PDA

View Full Version : Eesti koondis

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14

-RoMaRiO-
07.09.16, 15:38
Lõhnab küll väga tugevalt selle järgi, et saame uue peatreeneri.

erxu
07.09.16, 15:39
Hetkel juba uue peatreeneri otsingud käivad, et juhatuse otsuse ajaks oleks uus variant olemas.

allars
07.09.16, 15:40
Pakuks ka, et peatreenerivahetus on üsna reaalne. Selge on, et nii edasi minna ei saa.

gd77
07.09.16, 15:41
Lõhnab küll väga tugevalt selle järgi, et saame uue peatreeneri.

Jep. Kui järgmine mäng on täpselt kuu pärast, siis tundub, et pigem eestlane kui välismaalane. Kahjuks ei näe ühtegi head varianti. Mart Poom äkki?!

Jormma
07.09.16, 15:42
Aivar Pohlak: peatreeneri küsimuses toimub alaliidus erakorraline koosolek

http://www.ohtuleht.ee/757759/aivar-pohlak-peatreeneri-kusimuses-toimub-alaliidus-erakorraline-koosolek

Kui mängijad ise ütlevad et asjad ei toimi selle peatreeneriga siis mis siin mõelda ja kaaluda on ?
1.Kas EJL kavatseb treeneriga jätkata kuigi mängjad tunnevad et asjad temaga ei toimi ?
2.Kas alternatiividele pole juba varem mõeldud,Häirekellad on juba terve selle aasta vältel helisenud?
3.Koondise mäng ei saa enam kehvemaks minna. Ja uus treener suudab asjad väga kiiresti ümber organiseerida. KAs seda ei tõestanud Hurda ja Arbeitieri vahetus ?

krissucool
07.09.16, 15:44
Kui mängijad ise ütlevad et asjad ei toimi selle peatreeneriga siis mis siin mõelda ja kaaluda on ?
1.Kas EJL kavatseb treeneriga jätkata kuigi mängjad tunnevad et asjad temaga ei toimi ?
2.Kas alternatiividele pole juba varem mõeldud,Häirekellad on juba terve selle aasta vältel helisenud?
3.Koondise mäng ei saa enam kehvemaks minna. Ja uus treener suudab asjad väga kiiresti ümber organiseerida. KAs seda ei tõestanud Hurda ja Arbeitieri vahetus ?

Millised mängijad seda öelnud on?

Jormma
07.09.16, 16:02
Millised mängijad seda öelnud on?

Kui mängijad ütlevad et treeneri juhend on neile selge aga asjad ei toimi siis milles on küsimus ?

Piiroja: Ma ju natuke tean, mis võistkonnas toimub. Tehakse peensusteni ja äärmiselt professionaalset tööd, aga ei teki seda positiivset energiat, mis väljakule kanduks. Inimesed näevad vaeva, aga platsil ei ole meeskond.''

Pohlak: "Ei jäänud märkamata, et meeskonna mängus puudus emotsionaalne telg, mis teeb raskes kohtumises meeskonnast meeskonna ja on võimalik, et oleme läinud liigselt detailidesse, millest mängijad üritavad mängu käigus kinni hoida, aga jalgpall tervikuna meeskonna esituses ei toimi."

Ma ei viitsi kõik artikkleid viimase 2 aasta peale läbi kammitseda aga jutt on pmst üks, perssoni tekst on mängijatele kohale jõudnud aga lõpptulemus on si*t.

Hetkel ma ei kujuta ette mis võiks perssoni käe all paremaks minna- Parim võimalik koosseis on ju hetkel tema arvates platsil ja juhised on ka väidetavalt kõigile üle antud.

krissucool
07.09.16, 16:33
Kui mängijad ütlevad et treeneri juhend on neile selge aga asjad ei toimi siis milles on küsimus ?

Piiroja: Ma ju natuke tean, mis võistkonnas toimub. Tehakse peensusteni ja äärmiselt professionaalset tööd, aga ei teki seda positiivset energiat, mis väljakule kanduks. Inimesed näevad vaeva, aga platsil ei ole meeskond.''

Pohlak: "Ei jäänud märkamata, et meeskonna mängus puudus emotsionaalne telg, mis teeb raskes kohtumises meeskonnast meeskonna ja on võimalik, et oleme läinud liigselt detailidesse, millest mängijad üritavad mängu käigus kinni hoida, aga jalgpall tervikuna meeskonna esituses ei toimi."

Ma ei viitsi kõik artikkleid viimase 2 aasta peale läbi kammitseda aga jutt on pmst üks, perssoni tekst on mängijatele kohale jõudnud aga lõpptulemus on si*t.

Hetkel ma ei kujuta ette mis võiks perssoni käe all paremaks minna- Parim võimalik koosseis on ju hetkel tema arvates platsil ja juhised on ka väidetavalt kõigile üle antud.

Absoluutselt kõik siinsed foorumi kasutajad on seni olnud selle poolt, et Pehrssoni aeg on läbi. Kõik sõna võtnud endised koondislased on seda meelt. Jalgpalliliit kutsus eraldi koosoleku kokku, et peatreeneri tuleviku arutada.
Aga sellegipoolest on sul vaja siin lehekülgede kaupa hüsteeritseda ja valetada (ükski mängija pole teadaolevalt öelnud, et Pehrssoni all asjad ei toim). Rahune maha, ta on sisuliselt läinud mees.
LIHTSALT RAHUNE MAHA!

Jormma
07.09.16, 16:35
Absoluutselt kõik siinsed foorumi kasutajad on seni olnud selle poolt, et Pehrssoni aeg on läbi. Kõik sõna võtnud endised koondislased on seda meelt. Jalgpalliliit kutsus eraldi koosoleku kokku, et peatreeneri tuleviku arutada.
Aga sellegipoolest on sul vaja siin lehekülgede kaupa hüsteeritseda ja valetada (ükski mängija pole teadaolevalt öelnud, et Pehrssoni all asjad ei toim). Rahune maha, ta on sisuliselt läinud mees.
LIHTSALT RAHUNE MAHA!

allright m8

gd77
07.09.16, 16:40
ükski mängija pole teadaolevalt öelnud, et Pehrssoni all asjad ei toim

Klavan: "Võib öelda küll, et asjad on praegu paigast ära."

Vassiljev: "Mõningaid ideid on natuke raske ellu viia."

Eks neid võib tõlgendada nii ja naa.

Myrgel
07.09.16, 16:46
Tundub, et siin pole enam jah küsimus kas 'Kas?' vaid 'Kes?'. Siinkohal respect liidule, et asi läheb arutusele juba ennem järgmisi valikmänge. Võiks ju lasta asjal edasi käärida ja peale järgmist kolme fopaad laua taha istuda, aga küsimus on milleks? Hetkel on võimalus veel ree peale tagasi saada.

Kebab
07.09.16, 16:48
Tänud Aivarile ja liidule, et asjad liiguvad. Aga minu arvates võib rootslase vallandada ka enne uue peatreeneri nimetamist. Niikaua võib Kivisild ajutiselt olla kuni uus leitakse. Nii tavaliselt ju toimitakse, milleks vana kinni hoida kui nagunii minek?

Mehhanisaator
07.09.16, 17:10
Tänud Aivarile ja liidule, et asjad liiguvad. Aga minu arvates võib rootslase vallandada ka enne uue peatreeneri nimetamist. Niikaua võib Kivisild ajutiselt olla kuni uus leitakse. Nii tavaliselt ju toimitakse, milleks vana kinni hoida kui nagunii minek?
Ilmselgelt vanal lastakse siis ka minna, oleks see ainuke loogiline kàik, kui nüüd veel ara otsutatakse, et persseson peab minema aga nt peale seda kolme mängu siis need kolm mängu tuleksid veel 2korda sitemad kui kunagi varem.

chac
07.09.16, 19:22
Meestele ütleks pesuruumis-
"Kui täna väljakule lähete, siis mängige nii et rõõm on, mängige nii nagu teile meeldib!
Mängige nii nagu õigeks peate ja olukorras tunnete, mängige nii nagu paarimehel hea
ja ärge kartke eksida, sest te ei saa eksida. Ainuke kes hetkel eksida saab olen mina
ja saavad olla ainult minu valed otsused."

Veet Mano peatreeneriks :D

ööö
07.09.16, 19:29
Miks raadio uudised ütlevad,et otsus tuleb alles ületuleval nädalal.Miks selline kummi-venitamine.

tannn
07.09.16, 19:37
Teised rootslase kammraadid tuleb ka minema saata ju siis?

TUR
07.09.16, 20:05
Tarmo, tule tagasi!

chac
08.09.16, 00:22
Tarmo, tule tagasi!
nope.
neid 1:5 ja järjestikuseid 0:2 ja 0:3sid ungarile, rumeeniale ja türgile - kõik peaks olema mängitavad vastased, mitte mingi saksamaa vms - küll enam näha ei taha.

lorenzo
08.09.16, 10:37
ehk peaks külma peaga võtma et meil ongi hetkel sitt seis jalgpallis

tannn
08.09.16, 10:50
Seda küll, aga valgamaa/võrumaa suuruseid riike võiks ikkagi võita ..

JuriM
08.09.16, 14:21

Ega ikka ei ole see lugu nii hull, lihtsalt pole olnud peatreenerit kes oskaks materjalist maksimumi välja pigistada.. Kui näeks ikka, et mehed võitleks veri ninast välja ja saaks ikka 0-3 tappa, siis võiks alles sinu järelduse teha.
Hetkel pole Rootslase ajal ühtegi sellist võitlusega mängu näinud.

Angelo Nerazzurro
08.09.16, 14:26
Ega ikka ei ole see lugu nii hull, lihtsalt pole olnud peatreenerit kes oskaks materjalist maksimumi välja pigistada.. Kui näeks ikka, et mehed võitleks veri ninast välja ja saaks ikka 0-3 tappa, siis võiks alles sinu järelduse teha.
Hetkel pole Rootslase ajal ühtegi sellist võitlusega mängu näinud.

Mida näiteks Baranovist tahad veel pigistada? Reaalsus...

Linnupoja
08.09.16, 14:30

Äkki kasutaks keskkaitses Mets-Klavan paari ja Baranov võib pingi peal niipalju pigistada kui jaksab. REAALSUS

Mehhanisaator
08.09.16, 14:39

Akki Baranov mitte algkooseisu arvata uldse. Ning teistest nt Vassiljevist jms valja pigistada seda mida nad hasti teevad.
Ma mõistan angelo, et su aju koosneb spagettidest ja vaga vähesel määral hakklihast, aga püüa oma lollust ja viha varjata.

Marek_T
08.09.16, 14:44

Sinu pime viha Baranovi vastu kaldub juba sama humoorikaks muutuma nagu Jormma pime armastus Ojamaa vastu.
Ühtki probleemi koondises eitamata küsin lihtsalt: KES on sinu arvates parem valik Baranovi asemel keskkaitsesse ja MIKS? Milliste objektiivsete parameetrite järgi on Baranov sinu arvates mittevääriline kandma koondise keskkaitse teise valiku koormat? (Küsin nii, sest üsna selge on, et kui Jääger oleks terve, oleks tema Klavani kõrval).

Angelo Nerazzurro
08.09.16, 15:17
Sinu pime viha Baranovi vastu kaldub juba sama humoorikaks muutuma nagu Jormma pime armastus Ojamaa vastu.
Ühtki probleemi koondises eitamata küsin lihtsalt: KES on sinu arvates parem valik Baranovi asemel keskkaitsesse ja MIKS? Milliste objektiivsete parameetrite järgi on Baranov sinu arvates mittevääriline kandma koondise keskkaitse teise valiku koormat? (Küsin nii, sest üsna selge on, et kui Jääger oleks terve, oleks tema Klavani kõrval).

Miks alati kui objekt on Flora mängija siis tegu peaks olema 'pime viha'ga?
Lihtsalt ta ei ole sobilik rahvusvaheliseks areenaks, lihtsalt. Koduliigas sobib, ja võibolla ta on üks paremaid.
Kaks mängu, kaks võtmepraak. See ei ole viha, see on fakt.
Pigem lugesin et U23 Avilov pole 'A-koondis materjal' mingi dzurnalisti poolt, aga mis materjal on Nikita?
Kahjuks siin nõustun sinuga: panoraam on masendav kui tuleb keskkaitsesse.

Kui me arvestame ainult Infonet, Levadia, Flora ja Kalju siis meil on:

Avilov-Kalimullin
Tamm-Baranov
Morozov-Manga
Ugge'-Pürg

See on materjal...võibolla Morozovile võib veel võimalust anda, eks?

Jaan95
08.09.16, 15:30
Miks alati kui objekt on Flora mängija siis tegu peaks olema 'pime viha'ga?
Lihtsalt ta ei ole sobilik rahvusvaheliseks areenaks, lihtsalt. Koduliigas sobib, ja võibolla ta on üks paremaid.
Kaks mängu, kaks võtmepraak. See ei ole viha, see on fakt.
Pigem lugesin et U23 Avilov pole 'A-koondis materjal' mingi dzurnalisti poolt, aga mis materjal on Nikita?
Kahjuks siin nõustun sinuga: panoraam on masendav kui tuleb keskkaitsesse.

Kui me arvestame ainult Infonet, Levadia, Flora ja Kalju siis meil on:

Avilov-Kalimullin
Tamm-Baranov
Morozov-Manga
Ugge'-Pürg

See on materjal...võibolla Morozovile võib veel võimalust anda, eks?

Morozov on viimastes mängudes olnud väga vilets ka kodumaal. Baranovi esitust viimases mängus kiideti. Kaitsjad pole standardolukordades kõige suurimad tegijad.

Marek_T
08.09.16, 15:36
Väljend "pime viha" tulenes sinu viimase aja väljaütlemistest üheselt.

Kui sa täiesti siiralt paned Baranovi kõrvale valikuteks noortekoondistes järjepidevalt penaltivigu tekitanud Avilovi (kes pealegi mingil ajahetkel selgelt A-koondise vaateväljas oli, ent seal välja pudenes), viimased kolm aastat klubivahetuste, vigastuste ja alavormi käes vaevelnud Morozovi; ja alles kuu aja eest Premium Liigas põhikooseisu murdnud Pürgi - ja mõtled seda kõike tõsiselt - siis ma ausalt öeldes ei näe mõtet sinuga vaidlemisele aega kulutada.

Pürgil ON muidugi väga suur potentsiaal, sellele ma ei vaidle absoluutselt vastu. Olen tema tegemisi jupimat aega jälginud nii Premiumis kui Esiliigas ja mul on väga hea meel, et ta lõpuks Kaljus läbimurde lävele on jõudnud, väga töökas tüüp pealegi ja muidu sümpaatne.

Baranovit nad paraku veel keegi üle ei mängi. "Kaks mängu, kaks võtmepraak" jutu peale... Nojah. Võtame Piirojast, Rähnist või kasvõi Artjuninist alates ajaratast tagasi ja vaatame, kes neist oma esimestes koondisemängudes ei kalastanud?. Kui palju on maailmas kaitsemängijaid, eriti keskkaitses, kes oma esimeste rahvusvaheliste mängude jooksul mingit korralikku jama kokku ei keera?

Lõpetuseks: ma saan aru, et mängijate hindamisel, eriti kui seda teevad omakeskis kaks amatööri nagu meie siin, jääb alati määrama mingil määral ka subjektiivne faktor. Baranovi puhul ma julgen küll täie südamerahuga öelda, et mõne aasta pärast saan selle sinu "pigistamispostituse" üles otsida ja sellega sulle piki nina anda. :)

Angelo Nerazzurro
08.09.16, 16:03
Väljend "pime viha" tulenes sinu viimase aja väljaütlemistest üheselt.

Kui sa täiesti siiralt paned Baranovi kõrvale valikuteks noortekoondistes järjepidevalt penaltivigu tekitanud Avilovi (kes pealegi mingil ajahetkel selgelt A-koondise vaateväljas oli, ent seal välja pudenes), viimased kolm aastat klubivahetuste, vigastuste ja alavormi käes vaevelnud Morozovi; ja alles kuu aja eest Premium Liigas põhikooseisu murdnud Pürgi - ja mõtled seda kõike tõsiselt - siis ma ausalt öeldes ei näe mõtet sinuga vaidlemisele aega kulutada.

Pürgil ON muidugi väga suur potentsiaal, sellele ma ei vaidle absoluutselt vastu. Olen tema tegemisi jupimat aega jälginud nii Premiumis kui Esiliigas ja mul on väga hea meel, et ta lõpuks Kaljus läbimurde lävele on jõudnud, väga töökas tüüp pealegi ja muidu sümpaatne.

Baranovit nad paraku veel keegi üle ei mängi. "Kaks mängu, kaks võtmepraak" jutu peale... Nojah. Võtame Piirojast, Rähnist või kasvõi Artjuninist alates ajaratast tagasi ja vaatame, kes neist oma esimestes koondisemängudes ei kalastanud?. Kui palju on maailmas kaitsemängijaid, eriti keskkaitses, kes oma esimeste rahvusvaheliste mängude jooksul mingit korralikku jama kokku ei keera?

Lõpetuseks: ma saan aru, et mängijate hindamisel, eriti kui seda teevad omakeskis kaks amatööri nagu meie siin, jääb alati määrama mingil määral ka subjektiivne faktor. Baranovi puhul ma julgen küll täie südamerahuga öelda, et mõne aasta pärast saan selle sinu "pigistamispostituse" üles otsida ja sellega sulle piki nina anda. :)

Ma tegelt loodan et see toimuks koondise heaks, aga Baranov on juba 24 ja perspektiiv välismaal mängida palju ei ole, eks? Loodetavasti ma eksin, aga hetkel prognoos on pigem selline.

Miks toin Avilovi näide. Sest kui 21 aastat teeb valesti U23'ga ja keegi ütleb et pole 'A-koondise materjal' (ainult 2 mängu mängitud ja kui ei eksi pole neid suured mängud ja 2 järiest), siiski Baranovi praagid ei pane üldse mõtlema (mitte sulle, sul on oma arvamus tema kohta).

Marek_T
08.09.16, 16:11
Nagu ütlesin, subjektiivsus jääb sellistes vaidluses oma rolli mängima, sestap pole mõtet sellega vürtsitatud argumentidele toetuvat vaidlust edasi arendada, sest lõplikku tõde sellistes vaidlustes ei selgu. Aeg näitab.

Angelo Nerazzurro
08.09.16, 16:48
Nagu ütlesin, subjektiivsus jääb sellistes vaidluses oma rolli mängima, sestap pole mõtet sellega vürtsitatud argumentidele toetuvat vaidlust edasi arendada, sest lõplikku tõde sellistes vaidlustes ei selgu. Aeg näitab.

Kindlasti aeg näitab.
Sest ma arvan et oli päriselt karm Järvela poolt õelda et Avilov pole A-koondise materjal, sest tegu on ikka noormängija (21a vanus võib veel õelda) ja nagu nõustame, üldiselt materjal on vahe.
Ma arvan et Reimil, treenerina, on rohkem intelligentsust aru saada et peaks ka Avilov arenema, ja kindlasti praak U23's on füüsiologik. Tegu on järgmine peatreeneriga, kõik teavad.

Marek_T
08.09.16, 17:31
Kindlasti aeg näitab.
Sest ma arvan et oli päriselt karm Järvela poolt õelda et Avilov pole A-koondise materjal, sest tegu on ikka noormängija (21a vanus võib veel õelda) ja nagu nõustame, üldiselt materjal on vahe.
Ma arvan et Reimil, treenerina, on rohkem intelligentsust aru saada et peaks ka Avilov arenema, ja kindlasti praak U23's on füüsiologik. Tegu on järgmine peatreeneriga, kõik teavad.

Avlovi teemal. Järvela poolne subjektiivsus on täiesti fain, täpselt samamoodi nagu seda on sinu või minu oma. Või ka Šmutovi oma, kes tänases "Kolmandas poolajas" vaat-et räuskamise piirimaile kukkus mingitel hetkedel (olgugi, et enamjaolt sisulist ja õiget messidžit edasi andes). Aga selle piiritunnetamisega ongi teema. Subjektiivsust võib mitut moodi väljendada. Nii, et sa näid tõelise dickhead'ina; või nii, et inimesed sinuga teinegi kord rääkida tahavad ega loo sinust endale tahtmatult negatiivset kuvandit, sest sa nende subjektiivset tõde räusates rünnanud oled.

