320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Väike Karikas

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

 • inward
  replied
  FC Pokkeriprod 0:2 Kohtla-Järve JK Järve II (0:2)

  Ülevaade.

  Leave a comment:


 • inward
  replied
  FC Pokkeriprod - Kohtla-Järve JK Järve II : Mängu eelvaade.  Head lugemist.
  Lisatud failid

  Leave a comment:


 • inward
  replied
  Esmaklassiline kokkuvõte nagu alati! Kiitus Imaverele nii südika vastupanu eest II liiga võistkonnale.

  Leave a comment:


 • SoccerGoal
  replied
  Kuidas siinkirjutaja aasta esimese supluse ära tegi? Oli nii tore kutt, et ei võtnud vihmavarju kaasa, kuigi Türi kohal olid kurjakuulutavad pilved üleval. Väikeste karikavõistluste 1/16-finaalmäng Türi Ganvixi ja Imavere Forsi vahel oli poole tunni pärast algamas, kui taevataat linnas veekraanid valla lasi. Teadmiseks, mängu ei peetud Tolli tänava staadionil, vaid hoopis metsakombinaadi väljakul. Kas olin tõesti vihma kätte jäänud või riietega väikese supluse teinud - ega suurt vahet sel olnudki, läbimärg kõuts asus kuuse alla kohtumist jälgima...

  Türi Ganvix JK - SK Imavere Forss 1:1 (0:1), la. 3:2

  Loosi tahtel sattusid kokku just kaks Järvamaa klubi, kellest võõrustajad mängivad teises liigas ning külalisrollis olevad imaverekad, kes neljandas liigas teist aastat pelavad. Tõotas tulla põnev kohtumine: Imavere tegi teadupoolest hooaja eel korraliku ettevalmistuse ning see on seni väljendunud ka nende tulemustes - kuuest mängust viis võitu. Türilgi on viimasel ajal hästi läinud, kui teise liiga lääs/lõuna tsoonis on järjest võetud kaks võitu. Eeldused atraktiivseks kohtumiseks olid olemas - mäng alga!

  Kerge viivitusega duell algust sai, kuna väljakujooned olid üsna kehvasti nähtavad ja sedasi küsis peakohtunik Türi treenerilt ülemärgistamise võimalusest. Saades sellele positiivse vastulause, võis kohtumine alata. Kodumeeskond alustas kohe vile kõlades aktiivselt, loetud sekundid hiljem kukkus eesliinis Hendrik Pihl, kuid vilemees olukorras viga ei näinud ning mäng jätkus. Forss kaotas seejärel lühikese aja jooksul kaks korda palli ning löögile sai Ganvixi poolelt Aleksander Saharov, kelle sooritus pisut ebatäpne oli. Külalised asusid oma teisest pealelöögist kohtumist 10. minutil juhtima. Risto Liiv tõmbas paremal äärel vastasest mööda ning söötis mänguvahendi edasi Siim Imsile, kes seejärel kiire söödu tagumise posti juurde andis, kus Rauno Kiisk pealöögiga omad juhtima viis.

  Ganvix sai paar arvestatavat võimalust, kuid Imavere kaitse tegutses kindlalt, eesotsas Kristjan Hõbemägiga. Kiisk leiti taas hea passiga üles, ent Türi vv oli löögiks valmis ning püüdis palli suuremate probleemideta. Kolm minutit oli pooltunnist möödunud, kui Ravel Riik Forsi poolelt mängu esimese hoiatuse teenis. Ergo Eelmäe oli kiiresse minemas, kuid patustaja tiris vastast särgist ning sai vääriliselt kaardi näol karistada. Imavere poolelt oli aktiivselt pildis ka teine Imsi - Tauri, kes järjekordselt heal löögipositsioonil oli. Seekord tõstis ründavam osapool palli puurilukust üle, kuid mänguvahend lendas ka väravapostist väheke mööda.

