PDA

View Full Version : Aasta parimad sportlased 2010

Gallacher
30.11.10, 01:55
http://eok.ee/aasta_sportlaste_voistkonna_ja_treeneri_valimine

Keda valite aasta parimateks?

Enda valikud:
MEHED
1. Nikolai Novosjolov
2. Gerd Kanter
3. Oliver Venno
4.Tanel Leok
5.Konstantin Vassiljev

NAISED
1. Kristina Shmigun-Vähi
2. Kaia Kanepi
3. Ksenija Balta
4. Triin Aljand
5. Jelena Glebova

VÕISTKONNAD
1. Eesti võrkpallikoondis
2. Eesti tennisenaiskond
3. Eesti jalgpallikoondis

Treenerid
1. Silver Karjus
2.Avo Keel
3. Anatoli Shmigun

Iceman
30.11.10, 09:43
MEHED
Nikolai Novosjolov

NAISED

Kaia Kanepi

VÕISTKONNAD
Eesti võrkpallikoondis

Treenerid
Silver Karjus

Mõnuagent 007
30.11.10, 09:53
Novosjolov, Šmigun (olümpiamädal, kämoon), võrkpall ja Karjus.

eika
30.11.10, 10:18
Mees: Leok
Naine: Vähja-Kiku
Võistkond: Volle
Treener: Keel

Tofoa
30.11.10, 10:44
Baruto, Kanepi, Jalku, Keel.

allars
30.11.10, 13:15
Novosjolov, Kanepi, jalgpallikoondis, Karjus

Maarek
30.11.10, 14:14
Novosjolov
Kanepi
võrkpallikoondis
Keel

mcnamara
30.11.10, 15:51
Naised: Kanepi, Shmigun, Balta, Iljustshenko, Pajusalu
Mehed: Novosjolov, Höövelson, Vassiljev, Kanter, Veerpalu
Võistkond: võrkpallikoondis, juunioride epee, jalgpallikoondis
Treener: Keel, Karjus, Rüütli

marcello
30.11.10, 16:01
Kanepi, Aljand, Shmigun, Balta, Iljustshenko,
Vassiljev, Novosjolov, Höövelson, Kanter, Veerpalu
Vutikoondis, Flora, võrgukoondis
Reim, Rüütli, Keel

Delfino
30.11.10, 19:47
Naised: Shmigun,Kanepi,Balta.
Mehed:Novosjolov, Kanter, Venno
Võistkond:Võrkpallikoondis.
Treener:Keel

2mSööt3mMööda
30.11.10, 20:17
-
Kanepi
Volle
Keel

mcnamara
15.12.11, 10:47
Ma uut teemat ei tee. Aga käisin hääletasin EOK lehel. (http://www.eok.ee)
Mehed: Vassiljev, Taaramäe, Kanter, Novosjolov, Venno.
Võistkonnad: jalkakoondis, võrgukoondis, vehklejannad.
Naised: Iljuštšenko, Voronova, Kanepi, Aljand, Treier
Treenerid: Rüütli, Karjus, Keel

karl54
15.12.11, 15:24
Nii huvi pärast, Miks Triin Aljandi alles 4. paigutasite? Enda valik siis selline:
Mehed: Kanter, Vassiljev, Aljand, Taaramäe, Venno.
Võistkonnad: Võrgukoondis, Jalkakoondis, vehklejannad.
Naised: Aljand, Kanepi, Iljuštšenko, Sadeiko ja Mäe
Treenerid: Keel, Rüütli, Karjus

Tofoa
15.12.11, 16:30
Mehed: Vassiljev, Baruto, Kanter, Taaramäe, Aljand
Naised: Kanepi, Iljuštšenko, Šadeiko, Aljand, Pajusalu
Võistkonnad: Jalgpalli koondis, Tänak-Sikk, Võrkpalli koondis
Treenerid: Rüütli, Karjus, Keel

mcnamara
15.12.11, 16:36
Nii huvi pärast, Miks Triin Aljandi alles 4. paigutasite?

Kui ta teeb tegusid pikas basseinis ja olümpial või MM-il, panen ta hea meelega esimeseks.

karl54
15.12.11, 16:59
Kui ta teeb tegusid pikas basseinis ja olümpial või MM-il, panen ta hea meelega esimeseks.

Ehk siis ujumise lühiraja tiitlivõistlus on vähem populaarne ja väiksema kandepinnaga kui kergejõustiku euroopakad? Anna sai kõrgushüppes vist 12. koha,Triinu kahe medali vastu?

Kui nt Balta saaks pronksmedali sise euroopakatelt, siis teda ka ei valiks parimaks, sest tegu pole mm. ja toimus sisehallis mitte väljas.

lenc
15.12.11, 17:28
Ehk siis ujumise lühiraja tiitlivõistlus on vähem populaarne ja väiksema kandepinnaga kui kergejõustiku euroopakad? Anna sai kõrgushüppes vist 12. koha,Triinu kahe medali vastu?

Kui nt Balta saaks pronksmedali sise euroopakatelt, siis teda ka ei valiks parimaks, sest tegu pole mm. ja toimus sisehallis mitte väljas.
Oot-oot. Triinu medalid olid lühiraja euroopakatel. Anna 12. koht aga ehtsatel, väljas toimunud maailmameistrivõistlustel.

karl54
15.12.11, 17:37
Oot-oot. Triinu medalid olid lühiraja euroopakatel. Anna 12. koht aga ehtsatel, väljas toimunud maailmameistrivõistlustel.

Õigus jah, mm oli siiski jah. Kuigi kandepind on ujumisel siiski suurem kui naiste kõrgushüppes?

elx
15.12.11, 17:42
Minu silmis hindab mcnamara pigem Iljuštšenkot üle, kui alahindab Aljandit. Aga eks see olegi igaühe suvaline nägemus asjas, sest mingit kindlat mõõdupuud ei saa lihtsalt olla erialade esindajate võrdlemiseks. Epp Mäe sai ju MM-il suisa 8-nda koha, siis peaks ta Iljuštšenkost igas asendis ees pool olema. Aga enda arvamust ma lõpuks ei osanudki naiste osas panna ja ka meeste osas oli tagumine ots veidi keeruline.

lenc
15.12.11, 19:49
Õigus jah, mm oli siiski jah. Kuigi kandepind on ujumisel siiski suurem kui naiste kõrgushüppes?
Naiste Euroopa lühiraja 50m liblikujumist vs maailma naiste kõrgushüpe. Ma väga kahtlen kas siin midagi esimese kasuks on....

karl54
15.12.11, 21:15
Naiste Euroopa lühiraja 50m liblikujumist vs maailma naiste kõrgushüpe. Ma väga kahtlen kas siin midagi esimese kasuks on....

Okei olen nõus, ilma Usa, Austraalia ja Aasia ujujateta on veidi lahjem see võistlus. Ehk siis ma saan aru, et see ujujate lühiraja teema on umbes sama, mis sõudmise või laskesuusa euroopameistrivõistlused, ehk üppriski lamp võistlus, mis on tähtis ainult Ukrainale ja Eestile.

mcnamara
15.12.11, 22:03
Okei olen nõus, ilma Usa, Austraalia ja Aasia ujujateta on veidi lahjem see võistlus. Ehk siis ma saan aru, et see ujujate lühiraja teema on umbes sama, mis sõudmise või laskesuusa euroopameistrivõistlused, ehk üppriski lamp võistlus, mis on tähtis ainult Ukrainale ja Eestile.

Päris nii ei ole. Aga kui vaadata ka neid eurooplasi, kes viimati osalesid, siis: brittidest enamik tippe polnud kohal, samuti rootslased, itaallased ja prantslased olid kas puudu või rängalt vormist väljas. Ja ega parimad venelasedki just säranud. Ei ole ilmselgelt esimene valik see võistlus. Loomulikult on Triin tubli - aga finaalipääs olümpial: no ei paista reaalsena hetkel.

Marduk
20.12.11, 16:12
Ise panustasin tänavu nendele sportlastele, kes on enda arengus teinud suure sammu edasi ja tõusid jõuliselt "te peate minuga arvestama" pildile. Seega said hääled noored Tänak, Venno ja Taaramäe, lisaks Iisrael ja Vassiljev. Nii ahvatlev, kui ka Kanteri hõbe mulle ei tundunud siis 68-69 meetri mehest on saanud keskmine 66 meetri mees. Ja kui sellise tulemusega medal antakse siis näitab see pigem võistluse tavapärasest nõrgemat taset.
Naistest sama põhimõttega said hääled Sadeiko, Pajusalu, Iljusenko, Aljand, Kanepi. Kanepi võistles tegelikult Epp Mäega, aga hetkel jäi siiski peale. Suutis ennast suvel rohkem, kui korra realiseerida.
Jalgpalli ja võrkpalli kõrvale sai koha neljapaat.
Treeneritest, Rüütli ja Keele kõrvale nooruke Karjus.

NB! Nimed ei ole just päris sellises järjekorras nagu punkte said.

Gallacher
21.12.11, 22:34
Ma hääletasin parimateks Kanteri, Kanepi, Rüütli ja jalkakoondise.

Aljandid jäid paraku minu poolt mainimata sest hääletasin enne EM-i. Siitmoraal EOK-le: järgmine kord avage hääletamisvõimalus hiljem.

