PDA

View Full Version : Tartu maraton

Devil
18.02.11, 13:44
Andke andeks, kui teema juba olemas, otsingumootor igastahes midagi ei pakkunud, väga ei viitsi süveneda kah.

Kes see aasta minemas ja kui pikale? Ise 63km, esimene kord, nii et suht pekkis.

gianluca
18.02.11, 14:04
63km on ootamas juba 3. aastat järjest.

Suurimad külmetamisega seotud ellujäämiskursused on stardis, pikal laskumisel Harimäelt ja põllul Peebust Palusse kui peaks tuult natukesegi olema.

Ettevaatust enne kõike kinnastega, Alutagusel (-14) jäätusid näpud ühekordse kindaga 4km enne lõppu ära.

Joogivöö taskusse lähevad igastahes kuivad kindad ja kuiv müts seekord kaasa.

kyps
18.02.11, 14:22
Katsetades hakkas endal kahekordse kindaga sõites -16 juures kohe palav. Ilmselt stardikoridoris ootamiseks panen topelt ja võtan need ka rajale kaasa, et siis vajadusel teistele peale visata.

Endal samuti debüüt ja hirm on juba nahavahele pugenud:) Võidu sõitma ei lähe, aga küll üritaks kenasti lõpuni tulla. Olgu veel lisatud, et enne seda talve sai viimati suusatatud keskkoolis kehalise tunnis, mille lõpetamisest saab sellel aastal 17 aastat.

gianluca
18.02.11, 14:36
2 märkust stardi kohta veel:

Stardisirgel on varasematel aastatel tekkinud tagant startijatel nö sisekurvi korralik ummik, kuid ikkagi tasub hoida vasakpoolsesse äärde ja seal ettevaatlikult stardirüsin läbi teha, kuna õite pea tekkiv järgmine tropp on palju hullem (eelmine aasta sai ikka kõvasti seistud kõige paremas pooles).

http://www.tartumaraton.ee/failid/File/TM2011/TM2011_start_tehvandi.pdf

Ja muidugi 63km on nii pikk maa, et stardis saadud väike võit võib tuua suure kaotuse finishis.

Devil
18.02.11, 14:39
See väliskurvi hoidmine on mul plaanis küll :).

gianluca
18.02.11, 14:49
See väliskurvi hoidmine on mul plaanis küll :).

Soovitaks pigem keskele jääda siis juba, sest esimene väike laskumine kaussi lööb parema ääre täiesti seisma (kutid-mutid kõhuli maas ja sõidetakse üksteisele selga, kuna kõik tahavad hirmsasti lühemat teed läbida), ja siis hoida sõidusuunas ennast vasakule raja poolele.

kyps
18.02.11, 14:58
Tarkus mis rattamaratonidelt silma on jäänud: Kõige kiiremini liiguvad ikka need kolonnid, kus sind ei ole. Sama kehtib ka toidupoodide kassajärjekordade kohta:)

Rein
18.02.11, 15:10
Kas te vaimne tervis on ikka korras?
Sellise ilmaga on see ju selge enesetapp!

kyps
18.02.11, 15:15
Tänapäeva mehed on kuidagi pehmeks jäänud. Mul üks vanem kolleg just rääkis, et tema sõitis küll nõuka ajal -26 kraadiga palja käsi, palja peaga ja seljas oli marati dressipluus.

Rein
18.02.11, 15:18
Vanasti olid mehed rauast ja laevad puust :)
Eks ma muidugi imetlen ka vaikselt vendasid kes sellise ilmaga ikkagi otsustavad starti minna ja ka läbivad maratoni. Ise sellises olukorras kindlasti ei stardiks.

gianluca
18.02.11, 15:31
Üle eelmine detsember tegime Voukattis üle 2 tunnise suusasõidu -22 kraadi ja tuulega 6 m/s, miis teeb tuulekülma -34kraadi ja jäime ellu. Seekord on asi keerulisem, sest sõiduaeg on oluliselt pikem ja energiakulu on sellise külmaga 2x suurem.

Devil
Mul veel välimine hingav tuulekindekl jakk püksid puudu(lauapüksid jakk on varus), ning kinnaste suhtes pole otsust langetanud.

cannuman
Tänapäeva mehed on kuidagi pehmeks jäänud. Mul üks vanem kolleg just rääkis, et tema sõitis küll nõuka ajal -26 kraadiga palja käsi, palja peaga ja seljas oli marati dressipluus.

