320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Martin Vaata postitust
    Nahkpea: see oli viimasel ajal või?
    Muinasajal oli?

    "Viimasel ajal" on kaunikesti lai mõiste.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas Martin Vaata postitust
      Petsinho jutt on küll mahukas, kuid küllaltki kõvasti faktidest mööda ja ühte kraavi kaldu.

      Esiteks: "Viimasel ajal on olnud kirjutavas meedias palju juttu sellest, kuidas fännid on ainult halvad.."

      Palju? Mitu lugu see siis on? Üks Timo kirjutis, mida sa ise hiljem märgid? Loetled äkki ülejäänud ka, kus pealtvaatajaid materdatakse? Palju peaks olema 5-6 lugu ikka. Tahaks neid näha. Kui sa ei suuda tuua esile rohkem negatiivseid artikleid kui too Timo oma, siis on positiivsete ("mitte just palju") ja negatiivsete arv tõenäoliselt täitsa võrdne või positiivsete poole isegi kaldu.

      Timo teemal jätkates, siis "vastukaaluks aga midagi positiivset ta pole suvatsenud kirjutada". Miks ta peaks? Kas Kalle Muuli peaks Jürgen Ligi kriitikale vastukaaluks Jürkast midagi head nüüd kohe kirjutama? Täiesti arusaamatu. Kui sa korraks kiikaksid Karikasarja teemasse, siis seal on meesmuiste kirjutis Flora fännidest, kas temagi peaks nüüd kohe järgmine nädal midagi head kirjutama?

      Teiseks. Nõmme Kalju puhul kirjutad, et "Isegi väikest nuppu ei raatsitud kuskile serva panna positiivse uudisega!" ja Flora puhul, et "Flora fännide staadioni koristus pälvis ka vaid pisikese lõigu." Seega: kui ei panda, on sitt. Kui kuhugi pannakse, siis on sitalt väike või sitasti pandud.

      Kolmandaks. Kas see, et Nõmme Kalju käis koolides on uudis? Kui homme teeks seda iluuisutajad ja järgmine nädal suusahüppajad, kas siis peaks kõik need samuti lehte panema? Ehk peaks nagu veidi mõtlema, mida sa nõuad. Uudis oleks see, kui Nõmme mängul käiks kolm mängu järjest 1 000+ inimest. Kui see juhtub, siis on see lugu lehes, teen kasvõi ise, kui võimalik.

      Neljandaks. Seotud on see eelmisega. Kas see nädal jääb siis ainsaks korraks? See pole ju kellegi kampaania, see on ühekordne mull, mis järgmine nädal juba lõhkeb. Umbes nagu Levadia narkopäev. Tore on, kuid kasu sisuliselt puudub.

      Viiendaks. See suurejooneline fännidega tehtud kampaania ei suutnud jõuda isegi Soccerneti põhilehele. SOCCERNETI!!! Mida see ütleb? Et seal on eesotsas debiilikutest jalgpallivihkajad? Ma kahtlen. Pigem tähendab see, et neile ei kommunikeeritud seda sündmust õigesti.

      Mida saanuks teisiti teha? Esiteks anda sellest neile (PM, ETV, Soccernet, Linnaleht, Nõmme kohalik leht jne..) varakult teada ja siis sündmuse päeval huvi üle kontrollida. Teiseks võinuks taskust fotoka välja võtta ja seal ise pilte teha. Kolmandaks, kui keegi ei tulnud, oleks sul olemas a) info ja b) pildid ning neid saanuks uuesti kõigile pakkuda ja käia välja idee näiteks pildiboksist. Võin sulle öelda, et Elu24 oleks ka hea meelega galerii teinud, kuid mida polnud – pilte, millega seda teha. Isegi sündmusest lugesin siit teemast. Sorry, kuid ma ei usu, et sporditoimetajad siin väga viitsivad tuulutada, et äkki on midagi põnevat toimumas.

