320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

III Põhi 2019

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  III Põhi 2019

  Lilleküla JK Retro
  Tallinna FC Zapoos
  Harju JK Laagri
  Tallinna FC Zenit
  Tallinna FC Hell Hunt
  Rumori Calcio Tallinn
  Saku Sporting
  Tallinna KSK FC Štrommi
  Tallinna JK Dünamo
  Tallinna FC Eston Villa
  Maarjamäe FC Igiliikur
  Tallinna FC Olympic Olybet

  #2
  Estoni meisterlikkus ja štrommikate individuaalsed eksimused päädisid saunaga
  Tallinna FC Eston Villa - Tallinna KSK FC Štrommi 6:0 (5:0)

  Enamus alustasid III hooaega möödunud nädalavahetusel, ent avavooru viimane matš peeti eile õhtul Sõle hallis, kui Eston Villa võttis vastu Štrommi meeskonna. Väljakuperemehed läksid kohtumist juhtima juba 3. minutil. Külaliste kaitsja Ivan Rieznichek söötis palli tagasi oma väravavahi suunas, ent see nopiti vahelt ning karistajaks oli Deniss Vassiljev. Pooleldi ohtlike momente oli mõlemal poolel, ent aktiivsemaks pooleks siiski võõrustajad, kes mitmel juhul üritasid vastaseid kavalate läbisöötudega üle mängida. 21. minutil duubeldati eduseis, kui Vassiljev andis otsajoone juurest mänguvahendi Marko-Alari Londile, kes palli eesposti kõrvalt sisse lõi. Kolm minutit hiljem oli štrommikatel hiilgav võimalus vahe taas minimaalseks teha, kui Roman Sirotkin saatis kaks kaitsjat kerge vaevaga kohvile ning pääses väravavahiga silmitsi, ent ründaja lajatas palli otse vastu puurilukku.

  Ka Eston raiskas vahepeal hea võimaluse, kuid 32. minutil enam viga ei korratud. Vasakult hea mõõdetud pall kasti tagumisse äärde Vassiljevile, kes võttis esimese puutega palli omaks ja teisega lajatas kenasti kera värava tagumisse nurka - 3:0. 40. minutil riputas Andrei Savotškin palli kasti, kus esimene meeskonnakaaslane selleni ei küündinud, ent teisena oli jaol Artur Oganezov ning eduseis saigi suuremaks. Paar minutit hiljem oli Štrommil kasutada karistuslöök, Sergei Dõmov andis arusaamatult palli tahapoole, kus polnud kedagi enda omadest üldse kohalgi ning seetõttu noppis palli vahelt Oganezov, kes puurilukuga silmitsi olles momendi realiseeris - 5:0. Külalised nõudsid, et vilemees määranuks olukorras Estonile rikkumise, peakohtunik käiski seejärel äärel teise abikohtunikuga üle rääkimas, ent lõpuks jäi otsus siiski jõusse - värav luges.

  53. minutil sai mängu esimese hoiatuskaardi kodumeeskonna poolelt Lont, kes kukutas Nikolai Titovi. Kolm minutit hiljem tõmmati keskväljal Harles Läst siruli, millega teenis ka külalismängija kollase kaardi, patustajaks Tomas Kirn. Möödus viiv paar minutit, kui Eston oli rünnakul jõudnud vastaste poolele, kui äkki vile kõlas ja mäng peatati, sest tagapool oli konflikt tekkinud võõrustajate Norman Leemetsi ja külaliste Sirotkini vahel. Olukord päädis sellega, et hoiatuskaardi teenis vaid Estoni keskkaitsja. 62. minutil vormistati mängu lõppseis, kui Läst sai vasakult täiesti vabalt minna ning söötis palli keskele Oganezovile, kes tugevast löögist väravavõrgu sahisema pani - 6:0.

  Teisel kolmveerandtunnil oli Estoni ülekaal tunduvalt märgatavam, Štrommi üksikud üritused ohtu ei kujutanud, loogilisi lahendusi nappis ning nõnda said väljakuperemehed domineerida. Jevgeni Zinovjev tegi paar head tõrjet ning 86. minutil pääseti temaga taas silmitsi, kui Kristo Linder edestas ainsat läheduses olnud kaitsjat. Löök oli aga vastu puurilukku ning seega skoori rohkem ei tehtud ning lepiti niigi suure võiduga.

  Meeskonnad on juba varakult lohakad, sest ainuüksi avavooruga teenisid kaks meeskonda esialgse võidu asemel tehnilise kaotuse, kuna kasutati mänguõigust mitteomanud mängijat - patustajateks Dünamo ja Igiliikur. Tasuta punktid said seetõttu Retro ja Hell Hunt. Hetkel on liidrikohal Eston ning sauna saanud Štrommi pole viimasel, vaid 10. kohal, just nimelt tehnilise kaotuse saanud meeskondade tõttu. Järgmises voorus võõrustab Eston Retrot ning Štrommi omakorda hellasid hunte.

