320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mattias Käit (Bukaresti Rapid, Rumeenia)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Ragbit olen kunagi mänginud, isegi koondiselaadses moodustises aga Ameerika jalgpalli mitte - seega puuduvad vahetud kogemused, mille põhjal neid võrrelda. Nii palju tean, et ragbis on reeglid ja tehnika (kuidas vastast maha võtta) piisavalt erinevad - seal suurim oht hammastest ilma jääda (endalgi putsad korra/kaks õrnalt põske silitanud) aga peapiirkonda miskit naljalt ei sattunud - eks see sõltu ka positsioonist.

    Reeglitest ja tehnikast ei ole juttu. Selle üle/vastu ei vaidle absoluutselt üldse. Mine loe poja postitus uuesti üles, see tema loogika on lihtsalt veider.

    Aga teemasse kah: Käitile soovin kõikse paremat, kiiret paranemist ning loodetavasti teeb õiged otsused oma karjääri suhtes. Keegi üldse teab kui tõsised need peapõrutsed tal on olnud?

    Kommentaar


      Tõsised peapõrutused:

      1. 06.03.18 Ross County reservide eest mängides sai peapõrutuse. Uuesti palliplatsil 24.03.18 koondises.
      2. 27.03.18 Gruusia-Eesti. Kokkupõrge vastasmängijaga. Uuesti palliplatsil 07.04.18

      Praeguse koduklubi Ross County juurde saabudes pidi Käit peapõrutuse tõttu kaks järgnevat matši vahele jätma. Käit pidi kõrvalt vaatama, kuidas Ross County jäi laupäeval võõrsil 0:3 alla Glasgow Celticule ning alistas teisipäeval koduväljakul 4:0 Partick Thistle'i, vahendab Delfi.

      "Põhjuseks oli peapõrutus, mille koondises sain," märkis Käit, miks ta viimastest mängudest on kõrvale jäänud.

      Kuu aega tagasi Ross County reservmeeskonna eest mängides peapõrutuse saanud ning Kaukaasia-turneel Eesti ja Gruusia maavõistlusmängus kanderaamiga väljakult ära viidud Käit on paranenud. «Tervis on korras. Võib öelda, et olen paranenud, aga tuleb rahulikult võtta,» rääkis 19-aastane Käit Postimehele.

      3. 18. juulil 2019 Blazani vastu Euroopa Liigas.

      4. Oktoober 2020. Trennis palliga oimukohta. Mängupaus 3 kuud.

      "Harjutasime väidetavalt tsenderduste pealt väravalöömist, kus olime paarides. Just nimelt väidetavalt, sest ma ei mäleta siiani sellest päevast mitte midagi, kuni olin juba haigla poole teel ja sealt samal õhtul koju sain. Meeskonnakaaslane oli mulle palliga umbes kümne meetri pealt oimukohta löönud. Kukkusin kohe pikali ja kaotasin teadvuse. Mind aidati füsioruumi, kust viidi juba haiglasse," kirjeldas Käit hetki, mida ta isiklikult ei mäleta, vaid vahendab teiste räägitut. - soccernet.ee

      „Koondise juurest tulin tagasi ja kohe esimeses trennis käis pauk ning rohkem ma ei tea. Ma lihtsalt kirjeldan, mida mulle öeldi. Siiamaani seda päeva ma üldse ei mäleta. Väidetavalt olin vahepeal omadega Eestis. Ei mäletanud, et Sloveeniasse tulin. Ei teadnud, et tüdruksõber minuga kaasas on. Rääkimata sellest, et telefoni koodi ei mäletanud,” meenutas Käit, et juhtunu tõi mälukaotuse. „Ühe minuti jooksul olin viis korda küsinud, et mis päev täna on.” - delfi.ee

      Käidi jaoks oli see karjääri jooksul neljas peapõrutus. Võrreldes eelmistega oli see kõige kriitilisem. Esimestes traumajärgsetes trennides hakkas poolkaitsjal paha ja esines ka oksendamist. „Eelmistel kordadel olen reaalselt väljas olnud kaks-kolm nädalat. Varem on olnud lihtsalt peapõrutus ja mälukaotust ei ole kaasnenud,” võrdles ta. - delfi.ee

      5. November 2021. Mängupaus teadmata.

      Möödunud nädala lõpus sai Käit liigamängus peapõrutuse, mille tõttu tuleb tal novembris peetavad mängud koondises vahele jätta.

