PDA

View Full Version : Eesti koondis

Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

duff_K
13.03.02, 22:40
Kuulge aitab naljast, mis jama see on, et ei võeta parimaid mehi Eesti koondisesse. Ma olen kindel, et Eestis on paremaid mehi, kui ainult Florakad. Näiteks Andrei Tjuninil on Eesti pass olemas ja oskustest ja maksa rääkidagi, sest miks muidu pani Pijpers Reimi tvmk-flora mängu ajal teda spetsiaalselt katma. Mis kuradi monopol see on me ei jõua nii mitte kuhugi. Kuidas me sinna euroopa liitu saame kui pole integreeruv Eesti või mis iganes. Tahate öelda, et mingi Kert Haavistu mängib paremini kui Tjunin vot seda nalja tahaks näha.

Glazza
14.03.02, 00:04
Veel ei hakka suurt sõna võtta, aga kuna minul ja mõnelgi teisel, kes aastaid seisnud loodud süsteemi poolt, on tekkinud sügavad küsimused selle praeguse süsteemi õigsuse üle, siis ütleks niipalju: edasise Eesti jalgpalli arengu huvides tuleb peale Pijpersit (tema ajal pole vist võimalik) lüüa lahku Flora ning koondis.

Argument, et liialt kulukas on omada kaht tippmeest on minu meelest ikka suht mage. Vaadake kuhu on jõudnud Sloveenia jms oma rahvusest ning noore! treeneri eestvedamisel. Räägime, et on raske tuua kokku erinevaid mehi uut süsteemi mängima - aga kas siis meie mehed on idioodid, et ei suuda ümber orienteeruda, kui mujal maailmas see töötab.

Oli ainuõige samm, mida otsustasid meie jalgpallijuhid, loomaks oma Eesti jalgpalli. Kuid ajad on muutunud ning praegune monopol ei arenda asjade kulgu edasi. Isegi meie esimeeskond mõistis, et ainult aarialasi kasvatades kaugele ei jõua - miks rõhutakse seda siis koondises!

Siiski peaks andma veel mõne aja praegusele koondisele ja taktikale asu - kuigi hetkel tundub sexy ründav vutt meie skalpi võtvat..:kaval:

jots
14.03.02, 01:59
Rääkides veidi teemast mööda, siis võib eesti jalgpallihuvilised jagada laias laastus kaheks. Ühed kes leiavad, et arno kaasab koondisesse peaaegu õigeid mehi. Ja teised kes ütlevad, et kui koondises on Florakas siis järelikult pole ta seda kohta väärt, iga suvaline TVMK, Transi või Levadia mängija on temast parem.

Samas vaadatakse mööda faktist, et kui küsitakse suvalise ML peatreeneri käest Eesti koondise koosseisu siis panevad nad kokku enam-vähem sama koondise mis arnogi.

Eelmise aasta jalgpalliajakirjas pidid ML meeskondade peatreenerid valima sümboolse Eesti ML koondise

vv - Pareiko
k - Allas
k - Stepanov
k - Lemsalu
k - Krasnopjorov (pole kodakondsust)
pk - Teplovs (välismaalane)
pk - Anniste
pk - Olumets
pk - Tarasenkov (pole kodakondust)
r - Juska (välismaalane)
r - Krõm

Ehk siit vaadates koondise ukse taga on Pareiko, Krõm, Olumets. (Aasta tagune olukord)

Minu meelest ka selle aastassesse ajakirja peaks kokku pandama eelmise aasta ML sümboolne koondis. SMUTOV tegeleb selle asjaga - äkki saab ta postitada tulemused juba ette ära. Oleks kõigil mokk maas ja selge pilt silme ees.

duff_K
14.03.02, 23:22
Ma täpsustaks oma eelmist kommentaari, et ma ei ole selle vactu, et Eestis toimus vahepeal selline süsteem, kuid tõesti nüüd pääsevad üha enam ka eestlased ilma sellise kaitseta löögile. Ei vaidle vactu, et Flora mängijad on kõrgel tasemel, aga kõik neist ei ole Eesti paremad. Ma saan ka aru vanemate mängijate Olumetsa(31) ja Krõmi(31) välja jätmist, sest arvatavasti on nende paremad päevad möödas. Aga on Eesti meistriliigas just ründavama poole pealt paremaid mängijad, kes ka omavad Eesti passi ja enamus neist on küllaltki noored. Näitaks poolkaitsja Andrei Tjunin(23), ründaja Andrei Krõlov(28), kes on küll juba ka suhtkoht kõrges vanuses, kuid tema mängu tase on enamikest Eesti meistriliiga ründajatest kõrgem. Muidugi on ka väga head mängijad Novikov ja Tarassenkov, keda usaldab ja teab Pijpers paremini, kui teisi aga ta võiks siiski rakendada ka B-koondise ja näeks, mis teised mängijad seal teeksid. Kui oleks minu valik siis oleks Eesti koondis, mis on küll puhtalt minu maitse järgi tehtud, selline:
Väravavahid:
Sergei Pareiko
Mart Poom
Kaitsjad:
Raio Piiroja
Andrei Stepanov
Urmas Rooba
Jevgeni Kurjanov
Liivo Leetma (võib ka poolkaitsja olla)
Erko Saviauk
Poolkaitsjad
Martin Reim
Jevgeni Novikov
Andrei Tjunin
Aivar Anniste
Sergei Terehhov
Marko Kristal
Oleg Lepik
RÜNDAJAD
Indrek Zelinski
Andres Oper
Andrei Krõlov
Kristan Viikmäe
Joel Lindpere
See oleks minu arvates õige, aga see on siiski puhtalt minu maitse järgi. Üks asi veel mis on mind imestama pannu, et kaks võib olla parimat eestlasest ründetalenti Joel Lindpere ja Aleksander Saharov on lükatud kuhugi Fc Valgasse ja nende asemele on toodud kuskilt pärapõrgust norralased. Vot ja nii arendatakse Eesti jalgpalli saan aru, kui tuuakse sisse 1 või 2 kõrge tasemelist võõrmängijat kuid kaks või kolm norrakat ma täpselt ei tea praktiliselt ühele ja samale positsioonile, kus on meil mängija olemas. Franklin on aga hoopis teisest mastist mees. Kõik Flora fännid ärge mu peale väga vihased olge,aga see on minu arvamus.

ROOTSI KUNN
15.03.02, 11:22
fcp-siin foorumis võib igaüks avaldada oma arvamust
ja sina nende hulgas. Seda enam ,et teed seda asjalikult
kedagi solvamata ja argumenteeritult. Olen teinekord isegi mõnes asjas koondise koostamise erimeelt Arnoga,kuid
siiski arvan ,et õigus on tal.
Kui aga nüüd konkreetselt Tjuninit ja Haavistut võrrelda siis eilne Saudi-Eesti mängu esimene poolaeg ,mida telekast nägime näitas ,et Kert on oma arengus teinud hiigelhüppe ja oli üks meeskonna parimaid. Nii,et kulla fcp, kardan ,et pead
oma sõnad ikkagi suhu tagasi toppima:P ,võrreldes Haavistut
ja Tjuninit sel hooajal.
Aga eks koduliiga varsti näitab,kel meist on õigus.:lahe:

vandersell
15.03.02, 11:31
Orginally posted by jots

Eelmise aasta jalgpalliajakirjas pidid ML meeskondade peatreenerid valima sümboolse Eesti ML koondise

vv - Pareiko
k - Allas
k - Stepanov
k - Lemsalu
k - Krasnopjorov (pole kodakondsust)
pk - Teplovs (välismaalane)
pk - Anniste
pk - Olumets
pk - Tarasenkov (pole kodakondust)
r - Juska (välismaalane)
r - Krõm

Mul on selline lihtne, aga huvitav küsimus- kas välismaalane Teplovs on lõuna-Eestist (loe: Lätist) :D

jansa
15.03.02, 13:15
...arvan et eilne mänga andis ammendava vastuse teemale kas koondis on õieti komplekteeritud ehk siis tibusi loetakse sügisel jqa andke aega atra seada;)

Hellik
15.03.02, 13:21
Sellest pole Eesti meedias räägitud aga tundub, et Pareikot, Leetmad jt. ei lastud Saudi mänguks lihtsalt klubidest ära
http://www.uefa.com/competitions/EURO2004/News/Kind=1/newsId=19150.html

Loodetavasti on nad(+ näiteks Lemsalu) Vene mänguks jälle koondises

duff_K
15.03.02, 17:39
Eilset mängu küll ei näinu, aga tean, mis olen näinud Eesti meistrivõistlustel ja seal oli kindlalt aru saada kumb oli parem mängija, ma ei tea mis küll talvel on toimunud, kas on ta tõesti nii suure edasi hüppe teinud, aga temast ei ole küll erilist võistkonna liidrit tulemast.
Mis puutub Eesti koondise koosseisu, siis saaks seda parandada veelgi hoolimata sellest oli võit Saudi Araabia üle tõesti tubli saavutus, aga kas te tõesti tahat öelda, et Eestis ei leidu paremaid mängijaid, kui Flora omi kahtlen selles sügavalt, sest muidu peaks ju Flora kõik mängud hooaja jooksul võitma, aga nii see ju ei ole ja nende ülekaal väljakul ei ole nii masendav. See näitab siiski, et see pole ju aus kõikide suhtes. Tõesti Flora on Eestis selgelt parim klubi praegu, aga kõik tema mängijad ei ole Eesti parimad. Kuskil välismaal ei ole nii, et kõik mängijad oleks ühest klubist või võõrklubis ja eelnevalt selles klubis mänginud.
Iga ühel on omad eelised, kui ma oleks tõsine ma ei tea Viljandi Tuleviku fänn, siis võiksin ka vaielda, et Taavi Rähn on Marek Lemsalust parem, aga nii see ju ei ole.

Rainman
15.03.02, 19:42
Orginally posted by Mayhem
Loodetavasti on nad(+ näiteks Lemsalu) Vene mänguks jälle koondises
Nii ta on, samal saidil mängu kokkuvõtte lõpus ka ära mainitud:
http://www.uefa.com/competitions/EURO2004/News/Kind=1/newsId=19461.html

INCE
18.03.02, 12:27
Orginally posted by fcp

Aga on Eesti meistriliigas just ründavama poole pealt paremaid mängijad, kes ka omavad Eesti passi ja enamus neist on küllaltki noored. Kui oleks minu valik siis oleks Eesti koondis, mis on küll puhtalt minu maitse järgi tehtud, selline:

Oleg Lepik
.

No siin tahaks sult küll täpsemat kommentaari???Kas Lepik peaks koondises olema selle pärast , et ta OMAB eesti passi või on küllaltki noor või lihtsalt sellepärast , et ta pole florakas?;)

Glazza
21.03.02, 01:24
Tekkis selline huvitav küsimus, kui vaatasin Eesti U-21 koosseiseu. Kes kurat on Austris UNGURS (sünd. 1983) - JK Puuma Tallinn.:üllatus: Veel huvitavam on ju see, et Puuma on III liiga:kisakõri: - see saavutus on seega Eesti läbi aegade võimsaim. Vaadake ülejäänud klubisid, puhas ML või I liiga tipp ning nende kõrval mannetu Puuma, kuigi ma tean, et neil noored päris tripsu mehed on. Aga kas keegi oskab selle mehe kohta miskit lisada - ehk on keegi tema vastu mänginud või lausa Puumakas......

Rene KAAS (sünd. 1982) - FC Kuressaare
Mihhail STARODUBTSEV (sünd. 1982) - FC Elva
Dmitri KOPAREV (sünd. 1981) - FC Kuressaare
Erkki PÄRNA (sünd. 1982) - FC Valga
Karl PALATU (sünd. 1982) - FC Levadia Pärnu
Marko PÄRNPUU (sünd. 1981) - JK Tulevik Viljandi
Marek KAHR (sünd. 1981) - FC Elva
Antti ARST (sünd. 1984) - FC Valga
Austris UNGURS (sünd. 1983) - JK Puuma Tallinn
Rain TÖLPUS (sünd. 1982) - JK Tulevik Viljandi
Rene TEINO (sünd. 1982) - FC Kuressaare
Vitali GUSSEV (sünd. 1983) - JK Trans Narva
Enver JÄÄGER (sünd. 1983) - FC Valga
Vjatsheslav ZAHOVAIKO (sünd. 1981) - JK Tulevik Viljandi
Andrus MITT (sünd. 1981) - FC Levadia Pärnu
Joel LINDPERE (sünd. 1981) - FC Flora Tallinn
Keio TANHUANPÄÄ (sünd. 1982) - FC Kuressaare
Verner UIBO (sünd. 1983) - FC Levadia Pärnu

Jaan
21.03.02, 22:00
Orginally posted by Stennur

Verner UIBO (sünd. 1983) - FC Levadia Pärnu

Vitali Gussev kah koondises. Huvitav, kas tal on kodakondsus siis kuidagi tekkinud v6i. Paari aasta eest oli vend t2iesti umbkeelne. Aga m2ngib p2ris h2sti...

Jaan
15.05.02, 10:38
Kuna selle teema all nagu koondise koosseise avaldatakse, siis avaldan yhe teate, mida liidutreeneril edaspidi arvestada tuleb. Nimelt loobun mina, Jaan, Eesti koondise esindamisest rahvusvahelisel areenil.

Martin
15.05.02, 12:56
Originally posted by Jaan

Kuna selle teema all nagu koondise koosseise avaldatakse, siis avaldan yhe teate, mida liidutreeneril edaspidi arvestada tuleb. Nimelt loobun mina, Jaan Roos, Eesti koondise esindamisest rahvusvahelisel areenil.

Tood Eestisse üle trendi, mis hetkel tänu Andy "Can't score international goals" Cole'ile Inglismaal möllab? :oih:

P.S. Ma saatsin juba nädala eest kirja ära, et jätkan aint klubitasemel.

Jaan
16.05.02, 11:48
Originally posted by Martin

Tood Eestisse üle trendi, mis hetkel tänu Andy "Can't score international goals" Cole'ile Inglismaal möllab? :oih:

P.S. Ma saatsin juba nädala eest kirja ära, et jätkan aint klubitasemel.

Ahsoo. Mina ei n2inudki seda. No pole viga, otsus syndis teineteisest s6ltumata ning pealegi m2ngime erinevatel positsioonidel. Yleyldse v6iks, taas Inglismaa eeskujul, koostada nimekirja n2iteks soccernetlastest, kes edaspidi ainult klubijalgpallile pyhenduvad.

Siim
23.06.02, 15:36
Üle pika aja jälle Levadia mees koondises - Sergei Hohlov-Simson. Tõenäoliselt sellepärast, et Urmas Rooba on vigastatud.

www.fcflora.ee

Jeeg
25.06.02, 03:03
Algselt tegi selle postituse Stennur

Tekkis selline huvitav küsimus, kui vaatasin Eesti U-21 koosseiseu. Kes kurat on Austris UNGURS (sünd. 1983) - JK Puuma Tallinn.:üllatus: Veel huvitavam on ju see, et Puuma on III liiga:kisakõri: - see saavutus on seega Eesti läbi aegade võimsaim. Vaadake ülejäänud klubisid, puhas ML või I liiga tipp ning nende kõrval mannetu Puuma, kuigi ma tean, et neil noored päris tripsu mehed on. Aga kas keegi oskab selle mehe kohta miskit lisada - ehk on keegi tema vastu mänginud või lausa Puumakas......