  Ühest mängust ei saa miskit paikapidavat väita, ent kui Štrommi individuaalseid eksimusi ei vähenda ja mäng kuidagi sujuma ei hakka, tuleb üsna masendav hooaeg. Ainuüksi eelmisel hooajal löödi liigas vaat, et vähim väravaid - vaid Kalju noortest löödi üksainus värav rohkem. Lisaks lasti endale kõige rohkem väravaid lüüa - üks rohkem, kui viimasena lõpetanud TransferWise. Ja hoolimata sellest, et mõlemas aspektis kohutavad oldi, lõpetati hooaeg 8. kohal. Sel hooajal tagumises pooles enam supp niivõrd lahja pole ja Štrommil läheb raskeks.


  Pealelöögid: 17:6
  Neist väravale: 13:3
  Neist blokeeritud: 1:0
  Nurgalöögid: 4:5
  Suluseisud: 4:4
  Vead: 7:12

  Kommentaar


   #3
   Zenit alistas Saku tänu tugevale avapoolajale
   Tallinna FC Zenit - Saku Sporting 4:2 (4:1)

   Pisut rohkem kui nädala eest kohtusid Linnu teel oleval kunstmurul Zenit ja Saku. Kodumeeskonnal tekkisid kohe varakult head momendid, kui esiteks sai Richard Aotäht puurilukuga silmitsi, ent nurk jäi liiga teravaks ja üritus ise selgelt ebatäpseks. Seejärel möödus Rimo Hunt kerge vaevaga kaitsjast, ent pani palli napilt tagumisest postist mööda. Kuldset ütlust ei hakka kordama, ent 17. minutiks olid mängu juhtimas hoopis külalised. Saku vasturünnakul ei suutnud ainus läheduses olnud kaitsja palli vallanud Jaan-Kristjan Kaalmat segada ning kuna puurilukk mingil põhjusel vastu ka ei liikunud, lahendati olukord kindlalt ära.

   Rõõm ei kestnud kaua, sest paar minutit hiljem kattis Aotäht vastase kenasti ära, pani löögi üsna keskele teele, kuid Holger Õun suutis palli kuidagi käte vahelt väravasse puterdada - 1:1. 24. minutil lendas Andre Talivee karistusala piirilt sooritatud löögist pall postipõrkest üle otsajoone ning külalised pääsesid kerge ehmatusega. Kuigi Zeniti kaitsjad nii mõnelgi korral mängisid üsna julgelt ja äpardus kaugel polnud, asuti ise kohtumist juhtima, kui 32. minutil tsenderdati paremalt äärelt pall kasti, kus peaga löögile saadi, ent väravaesiselt pani jala vastu veel Marko Truusalu - 2:1.

   Paari minuti möödudes võttis Andreas Pedak kiirrünnakul Hundi maha ning sai selle eest kollase kaardi. Hunt leidis seepeale sööduga kastis Talivee, kelle võttis selja tagant maha Rasmus Aasmäe. Penalti oli tagajärjeks ning ise lööma asunud Talivee saatis palli kindlalt alla vasakule. 43. minutil tabas Kaalma äärel olukorda hiljaks jäänuna Hunti ning sai hoiatuskaardi. Teenitud karistuslöögist saadeti pall tagumisse posti, kuid sekundid hiljem pani tugeva löögi krooniks palli raamide vahele Hunt tehes pausile minekuks seisuks ohutu 4:1.

   55. minutil näitas tõrjetööd Zeniti puurivaht Artjom Bõstrov, lükates Rasmus Piirsalu karistuslöögist tulnud palli üle lati. Kahe minuti järel kiskus Talivee Robert Tarlapit särgist, takistamaks tal rünnakule minemist ning sai teo eest kollase kaardi. Saku surve jätkus ning peagi leidis end Bõstroviga silmitsi Georg Kaseorg, kuid väravavaht pareeris lähedalt. 63. minutil leidis Piirsalu kena läbisööduga Jaanus Kaiva, ent kuna löök oli üsna keskele teele pandud, ei valmistanud see kodumeeskonna puurivahile suurt muret. Vaid kolm minutit hiljem andis Kaseorg palli äärele Kaalmale. Zeniti kaitsja loobus juba eos järele jooksmisest ja külaliste poolkaitsja pääses uhkes üksinduses liduma. Terav pall anti värava ette, kus Kaiva kaotusseisu vähendas ja seisuks 4:2 tegi.

