320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

III liigad 2021

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  #16
  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
  Fc Tallinn loodi ju selleks, et noored saaksid areneda?
  loodi küll, usun, et alates järgmisest
  aastast ka esinduses näeme 2006a poisse.
  2004a omadest näiteks täna koosseisus on kolm inimest.
  Tahaks, et oleks rohkem. Võimalik, et duublist keegi veel areneb-avaneb.

  Kommentaar


   #17
   III liiga Ida tsoonist on kadunud FC Aruküla.
   Väga kahju - sest Anija JK mehed unistasid omast nn raudteederbist.

   Kommentaar


    #18
    Rumori päästis endale viigipunkti 90. minuti penaltist, mängu lõpp läks lappesse, välkus kaks punast kaarti
    Rumori Calcio Tallinn - Rummu Dünamo 2:2 (0:1)


    III liiga XIV voorus kohtusid lääne tsooni esiviisikusse kuuluvad Rumori Calcio ning Rummu Dünamo Linnu teel asuval Kotka kunstmurul. Esimese veerandtunni jooksul oli mõlemal hea võimalus skoorida, ent väravavahid olid oma ülesannete kõrgusel. Lisaks maandus ühes situatsioonis pall Rummu väravalatis ja peakohtunik peatas ka mängu, kuna mängijate vahel oli sõneluseks läinud.

    Rumori küll domineeris rohkem, ent 38. minutil tekkis hea šanss hoopis külalistel, kui Sergei Mištšenko leidis passiga vastaste kaitseliini taga Dmitri Sui, kes löömise asemel otsustas siiski söödu kasuks ning seegi läks nihu ja otse vastasele. Paar minutit peale seda lendas Nikita Pugatšjov koledalt Suile sisse ning teenis kohtumise esimese hoiatuskaardi.

    44. minutil anti Rummu rünnaku lõpetuseks otsajoone juurest pall keskele ja Sui realiseeris - 0:1. Külalismängija võttis palli väravast enda kätte ning Rumori väravavaht Mikko Matias Miettinen läks seepeale seda ära võtma. Tekkis konflikt, väravavahti tõugati, mille peale too floppides pikali käis. Olukord tipnes sellega, et kollase kaardi sai vaid Miettinen ja seda sõnelemise eest. Esimesel lisaminutil sai ka külalismängija kaardiga hoiatatud, kui Kermo Muraveiski läks olukorda hilinenult rumorikate puurivahile sisse.

    55. minutil olid taas aktsioonis Sui ja Mištšenko, kui neist esimene andis palli teisele jooksu peale. Kaitsja ei jõudnud segama ning ründaja karistas kerge vaevaga ära - 0:2. 67. minutil võttis Christoph Puschmann külalismängija selja tagant maha ning tegu sai kollase kaardiga karistatud. Kui senini ei saanud Rumori avapoolajale sarnast mängu käima, rääkimata pealelöögile saamisestki, siis 78. minutil fikseeriti Rummu mängijale käega mäng karistusala piirimail. Palli taha asus Puschmann, kes saatis karistuslöögist palli otse raamide vahele - 1:2. Võõrustajatele oli see teise poolaja esimeseks pealelöögiks ning ühtäkki oli kogu lootus jälle täitsa olemas mängu saatust arvesse võttes.

    Paar minutit hiljem tehti viga ning Egor Portyankin lõi palli kodumeeskonna värava suunas peale vilet, millega sai kollase kaardi. Ägestus ka meeskonnakaaslane Stanislav Hmeljov, kes pani ropu tiraadi teele, ent pääses kaardist. Külalised pääsesid peagi kontrasse, kus Mištšenko edestas jooksuga kaitsjaid, kuid Miettinen jooksis ründajale vastu ja pareeris järgnenud löögi korneriks. 82. minutil teenis Hmeljov kohustusliku hoiatuskaardi ära, sest tema poolt tehtud vigu oli juba mitu kogunenud ning vilemees ei jätnud seda tähelepanuta.

    84. minutil lõi Reber Gruzdev värava, ent kuna eelnevalt oli rummukate puuriluku vastu viga tehtud, ei loetud väravat ära. 89. minutil jooksis Rummu mängija oma karistusalas vastasele selga. Peakohtunik näitas, et penaltit pole. Rumori mängija vajus kontakti järel väljakule ja veategija vajas ka aega kosumiseks. Võõrustajad protestisid valjuhäälselt ja vilemees ühtäkki otsustas ümber ja näitas siiski, et on penalti. Seepeale läksid aga külalised raevu ja kuigi tundus, et mitmele näidati kaarti, on protokollis siiski vaid teise kollase saanud Portyankin, kes pikemalt vaidlemata väljakult lahkus. Tomasz Michal Leszczynski saatis palli paremale, väravavaht napilt ei küündinud pallini ja sedasi oligi dramaatiliselt seisuks 2:2 tehtud. Väga kergelt ja rumalalt kingitud penalti ja oi, kui valus Rummu mängijatele.

