320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kõikides kalju hädades ei saa ju ka Aivar süüdi olla. Või saab?
    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    publikunumber on loomulikult väga õnnetu ja ega midagi ilusat ei ümbritse Kaljut enam ammu. üks tvmk on, lihtsalt selle vahega, et mõned fännid käivad statkal jorisemas ja foorumis mölisemas.
    Siin sa vist väheke trollid. Tvmk ja kalju ainuke sarnasus on vist see, et väljakul on jalgpall. Ilmselt muid ühiseid jooni pole. Kalju on ikkagi klubi. Kellel on eesti mõistes korralik medalikomplekt 12 aastaga (ainult) kogunenud. Pluss väga viisakad euro aastad.
    Aga midagi on teil mäda küll. Kogukonnajuht ju on. Linnaosa identiteet on. Ja hiiu statka pole teps mitte kõige kehvem koht vaatamas käimiseks.

    Kommentaar


      Kas mitte see kogukonnajuht niisama kohatäiteks ära ei võetud? Midagi sisulist peale ööjalgpalliturniiri pole nagu näinud...

      Kommentaar


        Algselt postitas Clingfilm Vaata postitust
        Kõikides kalju hädades ei saa ju ka Aivar süüdi olla. Või saab?


        Siin sa vist väheke trollid. Tvmk ja kalju ainuke sarnasus on vist see, et väljakul on jalgpall. Ilmselt muid ühiseid jooni pole. Kalju on ikkagi klubi. Kellel on eesti mõistes korralik medalikomplekt 12 aastaga (ainult) kogunenud. Pluss väga viisakad euro aastad.
        Aga midagi on teil mäda küll. Kogukonnajuht ju on. Linnaosa identiteet on. Ja hiiu statka pole teps mitte kõige kehvem koht vaatamas käimiseks.
        vaata kallis sõber, kui sa elaksid ise ka mõne klubi rütmis, et sa oleksid oma klubi staadionil toetamas tingimusteta, olgu selleks kella ühesed mänguajad Kadriorus või argipäeva õhtu Tartus või enne 10 start Narva poole või sadagu lund või rahet ilma katuseta staadionil, siis selleks vajad sa palsamit, mida sa saad kui näed oma klubi mängimas Celtic Parkil või laulad võidu Poznani ultratega või saadad mitmetuhande soomlase ees HJK koju või viid Maccabi vastu eelviimasel minutil mängu lisaajale ning võidad penaltitega või vaatad pubis, kuidas Kasahstanis väravavaht 18nda supertõrje järjest teeb ja kuidagi ära kannatatakse. kui see kõik tahetakse spordivälistel põhjustel ära võtta (ja selles suunas on asjad hetkel liikumas), siis ehk sa mõistaksid. aga ilmselt ongi raske mõista.

        ja teine osa ei olnud absoluutselt troll, sest sportlik tulemus ei kirjelda kuidagimoodi klubi rolli kogukonnas või üleüldse laiemalt ühiskonnas.

        Kommentaar


          Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
          vaata kallis sõber...
          Vist jäi mu väljendus oskus puudulikuks. Trollimise all mõtlesin ma seda võrdlust tvmk ga. Kalju on igal kujul rohkem klubi kui tvmk kogu oma eksistentsi vältel.
          Aga siiski ei selgu sinu vastusest. Miks on ära kadumas nn tavapublik? Fännigrupp on ju olemas.

          Kommentaar


            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
            .. ilmselt ongi raske mõista.
            Kusjuures ei mõista jh. Selle klubi, kelle mängudele tihedamini satun, eelmine euromäng oli ... mittekunagi. Ja järgmine on äkki 2030 . Sa soovid öelda sellega mida?

            P.s patroniseerival kõneviisil vastust alustada on ülimalt ebaviisakas. Jäta see ekre vanameestele.