   Sarnaselt avapoolajale tegid Zeniti kaitsjad ka teisel kolmveerandtunnil liiga lihtsaid eksimusi, kuid külalised ei suutnud kingitusi ära kasutada. 84. minutil pandi palli omaks võtma hakanud Taliveele selja tagant Herlent Kriki poolt konkreetselt keha ning selline käitumine päädis ilmselgelt kollase kaardiga. Neli minutit hiljem fikseeriti külaliste rünnakul Taliveele suluseis, mille peale too vihaselt palli minema lõi ja koheselt käe püsti tõstis ja vabandas, ent kohtunik selle haneks ei läinud ning näitas Zeniti kaptenile teist kollast kaarti, mis tähendas võõrustajatele lõpuminutiteks arvulist vähemust. 90. minutil oli aktsioonis aga sakukate kapten Carl Kalju, võttes enda karistusala lähistel vastaste kiirrünnakul maha Heger Olviste. Huvitaval kombel kaarti ei näidatud, kuigi tegu oli selgelt lubava rünnaku peatamisega.

   Zenit sooritas teisel poolajal vaid kaks pealelööki, kuid suuresti pääseti võiduga tänu tugevale ja resultatiivsele avapoolajale. Zenit on hetkel 2. ja Saku 7. kohal. Zenit peab järgmise vooru kohtumise juba poole tunni pärast, kui võõral väljal kohtutakse Zapoosiga. Saku kohtub homme aga võõrsil Dünamoga.

   Pealelöögid: 14:14
   Neist väravale: 6:7
   Neist blokeeritud: 0:4
   Postid/latid: 1:0
   Nurgalöögid: 7:2
   Suluseisud: 2:2
   Vead: 4:12

   Kommentaar


    #4
    Štrommi sai järjekordse koslepi
    Tallinna KSK FC Štrommi - Harju JK Laagri 0:4 (0:2)

    Juba mängu 3. minutil jooksis külaliste Kirill Aleksandr Antonov mööda võõrustajate kaitsjast Maksim Morozovist ning pääses Martin Žukoviga vastakuti, ent löök jäi ebatäpseks. Vaid neli minutit hiljem pandi pall ette Karl Volkovskisele. Kolm štrommikat magasid olukorra maha ning vastasele järele ei jõutud ning too lahendas olukorra kindlalt viies Laagri meeskonna ette. 11. minutil mängisid külalised täiesti üle Štrommi kaitsja Andrei Bespomoštšnovi, kui Antonov leidis hea sööduga Volkovskise, kes enne teise kaitsja reageerimist madala palli raamide vahele saatis - 0:2.

    Štrommi poolelt oli oma variant Roman Sirotkinil, kuid Mikk Tomson suutis kuidagi tõrjuda. Teises olukorras toimetas kodumeeskonna ründaja vastu liikuvast väravavahist palli mööda, kuid Robin Kuusk oli õigel hetkel kohal ning lõi palli minema. 33. minutil üritas omakorda laagrikate Erik Listmann vastaste väravavahti üle kavaldada, saates pehme puutega nahkkera temast mööda, kuid Vladislav Pahhomov klaaris.

    52. minutil tegi Pahhomov omade karistusalas Daniil Sakariase vastu vea, mis tähendas külalistele penaltit ja patustajale hoiatuskaarti. Lööma asus külaliste kapten José Miguel Oliveira Machado saates tugevast löögist palli paremale alla, Žukov samal ajal teiselepoole viskudes - 0:3. Mängu küllaltki ühepoolne kulg jätkus ning 74. minutil vormistati kohtumise lõppseis. Listmann möödus esmalt ühest, siis teisest vastasest ning lõpuks võttis ka kolmanda edukalt ette, pannes kõige lõpuks otsajoone juurest passi tagumise posti juurde, kus Sakarias lükkas palli tühja. Paar minutit hiljem näidati tagantjärele kollast kaarti külaliste Lauri Ülperile, kes eelnevas olukorras oli kiirrünnakule minevat vastast särgist kiskunud, ent too püsis jalul ja rünnakul lasti jätkuda, kuid see lõppes peagi suluseisuga.

    Štrommi on hetkel 10. ja Laagri 4. kohal. Järgmises voorus kohtuvad štrommikad võõral väljakul Rumoriga ning laagrikad võõrustavad liidripositsioonil olevat Retrot.

