320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • -RoMaRiO-
    replied
    Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
    Puhastus jätkub. Järvelaid on Levadiasse registreeritud.
    Palju õnne Florale järjekordse meistritiitli puhul!

    Leave a comment:


  • fcfloraforever
    replied
    Puhastus jätkub. Järvelaid on Levadiasse registreeritud.

    Leave a comment:


  • ewerk7
    replied
    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust

    Sellega on veider lugu. Ma olen ka mitmest erinevast vestlusest kuulnud, et juulist läheb pidu tn 11 pidu lõpuks lahti, aga ametlikult kestab pesitsusrahu siiski juuli lõpuni.
    Linnaisad on sellist ütelnud.

    „Linnas üldjuhul 1. aprillist raieid ei teha. Uuesti alustamise aeg on lahtisem, üldjuhul peetakse seda juuli lõpuni, aga mõne liigi puhul ka augustini,“ rääkis Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti looduskaitse juhtivspetsialist.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Algselt postitas Drogba Vaata postitust
    Infoks tänasest sai läbi ka lindudepesitsus rahu. Täna veel ehitustööd staadionil ei käinud. Loodetavasti esmaspäevast hakkab. Või suudetakse mingi uus põhjus välja mõelda??
    Sellega on veider lugu. Ma olen ka mitmest erinevast vestlusest kuulnud, et juulist läheb pidu tn 11 pidu lõpuks lahti, aga ametlikult kestab pesitsusrahu siiski juuli lõpuni.

    Leave a comment:


  • Drogba
    replied
    Infoks tänasest sai läbi ka lindudepesitsus rahu. Täna veel ehitustööd staadionil ei käinud. Loodetavasti esmaspäevast hakkab. Või suudetakse mingi uus põhjus välja mõelda??

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Muudatused nõudmistes ja printsiipides - see on absoluutne Nõmme Kalju klassika ja sõna-sõnalt seda liiga tõsiselt võtta ei tasu. Igal treeneril on oma käekiri nii mängupildile kui ka mängijatüüpidele (kui sul ei ole klubi ülest filosoofiat ja sellest lähtuvalt üleüldse otsuseid ei tee), aga seda erakordsete nõudmiste juttu on Kalju sisering rääkinud vaat et iga peatreeneri kohta.

    Suvist kerget verevahetust ma vaataks pigem hoopis positiivsel toonil, loomulikult kui väärilised täiendused ka leida suudetakse, aga muutuseid see võistkond vajab. Tagantjärgi targana on lihtne öelda, et eksiti nii peatreeneri valikuga, kes valmistas ette Tammeka tasemel võistkonda, et liigasse püsima jääda, kui ka mängijate valikuga. Küll oleks Kalju aga jätkuvalt meistritiitli mängus sees kui mäng kestaks 45 minutit, aga ei ole, sest tippmänguks on vaja kõrge intensiivsusega ka kesta.

    Antonovist on saanud tubli Eesti liiga rollimängija, aga ootused olid ikka oluliselt kõrgemad, et mitte kõige õnnestunum periood Levadias oli juhus, aga reaalsus on hetkel see, et Eesti koondise ringist on ta põhjendatult väga kaugele langenud. Eesti mõistes kahtlemata ka kõrgepalgalisem mängija, et pikas perspektiivis on ehk isegi mõistlikum temata hetkel jätkata, kuigi nüüd kui Rommens sai visuaalselt väga tõsise vigastuse, on keskväli hetkeseisuga ka hõre. Hooaja hakul tundus kontrollivaid mängijaid ehk isegi liiga palju. Rommens on Eesti jalgpallimeedias ka pigem kriitikat saanud, minu arvates küll põhendamatult, sest omas rollis on ta Eesti liiga kontekstis väga okei kutt - selge tiimimängija ja teeb tööd väljakul väga isukalt, aga Kalju vajas sellesse rolli välismaalt loomingulisemat mängijat.

