320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti - Island (31.03.2014)

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
  Mulle tundub, et enamus, kes siin noormängijate kaasamist aktiivselt nõuavad, ei ole kordagi või üle mõne korra Kauberit, Vastšuki, Käiti jne mängimas näinudki.
  This.

  Veidi rohkem külastusi noortekoondiste mängudele tuleks paljudele abiks, rääkimata Premium Liigast. Noorte katsetamise vähesust Pehrssonile kindlasti ette heita ei saa, nagu üleüldist katsetamisvähesust, muidugi... (kibe muie). Nagu olen ka varem öelnud, Pehrssoni algus mulle väga meeldis, ta kutsus kurat-teab-kust mehed kokku, vast Neemelo ja Zaho provimine jäi puudu, muud katsuti kõik läbi, alates Teeverist ja Hundist ja lõpetades Lutsuga. Mees üritas olemasolevast materjalist aimu saada ja hästi tegi.

  Mets, Kallaste, Antonov, nüüd siis tõenäoliselt ka Alliku, Pikk ja Raudsepp - no kurat, minu meelest kõlab vägagi noorenduskuurina. Liivak... Ma olen Liivakut näinud viimase paari nädala jooksul kahel puhul mängivat ja... Ei, ta ei ole A-koondise materjal veel, no ei ole, noh. Millest tal praegu puudu jääb? Minu arvates ainsa asjana elukogemusest, mida, nii naljakas kui seda ka öelda pole, on Raudsepal, Pikal ja Allikul temast tunduvalt rohkem. Nii prantslaste kui kasahhide vastu oli Liivak otse öeldes halb ja mitte lihtsalt halb, vaid näiteks enne Raio lahkusmipidu sisehallis kasahhide vastu mängitud mängul jäi Liivak korduvalt silma sellega, et ta ei suuda või ei taha mõelda meeskonnaga ühes rütmis, vaid ajab platsil justkui mingit oma rida. Nii polegi imestada, et näiteks silma jäänud Kirss, Kuusk, Pürg, Sappinen ja Saliste temast paremini mängisid, olgugi, et eri positsioonidel - nad mängisid KOOS...

  Aga see ei ole Liivaku personaalküsimuse teema. Meil on ülalmainitud kuuikuga Mets-Kallaste-Antnov-Raudsepp-Pikk-Alliku segatud A-koondis minumeelest vägagi löögivõimeline. Kordan oma varem väljaöeldud mõtet - Pehrssonil jääb (toonitan: minu subjektiivse ja ebaprofessionaalse arvamuse kohaselt) puudu oskusest meeskonnakeemia käima tõmmata. Platsil puudub tuju ja võitlusvaim. Ja see on, ma arvan, tingitud Pehrssoni nägemuse puudulikkusest või sellest, et seda nägemust pole suudetud meeskonnani viia. Mehed lihtsalt ei saa aru, mida neilt tahetakse.

  Näiteid? Šveitsi vastu uut taktikat "katsetama" minna... See peaks olema piisav illustratsioon. Kahjuks karikeeriv. Aga mis teha.

  Kommentaar


   Ma tooks seda vestlust algusesse tagasi: jutt oli ühest ründajast ja seal võimaluse otsimisest ning mitte sellest, et kõik 11 peaks olema 14-aastased.
   When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

   Kommentaar


    Vale vastus. Küsimus oli põhimõtteliselt muus. Kas koondist esindavad eesti kodakondsed või kõik ? Erinevalt lätlastest valis EJL kodakondsete tee. Sellest lähtuvalt muutus valik üsna ahtakeseks.
    See polnud ju kaugeltki ainus põhjus. Valik oli siis nukker nii või naa. Mina ise mängisin 77-78 vanuseklassis ja terve Eesti peale oligi seal 4-5 vähegi arvestatavat satsi. Kui lisada veel olematud treeningtingimused, siis pole ime, et kes vähegi esile kerkis, see ka koondisse või selle piirimaile jõudis.

    Kommentaar


     oleks siis mõni noorem ründaja meil võtta, kellele oleks liiga tehtud, sellega, et teda pole kutsutud. peaaegu kõik on saanud ennast näidata. nende seas nooremaid ja vanemaid. vaadates reaalsusele näkku, eesti liigas ei ole praegu sellist noort ja tegijat venda, kes võiks väga kurta, et talle tehakse liiga, et koondisesse ei kutsuta. elu on ennemaltki näidanud, selleks et rahvusvahelisel tasemel hakkama saada, rääkimata sellest, et väravaid lüüa(mis ongi ilmselt jalgpalli raskeim element), peab eesti liigas olema teistest pmst peajagu üle,(ei piisa ka sellest teinekord). sellist meest ei ole praegu ei floras, levadias, kaljus, sillamäel. need on meie profiklubid. nii lihtne see ongi.

     Kommentaar


      Ok, mu jutu point polnud tõesti terve koondis välja vahetada noorte vastu ega kas ma konkreetsete isikute kandidatuuri esile toomine (va liivak, kes minu nähtud A koondise mängudes on täitsa okeilt hakkama saanud - puudugi ongi kogemusest). Pigem point oli selles suhtes, et kui juba kaotatakse 2-0 valikmängus (ja pmts midagi kaotada enam pole) või sõprusmäng on siis võiks selle noore visata sinna 20-30 minutiks lammutama ja nii öelda karastama. Kui imeb üks kord siis imeb, kogemuse võrra rikkam. Kui konstantselt imeb siis ei maksa tõesti platsile lasta aga no selliste totaalset hävingut näiteks liivaku puhul pole näinud (teiste mängijate kohta ei oska tõesti kommenteerida, sest pole A koondise eest mängimas näinud).

      Algkoosseisu visata talendikaid noori ei maksa tõesti enne kui ei mängi kuskil kõvas kõrgliigas välismaal põhimehena aga nuusutada A koondise taset kogemuse mõttes on minu arust hea mõte.

      Aga meie see arutelu läheb suht katki läinud grammofoni rida, mis kordab ühte ja sama nii et rohkem ei heieta.

      Kommentaar


       Hoolimata olematust mängupraktikast on Hannes Anier alati koondise eest väga hea olnud.

       Kommentaar


        No need noored pole ju millegi silmapaistvaga tegelnud ka, enne mängu hästi U koondiste eest ja klubis ning ole stabiilne ja siis saad ehk meeste sekka.

        Kommentaar


         Kritikud peavad juba muts sööma, Zenjov andis väravasöödu (eks 'assist'). Mehe vormi on taastanud, väravad on tulijad.
         Rumori di Spogliatoio - Estonian football in English
         Premium Liiga Clubs News
         Facebook
         Twitter

         Kommentaar


          Lol pilt rumorist

          Kommentaar


           Algselt postitas $$$ Vaata postitust
           Lol pilt rumorist
           Väga hea (r)humoorikas, soovitan rohkem teha.
           Samal ajal siin oli mees juba ristile pandud, ka premature eks.
           Rumori di Spogliatoio - Estonian football in English
           Premium Liiga Clubs News
           Facebook
           Twitter

           Kommentaar

           Working...
           X