320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

III Põhi 2018

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  #16
  Tänud @SoccerGoal 'le

  Kommentaar


   #17
   Vähemuses Eston lõi kaks väravat ning teenis närvilise võidu, kohtunikult kehv vilepartii
   Tallinna FC Eston Villa - Saku Sporting 3:1 (1:1)

   Kodumeeskond asus kohtumist juba 3. minuti lõppedes juhtima, kui läbisööduga leiti Artur Oganezov, kes lahendas momendi külmavereliselt. Vähem kui kümme minutit hiljem noppis Kristo Linder külaliste väljakupoolel palli vahelt, Saku kaitse jäi tolles momendis hämmastavalt passiivselt pealt passima, kuidas vastaste ründaja vabalt heast kohast löögile sai, ent sihik oli täiesti paigast ära ning pall lendas selgelt raamidest mööda. Saku esimesed üritused suundusid kõik raami, ent kuna need olid otsesuunas Estoni puuriluku Ronald Ringi suunas teele pandud, ei kujutanud need endast suurt ohtu.

   Saku poolelt kärises paremkaitses ikka mitmel korral, ent Estoni omad rohkem sealt minnes ära ei suutnud karistada. 34. minutil põrutas kodumeeskonna mängija karistusalas puusalt tugeva löögi teele, kuid Rene Hani tegi seepeale hea tõrje. Vana kulunud ütlust enam kordama ei hakka, kuid reaalsuseks sai järgneva Saku rünnakuga see, et seisuks tehti 1:1. Rauno Nõmmiko tegi kastijoonel mitu korda löögipette, mille järel pani lõpuks palli teele. Kuna Rink oli rohkem eesposti poolsel, polnuks tal variantigi olnud tõrjeks või püüdmiseks. Nõnda vaataski väravavaht pealt, kuidas pall värava tagumises nurgas lõpetas.

   Teise poolaja teisel minutil tõmbas väljakuperemeeste kapten Mattias Läänesaar vastase siruli ning sai sellega hoiatuskaardi. Mida aeg edasi, seda üha hakkas õhkkond mängus üha närvilisemaks minema. Kohtunik tegi arusaamatuid otsuseid, enamasti Estoni kahjuks ning lisaks kohtuniku suunas läinud kriitikale läks ka mängijate endi vahel tuliseks. Korra läks kergeks tõuklemiseks, ent osapooled eemaldati üksteisest kiirelt. Kohtuniku poolelt fikseeriti vigu, kus neid tegelikkuses polnud või väga pehmed puuted, sekka konkreetsed selga lükkamised, mis jäid täiesti tähelepanuta. Eston nõelas ohtlikult paremalt äärelt, kui Mihkel-Matteus Luige tsenderduse järel ei suutnud Rasmus Aasmäe palli piisavalt raamidesse suunata ning seetõttu päädis ohtlik moment ebatäpse sooritusega.

   58. minutil kukutas Nõmmiko keskväljal Oskar Aksiimi ning seepeale välkus patustajale kollane kaart. Kolm minutit hiljem fikseeris kohtunik kodumeeskonna mängijale karistusalas käega mängu ning sellega ühtlasi penalti Sakule. Võõrustajad olid seepeale pahurad ning päriti, kuidas teistmoodi tuleks käsi veel hoida kui mitte nii nagu sel momendil hoiti, ent otsus oli juba tehtud ning palli taha asus Nõmmiko. Pall suunati vasakule, ent Rink tegi suurepärase tõrje ning hoidis omad sellega halvimast. Pall püsis samas külalismängijatel ning paari üksiku söödu järel pääseti kenasti löögile ning pall oli suundumas lati alla, kuid taas hiilgas Rink kes sai käed vahele. Väravavaht liikus seepeale ning püüdis kõrgelt langenud lahtise palli, mille järel Saku mängija talle vea tegi. Seepeale läksid mitmed Estoni mängijad tulivihaseks ning veategija tõmmati väljakule konkreetselt pikali, lisaks kogunes meestesummasse veel külalismängijaidki ning läks ka tõuklemiseks. Käed käisid paljudel aktiivselt, kuid olukord päädis vaid ühe kaardiga - vägivaldselt tegutsenud Marko Hinn teenis punase kaardi. Tõuklejad pääsesid seekord ilma mingi sanktsioonita. Kaarti nõuti ka väravavahile sisse jooksnud Saku mängijale, aga siinkohal oli kohtunikul õigus - midagi niivõrd ebasportlikku selles polnud ning õigustatult kaarti ei järgnenud.