Minu subjektiivne arvamus on, et Avilov ei küündi kunagi ei tehniliselt ega muul moel Baranoviga samale tasemele. Tõenäosus, et mind selle avaldusega mõne aasta pärast bitchslapp'ida saab, on umbes sama suur kui tõenäosus, et mul on õigus nii tema kui Baranovi karjääri osas.

Angelo Nerazzurro
08.09.16, 19:30
Avlovi teemal. Järvela poolne subjektiivsus on täiesti fain, täpselt samamoodi nagu seda on sinu või minu oma. Või ka Šmutovi oma, kes tänases "Kolmandas poolajas" vaat-et räuskamise piirimaile kukkus mingitel hetkedel (olgugi, et enamjaolt sisulist ja õiget messidžit edasi andes). Aga selle piiritunnetamisega ongi teema. Subjektiivsust võib mitut moodi väljendada. Nii, et sa näid tõelise dickhead'ina; või nii, et inimesed sinuga teinegi kord rääkida tahavad ega loo sinust endale tahtmatult negatiivset kuvandit, sest sa nende subjektiivset tõde räusates rünnanud oled.

Minu subjektiivne arvamus on, et Avilov ei küündi kunagi ei tehniliselt ega muul moel Baranoviga samale tasemele. Tõenäosus, et mind selle avaldusega mõne aasta pärast bitchslapp'ida saab, on umbes sama suur kui tõenäosus, et mul on õigus nii tema kui Baranovi karjääri osas.

Vaidad et ma peaksin olema rohkem 'politically correct'? Huvitav...

Asi on lihtne: see kes ütleb midagi mis sulle või teistele ei meeldi, läheb 'dickehead'i nimekirjas. Olgu, olen dickhead. Mul pole probleem, kutstuti mind juba mitme hüüdnimedega, lisan veel üks kollektsioonile.
Sellega on selge ka et mina pole see esimene kes hakkab isiklikut sõimamist.

Mulle oli lihtsalt päris huvitav kuidas Järvela Baranovi esitus jälle läbi silma unmärkinud läks.
See pole subjektivsuus vaid objektivsuus kui kaks mängu järiest, ja kaks praaki järiest.
Siiski 5 aastat pärast Baranov mängib ka Liverpooli siiski sul oli õigus. Aga nüüd, see matters.

Bottom line (ettevaatlus! See on tõesti dickhead'i väljendamine!): end of the day, mul pole mingi teise persse mis pean lakkuma ;)

Marek_T
08.09.16, 19:40
Angelo, ma palun täiesti siiralt, lase kellelgi eesti emakeelega inimesel endale postitusi enne tõlkida, kui neile vastates barrikaadidele lendad. Praegu lendasid sa mu jutu mõttest jälle sajaga mööda ja tõlgendad mu kirjutatut isikliku rünnakuna.

Angelo Nerazzurro
08.09.16, 20:03
Angelo, ma palun täiesti siiralt, lase kellelgi eesti emakeelega inimesel endale postitusi enne tõlkida, kui neile vastates barrikaadidele lendad. Praegu lendasid sa mu jutu mõttest jälle sajaga mööda ja tõlgendad mu kirjutatut isikliku rünnakuna.

Ma arvan et keel pole probleeme. Vahemalt tavaliselt pole. Aga äkki kui midagi sina või keegi teine ei nõustu siis on.
Palun leppige ära. Vanasti inglise keele jutt te tahtnud lugeda...

Marek_T
08.09.16, 20:08
On, paraku. Vähemalt sinu ja minu vahel ei ole see esimene kord, kui sa suvalises kohas solvunult asju ja lauseid loopima hakkad. Praegu on sama lugu. Dickhead oli kõnekujund, mitte sinu pihta suunatud solvang. Kuigi kiusatus solvanguteks on teinekord päris tugev. :)

Angelo Nerazzurro
09.09.16, 00:35
On, paraku. Vähemalt sinu ja minu vahel ei ole see esimene kord, kui sa suvalises kohas solvunult asju ja lauseid loopima hakkad. Praegu on sama lugu. Dickhead oli kõnekujund, mitte sinu pihta suunatud solvang. Kuigi kiusatus solvanguteks on teinekord päris tugev. :)

Jah, aga see ongi mina kellega nüüd räägid, siiski ma võtan seda nagu 'et vaata, kui teed seda, oled dickhead, vastupidi...'.
Ok, las olla...jutt juba pikk.

chac
09.09.16, 21:27
kaitseliinist rääkides, päris palju käriseb viimasel ajal ka klavani pealt, best before hakkab läbi saama(?), vigastused ja asjad... aga eks ta ju ka otsapidi piiroja-rähni aegade mees.

szandor
09.09.16, 22:01
kaitseliinist rääkides, päris palju käriseb viimasel ajal ka klavani pealt, best before hakkab läbi saama(?), vigastused ja asjad... aga eks ta ju ka otsapidi piiroja-rähni aegade mees.

Mõni täpsem näide?

edit: BIH vastu niivõrd ei päde, sest tegu oli kogu kaitsetöö kollapsiga.

JuriM
09.09.16, 22:11

Irw? Ja Klopp muidugi sõlmib sellise langeva komeediga 3+1 lepingu. Ma loodan, et see on vaid ajutine aju halvatus sul, mitte eluaegne.

chac
10.09.16, 08:52
Mõni täpsem näide?

edit: BIH vastu niivõrd ei päde, sest tegu oli kogu kaitsetöö kollapsiga.
portugali mäng, kus kärises ikka päris mitu korda tema pealt. veelgi enam, kaptenina ta ei suutnud ka kuidagi kaaslasi innustada/juhendada, et sellele kaosele piir panna.
ja suvisest ajast veel midagi, ei mäletagi enam täpselt kas baltiturniiril vms ka ei olnud näha enam vana head kindlat klavanit. seega - ei ole päris nii et ainult 1 juhuslik ebaõnnestunud mäng.

ega ma arvagi et meil otseselt kedagi tema asemele panna(tänase seisuga), aga võibolla kapteniroll on äkki liiast.
motivaatori ja võistkonna eneseusalduse taastajana platsil raskel hetkel ta ehk lihtsalt liiga nõrk?
Seda enam et meil teine loomulik valik kapteniks Vassiljevi näol olemas.

Irw? Ja Klopp muidugi sõlmib sellise langeva komeediga 3+1 lepingu. Ma loodan, et see on vaid ajutine aju halvatus sul, mitte eluaegne.
ons maailmas mõni treener kes poleks kunagi ühtegi halba lepinguid teinud? või on Klopp esimene?

JuriM
10.09.16, 09:17
portugali mäng, kus kärises ikka päris mitu korda tema pealt. veelgi enam, kaptenina ta ei suutnud ka kuidagi kaaslasi innustada/juhendada, et sellele kaosele piir panna.
ja suvisest ajast veel midagi, ei mäletagi enam täpselt kas baltiturniiril vms ka ei olnud näha enam vana head kindlat klavanit. seega - ei ole päris nii et ainult 1 juhuslik ebaõnnestunud mäng.

ega ma arvagi et meil otseselt kedagi tema asemele panna(tänase seisuga), aga võibolla kapteniroll on äkki liiast.
motivaatori ja võistkonna eneseusalduse taastajana platsil raskel hetkel ta ehk lihtsalt liiga nõrk?

ons maailmas mõni treener kes poleks kunagi ühtegi halba lepinguid teinud? või on Klopp esimene?

Sa peksad ikka korralikult segast hetkel - huvitav kas Messi oleksid ka maha müünud, kui Tata Martino oli Barcelona peatreener ja mängupilt ei sujunud?

Probleem nr 1 on süsteemis, mitte isikkoosseisus.

vincent
10.09.16, 09:22
veelgi enam, kaptenina ta ei suutnud ka kuidagi kaaslasi innustada/juhendada, et sellele kaosele piir panna.

olles Bosnia mängu näinud, siis ise ei taju kerget vasturääkivust siinkohal?

chac
10.09.16, 09:25
Sa peksad ikka korralikult segast hetkel - huvitav kas Messi oleksid ka maha müünud, kui Tata Martino oli Barcelona peatreener ja mängupilt ei sujunud?

Probleem nr 1 on süsteemis, mitte isikkoosseisus.
just-just. kui sul käes haamer siis tunduvad kõik probleemid olevat naelad :D

Jaan95
10.09.16, 13:51
just-just. kui sul käes haamer siis tunduvad kõik probleemid olevat naelad :D

Vastupidi: kui sul on käes naelad, siis pahtlilabidaga neid seina ei löö!

chac
10.09.16, 14:37
olles Bosnia mängu näinud, siis ise ei taju kerget vasturääkivust siinkohal?
okei võibolla pole ka vassiljev õige mees, lihtsalt pakkusin alternatiivi.
aga ikkagi, kas ma olen siis ainuke kelle meelest klavani kaptenlus pole päris sellisest klassist nagu mitte väga ammu nx piiroja oma? kelle tahtejõule raskel hetkel saab loota, kelle otsa meeskond vaatab kui asjad ei kulge päris nii nagu peaks?
treener treeneriks, aga lõppkokkuvõttes on ju ikkagi mängijad platsil need kelle pea ja jalad - ja süda - peavad töötama.

vincent
10.09.16, 14:55
Mõnes mõttes olen ma sinuga täitsa nõus küll, aga asi on pigem selles, et Piiroja-Poomi masti hullu põlemisega mehi sünnibki harva, veel harvemini jagub neid meie koondisesse. Praegusest seltskonnast, leian, on Klavan siiski parim valik.

Muuhulgas aga on nende põlemise-meeste nappus hetkel minu arvates üks üsna oluline probleem koondises. On küll mehi, kellel mängides iseenesest kirest puudu ei jää, aga nad pole samas koondises kerkinud sellisesse rolli, mis lubaks vajadusel kõigi teiste peale käratada või kasvõi riietusruumis vahel korra lapiti vastu kapiust lajatada.

Jaan95
10.09.16, 14:57
okei võibolla pole ka vassiljev õige mees, lihtsalt pakkusin alternatiivi.
aga ikkagi, kas ma olen siis ainuke kelle meelest klavani kaptenlus pole päris sellisest klassist nagu mitte väga ammu nx piiroja oma? kelle tahtejõule raskel hetkel saab loota, kelle otsa meeskond vaatab kui asjad ei kulge päris nii nagu peaks?
treener treeneriks, aga lõppkokkuvõttes on ju ikkagi mängijad platsil need kelle pea ja jalad - ja süda - peavad töötama.

Siit võibki see põhiküsimus välja tulla: jõudu on, süda tahab, aga pea ei saa aru mida tegema peab. Treenerite poolt on jagatud nii palju infot, et ei osata kokkuvõttes sellega midagi peale hakata.

MALAGA
10.09.16, 17:01
Kui mängija annab peale mängu intervjuu ja ütleb , et treener ütles vaheajal , et mängime oma mängu. Tra küll, sa oled mingi 20-30 vanune inimene, a selle peale ise keegi meeskonnast ei tule, et mängiks oma mängu, keegi peab seda meelde tuletama. Kõrvalvaatajana ja fännina täiesti mõistetamatu jutt.

terrorwheel
10.09.16, 17:43
Paari-kolme aasta pärast on ilmselt Mets see meeskonna "hing", hetkel veel liiga noor, autoriteet puudub. Meenutab natukene Piirojat.

Keiss
12.09.16, 01:09
Mängijad, kes Eesti koondisesse EI PÄÄSENUD, tegid just tegusid. Eestis on kombeks mängijad, kelle karjääris on olnud ajutisi võnkeid allapoole jultunult maha kanda. Arvan, et see on ilmselgelt meie võimalusi arvestades lühinägelik strateegia. Väikeriigi koondisesse tuleb kutsuda parimad mängijad, kes võtta on ning oma karisma ning kõva käega nad platsil endast parimat andma panema. Rootsi sotsiaal-liberaalne ümmarguse jutuga sell seda ilmselgelt ei suuda. Treener peab olema Treener mitte libekeelne pressiesindaja.

http://www.ohtuleht.ee/758416/henrik-ojamaa-aitas-koduklubil-hollandi-korgliigas-voiduarve-avada
http://www.ohtuleht.ee/758424/siim-luts-aitas-meeskonna-tsehhi-korgliigas-vageva-voiduni
http://soccernet.ee/artikkel/kink-sai-ungaris-kirja-peaaegu-taismangu
Kõik teised treenerid on lollid aga persesson on tark.

Mängija, kes Eesti koondises platsile saamiseks polnud piisavalt hea.
http://soccernet.ee/artikkel/anier-paases-esmakordselt-rootsi-korgliigas-algkoosseisu

ja muidugi meie võtmemängija, kes koondises näitas ülikehva mängu, sest taktika ei kannatanud trükimusta.
http://www.ohtuleht.ee/758448/video-koondises-ei-suuda-klubis-kull-vassiljev-loi-poolas-hiilgava-varava

Mängijaid, kes Eesti liigas tegusid teevad, aga kelle asemel valitake Dõmovi suguseid kollanokkasid tegema mida??? Iga kell annaksid platsi kõrvalt nõu ja tuge ning omavad mängijatena autoriteeti ja kasvõi viimasteks minutiteks platsile minnes ka mingit x-faktorit nagu vanad tegijad Neemelo, Slava jne. Antonovi asemel võinuks mängida pigem Mošnikov, kes just lõi viimases voorus 2 väravat. Samuti jäi müstikaks miks Purje, kes telemängus Flora vastu näitas head minekut, koondises platsile pigem ei saa või ei suuda seal midagi, sest taktika ei soosi õnnestumisi...Ehk siis 8 Flora kaitsjaga võib 8 väravat vabalt sisse lasta aga ühtegi pealelööki raamidesse nagunii kirja ei saa.

http://www.ohtuleht.ee/758219/zahovaiko-liigub-jouliselt-parima-varavakuti-tiitli-suunas
http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/uus-rekord-eesti-liigas-zahovaiko-tegi-juba-22-kubaratriki?id=75580621
Mingi Alliku või kes-see-noor-kutt seal veel oli ei suuda ju isegi Kalju vastu skoorida olenemata kümnest võimalusest. Mille poolest need lapsed paremad on kasvõi Slavast, Neemelost, kasvõi Voskost?? Sest neil on Flora särk seljas? Ülemineku tasusid enam ei saa?

Korrumpeerunud jalgpalli süsteemiga ei jõuagi mitte kuhugi peale 0-5 kuni 0-7 kaotuste ja null pealelööki vastase väravale.
Kui asi on hapu, siis tuleb seda ka tunnistada kõige kõrgemal tasemel, mitte otse-eetris väita korvpalliliidu juhile, et "me teeme kõike paremini kui korvpallurid". Krt näha küll ei ole kuskilt otsast.

Ehk siis kokkuvõttes: iga keskmine fänn või kommentaator oleks parem kui see hmm... karvase lemmiklaps persesson, kes ilmselgelt mahub äriplaanis usina statisti rolli aga mitte Treeneriks.

http://www.ohtuleht.ee/757764/sergei-pareiko-kui-pehrsson-on-mees-siis-ta-astub-tagasi
http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/raio-piiroja-aeg-voib-treenerivahetuseks-olla-kups?id=75554595
http://sport.delfi.ee/news/arvamus/lood/eesti-jalgpalli-arengut-pidurdab-eelkoige-tonts-kriitikameel?id=75570235

kõik lingid on lingitavad...veits emotsionaalne tiraad vbl aga....viimase kolme aasta jooksul oli see mu ainus kommentaar siin foorumis. Ei saa mitte vaiki olla, kui Eesti jalgpalli koondis, mida fännan on muutunud igavamaks kui naiste vasaraheide. Ma pole kümne aasta jooksul jalgpalli vaadates magama jäänud, aga viimase koondise mängu ajal suutsin ma seda paraku korduvalt...andke eestlastele nende jalgpall tagasi, see sild ei vii mitte kuhugi.

P. S millal toimub koosolek persessoni maaletooja suhtes?

Jormma
12.09.16, 16:08
Oskab keegi teadjamees öelda kuna järgmine nädal juhatuse koosolek on ?
Ja kas otsusest tehakse ka pressiteade ?

Shparkz
12.09.16, 16:13
Ei. Jätavad saladuseks! Ongi põnevam oktoobris staadionile minna ja näha kes peatreener on.

Ja kas otsusest tehakse ka pressiteade ?

Jormma
12.09.16, 16:16
Ei. Jätavad saladuseks! Ongi põnevam oktoobris staadionile minna ja näha kes peatreener on.

Mõte oli selles et kuna otsus tehakse ja kas pressikas tuleb samal päeval,
Äkki vastad ka mu esimesele küsimusele ?

Angelo Nerazzurro
12.09.16, 17:43
Ma arvan et muidugi teevad pressiteade.
Aga eeldan et enne tuleb mingi pikk jutt meedias Pohlakult kus seletab täpselt miks Pehrsson vallandati (kindlasti tsiteerides ega Hitler, Stalin või Goebbels).

Jaan95
12.09.16, 18:46
Ma arvan et muidugi teevad pressiteade.
Aga eeldan et enne tuleb mingi pikk jutt meedias Pohlakult kus seletab täpselt miks Pehrsson vallandati (kindlasti tsiteerides ega Hitler, Stalin või Goebbels).

Kas itaallased tsiteerivad alati Hitlerit, Stalinit või Goebbelsit? Miks nad Mussolinit ei tsiteeri?

LeeMarx
12.09.16, 19:11
Kas itaallased tsiteerivad alati Hitlerit, Stalinit või Goebbelsit? Miks nad Mussolinit ei tsiteeri?

Ta üritas Pohlakut pahade meestega võrrelda, ilmselt pole itaallaste jaoks Musso paha mees.

ööö
12.09.16, 21:50
Ta üritas Pohlakut pahade meestega võrrelda, ilmselt pole itaallaste jaoks Musso paha mees.

sinujaoks vist Lenin ka pole.

gd77
12.09.16, 21:54
Angelo viitas mingile käimasoleva hooaja Flora pressiteatele, kus Pohlak vist Hitlerit tsiteeris.

ööö
12.09.16, 21:55
just nii

Angelo Nerazzurro
13.09.16, 00:12
Angelo viitas mingile käimasoleva hooaja Flora pressiteatele, kus Pohlak vist Hitlerit tsiteeris.

Esatto!

krissucool
13.09.16, 00:45
Spagetid olid ju Hitleri liitlased. Rumori peaks igati rahul olema :).

Angelo Nerazzurro
13.09.16, 12:41
Adolf Hitler ja Joseph Goebbels armastasid kasutada lauset “leebus on nõrkuse tunnus” ja seda lauset olen kuulnud ka Eesti poliitika tagatubades toimetajatelt.

Väidan vastu, et selliselt kõnelevad inimesed ei oma liidrirolliks vajalikku vaimujõudu ja peavad ümbrust endale füüsiliselt allutama.

http://fcflora.ee/fc-flora-uuendas-oma-visuaalset-identiteeti/

mazz
13.09.16, 13:15
Kui see tsitaat oli nii selgelt vastandumiseks, siis milleks seda veel esile tõsta?

Marek_T
13.09.16, 13:36
Kui see tsitaat oli nii selgelt vastandumiseks, siis milleks seda veel esile tõsta?

Anything goes.

kaala
13.09.16, 22:35
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ekspress/homses-ekspressis-sosinad-jalgpallikoondises-moned-mangijad-soovisid-peatreenerist-lahti-saada?id=75595393

Keiss
14.09.16, 02:40
täisartiklit?
mängupilti vaadates polnud opositsioonist juttugi, pigem koalitsioon:)

risto
14.09.16, 08:46
täisartiklit?
mängupilti vaadates polnud opositsioonist juttugi, pigem koalitsioon:)

See lühike osa mida ilma logimata näha ongi suhtkoht kogu artikkli sisu.
Ega sealt väga midagi muud välja ei kooru, tundub et kõigi osapoolte suud on ikka väga lukus

gd77
14.09.16, 10:10

Sest see on nii naerväärne tsitaat, millele vastanduda.

