MM 1994:
Kokku 21 200 pealtvaatajat Keskmiselt 4240 pealtvaatajat
Kõige rohkem:Eesti-Itaalia 5350
Kõige vähem-Eesti-Portugal 2750
MM 1998 (Kadrioru staadion) (Eesti-Šoti mäng toimus Monacos ja seda ei lugenud)
Keskmiselt 2675 pealtvaatajat Kokku 10 700 pealtvaatajat
Kõige rohkem Eesti-Rootsi 3500
Kõige vähem Eesti-Valgevene 2000
MM 2002 (2000 oli Kadrioru staadion ja 2001 A Le coq Arena)
Keskmiselt 5964 pealtvaatajat Kokku 29823 pealtvaatajat
Kõige rohkem Eesti-Holland 9323
Kõige vähem Eesti-Andorra 1500
MM 2006 A Le coq Arena
Keskmiselt 6716 pealtvaatajat Kokku pealtvaatajat 40 300
Kõige rohkem Eesti-Portugal 10 500
Kõige vähem Eesti-Liechtenstein ja Eesti-Slovakkia 3000
MM 2010 (A Le coq Arena)
Keskmiselt 6606 pealtvaatajat Kokku 33 030 pealtvaatajat
Kõige rohkem:Eesti-Hispaania 9200
Kõige vähem:Eesti-Belgia 4680

MM valiktsükklites kokku: 135 053 pealtvaatajat ja keskmiselt: 5402 pealtvaatajat
Kõige rohkem:Eesti-Portugal 2005 10 500
Kõige vähem:Eesti-Sloveenia 1995 1100

Em ja MMValiktsükklites kokku:260 046
Keskmiselt:5200

Kenny's Heroes
07.10.11, 20:16
heh läksin espni vaatama kas tänase mängu kohta midagi leiab ja hoopis olis tekkind selline artikkel:
http://soccernet.espn.go.com/columns/story/_/id/965576/rewind-to-1996:-there%27s-only-one-team-in-tallinn?cc=5739

"...most notably that many of their part-time players, as well as the supporters, were at work"

"...Scottish fans took to wearing miner's helmets and torches taped to their glasses to commemorate the farce of events in Tallinn"
:D

budu
12.10.11, 01:02
Poisid kas Te ise olete ka aru saanud mis asjaga Te hakkama saite!?Palju õnne Teile ja palju õnne meile fännidele!Väga meeldiv ja Au on koos sellise koondisega edasi minna!Fännid Teid ei jäta ja usume ka ,et suudate play-offis ka endast parima anda!Tänud Tarmo ja team!Veelkord Õnne!

Mask
12.10.11, 01:30
Vaatasin võimalikke play-offide vastaseid. Peasi, et Horvaatia ja bosnialased ei tuleks. Portugali ka ei tahaks. Jääb üle Iirimaa, kelle naabreid me juba kollitasime.

Crackerz
12.10.11, 01:42
TEAMS IN EURO 2012 PLAY-OFFS

Portugal (seed)
Republic of Ireland (seed)
Croatia (seed)
Czech Republic (seed)
Bosnia/Herzegovina
Estonia
Montenego
Turkey

see siis pärit BBC'st

rotten
12.10.11, 01:47
... yes Im drunk, just arrived from stadium and I have one message for the next decade! (http://www.youtube.com/watch?v=6xsDdIByh8A)

Mask
12.10.11, 01:50
Sel juhul vist eelistaks isegi tšehhe. Leedukad nad korra juba selles valiksarjas korra ära kangutasid. Aga eks näis, kes kuhu kaussi ikkagi paigutatakse.

vello99
12.10.11, 02:04
Ma pigem võtaks iirlased, me see valikgrupp neid korralikult loputanud.

$$$
12.10.11, 02:28
Iirlased > Tsehhid > Horvaadid > Portugal

Hellik
12.10.11, 02:30
UEFA Euro 1996 qualifying

Croatia 10 7 2 1 22 5 +17 23
Italy 10 7 2 1 20 6 +14 23
Lithuania 10 5 1 4 13 12 +1 16
Ukraine 10 4 1 5 11 15 −4 13
Slovenia 10 3 2 5 13 13 0 11
Estonia 10 0 0 10 3 31 −28 0
----

Tol ajal unistasin, et meil oleks ligilähedaltki sama tugev koondis kui Leedul. Aega läks aga asja sai :)

Panso
12.10.11, 03:38
TEAMS IN EURO 2012 PLAY-OFFS

Portugal (seed)
Republic of Ireland (seed)
Croatia (seed)
Czech Republic (seed)
Bosnia/Herzegovina
Estonia
Montenego
Turkey

see siis pärit BBC'st

No kui see nüüd ametlik siis peale Portugali on kõik mängitavad vastased. Iseenesest pole Portugal ka midagi väga erilist, aga teadagi lööb Ronaldo või Nani ikka ära.

Teiste vahel ma väga eelistusi ka välja ei tooks. Võib ju öelda küll, et Iirimaa oleks parim, aga neil on hea treener ja arvestades mis juhtus 2 aastat tagasi, siis nad on veel enam motiveeritud ja punnitavad nii mis vähe pole. Ühesõnaga neil on seal mingi süsteem olemas. Ja võimalik, et pälvivad isegi kohtuniku soosingu, just nende sündmuste tõttu.

Tsehhid ja Horvaadid mõlemad minu silmis kustunud meeskonnad, pole enam need mis varem. Olen lugenud, et Horvaatia omad fännid tahavad juba 2010 aastast alates Bilićist lahti saada. Materjali on, aga ei mängi oma võimete piiril. Ja Tsehhid kah pigem vana rasva peal.

Muidugi, üks kõik kes vastu tuleb, kerge ei saa olema, ja see võib vabalt olla ka meie teekonna lõpp.

Aga üldiselt, kas keegi teab mis moodi kodus ja võõrsil mängud paika pannakse? Asetusega meeskonnad mängivad teise mängu kodus?

Edit: Ilma peale ma väga ei loodaks, kõikidel koondistel on mängijad kes reisinud terve euroopa läbi või teenivadki igapäevast leiba euroopa ida poolel. Ja ega seal Manchesteris ka väga soe pole.

Janinho
12.10.11, 08:21
http://www.youtube.com/watch?v=v935gZCt8tI

Marek_T
12.10.11, 09:15
http://www.youtube.com/watch?v=v935gZCt8tI

Janinho, raisk, sa tegid selle ära, raisk. Pigistasid pisara silmanurka. Raisk!

hint
12.10.11, 10:05
The draw for the qualifying play-off matches for UEFA EURO 2012 will take place from 13.00CET on Thursday 13 October at the Sheraton Hotel in Krakow, Poland.

http://www.uefa.com/uefaeuro2012/news/newsid=1689808.html

Ehk siis homme kell 2.