   69. minutil segas Andreas Pedak konkreetselt Luike karistuslöögi sooritamisel, ent kohtunike närv absoluutselt ei liikunud ning mängul lasti jätkata. Selline käitumine on raudpolt alati kollase koht, kuid peakohtunik mingil põhjusel ei kavatsenudki midagi teha. Hämmeldunud Luik jooksis põhjendatult seepeale vilemehe juurde ja päris aru. 76. minutil pääses Ardi Bogdanov võõrustajate puurilukuga silmitsi, kuid too sai jaole. Estoni vasturünnakul võttis Luik paremal äärel agaralt ette ning möödus vastasest, mille järel pani palli kasti, kus Oganezov löögile sai. Hani sai justkui käed peale, aga pall veeres siiski üle otsajoone ning sellega olid vähemuses väljakuperemehed 2:1 juhtima asunud.

   Juba mitmendat korda demonstreeris tugevat purakat külaliste Jaan-Kristjan Kaalma, kuid seekord polnud tema päev ja ei suutnud jalga valgeks saada. 86. minuti lõppedes söötsid Saku kaitsjad ja väravavaht omavahel palli ja nii kui pall vähe ettepoole pandi, võttis selle vahelt Marko-Alari Lont, kes pani seepeale kaugelt-kaugelt kõrge palli tühja värava poole teele ning meeskonnakaaslaste hõisete järgi oli juba selge kus pall maandub - raamide vahel ning sellega lõppseisuks 3:1. Kolmandal lisaminutil teenis hoiatuskaardi Bogdanov, kes kukutas karistusala piiril Läänesaare. Lisaks tuli veel mitu minutit, kuid nende jooksul miskit märkimisväärset ei toimunud ning nõnda võttis pool tundi vähemuses mänginud Eston igati tubli 3:1 võidu, tänu millele tõusti suisa kahe koha võrra 6. positsioonile. Samas on lähikonkurentidel antud vooru kohtumine veel pidamata. Saku langes tänu kaotusele 9. kohale. Järgmises voorus kohtub Eston võõral väljakul Štrommiga ning Saku võõrustab Retrot.

   Pealelöögid: 13:14
   Neist väravale: 7:7
   Neist blokeeritud: 0:1
   Nurgalöögid: 7:1
   Suluseisud: 4:2
   Vead: 14:17

   Kommentaar


    #18
    Zenit ei suutnud Retrole suurt pinget pakkuda
    JK Retro - FC Zenit Tallinn 4:1 (3:1)

    Eile lõunal kohtusid Kotka staadionil antud tsooni kaks meeskonda, kel tavapärase koosseisu keskmine vanus teistest selgelt vanem, siililegi peaks sellega selge olema, et jutt on Retrost ja Zenitist. Skoor avati kohtumise 9. minutil, kui retrokad panid pika palli paremale äärele. Zeniti äärekaitsja oli liialt kõrgel ning nõnda oli Reimo Ojal küllalt ruumi, edestades ainsat läheduses olnud vastast ja avades skoori. Vähem kui kümme minutit hiljem määrati külaliste poolkaitsja Richard Aotähe löögi järel neile endile penalti. Palli taha asus Aotäht ise, saates mänguvahendi kindlalt vasakule alla - 1:1.

    Ei möödunud palju, kui Retrol oli hea võimalus vastu karistada, nimelt jäid külalismängijad sirgetel jalgadel suluseisu ootama, mida aga ei fikseeritud. Magnus Martinson leidis Oja, kes heast kohast mööda lajatas. Ehmatusega pääsenud külalised hakkasid seepeale üksteisega valjuhäälselt mölisema. Peakohtunik andis seejärel mingil põhjusel kollase kaardi Zeniti kaptenile Andre Taliveele, kes seepeale õigustatult ütles, et ta ei öelnud midagi. Pärast abikohtunikult üle pärimist, tühistati eelnevalt valesti antud kaart ning selle sai hoopis Raivo Seema.

    Retro oli tunduvalt teravam ning üritusi saatis edu 26. minutil, kui Timo paali lühikese passi järel Oja tugevast löögist väravavõrgu sahisema pani. 35. minutil mängis Paal palli Martinsonile jooksu peale, kelle mineku magas vastaste kaitsja täielikult maha. Poolkaitsja löök jäi siiski suurepärasest kohast ebatäpseks. Kaks minutit peale seda tehti sotid suures plaanis selgeks, Hans-Kristjan Aasma tsenderdas paremalt äärelt palli kasti, kus Paal sooritas löögi. Kuna moment enne lööki hakkas Zeniti väravavaht Kirill Andreev liikuma teiselepoole, ei suutnud ta löögile reageerida ning pall lõpetaski nõnda kergelt väravas - 3:1.