    Teisel lisaminutil (mitte 87. minutil nagu protokolli märgitud) sai Gruzdev vea ja Raido Luhaorg rahulolematuse eest kollasega hoiatatud. 6. lisaminuti intsident jäi mul nägemata, aga Luhaorg kukutati, rummukad nõudsid vastasele punast kaarti ja nii ka läks - otse punase kaardi sai Dean Thomas Scott, kes samuti vaidlemata ja koheselt väljakult lahkus. Protokollis on märgitud kaardi põhjuseks vägivaldne käitumine.

    Tabeliseis siis selline, et Rummu on 3. ja Rumori 5. kohal. Teisest kohast viiendani olevad meeskonnad on hetkel kahe punkti sees, seega hooaja lõpp saab põnev olema. Järgmises voorus sõidab Rummu külla Tabasalule ja Rumori võtab koduväljakul vastu Märjamaa.

    Pealelöögid: 8:11
    Neist väravale: 4:4
    Neist blokeeritud: 1:0
    Postid/latid: 1:0
    Nurgalöögid: 6:7
    Suluseisud: 4:5
    Vead: 11:15

    Kommentaar


     #19
     Põhja tsooni esikoha võitlus säilis, liidrite heitluses nähti kolme punast kaarti
     Tallinna SC ReUnited - Tallinna AS Cosmos FC 5:4 (4:2)     Eile õhtul toimus Lilleküla tagumisel platsil ehk Nike Arenal oodatud kohtumine kahe liigaliidri vahel ning õnneks ei petetud neutraalse vaataja ootusi. Võõrustajad üritasid veel esikoha lootust elus hoida, samas kui Cosmose omad pidid täielikku kollapsi vältima. Juba 5. minutil asuski kodumeeskond aga juhtima, kui Karel Kübar vajutas kasti nurgast palli kenasti taha nurka - 1:0. Külalised nõudsid olukorrast vastastele küll suluseisu, aga seda ei võetud menetlusse ja seetõttu oli skoor ametlikult ka avatud. Peagi kukkus kahevõitluse järel võõrustajate kastis Evgeny Bnatov. Vilemees mõtles hetke, lasi seejärel vilet ja näitas sukeldumise eest langejale kollast kaarti. Seepeale võttis suupruukimise eest kollase ka Cosmose ründaja Albert Prosa, kes juba varasemast oli tulise tiraadi teele pannud. Olukord oli selline, kus tegelikult kontakt oli, iseasi, kas see penalti olnuks, aga kollast kaarti vast ei pidanuks siiski olukorrast andma.

     Eduard Orehov hoidis omad veel mängus, kui tõrjega päästis omad halvimast, kuniks 14. minutil mänguseis viigistati. Roman Grigorevskiy sai vabalt löögile ning ping-pongi järel põrkus pall õnnetult Ando Hausenbergist oma väravasse - 1:1. Paar minutit hiljem anti paremalt äärelt karistuslöök ning Oleksii Drobiazko suunas mängukera kenasti taha nurka - 1:2. Võõrustajad aga ei lasknud päid alla ja järjepanu üritati, mis kandis ka vilja, kui 22. minutil seis viigistati. Roger Teor leidis hea sööduga Kübara, kes pani aga omade kahjuks palli just etteposti teele, kus vastaste puurivaht oli valmis ja tõrjus. Viiv peale seda oli pall taas Kübaral, kes seekord uhkelt olukorra lõpetas ja seisu viigistas.

     Kodumeeskonna omad riputasid peagi palli kaitseliini taha oma ründajale, ent Orehov püsis raudkindlalt ja tõrjus. Jätkuolukorras saadi veel proovida, ent taas pani Cosmose väravavaht end ette ning hoidis halvima ära. 25. minutil anti pall liini taha Prosale jooksule, kes lidus ka vastu liikunud väravavahist mööda, ent kuigi löök pandi teele, sai värava ette jõudnud kaitsja jaole ja peatas palli. Kolm minutit hiljem suruti vasakul äärel julgelt vastast ning pressinguga saadi pall endale. Cosmose kaitsja jäi aeglaseks ning enne kui Janek Hansoni poolt teel pandud pall väravas oli lõpetanud, kõlasid pingilt juba ammu enne seda rõõmuhõisked, sest trajektoor oli ette näha - 3:2. Loetud minutite järel anti hoiatuskaart külaliste Jevgeni Vovtšokile, kes kukkumise käigus tahtlikult palli käega mängis.

