320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Oliver Jürgens (Dunajska Streda DAC, Slovakkia)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    mis kogunemise kutse ta tagasi lükkas? räägime ikka A koondisest.

    Ja jutt sellest, et poisil on keeled suus ja võib ükskõik, mis koondist esindada on praegu nii jõhkrad Liivaku võnked, et minul kui tulisele koondise fännile ajab see jutt ikka harja punaseks küll - seda räägib isa, aga koondisesse tuleks kutsuda poeg.
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      alustaks äkki ikka sellest, et teeks mõne mängu kuskil meeste liigas või karikasarjas ka ära, enne kui A-koondise kutset ootama hakkab.

      Kommentaar


        Algselt postitas El President Vaata postitust
        alustaks äkki ikka sellest, et teeks mõne mängu kuskil meeste liigas või karikasarjas ka ära, enne kui A-koondise kutset ootama hakkab.
        Je suis Nasfal

        Kommentaar


          Algselt postitas NuFc Vaata postitust
          Ennem kui Jürjens üldse kutset ei saanud siis hädaldati selle üle. Nüüd kui kutse tuli (olgugi, et ainult koondise kogunemisele) räägitakse, et pole mõtet "lolli" mängima tulla. Jürjens lükkab sellise käitumisega võimalikku A-koondise kutset endast ainult kaugemale.
          Kui võtta nii tema, kui ka koondise perspektiivist, on siia tulek täiesti pointless. Kas või juba sellepärast, et kvaliteedi vahe treeningutel on öö ja päev.

          Ma ei mõista samuti, miks nt. Palumets peaks U21 3-päevasele kogunemisele tulema. Mida see 3-päeva siin juurde annab vs treeningud koduklubis, mis mängib Belgia kõrgemail tasemel?

          Kui vaadata keda ja mis vanuses kutsutakse ning läbi ajaloo on kutsutud A-koondisesse, jääb paraku veidi arusaamatuks, miks ei võiks teda esialgu nt. San Marino, kes koosneb amatööridest või minu poolest ka Malta vastu kasutada. Seda enam, et lähiajaloost on vägagi positiivsed näited Heina ja Paskotsi näol.

          Samuti on oma A-koondise mänge alustanud noorelt nt. Jääger, Klavan, Opi. Kas nad tolleks hetkeks olid mega “suurejalgpalli” kogemusega ning kehaliselt rämedad härjad? pigem mitte, talendikad aga kindlasti.

          Siia juurde võib veel lisada, et Eesti ründajad hetkel on pehmelt öeldes sitad. Kes mängib vahest, aga ei skoori. Kes ei mängi üldse, aga skoorib intstas.

          Hea point on veel vaadata U21 tulemusi ja satsi üldiselt. Mida seal mängimine annab?

          Kui hea maigu jätab see mängijale, kui treener soovib rääkida ja siis lihtsalt ära kaob? Kui räägitakse mingit venemaa juttu? Ilmselgelt võib trots tekkida ka temal/isal ja keskenduvad hetkel rohkem klubile, kui Eesti noortekoondistele, mis nkn on ùldiselt paras nali.

          Kommentaar


            Ausalt öeldes meie U-21 ei ole tõesti suurt midagi kunagi saavutanud. Lõpuks Prinsi ajal hakati umbkaitset mängima vähe efektiivsemalt, kuid tema aeg sai ka läbi. Ei sa ise ka väga hästi aru, et mida annavad koondise trennid sellistele mängijatele nagu Palumets ja Jürgens juurde? Ma mõistan seda, kui treenerid tahavad, et nad tuleks siia treeninglaagrisse, et tõsta trennide üldist taset, kuid Jürgensi ja Palumetsa vaatepunktist on see täiesti mõttetu ju. (ehk ainult mingit kokkumängu saaks harjutada, kuid meil oleks parem kui Jürgens treenib ikkagi Torino esindusmeeskonnaga ja Palumets Belgia kõrgliiga meeskonnaga.)
            Samamodi oli Sheini kaasamine Aserbaidžaani vastu U-21 mängus täiesti arusaamatu otsus. (kaotasime selle mängu jällegi 5-0) Seal U-21 kahjuks ma ei usu, et ükski vend ennast lähiajal tõestab ja kui noortel on võimalus välismaale siirduda ja seal meestega trenni teha väga heal tasemel, siis kindlasti pooldaks antud varianti. (Premium liiga meestega lulli lüüa võib siis ka kui tegelikud mängud kohale jõuavad.)

