320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2020

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • Kasper
    replied
    Algselt postitas rallikas Vaata postitust
    Kas mängitakse ikka see aasta? Ametlik liigakalender endiselt avalikustamata.
    Mängitakse ikka. Nädalavahetusel ilmselt kinnitatakse kalender ära. Nii palju kui ülekannete poole pealt kokku olen puutunud, siis suures plaanis on asi enam-vähem paigas.

    Leave a comment:


  • rallikas
    replied
    Kas mängitakse ikka see aasta? Ametlik liigakalender endiselt avalikustamata.

    Leave a comment:


  • Marek_T
    replied
    Algselt postitas United Vaata postitust
    Ma seda silmas pidasingi.

    Alati ei pea olema hirmkallid seadmed jm, et professionaalset muljet jätta. Natuke pealehakkamist ja saaks väga ilusasti kõik need mängud ära kaetud.
    Jah, aga ma ei paneks seda EJL kohustuseks küll ühestki otsast. Treeningmängudega on tegemist ehk et kohaliku kogukonna huvid peaks klubid ise ikkagi ära katma. A-turniiri mängude puhul on vaatajanumbrid mingisugusedki eelduslikud olemas, a la Kalju vs Levadia, eks. Väiksemate klubide puhul on kogukondadeväline huvi, mis seal salata, väga tilluke.

    Mulluste Tuleviku mängude ülekannete keskmine vaadatavus kõikus live-režiimis 200 ja 300 vahel pidevalt. Niipalju, kui kaamerdamise kõrval arvutiekraanil jõudsin pilku peal hoida, siis enamik vaatajaist olid ikkagi Viljandi inimesed. Mina teen seda tööd nende heaks. See, et vastasklubide fännid ka vaadata saavad, on ju ainult lisatoreboonus.

    Leave a comment:


  • United
    replied
    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
    Selle kulud on sisuliselt olematud. Ma teen ülekandeid Tuleviku mängudest kolmandat aastat tänavu ja esimesel aastal sai asi ära aetud ürgvana Panasonicu kompaktvideokaameraga. Toimivaks ülekandeks pole enmat vaja kui kaamera, kaks juhet, üks väike must karbike nimega HDMI capture card, üks ühik tasuta saadaval olevat tarkvara (ja netiühendus, mõistagi). Facebook on ka veidi heldemaks läinud ja kui kõik sujub ja Telia välja veab, siis tänavused mängud saab full HD kvaliteedis üle kantud.

    Ehk et klubidele ei saa oma jõududega ülekande tegemine kuidagi üle jõu käia.
    Ma seda silmas pidasingi.

    Alati ei pea olema hirmkallid seadmed jm, et professionaalset muljet jätta. Natuke pealehakkamist ja saaks väga ilusasti kõik need mängud ära kaetud.

    Leave a comment:


  • Marek_T
    replied
    Professionaalse tootmise kulud on preseasoni hallimängude puhul üsna ilmselt kuluefektiivsuse parlanksist väljas. Mu eesmärk ei olnud kellelegi midagi nina peale visata, vabandused, kui nii tundus. Tahtsin lihtsalt teada anda, et Tuleviku vastaste fännid näevad Tuleviku FB-st ka oma meeskondade mängu.

    -edit- Selle kulud on sisuliselt olematud. Ma teen ülekandeid Tuleviku mängudest kolmandat aastat tänavu ja esimesel aastal sai asi ära aetud ürgvana Panasonicu kompaktvideokaameraga. Toimivaks ülekandeks pole enmat vaja kui kaamera, kaks juhet, üks väike must karbike nimega HDMI capture card, üks ühik tasuta saadaval olevat tarkvara (ja netiühendus, mõistagi). Facebook on ka veidi heldemaks läinud ja kui kõik sujub ja Telia välja veab, siis tänavused mängud saab full HD kvaliteedis üle kantud.

    Ehk et klubidele ei saa oma jõududega ülekande tegemine kuidagi üle jõu käia.

    Leave a comment:


  • United
    replied
    Mis selle ühe mängu tootmise kulud olla võiksid, et kogu Premium liiga taliturniiri ei suudeta näidata?

    Mitut kaamerat halli, kus ilmselt niikuinii ruumi filmida ei ole, ikka vaja on? Või on MIND Mediaga sõlmitud leping, et ainult nemad võivad mänge näidata?

    Leave a comment:


  • Marek_T
    replied
    Juba sel reedel algaval ja veebruari lõpuni kestval Taliturniiril saavad uueks hooajaks valmistuvad meeskonnad traditsiooniliselt üksteiselt kontrollmängudes mõõtu võtta. A-turniir Premium liiga kuue parema meeskonna osavõtul kestab 10. jaanuarist 15. veebruarini ning Soccernet TV näitab koostöös MIND Mediaga sealt otsepildis kümmet kohtumist.


    Teiste klubide fännidele teadmiseks, et Viljandi Tuleviku Facebookis toodame omade jõududega tasuta ülekande Tuleviku mängudest Pärnu, Maardu, Kalevi, Legioni ja Kurega.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    EJL arengukava 2016-2020 üheks püstitatud eesmärgiks oli vähemalt ühe klubi jõudmine sel perioodil CL või EL alagrupiturniirile, siis mul on küll positiivne ootus, et 7. novembril me oma liigahooaega siiski ei lõpeta

    Leave a comment:


  • kesa
    replied
    Nii,et stahhaanovlik Eesti alustab Meistriliigat ikka talvel, 6. märtsil - 4 nädalat varem kui kevadel, 4. aprillil alustav Norra jt. põhjamaised naaberriigid.
    36 vooruline, kvantiteedile rõhuv liigavutt ruulib…..