Mehhanisaator
12.10.11, 10:08
Tänud koondisele ja fännidele ja Sloveeniale ja üldse see on kõik vapustav ! :) Pöidlad pihku, et saaks paarikuupärast bronnima suveks reisi Poola ja Ukraina maale:rolleyes:

Daz Booob
12.10.11, 11:03
Edit: Ilma peale ma väga ei loodaks, kõikidel koondistel on mängijad kes reisinud terve euroopa läbi või teenivadki igapäevast leiba euroopa ida poolel. Ja ega seal Manchesteris ka väga soe pole.

on meil kord juba see ilm üsna imelik ja v-o tuleb korralik matsakas lund :)

INCE
12.10.11, 11:16
Aitäh ja suur kummardus Teile - Tarmo & poisid !!!
Maarjamaa Rist oleks juba nüüdse eest Tarmo Rüütlile vähim, mida riigijuhid saaksid teha !

budu
12.10.11, 11:58
Maarjamaa Rist oleks juba nüüdse eest Tarmo Rüütlile vähim, mida riigijuhid saaksid teha !

Ilves vist ei teagi mis asi see jalgpall on.

Kenny's Heroes
12.10.11, 12:00

Ehk siis homme kell 2.

ei tea kas kuskil üle ka kannab

hofnar
12.10.11, 12:02
Eurosport kannab üle

kesa
12.10.11, 12:04
ei tea kas kuskil üle ka kannab

Kas UEFA kodukalt või telekast Eurosport.

The draw will be transmitted live on Eurosport and UEFA.com.

14:00
Jalgpall OTSE Euro 2012 Qualifiers
Draw for November play-offs: discover what will be the matches involving the eight teams who will play November play-offs to qualify for UEFA EURO 2012.
http://www.kava.ee/?page=chngroup&cgid=7&cid=&d=13&m=10&y=2011&clicktrack=chngroup,7,1

Kenny's Heroes
12.10.11, 12:07
Kas UEFA kodukalt või telekast Eurosport.

The draw will be transmitted live on Eurosport and UEFA.com.

14:00
Jalgpall OTSE Euro 2012 Qualifiers
Draw for November play-offs: discover what will be the matches involving the eight teams who will play November play-offs to qualify for UEFA EURO 2012.
http://www.kava.ee/?page=chngroup&cgid=7&cid=&d=13&m=10&y=2011&clicktrack=chngroup,7,1

cheers! juba see väärib snäkke ja õlle teleka ees

Rein
12.10.11, 12:46

Link on siin- http://www.president.ee/et/ametitegevus/teenetemaergid/index.html
Tee presidendile ettepanek, äkki läheb õnneks.

kesa
12.10.11, 13:45
UEFA leheküljelt.

Seedings confirmed for EURO play-off draw

Play-off draw
Pot 1 (seeded teams)
Croatia (coefficient 32.723)
Portugal (31.202)
Republic of Ireland (28.203)
Czech Republic (27.982)

Pot 2 (unseeded teams)
Turkey (27.601)
Bosnia and Herzegovina (27.199)
Montenegro (21.876)
Estonia (20.355)

http://www.uefa.com/uefaeuro2012/news/newsid=1695380.html#seedings+confirmed+euro+play+d raw

The seeded teams play the return match at home.

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/Regulations/competitions/Regulations/91/48/36/914836_DOWNLOAD.pdf (7.07)

Eesti keelde tõlgitult, on play-offi esimene mäng A Le Coqil ja tõenäoliselt 11. novembril (kuigi antakse võimalus mängida ka 12. novembril) ja meile võõrsilmäng 15. novembril.

ericbana
12.10.11, 13:53
Tšehhi, palun!

e: meesmuiste, kas ei oleks võimalik etv klippidest koostada mingisugune valikgruppi koondav video (alustades napist võidust fääride vastu ja lõpetades Sloveenia-Serbia mängu järgsete emotsioonidega)? Või ootad play-offi enne ära, et sealsed väravad ja võidud ka sisse monteerida? ;) tahaks just videot, kus oleks taga eesti keelsed kommentaarid, ovatsioonid ja reaktsioonid, et seda kõike uuesti läbi elada!

Maarek
12.10.11, 13:58
Portugal teenis meiega samapalju punkte ja paistab, et näitas kohati üsna kahtlast mängu.
Kodus 4:4 viimasele kohale jäänud Küprosega oli ikka suhteliselt masendav tulemus. Hiljuti mängitud kodune 5:3 kokku 4 punkti teeninud Islandi vastu ja eilne kaotus otsustavas mängus võõrsil Taani vastu ka päris nende mängud ei ole.

Iirimaa saavutas 21 punkti ja valikturniiri tipphetkeks Moskvas Venemaa kuival hoidmine. Meile tuttava Armeenia vastu mõlemad mängud võideti, seega tundub, et vastasseis võiks olla üsna võrdne ja heade juhuste kokkulangemisel võiks täitsa võidu peale mõelda.

Horvaatia pani taskusse 22 punkti ja sai näiteks meie lõunanaabritest jagu üsna kindlalt, aga positiivseks tulemuseks võib pidada 1:0 kaotust Gruusias, seega miski pole võimatu :p.

Tšehhi 13 punkti ehk 4 võitu, 1 viik ja 2 kaotust küll kadestamisväärt resultaat pole, kuigi koduse kaotuse vastuseks Kaunas Leedu eilne mutta tampimine polnud üldse paha tulemus.

Meie praeguse vormi juures ei paista ükski vastane olevat ületamatu, aga tundub, et Tšehhi vist olekski kõige sobivam vastane. Võitnud neid küll veel pole, aga ükskord on ikka esimene kord. Järgmises mängus on punase tõttu väljas ka kõikides valikmängudes osalenud Hubnik.

Mask
12.10.11, 14:02
Maarekile, et Portugal asus viieses alagrupis, mistõttu mängisid nad kaks mängu vähem võrreldes meiega.

ericbana
12.10.11, 14:05
Portugal teenis meiega samapalju punkte ja paistab, et näitas kohati üsna kahtlast mängu.
Kodus 4:4 viimasele kohale jäänud Küprosega oli ikka suhteliselt masendav tulemus. Hiljuti mängitud kodune 5:3 kokku 4 punkti teeninud Islandi vastu ja eilne kaotus otsustavas mängus võõrsil Taani vastu ka päris nende mängud ei ole.

Kui Portugalil poleks Nanit ja Ronaldot, võtaks selle meeskonna suht kindlalt vastu. :) Tõid juba need väga ebastabiilsed tulemused välja Portugalil. Samas need kaks nimetatud meest võivad nn ussim*nnist ka selle värava ära tuua. Ükskõik, kes vastu tuleb, mängida kannatab nende kõigiga ning oluliseks saab võõrsilmäng, sest kodus võib Eesti heal päeval üllatada kõiki (see grupp näitas muidugi, et ka võõrsil). Kõige raskemad võõrsilmängud olekski vast Portugali ja Horvaatia vastu, parim variant oleks Tšehhi.

zaz
12.10.11, 14:08
Iirimaa saavutas 21 punkti ja valikturniiri tipphetkeks Moskvas Venemaa kuival hoidmine.