Samas võib muidugi olla, et Aljandid hoopis võitsid sellest, et EM aasta lõpus toimus - nende medalid olid rahval värskelt meeles.

Jasper
07.01.12, 14:52
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/384536_10150510608324814_756264813_8571942_1479200 199_n.jpg

Super Mario
07.01.12, 16:49
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/384536_10150510608324814_756264813_8571942_1479200 199_n.jpg

Jasper, valik jummala õige....... aga noh mis teha.....
Kindlasti on asta lõpus ujujatel või mõnel iluuisutajal jne üks ja ainuke võistlus ning theakse üks mingi tulemus, siis alaliidud ja treenerid ning asjatundjad hääletavad selle ujuja või kellegi parimaks.
Rahva hääletus ei huvita kedagi!!!!! (juba eelmine aasta valisid paljud Kanepi parimaks, aga ikka sai see, kes tegi üheainsa tulemuse.... ok kaks tulemust)

lenc
07.01.12, 19:11
(juba eelmine aasta valisid paljud Kanepi parimaks, aga ikka sai see, kes tegi üheainsa tulemuse.... ok kaks tulemust)
Mis see KŠV teine tulemus oli kui küsida tohib?

Super Mario
07.01.12, 19:58
Mis see KŠV teine tulemus oli kui küsida tohib?

Sa ikka tead kes sai aasta parimaks NAISsportlaseks????

Triin tegi aasta lõpus kaks tulemust ja kõik. Teine koht ja kolmas koht. Kogu muusika....
Kanepi oli aga läbi aata väga stabiilne ja kogu aeg pildil....

mis/kes on KŠV ?

Mask
07.01.12, 20:14
Kristina Šmigun-Vähi?

Maarek
07.01.12, 21:38
Sa ikka tead kes sai aasta parimaks NAISsportlaseks????

Triin tegi aasta lõpus kaks tulemust ja kõik. Teine koht ja kolmas koht. Kogu muusika....
Kanepi oli aga läbi aata väga stabiilne ja kogu aeg pildil....

mis/kes on KŠV ?

Mis kuradi juba eelmisest sa siis räägid?:doh:
Jah, sel juba eelmisel valimisel sai Kanepi teise koha ja arva ära, kes teda edestas. Vihjeks võin sulle öelda sellesama KŠV.

Nüüd võid vastada lenc'i küsimusele.

Super Mario
08.01.12, 12:46
Mehed mis aastas te elate ????
Eelmine aasta, 2011, oli prim naissportlane Triin Aljand. Kanepi oli teine.....

Maarek
08.01.12, 14:31
Mehed mis aastas te elate ????
Eelmine aasta, 2011, oli prim naissportlane Triin Aljand. Kanepi oli teine.....

Ja mida see sõna juba sinu lauses küll tähendada võis?

Tõsijutt, juba 2010 valimistel läks Kaial hästi, aga hoolimata sellest jäi teiseks ;)

Super Mario
08.01.12, 14:45
Ja mida see sõna juba sinu lauses küll tähendada võis?

Tõsijutt, juba 2010 valimistel läks Kaial hästi, aga hoolimata sellest jäi teiseks ;)

Ausõna, praegu jooksis mul ikka väga kokku :S

Lihtsalt tahan öelda, et rahva hääle kaal parimate nimetamisel on väga väike.....

Super Mario
09.01.12, 08:16
Kogu selle Kanepi teema peale siin paneksin ühe twitteri säutsu, mis ilmestab selgelt Eesti parimate sportlaste valimist 2011 aastal:
http://twitter.com/#!/osokas/status/155596993207607296

cannuman
09.01.12, 09:33
Keegi viitsib lühidalt siis Triin vs Kaia saavutused välja tuua eelmisel aastal? See teema tundub nii siin kui mujal tuline, et mind hakkas kohe huvitama. Tänud ette.

eika
09.01.12, 09:42
peamised saavutused eelmisel aastal
Triin- võitis mingil teisejärgulisel mitteolümpiamõõdusbasseinis MM medalid.
Kaia- võitis mingil teisejärgulisel turniiril maailma esireketit.

Rein
09.01.12, 09:55
Keegi viitsib lühidalt siis Triin vs Kaia saavutused välja tuua eelmisel aastal? See teema tundub nii siin kui mujal tuline, et mind hakkas kohe huvitama. Tänud ette.

Kaia eelmisel aastal 4 suuremal turniiril- Austaalia lahised 2 ring, Prantsuse lahtised 3 ring, Wimbledon 1 ring, US Open 2 ring. Lisaks nagu eika juba mainis, siis võitis Hiinas esireketit, lisaks oli Moskavas finaalis.

Triinu puhul pani eika puusse, tegu oli EMi, mitte MMiga. Sai ta sealt hõbeda ja pronksi.

cannuman
09.01.12, 10:19
Kolmas ring on miskine veerandfinaal Frantsuse lahtistel?

Triin rohkem ei ujunud mingitel etappidel või asjadel?

Rein
09.01.12, 10:23
Peale kolmandat ringi tuleb veerandfinaal.

Aljand sai MMil 16 koha.

vaikiv mees
09.01.12, 11:41
Kogu selle Kanepi teema peale siin paneksin ühe twitteri säutsu, mis ilmestab selgelt Eesti parimate sportlaste valimist 2011 aastal:
http://twitter.com/#!/osokas/status/155596993207607296

no aga sellest mcn kogu aeg räägibki,
et ujumise lühiraja EM (millel on Eesti spordis oma aukoht, kui Sei sealt taasiseseisvunud Eestile esimese medali tõi) on umbes nagu sise-7v EM võrreldes 10v MM-iga

Peale kolmandat ringi tuleb veerandfinaal.

selles mõttes tuleb 8 parimaga veerandfinaal küll 'peale kolmandat' ringi, et vahepeal on ka 4.ring (1/8 f.),
avaringis alustab koos kval-st edasisaanutega 128 mängijat

Rein
09.01.12, 11:48
selles mõttes tuleb 8 parimaga veerandfinaal küll 'peale kolmandat' ringi, et vahepeal on ka 4.ring (1/8 f.),
avaringis alustab koos kval-st edasisaanutega 128 mängijat

Õigust räägid :)

cannuman
09.01.12, 11:56
Et siis Kaia sai 3ndasse ringi, ehk 32 parema hulka ühel grand slammil? Et millest siis see suur kiunumine? Või ma ajan ikka midagi väga sassi? Teine moor sai MM 16nda koha ja mingi muda EM-il ka medalid, et pole ju Kaial midagi erilist vastu panna?

Maarek
09.01.12, 16:22
Et siis Kaia sai 3ndasse ringi, ehk 32 parema hulka ühel grand slammil? Et millest siis see suur kiunumine? Või ma ajan ikka midagi väga sassi? Teine moor sai MM 16nda koha ja mingi muda EM-il ka medalid, et pole ju Kaial midagi erilist vastu panna?

Super Mario lihtsalt tundis muret, et kui rahvas Kaia parimaks hääletab, siis miks ikka võidavad need, kes teevad üheainsa või 2 tulemust.
Tema sõna juba vihjas, et nagu oleks see juba teist korda juhtunud, aga siiski eitab, et pidas silmas ka üle-eelmise aasta vastasseisust KŠV'ga, kes sai ka esikoha tänu üheainsale hõbedale :p

meesmuiste
09.01.12, 16:47
http://s.ohtuleht.ee/multimedia/images/000245/x-b2fd6e1a-b5b1-41fa-a91f-722e2f372839.jpg

VS

http://s.ohtuleht.ee/multimedia/images/000246/x-9c06726e-6e67-4b2b-a160-0dbd9ddf2edd.jpg

aga reaalselt. tennist ja ujumist on ühtse mõõdupuu järgi ikka väga keeruline võrrelda, kuna alade iseloom on niivõrd erinev. ujumises on mõned suured võistlused - tennises pidevad võistlused.

lisaks EMil on stardis ainult tugevad (tõsi, mõnel alal oli neid vähem kohal), ent angerjaid ja muid kuulsaid ujujaid ei ole. ainult normi täitjad ja tihe konkurents.

Kaial polnud aga suurtel turniiridel poolfinaaligi mitte. Ta ei võitnud ühtegi WTA turniiri. Rääkida suurest stabiilsusest on ka liiast. Eeelmine aasta ta tabelis ikka kukkus mitmeid häis kohti.

tegelikult oli ju otsus ka 50-50, kus kümnendikulise edu andis medal. oleks Kaia Grand Slamil poolfinaalis või finaalis olnud, oleks kohe olnd teine lugu.