            Kommentaar


              Ise ka loete, mida kirjutate? Miks siis ükski vend peaks u-koondisesse kohale tulema? Treeningute taseme tõttu või? Äkki ikka, et meeskonnakaaslasi tundma õppida, koos aru saada, kes on milles hea, treener ka näeb, kas tekib keemia jne jne. Saab välja mõelda taktika, mis kõigi paremaid oskuseid esile tõstab ja nõrkusi kaitseb. Mõnele mehele saab lausa kodutööd anda, et mille kallal vaeva näha.

              Täpselt samamoodi nagu koondis ei tohi olla Pohlaku ja co turundusprojekt, ei tohi see olla ka isa-Jürgensi turundusprojekt.

              Igasugune koondis on ausasi. Kui ta kellegi jaoks ei ole auasi, siis minu jaoks pole seda venda koondisesse vaja. Ma arvan lausa, et sellest oleks rohkem kahju kui kasu.

              Kommentaar


                +1 eelnevale. Treeningkogunemisi korraldataksegi ju selle põhimõttega, et treenerid saaksid parema pildi mängijatest ette ja kuidas mängijate omavaheline keemia toimib. Jürgens pole teab mis ajast noortekoondisi esindanud. Keegi ei kahtlegi tema oskustes, aga see ei käi nii, et ta tuleb siis kui talle sobib. Eks näis kas järgmine kord talle veel kutse saadetakse või mitte. Ega treenerid ka ju vaatavad, et kui alatasa keeldub siis lõpuks neid enam ei tulegi.

                Kommentaar


                  Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                  Ise ka loete, mida kirjutate? Miks siis ükski vend peaks u-koondisesse kohale tulema? Treeningute taseme tõttu või? Äkki ikka, et meeskonnakaaslasi tundma õppida, koos aru saada, kes on milles hea, treener ka näeb, kas tekib keemia jne jne. Saab välja mõelda taktika, mis kõigi paremaid oskuseid esile tõstab ja nõrkusi kaitseb. Mõnele mehele saab lausa kodutööd anda, et mille kallal vaeva näha.

                  Täpselt samamoodi nagu koondis ei tohi olla Pohlaku ja co turundusprojekt, ei tohi see olla ka isa-Jürgensi turundusprojekt.

                  Igasugune koondis on ausasi. Kui ta kellegi jaoks ei ole auasi, siis minu jaoks pole seda venda koondisesse vaja. Ma arvan lausa, et sellest oleks rohkem kahju kui kasu.
                  Ma pigem mõtlesin, et miks teda sinna U-21 pushida, kui ilmselgelt tase kannataks San Marino vastu mängida, pigem isegi gramm tugevamate.

                  Kindlasti koondis võiks auasi olla. Samas ma saan aru, kui kutil on võimalus tippjalgpalli varvas uksevahele saada, võib noortekoondisi vahel pikalt saata. Eriti kui treener “ära kaob” lambist või kodumaal sind pidevalt tiblade manu saadetakse.

                  see “taktika” jutt on pull, aga seis on päris päris putsis, kui treener kutsub mehed mängima ja siis trennis hakkab vaatama, et kes kuhu sobib ning mida oskab. See võiks ikka ennem selge olla, kes kus positsioonil mängib ja mis oskused on. Mingi keemia kohapealt olen veel vast nõus, samas koondis, eriti noorte oma on suhteliselt vahetuva kaadriga üksus. Pigem oleks siis loogiline proovida juba A-satsis, vaadata kuidas ja kas see “keemia” tekib.

                  Veelkord, ma lihtsalt tahan öelda, et pigem kutsuda teda A-koondisesse, kui kuskile U-21(3p ja ilma mänguta) mis on nkn suhteliselt mõttetu aste, eriti Eesti tasemel.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas nimastain Vaata postitust

                    Ma pigem mõtlesin, et miks teda sinna U-21 pushida, kui ilmselgelt tase kannataks San Marino vastu mängida, pigem isegi gramm tugevamate.