Mängu näinuna võin öelda, et Venemaa surus iirlased ikka korralikult oma kasti ja ainult ime (ja venelaste vormistamisoskus) jäi puudu, et koduvõistkond sealt tulemust ei toonud. Seega on õnn vist see valikgrupp samuti iirlastega (erinevalt siis eelmisest :) )

Aga erilist rõõmu pakub mulle, et Türgiga siis mängima ei pea, pean neid vaat et playoffi kõige tugevamaks satsiks isegi. Ülejäänutest, tulgu kes tuleb - tugevad on nad kõik ning Eestit alahindama vaevalt keegi hakkab.

Tanel
12.10.11, 14:30
Kui suudetakse mängida samamoodi nagu Serbia, Sloveenia ja ka Põhja-Iirimaa vastu võõrsil ning Itaalia vastu Lillekülas, siis on kõigi vastu lootust. Seni on otsustavatel hetkedel end kokku võetud, ehk ei hakata värisema ka järgmises kahes mängus.

Minu jaoks on vastaste hindamine üsna keerukas. kõigil on omad nõrkused või karakteristika, mis Eestile võib sobida. Ehk kõige vähem tahtnuks esimesel vaatlusel Horvaatiat, kuid samas on nad oma mineviku sära kaotanud (kolme-nelja aasta eest oleks nad oma valikgrupi võimsalt kinni pannud) ja tegelikult oleme me neile varem probleeme valmistanud. Portugali puhul paistab, et reaalset tiimi seal ei ole kuigi mängijatevalik on minu meelest Euroopa viie parima seas, aga arvan, et Ronaldo ja Nani üsnagi aeglaste Eesti kaitsjate vastu on veidi hirmutav prospekt.

Panso
12.10.11, 15:10
No ma siiski oma tagasihoidliku arvamuse juures arvan, et Portugal oleks kõige hullem variant. Nagu juba mainiti seda Ronaldo eesti kaitsjate vastu...see et neil süsteem puudub, teeb asja isegi hullemaks, kuna nad etteaimatamutamud (sain ikka õigesti või?).
Seda kui palju meie kaitse on parem (või halvem) keskmisest la liga meeskonna kaitsest võib ka mõelda, ühesõnaga, Ronaldo võib üksi mängu ära teha.

Tšehhid on ammu oma sära kaotanud, ei alahinda, aga lihtsalt selline keskmine sats peale Nedvedi ja Kolleri lahkumist. Seda on näidanud ka eelmised turniirid ja nende pääs/või mittepääs. Ses suhtes oleks võimalused head.

Horvaatia on ka huvitav, materjali nagu oleks, Modric näiteks ju, aga nii palju kui olen lugenud välismaisest foorumist, horvaatia omad fännid tahavad treenerist lahti saada. Neil seal nagu oleks mingi identideeti probleem.

Iirimaa, kindlasti tugevam kui Põhja-Iiri, samas ei ütleks, et nüüd ka mingi eriti raske vastane. Aga väga kogenud treener ja kardan, et nüüd äkki halastatakse arvestades mis nendega juhtus Prantsusmaa vastu. Ses suhtes just kardangi, muidu mängitavad, aga kardan Iiri vilet.

Paneks eelisjärjekorras kuidagi nii:
Iirimaa või Tsehhid
Horvaatia
Portugal

Panso
12.10.11, 15:15
Nagu ma aru saan, siis loositakse kodu ja võõrsil mängu järjekord ka seal loosimisel. Küsiks siis suure ringi küsimuse, et kas eelistus on, või pole vahet?

Ma nagu kipun seekord eelistama kodus esimene round. Võõrsil väravad loevad ka ju vist või? Ses suhtes, et kui kodus saame mingi enam vähem normaalse tulemuse (peamine et ei kaota), ja ka pildi vastasest, siis võõrsil hea võimalus, isegi kui võõrsil värav ei loe vaid on mingi teine kriteerium, siis ikkagist moraalselt, et mõni meeskond äkki mõtleb, et noh, ei olnud meie päev, kodus teeme ikka ära. Ja siis Eesti paneb selle võõrsil värava kirja näiteks...peata olek neil siis ja paanika vms.

Vastupidise korral, noh ütleme, heal päeval võib Portugal Ronaldoga 3-4 ka ära lüüa. Katsu siis seda jama kuidagi lappida teises voorus kodus.

Stinger
12.10.11, 15:19
Ruttan juba ette, MM 2014 valikturniir tuleb ka huvitav, seekord lõpetasid meie vastased selliste kohtadel oma gruppis

1 Holland
2 Eesti
2 Türgi
3 Ungari
3 Rumeenia
6 Andorra

Homme ootan vastaseks Tšehhit

Kasepats-Pidur
12.10.11, 15:21
Nagu ma aru saan, siis loositakse kodu ja võõrsil mängu järjekord ka seal loosimisel. Küsiks siis suure ringi küsimuse, et kas eelistus on, või pole vahet?

Ma nagu kipun seekord eelistama kodus esimene round. Võõrsil väravad loevad ka ju vist või? Ses suhtes, et kui kodus saame mingi enam vähem normaalse tulemuse (peamine et ei kaota), ja ka pildi vastasest, siis võõrsil hea võimalus, isegi kui võõrsil värav ei loe vaid on mingi teine kriteerium, siis ikkagist moraalselt, et mõni meeskond äkki mõtleb, et noh, ei olnud meie päev, kodus teeme ikka ära. Ja siis Eesti paneb selle võõrsil värava kirja näiteks...peata olek neil siis ja paanika vms.

Vastupidise korral, noh ütleme, heal päeval võib Portugal Ronaldoga 3-4 ka ära lüüa. Katsu siis seda jama kuidagi lappida teises voorus kodus.

Ei loosita seal midagi. Asetamata meeskonnad (sh Eesti) peavad igal juhul esimese mängu kodus ja teise võõrsil.

ke$ha
12.10.11, 15:26
Ei loosita seal midagi. Asetamata meeskonnad (sh Eesti) peavad igal juhul esimese mängu kodus ja teise võõrsil.

Proovi veel. Loositakse küll.

Crackerz
12.10.11, 15:28
UEFA have confirmed there will be a draw to decide the home and away teams in the play-off matches.

yheksa
12.10.11, 15:31
See dokument (http://www.uefa.com/multimediafiles/download/competitions/euro/91/87/57/918757_download.pdf) ütleb "The seeded teams play the return match at home."
Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Euro_2012_Qualifiers) ütleb "The draw will define the four pairings as well as the order of the home and away ties."

Mitte ei oska arvata, kumb see öige on, aga arvan, et pigem see, et 11/12 mängitakse Eestis ning 15 vöörsil.

cyhton
12.10.11, 15:31
Mina naudiksin heameelega Horvaatiat.

ROOTSI KUNN
12.10.11, 15:36
Ilves vist ei teagi mis asi see jalgpall on.

