320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mainimist väärt mängumehed Serie A ajaloos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mainimist väärt mängumehed Serie A ajaloos

    Gaizka Mendieta Zabala

    1974 aasta 27 märtsil nägi ilmavalgust üks selle sajandivahetuse supermehi. Aga siis ta veel seda ei teadnud.
    Esimene suur pauk avaareenil oli 1993 aasta 13 Juuni, Valencia meeskonna särgis! 97-98 hooajal oli mees juba väga hoogu täis. Mängis kaasa 30 kohtumist ja lõi 10 väravat ja seda kõike superkuulsa peatreeneri Ranieri käpa all. 99-2000 hooaja lõpus anti mehele Euroopa parima keskvälja mehe tiitel, ennem seda oldi Real Madridile CL finaalis 3-0 kaotatud. Gaizka Mendieta sai veelkord CL finaalis mängida ja kaotusvalu tunda, kuid seekord alles penaltiseeria põnevas lõppfaasis, kus hakkas kuulsust koguma ka tema meeskonnakaaslane , väravavaht Canizares (temast teeme eraldi teema kunagi). See finaal peaks mul kuskil VHS-i peal tolmu koguma, niiet kui keegi tahab laenata , siis andke märku! Peale seda finaali nimetati Mendieta UEFA poolt parimaks keskvälja meheks!
    Peale seda toimus midagi, mida keegi ette ei näinud. Vaevalt et Gaizka isegi nägi.

    Mendieta hinnalipik kuriviti lakke, mehel oli palju kosilasi, kui Mendieta otsustas minna SS Lazio-sse, kes peale Veroni ja Nedvedi müüki oli palju raha teeninud ja nagu väike laps kommipoes ei osanud sellega midagi teha ja tulistas suhtelislelt suure summa välja. Kindlasti SS Lazio klubi ajaloo(nii minevikku kui ka oletatavat tulevikku silmas pidades) suurima summa - 48 miljonit €urot!(tol ajal all time top 6 transfer summa)!
    Peale seda üleminekut ei tea keegi täpselt mis juhtus, aga mõned eksperdid räägivad, et SS Lazio natsisugemetega sisekliima ei sobinud hingelt pehmele ja tundlikule Gaizkale. Vähemalt ükskõik mis ka ei juhtunud, Lazio sai kõik oma raha ära kulutada ainult selle jaoks, et aasta hiljem mees laenule anda ja siis üldse poolmuidu Middlesbrough ära müüa.

    Middlesbrough meeskonnas avastas Mendieta jälle oma skilli, mida Lazio meeskonnas peeti ülehinnatuks ja kus trenni asemel oldi käidud klu klux klanni mütsidega kodutuid põlema panemas. Middlesbrough meeskonnaga võideti klubi ajaloos esmakordselt Inglismaa Liiga karikas, üleüldse klubi esimene auhind. Kahjuks aga saatus ei olnud Gaizka poolt ja arvatavasti karma vms. astus mängu ja karistas teda nii lolli valiku nagu SS Lazio eest ja mees oli oma karjääri lõpuni pidevalt vigastatud. Oma viimase karjäärimängu pidas ta 2006 aastal 26 detsembril Evertoni vastu.

    Õpetlik ja kurb lugu mehest , kes tegi valel ajal vale otsuse. Kui sa oled super heas hoos, siis sa ei saa lihtsalt ilma klubi taustagi uurimata lihtsalt oma armastatud klubi hüljata ja minna Laziosse , kus ei pea keegi kellestki lugu. Mees oli kirjutamas ennast jalgpalli ajalukku, kui väga hea keskvälja jumalana, kuid Laziosse minek röövis temalt selle võimaluse. Samas need kes nägid teda palli veeretamas Valencia eest, peavad Gaizkat ikka meeles kui ühe ülimalt toreda ja tehniliselt graatsilise jalgpallurina!

    Õnnelik noor poiss Valencias

    Tallekene shaakalite küüsis!

