320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas jansa Vaata postitust
    Kas teie kujutate, noh pääasi et eesti keelt oskaks või et eesti naine oleks?
    Lühidalt - jah. Peamine, et nad ise endid eestlasteks peaksid. Rahvus ei olene minu jaoks küll mitte nahavärvist või päritolust, vaid inimese enda südametunnistusest. Richard Pulsti teate? Läbi ja lõhki eestlane ning kogu lugu.

    Kommentaar


      Vene perest pärit 100% eestimeelne tüüp vs täisvereline eestlane, kes räägib ainult sellest, kuidas ta Eestit ei salli ja esimesel võimalusel nahhuj tõmbaks. Kumb õigem Eestlane on ?

      Kommentaar


        Noh, Eesti - Venemaa mängujärgselt avaldati ka statistika, mis näitas, et 90% Eestis elavatest venelastest toetas Venemaad ja 10% toetas Eestit. Üldiselt proportsionaalselt väga kõnekas fakt, kelleks suur enamus venelasi siin end peab.

        Mina ei pea seda sugugi vääraks. Kui ma elaks mujal ja olles eestlane toetaks alati riiki, kus on mu juured. Mind ajab ainult närvi selline "venelased on suuremad patrioodid kui eestlased" suhtumine. Pahatihti just eestlaste endi suust. Etnomasohhism on alati meile iseloomulik olnud, me kohe tahame end hästi halvas valguses näha.

        Eesti koondist esindavate vene rahvusest mängijate vastu pole mul niikaua midagi kui nad seal domineerima ei hakka. Kurb oleks kui Eesti jalgpall liigub selles suunas, kust Läti "rahvuslik" jalgpall alguse sai. Kui me hakkame siin aga mingeid brasse ja neegreid kodustama, siis pole minujaoks Eesti koondist enam olemas. Klubijalgpalli saan muul ajal ka vaadata.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Kas hollandlane suudaks ette kujutada kõige õudsemates unenägudes, et Hollandi koondis koosneks enamuses sakslastest?
          Kas horvaat seediks oma koondises serblast või vastupidi?
          Kas soomlane võtaks rahulikult kui koondises oleksid valdavalt ryssad?
          Kas venelane oleks rahul koondisega, kus pea kõik vastikud "fashistidest" eestlased, või veel hullem, hiinlased?
          Kas kreeklane laulaks oodi koondisele, kus kasvõi üks türklane?
          Miks Belfasti iirlane ei hoia pöialt P-Iiri koondisele vaid Iirimaale?
          jne. jne.

          Eestlane aga ei tohi nuriseda kui rahvuskoondises domineerivad venelased, eestlane on siis vastik nats.

          Kurat, eestlastena, oleme omaks võtnud pea kõik vene rahvusest koondislased.
          Tunneme rõõmu kui mõni neist eesti keelt pursib, Eesti hümni laulab, osad meist on valmis venelasi lausa eestlasteks pidama.
          Mingil hetkel aga tuleb kopp ette. Üksikult võib iga venelane olla tore aga kui venelastest saab enamus? Seda nii jalgpallis kui jalgpalliväliselt?

          Miks on Eesti koondisel rohkelt fänne? Just sellepärast, et peale taasiseseisvumist koostati koondis peamiselt eestlastest, mitte nagu Lätis.
          Miks aga pole klubimängudel külastajaid?
          Sest Meistriliigas domineerivad vene klubid ja mängijad.

          Kas venestunud koondis ei sae oksa, millel me istume?
          Isiklikult mul hakkab veidi juba huvi koondise vastu lahtuma. Piiri peal.

          Rahvust ei saa valida, valida saab kodakondsust.

          Kommentaar


            Algselt postitas jansa Vaata postitust
            ..OK, aga ütleme nii et üks ilus päev ja Eesti koondises on kõik venekeelse kodukeelega kodanikud, mõni vbolla pursib vaevu eestit aga on üli kõva jalgpallur (nt. ala Karpin etc.), teised räägivad normaaselt eestit aga lihtsalt venelased rahvuselt - olete siis rahul? Ei noh päriselt - südamest?

            Prantsusmaa eest mängivad valdavas osas immigrandid või nende esimese ja teise põlvkonna järglased - minuarust on see masendav ...samamoodi et kui meil oleks koondises kõik eesti-venelased siis ei kujuta ette et käiksin Eesti koondisele kaasaelamas või kui et nt. 40 aasta pärast on tänu kõikvõimasale EU-le ja immigrantide vastuvõtmis kvoodide vabakslaskmisele koondis pruune mehikesi täis - kohe kuidagi ei kujuta. Kas teie kujutate, noh pääasi et eesti keelt oskaks või et eesti naine oleks?