            Kommentaar


              Algselt postitas Clingfilm Vaata postitust
              Vist jäi mu väljendus oskus puudulikuks. Trollimise all mõtlesin ma seda võrdlust tvmk ga. Kalju on igal kujul rohkem klubi kui tvmk kogu oma eksistentsi vältel.
              Aga sa siiski ei selgu sinu vastusest. Miks on ära kadumas nn tavapublik? Fännigrupp on ju olemas.
              Väga lihtsustatult ja robustselt öeldes, siis need 100 veidi peale inimest on sellised, kelle nimel ei pea enam suurt vaeva nägema. Nad on selle klubiga kuidagi seotud ja on enamus mängudel tingimusteta kohal. Kui arenenud vutikultuurides moodustavad sellised inimesed suure enamuse külastajatest, siis Eestis on nende inimeste arv jätkuvalt maruväike, kes saavad mingi vutiklubi puhul kasutada terminit minu klubi. Ülejäänud publiku nimel tuleb aga regulaarselt ja aktiivselt tööd teha, aga kui sa suures plaanis mitte midagi ei tee, siis ongi sul seis selline, nagu Kaljul, et mingi kriitiline mass püsikülastajaid käib, aga see on ka kõik.

              Kommentaar


                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                Väga lihtsustatult ja robustselt öeldes, siis need 100 veidi peale inimest on sellised, kelle nimel ei pea enam suurt vaeva nägema. Nad on selle klubiga kuidagi seotud ja on enamus mängudel tingimusteta kohal. Kui arenenud vutikultuurides moodustavad sellised inimesed suure enamuse külastajatest, siis Eestis on nende inimeste arv jätkuvalt maruväike, kes saavad mingi vutiklubi puhul kasutada terminit minu klubi. Ülejäänud publiku nimel tuleb aga regulaarselt ja aktiivselt tööd teha, aga kui sa suures plaanis mitte midagi ei tee, siis ongi sul seis selline, nagu Kaljul, et mingi kriitiline mass püsikülastajaid käib, aga see on ka kõik.
                Tänud vastuse eest. Jõudu sulle.

                Kommentaar


                  Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                  Väga lihtsustatult ja robustselt öeldes, siis need 100 veidi peale inimest on sellised, kelle nimel ei pea enam suurt vaeva nägema. Nad on selle klubiga kuidagi seotud ja on enamus mängudel tingimusteta kohal. Kui arenenud vutikultuurides moodustavad sellised inimesed suure enamuse külastajatest, siis Eestis on nende inimeste arv jätkuvalt maruväike, kes saavad mingi vutiklubi puhul kasutada terminit minu klubi. Ülejäänud publiku nimel tuleb aga regulaarselt ja aktiivselt tööd teha, aga kui sa suures plaanis mitte midagi ei tee, siis ongi sul seis selline, nagu Kaljul, et mingi kriitiline mass püsikülastajaid käib, aga see on ka kõik.

                  Järgnev ei ole mõeldud mitte ainult Kalju kohta vaid Eesti klubijalgpalli ning osalt ka koondisejalgpalli kohta üldiselt.

                  Piltlikult öeldes peaks kogukonnajuht olema müügimees kes müüb inimestele toodet nimega Eesti klubijalgpall. Õnnetuseks on see toode vilets ja seda on väga keeruline müüa. Olen viimasel ajal sellele palju mõelnud ja ma ei suuda leida põhjuseid miks peaks Harju keskmine kodanik käima REGULAARSELT ja PÜSIVALT Eesti jalgpalli vaatamas. Kui esitada endale ridamisi küsimusi a la - kas staadionil toimuv on kvaliteetne, pingeline ja huvitav? kas staadionil on mugav olla? miks ma peaksin veebruaris ja novembris staadionile minema? miks ma peaksin vihma kätte vaatama minema? miks ma peaksin 36 mängu aastas vaatama? kui mind asi üldse huvitab siis miks ma pean minema staadionile kui saan kodus ekraanilt vaadata? miks ma peaksin üldse seda vaatama kui telekast tuleb La Liga, Serie A? jne. jne. siis ma ei saa (vähemalt enda jaoks) piisavalt positiivseid vastuseid mis võiksid Harju keskmise kodaniku PÜSIVALT staadionile tuua. Jah, võib linna plakateid täis kleepida, võib teha tasuta piletite kampaaniaid, võib haarata kodanikul tänaval rinnust kinni ja ta staadionile vedada, võib sõjaväeosast roodu kohale vedada, võib lastele koolis ürituse teha ja nad tasuta piletitega staadionile meelitada jne., kuid kas sel on pikemaajalist efekti? Ma eriti ei usu sellesse.