Kebab
14.09.16, 10:15
„Magnus oli õige valik, samamoodi on õige praegune otsus. Tuleb sellest perioodist kaasa võtta see, mis oli hästi. Et edasi minna, peame end mänguväljakul tõestama,“ lisas Klavan.

epic!!!

ElNino9
14.09.16, 10:22
Ehk kell 12 öeldakse, et asja võtab üle tituleeritud peatreener Martin Reim? facepalm

Angelo Nerazzurro
14.09.16, 11:51
Enne kui k10 (täpne ilmumise aeg näitab k09:12) on juba püsti intervjuu Metsaga...mmm, kus tuld, seal suits. Keegi juba teadis senised päevad.

urmar
14.09.16, 12:31
Enne kui k10 (täpne ilmumise aeg näitab k09:12) on juba püsti intervjuu Metsaga...mmm, kus tuld, seal suits. Keegi juba teadis senised päevad.

Ju nad siis ei tuku? :)

Jormma
14.09.16, 12:42
Ju nad siis ei tuku? :)

usun et angelo tahtis öelda et siin käib uudiste fabritseerimine, propaganda on vist sellise asja nimi ?

JuriM
14.09.16, 13:09
See Delfi ülekande kvaliteet on ikka 1980 aastas :D

urmar
14.09.16, 13:36
usun et angelo tahtis öelda et siin käib uudiste fabritseerimine, propaganda on vist sellise asja nimi ?

ja millega ta ise siis tegeleb?

Mõnuagent 007
14.09.16, 13:50
Tegelikult võib olla ka lihtsam lahendus, kuna pmst iga ajakirjanik teadis juba eelmisest nädalast, et selline vahetus tuli. Sellest lähtuvalt tehti intekas varem ja oodati lihtsalt lahkumisuudist, et siis kohe valmis intekas üles lükata. Samamoodi on lehtedel valmis suurte inimeste nekroloogid.

Kebab
14.09.16, 14:46
Tegelikult võib olla ka lihtsam lahendus, kuna pmst iga ajakirjanik teadis juba eelmisest nädalast, et selline vahetus tuli. Sellest lähtuvalt tehti intekas varem ja oodati lihtsalt lahkumisuudist, et siis kohe valmis intekas üles lükata. Samamoodi on lehtedel valmis suurte inimeste nekroloogid.

Ajakirjanik teab surma ette juba nädalajagu ja nekroloog tehakse ära juba enne surma???

Mõnuagent 007
14.09.16, 14:48
Ajakirjanik teab surma ette juba nädalajagu ja nekroloog tehakse ära juba enne surma???

Noh, Pehrssoni minek oli teada juba eelmine nädal. Seda ilmselt igale ajakirjanikule. See andis aega ja võimalust selliseid lugusid teha. Muidugi on ilmselt lihtsam variant, et lihtsalt on Mets kellelgi skaibis ja tehti kiirelt ära.

mcnamara
14.09.16, 15:16

Pole kahtlustki, et korralikes välismaa väljaannetes kus ilmuvad põhjalikud nekroloogid kirjutatakse need aegsasti valmis. Avaliku elu tegelaste kõrge vanus ja ka rasked haigused on ajakirjanikele teada.

lenc
14.09.16, 15:39

Näiteks President Meri puhul anti juba kaks kuud enne tema surma juhtivatele ajalehetoimetustele teada, et lõpp on lähedal. Seepärast oligi Õhtuleht 5 tundi pärast ametlikku surma teadet valmis mitmekümneleheküljelise eriväljaandega Meri kohta, mis kohe lettidele jõudis.

Angelo Nerazzurro
14.09.16, 15:45

Oli kõik ju ettevalmistanud.
Tavaliselt on niimoodi: liit annab pressiteade, ajakirjanikud teevad järeltöö.
Juhul kui mingi kuulujutt tuleb allikalt et 100% Pehrsson saab kinga, siis keegi kirjutab enne pressiteade et 'meie andmetel saab kinga 100%' ja võibolla uurib liitu või mängijate juures.
Aga siin on k09:05 pressiteada, ja siis ilmus intervju Metsaga. Muidugi oli ettevalmistanud. Selle pikkusega ei saa teha paar tundi vara hommikul (noh, näen Mets et ärkab nii varem hommikul telefonitsi räägida).

Muidu see asi et Pehrsson oleks kinga saanud oli nagu 99,9%, pidi ainult ametlik olema.

risto
14.09.16, 16:03
Juhul kui mingi kuulujutt tuleb allikalt et 100% Pehrsson saab kinga, siis keegi kirjutab enne pressiteade et 'meie andmetel saab kinga 100%' ja võibolla uurib liitu või mängijate juures.
Aga siin on k09:05 pressiteada, ja siis ilmus intervju Metsaga. Muidugi oli ettevalmistanud. Selle pikkusega ei saa teha paar tundi vara hommikul (noh, näen Mets et ärkab nii varem hommikul telefonitsi räägida).

Muidu see asi et Pehrsson oleks kinga saanud oli nagu 99,9%, pidi ainult ametlik olema.

nii? mis su point on?
butthurt et mets sinuga ei rääkinud?

Angelo Nerazzurro
14.09.16, 16:04
nii? mis su point on?
butthurt et mets sinuga ei rääkinud?

Ei, ma enam Eesti jalgpallist ei kajasta :)
Lihtsalt huvitavad asjad toimuvad.

metssiga
14.09.16, 17:12
on nüüd selle ojamaaga kuidas on ja tema suhtumisega jne. aga uue treeneriga seoses tundub hektel intekate põhjal, et kink ja luts saavad küll oma võimaluse.

Mehhanisaator
14.09.16, 18:17
on nüüd selle ojamaaga kuidas on ja tema suhtumisega jne. aga uue treeneriga seoses tundub hektel intekate põhjal, et kink ja luts saavad küll oma võimaluse.

Vast ka Ojamaa. Reim raakis midagi ka noortest akki Käit. Keegi vast veel tahaks Liivak ka öelda aga viimasel ajal pole väga terav olnud ja klubi saagad.

metssiga
14.09.16, 18:18
jep nii oli et nädal tagasi vast reim ütles olles veel u21 treener, et käit oleks nimi kui küsitaks kes meeste koondisse võiks kuuluda, aga see oli tuleviku võtmes.

Mõnuagent 007
14.09.16, 18:24
Vast ka Ojamaa. Reim raakis midagi ka noortest akki Käit. Keegi vast veel tahaks Liivak ka öelda aga viimasel ajal pole väga terav olnud ja klubi saagad.

No Ojamaaga on pigem probleem ikka meeskonnaliikmete seas. Raske isiksus, kes ei sulandanud meeskonda.

MNa
14.09.16, 18:39
Mulle teeb kohutavalt nalja see, et raudselt üks osa inimesi reaalselt ootaski, et tulebki keegi Capello või Lagerbäck või keegi kolmas kuulus nimi :D

Angelo Nerazzurro
14.09.16, 18:39
Trapattoni oli jutt enne Magnus.

Karter
14.09.16, 18:43
No Ojamaaga on pigem probleem ikka meeskonnaliikmete seas. Raske isiksus, kes ei sulandanud meeskonda.

Vaikselt kopp ees sellest "raske isiksus" kommentaarist. (Mitte midagi isiklikku Mõnu, lihtsalt kommenteerisid viimasena sellel teemal). Terve maailm on "raske isiksusega" jalgpallureid täis, treeneri ülesanne on panna erinevad isiksused mängima kui ühtne meeskond, olgu seal siis rasked, kerged, positiivsed, negatiivsed või mis tahes isiksused - kõiki on võimalik mingil hetkel ülimalt edukalt kasutada.

Ojamaa "raske isiksuse" taga peitub vast kergelt isekas iseloom, ehk vend tahab ettevõtta ja teha, selle asemel et palli kõigutada (mäletamist mööda mainis seda ka ise kuskil intervjuus). Selle suhtumise peale ei saa ilmselt mingi tika-taka stiilis mängu ehitada aga kui oled olukorras kus mäng on passiivne ja keegi ei julge vastutust võtta siis on sellise mehe olemasolu ja rakendamine väga väärtuslik käik. Isiklikult sooviksin rohkem sellist sportlikku nahaalsust koondises näha - ei pea alati alt kaudu ehitama, eriti kui see tulemust ei too.

asdf
14.09.16, 18:51
Trapattoni oli jutt enne Magnus.

Angelo, I wanted to remind you that Estonian FA people (or any partners of Estonian FA or any other persons connected with Estonian FA) have never directly or indirectly approached Trapattoni (or his representatives) regarding Estonian national team coach issues or anything like that. Also, Estonian FA has not considered him as a candidate. This was clearly explained at the time when that "news" came out.

Mõnuagent 007
14.09.16, 18:54
Vaikselt kopp ees sellest "raske isiksus" kommentaarist. (Mitte midagi isiklikku Mõnu, lihtsalt kommenteerisid viimasena sellel teemal). Terve maailm on "raske isiksusega" jalgpallureid täis, treeneri ülesanne on panna erinevad isiksused mängima kui ühtne meeskond, olgu seal siis rasked, kerged, positiivsed, negatiivsed või mis tahes isiksused - kõiki on võimalik mingil hetkel ülimalt edukalt kasutada.

Ojamaa "raske isiksuse" taga peitub vast kergelt isekas iseloom, ehk vend tahab ettevõtta ja teha, selle asemel et palli kõigutada (mäletamist mööda mainis seda ka ise kuskil intervjuus). Selle suhtumise peale ei saa ilmselt mingi tika-taka stiilis mängu ehitada aga kui oled olukorras kus mäng on passiivne ja keegi ei julge vastutust võtta siis on sellise mehe olemasolu ja rakendamine väga väärtuslik käik. Isiklikult sooviksin rohkem sellist sportlikku nahaalsust koondises näha - ei pea alati alt kaudu ehitama, eriti kui see tulemust ei too.

Terve maailm on täis ka näiteid, kus sellised mängijad lõpuks eemale jäetakse, kuna tema kasutegur ettevõtmisel pole võrreldav kahjuteguriga meeskonnavaimus. Kas sa ise treenerina riskiksid sellega, et "äkki" teeb mingi tüüp midagi ära, kuid samas võid üsna kindel olla, et sisekliima kannatab?

Karter
14.09.16, 19:22
Terve maailm on täis ka näiteid, kus sellised mängijad lõpuks eemale jäetakse, kuna tema kasutegur ettevõtmisel pole võrreldav kahjuteguriga meeskonnavaimus. Kas sa ise treenerina riskiksid sellega, et "äkki" teeb mingi tüüp midagi ära, kuid samas võid üsna kindel olla, et sisekliima kannatab?

Kõik treenerid "riskivad" mängijatega kellele nad mänguaega annavad ja õnnestumist või kasutegurit saab alles hiljem arvutada. Ranieri võib öelda kull, et teadis et Vardy lööb 24 väravat liigas aga selle juhtumise tõenäosus ennem hooaega oli suhteliselt olematu.

Üldjuhul on ükskõik milliste inimeste vaheline koostöö võimalik kui mõlemad (kõik) osapooled mõistavad teineteise seisukohti, on valmis koostööks ning aksepteerivad oma rolli või osakaalu. Kui sa küsid kas ma võtaksin riski, siis kõik sõltub alternatiivist - alati on võimalik ka samamoodi jätkata.

metssiga
14.09.16, 19:28
no positiivne on, et vähemalt võetakse plaani minna vaatama ja rääkima, kui mees ikka seal ütleb et temal on soovid ja nõudmised, siis mis parata, aga ejl oleks soovitus, et kõige lihtsam on siis rääkida täpselt nii nagu asi oli, mitte mingit mulli ajada, et temast on paremaid mehi. öelgugi välja, et platsil hea poiss küll, aga käituda ei oska paraku ja teised temaga asju ajada ei taha. aus küll.

eelmisel treeneril tekkis juba kole palju neid mehi, keda vaja polnud ja kes ei kõlvanud.

plastic'99
14.09.16, 19:44

soovitan lugeda SAFi raamatust roy keane peatükki. Kenasti selgitab dünaamikat ning põhjuseid, miks peatreenereid selliseid otsuseid teevad. Erinevalt Odžamast oli Keane aga kunn, kes saadeti ka koondisest nahhui kui liiga palju põrkas. Olukord, kus üks mängija on a la 20% väljakul parem kui tema kolleeg, ei ole piisav vahe, et meie mõistes legendile Piirojale näkku hüpata. Eriti kui viimase taga seisab terve meeskond.

Ilmselt ei ole treeneri ülesanne nui neljaks riigi parimat 11 mängijat koos mängima panna vaid luua parim võimalik kooslus. Ja pannes ennast treeneri kinga, siis ojamaa kõrvale jätmine on kordades loogilisem otsus kui tema mängitamine. Eriti olukorras, kus mängijal meeskonnaga klappi ei ole.

Paljude iidol Raku ütles ka veel praegu, et professionaalsemat treenerit Eestil ei ole olnud. Ja Ojamaa ei ole Ronaldo, kes treeneri kõrval EM finaalis mängijaid "juhendab.

plastic'99
14.09.16, 19:50
p.s. selle nahhaalsuse tulemuseks on jätkuvalt 0 väravat. Kui on kange soov oma munasid näidata kas siis vastastele või meeskonnakaaslastele, siis võiks mingil määral ka sisuline pool kanda.

Mõnuagent 007
14.09.16, 19:59
Ja siinkohal ütlen ma ära, et mulle inimesena Ojamaa meeldib. Ta on avatud, intelligentne ja sõbralik kuju. Käisin temaga Motherwellis omal ajal kohtumas ja tõesti on sümpaatne poiss. Aga hoopis teine olevat ta väljakul. Kohati on see eeliseks, aga tema mõjuvat hetkel meeskonnale destruktiivselt.

Jaan95
14.09.16, 20:37

Vaene mees ei tea, et intervjuu saab teha telefoniga, Faceboogis jne

Malfoy
14.09.16, 21:02
Reim. Olgu siis nii. Elame-näeme. 100 päeva kriitika vabalt?

Angelo Nerazzurro
14.09.16, 21:51
Angelo, I wanted to remind you that Estonian FA people (or any partners of Estonian FA or any other persons connected with Estonian FA) have never directly or indirectly approached Trapattoni (or his representatives) regarding Estonian national team coach issues or anything like that. Also, Estonian FA has not considered him as a candidate. This was clearly explained at the time when that "news" came out.

Mihkel? :D
Sorry, I tend to believe more to Trap ;)

Karter
14.09.16, 23:30
Lisan veel Ojamaa teemale, et kuna ma ei tea EJL või koondise sisesemist elus siis ei oska öelda kas välja jätmine on õige või vale, lihtsalt see "raske isiksuse" kommentaar tundub liiga lihtsa ettekäändena. Nagu Metssiga ennem ütles, et võidaks ju ametlikult öelda, et ok, osapooled ei leia ühist keelt ja asi vask, kuhugi tuleb piir tõmmata, aga ei ole mõtet ajada mingit mulli et raske isiksus või on paremaid mängijaid või mida iganes .

Igaljuhul, loodan et Reim ja kompanii saavad mehed mängima ja toovad natuke rohkem elavust koondisesse.

Jaan95
15.09.16, 08:10
Lisan veel Ojamaa teemale, et kuna ma ei tea EJL või koondise sisesemist elus siis ei oska öelda kas välja jätmine on õige või vale, lihtsalt see "raske isiksuse" kommentaar tundub liiga lihtsa ettekäändena. Nagu Metssiga ennem ütles, et võidaks ju ametlikult öelda, et ok, osapooled ei leia ühist keelt ja asi vask, kuhugi tuleb piir tõmmata, aga ei ole mõtet ajada mingit mulli et raske isiksus või on paremaid mängijaid või mida iganes .

Igaljuhul, loodan et Reim ja kompanii saavad mehed mängima ja toovad natuke rohkem elavust koondisesse.

Ojamaa on pool Euroopat läbi rännanud ja teda välja kannatavat treenerit pole seni leidnud

Karter
15.09.16, 09:11
Ojamaa on pool Euroopat läbi rännanud ja teda välja kannatavat treenerit pole seni leidnud

Stuart McCall

Kebab
15.09.16, 09:21
no positiivne on, et vähemalt võetakse plaani minna vaatama ja rääkima, kui mees ikka seal ütleb et temal on soovid ja nõudmised, siis mis parata, aga ejl oleks soovitus, et kõige lihtsam on siis rääkida täpselt nii nagu asi oli, mitte mingit mulli ajada, et temast on paremaid mehi. öelgugi välja, et platsil hea poiss küll, aga käituda ei oska paraku ja teised temaga asju ajada ei taha. aus küll.

eelmisel treeneril tekkis juba kole palju neid mehi, keda vaja polnud ja kes ei kõlvanud.

Sellele kommentaarile kirjutan kohe kahe käega alla! Täpselt nii peakski treenerid käituma. Ütlema otse välja, et on erimeelsused, mitte seda varjama ning öelda, et ta pole piisavalt hea. Nüüd tekkiski olukord, kus öeldi, et Ojamaa, Luts ja Kink pole piisavalt head, aga esiliigas mängiv Dõmov on. Selline vastuolu vähendab treeneri autoriteeti ja mainet avalikkuse silmis. Võib-olla üks Pehrssoni suurimaid miinuseid oligi kehv suhtlemine avalikkusega. Võib-olla oli sama probleem ka meeskonnasiseselt. Tehti kõvasti professionaalset tööd, nagu ka mängijad ütlesid, aga lihtsad ja inimlikud asjad jäeti selgitamata. Sealt edasi kandus see ka mängupilti.

Jaan95
15.09.16, 10:11
Stuart McCall

Kas Ojamaa mängib tema käe all?

Karter
15.09.16, 10:43
Kas Ojamaa mängib tema käe all?

Kas Ojamaa pole kahel korral tema käe all mänginud? Ergo on leidunud treener kes on temaga hakkama saanud ja teda kahel erineval korral "välja kannatanud".

Tüüp, sa laksid nii tihti tühja ja mööda, et sinuga ei ole mõtet midagi arutada. Äkki lisad igakord mingi disclamer'i kui trollid.

Jaan95
15.09.16, 11:01
Kas Ojamaa pole kahel korral tema käe all mänginud? Ergo on leidunud treener kes on temaga hakkama saanud ja teda kahel erineval korral "välja kannatanud".

Tüüp, sa laksid nii tihti tühja ja mööda, et sinuga ei ole mõtet midagi arutada. Äkki lisad igakord mingi disclamer'i kui trollid.

Stuart McCall on ju Bradford Citys, aga Ojamaa nühib Hollandis pinki. Ei ole nagu vastastikune huvi nähtav.

lenc
15.09.16, 11:10
Stuart McCall on ju Bradford Citys, aga Ojamaa nühib Hollandis pinki. Ei ole nagu vastastikune huvi nähtav.

Kas sa mängid lolli või oledki debiilik? Stuart McCall võttis ta Motherwelli, poolteist aastat hiljem müüdi ta Legiasse (suure kasumiga, mitte ei pekstud niisama minema) ja aasta hiljem toodi laenulepinguga tagasi Motherwelli. Kas seda kõike oleks tehtud kui McCall'ile Ojamaa persoon ei meeldinuks?

hullmar
15.09.16, 12:01

Aastaid on möödas juba, kas oled sündinud lollina või mängid lolli, ära tule targutama, kui sa ei tea mitte midagi. Uuri enne, kui midagi ütled

Jaan95
15.09.16, 12:11
Aastaid on möödas juba, kas oled sündinud lollina või mängid lolli, ära tule targutama, kui sa ei tea mitte midagi. Uuri enne, kui midagi ütled

Kinnisideed on väga raske haigus.
Üldiselt jätame Ojamaa Reimi otsustada.

Jormma
15.09.16, 12:32
Kinnisideed on väga raske haigus.
Üldiselt jätame Ojamaa Reimi otsustada.

Nõustun, kinnisideed on raske haigus, las Reim otsustab :)

Stok
15.09.16, 13:03
Paljude iidol Raku ütles ka veel praegu, et professionaalsemat treenerit Eestil ei ole olnud. Ja Ojamaa ei ole Ronaldo, kes treeneri kõrval EM finaalis mängijaid "juhendab.

