PDA

View Full Version : Mida teie arvate jalgpallivägivallast?

moochie
31.08.01, 09:20
Minu arvates on seee lihtsalt matslik!Mingid joubud(a la bbb) tulevad kohale ja hakkavad lihtsalt laamendama.Neid nagu ei huvita kah, et see oma fännatav koondis/klubi saab pärast suured-suured trahvid!On vedanud, et need meie Levadikud pole veel laamendama hakanud.:love: :deemon: :idee:
Igastahes siia ootaks ühte asjaliku debatti jalgpallihuligaansuse üle.

sicmic
31.08.01, 09:27
njah, ega minagi sellistest bbb-sarnastest organisatsioonidest h2sti ei arva, aga niikauakui keegi surma ei saa ja keegi asja eest vastutab( seda v6ix rahaliselt teha need m2ssajad ise, mitte k6ik klubile veeretada), siis m2ssaku niipalju kui rahakott lubab. niisiis, huligaanicemine on teatud m22ral vastuv6etav, kui keegi ei saa viga ja keegi vastutab. aga seline bbb-le omane pidev lapsik j2rjekindlus v6ib olla kyll nende m2rk, kuid see on arglik ja ebaaus teiste ja klubi suhtes, kes k6ik need trahvid peab kini maxma.

moochie
31.08.01, 09:31
irw...
Teate kuidas mul mõte tuli?:uni:-des
irw:õnnelik:

gaskoff
31.08.01, 09:34
Huligaansus a'la BBB on tõesti kole ja mõttetu. Kuid minu arust ei tohiks huligaansuseks nimetada piletikontsu ja vile viskamist väljakule, nagu meil siin Eestis tehakse. Kui ikka viskab mõnel närvi üle, siis ega see väike paberilipakas midagi kurja ei tee. Igasugused pürotehnilised vahendid on palju ohtlikumad ja neid ei Eestlasted minuteada veel kasutusele võtnud.

chilli_bo
31.08.01, 10:08
Midagi on väga valesti, kui teile seostub jalgpallihuligaansus mingisuguse slaavi pedega, kes tuleb oma IQ 60-ga jalkat vaatama ja meeleolu nautima. Tegelt käib ju kogu selle asjaga, vähemalt Inglismaal, kaasas kogu sotsiaalne olukord, mis vajab nii pikka seletamist, et lihtsalt ei viitsi sellesse laskuda. Aga Eestis ma hetkel ei usu, et keegi hakkaks jalgpalli kõrvalt märatsema, sest selleks pole meie riigis mõtet ning traditsioonid puuduvad ju ka.

Rainman
31.08.01, 22:32
Orginally posted by gaskoff
Kui ikka viskab mõnel närvi üle, siis ega see väike paberilipakas midagi kurja ei tee.
Vaadake näiteks Argentiina või Brasiilia liigade mänge, seal väljakud igasugu sodi (paberitükid, lindid, misiganes) täis pidevalt, kellelgi ei tule pähe midagi kobiseda. See seal lausa jalgpallikultuuri osa. Mingi huligaansuse alla seda tembeldada on lausa naeruväärne.

Manchester
03.09.01, 18:08
Kurb , et sellinne asi olemas on

Manchester
03.09.01, 18:10
Huvitav , kas selle teema all on mõeldud jalgpallurite üksteistele jalgadesse tagumint , või catche piirete taga

Jeeg
03.09.01, 21:31
Jalgpallihuligaansus on jah suur valupunkt.
Minu arust on see seotud eelkõige sellega, et jalkafännid lihtsalt joovad end liialt täis, plaan on küll juua (või siis vähemalt kunagi oli) endale hea tuju ja lauluhääl, kuid tavaliselt alkohol meelitab ära ja siis läheb nagu peakorrasus kah ära ja sealt algavad paljud probleemid (muidugi algab palju probleeme ka mujalt, aga see on asi milelle thaksin tähelepanu pöörata ja milel üle tasub tõsiselt mõtelda), Kas sa lähed siiski jalkat vataama(fännama, kisma) või lähed peatäit magama?
Ja üleüldse - see on siiski mäng (too vutt) ja elus on palju tähtsamaidki asju, ni iet ei tasu siis reaalsustaju päris kaotada, umbes nii on öelnud ka M. Poom Ram-ajakirjas.