                  Minu meelest on toode nii vilets, et sõltumata sellest kui värvilisse ja läikivasse paberisse ta pakkida, siis seda müüa on kohutavalt raske.

                  Ehk siis esmalt tuleks liigale anda tase ja vaatajatele tingimused ning alles seejärel tegeleda müügitööga. Praegune reklaamindus, kogukonnatöö, teleülekanded jm. on suurelt jaolt raharaisk ning raha tuleks suunata jalgpalli enda arendamisse ja taseme tõstmiseks.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Suvaline Jope Vaata postitust
                    Minu meelest on toode nii vilets, et sõltumata sellest kui värvilisse ja läikivasse paberisse ta pakkida, siis seda müüa on kohutavalt raske.

                    Ehk siis esmalt tuleks liigale anda tase ja vaatajatele tingimused ning alles seejärel tegeleda müügitööga. Praegune reklaamindus, kogukonnatöö, teleülekanded jm. on suurelt jaolt raharaisk ning raha tuleks suunata jalgpalli enda arendamisse ja taseme tõstmiseks.
                    Võtame näiteks Kalju ja Kuressaare mängu.Mis mängijate statistilised näitajad peaksid paranema, et publikut kaks korda rohkem tuleks? Kui Kuressaare paneks tsenderdusi 25% täpsemalt ja Kalju mehed triblaksid praeguse 10 korra asemel 15 korda vastasest mööda, siis kõik pereemad, noored jalkahuvilised ja muidu jalpallist lugu pidavad persoonid oleksid tootest sillas ja Hiiu staadionile ei mahuks pealtvaatajad ära. Aga praegu hoiab see inimesi tagasi?

                    Kommentaar


                      Ei ole absoluutselt nõus Suvalise Jope mõttekäiguga. Vaadates Euroopa liigasid, kus ka see tase ei ole just kõige tugevam ja ometigi leiavad inimesed tee staadionile, kordades rohkem kui siin. Põhjuseks on ikkagi inimestes juurdunud harjumus ja traditsioonid, soov oma linna/piirkonna klubi toetada. Tase ja publikuarv ei ole alati korrelatsioonis.

                      Mis muidugi ei tähenda, et tase iseenesest tõusma ei peaks ja veelgi olulisem, et inimestele staadionil korralikud tingimused loodama ei peaks.

                      Või kui siin toodi Serie A ja La Liga välja, siis no maitseasi muidugi, aga kui Cagliari ja Klavan või tippmeeskonnad omavahel ei mängi, siis ma eelistan isegi Kuressaare - Legioni mängu mingile Crotone ja Spezia omale.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        Võtan siis endise kogukonnajuhina ka sõna ja annan omapoolse nägemuse. Ma arvan, et keegi siin ei tunne, et see töö on lihtne. Sergei on teinud praegu täitsa tublit tööd, peale koroonapausi ja enne Viljandi mängu on publikunumbrid:
                        241 vs Narva
                        365 vs Narva
                        317 vs Tammeka
                        407 vs Kalev
                        425 vs Kure
                        Täitsa okeid numbrid, alati saab paremini, aga see on baasina täitsa hea. Reaalsus on see, et tihtipeale on töö saada staadionile inimesed, kes tihtipeale Eesti jalgpallist ei huvitu. Selle kultuuri kasvatamine on pikk protsess ja võtab aega. Aeg-ajalt kehvad voorud on kõigil. Viimased paar vooru on publikunumbrid olnud madalamal pea kõigil klubidel. Uskuge mind, esimene inimene, kes selle pärast ennast kehvasti tunneb on kogukonnajuht ise. Enda näitel võin öelda, et kui sa pingutad ja statka on ikka tühi on tunne ikka väga kehv.

