320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Henrik Ojamaa (FC Flora, Eesti)

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

 • Nahkpea
  replied
  Kuidas Poola press eile määratud penaltisse suhtub? Või see ei ole üldse teema?

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Poola pressi lugedes ei saa ma aru, et mis mängu nad eile vaatasid - jahutakse sellest kuidas Legia ikka mängis sama halvasti kui sügisel ja kidas Berg ei ole suutnud midagi muuta...
  Minu arvates oli meeskond võrreldes eelmise aasta viimase mänguga Gorniku vastu oma suhtumiselt hoopis teistsugune - platsil töötati isuga, pidevalt pakuti ennast ning vastastelt üritati võimalikult ruttu pall enda kätte saada.
  Ühesõnaga - Poola spordipress üritab ikka mingit vingumist üles võtta, eks mingi alaväärsuskompleks lööb välja

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Täna Ojamaa põhikooseisus vasakäärena Korona vastu platsil, kuid pildis teda eriti näha ei ole. Peamiselt liigub pall läbi parema ääre, kus uus mees Guilherme üsna asjalikult ja ohtlikult mänginud. Uue treeneri uuest nägemusest annab tunnistust ka see, et näiteks Dwalishwili on väga korralikult mänginud - traditsioonilise nr.9 rolliga kus peab selg ees värava poole mängima saab ta täiesti hakkama...
  Orlando Sa koosseisus (vist bürokraatlikel põhjustel) veel ei ole.

  Ojamaal kohe poolaja alguses 1-1 läbiminek, kuid kahjuks väristas ära - tundus, et ei teadnud täpselt mida tahab teha...

  Lõpuks siis paari minuti sees mõlemale meeskonnale punane kaart ning üsna suurest ülekaalust hoolimata Legiale vaid 1-0 võit. Värav tuli penaltist natuke peale seda kui Ojamaa oli välja vahetatud. Penalti andmine ka selline mõnel määral maitse küsimus.

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Legia soetas endale lõpuks korraliku ründaja - poole miljoni euro eest soetati ka Portugali koondises ühe mängu mänginud Orlando Sa: http://en.wikipedia.org/wiki/Orlando_S%C3%A1
  Stiilinäiteid: http://vimeo.com/82682365

  Leave a comment:


 • hullmar
  replied
  Algselt postitas priity Vaata postitust
  Legia kodulehel olevas pressiülevaates (http://legia.com/news,39523-jaka_zag...a_o_legii.html) on tsiteeritud Przeglad Sportowy (Spordiülevaade) artiklit muutustest Legia treeningutel. Henning Bergi ajal on hakatud vähem raskeid kangitrenne tegema. Lisaks ilmnes FMS testi põhjal mitmeid huvitavaid asjaolusid - nt. Henriku puhul on kirjas, et ta liialdas jõusaali-trenniga ning harjutab nüüd seal range kontrolli all...
  Ma pakun, et sellepärast ta väsiski ka koondise eest mängides nii kiiresti ära. Treenib füüsilisust liialt üle ning ei jää energiat, eriti samal ajal, kui toimuvad klubi eest mängud. Õige otsus Henning Bergi poolt tegelikult, eriti kuna Ojamaat tahetakse tipuründajana kasutada, siis peab praktiliselt alati 90minti suutma joosta

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Legia kodulehel olevas pressiülevaates (http://legia.com/news,39523-jaka_zag...a_o_legii.html) on tsiteeritud Przeglad Sportowy (Spordiülevaade) artiklit muutustest Legia treeningutel. Henning Bergi ajal on hakatud vähem raskeid kangitrenne tegema. Lisaks ilmnes FMS testi põhjal mitmeid huvitavaid asjaolusid - nt. Henriku puhul on kirjas, et ta liialdas jõusaali-trenniga ning harjutab nüüd seal range kontrolli all...

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
  17. Ojamaa 1:0

  tundub, et sai
  Seekord peaga, vaatame kas jalaga ka õnnestub

  Edit: Henrikult siis üks poolaeg. Värav nähtav siit: http://www.youtube.com/watch?v=mb9melj1AfE
  Kölni väravavaht eriline esikinnas polnud, mõlemad sisselastud väravad eestnurgast.