      Mõelda tuleb ja töötada selle kallal, et sa jõuaksid pildile ning sinna ka püsima jääksid. Niisama ei tule sulle midagi kätte. Ja pärast seda, kui sa käed taskus oled passinud ja jumalikku sekkumist oodanud, on kõige mõttetum lihtsalt mossitada ja hädaldada, kuidas küll jälle liiga on tehtud.
      bla bla bla

      Sinu kolmas punkt: mina näen küll et see on uudis ja väga positiivne uudis, lisaks koolidele saab külastatud ju ka lastekodud. See kas sinna lähevad ka iluuisutajad suusahüppajad või ma eitea kes ei ole oluline üldsegi. Oluline on see, et lasteaedu ja koole külastas just Nõmme Kalju ning jagas seal välja väga soliidse arvu pileteid. Pets nõuab väga õiget asja.

      Sinu neljas punkt: vabandust aga sa ei ole vist asjaga üldse kursis ja paugutad niisama tühja, palun loe see läbi http://www.jkkalju.ee/?mid=1&id=133

      Martin mida ma öelda tahan on see, et võta aeg maha ja ära ürita kritiseerida ja teisi maha teha, parem võiksid ulatada abikäe ja kuidagi viisi Eesti jalgpallile kasulik olla, negatiivsus ei ole tervitatav.

      Kommentaar


        kui flora sussarid kuskil lastekodus käisid siis oli küll meedias. ja pildid jne.
        Miks siis Kalju lugu meedias ei võiks olla?

        Kommentaar


          Algselt postitas Martin Vaata postitust

          Viiendaks. See suurejooneline fännidega tehtud kampaania ei suutnud jõuda isegi Soccerneti põhilehele. SOCCERNETI!!! Mida see ütleb? Et seal on eesotsas debiilikutest jalgpallivihkajad? Ma kahtlen. Pigem tähendab see, et neile ei kommunikeeritud seda sündmust õigesti.
          Ei saa nüüd päris nii ka öelda, et see Soccernetist läbi ei käinud...
          Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
          Algselt postitas taku*
          Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

          Kommentaar


            Algselt postitas Martin Vaata postitust

            Mida saanuks teisiti teha? Esiteks anda sellest neile (PM, ETV, Soccernet, Linnaleht, Nõmme kohalik leht jne..) varakult teada ja siis sündmuse päeval huvi üle kontrollida. Teiseks võinuks taskust fotoka välja võtta ja seal ise pilte teha. Kolmandaks, kui keegi ei tulnud, oleks sul olemas a) info ja b) pildid ning neid saanuks uuesti kõigile pakkuda ja käia välja idee näiteks pildiboksist. Võin sulle öelda, et Elu24 oleks ka hea meelega galerii teinud, kuid mida polnud – pilte, millega seda teha. Isegi sündmusest lugesin siit teemast. Sorry, kuid ma ei usu, et sporditoimetajad siin väga viitsivad tuulutada, et äkki on midagi põnevat toimumas.
            Nõmme Kalju on näidanud ennast koguaeg positiivses toonis (korraldatakse eri üritusi ja alati midagi toimub). Martin, võta lahti Nõmme Kalju kodukas ainult ja loe ning oled ka toimuvaga kursis. Praegu on iga päev seal ilmunud uus artikkel, kus käidi ja mida tehti. Sina kui Elu24 tegija peaksid pigem ise otsima millest kirjutada, mitte kirjutama Baari Paavost ja teistest sellistest artikleid.

            Mul juba hakkab kahju sinust, kes sa avaldasid oma arvamust. Kriitika kui selline on alati teretulnud aga sellisele postitusele on alati oodata jalgpalli armastajate karmi vastust.

            Kommentaar


              Algselt postitas PETSINHO Vaata postitust
              2 päeva koolides on mind pannud hindama õpetaja ametit, ei ole kerge lastega tegeleda päevast päeva. Vägagi tänuväärset tööd teevad meie õpetajad, kahjuks kipume vahel seda unustama.

