Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jooksmine

Collapse
X

• Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
    Promosärk, mille saab igaüks poest osta. Rimi ja Oru hotelli 5 eurine promokood. Lōpus said kaks veepudelit. Kõik. Lõuna ka.

Kuna see oli mul esimene maraton ja esimene jooksukas üldse väljaspool Saaremaad, siis ma väga kiruda ei oska.

Ainus asi, mis mind häirima jäi, kuulsin seda ka söögilauas, oli see, et meie kellad registreerisid nii u 250-300m pikema jooksu.
    Olen sama küna otsas - esimene maraton ja kõik tundus tips tops.

Vastukaaluks teistele, mu kell näitas 38km lõpuks Kehveim 150 eur mis ma kulutanud, Nimetab ennast fitness kellaks, aga GPS töötab nagu jumal juhatab.

Kommentaar

Mul oli kellaga OK. Kogu jooksu peale näitas ehk sadakond meetrit mööda, mis on täiesti tavapärane.

Kommentaar

Algselt postitas Stok Vaata postitust
        Tartus pikim mullaring on vbl Raja tn pargis. Ning ma ei saanud aru, et Tofoa kirjeldab keskmist foorumlast. Ma mõtlesin, et jutt käib pikamaajooksmisest. Keskmine foorumlane ei tee 32 km trenne ju?
        Rakveres on metsa sees 2-kildine ring, mis on oluliselt parem kui mitte midagi (või 400-meetrine staadioniring). Jooksin seal 32 kilti ja väga nautisin, nii lehesadu kui seda, et põlv kenasti vastu pidas. Füsioterapeudid on 21. sajandi võlurid, õpetas mulle mõned harjutused ja soovitas cross-trainingut teha, millest valisin sõudeergomeetri. Ega ma liiga usin ei ole olnud, aga 3-4x olen siis kodus keharaskusega jõudu teinud ja kolm korda ergomeetril sõudnud, 3x45 minutit, kokku 28 km. Olen ka uuesti jooksma hakanud, nagu näha, ning tasapisi hakkab vorm ka tagasi tulema. Kui Tallinna poolmaratoni eel tegin kontrolljooksu, siis käis maratoni (seega ka pooliku!) tempo kaugelt üle jõu, mistõttu ei näinud mingit mõtet võistlema minna, aga nüüd ma arvan, et olen endamvähem endises vormis tagasi. Isikliku rekordi lootusega end koormama ei hakka, aga usun, et suudan oma jäsemete peal finišeerida.

2. oktroobril Tartus näeme!
        Which ship never docked in Liverpool? - Titanic.

Kommentaar

Isikliku rekordi lootusega end koormama ei hakka, aga usun, et suudan oma jäsemete peal finišeerida.

2. oktroobril Tartus näeme!
          lippad poolmaratoni siis?

mul elu esimene. mõni kalkulaator pakub (10 km põhjal) ajaks 1:45, aga alla 1:50 oleks alustuseks hea küll.

Kommentaar

Ei, ikka meeste jooksu üritan. Naljakal kombel on just 16 km trenn saanud minu Achilleuse kannaks, mitte üks ega kaks, vaid lausa kolm korda olen end vigastanud just selle trenni käigus enne võistlust. Guess what, täna on 16 km

Kommentaar

mida rohkem vigastusi, seda mehelikum? olen aru saanud, et poolmaraton tervise seisukohast üldiselt mõistlikum distants.

Kommentaar

Aa ei, see meeste jooks ja vigastused ei pidanud omavahel seoses olema. Igatahes mitteebausklikuna tegin tänase 16 km edukalt ära ja ostsin maratonipileti. Muidu jah 21 km on kõige ergonoomilisem: ei lõhu nagu maraton ega pea ainult punases jooksma, nagu 10 km jooksul.

Kommentaar

Miks järsku nii palju jooksjaid väljas on? Nädalaga maratoonariks?

Kommentaar

Miks järsku nii palju jooksjaid väljas on? Nädalaga maratoonariks?
                    Mul naine käis ka samal ajal, sest kohe maraton! Kusjuures huvitav lugu sellega, et oli enne sünnitamist 10 kuud varem pannud maratoni 3:30. Siis pärast sünnitamist pmst kuni käesoleva juulini jooksnud ei olnud. Aga mingi 15km päevas kõndi teinud koera/lapsega avg. Ja nüüd läheb ka peale. Küsisin, et mis tempoga minek ka, ütles, et "tiksun 1:45 sabas loodetavasti ära" pooliku.

Huvitav lugu sellepärast, et tegelikult ta maratoniaeg oli 3:30 + midagi sekundeid. Ma oleks selle peale GOAT temper tantrumi visanud, sest ei tulnud sub eksole. Naine oli õnnelik, sest "hea emotsioon ja värki, jooksmine lahe". Mõelge, tegeleks oma hobiga ka sellise mindsetiga. "Sai see United Villalt küll peksa, aga tegelt oli lahe vutti vaadata laupäeval : )"

Kommentaar

Tubli naine Sul. Ei taha tema saavutust pisendada, aga 3:30+ on siiski rahvasportlase tulemus (ning ma ise pole veel sellenigi jõudnud), aga kui ta võitleks koos saavutussportlastega ehk poodiumikoha nimel, siis hakkaks väiksed rajal tehtud vead kripeldama. Nii nagu rahvaliiga vutis on tegelt suht suva, kas võit või kaotus, aga mingi klubi käekäik paari lennutunni kaugusel läheb vägagi hinge. Aga seda saab ju ka teisiti teha, näiteks mingi gängiga üheskoos vaadata. Tuleb võit, on lahe. Tuleb viik, on lahe. Tuleb kaotus, tulevad joogid, ikka on lahe. Ma tean, ma olen fännibussiga Eesti koondist vaatamas käinud ja selleks ajaks, kui buss Peetri Selverini jõuab, on Eesti jälle praktiliselt maailmameister.