    Peale shokki taastumas...
    FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
    sigpic

    #2
    Väga hea mõte count. Mendieta on kindlasti meenutamist väärt. Paraku ei suuda ma vait olla ja juhin paarile loogikaveale tähelepanu nüüd. Esiteks on Mendieta bask, tundub et sa pole oma elus baske eriti lähedalt näinud, sellist imelooma nagu ''tundlik ja hella hingega bask'', kes saab klubi sisekliimast hingetrauma annab ikka otsida (vt. ka põhimõtetega poliitik, aus keskerakondlane, analüüsivõimeline AS Roma fänn jne). Teiseks kui sa juba Mendietast kirjutad, siis ei tohi ära unustada Barca laenu aega. Kas Barcas olid ka KKK meeste kokkutulekud trenni asemel
    Üldiselt tore, et üritasid... aga Jasperi tasemele jõudmiseks soovitan proffesionaalidega konsulteerida, midagi nagu jääb puudu, ei ole eriti huvitav lugeda sellist labast wikist faktide korjamist ja fännisoustiga üle kallamist.

    Kommentaar


      #3
      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      aga Jasperi tasemele jõudmiseks soovitan proffesionaalidega konsulteerida, midagi nagu jääb puudu, ei ole eriti huvitav lugeda sellist labast wikist faktide korjamist ja fännisoustiga üle kallamist.
      Täitsa nõus. Kui üritad midagi sellist kirjutada püüa ikka viha Lazio vastu alla suruda ja erapooletult kirjutada.

      Kommentaar


        #4
        Peale Lazio mahategemise siin ju muud polegi. Kloun kuubis korrutatud 100ga.
        Daje!!!
        1.totti koondisesse.
        2.Money talks bullshit(totti) walks.
        3."Miks mind feminiinseks peetakse"-F.Totti
        "Kui Tottil oleks mu*nn oleks ta mees"-George W. Bush

        Kommentaar


          #5
          Algselt postitas Uuu Vaata postitust
          Peale Lazio mahategemise siin ju muud polegi. Kloun kuubis korrutatud 100ga.
          VÄGA asjalikud vastused...
          pigem ootasin Lazio poolehoidjatelt oma nägemust juhtunust. Kuidas 48 miljonise hinnalipikuga supermehest teha ühe hooajaga 0 väärtusega kivipallur...Aga nagu arvata oli, ei tea mehed et selline mees neil kunagi platsil käinud ongi, või siis on minuga nõus, ja teavad isegi et ükski normaalne TIPP pallur Laziosse ronima ei peaks.
          FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
          sigpic

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas count Vaata postitust
            VÄGA asjalikud vastused...
            pigem ootasin Lazio poolehoidjatelt oma nägemust juhtunust. Kuidas 48 miljonise hinnalipikuga supermehest teha ühe hooajaga 0 väärtusega kivipallur...Aga nagu arvata oli, ei tea mehed et selline mees neil kunagi platsil käinud ongi, või siis on minuga nõus, ja teavad isegi et ükski normaalne TIPP pallur Laziosse ronima ei peaks.
            Aga miks sa arvad, et tema allakäigus Lazio süüdi on? Äkki oleks ta põhimõtteliselt kõrbenud enamuses Serie A suuremates tiimides, sealhulgas Romas. Proovige mõnikord luua ka postitus või avaldata arvamus, milles ei sisaldu põhimõtteline koinimine teineteise kallal.
            May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas Maarek Vaata postitust
              Aga miks sa arvad, et tema allakäigus Lazio süüdi on? Äkki oleks ta põhimõtteliselt kõrbenud enamuses Serie A suuremates tiimides, sealhulgas Romas. Proovige mõnikord luua ka postitus või avaldata arvamus, milles ei sisaldu põhimõtteline koinimine teineteise kallal.
              Praegu on see kõigest minu subjektiivne arvamus, et Lazio temaga midagi nii erakorraliselt valesti tegi, et superstaarist sai tühine 0. Kui mõni laziale viitsik analüüsivalt mingit tarka teksti vastu kirjutada oma nägemusest, siis ma olen nõus oma subjektiivsuse ümber hindama. Senikaua ei ole sellel teema kallal küll midagi ilkuda.
              FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
              sigpic

              Kommentaar


                #8
                Tegelt olen countiga nõus. Lazio fännid rääkige nüüd, mis siis täpsemalt toimus, et üks rekordost platsile ei saanud. Sama lugu juhtus ka Ivan de la Penaga, kes Barcelonast veidikene varem Laziosse saabus.
                Inter - ausaim klubi Itaalias.

                Kommentaar


                  #9
                  Ibrahim Ba

                  Mitte-mingi-spuerstaar-aga-väga-tundmatu-ka-pole...