            Eestlasena tahaksin et koondises oleks valdav osa (ideaalis min. 70%) neid kelle kodune keel on eesti keel - et mängiksid need kellena tunnen ka end olevat ...
            Tänane koondisemudel on mulle isiklikult veel vastuvõetav, aga kui suhe juba alla 50% läeb siis hakkab kurb...

            Ilmselt on see n.ö. natsionalism tulenev minu vanusest ja sellest et kaua aega elatud NSVliidus, poisipõlves Lillekülas tihti vankade kampadega kakeldud, sellest et vanavanemaid ja sugulasi küüditatud , vanaisa talud(kus muuseas juba hobuseid oli üle 10ne) ja maad n.ö ära natsionaliseeriti jne jne vimm meie idanaabri kui sissetungija ning nende siinsete järeltulijate vastu - siinne foorumlaste noorem generatsioon on kindlasti järelandlikum ja ehk ka rohkem ajupestud....
            Ma saan aru et see on minu ideaalne nägemus meie jalgpallist ja koosseisudest - selge on see et kahjuks reaalsus on teine... eks ma veidike kohandun ka sellega aga seda et meil läti-sündroom jalgpallis tekiks - tänan EI!
            Täiesti nõus!!

            Kommentaar


              Algselt postitas kesa Vaata postitust
              Kas hollandlane suudaks ette kujutada kõige õudsemates unenägudes, et Hollandi koondis koosneks enamuses sakslastest?
              Kas horvaat seediks oma koondises serblast või vastupidi?
              Kas soomlane võtaks rahulikult kui koondises oleksid valdavalt ryssad?
              Kas venelane oleks rahul koondisega, kus pea kõik vastikud "fashistidest" eestlased, või veel hullem, hiinlased?
              Kas kreeklane laulaks oodi koondisele, kus kasvõi üks türklane?
              Miks Belfasti iirlane ei hoia pöialt P-Iiri koondisele vaid Iirimaale?
              jne. jne.

              Eestlane aga ei tohi nuriseda kui rahvuskoondises domineerivad hiljutised anastajad venelased, eestlane on siis vastik nats.

              Kurat, eestlastena, oleme omaks võtnud pea kõik vene rahvusest koondislased.
              Tunneme rõõmu kui mõni neist eesti keelt pursib, Eesti hümni laulab, osad meist on valmis venelasi lausa eestlasteks pidama.
              Mingil hetkel aga tuleb kopp ette. Üksikult võib iga venelane olla tore aga kui venelastest saab enamus? Seda nii jalgpallis kui jalgpalliväliselt?

              Miks on Eesti koondisel rohkelt fänne? Just sellepärast, et peale taasiseseisvumist koostati koondis peamiselt eestlastest, mitte nagu Lätis.
              Miks aga pole klubimängudel külastajaid?
              Sest Meistriliigas domineerivad vene klubid ja mängijad.

              Kas venestunud koondis ei sae oksa, millel me istume?
              Isiklikult mul hakkab veidi juba huvi koondise vastu lahtuma. Piiri peal.

              Rahvust ei saa valida, valida saab kodakondsust.
              Ma ei saa ikka aru mis asi sind häirib?Kui sulle ei meeldi Eesti koondis siis toeta neid kus ei ole muulasi.Minu jaoks ei oma tähtsust mis rahvusest koondislane on,tähtis on see,et mängija oleks Eesti keelne,Eesti meelne ja hingega asja juures
              Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
              Ott Järvela

              Kommentaar


                Kuulge olege õnnelikud ,et eesti venelased vutti mängivad aga mitte ei pedereeri korv-võrk või käsipallis siis kiunuksite kõik nagu sead aia vahel ja klopsiksite Meistriliiga kokku igasugu dolbajoobide satsidega nagu on kossus Kuremaa ,Pärnu jne. või veel hullem mängiksite 5-6 satsiga ja imetleksite ühte klubi ,kus mängib pool Eesti koondist nagu on võrgus Selver.
                FCF Forever

                Kommentaar


                  Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
                  Kuulge olege õnnelikud ,et eesti venelased vutti mängivad aga mitte ei pedereeri korv-võrk või käsipallis siis kiunuksite kõik nagu sead aia vahel ja klopsiksite Meistriliiga kokku igasugu dolbajoobide satsidega nagu on kossus Kuremaa ,Pärnu jne. või veel hullem mängiksite 5-6 satsiga ja imetleksite ühte klubi ,kus mängib pool Eesti koondist nagu on võrgus Selver.
                  Sitta ma olen õnnelik, et eesti venelased vutti mängivad, parem las pedereeriksid korv-võrk või käsipallis, eestlased paneksid vutti, dolbajoobid väänaksid kossu ja loomulikult hokki kusagil Kuremaal, Sillamäel, Narvas, K-Järvel.