Sul kahjuks õigus.Ennem tuleb surnu persest peeru ,kui Miki hiir jalgpalli vaatama tuleb. Ühe minu hea sõbra jutu järgi ,kes teda juba Vaba Euroopas töötamise päevilt tunneb siis on Ilves täiesti spordikauge inimene. Teda ei huvita kahjuks ükski spordiala. Ega ei imesta kah kui tema välimust vaadata ,mis nüüd küll peab tunnistama on vähe paremaks muutunud. Ilmselt ei anna Evelin talle enam süüa. :)

mcnamara
12.10.11, 15:36
Eile jälgisin kuigivõrd nii Portugali kui Iirimaad. Portugali kaitse läbisid kiired taanlased nagu või, samas ründejõudu neil tõepoolest jagub ja poiste nulli peal hoidmine tundub enam kui raske.
Iirimaa on küllalt keskpärane meeskond Euroopa mõttes. Aga eks neil on oma trumbid. Eelkõige vv Given, kes heal päeval võtab kõik löögid ära. Kaks kollast ehk punase saanud Kevin Doyle peab esimese mängu vahele jätma ja Robbie Keane'i tervenemine on veidi kahtlane.
Usun, et iirlased võiksid olla Eestile parim valik, samas ma isiklikult nendega kohtumist näha ei tahaks. Horvaatial pole tõesti parimad päevad ja meil on Balkani jalgpalli murdmiseks mõningat praktikat viimasel ajal. Nii et miks mitte nemad. Tšehhe pole ammu juhtunud nägema.

ROOTSI KUNN
12.10.11, 15:39

Tarmo ütles täna raadios ,mis võiks praegu riigi poolt tulla oleks üks korralik jalgpallisisehall ,kus saaks talv läbi normaalselt harjutada ja mängida.

malagar
Noh Kõik on rasked. Portugal siiski ehk päris lootusetu. Seega kui Kristiinat ja cod vältida saaks, siis võiks ehk veidi loota.

kesa
See dokument (http://www.uefa.com/multimediafiles/download/competitions/euro/91/87/57/918757_download.pdf) ütleb "The seeded teams play the return match at home."
Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Euro_2012_Qualifiers) ütleb "The draw will define the four pairings as well as the order of the home and away ties."

Mitte ei oska arvata, kumb see öige on, aga arvan, et pigem see, et 11/12 mängitakse Eestis ning 15 vöörsil.

Vist ikka loositakse kodus-võõrsil mängujärjekord.
Huvitav, miks UEFA sellisel juhul juhendit muutis?

ericbana
12.10.11, 15:51
Sul kahjuks õigus.Ennem tuleb surnu persest peeru ,kui Miki hiir jalgpalli vaatama tuleb. Ühe minu hea sõbra jutu järgi ,kes teda juba Vaba Euroopas töötamise päevilt tunneb siis on Ilves täiesti spordikauge inimene. Teda ei huvita kahjuks ükski spordiala. Ega ei imesta kah kui tema välimust vaadata ,mis nüüd küll peab tunnistama on vähe paremaks muutunud. Ilmselt ei anna Evelin talle enam süüa. :)

Kas mitte suusatamist pole Ilves sisse pakituna vaatamas käinud Otepääl? See ka vist ainuke ala muidugi. :D

Panso
12.10.11, 15:55
http://rowing.skkalev.ee/uploads/images/ilves%20ja%20kaspar.JPG

malagar
12.10.11, 15:56
Rulluisku vist ka kui Evelin uisutab

Panso
12.10.11, 16:01
Ei noh, kui ma praegu googelmoogeldasin Ilvest, siis Evelin ongi seal igal teisel pildil :D Tal on kõik spordialad läbi proovitud, välja arvatud naise kandmisvõistlused.

Aga vot TH Ilves näed...heal juhul paneb mõnele sportlasele rinnamärgi rinda vms.

On ta üldse mõnel Eesti koondise mängul kohapeal ka olnud?

_AI_
12.10.11, 16:04
Ei noh, kui ma praegu googelmoogeldasin Ilvest, siis Evelin ongi seal igal teisel pildil :D Tal on kõik spordialad läbi proovitud, välja arvatud naise kandmisvõistlused.

Aga vot TH Ilves näed...heal juhul paneb mõnele sportlasele rinnamärgi rinda vms.

On ta üldse mõnel Eesti koondise mängul kohapeal ka olnud?

See on nagu mingi tõsine teema siin?
Andke andks, aga pseudoteemad võiks ju off topicusse või läbusse jätta.

peters
12.10.11, 16:05
Küllap muutuvad peagi Ilvese vaated jalgpallile, kuna nõunik kannik lahkus tema juurest töölt.

midfielder
12.10.11, 16:33
Jagan minagi seda arvamust,et sellises faasis on võimalikult soodsa vastase loosirattast tõmbamine meie ainus śanss. Portugali mäng on juba mitu valiktsüklit olnud kehva-kolmas järjestikune valikturniir (euro 2008 , mm 2010 ja euro 2012) kus pole suudetud oma valikgruppi võita. Eks see ka midagi näita, kuna sellise klassiga sats ei saa kuidagi leppida lootusega, et küll play-offis asi ära otsustatakse. Pigem on tegu teatava nivoo langusega,kuna juba Queirose ajal olid suured probleemid koondises ning ega praeguse lootsi käe all pole need asjad vist parimas konditsioonis (Carvalho lahkumine). Samas individuaalne kvaliteet on niivõrd võimas,et isegi halva meeskondliku esituse baasilt võib keegi nende tähtedest üksi mängu saatuse otsustada. Näen nende vastu võimalusi maksimaalselt 20%.

Horvaatia. Tugev ja ühtlane sats, kellel peale euro 2008 finaalturniiri tuntav tasemelangus tulnud. Kvaliteeti nagu oleks kuid selleks et neid tõeliseks A kategooria pundiks pidada on nad liiga ebastabiilsed, kes aeg ajalt rumalaid punktiloovutusi teevad. Eelmise mm tsüklis ei saadud isegi mitte play-offi mängima kuigi grupp oli kõva. Kuigi meil on head kogemused viimasel ajal Serbia ja Sloveenia vastu,kes sarnase stiiliga pallivad, siis ometi ma ei näe suuremaid edasipääsuvõimalusi kui 30%

Tśehhimaa. Kunagisest maailma tippkoondisest on saanud tugev keskmik, kes oma halvematel päevadel võib kaotada kellele iganes kuid heal päeval ei suuda alistada tõelisi maailma grande. Individuaalset kvaliteeti väljakumängijate hulgas on vähem kui horvaatidel,kuid vv selgelt maailma tippu kuuluv. Analoogselt balkani pahade poistega ei paku sinisärkide võimalusi edasipääsemiseks suuremaks ehk 30%.

