320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

ETV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Toimetustes on inimestel erinevad ülesanded. ERRi sporditoimetuses on see samamoodi. Seal ei pea olema kõik ülivinged kommentaatorid, vaid peavad olema ka inimesed, kes suudavad (ja viitsivad) vedada viis korda nädalas iga õhtu stuudioformaati. Samamoodi peab olema inimesi, kes on head mingites teistes spordialades või olema valmis minema mingile kükametsa spordivõistlusele, kui seda vaja on. Kas Urmas Vaino teeks stuudiot paremini? Ilmselt jah, aga ta pole sporditoimetuses ja ilmselt ta ka ei viitsiks iga õhtu seda MMi ajal teha. Kas sporditoimetuses on keegi parem selleks? Võimalik, aga ilmselt ei jõuaks keegi seda kommenteerimise kõrvalt teha. Kas mu mälu petab, aga mingi turniir prooviti ju nii teha, et lasti nö. stuudiot teha erinevatel kuulsatel saatejuhtidel ERRist, see oli ikka väga hullem tulem.
    Inimestel võivad erinevad ülesanded olla, aga kui tulem on Aet stuudiot juhtimas, siis ju on protsess organisatsioonis ligadi logadi.

    Aga päeva lõpuks see on ju ainult minu arvamus mida siin väljendasin. Ja veelkord, ma ei arva, et need inimesed seal teeksid oma tööd hoolimatult või üle jala.

    Kommentaar


      Üks asi, mis mulle isiklikult istub, aga mille kohta võib (ilmselt ka teatud määral õigustatult) kriitikat teha, on see pisidetail, et seda formaati on tehtud vist kolm suurturniiri ja seda suuresti samade püsikülalistega. See on viinud stuudio oleku väga-väga familiaarseks. Ehk ei tehta asja 100% tõsiselt, vaid selline "saame kokku ja veedame heade sõprade-tuttavatega aega ja käime korra taktikalaua juures ka".

      Ma olen praegu välismaal, kus mul oleks telekast võimalik vaadata kvaliteetse engrishiga ülekandeid ja stuudioid (püsikülaline Michael Owen ja puha), kuid ikka mässan VPNiga, et saada ERR kätte, kuna see hea vaib ja laadna olek mulle meeldib. Ehk see on juba tuttav ja puha, tead juba inimeste olekut ja puha.

      Seda "omamehelikkust ja kodust tunnet" läheb uuel näitajal ikka pikalt otsida.

      Kommentaar


        See Aet võib seal taktikalaua peal Vedru ja Remmeliga kolmekat ka teha, aga stuudio vedajana ei vea kuidagi välja + kuidas sa saad sellisel kohal olla, kui sa ei saa aru mis mängus või nt. alagrupi tabeliga toimub ...

        Kommentaar


          Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
          kuidas sa saad sellisel kohal olla, kui sa ei saa aru mis mängus või nt. alagrupi tabeliga toimub ...
          Kui mulle stuudios räägitaks midagi kõrva, samal ajal enne eetrisse minekut peaks suhtlema saatekülaliste, režissööri, toimetaja ja kellega iganes, samal ajal peaks mõtlema järgmistele küsimustele, taktikalaua juurde minekule, saate tempo üleval hoidmisele, kaameranurkadele, keegi ütleb "kohe näitame väravate kordusi, ole valmis" ja siis 30 sekundit hiljem ütleb "pole veel valmis, täida 2 minutit eetrit", jne jne, siis ma suht kindel, et ise ka soperdanuks kuskil. Perse, mul on isegi kodudiivanil arvutused sassi läinud.

          Kommentaar


            See teeb siis juba 2 jalgpalliajakirjanikku, kes ei oska tabelit lugeda

            Kommentaar


              Vaat, eikal ja ka minul on veidi kogemust, mida tähendab otse-eeter. Mingi error tabeliga on piinlik ja kindlasti saavad ka need tegijad ise sellest aru, kuid kes ise on eetris kunagi olnud, saavad inimlikult aru, mis ja kuidas juhtub. Sellest ka siis siinne mõningane vaatenurkade erinevus ja ka suhtumise erinevus.

              Kommentaar


                Algselt postitas eika Vaata postitust
                Kui mulle stuudios räägitaks midagi kõrva, samal ajal enne eetrisse minekut peaks suhtlema saatekülaliste, režissööri, toimetaja ja kellega iganes, samal ajal peaks mõtlema järgmistele küsimustele, taktikalaua juurde minekule, saate tempo üleval hoidmisele, kaameranurkadele, keegi ütleb "kohe näitame väravate kordusi, ole valmis" ja siis 30 sekundit hiljem ütleb "pole veel valmis, täida 2 minutit eetrit", jne jne, siis ma suht kindel, et ise ka soperdanuks kuskil. Perse, mul on isegi kodudiivanil arvutused sassi läinud.
                kui jutt käib samast soperdusest, siis seal polnud küsimus isegi rehkenduses, vaid mõttekonstruktsioonis "meeskond lasi endale värava lüüa – ja pääseb nüüd tänu sellele edasi". kuidas sellise asja peale üldse tulla?