    Teise poolaja alguses jätkati samalt lainelt sarnaselt avapoolajale. Zeniti omad magasid taas vastase spurdi maha ning nõnda pääses Oja Andreeviga silmitsi, kuid puurilukk pareeris. Peagi noppis Martinson vastaste poolel palli vahelt, ent taaskord jättis lõpetuseks realiseerimine soovida. 56. minutil jooksis Aasma olukorda hiljaks jäänuna sisse palli klaarinud Taliveele, millega teenis kollase kaardi. Üksikud minutid hiljem kukutas Armand Naris külaliste kiirrünnakul Talivee ning taas välkus hoistuakaart. Martinson sai oma teenitud värava kirja lõpuks 72. minutil, kui Kimmo Ploompuu läbisöödu järel pääses minekule. Poolkaitsja üritati enne kasti jõudmist maha tõmmata, aga see ei õnnestunud ning lõppseisuks sai sellega 4:1.

    Skoor võinuks veelgi suurem olla, ent realiseerimine jättis neljast väravast hoolimata Retrol kõvasti soovida. Zeniti tobeda pallikaotuse järel pääses Oja puurivahiga silmitsi, kuid hakkas liialt palli sättima ning kõige lõpuks noppis väravavaht palli enda käte vahele, mille järel tehti ta vastu viga. Sekkuma pidi ka retrokate puurilukk Toomas Tohver, kui ühes olukorras lükkas pika palli kindluse mõttes üle lati.

    Retro on liider, Zenit langes samas 5. kohale. Järgmises voorus sõidab Retro külla Sakule ning Zenit võõrustab TransferWise'i.

    Pealelöögid: 19:8
    Neist väravale: 11:3
    Neist blokeeritud: 2:1
    Nurgalöögid: 2:3
    Suluseisud: 6:5
    Vead: 14:5

    Kommentaar


     #19
     Zapoos astus võiduga suure sammu 2. koha kindlustamise suunas
     Tallinna FC Zapoos - Nõmme Kalju FC III 2:0 (2:0)

     Juhtudel, kus tabeli viimane alustab 2. positsioonil oleva meeskonna vastu mängu kümnekesi, võib julgelt öelda, et saatus on üsnagi teada juba enne avavilet. Kaljukate puurivaht Bruno Aleksander Domingues pandi kohe avaminutitel tõrjele, kuid vähe ohtlikum moment tekkis 13. minutil, mil zapoosikad leidsid vasakult äärelt passiga Andri Kaljumäe, kes esimese puutega palli maha võttis ning teisega selle küljevõrku saatis. Vähem kui kümme minutit hiljem oli sarnane stsenaarium, kuid teistsugune lõpplahendus. Vasakult äärelt pall kasti ning Kaljumäe lükkas libistamise pealt palli tagumisse nurka - 1:0. Juba järgmisel minutil vajutas Mark-Eerik Kodar enam kui 30-lt meetrilt korraliku mammu lati alla ning eduseis oli sellega duubdeldatud.

     Paar minutit pärast pooltundi leidis Mark-Rene Väljas diagonaalsööduga Mike Kõivu, kel oli hea võimalus skoorimiseks, kuid vabalt positsioonilt löödi siiski mööda. Kalju mängijad võisid küll pääseda vastaste väljakupoolele, kuid seal asjalikumad ideed ning jätkud katkesid ning seega polnud üllatuseks, et avapoolajal nad ühelegi pealelöögini ei jõudnud.

     Külaliste esimene löök saabus 53. minutil, kui karistuslöögi järgselt oli peaga ebatäpne Erkki Vaheoja. Kuus minutit hiljem kiskus Hubert Hakk võõrustajate Karl-Joel Hussarit särgist, seejärel tõmbas kossi ning vile kõlamise järel lõi tagatipuks ka palli minema. Selline käitumine päädis ilmselgelt kollase kaardiga. 65. minutil olid väljakuperemehed iseendale karistust küpsetamas, kui liiga kergelt eksiti ning Greeg Jakobsoni söödu järel Vaheojal hea koht olemas oli, ent löök jäi ebatäpseks.

     Zapoosikad ei öelnuks ära neljandast väravast, kuid ka neid saab kiruda kehva realiseerimise eest, näitena 77. minut, mil Kõiv lõi täiesti vabast kohast üle. Korra pandi proovile ka kodumeeskonna väravavaht Lars Markus Linnupõld, kui Hakk kauglöögist palli teele pani ning puurivaht selle üle otsajoone lükkas. 87. minutil said võõrustajad korneri järel lähedalt peaga löögile, Domingues sai käed vahele, mille järel lendas pall latipõrkest üle. Kaks minutit hiljem pani Aaron Oks tagant Kõivule kossi ning sai hoiatuskaardi.