                        Alati on hea öelda, et sellise staatusega klubi peaks suutma juba loomulikul viisil massid staadionile tooma. Tegelikult on see miski, mis ei juhtu üldse orgaaniliselt ja kogu tiim peab selleks roppu moodi vaeva nägema. Arvestades seda, milliseid raskusi Kalju on pidanud viimastel nädalatel ületama, on see, mis viimasel mängul oli arusaadav. Ma tean, et Sergei teeb igastahes väga kõva tööd edasi ja järgmistel mängudel on olukord igati parem.

                        Tulevikku vaadates, usun, et aastate pärast on see pilt kogu liigas igati parem. Kui nii mõelda, et seda projekti on tegelikult veetud ainult paar aastat on tulemused juba head. Publiku juurdekasv on hooaja lõikes üle 20%. See, mida see teeb näiteks viie või kümne aasta perspektiivis, on väga põnev. Usun, et see, mida praegu tehakse kasvatabki teadlikkust kogukondades ja tasapisi tuleb inimesi statale üha rohkem. Rohkem usku, kannatust, positiivsust ja arusaamist, palju jõudu Sergeile!

                        Kommentaar


                          Mind paneb tões ja vaimus käsi kokku lööma teatud kontingendi järjepidevus, kelle üks ja ainus mantra on "Eesti jalgpall on pask!", kes täiesti ilmselgelt Eesti klubijalgpallist grammivõrragi ei huvitu, ent kes ometi leiavad endas aina uut vaimujõudu, et järjepidevalt tulla foorumi Eesti jalgpalli alateemadesse, et siin kritiseerida, laita, mõnitada, alla lasta ja otsas trampida.

                          Omamoodi tunnustust väärt, muidugi.

                          Mulle näiteks absoluutselt ei lähe korda, grammi ka mitte, Ott Tänaku tegemised, ja ausalt öeldes ma pean rallisporti absoluutselt mõttetuks. Ta ei kõneta mind. Mul on SIIRALT savi sellest, mida Tänak teeb, mida või kus kuradi karuperses ta parasjagu võidab või ei võida, kas ta on omadega parasjagu kraavis, järves, kruusal või Zaporožetsis. Olen ikka aegajalt mõelnud, et miks ma peaksin minema kuhugi kuradi Kulbilohu kiiruskatsele metsa alla, perse märg, mätta otsas istuma? Miks ma peaksin seal õlut kaanima ja 0,7 sekundi jooksul minust mööda kihutava auto peale hingepõhjast röökima? Miks ma peaksin telekastki vaatama, kuidas inimesed autodega sõidavad? Miks... Minu arvates oleks vaja kõigepealt Viljandis Jakobsoni tänav korda teha enne, kui me saame hakata ennast rallirahvaks nimetama.

                          Ralli ei koti mind. See ei lähe mulle korda. Mul on autorallist, selle karussellis tiirlevaist sportlastest ja fännidest, ralliestoonjatest ja saaremaarallidest siiralt, südamepõhjast pohhui. Aga, fucking hell, ma ei leia endast, vastupidiselt ülevalpool mainitud kontingendile, vaimujõudu, et minna Delfi kommentaariumisse või Facebooki, et seal päevade, nädalate ja kuude kaupa läbi peanaha iniseda, laita, halada, irvitada, mõnitada - NB! - esinedes sealjuures tulihingelise asjatundja ja ala poolehoidjana, isetu ja heasoovlikuna, ajuti ehk isegi okaskrooni juustele sätitades.