                aga mul pole Süvari(igi) vastu muidu midagi, ilmselt jooksis (su mainitud faktorite tõttu) lihtsalt lühisesse, jah.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
                  kui jutt käib samast soperdusest, siis seal polnud küsimus isegi rehkenduses, vaid mõttekonstruktsioonis "meeskond lasi endale värava lüüa – ja pääseb nüüd tänu sellele edasi". kuidas sellise asja peale üldse tulla?

                  aga mul pole Süvari(igi) vastu muidu midagi, ilmselt jooksis (su mainitud faktorite tõttu) lihtsalt lühisesse, jah.
                  Vähe teemast mööda, aga siiski... Samamoodi mõtlesin ma alati, et Sääritsa küsimused on hooti üsna totrad. Miks sa küsid videosse "mis läks täna valesti" Kas ta mängu üldse ei vaadanud? Idiootsed küsimused, ise küsiks küll ainult tarku asju. Mul tuli diivanil hoobilt 10 paremat küsimust.

                  Ja siis lähed korvpalli EM-ile, kus Eesti ja pead tegema videosse intekaid. Mängu lõppu sisuliselt ei näe, sest mixed-zone'i pääsemiseks pead minema kolm korrust üles, siis teisele poole areeni ja kolm korrust alla. Ise küsid koondiselt küll, et tahaks rääkida korvpalluriga a, b, c, d, e või f, kellelt tead mida küsida. Peas küsimused valmis. Sinu ette tuleb g, kelle puhul sekundiga ei tule meeldegi, et kas ja palju ta üldse täna punkte viskas. Kaamera läheb käima. Samal ajal ilge inimvool ja möll käib. Aega rääkimiseks kokku kaks minutit. Mängija g on ilmselgelt totaalselt näost ära ja näed, et ega ta rääkida tegelikult ei taha. Ja, perse, noh, oled lühises ja tulebki küsimus "mis läks täna valesti"? Hiljem mõtled, et türa küll, ma idikas. Ja samal ajal tulevad malagad, kes on "eikal idiootsed küsimused, ise küsiks küll ainult tarku asju. Mul tuli diivanil hoobilt 10 paremat küsimust."

                  Kas on vabandus? Ei. Peaks olema ise parem. Aga samas nagu saab aru küll, et miks asjad mõnikord lähevad nii ja naa.

                  Kommentaar


                    Rääkides siis Aetist...

                    Instagram

                    Twitter

                    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                    telekavaataja.blogabet.com

                    Kommentaar


                      Muidugi eksitakse. Arusaadav. Ainult, et mõnel juhtub " kogu aeg " . Kas vaataja ei võiks eeldada, et kommentaator / saatejuht on temast teadmiste poolest üle ? Oma ala proff, mis on ka põhjus , miks ta seal tööl on . Säärits küsis kunagi peale kaotust Pehrssonilt " Mida arvate sellest, et vastaste värava lõi , eee, ... nende kõige vanem mängija ? " Ilmselt läheb eelkirjeldatud olukorra alla . Tõsine küsimus : milliseid koolitusi või trenne , harjutusi kommentaatorid/ saatejuhid saavad/ teevad . Eeldaks ,et kõnega seoses . Aga otse-eetri pingega toimetulemiseks?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas eika Vaata postitust
                        Vähe teemast mööda, aga siiski... Samamoodi mõtlesin ma alati, et Sääritsa küsimused on hooti üsna totrad. Miks sa küsid videosse "mis läks täna valesti" Kas ta mängu üldse ei vaadanud? Idiootsed küsimused, ise küsiks küll ainult tarku asju. Mul tuli diivanil hoobilt 10 paremat küsimust.

                        Ja siis lähed korvpalli EM-ile, kus Eesti ja pead tegema videosse intekaid. Mängu lõppu sisuliselt ei näe, sest mixed-zone'i pääsemiseks pead minema kolm korrust üles, siis teisele poole areeni ja kolm korrust alla. Ise küsid koondiselt küll, et tahaks rääkida korvpalluriga a, b, c, d, e või f, kellelt tead mida küsida. Peas küsimused valmis. Sinu ette tuleb g, kelle puhul sekundiga ei tule meeldegi, et kas ja palju ta üldse täna punkte viskas. Kaamera läheb käima. Samal ajal ilge inimvool ja möll käib. Aega rääkimiseks kokku kaks minutit. Mängija g on ilmselgelt totaalselt näost ära ja näed, et ega ta rääkida tegelikult ei taha. Ja, perse, noh, oled lühises ja tulebki küsimus "mis läks täna valesti"? Hiljem mõtled, et türa küll, ma idikas. Ja samal ajal tulevad malagad, kes on "eikal idiootsed küsimused, ise küsiks küll ainult tarku asju. Mul tuli diivanil hoobilt 10 paremat küsimust."