Verner UIBO (sünd. 1983) - FC Levadia PärnuUsun, et ju siis Ungurs tõesti väga tugevatasemeline mängija on, näide kasvõi eelmisest aastast võtta: TARMO KINK (uskuge või mitte) pallis eelmise hooaja Eesti IV liigas!!! Lõi seal miski kümnekonnast mängust üle kolmekümne värava ja tõstis SC Real Tallinna IIIndasse. See aasta Kink teatavasti pallib juba narvakate ridades, kuid trenni teeb endiselt koos Tiiduse võsukestega.

vaikiv mees
26.06.02, 18:29
Algselt tegi selle postituse Jaan

Vitali Gussev kah koondises. Huvitav, kas tal on kodakondsus siis kuidagi tekkinud v6i. Paari aasta eest oli vend t2iesti umbkeelne. Aga m2ngib p2ris h2sti...

Kas see pole mitte nii, et kõikvõimalikele Euroopa komisjonide ja OSCEde palvetele vastutulles anti kõigile, kes a-ks 1991 (ehk Eesti taasiseseisvumise ajaks) olid alla 18, automaatselt kodakondsus

priity
26.06.02, 22:06
anti neile kelle vanematel pole kummalgi ühtegi kodakondsust. ehk siis kodankondsuseta vanemate lastele. mälu on küll vanaks jäänud, kuid tõenäoliselt kehtib see vaid nende suhtes, kes on sündinud EV-s (e siis alates aastast 1991).

P.S. Leidsin ka tsitaadi "This amendment would allow stateless parents to apply for citizenship for their children born in the Republic of Estonia with a simplified procedure. "

ROOTSI KUNN
28.06.02, 19:17
Mida teeb koondises Marko Kristal?
Ta on minetanud igasuguse vormi ja ei saa isegi FCF-is enam platsile. Kas tõesti on Kristal Aivarile niivõrd lemmiklaps ,ja vanad teened kaaluvad kõik praegused oskused üles.
Võrreldes eelmise hooajaga on Marko iseenda hale vari. Ka Haavistu näitas kevadel paremat minekut ,kui praegu.
Muide 4.juulil toimub niiöelda B-koondise etteaste FCF-i vastu ,eks siis näe kuidas teine eshelon mängib.

Alo
28.06.02, 21:27
Algselt tegi selle postituse ROOTSI KUNN
Mida teeb koondises Marko Kristal?
Ta on minetanud igasuguse vormi ja ei saa isegi FCF-is enam platsile. Kas tõesti on Kristal Aivarile niivõrd lemmiklaps ,ja vanad teened kaaluvad kõik praegused oskused üles.

Vorm vormiks, kuid ka võitlusvaimust (loe - viitsimisest) paistab mehel puudu olevat. Ja lemmiklaps, mõni aasta tagasi ei saanud Kristal ju pikalt koondisse. Vist siis, kui ta Soomes mängis?

Alo
Kristali fänn, vist juba endine..

ROOTSI KUNN
02.07.02, 03:04
Natuke vara hakkasime hõiskama ,et Sergo( Hohlov -Simson) on taas koondises.
Täna selgus ,et mees ütles mängimisest ära ja seda üsna viimasel hetkel.
Tahaksingi natuke lahata selle loobumise erinevaid külgi. Tunnen Sergot isiklikult päris hästi ning hindan teda mängiana väga ,kuid antud hetkel pean tunnistama ,et olen veits nördinud mehe käitumise üle. Jaa... tema karjäär on ehk juba lõppemas ,kuid praeguse vormi ja tema töökuse juures võiks veel mitu head aastat koondist aidata.
Kuid kummalisel kombel tõstis ta klubi huvid kõrgemale Eesti rahvuskoondise huvidest luues sellega ka pretsedendi . Väidetavalt loobus mees vabatahtlikult, kurjad keeled räägivad ,et mitte ise arvan ,et viimane sõna jäi siiski mängijale. Jah tõesti koondises mängimine on vabatahtlik ,kuid lisaks sellele on veel midagi....
Koondise ja Levadia mängude vahele Intertotos jääb kolm päeva, jalgpalli MM-il pidasid mehed selle ajaga rahulikult kaks mängu ning lisaks veelgi.
Sergo vedas tegelikult alt nii oma koondisekaaslasi ,kui ka iseennast sest vaevalt teda kunagi sinna enam kutsutakse. Ta pettis ka Arnot ,kes oli temaga arvestanud ning peab nüüd viimasel hetkel kedagi asemele otsima. Ta pettis ka meie lootusi sest tahsime ju teda mängimas näha , noortele kogemusi andmas.
Levadia edasi saamine Intertotos on enam ,kui kahtlane ning ka reitingupunkte sealt ei tule. EESTI koondise võit aga oluline kogu riigile ja rahvale seda enam ,et ka TV näitab mängu.
Sergo jäi küll lõpuni lojaalseks oma klubile ,kuid on tegelikult ikkagi-
SIMSON SEAKÜLAST

mg
02.07.02, 15:42
ilmselt pole venkusid murdudena koondises põhjusel, et seltskond läheb liiga kirjuks ja pealegi ei pidanud venkud ennast korralikult üleval pidama, eriti ida omad.

jyriöö
02.07.02, 16:16
Hohlov pole ainus, kes ei mängi. Eemale jäävad ka Ustritski ka Pareiko. Esimene perekondlikel põhjustel ja teine klubi palvel. Nimelt olla Rotori esiväravavaht trauma saanud. Koondisse kutsuti nüüd kadunud pojad Meelis Rooba ja Aivar Anniste.

Silver
07.07.02, 01:23
ei no jah hea et neidki kutsuti

Vitor Borba
08.07.02, 16:12
Tjuninit ma küll ei tea, aga ma olen 1000000000% kindel, et ta mängib poole paremini kui mingid kuradi FC Flora petuhhid.Fc Floral on üldse paras munn süsteem siin Eestis.

MRH
09.07.02, 02:03
Konkreetselt :jump4:

Epic
28.07.02, 16:34
huvitav kas Arno oleks Maksim Gruznovi koodisesse kutsunud kui ta oleks eelmine hooaeg Kuldse Jalgpalli Saapa võitnud :doh:

Sats1
30.06.08, 10:01
Mul on käes Eesti-Valgevene mängust (05.10.1996 a.) kava. Kavas on olemas Urmase Kirsist artikel.
..."Koosmäng koondises sobib Kirsil kõige paremini nn. mulgi maffiaga: varem Klavani, nüüd Aloneni, Arbeiteri ja Pariga. Urmase arvates mulgid ilmselt saavad lihtsalt ühtemoodi mängust aru" (c)

Mis on mulkide omapära mängumõtlemise suhtes?

NIRK
30.06.08, 22:56
Millest tuleb üldine negativism Eesti koondise suhtes iga mängu eel?
Näidis ütlus:"Saame jälle haledalt peksa"
---
Kui juba ajakirjandus külvab iga väikese asjagagi positiivsuse vastast suhtumist siis tekitab see mulle koondise fännina suurt pahameelt.
---
SL Õhtulehest:
Kas sügisel aset leidva Eesti-Hispaania jalgpallikohtumise võidab?
Hispaania 1:0
Hispaania 2:0
Hispaania 3:0
Hispaania < 10:0
Muu tulemus
------
Neli tulemust neist meie kahjuks viimased isegi täielikud peksu varjandid ja lõppu mingi hädine muu tulemus. ("muu tulemus" st veel suurem kaotus meile)
Mis mõte jääb sellise küsitluse lugejale pähe? Negatiivne.
----
Loeksin nagu mingit Hispaania lehte. Jah, just sellised väiksed asjad ongi tähtsad!

Põnn
10.07.08, 12:12
Üks loll küsimus vahele, pileti paketid on müügis ?

Tundmatu
10.07.08, 12:28
Vastus
jah on müügis

http://uus.piletilevi.ee/est/kontserdid/sport/?productID=6116

elx
10.07.08, 12:29
Üks loll küsimus vahele, pileti paketid on müügis ?

juba pikemat aega, üle poole staadionist ka välja müüdud, lehedki jõudsid peale Hispaania EM tiitlit kirjutada sellest, kus elasid? :D

smörgåsbord
09.09.08, 01:43
45 unikaalset tegelast:

.................. Oper ....... Neemelo
.... Kink .... Vassiljev ..... Anniste ..... Konsa
... Rooba ..... Piiroja ..... Morozov ..... Šišov
.......................... Londak

................... Teever ..... Ženjov
... Klavan ....... Vunk ..... Dmitrijev ...... Puri
... Kruglov ... Stepanov .... Rähn ........ Allas
.......................... Aksalu

.............. Voskoboinikov .... Saag
.... Teniste ....... Lindpere ... Novikov . Purje
... Sidorenkov .. Bärengrub ... Kulik .... Jääger
............................ Poom

ülejääkide ja veteranide eri:

................. Ahjupera .. Zahhovaiko
.. Terehhov .... Reim ...... Kasimir ... Smirnov
.... Malov ..... Lemsalu ..... Post ..... Saviauk
........................... Kotenko

ja siis on veel Viikmäe ..

urmar
09.09.08, 03:36
Mis imelik nimekiri? Miks Neemelo kaks korda on? Võttis veel Viikmäe koha ära. :D

smörgåsbord
09.09.08, 11:21
Mis imelik nimekiri? Miks Neemelo kaks korda on? Võttis veel Viikmäe koha ära. :Dteravsilm. või lihtsalt parandamatu näriline.

mõte oli näidata, kui palju on tegelikult praegusel hetkel mängijaid, kes vajadusel koondisesse võiks kuuluda ja oma koha (heal juhul) välja mängida.

teine Neemelo asendatud Ahjuperaga.

smörgåsbord
09.09.08, 13:43
09.09.2008: Mehed mustas saabusid soliidselt ülikondades Bosniasse (http://sport.postimees.ee/?id=32014)
Eesti jalgpallikoondis võttis uuesti kasutusele viisaka vormi – koondise reiside ajal liigutakse ringi mustades ülikondades. Koondis reisis viimati ülikondades mööda ilma ringi siis, kui 1999. aastal oli veel Eestis treeneriametis islandlane Teitur Thordarson. Vana, aga uues kuues on nüüd taas kasutusele võetud – koondislased sõitsid EM-valikmängudele Eesti tekstiilifirma Baltika ülikondades.

14.08.2006: Jalgpallurid said šikiks (http://sloleht.ee/index.aspx?id=203600)
Varem dressinimestena mööda maailma reisinud Eesti jalgpallikoondislased saavad algavas EM-tsüklis esinduslikeks: Baltman paneb neile selga ülikonna.

õite lühike mälu? rääkimata sellest, et käimas on MM-, mitte EM-valiktsükkel.

smörgåsbord
11.09.08, 00:28
mõte oli näidata, kui palju on tegelikult praegusel hetkel mängijaid, kes vajadusel koondisesse võiks kuuluda ja oma koha (heal juhul) välja mängida.jaa, sitaks nutikas vend oled, raisk! ime lahti.

WeThePeople
11.09.08, 00:29
jaa, sitaks nutikas vend oled, raisk! ime lahti.

tee järgmine kord selline list et kes võiks kodus sms laenu võtta koondises mängimise asemel.

vandersell
11.09.08, 00:54
Ah mis te nutate, ega see pole esimene kord pole niimoodi lakki saada:

26.10.1994 Tallinnas, Eesti - Soome 0 : 7
06.02.1995 Larnacas, Norra - Eesti 7 : 0
20.05.1995 Riias, Leedu - Eesti 7 : 0
18.01.1999 Tel Avivis, Iisrael - Eesti 7 : 0

Too “94 aasta mäng on üsnagi hästi meeles, kuna oli mu esimene koondisemäng statal. Ja loo moraal on...

smörgåsbord
11.09.08, 00:56
Too “94 aasta mäng on üsnagi hästi meeles, kuna oli mu esimene koondisemäng statal. Ja loo moraal on......14 aasta jooksul pole sittagi muutunud?

Ch1ller666
11.09.08, 01:01
Loo moraal on et ega eestile naljalt üle 7 värava ei löö.

edit: Kurat mis see päris moraal siis on? Minu peake seda hetkel välja ei mõtle igatahes.

viki77
11.09.08, 01:14
Loo moraal on et ega eestile naljalt üle 7 värava ei löö.

edit: Kurat mis see päris moraal siis on? Minu peake seda hetkel välja ei mõtle igatahes.

Võitle Eesti võitle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!:eek:

Ch1ller666
11.09.08, 01:19
Võitle Eesti võitle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!:eek:

Aa OK aitäh ma kartsin et ongi selline masendav. Aga et jah ikka selline tujutõstev või nii nagu ikka peab... EESTI!!!

vandersell
11.09.08, 01:20
Oleneb kui moraalsed olete. Sitta juhtub.

Wingback
11.09.08, 01:46
Heihoo Hispaania. Vana taktika järgi oli võimalik sellisest klassist meeskonna vastu mängida 11 mehega umbkaitses, et kaotusenumbreid vähendada, aga nüüd ei olegi enam valemit, mida rakendada saaks vist. Loobumisvõit tuleb anda ! :)

vello99
11.09.08, 04:16
26.10.1994 Tallinnas, Eesti - Soome 0 : 7

Too “94 aasta mäng on üsnagi hästi meeles, kuna oli mu esimene koondisemäng statal. Ja loo moraal on...

See oli üks haiglasemaid jalgpallikogemusi üldse, tänane mäng on täielik poisike selle kõrval, s.t. kes iganes ütleb et midagi ei ole muutunud, eksib. Seal ju soomlased võitsid poolaja 6:0. Ja see oli sisuliselt nende B-koondis. Ja eelnevalt oldi kaotatud horvaatidele ja itaallastele ainult 0:2.

Huvi pärast otsisin tolle mängu programmi välja, olin sinna vahele kunagi kogunud ka väljavõtte Päevalehest (vist?), praegu loed et head huumorit panid ajakirjanikud siis, tegelt aga eks nad mõtlesid tõsiselt nt. "Urmas Kaljend - Alustas lubavamalt kui lõpetas. Esimesel poolajal lülitus temale omaselt rünnakule ja saatis palli korra isegi üle lati". Indro Olumets. /.../ "Karistuslöögi teenimine oli säravaim hetk 90 minuti jooksul" jne

Ja Toomas Tohver - hahahahahaha, absoluutne legend. Igaüks, kes on näinud Toomas Tohvrit aktsioonis, ei kritiseeriks LOLdaku tänast tolmuimeja imitatsiooni kunagi. "Alati kui Tohveri väravale lüüakse, hakkab mu süda ärevalt põksuma" - R.Ubakivi, koondise treener, sama mängu pressikonverents. LOL.

