320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

EJL-i korraldatav konverents teemal \"Noorte jalgpall - miks ja kuidas?\"

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  EJL-i korraldatav konverents teemal \"Noorte jalgpall - miks ja kuidas?\"

  Eesti Jalgpalli Liidu noortekomisjon korraldab reedel, 16. detsembril konverentsi teemal \"Noorte jalgpall - miks ja kuidas?\", kus antakse ülevaate põhimõtetest, kuidas võiks ja peaks Eesti noorte jalgpalli arendama, selgitatakse selle põhjuseid ning antakse näpunäiteid.

  Konverentsil osalemine on tasuta ning see on mõeldud eelkõige noortetreeneritele, klubide noortetöö juhtidele ja klubijuhtidele, samuti võivad seal osaleda kõik teised asjast huvitatud isikud ja lapsevanemad.

  Analoogne noortekonverents saab toimuma igal aastal detsembris ja järgnevatel kordadel võetakse ette juba kitsamad alalõigud. Konverents toimub seminari vormis ettekande ja sellele järgnevate diskussiooniga avaosas ja nn ümarlauadiskussiooniga gruppides toimuva töö osas.

  Huvilistel palutakse end registreerida Eesti Jalgpalli Liidu Noorteosakonnas (noored@jalgpall.ee; telefon 6512721) hiljemalt 2. detsembriks 2005. Registreerunute arvust lähtuvalt valitakse konverentsi toimumise paik Tallinnas.

  Konverentsi päevakord:

  - kell 12:00 -14:00 avaosa (ettekandja Eesti Jalgpalli Liidu Noortekomisjoni aseesimees Aivar Pohlak), koos vastustega üldistele küsimustele;

  - kell 14:00 – 14:30 kohvi, tee ja suupistepaus, gruppidesse jaotumine;

  - kell 14:30 – 16:30 töö gruppides (I grupp - treenerid; II grupp - juhid, lapsevanemad ja huvilised), arvestatakse rohkete osavõtjate korral ka alagruppide tekkimist. Igas alagrupis tekitatakse avaosas püstitatud küsimuste arutelu ning iga rühma juhib eraldi persoon (treenerite rühma treenerid-praktikud Janno Kivisild, Karel Voolaid ja Marko Kristal ja juhtide rühma juhid-praktikud Anne Rei ja Aivar Pohlak)).
  \'

  Tulge ka ja andke sõna sekka
  ise kavatsen minna

  #2
  Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

  Oleme koos Olliga samuti ennast sisse möllinud ja kavatseme aktiivselt osaleda.
  Mind on viimasel ajal väga huvitama haknud ,kuidas EJl -is on planeeritud noortetöö tulevik . Kuidas EJL abistab või toetab klubisid ,kes kasvatavad just lapsi ja noori.
  FCF Forever

  Kommentaar


   #3
   Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

   olen ka ilmselt konverentsile minemas, tõsi pigem passiivsemas rollis kui Kunn. Aga eks saab näha.

   Kommentaar


    #4
    Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

    Kui keegi on huvitatud sellel konverentsil osalemisest siis üks koht on vaba ,kuna hr.OLL ei saa töökohustuste tõttu osaleda. Igatahes huviline võiks mulle helistada
    52 14 160
    FCF Forever