Aga see professionaalne treener kaotas riietusruumi, sest ta ei mõistnud meie multikulti koondise eripärasid.

plastic'99
15.09.16, 13:15
Aga see professionaalne treener kaotas riietusruumi, sest ta ei mõistnud meie multikulti koondise eripärasid.

ma lugesin uudistest jah.

uhuu
15.09.16, 13:39
FIFA 130. ja UEFA 44. Õnneks sattus aastale, kus pole kvalifikatsioonigruppide loosimist, viimasesse loosikaussi sattumine Andorra ja San Marinoga oleks sellise seisuga väga lähedal.

lenc
15.09.16, 13:45
FIFA 130. ja UEFA 44. Õnneks sattus aastale, kus pole kvalifikatsioonigruppide loosimist, viimasesse loosikaussi sattumine Andorra ja San Marinoga oleks sellise seisuga väga lähedal.
Millal see Euroopa Rahvaste Liiga asetuste lukku minek on? Hetke seisuga satuks Eesti ilmselt seal kõige alumisele tasemele, mis oleks ju väga soodne võimalus EM-ile jõuda. Loodetavasti see läheb lukku enne kui me top 40-sse tagasi jõuame.

El President
15.09.16, 14:42

seda on platsilgi näha olnud, et "meie" venelased väga ei viitsi mõnikord. kas ikka tasub neid nii palju koosseisu võtta, kui sisekliima kannatab? vahel on jäänud ka mulje, et "maestro" armastab pigem "omadele" sööta, ja seda juba Rüütli ajal.

ericbana
15.09.16, 14:50
Millal see Euroopa Rahvaste Liiga asetuste lukku minek on? Hetke seisuga satuks Eesti ilmselt seal kõige alumisele tasemele, mis oleks ju väga soodne võimalus EM-ile jõuda. Loodetavasti see läheb lukku enne kui me top 40-sse tagasi jõuame.

Pagan, oleks pidanud rootslase kauemaks pukki jätma ikka. Oleks kindlustanud koha Rahvaste Liiga viimases tugevusgrupis. Töö jäi ikkagi poolikuks, äkki oleks meid lõppkokkuvõttes EM finaalturniirile viinud. Sild missugune...

Keiss
16.09.16, 02:01
Pakun, et Ojamaa raske isiksuse jutt on ikka väga üle võimendatud. Igal konfliktil on 2 osapoolt, mitte üks. Pigem on kindel, et Eesti koondises, kus üksi ette võtmine on tabu ja väljaspool normaalsust on sellised "isetsejad" põlu all suure diktaatori silmis, mis kandub ka ülejäänud mängijatesse. Täri suutis küll Ojamaa koondise juures hoida. Kunagi oli ju Kink ka karvase poolt vihatud mängija, Kruglov samuti. Tegelikult kõik, kes pole tulnud tema veatust süsteemist...

Shparkz
16.09.16, 02:07
Pakun, et Ojamaa raske isiksuse jutt on ikka väga üle võimendatud. Igal konfliktil on 2 osapoolt, mitte üks. Pigem on kindel, et Eesti koondises, kus üksi ette võtmine on tabu ja väljaspool normaalsust on sellised "isetsejad" põlu all suure diktaatori silmis, mis kandub ka ülejäänud mängijatesse. Täri suutis küll Ojamaa koondise juures hoida. Kunagi oli ju Kink ka karvase poolt vihatud mängija, Kruglov samuti. Tegelikult kõik, kes pole tulnud tema veatust süsteemist...

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/89/6b/c2/896bc2efeb75c3725fc2fb0c8658ba80.jpg

kesa
16.09.16, 06:57
seda on platsilgi näha olnud, et "meie" venelased väga ei viitsi mõnikord. kas ikka tasub neid nii palju koosseisu võtta, kui sisekliima kannatab? vahel on jäänud ka mulje, et "maestro" armastab pigem "omadele" sööta, ja seda juba Rüütli ajal.

Kas sellised "meie" venelastest intrigandid, kes on võimelised sini-must-valget esindades jalga sirgu laskma, et elada välja oma frustratsioone treeneri vastu, kes heitis koondisest välja nende rahvuskaaslasest sõbra, on ikka väärilised Eesti koondist esindama?

Ja toome Eestile eeskujuks rahvuslikult ühtset Islandi koondist...

Angelo Nerazzurro
16.09.16, 13:30
Ilma vene poisteta 2011 poleks tulnud mis tuli...Pareiko, Kruglov, Zenjov, Vassiljev (!)...

Stok
16.09.16, 16:52
Ja ilma Sidorenkovi omaväravata!

(ma tegelt ei jaga seda seisukohta)

anri
16.09.16, 17:21
ülepaisutatud jutt (nagu ka kõnealuses artiklis). vähegi tervema psüühikaga inimene on juba üle saanud ja ei hau mingeid rumalaid kättemaksuplaane. :)

Keiss
17.09.16, 01:58
On mis on nende "venelastega" aga hümni nad ei laula...ja mitte oskamatusest vaid põhimõtte pärast ning seda on üsna pentsik vaadata. Eelmine kord Bosnias oli hästi näha, et eestlased laulsid ja "omad mehed" vaatasid niisama tähtsa näoga ringi. Kas venelastele on Eesti koondises osalemine siis lihtsalt isiklik äriprojekt? Koondise mehed ju saavad üldjuhul paremaid lepinguid ja parematesse klubidesse.

Minu arvates on Eesti jalgpalli koondis mänginud kõige paremini siis, kui on olnud ülekaalus Eesti meelsus ja üldjuhul 70% algkoosseisuga see veel säilib. Venelastest tasub kaasata vaid tõesti hea keeleoskusega ja Eesti meelsusega patrioote ning parimatest parimad. Kui juba pooled mehed hümni lauldes maha vaatavad läheb asi ka lappama. Selles valguses on eriti imelik nentida, et head Eesti mehed nagu näiteks Luts, Kink ja Ojamaa on koondisest välja tõrjutud. Kas see ongi Eesti jalgpalli arendamine?

Muidugi võib ju väita, et hümni laulmine ei näita midagi, aga päris nii see ikka ei ole. Kossu koondis laulis nagu üks mees ja võitles ka hingestatumalt. Tänases võrkpalli koondise mängus oli samuti hästi näha, kuidas Eesti mehed laulsid kaugel Rumeenias nagu üks mees, sh. ilma eeslauljata (nagu Lillekülas tavaks) ja ilma fännide toetuseta. Tulemused ning võitluslikkus on oluliselt paremad. Järelikult saame mingi paralleeli tõmmata. Samas kisakoor võrreldes jalka mängudega meedias on oluliselt väiksem.

Jalka koondis on nagu üks suur ebaõnnestunud integratsiooniprojekt, kus rohelise tule saavad mingid kohalikud venelastest poolamatöörid, kelle mängija õigused kuuluvad kohalikele jalgpalli oligarhidele ja kes on tarvis kuhugi maha ärida. Nimetagem seda kaasaegseks orjakaubanduseks. Kas nad ka mängida mõistavad, on teisejärguline (Baranov, Antonov jms mitte-midagi-ütlevad noorjalgpallurid).

Õnneks on koondise juurest kadunud üle lahe metromehest Svensson, kes juurutas ainult endale mõistetavat ainulaadset mängustiili, kasutades seal hulgas ainult truualamlikke käsutäitjatest "viielisi". Sild üle Läänemere oligi algusest peale määratud hukule. Loodetavasti ma eksin Reimis ja ta ei ole järjekordne hüpiknukk sel moodsal meelelahutustööstuslikul laval nimega Eesti jalgpall.

duff_K
17.09.16, 08:26
Minu jaoks on natuke piinlik see rahvuse teema tõstatamine. Jah ka mind häirib, et nad hümni ei laula. Aga väited et Vassiljev söödab pigem ainult "omadele" on nii naeruväärne. Kes ise vähegi kõrgemal tasemel on mänginud saab sellest aru.

Ma usun ka, et Vassiljev võib olla pole kõige lihtsam isiksus, aga vaadates ajalugu kui palju ta on koondises mänginud ka vigastusega siis vähemalt tema pühendumust meie koondisele ehk sellele võistkonnale pole mõtet pisendada. Sama ka Dmitrijevi puhul, kes ilmselgelt ei ole koondises ju enam, et mingit rasvast lepingut välismaal püüda.

Kindlasti võib koondise sees olla eestlaste ja venelaste leer, aga see loomulik nii keeleliselt kui ka kultuuriliselt. Ma ei oska kirjeldada nende kahe mängija loojalsust meie riigile kuid sellele koondisele on nad seda tõestanud. Samuti oli see loojalsus Pareikol. Kõik nad oleksid võinud ise loobuda mingi hetk (loe Nahk kes andis mõista, et teda kartulivabariigi koondis ei huvita).

Kas koondis oleks parem kui eestlaste ülekaal suurem? Kahtlen sügavalt võib olla hingestatum, aga see kvaliteet oleks veel madalam kui meie hetketase.

Mina isiklikult kardan juba päeva kui Vassiljev lõpetab,sest ta on ainus meie loovatest mängijatest, kes vähegi küündib euroopa keskmisele tasemele. Pärast teda võib meie koondise mäng muutuda veel primitiivsemaks.

Mina olen viimane vend, kes Pohlakut kaitseb, aga ma ei usu või ei taha uskuda, et A koondisesse surub ta nii öelda oma mängijaid. Jah ta võib valida koondise ette otsa inimesi, kelle vaade jalgpallist ühtib tema omaga aga treenerit survestada, et kle võta florast rohkem ma ei usu. Varem või hiljem mõnel mehel viskaks kettasse ja räägiks suu puhtaks ja ma usun, et ta teab seda.

Ma endiselt arvan, et vaadates meie mängijate taset ja klubilist kuuluvust meil pole mingit asja kuhugi suurturniiri lähedalegi. Jah asjade kokkulangemise korral võib kõike juhtuda jalgpallis, aga suurt kvaliteedi tõusu meie jalgpallis pärast hollandlaste ära minekut pole toimunud.Pigem vajab jõulist tegelemist meie noortetöö. Koondise osas tahakski pigem näha, et mänguliselt nii palju Euroopast maha ei jääks, mida ka Pehrsson üritas teha, aga millega ta hakkama ei saanud.

Mina sooviks, et EJL investeeriks raha hoopis ühte maailmaklassi metoodika/noortetöö spetsialisti.

Stok
17.09.16, 18:31
On mis on nende "venelastega" aga hümni nad ei laula...

Väga hea, et see plaat käima pandi, ammu ei olegi seda lugu kuulnud. Järgmised kaks lugu sel plaadil on, et algkoosseisu särginumbrid peavad olema ühest üheteistkümneni ning särk peab üldsegi püksis olema!

LeeMarx
17.09.16, 19:12
Kogu selle pika teksti saab ainult üheti kokku võtta - Russofoobia.. Sorri, aga selline mulje jääb.

Esiteks on see lause ("On mis on nende "venelastega" aga hümni nad ei laula") juba pullisitt, kuna vähemalt kaks nn. "venelast" laulsid nt. Malta vastu ilusti kaasa, teiseks kindlasti ei ole hr. Keiss-il mingeid erivõimeid arusaamaks, kas mängija ei laula kuna ei oska või kuna tal mingi põhimõte.

Lisaks küsimus, mitu Serblast laulis nende hümni? Vastan ise, 0!

metssiga
17.09.16, 19:27
seda lollust oli jah juba ammu oodata. üldse peaksid kostjad, dimad ja sanjad tooma dokumendid siseministeeriumist, kas nad ikka on eesti kodanikud!

Mehhanisaator
17.09.16, 23:14
seda lollust oli jah juba ammu oodata. üldse peaksid kostjad, dimad ja sanjad tooma dokumendid siseministeeriumist, kas nad ikka on eesti kodanikud!

Seniks igaksjuhuks Vaose elama ka panema. Kes teab pàrast panevad veel jooksu kuhugi.

El President
19.09.16, 13:28
Kogu selle pika teksti saab ainult üheti kokku võtta - Russofoobia.. Sorri, aga selline mulje jääb.

mis terminit peaks kasutama nende venelaste suhtes, kes poliitilisi aktsioone koondises ette võtavad ja teadlikult mängu persse keeravad?

marcello
19.09.16, 13:41
mis terminit peaks kasutama nende venelaste suhtes, kes poliitilisi aktsioone koondises ette võtavad ja teadlikult mängu persse keeravad?
Milliseid poliitilisi aktsioone mõni venelane koondises ette on võtnud? Ja selle käigus veel mängu ka persse keeranud?

El President
19.09.16, 13:41
Milliseid poliitilisi aktsioone mõni venelane koondises ette on võtnud? Ja selle käigus veel mängu ka persse keeranud?

see, millest Ekspress kirjutas, oligi sisult poliitiline aktsioon. pressiti mingit oma tahtmist peale.

$$$
19.09.16, 17:30
see, millest Ekspress kirjutas, oligi sisult poliitiline aktsioon. pressiti mingit oma tahtmist peale.

Aitäh Dannar :)

MNa
19.09.16, 21:32
Uskuge muidugi kõike mis lehed kirjutavad. Nii on mõnus ja lihtne elada. Ma pole vb piisavalt rikutud mõtlemisega, aga ma ei usu elu sees, et Vassiljev/Dmitrijev/Kruglov oleks suutelised kokku leppima vandenõud, et oh, lähme nüüd kolmekesi Bosnia vastu nii mängima et tuleb sitt tulemus. Et noh, söödame natuke valesti ja üldse oleme laisad. Ma keeldun sellist jama uskumast.

lenc
20.09.16, 02:59
Uskuge muidugi kõike mis lehed kirjutavad. Nii on mõnus ja lihtne elada. Ma pole vb piisavalt rikutud mõtlemisega, aga ma ei usu elu sees, et Vassiljev/Dmitrijev/Kruglov oleks suutelised kokku leppima vandenõud, et oh, lähme nüüd kolmekesi Bosnia vastu nii mängima et tuleb sitt tulemus. Et noh, söödame natuke valesti ja üldse oleme laisad. Ma keeldun sellist jama uskumast.

Kas sa pead neid kolme vaimselt alaarenenuteks või? Sest vähegi mõtlemisvõimeliste inimeste jaoks pole kolme peale vandenõu kokku leppimine mingi eriline pingutus.

Jaan95
20.09.16, 07:54
Kas sa pead neid kolme vaimselt alaarenenuteks või? Sest vähegi mõtlemisvõimeliste inimeste jaoks pole kolme peale vandenõu kokku leppimine mingi eriline pingutus.

Vandenõuteooriad on popid. Kui leht nendest kirjutab, siis lehte ostetakse. Tõenäosus pole üldse oluline.

lenc
20.09.16, 10:20
Vandenõuteooriad on popid. Kui leht nendest kirjutab, siis lehte ostetakse. Tõenäosus pole üldse oluline.

Sinu ja mõne teise jaoks pole ka ajakirjaniku kompetentsus vist üldse oluline. Samas kui teie lähtute abstraktsest "usun või ei usu" konstruktsioonist, siis tema lähtub faktidest ja siseinfost. Ma väga kahtlen, et teil sellele midagi reaalset vastu panna on.

$$$
20.09.16, 10:46
Sinu ja mõne teise jaoks pole ka ajakirjaniku kompetentsus vist üldse oluline. Samas kui teie lähtute abstraktsest "usun või ei usu" konstruktsioonist, siis tema lähtub faktidest ja siseinfost. Ma väga kahtlen, et teil sellele midagi reaalset vastu panna on.

Kas sa mõtled neid fakte, mida seal artiklis ajakirjanik ise kutsus vandenõuteooriaks?

lenc
20.09.16, 11:16
Kas sa mõtled neid fakte, mida seal artiklis ajakirjanik ise kutsus vandenõuteooriaks?

Dannar räägib "vandenõuteooriast", Ainar Ruussaar "nägi unes", Ekspressi ajakirjanik "leidis liftist hunniku pabereid" jne. Eks nimetusi leidub erinevaid selle kohta kui oma allikaid avalikult ei eksponeerita, aga mingi kindlus avaldatava info kohta on neil olemas.

Jaan95
20.09.16, 12:05
Dannar räägib "vandenõuteooriast", Ainar Ruussaar "nägi unes", Ekspressi ajakirjanik "leidis liftist hunniku pabereid" jne. Eks nimetusi leidub erinevaid selle kohta kui oma allikaid avalikult ei eksponeerita, aga mingi kindlus avaldatava info kohta on neil olemas.

Kas sama kindlus nagu tänase Päevalehe väitel, et Eestis toodetakse 2000 liitrit piima päevas?

lenc
20.09.16, 12:43
Kas sama kindlus nagu tänase Päevalehe väitel, et Eestis toodetakse 2000 liitrit piima päevas?

No seda peab Dannar ütlema, kui ta saab.

Martin
20.09.16, 12:58
No mis siin ikka nii väga enam mõelda, olen pikemat aega jauranud, et Pareiko lahkumismäng on arusaamatu ja rumal, kuid eks selles kontekstis selge, miks see korraldati, et legendile austust avaldada. Tõenäoliselt on lepitaja samuti tajutav, kelle käsul see kutse ja sõu tehti.

Järeldus on küll, et leppimisest miskit välja ei tulnud.

elx
20.09.16, 17:20
Seda tahaks nüüd küll näha kuidas palliplatsil jalgpallur hakkab valima kellele sööta isikliku sümpaatsuse järgi. Üpris võimatu.

Kas sellised "meie" venelastest intrigandid, kes on võimelised sini-must-valget esindades jalga sirgu laskma, et elada välja oma frustratsioone treeneri vastu, kes heitis koondisest välja nende rahvuskaaslasest sõbra, on ikka väärilised Eesti koondist esindama?
Ja selle fakti võtad sa mis kohast?

Minu arvates on Eesti jalgpalli koondis mänginud kõige paremini siis, kui on olnud ülekaalus Eesti meelsus ja üldjuhul 70% algkoosseisuga see veel säilib.
Millal see oli?

vincent
20.09.16, 17:57
Minu arvates on Eesti jalgpalli koondis mänginud kõige paremini siis, kui on olnud ülekaalus Eesti meelsus ja üldjuhul 70% algkoosseisuga see veel säilib.

seda on näha olnud tõesti korduvalt.

Serbia - Eesti 1:3 - Pareiko, Kruglov, Dmitrijev, Vassiljev, Zenjov
Eesti - Uruguay 2:0 - Pareiko, Kruglov, Sidorenkov, Dmitrijev (vahetusest Zahovaiko Ahjupera asemele, Vassiljev Saagi asemele)
Sloveenia - Eesti 1:2 - Pareiko, Kruglov, Dmitrijev, Vassiljev, Zenjov
Põhja-Iirimaa - Eesti 1:2 - Pareiko, Stepanov, Kruglov, Dmitrijev (vahetusest Zenjov Ahjupera asemele, Vassiljev Kingi asemele)
Eesti - Holland 2:2 - Pareiko, Kruglov, Dmitrijev, Vassiljev (vahetusest Zenjov Anieri asemele)
Eesti - Sloveenia 1:0 - Pareiko, Morozov, Antonov, Zenjov

Shparkz
20.09.16, 19:51
Martin Reim koondise hingetraumadest: midagi hullu ei ole
http://www.ohtuleht.ee/760186/martin-reim-koondise-hingetraumadest-midagi-hullu-ei-ole

MNa
20.09.16, 20:56

"Oleks suutelised" all mõtlesin ma ikka nende moraalset poolt. Eesti keel on rikkalik ja tore.

skint
20.09.16, 21:10
Nendel vandenõuteooriatel ja selle juurde käivatel juttudel on üks suur viga: üritakse näidata, et justkui enne Pareiko teemat oleks kõik olnud ilus, tulemused väga head ning Pehrssoniga oleksime selleks hetkeks olnud suurelt edasi arenenud. Väidan, et mänguliselt ei olnud Pehrsson ka enne seda saavutanud neid asju, mida (Rüütlile ette heideti ja) Pehrssoni suureks trumbiks peeti ning EJL ja jalgpalliajakirjanduse poolt üles puhuti. Seda ei muuda ka ajakirjanikele korraldatud promoüritused.

Reaalsus oli vähe teine ning isegi kui oli mingi sellelaadne käärimine, siis pakun, et selle käärimise põhjus ei olnud kindlasti mitte üksnes toodud teema.