      Kui oktoobris 2020 saadud peapõrutus oli tal neljas tõsine peapõrutus. Siis järelikult on ühe veel millalgi kusagil saanud, mille kohta minul infot ei õnnestunud leida. Ehk siis kokkuvõttes 5 peapõrutust - iga üks on olnud järjest tõsisem kui eelmine (viimase osas puudub info).
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
        Kui oktoobris 2020 saadud peapõrutus oli tal neljas tõsine peapõrutus. Siis järelikult on ühe veel millalgi kusagil saanud, mille kohta minul infot ei õnnestunud leida.
        18. juulil 2019 Blazani vastu Euroopa Liigas.
        20 LEGEND

        Kommentaar


          Algselt postitas alvarez Vaata postitust
          Reeglitest ja tehnikast ei ole juttu. Selle üle/vastu ei vaidle absoluutselt üldse. Mine loe poja postitus uuesti üles, see tema loogika on lihtsalt veider.

          Aga teemasse kah: Käitile soovin kõikse paremat, kiiret paranemist ning loodetavasti teeb õiged otsused oma karjääri suhtes. Keegi üldse teab kui tõsised need peapõrutsed tal on olnud?
          Mina saan tema jutust aru, juhul kui ta tugineb NFLi näitele, kui mitte siis jääb ka minu jaoks segaseks ja vajab lisaselgitusi.

          Kommentaar


            Karm värk - väidetavalt võivad sellised vigastused lühendada aasta/kaks oodatavat eluiga.

            Kommentaar


              Kui tahab karjääri jätkata - kiiver pähe. Kui ei aita - karjäär läbi.
              Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

              Kommentaar


                Algselt postitas Jormma Vaata postitust
                Kui tahab karjääri jätkata - kiiver pähe. Kui ei aita - karjäär läbi.
                Mul lihtne targutada aga äkki piisab mängustiili/positsiooni/rolli muutusest?
                On ju mitmeid tippmängijaid ka temaga samal positsioonil/rollis, kes pole kunagi tõsist peavigastust saanud.

                Kommentaar


                  Aga mis roll see võiks olla?
                  Pingimehe roll juba proovitud, trenni, nagu ta haigusloost võime lugeda, Käit teha ka ei tohi eriti, siis ehk piletimüüja (kuigi seal võib rahulolematu klient ka pasunasse anda) või nagu ta isagi - läheb päästjaks (kuigi ka seal on ajukahjustuse oht suur, kuigi kiivrid seal kohustuslikud, see on suur pluss).

                  Kommentaar


                    Riigikogusse? Seal on ajukahjustusega ringikäkerdamine nagu auasja moodi.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                      Riigikogusse? Seal on ajukahjustusega ringikäkerdamine nagu auasja moodi.
                      Kui revali sissekirjutus olemas, siis võib proovida alustada ревель воруправа'st - seal pole ajugi vaja. Svetal pole ju, aga vaata kui kõrgele tüdruk on jõudnud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
                        Aga mis roll see võiks olla?
                        Pingimehe roll juba proovitud, trenni, nagu ta haigusloost võime lugeda, Käit teha ka ei tohi eriti, siis ehk piletimüüja (kuigi seal võib rahulolematu klient ka pasunasse anda) või nagu ta isagi - läheb päästjaks (kuigi ka seal on ajukahjustuse oht suur, kuigi kiivrid seal kohustuslikud, see on suur pluss).
                        Sul on vajadus professionaalse abi järele.

                        Kommentaar


                          Siin on päris rõve seltskond koos seda asja arutamas... aga tema puhul paistab et asi on nii kaugel et ka väiksem kõlks mis tavalisele mängijale midagi ei tee lööb ta pikaks ajaks rivist välja. Inimese omapära või süvenev vigastus.
                          Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

                          Kommentaar


                            Aeg koju ära tulla

                            Kommentaar


                              Algselt postitas antz- Vaata postitust
                              Aeg koju ära tulla
                              Päris ka. Käit jätkab kindlasti välismaal.

                              Kommentaar


                                Bukaresti Rapid siis, Rumeenia.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X