                  ...ehk ainuke Prantslane, kes Milanis mängida on osanud.
                  Minu jaoks kummaline mees. Olen teda telekast vaid ühe korra näinud, aga see-eest oli see üldse esimene kord, kui ma Milani mängimas nägin. Üllataval kombel jäigi see mäng parma vastu temale viimaseks milani särgis...

                  Mees oli üheksakümnendate lõpus tõeline staar. Nagu praegune Bale. Milanis kahjuks läbilööki ei tulnud ja maandus pingiotsas. Mis sa ikka teed, kui ees olid oma aja kunnid Seedorf, Costa ja leonardo(Ning natuke hiljem Pirlo).

                  Muuseas, huvitav fakt, et 1998. aastal toimunud milan-flora sõprusmäng sai eesti klubi eest värava löönud Urmas Kirs just Ibou särgi. «Pärast jagamist sain endale särgi, mille selja peal oli kirjas Ibou. Siiamaani ma ei tea, kes on Ibou.» (link)

                  Nagu öeldud, Milanis oli ta kindel pingipoiss ning seetõttu saadeti ta laenule Perugiasse ja Marseille'sse. Perugias sai ta hakkama vägeva teoga, kui tegi zidane'i ehk lõi peaga tollast Cagliari mängijat Fabio Macellarit.

                  Laenult tagasi tulles sai ta algkoosseisus mängida vaid komel korral ning suvel müüdi ta Boltonisse. Seal suutis oma karjääri tuksi keerata. Ühe hooaja jooksul, mil ta seal mängis sai Ba algkoosseisus alustada vaid viiel korral. Nädal enne tema lepingu lõppemist hakkas ta streikima ja soovis Boltonist lahkumist. Miks, teab vaid Sam Allerdyce. Uus leping talle küll pakuti, kuid ta ei rahuldunud sellega ja lahkus Türki, Çaykur Rizespori. Ka seal ei suutnud juba 30-aastane Ba midagi korda saata. Eeldatavasti tahtis ta seal olla seepärast, et tema vanavanemad olid türgi päritolu. Mänge 2, seejuures mõlemad vahetusest tulles.

                  Rootsi soovitasid tal tulla tollaaegsed Milani mängijad Jesper Blomqvist ja Andreas Andersson. Kuigi Djurga peatreener oli õhinas ja ütles, et ta on üks treeninglaagri parimaid mängijaid, ei saanud ta ka seal mängida. Pingipoisiks ta seal jäi ning peale hooaja lõppu naases AC Milani. Mängida sai ta vaid korra, Coppa Italias Catania vastu vahetusest tulles. Kuigi Ancelotti nimetas teda enne hooaega "Il Beckham Rossonero"-ks.

                  Koondise eest skooris ta kahel korral. Kahjuks netist mina neid ei leidnud.

                  Hetkel on Ba AC Milani skaut Lõuna-Aafrikas.

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas keenjus250 Vaata postitust
                    Mitte-mingi-spuerstaar-aga-väga-tundmatu-ka-pole...


                    ...ehk ainuke Prantslane, kes Milanis mängida on osanud.
                    Minu jaoks kummaline mees. Olen teda telekast vaid ühe korra näinud, aga see-eest oli see üldse esimene kord, kui ma Milani mängimas nägin. Üllataval kombel jäigi see mäng parma vastu temale viimaseks milani särgis...

                    Mees oli üheksakümnendate lõpus tõeline staar. Nagu praegune Bale. Milanis kahjuks läbilööki ei tulnud ja maandus pingiotsas. Mis sa ikka teed, kui ees olid oma aja kunnid Seedorf, Costa ja leonardo(Ning natuke hiljem Pirlo).

                    Muuseas, huvitav fakt, et 1998. aastal toimunud milan-flora sõprusmäng sai eesti klubi eest värava löönud Urmas Kirs just Ibou särgi. «Pärast jagamist sain endale särgi, mille selja peal oli kirjas Ibou. Siiamaani ma ei tea, kes on Ibou.» (link)

                    Nagu öeldud, Milanis oli ta kindel pingipoiss ning seetõttu saadeti ta laenule Perugiasse ja Marseille'sse. Perugias sai ta hakkama vägeva teoga, kui tegi zidane'i ehk lõi peaga tollast Cagliari mängijat Fabio Macellarit.