    Pealelöögid: 11:21
    Neist väravale: 8:9
    Neist blokeeritud: 0:5
    Nurgalöögid: 1:7
    Suluseisud: 4:3
    Vead: 7:11

    Kommentaar


     #5
     Viimasest kohast pääsenud Rumori häbistas Štrommit
     Rumori Calcio Tallinn - Tallinna KSK FC Štrommi 10:1 (3:1)

     Täna kohtusid Kalevi kunstmurul tabeli kaks viimast, kui Rumori võõrustas Štrommit. Enne veerandtunni möödumist mängisid štrommikad karistuslöögi kavalalt lahti ja Jevgeni Skamnitski tabas seejärel latti. Pall lendas sealt Tomas Kirnile, kelle järgnenud löögi tõrjus eespostist kenasti Mikko Matias Miettinen. Mõned minutid hiljem oli omakorda kodumeeskond skoorimisele lähedal, kui Reber Gruzdev võttis vastased edukalt ette, püsis tehtud veast hoolimata jalul ning lajatas palli napilt tagumisest postist mööda. Vladimir Gorditšev sai peagi hea läbisöödu järel Martin Žukoviga silmitsi, ent puurivaht liikus vastasele vastu ning pareeris. Head momendid jätkusid ning külaliste poolelt sai Jevgeni Zinovjev üks-ühele, kus omade kahjuks saatis palli nii väravavahist kui ka raamidest mööda. Kiire deja vu saabus üksikute minutite pärast, kui Zinovjev taas Miettineniga silmitsi pääses. Löögikoht oli olemas, teiselt poolt teise lainena tulnud meeskonnakaaslane küsis palli ning Zinovjev otsustaski selle kasuks mingil põhjusel, kuid seal segas rumorikate kaitsja piisavalt ja Štrommi pidi rahulduma vaid korneriga, kuigi kohe alguses võiduks heast kohast peale lüüa.

     Murrang saabus 30. minutil, mil Gruzdevi löök tõrjuti, ent ründaja võitles lõpuni ning väravavahti ja kaitsjat üle mängides saatis palli väravasse - 1:0. Neli minutit hiljem blokeeriti esiteks võõrustajate löök, millest lendas pall Michael Kenneth Staceyle, kes nahkkera posti kõrvalt sisse saatis, jättes väravavahi võimetuks. 39. minutil eksisid rumorikad, jättes karistusalas Skamnitskile lubamatult palju ruumi, kes ei jätnud sellist tegu karistamata. Poolajapausile said väljakuperemehed minna aga mugavas seisus, sest kolm minutit hiljem tõmbas Valentin Bnatov karistusala piiril vastasest maha ja pani löögi teele. Sooritus oli üsna keskele, ent sellest hoolimata ei suutnud Žukov halvimat ära hoida - 3:1.

     Teisest poolajast polnud kolme minutitki mängitud, kui Gruzdev möödus vasakul äärel Maksim Morozovist ning seejärel kasti jõudes oli otsajoone poole suunda võttes möödumas ka Andrei Dõmovist, ent too kukutas ründaja ja kõlanud vile tähendas ka vastavat karistust penalti näol. Gruzdev pani palli vasakule, Žukov sai küll näpud vahele, aga sellest ei piisanud ning pall lõpetas teekonna väravavõrgus. 52. minutil oli taas aktsioonis rumorikate ründaja, kes lidus ainsa kaitsja Vladislav Pahhomovi vastu. Oli juba ette arvata, et ründaja keerab vastasest paremale, mida ka tegi, ent kaitsja jäi selgelt aeglaseks ning Gruzdev pani palli külmavereliselt raamide vahele. Štrommi polnud teisel kolmveerandtunnil mängimas kaugeltki mitte sarnaselt avapoolajale, kus mingitki agressiivsust leidus. Teisel poolajal sooritati vaid kaks lööki ja kumbki neist suurt ohtu ei kujutanud.

     57. minutil Rumori selge dominatsioon sai jätku, kui Gorditšev vasakult äärelt palli kasti toimetas, kus kaks meest selle läbi lasid ning jooksuga tulnud Roman Narnitski jala valgeks sai. 64. minutil jäi taas Štrommi kaitse aeglaseks ning karistajaks ei keegi muu kui Gruzdev. Viis minutit hiljem sooritas Sten Vili mitte kõige tugevama löögi, Žukov puterdas sellest hoolimata palli käest ning Andre Mitrovski lükkas selle tühja väravasse tehes seisuks 8:1. Mõne aja pärast pääses Vili üks-ühele, kus kõrvale ei hakanud tõmbama, ent järgnenud löök oli otsesuunas vastu väravavahti ning sellega oli hea šanss justkui raisus, kuid pall püsis rumorikatel ning hea sööduga leiti Mitrovski, kes palli taas Žukovi selja taha saatis. Lõppseis 10:1 vormistati 80. minutil, kui štrommikate kaitsjad olid jälle tont teab kus ning Mitrovski vormistas kübaratriki.