LeeMarx
20.09.16, 21:17

seda on näha olnud tõesti korduvalt.

Serbia - Eesti 1:3 - Pareiko, Kruglov, Dmitrijev, Vassiljev, Zenjov
Eesti - Uruguay 2:0 - Pareiko, Kruglov, Sidorenkov, Dmitrijev (vahetusest Zahovaiko Ahjupera asemele, Vassiljev Saagi asemele)
Sloveenia - Eesti 1:2 - Pareiko, Kruglov, Dmitrijev, Vassiljev, Zenjov
Põhja-Iirimaa - Eesti 1:2 - Pareiko, Stepanov, Kruglov, Dmitrijev (vahetusest Zenjov Ahjupera asemele, Vassiljev Kingi asemele)
Eesti - Holland 2:2 - Pareiko, Kruglov, Dmitrijev, Vassiljev (vahetusest Zenjov Anieri asemele)
Eesti - Sloveenia 1:0 - Pareiko, Morozov, Antonov, Zenjov

Game, set, match!

Temp0
20.09.16, 23:53
Pole see seis midagi paha. Lihtsalt vaja tiimina saada tööle. Vassiljev Poolas hetkel on ulme hoos, esimene ja muudkui lööb. Klavan lõi ka täna värava. Isegi väravavahid on vormis :D Meerits lõi ka värava. Anier ja Ojamaa on ka hoos. Luts andis hea söödu. Zenjov lööb ja söödab. Ja mehed kellest pole kuulnud on ka aktsioonis. Saag lõi värava. Ehk mis mina tahan öelda on see, et hetkel üks parimaid aegu. Ei mäletagi kus meedias oleks lugenud siukese edu kohta. Vnoh vähemalt minu arvates eriti Soccernetist lugedes on ikka keegi kuskil midagi head teinud.
Saaks need mehed ka Eesti koondise eest ainult mängima :(

Christus
21.09.16, 09:42
praegu on suurim probleem, kust leida kindel partner klavani kõrvale keskkaitsesse, mida jääger oli.

kesa
21.09.16, 20:32
praegu on suurim probleem, kust leida kindel partner klavani kõrvale keskkaitsesse, mida jääger oli.

Mets mängib Vikingis keskkaitses.

Karter
25.09.16, 13:09
Mets mängib Vikingis keskkaitses.

Minu arust sobib Mets keskkaitsesse paremini kui CDM:iks. Olen ka varem öelnud, et tal puudub piisav agressiivsus, et CDM'i kohal mängida. Peab tõdema, et ta roll ja oskus mängida seda kohta paranes mäng-mängult aga kui võrrelda tippudega (Makelele, Cattuso, Alonso) siis tahtest ja võitleja hingest jääb puudu. Samas ma ei näe ka, et meil hetkel leiduks sellist "politseinikust" mängijat kes rabaks musta tööd ja jätaks rünnakud teiste hooleks - Antonov suudaks äkki seda rolli täita.

metssiga
25.09.16, 14:57
dmitrijev ongi ju täpselt selles rollis terve elu olnud

Karter
25.09.16, 16:07
dmitrijev ongi ju täpselt selles rollis terve elu olnud

Jah, aga vanust on juba 34 ja võib vist öelda, et lõpu algus on käes.

Tofoa
25.09.16, 19:08
Minu arust sobib Mets keskkaitsesse paremini kui CDM:iks. Olen ka varem öelnud, et tal puudub piisav agressiivsus, et CDM'i kohal mängida. Peab tõdema, et ta roll ja oskus mängida seda kohta paranes mäng-mängult aga kui võrrelda tippudega (Makelele, Cattuso, Alonso) siis tahtest ja võitleja hingest jääb puudu. Samas ma ei näe ka, et meil hetkel leiduks sellist "politseinikust" mängijat kes rabaks musta tööd ja jätaks rünnakud teiste hooleks - Antonov suudaks äkki seda rolli täita.

Kui on üks asi, millest Metsal puudu ei jää, siis on see just tahe ja võitlejahing.

Kas Cattuso on mingi säga alamliik?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/94/Ameiurus_melas_by_Duane_Raver.png

Karter
25.09.16, 21:54
Kui on üks asi, millest Metsal puudu ei jää, siis on see just tahe ja võitlejahing.
Kas Cattuso on mingi säga alamliik?

Vabandan, Gattuso* - aga eks tähenärijal koitis õnnepäev, edu! Mis puudutab Metsa siis CDM:iks on ta pehmo.

Jormma
04.10.16, 22:26
noh fännid kes teist "suletud uste taga" saatesse ära eksis :D

EDIT: http://tv3play.tv3.ee/sisu/suletud-uste-taga osa 5 hooaeg 9

kesa
08.10.16, 15:51
Mattias Käiti eilne esimene värav oli Eesti koondise 100-s värav MM/EM valikmängudes alates 1933 a-st.

Mattias Käit on läbi aegade noorim Eesti koondislane, kes on skoorinud MM/EM valikmängudes 18 a. 3 k. ja 8 p.

Mattias Käiti eilne esimene värav oli Eesti koondise 100-s värav A.Le Coq Arenal peetud mängudes.

Malfoy
11.10.16, 11:59
Kaks kodust valikmängu uue treeneri all tehtud, mõned mõtted.
* Baranov oli eile minu jaoks parim üllatus. Väga kindel, head pikad söödud äärtele. Tip-top. Hädavajalik oleks tal talvel siit jeed tõmmata ja nädalast nädalasse korralikult ja tasemel mängida.
* miks Purje mängib Nõmme Kaljus? Sest ta on tänase päeva Viikmäe - kui oleks vaja ära lüüa, siis jobistab, sõprusmängudes paneb korralikult, aga see ei maksa mitte sittagi
* Klavani kvaliteet on kõrge. Väga kõrge. Eile pistis kreeklased taskusse niiet kolises. Niikuradi väga tahaks, et meil oleks igas liinis üks selline mees.
* tundub, et meeskonnas on vähemalt praegu emotsionaalses plaanis kõik hästi.
Eile oli selline tunne, et kohe-kohe tuleb ära, aga raisk ei tulnud. Võõrsil on Kreekaga kindlasti raskem, aga neid võita küll miskisugune mission impossible pole. Ei jätnud nad absoluutselt mitte mingit muljet, finaalturniiri vääriline see sats küll pole.
Järgmine mäng Belgiaga saab raske olema, aga usun küll, et mingit a-la 0-5 sealt ei tule.
Ja lõpetuseks.
Viimast korda: Pehrsson, mine perse. Kolme aasta jooksul polnud mitte ühte mängu ka sinu käe all sellist nagu eile mehed tegid, kuigi kaotasid. Tainas.

gd77
11.10.16, 15:42
* miks Purje mängib Nõmme Kaljus? Sest ta on tänase päeva Viikmäe - kui oleks vaja ära lüüa, siis jobistab, sõprusmängudes paneb korralikult, aga see ei maksa mitte sittagi

Huvitav kommentaar mängija kohta, kelle kaks kuulsamat väravat tõid sloveenide vastu kuus punkti valiksarjades koju.

Jaan95
11.10.16, 17:20
Jalgpallis kahjuks endised sooritused tänasele mängule eriti kaasa ei aita. Kui ikka vorm on kustunud, siis sloveenidele löödud väravatest kasu pole.

Karter
11.10.16, 18:42
Selle Purje kommentaari võiks Kreeka mängu põhjal iga mängja kohta kirjutada - viimase puute kvaliteet ründefaasis oli paljudel mööda. Äärelt tulnud pallid ei leidnud kastis mehi - Kallaste, Luts, Kams ja Marin. Zenjov ja Vassiljev ei realiseerinud võimalusi. Aksalu ei võtnud nurgast ära. Dimitrjev tegi rumala vea jne. Otsi nüüd ajaloost ainult sobiv vend ja pane kõrvuti, et kes on Ahjupera ja kes on Rooba.

Malfoy
11.10.16, 19:34
Selle Purje kommentaari võiks Kreeka mängu põhjal iga mängja kohta kirjutada - viimase puute kvaliteeti ründefaasis oli paljudel mööda. Äärelt tulnud pallid ei leidnud kastis mehi - Kallaste, Luts, Kams ja Marin. Zenjov ja Vassiljev ei realiseerinud võimalusi. Aksalu ei võtnud nurgast ära. Dimitrjev tegi rumala vea jne. Otsi nüüd ajaloost ainult sobiv vend ja pane kõrvuti, et kes on Ahjupera ja kes on Rooba.

Ei võiks. Purje ja tema "oskus" võimalusi ära sittuda on eriline, omal ajal oli minu poolt mainitet tegelane samasugune. Ei tule Atsi püssist enam pauku, pole mõtet oodatagi.

-RoMaRiO-
11.10.16, 19:59
Jalgpallis kahjuks endised sooritused tänasele mängule eriti kaasa ei aita. Kui ikka vorm on kustunud, siis sloveenidele löödud väravatest kasu pole.

Õnneks on kustunud vormi pealt võimalik vähemalt Florale lüüa.

gd77
11.10.16, 20:14
Ei võiks. Purje ja tema "oskus" võimalusi ära sittuda on eriline, omal ajal oli minu poolt mainitet tegelane samasugune. Ei tule Atsi püssist enam pauku, pole mõtet oodatagi.

Kuidas on võrreldes Anieri esitusega Gibraltari vastu? Mis mängijaga teda võrdleksid?

Mehhanisaator
12.10.16, 02:03
Purje jutule lisaks pani kunagi Poomi lahkumis mangus Eesti parima võimaluse Portugali vastu samamoodi peaga keskele ja mingi asja kannaga vms järgi kui mälu ei peta aga võin eksida.(peaga lõi kindlasti, kannaka osas võin eksida)

-RoMaRiO-
12.10.16, 10:18
Jah, ja Šveitsi vastu kaotasime Purje uskumatu eksimuse pärast, Vaduzi vastu Euroopa liigas lasi end 1-1 olukorras täiesti täis ning Eesti liigas on jätnud väga palju löömata, aga tõesti mehed. Vaadake veidi jalgpalli või kasvõi YT-s on erinevaid videokogusid, kus oluliselt suurema individuaalse taseme ning palganumbriga mängijad jätavad täiesti ebareaalseid asju löömata. Isegi Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi jätavad iga hooaeg löömata olukordasid, kus iga Eesti 4. liiga tasemel ründaja saaks öelda, et isegi tema oleks sealt ära löönud. Ainus erinevus on selles, et need mehed tekitavad ise või neile tekitatakse lihtsalt rohkem väravavõimalusi, aga 100% efektiivsusega ei realiseeri isegi pealtnäha 100% võimalusi maailmas mitte ükski ründaja.

dareth
12.10.16, 10:59
Noh, ega me ei ootagi 100%. Aga 30% võiks vähemalt olla. Või misiganes protsent, peaasi et ülemäära tihti "oh ei, jälle" peast läbi ei käiks.

Karter
13.10.16, 13:06
Tekkis küsimus seoses külastatavusega - Mida tehti EM valikmängude ajal teisiti kui praegu?

Eelmisel aastal umbes samal ajal peetud valikmänge Leedu ja Šveitsiga külastas vastavalt 6621 ja 7304 inimest. Gribaltari ja Kreeka mängu vaatas 4678 ja 4467 inimest. Kuigi Leedu mäng hakkas varem (kell 19:00) siis on üle 2000 inimese suurune muutus ikkagi üüratu.

Shparkz
13.10.16, 13:28
Alagrupis oli inglismaa ja see ajab keskmisel Eesti fännil kõvaks. Osteti pakett ja siis oli ka kerge kohustus teistele mängudele kohale ilmuda. Minu pakkumine selline.

Tekkis küsimus seoses külastatavusega - Mida tehti EM valikmängude ajal teisiti kui praegu?

Eelmisel aastal umbes samal ajal peetud valikmänge Leedu ja Šveitsiga külastas vastavalt 6621 ja 7304 inimest. Gribaltari ja Kreeka mängu vaatas 4678 ja 4467 inimest. Kuigi Leedu mäng hakkas varem (kell 19:00) siis on üle 2000 inimese suurune muutus ikkagi üüratu.

Wingback
13.10.16, 13:47
EJL see kollektiiv, kelle ülesandeks peaks kogu aeg olema mõtlema nippe ja viise kuidas rohkem publikut staadionile saada - ei saa oma tööga edukalt hakkama!

Karter
13.10.16, 13:49
Alagrupis oli inglismaa ja see ajab keskmisel Eesti fännil kõvaks. Osteti pakett ja siis oli ka kerge kohustus teistele mängudele kohale ilmuda. Minu pakkumine selline.

Sul võib isegi õigus olla, sest Inglismaaga mängus oli 10195 pealtvaatajat ja Sloveeniaga 6561. Oleks huvitav teada "igavate mängude" paketi- ja tavapiletite osakaalu.

Samas on ka näha, et praegusega võrreldes on veel kasvuruumi. Ilmselgelt iga mäng staadionit täis ei müü aga see 6000+ peaks olema väikeste muudatusega ikkagi suhteliselt reaalselt saavutatav number.

kesa
13.10.16, 15:51
Omal ajal olid hinnad erinevad.
http://www.jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=1690
http://www.jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=1941

2010
Eesti - Fäärid 150 krooni (9,59 eur) jne. vastavalt sektorile, Kolmapäev 11.08, kell 20.00 - 5201 pv.
Eesti - Itaalia 300 krooni (19,17 eur) - Reede 3.09, kell 21.30 - 9550 pv.
Eesti - Sloveenia 200 krooni (12,78 eur) - Teisipäev 12.10, kell 21.30 - 5722 pv.

2011
Eesti - Serbia 12,78 eur (200 kr) - Teisipäev 29.03, kell 21.30 - 5185 pv.
Eesti - P-Iiri 12,78 eur (200 kr) - Teisipäev 6.09, kell 21.30 - 8660 pv.
Eesti - Iiri Play-off 14 eur (220 kr) - Reede 11.11, kell 21.45 - 10811 pv.

2012
Eesti - Rumeenia 13 eur - Reede 7.09, kell 21.00 - 7936 pv.
Eesti - Ungari 13 eur - Reede 12.10, kell 21.30 - 5661 pv.

2013
Eesti - Andorra 10 eur - Teisipäev 26.03, kell 19.00 - 5237 pv.
Eesti - Holland 20 eur - Reede 6.09, kell 21.30 - 10210 pv.
Eesti - Türgi 15 eur - Reede 11.10, kell 21.30 - 8572 pv.

2014
Eesti -Sloveenia 16 eur - Esmaspäev 8.09, kell 21.45 - 6561 pv.
Eesti - Inglismaa 27 eur - Pühapäev 12.10, kell 19.00 - 10195 pv.

2015
Eesti - San Marino 14 eur - Pühapäev 14.06, kell 19.00 - 6131 pv.
Eesti - Leedu 16 eur - Laupäev 5.09, kell 19.00 - 6621 pv.
Eesti - Šveits 18 eur - Esmaspäev 12.10, kell 21.45 - 7304 pv.

2016
Eesti - Gibraltar 14 eur - Reede 7.10, kell 21.45 - 4678 pv.
Eesti - Kreeka 18 eur - Esmaspäev 10.10, kell 21.45 - 4467 pv.

Karter
13.10.16, 16:02
EM valikstsükli teemale lisaks, siis tundub, et kuskilt hakkas piletite hype pihta ning siis sellest tekkis suurem huvi. Ilmselt Inglismaa mäng mõjutas asja.

http://sport.postimees.ee/v2/2911825/eesti-sloveenia-maengule-on-mueuedud-juba-uele-5000-pileti
http://sport.postimees.ee/v2/2915337/inglismaa-maengu-piletid-tulevad-mueuegile-neljapaeeva-hommikul
http://sport.postimees.ee/v2/3352541/eesti-sveits-em-valikmaengule-on-saadaval-veel-1500-piletit

Kesa lingist lugesin välja huvitava koha: "Vastalt UEFA uuele määrusele ei tohi staadionile kaasa võtta vuvuzelasid."
EJL võiks enda määrusega pasunad ära keelata. (ei pea silmas fännide laulu saatvaid muusikalisi instrumente)

Jormma
14.11.16, 11:49
http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/aivar-pohlak-jalgpalliliit-korraldab-homme-kriisikoosoleku-kuhu-kutsusime-ka-tarmo-ruutli?id=76257881

ohoh...

kesa
14.11.16, 12:46
Eesti jalgpallis on huvitavad käärid.
Kui Eesti koondise mängijate keskmine vanus on üks eakamaid Euroopas, siis Meistriliiga mängijate keskmine vanus on Euroopa riikide kõrgliigade üks nooremaid kui mitte noorim.

JuriM
14.11.16, 13:15
Kaks lihtsat asja:

Esimene puude

Pressi alt välja mängimine.

Neid peaks reaalselt jalgpalli koolides drillima esimesest trennist alates ja lihtsalt kogu mentaliteedi looma selle peale. Tänapäeva jalgpallis on vaja tehnilist pagasit, ükskõik kui väike su riik ja mängijate valik on.

Eilne mäng tekitas reaalse huvi hakata uurima, kus ja kuidas on meil üldse võimalik treeneri litsentsi omandada..

Mehhanisaator
14.11.16, 13:31
See kriisikoosoleku kokkukutsumine on mingi näiline asjade parandamine. Asi tuleks vötta täiesti algosadeks, ülevaadata köik jupid, tagasi kokku panna ja jätta välja tuhmund ja vigased klotsid.

manni
14.11.16, 14:16
Kaks lihtsat asja:

Esimene puude

Pressi alt välja mängimine.

Neid peaks reaalselt jalgpalli koolides drillima esimesest trennist alates ja lihtsalt kogu mentaliteedi looma selle peale. Tänapäeva jalgpallis on vaja tehnilist pagasit, ükskõik kui väike su riik ja mängijate valik on.

Eilne mäng tekitas reaalse huvi hakata uurima, kus ja kuidas on meil üldse võimalik treeneri litsentsi omandada..

Nõus. Paberil tundub lihtne ja loogiline. Meil aga silmad maas ja pikk ette. Krt korra hoog maha ja lükka sõõtu. Eile jäi meestel enesekindlusest palju puudu. Tundus et mängu oli enne avavilet juba tehtud.

duff_K
14.11.16, 14:52
minge vaadake noorteturniire ja näete kust see kõik alguse saab. Igas vanuses võib ühe käe näpudel kokku lugeda võistkondi, kes palliga mängivad

zaz
14.11.16, 16:11
Eesti jalgpallis on huvitavad käärid.
Kui Eesti koondise mängijate keskmine vanus on üks eakamaid Euroopas, siis Meistriliiga mängijate keskmine vanus on Euroopa riikide kõrgliigade üks nooremaid kui mitte noorim.

Kui see ei kinnita seda, et KTM on tobe, mis siis veel.

Stok
14.11.16, 17:44

http://www.jalgpall.ee/coaches_course.php

Kliki mõne ballooni peal ja info avaneb.

Malfoy
14.11.16, 20:56
Lugesin Pohlaku intekat delfis. Jättis suht paanikas oleva tegelase mulje. Lõug väriseb ja kutsuti kokku kriisikoosolek. Väga huvitav. Tahaks kärbes olla seinal ja kuulata, et mida kuradit seal nüüd siis kokku räägitakse. Rüütli Tarts kah veel kutsutute hulgas. Konkreetne paanika-Jaanika.
Ja veel. Miljonid eurod, täpsemalt 5 milli pannakse staadioni ehitusse, kus käib koondist keskelt läbi 5K inimest vaatamas ja Florat mõned sajad. Selle raha eest tuleks ehitada halle, kunstmurusid, koolitada, kutsuda spetsialiste jne. Rõivas suudeti kuidagi ära tinistada, aga praeguse seisuga on see siuke põlevas majas tapeedi vahetamine.
Lõpetuseks. Reim on süüdi eilses fopaas, aga sitt oli praeahjus varem ja tuima panemine on minul igatahes tükiks ajaks Eesti jalgpalli isu ära ajanud.

mjaasa
14.11.16, 21:10
See viie milli teema jälle. Anti ju konkreetselt vaid stasdioni ehitusse. Muud-hallid asjad, nende jaoks poleks saanud ju seda raha

Malfoy
14.11.16, 22:02
See on absurdne olukord. Seletus, et see mäng toob kaude raha riigile tagasi on lihtsalt loll jutt. Koondis ja tema toetajad käivad euroopas ringi häbi nagu peas, aga liit tegeleb mingi lollaka finaali Eestisse sebimisega ja selleks eelduste loomisega. Milleks seda on vaja tavalisel fännile? Pileteid sellele "supermängule" tuleb kohalikule turule näpuotsa täis ja ilmselt üle keskmise kallid.
Ja lõpetuseks. Mul ei ole ilusa, valmis ja korraliku staadioni vastu kõige vähematki, aga praegu ei ole see SEE koht, kuhu raha toppida. Üks loll küsis teiselt lollilt raha ja saigi. Väga ok.