     Teenitud karistuslöögist saatis Kübar palli otse lati alla ning võimsa sooritusega oli seisuks 4:2 tehtud ja kübaratrikk vormistatud. 35. minutil läks aga asi võõrustajatel hapuks, sest kahevõitluses anti otse punane kaart Andre Saarelile, kes oli väidetavalt küünarnuki hoobiga äsanud Bnatovile, kes seejärel väljakule langes. Ise ei pannud kogu olukorda tähele, ent kuna võõrustajate pingilt nõuti ka Bnatovile kaarti, on arvata, et küllap käis üksteise töötlemine kahevõitluses ja üks reageeris rohkem üle, mis päädis ka karistusega. ReUnitedi omad pidasid poolaja kenasti vastu, ettevaatlik tuli aga just Cosmose poolt olla, sest taas aktsioonis olnud Bnatov kukutas vastase ja teenis vilemehelt suulise viimase hoiatuse.

     Pausilt naasti kodumeeskonna jaoks suure šokiga, sest kui sa Prosa suguse mehe kastis vabaks jätad, siis on järgnev juba siililegi selge, seega 48. minutil seisuks 4:3. Viis minutit hiljem andis Prosa otsajoone juurest passi Grigorevskiyle, kes olukorra lahendas ja seisu viigistas 4:4-le. Kuni punase kaardini paistis, et ReUnited selgelt kaifib mängu ja kõik liigutused käisid iseenesest loomulikult ilma pingeta, Cosmose varajased kaardid aga andsid aimu, et ehk läheb neil emotsioonide talitsemisega lappesse. Punane kaart ühelepoole ja Cosmos haaras selgelt ohjad enda kätte. Seda kuniks 64. minutini, mil võõrustajate kiirrünnakul Anton Lahmanov kahevõitluses palli käega mängis. Mitte otses mõttes, aga suuresti seljaga olukorras olles tabas kahevõitluses pall tema üles tõstetud biitsepsi ja sellega anti talle n-ö väravavõimaluse peatamise eest otse punane kaart ehk mäng oli taas võrdne - kümme kümne vastu.

     Vaid mõni üksik minut peale seda pani Innar Paal löögi teele, võrdlemisi keskele, veidi paremapoole. Enne palli väravani jõudmist jooksis meeskonnakaaslane selle eest läbi, takistades sellega Orehovi nähtavust ning olukorra tipuks lõpetaski pall väravas. ReUnitedi meeste hõisked peatas peagi see, et esimene abikohtunik näitas suluseisu, ent peakohtunik suundus tema juurde ja lühikese vestluse järel sai selgeks, et kuna löögi järgselt ees puudet polnud, on värav määrustepärane - 5:4. 76. minutil nägime ehtsat Aleksandr Dmitrijevi, keda aastaid koondises olime harjunud nägema - lõhkuva mängijana tõmbas toorelt Hausenbergile sisse, kes karjatuse saatel väljakule maandus. Patustajale selgemast selgem kollane kaart ja mäng jätkus, kuniks Henrik Sepp Cosmose kiirrünnakul Dmitrijevile konkreetselt külje pealt sisse jooksis ja põhjendatud hoiatuskaardi võttis kiirrünnaku mahavõtmise hinnaga.

     90. minutil olid võõrustajad ohtlikult kombineerimas, ent liikuvana tuntud puurilukk Orehov lidus õigel ajal kastist välja ning klaaris ohtliku momendi. Esimesel lisaminutil oli viik oi-oi, kui lähedal, ent Enri Nurmik tegi suurepärase tõrje. 3. lisaminuti lõppedes oli kontrasse lidumas Timo Paal, kel jäi ainsaks eesolevaks vastaseks Cosmose vahetusmängija Aleksei Smirnov, kes pani korraks käed külge ja kahevõitluses alla jäi, mille tipuks talle otse punast kaarti näidati selge väravavõimaluse takistamise eest. Teenitud karistuslööki lahti ei lastud mängida, kõlas lõpuvile, mille järgselt nii mõnelgi Cosmose mängijal küsimusi oli kohtunikele seoses erinevate momentidega mängus.

     Järgmises voorus kohtub ReUnited Lasnamäe Infoneti staadionil peetavas kohtumises 3. kohal oleva Zapoosiga ning mängukeelu alla jäänud Prosata mängiv Cosmos madistab samuti Lasnamäel, ent Dvigateli staadionil, kus neid võtab vastu Ararati mansa. Cosmos jätkab liigas liidrikohal, ent kaotusega jätsid nad kõik võimalused avatuks ReUnitedile, kes neist nüüd vaid kahe punkti kaugusel. Kõik on Cosmose enda teha, ent libastumist ei saada endale enam lubada ja vaevalt, et paari aasta tagust viimase vooru floppi korrata tahetakse.

