320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

U-21 Eesti 1 - Wales 6

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  #16
  prantsuse noortsüsteem on veel parem. selle vili ongi need kaks tiitlivõitu.

  Kommentaar


   #17
   viga... see on islandi noortesüsteemi vili... vist
   kõike, mida te ütlete võidakse kasutada kohtus teie vastu...

   Kommentaar


    #18
    ei olnud ju

    teitur ajas koos oma poiss-sõbraga a-koondise asja ja noortega tegelesid ikka meie mehed

    Kommentaar


     #19
     Eesti 0 - Poola 3

     edusammud... , väikesed muudatused põhikoosseisus ja tugevamale võistkonnale lasti 3 värvat vähem. aga peab tunnistama, et noortekoondise tase on endiselt väga nõrk
     kõike, mida te ütlete võidakse kasutada kohtus teie vastu...

     Kommentaar


      #20
      Mängujoonis

      Kulla Martin,

      Sinu arusaamad mängujoonisest vajavad veel tõsist tööd enda kallal. Eesti U21 koondis mängib täpselt sama joonisega nagu Eesti A-koondis ja tegi seda ka Sinu mainitud Balti turniiril. Vabakaitsjat pole ükski Eesti noortekoondis viimase kuue aasta jooksul kasutanud, seega oled Sa mängupildist küll valesti aru saanud.
      Ja mis puutb "topicusse", siis kaotas Walesile ikka Eesti U19 koondis, ja mitte U21. Sest just U19 EMi valikturniir lõppes just Valgas. Eesti kaotas viimases mängus Poolale 0-3.

      Tervitades,
      Zico

      Kommentaar


       #21
       Orginally posted by ZicoKulla Martin,Sinu arusaamad mängujoonisest vajavad veel tõsist tööd enda kallal. Eesti U21 koondis mängib täpselt sama joonisega nagu Eesti A-koondis ja tegi seda ka Sinu mainitud Balti turniiril. Vabakaitsjat pole ükski Eesti noortekoondis viimase kuue aasta jooksul kasutanud, seega oled Sa mängupildist küll valesti aru saanud.
       Nähtavasti vajab siis õpetajat ka Jelle Goes, kes pärast Eesti - Küprose U-21 mängu ütles kasvõi Jalgpallipäevikus, et noored eestlased vajavad veel aega, et vabakaitsjaga harjuda. Nähtavast on tema sama rumal kui mina siis mängujoonisse lugemise osas. Juhtub vist või samas - võibolla ka mitte.

       Blah.
       When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

       Kommentaar


        #22
        ETV

        Mnjah Martin, õpetamist ei vaja mitte Jelle Goes, vaid ETV, kes ei oska Jelle inglisekeelset juttu tõlkida. Eesti noorte peatreener rääkis seal liinikaitsest ja sellega harjumisest. Ent ETV tõlkis palju muudki mööda tema jutust, nii et kui Sa ainult selle põhjal järeldusi teed, siis on selge ...
        Tervitades,
        Zico

        Kommentaar


         #23
         Lühidalt öeldes: loll jutt suhu tagasi.

         Jelle Goes pärast Küpose mäng: "I played with a libero, who was Martin Maasing is libero. Cyprus was playing with two foward men, so we were playing with two stoppers and a libero."

         KUI see ka tähendab, et tegemist ei ole liberoga, siis on Jelle küll rumal.

         Kordan üle: täpselt sellist skeemi kasutas Eesti U-21 koondis näiteks ka Läti vastu Balti turniiril, Leedu mängu kahjuks ei näidnud, kuid ei usu, et seal ta oma taktikaga üllatas.
         When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

         Kommentaar


          #24
          Lühidalt öeldes: loll jutt suhu tagasi.

          Jelle Goes pärast Küpose mäng: \"I played with a libero, who was Martin Maasing is libero. Cyprus was playing with two foward men, so we were playing with two stoppers and a libero.\"

          KUI see ka tähendab, et tegemist ei ole liberoga, siis on Jelle küll rumal.
          Kuula nüüd hoolega. A-koondis mängib 4-3-3
          Noorte koondis mängib 4-3-3
          Lihtsalt vahe selles, et A-koondisel on ründav poolkaitsja, noortel kaitsev poolkaitsja.
          Ehk siis A-koondisel on kolmas poolkaitsja (Kristal) kohe ründajate järel. Noortekoondises (Maasing) aga kaitseliini ja poolkaitsjate vahel.

          NII: nüüd seletame Smutile lahti mida tähendab sõna libero - itaalia keeles vaba.
          Sõna võttis kasutusele kunagi Sveitsi koondist (40-ndatel) juhtinud mees Karl Rappan, tema pani ühtlasi aluse ka sellisele formatsioonile nagu catenaccio, mille põhiline tõus algas 60-ndatel Itaalias.

          Alguses oli tõesti nii, et libero istus kaitsjate taga ja tuiskas siis ringi. Tänapäeval mõeldakse libero alla aga lihtsalt vabat mängijat kelle ülesandeks on siis kas kaitseliini või poolkaitsjate auke lappida.

          Vabakaitsja inglisekeelne vaste on sweeper.
          Vabamängija on ingliskeeles libero.

          Jalgpallihaigla Liige

          Kommentaar


           #25
           Orginally posted by jots Kuula nüüd hoolega. A-koondis mängib 4-3-3. Noorte koondis mängib 4-3-3. Lihtsalt vahe selles, et A-koondisel on ründav poolkaitsja, noortel kaitsev poolkaitsja. Ehk siis A-koondisel on kolmas poolkaitsja (Kristal) kohe ründajate järel. Noortekoondises (Maasing) aga kaitseliini ja poolkaitsjate vahel.
           Seletad samas äkki ka seda, kuidas on tegemist ühesuguste taktikatega, kui 1) mängijate asutus on teistsugune ning 2) mängijatel on juba kasvõi tänu asetusele teistsugused ülesanded.

           Kui sellega hakkama saad, siis au ja kiitus sulle.

           Alguses oli tõesti nii, et libero istus kaitsjate taga ja tuiskas siis ringi. Tänapäeval mõeldakse libero alla aga lihtsalt vabat mängijat kelle ülesandeks on siis kas kaitseliini või poolkaitsjate auke lappida. Vabakaitsja inglisekeelne vaste on sweeper. Vabamängija on ingliskeeles libero.
           Võttes arvesse just selle mängija ülesannet, milleks on esmajoones kaitsjate abistamine ning nagu ise ka ütlesid aukude lappimine, siis kutsun teda tõesti võibolla natuke otsetõlgetest erinevalt vabakaitsjaks, kuid tehniliselt ning ülesannete osas see tema roll ju ongi.

           Üks asi sinu postituses omab aga väga head mõtet - nimelt fakti, et aja jooksul on positsoonide nagu näiteks libero ülesanded muutunud. Seega sinu otsetõlked on küll toredad, kuid suhteliselt asjatud, sest nende samade sõnade tähendus on muutunud.

           Tore oleks muidugi tehnilisse ning mängijate ülesandeid puudutavasse viadlusse astuda, et siis leida see vastus, mis roll sellel X-il seal tegelikult on, kas DM, SW või hoopis midagi muud. Kahjuks lahkun Hollandi suunas - kui oled ka äkki minemas, siis võiksime U-21 seda värki veits vahtida. Kui ei, siis järgmiseks laupäevaks olen tagasi ning võime jätkata. Saan õnneks jälle ühte U-21 mängu vaadata ning siis nende tegemistest ka värske pildi.
           When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

           Kommentaar

           Working...
           X