Kokkuvõtteks - whatever, fuk it. järgmise korrani.

alvarez
11.09.08, 14:22
sellist jama on raske kommenteerida...

proff4
11.09.08, 21:56
Hispaania vastu peab mängima sellise taktikaga: 9-1 :|

Keiss
12.09.08, 17:14
Eesti jalgpallifänn - maailma kõige õnnetum inimene. http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=295463

Rein
15.09.08, 10:05
Veiko Visnapuu: Mida teha Eesti jalgpallikoondisega? (http://www.epl.ee/artikkel/441652)

Sebastiano
15.09.08, 18:33
Veiko Visnapuu on nüüd küll ''õige'' vend rääkima:S

Tofoa
15.09.08, 20:13
Who the f*ck is Veiko Visnapuu?

Martin
15.09.08, 20:20
Veiko Visnapuu on nüüd küll ''õige'' vend rääkima:S

Vinnid, pane paar nime, kes oleks õiged vennad rääkima.

urmar
15.09.08, 22:08
suht mõttetu lugu, kutsuda fänne üles boikottima koondise mänge? Või siis vilekontserti andma? Narr mees. Õnneks fännid seda lugu nagunii läbi lugeda ei viitsi. Kui vaadata lehtede trükiarvusid, siis päevalehte boikotivad 2 korda rohkem inimesi, kui postimeest või õhtulehte. :)

kesa
16.09.08, 09:04
suht mõttetu lugu, kutsuda fänne üles boikottima koondise mänge? Või siis vilekontserti andma? Narr mees. Õnneks fännid seda lugu nagunii läbi lugeda ei viitsi. Kui vaadata lehtede trükiarvusid, siis päevalehte boikotivad 2 korda rohkem inimesi, kui postimeest või õhtulehte. :)

Kuidagi peab ju koondise alla igasugust arvustust mängudele reageerima. Ei ole võimalik lõputult nägu laia naeru täis igast asendist põske võtta ja rõõmsalt laulda "Eesti maailmameister".
Frustratsioon tekib.
Kui Eesti kodumängudel on lisaks kaotusekibedusele oht sattuda ülereageeriva turvaja/politseiniku ahistava käitumise ohvriks, siis välismängude külastamisel tekib vägisi küsimus - no mida kuradit ma panen kümneid tuhandeid kroone uugama aga vastu saan mängust ainult negatiivseid emotsioone.
Nii tekibki küsimus, kaua võib.
Boikott ehk ülekantud tähenduses tõrge staadionil koondisemängu külastada võib fännil tulla alateadvusest.
Olen juba kuulnud mitmete kauaaegsete fännide kahtlusi, kas Jerevani on ikka mõtet sõita.
Algul loobutakse välismängudest, kas järgmisena tekib nördinud fännil tunne, et milleks külastada kodumängu?

billy t
16.09.08, 10:31
Kuidagi peab ju koondise alla igasugust arvustust mängudele reageerima. Ei ole võimalik lõputult nägu laia naeru täis igast asendist põske võtta ja rõõmsalt laulda "Eesti maailmameister".
Frustratsioon tekib.
Kui Eesti kodumängudel on lisaks kaotusekibedusele oht sattuda ülereageeriva turvaja/politseiniku ahistava käitumise ohvriks, siis välismängude külastamisel tekib vägisi küsimus - no mida kuradit ma panen kümneid tuhandeid kroone uugama aga vastu saan mängust ainult negatiivseid emotsioone.
Nii tekibki küsimus, kaua võib.
Boikott ehk ülekantud tähenduses tõrge staadionil koondisemängu külastada võib fännil tulla alateadvusest.
Olen juba kuulnud mitmete kauaaegsete fännide kahtlusi, kas Jerevani on ikka mõtet sõita.
Algul loobutakse välismängudest, kas järgmisena tekib nördinud fännil tunne, et milleks külastada kodumängu?

ülepaisutatud jutt (nagu ka kõnealuses artiklis). vähegi tervema psüühikaga inimene on juba üle saanud ja ei hau mingeid rumalaid kättemaksuplaane.

reix
16.09.08, 10:59
jalkaliit peaks nüüd mõtlema kuidas uuesti rahvas staadionile meelitada , arvestades et järgmised mängud toimuvad pea öösel ja külmas ja lahtise katuse all ja võib olla sajab ka vihma. Selle asemel nad panid hoopis kalli hinnaga piletid üksik müüki. Jalkaliit võiks vähemalt lastele mingitki soodustust pakkuda, ma arvan et ka "tõelised fännid" ei pahanda kui lapsed tahavad ainult hispaania mängu vaadata, ükskõik mis skooriga need mängud lõpevad, saavad lapsed sealt kindlasti positiivse elamuse ja mõni läheb trenni ning mõnest sirgub fänn. Ma arvan, et see oleks üks osa jalgpalli populariseerimisest. Meil aga läks vist paketimüük seekord veic aiataha ja nüüd mõeldi , et kuidagi ikka nöörime raha tagasi ja muidugi leiti hinnatõusuks ka täiesti "sobiv" hetk!

Wingback
16.09.08, 12:12
ülepaisutatud jutt (nagu ka kõnealuses artiklis). vähegi tervema psüühikaga inimene on juba üle saanud ja ei hau mingeid rumalaid kättemaksuplaane.

WORD ! :kop:

mcnamara
16.09.08, 14:00
Tunnistan, et ei näinud seda Bosnia mängu ja pole vaadanud isegi mitte väravaid. Siiski - oma pikaajalise kogemusega jalgpallidepressiooni alal võin üpris kindlalt väita, et üks mäng ei tähenda veel maailma lõppu. Boikotist või koondisele seljapööramisest saab rääkida ikka ainult siis kui mängijad ja treener isegi ei ürita omal tasemel mängida.
Kas antud juhul on ikka sellega tegemist? Iseenesest üksik suureskooriline kaotus endast vähemalt mõnevõrra tugevamale vastasele ei pruugi seda tähendada. Võib tõesti olla, et vastasel õnnestus sel konkreetsel õhtul kõik ja Eestil mitte midagi.
reixi jutuga olen põhimõtteliselt nõus. Ma arvan, et suudan kirglikust fänlusest aru saada, kuid mõistan ka seda, et taolisel asjal on oma piirid. Kui pealtvaatajalt tahetakse raha, tuleb maksimaalselt pingutada, et pakutav teenus oleks kvaliteetne. Ma ei pea siin silmas vaid mängu, aga ka kõike mänguga seonduvat. Lühidalt: pigem normaalsel kellaajal, pigem soodustustega lastele, pigem juurdekuuluvate kõrvalatraktsioonidega jne jne
Ja kui Hispaania koondise nägemine suudab lapsi inspireerida jalkat mängima ja Eesti koondise mäng mitte? Selline on elu. Vähemalt säilib lootus, et tulevik on lillelisem.

dareth
16.09.08, 15:04
Jalgpallimängude piletihinnapoliitika on näiteks korvpalliga võrreldes päris huvitav. Kuigi ma ise kossu suurt vaatamas ei käi, ütles üks sõber, et viimatisi valikmänge sai vaadata soojas hallis 175 krooni eest (tudeng 75). Meie külmetame 250+ eest kaaneta betoonkirstus ja halvema õnne korral peame leppima ka kõiksuguste sademetega (mis vähema fänni tõsiselt kaaluma paneb, kas järgmist külastuskorda ette võtta). Ma ei tea täpselt, mitu müügiletti nt kossumängude vaatajaid teenindavad, kuid millegipärast arvan, et rohkem kui üks. Kuidagi pöördvõrdelised paistavad mulle hinna ja tingimuste seosed. :)

Aga mis teha, Eesti jalgpalli fännil on suur karmavõlg, nagu keegi ütles. Loodetavasti tasusime 0-7-ga natukenegi oma vaevast. :)

17
16.09.08, 16:33
Kes äkki märganud pole, siis Jaan Martinson oma nädala top-is pöörab ka koondisele tähelepanu.

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=295984

Neljas punkt :)

lorenzo
16.09.08, 18:34
kes siin räägivad piletihindadest, siis niisama tooks võrdluseks, et viimasel Portugal-Taani mängul algasid piletihinnad väidetavalt 50 eurost. ja Portugali ning Eesti palgad on enam-vähem võrdsed

smörgåsbord
16.09.08, 18:35
kes siin räägivad piletihindadest, siis niisama tooks võrdluseks, et viimasel Portugal-Taani mängul algasid piletihinnad väidetavalt 50 eurost. ja Portugali ning Eesti palgad on enam-vähem võrdsedaga vähemalt on, mida vaadata :)

Rein
16.09.08, 18:57
kes siin räägivad piletihindadest, siis niisama tooks võrdluseks, et viimasel Portugal-Taani mängul algasid piletihinnad väidetavalt 50 eurost. ja Portugali ning Eesti palgad on enam-vähem võrdsed

Hinna dikteerib ikkagi nõudlus. Portugali rahvaarv on hoopis teine mis Eestis ja samuti on seal ka hoopis teine jalgpallikultuur.

dareth
17.09.08, 17:24
kohalikke jah vaevalt huvitab, kui palju kusagil pilet maksab. oluline on, et soe pirukas ja persealune oleks

erxu
17.09.08, 18:02
Hinna dikteerib ikkagi nõudlus. Portugali rahvaarv on hoopis teine mis Eestis ja samuti on seal ka hoopis teine jalgpallikultuur.
aga vähemalt on, mida vaadata :)nõustun nendega

Ch1ller666
17.09.08, 19:19
No kui hinna dikteerib nõudlus siis tuleks eestis ju tasuta jagada pileteid, või suisa peale maksta. Aga mis dikteeerib nõudluse? Kvaliteet, ja seda on vähevõitu. Nii et surnud ring, seni kuni tase ei tõuse pole ka publikuhuvi suurenemist oodata. Kuskil mujal oli Islandi mängijate klubilisest kuuluvusest ja üldisest tasemest juttu. Pole Islandi jalgpallist väga suuri teadmisi aga usun et tegu on seal võitlusliku/võrdse liigaga ja olen üsna kindel et ka vaatajaid on rohkem kui Eestis.

Tofoa
18.09.08, 20:48
Nonii, ma kirjutasin koolis kirjandi. Teemaks oli antud: Kuhu kadus?
Ning kirjutasin siis Eesti jalgpallist :) Varsti näeme, mida õpetajad asjast arvavad.

urmar
18.09.08, 22:37
Ning kirjutasin siis Eesti jalgpallist :) Varsti näeme, mida õpetajad asjast arvavad.

pane siia ka üles, ehk anname parema hinde? :)

Felipe
18.09.08, 22:49
Jap Tofoa, ära nüüd piparda näita meile oma suurepäraseid oskuseid pastaka valitsemise vallas, tahaks isegi lugeda :)

Mondotek
18.09.08, 23:06
Tal on väga kole käekiri.

Kasper
18.09.08, 23:36
Tal on väga kole käekiri.
No siis trükib arvutisse.:rolleyes:

Tofoa
19.09.08, 01:13
:D Enne ootaks õpside hinnangu ära :D

Kasper
19.09.08, 01:27
:D Enne ootaks õpside hinnangu ära :D
Õpsid on pohhui. Meie oleme need, kes oskavad teemat adekvaatselt hinnata.:rolleyes: Või muretsed sa kirjavigade pärast ning loodad, et õps tõmbab joone alla ja saad arvutisse puhtalt kirjutada?:D

Tofoa
19.09.08, 01:31
:D
No, mu mustandist ei ole kasu kuna ma improviseerisin :D Aga eks ma siis kirjutan kui kirjandi tagasi saan teile kah (:

aanvaller
07.10.08, 16:41
Oper võib Hispaania mängu tribüünilt vaadata

07.10.2008 15:27

Kommenteeri | Prindi
Eesti jalgpallikoondise läbi aegade suurim väravakütt Andres Oper võib vigastuse tõttu MM-valikmängust Hispaaniaga eemale jääda.

Oper venitas enda reielihast laupäevases Hollandi liiga mängus Ragnar Klavani koduklubi Almelo Heraclese vastu.

«Klubist öeldi esimese hooga, et nad ei lase mind koondise juurde. Vastasin, et ärge laske, lähen ikka,» lausus Oper täna SL Õhtulehele.

Eesti Jalgpalli Liidu infojuhi Mihkel Uiboleht ütles täna Postimehele, et ründaja jalale tehakse täna uuring ning õhtul kella seitsmeks annavad tohtrid täpsema ülevaate.

Tofoa
16.10.08, 22:16

Hahaa, hindeks siis B (5) :)

urmar
16.10.08, 22:47

Ilmselt saad kahe, kuna Eesti jalgpall pole kuhugile kadunud, seega teemast mööda. :doh:

magnisco
16.10.08, 22:54

Jaga meile kaa!

Tofoa
16.10.08, 23:04
Kuhu Kadus?

Nädal aega tagasi pidas Eesti jalgpallikoondis lahingu Bosnias. Eelmine valiktsükkel oli läinud aia taha. Pärast sõpruskohtumisi ning mängu Belgiaga, tekkis inimestel lootus Bosniast punkte tuua. Inimestel oli lootus. Kuhu see pärast mängu kadus?
Me kõik juba teame, kuidas see mäng lõppes. Pärast mängu oli Internet ja ajalehed täis igasuguste "ekspertide" kommentaare, kus kiruti Eesti koondise jalgpallureid ja peatreenerit. Asi ei ole nii hull, nagu tulemus 7-0 näitab, ning kaugeltki ei ole süüdi ainult mängijad ja treener. Probleem asub Eesti jalgpalli süsteemis. Meedia näeb olukorda aga väga pealiskaudselt.
Kriitikud näevad ainult skoori, heal juhul ka vaatavad mängu. Nad enamasti ei ole jalgpallieksperdid, vaid tavalised ajakirjanikud, kes on pandud kirjutama ainult negatiivsest. Pärast kümnete artiklite, kus pole midagi positiivset, ei saagi lugejal head arvamust koondisest tekkida. See peletab potentsiaalsed poolehoidjad minema.
Sealt see Eesti jalgpalli ebaedu alguse saabki - fänne on vähe. Meil käib osa Meistriliiga mänge vaid 10-20 inimest pealt vaatamas. Seda süsteemi tuleb muuta, inimesi tuleb saadionidele juurde meelitada juba noorte liigades. Võiks jagada koolides parematele õpilastele tasuta pileteid liigamängudele. Ehk mõni neist saab sealt jalgpallipisiku ning läheb trenni. Ka noorteliigas mängijatel oleks suurem motivatsioon hästi mängida. Milline noor ei tahaks kuulus olla? Kuhu on kadunud Eesti jalgpalliliiidu uuenduslikud muudatused, mida meile kunagi lubati?
Leedu jalgpall on praegusel ajal heal järjel. Võidetakse tugevaid meeskondi nii kodus kui ka võõrsil. Mis võiks sellise edu taga olla? Muidugi raha! Riik annab jalgpalliliidule väga palju raha. Selle eest ehitatakse suurematesse linnadesse korralikud jalgpallistaadionid ning ka sisehallid. Eestis ei saada raha isegi ühe esindusstaadioni lõpuni väljaehitamiseks. Kui me soovime edu, tuleb meil ka raha rohkem kulutada. Selle saavutamisel hakkavad ka sponsorid mängu vastu rohkem huvi tundma ning Eesti jalgpallist oleks võimalik ka kasumit tootev ettevõte moodustada. Selleks tuleb meil kõigil vaeva näha.
Kui me käiksime oma lemmik- või kodulinna klubi liigamänge vaatamas, noortesüsteem paraneks ning jalgpall raha juurde saaks, tõuseks Eesti jalgpall kindlasti oma naaberriikide tasemele. Igaüks meist võib midagi ära teha, seega tuleks alustada kohe. Lootuse taastamist võiksid alustada ka meediaväljaanded.