                          Nii et, jah, mad respect. Vaprad vanad olete. Hambad tangis, käed rusikas, sõrmenukid valged, sitema jalgpallihomse poole. Uskumatu tahtejõud. Meresjevite vaim ei ole kuhugi kadunud, seda on liigutav tunnistada.

                          Mis puutub konkreetselt ülevalpool välja käidud väidetesse, siis need on täis nii raju lühinägelikkust ja piiratust, et käed, millega ma äsja sellistele tahtejõuliselt omnipotensetele härradele vaimustunult aplodeerisin, vajuvad jõuetult küljele rippu.

                          "Kas staadionil on pingeline ja huvitav," küsib too härra, andmata endale aru, et selle küsimuse küsimisega on ta iseenda jaoks tegelikult vastanud. Ei ole, Jope. Ei ole. Sinu jaoks ei ole. See on ka põhjus, miks sa oled tegija foorumis, mitte mõne Premium Liiga või esiliiga klubi tribüünil. Sellest küsimusest ja sellest vastusest tõukub ka üldine järeldus: sul polegi sinna asja. Sul ei ole seal huvitav. See ei huvita sind. Ergo, miks sa peaksidki sinna staadionile üldse minema? Miks mina peaksin Kulbilohu mustikametsas perset külmetama, et sajandiksekundiks möödavilksatava Sebastian Loebi auto tagaspoileri varju näha? Ei pea. Ei peagi. Mitte keegi ei pea mitte midagi.

                          "Õnnetuseks on see toode väga vilets ja seda keeruline müüa," ütleb Jope. "Reklaamindus, kogukonnatöö ja teleülekanded on raharaisk," sedastab ta, ja projitseerib oma mentaalse kapatsiteedi hämaramad kurvid keskmisest laiema ja elegantselt hooletu pintslilöögiga kõigile ülejäänutele.

                          12 kogukonnajuhti, kes praegu klubides palgal, on sellisel juhul... Väljasuremisele määratud idealistid? Lollakad? Oportunistid? Lihtsalt puugid EJL nisa küljes? Karin Pärnust on lollakas, et on suutnud Vapruse tribüünidele tuua rohkem publikut kui üheksa Premium Liiga klubi. Marek Viljandist on lollakas, et on Tuleviku publikuarvi kolme aastaga ligi kahekordseks ja stabiilselt kasvavaks keeranud. Jelena Narvast on lollakas, et toob Transi tribüünidele hulkuva koera, elus pettunud alkohooliku ja möödakõndiva tervisesportlase asemel täna keskmiselt üle kolmesaja narvalase?

                          Aga ole hea, Jope, ütle palun Karinile ja Marekile ja Lenale ja nende kolleegidele, et nad on lollakad. Veiko Soole, Premium Liiga arendusjuhile, kes teeb 18-tunniseid tööpäevi kuus päeva nädalas, talle võid ka seletada, et ta raiskab lihtsalt mõttetult raha ja müüb tsellofaani pakendatud sitta. Neile, kes käivad Eesti klubijalgpalli vaatamas, igal aastal 15-20% võrra suuremates hulkades, võid muidugi ka oma loengumaterjalid saata, et nemad ka aru saaks, et see on debiilne, mis nad teevad.

                          Ja kui sa juba selle teema peal oled, siis palun selgita mõne lihtlausega seda ka, kuidas Eesti klubide tribüünid täituvad (ja kas aasta, kahe või kahekümne jooksul? See on väga oluline) inimestega KOHE, kui igal viimasel kui kunstmurulapikesel on katus ja istmesoojendusega tribüünid. Või...

                          Või on tegelikult asi hoopis nii, et kui nood staadionid on ükskord valmis ja tasuta kuuma teega tembtud Jägermeister piletihinna sees, seisavad nood tühjana järgmised üksteist aastat, sest... Noh, sest kedagi ei koti eriti see, mis seal staadionitel SEES toimub? Ja kas siis pole mitte taas, loodusseadusele kohaselt, platsis järgmised Suvalised Joped ja tee-pee-iksid, kes kasvavad nagu võililled läbi asfaldi, et siis teadjal ilmel küsida: türa, kaua võib?