    Kommentaar


     #5
     Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

     Lühidalt tänasest konverentsist.
     Kõike kuuldut ümberjutustada oleks võimatu aga katsun samuti rohkem filosoofiliselt läheneda nagu sõnavõtjad. Kõigepealt sellest ,et kohale oli tulnud ikka väga palju rahvast,saal oli täis. Inimesi oli erinevatest leeridest ja erinevates keeltes rääkivaid.
     Enne algust tundus mulle millegipärst ,et äkki läheb hirmsaks madinaks ja musta pesu pesemiseks aga õnneks mitte . Õhkkond kujunes vägagi asjalikuks ja arutelus osalesid väga paljud. Muidugi oli selles suur teene Pohlaku suurepärasel oskusel auditooriumit juhtida ja pingeid maandada. Ta mitte ainult ei lobisenud niisama aga tekitas ka normaalse intriigi ja arutelu paljude teemade ümber ,mis puudutavad noori ja jalgpalli.
     Selles rollis ma ei kujutaks üldse ,et keegi võiks Aivariga konkureerida-isegi maailma maztaabis.
     Ühesõnaga haaras kaasa ja pani kõik mõtlema . Samas ei pretendeerinud ta oma sõnade kohaselt mingile tõemonopolile vaid esitas oma nägemuse ja palus kõigil julgelt seda sama teha. Ning ega kaks korda öelda ei lastud ja diskussioon läks kohe lahti. Väga tugevalt esines Avo Sarap ,kes minu arvates võiks kuuluda EJL-i Noortekomisjoni . Sõna võtsid paljud teisedki : Tammekast ,Kuressarest , SC Realist/ Aivar Tiidus, Pärnu Kalevist ,Ajaxist ,Levadiast /Indrek Petersoo jne.
     Kohati muidugi läksid vaidlused üsna tuliseks aga isiklikuks üldiselt keegi ei läinud.Selles mõttes peab kõigile au andma ,sest eks neid kanu oleks seal küll kitkuda olnud.
     Mul oli igatahes väga huvitav tutvuda noortetreenerite töö kõõgipoolega ja peab ütlema ,et minu meelest on see väga raske ja vastutusrikas . Need inimesed väärivad tõesti väärtustamist igas mõttes. Ega selle tööga rikkaks ei saa ja energiat ja närve kulub samuti jubedalt. No kõik kes seal täna olid on ikka täielikud fanaatikud ja pühendanud oma elu jalgpalli teenimisele.
     Ah jaa! Üks sõnavõtt äratas veel üldist huvi.Puuma treener rääkis sellest ,et lastele võiks Meistrivõistluste asemel lihtsalt sõprusmänge pidada. Ja minu arust võitis see ettepanek üsna laia poolehoidu. Asja iva seisnes selles,et maandada sellega pingeid ,mis tekivad lasteklubide vahel võitluses Meistritiitlile. Näit: Inglismaal ja veel mujalgi hakatakse Meistritiitlile mängina alles 14. eluaastast.
     Väga suurt tähelepanu pöörati lastevanemate kaasahaaramisele klubide töösse .
     Ei jõua tõesti kõike üles lugeda ja olengi juba liialt pikalt siin jahunud.
     Igatahes lubati edaspidi vähemalt kaks korda aastas kokku tulla ja siis juba konkreetsemalt teemasid lahata ,sest palju jäi veel rääkimata. Järgmine kord pidi olema märtsis.
     Ütlen ausalt ,et sain päris palju targemaks ja osalen edaspidi kindlasti .
     Ei oska ma neid lühiülevaateid teha
     FCF Forever

     Kommentaar


      #6
      Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

      Hästi kirjutasid seekord küll.

      Kommentaar


       #7
       Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

       Umm, eeiii, meistrikad jäävad ää?

       Irw, siis on nagu igav ju.
       Siis ei saa endale ja meeskonnale eesmärke panna.

       Aga mis siis veel räägiti?

       Kommentaar


        #8
        Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

        Konverents oli SUPER !
        ohh seda vaeset Ajaxi treenerit kes seal Pohlakuga vaidles

        Kommentaar


         #9
         Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

         Meistrikad või sõprusmängud teemas oli siiski ka arvamus, et kui meistrikaid pole, suudetakse ka sõprusmängudes pinge ja võitmise kohustus üles kerida ja loodetud tulemus jääb saavutamata. Sarja (meistrikad, esivõistlused vm.) eelis on see, et aasta alguses antakse ja saadakse lubadus mängida teatud hulk mänge ja reeglina peetakse sellest ka kinni. Klubi saab planeerida oma ajalisi ja rahalisi resursse, treeninguid, laagreid, turniiridest osavõtte jne.
         \"Klubi juhtide ja lastevanemate\" grupis rääkis Pohlak pikalt klubi vastutusest, visioonist, misioonist, treenerite valikust ja treenerite arendamisest - jutt jumala õige. Sellest, et võistkonda peaksid treenima erinevas vanusastmes erinevad treenerid. Jõuti selleni, et noortevõistkonnal võiks algusest kuni täiskasvanutesse (16-17 a.) üleminekuni olla kolm treenerit. Palju kära tekitas noorte ühest klubist teise ülemineku kord ehk kasvatajaraha. Sarap nimetas praegust kasvatajaraha leiutasuks. Tema ettepanek oli, et endisele klubile makstakse raha siis, kui mängija on jõudnud meistriliigasse, noortekoondise eest mängitud mängude eest võiks klubi saada tasu jalkaliidust. Ega mingit head varianti tegelikult välja ei tulnud ja see polnud ka eesmärk. Aga kindlasti on parem kasvõi sitt süsteem kui üldse mitte midagi.