              Teine päev Nõmme koolides näitas, et laste ja koolipere huvi Kalju tegemiste vastu on väga suur. Kindlasti leiavad paljud lapsed nüüd tee jalgpalli juurde. Täna külastasid Kaljukad Kivimäe ja Nõmme põhikooli ning Muusika keskkooli ja Laagri kooli. Homme saavad oma Kalju mängu piletid ka Nõmme Lastekodu ja Pääsküla Gümnaasiumi lapsed.

              SOS Lastekülast stardib Kalju mängule koguni terve buss lastega Läbi laupäeva hommikuse kampaania Nõmme turul ja keskuse ümbruses, peaks veel palju nõmmekaid leidma tee Kalju vs Narva mängule!
              Kui teil tuleb mängule palju lapsi siis oleks viisakas kui fännid hoiaks oma nn ropud vastasmeeskonna mahategemised jne vaka all. Tänud ette.

              Kommentaar


                Samas õigustatud küsimus - kas meediale pakuti seda uudist kuidagi muud moodi, kui ainult enda kodulehel? Ei saa ju ainult selle peale lootma jääda, et sinu tegemised ise üles leitakse.
                BVB - Vaprus

                Kommentaar


                  Algselt postitas Felipe Vaata postitust
                  Martin mida ma öelda tahan on see, et võta aeg maha ja ära ürita kritiseerida ja teisi maha teha, parem võiksid ulatada abikäe ja kuidagi viisi Eesti jalgpallile kasulik olla, negatiivsus ei ole tervitatav.
                  Vabandust, et ma üritasin näidata, et meediale tuleb infot teistmoodi edastada, kui ainult loota, et ajakirjanikud iga päev teie kodukat vaatavad. Kui see tõesti nii uskumatu tundub, siis palun laske enda viisil edasi, ma tõesti ei viitsi teile toimetuste tööpäevadest ja stiilidest kirjutama hakata.

                  Kui sul aga soovi on, siis ma võin uuesti ja veel täpsemalt selgitada, mida teha ja kuidas teha, et teie sõnumid ka kuhugi jõuaks. Minu kontaktid on Kunol kindlasti olemas ja sa leiad need ise ka.

                  Peale selle ma eeldan (kuigi võrdlemisi lambist), et Elu24 on Teie sõnumeid ja galeriisid Eesti meediast tõenäoliselt kõige rohkem avaldanud. Kuid sa ei pea seda nägema või teadma, sest sellega pole mõtet kiidelda, see on lihtsalt loomulik asjade kulg.

                  Kuid tegelikult võiksid sina või keegi teist võtta need tunni või paar ja oma meedia lähenemisstrateegiad läbi mõelda. Ja nagu ma ütlesin - aitama olen ma nõus.

                  Lihtsalt vinguda, et keegi ei avalda midagi ja ei tee teist välja, on mõttetu, sest omaette vingudes ja hädaldades jääbki olukord selliseks.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Warren Vaata postitust
                    Kui teil tuleb mängule palju lapsi siis oleks viisakas kui fännid hoiaks oma nn ropud vastasmeeskonna mahategemised jne vaka all. Tänud ette.
                    Kalju fännid ei kisa ammu juba midagi roppu...
                    Erinevalt teistest fännidest on Kalju fännid ennast peale Timo artiklit parandanud.


                    Ja Martin, vingumist alustasid sina mitte keegi teine.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Hybrid Soldier Vaata postitust
                      Kalju fännid ei kisa ammu juba midagi roppu...
                      Erinevalt teistest fännidest on Kalju fännid ennast peale Timo artiklit parandanud.


                      Ja Martin, vingumist alustasid sina mitte keegi teine.
                      Mismoodi ta vingub. Ta räägib puhtas eesti keeles, kuidas tuleks teie poolt meediale läheneda.

                      Kalju muidugi soovib, et ainult positiivset nendest rääkida, kuid võtame näiteks kasvõi praegu käiva kossufinaali. Enne kui tulemuse teada saad on sada uudist FOXi ja Tsinni teemadel. Ja see müüb.