     Kodumeeskonna eduseis võinuks suuremgi olla, ent lõpupoole mängiti rünnakule arvulises 3-2 ülekaalus minnes moment lihtsalt üle, kui taaskord löögi asemel söötma hakati ja kaitsja jaole sai. 89. minutil välkus kohtumise esimene kollane kaart külaliste Daniel Põrhile, kes võttis kiirrünnakule mineva vastase selja tagant maha. Esimesel lisaminutil teenis hoiatuskaardi Skamnitski, kes pärast talle fikseeritud viga mingi repliigi kohtuniku suunas teele pani. Kolmandal lisaminutil nähti kiiret kaartide jätku, kui kollase teenis ka Maxim Seleznev. Štrommi karistusala juures jooksis nende endi mängija vastasele tagant jalgadesse, mille järel vile kõlas, ent peakohtunik äärele abikohtuniku poole vaatas, saamaks teada, kas tuleb penalti või karistuslöök määrata. Äärelt aga midagi täpsustavamat ei öeldud ja vilemees otsustas mugavama otsuse kasuks ning määras karistusala joonelt karistuslöögi. Neljandal lisaminutil pääses puurilukuga silmitsi Gorditšev - kaarega võinuks palli justkui kergelt värava tagumisse nurka saata, ent otsustati teistsuguse löögi kasuks, mille väravavaht aga ära võttis.

     Rumori tõusis tänu võidule viimaselt kohalt 10. positsioonile, Štrommi vajus aga viimasele kohale. Kahe meeskonna vahel paikneb hetkel Olympic Olybet. Järgmises voorus ootab ees tuline kohtumine Kotka tänava staadionil, kui Retro võtab vastu Rumori. Štrommi võõrustab aga Zeniti.

     Pealelöögid: 28:9
     Neist väravale: 18:4
     Neist blokeeritud: 1:1
     Postid/latid: 0:1
     Nurgalöögid: 4:7
     Suluseisud: 6:1
     Vead: 15:6

     Kommentaar


      #6
      Rumori ja Igiliikur pakkusid korraliku etenduse
      Rumori Calcio Tallinn - Maarjamäe FC Igiliikur 3:4 (0:2)

      Kohe avaminutitel pandi võõrustajate puurilukk George Chantladze proovile, kui nurgalöögi järgselt pääses löögile Šamil Mussajev. Pall lendas mängijate vahelt läbi, ent väravavaht vastas korraliku tõrjega. 12. minutil lendas Valeri Kurlõtškini korneri järel pall otse tagumisse posti, ent olukord lõppes rumorikatele siiski vaid ehmatusega ja hulleimast pääseti. Kodumeeskonda enda esimene löök tuli alles veerandtunni täitudes, ent Ruslan Voronini ohtlik löök suudeti üle otsajoone blokeerida. Vähem kui minuti möödudes mängis külalismängija end kenasti löögile, kõmmutades palli posti, ent esimesena oli lahtisel pallil jaol Märt Mere lüües palli tühja ja viies Igiliikuri juhtima - 0:1.

      Külalised olid selgelt mängukäiku domineerimas, kompaktne survestamine kandis vilja ning kaugel polnud ka penalti, kui ühes olukorras nende mängija karistusalas kukutati, ent kohtunik otsustas vilet mitte lasta. Igiliikurite teravusest ja dominatsioonist räägib ka fakt, et 28. minutil teeniti suisa 9. nurgalöök. Seetõttu polnud üllatuseks, kui 37. minutil eduseis duubeldati. Pall liikus kenasti, kõige tipuks pandi väga efektne kannasööt Merele, kes suurepärast eeltööd kasutamata ei jätnud. 41. minutil tegi Rumori sunnitud vahetuse. Viga saanud Voronin oli paar minutit väljaku ääres, tuli platsile tagasi, ent siiski ei suutnud jätkata. Vahetuse järgselt panid võõrustajad palli kiirelt mängu ning selle magasid täielikult maha külaliste kaitsjad, mille järel pääses Mihhail Katõhhin üks-ühele, ent lõi raamidest mööda. Igiliikuri omad külma dušši ei saanud pausile minekuks, ent mõttekoht oli siiski olemas.

      Avapoolaja lõppu tähistanud vile järel sai kuulda ja näha, kuidas mitu rumorikat omavahel emotsionaalselt arutasid ja kritiseerisid tehtut, ent teisele kolmveerandtunnile tuldi peale absoluutselt teise hingamisega. Igiliikuri puurivaht Allan Soomets sunniti lühikese ajaga kahel korral sekkuma, kuid 50. minutil jäi ka tema võimetuks, kui Dmitri Gretšanõi karistuslöögi järgselt lõi Valentin Bnatov eesposti juures palli väravasse - 1:2. Külalised ei suutnud kuidagi seda suurepärast avapoolaja kulgu üles leida ja Rumori selgelt surus, kuni 57. minutiks seis viigis oli. Taas oli realiseerijaks Bnatov, kes rammis palli väravavahi vahelt raamide vahele.