  Kuna vihm oli väljakuga oma töö teinud, oli selge, et väravavahid ei saanud sama agaralt üritada löökide puhul palli püüda, kui reeglina ilusama ilma puhul tegutsetaks. Väheke jäi puudu, et Imavere oleks taolise olukorra tõttu karistada saanud. Enar Nilp tõrjus Peteri Pajumetsa löögi pisut ebaõnnestunult kolm-neli meetrit eemale, kus palli sai kohe omaks Türi kapten Kristo Kiik. Väga hea šanss siiski luhtus, kuna löögiüritus läks väheke üle jala. 44. minutil põrkusid Türi karistusalas jõuliselt kokku Kiisk ja kodumeeskonna puurilukk. Peakohtunik vilistas vea ära, ent paistis, et ei suuda konkreetset otsust teha kummalegi poole. Pärast lühikest arupärimist küljekohtunikult oli otsus selline, et Forss teenis penalti. Lööma asus Alar Arula, Türi vv hüppas küll õiges suunas, kuid ründaja suunas palli latti ning sedasi jäigi ülimagus eduseisu suurendamise võimalus enne poolaja lõppu kasutamata. Enne pausile lubavat vilet tuli Imavere puurilukul ristnurka suunduv pall pareerida.

  Vaheajal tõmmati väljakujooned vastava aparaadiga üle. Mõned minutid oli teisest kolmveerandtunnist kulunud, kui Imavere mängija pikali olnud Raido Kanguri jalgadesse takerdus - vilemees võttis külalismängijat kui potentsiaalset rünnakule suundujat ning sedasi andis Türi keskkaitsjale kollase kaardi. Vahepealse ajaga ei olnud kumbki otseselt kohtumist domineerimas, pall käis ühelt leerilt teisele ning kohati patustasid mõlemad arusaamatute pallikaotustega. 65. minutil viigistas ilusa sooritusega mänguseisu Saharov, kes oma kahekümnelt meetrilt karistuslöögi teele saatis - pall lendas trahvikastis olnud meestesummast läbi ning värava tagumises nurgas ta oma lõpu leidis.

  Ganvix ammutas sellest rohkem energiat ning see kandus ka mängupilti, kuna nüüdsest võis öelda, et kodumeeskond omas rohkem initsiatiivi. Türi rünnak, äärekohtunik oli tõstnud lipu suluseisu märkimiseks, ent väljakukohtunik ei märganud seda. Keegi türilastest küttis palli latti, mille järel keegi mänguvahendi omaks sai ja kera raamide vahele äsas. Hõisked said kiire lõpu, kuna nüüd märkas ka peakohtunik tõusnud lippu ning läks taas aru pärima. Suluseis jäi jõusse ning seis oli endiselt viigis. Vahetusest sekkunud Rasmus Provornikov keeras kasti piirimail vastasest mööda ning teele pandud tugev löök lendas ristlatti. Mõlema meeskonna väravavahid tegid kindlaid esitusi ning suuresti tänu neile mänguseis ei muutunud. Viimastel sekunditel oli Türil nurgalöök kasutada, kuid nurgast tulnud palli lõi Hõbekas ette ära ning lisaaeg oli tõsiasi.

  Meeskonna kapten mängis Rassu puurilukuga silmitsi, ent too tõrjus. Teiselt poolt vastasid imaverekad kauglöögiga, mis napilt väravast mööda tuhises. 104. minutil tegi Rassu vigade paranduse, kui kahekümnelt meetrilt löögi teele saatis. Pall hakkas lõpus vajuma ning lendas ilusti lati alt sisse - Türi 2:1 ees! Mängijad said taas minutikese kosumiseks ja joogipausiks ning teine pool lisaajast võis alata. Peagi teenis kodumeeskond nurgalöögi, mille järel Haista peaga löögile sai ning omad juba 3:1 ette viis. Forsi jaoks tundus mäng tehtud olevat, kuna mängupilt polnud enam sama särav, kui eelnevalt. 118. minutil jätkus kauglöökide soolo ning seekord Martin Ellramilt ilus kuul lati alla - 3:2.

  Türi hakkas seejärel pisut rabistama ning tehti järjest mitu viga. Ellram küttis karistuslöögi müüri ning päris viimastel hetkedel tekkis ootamatult Imaverel kiirrünnakuga hea moment viigistamiseks ning sellega mängu penaltiteni viimiseks. Kaks ründavat osapoolt olid spurtimas kiiresse ning paremal äärel olija hakkas teele saatma söötu teisele osapoolele, kes selle saanuna oleks puurilukuga üks-ühel olnud. Sedasi aga ei läinud, sest ainus kaitsja Pajumets sai söödule jala vahele ning vägagi ohtlik moment sai neutraliseeritud.
  Kokkuvõttes üsna võrdne mäng, kus kodumeeskond pani paremuse lõpus maksma ning sedasi järgmisesse ringi purjetas. Vilepartiiga muidugist päris rahule ei saa jääda, kaarte oleks võinud oma 2-3 kindlasti rohkem ära anda. Lõpuminutitel sihilik käega mäng ei teeninud kaarti + mitu robustset sissesõitmist. Aga nagu ühelt meeskonnapingilt tabavalt lausuti: "Uskumatu vile, paras Rahvaliigasse vilistama panna!"