                      Kommentaar


                        Põhimõtteliselt (alati võib ju millegi üle vaielda) olen mina Martiniga nõus. Ise kõlkudes erinevate poolte vahel, kord lugu tehes, kord n.ö. "müües".

                        Tuleb natukene mõelda ja aru sellest kuidas meedia töötab. Tihtipeale ei ole ajakirjanikel lihtsalt aega kõiki erinevaid jalkasaite läbi kammida, et leida mingisugust teemat. Sestap on kõige lihtsam saata talle väike teade pressiteate näol kas infoks või meeldetuletuseks. Kirjutava meedia jaoks on alati hea kui on juba toimunud sündmuse puhul lisatakse mõni foto, mis aitaks sündmust illustreerida. Reklaamiteooriastki ilmneb ju foto/pildi/joonistuse võim, ega asjata ei võta need kuulutustes/plagudes ruumi kuni 70% ulatuses. See on see mis toob tähelepanu artiklile.

                        Tänapäeval saavad lubada endale sellist lehtede vabat surfamist veebis vaid väga vähesed ajakirjanikud, kellelt ei nõuta 2000 sõna ja kolme artiklit päevas. Nendeks võiks ehk olla hetkel mõned Ekspressi ajakirjanikud ja näiteks Pealtnägija saate tegijad. Samas lihtlabane pressiteade võib suunata reaajakirjanikku mõnele kodulehele taustainfot otsima. Klubijuhtidel/pressipealikel peaksid ju vajalikud kontaktid/emaili aadressid olemas olema kuhu oma infot ja sõnumit edastada.

                        Kindlasti oleks kasulik ka eelnev informeerimine. Siis saab ka uurida, et kas mõni väljaanne sellest ettevõtmisest huvitatud on, leppida kokku kellegagi võib olla hoopis milleski eksklusiivses. Tean omast kogemusest, et aegajalt kui sündmusi ja lugusid vähe on, on ka näiteks ETV sporditoimetus huvitatud sellistest mõnusatest feature lugudest. Kasvõi sellest piletijagamisest koolides (miloine on ju iseenesest huvitav samm uue põlvkonna jalkafännide kasvatamisel, samas ka klubi sidumine sotsiaalselt kohaliku eluga jne.) oleks saanud toreda loo. Kui esmalt öeldakse vastuseks ei, siis ei tasu püssi põõsasse visata, kuna võib juhtuda et sel päeval on uudiseid nii palju, et feature lugu lihtsalt ei mahu. Samas võib aga ka "näkata". Võib olla oleks huvitatud olnud sellest loost ka Reporter või TV3, kes teab. Võib olla oleks nende joakski piisavalt palju olnud seal "human intresti" momenti. Pakutav lugu tuleb ju muidugi ka pressiteates hästi ja huvi tekitavalt esitada (NB! Aga hiljem peab ikka sisu kah olema!). Sama lugu ju kirjutava pressi puhul, online'iga peaks veel lihtsam olema.

                        Mis puudutab seda Timo artiklit, siis ma ju soovitasin kirjutada omapoolse lugekirja, mis korrektselt vormistades oleks kindlasti avaldatud. Nii ju see diskussioon käib, kuna esmalt oli ju samuti tegu autorilooga. Kahjuks ma pole ETV spordiportaalis vastust näinud. Kui aga tegite ja ei avaldatud, andke teada ja ma uurin välja, et mis ja miks.

                        Keegi võiks ju tõesti sellise väikse liigutuse teha, mida turundusmaailmaski tehakse (hetkel ei tule konkreetne termin meelde, sry), et korjata kokku suuremate lehtede ja telekanalite lood. Analüüsida ja vaadata kas rohkem on positiivset või negatiivset, mida täpselt kirjutatakse ja mida kommunikeeritakse ja mis seisus praegu ollakse ja vastavalt sellele siis proovida üldsuse väärthinnanguid muuta selles suunas kuhu ise soovitakse. Nii see asi käib. Selle "viimase aja" võiks kasvõi esialgu piirata käesoleva aastanumbriga.