      Minut hiljem teenis kohtumise esimese hoiatuskaardi Mussajev, pärast tema vastu tehtud viga, küllap oli liigse suupruukimise eest. Lõpuks leidis oma lahendused üles ka Igiliikur, sundides vastase väravavahi esiteks tõrjele ning peagi pärast seda, 62. minutil, kukutas Marco Spielmann omade karistusalas Igor Ivanovi, mis tähendas vastastele penaltit. Palli taha asus Jaanus Põllumees saates palli tugevast löögist vasakule. Chantladze hakkas küll õigele poole viskuma, aga jäi liiga aeglaseks ning see tähendas, et Igiliikur oli taas juhtohjad haaranud. Paar minutit hiljem pani Mere keskväljal olukorda hilinenult sisse Federico Levile ja sai kollase kaardi.

      67. minutil (mitte 76. minutil nagu hetkel EJL protokollis kirja on pandud) leidis Bnatov hea sööduga Katõhhini, kes võimaluse külmavereliselt lahendas ja seisuks 3:3 tegi. Taas sai tuhka pähe raputada külaliste kaitsjatele, kes olukorra maha magasid. Viis minutit hiljem ei saanud Gretšanõi äärel pallile jalga piisavalt hästi vahele ning seepeale pani hoopis käe vahele, takistades palli jõudmist vastasele, teenides sellega ka hoiatuskaardi. 75. minutil mängu kulg taas muutus, kui Pavel Jakubov kõmmutas nahkkera otse karistuslöögist väravasse tehes seisuks 3:4.

      Väheke närvilisemaks läks 81. minutil kui Ivanov pallivälises olukorras vastasele tagant jalgadesse jooksis ja kollase kaardi teenis. Mitu võõrustajate mängumeest sekkusid ja vahetati mõned repliigid, ent millekski enamaks ei läinud ja mäng jätkus. Vaid minuti möödudes oli Igiliikuril kontrarünnaku näol hea šanss mängu saatus lõplikult ära otsustada, ent piirduti vaid napikaga ning teenitud korneriga. Külaliste väravavaht tuli küll lõpus ühel korral kastist välja klaarima, ent kaitses suudeti asjad lukus hoida ja võõrustajaid löögile ei lastud ning see tähendas magusat võitu lähikonkurendi üle.

      Igiliikur tõusis tänu võidule 9. kohale, ent sama palju punkte (17) on neil, kui nende ees oleval Rumoril, kui ka tahapoole jäetud Dünamol. Järgmises voorus sõidab Rumori Wismari staadionile kohtumaks seal pikalt viimasel kohal paiknenud, ent hiljuti Olybeti viimaseks kukutanud Štrommiga. Igiliikur võõrustab aga Maarjamäe kunstmurul Zeniti, kes hetkel 6. positsioonil.

      Pealelöögid: 12:23
      Neist väravale: 7:9
      Neist blokeeritud: 1:2
      Postid/latid: 0:2
      Nurgalöögid: 2:14
      Suluseisud: 2:0
      Vead: 14:10

      Kommentaar


       #7
       Kümnekesi alustanud Retro sai ajaga täiskoosseisu kokku ja võttis liidrite vastu teenitud võidu
       Lilleküla JK Retro - Harju JK Laagri 3:1 (0:1)

       Kodumeeskond alustas kohtumist kümnekesi, vähem kui kümne minuti möödudes oli neil õnne, kui Ken-Glaid Noole löök postis maandus. Vahepeal saadi täiskoosseis kokku, ei pannud ekstra seda tähele, aga tundub loogiline, et hilinejaks oli Aleksandr Dmitrijev, kelle juhendataval Tallinna Kalevil sai Premium liiga kohtumine läbi viiv enne III liiga kohtumise algust. 12. minutil eksisid külalised ning Rait Kasterpalu söötis Dmitry Skiperskiyle, kes raamidest mööda lajatas. Poolaja keskel oli kodumeeskonnal kasutada karistuslöök, enne mida hüüdis omade puurilukk Toomas Tohver "Pane värava peale, oma mees lööb sisse!". Peaaegu nii läkski, sest Harju mängija sai peaga pallile pihta, nii et see väravast veidi mööda lendas.

       30. minutil teenis mängu esimese kollase kaardi võõrustajate Aivar Priidel, kes tõmbas Aiden Madissonile tagant jalgadesse nende rünnakul. Teenitud karistuslöögist saatis Nool palli tugevast rikošetist väravasse, Tohveril polnud seal midagi teha ning nõnda oli seis 0:1. 35. minutil kiskus Stehvan Grahv selja tagant Skiperskiyt ning sai hoiatuskaardi. Harjukad eksisid peagi enda kastis tobedalt, kuid teine kaitsja suutis halvima ära hoida ja palli üle otsajoone äsada. Retrol oli viimastel minutitel kaks head võimalust, kuid mõlemal korral vastas Kalmar Liiv hea tõrjega.