    Eerola oli täielik müsteerium, ei saanud toona aru, miks või millisesse rolli ta täpselt toodi ja selgusetuseks jäi see lõpuni. Arvestades, et Arbeiter oli temaga varasemalt koostööd teinud, siis seda suurem pettumus. Ja siis Dianessy, kes oligi lotopilet, kas saad Eesti liigas erakordselt domineeriva mängija või totaalse flopi. Lõpuks tõmmati välja mängija, kellest oli rohkem kahju kui kasu. Loodus on ühelt poolt väga palju andnud, teisalt ka samavõrra ära võtnud ja eks tema mängud vähegi tõsisemal tasemel on ilmselt ka mängitud. Tõsised vigastused varasemas karjääris ja vähene professionaalsus ei ole hea kombo, et palgata juba mitte esimeses nooruses mängijat, kes oli varasemalt tugevatele liigadele lähedal. Õppetund loodetavasti edaspidiseks. Arvestades, et see profiil ei olnud päris mees-metsast 1 mäng Narva Transi eest ja koju tagasi, siis minu jaoks ilma igasuguse kahtluseta hooaja kõige ebaõnnestunum üleminek. Eks ole näha, kas on oodata veel osapoolte kokkuleppel lepingu lõpetamisi, sest näiteks Babichev on Andrejevi soosingust totaalselt välja langenud või saab ta keskväljal uue võimaluse. Palgafondi on igatahes kõvasti vähendatud ja leegionäride kohad on ka vabad. Jääb vaid loota, et suvises aknas saadakse paremini hakkama.​

    Leave a comment:


  • atleticomadrid
    replied
    Keset hooaega toimuvad järsud kursimuudatused ei sisenda just optimismi. Sats pigem komplekteeriti mõttega euroopat silmas pidades + kodune tiitli avantüür, ent (treeneri)pink ei vedanud välja.
    Näis, mis edasi aga esinelikust välja jäämine sügisel võib tähendada suuri ettearvamatusi.

    Leave a comment:


  • JuriM
    replied
    Algselt postitas Drogba Vaata postitust
    Tundub, et väike suurpuhastus algas Kaljus. Antonov ja Dianessy juba läinud. Meeskond minevat nooremaks ja nõudmised ja printsibiid lähevad karmimaks/suuremaks. Koppeli ajal oli siis vähe lõdvem see asi ja sellepärast ollaksegi kehvas seisus? Välismaalt toodud täiendused 2 tk Eerola ja Dianessey ka ei õigustanud end. Või proovitakse nüüd odavamalt läbi saada ja võetakse nooremaid mängijaid, kes veel suuremat töötasu nõuda ei saa? Küsimus aint, kust need noored potensiaalikad mängijad võtta. Enamik ju hetkel siirdunud ikka Paide, Flora või Levadia ridadesse lisaks nendele, kes välismaal on. Huvitav kursi muutus keset hooaega. Muidugi Eestis tänu KTM reeglile peabki nendele teemadele mõtlema. Tore, et vähemalt nüüd on sellest aru saadud!
    Kas Kalju hooaja alguses just ei öelnud, et minnakse tiitli järele ?

    Leave a comment:


  • Drogba
    replied
    Tundub, et väike suurpuhastus algas Kaljus. Antonov ja Dianessy juba läinud. Meeskond minevat nooremaks ja nõudmised ja printsibiid lähevad karmimaks/suuremaks. Koppeli ajal oli siis vähe lõdvem see asi ja sellepärast ollaksegi kehvas seisus? Välismaalt toodud täiendused 2 tk Eerola ja Dianessey ka ei õigustanud end. Või proovitakse nüüd odavamalt läbi saada ja võetakse nooremaid mängijaid, kes veel suuremat töötasu nõuda ei saa? Küsimus aint, kust need noored potensiaalikad mängijad võtta. Enamik ju hetkel siirdunud ikka Paide, Flora või Levadia ridadesse lisaks nendele, kes välismaal on. Huvitav kursi muutus keset hooaega. Muidugi Eestis tänu KTM reeglile peabki nendele teemadele mõtlema. Tore, et vähemalt nüüd on sellest aru saadud!