coco
05.09.01, 02:03
tooks siinkohal näite paari aasta tagusest uefa cupi finaalist Kopenhaagenis Arsenali Ja Galatasaray vahel, kus väidetavalt 1 täis türklane olevat visanud 1hes Kopenhaageni pubis õllekruusiga inglise jalkafännide lauapoole ja põhimõtteliselt ühe üksikisiku idiootsusest sai alguse päris suur arsenali ja gala fännide vaheline tänavakaklus kus mitmekümned inimesed said tõsiselt viga rääkimata kahjudest mis tehti linnale endale.Nii et igasugune fännide vaheline vägivald on täiesti idiootne aga aru küll ei saa miks osad siin nimetavad huligaansuseks näiteks paberlipakate loopimist platsile.Ahjaa ja siis veel alkoholi kohapealt meenub veel 1ks intsident Arsenal - AS Roma vahelisest sõprusmängust(0:1) Austrias kui 1ks purjus jalgpallihuviline hakkas ashley Cole`i lambist taga ajama ja viimasel ei jäänud muud üle kui pageda riietusruumi.Aga noh mis sa ikka teed, idioote ikka leidub ja ei kao ka jalkahuligaanid kuhugile, see on 1ks osa jalgpallist, kahjuks :(

kyps
05.09.01, 12:51
Paraku kui kaob vägivald üldse jalka ümbert, tähendab see ainult seda et inimesed on huvi selle mängu vastu kaotamas.
Ise ma pole üldse vägivaldne inimene, aga leian et vastasfännide vahel võiks ikka mingi hõõrumine olla.
No tegelt on toredad need soti ja iiri fännid kellega koos õlli juua, aga see toimib tänu sellele, et me pole neile tõsiselt võetavad rivaalid.
Kui vastas tiimi vastu on vaen siis on see ka ühest küljest austus teise tiimi vastu
Näiteks SAFC ja NUFC vaheline vaengi. Tegelikult on ju seal ka selline tiim nagu M\'boro aga neid ei peeta lihtsalt vihkamis vääriliseks.
No mis kired sul enam lõkkele saavad lüüa, kui kõik tiimid nii pagana sümpaatsed on, et varsti ei oskagi kellegi poolt olla.
Nii ja siis sodi väljakule loopimisest. Ilus see ei ole, aga samas saan neist aru kah. See on hetkeline vihapurse ja tüüpiline käitumine mitte introvertse inimese kohta. Igatahes on patt seda võrrelda sellega, kui sihilikult lähed vastasfänni juurde ja virutad tal vihaga moosipurgi lõhki.
Eriti masendav oli vaadata seda Saksa-Inglise mängu ajal tänavalt toimuvat, kus praktiliselt valiti mingi suvaline möödakäija, kellest saadi aru, et too Inglise pooldaja on, ja asuti kambaga jalgadega peksma. Väga lame igatahes.

Maarek
05.09.01, 15:38
Kõige masendavam näide jalgpallivägivallast on minu arust, see kui Türgis 2 Leedsi fänni maha koksati. Krt, selle eest oleks võinud türklastele UEFA ja CL keelu peale panna.

chilli_bo
05.09.01, 17:48
Orginally posted by Maarek

Kõige masendavam näide jalgpallivägivallast on minu arust, see kui Türgis 2 Leedsi fänni maha koksati. Krt, selle eest oleks võinud türklastele UEFA ja CL keelu peale panna.

no sulle või ju nii loomulikult tunduda, aga kas sa selle peale oled kunagi tulnud, et inglased olid need kes kogu asja üldse provotseerisid. s.t. nad võtsid vist türgi lipu ja kusesid selle peale või midagi muud sama juedat. loomulikult ei õigusta see 2 inimese elu aga sa pead laiemat konteksti vaatama.

erx
05.09.01, 18:10
mida arvan jalgpallivägivallast ? ma olen tüüpilise eestlase arvamusega : mul suht pohhui-nahhui sellest, kui just see minu tuttavaid ei puuduta. see jalgpallivägivald on täpselt nagu eestlased-venelased:idee:, ainult, et jalgpallivägivallatsejad (kena väljend mis ? ;)) on tsipa vanemad.

