Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Jalgpalli Liit - mis toimub???

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Clear All
new posts

  Algselt postitas oku Vaata postitust
  Päris põhjalik artikkel. Soccernet uudisnupu ka teeb vä?
  Nüüd tegi.

  Comment


   Algselt postitas Rudy Vaata postitust
   Nüüd tegi.
   Hmmm, respekt. Uudis kaob muidugi kohe kuhugi kolmandale reale vanemate ja vähematähtsate teemade taha, aga asi seegi.
   League One is for wankers. Championship is the ultimate challenge!

   Comment


    Jah. Eesti uuriva ajakirjanduse aastakümnete lipulaev tegi pika loo Flora ja EJL-i korruptiivsetest mahhinatsioonidest. Nagu näha, siis EJL kantis Florasse miljoneid eurosid raha. Ja Soccernet ("jalgpall luubi all") teeb lühikese nupu, mis vajub kuskile kolmandajärgu uudiseks juba tund pärast avaldamist.

    Eriti groteskne selle kõige juures on Pohlaku kommentaar, et tegelikult on Flora kannatanu (12miljonit eurot liidult tagastamatut raha klubi pidamiseks saades ja peaaegu sentigi oma raha lisamata). Flora kannatus siis selles, et ei võidetud seitsmel aastal meistrikulda.

    Vau! Mitte teised ei olnud paremad vaid Flora ei saanud talle kuuluvaid tiitleid. Täiesti haiglane, et sellisele inimesele kogu eesti jalgpall ja seal tegutsevad inimesed alluvad.

    Ja see inimene, kes ütleb, et aastatel kui Flora ei tulnud meistriks, siis tegelt oleks pidanud ta tulema on EJL juht. Mitte Flora juht, vaid Jalgpalliliidu president.

    Eriti kahju on sellest, et kõik teavad seda kõike juba aastaid ja ka aastakümneid ning ei hakata vastu.

    Õnneks on maailmas jalgpalli piisavalt, et südamerahuga Meistriliigat ja koondist ignoreerida. Mingist automaatikast käin ikka soccernetti lugemas, aga iga korda on meeleolu mitte positiivne vaid pigem tülgastavat laadi. Eesti jalka maine on nullilähedane.

    Comment


     Lugesin just ka naistekoondise peatreeneri intervjuud (ehk lõputute kaotuste tõttu tema mentaalset läbipõlemist).

     Lisaksin selle peale mõned mõtted veel:

     Noortekoondised saavad aasta peale umbes 90% mängudest kaotused. Sama naiste koondisega. Aastaid oli sama klubidega, kes ei saanud jagu ei fääridest, gibraltaritest jne. Nüüd siis Flora oma suure rahakotiga toonud Eesti koondislased ühte kokku ja suudetakse Konverentsiliigas tabeli tagaosas püsida.

     Jalgpall ei ole Eestis heal tasemel. Klubisid on palju, aga mängijate kokkusaamisega on pea kõigil probleeme (isegi Esiliigas).

     Ja siis oleme me ehitanud üle-dimensioneeritud staadioni, kus publikut keskmiselt alla 10% täituvusest, liigamängude ajal pigem 5% ligi. Staadion maksis jalgpalliliidule 12 miljonit eurot + Florale antud ja siis kustutatud laenud 4 miljonit.

     Jalgpall on meistriliiga klubide paiknemise järgi üleeestiline, aga kõik teavad, et paljud klubid toimetavad hoopis Tallinnas - Kuressaare, Paide ja varasemast paljud veel. Nii nagu olümpiavõitjad, nii ka Eesti parimad mängijad tihti pärit väiksematest asulatest mitte pealinnast. Aga jalgpall on meil totaalselt pealinnakeskne. Ja see on olnud EJL ideeline ja rahaline prioriteet. Teisiti me siin olukorras ei oleks.

     Probleem:
     Eesti on täidetud hunnikutes kunstmuruväljakutega, kus ainsaks hooneks on ehitussoojak. Mõelge enda klubide peale. Paidest, Tammeka, Levadia, Transi või kelleni iganes (ja need on meistriliiga klubid!). Isegi TNTK. Kust peaks tekkima mingi kogukonnatunne ehitussoojakuga platsi kõrval? See ajuvabaduse tipp. Odavuse ja lugupidamatuse tipp.