  Pealelöögid: 27:23
  Neist väravale: 12:8
  Postid/latid: 1:1
  Nurgalöögid: 10:4
  Suluseisud: 6:6
  Vead: 19:20

  Leave a comment:


 • Rein
  replied
  Õnneks on Haiba selline sats, kes kohtuniku ei sõima.

  Leave a comment:


 • Kivi77
  replied
  Rahulolu on siis, kui vile on korralik. Seda ta oli, kui aga iirlased oleks siin ka rahvakeeli lambipenalti andnud ja lambipunase, siis poleks samuti rahule jäädud.
  Jah loomulikult mängijad eksivad, selleks kohtunikud ongi, et kord majja luua, mitte korralagedust tekitada ja seeläbi närvipingeid.
  Kuid jällegi, ega see ei muutu ja ma tean, et kohtunik ei ole lihtne olla, eriti kui üks sats sind sõimama hakkab, siis hakkad ju vastu tegema. Kaitsepositsioon. Kuid ikkagi, mõni kohtunik suudab, mõni mitte. Mis on igati loomulik.

  Leave a comment:


 • jonman25
  replied
  Mõni asi, millega tahaksin vaielda. Ebaõiglust on alati raske kannatada ning selles osas mõistan väga hästi.
  Kuid teema "halvad kohtunikud" - mitu eksimust teeb iga mängija igas mängus? Palju. Kui palju neid teevad reaalselt kohtunikud? Mis siin mõista tuleb on see: kohtunike eksimustele eelneb ENAMASTI mitu-mitu mängijate eksimust, mis kokkuvõttes tekitab vastava olukorra. Kõik eksivad ja kaotusi kohtunike rüppe lükata ENAMASTI on vale. See ei tähenda, et mõnikord tõepoolest satub vilemehel nigel päev.
  Ning teine asi: need põhja-iirlased, kes vilistamas käisid - kui meie kohtunikud läheksid Põhja-Iiri liiga mängu vilistama, oleks rahulolu tõenäoliselt täpselt samasugune. See, et nad tulevad teisest riigist kohe a priori tekitab nende vastu suurema respekti. Ja nii lihtsalt on. Ka meie vilemehed mõjuksid mujal sama veenvalt.

  Kokkuvõttes, ma küll ei tea, mis teie mängus toimus, kuid kõik eksivad ja kohtunike eksimustele eelneb enamasti rida mängijate eksimusi, mis loovadki sobiva pinnase vale otsuse tegemiseks.

  Leave a comment:


 • Kivi77
  replied
  Algselt postitas MarkoGTi Vaata postitust
  Retrol oli 4 surmkindlat võimalust veel värav lüüa, mida nad seekord ei suutnud realiseerida. Ja ega ka Haibal oli korralik mäng. Tohvergi(Retro VV) ütles esimesel poolajal, et ei osanud oodatagi sellist survet oma väravale Peale 1-1 seisu, kui määrati penalti Retrole(mille nad ka realiseerisid), ei suutnud enam Haiba ennast niipalju kokku võtta ja sealt see 4-1 ka kärises.
  No mis teha kui lisaks vastasega pead kohtunikega võitlema. Kui vastastel lastakse suluseisuga rünnakuid rahulikult jätkata koguaeg. Ja sealt ka väravad tulevad, lisaks pennu. Meie värav küll sulg polnd, piiripeal aga väga kiirelt tõusis lipp! Kus olid meie pennud, kui mees õlast pikali tõmmati? Mis siis teha saad? Ja no ise ka 6-7 momenti ära ei löönd, ma ei saa aru kuidas selline ebajopp.
  Kuulsin siin sõbra käest kes Retroga/Koondisega kümneid kordi madistanud, et neid hoitakse nagu sitta pilpal iga mäng. Nad oskavad niisama ka mängida, neid ei pea aitama. Kahju, sest ma ei tahaks üldse sellist juttu siin ajada aga tõesti vastutan oma sõnade eest et nii oli. Me oleme ka kaotanud ja kohtunikega ülirahule jäänud, näiteks Maccabi vastu karikas kaotasime 3-2, kuid Uuno Tutki vile oli lihtsalt nauditav ! Tahaks ausalt mängida, muud midagi. Eks mu jutt paras peaga vastu seina jooksmine ole, kuna muud ei kuulegi, kui kohtunikud on lahjad, alates meistriliigast lõpetades rahvaliigaga. Korra käisid Flora Levadia mängu Iirlased vilistamas ka kord oli kohe majas ja vilemehed said ka treeneritelt kiita. Inimestel puudus enesetõestamisvajadus ja nad tegid oma tööd korreltselt ja erapooletult, jäädes täiesti märkamatuks.

