320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Tartu maraton

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tartu maraton

    Andke andeks, kui teema juba olemas, otsingumootor igastahes midagi ei pakkunud, väga ei viitsi süveneda kah.

    Kes see aasta minemas ja kui pikale? Ise 63km, esimene kord, nii et suht pekkis.

    #2
    63km on ootamas juba 3. aastat järjest.

    Suurimad külmetamisega seotud ellujäämiskursused on stardis, pikal laskumisel Harimäelt ja põllul Peebust Palusse kui peaks tuult natukesegi olema.

    Ettevaatust enne kõike kinnastega, Alutagusel (-14) jäätusid näpud ühekordse kindaga 4km enne lõppu ära.

    Joogivöö taskusse lähevad igastahes kuivad kindad ja kuiv müts seekord kaasa.
    tulevik on tunni aja pärast

    Kommentaar


      #3
      Katsetades hakkas endal kahekordse kindaga sõites -16 juures kohe palav. Ilmselt stardikoridoris ootamiseks panen topelt ja võtan need ka rajale kaasa, et siis vajadusel teistele peale visata.

      Endal samuti debüüt ja hirm on juba nahavahele pugenud Võidu sõitma ei lähe, aga küll üritaks kenasti lõpuni tulla. Olgu veel lisatud, et enne seda talve sai viimati suusatatud keskkoolis kehalise tunnis, mille lõpetamisest saab sellel aastal 17 aastat.

      Kommentaar


        #4
        2 märkust stardi kohta veel:

        Stardisirgel on varasematel aastatel tekkinud tagant startijatel nö sisekurvi korralik ummik, kuid ikkagi tasub hoida vasakpoolsesse äärde ja seal ettevaatlikult stardirüsin läbi teha, kuna õite pea tekkiv järgmine tropp on palju hullem (eelmine aasta sai ikka kõvasti seistud kõige paremas pooles).



        Ja muidugi 63km on nii pikk maa, et stardis saadud väike võit võib tuua suure kaotuse finishis.
        tulevik on tunni aja pärast

        Kommentaar


          #5
          See väliskurvi hoidmine on mul plaanis küll .

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas Devil Vaata postitust
            See väliskurvi hoidmine on mul plaanis küll .
            Soovitaks pigem keskele jääda siis juba, sest esimene väike laskumine kaussi lööb parema ääre täiesti seisma (kutid-mutid kõhuli maas ja sõidetakse üksteisele selga, kuna kõik tahavad hirmsasti lühemat teed läbida), ja siis hoida sõidusuunas ennast vasakule raja poolele.
            tulevik on tunni aja pärast

            Kommentaar


              #7
              Tarkus mis rattamaratonidelt silma on jäänud: Kõige kiiremini liiguvad ikka need kolonnid, kus sind ei ole. Sama kehtib ka toidupoodide kassajärjekordade kohta

              Kommentaar


                #8
                Kas te vaimne tervis on ikka korras?
                Sellise ilmaga on see ju selge enesetapp!
                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  #9
                  Tänapäeva mehed on kuidagi pehmeks jäänud. Mul üks vanem kolleg just rääkis, et tema sõitis küll nõuka ajal -26 kraadiga palja käsi, palja peaga ja seljas oli marati dressipluus.

                  Kommentaar


                    #10
                    Vanasti olid mehed rauast ja laevad puust
                    Eks ma muidugi imetlen ka vaikselt vendasid kes sellise ilmaga ikkagi otsustavad starti minna ja ka läbivad maratoni. Ise sellises olukorras kindlasti ei stardiks.
                    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                    Kommentaar


                      #11
                      Üle eelmine detsember tegime Voukattis üle 2 tunnise suusasõidu -22 kraadi ja tuulega 6 m/s, miis teeb tuulekülma -34kraadi ja jäime ellu. Seekord on asi keerulisem, sest sõiduaeg on oluliselt pikem ja energiakulu on sellise külmaga 2x suurem.
                      tulevik on tunni aja pärast

                      Kommentaar


                        #12
                        Mul veel välimine hingav tuulekindekl jakk püksid puudu(lauapüksid jakk on varus), ning kinnaste suhtes pole otsust langetanud.

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas kyps Vaata postitust
                          Tänapäeva mehed on kuidagi pehmeks jäänud. Mul üks vanem kolleg just rääkis, et tema sõitis küll nõuka ajal -26 kraadiga palja käsi, palja peaga ja seljas oli marati dressipluus.
                          Marati dressikaga läheks õhtul naistesse pigem, aga kahjuks mul nii edevaid riideid pole. Ja no palja peaga sõitmine ei näita kellegi tugevust vaid pesueht rumalust. Krt väljas on nii külm, et Elektrikaabel Eesti ja Soome vahel on külmaga kokku tõmmanud ja nüüd ei ulatu enam üle lahe.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas gianluca Vaata postitust
                            Üle eelmine detsember tegime Voukattis üle 2 tunnise suusasõidu -22 kraadi ja tuulega 6 m/s, miis teeb tuulekülma -34kraadi ja jäime ellu.
                            Ärge siis lageda peal päris ära külmuge

                            Kommentaar


                              #15
                              Ise lähen 3 kihiga rajale.
                              Jalas: pikk aluspesu, mille peal on strateegilise koha windstopperiga bokserid ja nende peal kas võistluskombe püks või siis õhuke suusadress.
                              Ülemine ots: lühikese varrukaga pesusärk kõige alla ning selle peale pikakäisega windstopperiga särk ning peale õhuke dressipluus.
                              tulevik on tunni aja pärast

                              Kommentaar

                              Working...
                              X