     Need Eesti noorte- ja naistekoondislased - kujutage ette - november, sa püüad olla inspireeritud. Ilm on halb, trennis on vähe inimesi. Sul on sada paremat asja teha. Aga sulle korrutatakse midagi kogukonnast, klubist. Ja sul on endal süümepiinad, et kui sina loobud, siis ei tegele su armastatud jalgpalliga keegi. See ei ole meeldiv tegevus vaid vaimselt suruv.

     Sinu reaalsus on, et ehitussoojak on sinu hobbi väljendus. Vabandust - maailm on edasi läinud. See ei ole keskkond, kus keegi tahaks viibida. Inimestel on vaba valik valida, millega tegeletakse. Kui jalgpall pakub 15 000 istmega tühja staadionit ja Eestit katvat ehitussoojakute võrku, siis sorri, see ei ole piisav.

     Inimene võib käia ujulas ja valida mitme sauna vahel. Kujutage ette, et ujulasse minemisel vahetad riided ehitussoojakus ja sauna sees ei hoita.

     Klubihoone ei pea tähendama 1000 kohalist tribüüniga hoonet. Pisike ühekordne maja on piisav, kui see õhkab väljaspoole kutsuvat ja end kehtestavat atmosfääri. Soe tee ja kohv peaks olema (loomulikult tasuta) igal hetkel olemas. Avatud ruum istumiseks, ootamiseks, kogunemisteks. See ei ole palju küsitud, aga paistab täiesti ebaoluline EJL-i jaoks.

     See, kuidas klubihoone saada kogukonnaga koos tööle, on iga klubi enda teha. Peamine on õiged positiivsed inimesed õigetel ametitel. See inimene ei pea olema ekspert vaid lihtsalt meeldiv, hoolas ja abivalmis inimene, kes klubihoones tegutseb. Hoolitseb ümbruse eest ja parandab, mis parandamist vajab.

     Nii, et kui Eesti noortekoondis läheb mängima Prantsusmaa vastu, siis ei ole me suvalised jorsid kuskilt ehitussoojakutest vaid enda inimeste, kodukoha ja klubi eest seisjad. Ükskõik, kui kehvad me ka poleks. Mentaalselt on see täiesti erinev olukord. Ja eristab, miks Eesti noortekoondised 4,5,6 väravaga kaotavad, aga teised väikeriigid mitte.

     Ehk selle 15-16 miljoni euro eest, mis Alekokki pandi oleks saanud väga palju klubisid ja nende hooneid üles ehitada. Kahjuks on aga fookus mitte jalgpalli vundamendi rajamisel vaid pealinnal ja Euroopa super cupil.

     Võib-olla olen ainus, kes nii mõtleb, aga usun, et alateadlikult on see siiski väga oluline ka kõikide teiste jaoks.

     *ja klubihoonel ja klubihoonel on vahe. Väga kurb näha Kalevi "uut" 90ndate stiilis bürookarpi. Null identiteeti ja klubist sai hetkega 60 aastast keskealist inimest meenutav ollus, mis kuidagi positiivselt ei inspireeri.


     https://image.shutterstock.com/image...1810185991.jpg

     Comment


      Olgu muuga kuidas on, aga seda ma küll ei usu, et klubihoone jalgpalli taset tõstab või fänne juurde meelitab.
      Which ship never docked in Liverpool? - Titanic.

      Comment


       See esiliiga mängijatega lepingute sōlmima hakkamine on nii JOKK, et süda läheb pahaks. Hakka vägisi uskuma, et karvane ongi valtsiinivastane.
       Oti poolt täna ülihea artikkel, kiitus!

       Comment


        to stok

        Praegu müüakse jalgpalli sisuliselt läbi burksiputka aknaluugi. Samal ajal kui võiks olla mõnus kogukonnakohvik. Inimesed elavad ikka seal, kus on mõnus. Pika vinnaga asi, aga varem või hiljem kohad, kus on ainult burksiputka, hääbuvad.

        Comment


         Algselt postitas tomm Vaata postitust
         See esiliiga mängijatega lepingute sōlmima hakkamine on nii JOKK, et süda läheb pahaks. Hakka vägisi uskuma, et karvane ongi valtsiinivastane.
         Oti poolt täna ülihea artikkel, kiitus!
         Ta ju ongi. Üks kure mäng, kus ta kommimas käis, siis oli juttu, et käis testimas.