Iirimaa. Treener on hea kuid mängijad võrreldes eelneva kolmega kraadi võrra kehvemad.Kiirus, samas sirgjoonelisus ning tugev võitlusvaim on nende trumbid ja samas ka miinused. Venemaa vastu oldi nii trammi all kui olla said. Kvaliteedilt parem kui saare põhjanaabrid kuid kombinatsiooniline mäng ikkagi vaksa võrra kehvem kui horvaatidel või tsehhidel, rääkimata portudest. Meie trumbiks võiks olla just kiirus nende vastu ehkki Zenjovi puudumine on avamängus kurb kuid isegi sellise palli valdamise pealt nagu reedel Belfastis näidati võiksime nende kaitset lahti harutada. Kindlasti nõrgim võimalik opponent kui loosirattast tõmmatakse ja kõige realistlikum vastane keda seljatada. Pakun edasisaamise võimaluseks 40%.

vello99
12.10.11, 16:56
Tänud aja kokkuhoiu eest. Olin ise just sellist kirjutamas sisuliselt samade protsentidega (Esimesed 2 olid ca 5-10 % madalamad).

jamesblake
12.10.11, 17:16
Loll kiire küsimus, et mis seisus see Tšehhi koondis siis hetkel on, kes satsi niiöelda "staarid" on?
Hetkel ei hüppa küll pähe ühtki absoluutses tippklubis mängivat tšehhi...aga eks ma ole suht jalgpallikauge inimene ka.
Need Kollerid ja Barošid ja ja Jankulovskid ju kõik koondisega lõparve teinud?

mcnamara
12.10.11, 17:23

Baroš poiss ikka vaikselt mängib koondises edasi. Rosicky ja Cech peaksid kah tuttavad nimed olema.

sicmic
12.10.11, 17:26
Lindpere teemas oli ka põgusalt juttu sellest: http://sport.postimees.ee/595602/pohlak-raagin-lindperega-jargmise-valiktsukli-osas-lahipaevil/

Esialgses uudises oli, et proovivad suisa play-off-mängudeks tuua. See olnuks üsna skandaalne, aga pragmaatiliselt võttes siiski hea, kui neis kahes mängus oleks veel üks jokker. Ennustatavalt tõuseb sellise mõtte peale hädakisa teemal 'Joel ei sobi enam ja istugu oma rahahunniku otsas', aga igasugune ressursitäiendus, mida Joel siiski on, kuluks praegu ära. Või ei?

midfielder
12.10.11, 17:26
Cech ja Rosicky ilmselt suurimad staarid. Bundesligas veel muidugi mitmed arvestatavad tegijad nagu Hubnik, Polak, Moravek, Kadlec jne kuid mitte nö esimese kategooria staarid.

eika
12.10.11, 17:29
Lindpere teemas oli ka põgusalt juttu sellest: http://sport.postimees.ee/595602/pohlak-raagin-lindperega-jargmise-valiktsukli-osas-lahipaevil/

Esialgses uudises oli, et proovivad suisa play-off-mängudeks tuua. See olnuks üsna skandaalne, aga pragmaatiliselt võttes siiski hea, kui neis kahes mängus oleks veel üks jokker. Ennustatavalt tõuseb sellise mõtte peale hädakisa teemal 'Joel ei sobi enam ja istugu oma rahahunniku otsas', aga igasugune ressursitäiendus, mida Joel siiski on, kuluks praegu ära. Või ei?
Ei

.

cyhton
12.10.11, 17:36
Loll kiire küsimus, et mis seisus see Tšehhi koondis siis hetkel on, kes satsi niiöelda "staarid" on?
Hetkel ei hüppa küll pähe ühtki absoluutses tippklubis mängivat tšehhi...aga eks ma ole suht jalgpallikauge inimene ka.

Koos Nedvediga tegid jah lõpparve aastal 2009 va Baroš

marcello
12.10.11, 18:01
Ah minge kuradile oma solvumistega.
Selge see, et Juki koondises annab ainult juurde, eilne mäng näitas, et piirlaste mäng istus ikka veel jalgades keskväljal ja lisakäigu võimalus pingilt võtta on ainult teretulnud. Palju Eestis sellise tasemega keskvälja mehi on?

chac
12.10.11, 18:19
eesti koondise häda pole mitte see et keskväljale pole kedagi panna, vaid pigem see et pole õigupoolest kummalgi äärel _korralikku_ äärepoolikut - kiiret, tehnilist ja võimelist ohtlikke tsenterdusi andma.
teine kriitiline koht on standardolukorrad.
muide blohhin pidas samamoodi eesti tugevuseks standrolukordi, tänu meie pikkadele aga...
tuletage meelde millal viimati eesti näiteks nurgalöögist värava lõi? muidugi on hea et palju väravaid lüüakse mängust, aga mida edasi panused suurenevad seda enam koondis peaks olema rohkem valmis kasutamaks ära pisimatki šanssi...

cyhton
12.10.11, 19:05
PM on kindel, et esimene mäng on Tallinnas. Vastab see ka tõele?

http://sport.postimees.ee/595690/piletid-play-off-i-kohtumisele-tulevad-muuki-voimalikult-kiiresti/

rauulo
12.10.11, 19:14

The draw will define the four pairings as well as the order of the home and away ties. The first leg will be played on 11 and 12 November, and the return legs on 15 November.

See on 30. septembri uudis.

budu
12.10.11, 20:01
eesti koondise häda pole mitte see et keskväljale pole kedagi panna, vaid pigem see et pole õigupoolest kummalgi äärel _korralikku_ äärepoolikut - kiiret, tehnilist ja võimelist ohtlikke tsenterdusi andma.
teine kriitiline koht on standardolukorrad.
muide blohhin pidas samamoodi eesti tugevuseks standrolukordi, tänu meie pikkadele aga...
tuletage meelde millal viimati eesti näiteks nurgalöögist värava lõi? muidugi on hea et palju väravaid lüüakse mängust, aga mida edasi panused suurenevad seda enam koondis peaks olema rohkem valmis kasutamaks ära pisimatki šanssi...

märtsis tallinnas uruguay vastu

Marek_T
12.10.11, 20:14
tuletage meelde millal viimati eesti näiteks nurgalöögist värava lõi?

Zaho vs URU.

Aga mul on siiamaani meeles ka hr. Mihkel Aksalu suurepärane sooritus otse nurgalöögist tulnud palli väravasse lubamisel UZB mängus :D

budu
12.10.11, 21:36
Hetkel siis teemaks võetud,et kas Lindpere kutsuda koondisesse või ei aga see võib olla vaid minu soov.Kui peaksimegi pääsema EM finaalturniirile siis loodaks koondise koosseisus näha Andres Operit aga enne peab mees omale kindla mängupaiga leidma ja vormi tõusma.Aga ta oleks selle au ära teeninud

Meintz
12.10.11, 21:43
Ei

.

Kas sa tahad, et Eesti oleks play offiks rohkem valikuvariante ja suurem võimalus edasi saada, või, et Pohlak ja co hakkaksid jonnima ja maksaksid Lindperele kätte, et valikturniirist osa ei võtnud?

Loomulikult ka mina olen ta käitumises veidi pettunud, aga see on nähtavasti ainuke võimalus pääseda pääseda sellel võistkonnal suurturniirile ja ma arvan, et nad ei solvu eriti, kui Eestil oleks võimalikult palju lisavariante.

Lindperet on vaja kasvõi sellepärast, et väga raske on 2 mängu 4 päevaga mängida ja keskväli vajaks kindlasti asendust

Jr
12.10.11, 22:18
Kas keegi teab, kuna piletid müüki tulevad?

ericbana
12.10.11, 22:19
Mängijad võiks siis vahepeal nii igaks juhuks penalteid ka harjutada. Kes teab....