Udupasun
07.09.01, 13:01
[/quote]
Vaadake näiteks Argentiina või Brasiilia liigade mänge, seal väljakud igasugu sodi (paberitükid, lindid, misiganes) täis pidevalt, kellelgi ei tule pähe midagi kobiseda. See seal lausa jalgpallikultuuri osa. Mingi huligaansuse alla seda tembeldada on lausa naeruväärne.[/quote]
Jajah. Neil on seal üldse nii, et kui mujal midagi juhtub, on kisa nagu kanalaudas.
Kultuuri osa? Brasiilias ja Argentiinas normaalsed inimesed eriti ei julgegi enam staadionidel käia, sest mingised vihased vennad kukuvad kogu aeg lööminguid korraldama. Mingi paar aastat tagasi pidasid Sao Paulo-Rio maanteel kaks "fännklubi" korraliku lahingu maha, automaatrelvadega ja puha.
Ja Argentiinas on suuremad "fännklubid", Riveri ja Boca omad eriti rohkem nagu organiseeritud kuritegevusele orienteeritud kollektiivid.
Inglased ja sakslased ja bbb on nende kõrval ikka täiesti memmed.
Vutti tuleb nautida nagu ka alkoholi ja kui inimese moodi ei oska, siis tuleks ühiskonnast eraldada selline element.

mihkel
08.09.01, 19:17
Mis Brasiiliast ja Argentiinast me räägime, kui juba Rootsis on suuri probleeme AIK"Black Armyga". Stockholmi meeskondade(AIK, Hammarby, Djurgarden) vahelistel mängude järel on ikka korralikult vahistatuid.
Võtke kasvõi Venemaa. Seal ei julgeks mängule minnagi. Rääkimata sellest, mis toimub Poolas. Inglismaal on minu arvates asjad paremuse poole liikumas võrreldes 70-80datega. Üldiselt tundub, et paljudes endistes sotsialismimaades üritavad nn huligaanid võtta malli just inglastest.

oskarluts
08.09.01, 20:07
jalgpalli pärast on isegi sõdasi maha peedud...

Kosk
09.09.01, 12:48
Jalgpall ja vägivald- njah.....Midagi pole teha, need 2 asja paraku satuvad omavahel pahatihti kokku. Ise seda ei poolda, aga eks see oleneb temperamendist- kes keda ja kui palju tampida tahab.
Õnneks pole Eesti fännid siiamaani ühtegi intsidenti põhjustanud, aga kui tuleb Eesti-Venemaa, siis on tõenäoliselt küll korralikk kismat oodata, sest Eestimaa venelased on ikka Venemaa poolt(mis on ka suht loomulik) ja pärast tahetakse üheskoos ikka eestlasi tuuseldada. Mäletan, juba väiksest peast pidime sõpradega suurte poiste kampade eest ära jooksma, kes meid puhtalt sellepärast tahtsid nüpeldada, et me eestlased olime.

Miq
11.09.01, 00:00
Eestieest, mine küsi mõnelt venelaselt selle kohta. siis lükatakse su arusaamad raudselt ümber. Näiteks enne iiri mängu tuli vanalinnas üks suvaline venelane meiega juttu rääkima. Muidu teadis jalgpallist päris palju. Pidi teine veel järgmisel päeval eesti keele eksamile minema, et sinist passi saada. Küsisin ka, et kelle poolt sa siis, kui sul EV kodakondsus käes on, oleksid, kui Eesti ja Venemaa mängiksid. Tüüp vaatas imestunud näoga mulle otsa: "A milleks üldse sellnie küsimus? Miks ma peaksin Eesti poolt olema, kui ma olen tegelikult venelane?" Ja see ei ole mitte erand venelaste seas. Kuid õnneks leidub alati ka erandeid.

Miq
12.09.01, 00:41
Pakuks kuskil natuke üle 20, sõbrad, kes muide kiitsid selle venna sõnu takka, tundusid veel tiba vanemad.

jots
12.09.01, 09:40
Venemaast rääkides

Mõne aasta eest toimus Vene liigas Armeespordiklubi ja Zeniidi pooldajate vahel pisike lööming.

Kohale toodi eriüksus - kes kõik olid Armeespordiklubi pooldajad ...

Ehk siis võeti kumminuiad välja ja lennati tribüünidele Zeniidi fänne peksma ...

Kes hiljuti Hollandis käisid peaksid väga hästi mäletama mida rahvas tegi ja kuidas politseinikud sellesse suhtusid.
Paberlennukid lendasid, purjus vennad käisid kallistasid võimukandjad - mingeid probleeme ei tekkinud, mundrimehed ainult irvitasid.