         Comment


          fcgongale

          Mõttetu spämm. Ongi kuratlikult raske Eestis spordiasja ajada. Kui ALeCoqi lõpuniehitamiseks 5 milj eraldati, oli mega kisa. Samal ajal rekonstrueeriti Helsinki olümpiastaadioni, 200 miljoniga ... Selline on reaalne seis. Poleks seda staadionit Lillekülla tehtud, poleks täna mitte kuskil mängida.
          Hallide projekt on Eesti kohta mega edulugu, aga ka sellel on suuri kriitikuid, kes poliitilistel põhjustel, kes seetõttu, et naaber saab aasta varem oma halli. Tänamatust kaadrist puudu ei tule, see on päris kindel. Sa ei kujuta ette, kui palju ma olen sihipärast tööd teinud, et Eestisse ühe teise spordiala rahvusvahelistele (elementaar)nõuetele vastav rajatis ehitada. Seni veel ei ole seda, seega ma isiklikult hooman nende inimeste panust, kes Eestisse vaeste olude kiuste midagi ehitada suudavad, samal ajal igapäevast asja elus hoides, et sul oleks ikkagi millegi kallal ilkumas käia.

          Comment


           Praegu ei saa ju hinnata panust, sest panus oli seotud tahtega raha omastada, panus ei olnud motiveeritud õrnast hingest või suurest soovist midagi Eesti jalgpallile anda, vaid omakasu. See on pikema vaidluse koht, et kas inimene oma väärastunud mõttemaailmas arvas, et teeb head või oli teadlik, et varastab.

           Comment


            Algselt postitas trk Vaata postitust
            fcgongale

            Mõttetu spämm. Ongi kuratlikult raske Eestis spordiasja ajada. Kui ALeCoqi lõpuniehitamiseks 5 milj eraldati, oli mega kisa. Samal ajal rekonstrueeriti Helsinki olümpiastaadioni, 200 miljoniga ... Selline on reaalne seis. Poleks seda staadionit Lillekülla tehtud, poleks täna mitte kuskil mängida.
            Ei saa sellega nõustuda. Muutes mõnda aega tagasi eksisteerinud probleemi lahenduse olematuks, siis sellisel alusel ei saa väita, et tänasel päeval sellel samal probleemil aktsepteeritavat lahendust poleks. Võibolla oleks Kadrioru staadionile tehtud palju varem nõuetele vastav valgustus, võibolla ehitatud uus aga veidi väiksem staadion. On mitmeid alternatiivseid lahendusi, mida saanuks alehoppi ehitamata käiku lasta.

            Comment


             EJL - sponsorid võiksid ka peatada EJL'i toetamise kuniks selline jura kestab!
             If need be, even our keeper scores!

             Comment


              Algselt postitas tpx Vaata postitust
              On mitmeid alternatiivseid lahendusi, mida saanuks alehoppi ehitamata käiku lasta.
              Ütle palun kavõi ainult üks lahendus!
              Kadrioru staadioni pakkumine paraku ei päde. Kadriorg on kergejõustikustaadion, enne kui soovid selle jalgpallistaadioniks teha, siis küsi, kas kergejõustiklased on sellega päri. Mida see tähendab? Esiteks teatavad tehnilised nüansid, aga peamiselt prioriteedid. UEFA ja FIFA määravad mängude kuupäevad ja neid absoluutselt ei huvita, mida IAAF teeb. Staadioni tänasest seisust pole üldse mõtet rääkida ning väljaspool kuiva suveaega ei kannata seal üldse olla. Lohu ja Komendandi tehtud tribüün jääb sinna selle staadioni lõpuni.

              Comment


               Meil on Eesti jalgpallimaailma suurim uudis väljas ja Soccernetis ripub see kusagil kümnendal real. Okei, oli kolmandal ka korra. Ei mingeid kommentaare kelleltki ega midagi. Piinlik!

               Comment


                Algselt postitas Bobik Vaata postitust
                Meil on Eesti jalgpallimaailma suurim uudis väljas ja Soccernetis ripub see kusagil kümnendal real. Okei, oli kolmandal ka korra. Ei mingeid kommentaare kelleltki ega midagi. Piinlik!
                See pole ju mingi uudis. Suht mõttetu artikkel, kõik teavad, kuidas seda staadionit ehitati. Artikkel on sama kõva uurimus nagu keegi kirjutaks, et Titanic läks põhja.

                Comment

                Working...
                X