PDA

View Full Version : 1 reegleid puudutav küsimus

mcnamara
14.03.02, 15:56
Vaadake sõbrad, minul on üks küsimus. Vaadanud aastaid jalgpalli, hakkasin äkki eile Barca-Lfc mängu ajal selle üle mõtlema. Ma kindlasti kunagi teadsin seda, aga...vanaks jäänud... Ühesõnaga: mis otstarbel on jalgpalliväljakul trafikasti küljes poolringi meenutav ala???? Ma lihtsalt ei suuda meenutada. Äkki keegi viitsib lollile paari sõnaga seletada? :oih: :D

yheksa
14.03.02, 16:06
hm... vaata on penalti punkt - see 11 meetri täpp.
kaar on selleks, et ilmtingimata oleks täpist/pallist 9 meetrine vahe sees kui on penaltilöök. Siis peavad mängijad olema penaltipunktist taga pool ning vähemalt 9 meetri kaugusel.

Möistad?

greenday
14.03.02, 16:14
Orginally posted by yheksa

kaar on selleks, et ilmtingimata oleks täpist/pallist 9 meetrine vahe sees kui on penaltilöök. Siis peavad mängijad olema penaltipunktist taga pool ning vähemalt 9 meetri kaugusel.

Möistad? Eksid täielikult. See kaare osa on hoopis 9,15 meetri raadiusega.;)

yheksa
14.03.02, 16:18
pmst ma teadsin jah et 9.15 aga ma ei viitsinud NII detailidesse laskuda :)

greenday
14.03.02, 16:22

pmst ma teadsin jah et 9.15 aga ma ei viitsinud NII detailidesse laskuda :)Nüüd muidugi hea öelda.:P

eston maravilha
14.03.02, 16:30
ja penaltipunkt on väravajoonest 10,98 m kaugsel siiski:)

tanielo
14.03.02, 16:30
Orginally posted by greenday

Ja veel teadjamad ütlevad 10 jardi ;)

mcnamara
14.03.02, 16:34

Möistad?

Suur tänu. ;)

yheksa
14.03.02, 16:57
Palun mcnamara :)

Teistele - mis on Teie norimise mõte? Rahuldate iseenaast selle norimisega?

vandersell
14.03.02, 17:01

Palun mcnamara :)

Teistele - mis on Teie norimise mõte? Rahuldate iseenaast selle norimisega?

Eks seda ka. Ja peale selle saavad ühe postituse juurde, nagu minagi praegu :D

eston maravilha
14.03.02, 17:26
no mida veel siis

värava mõõdud on 8 yardi x 8 jalga ehk siis 7,32x2,44 m

siis et 16-kast on tegelt 18 yardi kast

ja väravahi alla on 6.yardi kast

ja keskringi läbimõõt on 20 yardi

siis veel et nurgalöipu kaar on 91,5 cm ehk 1 yard

nurga lipude max kõrgus 4 jalga

väljakujooned peavad olema sama laiad kui väravapostide läbimõõt.

Kaarel
14.03.02, 20:43
Vaadake see poolkaar on seal sellepärast, et penaltilööjale anda ruumi hoovõtuks, vastasmängijad seal olla ei tohi. See kaar lisati sinna vist eelmise sajandi algusel, täpselt ei mäleta, vaadake ajalooürikutest järele.

Jaan
19.03.02, 02:57
Orginally posted by tanielo

Orginally posted by greenday

Ja veel teadjamad ütlevad 10 jardi ;)

12 jardi, kallis s6ber...

pallimees
19.03.02, 10:10
1 jard=0,9144 m, nii et tegemist ikkagi 10 jardiga ;)

Jaan
19.03.02, 16:44
Muidugi 10. Ma ei lugenud korralikult l2bi eelnevat teksti ja arvasin, et r22gin penaltipunkti kaugusest v2ravajoonest.

p3p3
28.07.03, 16:23
See un sellex et anda penalti lööjale vabadust ruumi hoogu võtta :D

eston maravilha
28.07.03, 16:45
Originally posted by p3p3

mööblimajja tagasi koer.. loe kurast eelnevaid postitusi.. see on selelks et mängijad oleksid pallist vähemlt 9 meetri kaugusel, nagu tavalise karistuslöögi korral

p3p3
28.07.03, 17:25
Originally posted by eston#21

Originally posted by p3p3

mööblimajja tagasi koer.. loe kurast eelnevaid postitusi.. see on selelks et mängijad oleksid pallist vähemlt 9 meetri kaugusel, nagu tavalise karistuslöögi korralÄra seleta mina reekan seda mida minu treener ytles mulle onja:D

eston maravilha
28.07.03, 17:34
pole ime siis et eesti jalgpalli tase nii sitt on.. ja ega tulevikus vist taseme paranemist loota ka pole

kaala
28.07.03, 20:42
mida te nii palju pläägutate siin.asi ammu selge ja nii palju postitusi

heinzz
03.08.03, 13:28
Mul ka yx kysimus reeglite kohta. Nimelt on mulle ebaselge lahtimängimise reeglid. Mõtlen keskringist. Kysimused:
1) Kas esimene pallipuude peab olema vastaste mängupoolele?
2) Kas esimene pallipuude võib olla pealelöök väravale?
3) Kas esimene pallipuute võib vahelt võtta?
Ootan vastuseid.