     Zapoos astus võiduga suure sammu 2. koha kindlustamise suunas, Kalju on samas jätkuvalt viimasel kohal. Järgmises voorus kohtub Zapoos võõral väljakul Dünamoga ning Kalju võõrustab Laagrit.

     Pealelöögid: 21:4
     Neist väravale: 7:1
     Neist blokeeritud: 2:0
     Postid/latid: 1:0
     Nurgalöögid: 6:4
     Suluseisud: 0:4
     Vead: 10:10

     Kommentaar


      #20
      Meeletult võimalusi raisanud Rumori skooris sellest hoolimata viiel korral
      Tallinna FC TransferWise - Rumori Calcio Tallinn 2:5 (1:2)

      Juba kohtumise 4. minutil elasid võõrustajad korraliku ehmatuse üle. Esiteks andis Vladimir Gorditšev hea söödu Reber Gruzdevile, kes edestas vastast, ent jätkus TransferWise'i väravavaht Jevgeni Sai tõrjus. Pall püsis külalistel, kelle teine löök blokeeriti ning veel kolmandatki korda pääseti kastist löögile, kuid seekord tuhises pall tagumisest postist mööda. Viis minutit hiljem oli omakorda võõrustajatel šanss, kui Mike Martinus Leonardus Van Der Valk pääses otsajoone juures vastasest maha, järgmine kaitsja peteti kergelt haneks, kuid taas jäi olukorra lõpetuseks peale puurilukk, seekord Rumori raame valvanud Andre Mitrovski. Vaevu möödus minut, kui võõrustajate keskkaitsja lasi liiga kergelt endast Gruzdevi mööda. Ründaja löögist oli pall siiski üsna keskele teele pandud ning seetõttu sai väravavaht jaole.

      12. minutil välkus mängu esimene kollane kaart Aleks Kappole, kes jäi hiljaks ja seetõttu kukutas äärel Artem Bolotini, võttes sellega maha Transferi kiirrünnaku. Paar minutit hiljem jäi taas kodumeeskonna kaitse magama ning Gruzdev sai uhkes üksinduses minna Saia vastu. Löök aga pandi otsesuunas vastu puurilukku. Ründaja oli lahtisel pallil esimesena jaol ning lajatas selle siis latti. Seejärel sai löögile Edoardo Boscarolo ning kuigi väravajoonelt pall justkui klaariti, näitas äärekohtunik, et pall oli väravajoone siiski ületanud ning sellega oli lõpuks häid võimalusi raisanud Rumori juhtima asunud - 0:1. Sai näitas vahepeal head tõrjetööd, hoides omad veel mängus sees.

      27. minutil ei lasknud rumorikad pallil üle otsajoone minna ning peagi pandi vasakult äärelt kõrge pall tagumise posti poole teele. Transferi mängijad vaatasid vaid liikumatult pealt, aga Gruzdev tuli ja lükkas palli raamide vahele duubeldades sellega omade eduseisu. 34. minutil teenis hoiatuskaardi Liviu Cretu, kes mõni meeter karistusalast väljaspool patustas Roman Narnitski vastu. Kuus minutit hiljem lõi Narnitski ka värava, kuid suluseisu tõttu jäi see fikseerimata. Möödus minut, kui Van Der Valk andis hea söödu Robin Sindbergile, kes kasti jõudes Nikita Pugatšjovi poolt maha tõmmati. Rumori mängijale hoiatuskaart ja võõrustajatele vastutasuks penalti - palli taha asunud Van Der Valk saatis mänguvahendi paremale üles ning nõnda oli pausile minekuks neil mugavam 1:2 skoor kaasa võtta.

      50. minutil võttis Roman Kozlov äärel toorelt Narnitski maha ning sai teo eest kollase kaardi. Üksikute minutite möödudes pani Gruzdev värava sahisema, kuid tabamus ei lugenud, põhjus suluseisus. Pisut tuli oodata järgmist Rumori rünnakut, kui kodumeeskonna eksimus ära karistati ning Gruzdev kastijoonelt palli väravasse lajatas - 1:3. 57. minutil võitles rumorikate ründaja otsajoone juures palli pärast, mille järel mänguvahend tema puutest üle otsajoone läks. Peakohtunik näitas seepeale aga nurgalööki Rumorile. Pahurad võõrustajad laiutasid käsi ja nii mõnigi vaatas Gruzdevi poole ja öeldi, et too räägiks asjadest nii nagu oli. Nii läkski - ründaja ütles kohtunikule, et pall läks temast auti ning otsus muudeti ära - pall võõrustajatele.