  Leave a comment:


 • MarkoGTi
  replied
  Algselt postitas Kivi77 Vaata postitust
  Räägiks Retro-Haiba karikamängust paari sõnaga: kohtunikebrigaad - põrsakari. Aitäh, Retro ei teind midagi valesti ja edu järgmises, loodan, et tuleb pikk reis ette võtta, siis polegi nii kahju sest kaotusest
  Retrol oli 4 surmkindlat võimalust veel värav lüüa, mida nad seekord ei suutnud realiseerida. Ja ega ka Haibal oli korralik mäng. Tohvergi(Retro VV) ütles esimesel poolajal, et ei osanud oodatagi sellist survet oma väravale Peale 1-1 seisu, kui määrati penalti Retrole(mille nad ka realiseerisid), ei suutnud enam Haiba ennast niipalju kokku võtta ja sealt see 4-1 ka kärises.

  Leave a comment:


 • Kivi77
  replied
  Räägiks Retro-Haiba karikamängust paari sõnaga: kohtunikebrigaad - põrsakari. Aitäh, Retro ei teind midagi valesti ja edu järgmises, loodan, et tuleb pikk reis ette võtta, siis polegi nii kahju sest kaotusest

  Leave a comment:


 • Bobik
  replied
  Reliikvia sai küll 0-6 Kasakate käest, aga kaotusest hoolimata julgen väita, et parim vilepartii sel hooajal. Selliseid kohtunikke võiks rohkem olla.

  Leave a comment:


 • Alfonso
  replied
  Algselt postitas urmar Vaata postitust
  Vaata ikka õigest kohast, lisaajad on nähtaval vaid karikavõistluste lehekülgedel. Aga kas Suema omad siis üldse EJL-i kodukat tunnistavad? Oma tühistatud tulemust te pole märganud õigeks muuta või siis selgitama, et miks te tühistamist ei tunnista.
  Eelmine aasta kasutasid vastased keelatud mängijat ja meie võistkonna kaotus muudeti võiduks, sellepeale reageeris Pras nii, et nimetas seda ebaausaks võiduks meile. Tekib küsimus, et milline võit siis Suemakatele aus on - see kus keelatud ja registreerimata mängijaid kasutati vist.

  Leave a comment:


 • urmar
  replied
  Algselt postitas PraS Vaata postitust
  huvitav, et kui ma tsipa enne postituse tegemist vaatasin siis oli ikka see 0-0 seal(sulgudes mingit infot polnd)
  Vaata ikka õigest kohast, lisaajad on nähtaval vaid karikavõistluste lehekülgedel. Aga kas Suema omad siis üldse EJL-i kodukat tunnistavad? Oma tühistatud tulemust te pole märganud õigeks muuta või siis selgitama, et miks te tühistamist ei tunnista.

  Leave a comment:


 • PraS
  replied
  Algselt postitas jyriöö Vaata postitust
  EJL lehel oli Väikese karika all tulemus juba eile õhtul üleval. Hundid võitsid penaltitega.
  huvitav, et kui ma tsipa enne postituse tegemist vaatasin siis oli ikka see 0-0 seal(sulgudes mingit infot polnd)

  Leave a comment:


 • jyriöö
  replied
  EJL lehel oli Väikese karika all tulemus juba eile õhtul üleval. Hundid võitsid penaltitega.

  Leave a comment:

Working...
X