Mõnuagent 007
12.10.11, 22:54
Kas sa tahad, et Eesti oleks play offiks rohkem valikuvariante ja suurem võimalus edasi saada, või, et Pohlak ja co hakkaksid jonnima ja maksaksid Lindperele kätte, et valikturniirist osa ei võtnud?

Loomulikult ka mina olen ta käitumises veidi pettunud, aga see on nähtavasti ainuke võimalus pääseda pääseda sellel võistkonnal suurturniirile ja ma arvan, et nad ei solvu eriti, kui Eestil oleks võimalikult palju lisavariante.

Lindperet on vaja kasvõi sellepärast, et väga raske on 2 mängu 4 päevaga mängida ja keskväli vajaks kindlasti asendust

Naljakas, et sõnast "Ei" nii valesti annab aru saada.

$$$
12.10.11, 23:39

See tundub just see miks mul ei oleks midagi Lindpere kutsumise vastu. Kujutage ette, et Vunk Dmitrjev ja Kostja peavad mängima 90 minti ja siis veel 90 minti ja äkki tuleb veel lisaaeg ka ja peab veel 30 minti laskma. Mis me ette võttaks, kui üks antud kolmikust vigastada saab? ptüi ptüi ptüi
Teiseks esimeses mängus ei tee kaasa Zenjov ja Lindpere võib olla just see teravus, mille me Zenjovi näol kaotame sealt mängust.

Elviss
13.10.11, 00:16
Ma ise ka ei tahaks Lindperet eriti aga samas oleks ka väga kasulik, aga eks näis mis selle koha pealt saab.
Kruvib pinget natukene. :D

Keiss
13.10.11, 04:43
Eesti šanss oleks siiski see kui meid alahinnataks ning uskuge seda tehakse ikka veel. Kõigil on loosimise ajal pöidlad pihus, et kui saaks selle Eesti küll siis veaks! Portud ilmselt on endast kõige kõrgemal arvamusel. Samuti soosib meid novembrikuine ilm mis lõunamaa teatrimeestele teps mitte ei sobi. Iirlaste võitlusvaim ja eelmise korra napp eemalejäämine käsipalluri tõttu on neid mobiliseerinud rohkem ning seetõttu on karta neilt oma parima andmist. Arvan, et kõige parem meeskond siiski oleks Horvaatia. Pole neil ka imeväravavahti nagu tšehhidel kelle vastu kardan Eesti poisid võivad verest välja lüüa.
Minu eelistuseks oleks Horvaatia!
1. Horvaatia - võrdleks neid Serbia ja Sloveeniaga. Võibolla isegi nõks allapoole? 50-50 šansid.
2. Portugal - ilmselge madalseis ja kindel meie alahindamine. Viimane 0 - 0 kodus näitas, et võime mängida küll nendega. 70 - 30 siiski portudele.
3. Tšehhi - nende parimad päevad on möödas kuid viimane 4 - 0 Ukraina vastu näitas, et sisu neil on ja tippväravavaht ka. Pigem ebameeldivam vastane kui Portugal. 70 - 30 tšehhidele.
4. Iirimaa - kindlasti tahavad saada meeletult EM-ile ning minu arust ei sobi praegusele koondisele just sellised kõvad võitlejad nagu näitasid mängud Fääri saartega. 80 - 20 iirlastele.

Stok
13.10.11, 09:28
Kas asi on postituse kellaajas või miks Sa sellist jama ajad? Meie novembrialgus ei erine millegi poolest nende talvedest, kes nad mängivad igal pool üle Euroopa laiali, kui just mängud lume tõttu ära ei jää. Ja terve Su postitus on üks suur alahindamine mu arust.

INCE
13.10.11, 10:59
Kindlasti ei sooviks vastaseks Portugali, sest siis oleks ka kodumäng nagu võõrsil ning pool staadionit kiljatamas iga C.Ronaldo puute peale ...
Tšehhid ja horvaadid on suhteliselt sarnases seisus, pikalt kokkumänginud koosseisudega ja kui sellest paarist valida, siis pigem horvaadid, kellega mängimisest eestlastel ka värskeimad kogemused.
And last but not least - Iirimaa. Psühholoogilises plaanis on eestlased iirlased juba alistanud (ega siis piirlased teiselt planeedilt pärine), koosseis on loomulikult mõnevõrra nimekam, trumbiks hr "nihtversteen" Trappatoni, samas on neil nelikust kõige nõrgem lüli just väravavaht. Olen teatud põhjustel ;) pidanud üsna pikalt jälgima Shay Giveni esitusi ning olgugi, et tegemist on kahtlemata tippväravavahiga, siis peaaegu, et igas mängus suudab ta teha ka mõne saatusliku või peaaegu saatusliku vea - see lihtsalt käib temaga kaasas nagu kassil saba ;) . . .
Aga tahtmine tahtmiseks, oleks soojad munad/külmad munad, oleks asi lihtne :), samas u. 4 tunni pärast on pilt selge ja oleksitega ühel pool. Õnne ei tohi meid nüüd maha jätta !

kesa
13.10.11, 11:16
Kui heita pilk peale UEFA Euro 2012 kodukal leiduvale statistikale, siis Eesti koondist iseloomustab võrdluses teistega igal võimalusel väravale peale lahmida, (enamuses paraku raamidest mööda), nurgalööke saavutame vähe, mängime kaitses vigaderohkelt ja jõuliselt, ise iga vastase tehtud vea peale mitte pikali visates ja lõpuni, näitekunst puudulik (või on kohtunik meie mängus alati pede?).

Eesti koondis on 51 koondise võrdluses:

Löödud väravaid keskmiselt 1,5 mängus ja 17. koht
Sisselastud väravaid keskmiselt 1,4 ja 17. koht

Löögid mängus keskmiselt 12,9, millega oleme 11.kohal
Löögid raamidesse 5,6 ja 16. koht
Löögid mööda 7,3 ja 5. koht

Nurgalööke keskmiselt 4,9 ja 23. koht

Vigu teinud ise keskmiselt 15,2 ja 9. koht.
Vigu meile tehtud keskmiselt 11,4 mängus ja 36. koht

Kui võrrelda Eesti koondist meie võimalike play-off vastastega, siis
Väravaid valikgrupis keskmiselt, (Vassiljev 5 ja 11.-s):
1. Portugal - 2,6
2. Horvaatia -1,8
3. Iiri -1,5
3. Tšehhi- 1,5
Eesti 1,5

Sisselastud keskmiselt:
1. Horvaatia - 0,7
1. Iiri - 0,7
3. Tšehhi - 1
Eesti - 1,4
4. Portugal - 1,5

Lööke raamidesse, (Vassiljev 14 ja 9.-s, Kink 10 ja 31.):
1. Portugal - 8,12
2. Horvaatia - 7
Eesti - 5,6
3. Tšehhi - 5,12
4. Iiri - 3,9

Löögid mööda, (Vassiljev 14 ja 8.-s, Kink 10 ja 21.):
1. Portugal 8,38
Eesti - 7,3
2. Horvaatia - 6,5
3. Tšehhi - 5,88
4. Iiri - 3,9