Wikat
14.11.16, 22:20
Pole seda kvaliteeti kuskilt võtta kui talentide kasvatamiseks puudub elementaarne taristu. Rohkem on vaja väljakuid ja sisehalle, praegu lastakse tuima näoga pool aastat noorte arenguvõimalust lihtsalt kaduma.

fcfloraforever
14.11.16, 22:34
See on absurdne olukord. Seletus, et see mäng toob kaude raha riigile tagasi on lihtsalt loll jutt. Koondis ja tema toetajad käivad euroopas ringi häbi nagu peas, aga liit tegeleb mingi lollaka finaali Eestisse sebimisega ja selleks eelduste loomisega. Milleks seda on vaja tavalisel fännile? Pileteid sellele "supermängule" tuleb kohalikule turule näpuotsa täis ja ilmselt üle keskmise kallid.
Ja lõpetuseks. Mul ei ole ilusa, valmis ja korraliku staadioni vastu kõige vähematki, aga praegu ei ole see SEE koht, kuhu raha toppida. Üks loll küsis teiselt lollilt raha ja saigi. Väga ok.

Kas sa saad aru, et riik muu tarbeks seda raha ei anna? Meie ekspeaminister käis Gruusias tollel mängul, karp jäi lahti ja mõtles, et selle peab Tallinnasse ka tooma, sebis pappi ja ütles ehitage valmis ja tooge mäng. Lihtne.
Meeldigu see EJL-le või mitte, olgu see prioriteetide nimekirjas või mitte. Aga kui keegi sulle viis milli viskab, siis sa võtad selle igal juhul vastu. Vähemalt ehitatakse see Arenagi valmis, sest varsti on juba piinlik seal väliskülalisi võõrustada. Rääkimata sellest, et igasuguste tuleohutus ja muudele nõutele ei tohiks see staadion hetkel mingi nipiga vastata. Parandage mind kui ma eksin. Ehitatakse kunagi pooleli jäänud staadion oma algse projekti järgi lõpuni ja tuleb ka tabloo. Vähemalt midagigi, jah selle rahaga saaks palju muud ja võibolla ka kasulikumatki ära teha aga hetkel ei ole selle raha kasutamiseks alternatiivid lubatud.

MALAGA
15.11.16, 10:31
Enam kui kummaline, et järgmiseks aastaks pole ühtegi sõprusmängu välja kuulutatud, on ainult valikmängud.Või nagu nüüd 9 november oli koondiste päev, Belgia nt mängis.A mida me tegime ? Toksisime jääkülmas sisehallis ja tehti mingeid ajast ja arust kollase lume nalju.WTF ?

ElNino9
15.11.16, 10:34
Enam kui kummaline, et järgmiseks aastaks pole ühtegi sõprusmängu välja kuulutatud, on ainult valikmängud.Või nagu nüüd 9 november oli koondiste päev, Belgia nt mängis.A mida me tegime ? Toksisime jääkülmas sisehallis ja tehti mingeid ajast ja arust kollase lume nalju.WTF ?

Vähem kaotusi ju.

mehukati
15.11.16, 11:10
U-17 tulemused : http://jalgpall.ee/matches.php?all=1&nteam_id=5
U-21 tulemused: http://jalgpall.ee/matches.php?all=1&nteam_id=2
U-19 tulemused: http://jalgpall.ee/matches.php?all=1&nteam_id=3

Mitte ainult A koondise tasemel vaid ka noortekoondiste tasemel on asjad ikka väga käest ära. Eesti jalgpallis on täielik süsteemne error kuskil ja see on tõsiasi. Kindlasti oleme me tasemes edasi läinud aastate jooksul, aga muud riigid on veelgi kiiremini edasi läinud. Jalgpall vajab peenhäälestamise asemel jämehäälestust! Me peaksime teostama analüüsi, et saada aru mis on peamised probleemikohad ja tegema plaani nende probleemide lahendamiseks. VIIMA ka need ellu!

Daz Booob
15.11.16, 13:15
Nõnda kaua, kuni suur plaan on kasvatada elukutselisi jalgpallureid, võite Eesti jalgpalli ära unustada.

Jormma
15.11.16, 15:28
Tahaks teada mis seal kriisikoosolekul siis arutati :)

risto
15.11.16, 17:03
Tahaks teada mis seal kriisikoosolekul siis arutati :)

mõned sõnad

Pohlak: http://tv.delfi.ee/uudised/sport/delfi-video-aivar-pohlak-parast-kriisikoosolekut-jalgpallis-ei-ole-motet-hakata-tegelema-poliitilise-vastutuse-votmisega?id=76277573
Reim: http://tv.delfi.ee/uudised/sport/delfi-video-martin-reim-belgia-koondisel-oli-meeskonna-juures-koguni-kaks-psuhholoogi?id=76276733
Rüütli: http://tv.delfi.ee/uudised/sport/delfi-video-tarmo-ruutli-ongi-hea-et-reim-kohe-alguses-laksu-katte-sai-on-edaspidi-ettevaatlikum?id=76277799

Nurmekas
15.11.16, 18:32
See on absurdne olukord.
....

Su loogika järgi ei tohiks Tallinn-Tartu maanteed suuremaks ehitada, kuna Tallinna ja Rakvere tänavad on auke täis, külavaheteedest rääkimata.

plastic'99
15.11.16, 18:39
Su loogika järgi ei tohiks Tallinn-Tartu maanteed suuremaks ehitada, kuna Tallinna ja Rakvere tänavad on auke täis, külavaheteedest rääkimata.

https://cdn.meme.am/instances/500x/34167786.jpg

Jeti88
15.11.16, 21:52
aga ole meheks, tee ots lahti ja pane mingid peamised mõtted kirja, mida tuleks teisiti teha ja kes täpsemalt seda teha võiks. mina küll kohe täitsa siiralt huviga loeks. saab äkki lõpuks asjast asja ka. kõigega kursis mees, sidemeid palju, aega tundub ka laialt käes olevat, kui kannatab igapäevaselt foorumis paugutada. mis need põhiliste valupunktide konkreetsed lahendused oleksid?

keegi ei väida, et probleeme pole, isegi liit ise mitte, aga tühja põrgatada on see kõige lihtsam töö.

Hea teemaalgatus Belgia mängu teemast. Panen kirja mõned mõtted, mis on ammu peas ringi käinud.

Hetkel on meil sellised mehed koondises nagu meil on. Kuskilt paremaid praegu võtta ei ole. Võime tuua ka Mourinho treeneriks aga võitma me sellest ei hakka. Minu nägemuse järgi on seisneb üks põhiküsimus noortes ja eelkõige noortetreenerites. Jalgpall on vähemalt viimased 10 aastat noorte harrastajate arvu poolest number üks Eestis (ei viitsi praegu statistikat otsida, kui on vale väide lükake ümber) aga ometi me ei näe selle meeletu kandepinna suurust koondise tulemustes. Miks?

Kes on meie (noorte)treenerid? Võtsin lahti suurima noortesüsteemiga klubi (FCF) kodulehe ja vaatasin järgi. Aasta 2015 seisuga on 20-st treenerist 11-l kehakultuuri alane kõrgharidus. Paljudel on EOK ja UEFA litsentsid. Vaadates neid nimesid siis paljud on endised keskpärased mängijad või juba natuke vanema generatsiooni esindajad. Endised mängijad on oma jalgpallihariduse saanud just nimelt selle vanema generatsiooni käest. Generatsioon, kes kasvas üles nõukogude aja lõpus kui jalgpall oli selles olukorras nagu me kõik teame milles ta oli. Ma ei näe välismaalasi, ma ei näe, et keegi oleks ennast välismaal täiendamas käinud. Me nuputame siin omaette kuidas paremaks saada ja kuidas asju ajada aga me ei kaasa kompetentsi riikidest, kus see on olemas. Mõned üksikud näited nagu Frank Bernhardt ja Kalju koostöö Ajaxiga välja arvata. Odavam on palgata noormängija, kes läbi ei löönud ja lasta ta korra UEFA ja EOK koolitustelt läbi ning tööd ta saab teha aga mis kvaliteet sealt tuleb?

Kui siit edasi arendada teemat praeguse momendi treenerite "eliidi" peale - Reim, Kristal, Prins jne - 0 haridust, praktiliselt 0 kogemust välisliigadest. Kus kohast peaks tulema see kompetents, kogemus ja teadmised jalgpallureid treenida ja arendada kui nad on 20+ aastat siin samas meie kinnises süsteemis "arenenud"?

QRkood
15.11.16, 22:05
Klavan ja Lindpere lubasid selles suunas kõvasti hakata Kalevis tööd tegema, et Kalevi treenerid välismaal ennast harimas ja täiustamas käiks.

Halb ründaja
15.11.16, 22:22
Ehk oleks aeg hakata mängima kiiret ja tehnilisemat jalgpalli Saksa/Hollandi/Hispaania/Skandinaavia moodi ja vähem seda Vene jalgpalli stiilis rahmeldamist, mis nagunii lõpeb pika palliga ette, kuna ei suudeta isegi elementaarset seinasöötu anda?

Saan aru, et Prins või Kristal ei hakka elusees euroopalikku jalgpalli juurutama, aga noorteklassis võiks ju vähemalt rõhuda tehnikale ja söödukiirusele.

vaikiv mees
15.11.16, 23:00
Ehk oleks aeg hakata mängima kiiret ja tehnilisemat jalgpalli Saksa/Hollandi/Hispaania/Skandinaavia moodi

kindlasti,

aga paraku meie koondise võimed ei küüni selleni

marcello
15.11.16, 23:32
Kas ainuke noortetreener kes välismaal kogemusi hangib on Reitel? Jaanus on vist juba 6-7 aastat Hollandis ja USA-s leiba teeninud ja tarkusi omandanud. Pole kuulnud, et EJL oleks teda mingisse koolitusprogrammi meelitanud.

asdf
16.11.16, 01:50
Ma ei näe välismaalasi, ma ei näe, et keegi oleks ennast välismaal täiendamas käinud. Me nuputame siin omaette kuidas paremaks saada ja kuidas asju ajada aga me ei kaasa kompetentsi riikidest, kus see on olemas. Mõned üksikud näited nagu Frank Bernhardt ja Kalju koostöö Ajaxiga välja arvata.

Välismaalased Eesti jalgpallis viimase ca 15-20 aasta jooksul:
Teitur Thordarson, Arno Pijpers, Jelle Goes, Viggo Jensen, Keith Boanas, Peter McGovern, Frank Bernhardt, Lars Hopp, Magnus Pehrsson, Jesper Norberg, Jimmy Högberg, Pasi Rautiainen, Hannu Tuukanen, Franco Pancheri, Sergei Frantsev, Getulio Fredo Aurelio, Jyri Nieminen, Uwe Erkenbrecher, Joti Stamatopoulus, Gabriel Garcia Xatart, Andy McKnight, Anton Joore jne. Kindlasti unustasin mitmed nimed. Klubidest on siin esindatud Flora, Levadia, Kalju, Tammeka, Santos, Sillamäe ja erinevad koondised (naised, mehed, noored). Need nimed näitavad, et ei saa väita, et pole välismaalasi või ideid väljast. Lisaks on tuntumatest Eesti treeneritest välismaal töötanud Janno Kivisild, Karel Voolaid, Andres Oper, Tarmo Rüütli, Mart Poom ja Valeri Bondarenko.

Täiendamised välismaal või välistreenerite toomine siia, mõned näited, mille kiire otsinguga leidsin:
1) 33 naiste ja tüdrukute treenerit läbisid viiepäevase FIFA koolituse, mida andis Belgia instruktor: http://jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=7586;
2) Füüsilise ettevalmistuse seminar Bakuus: http://jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=6593;
3) 28 rannajalgpallitreenerit Portugali juhendaja koolitusel: http://jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=10463;
4) 23 saalijalgpallitreenerit FIFA koolitusel: http://jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=7517;
5) Eesti treenerite külaskäik Belgiasse: http://jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=6377;
6) Naistejalgpalli kursusel Šveitsi ekspert: http://jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=8339;
7) Üks praeguse aja hinnatumaid koolitajaid, hollandlane Verheijen Eestis: http://jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=5986;
8) Eesti treenerite õppereis Belgiasse vol 2: http://jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=5916;
9) Väravavahtide treenerite kursusel Šotimaal: http://jalgpall.ee/news.php?st=style_fp.css&news_id=4999;
10) Kokkuvõtlik info, mis räägib sellest, et üle 70 Eesti treeneri ja ametniku on paari aasta jooksul käinud õppimas Norra, Tšehhi, Inglismaa, Saksamaa, Šotimaa, Poola, Iirimaa, Taani ja Soome kolleegidelt, kusjuures koolitustele oli sel perioodil lähetatud paarikümne erineva klubi esindajad: http://www.jalgpall.ee/news.php?st=..&news_id=2223

Jeti88
16.11.16, 02:20
Välismaalased Eesti jalgpallis viimase ca 15-20 aasta jooksul:
Teitur Thordarson, Arno Pijpers, Jelle Goes, Viggo Jensen, Keith Boanas, Peter McGovern, Frank Bernhardt, Lars Hopp, Magnus Pehrsson, Jesper Norberg, Jimmy Högberg, Pasi Rautiainen, Hannu Tuukanen, Franco Pancheri, Sergei Frantsev, Getulio Fredo Aurelio, Jyri Nieminen, Uwe Erkenbrecher, Joti Stamatopoulus, Gabriel Garcia Xatart, Andy McKnight, Anton Joore jne. Kindlasti unustasin mitmed nimed. Klubidest on siin esindatud Flora, Levadia, Kalju, Tammeka, Santos, Sillamäe ja erinevad koondised (naised, mehed, noored). Need nimed näitavad, et ei saa väita, et pole välismaalasi või ideid väljast. Lisaks on tuntumatest Eesti treeneritest välismaal töötanud Janno Kivisild, Karel Voolaid, Andres Oper, Tarmo Rüütli, Mart Poom ja Valeri Bondarenko.

Huvitav nimekiri. Enamus on mulle teada aga tunnistan, et nii mõnestki ei ole midagi kuulnud. Kui paljud nendest inimestest on tegelenud noortega ja ainult noortega ning seda mitte täiskasvanute meeskonna juhendamise kõrvalt? Xatart? keegi veel?

Need lingid on huvitavad ja need kursused/koolitused on kindlasti vajalikud aga sorry, 3-5 päevaste koolitustega mingit uut kvaliteeditaset kindlasti ei saavuta.

Martin
16.11.16, 03:33
Huvitav nimekiri. Enamus on mulle teada aga tunnistan, et nii mõnestki ei ole midagi kuulnud. Kui paljud nendest inimestest on tegelenud noortega ja ainult noortega ning seda mitte täiskasvanute meeskonna juhendamise kõrvalt? Xatart? keegi veel? Need lingid on huvitavad ja need kursused/koolitused on kindlasti vajalikud aga sorry, 3-5 päevaste koolitustega mingit uut kvaliteeditaset kindlasti ei saavuta.

Sellistest sutsakatest on kindlasti kasu, kasvõi tuulutamiseks ja natuke teise vaate nägemiseks.

Mis on aga igal alal sama: et jõuda tippu, tuleb panustada selliselt, et köhid verd. Esimesena kontoris, viimasena minema. Kontori asemel võid kirjutada ka väljakul vms. Vahet pole. Nädalavahetusel ei käi kinos, vaid loed Fergussoni autobiograafiat. Enne magama minemist ei mängi Doomi, vaid vaatad 1992. aasta mänge ja proovid leida midagi, mis sinu nägemusse sobiks.

Kui palju on selliseid tegelasi ja kui palju on doomitajaid, see määrab.

asdf
16.11.16, 09:58
Huvitav nimekiri. Enamus on mulle teada aga tunnistan, et nii mõnestki ei ole midagi kuulnud. Kui paljud nendest inimestest on tegelenud noortega ja ainult noortega ning seda mitte täiskasvanute meeskonna juhendamise kõrvalt? Xatart? keegi veel?

Need lingid on huvitavad ja need kursused/koolitused on kindlasti vajalikud aga sorry, 3-5 päevaste koolitustega mingit uut kvaliteeditaset kindlasti ei saavuta.

Ainult noortega on tegelenud Bernhardt, Hopp, Joore, McKngiht, Nieminen. Xatart on tegelenud noortele lisaks ka täiskasvanutega. Eelmisest nimekirjast unustasin näiteks Dobiža (Ukrainast siia tulnud, teglenud noortega, aga ka täiskasvanutega), Jordi Clares Frauca (Levadia - noored), Yusuf Erdogan (Tallinna Kalev - noored), Simone Uggeri (FC Tartu - noored), Carina Adolfsson (Rakvere - noored peamiselt), Rene Möller (oli Kalju naiskonna juures), värskelt on hakanud noortega tegelema Jorge Rodrigues (Kalju).

Koolituste pikkuse kohta: 3-5 päeva on täiesti mõistliku pikkusega koolitus. Kusjuures enamik meie treeneritest on taolistel väliskoolitustel käinud mitu korda. Pikemalt kuulatakse välislektoreid kõrgemate tasemete treenerilitsentsi kursuse juures. On olnud ka neid, kes välismaal veetnud nädal-paar. Uus kvaliteet sõltub sellest, kui palju treener seda soovib - tänapäeval on kõik materjalid lihtsasti kättesaadavad.

Jeti88
16.11.16, 10:15
Ainult noortega on tegelenud Bernhardt, Hopp, Joore, McKngiht, Nieminen. Xatart on tegelenud noortele lisaks ka täiskasvanutega. Eelmisest nimekirjast unustasin näiteks Dobiža (Ukrainast siia tulnud, teglenud noortega, aga ka täiskasvanutega), Jordi Clares Frauca (Levadia - noored), Yusuf Erdogan (Tallinna Kalev - noored), Simone Uggeri (FC Tartu - noored), Carina Adolfsson (Rakvere - noored peamiselt), Rene Möller (oli Kalju naiskonna juures), värskelt on hakanud noortega tegelema Jorge Rodrigues (Kalju).

Koolituste pikkuse kohta: 3-5 päeva on täiesti mõistliku pikkusega koolitus. Kusjuures enamik meie treeneritest on taolistel väliskoolitustel käinud mitu korda. Pikemalt kuulatakse välislektoreid kõrgemate tasemete treenerilitsentsi kursuse juures. On olnud ka neid, kes välismaal veetnud nädal-paar. Uus kvaliteet sõltub sellest, kui palju treener seda soovib - tänapäeval on kõik materjalid lihtsasti kättesaadavad.

Milles siis probleem on? Jalgpallil on kõige rohkem noori aga sisuliselt null tulemust. Kus on noored, kes teeks tegusid? Meie jalgpallurid on nagu A. Rehemaa - igavesti noor ja lootustandev.

asdf
16.11.16, 10:42
Milles siis probleem on? Jalgpallil on kõige rohkem noori aga sisuliselt null tulemust. Kus on noored, kes teeks tegusid? Meie jalgpallurid on nagu A. Rehemaa - igavesti noor ja lootustandev.

Jalgpallil on Eesti sees kõige rohkem noori, aga kui sa nii võrdlema hakkad, siis on enamikes Euroopa riikides (ka mõnes meist rahvaarvult väiksemas) veel rohkem noori jalgpalli mängimas. Praegune harrastajate arv elanikkonnast on meil 1,5-2%, mujal 3-4% või lausa 7%, edukamates riikides 10% juures. Pikk tee on käidud (15 aastat on läbi litsentseerimise nõutud noortega tegelemist + muud tegevused, klubid on sellega hästi kaasa tulnud üldiselt ja see on toonud Eestis pika puuga esikoha), pikk tee on minna (kooliprojekt algas paar aastat tagasi, mis on just suunatud harrastajate arvu tõstmisele, samuti tüdrukute jalkafestivalid jms).