      60. minutil toodi põnevus mängu tagasi kui Transferi rünnakul pandi pikk pall tagumise posti juurde, kus Sindberg libistamise pealt palli värava poole suunas. Mitrovski püüdis pikali viskudes küll palli kinni, aga kuna see oli väravajoone ületanud tähendas see seda, et vahe oli taas minimaalne - 2:3. Kodumeeskonna lootus sai kesta vaid minuti, sest kahevõitluses Rumori ründaja ja TransferWise'i kaitsja vahel pani viimane jala pallile vahele, ent läbi õnne lendas see sealt Boscarolole, kes väravavahiga silmitsi olles momendi kindlalt lahendas. Rumori jätkas heade momentide luhtamist, ent lõppseis vormistati 86. minutil. Tundus esialgu suluseis olema, aga lipp ei tõusud ning Tomasz Michal Leszczyński realiseeris üks-ühel rünnaku.

      Rumori teenis küll võidupunktid, aga realiseerimisega kindlasti rahule ei saa jääda. Transferilt samas sümpaatne mäng, hoolimata kaitse lohakusest. Rumori tõusis 4. kohale, TransferWise endiselt eelviimasel kohal. Järgmises voorus võõrustab Rumori Hella Hunti ning TransferWise sõidab Kernusse kohtumaks Zenitiga.

      Pealelöögid: 10:25
      Neist väravale: 4:13
      Neist blokeeritud: 1:2
      Postid/latid: 0:1
      Nurgalöögid: 2:8
      Suluseisud: 3:9
      Vead: 5:11

      Kommentaar


       #21
       TranfserWise võinuks skoorida kümme, aga piirdus seitsmega
       Tallinna KSK FC Štrommi - Tallinna FC TransferWise 0:7 (0:3)

       Põhihooaja viimase vooru viimases kohtumises võttis Štrommi päikselisel Wismari kunstmurul vastu TransferWise'i. Skoori avamine oli lähedal juba paari minuti möödudes, kui külaliste Anton Bolotini vasakult äärelt antud tsenderduse järel Robin Sindberg kahelt meetrilt peaga väravast üle lõi. Võõrustajate puuri valvanud Igor Koval sunniti varakult tõrjetööle, ent 13. minutil jäi ta võimetuks, kui Federico Carlo Maria Caimi põrutas 25-lt meetrilt palli ristnurka. Paar minutit hiljem võttis Nikolai Titov paremal äärel külaliste rünnaku vea hinnaga maha ning sai selle eest kollase kaardi. 23. minutil anti õigeaegne sööt Sindbergile, kes üks-ühel võimaluse realiseeris ja Transferi eduseisu duubeldas.

       Möödus vaevu kaks minutit, kui Sindberg taas aktsioonis oli ning hea momendi luhtas. 32. minutil andis Štrommi mängija küljejoone juurest palli väravavahile, keda tõttas vastasmängija survestama. Pall suudeti kastist klaarida, aga see maandus Artem Bolotinil, kes meeskondliku tubli tegutsemise väravaga premeeris. Transferi omad skoorisid peagi uuesti, kuid fikseeritud suluseisu tõttu jäi see fikseerimata. Väljakuperemehed üritasid kiirelt miskit tekitada, ent hoopis olduks peaaegu iseendale värav küpsetatud, sest pall kaotati vaid loetud hetkega ning Koval päästis jätkuolukorras tõrjega.

       39. minutil pani Sergei Rumjantsev Andrei Bespomoštšnov J-le kossi ning seepeale välkus hoiatuskaart. Kolm minutit hiljem tõmbas Sindberg Pavel Kondakovi maha ning taas oli kohtunikul põhjust tasku kallale asuda. Kuigi TransferWise'i omad olid juba kolmel korral skoorinud, ei saanud nende tabavusega rahule jääda. Poolaja eelviimasel minutil lajatas Erik Albert Alexander Kroon heast kohast üle. Esimesel lisaminutil tekkis konflikt võõrustajate Sergei Žakini (j) ja külaliste Rumjantsevi vahel. Kohtunik oli taskust juba kollase kaardi välja võtnud, aga lõpuks piirdus siiski suulise hoiatusega ning käskis mängijatel ära leppida, mille peale osapooled käsi surusid.

       48. minutil võttis Anton Bolotin vasakult äärelt minnes julgelt ette, tõmbas keskele, möödus mitmest vastasest, kõige tipuks mängis ka väravavahist mööda ning skooris suurepärase individuaalse soorituse lõpetuseks värava - 0:4. Kaks minutit hiljem pääses Sindberg uhkes üksinduses silmitsi kastist väljas olnud Štrommi väravavahiga, ent teele pandud löök jäi ebatäpseks ja taaskordne väga hea šanss läks raisku. Štrommikate üritused erilist tähelepanu ei vääri, sest ükski neist suurt ohtu külaliste väravale ei kujutanud, kui vaid väike ehmatus 59. minutil välja arvata, kus Daniel Põrhi löögist pall posti tabas. Teiselpool väljakut karistasid külalised selle ära, kui Sindbergi söödu realiseeris Anton Bolotin.