  Bergi sõnul mängis Ojamaa ründaja kohal, kuna sooviti näha kuidas ta seal hakkama saab. Samuti teisel poolajal Mikita ja Arak - Dwalishwili oskusi ja võimeid teatakse, nüüd taheti teistele anda võimalus tipuründaja positsioonil mängida. Lisaks ütlest treener Ojamaa kohta, et Henrik näitas täna oma paremaid külgi - kiirust ja tugevust, kuid Berg sooviks seda veelgi enam näha. Tööd tulevat aga teha väljakul liikumise kallal.

  Ise ütleksin kommentaariks, et tipuründaja koht on Legia jaoks hetkel kõige valulisem teema ning väidetavalt vajavat kõige pakilisemalt täiendus üleminekuperioodi jooksul. Tundub, et Bergi käe all jätkatakse 4-5-1 formatsiooniga mängimist nii et Ojamaa vist ei saa eriti võimalusi "teise ründajana" silma paista. Ründava keskpoolkaitsja rolli on üsna kindlalt endale broneerinud Ekstraklasa eelmise aasta parim mängija Radovic ning järgmine nimi selle positsioonil on Pinto.

  Leave a comment:


 • Linnupoja
  replied
  17. Ojamaa 1:0 (hetkel juba seis 1:1 esimene poolaeg alles)

  tundub, et sai

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Täna kell 14 algavat sõprusmängu FC Kölniga läheb Legia mängima asetusega 4-5-1, ründaja kohal alustab Ojamaa.
  Eks näis kas Heniek laudauksele pihta saab

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Eile toimus Legia aasta esimene kontrollmäng Tomski Tomiga, videokokkuvõte siit: http://www.youtube.com/watch?v=zHlySiLdpyg#t=391
  Ojamaa alustas algkooseisus ja video järgi mängis paremat äärt. Mängujärgsel pressikonverentsil Berg kiitis nelja mängijat, üks neist oli ka Henrik. Videos näha paar tema osalusel toimunud rünnakut ning üks ohtlik kauglöök, mille Tomi väravavaht püüdis.

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Mõningaid uudiseid Türgis laagerdava Legia kohta.

  Kõigepealt video treeningult, kus natuke ka Ojamaa show'd: http://www.youtube.com/watch?v=t30pclwFIdc#t=6

  Üleminekutest:
  Keskväljalt on Toulouse'i 3 miljoni euro eest müüdud 21-aastane kaitsev poolkaitsja Dominik Furman. Väidetavalt olid prantslased tahtnud teda juba eelmisele aastal, kuid nüüd kui kõlakate kohaselt hakkas noormeest jälgima ka Arsenal, siis tehti tehing lõpuks teoks.
  Juurde on tulnud 22-aastane ründav poolkaitsja Guilherme (http://www.transfermarkt.com/en/guil...er_139607.html), kes senini kuulus SC Braga nimekirja. Tõenäoliselt saab tema rolliks "alumise ründajana" mängida ehk siis Henriku eelistatud positsioonil üks konkurent juures.

  Poola Jalgpalliliidu aasta-auhindade jagamisel said Legia mängijad (ja endine treener) mitmeid auhindu.
  Ekstraklasa parim mängija - Miroslav Radovic
  Ekstraklasa parim noormängija - Dominik Furman
  Parim treener - Jan Urban
  Ekstraklasa aasta esi-11 - Dusan Kuciak (Legia Warszawa) - Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Tomasz Brzyski (Legia Warszawa) - Dani Quintana (Jagiellonia Białystok), Sebastian Mila (Śląsk Wrocław), Miroslav Radović (Legia Warszawa) - Prejuce Nakoulma (Górnik Zabrze), Marco Paixao (Śląsk Wrocław), Paweł Brożek (Wisła Kraków)

  Leave a comment:


 • Rumori di Spogliatoio
  replied
  A lot of Ojamaa in this week's 'Thus Spoke RdS', best quotes from Estonian football world.
  http://www.rumodispo.com/thus-spoke-...es-and-coaches

  Leave a comment:


 • vincent
  replied
  Ojamaa ise: ausalt ja avameelselt.