Teie siin, jalgpalli eksperdid, näete seda kirjandit hoopis kriitilisemalt, kui mu eesti keele õpetaja :) arvamused oodatud.

Martin
16.10.08, 23:11
Kuhu Kadus?
Teie siin, jalgpalli eksperdid, näete seda kirjandit hoopis kriitilisemalt, kui mu eesti keele õpetaja :) arvamused oodatud.

Sihukest asja nimetatakse tänapäeval kirjandiks?

rauno
16.10.08, 23:22
vanasti oli selle nimi essee:)

Tofoa
16.10.08, 23:22
Sihukest asja nimetatakse tänapäeval kirjandiks?

Kusjuures, vägagi kõrgetasemelises koolis.

SleepWalking
16.10.08, 23:23
Pärast kümnete artiklite, kus pole midagi positiivset, ei saagi lugejal head arvamust koondisest tekkida.

nojah, see emakeeleõpetajate kvaliteet tänapäeval... . rääkimata sellest, et tõstatatud küsimuste arv ületab antud vastuste arvu.

Jürvi-Hool
16.10.08, 23:26
Mitmes klass?

Tofoa
16.10.08, 23:27
Mitmes klass?

Tertia Sotsiaal.

Stella89
16.10.08, 23:34
Kuhu Kadus?

Nädal aega tagasi pidas Eesti jalgpallikoondis lahingu Bosnias. Eelmine valiktsükkel oli läinud aia taha. Pärast sõpruskohtumisi ning mängu Belgiaga, tekkis inimestel lootus Bosniast punkte tuua. Inimestel oli lootus. Kuhu see pärast mängu kadus?
Me kõik juba teame, kuidas see mäng lõppes. Pärast mängu oli Internet ja ajalehed täis igasuguste "ekspertide" kommentaare, kus kiruti Eesti koondise jalgpallureid ja peatreenerit. Asi ei ole nii hull, nagu tulemus 7-0 näitab, ning kaugeltki ei ole süüdi ainult mängijad ja treener. Probleem asub Eesti jalgpalli süsteemis. Meedia näeb olukorda aga väga pealiskaudselt.
Kriitikud näevad ainult skoori, heal juhul ka vaatavad mängu. Nad enamasti ei ole jalgpallieksperdid, vaid tavalised ajakirjanikud, kes on pandud kirjutama ainult negatiivsest. Pärast kümnete artiklite, kus pole midagi positiivset, ei saagi lugejal head arvamust koondisest tekkida. See peletab potentsiaalsed poolehoidjad minema.
Sealt see Eesti jalgpalli ebaedu alguse saabki - fänne on vähe. Meil käib osa Meistriliiga mänge vaid 10-20 inimest pealt vaatamas. Seda süsteemi tuleb muuta, inimesi tuleb saadionidele juurde meelitada juba noorte liigades. Võiks jagada koolides parematele õpilastele tasuta pileteid liigamängudele. Ehk mõni neist saab sealt jalgpallipisiku ning läheb trenni. Ka noorteliigas mängijatel oleks suurem motivatsioon hästi mängida. Milline noor ei tahaks kuulus olla? Kuhu on kadunud Eesti jalgpalliliiidu uuenduslikud muudatused, mida meile kunagi lubati?
Leedu jalgpall on praegusel ajal heal järjel. Võidetakse tugevaid meeskondi nii kodus kui ka võõrsil. Mis võiks sellise edu taga olla? Muidugi raha! Riik annab jalgpalliliidule väga palju raha. Selle eest ehitatakse suurematesse linnadesse korralikud jalgpallistaadionid ning ka sisehallid. Eestis ei saada raha isegi ühe esindusstaadioni lõpuni väljaehitamiseks. Kui me soovime edu, tuleb meil ka raha rohkem kulutada. Selle saavutamisel hakkavad ka sponsorid mängu vastu rohkem huvi tundma ning Eesti jalgpallist oleks võimalik ka kasumit tootev ettevõte moodustada. Selleks tuleb meil kõigil vaeva näha.
Kui me käiksime oma lemmik- või kodulinna klubi liigamänge vaatamas, noortesüsteem paraneks ning jalgpall raha juurde saaks, tõuseks Eesti jalgpall kindlasti oma naaberriikide tasemele. Igaüks meist võib midagi ära teha, seega tuleks alustada kohe. Lootuse taastamist võiksid alustada ka meediaväljaanded.

Väga palju demagoogiat..ei saa ju öelda,et me kõik teame Bosnia mängu tulemust,kui kahjuks suhteliselt suur osa inimesi eesti ühiskonnast ei tea sedagi,et Bosnia meie valikgrups on.Kes on see kõik "me"?Täiesti kindel on see,et need kes ajalehes kritiseeriva arvamuse avaldavad, on mängu vaadanud ja ei tee seda ainult heal juhul.Meedia dramatisserib üle loomulikult,selles on õigus.Laused algavad sidesõnadega liiga tihti.Sõnakordused ühes lõigus on lubamatud.

Jürvi-Hool
16.10.08, 23:38
Tertia Sotsiaal.

Vabandust mida?

Tofoa
16.10.08, 23:40
Väga palju demagoogiat..ei saa ju öelda,et me kõik teame Bosnia mängu tulemust,kui kahjuks suhteliselt suur osa inimesi eesti ühiskonnast ei tea sedagi,et Bosnia meie valikgrups on.Kes on see kõik "me"?Täiesti kindel on see,et need kes ajalehes kritiseeriva arvamuse avaldavad, on mängu vaadanud ja ei tee seda ainult heal juhul.Meedia dramatisserib üle loomulikult,selles on õigus.Laused algavad sidesõnadega liiga tihti.Sõnakordused ühes lõigus on lubamatud.
Tänud suured kriitika eest, kuid ma ootaks kriitikat ka sisu eest. Ega ma siin kirjanikuks hakata ei taha.

Vabandust mida?
Maa keeli: 10. klass.

Jürvi-Hool
16.10.08, 23:43
Maa keeli käib kokku.

Elari#3
16.10.08, 23:46
Ei sellist asja nimetatakse tõeks ;)

Lambimees
16.10.08, 23:50
irw:p see oli rohkem esse moodi aga minuarust korralik, kuid veidi kahtlane tundus see leedu teema, peaks ka koolis proovima jalkast kirjandi teha:D

norsk
17.10.08, 02:31
Kas ma olen ainus, kellele tundub, et need reklaamidega plagud fännitribüünil ei ole üldse ilusad?

jansa
17.10.08, 11:53
Kas ma olen ainus, kellele tundub, et need reklaamidega plagud fännitribüünil ei ole üldse ilusad?

... sa ei ole ainus!!

budu
10.06.09, 08:52
Mis oleks võinud saada kui asjad oleks läinud hoopis nii???

Eesti jalgpalliajaloo "Hollandi periood" ehk vahemik 2000–2007, kui rahvuskoondist juhendasid Arno Pijpers ja Jelle Goes, võinuks Carlos Queirozi teistsuguse valiku korral olemata olla.

Nimelt tegi Eesti vutiliit talle 1999. aasta lõpus ettepaneku asuda Eesti koondise ja ühtlasi ka FC Flora peatreeneriks. Queiroz lükkas pakkumise tagasi. Miks? "Mul oli tol hetkel juba sõlmitud leping Lõuna-Aafrika Vabariigi koondisega ja sellest polnud võimalik taganeda. Aga olin Eesti pakkumise üle väga uhke," lausus Queiroz.

Mehhanisaator
10.06.09, 13:03
Kuhu Kadus?

Kunagi oli mingi taoline artikkel JALKAS ka;)Just see fännide osa ja siis ajakirjanike osa!

Shermann
11.06.09, 15:12
Jätkakas eile kesa algatatud teemat, et miks on niipalju muulasi koondises, siin.
Igatahes hakkasin mõtlema, et missugune oleks koondis, kui siin mängiks ainult eestlased. Kuna ka vahetusi on vaja teha, siis panen potensiaalsed vahetusmehed sulgudesse.

Aksalu (Kaalma)
Jääger (Kams); Piiroja (Rähn); Bärengrub (Vanna); Teniste (???)
Puri (Purje); Vunk (???); Kasimir (???); Kink (Lindpere)
Viikmäe (Saag); Neemelo (Oper).

Ma väga kahtleks, kas me sellise koosseisuga oleks suutnud eile viigi välja mängida.

Martin
11.06.09, 15:28
Igatahes hakkasin mõtlema, et missugune oleks koondis, kui siin mängiks ainult eestlased.
Aksalu (Kaalma)
Jääger (Kams); Piiroja (Rähn); Bärengrub (Vanna); Klavan (Teniste)

Ma väga kahtleks, kas me sellise koosseisuga oleks suutnud eile viigi välja mängida.

Mis alusel need tüübid eestlased on? Bärengrub tundub olevat Skandinaaviast, Klavan on ka kahtlane Kesk-Euroopa nimi. Kasimirist rääkimata. Miks Oper ja mitte kodumaine Ooper?

Jääger, Rähn, Kink, Saag. Need on tõesti vist kodused poisid, kuigi sõnade tausta ja päritolu võiks veel täpsemalt uurida. Lisaks ei maksa unustada eesnimesid!

Üldiselt võiks aju kasutada. Või vähemalt natuke selles vallas pingutada.

Shermann
11.06.09, 15:35
Meenus just, et Ragnaril on vist Lätist juured, nii et tema langeb koosseisust välja.

zip
11.06.09, 17:36
Kuuldavasti on Aksalu Saaremaalt, kas saarlased ei ole mitte Skandinaavia viikingid?

Mehhanisaator
12.06.09, 14:25
Tegelikult pole puhtaid Eestlasi olemas samamoodi pole ka puhtaid soomlasi lätlasi leedulasi või ükskõik mis muud rahvust!

salajane33
12.06.09, 16:03
Tegelikult pole puhtaid Eestlasi olemas samamoodi pole ka puhtaid soomlasi lätlasi leedulasi või ükskõik mis muud rahvust!

Tegelikult ikkagi on, aga neid on vähe.

Darren
12.06.09, 16:45
Ma käisin hommikul dushi all. Does that count?

metssiga
14.06.09, 14:20
see on lihtsalt nii idootne teema,koli läbusse kui tahad!süda läheb sellisest asjast pahaks, kes tahab ikka õige eestlane olla, jooksu metsas alasti ringi ja oma lapsed eostagu eesti lipuga! ühesõnaga jõudu tööle tainapea!

1892
14.06.09, 17:17
Jätkakas eile kesa algatatud teemat, et miks on niipalju muulasi koondises, siin.
Igatahes hakkasin mõtlema, et missugune oleks koondis, kui siin mängiks ainult eestlased. Kuna ka vahetusi on vaja teha, siis panen potensiaalsed vahetusmehed sulgudesse.

Aksalu (Kaalma)
Jääger (Kams); Piiroja (Rähn); Bärengrub (Vanna); Teniste (???)

Sinna saaks veel lisada ka E. Puri, Marmor, Konsa, Anniste.

Aga jah, tegelt see on mõttetu teema millel vaielda. Kui tahetakse Eesti eest mängida ja seda ka osatakse, siis miks ei peaks venelased Eesti koondist esindama.

Warren
14.06.09, 18:12
Kui neil on kodakondsus siis nad on eestlased-ongi kõik. Viera on prantslane, Ibrahimoviz rootslane, Podolski sakslane jne. Ma ei hakka nimekirja liiga pikaks ajama. Muidu tuleb mõni pooletoobine ja hakkab mingi komakoha vms üle irisema.

Lambiahv
14.06.09, 18:19
Ibrahimoviz

Ibrahimović :)

Warren
14.06.09, 20:48
Ibrahimović :)

Jep-ükskõik.

gianluca
15.06.09, 10:48
Kui neil on kodakondsus siis nad on eestlased-ongi kõik. Viera on prantslane, Ibrahimoviz rootslane, Podolski sakslane jne. Ma ei hakka nimekirja liiga pikaks ajama. Muidu tuleb mõni pooletoobine ja hakkab mingi komakoha vms üle irisema.

Komadest on asi kaugel, sisuline viga on sees. Näites toodud isikud on kõik vastavate riikide kodanikud, kuid kindlasti ei pea nad olema toodud rahvuste esindajad. Podolskil on näiteks siiani poola kodakondsus alles.

Tembu
15.06.09, 11:54
Komadest on asi kaugel, sisuline viga on sees. Näites toodud isikud on kõik vastavate riikide kodanikud, kuid kindlasti ei pea nad olema toodud rahvuste esindajad. Podolskil on näiteks siiani poola kodakondsus alles.

Rahvus on tunde küsimus - igal inimesel on vaba voli oma rahvust valida.

Nahkpea
15.06.09, 15:04
Rahvus on tunde küsimus - igal inimesel on vaba voli oma rahvust valida.

Ahsoo, et kui üks hommik ärkan ja tunnen end beduiinina, siis nii ongi.

martn26
15.06.09, 15:06
Minuarust pole küll vahet kas Eesti eest mängivad vene rahvusest, eesti rahvusest, või soome rahvusest inimesed. Niipalju kui mina olen aru saanud räägivad Eesti koondise vene rahvusest inimesed edukalt eesti keelt. (olen kuulnud Zenjovi, Vassiljevi, Pareiko, Voksoboinikovi intervjuusid ja nagu näha kasutavad eesti keelt.) Mõnel on küll pisivead ja tugev aktsent aga on sel vahet? Inimesed esindavad auga Eestit, ja on selle üle uhke. Selle asemel et siin hädaldada, et paljud on venelased, võiksite mõelda, et mida teie olete teinud, et Eesti riiki üle maailma ikkagi tutvustada/esindada. Nõme vaadata juba seda eesti-vene teemat, mis juba mitmeid foorumi osasid lagastamas on.

TEEMASSE KA VEIDI: Eesti koondise praegu parim ja vaieldamatu staar on minuarust KLAVAN, aga tulevikumees on ZENJOV, kui tal lastakse edasi arendada :D

Tembu
15.06.09, 16:05
Ahsoo, et kui üks hommik ärkan ja tunnen end beduiinina, siis nii ongi.

Just nii ongi.

eston maravilha
15.06.09, 16:11
täna tunneb tembu ennast näiteks penguinina.

vincent
15.06.09, 16:33
Kiribati kroonprints pingviini kehas? intrigeeriv. ;)

räige ot, sry.

Warren
15.06.09, 20:14

Sellel ma tähelepanu juhtisingi. Alati ei pea ju kõike puust ja punasena tegema. Inimesed kes vaatavad mängu näevad ,et Podolski mängib Saksa koondises. Selge -Podolski on järelikult sakslane. Kõik ei hakka mõtlema kohe, et oot oot Podolski pole ju üldsegi saksapärane nimi-mingi kala on sees. Nende inimeste jaoks on ta sakslane. Ka minu jaoks. Ja ära tule väitma ,et iga põnn teab ,et Podolski on poolakas. Ja see, et tal kaks kodakondsust-see on kama. Mänginud on ta Saksa kodakondsena ja enam ta seda minu teada muuta ei saa.

jansa
15.06.09, 20:55
..OK, aga ütleme nii et üks ilus päev ja Eesti koondises on kõik venekeelse kodukeelega kodanikud, mõni vbolla pursib vaevu eestit aga on üli kõva jalgpallur (nt. ala Karpin etc.), teised räägivad normaaselt eestit aga lihtsalt venelased rahvuselt - olete siis rahul? Ei noh päriselt - südamest?