       Möödus paar minutit ning seekord olid osapooled vahetunud - söötjaks Bolotin ning lööjaks Sindberg, kes kahelt meetrilt täiesti tühjast väravast üle suutis lüüa. See oli juba üsna müstiline, kuidas konkreetselt üks mängija suutis niivõrd palju kindlaid momente ühe mängu jooksul luhata. Väljaku kõrvalt hüüti järjekordse eksimuse järel lõkerdades: "Robin, it's their goal!". 63. minutil sai Sindberg siiski oma teise tabamuse kirja, kui karistas Štrommi puuriluku eksimuse ära. Üksikute minutite möödudes lajatas Anton Bolotin üks-üks olukorras olles latti, aga olukorras võeti lõpetuseks suluseis. 66. minutil eksis äärel Titov, mille järel pääses Sindberg paremalt äärelt pakku ning sööduga leidis peagi ei kellegi muu, kui Anton Bolotini, kes vormistas kübaratriki ja ühtlasi mängu lõppskooriks 0:7. 78. minutil nähti kohtumise viimast kollast kaarti, mille teenis külaliste Stephen James Millar, kes jooksis Pavel Kondakovile sisse. Rohkem midagi üleliia huvitavat antud kohtumises ei juhtunud.

       Štrommi langes kaotusest hoolimata vaid ühe koha võrra ning lõpetas hooaja 8. kohaga. Viimaste voorudega Nõmme Kalju III-e endast mööda lasknud TransferWise lõpetas aga viimasel, 12. kohal. Sutsu kahju Transferi kuttidest, rünnakul on igati asjalikud, aga hooaja lõikes maksis niivõrd kehv kaitse kätte. Štrommi näitas aga samas, et võib liigasse otse püsima jääda ka liiga ühe halvema realiseerimisega - oluline, kelle vastu punkte võetakse ja kelle vastu mitte, see saigi määravaks.

       Pealelöögid: 8:25
       Neist väravale: 0:14
       Neist blokeeritud: 0:2
       Postid/latid: 1:0
       Nurgalöögid: 5:2
       Suluseisud: 2:7
       Vead: 8:14

       Kommentaar


        #22
        Puulehed ja kohtuniku kaheldavad otsused said Estonile saatuslikuks
        Tallinna JK Dünamo - Tallinna FC Eston Villa 2:1 (1:1)

        Antud kohtumise puhul oli tegemist väga põhimõttelise lahinguga, sest mõlemad meeskonnad asusid enne kohtumist ohtlikul piiril - Dünamo üleminekumängudele viival 10. kohal ja Eston kahe punktiga nende ees. See aga tähendas seda, et kui Estonit rahuldanuks ka viik, tuli Dünamo omadel ainult ja ainult võitu taga ajada. 11. minutil oli külaliste Artur Oganezov ees palli noolimas ja seda omaks saades, olnuks kindel värava võimalus, ent võõrustajate väravavaht Nikolai Matvejev püüdis palli viiv enne vastast oma käte vahele, olles ise kastist väljaspool. Kindel väravavõimalus oli sellega ära võetud, aga kohtunik otsustas mingil põhjusel sedasi, et patustaja piirdus vaid kollase kaardiga. Estoni omad ilmselgelt ei mõistnud säärast otsust, ent mänguga tuli sealt jätkata, kus pooleli jäädi. Teenitud trahvilöök mängiti lühikeselt lahti ning Marko-Alari Lont saatis palli ristnurka - 0:1.

        Rõõm ja positiivne emotsioon ei kestnud aga kaua, sest viis minutit hiljem oli seis viigis. Temitayo Ogunleye Doherty oli palliga vastaste otsajoone juures. Estoni omad nõudsid auti, ent äärekohtunik seda ei fikseerinud või õigemini, ei näinud, sest Toompuiestee poolne otsajoon oli kaetud maha langenud puulehtedega ja mingil põhjusel polnud kohtunikebrigaad sellele mängu eelselt tähelepanu pööranud. Ühesõnaga, kuna vile vaikis, sai Doherty edasi värava suunas minna, pall pandi teele, mis võttis külaliste oma mängijast Norman Leemetsist rikošeti, mille järel mänguvahend värava tagumises nurgas lõpetas - 1:1. Peakohtunik käis veel esimeselt abikohtunikult üle pärimas, kas kõik oli reeglitepärane, aga nagu juba öeldud - eelnev nende endi tegemata töö tõi kaasa vitsad. Estoni poolelt rahulolematu olnud väravavaht Ronald Rink teenis seepeale peagi hoiatuskaardi. Halenaljakas, aga nagu elus kipub olema - enne peab miskit juhtuma, enne kui tegutsema hakatakse. Nii oli ka seekord - alles skoorimise järgselt võeti rehad välja ja riisuti otsajoon lehtedest puhtaks.