Aga on siiras rõõm, et sel aastal alustas ta kohe oma elu teise WTA turniirivõiduga. Lisaks Palermo turniir, mille ta võitis vist 2010, ei olnud nii tugev kui seekordne tugev turniir.

lõpetuseks - auhindu ei saa ju anda selle pealt, et äkki järgmine aasta on ta parem.

edit: lisaks teen ettepaneku teema pealkirjast aasta number ära võtta :)

eika
09.01.12, 16:57
Mina näeb asja nii.
Aljand: olulisel võistlusel (elik MM) ühel distantsil 16. koht + lambivõistlusel (lühiraja EM), kus kõiki tippe polnud medalid
Kanepi: olulistel võistlustel (elik Grand Slam) koht 16 hulgas + lambivõistlusel (Moskva), kus kõiki tippe polnud finalist

Vaata kuidas tahad, igati võrdne värk, kus valik on juba maitseküsimus.

meesmuiste
09.01.12, 17:01
eika kusjuures seal, kus Aljand sai pronksi, olid Euroopa tipud vist ikka kohal :)

Maarek
09.01.12, 17:07
Mina näeb asja nii.
Aljand: olulisel võistlusel (elik MM) ühel distantsil 16. koht + lambivõistlusel (lühiraja EM), kus kõiki tippe polnud medalid
Kanepi: olulistel võistlustel (elik Grand Slam) koht 16 hulgas + lambivõistlusel (Moskva), kus kõiki tippe polnud finalist

Vaata kuidas tahad, igati võrdne värk, kus valik on juba maitseküsimus.

Jah, selle erinevusega, et rahvas leiab, et Kanepi väärib seda, aga ajakirjanikud ja treenerid ajavad sama joru, et loeb medal, vahet pole mis tasemel võistluselt.

Kanter istus terve hooaeg augus, aga tiitlivõistlusel suutis kuidagi ära punnitada ja sai automaatselt medali ja nagu tema kõnest ka välja lugeda võis, siis seisukohal, et nii kõige õigem ongi ja järgmine aasta võitku see, kes medali toob.

Taaramäe näitas taset ja oli rahva lemmik, aga kuna tänu Eesti üldisele nõrkusele sellel alal jääb medal olümpial või MM-l unistuseks, siis mõnede arust polekski temal nagu õigust see tiitel saada.

meesmuiste
09.01.12, 17:34
Maarek, ma arvan (vähemalt siiralt loodan), et sellist asja kunagi enam ei juhtu nagu juhtus Kirsipuuga mitte olümpia-aastal, kus ta nädal aega juhtid TdF-i ja ei saanud vist isegi TOP3e sisse...

Ses suhtes on ikka muutused ja arusaamad muutunud.

samas sommid vist valivad üldist aasta sportlaset. 2010 vist oli mingi orienteeruja üldse. mida peaks tegema orienteeruja Eestis, et sellise tunnustuseni jõuda? kaldun arvama, et üldse on võimatu sellisel alal Eestis parimaks tulla.

Artur
09.01.12, 17:56
kuulge, lühiraja-EM on ju tõesti jumala lambivõistlus ja selle põhjal küll kellelegi mingeid auhindu ei tohiks anda. nimetagu seda lihtsalt miitinguks või tavaliseks rahavõistluseks. iga külavõistluse euroopa meistrivõistluste nimega pärjamine (just EM-i, mitte isegi MMi-i) devalveerib suurvõistluste nime ja medali väärtust. kergejõustikus ka - on meil vaja ikka neid sise- ja välis-EMe? saan aru, et talvine hooaeg ja tahetakse sportida, aga see annab ju võrdlemisi keskpärastel sportlastel sageli võimaluse troonile tõusta. lisaks on praegusel juhul sisealade harrastajad välialade ässadega võrreldes nii-öelda eelisseisus. muidugi ei ole nende vahel otsest konkurentsi, aga vähemalt minu teada ei tee eok ja eesti riik sise- ja välisvõistluste medalitel ka premeerides vahet. lisaks veel mingi veider kutsetega võistlusele pääsemise süsteem. ma ei leia, et suurvõistluste nime kasutamine oleks neil puhkudel kohane. ütleme: OM; MM, EM, ja aitab. oli vist ka mingi laskesuusa-EM? oh õudust.

triin aljandi taset näitab maailma mastaabis muidugi juba see, et tal pole vist isegi olümpianormid täidetud, ning nagu ma aru saan, oleks OM-il juba poolfinaali jõudmine tema jaoks väga kõva saavutus. ma ei soovi triinule halba - ta tundub kena ja lahe tüdruk -, aga suur eufooria ja medalipidu on küll antud kontekstis groteskne.

vassiljev oleks võinud vabalt aasta parim sportlane olla, ent siin tekib muidugi see küsimus, kuivõrd õigustatud on ühe inimese meeskonnaalal eraldi välja toomine. tagatipuks ei olnud kostja klubikarjäär kõige roosilisem (muidugi juba üldse vene liigasse pääsemine väärib tunnustust, ja ta on seal vist ka üks väheseid meie pallureid, kes kõrgliiga taseme välja kannavad). samas räägib ka soccerneti aastaaruanne seda keelt, et ilma vassiljevita olnuks meie jalgpallikoondise aasta hoopis teistsugune. julgen öelda, et ilma temata võinuksime play-offist ainult tund näha. realistlikult faktidele näkku vaadates on eesti koondise viimase aja edu taga just tema, mitte keegi teine. eesti jalgpallikoondisest kujunes möödunud hooajal, tahame me seda või mitte, sisuliselt ühe mängija meeskond.

Rein
09.01.12, 18:06
kuulge, lühiraja-EM on ju tõesti jumala lambivõistlus ja selle põhjal küll kellelegi mingeid auhindu ei tohiks anda. nimetagu seda lihtsalt miitinguks või tavaliseks rahavõistluseks. iga külavõistluse euroopa meistrivõistluste nimega pärjamine (just EM-i, mitte isegi MMi-i) devalveerib suurvõistluste nime ja medali väärtust. kergejõustikus ka - on meil vaja ikka neid sise- ja välis-EMe? saan aru, et talvine hooaeg ja tahetakse sportida, aga see annab ju võrdlemisi keskpärastel sportlastel sageli võimaluse troonile tõusta. lisaks on praegusel juhul sisealade harrastajad välialade ässadega võrreldes nii-öelda eelisseisus. muidugi ei ole nende vahel otsest konkurentsi, aga vähemalt minu teada ei tee eok ja eesti riik sise- ja välisvõistluste medalitel ka premeerides vahet. lisaks veel mingi veider kutsetega võistlusele pääsemise süsteem. ma ei leia, et suurvõistluste nime kasutamine oleks neil puhkudel kohane. ütleme: OM; MM, EM, ja aitab. oli vist ka mingi laskesuusa-EM? oh õudust.

Oota, Artur, nüüd. Päriselt ka mõtled nii? Või on see mingi väga peenike iroonia?
Räägi ikka asjast ka- Kanepi või Aljand?

Artur
09.01.12, 18:25
muidugi mõtlen nii. miks peaks siin mingi iroonia olema? rääkisin küll lihtsustatult ja skemaatiliselt, ja muidugi on siin erinevaid nüansse, aga idee jääb üldiselt samaks. ma ei saa ausalt öeldes aru, mida ma väga valesti ütlesin. suheliselt loogiline jutt ju.

väga vahet pole ju tegelt. mida see auhind ikka eriti muudab. aga ma valiksin kanepi. lihtsalt sellepärast, et ta loomulik ja potentsiaalne tase on lihtsalt palju kõrgem. ei oleks eriti ju võimalik, et aljand võidaks maailma hooaja edetabelijuhti. vaata selle nurga alt. kanepi on lihtsalt kõrgema klassiga sportlane mu jaoks. olümpial näeb alati eesti ujujate tegeliku taseme ära ju. teevad küll mõned isiklikud rekordid, aga hea, kui eelujumisest edasi saavad.

zaz
09.01.12, 18:36
http://s.ohtuleht.ee/multimedia/images/000245/x-b2fd6e1a-b5b1-41fa-a91f-722e2f372839.jpg

VS

http://s.ohtuleht.ee/multimedia/images/000246/x-9c06726e-6e67-4b2b-a160-0dbd9ddf2edd.jpg

Mis see peaks tähendama? Ma ei mõista, vist.

Mask
09.01.12, 18:53
Et kumb karikas ilusam ja väärtuslikum on?

Selles mõttes tasuks arvestada ka spordi tähtsust maailmas mitte ainult Eestis. Ma arvan, et mingi suvaline kesk-eurooplane, kes veidigi sporti jälgib, on kuulnud nimedest nagu Kaia Kanepi ja Rein Taaramäe. Gerd Kanteri ning Triin Aljandi nimede tundmisega võib juba raskusi tekkida. Mina igatahes andsin oma hääle kahele esimesena nimetatule.

rallikas
09.01.12, 19:12
Fakt on see, et kui Kanepi võidab Londoni olümpial medali, on tema aasta naissportlane 2012, kuna medal tähendab kõike. Vahet pole mitu WTA turniiri või suurt slämmi Kanepi veel võidab (kui peaks võitma...), kõige tähtsam on et olümpialt ikka medal tuleks, siis on spordiringkonnad Pahvide änd kompaniiga väga rahul.

Super Mario
09.01.12, 22:46
Tekib küsimus, et miks me siis üldse mingit hääletuse moodi asja korraldame?? Anname kohe nendele kellel medal ja kui pole metalli ette näidata siis jätame üritusele kutsumata (halbade asjade kokkulangemisel ka auhinna andmata)..... Alaliidud ja treenerid või kes iganes need asjapulgad on kelle häälel on suurem kaal kui rahval võiks seda asja natukene laiemas mastaabis vaadata, kui ainult hinnata medalit.