     Pealelöögid: 15:13
     Neist väravale: 9:8
     Neist blokeeritud: 1:0
     Nurgalöögid: 3:4
     Suluseisud: 2:6
     Vead: 9:12

     Kommentaar


      #20
      Cosmos ei jätnud Araratile sõnaõigust
      Tallinna FC Ararat - Tallinna AS Cosmos FC 0:4 (0:1)


      Sündmustevaese alguse järel panid külalised poolaja keskel võõrustajaid korralikult proovile. Roman Bessedin sai kauglöögile käed vahele, ent pall lendas ikkagi värava suunas, kus väravajoone juures seisnud kaitsja klaaris. Peagi Bessedin juba korralikumalt tõrjus järjekordse kaugelt teele pandud löögi ning mõne aja pärast oli pildis Andrei Savotškin, kes heast kohast üle vajutas. 30. minutil tegi Ararat igati sümpaatse rünnaku, kui pass kenasti liikus, äärel tehti vastasele uut ja vana ning vasakult pandi pall väravaesisele, kus esimene mängija napilt peaga ei ulatunud selleni. Kui ulatunuks, olnuks üsna kindel skoori avamise koht. Mängukera jõudis aga teisele ehk tagumisele mängijale, kes jalaga mitte kõige tugevama löögi sooritas ning Eduard Orehov püüdis seetõttu kergelt.

      35. minutil andis Roman Kuzmich palli Andrei Antonovile, kes viiv enne vastaste puurilukuga kontakti suutis löögi teele panna ning pall lõpetaski väravanurgas - 0:1 seega Cosmosele. Teisel lisaminutil lõppes külaliste rünnak vastaste kastis pallikaotusega. Kodumeeskonna omad hakkasid palli ette söötma, kuid Roman Grigorevskiy mängis olukorras käega ning sai sellega kohtumise ainsa kollase kaardi.

      Teise poolaja alguses kombineerisid külalised kenasti, mis päädis ka ohtliku löögiga, ent väravaesisel seisnud German Narnitski tõstis jalga ja see päästiski neid hullemast ja pall lendas jalapuutest üle värava. Peagi tabas Yury Pronin lähedalt posti ja sai uuesti palli, ent uuesti löömise asemel otsustas söötmise kasuks ja sealt edasi juba jooksis neil rünnak kokku. 60. minutil pandi mäng suures pildis sahtlisse ära, kui Maksim Moissejonok eksis palli liikumist hinnates ja seetõttu pääses Artur Bõstrov puurilukuga silmitsi ja karistas eelneva eksimuse ära - 0:2.

      68. minutil pääses juba omakorda Ararati poolelt Gleb Žukov üks-ühele, kus palli Orehovist üle tõstis, kuid omade kahjuks maandus mänguvahend latis. Mõni minut hiljem tegi Ararat väravavahtide vahetuse ja raamide vahele asus neil nüüd Sergei Maalinn. 77. minutil läks pall Kuzmichi löögist postipõrkest üle otsajoone. Paar minutit hiljem anti paremalt äärelt pall kasti, kus Pronin eespostist kuidagi realiseeris. Igati tõrjutav pall oli, ent reaalsuses sai seisuks 0:3. Mõned minutid hiljem pani Andrei Sidorenkov vastaste vahelt löögi täpselt teele ja sellega oli lõppseisuks 0:4 vormistatud. Kolmandal lisaminutil sai võõrustajate Dmitri Ptitsõn kastis vabalt löögile, ent põrutas üle. Seejärel sai vasturünnakul Pronin silmitsi, ent puurilukk pareeris.

      Liidrikohal jätkav Cosmos suurendas lähima jälitaja ReUnited-iga vahe viiele punktile, kuna nad kaotasid täna 3. kohal olevale Zapoosile, kes nüüdsest jääb eesolevatest vaid ühe punktiga maha. Ararat langes tänu kaotusele 7. kohale, lastes endast Hella Hundi ette. Järgmises voorus võõrustab Ararat ReUnitedit ja Cosmos omakorda Eston Villat.

      Pealelöögid: 11:23
      Neist väravale: 2:10
      Neist blokeeritud: 3:1
      Postid/latid: 1:2
      Nurgalöögid: 1:10
      Suluseisud: 4:7
      Vead: 5:5

      Kommentaar

      Working...
      X