                          Tead, Jope, miks ma Teaduste Akadeemia presidendile Tarmo Soomerele Rosby lainete kineetilise teooria teemal loenguid ei pea?

                          Ma ei tea neist lainetest mitte sittagi.

                          Kui kuradi lihtne, kas pole?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                            Mind paneb tões ja vaimus käsi kokku lööma teatud kontingendi järjepidevus, kelle üks ja ainus mantra on "Eesti jalgpall on pask!", kes täiesti ilmselgelt Eesti klubijalgpallist grammivõrragi ei huvitu, ent kes ometi leiavad endas aina uut vaimujõudu, et järjepidevalt tulla foorumi Eesti jalgpalli alateemadesse, et siin kritiseerida, laita, mõnitada, alla lasta ja otsas trampida.

                            Omamoodi tunnustust väärt, muidugi.

                            Mulle näiteks absoluutselt ei lähe korda, grammi ka mitte, Ott Tänaku tegemised, ja ausalt öeldes ma pean rallisporti absoluutselt mõttetuks. Ta ei kõneta mind. Mul on SIIRALT savi sellest, mida Tänak teeb, mida või kus kuradi karuperses ta parasjagu võidab või ei võida, kas ta on omadega parasjagu kraavis, järves, kruusal või Zaporožetsis. Olen ikka aegajalt mõelnud, et miks ma peaksin minema kuhugi kuradi Kulbilohu kiiruskatsele metsa alla, perse märg, mätta otsas istuma? Miks ma peaksin seal õlut kaanima ja 0,7 sekundi jooksul minust mööda kihutava auto peale hingepõhjast röökima? Miks ma peaksin telekastki vaatama, kuidas inimesed autodega sõidavad? Miks... Minu arvates oleks vaja kõigepealt Viljandis Jakobsoni tänav korda teha enne, kui me saame hakata ennast rallirahvaks nimetama.

                            Ralli ei koti mind. See ei lähe mulle korda. Mul on autorallist, selle karussellis tiirlevaist sportlastest ja fännidest, ralliestoonjatest ja saaremaarallidest siiralt, südamepõhjast pohhui. Aga, fucking hell, ma ei leia endast, vastupidiselt ülevalpool mainitud kontingendile, vaimujõudu, et minna Delfi kommentaariumisse või Facebooki, et seal päevade, nädalate ja kuude kaupa läbi peanaha iniseda, laita, halada, irvitada, mõnitada - NB! - esinedes sealjuures tulihingelise asjatundja ja ala poolehoidjana, isetu ja heasoovlikuna, ajuti ehk isegi okaskrooni juustele sätitades.

                            Nii et, jah, mad respect. Vaprad vanad olete. Hambad tangis, käed rusikas, sõrmenukid valged, sitema jalgpallihomse poole. Uskumatu tahtejõud. Meresjevite vaim ei ole kuhugi kadunud, seda on liigutav tunnistada.

                            Mis puutub konkreetselt ülevalpool välja käidud väidetesse, siis need on täis nii raju lühinägelikkust ja piiratust, et käed, millega ma äsja sellistele tahtejõuliselt omnipotensetele härradele vaimustunult aplodeerisin, vajuvad jõuetult küljele rippu.

                            "Kas staadionil on pingeline ja huvitav," küsib too härra, andmata endale aru, et selle küsimuse küsimisega on ta iseenda jaoks tegelikult vastanud. Ei ole, Jope. Ei ole. Sinu jaoks ei ole. See on ka põhjus, miks sa oled tegija foorumis, mitte mõne Premium Liiga või esiliiga klubi tribüünil. Sellest küsimusest ja sellest vastusest tõukub ka üldine järeldus: sul polegi sinna asja. Sul ei ole seal huvitav. See ei huvita sind. Ergo, miks sa peaksidki sinna staadionile üldse minema? Miks mina peaksin Kulbilohu mustikametsas perset külmetama, et sajandiksekundiks möödavilksatava Sebastian Loebi auto tagaspoileri varju näha? Ei pea. Ei peagi. Mitte keegi ei pea mitte midagi.