Minu arvates on alkoholist läbiimbunud jalgpallifänn täiesti normaalne - pigem võiks Lillekülla alkomeetri üles panna - kaineid inimese staadionile mitte lasta.

kojamees
21.10.01, 17:18
Kui staadionil löömaks läheb siis võib seda nimetada jalgpalli vägivallaks see agaet linnapeal lällavatele külalisfännidele kitlipeale antaks tavaliste Aadude poolt a´la jätke kodulinn rahule seda võib juhtuda ka folkloorilauljatega kui naad täispeaga räuskavad.

ishmael
22.10.01, 13:22
Kirjutasin mingi hetk tagasi kooli jaoks ühte juttu jalgpallist. Pikk jutt sai, aga osa sellest oli jalgpalli huligaanlusest. Lisan siia ühe Tõnu Õnnepalu postimehe artikli, mis on küll paar aastat vana, aga räägib jalgpallihuligaanlusest euroopas. Järsku on mõnel huvitav lugeda.

:õnnelik:

Jalgpallihuligaanid
Nüüd äkki on huligaanid taas aktuaalseks muutunud, omandades hoopis teise konteksti ja tähenduse. Huligaan pole enam ebamäärane pätt: kui talle lisada jalgpalli-, ühe moodsa euroopaliku mõiste. Esialgu kõlas see pisut naljakalt, kui meie tele- ja raadiodiktorid hakkasid jalgpalli MMi ajal lugema uudiseid jalgpallihuligaanide neist või teistest tegudest. Kuid mõne päevaga sai jalgpallihuligaanist kaine termin, selline aktuaalse kaamera sõna, nagu ETA terroristid, IRA võitlejad või islamiäärmuslased. Midagi selget, aga samas mitte-meissepuutuvat, läbini abstraktset.
Eesti teabekanalite välisuudistele ongi omane üks eriline klaasitagususe-efekt. Midagi kuskil toimub, kuskil valatakse verd, kuskil lepitakse milleski kokku ja milleski jälle ei saada aastate viisi kokkuleppele - kuid see miski ei toimukski nagu inimestega, vaid ainult sõnadega. Kõige veidram on, et isegi elust Venemaal saab Prantsuse lehtedest teinekord elavama pildi kui Eesti omadest.
Nii jäid ka eesti uudistesse sisse tunginud jalgpallihuligaanid minule täiesti müstiliseks suuruseks. On nad tõesti olemas? Et sellele küsimusele vastust leida, tuli muidugi pöörduda sündmuskoha Prantsusmaa väljaannete poole.
Suureks üllatuseks selgus, et Saksamaal on olemas isegi ekstra jalgpallihuligaanide-eksperdid ja et jalgpallihuligaanid pole mitte sugugi ainult mõne üksikjuhtumi tarvis leiutatud termin, vaid midagi täiesti kindlapiirilist, klasseeritut. Jalgpallihuligaanid teavad ise, et nad on jalgpallihuligaanid. Ja Saksa politseis on nende kohta spetsiaalne arvepidamine. Nad on oma ohtlikkuse järgi jagatud kolme kategooriasse. C-kategooria on kõige verejanulisemad.
Jalgpallihuligaanid, avastasin veel, pole sugugi lihtsalt fännid, kes purjus peaga teise klubi toetajatega rüselema sattuvad. Esiteks kaklevad nad harilikult kaine peaga ja teiseks, kaklust nad just otsivadki. Vägivald ongi nende hobi. Jalgpall oma sõjakate külgedega, mis mänguväljakul on piiratud rangete reeglitega, pakub väljaku ääres, kus pole ei reegleid ega kohtunikku, neile sobiva olemasoluõigustuse, mingid välised ajendid oma agressiivsuse väljaelamiseks. Verine vägivald teiste suhtes on neile meestele mõnu, värske adrenaliini allikas.
Eskordi saatel
Saksamaal teatakse olevat 2500-3000 jalgpallihuligaani. Nad on koondunud paarikümneliikmelistesse rühmadesse, klubidesse, mis on hästi organiseeritud (seikluse, vaenlase otsingul ja võitluses politseiga on abiks mobiiltelefonid jms). Kuid samas puuduvat neil üleriigiline organisatsioon. Ja kuigi nende ideoloogia on kantud teisevihkamisest, teatud ksenofoobiast, ei huvitu nad poliitikast. Saksa neonatslikud organisatsioonid on küll püüdnud jalgpallihuligaane angazheerida, kuid politsei andmeil asjatult. Nagu öeldud, huvitab huligaane adrenaliinitase isiklikus veres, mitte mingi abstraktne saksa verepuhtuse idee.
Lõpuks avaldub selles nähtuses mingi väga allasurutud ja häbenetud tahk moodsast ühiskonnast. Huligaanid pole muide asotsiaalid, vaid pigem integreeritud ühiskonnaliikmed. Kuid selle kõrval on nad frustreeritud isased. Politsei on ammugi nende klubidesse sisse imbunud. Nendega tegeleb terve erirakuke, pluss paarkümmend sotsiaaltöötajat.
Nende liikumisi Saksamaal saadab enamasti muljetavaldav korravalvurite eskort, isegi metroos, tänaval. Vähimgi kahtlane liigutus, ja kumminuiad lastakse käiku. Sellepärast nad otsivadki verelaskmisvõimalust just välismaal, kus neid ei tunta ja nii efektiivselt raamistada ei osata.
Paar-kolm tuhat huligaani kaheksakümne miljoni sakslase hulgas… Tühine vähemus, lõppude lõpuks. Kuid see on vähemus, mis omal äärmuslikul ja kompromissitul moel väljendab teatud tunge ja frustratsioone, mida jagab üks sootuks arvukam grupp, võibolla koguni suur osa tollest kuulsast vaikivast enamusest.
Tõnu Õnnepalu, Postimees 02.07.98