       Teise poolaja alguses jäädi lühikese aja jooksul taaskord hätta Indrek Risti tehnilise tegutsemisega ning hoiatuskaardi teenis seetõttu Ats Toomsalu. Karistuslöögi järgselt saadi löögile, ent Liiv sai viimasel hetkel jala vahele ja päästis omad halvimast. 51. minutil trikitas taas Rist tõmmates pettega vastasest kõrvale ja saates palli väravavahile püüdmatult väravasse - 1:1. Paar minutit hiljem leiti kaitseliini taga Skiperskiy, kes virutas nahkkera latti. Poolaja keskpaiku võeti Retro ründaja välja, kes longates väljakult lahkus. 68. minutil eksisid retrokad liiga lihtsalt ning Nool vajutas napilt raamidest mööda. Sellele järgnes harjukatele külm dušš, kui üksikud minutid hiljem Dmitrijev andis passi kaitsjate taha Jaan Leimannile, kes viis kodumeeskonna esmakordselt juhtima.

       83. minutil tõmbas Hans-Kristjan Aasma enne karistusalasse jõudmist Erik Listmannile jalgadesse, ent hoiatuskaarti hämmastaval kombel ei näidatud. Paar minutit hiljem tegi taas Rist seda, mida ta lugematuid kordi selles mängus tegi ning Leimann leidis end üks-ühelt, kust raamidest mööda lõi. Peagi oli Harjul hea võimalus nõelamiseks, kus lahtine pall Retro kastis oli, kohas kus Tohver olukorrast täielikult välja oli mängitud, ent kaitsja suutis õigel hetkel klaarima. 89. minutil võttis Rist vasakult äärelt keskele minnes ette ning möödus kolmest vastasest, ent suurepärasele soolole jäi i-le täpp panemata, sest Liiv tõrjus järgnenud löögi. Teisel lisaminutil tõrjus Liiv Risti löögi, mille järel Kimmo Ploompuu eesposti põrkest lõppseisuks 3:1 tegi ning kohe kõlas ka lõpuvile.

       Harju Laagri jätkab küll esikohal, ent Eston Villast ja Retrost jäädakse nüüdsest maha kolme punktiga. Järgmises voorus kohtub Retro võõral väljakul Rumoriga ning Laagri võõrustab Estonit.

       Pealelöögid: 26:10
       Neist väravale: 13:5
       Neist blokeeritud: 2:0
       Postid/latid: 0:1
       Nurgalöögid: 8:0
       Suluseisud: 7:3
       Vead: 8:11

       Kommentaar


        #8
        Publikustatistikat III liiga põhjatsoonist:

        Positsioon - Klubi - Mängude arv* (kodus/võõrsil) - Kogu publikuarv (kodus/võõrsil) - Keskmine publikuarv (kodus/võõrsil) - Max publik kodus (vastane, kuupäev) - Min publik kodus (vastane, kuupäev)

        1. Harju JK Laagri 21 (10/11) 653 (344/309) 31 (34/28) 57 (Dünamo, 30.05) 15 (Zapoos, 11.08)
        2. Lilleküla JK Retro 22 (11/11) 365 (162/203) 17 (15/18) 32 (Zapoos, 28.09) 5 (Štrommi/Zenit, 15.06/14.09)
        3. Tallinna FC Zapoos 22 (11/11) 542 (249/293) 25 (23/27) 39 (Rumori, 18.08) 14 (Retro, 01.06)
        4. Tallinna FC Eston Villa 22 (11/11) 480 (230/250) 22 (21/23) 60 (Zenit, 23.05) 6 (Retro, 14.04)
        5. Saku Sporting 22 (11/11) 835 (555/280) 38 (51/25) 73 (Zapoos, 05.05) 27 (Retro, 22.09)
        6. Tallinna FC Hell Hunt 22 (11/11) 411 (202/209) 19 (18/19) 52 (Zapoos, 12.10) 5 (Zenit, 29.09)
        7. Maarjamäe FC Igiliikur 22 (11/11) 333 (139/194) 15 (13/18) 25 (Laagri, 15.08) 1 (Retro, 03.10)
        8. Rumori Calcio Tallinn 22 (11/11) 562 (270/292) 26 (25/27) 48 (Zenit, 07.04) 9 (Hell Hunt, 22.09)
        9. Tallinna FC Zenit 21 (11/10) 447 (145/302) 21 (13/30) 34 (Saku, 19.04) 2 (Dünamo, 10.08)
        10. Tallinna JK Dünamo 22 (11/11) 554 (280/274) 25 (26/25) 57 (Rumori, 12.10) 6 (Igiliikur, 25.05)
        11. Tallinna FC Olympic Olybet 22 (11/11) 418 (194/224) 19 (18/20) 43 (Saku, 12.10) 5 (Zenit, 02.10)
        12. Tallinna KSK FC Štrommi 22 (11/11) 574 (317/257) 26 (29/23) 49 (Laagri, 27.04) 13 (Igiliikur, 28.09)
        ÜLD III liiga põhi 131 3 087 24 73 (Saku vs Zapoos) 1 (Igiliikur vs Retro)

        * Mõnel mängul polnud publikuarvu üldsegi kirjas, mõnda lihtsalt ei mängitud.