Prantsusmaa eest mängivad valdavas osas immigrandid või nende esimese ja teise põlvkonna järglased - minuarust on see masendav ...samamoodi et kui meil oleks koondises kõik eesti-venelased siis ei kujuta ette et käiksin Eesti koondisele kaasaelamas või kui et nt. 40 aasta pärast on tänu kõikvõimasale EU-le ja immigrantide vastuvõtmis kvoodide vabakslaskmisele koondis pruune mehikesi täis - kohe kuidagi ei kujuta. Kas teie kujutate, noh pääasi et eesti keelt oskaks või et eesti naine oleks?

Eestlasena tahaksin et koondises oleks valdav osa (ideaalis min. 70%) neid kelle kodune keel on eesti keel - et mängiksid need kellena tunnen ka end olevat ...
Tänane koondisemudel on mulle isiklikult veel vastuvõetav, aga kui suhe juba alla 50% läeb siis hakkab kurb...

Ilmselt on see n.ö. natsionalism tulenev minu vanusest ja sellest et kaua aega elatud NSVliidus, poisipõlves Lillekülas tihti vankade kampadega kakeldud, sellest et vanavanemaid ja sugulasi küüditatud , vanaisa talud(kus muuseas juba hobuseid oli üle 10ne) ja maad n.ö ära natsionaliseeriti jne jne vimm meie idanaabri kui sissetungija ning nende siinsete järeltulijate vastu - siinne foorumlaste noorem generatsioon on kindlasti järelandlikum ja ehk ka rohkem ajupestud....
Ma saan aru et see on minu ideaalne nägemus meie jalgpallist ja koosseisudest - selge on see et kahjuks reaalsus on teine... eks ma veidike kohandun ka sellega aga seda et meil läti-sündroom jalgpallis tekiks - tänan EI!

zip
15.06.09, 21:38
..OK, aga ütleme nii et üks ilus päev ja Eesti koondises on kõik venekeelse kodukeelega kodanikud, mõni vbolla pursib vaevu eestit aga on üli kõva jalgpallur (nt. ala Karpin etc.), teised räägivad normaaselt eestit aga lihtsalt venelased rahvuselt - olete siis rahul? Ei noh päriselt - südamest?

Prantsusmaa eest mängivad valdavas osas immigrandid või nende esimese ja teise põlvkonna järglased - minuarust on see masendav ...samamoodi et kui meil oleks koondises kõik eesti-venelased siis ei kujuta ette et käiksin Eesti koondisele kaasaelamas või kui et nt. 40 aasta pärast on tänu kõikvõimasale EU-le ja immigrantide vastuvõtmis kvoodide vabakslaskmisele koondis pruune mehikesi täis - kohe kuidagi ei kujuta. Kas teie kujutate, noh pääasi et eesti keelt oskaks või et eesti naine oleks?

Eestlasena tahaksin et koondises oleks valdav osa (ideaalis min. 70%) neid kelle kodune keel on eesti keel - et mängiksid need kellena tunnen ka end olevat ...
Tänane koondisemudel on mulle isiklikult veel vastuvõetav, aga kui suhe juba alla 50% läeb siis hakkab kurb...

Ilmselt on see n.ö. natsionalism tulenev minu vanusest ja sellest et kaua aega elatud NSVliidus, poisipõlves Lillekülas tihti vankade kampadega kakeldud, sellest et vanavanemaid ja sugulasi küüditatud , vanaisa talud(kus muuseas juba hobuseid oli üle 10ne) ja maad n.ö ära natsionaliseeriti jne jne vimm meie idanaabri kui sissetungija ning nende siinsete järeltulijate vastu - siinne foorumlaste noorem generatsioon on kindlasti järelandlikum ja ehk ka rohkem ajupestud....
Ma saan aru et see on minu ideaalne nägemus meie jalgpallist ja koosseisudest - selge on see et kahjuks reaalsus on teine... eks ma veidike kohandun ka sellega aga seda et meil läti-sündroom jalgpallis tekiks - tänan EI!
Ma saan aru küll mida sa mõtled, muidugi pole eestlastel ajalooliselt venelastega head suhted aga sinu jutust peaks aru saama nagu et noorem generatsioon peaks olema sama vaenulik ja vaid kisklema venelastega :confused: Kuhu see meid viib? Veel suurema vaenuni. Vaata mõnd Eesti mängu videolt ja sa näed kuidas hümnide laulmise ajal laulab mõni vene juurtega Eesti koondislane korralikult hümni, samal ajal kui tema kõrval seisev eestlane seda üldse ei oska.

Jah, venelased on palju halba teinud kuid kas see tähendab et meie peame nüüd, 50-60 aastat hiljem seda neile tegema, jättes nad koondisest välja, või ässitades nooremaid nende vastu üles? Jalgpall peaks ühendama rahvusi, ja koondises on see hästi näha. Välismaalasele, ja ma kujutan ette et veel venelasele on eesti keelt veel raskem ära õppida, sama ka hümni kohta. Mõni vene mängija on isegi perenime ära muutnud et paremini sulanduda/kohaneda- nt Londak, Nahk.

Mängivad ju kõik Eestis, või Eesti eest. Kaitstakse Eesti väravat või lüüakse pall vastase omasse. Pole vaja valada oma viha nende venelaste peale kes on haritud ja korralikud. See küüditamine ja vene kuriteod on pool sajandit vana teema ja selle koha pealt võibki vaidlema jääda kuid kas on siis sellised korralikud järeltulijad nagu me näeme Eesti koondises süüdi, oma vanavanemate tegudes? Vaevalt.

mazz
15.06.09, 21:44
Kas teie kujutate, noh pääasi et eesti keelt oskaks või et eesti naine oleks?

Lühidalt - jah. Peamine, et nad ise endid eestlasteks peaksid. Rahvus ei olene minu jaoks küll mitte nahavärvist või päritolust, vaid inimese enda südametunnistusest. Richard Pulsti teate? Läbi ja lõhki eestlane ning kogu lugu.

eika
15.06.09, 21:55
Vene perest pärit 100% eestimeelne tüüp vs täisvereline eestlane, kes räägib ainult sellest, kuidas ta Eestit ei salli ja esimesel võimalusel nahhuj tõmbaks. Kumb õigem Eestlane on :) ?

Nahkpea
15.06.09, 22:55
Noh, Eesti - Venemaa mängujärgselt avaldati ka statistika, mis näitas, et 90% Eestis elavatest venelastest toetas Venemaad ja 10% toetas Eestit. Üldiselt proportsionaalselt väga kõnekas fakt, kelleks suur enamus venelasi siin end peab.

Mina ei pea seda sugugi vääraks. Kui ma elaks mujal ja olles eestlane toetaks alati riiki, kus on mu juured. Mind ajab ainult närvi selline "venelased on suuremad patrioodid kui eestlased" suhtumine. Pahatihti just eestlaste endi suust. Etnomasohhism on alati meile iseloomulik olnud, me kohe tahame end hästi halvas valguses näha.

Eesti koondist esindavate vene rahvusest mängijate vastu pole mul niikaua midagi kui nad seal domineerima ei hakka. Kurb oleks kui Eesti jalgpall liigub selles suunas, kust Läti "rahvuslik" jalgpall alguse sai. Kui me hakkame siin aga mingeid brasse ja neegreid kodustama, siis pole minujaoks Eesti koondist enam olemas. Klubijalgpalli saan muul ajal ka vaadata.

kesa
15.06.09, 23:35
Kas hollandlane suudaks ette kujutada kõige õudsemates unenägudes, et Hollandi koondis koosneks enamuses sakslastest?
Kas horvaat seediks oma koondises serblast või vastupidi?
Kas soomlane võtaks rahulikult kui koondises oleksid valdavalt ryssad?
Kas venelane oleks rahul koondisega, kus pea kõik vastikud "fashistidest" eestlased, või veel hullem, hiinlased?
Kas kreeklane laulaks oodi koondisele, kus kasvõi üks türklane?
Miks Belfasti iirlane ei hoia pöialt P-Iiri koondisele vaid Iirimaale?
jne. jne.

Eestlane aga ei tohi nuriseda kui rahvuskoondises domineerivad venelased, eestlane on siis vastik nats.

Kurat, eestlastena, oleme omaks võtnud pea kõik vene rahvusest koondislased.
Tunneme rõõmu kui mõni neist eesti keelt pursib, Eesti hümni laulab, osad meist on valmis venelasi lausa eestlasteks pidama.
Mingil hetkel aga tuleb kopp ette. Üksikult võib iga venelane olla tore aga kui venelastest saab enamus? Seda nii jalgpallis kui jalgpalliväliselt?

Miks on Eesti koondisel rohkelt fänne? Just sellepärast, et peale taasiseseisvumist koostati koondis peamiselt eestlastest, mitte nagu Lätis.
Miks aga pole klubimängudel külastajaid?
Sest Meistriliigas domineerivad vene klubid ja mängijad.

Kas venestunud koondis ei sae oksa, millel me istume?
Isiklikult mul hakkab veidi juba huvi koondise vastu lahtuma. Piiri peal.

Rahvust ei saa valida, valida saab kodakondsust.

kesa
15.06.09, 23:38

Täiesti nõus!!

budu
15.06.09, 23:51
Kas hollandlane suudaks ette kujutada kõige õudsemates unenägudes, et Hollandi koondis koosneks enamuses sakslastest?
Kas horvaat seediks oma koondises serblast või vastupidi?
Kas soomlane võtaks rahulikult kui koondises oleksid valdavalt ryssad?
Kas venelane oleks rahul koondisega, kus pea kõik vastikud "fashistidest" eestlased, või veel hullem, hiinlased?
Kas kreeklane laulaks oodi koondisele, kus kasvõi üks türklane?
Miks Belfasti iirlane ei hoia pöialt P-Iiri koondisele vaid Iirimaale?
jne. jne.

Eestlane aga ei tohi nuriseda kui rahvuskoondises domineerivad hiljutised anastajad venelased, eestlane on siis vastik nats.

Kurat, eestlastena, oleme omaks võtnud pea kõik vene rahvusest koondislased.
Tunneme rõõmu kui mõni neist eesti keelt pursib, Eesti hümni laulab, osad meist on valmis venelasi lausa eestlasteks pidama.
Mingil hetkel aga tuleb kopp ette. Üksikult võib iga venelane olla tore aga kui venelastest saab enamus? Seda nii jalgpallis kui jalgpalliväliselt?

Miks on Eesti koondisel rohkelt fänne? Just sellepärast, et peale taasiseseisvumist koostati koondis peamiselt eestlastest, mitte nagu Lätis.
Miks aga pole klubimängudel külastajaid?
Sest Meistriliigas domineerivad vene klubid ja mängijad.

Kas venestunud koondis ei sae oksa, millel me istume?
Isiklikult mul hakkab veidi juba huvi koondise vastu lahtuma. Piiri peal.

Rahvust ei saa valida, valida saab kodakondsust.

Ma ei saa ikka aru mis asi sind häirib?Kui sulle ei meeldi Eesti koondis siis toeta neid kus ei ole muulasi.Minu jaoks ei oma tähtsust mis rahvusest koondislane on,tähtis on see,et mängija oleks Eesti keelne,Eesti meelne ja hingega asja juures

ROOTSI KUNN
16.06.09, 00:09
Kuulge olege õnnelikud ,et eesti venelased vutti mängivad aga mitte ei pedereeri korv-võrk või käsipallis siis kiunuksite kõik nagu sead aia vahel ja klopsiksite Meistriliiga kokku igasugu dolbajoobide satsidega nagu on kossus Kuremaa ,Pärnu jne. või veel hullem mängiksite 5-6 satsiga ja imetleksite ühte klubi ,kus mängib pool Eesti koondist nagu on võrgus Selver.

kesa
16.06.09, 00:45
Kuulge olege õnnelikud ,et eesti venelased vutti mängivad aga mitte ei pedereeri korv-võrk või käsipallis siis kiunuksite kõik nagu sead aia vahel ja klopsiksite Meistriliiga kokku igasugu dolbajoobide satsidega nagu on kossus Kuremaa ,Pärnu jne. või veel hullem mängiksite 5-6 satsiga ja imetleksite ühte klubi ,kus mängib pool Eesti koondist nagu on võrgus Selver.

Sitta ma olen õnnelik, et eesti venelased vutti mängivad, parem las pedereeriksid korv-võrk või käsipallis, eestlased paneksid vutti, dolbajoobid väänaksid kossu ja loomulikult hokki kusagil Kuremaal, Sillamäel, Narvas, K-Järvel.

ROOTSI KUNN
16.06.09, 00:58
No jaaa aga selles ,et eestlased vähe vutti mängivad ja koondises liiga palju venelasi on saame süüdistada ainult iseennast . Järelikult teeme sitta tööd ja ei suuda piisavalt seda mängu eestlaste seas propageerida, treenereid koolitada jne. jne.

marcello
16.06.09, 01:03
http://www.postimees.ee/foto/4/9/2849443f05c6392805_3.jpg

silitage seierit, debiilikud

fcfloraforever
16.06.09, 01:04
http://www.postimees.ee/foto/4/9/2849443f05c6392805_3.jpg

Ootan huviga kesa vastust.

meesmuiste
16.06.09, 01:21
Mina olen põhimõtteliselt jansaga nõus.

Kohati siin utreeritakse asju üle ja mõned räägivad ikka aiaaugust kui teised aiast endast.

Nagu ma aru saan, mida ka ise toetan, siis ei ole kellelgi sisuliselt selle vastu midagi, kui mõned vene rahvusest eestimeelsed Eesti kodanikud mängivad Eesti koondise eest. Selliseid eestimeelseid vene rahvusest tegelasi leidub küll (kasvõi see 10% näide ja minu näide mereväest (kuigi mõni siis kohati ehk pahatahtlikult üldistab, selgelt vihjates, et nüüd ma nii arvangi, et kõik venelased Eestis on eestimeelsed. Kas peab ikka kõik puust ja punaseks tegema iga kord selgitamaks, et see on toodud näitena ühelt poolelt jne.?).

Podolski, Ibrahimovic jt. toodud näited on samuti oma maa koondises ju siiski erandid. Või vaadake kasvõi eelmist pilti (isiklikult pole Smirnoviga suhelnud ja ta väärtushinnanguid ei tea).

Üldjoontes võiks ju riigi esinduses olla suhe enam-vähem sarnane tervele rahvastiku suhtele. Eestlasi hetkel Eestis tiba üle 60%, venelasi tiba üle 30% ja siis muud rahvused.

Küsimus on tervikpildis.

