320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma pigem väidaks et tippliigades ja -tasemel on rohkem mängijaid kellel on okei tehnika aga kes taluvad pinget ja loevad mängu kui pallivõlureid kes pinget ei talu, sellest ka sõna "enamus" kasutus. Kindlasti peab olema tehnilisi oskusi ja see on kõige alus aga neid uusi Pelesid ja Messisid on nähtud küll ja küll ning enamus on kuhugi ära kadunud.
    Kuna "hea", "okei" või "väga hea" on kõik suhtelised siis selle üle võib ilmselt vaidelma jäädagi. Samuti, et kes kuulub kuhugi rühma.

    Vaatasin kunagi mingit Wengeri intervjuud teemal kuidas kasvatada maailmaklassi jalgpallurit ja kui räigelt parafraseerida siis kuskil 14 aastaselt peaks selge olema kas mängija on mingeid tehnilisi oskusi omandanud ning kas jalgpalliga on mõtet jätkata. Seejärel kuskil 16-17 aastaselt on näha kas mängija füüsiline vorm on piisav et tipptasemel mängida ning viimane oluline osa tuleb 18+ aastaselt ja sealt edasi - kas ja kui hästi mängija saab aru mängu loogikast ja taktikast ning samuti kas tal on vaimselt valmis ja kui palju on ta valmis andma.

    Kommentaar


      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
      See on küll kummaline väide. Väga hea tehnika on tipptaseme jalgpalluri puhul kõige alus, need muud omadused käivad sellega kaasas. Ehk teisiti öeldes - kui tehnika on hea, siis suudadki ka pingelises olukorras, nt lõpuminutitel palli hoida, kaaslasele hea söödu anda jne. On vana tõde, et pole teist sportmängu kus just tehnika on nii oluline nagu jalgpallis.
      Raio Piiroja kiidab heaks.
      I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

      Kommentaar


        Yeah, lõpuks koduses Eestis tagasi. Proovin veidi kohapealseid muljeid formuleerida. Ma ütlen ausalt, mina oma fännikarjääris sedavõrd kvaliteetset vastast ei mäleta ja ega arvestades Türgi liiga taset, siis ega vist ei ole ka sellist vähemalt Kaljul olnud. Eelkõige olid nad üle mängijate individuaalse meisterlikuse poolest. Veidi parema taktikalise lähenemise juures oleks neil ka tulemus veidi võinud parem olla. Sinna juurde paneme veel maksimummõõtmetes väljaku, mängupäeva leitsaku ja kodufännide kõva möllu, siis ma ei näe küll põhjust väikesele Nõmme klubile mingeid etteheiteid teha.

        Väikese võrdlusmaterja toon välja, et Osmanlspori eelarve on mitteametlikel andmetel 35-45 miljonit ja palgatud mängijad väga korraliku taustaga. Kalju eelarve koos noortega on ehk sinna 1.2m kanti. Eelmine aasta saavutati väga tugevas liigas viies koht. Sealsest tiimist säilitati enamik mängijaid, loobudes selle käigus nii mõneski ahvatlevast müügipakkumisest. Sisuliselt on need kaks klubi võimaluste poolest võrreldamatud.

        Mõnevõrra üllatuslik oli see, et Osmalspor tempot suhteliselt all hoidis. Kui nõelati siis teravalt, aga ootamatult palju oli ka sellist ettevaatliku veeretamist. Mu kõrval istunud Türgi jalkafanati sõnul on nende stiil vastased oma väljakupoolelt välja meelitada ja siis kiirete kontratega rünnata. Kalju aga oli teadlikult väga ettevaatlik oma välja jooksmistega. Frantsevi vahetused olid õigeaegsed ja võttis minu hinnangul meeskonnast selle kvaliteedi välja mis sealt võtta oli ja veidi ehk pealegi. Hea õnne ja mõne õnnestumise korral on neljapäeval kõik võimalik. Staadionil näeme

        Kommentaar


          Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
          Yeah, lõpuks koduses Eestis tagasi. Proovin veidi kohapealseid muljeid formuleerida. Ma ütlen ausalt, mina oma fännikarjääris sedavõrd kvaliteetset vastast ei mäleta ja ega arvestades Türgi liiga taset, siis ega vist ei ole ka sellist vähemalt Kaljul olnud. Eelkõige olid nad üle mängijate individuaalse meisterlikuse poolest....
          Mulle see vastane küll erilist muljet ei avaldanud või mängis Kalju lihtsalt nii hästi, sest erilisi võimalusi türklased ei omanud, viimati sisse tulnud vend vajutas järjekindlalt kõrgelt üle või mööda.

          Eks kordusmäng näitab, kas ongi nad nii kehvad. Seis on neile uinutav, justkui eduseis. Ma isegi arvaks, et Kaljule ongi kasulikum see 0:1 kaotus, kui 1:1 viik, mis teeks türklased veelgi ohtlikumaks. Praegu võivad nad äkki liiga rahulolevad olla.

          Eks näis, ennustaks siiski Kalju väljalangemist.

          Kommentaar


            Ega meeskonnana olid nad üllatavalt isegi tagasihoidlikumad kui pelgasin, aga just mängijate endi kvaliteet on väga hea. Ühe nende kuumima müügiartikli eest olevat hiljuti Klavani ülemineku kanti summa pakutud, millest nad keeldusid. See juba ütleb nii mõndagi.

            Vahepeal muud teemat kah. Kuidas siinsetel filosoofidel heebria keelega on? Tundub nagu Haifa treener oleks kinga saanud.. "On aeg sind tänada.." Kui see nii on, siis on see neljas(!) treener, kes peale nõmmekatega kohtumist sule sappa saab. HJK, Aktobe, Trakai ja nüüd siis Haifa.. Päris huvitav track record.

            Kommentaar


              Sai küll, jah. Nädala alguses juba. Loodame, et siis ka türklaste treener saab varsti kinga.
              www.playmaker.ee

              Kommentaar


                Fiasko Eestis sai Haifa treenerile saatuslikuks

                soccernetis tundub heebrea keelega probleeme pole

                Kommentaar


                  Algselt postitas PraS Vaata postitust
                  Rauli poja otsene konkurent vast - vene poiss Valikaev
                  koduleht ikka veel maas. Aga tulin selle peale, et wikit vaadata. Sul on õigus.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    Kalju U21 paneb täna kõva koosseisu Flora U 21 le vastu , aga varuväravavahti ei leitudki pingile . Siit võib selle koosseisuga isegi Florakate vastu võidu saada , kuigi ega Floras ka papist poisid pole .

                    Kommentaar


                      Kas homset mängu kantakse üle ka ikka ?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas godzilla Vaata postitust
                        Kas homset mängu kantakse üle ka ikka ?
                        Jep. Tallinna TV kell 19:00.

                        Kommentaar


                          Kõik see jalgpallihuviline, tulge täna Kadriorgu, kus kell 19 saab avavile Euroopa liiga 3. eelringi korduskohtumine. On mida vaadata ja on millele kaasa elada.

                          Kommentaar


                            Edu teile. Loodetavasti läheb õnneks.
                            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Jah. Aidake Flora CL-i teise ringi.
                              ...et elu edeneks ja Celtic saaks lõpuks ometi tee Tallinnasse leida

                              Kommentaar


                                Taseme vahe oli siiski üsna ilmne, kahjuks.
                                AILTON

                                Kommentaar

                                Working...
                                X