Wingback
22.10.01, 16:04
:( Jalgpalli pärast laamendada ja peksta, see tundub kyll väga mõttetu. Midagi head ju see endaga ei too või ma eksin???
Jalgpallivägivallaga midagi paika ei panda.
Kui räägite taas vägivallast väljakul, mida ikka esineb, et minnakse vastasmeeskonnale rusikatega kallale, siis noh kui ikka tõsist põhjust on siis võib ju tou kirja panna. Jalgpallis võiks ikka viisakam käitumine valitseda, see on ikkagi jalgpall mitte vägivallatsemiskoht.

kojamees
24.10.01, 09:42
Asi lihtne osad naudivad lihtsalt melu ja meeldivat seltskonda nagu Sotlased.Samas on vennikesi keda tulemus suurt ei koti pigem on nende jaox olulisem mitmesse riiki on mul sissesöidu keeld ja mitmendal kohal ma platseerun mustas nimekirjas nagu B.B.B.:lahe:

ROOTSI
25.10.01, 13:51
Oleme ausad vahest on endalgi tunne ,et annaks mõnele levadia või tvmk tiblale molli. aga samas,kas on niisama mõtet .Kui muidugi ise küsima tulevad siis on teine asi. o
Eks meil see katsumus seisab ükskord ees.

kojamees
02.11.01, 12:33
Ma leian et katsume sama sõbralikud olla edaspidi nagu oleme suutnud olla.Ex sellepärast need šotlased meid armastavadki.Kuid ühte ei tohi unustada kui löömaks läheb siis kõik see mees seljad kokku.:)

PAPA
03.11.01, 13:23
Mis puutub jalgpallivägivalda ,siis noorel eesti jalgpallil pole sellega peaegu kokkupuuteid olnudki - pole käinud siin ei inglasi ega jugosi nii ,et sellekohapealt seisavad meil veel tegelikud katsumused ees.
Kunagi Belgradis sain ise tunda mis tegelikult toimub - seal visati pärast mängu Flora bussi kõrvale päris korralik pisargaasipomm.
Ma isiklikult küll ei usu et kui eestis vastasmeeskonna fännidega mingiks jamaks läheb(loodan et seda ei juhtu) siis kõik see mees seljad kokku paneb.Selleks et seda teha peab enne paar kord ise peksa saama.

mg
03.11.01, 14:15
oot-oot, kus seet20 on võtnud, et levadikud peaksid märatsema hakkama, ainsad keda mina tean märetsemas olid mingid peded lootuse ja transi mängu ajal