    Leave a comment:


  • Sambaz
    replied
    Vaikselt hakkab siis hoogu koguma.

    Leave a comment:


  • Kasper
    replied
    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Keegi oskab muidu öelda, et mis liigades hetkel on see osaline VARi rakendamine? Mulle tundub see kuidagi ebaloogiline, et samal ajal toimuvates liigamängudes on erinev arv kohtunikke ja erinev vile. Mõtlen siis näiteks VARi mängude puhul näiteks suluseisuolukordade lõpuni mängimist, mis mitte-VAR mängude puhul samal ajal suluseisuks võetaks.
    Eestis on näiteks otsakohtunikke ka varem kasutatud erinevalt ehk teatud mängudel olid, teatud mängudel mitte.

    Aga osaliselt kasutatakse VAR-i näiteks Tšehhis ja Saudi Araabias, ettevalmistusfaasis tehti sama Belgias, Hiinas, Kataris, Araabia Ühendemiraatides ja testperioodidel pea kõikjal karikasarjades, kus teatud mängud olid VAR-iga ja ülejäänud mitte.

    Leave a comment:


  • asdf
    replied
    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Keegi oskab muidu öelda, et mis liigades hetkel on see osaline VARi rakendamine? Mulle tundub see kuidagi ebaloogiline, et samal ajal toimuvates liigamängudes on erinev arv kohtunikke ja erinev vile. Mõtlen siis näiteks VARi mängude puhul näiteks suluseisuolukordade lõpuni mängimist, mis mitte-VAR mängude puhul samal ajal suluseisuks võetaks.
    Tšehhi, Sloveenia ja Venemaa tulid esimesena meelde.

    Leave a comment:


  • Sambaz
    replied
    Algselt postitas asdf Vaata postitust
    Artiklis oli kirjas, et VARi kulu on esimesel aastal 100 tuh ja edaspidi igal aastal 200 tuh. Üks sisehall maksab 2 miljonit. See tähendab, et kui panna VARi raha kõrvale, siis saaks selle eest ühe sisehalli 10 kuni 11 aasta pärast. Mulle meeldib rohkem see, et riigi toega kerkib aastas neli halli.

    Lisaks tuletan meelde, et nagu artiklis kirjas oli, on seda VARi võimekust niikuinii vaja 2021. aastaks, sest meeste koondise valiksarja mängudes on seda tarvis. Ehk siis see investeering (ca 100 tuh) + hilisem hooldus/käitluskulu tuleb niikuinii, sõltumata Premium liigast. Küsimus on, kas tahame panna sinna juurde veidi ja seeläbi koolitada oma kohtunikke, et neil oleks ikka väljund Euroopas (ilma VARi litsentsita ei ole eurosarjades ja varsti ka meeste koondise valikmängudes võimalik toimetada), valmistada ka oma mängijad selleks ette ja muidugi parandada kohtunike vigu, mis mängu oluliselt mõjutaks.
    Kõik okei, kui asjad saavad tehtud.
    Kuigi aastal 2011, kui ma hakkasin meie vutti tihedamalt jälgima, ei oleks ma ka kõige ulmelistemas unenägudes näinud, et mingi ulmeline var võib kiiremini jõuda meile, kui lihtlabased hallid. Aga noh, eesti jalgpallis on kõik võimalik nüüdseks.

    Leave a comment:


  • telekavaataja
    replied
    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Keegi oskab muidu öelda, et mis liigades hetkel on see osaline VARi rakendamine? Mulle tundub see kuidagi ebaloogiline, et samal ajal toimuvates liigamängudes on erinev arv kohtunikke ja erinev vile. Mõtlen siis näiteks VARi mängude puhul näiteks suluseisuolukordade lõpuni mängimist, mis mitte-VAR mängude puhul samal ajal suluseisuks võetaks.
    Venemaal oli sügisel ühel-kahel mängul iga voor. Edaspidi on vist igal mängul.

    Leave a comment:


  • eika
    replied
    Algselt postitas Pohlak
    Praegu on kalkulatsioonid tehtud VAR-i rakendamiseks kahel Premium liiga mängul viiest. Jutt käib siis ühest voorust, mis kokku teeks hooaja peale 72 Premium liiga mängu + ilmselt kaks karika veerandfinaali, poolfinaalid ja finaal + Superkarikas + Premium liiga üleminekumängud. Sarnaseid osalisi VAR-i rakendamisi on tehtud ka teistes riikides.
    Keegi oskab muidu öelda, et mis liigades hetkel on see osaline VARi rakendamine? Mulle tundub see kuidagi ebaloogiline, et samal ajal toimuvates liigamängudes on erinev arv kohtunikke ja erinev vile. Mõtlen siis näiteks VARi mängude puhul näiteks suluseisuolukordade lõpuni mängimist, mis mitte-VAR mängude puhul samal ajal suluseisuks võetaks.

    Leave a comment:

Working...
X