Triin Aljandi 2011 aasta etteasted:
http://www.the-sports.org/swimming-aljand-triin-results-identity-s10-c2-b4-o72-w80111.html

Kaia Kanepi etteasted 2011 aastal:
http://espn.go.com/tennis/player/results/_/id/333/year/2011/kaia-kanepi

Ja ikkagist ma küsin, kas me hindame ühekorrasähvatusi või stabiilset areenil püsimist läbi aasta? Tundub et tähtsam on ikka see medal nagu eelkommenteerijatest keegi mainis.

Tuleb kordki võtta vastu salomonlik otsus ja lasta AINULT rahval hääletada ning siis vaadata, kes on Eesti parim naine/mees/meeskond/treener.
Ja seda asja tuleks teha PEALE AASTA LÕPPU, mitte nii, et kuu on aastats puudu....

Kuhu ma selle ideega pöörduma peaksin?

cannuman
09.01.12, 22:55
Kui sa lased ainult rahval valida, siis saab Andrus Veerpalu veel paar aastat selle tiitli. Nagu mingi muusikaauhinnad, kus 2011 aasta laulu valimisel on mingi 2010 aasta toodangut sisse pritsinud. Rahvas valib puhtalt emotsiooni pealt populaarsema venna ja siis on jälle häda. Üldiselt sportlased näitavad oma klassi võistlustel ja mingi auhinna gaalad on pededele.

Super Mario
09.01.12, 23:15
Üldiselt sportlased näitavad oma klassi võistlustel ja mingi auhinna gaalad on pededele.

Kas need on ka peded, kes sealt osa võtavad ?

Aga kui rahvas hääletab siis rahvas vastutab. Siis ei oleks kellegil kuskil mingit hädaldamist, miks see sai sai ja miks see ei saanud ??
Siis saab rahvas ainult ennast süüdistada.

cannuman
09.01.12, 23:28
Rahvas ei vali ju kõik ühtemoodi. Siis saab süüdistada neid kes "valesti" valisid.

Super Mario
09.01.12, 23:39
Rahvas ei vali ju kõik ühtemoodi. Siis saab süüdistada neid kes "valesti" valisid.
Siis saab süüdistada iseennast, et ei hääletanud ja õigele valikule kaasa ei aidanud.
Aga asi ongi selles, et rahva häälel on NII väike kaal selle asja juures. Rahvas valis 2011aasta parimaks Kanepi, AGA tänu treeneritele ja alaliitutele ja-ma-ei-tea-kellele veel sai siiski parimaks Aljand.

Rein
10.01.12, 00:04
Aga kui rahvas hääletab siis rahvas vastutab. Siis ei oleks kellegil kuskil mingit hädaldamist, miks see sai sai ja miks see ei saanud ??
Siis saab rahvas ainult ennast süüdistada.

Sellepärast meil rahvas pesidenti ei valigi. Muidu saaks ainult ennast süüdistada. Nüüd saab riigikogu või valijamehi.
Üldiselt cannu ütles juba kõik ära.
PS! Mine vaata FBst mitu inimest Veerpalu usub.

Super Mario
10.01.12, 07:56
Sellepärast meil rahvas pesidenti ei valigi. Muidu saaks ainult ennast süüdistada. Nüüd saab riigikogu või valijamehi.
Üldiselt cannu ütles juba kõik ära.
PS! Mine vaata FBst mitu inimest Veerpalu usub.

Ei tea, pole veisspuuki....
Aga kas sina inimesena ei tahaks presidenti valida? OK see läheb juba liiga OT-ks

Rein
10.01.12, 10:18
Aga kas sina inimesena ei tahaks presidenti valida? OK see läheb juba liiga OT-ks

Ei taha, senine süsteem sobib mulle rohkem.

cannuman
10.01.12, 10:31
ma tahaks valida küll. Aga ma ei taha et igasugu lollid saaks valida.

orbitaaljaam
10.01.12, 15:56

Ei, sest siis saaks teised ka valida ja Presidendiks saaks Peeter Võsa.

Stok
10.01.12, 16:35
Rahva mälu on lühike, nemad valivad parimateks need sportlased, kes aasta lõpus särasid, need hitid, mis detsembris raadios kõlasid ja presidendiks Edgari, sest tema jagab vahetult enne valimisi kartuleid ja küttepuid. Mina oleks valinud Eda-Inese, sest ta on ilusam kui see reketiga mimm.

Rein
10.01.12, 17:33
ma tahaks valida küll. Aga ma ei taha et igasugu lollid saaks valida.

Ei, sest siis saaks teised ka valida ja Presidendiks saaks Peeter Võsa.

Ma mõtlesin sama, aga ei osanud seda nii hästi sõnadesse panna.

Stok
10.01.12, 18:28
Taoliste privilegeeritute koht on Riigikogus.

meesmuiste
10.01.12, 20:10
naiste arvestuses võitis rahvahääletuse ju Kanepi. a Aljand muidugi tegi oma ära siis kui hääletus juba käis.

oma argumendid tõin juba ära.

zaz, piltidest - lihtsalt et võrdlus oleks emotsionaalsem ja kütaks pinget ;)

Super Mario
10.01.12, 22:07
naiste arvestuses võitis rahvahääletuse ju Kanepi. a Aljand muidugi tegi oma ära siis kui hääletus juba käis.

oma argumendid tõin juba ära.

zaz, piltidest - lihtsalt et võrdlus oleks emotsionaalsem ja kütaks pinget ;)

Noh ongi nii, et rahvas valis Kanepi. Aga mis meie hääl loeb....
veelkord Osolini twitteri postitus, mis ilmestab valimisi hästi :) http://twitter.com/#!/osokas/status/155596993207607296

Rein
12.01.12, 00:38
Tänases Ringvaates oli väike looke Triin Aljandiga. Tundus väga postiivne, vahetu, lõbus ja tore inimene olevat. Kanepil võiks õppust võtta :)

Mask
04.01.20, 22:23
Hästi tehtud, jobud.
Kuld < hõbe.

Nasfal
04.01.20, 22:29
Hästi tehtud, jobud.
Kuld < hõbe.

Kõik oli korras ja eetiline, et Kirt võitis. Tänak ja Järveoja on siiski meeskond.

Mask
04.01.20, 22:34
Kõik oli korras ja eetiline, et Kirt võitis. Tänak ja Järveoja on siiski meeskond.

Kui juba ta sinna arvestusse pandi, siis ei saa siin mingit küsimust olla. Ja vaheta nüüd rollid ära, Järveoja rooli ja Ott kaarti lugema. Kas siis oleks tulemus sama? Loeb on muide Prantsusmaal 2x aasta meessportlase auhinna võitnud.

Peeter I
04.01.20, 22:34
Ikka osatakse seda sporditähtede galalt erakordselt halvasti lavastada jne.

Maarek
04.01.20, 22:50
Hästi tehtud, jobud.
Kuld < hõbe.

Sinu loogikast lähtudes said ta 2017 selle tiitli siis ju ebaõiglaselt.

hõbe+pronks < pronks.

Jobud rahva hulgas tõesti :D

rahvaspordipäev
04.01.20, 23:02
Hästi tehtud, jobud.
Kuld < hõbe.

Teemantliiga võit ka. Hooaja kokkuvõttes oli Kirt selgelt parim odaviskaja maailmas.

Mask
04.01.20, 23:06
Sinu loogikast lähtudes said ta 2017 selle tiitli siis ju ebaõiglaselt.

hõbe+pronks < pronks.

Jobud rahva hulgas tõesti :D

Nõus, et Novosjolov oleks pidanud 2017 võitma.

Teemantliiga võit ka. Hooaja kokkuvõttes oli Kirt selgelt parim odaviskaja maailmas.

Tänak võitis 6 MM rallit ja võttis 73 katsevõitu.

Nasfal
04.01.20, 23:09
Kui juba ta sinna arvestusse pandi, siis ei saa siin mingit küsimust olla. Ja vaheta nüüd rollid ära, Järveoja rooli ja Ott kaarti lugema. Kas siis oleks tulemus sama? Loeb on muide Prantsusmaal 2x aasta meessportlase auhinna võitnud.

Aasta sportlase kriteeriumid on igas riigis erinevad seega seal ei saa kindlasti lähtuda mõne teise riigi valikus, aga Tänak ei ole sinna arvestusse pandud läbi konsensuse vaid teatud gurpi läbisurutud asi. Kui Tänakut tahetakse nomineerida aasta sportlasena, siis palun väga, aga siis tuleks meeskonna trofee vabaks teha. Siiamaani on igalpool pushitud Tänakut ja Järveoja kui meeskonda ning selle karika nad ka ilma igasuguse kõhkluseta said.

Mask
04.01.20, 23:14
Aasta sportlase kriteeriumid on igas riigis erinevad seega seal ei saa kindlasti lähtuda mõne teise riigi valikus, aga Tänak ei ole sinna arvestusse pandud läbi konsensuse vaid teatud gurpi läbisurutud asi. Kui Tänakut tahetakse nomineerida aasta sportlasena, siis palun väga, aga siis tuleks meeskonna trofee vabaks teha. Siiamaani on igalpool pushitud Tänakut ja Järveoja kui meeskonda ning selle karika nad ka ilma igasuguse kõhkluseta said.