                        Algselt postitas aanvaller Vaata postitust
                        kui flora sussarid kuskil lastekodus käisid siis oli küll meedias. ja pildid jne.
                        Miks siis Kalju lugu meedias ei võiks olla?
                        Flora tegi täpselt seda, mida ka Martin kirjutas. Kirjutasid kena pressiteate, saatsid selle laiali meediakanalitele. Lisasid mõned fotod koos kommentaaridega. Tunnistan, ma eeldan seda, ise pole seda pressiteadet oma silmaga näinud, kuid minu teada ei olnud kohapeal ühtki ajakirjanikku mõnest väljaandest.


                        Ma usun, et paljut Kuno ja Co teab, aga usun et meeldetuletus paha ei teinud, kuna üldiselt mina usun teie edusse publiku tribüünidele toomise suhtes läbi praeguse lähenemise. Sellised aktsioonid muidugi ei tohiks jääda ühekordseks.

                        Ja üks palve kah siinsetele lugejatele/kommenteerijatele laiemalt. Ärge solvuge isiklikult kui foorumis tehakse konstruktiivset kriitikat, mis ikkagi on kirjutatud ju selleks, et üldist teadmiste mahtu ja arusaami laiendada või viidata mõnedel kitsaskohtadele, mida võiks parandada. Kui on vastuväiteid lükake ümber. Foorum ju selleks ongi

                        Ja lõpetuseks, et minu eesmärk oli anda natukene nõu ja toetada meie jalgpallitegelasi positiivselt. Ma loodan, et olin mõistetav. krt mul juba hakkab selle mõistetavuse teema suhtes kompleks tekkima

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Hybrid Soldier Vaata postitust
                          Kalju fännid ei kisa ammu juba midagi roppu...
                          Erinevalt teistest fännidest on Kalju fännid ennast peale Timo artiklit parandanud.
                          Mina kiidan! Vähemalt Kure mängust saati olen mina ka seda kogenud istudes tavalise vaatajana tribüünil.

                          Kommentaar


                            Kas Eestis on 1 kindel ajakirjanik, kellele saates väikene pressiinfo suudaks see ajakirjanik oma artikli ka kuskil lehes avaldada??? (jääks ära kõik need jooksmised mitme inimese juures ja säästaks aega, sest enamus Eestu jalgpallis tegutsevaid inimesi siiski teevad seda hobina)
                            Siiamaani on silma jäänud, et kirjutavad peamiselt ühed ja samad inimesed ainult jalgpallist aga ka nemad on neid sulest välja imetud lugusi kirjutanud ehk teinud loo, et saaks lehe ruum täidetud.

                            (Pisut rumal küsimus aga uudishimu on ikka).

                            Kommentaar


                              Õigus, roosad on ennast parandanud. Vaata, kui vähe särke karikamängul seljast lendas

                              Kommentaar


                                Algselt postitas HABE Vaata postitust
                                Kas Eestis on 1 kindel ajakirjanik, kellele saates väikene pressiinfo suudaks see ajakirjanik oma artikli ka kuskil lehes avaldada??? (jääks ära kõik need jooksmised mitme inimese juures ja säästaks aega, sest enamus Eestu jalgpallis tegutsevaid inimesi siiski teevad seda hobina)
                                Siiamaani on silma jäänud, et kirjutavad peamiselt ühed ja samad inimesed ainult jalgpallist aga ka nemad on neid sulest välja imetud lugusi kirjutanud ehk teinud loo, et saaks lehe ruum täidetud.

                                (Pisut rumal küsimus aga uudishimu on ikka).
                                Kle mõtle nyyd vähe kui yks inimene hakkas kirjutama ainult kaljust florast v levadiast kuidas see yldsusele tunduks

                                Kommentaar

                                Working...
                                X