Teine asi on kvaliteet, kus on olukorda tajudes ja finantsvõimekust kasvatades just viimastel aastatel mitu olulist tegevust käima lükatud. 2012 alustati noormängijate vaimse arendamise projektiga ehk "Palli teine pool", 2014 käivitus klubide noormängijate arendamise programm ehk nn 99 mängija projekt. Järgmisest aastast algab U17 Eliitliigade kõikide võistkondade transpordikulude katmine ja tippklubide noormängijate finantseerimine (igal aastal võetakse suurusjärk 35 kuni 40 noormängijat 3 aasta pikkuse lepinguga - eesmärk lahendada just põhiline probleem, et kooli lõpetavad talendid saaksid end realiseerida ja pühenduda täielikult jalgpallile, praegu on nad tihti sundolukorras ja toimetuleku nimel peavad kohe tööle minema). Maakondadesse on hetkel palgatud kolm, aga plaanis on veel treenereid tööle võtta U17 Eliitliiga erinevatele võistkondadele. Nendest tegevustest, lisaks mainitud treenerite koolitamine, tuleb ka kvaliteet, kuid see ei juhtu kunagi üleöö. Tööd on vaja veel kõvasti teha.

gd77
16.11.16, 10:57
Lisaks, et kamba peale on Eesti U23, U21, U19 ja U17 koondised kokku 34 mängu järjest võiduta.

Kenny's Heroes
16.11.16, 12:10
aga paraku meie koondise võimed ei küüni selleni

Muidugi mitte, aga nagu Jeti kirjutas, noortesse lõpuks, kunagi, pingutused suunata. 1) Noorte treenerid 2) infrastruktuur. Ehk, et treenerid poleks muidu mehed, kes annavad poistele pallid ja panevad torbikust torbikuni vudima, vaid saadaks treenerihakatised komandeeringule haridust omandama... Hollandisse, Saksamaale. Ja palju siin muditud teema, et oleks sisehalle ja rohkem väljakuid üldiselt. Et ei pea lugema rahasid ja nappe tunde teineteise vahel, vaid on küllaga kohti kus treenida ja mängida.
Kui saadakse lõpuks häid noorte treenereid, siis neist võib omakorda hilisemaks asjalikemaid koondiste ja klubide treenereid saada. See on aastatepikkune areng, millest oleks pidanud ammu alustama. Vaadata jõutakse ikka kohe enda ette ja palju parajasti selleks raha jagub.

Stok
16.11.16, 12:35
Mis on aga igal alal sama: et jõuda tippu, tuleb panustada selliselt, et köhid verd. Esimesena kontoris, viimasena minema.

See ei toimi, kui kontor on mitmele ettevõttele jagatud nii, et uus mees seisab Su laua kõrval ja teeb sooja, kuni Sa oma tööpäeva lõpetad. Hoovi- või tänavajalgpall on meil ammu välja surnud, tasuta väljakuid on vähe, miniväljakud on kogu aeg kasutuses.

Shparkz
16.11.16, 12:56
Kalevi esindus 2013.

Ainult noortega on tegelenud Bernhardt,..

plastic'99
16.11.16, 14:08
ise väga jalgpalliga seotud ei ole, aga tsiki vend käis 4-5 aastat tammekas 7-12 vanuses. uurisin siis, et palju trenni teeb - 3-4x nädalas tunnike poolteist ja ndv vahepeal võistlused. Siis uurisin, et omavahel ei käi mängimas vä? vastuseks tuli, et: "fifat mängime".

Omal ajal mäletan, et alustasin spordialga küllaltki hilja, 10 aastasena sain kõigilt üsna kiirelt põske ning oma trennigrupi kõige kehvem. siis hakkasin teistest u 2x rohkem trenni tegema ning 2-3 aastaga Eesti a la 100ndast Eesti 10ndaks, oma linna parimaks ja mõnedki medalid eestikatelt. Okei, spordiala teine, mängijaid/harrastajaid ei ole nii palju, aga seos trenni ja tundide ning tulemuse vahel ikkagi olemas on.

Palju need n.ö. A-grupi (või parimad grupid) Eestis lapsed jalkatrenni teevad? Konkreetselt tundides.

gd77
16.11.16, 14:21
Palju need n.ö. A-grupi (või parimad grupid) Eestis lapsed jalkatrenni teevad? Konkreetselt tundides.

Paljudel klubidel on kodulehel gruppide kalendrid üleval - nt. Flora III: http://fcflora.ee/noored/fcf-2000-i/

plastic'99
16.11.16, 15:40
Paljudel klubidel on kodulehel gruppide kalendrid üleval - nt. Flora III: http://fcflora.ee/noored/fcf-2000-i/

Kas ma saan õigesti aru, et U12 I grupp (kas need siis kõige paremad vä?) teeb a la juulis kõige magusamal ajal trenni 3x nädalas?

kui nii, siis ma väga ei näe pointi siin treenerite jm taseme peale väga kaikaid loopida. 12-13 aastasena 1,5-2h päevas 5 päeva nädalas + ndv võistlused + personaalsed palliharjutused 1h päevas peaks ju miinimum olema kui kuhugi üldse jõuda tahaks.

gd77
16.11.16, 17:25
Kas ma saan õigesti aru, et U12 I grupp (kas need siis kõige paremad vä?) teeb a la juulis kõige magusamal ajal trenni 3x nädalas?

kui nii, siis ma väga ei näe pointi siin treenerite jm taseme peale väga kaikaid loopida. 12-13 aastasena 1,5-2h päevas 5 päeva nädalas + ndv võistlused + personaalsed palliharjutused 1h päevas peaks ju miinimum olema kui kuhugi üldse jõuda tahaks.

Isegi hästi. Väga paljudel on juuli üldse vaba.

zaz
16.11.16, 18:56

Nii ta suuresti on. Vähemalt mõned aastad tagasi oli.
Võtke või võrdluseks siis suuremate jalgpalliriikide akadeemiad. Seal tehakse mitu korda päevas trenni ja vähemalt 5 korda nädalas. Ei ole raske näha, miks tasemevahe suureneb mitte ei vähene.

Daz Booob
16.11.16, 19:14
La Masias oli vist 1,5h päevas trenni.

jonman25
16.11.16, 21:16
Ega päris nii ikka ei ole. Trennidega lolliks ei ole mõtet minna, see ei vii kuhugi. Aktiivne eluviis, muidugi, aga pidev trenn, ei.
Räägite maailma akadeemiatest?

Feyenoord - 4 x 1,5 h ja mäng nädalavahetusel (kui on)
Ajax - 4 x 2 h ja mäng nädalavahetusel (kui on)

Topelttrennid puberteedieas? Enesetapp. Puberteedieas tuleb just vähem teha (pole suurem asi postitaja siin, seega ei viitsi pikalt kirjutada).

Loogika on see, et kuni puberteedini võib teha Ajaxi näitel 2 h trennid. Puberteedieas tehakse 1,5 h trennid ja pärast puberteeti võib hakata tegema rohkem (isegi topelt, kui selleks vajadust on).

Kui aga keegi tahab 12-13 aastastele teha topeltrenne ja viiel päeval nädalas, siis ei jõua me kuskile, sest mängijad kukuvad tervise tõttu lihtsalt ära. Ja mingit impeeriumi suhtumist ei saa meil olla - et oh küll tugevamad jäävad alles. Meid on lihtsalt liiga vähe.

plastic'99
16.11.16, 21:32
jonman25,

4x2 + ndv mäng vs 3x1,5 + ndv vb mäng... juba tuleb vahe sisse.

Kui tead, siis kas on uuritud trennivälise panuse osakaalu nendel feyenoordi ja ajaxi lastel? Jalgpall on niivõrd füüsiline spordiala, et keegi ei eeldagi, et peale 2h trenni minnakse metsajooksu tegema. Küll aga on küllaltki lihtne ja vähese füüsilise kuluga harjutada nt tehnikat. Nagu ma ütlesin, siis pole jalgpallis väga kodus. Aga igasugu passid, kõksimised, pealelöögid jm mis youtubes änks välja näeb... selle mahu erinevuses tuleb ilmselt küll erinevus sisse. Loomulikult see kõik lihtsalt hüpotees.

Aga siin taandubki asi võimaluste puudumisele ning paremate alternatiivide olemasolule.

atleticomadrid
16.11.16, 21:36
See ei toimi, kui kontor on mitmele ettevõttele jagatud nii, et uus mees seisab Su laua kõrval ja teeb sooja, kuni Sa oma tööpäeva lõpetad. Hoovi- või tänavajalgpall on meil ammu välja surnud, tasuta väljakuid on vähe, miniväljakud on kogu aeg kasutuses.

Kusjuures see on koondiseteema juurest vb väga offtopic aga ...
see kõige madalama taseme jalgpallikultuur. Tavalised koolistaadionite aiad kannavad suuri silte " Väljakul omaniku loata viibimine keelatud", on üldse lukus või eriti markantse näitena on väravad üksteise külge tabalukustatud. Kui küsid, saad vastuseks mingit jura a la me siin kasvatame muru või muud üsna veidrat. Vabasid väljakuid on näpuotsaga, kus kurat need mänguarmastajatest marakratidki palli taguma peaks?

Daz Booob
16.11.16, 22:01
Vabasid väljakuid on näpuotsaga, kus kurat need mänguarmastajatest marakratidki palli taguma peaks?

Need, kes tahavad, leiavad lahenduse. Neid on aga vähe. Pigem on vaja saada kottide sügajad tahtjateks. Aga seda läbi indiviidile panustamise on vähe rumal teha - meil püütakse kasvatada indiviide/produkte, kuid mitte üldist taset. Meil luuakse plaane, et "andekas" noor ei läheks kaduma, et mehed oleksid huvitatud neid omaks võtma...see on õige ja vajalik, kuid suurem mure on üldine madal tase. Tõsta keskmist taset ja andeid tekib rohkem ning raskem on ära kukkuda.
Treenerite koolitamisest on vähe kasu, kui nii vanemad, kui ka treenerid, klubid ajavad tulemusi taga ning unustavad ära, et jalgpall on võistkondlik mäng ja sellest tuleks lähtuda, jupatseid kasvatada. Siis tullakse hiljem ka kohalike mänge vaatama, sest on ühtne tunne, mõistmine. Romantiline, eks.

Jeti88
16.11.16, 22:33
Seoses nende nende 3-5 päevaste koolitustega.

Kooli ajal mängisin jalgpalli ca 8 aastat. Mängisime oma vanuste kõrgeimal tasemel, käisime välismaal turniiridel aga ei midagi erilist. Liigas mängisime 4.- 6. kohale, väljakukkumise ohtu polnud aga esimestele ka eriti vastu ei saanud. Treener oli meil paberite järgi suht asjalik, kõrgharidus, omas mingit korraliku UEFA litsentsi ja käis usinalt nendel EJL/UEFA koolitustel. Igakord kui ta sealt tagasi tuli siis oli tema ampluaasse lisandunud mõned uued ja huvitavad harjutused, mida me umbes 2-3 nädalat praktiseerisime. Hiljemalt üks kuu hiljem pöördusime "tavarutiini" tagasi ja nii igakord. Kogu see 8 aastat mängisime ühe ja sama taktikaga kuigi treener pidevalt arendas ennast koolitustel. Midagi sisulist ei muutunud selle aja jooksul. See on kõigest üks näide kümnete ja kümnete treenerite hulgast aga siiski näide elust enesest.

Need lühikoolitused võib tuua põhimõtteliselt iga eluala konteksti. Kui sul on ikka korralik tahtmine ennast arendada ja saada heaks spetsialistiks siis 3-5 päevaga mõistad sa ainult seda kui palju on tegelikult vaja õppida, et jõuda soovitud tasemele. Esimene päev oled veel natuke väsinud, kerge reisiärevus ka sees, sissejuhatus koolitusse ja päeva teises pooles jõutakse asja juurde. Teisel päeval tehakse aktiivselt tööd ja kolmanda päeva lõunast on juba kokkuvõtete aeg ning hiljem ühine õhtusöök vms. Klassika. Ma tõesti ei usu, et nii lühikeste koolituste pealt mingi kvalitatiivne tõus tuleb. See ei ole võimalik.

plastic'99
16.11.16, 23:04
lühikestest koolitustest - need on väga efektiivsed. Sellel on aga üks väga oluline eeldus... Selleks on see, et treeneris peab endas juba reaalselt sisu ja teatud baas eksisteerima. Ega neid ilma asjata täiendkoolitusteks ei nimetata.

Mis puudutab nüüd "vana baasi" juurde tagasi tulemist, siis on sellisel juhul väga suure tõenäosusega olukorraga, kus üritatakse midagi implementeerida ilma suurema pildita. Iga harjutus jm peab olema osa protsessist ja filosoofiast (thats right!). Kui väljamaa koolitusel räägitakse uhkeid harjutusi 3-4-3 süsteemis, aga ise kasutatakse midagi muud, siis ei ole sellest väga tolku (ei oska jalgpallist paremat näidet tuua).

Ja tihtipeale on ka nii, et harjutus lihtsalt ei ole tasemele vastav. Seda on ikka päris tihti, et mingid uued tuuled ja suunad, mis on üliefektiivsed eeldavad mingit teatud baasi, mida meie mängijad kahjuks kunagi ei saavuta. Ja oskus sellest aru saada ei tule enam koolituselt vaid ... persetundest.

plastic'99
16.11.16, 23:11
üleüldiselt laste treenimisest. Jätame need koolitused ja asjad kõrvale.

Alustame sellest, et kui paljudel treeneritel:

väljakul silmad säravad, sest neile meeldib see mida nad teevad?
väljakul silmad säravad, sest eile sai järjekordselt pudeli põhja vaadatud?
väljakul silmad ei sära?

Kui kunagi ise nooremana treeneri elukutset kaalusin, siis vana treener palus endalt küsida just seda küsimust...

Jeti88
16.11.16, 23:13
lühikestest koolitustest - need on väga efektiivsed. Sellel on aga üks väga oluline eeldus... Selleks on see, et treeneris peab endas juba reaalselt sisu ja teatud baas eksisteerima. Ega neid ilma asjata täiendkoolitusteks ei nimetata.

Täiesti nõus. Vahetult pärast postitamist oli ka korra mõte lisada juurde, et ideaalis võiks treenerid kõigepealt läbida kuskil Euroopa treeningbaasis mõnekuulise intensiivkursuse ning siis oleks nendel täiendkoolitustel tõesti abi. Kui treener satub 3-päevase koolituse raames esimest korda kuhugi euroopa jalgpalliriigi treeningbaasi siis esimese staadioniekskursiooniga ta saab nii palju infot, et ülejäänud 2 päeva ta seedib ainult seda kui ägedaid treeningtingimusi ta nägi.

Angelo Nerazzurro
17.11.16, 01:16
Kui sain õigesti aru, kriisi koosoleku kokkuvõtte oli et klubide majanduse olukord on süüdi ja mängijad peavad arendama läbi koduliiga?
Noh, edaspidi fail. Kindlasti ma ei näe see täis professionalne liiga viie aasta pärast nagu Pohlak on varem rääkinud.

plastic'99
17.11.16, 01:26
palju juba sõna võtnud ja võtan veel. Pohlak on nagu reformierakond - viimased 10 aastat kiunutakse stagnatsioonist, kõigil hea möliseda ning näpuga näidata. Kui lõpuks midagi muutub, siis on igal ratsionaalselt mõtleval inimesel aga vesi ahjus...

Mida head on teinud Ratas korvpalliliidus? Enne teda oli seal koguaeg hambus üks teine vend, kes vahepeal oli vist ka hokiliidus? Mida võrreldamatut head on teinud teiste alaliitude juhid? Sittagi.

Ujumisliidus vahetus just juht... enne seda ma ei teadnudki, et seal juht oli.

Suusaliit... LOL

kergejõustikuliit - ok oma töö ära teinud.

Võrkpallis... noh jah, kaldun arvama, et konkreetne juht jalgpallis massiivset arengut kaasa ei tooks :)

Ainuke alaliit, mis on aastatega teinud tohutu hüppe on tenniseliit, kuid seal ei ole ka asi alaliidus vaid eelkõige ühiskonna jõukuse kasvus, ning see on harrastajate arvuga 1-1le seotud. Rääkimata sellest, et enamus suuremad spordibaasid toovad tulu või on nullis.

nii et Angelo jt, kiip it riil

Kalp
19.11.16, 11:04
Eno-Gerrit Link: Staadionibändi tõusud ja mõõnad

Kui Eesti jalgpallikoondis 24 aastat tagasi kokku tuli ja hakkas esimesi arglikke katsetusi tegema, oli staadionibänd selgelt nišiansambel, millele elasid kaasa vaid hardcore-fännid ja käputäis melomaane, kelles igasugused uued helid huvi äratavad.

Ehkki suur publikumenu neid alguses ei saatnud, kukkus nii mõnigi pungilik kolme duuri lugu päris rajult ja ägedalt välja, ning neid, kellele meeste repertuaar silma-kõrva jäi, tuli riburada pidi juurde.

Kui bändi telliti dirigeerima islandlane Teitur ja hollandlased Arno ja Jelle, paranes pillimänguoskus silmaga nähtavalt ja kõrvaga kuuldavalt. Siis tuli ka rahva armastus. Mõne aasta kauamängivalt leidis põnevaid palu, mis läksid korda nii tõsistele kriitikutele kui ka traktoristile Kanakülast. Kuulajad hakkasid uusi lugusid ootama samasuguse põnevusega nagu lapsed jõulukingitust. Andunumad poolehoidjad ei pidanud paljuks käia tuhandete kaupa lemmikutega kaasas staadionikontsertidel naabervabariigis Lätis ja isegi pikemal reisil udusel Albionil, kus sai paraadil koos britpop’i megastaaridega nautida kuulsa Wembley’ aurat.

Tõelist tähelendu sai koondis nautida neli–viis aastat tagasi, kui dirigendipulti oli pääsenud meie oma mees Tarmo, kes sinisärkidega koos vallandas samasuguse hitisaju nagu Smilers parimatel päevadel. Lugusid “Kinky Serbia”, “Kurvad põhjaiirlased”, aga ka “Kuradi Fääri saarte lambakasvatajad” mängiti söögi alla ja söögi peale ning neid oskas kaasa ümiseda iga lapski.

Lugusid “Kinky Serbia” ja “Kurvad põhjaiirlased” mängiti söögi alla ja söögi peale.

Ühel hetkel sai Tarmo jaks siiski otsa ja bändi telliti kureerima rootslane Magnus. Süvaanalüütilise koolkonna esindajana üritas Magnus eestlaste repertuaari uusi tuuli tuua ja muusikat natuke matemaatilisemaks ajada. Kui esialgu avaldas seesugune techno isegi muljet, jooksis mõne aja möödudes bändimeestel juhe uuendusliku biidi peale särinal kokku. Fännidelegi hakkas kakofooniliseks muutunud kõla närvidele käima ja nad ei hoidnud oma arvamust vaka all. Käredamad neist nõudsid ajalehtedes ja veebifoorumites dirigendi lahkumist.

Bändi ohjajatel ei jäänudki muud üle kui rootslasega sõbralikult lahku minna ja palgata tema asemele noor ja vihane Martin.

Juba esimese uue ninamehe eestvõttel antud setiga ajas bänd fännid taas pöördesse ja tõstis lootused paljulubava kõlapildiga kõrgele. Järgmisel esinemisel kõlasid võõrapärased sirtakihelid ja viimane laiv, kus Belgia staaride paraad viimase vindini viimistletud EDMiga meie mehed pahviks lõi, on tekitanud poolehoidjates taas segadust.

Loodetavasti aitavad sellesse tohuvabohusse veidi selgust tuua lähiajal toimuvad külalisesinemised Kariibi mere saartel.

FacebookTwitterE-postiga

Jeti88
19.11.16, 14:25
palju juba sõna võtnud ja võtan veel. Pohlak on nagu reformierakond - viimased 10 aastat kiunutakse stagnatsioonist, kõigil hea möliseda ning näpuga näidata. Kui lõpuks midagi muutub, siis on igal ratsionaalselt mõtleval inimesel aga vesi ahjus...