Tuleviku suhtes olen samas optimistlikult meelestatud, kuna vaadates kasvõi Eliitturniiril Eesti koondise koosseisu, siis Eesti soost häid pallureid on peale kasvamas. Samas ilmselt migratsioon ei saa meile ka nii suureks probleemiks, kui see on näiteks Itaaliale, Hipaaniale ja Prantsusmaale. See aga juba teine, Europarlamendi teema.

to kesa: mõnikord olen ma mõne sinu väitega nõus. ent jube raske on nõustuda kui postitused on nii ründavas ja karjuvas toonis. lihtsalt lugeda on neid juba raske. ära nüüd solvu, see oli lihtsalt sõbralik märkus edaspidiseks.

Warren
16.06.09, 02:10
Podolski, Ibrahimovic jt. toodud näited on samuti oma maa koondises ju siiski erandid. Või vaadake kasvõi eelmist pilti (isiklikult pole Smirnoviga suhelnud ja ta väärtushinnanguid ei tea).

Aga kus sa tead et on erandid. Oled sa uurinud teiste nt saksa koondise mängijate taustu. Eelpoolmainitutki, et ka eesti venelased vahetavad vaikselt oma nimesid eestipärasemateks. Kui huvi pakub uuri ja anna teada kui paljud neist siiski on nn putaverelised sakslased. Veits offtopic aga huvitav ikkagi. Klosegi ju saksa nimi. Oleks ema isa talle Ruudi nimeks pannud ning mängiks ta nt kaitses( sest kaitsjad ei paku nii palju kõneainet) siis poleks aru saadagi et mees poola juurtega. ;)

Martin
16.06.09, 11:38
Kes inimese rahvuse ja vaated nime järgi paika paneb, peab olema ikka eriline loll. Siinkohal tahaks väga teada mõne postitanud härrasmehe nime - pakun, et need pole päris Lembitu Tamm ja Põim Mänd.

Mehhanisaator
16.06.09, 16:12
Kes muidu Eesti venelastest koondises kõige paremini Eesti keelt räägib Hetkel?Vosko ääkki?

1892
16.06.09, 16:15
Kes muidu Eesti venelastest koondises kõige paremini Eesti keelt räägib Hetkel?Vosko ääkki?
Kotenko räägib ka täitsa ilusti.

Nahkpea
16.06.09, 16:46

Kedagi sellepärast, et ta sinu vaadetega nõus pole, debiilikuteks nimetada, on ka muidugi klass omaette.

Ja üldse ei mõista, mida sa selle pildiga öelda tahad. Keegi pole öelnudki, et lööme venelastest koondise puhtaks.

marcello
16.06.09, 17:49
Ja üldse ei mõista, mida sa selle pildiga öelda tahad.

Miks ma ei imesta...

Keegi pole öelnudki, et lööme venelastest koondise puhtaks

Ma pole ka kuskil väitnud, et keegi siin seda ütles

vandersell
16.06.09, 18:31
Miks on Eesti koondisel rohkelt fänne?
Paraku pole koondisel rohkelt fänne. Rohkelt on jalgpallihuvilisi, kes tulevad nimekat vastast uudistama.

marcello
16.06.09, 19:04
Paraku pole koondisel rohkelt fänne. Rohkelt on jalgpallihuvilisi, kes tulevad nimekat vastast uudistama.

Jap. selle kinnituseks oli Reimi lahkumismängu ajal ka nn fännitribüün hõre

rallikas
16.06.09, 22:36

Vosko on vist kõige eestlaslikum venelane Eesti koondises. Laulab hümni kaasa, räägib puhtalt eesti keelt, meeldib EESTI keeles suhelda.

Mehhanisaator
17.06.09, 13:35
Vosko on vist kõige eestlaslikum venelane Eesti koondises. Laulab hümni kaasa, räägib puhtalt eesti keelt, meeldib EESTI keeles suhelda.

Kusjuures vaatsin just ühe koondise mängu videot kus näitas hümnide osa ka ja seal oli Vosko küll jummala vait, aga ma pole kindel see võis olla minig vanem mäng Hispaaniaga äkki. Võibolla nüüd hakanud laulma kaasa. Eestlaslikust rääkides on Stjopa minuarvates väga eestlaslik, ta laulab kindlalt hümni kaasa, või no laulis. Ja meenub ka Terehov kes lõi jalaga vastu portet ja tõstis käed üles kui Sibulatele ära sahistas.;)

budu
17.06.09, 14:58
Kusjuures vaatsin just ühe koondise mängu videot kus näitas hümnide osa ka ja seal oli Vosko küll jummala vait, aga ma pole kindel see võis olla minig vanem mäng Hispaaniaga äkki. Võibolla nüüd hakanud laulma kaasa. Eestlaslikust rääkides on Stjopa minuarvates väga eestlaslik, ta laulab kindlalt hümni kaasa, või no laulis. Ja meenub ka Terehov kes lõi jalaga vastu portet ja tõstis käed üles kui Sibulatele ära sahistas.;)

See porte löök lõpetas ka tema venemaa karjääri

Gallacher
19.06.09, 02:43
Mis keeleoskusesse puutub, siis Pareiko räägib üllatavalt hästi Eesti keelt arvestades kui kaua on Venemaal mänginud. Samuti asjaolu, et ka Eestis puhkusel olles ta lähedastega ilmselt vaid vene keeles suhtleb.

norsk
19.06.09, 11:24
Üsna peadpööritav karjäär oli tal seal tõesti...

Mehhanisaator
19.06.09, 13:46

Samas tõestas selle porte löögiga et ta on ikkagi Eesti meelne!;)Ja ültsegi ma arvan kes mängib koondises ei pea ennast enam tiblaks, vähemalt pole kuulnud neid seda ütlemas ja nad laulavad hümni ka kaasa mis peaks tõestama nende Eesti meelsust.

Tofoa
19.06.09, 13:49
Ja ültsegi ma arvan ...

kümme tugrikut sellele, kes siit kaugemale loeb.

1010101010

Mehhanisaator
19.06.09, 13:53
1010101010

YEsssssssssssssssssssssssssssssssss Tofoa lõpuksssssss:DMIks Sa ei pöörand mulle vahepeal tähelepanu?:(

Tofoa
19.06.09, 14:21
MIks Sa ei pöörand mulle vahepeal tähelepanu?:(

ignoorlist, poisu.

Mehhanisaator
19.06.09, 14:29
ignoorlist, poisu.

Ausalt või?:(Jube lugu külll:(Päris kellad kohe nüüd ju:(

Martin
17.08.09, 10:31
Sobib siia küll. Igatahes. Kui kodumaiseid ajakirjanikke sõimata vaja on, siis on iga mees platsis.

Kui ajakirjanik aga midagi positiivset kirjutab, siis sellele muidugi tähelepanu ei pöörata.

Et siis: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=342115

gianluca
17.08.09, 12:45
Sobib siia küll. Igatahes. Kui kodumaiseid ajakirjanikke sõimata vaja on, siis on iga mees platsis.

Kui ajakirjanik aga midagi positiivset kirjutab, siis sellele muidugi tähelepanu ei pöörata.

Et siis: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=342115

Üldiselt tubli artikkel, ainult et kes on see imeline mees: Frank Berngardti? ;)

Yaman
04.09.09, 22:56
Vaadates Eesti koondise praegust seisu, on põhjust optimismiks. Oleme suutnud kõik põhimehed välismaa klubidesse sokutada. Põhikoosseisus ainuke kodus mängiv mees on Sander Puri, kes mõninga irooniana on meie suurim talent, viimastes mängudes on ta olnud meie üks liidreid, rahva lemmik jne. Poiss on aga alles 21... Kui mõelda praegustele koondislastele ei ole aga Puri aineke mängija, kelle edukas karjäär võib kesta ka aastasse 2015. Praegustest põhimeestest on selleks ajaks ketsid varna riputanud või oma parimad aastad ületanud kindlasti Andres Oper(hetkel 31a). Koondise parim väravakütt on aga juba viimastel aastatel aidanud koondisel vabaneda sõltuvusest tema vastu. Vahet pole kas vigastus, laiskus või kuri treener, ilma temata peame me niikuinii väravaid lööma õppima. Ka Pareikot(32), Piirojat(30) ja Stepanovi(30) ei näe me enam varsti oma koondises. Neid mehi asendada on väga raske, eriti kahte keskkaitsetala. Samas on meil terve rida oma parimas vanuses olevaid mehi. Kui järele mõelda ongi meie ainukesed üle 30-sed eelpool nimetatud mehed, kõik ülejäänud võivad vähemalt teoreetiliselt koondise kutse saada ka 2015 aastal ja hiljem. Isegi kui praegune järelkasv oma potensiaali ei täida, peaks ainult praeguste meestega vähemalt pooltosin aastat välja vedama. Muidugi kui nii olekski ,ootaks meid hiljem ees kuristik: Terve koondise väljvahetamine, aga Yaman on kindel, et noored ei vea meid alt, eksju? Kuna järgmiste aastate viljavaru on täidetud, jääb üle ainult õllepruulimine....ja nii me lätlastest paremaks saimegi.

Peeter I
05.09.09, 00:22
http://sport.postimees.ee/?id=160316

Meil on see võimalus.

NIRK
05.09.09, 00:50
Peabki julgema suurelt unistada !
Kuid kui midagi loota siis sellele heale tabeliseisule sai saatuslikuks juba meilt võõrsil Armeenias röövitud võit!

aanvaller
05.09.09, 00:57
kusjuures väga hullu ei peagi koondis panema, et mm-ile saada :D

cįńamo
05.09.09, 00:58
Peabki julgema suurelt unistada !
Kuid kui midagi loota siis sellele heale tabeliseisule sai saatuslikuks juba meilt võõrsil Armeenias röövitud võit!

See Armeenia mänguga on selline asi et armeenlased usuvad et neilt rööviti võit (räägivad et Zenjovi värav oli suluseisust), me usume et meilt. Meeskonnad olid suhteliselt võrdsed, viik oli õiglane tulemus. Hakake mind nüüd tapma :o Unistada ju ikka võib aga MM-ile meil veel niipea asja pole. Prooviks kõigepealt siin krupis üle 10 punkti saada, võtaks ikka ühe sammu korraga.

Epic
05.09.09, 01:03
http://sport.postimees.ee/?id=160316

Meil on see võimalus.

Tuleb ära!

salajane33
05.09.09, 13:03
kusjuures väga hullu ei peagi koondis panema, et mm-ile saada :D

Kõige hullem võitlus tuleb täna, sest Türgi tunneb tugevalt koduseinu täna. Kui täna tuleb võit ära siis edaspidine peaks väheke kergem olema.

aanvaller
05.09.09, 13:19
nüüd on vähemalt eesmärk olemas.

allars
10.09.09, 15:25
Natukene lugemist:
http://sport.postimees.ee/?id=162112

kesa
15.09.09, 09:03
Kui vaadata tulevikku, siis on Eesti "integreerujate pundil" hädavajalik mängudest Bosnia ja Belgiaga võtta maksimum ehk võidud, et säilitada võimalus tõusta 2012 a. EM valikgruppide loosimise tugevusgruppides üks aste kõrgemale, mis loomulikult annaks eelduse järgmises valiktsüklis paremat punktisaaki koguda ja kõikvõimalikes reitingutes tõusta.
Seda paraku ainult juhul kui Albaania ning Küpros viimastes mängudes ebaõnnestuvad.

Ülesande teeb veidi ebareaalseks tõsiasi, et Eesti koondis on 1993 a. augustist, millest alates Fifa rankinguid koostatakse, võitnud valikmängudes Top 50-sse kuuluvatest riikidest ainult korra, 49. kohal asunud, Leedut(1999).
Bosnia-Hertsegovina on hetkel 46.

Top 100-st on valikmängudes võidetud 64. kohta hoidnud Lätit (2005) ja 88. kohal olnud Valgevenet (1996).
Belgia samas asetseb praegusel hetkel 68. kohal.

Viike on valikmängudes Fifa rankingu Top 50 koondiste vastu tervelt 6.

Türgi 13. (2008)
Horvaatia 26. (2002)
Šoti 29. (1997) ,32. (1999)
Venemaa 33. (2005)
Bulgaaria 46. (2003)

Top 100 koondistega on valikmängudes viike kokku 11.

Lisaks eelnevatele:
Küpros 62., 76. (2001)
Läti 63. (2004)
Makedoonia 67. (2007)
Bosnia-Hertsegovina 97. (1998)

Treenerite saavutused valikmängudes Top 100 koondiste vastu:

Thordarson 2 võitu, 3 viiki
Goes 1 võit, 2 viiki
Pijpers 0 võitu, 4 viiki
Rüütli 0 võitu, 1 viik
Jensen 0 võitu, 1 viik

Fifa rankingusse võib ju oma mätta otsast umbusuga suhtuda aga koondiste taseme kohta annab ta siiski suht objektiivse pildi.
Tähtis on võit-viik, mitte (subjektiivselt kauni mängupildiga) kaotus.

urmar
15.09.09, 17:02
Fifa rankingusse võib ju oma mätta otsast umbusuga suhtuda aga koondiste taseme kohta annab ta siiski suht objektiivse pildi.
Tähtis on võit-viik, mitte (subjektiivselt kauni mängupildiga) kaotus.

Minu arvates oleks FIFA edetabel hoopis õiglasem, kui antaks kuigipalju punkte ka kaotuste eest. Näiteks kui TOP 100 riik kaotab TOP 50 omadele, TOP 150 TOP 50 või TOP 100 koondistele. Kui aga Eesti (TOP 150) kaotab Brasiliale (TOP 50 :D), siis võiks rohkem punkte anda, ehk siis, kui 1. grupi meeskond võidab napilt 3. TOPi oma. See väärtustaks ka nn ilusaid kaotusi rohkem. :)

Kui Eesti lööb võõrsil TOP 50 koondisele 2 väravat, siis peaks see ka kuigipalju punkte lisama.

IndrekL
16.09.09, 17:12
Või siis ei.

Martin
13.10.09, 00:19
Ma ei osanud seda mujale postitada. Igatahes häiris mind ja mitte ainult mind näiteks Bosnia mängu ajal (kuid ka varem) tõik, et vastasemeeskonna fännid on pileti ostnud eestlaste keskele ja neil lastakse seal mängu vaadata ja hõisata - selle asemel, et oma kaaslaste juurde suunata.

Ma nüüd tõesti ja ausalt päris peast ei mäleta, kuid minu arvates üldiselt seda mujal teha ei lubata. Inglismaal ei lastud isegi eestlannade inglastest peikadel särki selga tõmmata, muust rääkimata.

willane
13.10.09, 00:28
olid ka meie sektoris kohal.
mind see ei häirinud, pigem vaatasin ja mõtlesin, et kuidas nad end siia susserdasid ...

zip
13.10.09, 01:00
Küljetribüünidele oli neid jah sattunud, jäi segaseks miks neid otsale ei tõstetud.

Aķlton
13.10.09, 02:19
Kas piletilevist ostes küsitakse rahvust!?