Kommentaar

Tahan jagada päeva sõna:

Maraton on kerge, seda jooksevad sportlased. Poolmaratonist võtavad aga osa normaalsed mittetreenitud inimesed. St tegemist on eheda ellujäämiskursusega!

Kommentaar

Tahan jagada päeva sõna:

Maraton on kerge, seda jooksevad sportlased. Poolmaratonist võtavad aga osa normaalsed mittetreenitud inimesed. St tegemist on eheda ellujäämiskursusega!
                          Seda saab homme tunda. Esimene poolmaraton kavas.
                          FC Flora

Kommentaar

Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
                            Seda saab homme tunda. Esimene poolmaraton kavas.
                            Ära siis stardis üle pinguta. Kindlasti on hea enesetunne, kerge jalg, adrekas sees. Jookse ikka kella järgi omas tempos ja pigem võid isegi paar kilti lõdvemalt võtta, soojenduseks, ning alles seejärel vaikselt kruttima hakata. Ning ära unusta, et 2 kilti enne finišit on väike 300-meetrine ja 20-vertikaalmeetrine maiuspala. Mina ei alustaks lõpuspurdiga enne seda.

Kommentaar

Eelkõnelejad on minust kahtlemata paremad jooksjad, aga mina sain täna Sügisjooksu kuldmärgi .

Kommentaar

Kui ma olen siin oma trennimõtteid jaganud, siis vist oleks mõistlik ka tulemusest rääkida, et eelnev teooria kinnitada. Eile oli super ilm, hommikul +6, kuiv, tuuletu, päiksepaisteline. Lõunaks tõusis temp mingi 13 kraadini, nii et pärituult oli lausa palav joosta. Kuna ma olin treeninud 4:53/km tempo jaoks, nagu treeningkava alguses testjooks osutas, siis see tempo oli 3:15 jooksugrupi jaoks liiga aeglane ja 3:30 jaoks liiga kiire. Põikpäise inimesena otsustasin siis ajada oma asja, kuna trennis ju harjunud üksi jooksma, ning kui ära väsin, siis püüan 3:30 grupi selg ees kinni ja jõlgun neil sabas. Paraku läks nii, et seda 3:30 gruppi ma kordagi ei näinud. On juba piisavalt kogemusi, et joosta targalt, juua targalt, tarvitada energiageele targalt. Kuskil 28 km peal hakkasin ootama, millal haamer tuleb, sest kahel eelmisel linnamaratonil just sealkandis tuli. Ise mõtlesin selle tsitaadi peale: If you don't think about quitting at least three times during a race, then you aren't running hard enough. -- Don Fink, ``Mastering the Marathon´´ ja sain aru, et ma ei pinguta piisavalt. 31 km peal lähevad maratoni ja poolmaratoni rada kokku, aga kuna poolik startis 1:30 hiljem ja mina olin selleks ajaks 2:26 jooksnud, siis nemad olid umbes tunni ajaga läbinud 11 kilti, nii et kõvasti aeglasemad ja nende püüdmine ning neist möödumine andis lisaboosti. Ka 36 km punktis oli jalg kerge, kus ma ülemöödunud aastal esimest korda kõndima hakkasin. Nagu ka 38 km peal, mis oli mu senine pikim ühe jutiga joostud distants. Selleks ajaks teadsin, et jaksan kindlasti lõpuni, et võtan ka Lossi tn tõusu joostes. Oli muidugi raske ja mingist tempost seal rääkida ei saagi, aga ikkagi möödusin nii mõnestki poolmaratoonarist, Toomemäe algusest seetõttu eriti midagi ei mäleta. Kui Toome ring oli tehtud ning Vallikraavi tn laskumine tehtud, lisasin tempot ning südalinnas vajutasin gaasi põhja, lõpuprotokolli andmeil õnnestus seetõttu oma positsiooni kahe võrra parandada ning üle finišijoone kargasin käed-jalad laiali, röökida siiski ei suutnud. Aeg 3:19:53, tempo 4:44, koht 84. Isiklikku rekordit parandasin oma 15 minuti võrra, kusjuures jooksu teise poole läbisin isegi kiiremini kui esimese poole: 1:40:47 vs 1:39:06, seejuures koos Lossi tänava tõusuga ju. Tihti olen vingunud, et tahaks mõne jooksu joosta ilma vigastusteta, aga eilne tulemus paneb mõtlema, et kas mul ongi enam mõtet maratone joosta, tundub uskumatuna, et suudaksin veel ideaalsema jooksu teha. Eufooria kestab seniajani. Kuskilt ei valuta, küüned on alles, ville ei tekkinud, midagi ära ei hõõrunud - ka õige varustus on oluline, ent tee selleni läbi vere ja villide.

Kommentaar

Working...
                                X
                                {literal} {/literal}