                    .
                    Mille pealt nüüd see avaldus tuleb? Et lükkame mängu, siis ei tule kohe midagi ja seejärel taome maa sisse? Liivaku, Ojamaa ja Kinkiga oli täpselt sama keiss, et miks nad KOHE koondises pole, et teeksid kohe kõik ära. Pärast reaalsua oli pigem see, et keskasjalikud tiimimehed.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas nimastain Vaata postitust

                      see “taktika” jutt on pull, aga seis on päris päris putsis, kui treener kutsub mehed mängima ja siis trennis hakkab vaatama, et kes kuhu sobib ning mida oskab. See võiks ikka ennem selge olla, kes kus positsioonil mängib ja mis oskused on.
                      Ära nüüd nii palju ka utreeri, küll aga on tõsiasi, et erinevad mängijad toovad teineteisel erinevalt tugevused ja nõrkused esile. Olgu see keskkaitsja, kellel on vaja, et oleks hea juhendamisvõimega vv, et ta hiilgaks või suurepärane keskväljamaestro, kellel on vaja paariliseks musta töö rügajat, kes augud klatib. Ja selle järgi saab ka treener anda juhuseid, kuidas üleminekuid üles ehitada jne.

                      Jah, ma olen päri, et koondises, eriti noortekoondises on sellel raskem tekkida, aga seepärast ongi igasugune koosveedetud aeg oluline.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                        Mille pealt nüüd see avaldus tuleb? Et lükkame mängu, siis ei tule kohe midagi ja seejärel taome maa sisse? Liivaku, Ojamaa ja Kinkiga oli täpselt sama keiss, et miks nad KOHE koondises pole, et teeksid kohe kõik ära. Pärast reaalsua oli pigem see, et keskasjalikud tiimimehed.
                        Jup, perspektiivikate asemel võtame Florast aga järgmise Reinumäe ja lükkame tema. Kui perspektiivikatest ükskord ka inimesed saavad (loe: välismaalt Florasse naasevad või löövad iseseisvalt Euroopas läbi), siis võivad tulla.
                        20 LEGEND

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                          Mille pealt nüüd see avaldus tuleb? Et lükkame mängu, siis ei tule kohe midagi ja seejärel taome maa sisse? Liivaku, Ojamaa ja Kinkiga oli täpselt sama keiss, et miks nad KOHE koondises pole, et teeksid kohe kõik ära. Pärast reaalsua oli pigem see, et keskasjalikud tiimimehed.
                          Ei pea taguma. Ilmselt keegi ei oota, et ta tuleb Saksamaa vastu peale, lööb 3 ja annab 2 söötu ning Eesti on maailmameister. Isiklikult ei ootaks seda ka San Marino või Malta vastu.

                          Ega kui eelmainitud Jääger, Raku ja Opi nii umbes täpselt 17-aastaselt A-koondises debüteerisid, kohe mägesid liigutama ei hakanud.

                          Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                          Ära nüüd nii palju ka utreeri, küll aga on tõsiasi, et erinevad mängijad toovad teineteisel erinevalt tugevused ja nõrkused esile. Olgu see keskkaitsja, kellel on vaja, et oleks hea juhendamisvõimega vv, et ta hiilgaks või suurepärane keskväljamaestro, kellel on vaja paariliseks musta töö rügajat, kes augud klatib. Ja selle järgi saab ka treener anda juhuseid, kuidas üleminekuid üles ehitada jne.

                          Jah, ma olen päri, et koondises, eriti noortekoondises on sellel raskem tekkida, aga seepärast ongi igasugune koosveedetud aeg oluline.
                          Jürgens pole siiski ei kaitsja ega maestro. Selle U-21 koondise ründaja tegevus on suht limiteeritud ja üheülbaline.

                          Samamoodi on ju keemia mõttes vast isegi olulisem, et saaks kiirelt A-koondisesse sisse sulada.

                          Üldiselt see vaidlus meid tõele lähemale ei vii. Eks tulevik näitab, kas A-koondises välja veab või ei tulegi kunagi enam kohale/ei kutsuta.