        21. minutil tõmbas Mikhail Andreev külalismängijale sisse ning sai patustamise eest kollase kaardi. Skoorist hoolimata omas avapoolajal paremaid momente siiski kodumeeskond. Heade petetega alustati mitmel korral ohtlikku jätku. 45. minutil noppis Victor Ohireme Ihonde keskväljal palli vahelt ning koos Dohertyga suunduti seejärel kahekesi üheainsa vastaste kaitsja vastu. Pall söödeti meeskonnakaaslase poole, ent Rink noppis viiv enne vastasele jõudmist palli enda valdusesse ning päästis omad halvimast. Lisaks tuli Ringil enne avapoolaja lõpuvilet pareerida veel Doherty peatne sooritus.

        51. minutil teenis Dünamo karistuslöögi. Peakohtunik liikus palli juurde ja valmistus mõõtmaks kui kaugel vastasmeeskonna müür peaks asuma, ent kuna vilemees polnud märku andnud, et vilega mängitakse, panid võõrustajad palli kiirelt mängu ning Artur Kašitski passi järel pani värava sahisema Doherty - 2:1 ning väljakuperemehed seega esimest korda mängu juhtimas. Ka teisel kolmveerandtunnil oli loovamaks pooleks reeglina Dünamo, ent Estonil oli 60. minutil suurepärane võimalus viigistamiseks, kuid Matvejev pareeris üks-üks olukorras Theodor Tabori löögi. 75. minutil hoidis Marko Hinn Dohertyt kinni ning ei lasknud tal kiirrünnakul pallini joosta, mis tähendas patustajale ilmselgelt kollast kaarti.

        86. minutil keesid äkitselt emotsioonid üle, kui kodumeeskonna Nikolai Bokanov tegi jalaga löögiliigutuse Karl Eric Oja suunas. Mängijad liikusid seejärel rohkem üksteisele lähedale, tekkis sõnelus ning konflikti sekkus mitmeid teisi kaasmängijaid. Lisaks peakohtunikule jooksis mängijate sekka ka teine abikohtunik. Kaks põhilist tülinorijat teenisid olukorrast kollase kaardi. Vaid kolm minutit hiljem oli taas Bokanov aktsioonis, kui seisis pallil tahtlikult ees ning ei lasknud Estonil seda kiirelt ette mängida. Tegemist on kindla kollase kaardi olukorraga, ent kohtunikul polnud piisavalt julgust selleks ning piirdus suulise hoiatusega.

        Kaks ja pool lisaminutit oli läbi, kui kõlas lõpuvile, mis tähendas juubeldavatele Dünamo omadele eriti magusat hooaja lõppu.Tänu võidule tõusti Estonist mööda 9. kohale, seega hooaeg neil ei pikene. Eston lõpetas seega 10. kohaga ning see tähendab neile üleminekumänge. Kuigi Dünamo oli mänguliselt Estonist parem, siis kohtunikul jäi selles mängus kaks punast kaarti kodumeeskonna omadele andmata. Eriti saatuslikuks sai muidugi mängu alguses toimunud intsident, kus kollase asemel pidanuks otse punast näitama.

        Pealelöögid: 20:7
        Neist väravale: 5:3
        Neist blokeeritud: 2:1
        Nurgalöögid: 3:6
        Suluseisud: 5:2
        Vead: 9:12

        Kommentaar


         #23
         Liiga meeskondade keskmine pealtvaatajate arv:
         1. Saku Sporting - 51
         2. Tallinna KSK FC Štrommi - 37
         3. Tallinna FC Zapoos - 33
         4. Harju JK Laagri - 29
         5. Tallinna JK Dünamo - 26
         6. Rumori Calcio Tallinn - 23
         7. Nõmme Kalju FC III - 22
         8. Talinna FC TransferWise - 21
         9. Tallinna FC Eston Villa - 21
         10. Tallinna FC Hell Hunt - 19
         11. JK Retro - 14
         12. FC Zenit Tallinn - 12

         TransferWise sai Estoniga võrreldes kõrgema koha tänu pisut suuremale keskmisele numbrile.