                        Kas on vabandus? Ei. Peaks olema ise parem. Aga samas nagu saab aru küll, et miks asjad mõnikord lähevad nii ja naa.
                        Novot kui lahe introspektsioon. Kogemuse võrra oled rikkam ja järgmine kord teed paremini. Erroreid tuleb kõigil sisse ja arusaadav. Aga kui 20 aastat ei tee paremini?

                        Jah, tõsi, Osila on sellest ajast saati kõvasti arenenud kui ta 30 a tagasi isegi kaamerasse ei julgenud vaadata, mälestustekuhilatest üksikuid hetki välja noppida (dafak kuidas seda videot enam ei leia youtubest?). Samas tema osas on rong läinud ka ja mees terve elu sporditoimetusele elanud, väärtustagem siis seda kasvõi sellises maskoti ja ajaloolise mälu huvides.

                        Võibolla on tõesti vastus ka see, et Aedast kedagi paremat sinna lihtsalt ei kandideerinud.

                        Ja ma võiks sama randi teha a la delfi teemal, kus saadetakse mingid Martinsonid rallit katma eksole. See 10x suurem dafuk kui Aeda küsimus. Aga ma ei tee seda ranti, sest noh, punapea ja aktsionärid tehku oma ettevõttega mis tahavad.

                        Kommentaar


                          Ma tahaks hoopis kiita kedagi ja ütleks, et Markus Jürgensson on reaalselt parim jalgpallurist ekspert kommentaator kes meil seni on mänge kommenteerinud.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                            Ma tahaks hoopis kiita kedagi ja ütleks, et Markus Jürgensson on reaalselt parim jalgpallurist ekspert kommentaator kes meil seni on mänge kommenteerinud.
                            Mida sa nüüd ütlesid?
                            Ma arust suht halvim ja häiriv oma noshit sherlock lausetega, mis mitte midagi juurde ei anna.
                            "Et ja no siin selgelt näha pall käis vastu kätt"
                            "Et ja no siit selgelt näha pall käis audis"
                            "Et ja no siit selgelt näha kaitsjad jäid magama"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                              Ma tahaks hoopis kiita kedagi ja ütleks, et Markus Jürgensson on reaalselt parim jalgpallurist ekspert kommentaator kes meil seni on mänge kommenteerinud.
                              Mhmh. Lai ampluaa ehk siis jagab mängu, jälgib maailmas toinuvat ning ka emotsionaalsus pole võõras.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                Mõnu kirjutisega nõus. ETV teeb üle prahi asja, arvestades, mis rahadega nad peavad hakkama saama. Igasuguste tasuliste erakanalite võimalused on tihti hoopis teised. Ja see aasta on lisatud väärt kraami nagu Järvela jalgpallinurk või Kinoteatri poisid.

                                Ma saan aru, et kellegi maha tegemine on rahvussport - olin ka ise väga kriitiline Aeda suhtes aasta tagasi, EM-i ajal. Ei tea, kas olen nüüd ise mõistvam või on ta ise paremaks läinud, aga väga ei häiri ta isegi. Jah, apsakaid tuleb sisse, aga nagu juba mainitud siin - otse-eetris kõike seda juhtida, kui paralleelselt käib kaks mängu, pole nii lihtne. Ning ta räägib teistega võrreldes vähe, pigem suunab vestlust. Ausaltöeldes arvan, et ta on isegi asjalik olnud ning päris palju parandab külaliste, nt eks-jalgpallurite lihtsaid vigu. Ja ma ei tea, vähemalt teeb hinge ja pühendumisega asja, mida kahjuks ei saa kõikide stuudiokülaliste kohta öelda. Mis mind rohkem häirib, on see, kui keegi pole viitsinud ennast asjadega kurssi viia ning ajab tuimalt mingit jama. Ja muuseas - teil on võimalus stuudiot mitte vaadata, kui ikka nii kettasse ajab! Tänapäeval on oi-oi kui palju võimalusi ennast mänguga/tiimidega kurssi viia, nt Athleticu või The Guardiani artiklid, erinevad podcastid jne

                                Arvestama peabki, et suurturniiride ülekannet ja stuudiot tehakse masside jaoks. Võib-olla keskmisele inimesele, kes muidu jalkat ei vaata, meeldibki, et stuudios on need vanad tuttavad näod. Ja õnneks on sisuliselt iga kord kaasatud ka mõni ekspert, kes nii tuttav pole, ja enamasti nad ajavad mõistlikku ja huvitavat juttu. Mingeid asju võib ju kritiseerida, aga üldplaanis on kahju, et suurturniirid ETV-st ära liiguvad. Jah, seal on asjad vahel natuke kiiksuga aga vähemalt tehakse asja hingega ja julgen öelda, et üldiselt hästi. Seda tehakse rahvale ja on hea meel, kui mõni veidi jalkakaugem inimene ikkagi ETV-st suurturniiri vaatab. Kahjuks ei näe, et samad inimesed suurturniiri vaatamiseks mingit eraldi kanalit või äppi hakkaksid tellima...Väga ei eruta ennastki mingile suvalisele firmale maksmine, et suurturniiri saaks vaata, eriti vaadates Viaplay teemas toimuvat

                                Kommentaar

                                Working...
                                X