Marati dressikaga läheks õhtul naistesse pigem, aga kahjuks mul nii edevaid riideid pole. Ja no palja peaga sõitmine ei näita kellegi tugevust vaid pesueht rumalust. Krt väljas on nii külm, et Elektrikaabel Eesti ja Soome vahel on külmaga kokku tõmmanud ja nüüd ei ulatu enam üle lahe.

cannuman
18.02.11, 15:35
Üle eelmine detsember tegime Voukattis üle 2 tunnise suusasõidu -22 kraadi ja tuulega 6 m/s, miis teeb tuulekülma -34kraadi ja jäime ellu.

Ärge siis lageda peal päris ära külmuge :)

http://www.terviseamet.ee/fileadmin/dok/Keskkonnatervis/ohk/tuulkylm.JPG

gianluca
18.02.11, 15:43
Ise lähen 3 kihiga rajale.
Jalas: pikk aluspesu, mille peal on strateegilise koha windstopperiga bokserid ja nende peal kas võistluskombe püks või siis õhuke suusadress.
Ülemine ots: lühikese varrukaga pesusärk kõige alla ning selle peale pikakäisega windstopperiga särk ning peale õhuke dressipluus.

Devil
21.02.11, 00:24
Sai õnneks ikkka lopuni soidetud, aeg 7:12:10

budu
21.02.11, 00:27

milline koha see aeg andis ka?

Devil
21.02.11, 11:00
neli tuhat millegagi, aga see pole ju esimese korra kohta ülde oluline :=)

Kasepats-Pidur
21.02.11, 11:35

4313, ära häbene.

Martin
21.02.11, 11:54

Ise sai sõidetud 2007 ja minust olid kiirem, kuigi minu koht oli tuhandekese võrra parem. Eks tänavu pidigi jube kiire rada olema :)

Kyps rühkis ikka ka lõpuni: koht 4045 ja aeg 6:40:17.

Kuid veelgi olulisem: tubli töö!

gianluca
21.02.11, 11:59
Tubli töö Devil, esimesel korral ongi kõige tähtsam lõpuni sõita.

Suurepärane maraton. Viimase kolme aasta kõige mõnusam ilm ja rada olid, kuni lõpuni nagu raudtee võrreldes eelmise aasta lumepudrus hullamisega. Aga muidu nagu maraton ikka, kusagilt 10st kilomeetrist alates on väga paha olla ja pilt eest läinud ning viimased 10km on kõik ainult tahtejõu pealt. Selle maratoni kõige pikem km oli eelviimane, kordades pikem kui teised:) Tulemuseks siis 4:50:02 ja koht 2093.

kyps
21.02.11, 13:41
Sai vähemalt vaimujõudu kasvatatud. Osalesin TM-il ka andurirallis http://www.tracklog.us/event/18/ Paraku just minu andur jukerdas esimese paari tunni jooksul kõige rohkem.

Maarek
21.02.11, 17:02

Minu ühest tuttavast (http://tonuhe.blogspot.com/2011/02/40tartu-maraton.html) said napilt jagu ;)

Põhjuse, miks raja läbimiseks kulus tagasihoidlikud 7:17, leiate lingilt leitava blogi sisust ;)

Endal tekkis eile soojas teleka ees jälgides tõsine tahtmine see maraton ikka tuleval aastal ära. Väikesel pärastlõunasel treeningul see tunne süvenes, kuigi peab tunnistama, et treening oli tavapäraselt sellele hooajale uisutehnikas :p

Devil
21.02.11, 18:14
Temaga sai mitu korda positsioone vahetatud :).

runno
24.02.11, 22:20
krt panin ennast ikka liialt paksult riidesse. Kogu aeg sõitsin hästi rahulikult, sest mõtlesin et peale Kuutset võib pingutama hakata. Sain aga hoopis sellised krambid, et oioioi. teise poole pani 20 min aeglasemalt. Lihtsalt seisin tõusu lõpus ja ootasin krampide taandumist. Suusaga ei saanud ka kuidagi rahul olla.

A muidu oli väga hea.)
Tervitused siis kõigile fooriumlastele ja Hättricklastele kes viitsisid pika teekonna ette võtta!

Kasepats-Pidur
11.01.12, 10:49
Siinsetele huntidele tekkis pisut konkurentsi. (http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/suusakuningas-northug-osaleb-tartu-maratonil.d?id=63759288)