320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X

• Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

• dareth
    replied
    Algselt postitas kesa Vaata postitust
    Mis lõhkumine, ...
    Järjepidev negatiivse emotsiooni tekitamine on lõhkumine.

Eesti meeste vuti liigasüsteemis on ca 60 meeskonda Tallinnast. Lisa juurde naiste- ja noortevõistkonnad. Mitmele KLUBILE Tallinnas ruumi oleks? Igal meeskonnal on loomulikult teatud identiteet, kuid enamjaolt pole nad rohkemat kui lihtsalt meeskond ning neil ei ole ka ambitsioone kasvada klubiks. Kas neile saab seda pahaks panna? Mina arvan, et mitte.

Saan täiesti aru pahameelest, mis on suunatud organisatsioonide suunas, kes identifitseerivad end jalgpalliklubidena, kuid ühiskondlikkus mõttes ei anna kuidagi klubi mõõtu välja.

Leave a comment:

• kesa
    replied
    Mis lõhkumine, vahva, et üle 1000 kohale tulid aga ma lihtsalt ei mõista hästi inimesi, kelle huvi kohaliku jalgpalli vastu piirdub ainult ülesreklaamitud üritustega.
    Müts maha Koeru, Ambla, Elva, Tuleviku, Welco, Vändra Vapruse jne. ees, ehk väikeklubide, mis püüavad tegutseda klubidena, milledel on oma kindlad fännid, kus publikunumbrid ületavad kohati ML ja EL klubisid.
    Kahju, et mõni taolistest finaali ei jõudnud.

Leave a comment:

• dareth
    replied
    Tegelikult on kreisi, kui tõele vastab, et 1147, siis miks puuduvad needsamad tuhatkond andunud Emmaste või Ararati fänni nende klubikeste kodumängudelt.

Emmaste kodumängude keskmine publik - 25
    Ararat-TTÜ kodumängude keskmine publik - 27.
    Arusaamatu on sinu läbiv negatiivsus. Selle asemel, et rõõmustada korda läinud sündmuse üle, hakkad tuld andma.

Selge on see, et amatööride jaoks on VKV finaal ja võit väga oluline verstapost. On võimalus midagi käegakatsutavat VÕITA. Mul on väga hea meel, et sellest on lisaks tehtud ka sündmus, mida hiljem mäletada.

Mängule tehti reklaami ning ilus ilm soosis rahva kohalesaamist. Ilma ketterjaanideta tuli kohale rohkem rahvast kui viimase kahe hooaja jooksul ühelgi teisel kohalike klubide vahelisele mängule, kus lisatsirkust pole tehtud.

Kuigi inimesi oli ca 3x vähem kui suure karika finaali vaatamas, jäi mängust ja tribüünimelust palju parem mekk suhu. Inimesed elasid kaasa, osad häälekamalt, osad omavahel arutades, ning tribüün pidevalt sumises. Minu kolmeaastane poeg, kes sel hooajal on ca 20 mängul kaasas olnud (sh karikafinaal; suure koondise mängudele jõudnud pole), kurtis eile esimest korda ja korduvalt, et "siin on liiga palju häält". Mängus oli pinget ja kõik pingutasid kõvasti (mitmed maadlesid lõpus krampidega, tehti mitmeid väsimusest tingitud vigu mänguliselt ja mõned ka vastasele). Keskmine tempo oli vähemalt sama kõrge kui teisipäevasel Kalevi ja Paide vahelisel mängul.

On tõsi, et keskmine liigamängude pealtvaatajate arv on väga madal, isegi kui toetajaskond on kusagil olemas. Tallinnast pärit täisamatöörmeeskonnale on siiski raske ette heita, et igast liigamängust sündmust ei püüta teha, kuna enamik entusiasmist ja sportlikust vihast kulub mängimisele.

Kesa, suuna oma energia loomisele, mitte lõhkumisele.

Leave a comment:

• Marek_T
    replied
    Tegelikult on kreisi, kui tõele vastab, et 1147, siis miks puuduvad needsamad tuhatkond andunud Emmaste või Ararati fänni nende klubikeste kodumängudelt.

Seekord vastab küll, Kesa. Tegelikult mind üllatas, et number kokku nii väike tuli, aga eks ise publikus olles kipub teinekord jube massi sees olemise tunne peale tulema. Hiljem taipasin, et idatribka alumine tasand oli lahti ainult, sellest see väiksem number kui alul arvasin. Aga see alumine tasand oli ikka korralikult täis küll. Väga vinge iseenesest.

Aga jah, mõte tikkus pähe küll, et uskumatu. Emmaste-Ararati madinat jälgib rohkem publikut, kui ML esikolmiku 8-9 vooru jooksul kokku. Mõneti müstika, aga... Mida amatöörlikum jalgpall, seda tugevamad tunduvad inimeste kogukondlised sidemed olema. Tribüünil oli ilmselgelt eristatavad kaks leeri - armenjannid oma pesakondadega (nende sekka mõned vene keelt rääkivad inimesed) ja eestlased, kellest suurem enamus tundusid olevat mittejuhuslikud külalised ehk siis teati, mida vaatama tuldi ja kellele pöialt hoiti.