Tiimisportlast on okei aasta parimaks valida ka individuaalselt. Kui ütleme, et Messi oleks eestlane, siis kas ta ei vääriks aasta parima sportlase auhinda?

Nasfal
04.01.20, 23:18
Tiimisportlast on okei aasta parimaks valida ka individuaalselt. Kui ütleme, et Messi oleks eestlane, siis kas ta ei vääriks aasta parima sportlase auhinda?

Meil on kaks jalgpallurit saanud kaela Meistrite Liiga hõbemedalid ja kumbki pole nagu isegi kaalumisel olnud. Seega kuidagi on paratamatult see hoiak, et kui oled meeskonnamängija, siis indviduaalselt sind ei autasustata.

See su näide, et Kirtil on ka meeskond ei päde absoluutselt muidugi, sest Tänak võistleb reaalselt koos Järveojaga, aga Kirt võistleb ikkagi üksi.

plastic'99
04.01.20, 23:18
Kui Tänakut tahetakse nomineerida aasta sportlasena, siis palun väga, aga siis tuleks meeskonna trofee vabaks teha.

aa et kui Rootsi valiks aasta meessportlaseks Zlatani (4 korda valitud fyi), siis Rootsi jalgpallikoondist enam valida ei tohiks?

see valem ei ole nii keeruline. üle 1 sportlase = tiim. üksik sportlane saab olla kandidaat parima sportlasena ning saab olla osaline/nomineeritud ka parima tiimina (olles selle üks liige). Eesti spordiajakirjanikel aga mingil arusaamatul põhjusel on juba aastaid jooksnud juhe totaalselt kokku ja aetakse mingit oma joru.

See nüüd ei tähenda, et Kirt ei tohiks olla valitud Eesti parimaks sportlaseks. Lollus on lihtsalt, et kui Tänak on kandidaat üksinda ning seotud ka tiimiga, mis on omakorda nomineeritud, siis üks grupp hakkab lihtsalt ette kujutama, et nemad teavad ikkagi paremini ning hakkavad lambist Tänakut üksikkandidaadina boikoteerima. See jätab sellise sita maitse külge ka Kirdi auhinnale, sest kogu spordiga vähegi kursis olev inimene teab, et mingi paras segadus selle valimisega oli.

p.s. samamoodi on idiootne mingeid tiitlite värvi ja koguste juures ajada näpuga järge. Me ei vali aasta tituleeritumat sportlast vaid aasta sportlast. Samamoodi nagu ei valita aasta ema või isa selle järgi, mitu last tal. Oleks Kontaveit võitnud Wimbledoni, siis võiks Kelly oma 3 MM medaliga ilmselt võileibu teha (kasutades Värniku kõnekeelt). Seda enam ajab närvi, et selle kogu seda positiivset meeleolu ja eesmärk on rikkunud ning meediaruumi täitnud mingi kõrvalseisva grupi enesekehtestamise vajadus.

Peeter I
04.01.20, 23:21
Ülidselt vaidlus.. mida mõne päeva pärast ei mäleta mitte keegi, muidugi ajakirjanike kemplus naljakas.

Maarek
04.01.20, 23:36
Eesti spordiajakirjanikel aga mingil arusaamatul põhjusel on juba aastaid jooksnud juhe totaalselt kokku ja aetakse mingit oma joru.

Sedasama joru aetakse selle 2017 aasta olukorra pärast, kus rahvas paremaid tulemusi saavutanud Novosjolovit isegi 5. parema hulka ei paigutanud, mistõttu ajakirjanike ja spordiorganisatsioonide parim esikohast ilma jäi, kuigi ta seda rohkem vääris kui Ott.
Tänak tookord vääris seda tiitlit rahva arust ja selle sai, aga nüüd siis osade ajakirjanike võimalus tagasi teha :D

allars
05.01.20, 00:13
Vincent jätab Tänaku välja, aga paneb neljandale kohale Klavani.
Kilumets jätab Tänaku välja, aga paneb neljandale kohale Robert Tähe.
Järvela jätab Tänaku välja, aga paneb neljandale kohale Klavani.
Viljar Voog jätab Tänaku välja, aga paneb viiendale kohale e-sportlase, tiimiga esineva Clement Ivanovi.

Nalja teete mehed või?

vincent
05.01.20, 00:14
See jätab sellise sita maitse külge ka Kirdi auhinnale

sita maitse jätab kogu asjale külge ikka pigem see, et mingi osa inimesi ei suuda taluda võimalust, et keegi teine arvab teistmoodi kui nemad, mistõttu on vaja igal pool nädalate kaupa jaurata ja õiendada, et kuidas nii ikka saab.

kokkuvõttes täiesti jabur nädalaid kestev targutamine konkursi üle, kus algusest peale võrreldakse võrreldamatut.

Cerny Petr
05.01.20, 00:15
Eesti rahvussport on hääletamine. Mingi kuu aega on juba spordisaadetes tehtud tõsiseid analüüse, et kuidas ja kelle poolt peaks mis kriteeriumite alusel hääletama. Ja nüüd järgnevad tõenäoliselt sügavad ja sisukad tagasi- ja sissevaated. Jumal küll. Rohkem kajastust kui ühelgi spordivõistlusel endal.
Järgmise nädala Mehed ei nuta, Spordiministeeriumi ja pool Spordireporterit võib vist vahele jätta.

plastic'99
05.01.20, 00:29
sita maitse jätab kogu asjale külge ikka pigem see, et mingi osa inimesi ei suuda taluda võimalust, et keegi teine arvab teistmoodi kui nemad, mistõttu on vaja igal pool nädalate kaupa jaurata ja õiendada, et kuidas nii ikka saab.

kokkuvõttes täiesti jabur nädalaid kestev targutamine konkursi üle, kus algusest peale võrreldakse võrreldamatut.

tegemist ei ole teisiti arvamuse mitte aksepteerimise vaid mõttetu jonni ja jauru mitteaksepteerimisega. seal on päris suur vahe.

nagu juba meie armastatud peaminister ütles: "siin ma küll palun tulla tee peale tagasi".

vincent, sul on absoluutselt igas teemas piisavalt klassi näha suuremat pilti. fakt, et sa siin seda näha ei taha on ehk suurimaks tõestuseks, et tekitatud olukord a la 20 spordiajakirjaniku poolt on puhas jama. tulla siin nüüd seda õigustama stiilis "kogu üldsus ei suuda mõista, et just meie võime teisiti arvata" on puhas jonn, sorry.

p.s. mul ei ole midagi selle vastu, et Magnus Kirt valiti aasta sportlaseks. Ei oleks midagi olnud selle vastu kui Maicel Uibo oleks valitud. Just selle sama palagani vastu on, mida üks sisering on tekitanud avalikkuse ees.

fcfloraforever
05.01.20, 00:40

Vot sellele kirjutan nüüd küll alla.
Kogu see jaur on nii absurd ja minu arust lõppes kaunis õiglaselt.

vincent
05.01.20, 00:50
ma ausalt ei tea, mida täpselt arvasid või mõtlesid mis iganes moodi hääletades teised ajakirjanikud, sest pole kolleegide seas ammendavat ringküsitlust teinud. seega ka ei õigusta kedagi teist. ka ennast mitte, sest ei näe selleks põhjust. samamoodi ei tee kellegi teise hääli maha. miks peaks?

virutada lapiti kõigile ühe lauaga, et "nad tegid nii, sest..." või jutt mõttetust jonnist või Tänakule meelega tagasitegemisest ei ole samas ka just eriline märk mingi suurema pildi tajumise kohta. see on täpselt samapalju lahmimine nagu oleksid "rahvas on teadagi loll" vms põhjapanevad tähelepanekud.

siinkohal juhin veel tähelepanu sellele, et ka alaliitude järjestus oli Kirt-Uibo-Tänak. järelikult oli ka seal eriarvamusi. ja on ka rahva seas, seejuures ilmselt veel pika puuga kõige mustvalgemaid, nagu nädalate pikkune kommentaariumites paugutamine on veenvalt tõestanud.

kokkuvõttes sai üks ühe auhinna ja teised teise auhinna. keegi millestki ilma ei jäänud. aga ometigi on mingitel inimestel vaja järjepidevalt kuulutada, et nende tõde on õigem kui kellelgi teisel. miks, jääb mulle mõistmatuks.

-RoMaRiO-
05.01.20, 01:12
Kui piltlikult öeldes pooled hääletajatest arvavad, et Tänak peaks kandideerima ka aasta parima meessportlase tiitlile ja pooled arvavad, et ei peaks, siis ei saa ju öelda seda, et üks valik oleks seetõttu õige ja teine seega vale. Tuleb lihtsalt tõdeda, et arusaam mängureeglitest pole erinevatele osapooltele üheselt mõistetav. Ja kumb osapool see nüüd jonni ajab, sõltub sellest, et kuhu parasjagu sümpaatia kuulub. Subjektiivne valik ja kõike muud, aga Kris Ilvese valikut peab küll ikka väga suure kulmukergitusega vaatama, et mismõttes on Järveoja esimene ja Tänak teine?