                  Kommentaar


                    No jaaa aga selles ,et eestlased vähe vutti mängivad ja koondises liiga palju venelasi on saame süüdistada ainult iseennast . Järelikult teeme sitta tööd ja ei suuda piisavalt seda mängu eestlaste seas propageerida, treenereid koolitada jne. jne.
                    FCF Forever

                    Kommentaar




                      silitage seierit, debiilikud
                      INTER ARMA CARITAS

                      Kommentaar


                        Algselt postitas marcello Vaata postitust


                        silitage seierit, debiilikud
                        Ootan huviga kesa vastust.
                        FC Flora

                        Kommentaar


                          Mina olen põhimõtteliselt jansaga nõus.

                          Kohati siin utreeritakse asju üle ja mõned räägivad ikka aiaaugust kui teised aiast endast.

                          Nagu ma aru saan, mida ka ise toetan, siis ei ole kellelgi sisuliselt selle vastu midagi, kui mõned vene rahvusest eestimeelsed Eesti kodanikud mängivad Eesti koondise eest. Selliseid eestimeelseid vene rahvusest tegelasi leidub küll (kasvõi see 10% näide ja minu näide mereväest (kuigi mõni siis kohati ehk pahatahtlikult üldistab, selgelt vihjates, et nüüd ma nii arvangi, et kõik venelased Eestis on eestimeelsed. Kas peab ikka kõik puust ja punaseks tegema iga kord selgitamaks, et see on toodud näitena ühelt poolelt jne.?).

                          Podolski, Ibrahimovic jt. toodud näited on samuti oma maa koondises ju siiski erandid. Või vaadake kasvõi eelmist pilti (isiklikult pole Smirnoviga suhelnud ja ta väärtushinnanguid ei tea).

                          Üldjoontes võiks ju riigi esinduses olla suhe enam-vähem sarnane tervele rahvastiku suhtele. Eestlasi hetkel Eestis tiba üle 60%, venelasi tiba üle 30% ja siis muud rahvused.

                          Küsimus on tervikpildis.

                          Tuleviku suhtes olen samas optimistlikult meelestatud, kuna vaadates kasvõi Eliitturniiril Eesti koondise koosseisu, siis Eesti soost häid pallureid on peale kasvamas. Samas ilmselt migratsioon ei saa meile ka nii suureks probleemiks, kui see on näiteks Itaaliale, Hipaaniale ja Prantsusmaale. See aga juba teine, Europarlamendi teema.


                          to kesa: mõnikord olen ma mõne sinu väitega nõus. ent jube raske on nõustuda kui postitused on nii ründavas ja karjuvas toonis. lihtsalt lugeda on neid juba raske. ära nüüd solvu, see oli lihtsalt sõbralik märkus edaspidiseks.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                            Podolski, Ibrahimovic jt. toodud näited on samuti oma maa koondises ju siiski erandid. Või vaadake kasvõi eelmist pilti (isiklikult pole Smirnoviga suhelnud ja ta väärtushinnanguid ei tea).
                            Aga kus sa tead et on erandid. Oled sa uurinud teiste nt saksa koondise mängijate taustu. Eelpoolmainitutki, et ka eesti venelased vahetavad vaikselt oma nimesid eestipärasemateks. Kui huvi pakub uuri ja anna teada kui paljud neist siiski on nn putaverelised sakslased. Veits offtopic aga huvitav ikkagi. Klosegi ju saksa nimi. Oleks ema isa talle Ruudi nimeks pannud ning mängiks ta nt kaitses( sest kaitsjad ei paku nii palju kõneainet) siis poleks aru saadagi et mees poola juurtega.

                            Kommentaar


                              Kes inimese rahvuse ja vaated nime järgi paika paneb, peab olema ikka eriline loll. Siinkohal tahaks väga teada mõne postitanud härrasmehe nime - pakun, et need pole päris Lembitu Tamm ja Põim Mänd.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Kes muidu Eesti venelastest koondises kõige paremini Eesti keelt räägib Hetkel?Vosko ääkki?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X