320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • Martin
    replied
    Algselt postitas Silver Vaata postitust
    Ma ütlen lisaks Martinile neli tähte: RAHA!

    Nii Infonetil kui Kaljul oli eesotsas inimesed, kellel krõbisevat toona liikus, mille pealt see hüpe ka tehti. Leia Tammekale-Kalevile-Paidele rahakas investor, kes on nõus investeerima näiteks 500 000€ lisaraha ja ma olen suht veendunud, et TOP3 ei jää püüdmatuks ja vähim mis saavutatakse on neljas eurokoht.
    Jutt oli küll madalamast. Nimetatud klubidega niivõrd vast probleemi ei teki, eriti Tammekas, et sealt ajab mingi enam-vähem KTMit ja MMSid välja.

    Samas madalamalt tulles täielik õudukas, et pead mängitama X arvu enda omasid, kui on selge, et tase tõenäoliselt ei vasta.

    Olen seda korduvalt öelnud, kuid uus reeglistik on ideaalne selleks, et uut Kaljut ei tuleks. Arusaadav ka, miks ei soovitaks.

    Leave a comment:


  • peters
    replied
    Hämmastav ja samas ka arusaadav on Kalju ringkaitse nende solidaarsusrahade vastu. Kui läheks veel läbi kesa pakutud play-off 3-7 kohtade vahel, siis oleks ilmselt Kalju leeris hoopiski paanika üleval. Tiitel tuleb ju 5-6 aasta järel, aga vahepeal võiks tänu pley-offile klubi hoopis hingusele minna.

    Leave a comment:


  • Silver
    replied
    Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
    Silver. Tagant tippu trügijate näiteid, mis on päädinud meistritiitli võiduga, on Premium Liiga viimase 10 aasta jooksul kaks - sinu Nõmme Kalju ja Infonet. Mõlemad tulid Esiliigast üles ja meistriks ca 5 aastaga. Miks ei võiks see korduda, et tuleb ambitsioonikas klubi ja hakkab tegema? Sellise suhtelise lühikese aja kohta kaks näidet, on tegelikult päris kõva sõna.
    Ma ütlen lisaks Martinile neli tähte: RAHA!

    Nii Infonetil kui Kaljul oli eesotsas inimesed, kellel krõbisevat toona liikus, mille pealt see hüpe ka tehti. Leia Tammekale-Kalevile-Paidele rahakas investor, kes on nõus investeerima näiteks 500 000€ lisaraha ja ma olen suht veendunud, et TOP3 ei jää püüdmatuks ja vähim mis saavutatakse on neljas eurokoht.

    Sellest kolmikust oleks Tammekal kõige suurem potentsiaal, sest Tartu on iseensest koht, kuhu 1 profiklubi jagu jalgpallureid mahutaks ka ära. Tallinnas 4. viiulit mängida Kalevil on väga raske ja Paide on lihtsalt asukohalt selline koht, kus raha liigub erinevalt Tallinnast ja Tartust väga vähe. Kalju tõusis sama skeemi alusel toona meistriliigasse ja sammus 2012. tiitli poole, Infonet tuli, nägi, tegi, võitis ja lahkus sama moodi. Infoneti plaan ei olnud küll jätkusuutlik, aga näitena sobib siia väga hästi. Minu hinnangul on kuskil pool milkut see summa lisaks tavaeelarvele, mida üks alumise otsa klubi vajaks, et tulla ja mängida tiitlile.

    Senikaua kuni iga vähegi hea mängija liigub edasi, seda lisatšulli pole, ongi raske järjepidevalt konkurentsi pakkuda. Mulle väga meeldiks, kui Tammeka teeks näiteks sellise eduloo ja suudaks võita oletame 2020 Eesti meistritiitli. Staadion on äge, linn on vinge, turundust liigub, identiteeti on küllaga. Värskendus ei teeks paha. See lisastipi teema kindlasti ühtlustab natukene taset ja annab väiksematele klubidele võimaluse hoida teatud mängijaid ja pakkuda paremat tingimust aga nagu ma Kalevi postituses ütlesin, siis tiitleid võidab ühtlane sats ja kui sul on see 9, 10 ja 11 mängija, kes ansamblist välja langeb ning kelle pealt käriseb, siis ongi väga raske.

    Kui sa Kalju selle aasta tulemusi analüüsid, siis peitubki siin kõik ühtses satsis + üle aastate on leitud ette mees, kes lööb enamuse võimalustest ka ära. Kui sa võtad näiteks Tammeka ja palju kiidetud Koskori (21 väravat, ca. 40% kõikidest Tammeka väravatest), siis Kalju lõi see aasta päris korraliku arvu väravaid ehk 2x rohkem. Lisaks ka muidugi täitsa solid kaitse. Kalju mängis küll Frantsevi käe all väga sirgjoonelist mängu, aga teades Frantsevi taktikat, siis pigem kaotame palli vastase poolel kui enda poolel, mis tõi kokkuvõttes ka edu. Pealtvaatajale tundus see jalgpall kohati igav, aga fakt on see, et olgu selle õnnega kuidas on, kaotuseid ei tunnistatud ja taktika toimis. Pink oli küll lühike, aga need 11-venda kes mängisid, olid kõik väga hea kvaliteediga ning hooaja vältel toodi mehi juurde, kui mõni mees vigastusega välja langes. Näiteks Brtan oli see vend, kes andis väga palju juurde.
    Last edited by Silver; 13.12.18, 11:24.

    Leave a comment:


  • Martin
    replied
    Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
    Silver. Tagant tippu trügijate näiteid, mis on päädinud meistritiitli võiduga, on Premium Liiga viimase 10 aasta jooksul kaks - sinu Nõmme Kalju ja Infonet. Mõlemad tulid Esiliigast üles ja meistriks ca 5 aastaga. Miks ei võiks see korduda, et tuleb ambitsioonikas klubi ja hakkab tegema? Sellise suhtelise lühikese aja kohta kaks näidet, on tegelikult päris kõva sõna.
    Umbes kolm tähte vastuseks: KTM

    Leave a comment:


  • meesmuiste
    replied
    Silver. Tagant tippu trügijate näiteid, mis on päädinud meistritiitli võiduga, on Premium Liiga viimase 10 aasta jooksul kaks - sinu Nõmme Kalju ja Infonet. Mõlemad tulid Esiliigast üles ja meistriks ca 5 aastaga. Miks ei võiks see korduda, et tuleb ambitsioonikas klubi ja hakkab tegema? Sellise suhtelise lühikese aja kohta kaks näidet, on tegelikult päris kõva sõna.

    Leave a comment:

Working...
X