-RoMaRiO-
05.01.20, 01:17
vaatan nüüd galeriid, et 2019. suurima spordivõidu saanud Pilv oli ka ikka kenasti kohal :)

allars
05.01.20, 08:23
Eesti rahvussport on hääletamine. Mingi kuu aega on juba spordisaadetes tehtud tõsiseid analüüse, et kuidas ja kelle poolt peaks mis kriteeriumite alusel hääletama. Ja nüüd järgnevad tõenäoliselt sügavad ja sisukad tagasi- ja sissevaated. Jumal küll. Rohkem kajastust kui ühelgi spordivõistlusel endal.
Järgmise nädala Mehed ei nuta, Spordiministeeriumi ja pool Spordireporterit võib vist vahele jätta.

Millest selline kiun? Sulle kui padukonservatiivile võiks ju meeldida, et rahvast igasugu hääletustele kaasatakse. Ei?

-RoMaRiO-
05.01.20, 11:18
CP-lt tegelikult väga õige tähelepanek. Jauratakse nädalaid pseudoteemadel, kus võrreldakse võrreldamatuid asju ning lõpuks üritatakse mõõta, et kelle sau ikka püksis kõige suurem on. Selle asemel, et peatuda põhjalikult tõsistel ja vajalikel teemadel ning küsida, et kuidas on võimalikud sellised asjad, et aasta meessportlane aastaid viis tagasi pidi täiesti ots otsaga kokku tulema, et oleks võimalik üleüldse sporti teha ja saaks hädavajaliku toidulauale. Nüüd aga tõeline rahvuskangelane ja Eesti spordisüsteemi vili ja milline võimalus spordijuhtidel ja kultuuriministril end ehtida.

Või kuidas osad spordijuhid võitlevad selle eest, et Maicel Uibo jääks 600€ toetuse peale aastal 2018, sest see on ju piisav tippspordi tegemiseks ja ära elamiseks ning ega mehes ju kõrgemat potentsiaali pole ja 7-võistlus üleüldse meie exceli tabelisse ei sobitu. Mehel ei olnud eelmisel aastal isegi võimalik normaalselt spordiks hädavajalikke tugiteenuseid kasutada, aga nüüd jälle Eesti spordi kangelane. Ja need on siis 2019. a. Eesti kahe parima meessportlase lood. Korraldame selle asemel mingi pederastliku gala ja võimleme mõttetuste üle. See ongi kogu Eesti spordiringkonna tase.

Viimane piisk oli muidugi EOK otsus premeerida Tänakut ja Järveoja 19k-ga. Ma ei ütle, et häid saavutusi ei peaks tunnustama materiaalselt. Loomulikult need mehed väärivad seda, aga see on puhtalt taaskord exceli abil loodud populistlik otsus. Tänak ja Järveoja on muidugi ülikõvad vennad, et otsustasid selle preemia heategevusse suunata ja selle eest müts muidugi maha ja eks lõppkokkuvõttes see ongi väärtuslikum kui professionaalsel tasemel sportimine. Aga meil on niigi spordis raha vähe ja siis me otsustame kasutada seda täiesti ebaotstarbekalt, selle asemel, et aidata mõnd sportlast tippu, kes seda toetust ka päriselt vajaks. Tänak saab oma eluga väga kenasti hakkama ka ilma riigipoolse toeta.

LeeRomeno
05.01.20, 12:01
aa et kui Rootsi valiks aasta meessportlaseks Zlatani (4 korda valitud fyi), siis Rootsi jalgpallikoondist enam valida ei tohiks?

see valem ei ole nii keeruline. üle 1 sportlase = tiim. üksik sportlane saab olla kandidaat parima sportlasena ning saab olla osaline/nomineeritud ka parima tiimina (olles selle üks liige). Eesti spordiajakirjanikel aga mingil arusaamatul põhjusel on juba aastaid jooksnud juhe totaalselt kokku ja aetakse mingit oma joru.

See nüüd ei tähenda, et Kirt ei tohiks olla valitud Eesti parimaks sportlaseks. Lollus on lihtsalt, et kui Tänak on kandidaat üksinda ning seotud ka tiimiga, mis on omakorda nomineeritud, siis üks grupp hakkab lihtsalt ette kujutama, et nemad teavad ikkagi paremini ning hakkavad lambist Tänakut üksikkandidaadina boikoteerima. See jätab sellise sita maitse külge ka Kirdi auhinnale, sest kogu spordiga vähegi kursis olev inimene teab, et mingi paras segadus selle valimisega oli.

p.s. samamoodi on idiootne mingeid tiitlite värvi ja koguste juures ajada näpuga järge. Me ei vali aasta tituleeritumat sportlast vaid aasta sportlast. Samamoodi nagu ei valita aasta ema või isa selle järgi, mitu last tal. Oleks Kontaveit võitnud Wimbledoni, siis võiks Kelly oma 3 MM medaliga ilmselt võileibu teha (kasutades Värniku kõnekeelt). Seda enam ajab närvi, et selle kogu seda positiivset meeleolu ja eesmärk on rikkunud ning meediaruumi täitnud mingi kõrvalseisva grupi enesekehtestamise vajadus.

+1, täpselt minu mõtted ka. Väga nõme kuidas asi välja kukkus.

mcnamara
05.01.20, 12:09
Liberaalne eliit tallas lihtrahva lemmiku jälle mutta. Ega see enne muutu kui ekre lõpuks ainuvõimu enda kätte saab.

hofnar
05.01.20, 12:15
Liberaalne eliit tallas lihtrahva lemmiku jälle mutta. Ega see enne muutu kui ekre lõpuks ainuvõimu enda kätte saab.
Sa oled ikka uskumatu kloun.

Sambaz
05.01.20, 13:00
Sa oled ikka uskumatu kloun.

Või siis sa ei saanud Mcnma naljast aru hetkel.

lenc
05.01.20, 13:03
Või siis sina ei saanud aru, et hofnar-i arvates on Mcnma poolt selliste "naljade" viskamine juba täiesti üle võlli mõõtmed võtnud. Igat teemast sellise pasaga risustada pole ju normaalne. Või sinu arvates on?

Sambaz
05.01.20, 13:13
Või siis sina ei saanud aru, et hofnar-i arvates on Mcnma poolt selliste "naljade" viskamine juba täiesti üle võlli mõõtmed võtnud. Igat teemast sellise pasaga risustada pole ju normaalne. Või sinu arvates on?

Mcna teeb üle pika aja naltsi, ilma solvumata kellegi peale ja siis saab ka vastu vahtimist. Vähe pohhui ei ole või?

hofnar
05.01.20, 13:14
Nali oleks see siis kui seda keegi teine teeks, meesfemist mõtleb seda tõsiselt ju.

Nuglu
05.01.20, 14:53
Antud teemas ei ole minu arust päris õige puid alla panna selle eest, et Klavanit ja Tähte osad valisid ja Tänakut mitte. Klavan ja Täht teevad oma põhitööd ikkagi klubides ja lisaks sellele mängivad nad koondise eest, ehk et nad esindavad ju tegelikult mitut tiimi, lisaks on klubimängudel koosseis varieeruv. Klavan ja Järveoja on aga aastaid igal võistlusel koos sõitnud ja me ei saa Järveoja panust samuti alahinnata, kui Ott üksi sõidaks või järsku kaardilugejat vahetaks, ei oleks ta ilmselt sama edukas. Piloodi ja kaardilugeja koostöö on ikka väga tähtis, sellisel juhul võiks siis pigem anda välja kaks meessportlase auhinda, neile mõlemale. Aga nad saavadki selle parima tiimi eest. Olen nõus sellega, et piloodi roll on ilmselt küll veidi suurem, kuid tegu on ikkagi tiimiga.

Lisaks sellele ei saa me ju valida Perugia võrgu- või Cagliari jalgpallitiimi valida Eesti aasta meeskonnaks.

See pseudoteema on ikka sitaks suureks puhutud, rahvas kohati unustab ära, ET TÄNAK JU TEGELIKULT VALITI aasta sportlaseks, lihtsalt koos Järveojaga. Nad mõlemad valiti aasta sportlaseks, aga lihtsalt kategoorias, kuhu nad reaalselt kuuluvad.

marcello
05.01.20, 15:14
Antud teemas ei ole minu arust päris õige puid alla panna selle eest, et Klavanit ja Tähte osad valisid ja Tänakut mitte. Klavan ja Täht teevad oma põhitööd ikkagi klubides ja lisaks sellele mängivad nad koondise eest, ehk et nad esindavad ju tegelikult mitut tiimi, lisaks on klubimängudel koosseis varieeruv. Klavan ja Järveoja on aga aastaid igal võistlusel koos sõitnud ja me ei saa Järveoja panust samuti alahinnata, kui Ott üksi sõidaks või järsku kaardilugejat vahetaks, ei oleks ta ilmselt sama edukas. Piloodi ja kaardilugeja koostöö on ikka väga tähtis, sellisel juhul võiks siis pigem anda välja kaks meessportlase auhinda, neile mõlemale. Aga nad saavadki selle parima tiimi eest. Olen nõus sellega, et piloodi roll on ilmselt küll veidi suurem, kuid tegu on ikkagi tiimiga.

Lisaks sellele ei saa me ju valida Perugia võrgu- või Cagliari jalgpallitiimi valida Eesti aasta meeskonnaks.