                            "Õnnetuseks on see toode väga vilets ja seda keeruline müüa," ütleb Jope. "Reklaamindus, kogukonnatöö ja teleülekanded on raharaisk," sedastab ta, ja projitseerib oma mentaalse kapatsiteedi hämaramad kurvid keskmisest laiema ja elegantselt hooletu pintslilöögiga kõigile ülejäänutele.

                            12 kogukonnajuhti, kes praegu klubides palgal, on sellisel juhul... Väljasuremisele määratud idealistid? Lollakad? Oportunistid? Lihtsalt puugid EJL nisa küljes? Karin Pärnust on lollakas, et on suutnud Vapruse tribüünidele tuua rohkem publikut kui üheksa Premium Liiga klubi. Marek Viljandist on lollakas, et on Tuleviku publikuarvi kolme aastaga ligi kahekordseks ja stabiilselt kasvavaks keeranud. Jelena Narvast on lollakas, et toob Transi tribüünidele hulkuva koera, elus pettunud alkohooliku ja möödakõndiva tervisesportlase asemel täna keskmiselt üle kolmesaja narvalase?

                            Aga ole hea, Jope, ütle palun Karinile ja Marekile ja Lenale ja nende kolleegidele, et nad on lollakad. Veiko Soole, Premium Liiga arendusjuhile, kes teeb 18-tunniseid tööpäevi kuus päeva nädalas, talle võid ka seletada, et ta raiskab lihtsalt mõttetult raha ja müüb tsellofaani pakendatud sitta. Neile, kes käivad Eesti klubijalgpalli vaatamas, igal aastal 15-20% võrra suuremates hulkades, võid muidugi ka oma loengumaterjalid saata, et nemad ka aru saaks, et see on debiilne, mis nad teevad.

                            Ja kui sa juba selle teema peal oled, siis palun selgita mõne lihtlausega seda ka, kuidas Eesti klubide tribüünid täituvad (ja kas aasta, kahe või kahekümne jooksul? See on väga oluline) inimestega KOHE, kui igal viimasel kui kunstmurulapikesel on katus ja istmesoojendusega tribüünid. Või...

                            Või on tegelikult asi hoopis nii, et kui nood staadionid on ükskord valmis ja tasuta kuuma teega tembtud Jägermeister piletihinna sees, seisavad nood tühjana järgmised üksteist aastat, sest... Noh, sest kedagi ei koti eriti see, mis seal staadionitel SEES toimub? Ja kas siis pole mitte taas, loodusseadusele kohaselt, platsis järgmised Suvalised Joped ja tee-pee-iksid, kes kasvavad nagu võililled läbi asfaldi, et siis teadjal ilmel küsida: türa, kaua võib?

                            Tead, Jope, miks ma Teaduste Akadeemia presidendile Tarmo Soomerele Rosby lainete kineetilise teooria teemal loenguid ei pea?

                            Ma ei tea neist lainetest mitte sittagi.

                            Kui kuradi lihtne, kas pole?


                            Lisaksin omalt poolt muidugi juurde, et teepeeiks arvab, et A le Coqi ehitamine oli ka mõttetu raiskamine ja palju parem oleks täna mängida Tallinna Kalevi staadionil rahvuskoondise mänge. Või Kadriorus. Või Wismari staadionil. Või kuskil mujal ägedal staadionil, mis kindlasti oleks rajatud, kui ALC Arenat poleks ehitatud.
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              ☝️☝️☝️☝️☝️
                              INTER ARMA CARITAS

                              Kommentaar


                                Aus jutt jep muidu, Marek. Kuid selle vahega, et härra Jope käib väga tihedalt staadionil mänge vaatamas, ilmselt rohkem kui keskmine foorumlasest pihuneerija.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X