2mSööt3mMööda
03.08.03, 13:39
Originally posted by heinzz

Mul ka yx kysimus reeglite kohta. Nimelt on mulle ebaselge lahtimängimise reeglid. Mõtlen keskringist. Kysimused:
Ootan vastuseid.

1) jah
2)ei
3)vaevalt(pole kindel)

heinzz
03.08.03, 13:44
Originally posted by daywalker

Ootan vastuseid.

1) jah
2)ei
3)vaevalt(pole kindel)

Krt, just kolmandas kyssas ma kindel polegi. Kuid mingi vend ytles mulle, et esimene puude võib olla ka pealelöök. et mingi aasta tagasi võeti uus reegel. Ajas paska?

2mSööt3mMööda
03.08.03, 13:47
Minu arust tohib otse lüüa ainult sisejalgpalli turniiridel aga las mõni teadjam mees kinnitab minu arvamust.

eston maravilha
03.08.03, 14:12
1 palli peab mängima lahti vastaste väljakupoolele
2 jah tohib otse peale lüüa
3 vaevalt et keegi vahele jõuab sest vastased peavad kõik olema keskringist väljapool..

greenday
03.08.03, 14:15
Originally posted by daywalker

Ootan vastuseid.

1) jah
2)ei
3)vaevalt(pole kindel)Kui sa ikka midagi ei tea, siis ära tule teisi eksitama. Kõigile küsimustele on vastus jah.

duff_K
03.08.03, 22:03
esimest pallipuudet võib küll vahelt võtta kuna mudu ei tohiks ka juu väravaht peale lööki tõrjuda või mis?

greenday
04.08.03, 02:04
Originally posted by duff_K

esimest pallipuudet võib küll vahelt võtta kuna mudu ei tohiks ka juu väravaht peale lööki tõrjuda või mis?Ma ei saa üldse aru, mis põhjusel võiks siuke reegel olla, et esimest puudet ei tohi \"vahelt võtta\".

vaikiv mees
04.08.03, 21:26
no ma ei n2e, kuidas tavaolukorras vastane saakski vahelt v6tta 1.s88tu (http://www.gresleyrovers.com/laws/index.php?law=8), kui nad peavad niikuinii 9m/ehk 10 jardi kaugusel, v2ljaspool keskringi oma v2ljakupoolel seisma sel hetkel

Vürst
07.08.03, 19:43
Ma ei tea küll kindlalt aga ma nagu kuskilt oleks kuulnud, et lahtilöök ei tohi minna ka keskringist välja (seega ei tohi peale lüüa).

Aga jah vahelt tohib võtta ja vastase poolele peab lahtilöök minema (ei tea kas keskjoonele lahtilöök on reeglitepärane ?)

H.M Murdock
07.08.03, 20:44
Originally posted by suskar

seega ei tohi peale lüüa

aga olen ise näinud kui avalöökist värav lüüakse.....või saan ma millestki valesti aru :doh:

mario
07.08.03, 23:41
Otse avalöögist/keskelt lahtilöögist löödud värav ei loe, keegi peab enne ära puutuma (näitex kasvõi kaasründaja lükkab palli pisut ettepoole < isegi olen nii väravaid löönud :kaval: )

Vahelt ei tohi palli võtta, nii kaua, kuni pall on veel ringi sees. Põhimõtteliselt peab mängija lihtsalt kaaslasele vastaste väljakupoolele palli söötma (ringi sees) ja seda söötu vastasmängijad vahelt ei tohi võtta (ega saagi, kui just supermanid pole :P )

yheksa
08.08.03, 00:47
Originally posted by mario

Otse avalöögist/keskelt lahtilöögist löödud värav ei loe, keegi peab enne ära puutuma (näitex kasvõi kaasründaja lükkab palli pisut ettepoole < isegi olen nii väravaid löönud :kaval: )

Vahelt ei tohi palli võtta, nii kaua, kuni pall on veel ringi sees. Põhimõtteliselt peab mängija lihtsalt kaaslasele vastaste väljakupoolele palli söötma (ringi sees) ja seda söötu vastasmängijad vahelt ei tohi võtta (ega saagi, kui just supermanid pole :P )

Sellelt lehelt (http://www.fifa.com/en/game/historylaws.html) kopipaste:
1997
Law VIII - The Start and Restart of Play
\"A goal may be scored directly from the kick-off.\"
\"The ball is in play when it is kicked and moves forward.\"

Seega otse kick-offist värav on reeglitepärane. Ning palli mida on puudutanud üks mängija vöib nö vahelt vötta vastasvöistkonna mängija (iseasi kui tihti see juhtub).

Don Quiotte
14.08.03, 18:22
Loomulikult tohib esimest söötu vahelt võtta. Võib ju tekkida selline olukord et pall mängitakse lahti aga keegi omadest söötu vastu ei võta. Ja kui nüüd vastased ei tohiks söötu vahelt võtta siis kas mäng jääkski nii kauaks seisma kuni keegi omadest viitsib palli puudutada? vaevalt...;)

greenday
14.08.03, 23:54
Originally posted by mario

Vahelt ei tohi palli võtta, nii kaua, kuni pall on veel ringi sees. Põhimõtteliselt peab mängija lihtsalt kaaslasele vastaste väljakupoolele palli söötma (ringi sees) ja seda söötu vastasmängijad vahelt ei tohi võtta (ega saagi, kui just supermanid pole :P )Palun, ära täna enam midagi räägi. Võibolla homme oled targem.