See pseudoteema on ikka sitaks suureks puhutud, rahvas kohati unustab ära, ET TÄNAK JU TEGELIKULT VALITI aasta sportlaseks, lihtsalt koos Järveojaga. Nad mõlemad valiti aasta sportlaseks, aga lihtsalt kategoorias, kuhu nad reaalselt kuuluvad.

Ott Klavan

Stok
05.01.20, 15:21
Mulle tundub taoliste hääletuste põhjal, et paljud valivad lihtsalt selle, kes võitis kõige glamuursema tiitli. Või kui mitte tiitli, siis kellest kõige rohkem kirjutati ja kes oli pidevalt pildis (nagu Klavan). Kumb oli enne, muna või kana, aga pildis on rohkem need sportlased ja alad, kus liigub rohkem raha. Ja kus on rohkem raha, need on jällegi rohkem pildis. Nii et tublid maletajad, odaviskajad ja seitsmevõistlejad, kõrge viis ja pakk nuudleid teile!

Samal põhjusel valitakse parimateks jalgpalluriteks pigem need, kellest on põhjust pärast mänge rääkida: ründajad, väravalööjad ja mõned üksikud keskkaitsjad ning väravavahid. Aga üldse ei meenu, et lõhkuvat poolikut oleks nomineeritud või mõnda mitteründavat äärekaitsjat. Mõneti mõistetav ka, sest mängutulemus sõltub löödud väravatest ja selleks, et väravat saavutada, peab midagi looma ehk ehitama, mitte lõhkuma. See viimane oli vbl rohkem vastuseks Kolmanda poolaja seltskonnale, kes pahandasid, et miks jälle ründajad saavad.

Anyway, tahtsin lihtsalt paralleeliks tuua, et BBC Sports Personality of the Year 2019 valiti avalikul hääletusel kriketi maailmameister Ben Stokes, kes oli tõepoolest Inglise koondise põhimees. Kuuendat korda maailmameistriks tulnud Lewis Hamilton jäi teiseks, keegi kergejõustiklane kolmandaks ning nominentide seas olid veel Raheem Sterling, veel üks kergejõustiklane ja üks ragbipallur.

mcnamara
05.01.20, 15:34
Või siis sina ei saanud aru, et hofnar-i arvates on Mcnma poolt selliste "naljade" viskamine juba täiesti üle võlli mõõtmed võtnud. Igat teemast sellise pasaga risustada pole ju normaalne.

On liialdus väita, et ma iga teemat risustan. Natse peab aeg-ajalt ärritama. Muidu nad arvavad, et ongi juba võitnud.

Nasfal
05.01.20, 15:41
On liialdus väita, et ma iga teemat risustan. Natse peab aeg-ajalt ärritama. Muidu nad arvavad, et ongi juba võitnud.

Sa vist tahad ikka ahju minna jah

hofnar
05.01.20, 16:07
Sa vist tahad ikka ahju minna jah

mis sa selle mägraga ikka vaidled, lampi kedagi natsiks tembeldada viitab juba kergelt vaimuhaigusele.

Miks Ott üldse parimaks üksiksportlaseks oli nomineeritud? Kas seda tegi mingi eelžürii või hääletajad ise andsid talle üksiksportlase valimisel hääli?

lenc
05.01.20, 18:40

Aga kas on selleks tingimata vaja mittepoliitika teemasse sellist paska postitada? Kas sa näiteks laste jõulupeol ka mingit "natse ärritavat" teksti paned? Et nad ei hakkaks arvama, et on juba võitnud.

Pints
07.01.20, 15:59
Sobib kenasti siia teemasse.

Ott Järvela: Tänak on kehv kaotaja, kes tekitas pettumust (https://sport.postimees.ee/6866358/ott-jarvela-tanak-on-kehv-kaotaja-kes-tekitas-pettumust?_ga=2.213103062.317793307.1577306763-1237552907.1566057909)

Nuglu
07.01.20, 16:14
Sobib kenasti siia teemasse.

Ott Järvela: Tänak on kehv kaotaja, kes tekitas pettumust (https://sport.postimees.ee/6866358/ott-jarvela-tanak-on-kehv-kaotaja-kes-tekitas-pettumust?_ga=2.213103062.317793307.1577306763-1237552907.1566057909)

See saade on alati hea, aga täna oli oma kõrvu raske uskuda, kuigi hommikul neid vatitikuga puhastasin. WRC uus hooaeg on algamas lähinädalatel, mehed on uues tiimis, alles olid uudised, et harjusid uue autoga. Kas Järvela peab tõsimeeli WRC sarja uut hooaega ja selleks valmistumist olulisemaks kui Eesti sportlaste galal kohal olemist? Või olen ma ise loll ja meestel on tegelikult aega sitaks ja üle ja tööd tiitli kaitsmise nimel algab alles 23. jaanuaril, kui ralli algab?

Teiseks väga tore, et meil on sportlasi, kes on halvad kaotajad, sellepärast ta ehk maailma parim ongi.

E: veits läks lappama. Imestama pani muidugi see, et Järvela pidas galat tähtsamaks, mitte WRC hooaega.

ericbana
07.01.20, 16:22
See saade on alati hea, aga täna oli oma kõrvu raske uskuda, kuigi hommikul neid vatitikuga puhastasin. WRC uus hooaeg on algamas lähinädalatel, mehed on uues tiimis, alles olid uudised, et harjusid uue autoga. Kas Järvela peab tõsimeeli WRC sarja uut hooaega ja selleks valmistumist olulisemaks kui Eesti sportlaste galal kohal olemist? Või olen ma ise loll ja meestel on tegelikult aega sitaks ja üle ja tööd tiitli kaitsmise nimel algab alles 23. jaanuaril, kui ralli algab?

Teiseks väga tore, et meil on sportlasi, kes on halvad kaotajad, sellepärast ta ehk maailma parim ongi.

Mitte kohale tulemist nina peale visata hetkeolukorras on megalamp. Alles testiti kuskil autot jne. Jalgpalligalal paneb ju Klavan koguaeg ainult videotervituse teele. Kas Spordigalal on ka nii tehtud või on alati kõik suuremad võitjad füüsiliselt kohal olnud?

Tänakule pakuti videotervituse võimalust? Kui pakuti, aga keeldus, siis see on veidi douche move. Poleks tükki küljest võtnud õhtul kuskil hotelli lobbys 30sekine klipp filmida.

Pints
07.01.20, 18:08

E: veits läks lappama. Imestama pani muidugi see, et Järvela pidas galat tähtsamaks, mitte WRC hooaega.

Kui peab paika, et Ott tõesti testis masinat, siis väga veider kommentaar Järvela poolt.

vincent
07.01.20, 18:46
Kui peab paika, et Ott tõesti testis masinat, siis väga veider kommentaar Järvela poolt.
Ei pea paika. Mehed, õigemini üks mees jättis täiesti teadlikult tulemata ja ütles ka teisele, et me ei lähe sinna. Oligi kõik.

e: ja pakuti video võimalust. Ei tahtnud.

telekavaataja
07.01.20, 18:53
Ott Tänak oli Eestis.

Pints
07.01.20, 19:46
Ei pea paika. Mehed, õigemini üks mees jättis täiesti teadlikult tulemata ja ütles ka teisele, et me ei lähe sinna. Oligi kõik.

e: ja pakuti video võimalust. Ei tahtnud.

Ok, fair enough.
Tänud jagamast.

Martin jääb nüüd töötuks, et ikka läks või Ott teda ei keelanud?

Maarek
07.01.20, 23:00
Martin jääb nüüd töötuks, et ikka läks või Ott teda ei keelanud?

Kumbagi polnud kohal

Pints
07.01.20, 23:30
Kumbagi polnud kohal

Minu paha, lihtsalt tundus, et ta vilksatas mulle kuskil galeriis aga ju siis mitte.
Alandlikult palun näkku mitte lüüa.

Maarek
07.01.20, 23:36
Minu paha, lihtsalt tundus, et ta vilksatas mulle kuskil galeriis aga ju siis mitte.
Alandlikult palun näkku mitte lüüa.

Ma kontrollisin ka oma väitele kinnitust ja leidsin selle sealt otseblogist.

Möödunud aastal Otti polnud, aga parima tiimi auhinna sai vastu võtta Martin, seega seekord otsustati siis täismäng vist teha. Mnjah, tobe värk.

Pints
07.01.20, 23:48
Ma kontrollisin ka oma väitele kinnitust ja leidsin selle sealt otseblogist.

Möödunud aastal Otti polnud, aga parima tiimi auhinna sai vastu võtta Martin, seega seekord otsustati siis täismäng vist teha. Mnjah, tobe värk.

Inetu lugu tõesti.

Ilmselt minu teadvus kustutas aasta 2019 vahelt ära ja meenus eelmisel aastal nähtu.
2019 oligi so overrated.