ML meeskondadest on täna kogukondlikult üleüldse mingid sidemed klubi ja fännide vahel ainult Tammekal ja Kaljul (kuigi ma ei saa torkamata jätta, et fänluse lipu alalhoidmine, ma ei räägi isegi selle kõrgel hoidmisest, tundukse viimastel aegadel puhtalt Mällari teha olevat jäetud). Isegi Paide, kellest võis seda loota, ei ole suutnud oma kogukonda käima tõmmata. Sestap ütlengi ausalt ja otse välja, et ma ei jaksa enam oodata, millal Tarvas ML-i jõuab - nende fänlus ja klubi-fännid side ajab lihtsalt kadedusest röhkima...

Leave a comment:

• kesa
    replied

Leave a comment:

• ballack
    replied
    Algselt postitas emmaste.com Vaata postitust
    siis saate pärast siin vaielda/kommenteerida, et kas publikunumber, mis täna kokku tuleb, on tõene!
    No kuna Levadia ega Transi kodumäng pole siis ei ole väga oodata, et publiku arvus sääsest elevant tehakse

Leave a comment:

• emmaste.com
    replied
    Täna on Väikese Karika finaal 2012 A. Le Coq Arenal kell 18.45!

http://www.facebook.com/events/339779379443540/

Kõik vaatama, siis saate pärast siin vaielda/kommenteerida, et kas publikunumber, mis täna kokku tuleb, on tõene!

FC Ararat TTÜ ja HÜJK Emmaste loodavad pakkuda kirge ja head jalgpalli.

Leave a comment:

• maamesilane
    replied
    TIPI koolis oleks öeldud,et Tambovi koefitsendiga saab alati soovitud tulemuse-kes loeb väravast edasi-tagasi käinuid,kes rongiga möödasõitnuid ja mis lennuliinid veel üle käivad!? ja kes oma mõtetes oma lemmikuga viibivad?

Leave a comment:

• jkj
    replied
    250 pealtvaatajat oli. loe: kakssada viiskümmend. Keegi keelt mitte mõistev kirjutas 2150. kaks-150. Loodan, et saate aru

Leave a comment:

• elx
    replied
    Vaatasin eile hilisõhtul pojaga KAHEKESI telekast jalgpalli, päeval oli tuttavatel minu juurde asja, õhtul tulid tunnikeseks külla naise sõbrannad, naaber astus läbi jne. jne.
    Täna aga kiitlen kõigile, et eile hilisõhtul vaatas koos minuga telekast jalgpalli kokku tubli 10 inimest, tuba oli rahvast täis.
    Mis mulje minust pojale jääb?
    Ei mulle pole vaja midagi tõestada. Tribüünil istudes kergitasin isegi kulmu, kui see number välja öedli.

Leave a comment:

• chac
    replied
    üks variant et kogutud andmed päris kasutuks ei muutuks - lisada sinna mingisugune usalduskoefitsient, mis näitaks ära hinnangulise reaalsuse ja ametliku arvu suhet.

k_usaldus = reaalne_hinnaguline_arv / ametlik_number

Leave a comment:

• spekter
    replied
    toas käib lõbus jutuvada
    lapsuke sai varbaid sada
    ütle, kus sa teised peitsid
    mina ainult kümme leidsin

Leave a comment:

• kesa
    replied
    Algselt postitas elx Vaata postitust
    2150 on ilmselgelt värava läbinud inimeste arv, tegevust oli seal ju väidetavalt aga juba tunde enne mängu ja lõpuks mängule paljud ei jõudnudki. Lisaks said Flora, Levadia ja veel mingid noormängijad tasuta sisse.
    Vaatasin eile hilisõhtul pojaga KAHEKESI telekast jalgpalli, päeval oli tuttavatel minu juurde asja, õhtul tulid tunnikeseks külla naise sõbrannad, naaber astus läbi jne. jne.
    Täna aga kiitlen kõigile, et eile hilisõhtul vaatas koos minuga telekast jalgpalli kokku tubli 10 inimest, tuba oli rahvast täis.
    Mis mulje minust pojale jääb?

Leave a comment:

• gazza
    replied
    Algselt postitas ericbana Vaata postitust
    päris tuntud tüübid Emmastes. Meistriliiga kogemusega vendi on päris korralikult. olen staadionil kohal igatahes.
    Puudu olid veel Tõnis Kaukvere, Kristjan Paapsi, Janar Tükk ja Richard Barnwell!

Leave a comment:

• elx
    replied
    2150 on ilmselgelt värava läbinud inimeste arv, tegevust oli seal ju väidetavalt aga juba tunde enne mängu ja lõpuks mängule paljud ei jõudnudki. Lisaks said Flora, Levadia ja veel mingid noormängijad tasuta sisse.

Leave a comment:

Working...
X