                    Laenult tagasi tulles sai ta algkoosseisus mängida vaid komel korral ning suvel müüdi ta Boltonisse. Seal suutis oma karjääri tuksi keerata. Ühe hooaja jooksul, mil ta seal mängis sai Ba algkoosseisus alustada vaid viiel korral. Nädal enne tema lepingu lõppemist hakkas ta streikima ja soovis Boltonist lahkumist. Miks, teab vaid Sam Allerdyce. Uus leping talle küll pakuti, kuid ta ei rahuldunud sellega ja lahkus Türki, Çaykur Rizespori. Ka seal ei suutnud juba 30-aastane Ba midagi korda saata. Eeldatavasti tahtis ta seal olla seepärast, et tema vanavanemad olid türgi päritolu. Mänge 2, seejuures mõlemad vahetusest tulles.

                    Rootsi soovitasid tal tulla tollaaegsed Milani mängijad Jesper Blomqvist ja Andreas Andersson. Kuigi Djurga peatreener oli õhinas ja ütles, et ta on üks treeninglaagri parimaid mängijaid, ei saanud ta ka seal mängida. Pingipoisiks ta seal jäi ning peale hooaja lõppu naases AC Milani. Mängida sai ta vaid korra, Coppa Italias Catania vastu vahetusest tulles. Kuigi Ancelotti nimetas teda enne hooaega "Il Beckham Rossonero"-ks.

                    Koondise eest skooris ta kahel korral. Kahjuks netist mina neid ei leidnud.

                    Hetkel on Ba AC Milani skaut Lõuna-Aafrikas.

                    Kultusmängija Ba on faking legend. Kui ta esimest korda Milani tuli, ütles Galliani, a'la 'Me ei saanud küll Figot[kes on ämm mainin ma suusoojaks], aga me saime noorema venna ehk kokkuvõttes parem diil'. Kui talle teist korda lepingut pakuti saatis üleminek maavärina Milani fännide seas ning parimaks pakkumiseks pidasin isiklikult, et vaene Ibue soetati MilanLabile katsejäneseks. Ühte Maldini intekat googletranslate läbi närides sain ma aru nagu hetkel hoiaks Ibue koos Paologa ennast vormis poksitreeningutega. Ibue Ba'le wikipedia artiklis ilutses omal ajal üks rekord, mis on parem kui Vieri kaks-kolli-trennis-poole-hooaja-peale:
                    wikipedia: "Ibrahim Ba, along with Stelios Giannakopoulos, holds the record for the most difference in number of letters between names during a substitution when Giannakopoulos replaced Ba during a match playing for Bolton Wanderers. Ba holding 2 surname letters with Giannakopoulos holding 14 even though he has 'Stelios' printed on his shirt."

                    Jalgpalli Dennis Rodman:


                    Ibue Ba, Ibue BA,
                    BWAHHAHAHHAA
                    jokers to the right
                    clowns to the left of me

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas keenjus250 Vaata postitust
                      Mitte-mingi-spuerstaar-aga-väga-tundmatu-ka-pole...


                      ...ehk ainuke Prantslane, kes Milanis mängida on osanud.
                      Minu jaoks kummaline mees. Olen teda telekast vaid ühe korra näinud, aga see-eest oli see üldse esimene kord, kui ma Milani mängimas nägin. Üllataval kombel jäigi see mäng parma vastu temale viimaseks milani särgis...

                      Mees oli üheksakümnendate lõpus tõeline staar. Nagu praegune Bale.
                      Ok prantslane on väikese tähega...Ja siis tõeline staar Bale. OK sain aru et teed nalja..edasi ei viitsi lugeda. Sorry noh.