Löögid kokku, (Vassiljev 28 ja 7.-s):
1. Portugal - 16,5
2. Horvaatia - 13,5
Eesti - 12,9
3. Tšehhi - 11
4. Iiri - 7,8

Nurgalöögid:
1. Portugal - 7,75
2. Horvaatia - 7,5
3. Tšehhi - 6,62
Eesti - 4,9
4. Iiri - 3,7

Vigu teinud (Piiroja 18 ja 12.-s, Rähn 16 ja 23.-s):
1. Iiri - 15,6
Eesti - 15,2
2. Horvaatia - 12,6
3. Tšehhi - 12,25
4. Portugal - 11,75

Vigu saadud, (Vassiljev 18 ja 24.s):
1. Horvaatia - 13,6
2. Iiri - 12,8
3. Tšehhi - 12,5
Eesti - 11,4
4. Portugal - 10,88

Loosirattast eelistaks vastaseks:
1. Tšehhi
2. Iiri
3. Horvaatia
4. Portugal

elx
13.10.11, 11:38
Selle järgi küsiks, kes oli see siin teemas, kes Horvaatiat tahtis? Ja kui pedelikest kohtunikest rääkida, siis Portugali vastu tehtud vigade arv tundub lausa ulme.

sicmic
13.10.11, 11:39
Vast sobib siia: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/303160_2176059480299_1211200696_32354576_496842460 _n.jpg

kesa
13.10.11, 12:07
Selle järgi küsiks, kes oli see siin teemas, kes Horvaatiat tahtis? Ja kui pedelikest kohtunikest rääkida, siis Portugali vastu tehtud vigade arv tundub lausa ulme.

Nähtavasti ühelt poolt kardetakse neile vigu teha, teiseltpoolt on kohtunikud vist suht umbusklikud nende näitekunsti suhtes. Samas suht vähe vigu tehti ka teiste tippkoondiste vastu, keskmiselt alla 11 vea mängus tehti, sarnaselt Portugalile, Saksamaa, Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania vastu.
Statisika järgi on mäekõrguselt parimad vigade väljameelitajad Kreeka 15,7 ja Küpros 15,62, kõige ülivõimsamalt seisavad jalgadel aga põhjamaiselt karmid, koduliigas karastunud amatööridest fäärlased 7,2.

Panso
13.10.11, 12:08
http://www.uefa.com/uefaeuro2012/news/newsid=1695878.html#a+potted+history+eight+play+na tions

No mis see siis nüüd on?

Bosnia and Herzegovina
Estonia and Montenegro

cannuman
13.10.11, 12:23
Ära jama krõll. Loe sisu, kõik ok

Panso
13.10.11, 12:25
Ja ma jätkuvalt olen arvamusel, et Portugal on meile kõige halvem vastane. Nad võtavad ennast selleks üheks mänguks kokku ja Ronaldo iga karistuslöök võib väravat tähendada. Ühelgi teisel meeskonnal pole sellise klassiga mängijat. Ja seda alahindamise juttu ma ka ei usu, nad vähemalt ON meiega mänginud, mingi pilt on olemas. Teised meeskonnad pigem võtavad lõdvemalt kuna ei tea meist nii palju. Kuigi tänapäeval tehakse ju ropult eeltööd enne...aga jah, kas meie kaitse on tõesti parem kui keskmine la liga kaitse?

Teiste osas mul antud hetkel eelistusi polegi, kõigil omad head ja vead. Paberil nagu tundub Horvaatia tugevam Tšehhidest ja tegelikult statistikas kah, kodus ei kaotatud ühtegi mängu ja ainult 1 viik mis tuli Kreeka vastu. Samas kui Tšehhid kaotasid Leedule. Sellele vaatamata on Horvaadid mulle peale seda 08 Inglismaa välja lükkamist jätnud sellise kobistaja meeskonna mulje. Pole enam ühtegi nii eesmärgipõhist mängu olnudki neilt peale seda. Iirlastel jääb Doyle esimest mängust välja kes hoiab hetkel Keane järel 2st kohta väravalööjate seas 10 väravaga.

Panso
13.10.11, 12:27
Ära jama krõll. Loe sisu, kõik ok

Sisu ongi õige, aga ei jätkunud ruumi, et meie koondist ja Montenegrot eraldi real välja tuua? Võin mürki võtta, et mõni arvabki, et Estonia and Montenegro on üks :D

Myrgel
13.10.11, 12:42
Lindperest veel niipalju, et kuigi eesmärk pühitseks antud juhul abinõu, ei saa ta ka parima tahtmise juures tulla, sest saab otsest rahalist kompensatsiooni koondise mitte esindamise eest.. Lindperet hakkame koondise eest mängimas siis, kui ta end maailma nabaks pidavate jänkide juurest Euroopasse mängima tuleb, kus klubidel pole mõtteski selliseid jalgpalli peale sülitavaid kokkuleppeid mängijatega sõlmida. Kujutage ette näiteks ManU't Rooney'le lisatasu maksmas Inglismaa koondise mitte esindamise eest. Old Traffordil ei jäetaks ühtegi kivi ka kivi peale peale seda..

ericbana
13.10.11, 12:46
See USA liiga on igast otsast mäda. Mis kuradi mõttes kuulub suur osa mängijaõigustest LIIGALE?! wtf. see süsteem on seal nii jabur, et sellest pole mõtet rääkidagi...

cannuman
13.10.11, 12:47
Sellele vaatamata on Horvaadid mulle peale seda 08 Inglismaa välja lükkamist jätnud sellise kobistaja meeskonna mulje. Pole enam ühtegi nii eesmärgipõhist mängu olnudki neilt peale seda. mis nad finaalturniiril sügasid kotte või?

Võin mürki võtta
Do it

kesa
13.10.11, 12:56
Ryanair tõstis tänaseks lambist Tallinn-Dublini piletihinda 10-12 nov. ja 15-17. nov. 40- eurilt 190 euri peale.
Vägisi lööb pähe armeenlaste poolt levitatav vandenõuteooria, et eelmise valiktsükli ebaõigluse heastamiseks üritatakse Iirit finaalturniirile upitada.
Kuluaarides otsustatud, kuumad pallid-külmad pallid ... ja vastaseks eeldatavalt nõrgim Eesti :D

ericbana
13.10.11, 13:00
Ryanair tõstis tänaseks lambist Tallinn-Dublini piletihinda 10-12 nov. ja 15-17. nov. 40- eurilt 190 euri peale.
Vägisi lööb pähe armeenlaste poolt levitatav vandenõuteooria, et eelmise valiktsükli ebaõigluse heastamiseks üritatakse Iirit finaalturniirile upitada.
Kuluaarides otsustatud, kuumad pallid-külmad pallid ... ja vastaseks eeldatavalt nõrgim Eesti :D

Siis tuleb easyjetiga minema Inglismaa kaudu.pole ka hull variant. Aga jah, selles valguses ei taha enam Iirlastega väga kohtuda ;) Armeenia mäng vormistati ilusti ja päris stiilselt neile ära. Seega sooviks Tšehhit.

marconius
13.10.11, 13:18
Kesa,mida sa muidu päevasel ajad tarbid,et sellist kuumad pallid-külmad pallid pläma ajad...ootaks veits ära,siis on selge,kes tuleb,kõik on mängitavad,Portugal lihtsalt reisu mõttes suht kaugel...tahaks ju ikka kohale kaema minna...

zaz
13.10.11, 14:02
Võin mürki võtta, et mõni arvabki, et Estonia and Montenegro on üks :D

Lasku käia... kahepeale saame isegi Läti või Sloveenia (väikeriigid, kes EMil osalenud) rahvaarvu kokku :D

ericbana
13.10.11, 14:17
Kesa,mida sa muidu päevasel ajad tarbid,et sellist kuumad pallid-külmad pallid pläma ajad...ootaks veits ära,siis on selge,kes tuleb,kõik on mängitavad,Portugal lihtsalt reisu mõttes suht kaugel...tahaks ju ikka kohale kaema minna...