         Kommentaar


          #10
          Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

          Lugege tänase Päevalehe spordilisast ühte lapsevanema lugejakirja.
          Karta oli ,et Aivar Pohlaku ja ta endise naise ümber toimunu tekitab paljudes lapsevanemates(eriti emades) negatiivse reaktsiooni.
          Kirjatükk haakub osaliselt selle teemaga ,millest arutati konverentsil ehk siis- juhi ja treeneri eeskuiju tähtsus lastele ja lapsevanematele.
          See on ikka nii ,et kas oled õige mees või mitte aga ,kui juba lehes kirjutatakse siis ühed mõtlevad nii ja teised naa.Tõde ei leia sa enam kunagi
          FCF Forever

          Kommentaar


           #11
           Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

           See on igivana teema, et kas isiklikku elu saab ja tohib segada ühiskondlikuga (või siis tööga). Isiklikult arvan, et inimene saab end teostada täiuslikult siis, kui pereelu on korras (vastasel juhul on raskusi, kiusatusi ja takistusi lihtsalt rohkem). See kui Aivar Pohlak suudab vaatamata väga raskele perioodile isiklikus elus juhtida veel jalgpallisüsteemi, näitab, et tegu on suure jõuga isiksusega. Teine äärmus on näiteks homod, keda peetakse edukateks just tänu sellele, et neil puudub traditsiooniline pereelu (laste kasvatamine, teise abielupoolega arvestamine jne) ja jätkub aega ühiskondlikuks ja palgatööks.
           Kindlasti on treeneri isik oluline lapse ja noore arengus, aga kõige olulisem on ikkagi pere, kodu ja seal kasvatatud väärtused.

           Kommentaar


            #12
            Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

            ROOTSI KUNN kirjutas:
            \"Ah jaa! Üks sõnavõtt äratas veel üldist huvi.Puuma treener rääkis sellest ,et lastele võiks Meistrivõistluste asemel lihtsalt sõprusmänge pidada. Ja minu arust võitis see ettepanek üsna laia poolehoidu. Asja iva seisnes selles,et maandada sellega pingeid ,mis tekivad lasteklubide vahel võitluses Meistritiitlile. Näit: Inglismaal ja veel mujalgi hakatakse Meistritiitlile mängina alles 14. eluaastast.
            Väga suurt tähelepanu pöörati lastevanemate kaasahaaramisele klubide töösse...\"

            Olen sama meelt Puuma treeneriga. Lapsepõlv võiks ikkagi lastele alles jääda-liiga kiiresti kistakse noored täiskasvanute maailma. Sõprusmängud ei pane ka kooliskäivatele lastele ja nende peredele liiga suurt koormust peale. Pakuks vanuseks isegi 16-17, ehk siis täiskasvanute mänguikka jõudes alustada meistrivõistlustega (Inglismaal on laste treeningud palju intensiivsemad kui meil, Eestis ja jalgpallikultuur ka vanem). Lapsed ja noored võtavad seda ikkagi veel mänguna ja las jääda lastele ka laste rõõmud.

            Kommentaar


             #13
             Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

             Absoluutselt vastu. Kust noormängijad kogemused võtavad, kui 17 aastaselt tulevad esimesed tõsisemad mängud. Endal ka huvitavam ikkagi.

             Kommentaar


              #14
              Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

              Algselt postitas nuno gomes


              Absoluutselt vastu. Kust noormängijad kogemused võtavad, kui 17 aastaselt tulevad esimesed tõsisemad mängud. Endal ka huvitavam ikkagi.
              Põnevus kaob ära ju.
              Ma ka vastu.
              Eesmärke kahpole.

              Kommentaar


               #15
               Vastus teemale \'EJL-i korraldatav konverents teemal

               Iva on vist selles , et kaob kauplemine lastega.... EMV-ed seovad noori oma klubiga ja laps siis on lihtsalt kaup. See on esimene samm Pohlaku systteemi lohkumiseks. Aga mida see konferents otsustas? Meie louna naabritel oli novembris samma teematiline konferents,kui tekib soov (www.jfl.lv.,adm.uudised) voite vorrelda. Selle tasemele jaades peitub aga oht tekitada endale pidevalt ulemaarast tood!!!

               Kommentaar

               Working...
               X