Mida head on teinud Ratas korvpalliliidus? Enne teda oli seal koguaeg hambus üks teine vend, kes vahepeal oli vist ka hokiliidus? Mida võrreldamatut head on teinud teiste alaliitude juhid? Sittagi.

Ujumisliidus vahetus just juht... enne seda ma ei teadnudki, et seal juht oli.

Suusaliit... LOL

kergejõustikuliit - ok oma töö ära teinud.

Võrkpallis... noh jah, kaldun arvama, et konkreetne juht jalgpallis massiivset arengut kaasa ei tooks :)

Ainuke alaliit, mis on aastatega teinud tohutu hüppe on tenniseliit, kuid seal ei ole ka asi alaliidus vaid eelkõige ühiskonna jõukuse kasvus, ning see on harrastajate arvuga 1-1le seotud. Rääkimata sellest, et enamus suuremad spordibaasid toovad tulu või on nullis.

nii et Angelo jt, kiip it riil

Sellepärast ei tohi juhti vahetada, et äkki tuleb veel hullem? Kui "valitaval" kohal on 10 aastat järjest sama inimene siis vaata kus nurga alt tahad aga see on ebanormaalne (de facto on ta EJLi juhtinud 20+ aastat). Ära võrdle reffiga, võrdle KE-ga. Kommentaarid teiste alaliitude kohta on lihtsalt demagoogia.

plastic'99
19.11.16, 14:44
Jeti, kui ma vastaks oma jutule, siis ma teeks seda nii nagu sina.

Kõik õige. Aga läbi ridade tahtsin ma öelda seda, et iga vahetuse korral võiks olla hea alternatiiv.

Muutus muutuse pärast.. Minu arvates ei ole hea strateegia. Kindlasti on siis ka vastuargumente
Ja häid. Kuid imo need ei ole net positiivsed.

chac
19.11.16, 15:40
Eno-Gerrit Link: Staadionibändi tõusud ja mõõnad

Kui Eesti jalgpallikoondis 24 aastat tagasi kokku tuli ja hakkas esimesi arglikke katsetusi tegema, oli staadionibänd selgelt nišiansambel, millele elasid kaasa vaid hardcore-fännid ja käputäis melomaane, kelles igasugused uued helid huvi äratavad.

Ehkki suur publikumenu neid alguses ei saatnud, kukkus nii mõnigi pungilik kolme duuri lugu päris rajult ja ägedalt välja, ning neid, kellele meeste repertuaar silma-kõrva jäi, tuli riburada pidi juurde.

Kui bändi telliti dirigeerima islandlane Teitur ja hollandlased Arno ja Jelle, paranes pillimänguoskus silmaga nähtavalt ja kõrvaga kuuldavalt. Siis tuli ka rahva armastus. Mõne aasta kauamängivalt leidis põnevaid palu, mis läksid korda nii tõsistele kriitikutele kui ka traktoristile Kanakülast. Kuulajad hakkasid uusi lugusid ootama samasuguse põnevusega nagu lapsed jõulukingitust. Andunumad poolehoidjad ei pidanud paljuks käia tuhandete kaupa lemmikutega kaasas staadionikontsertidel naabervabariigis Lätis ja isegi pikemal reisil udusel Albionil, kus sai paraadil koos britpop’i megastaaridega nautida kuulsa Wembley’ aurat.

Tõelist tähelendu sai koondis nautida neli–viis aastat tagasi, kui dirigendipulti oli pääsenud meie oma mees Tarmo, kes sinisärkidega koos vallandas samasuguse hitisaju nagu Smilers parimatel päevadel. Lugusid “Kinky Serbia”, “Kurvad põhjaiirlased”, aga ka “Kuradi Fääri saarte lambakasvatajad” mängiti söögi alla ja söögi peale ning neid oskas kaasa ümiseda iga lapski.

Lugusid “Kinky Serbia” ja “Kurvad põhjaiirlased” mängiti söögi alla ja söögi peale.

Ühel hetkel sai Tarmo jaks siiski otsa ja bändi telliti kureerima rootslane Magnus. Süvaanalüütilise koolkonna esindajana üritas Magnus eestlaste repertuaari uusi tuuli tuua ja muusikat natuke matemaatilisemaks ajada. Kui esialgu avaldas seesugune techno isegi muljet, jooksis mõne aja möödudes bändimeestel juhe uuendusliku biidi peale särinal kokku. Fännidelegi hakkas kakofooniliseks muutunud kõla närvidele käima ja nad ei hoidnud oma arvamust vaka all. Käredamad neist nõudsid ajalehtedes ja veebifoorumites dirigendi lahkumist.

Bändi ohjajatel ei jäänudki muud üle kui rootslasega sõbralikult lahku minna ja palgata tema asemele noor ja vihane Martin.

Juba esimese uue ninamehe eestvõttel antud setiga ajas bänd fännid taas pöördesse ja tõstis lootused paljulubava kõlapildiga kõrgele. Järgmisel esinemisel kõlasid võõrapärased sirtakihelid ja viimane laiv, kus Belgia staaride paraad viimase vindini viimistletud EDMiga meie mehed pahviks lõi, on tekitanud poolehoidjates taas segadust.

Loodetavasti aitavad sellesse tohuvabohusse veidi selgust tuua lähiajal toimuvad külalisesinemised Kariibi mere saartel

:silm4:

https://www.youtube.com/watch?v=l-j-tPbOfYQ

chac
19.11.16, 15:51
Sellepärast ei tohi juhti vahetada, et äkki tuleb veel hullem? Kui "valitaval" kohal on 10 aastat järjest sama inimene siis vaata kus nurga alt tahad aga see on ebanormaalne (de facto on ta EJLi juhtinud 20+ aastat). Ära võrdle reffiga, võrdle KE-ga. Kommentaarid teiste alaliitude kohta on lihtsalt demagoogia.

Jeti, kui ma vastaks oma jutule, siis ma teeks seda nii nagu sina.
Kõik õige. Aga läbi ridade tahtsin ma öelda seda, et iga vahetuse korral võiks olla hea alternatiiv.
Muutus muutuse pärast.. Minu arvates ei ole hea strateegia. Kindlasti on siis ka vastuargumente
Ja häid. Kuid imo need ei ole net positiivsed.

Minuarust on vale taandada seda küsimus ainult ühele personaaliale.

Õigem on küsida, missugune peaks olema tulevane EJL, ehk sõnastada vastused umbes sellistele küsimustele ja jõuda neis vastustes enamvähem konsensusele:

1) MIS on praegu HALVASTI, ja tuleks kindlasti ringi teha,

2) KUIDAS seda ringi teha, (sest mitte iga uuendus ei tee asja paremaks)

3) MIS on praegu HÄSTI ja mida tuleks püüda säilitada.

ja selles tulenevalt hakkata ringi vaatama KES võiks sobida kõige paremini nendest soovidest tuleneva elluviimiseks. Ehk siis personaalia on umbes 4nda etapi küsimus, mis sõltub suuresti punktidest 1) - 3).

Jeti88
19.11.16, 16:08
Minuarust on vale taandada seda küsimus ainult ühele personaaliale.

Õigem on küsida, missugune peaks olema tulevane EJL, ehk sõnastada vastused umbes sellistele küsimustele ja jõuda neis vastustes enamvähem konsensusele:

1) MIS on praegu HALVASTI, ja tuleks kindlasti ringi teha,

2) KUIDAS seda ringi teha, (sest mitte iga uuendus ei tee asja paremaks)

3) MIS on praegu HÄSTI ja mida tuleks püüda säilitada.

ja selles tulenevalt hakkata ringi vaatama kes võiks sobida kõige paremini nendest soovidest tuleneva elluviimiseks.
Ehk siis personaalia on umbes 4nda etapi küsimus, mis sõltub suuresti punktidest 1) - 3).

Personaalia on selles mõttes siiski oluline, et need ongi need inimesed, kes hoiavad 10 küünega kinni mingitest dogmadest. Näiteks liigahooaja pikkus. Alustame lumes, lõpetame vihmases ja pimedas novembris aga juunis mängime poolteist vooru. Kus see loogika on? See on kõigest üks näide, mille üle on siin foorumis lehekülgede viisi arutletud ja mis on igale jalgpallisõbrale täiesti arusaamatu. Praeguste inimestega ilmselgelt mingeid muutusi ei tule. Jätkatakse seda sama teed, nende samade väljakujunenud põhimõtetega aga samal ajal koondis on täielikus madalseisus ja lootus, et me kunagi mingile finaalturniirile jõuaks on vist 15 aasta kõige madalamal tasemel.

chac
19.11.16, 16:31
Personaalia on selles mõttes siiski oluline, et need ongi need inimesed, kes hoiavad 10 küünega kinni mingitest dogmadest. Näiteks liigahooaja pikkus. Alustame lumes, lõpetame vihmases ja pimedas novembris aga juunis mängime poolteist vooru. Kus see loogika on? See on kõigest üks näide, mille üle on siin foorumis lehekülgede viisi arutletud ja mis on igale jalgpallisõbrale täiesti arusaamatu. Praeguste inimestega ilmselgelt mingeid muutusi ei tule. Jätkatakse seda sama teed, nende samade väljakujunenud põhimõtetega aga samal ajal koondis on täielikus madalseisus ja lootus, et me kunagi mingile finaalturniirile jõuaks on vist 15 aasta kõige madalamal tasemel.
okei, praegu tõid välja täpselt ühe asja 1) punkti all, jätsid vastamata 2) kuidas seda probleemi kõige mõistlikum oleks lahendada? ja 3) midagi ilmselt hästi ei olegi?
personaalia kohapealt arvad siis et kui asemele tulevad mingid suvalised vasja tallinnast, peeter tartust ja sergei narvast, otsustavad teha liigahooaja 2ringilise, ja igasuguseid kariibi turneesid ei tee (pole võimekustki korraldada), siis ongi kõik hästi, ja koondis hakkab mängima mis mühiseb?

nii lambi~ sinisilmne ei maksa vist ka olla.

asdf
19.11.16, 16:53
Alustame lumes, lõpetame vihmases ja pimedas novembris aga juunis mängime poolteist vooru.

Norra kõrgliiga 2016: hooaja algus 11. märts, hooaja lõpp 6. november; paus 29. mai kuni 1. juuli;
Rootsi kõrgliiga 2016: hooaja algus 2. aprill, hooaja lõpp 6. november; paus 29. mai kuni 9. juuli (ei, see ei ole EM-finaalturniiri pärast: 2015 oli paus 7. juuni kuni 4. juuli);
Läti kõrgliiga 2016: hooaja algus 11. märts, hooaja lõpp 5. november; juunis peeti 11 mängu;
Leedu kõrgliiga 2016: hooaja algus 2. märts, hooaja lõpp 20. november; paus: 24. juuni kuni 14. juuli, juunis peeti 12 mängu;
Eesti kõrgliiga 2016: hooaja algus 4. märts, hooaja lõpp 5. november; juunis peeti 7 mängu.

Ehk siis Eesti, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi kõrgliigad käivad enam-vähem sarnast jalga. Eraldi käib Soome. Juuni alguses on üldjuhul kõigis liigades paus nädal (kuni kaks mõnikord), sest on koondiste mänguperiood.

kesa
19.11.16, 17:18
Samas Eesti Meistriliiga on kõige põhjapoolseim riik, kus mängitakse 36 vooru :)

Esiliigad:
Norra 3 aprill - 30 oktoober
Rootsi 2 aprill - 5 november
Leedu 25 märts - 23 oktoober
Läti 2 aprill - 5 november

Eesti Esiliiga A 25 veebruar - 6 november

Teised liigad
Norra 9 aprill - 22 oktoober
Rootsi 16 aprill - 6 november
Läti 14 mai - 25. september
Leedu 25 aprill - 23 oktoober

Eesti Esiliiga B 28 veebruar - 6 november

Jeti88
19.11.16, 17:20
okei, praegu tõid välja täpselt ühe asja 1) punkti all, jätsid vastamata 2) kuidas seda probleemi kõige mõistlikum oleks lahendada? ja 3) midagi ilmselt hästi ei olegi?
personaalia kohapealt arvad siis et kui asemele tulevad mingid suvalised vasja tallinnast, peeter tartust ja sergei narvast, otsustavad teha liigahooaja 2ringilise, ja igasuguseid kariibi turneesid ei tee (pole võimekustki korraldada), siis ongi kõik hästi, ja koondis hakkab mängima mis mühiseb?

nii lambi~ sinisilmne ei maksa vist ka olla.

Miks asemel peavad tulema suvaline vasja, peeter ja sergei? Sinisilme on ka arvata, et praeguse juhtkonna juhtimisel midagi paremaks läheb.

Norra kõrgliiga 2016: hooaja algus 11. märts, hooaja lõpp 6. november; paus 29. mai kuni 1. juuli;
Rootsi kõrgliiga 2016: hooaja algus 2. aprill, hooaja lõpp 6. november; paus 29. mai kuni 9. juuli (ei, see ei ole EM-finaalturniiri pärast: 2015 oli paus 7. juuni kuni 4. juuli);
Läti kõrgliiga ...

On väga suur vahe kas alustada 4. märtsil ja 2. aprillil. Nii et Rootsi kindlasti ühte jalga selle pundiga ei käi. Aga muidugi, ärme jumala eest midagi muuda ja midagi teistmoodi tee kui teised. Läti ja Leedu on teatavasti jalgpallimaailmas teenäitajad, viimati kui vaatasin siis Norra pääseb ka imekspandava stabiilsusega finaalturniiridele.

Aga ok, kui teie arust on praegused põhimõtted okeid ja valitud tee õige siis nautige...

... ja meie asume selle sama pasatabeli (fifa ranking) alusel 119ndal kohal. meist taga pool on
a) riigid kus äsja lõppenud või veel käimas kodusõda
b) riigid, kus jalgpalli mängijaid on veel vähem kui meil, olgu see siis kinni veel väiksemas rahvaarvus või kultuurilisest ükskõiksusest nimetet mängust
c) põhja-korea

...nautige terviseks.

riivo.94
19.11.16, 17:47
Läti kõrgliiga 2016: hooaja algus 11. märts, hooaja lõpp 5. november; juunis peeti 11 mängu;
Leedu kõrgliiga 2016: hooaja algus 2. märts, hooaja lõpp 20. november; paus: 24. juuni kuni 14. juuli, juunis peeti 12 mängu;
Eesti kõrgliiga 2016: hooaja algus 4. märts, hooaja lõpp 5. november; juunis peeti 7 mängu.

Ehk siis Eesti, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi kõrgliigad käivad enam-vähem sarnast jalga. Eraldi käib Soome. Juuni alguses on üldjuhul kõigis liigades paus nädal (kuni kaks mõnikord), sest on koondiste mänguperiood.

Jälle asutakse otsi vette peitma. Eesti jalgpalli kolm jalga, mille najal ta püsti seisab on nüüdseks selgunud. Varasemast oli juba teada, et üheks on õllemüük ja teiseks püro lubamine, nüüd on austet akadeemikud kolmandaks määranud liiga suure vahetuste arvu.

Et laud või tool püsti püsiks on teatavasti vaja vähemalt kolm jalga. Nüüd peaks looma hakkama.

kesa
19.11.16, 19:00
Jälle asutakse otsi vette peitma. Eesti jalgpalli kolm jalga, mille najal ta püsti seisab on nüüdseks selgunud. Varasemast oli juba teada, et üheks on õllemüük ja teiseks püro lubamine, nüüd on austet akadeemikud kolmandaks määranud liiga suure vahetuste arvu.

Et laud või tool püsti püsiks on teatavasti vaja vähemalt kolm jalga. Nüüd peaks looma hakkama.

Muuseas üks jalg juba logiseb.
Uus Toompea endale taskusse kaaperdanud vasakliit lubab õlleaktsiisi järsult kergitada, mis peaks neid väheseid segaseid, kes Eesti vutti eesliinil fännavad, ikka tublisti kurjaks tegema...:D
Miks vaikib Riigikogu jalgpalli toetusgrupp?

Wingback
21.11.16, 12:45
Islandile õppima kõik, kuidas miniriigist jalgpalliriik saaks.

urmar
21.11.16, 13:14
Muuseas üks jalg juba logiseb.
Uus Toompea endale taskusse kaaperdanud vasakliit lubab õlleaktsiisi järsult kergitada, mis peaks neid väheseid segaseid, kes Eesti vutti eesliinil fännavad, ikka tublisti kurjaks tegema...:D
Miks vaikib Riigikogu jalgpalli toetusgrupp?

Teie maksate ikka vahendajate hinda, see 20 senti, mis hinnale lisandub, teid ilmselt ei häiriks.

kesa
21.11.16, 14:06
Teie maksate ikka vahendajate hinda, see 20 senti, mis hinnale lisandub, teid ilmselt ei häiriks.

Ma ei tea paar-kolm korda aastas staadionile sattuvate koondisefännide hingeelu aga klubifänne häiris vahendaja järsk hinnakergitamine kolmelt eurolt kolme viiekümnele ikka päris tugevasti.

urmar
21.11.16, 14:28
Ma ei tea paar-kolm korda aastas staadionile sattuvate koondisefännide hingeelu aga klubifänne häiris vahendaja järsk hinnakergitamine kolmelt eurolt kolme viiekümnele ikka päris tugevasti.

See, kes õlle eest 3 eurot maksab, ... ah ma parem ei ütlegi. :D

kesa
21.11.16, 14:36
See, kes õlle eest 3 eurot maksab, ... ah ma parem ei ütlegi. :D

Valga tuleks Eesti vutikaardile tagasi pumbata :D

jooseps
21.11.16, 18:36

pluss üks!

Andres.
21.11.16, 19:09

Keegi oskab ehk võrrelda millised on Islandi riigi ja islandlaste rahalised võimekused võrrelduna Eestiga?

Angelo Nerazzurro
21.11.16, 20:27
Keegi oskab ehk võrrelda millised on Islandi riigi ja islandlaste rahalised võimekused võrrelduna Eestiga?

Islandis valitsus rahastas jalgpalli sotsiaalse vahendina alkooli sõltuvuse ja enesetapmise vastu. Eestis vaidan et kui valitsus otsustab et jalgpall on riigi sport, siiski teised käbuspordialad saavad kurjaks. Lisaks, kuni Pohlak seal kahtlen et valitsus tahab oma raha panustada jalgpallist.

asdf
21.11.16, 21:44
Islandis valitsus rahastas jalgpalli sotsiaalse vahendina alkooli sõltuvuse ja enesetapmise vastu. Eestis vaidan et kui valitsus otsustab et jalgpall on riigi sport, siiski teised käbuspordialad saavad kurjaks. Lisaks, kuni Pohlak seal kahtlen et valitsus tahab oma raha panustada jalgpallist.

http://www.spinprogramm.ee
Infoks, et Eesti riik lükkas juba paar aastat tagasi käima programmi SPIN, mis tegeleb riskinoortega ehk sisuliselt probleemidesse sattunud noorte tagasitoomisega läbi jalgpalliliste tegevuste. See on põhjalik teaduspõhine programm, mis saanud alguse Inglismaalt. Eestis veab seda juba mitu aastat Heateo Sihtasustus koos jalgpalliliidu, siseministeeriumi, politsei, Tallinna linna, Briti saatkonna ja teistega. Pilootprojekti partnerklubideks võeti Levadia ja Flora Tallinnas, värskelt laieneti Kohtla-Järvele, kus tehakse koostööd kohaliku klubiga.

MTÜ SPIN tunnistati eelmisel aastal Eesti parimaks vabaühenduseks.

Mõnuagent 007
22.11.16, 12:50

SKP per nägu on Islandil umbes 3 korda kõrgem...

risto
22.11.16, 14:10
Veider on lugeda avaldusi nagu http://soccernet.ee/artikkel/anier-peame-palliga-kvaliteetsemalt-tegutsema või http://soccernet.ee/artikkel/reim-enne-matsi-antigua-ja-barbudaga-parandamist-vajab-individuaalne-kvaliteet

Mis tööd see Reim nende loetud päevadega laagrites ikka teha saab. Individuaalsed oskused jms peaks olema ikka see töö, mida mängijad ise igapäevaselt teevad lisaks oma trennidele.