    Leave a comment:


  • Andres.
    replied
    Ehk on see olnud ka Kalju huvides, et jupikaupa pole tegema hakatud? Minu teada peaks seal trennid ja mängud peal olema, lihtsalt meie meistriliiga tasemel mitte, kuna ei vasta n-ö Premium liiga standardile.

    Leave a comment:


  • dnb
    replied
    Soccerneti artiklis on kirjas "Ehitusloa taotlus on menetluses". Võib-olla ei antud enne pesitsusrahu lõppu ehitusluba, või siis see hakkab kehtima juuli algusest. Arvestades, et 2 aastat on ise munetud, siis võib lasta ka lindudel paar kuud muneda. Tuleb ka teiste elusolenditega arvestada.

    Leave a comment:


  • Taux007
    replied
    Algselt postitas Andres. Vaata postitust
    Ei tea küll millised need plaanid täpselt on ja kas mul kõige värskem info, aga tundub nagu ambitsioon on suurem, kui pelgalt olemasoleva katte vahetus. Ning see võib tähendada küll puude eemaldamist.

    2021. aasta jaanuarikuus nägi Hiiu staadioni renoveerimiskava ette naturaalmuruga põhiväljakut ja väiksemat harjutusväljakut. Samuti plaaniti põhiväljakut nihutada parkmetsast kaugemale ning staadionihoonele lähemale. Mullu 4. juulil selgus, et algne plaan on muutunud ning Nõmme linnaosa soovib, et Tallinnale kuuluvast Hiiust saaks mitmefunktsiooniline staadion. Lisaks jõudis eelmise aasta sügisel Hiiule uus kunstmurukate.

    Soccernet.ee (23. MÄRTS 2023): Lindude pesitsusrahu takistab amortiseerunud Hiiu staadioni renoveerimist



    Kui Google Mapsi vaadata, siis Tähetorni 11 (mitte 13) paistab olema tõesti ehitus (aprill 2023 foto), ent vähemalt nende kaadrite põhjal tundub mulle selle lossiks nimetamine kerge liialdus.

    Kui üritataks Kaljule vägisi ära panna, siis kelle huvides see oleks ja mis oleks motivatsioon? Pigem mulle kui pealiskaudsele kõrvalvaatajale kumab vastu, et erinevate osapoolte plaanid on ajas muutnud ning selles segaduses pole ka asjaajamine olnud kõige pädevam. Ning omamoodi klassika on, et ega keegi süüd omaks võtta ka ei soovi.
    Maa-ameti katastrikaardi järgi on tegu siiski Tähetorni tn 13 majaga, mitte 11. Lossi sõna kasutades illustreerin kogu olukorda - maja on tegelikult päris suur, viimase kuu jooksul on paar-kolm korda teegi suletud ühest suunast (sh suurmasinatega töötamiseks) ja eks seal ka tekib omajagu müra. Mul tegelikult on selle maja ehitusest suhteliselt ükskõik - tegu on linnaga ja see ongi normaalne, kui siin käib elutegevus ja linn areneb. Küll aga vaadates Hiiu staadioni renoveerimise konteksti, kus lindudel on pesitsemisrahu, siis ma loodan, et esimesest septembrist ei hakka laste koolirahu, detsembris ei tule jõulurahu või mis iganes muid piiranguid.
    Staadioni renoveerimisega oleks saanud kindlasti alustada, sest krundil asuvad puud on enamasti krundi servas või selliselt, et neid nagunii maha võtta ei tohi (nt mänguväljaku ümbrus).

    Selle kompoti teeb kõige veidramaks just toosama Kalju rõõmustamine, et hakati märtsis lund koristama, et saaks ruttu-ruttu töödega pihta hakata. Nüüd aga ei toimu ikka veel mitte midagi. Väljakukatte ülesvõttu pesitsusrahu ju ei takista? Nüüd oodatakse 1. juulit, et siis pihta hakata, kuigi see võiks olla juba aeg, millal siis pesitsusrahu segavate töödega edasi minna.

    Leave a comment:


  • Andres.
    replied
    Ei tea küll millised need plaanid täpselt on ja kas mul kõige värskem info, aga tundub nagu ambitsioon on suurem, kui pelgalt olemasoleva katte vahetus. Ning see võib tähendada küll puude eemaldamist.