                      Kommentaar


                        #12
                        Check-check, check it out


                        Yo, homies

                        Flocks


                        swagging kinda hard ... swagging harder than hard
                        jokers to the right
                        clowns to the left of me

                        Kommentaar


                          #13
                          Nonii. Tahaks siis härra peeniselt(cock) küsida miks valisid üldse sellise mängumehe nagu Gaizka Mendieta. Miks valisid mehe, kes vaevu üldse Serie-As oli? Miks valisid mängumehe kes mängis su otsese rivaali meeskonnas? Miks? Ma saan aru, kui respceti mõttes valiksid Laziost, Stami, Veroni, Peruzzi, S.Inzagh, C.Lopez, G.Signori, R.Mancini, M.Salasi jne. Mehed kes tõesti on palju Itaalias olnud ja teinud/võitnud, aga sa valid mehe kes vaevu sai jala Itaalias maha ja põrus.
                          Ma tean täpselt miks sa just Gaizka valisid. Kuna ta ju "keerati per*se". Kuna su enda klubi käesoleval momendil on nii pihtas-põhjas ei leidnud sa muud moodust oma tuju üleval hoida, kui ajaloost mingeid intriige välja korjata. Cockpeenis, kas sul käed juba ei sügelenud tema Valencia aegadest kirjutasid, et krt kuna ma juba jõuan selle Lazio transferini ja siis saaks mingit natisjuttu ajada ja nii lahe. Maun oled.
                          Natuke siis teemasse.
                          Gaizka case on tegelikult suht lihtne. Lazio oli tollel hetkel nagu Real, Chelsea, või City hetkel. Raisati natuke liiga palju. Võeti liiga suuri riske. Aga siis olid teised ajad ja tingimused.
                          Aastal 1998-2002 oli Laziol kindlasti Euroopa parimaid meeskondi. Nimekaid mehi müüdi-osteti iga transferi aken. Aga samas võideti sellel perioodil ka mõnusalt palju. Oldi tipus.
                          Jõudes siis Gaizka juurde, mees lihtsalt ei sobinud Itaalia liigasse. Anti talle võimalusi mängida, aga midagi ei tulnud välja. Sama juhtus ka J.P.Soriniga. Põles mees samuti läbi.....ei sobi lihtsalt. Ega klubi selles süüdi pole. Ta on üks väheseid koos Ivan Dela Penaga, kes hakkama ei saanud. Ma ei viitsi siia kirjutada seda pikka nimekirja kes kõik said hakkama ja särasid pikalt. Nii, et mõttetu ajada jura, et mingi natsikliima valitses klubis.
                          Kaks aastat tagasi liitus Lazioga Eliseu. Portugali koondislane....failis igas vaates. Läks Hispaaniasse....hakkas asi paremaks muutuma. Me kõik teame, et La liga on saast....seal saabki hakkama. Pole Lazio mure, et ei sobi.
                          Ja mis puutub käesolevasse vaesesse Lotito Laziosse siis siin klubis toodetakse/pannakse särama andekaid mehi. Pandev, Behrami, Corradi, Fiore, Muslera, Kolarov, Radu, Giannichedda, Oddo, Lichsteiner, Rocchi, Dias, Gonzalez, Stankovic, Mihaljovic, Cesar, jne. See mida mehed edasi teevad, kui rahanälg peal on nende oma teha.
                          Soovitus siis Cokypeenisepoisile millistest "nimekatest Serie-A teenritest" veel kirjutada: Darko Kovacevic, Ivan DelaPena, Sorin Laziost ja Rivaldo näiteks milanist.
                          Tervitused adrianole Mcdonaldsist!!!!!!!!Loodan, et rasv su haigele õlale liiga ei tee. Võtan nüüd ühe kohvi ja teen mõned saiakesed Nutella sokolaadiga.
                          Daje!!!
                          1.totti koondisesse.
                          2.Money talks bullshit(totti) walks.
                          3."Miks mind feminiinseks peetakse"-F.Totti
                          "Kui Tottil oleks mu*nn oleks ta mees"-George W. Bush

                          Kommentaar


                            #14
                            Haha, Ba oli paras naljavend ikka. Aga parim prantslane WTF?? Desailly?

                            Kommentaar


                              #15
                              Kusjuures ärge nüüd norige aga mina tahksin päris tõsiselt Nakatast lugu kuulda, pole Roma fänn olnud aga tahan teada kutist ,kes on siiani eeskujuks kõikidele Hondadele,Kagawagadele ja Onodele. Mõte tekkis siin vahetult peale Montella nimetamist treeneriks, et miks näiteks Nakata ei sobiks Serie A treeneriks - idamaade kord ja samurai teravus, pasta asemel riis ja sake näiteks?
                              Felix: Oh, bollocks!
                              Elmo: Dog's bollocks?
                              Felix: No, just plain fucking bollocks!
                              Elmo: No dog involved?

                              Kommentaar

                              Working...
                              X