        Kommentaar


         #9
         Enim penalteid teeninud meeskonnad:
         1. Harju JK Laagri - 9
         2. Tallinna FC Hell Hunt - 8
         3. - Tallinna FC Zapoos - 7

         Vähim penalteid teeninud meeskond:
         1. Tallinna JK Dünamo - 3

         Meeskonnad, kelle vastu enim penalteid teenitud:
         1. Tallinna JK Dünamo - 10
         2. Tallinna KSK FC Štrommi - 9
         3. Saku Sporting - 7
         4. Tallinna FC Olympic Olybet - 6

         Meeskonnad, kes enim penalteid realiseerimata jätnud:
         1. - 3. Harju JK Laagri - 3
         1. - 3. Tallinna FC Hell Hunt - 3
         1. - 3. Maarjamäe FC Igiliikur - 3

         Meeskonnad, kelle vastu enim penalteid realiseerimata jäetud:
         1. - 2. Tallinna FC Zapoos - 3
         1. - 2. Saku Sporting - 3

         Enim omaväravaid löönud meeskond:
         1. Lilleküla JK Retro - 3

         Meeskonnad, kelle vastu enim omaväravaid löödud:
         1. - 4. Lilleküla JK Retro - 2
         1. - 4. Tallinna FC Eston Villa - 2
         1. - 4. Saku Sporting - 2
         1. - 4. Maarjamäe FC Igiliikur - 2

         Enim kollaseid kaarte teeninud meeskonnad:
         1. Rumori Calcio Tallinn - 48
         2. Maarjamäe FC Igiliikur - 42
         3. Tallinna JK Dünamo - 36
         4. Tallinna KSK FC Štrommi - 33

         Vähim kollaseid kaarte teeninud meeskonnad:
         1. Harju JK Laagri - 23
         2. - 3. Tallinna FC Zenit - 25
         2. - 3. Tallinna FC Olympic Olybet - 25

         Enim punaseid kaarte teeninud meeskonnad:
         1. Maarjamäe FC Igiliikur - 4
         2. - 5. Lilleküla JK Retro - 3
         2. - 5. Tallinna FC Eston Villa - 3
         2. - 5. Rumori Calcio Tallinn - 3
         2. - 5. Tallinna KSK FC Štrommi - 3

         Vähim punaseid kaarte teeninud meeskonnad:
         1. - 2. Harju JK Laagri - 0
         1. - 2. Tallinna FC Zapoos - 0

         Meeskonnad, kelle vastu enim kollaseid kaarte teenitud:
         1. Harju JK Laagri - 42
         2. Tallinna FC Zapoos - 39
         3. Saku Sporting - 38
         4. Rumori Calcio Tallinn - 37

         Meeskonnad, kelle vastu vähim kollaseid kaarte teenitud:
         1. Tallinna FC Olympic Olybet - 19
         2. Tallinna JK Dünamo - 23
         3. Lilleküla JK Retro - 27

         Meeskonnad, kelle vastu enim punaseid kaarte teenitud:
         1. - 2. Saku Sporting - 6
         1. - 2 . Tallinna FC Hell Hunt - 6
         3. Tallinna FC Zapoos - 4

         Meeskonnad, kel enim nullimänge:
         1. - 2. Harju JK Laagri - 7
         1. - 2. Tallinna FC Eston Villa - 7

         Meeskonnad, kel vähim nullimänge:
         1. Tallinna JK Dünamo - 0
         2. - 3. Tallinna FC Zapoos - 1
         2. - 3. Tallinna FC Zenit - 1

         Meeskonnad, kelle vastu enim nullimänge tehti:
         1. Tallinna KSK FC Štrommi - 6
         2. Tallinna FC Olympic Olybet - 5
         3. - 4. Rumori Calcio Tallinn - 4
         3. - 4. Tallinna FC Zenit - 4

         Väravavaht, kel enim nullimänge:
         1. Roland Rink (Tallinna FC Eston Villa) - 7

         Rõhutan, et tegu pole 100% tõese statistikaga. Võimalik, et kõike pole protokollidesse kirja pandud ja on ka võimalus, et mul endal on miskit kahe silma vahele jäänud.

         Kommentaar

         Working...
         X