    2021. aasta jaanuarikuus nägi Hiiu staadioni renoveerimiskava ette naturaalmuruga põhiväljakut ja väiksemat harjutusväljakut. Samuti plaaniti põhiväljakut nihutada parkmetsast kaugemale ning staadionihoonele lähemale. Mullu 4. juulil selgus, et algne plaan on muutunud ning Nõmme linnaosa soovib, et Tallinnale kuuluvast Hiiust saaks mitmefunktsiooniline staadion. Lisaks jõudis eelmise aasta sügisel Hiiule uus kunstmurukate.

    Soccernet.ee (23. MÄRTS 2023): Lindude pesitsusrahu takistab amortiseerunud Hiiu staadioni renoveerimist

    Algselt postitas Taux007 Vaata postitust
    Okei, vaata kaarti ja ütle kui kaugel Tähetorni 13 ehitusplats sellest loodushoiualast või selle sisuliselt keskmest asub? Küsimus on, et kas see põhjendus oli Hiiu staadioni kontekstis relevantne (st keegi ei saa ehitada) või lihtsalt kiusamine (Hiiu staadionit ei ehitata, kuid samas Tähetorni 13 võib ehitada). Vägisi jääb mulje, et leiti põhjendus miks mitte Hiiule ehitust lubada.
    Kui Google Mapsi vaadata, siis Tähetorni 11 (mitte 13) paistab olema tõesti ehitus (aprill 2023 foto), ent vähemalt nende kaadrite põhjal tundub mulle selle lossiks nimetamine kerge liialdus.

    Kui üritataks Kaljule vägisi ära panna, siis kelle huvides see oleks ja mis oleks motivatsioon? Pigem mulle kui pealiskaudsele kõrvalvaatajale kumab vastu, et erinevate osapoolte plaanid on ajas muutnud ning selles segaduses pole ka asjaajamine olnud kõige pädevam. Ning omamoodi klassika on, et ega keegi süüd omaks võtta ka ei soovi.

    Leave a comment:


  • fcfloraforever
    replied
    Algselt postitas Taux007 Vaata postitust

    Olemasoleval staadionil hakkad puid langetama? Enamus puid krundil on staadioniaia taga, kus on laste mänguväljak ja sealt ei hakka keegi sul midagi maha võtma (mänguväljak alles renoveeritud). Staadionialal on krundi äärtes mõni puu. Kogu seda kompotti arvesse võttes tahad sa tõesti öelda, et staadionikatte vahetuse ja muude tööde alustamisel sai takistuseks mõni puu, kus võiks mõni lind pesitseda ja mida võib-olla tuleks maha võtta?
    Ma pead ei anna aga kuskil käis nagu läbi, et mingid puud selle renoveerimise käigus ka maha võetakse.

    Leave a comment:


  • Taux007
    replied
    Algselt postitas dnb Vaata postitust

    Pesitsusrahu jutt on puude maha raiumisest (kus võivad olla pesitsevad linnud). Kas tol tähetorni aadressil raiuti selle aja jooksul puid? Teine küsimus muidugi on see, kas muud tegevust ei saa enne raiumist teha.

    Lindude pesitsushooaeg on alanud. Kui anname lindudele rahu, saavad nad oma pojad üles kasvatada.


    1. juulil või hiljemalt esmaspäeval 3. juulil paluks teada anda, kuidas ehitusega lood on. Ja kas langetatud puude otsas mõni pesa ka oli
    Olemasoleval staadionil hakkad puid langetama? Enamus puid krundil on staadioniaia taga, kus on laste mänguväljak ja sealt ei hakka keegi sul midagi maha võtma (mänguväljak alles renoveeritud). Staadionialal on krundi äärtes mõni puu. Kogu seda kompotti arvesse võttes tahad sa tõesti öelda, et staadionikatte vahetuse ja muude tööde alustamisel sai takistuseks mõni puu, kus võiks mõni lind pesitseda ja mida võib-olla tuleks maha võtta?

    Leave a comment:

Working...
X