H.M Murdock
08.01.20, 18:08
olgu eos öeldud, et järgnev kirjutis ei jõua reaalsuses mitte kuhugi ning olgugi, et osad laused lõppevad küsimärgiga, ei ole eesmärk arutelu tekitamine.

esiteks olgu muidugi öeldud, et suvalisemat asja kui eesti aasta sportlane, ikka annab otsida. või noh, üritus on tore ja tunnustamine samuti, aga sellest säherdune torm teetassi toppida on ikka next level. aga saame aru - hapukurgi hooaeg jne.

ajakirjanikke seisukoht, et ott pole individuaalsportlane, on jumala fain ja olen isegi seda meelt, et kui kaardilugeja kõrvalt ära võtta - no ega siis päris nii kiiresti ei sõidaks. ses suhtes täitsa tiim.
seda meeskonnamääratlust siinkohal ei hakkaks aga ka teisipidi väga suureks tõmbama nagu mõned mehed, kes pakuvad, et sellistel alustel peaks ju aasta meeskond olema mitte ott+martin, vaid kogu toyota gazoo racing. loomulikult on ka kokal ja massööril suur roll, aga no bitch please.

tagasi järvela selle artikli juurde, kaudselt küll, siis üks küsimus siiski tekkis: kui ajakirjanikud nimetavad otti ja martinit meeskonnaks, mistõttu ei päde ott aasta individuaalsportlaseks, siis miks pakuvad samad mehed mees-sportlaseks klavanit või tähte?

eesti sport on hetkel õnneks nii heal tasemel, et serie a's mängimine üksi aasta meessportlase auhinda nkn ei too, seega võib sinna kelleiganese nime nö kohatäiteks kirjutada, aga oletame - kasutan suvalisi näiteid, utoopiat, et point edasi anda, loodetavasti on okei - et ragnar võidab ühel ilusal päeval serie a. mis siis saab? kuna emotsionaalsel tasandil oleks talle sellisel juhul selle auhinna andmine jumala koššer, sest ükski teine eestlane ei jää ilma (nagu praegu järveoja justkui jääks), aga lisame just for the fuck of it võrrandisse ka mingi teise eesti jalgpalluri, kes mängib ragnariga samas meeskonnas ja suhteliselt sama arvu mänge elik panus on justkui sarnane jne, kuidas siis otsustatakse või et millal see meeskonna klausel pädeb.

kogu mu täiesti persest tõmmatud kirjutise mõte on järgmine: kus ning milline on see järjepidevus kasvõi järvela oti mõttetegevuses (rõhutan, et see pole see koht, kus ma ütlen, et järvela paneb puusalt. minumeelest on tegemist muheda spordiajakirjanikuga, kes on võimeline ka kuivadesse tulemustesse emotsiooni lisama) antud teemal või kas see pole mitte koht, et tänak ei meeldi ilmselt ühelegi eesti spordiajakirjanikule, sest tegemist on (meedia seisukohast) autistiga, kes on vähemalt pooled ajakirjanikud moel või teisel ja tihti ilma põhjuseta perse saatnud kui üks või teine kirjutis ei sobi ehk et tuum on pigem isiklikku laadi? ka see oleks jumala fain ja mõistan, et ega artiklit pealkirjaga "tänak on m" naljalt ei avalda.

verbaalne kõhulahtisus likvideeritud. tänan tähelepanu eest.

Ott Järvela
09.01.20, 15:28
Antud võistluse (aasta sportlased, võistkond ja treener) ajalugu: võistkondlikud pallimängijad on kandideerinud individuaalsportlastena (Tiit Sokk selle ka 1991 võitnud) ning rallisportlased ekipaažidena (1980 võitsid Eedo Raide - Georg Valdek, 1981 Heiki Ohu - Toomas Diener, 1982 Vello Õunpuu - Aarne Timusk, 2000 ja 2003 Markko Märtin - Michael Park). Olen antud võistlusel oma ankeete täites alati sellest lähtunud. Lihtne.

Loodan, et kõik asjaosalised lugesid tolle teisipäevase Postimehe nupu läbi ega vaadanud ainult pealkirja, sest siis jõudis ikka sõnum oluliselt täpsemalt kohale ;) Pealkirjas äratoodud mõte ei olnud mu enda oma, vaid vahendas arvamust, mida galal inimestega vesteldes korduvalt kuulsin. Aga nagu ka saates ütlesin: ei oska sellele seisukohale vastu vaielda.

Stok
09.01.20, 15:36
Murdockil on hea näide Klavanist ja veel ühest eestlasest Cagliari ridades Scudetto võitjatena. Kui rallis või sõudmises on samad mehed iga kord samal positsioonil või muidu ei saa rallit sõita/sõuda, siis jalgpallis ei mõjuta ühe mängija tegevus või tegevusetus teist mängijat nii palju. Näiteks võib Klavan pingil olla ja teine eestlane mängida ning vastupidi. Kumb siis parimaks valitakse, sõltub juba detailidest ja valijate subjektiivsest suvast. Küll aga oleks mõneti kummaline, kui mõni eesti klubi jõuaks EL alagrupiturniirile ning nomineeritakse üks mängija nende ridadest parimaks sportlaseks.

lenc
09.01.20, 15:58
BBC auhindadel valiti Inglismaa kriketikoondise kapten aasta spordiisiksuseks ja Inglismaa kriketikoondis aasta võistkonnaks. Ilmselgelt on tegu idiootidega, kes vajavad Järvela õpetusi, kuidas peaks tegelikult tegema...

vincent
09.01.20, 16:07
BBC auhindadel valiti Inglismaa kriketikoondise kapten aasta spordiisiksuseks ja Inglismaa kriketikoondis aasta võistkonnaks. Ilmselgelt on tegu idiootidega, kes vajavad Järvela õpetusi, kuidas peaks tegelikult tegema...
Ja Inglismaal mängitakse 38 vooru liigat, mistõttu on täiesti naeruväärne, et meie siin juba 36. vooru järel meistri välja kuulutame. Või mida sa selle siga-kägu võrdlusega öelda tahtsid nüüd?

Stok
09.01.20, 16:12

Peale selle, et inglased võitsid esimest korda MMi, tegi Ben Stokes ka isiklikus plaanis väga hea aasta. Kriketi teemas kirjutasin tema kangelastegudest Ashes'i käigus.

$$$
09.01.20, 21:59
Antud võistluse (aasta sportlased, võistkond ja treener) ajalugu: võistkondlikud pallimängijad on kandideerinud individuaalsportlastena (Tiit Sokk selle ka 1991 võitnud) ning rallisportlased ekipaažidena (1980 võitsid Eedo Raide - Georg Valdek, 1981 Heiki Ohu - Toomas Diener, 1982 Vello Õunpuu - Aarne Timusk, 2000 ja 2003 Markko Märtin - Michael Park). Olen antud võistlusel oma ankeete täites alati sellest lähtunud. Lihtne.

Loodan, et kõik asjaosalised lugesid tolle teisipäevase Postimehe nupu läbi ega vaadanud ainult pealkirja, sest siis jõudis ikka sõnum oluliselt täpsemalt kohale ;) Pealkirjas äratoodud mõte ei olnud mu enda oma, vaid vahendas arvamust, mida galal inimestega vesteldes korduvalt kuulsin. Aga nagu ka saates ütlesin: ei oska sellele seisukohale vastu vaielda.

Aga kui mängureegleid on muudetud ja Ott on pandud üles ka üksikkandidaadina, siis mis on eesmärk tema poolt mitte hääletamisel?

Mask
10.01.20, 08:01
Ma küsiks hoopis niipidi, et kui Tänaku kaardilugeja oleks olnud välismaalane nagu Märtinil omal ajal, kas siis oleks sobinud? Ja poleks parima meeskonna kategooriasse sobinud?

LaRaBla
10.01.20, 14:46
Pole hullu, selle aasta lõpus saadakse veel rohkem vaielda. Nimelt on nüüd aasta treeneri valimise juhendis kirjas, et ilma kutsetunnistuseta seda auhinda võita ei saa. Mitte kellelgi selle aasta esikaksikust ei ole kutsetunnistust.

Mõnuagent 007
10.01.20, 14:49
Pole hullu, selle aasta lõpus saadakse veel rohkem vaielda. Nimelt on nüüd aasta treeneri valimise juhendis kirjas, et ilma kutsetunnistuseta seda auhinda võita ei saa. Mitte kellelgi selle aasta esikaksikust ei ole kutsetunnistust.

Võiks nii ka olla nagu kunagi Eesti seksikaimate valimisel, et kui seksikas auhinnagalale kohale ei tulnud, siis läks järgmisele edasi.

allars
10.01.20, 15:11
Võiks nii ka olla nagu kunagi Eesti seksikaimate valimisel, et kui seksikas auhinnagalale kohale ei tulnud, siis läks järgmisele edasi.

:D indeed

https://p.ocdn.ee/53/i/000102/x-7f41ddf8-617a-40e2-a1b7-be68ec13db43.jpg

allars
10.01.20, 22:34
Ühtlasi teeks siinkohal ettepaneku nimetada sportlastele antav auhind kuldne Kristjan edaspidi ümber kuldseks Farmi-Gabrieliks. Mis saaks olla uhkem, kui omada sportlasena enda kaminasimsil vähemalt ühte kuldset Farmi-Gabrieli.

futbolidipaul
12.01.20, 10:02
BBC valis sport personality of the year, mis ei ole aasta sportlane per se.

lenc
12.01.20, 12:44
BBC valis sport personality of the year, mis ei ole aasta sportlane per se.
Mitte BBC ei valinud, vaid rahvas hääletas.