Jürvi-Hool
13.10.09, 02:58
Mul olid ka bosniakid kõrval. Mis siis? Seni pole keegi veel ühtegi põhjust välja toonud, miks nii ei tohiks olla.

yheksa
13.10.09, 10:43
Mul on MM2010 valikmängude ajal koht enamvähem külalismeeskonna vahetusmeeste pingi taga - seal on pidevalt külalisvöistkonna fännid. Ega nad mind väga ei häiri, sest önneks pole Eestisse mingeid hulle sattunud, aga samas kui mu ees seisab poiss, kel on selja peal kiri "Hardcore Bosnians on tour", siis väike kahtluseuss poeb hinge küll. Kui vutiliit ja politsei ise suure suuga kinnitavad, et eestlaste hulka ei pääse ükski BIH fänn, siis vöiks oma sönu mitte süüa. Korrektsuse möttes.
http://farm4.static.flickr.com/3473/4001819309_407221e94a.jpg

Hispaania mängu ajal oli veider see, et isegi Hispaania suurim fänn Manolo el del bombo (http://en.wikipedia.org/wiki/Manolo_el_del_bombo) vaatas mängu külje-, mitte otsatribüünilt.
http://farm4.static.flickr.com/3203/2947728118_c2f9415aaf.jpg

kesa
13.10.09, 12:10
Hirmul on suured silmad.
Eks reageeriti nende va bosnialastega hirmutamisega ja "turvariskiga" parajalt üle.
Mitmed tuttavad olid nördinud, et mängupileteid päev enne ja mängupäeval Piletilevist soetada ei saanud ja vaatasid mängu kodust telekast.
Ma ei kujuta ette kui oleks mingi möll siiski nende sektoris toimunud, turvavõrk oleks võinud suht eluohtlikuks osutuda. Pildistada on läbi turvavõrga ka kehv.
Muidugi oleks olnud mõttekas küljetribüünilt bosniakid fännitribüünile suunata aga vahet pole, ohtu Eesti fännidele nad endast ei kujutanud.
Tavaliselt riikides, kus rakendatakse vastasfännide suhtes tugevaid turvameetmeid, ollakse pigem mures oma fännide vägivaldse käitumise pärast. Meil aga kardetakse vastasfänne.
Ainuke reaalne turvarisk Eestis on mängud Venemaaga.

Manolo on alati küljetribüünil, hea silma paista:)

staaaaaar
14.10.09, 18:28
Hakkasin siin just mõtlema, et mis saab edasi Eesti koondisest. Kas on lootust pääseda EMile või MMile. Suur turniirile pääsemine pole meil kerge , see on isegi peaaegu võimatu kuid kui ei ürita siis ei saa kah. Vähemalt play-offidesse võiks ju saada. Samas järgmised kaks valik tsüklit Emi ja MMi koha pärast on minu arvates määrava tähtsusega. Kuna vaadates praegust Eesti koondist, on see hakanud paremini mängima, lapsikuid eksimusi on küll palju ja ka plätserdamist natuke aga me julgeme juba platsil mängida kah. Selle kohta on tõestust andud mängud suuremate ja ka väiksemate riikidega. Kui aga vaadata mis mängijad on meil 2-5 järgmise aasta jooksul kasutada siis on suur turniirile jõudmine just praegust päeva kohane. Meil on ründesse panna noored Zenjov, Saag, Kink ja natuke kogenum Oper( kui ta muidugi soovib pingutada ja pole vigastatud). Keskväljale on kah nagu mehed olemas S.Puri Vassiljev on koondise eest hästi mängima hakkanud. E.Puri võib saada ilusti hakkama. Dimitrjev, Lindpere Purje. Kaitses kah nagu oleks mängijad olemas veel Jääger ja Klavan tugevates liigades Piiroja peale tulemas Morozov. Väravahid kah nagu enam vähem olemas. Kuid kui jälgida pärast loetelu meeste nimesid kes võiks tõusa uuteks koondiste liidriteks nagu seda praegust on Piiroja , ei tore sealt seda nime välja. Loota ju võib , et Ojamaast või mõnest muust noorteakadeemiast pallivast noorest see tuleb aga kahjuks praegust seda ei paista. Aga igastahes minu arvamus on et järgmised kaks valiktsüklit on kõige tähtsamad Eesti jaoks, kuna siis on koondises noored ja kogenenumad tasakaalus. Muidugi loeb ka vigastused ja kuhu keegi mängima saab jms aga minu nägemus on selline.

laas
14.10.09, 22:06
Lihtsalt täpsustuseks, et Ojamaa ei mängi enam noorteakadeemias - ta lõpetas selle kevadel ära. Aga muidu, sellest kohutavalt ümmargusest jutust ei saa mina küll mitte kuidagi aru, miks just kaks järgmist tsüklit olulised on. Sa lihtsalt ei tea ju hetkel, milliste mängijatega peale neid tsükleid arvestada saab - aga see ei tee neid valikturniire juba ette ebaolulisemateks...

Ertai
15.10.09, 09:31
Pohlak rääkis siis hommikuterevisioonis, et Albaania paigas (14nov siis?) ja plaanis veel Serbia siia tuua (kui ei saa, siis keegi teine).
+ piletihinna korrigeerimisest oli ka jutt, mis on positiivne:)

JanK
15.10.09, 10:47
Aii, Srbija oleks kõvv, saaks veel Vidic ka siia ronitud... : )

Stok
15.10.09, 16:02
Nii et siis seekord sai Eesti oma alagrupi kahelt esimeselt kõige suurema paki kahe mängu kokkuvõttes.

vs Hispaania:
Eesti 0-6
Belgia 1-7
Armeenia 1-6
Bosnia 2-6
Türgi 1-3

vs Bosnia:
Eesti 0-9
Armeenia 1-6
Belgia 3-6
Türgi 3-2
Hispaania 6-2

See näitab, et (valikmängudes) kõige paremate vastu ei saa me veel mitte kuidagi. Sõprusmängudes, kus vastased meid pahatihti alahindavad, on rohkem šanssi. Ja see omakorda tähendab seda, et me peame endasuguste käest võtma kõik, mis võtta annab, kui just kohtunik ei anna Armeeniale lambist väravat.

sicmic
15.10.09, 16:07
Visnapuu: Koondise valikmängudele hindeks kaks

http://www.epl.ee/artikkel/480305

Ramm
15.10.09, 16:22
Sõprusmängudes, kus vastased meid pahatihti alahindavad, on rohkem šanssi. Ja see omakorda tähendab seda, et me peame endasuguste käest võtma kõik, mis võtta annab, kui just kohtunik ei anna Armeeniale lambist väravat.

Sõprusmängud mõeldud rohkem treeningmänguna kui võtta surmtõsiselt.Katsetakse uusi mängijaid ja taktikat,mida pahatihti meie koondis teeb vastupidi.

salajane33
15.10.09, 16:27
Pohlak rääkis siis hommikuterevisioonis, et Albaania paigas (14nov siis?) ja plaanis veel Serbia siia tuua (kui ei saa, siis keegi teine).
+ piletihinna korrigeerimisest oli ka jutt, mis on positiivne:)

Et siis need mängud toimuvad Eestis?

zip
15.10.09, 16:49
See Visnapuu on mingi jalgpalli vaenulik viriseja, vaadaku oma pasunaga kossu edasi.

mcnamara
15.10.09, 16:51
Visnapuu: Koondise valikmängudele hindeks kaks

http://www.epl.ee/artikkel/480305

See on uskumatu jura, mis seal artiklis kirjas. Ega paberilt punkte lugedes nüüd koondise arengust jah aru saa. Ma pigem ikka hindan julgeid üles/alla esitusi kui alatist, tüütavat umbkaitset millega Eesti kunagi silma paistis.
Pigem annaksin rahuldava hinde, sest koondis mängib täna hoopis paremat vutti kui kaks-kolm aastat tagasi.

Shermann
15.10.09, 17:00
See Visnapuu on mingi jalgpalli vaenulik viriseja, vaadaku oma pasunaga kossu edasi.
Ei ütleks väga seda. Kohati on ta kriitika täitsa õigustatud. Need näited, et kunagi 10 aastat tagasi kogusime rohkem punkte on ju parimaks näiteks, et vanker on kraavipervel. Kuigi see valiktsükkel olime nõrgimas potis ja vastased meist tugevamad, ei maksa see midagi, sest punktid siiski määravad edasipääsejad. Muidugi oli ka asju millega ta mööda pani, näiteks mitterahuldav hinne.

sicmic
15.10.09, 17:02
Visnapuu kohta on piisavalt hästi öeldud antud kirjutise kommentaariumis: "Veiko Visnapuule soovitaks mitte vinguda, lase end lõdvaks, kepi naist ja tunne end hästi."

On viimasel ajal tema sulest teisigi kahtlase väärtusega analüüse tulnud ning seegi kord on ta analüüsist olulisi tegureid (kasvõi loosimiseelne paigutus tugevusgruppidesse) välja jätnud. Ei tohiks rahule jääda sellise tasemega.

zip
15.10.09, 17:13
Ei ütleks väga seda. Kohati on ta kriitika täitsa õigustatud. Need näited, et kunagi 10 aastat tagasi kogusime rohkem punkte on ju parimaks näiteks, et vanker on kraavipervel. Kuigi see valiktsükkel olime nõrgimas potis ja vastased meist tugevamad, ei maksa see midagi, sest punktid siiski määravad edasipääsejad. Muidugi oli ka asju millega ta mööda pani, näiteks mitterahuldav hinne.

See valiktsükkel näitas, et tehakse edusamme, olgugi et võrreldes Euro 2008 tsükliga jäädi samale kohale, noored on tulemas peale ja juba osatakse ka rünnata ilma Operita ning söötmine ei tähenda enam palli löömist pikalt ette. Minu hinne oleks 3+ või 4-, Hispaania vastu oleks saanud paremini, samuti ka Bosnia vastu.

Shermann
15.10.09, 17:18
See valiktsükkel näitas, et tehakse edusamme, olgugi et võrreldes Euro 2008 tsükliga jäädi samale kohale, noored on tulemas peale ja juba osatakse ka rünnata ilma Operita ning söötmine ei tähenda enam palli löömist pikalt ette. Minu hinne oleks 3+ või 4-, Hispaania vastu oleks saanud paremini, samuti ka Bosnia vastu.

Jah, tehakse küll. Aga praegu pole ilmselgelt meie koondise säravaimad ajad.

jyriöö
15.10.09, 17:42
Aga praegu pole ilmselgelt meie koondise säravaimad ajad.

Millal siis need säravad ajad olid, kui tohib küsida? 1924 Olümpiamängud? FIFA tabeli 60 koht? Punktisumma taga tasuks ka vaadata a) milliste võistkondade vastu need saadud on ning b) kuidas üldine mängupilt (nii tugevamate kui sama klassiga meeskondade vastu) paistab. Nõustun, olukord ei ole kiita, kuid mingist taandarengust ka rääkida ei saa. Kui vaadata Visnapuu viidatud tsüklitele, siis võidud on tulnud ikka omasuguste/nõrgemate vastu ning sekka mõni viik ränkingus kõrgemal asuva koondise vastu. Samas kui nüüd meenutab platsil toimuv isegi maailma tippude vastu mängides kohati jalgpalli, siis toona....

urmar
15.10.09, 22:54
Hämmastava loo on Visnapuu valmis teinud. Tüüpiline Päevalehele, kvaliteetlehele. :D Üritatakse operatiivset infot anda ja seepärast tehakse mahategev artikkel varem valmis. :) Pärast seda, kui Eesti koondis sai ilmselt oma valikmängude läbi ajaloo väärtuslikuma võidu, oleks ju loogiline olnud, et see artikkel oleks kibekiirelt maha võetud, et vähemalt täiendada, aga kesse ikka viitsib.

Ja kui on selline lugu, et mängu lõpu eel ei saa enam lehe sisu muuta, siis miks üldse niimoodi kiirustada?

Vahel mõtled, et oleks hea, kui päevalehtede netiversioon poleks tasuta. Jääks palju jama lugemata. Aga kus sa sellega, Postimehest on ka kadunud see tava, et pool lugu avaldatakse ja siis kiri, et lugege edasi paberilt.

eika
16.10.09, 12:04
Postimees Lombi isikus arvab Päevalehega risti vastupidi, et tegu oli läbi aegade parima valikturniiriga (http://sport.postimees.ee/?id=175935). Kah omajagu idiootne arvamus.

mcnamara
16.10.09, 12:08
Postimees Lombi isikus arvab Päevalehega risti vastupidi, et tegu oliläbi aegade parima valikturniiriga (http://sport.postimees.ee/?id=175935). Kah omajagu idiootne arvamus.

Pealkiri peab müüma.
Aga kui üksikud arvamuslood ja mõned kvaliteetväljaanded nagu Sirp välja arvata, on kogu Eesti ajakirjandus täidetud kiirelt ununeva tühja lobaga. Nii et vahet ju pole.

laas
16.10.09, 13:45
Postimees Lombi isikus arvab Päevalehega risti vastupidi, et tegu oli läbi aegade parima valikturniiriga (http://sport.postimees.ee/?id=175935). Kah omajagu idiootne arvamus.

See lugu tundub selgelt reaktsioonina Visnapuu loole, nii et eraldi võetuna tal nagu polekski omaette väärtust. Kõige idiootsem arvamuslugu oli mu meelest ikkagi see Õhtulehe oma, kus mäng-mängu kaupa jutustati, et kui nüüd Vosko oleks sealt ära löönud ja Kink sealt jne, siis me oleks finaalturniirile saanud.

Stok
16.10.09, 14:18
Kõige idiootsem arvamuslugu oli mu meelest ikkagi see Õhtulehe oma, kus mäng-mängu kaupa jutustati, et kui nüüd Vosko oleks sealt ära löönud ja Kink sealt jne, siis me oleks finaalturniirile saanud.

Loe hoolikamalt, teises lõigus on tähtsad sõnad Seega fantaseerigem unistavalt: mis oleks olnud, kui... Ma ei nõustu kõigi oleksitega seal, aga kollases ajalehes võib ju pisut pulli ka teha eks?

http://ohtuleht.ee/index.aspx?id=350657

laas
16.10.09, 15:31
Unistavad fantaasiad on ikka pigem Maaja ampluaa... sellist vaimset onanismi ei tahaks isegi Õhtulehest lugeda... aga ok, siin on juba maitseerinevused. Nevermind...

Martin
16.10.09, 16:49
Mõnus. Kirjuta halvustavalt - sitt. Kirjuta kiitvalt - sitt. Kirjuta unistavalt - sitt. Pole lihtne Eesti jalgpallifännile meele järgi olla.

lenc
16.10.09, 16:51
Mõnus. Kirjuta halvustavalt - sitt. Kirjuta kiitvalt - sitt. Kirjuta unistavalt - sitt. Pole lihtne Eesti jalgpallifännile meele järgi olla.

Nagu tüüpilisele Eesti ajakirjanikule kohane pole selline variant nagu "Kirjuta objektiivselt" sulle pähegi tulnud....

salajane33
16.10.09, 17:19
Nagu tüüpilisele Eesti ajakirjanikule kohane pole selline variant nagu "Kirjuta objektiivselt" sulle pähegi tulnud....

Järvela ei ole tüüpiline ja objektiivselt ta kirjutab vähe.

lenc
16.10.09, 17:27
Järvela ei ole tüüpiline ja objektiivselt ta kirjutab vähe.

Ega ma Järvelale seda ei suunanud....

urmar
16.10.09, 17:55
Järvela kirjutab tavaliselt, et kujutage ette. Visnapuu aga nii, nagu on, tema arust. :D

laas
16.10.09, 17:55

Just! Võib ka kirjutada asjalikult, arutlevalt, süvitiminnes, argumenteeritult jne - meele järele olla on tegelikult lihtne...