         Enim penalteid teeninud meeskonnad:
         1. Tallinna FC Zapoos - 8
         2. Harju JK Laagri - 7
         3. - 6. JK Retro - 6
         3. - 6. FC Zenit Tallinn - 6
         3. - 6. Tallinna KSK FC Štrommi - 6
         3. - 6. Tallinna FC TransferWise - 6

         Vähim penalteid teeninud meeskond:
         1. Nõmme Kalju FC III - 0

         Meeskonnad, kelle vastu enim penalteid teenitud:
         1. Rumori Calcio Tallinn - 9
         2. Tallinna FC TransferWise - 8
         3. - 4. Tallinna FC Hell Hunt - 7
         3. - 4. Talinna FC Eston Villa - 7

         Meeskonnad, kes enim penalteid realiseerimata jätnud:
         1. Harju JK Laagri - 3
         2. - 5. FC Zenit Tallinn - 2
         2. - 5. Saku Sporting - 2
         2. - 5. Tallinna KSK FC Štrommi - 2
         2. - 5. Tallinna FC TransferWise - 2

         Meeskonnad, kelle vastu enim penalteid realiseerimata jäetud:
         1. Tallinna FC Eston Villa - 3
         2. - 5. FC Zenit Tallinn - 2
         2. - 5. Tallinna FC Hell Hunt - 2
         2. - 5. Tallinna KSK FC Strommi - 2
         2. - 5. Nõmme Kalju FC III - 2

         Enim omaväravaid löönud meeskonnad:
         1. - 2. Tallinna FC Eston Villa - 3
         1. - 2. Tallinna FC TransferWise - 3
         3. - 4. Rumori Calcio Tallinn - 2
         3. - 4. Tallinna KSK FC Štrommi - 2

         Meeskonnad, kelle vastu enim omaväravaid löödud:
         1. - 2. FC Zenit Tallinn - 3
         1. - 2. Saku Sporting - 3
         3. - 4. Tallinna FC Zapoos - 2
         3. - 4. Harju JK Laagri - 2

         Enim kollaseid kaarte teeninud meeskonnad:
         1. Rumori Calcio Tallinn - 52
         2. - 3. Tallinna KSK FC Štrommi - 46
         2. - 3. Talinna FC Eston Villa - 46
         4. FC Zenit Tallinn - 44
         5. Harju JK Laagri - 41

         Vähim kollaseid kaarte teeninud meeskonnad:
         1. Tallinna FC Zapoos - 20
         2 - 3. Kalju FC III - 22
         2. - 3. Tallinna FC TransferWise - 22
         4. Saku Sporting - 23

         Enim punaseid kaarte teeninud meeskonnad:
         1. Talinna FC Eston Villa - 6
         2. Tallinna FC Hell Hunt - 4
         3. Tallinna JK Dünamo - 3

         Vähim punaseid kaarte teeninud meeskonnad:
         1. - 3. Harju JK Laagri - 0
         1. - 3. Nõmme Kalju FC III - 0
         1. - 3. Talinna FC TransferWise - 0

         Meeskonnad, kelle vastu enim kollaseid kaarte teenitud:
         1. Tallinna FC Eston Villa - 48
         2. Rumori Calcio Tallinn - 43
         3. - 4. Tallinna FC Zapoos - 40
         3. - 4. Nõmme Kalju FC III - 40

         Meeskonnad, kelle vastu vähim kollaseid kaarte teenitud:
         1. Tallinna FC TransferWise - 20
         2. Tallinna JK Dünamo - 23
         3. JK Retro - 30
         4. Tallinna KSK FC Štrommi - 31

         Meeskonnad, kelle vastu enim punaseid kaarte teenitud:
         1. - 3. Harju JK Laagri - 3
         1. - 3. Rumori Calcio Tallinn - 3
         1. - 3. Nõmme Kalju FC III - 3

         Meeskonnad, kel enim nullimänge:
         1. - 2. JK Retro - 7
         1. - 2. Harju JK Laagri - 7

         Meeskond, kel vähim nullimänge:
         1. Tallinna FC TransferWise - 1

         Meeskonnad, kelle vastu enim nullimänge tehti:
         1. . 2, Tallinna KSK FC Štrommi - 7
         1. - 2. Nõmme Kalju FC III - 7
         3. Rumori Calcio Tallinn - 6
         4. Tallinna FC TransferWise - 5

         Väravavahid, kel enim nullimänge:
         1. - 2. Toomas Tohver (JK Retro) - 6
         1. - 2. Mikk Tomson (Harju JK Laagri) - 6

         Rõhutan, et tegu pole 100% tõese statistikaga. Võimalik, et kõike pole protokollidesse kirja pandud ja on ka võimalus, et mul endal on miskit kahe silma vahele jäänud.

         Kommentaar

         Working...
         X