ROOTSI KUNN
04.11.01, 16:04
Eestis on muide oma ultrad juba olemas, kui keegi veel ei tea. Eestlasi ma ei tunne ,küll aga venelasi,käivad isegi Lätis kaklemas. Mänguks Venemaaga peame igal juhul valmis olema,et me mäguväliselt lutti ei saaks.

kojamees
06.11.01, 10:27
Sellex olen juba kutsunud meiega liituma Reval Skins-i liikmeid.Kuigi nad käivad mänge vaatamas ei ole nad meie sektorisse veel tulnud.:P

Lincoln
06.11.01, 16:58
Kas mäletate kui suure numbri tegi tarmak sellest et visati väljakule paberinutsakas
kurat ta peaks itaalias hispaanias ja venemaal ju käinud olema
seal oled õnnelik kui õllepurgiga vastu pead ei saa
jürgen

kojamees
09.11.01, 19:14
Kuule need Eesti Futi funktsionäärid on kõik pooletoobised.Näevad tonti igal pool.Huvitav kas Pohlak on ära unustanud kuidas ta Kadriorus kassa lindirulle müüs?;)

Undi
15.11.01, 23:15
portugali ja angoola (portugali endise asumaa, muide) 'sõprusmäng' lõppes sellega, et vist 65. minutiks oli 4 mängijat eemaldatud ja üks vigastatuna ära viidud :D
Loomulikult ei suutnud mängu vaatama tulnud kohalikud immigrandid ja muidu angoolakad seda rahulikult võtta ja hakkasid laamendama...kui est-kaz mängul visati üks tool tribüünilt alla, siis selles mängus lendasid istmed igas ilmakaares ja ikka päris palju oli neid...
hiljem olevat kutid linna peal ka laamendanud...sõprusmäng tõepoolest

Udupasun
16.11.01, 11:49
Orginally posted by Undertaker

portugali ja angoola (portugali endise asumaa, muide) 'sõprusmäng' lõppes sellega, et vist 65. minutiks oli 4 niggat eemaldatud ja üks vigastatuna ära viidud :D
Loomulikult ei suutnud mängu vaatama tulnud kohalikud immigrandid ja muidu angoolakad seda rahulikult võtta ja hakkasid laamendama...kui est-kaz mängul visati üks tool tribüünilt alla, siis selles mängus lendasid istmed igas ilmakaares ja ikka päris palju oli neid...
hiljem olevat niggad linna peal ka laamendanud...sõprusmäng tõepoolest

Oi see oli kena... Angola treener pärast küsis: "Mille eest, minu mängijad pole kunagi vägivaldsed olnud?" Ega jah, nagu siidikinnastes mängisid :D

A Figo kondid oleks ikka võinud murda...ja Nuno omad kah.

Ertai
23.11.01, 15:57
No kurat:viha: :viha: ...ma igaxjuhux võtan vist hambakaitsmed ka kaasa ja nukid kui laenatud yhelt tyybilt saab...aga hambakaitsmed kindlalt, ei tahax ilma hammasteta koju minna kui halvasti läheb, sest ma veel noorem ka ning võimalus rohkem saada laxi aga kyll ma klopsin...kas kurikas ka võtta?panex stata juurde kuskille peitu ja siis hiljem kui väha vaja võtan ja annan kellegile....kas kurika, sest ise nii vägivaldne pole, eelistan rusikaid ja jalgu...v kui tahetaxe ära võtta siis mõnel löön aju peest pähe...:kaval:

(kahtlaselt vägivaldne jutt)

JanK
09.08.08, 01:48
Praegult siis aktuaalne jalgpallivägivalla?teema.
http://www.postimees.ee/?id=24125
http://sport.postimees.ee/?id=23053
http://www.delfi.ee/news/sport/_jalgpall/article.php?id=19482289&l=wlastnews
http://www.soccernet.ee/news.php?id=20991
http://www.epl.ee/artikkel/437227
http://www.delfi.ee/news/sport/_jalgpall/article.php?id=19467219&l=fplink
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=289614&lid=7
http://www.arileht.ee/artikkel/437191
http://sloleht.ee/index.aspx?id=290175
http://www.reporter.ee/2008/08/01/jalkafannid-senaator-ja-rootsi-kunn-saime-politseinikelt-armutult-peksa/?cp=3#comments

P.S. Sry, et teema välja kaevasin, aga nüüd on see aeg see teema avalikuks teha.

Lapeteus
21.08.08, 12:00
20.nes oli eile. mis siis sai asjast.