Portugal oleks hea soe vähemalt. :) Minu jaoks pole kaugus oluline play-offis. Kuna juba nii eriline asi on saavutatud, siis lähen kasvõi maailma lõppu vaatama seda mängu!

Varbamees
13.10.11, 14:43
Kust drawe otse saab vaadata? Teleka taga praegu pole.

zelee
13.10.11, 14:44
otse.err.ee

Stok
13.10.11, 14:53
uefa.com

E: disregard. Mul ütleb The draw will start at 13.00 CET. Kuulan siis etv'st Helar Osilat.

cannuman
13.10.11, 15:11
kui eesti keel ei kõlba, siis http://www.firstrowsports.tv/watch/85577/1/watch-uefa-euro-2012---play-off-draw.html

midfielder
13.10.11, 15:13
Super loos.Iirimaa. Parim võimalikeist. Usun lootus finaalturniirist püsib veel elus.

Arse0
13.10.11, 15:57

Samas Dublin-Tallinn on veel kallim. Aga jah, nii mõnelgi inimesel jääb sellepärast vist reis ette võtmata. Kui mängud läbi, siis saab Dublinisse kõigest 19 euriga.

cyhton
13.10.11, 16:08
Samas Dublin-Tallinn on veel kallim. Aga jah, nii mõnelgi inimesel jääb sellepärast vist reis ette võtmata. Kui mängud läbi, siis saab Dublinisse kõigest 19 euriga.

Pole ju keeruline läbi Lutoni minna.. mingi 16-17 naela peaks olema Luton-Dublin. Ja Dublin-Luton mingi 14euri. (ei tea palju need maksud juurde lähevad.. mingi 2 euri läks mul umbes.)

Yorro
13.10.11, 16:15
'Estonia' trending twatteris. Pole paha.

luisfigo7
13.10.11, 16:40
siuke lend siis olemas : Tallinn-riia,riia-Luton (14nov minek) ja tagasi Luton-riia,riia-Tallinn(16.nov tagasi) selle hind 152euri kokku , vaatasin et Luton-dublin-luton läheb kuskil üle 30euri nii et lennukitega peaks alla 200euri saa,a.Pole aimu palju ööbimisega võib minna ...

ke$ha
15.10.11, 16:14
Kas kellelgi on juhtumisi andmeid kui palju minuteid on praegused koondisemehed koondises mänginud?

Shparkz
16.10.11, 23:37
VIDEO: Meenutame Eesti koondise esimesi samme 1992. aastast tänaseni (http://sport.err.ee/jalgpall/29a8d606-4e06-4159-8ffb-f94f59685aaf)

lrak
17.10.11, 00:09
no järgmine aasta tuleb siis jalkaliidul ka juubelihõnguline hooaeg, vähemalt taasiseseisvunud eesti aega arvestades. võiks ka etv-ga koostöös mingisuguse juubelisarja teha, nagu korvpall 90 oli hiljuti. nagu sellest neljaminutilisest lõigustki näha oli, siis arhiivimaterjali ja möödunudaegseid intervjuusid jagub neil küllaga.

Gallacher
17.10.11, 00:53
Päris ideaalne meenutus oleks see, kui Kadrioru staadionil kohtuksid sõprusmängus Eesti ja Sloveenia põhikoondised ja sellele eelneks matš kus kohtuksid võimalikult sarnases koosseisus need satsid, kes 1992 mängisid - kui mehi kokku ei saa, siis kasvõi sümboolselt - näiteks vaheajal minimängus. Aga nii, et meil oleks platsil Krõm, Olumets, Poom ja teised.

ballack
17.10.11, 13:30
Päris ideaalne meenutus oleks see, kui Kadrioru staadionil kohtuksid sõprusmängus Eesti ja Sloveenia põhikoondised ja sellele eelneks matš kus kohtuksid võimalikult sarnases koosseisus need satsid, kes 1992 mängisid - kui mehi kokku ei saa, siis kasvõi sümboolselt - näiteks vaheajal minimängus. Aga nii, et meil oleks platsil Krõm, Olumets, Poom ja teised.

Kas midagi sellist Pohlak korraldada mitte ei tahtnud?

Meintz
18.10.11, 17:06
http://sportacentrs.com/futbols/izlases/17102011-no_ka_sastav_igaunijas_izlases_kauli

Lätlased tegid põhjaliku kokkuvõtte Eesti koondisest ja mängijatest.

All pool intervjueeriti Arno Pjipersit

ke$ha
18.10.11, 17:23
http://sportacentrs.com/futbols/izlases/17102011-no_ka_sastav_igaunijas_izlases_kauli

Lätlased tegid põhjaliku kokkuvõtte Eesti koondisest ja mängijatest.

All pool intervjueeriti Arno Pjipersit

:rolleyes:

Ta intervjueeris oma eestlasest sõpra, kelle nimi on Ain Võsu.

Meintz
18.10.11, 17:25
Eks igaüks saab GT omamoodi aru

ke$ha
18.10.11, 17:56
Mida SEE veel tähendama peaks?

Marek_T
18.10.11, 18:20
:rolleyes:

Ta intervjueeris oma eestlasest sõpra, kelle nimi on Ain Võsu.

Tore tükk lugemist. Google Translator muidugi lisab tubli annuse oma võlu asjasse juurde :D

Erilist tähelepanu väärib ENAR Jager . See kilp on ainult 26 aastat vana, kuid suutis juhtida meeskonda 84 mängu.
Väike väärikus (1.75m) Vassiljev on väga kiire suurepärase kaugeltki.
Sarnaselt kahe värava "Euro2012" valikut Kaimaram Sagami - nii kompenseeriv aeg, mis ei ole üllatav, kuna neli nende seitse mängud on ta hakanud muutuma.

Kuld :D

Epic
18.10.11, 18:32
Inglise keelne tõlge on veel vahvam.

Teniste 23 Protector Sogndal (Norway
No means sufficient 26 Protector Flora (Estonia)
Sidorenkovs 27 Protector Viborg (Denmark)

Ruutu
18.10.11, 19:43
Lätlased olid väga huvitatud Eesti koondise edust ja saatsid mulle umbes 10 pikemat küsimust. Lubasid sellest pikema uudise teha ja nüüd on lõunanaabritel ka meie koondise kohta üsna hea ülevaade. :)