Martin
16.10.09, 21:53

Ei saagi tulla, sest need hinnangul on fännide omad. Pigem on probleem selles, et ajakirjanik kirjutaski enda arvates objektiivselt. Tõlgendatakse aga teisiti. Alati. Aga eks ma ütlen mõnele tuttavale edasi, et parim lugu on stiilis: "Läks nagu alati ja ei maksa väga erutuda." Siis on jube objektiivne.

vincent
16.10.09, 22:21
Nii üldisemas plaanis on see häda, et fakt-seisukoht-järeldus seosed kipuvad meie ajakirjanikel pahatihti väga võssa ja need mõisted ise omavahel lootusetult segi minema. Mitte muidugi ainult spordist kirjutamisel.

...that said, Lombi kirjatükk on ju iseenesest täitsa pädev. Eks see uljas pealkiri on pisut üle pakutud ja jätab sisu varju. Samas toob ta päris õigeid aspekte välja, kuigi keskendub ilmselgelt ainult positiivsele poolele. Aga samas miks ka mitte, kui võtta lähtepunktiks reaalne stardipositsioon, mitte see "küll me nüüd peksame jälle kõiki väiksemaid ja üllatame muudkui suuremaid" lähtepunkt, kus meie jalgpall paljude arvates enne iga valiktsüklit asub. Visnapuu oma on seevastu muidugi ehe paskvill: hunnik numbreid, vanasti-oli-muru-rohelisem-soig ja ülimalt debiilne üks-ühele punktivõrdlus naabritega. Pluss siis kõige krooniks see "väidetav lõhe eestlaste ja venelaste vahel". Samasuguse pseudoanalüüsiva artikli suudaks ilmselt igaüks enamvähem suvalisel teemal tunni ajaga kokku kirjutada.

El President
16.10.09, 23:05
Pluss siis kõige krooniks see "väidetav lõhe eestlaste ja venelaste vahel".

aga kuidas selle väidetava lõhega siis lood on päriselt? integratsioon a'la keskerakond või...?

jkddp
16.10.09, 23:19
ota palju see väravatevahe kodus ja võõrsil oli?

salajane33
16.10.09, 23:22
Õhtuleht on ka kommenteerinud seda, mis Postimehes ja Päevalehes kirjutati: http://www.ohtuleht.ee/spordiblogi/1310

martn26
16.10.09, 23:43
haaa, õhtuleht tegi hea lükke :) Väga meenutab Savisaar-Ansip-Laar seltskonda :D irw....

aga jah, muidu see "intregatsioon" ei ole Eesti koondises vajalik. Eesti koondises on ainult eestlased ja olen kindel, et enamus on hingelt eestlasemad, kui mina või mõni teine siin foorumis. Eesti keel ka vist kõikidel poistel selge, kuigi ollakse pidevalt välismaal (ja minuteada suheldakse palju vene keeles).

vincent
17.10.09, 00:19
aga kuidas selle väidetava lõhega siis lood on päriselt? integratsioon a'la keskerakond või...?
Ma usuks pigem mängijate juttu, et kõik on väga hästi, kui mingi sensatsiooninäljas ajakirjaniku "aaaaga väidetavalt..." iba. See on ju ka loomulik, et eri taustaga inimestel on teatud määral erinevad jututeemad ja erinevad naljad, see pole veel mingi lõhe. Siin alles Hispaania-mängu järel oli ju sellest juttu, kus põhjendati ka väga hästi ära - ühed on Flora ja teised Levadia aegadest juba omavahel vanad sõbrad. Kuna see vahe lihtsalt suht tugevasti rahvuse järgi jookseb, siis võibki rumalale jääda mulje, et näe hoiavad eraldi.

Kasepats-Pidur
26.10.09, 18:46
Kauaoodatud Dannari analüüs. (http://www.epl.ee/artikkel/481025)

Martin
02.11.09, 11:21
Päris hästi kirjutatud lugu: http://www.ohtuleht.ee/spordiblogi/1342/

vincent
02.11.09, 11:38
Kommentaaridest väärib see lähenemine küll eraldi väljatoomist. Tegi tuju heaks kohe. Või noh, äkki ei peaks siiski naerma ka, rahvuslik identiteet nüüd kohe varsti läind ju.

Maailmast rääkides, siis jalgpall on nagu McDonaldsi restoran. Üle maailma levinud, lihtne, lollidele, suurtele massidele, sest mäng ise nii atraktiivne. Ega Big Mac-i burger on ka maitselt hea. Kuid paljudes maades on ka oma rahvuslik "köök"- spordiala, mis on samuti väga populaarne ja jalgpallist veidi vähem populaarsem või võistleb sellega. Eestis on selleks korvpall. Mina pooldan oma kööki... Jalgpall on üks globliseerumise ilminguid.
Kahju, et tükike meie rahvuslikust eripärast, vastupanuvormist okupantidele, korvpall on mutta lastud. Jalgpalli tõusuga oleme kaotamas tüki oma identiteedist. Korvpalli saavutused jäävad jalgpallil igaveseks üle löömata.

Rein
02.11.09, 11:49
Vints, kellele emad, kellele tütred!:D
Korvpall on siis emad ja jalgpall tütred :D!

alvarez
02.11.09, 14:32
Ma v6taks nii tytred kui emad...aga korvpalli saadaks jaanusesse sellegipoolest :)

Mittekeegi
02.11.09, 15:15
Rüütli kutsus koondisesse Posti ja Sidorenkovi.

loodame et "eesti koljat" koksab siis albaania vastu mõne ära

Warren
02.11.09, 16:23
Rüütli kutsus koondisesse Posti ja Sidorenkovi.

loodame et "eesti koljat" koksab siis albaania vastu mõne ära

Kas kuskil on nimekiri üleval kes koondisesse Albaaniaga mänguks kutsutud on?

Mittekeegi
02.11.09, 16:34
Kas kuskil on nimekiri üleval kes koondisesse Albaaniaga mänguks kutsutud on?

ei , hetkel pole täpsemalt teada , Rüütli mainis vaid Posti ja Sidorenkovi

aanvaller
02.11.09, 17:13
Loodan, et Albaania järgi oleks mäng näiteks Soomega. Superluks oleks kui toimuks veel Helsingis ka. Kordaks seda mis kunagi tegime :)

Kaspy
03.11.09, 11:12
http://ohtuleht.ee/index.aspx?id=353342

Sellised põnevad sündmused siis.

Hellik
03.11.09, 11:34
http://ohtuleht.ee/index.aspx?id=353342

Sellised põnevad sündmused siis.

Leidsin sellise artikli (http://www.fai.ie/index.php?option=com_content&view=article&id=100266:ireland-to-compete-in-u23-international-challenge-trophy&catid=2:under-23&Itemid=10)

The International Challenge Trophy has been expanded from eight to eleven teams for the upcoming tournament. Participating countries are as follows:

Belgium, England, Estonia, Italy, Malta, Northern Ireland, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Romania, Wales

Squads will be restricted to players under the age of 23 who have not won senior international honours

Mittekeegi
04.11.09, 00:58
Peale Albaania mängu.. võiks tõesti olla mäng Soomega.
Ma olen tihti peale mõelnud miks Eesti ei võiks Soomega vahest mängida..

ei mäletagi millal viimane mäng nendega oli.

Epic
04.11.09, 01:35
Peale Albaania mängu.. võiks tõesti olla mäng Soomega.
Ma olen tihti peale mõelnud miks Eesti ei võiks Soomega vahest mängida..

ei mäletagi millal viimane mäng nendega oli.

2005 Helsingis, 2-2 (0-2 kaotusseisust).

meesmuiste
04.11.09, 01:45
2005 Helsingis, 2-2 (0-2 kaotusseisust).

oi seda Lindpere kolli mäletan :)

Mehhanisaator
04.11.09, 13:36
Kas ennem Albaania mängu rongkäik toimub siis vöi ültse ei toimu?

Tundmatu
04.11.09, 13:57
Kas ennem Albaania mängu rongkäik toimub siis vöi ültse ei toimu?

Kindlasti toimub

meesmuiste
04.11.09, 14:03
Kindlasti toimub

loodetavasti seekord nii raju tuult ei ole ja saab ka eelmine kord muretsetud tõrvikud kasutusele võtta :)

Tundmatu, kas võtad orgunni enda peale?

dareth
04.11.09, 14:25
loodetavasti seekord nii raju tuult ei ole ja saab ka eelmine kord muretsetud tõrvikud kasutusele võtta :)

äkki peaks seekord põlevaineks midagi muud muretsema? kuuldavasti see süütevedelik ei pidavatki kõlbama hästi tolleks otstarbeks

Tundmatu
04.11.09, 14:25

Ma kardan, et tõrvikud keset päeva efekti ei annaks, kuna mäng ju juba kell 16. Seega rongkäik ei algaks hiljem kui 14:45 ja siis siiski liialt valge, et tõrvikud efektselt mõjuks.
Orgunni ma enda peale ei võta, kuna tõttan mängule/rongkäigule otse koolist (eksamilt), kuid täna kavatsen inimestega arutada teemat rongkäik, mis kell ja kuidas.

aanvaller
13.11.09, 01:28
"Soome Jalgpalliliit oli nõus meiega maavõistlust pidama, kuid nad olid otsustanud, et novembris mängudest loobutakse. Mängijad dikteerivad juba koondisi, soovides olla klubide juures," nentis
Uiboleht.
http://sport.err.ee/index.php?06101264

13.11.09, 01:48
Ei tea kas Rootsilt ka küsiti?

Ruutu
13.11.09, 12:09
Väike ülevaade ka staadioni sisemusest, kuhu tavainimene ei pääse

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=8923

Mittekeegi
13.11.09, 15:33
Aga loodan, et jalgpalli liit võtab soome ja rootsi mängud kõne alla..
tore oleks naabritega mängida.

salajane33
13.11.09, 16:35
18. novembri mängu võimalik vastane tuleb Aafrikast (http://sport.postimees.ee/?id=187780)

jansa
13.11.09, 18:41
..krt kas nüüd siis selline perspektiiv ja unistus et Eesti on ka esimene Uefa liikmesmaa kes mänginud kõigi mustamandri-aafrika riikide jalgpallikoondistega???

1.Egiptus,
2.Ekvatoriaal-Guinea,
3. võimalik kolmapäevane, 18.nov. vastane,
4. Angoola
... kes on järgmine ... KAS SINA TEAD?

Shermann
13.11.09, 18:44
Misasi 18. detsember toimub?

marrrtin
13.11.09, 18:50
mida iganes

salajane33
13.11.09, 18:53
http://sport.err.ee/index.php?06101264

Loe Shermanni küsimust uuesti :lahe:

almar
13.11.09, 22:32
..krt kas nüüd siis selline perspektiiv ja unistus et Eesti on ka esimene Uefa liikmesmaa kes mänginud kõigi mustamandri-aafrika riikide jalgpallikoondistega???

1.Egiptus,
2.Ekvatoriaal-Guinea,
3. võimalik kolmapäevane, 18.nov. vastane,
4. Angoola
... kes on järgmine ... KAS SINA TEAD?

kes teab see teab

almar
13.11.09, 22:34
Misasi 18. detsember toimub?

18 detsember on kindlasti kuskilgi jõulupidu, mine sinna kui tahad, reedene päev ja tore melu igalpool. mingisuguse yrituse leiad ikka. SRY OT pärast. aga point ikkagi

salajane33
13.11.09, 23:36
Väike võimalus, et mäng üldse toimub (http://sport.postimees.ee/?id=188004)

marcello
13.11.09, 23:41
Väike võimalus, et mäng üldse toimub (http://sport.postimees.ee/?id=188004)

Kui jääbki ära siis tahaks teada kes see koondis aafrikast oli keda loodeti

jkddp
13.11.09, 23:43
no vaadake loogiliselt - kesse krt tuleb siia kõlm ilma soendama? aafriklased kindlasti mitte - eriti kui miinust pakutaks niikuinii?!?!

almar
14.11.09, 00:11
ega need miinused head ei tee(põhja poolt tuleks kindlasti mõni, kui neil kohtumisi pole) kuid lumehanged saab vähemalt peita reklaamplakatite taha kuna mäng võetakse ka linti ja lääb maailma rändama, meil ML-s ple ju selle lumega mingit probleeme

dareth
14.11.09, 01:36
18 detsember on kindlasti kuskilgi jõulupidu, mine sinna kui tahad, reedene päev ja tore melu igalpool. mingisuguse yrituse leiad ikka. SRY OT pärast. aga point ikkagi

aga mis siis, kui jansa postituses oli enne detsember? :)

keenjus250
14.11.09, 10:42
See aafrika riik oli kindlasti malawi (järvela lemmik)

salajane33
14.11.09, 20:37
Kolmapäeval mingi mäng ikka toimub (http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=355014)

rainer44
14.11.09, 21:18
Rüütli idee oleks muidu vägev olnud.

jkddp
14.11.09, 22:02
Ma ei suuda aru saaada miks just alles mnüüd suudeti tekitada niid tšarterreisid? see venitamine on juba kindlastikätte maksnud ka omadele - see stress ja vädsimus on maksnud kätte valmistumisele. MIKS ON SIIANI NII THTUD? oskab keegi kommentr5eeriuda essrti koondiser nnn poliitikat?

Kurat
14.11.09, 22:17
Ma ei suuda aru saaada miks just alles mnüüd suudeti tekitada niid tšarterreisid? see venitamine on juba kindlastikätte maksnud ka omadele - see stress ja vädsimus on maksnud kätte valmistumisele. MIKS ON SIIANI NII THTUD? oskab keegi kommentr5eeriuda essrti koondiser nnn poliitikat?

Seda ei oska kommenteerida, küll aga oskan kommenteerida sinu kirjaoskust. Sinu kirjaoskusega on see lugu, et see puudub.

jkddp
14.11.09, 22:36
ra kirjaoskust tähelepane - peaasi,e t mõtet mõistad! muu on ok!

Myrgel
15.11.09, 01:30
Ühe variandina võiks ju Eesti koondis näiteks U23 vastu mängida. Saaks teada kas järelkasv on piisavalt vääriline oma eelkäijatele.

zip
15.11.09, 03:13
U23=U21 sest kedagi lisada sinna just poleks, pealegi on kolmapäeval U21 Türgi vastu mämgomas.

budu
15.11.09, 19:09
Pohlaku väitel kolmapäeval mängu ikkagist ei toimu.

salajane33
15.11.09, 19:22
Otsustagu ükskord juba ära:
13.11.2009 08:44 Jalgpallikoondise sõpruskohtumine võib ära jääda
13.11.2009 14:17 Eesti salapärane vastane tuleb Aafrikast
13.11.2009 20:56 Jalgpallikoondise kolmapäevane kohtumine jääb pigem ära
14.11.2009 19:01 Rüütli: kolmapäeval toimub kindlasti sõprusmäng
15.11.2009 17:49 Jalgpallikoondise kolmapäevane kohtumine jääb ära

Saab kindel olla, et rohkem uudiseid sellel teemal ei tule? Kahtlen.