  Väidetavaid füüsilisi kokkupõrkeid pole olnud, see oli küll täielik Poola meedia väljamõeldis. Samamoodi nagu oli meedia väljamõeldis jutt, nagu oleks Eesti ja Hollandi mängul keegi mulle moraali lugemas käinud. Poolas sain meedia vahendusel teada, et mõned mängijad polnud minu esitustega rahul, kuid minuga isiklikult ei julgenud keegi mängijatest seda teemat üles võtta. Pean siinkohal ütlema, et ma pole kunagi kuulnud, et meeskonnaliikmed, kaasa arvatud treener, kedagi meeskonnast meedia kaudu kritiseeriks, kui tiimil kipub mõni mäng kehvemini minema.
  http://sport.postimees.ee/2660472/he...tes-teel-tippu

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Mõni sõna ka Legia esindusmeeskonna poole pealt. Meedia andmetel on lahkumas üks Legia kaitsvatest poolkaitsjatest - 22-aastase Dominik Furmani eest pakkuvat Toulouse 3 mln eurot või siis Tomasz Jodlowiec, keda tahtvat 2 mln euro eest Trabzonspor.
  Meeskonna on naasnud paar laenul olnud mängijat, kuid kõige pingsamalt otsitava täienduse ehk siis uue ründaja osas kindlaid uudiseid pole. On räägitud ka mõnedest ulmevaldkonna nimedest nagu Man Unitedi William Keane (sügisel laenul Wiganis), Wolverhamptoni Björn Sigurðarson, kuid tõenäolisemad tulijad on sellised nimed nagu albaanlane Hamdi Salihi (hetkel Hiinas, varem DC United).

  Leave a comment:


 • priity
  replied
  Tegemist on sisuliselt investorivahetusega. Eelmine investor "Grupa ITI", mis on suur meediafirma ning omab mitut internetiportaali ja telekanalit TVN Turbo (suunatud peamiselt maskuliinsematele teemadele - tehnika, adrenaliinisport, kuid kus ka näiteks Eesti e-riiki tutvustatud), väljus peale 10 aastat oma investeeringust. Kui ITI Grupp 2004-ndal aastal Legia 22 mln PLN eest omandas, oli Varssavi klubi sisuliselt pankroti äärel, kuid vaadates nüüd Legia finantsolukorda võib eeldada, et investeeringust väljuti kasumlikult.
  Et Legia on ettevõtlusvormilt aktsiaselts, siis tähendas investorivahetus aktsiate ostmist. Neist 80% omandas senine Legia juhatuse liige Dariusz Mioduski, kes oli pikka aega 2,5 mld-se euro suurust investeerimiportfelli omava Poola investeerimisfirma Kulczyk Holding-u tegevjuht. Antud firmale kuulub näiteks ettevõtete grupp Kompania Piwowarska, millel kusagil 40% Poola õlleturu mahust - tuntumad õllemargid Lech ja Tyskie; ning lisaks suured energeetika, automüügi, logistika, keemia valdkonna ettevõtted.
  Ülejäänud osa aktsiatest ehk 20% omandas Legia tegevjuht Bogusław Leśnodorski (jääb selleks ka vähemalt 3 aastaks). Alates 2012 aasta detsembrist sellel ametikohal olnud Leśnodorski on suutnud lühikese ajaga üsna palju - lepitanud lahkhelisid fännide ja klubi omanike vahel, suutnud viia klubi turunduse uuele tasemele ning viinud klubi eelarve tasakaalu ning esmakordselt Poola spordis 100 mln zlotini.
  Eks nüüd hakkab ajakirjanduses ilmuma erinevaid arvamusi, kuid vaadates varasemaid artikleid, siis võib öelda, et uute investorite otsing Legiale on olnud õhus pikemat aega ning on räägitud ka idapoolsetest või Araabia riikidest pärit investoritest. Nii, et pole võimatu, et Mioduski ja Leśnodorski taga on investoritena keegi teine. Mida aga tähendab uue investori tulek Legiale?
  - Uued investorid kustutavad Legia 200 mln PLN-se võla ehk siis varem intressimakseteks kulunud raha jääb klubi arendamiseks;
  - Spekuleeritakse sel teemal kas uutel omanikel on veel raha uute mängijate sissetoomiseks või mitte. Selge on aga see, et varem tuli klubil kõik otsused kooskõlastada ITI-ga, mis viimastel aastatel klubile enam raha ei andnud. Nüüd aga on võimalik teha otsuseid puhtalt klubi eelarvest lähtuvalt;
  - Uued juhid on lubanud rõhuda klubi niigi eesrindliku noorteakadeemia arendamisele ning infrastruktuuri edendamisele.
  Kuidas Legia areneb on tulevikus näha, kuid "jalgpalliklubi kui investeering" projektide suurejoonelisi ebaõnnestumisis pole tarvis kaugelt otsida. Varssavi "Polonia" põhjakõrvetamine selle omaniku poolt, kes sisuliselt kõik klubi raha oma taskusse veeretas on kõigil üsna värskelt meeles.

  Leave a comment:

Working...
X