                          Kommentaar


                            Siinkohal tasuks märkida, et 2022/23 hooajal pole Jürgens peale 5 vooru Torino U19 eest veel skoorinud.
                            Väravaid on Torino U19 ees löönud 4 mängijat, neist kaks on löönud mõlemad kolm väravat, ülejäänud mõlemad ühe värava.
                            Jürgensil on kirjas üks resultatiivne sööt.

                            20221/22 hooajal oli Jürgens Inter U19 resultatiivsuselt 7 väravaga viies, seda 31 mänguga.
                            Parim väravakütt - 15 väravat, poolkaitsja Cesare Casadei (Ita) müüdi Chelsea U21-te
                            Kesktormaja Fabio Abiuso (Ita) - 10 väravat, uus klubi on Pergolettese (Serie C)
                            Aasta noorem Poolkaitsja Nikola Iliev (Bul) - 8 väravat jätkab Inter U19-s
                            Poolkaitsja Giovanni Fabbian . 8 väravat, laenati aastaks Reggianasse (Serie B)

                            Kogu 2021/22 Inter U19 satsist pääsesid Serie A-sse ainult kolm mängijat, kes regati selleks hooajaks Interi põhisatsi.
                            Kautsjad
                            Argentiina Mattia Zanotti, kes sai ka korra 2021/22 hooajal Interi eest latsile.
                            Itaallane Alessandro Fontanarosa
                            poolkaitsa,
                            argentiinlane Valentin Carboni,

                            Ülejäänud mängijad, keda laenule ei saadetud,siirdusid peamiselt Serie C või D klubidesse, mõned, k a. Jürgens Serie A või B U19 satsidesse.

                            Ehk on Jürgens meil veidi ülehinnatud.

                            Kommentaar


                              Piinlik on tegelikult seda jagelemiselt kõrvalt vaadata. Selline tunne on, et me oleks nagu Itaalia või Inglismaa koondis, kus meil on võtta neid vähegi andekaid jalgpallureid kamaluga ja tambime üksteist mutta ning vaatame, kes ellu jääb ja sellest sitast välja ujub. Ja siis hakkame veel ülbitsema üksteisega, olematu kommunikatsiooniga... Ja siis teeme veel artikleid lehtedesse, ärme jumala eest üksteisega otse suhtle, suhtleme läbi ajakirjanduse, sest see on nii "glamuurne" värk.

                              Ma tuletan meelde, et me elame Eestis, kus jalgpall on lapsekingades ja igasugune talent on meie jaoks kulla hinnaga. Et ellu jääda nii tiheda konkurentsiga spordialal, tuleb üheskoos tegeleda võimalikuit efektiivselt ja jätta enda egod kõrvale ning töötada meeskondlikult ja leida parimaid lahendusi, mis oleksid tulemuslikud mõlemale osapoolele. Jalgpall on jätkuvalt meeskonnamäng.

                              Siinkohal tuleks mõlemal osapoolel peeglisse vaadata - nii EJL-il kui ka Jürgensil (muidugi rohkem ta isal-esindajal), sest teades Oliveri - tema jaoks on tähtis ainult jalgpall.

                              Kas U21 või A-koondise treeneril on raske helistada mängijale, selgitada olukorda, kuulda ära Oliveri (mitte tema isa) mõtted ja leida parim lahendus antud olukorrale?

                              Ma olen nõus, et see 3 päevane U21 treeninglaager isiklikus plaanis ei anna mitte midagi Oliverile juurde, vaid pigem võtab ära võimaluse ennast Torinos veelgi kõrgemale mängida.
                              Et "upitada" (jah, nii see käibki jalgpallis) sellist talenti - kutsu ta A-koondisesse ja korras. Poisi motivatsioon tõuseb, väärtus tõuseb, Torinos võetakse teda kui A-koondislast, treener näeb ära, kas on A-koondise materjal... Keegi ei käsi teda mängu panna.

                              Meil sünnib selliseid talente ÜKS viie aasta jooksul (optimistlik) ja me peame selleks atraktiivse platvormi looma.

                              See on minu arvamus.
                              YNWA

                              Kommentaar


                                U21 vahele jätmine ei ole EJL'i jaoks mõeldav?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X